О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 141. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 февраля 2018 года № 16397. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 апреля 2025 года № 180.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 18.04.2025 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9756, опубликован 17 октября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 2 "Финансовая деятельность":
дополнить администратором бюджетных программ 805 с бюджетными программами 001, 002, 003, 032, 100, 102, 103, 106, 107, 108, 109, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 121, 122, 123, 124, 127 и 128 следующего содержания:
"805 Отдел государственных закупок района (города областного значения)
001 Услуги по реализации государственной политики в области государственных закупок на местном уровне
002 Создание информационных систем
003 Капитальные расходы государственного органа
032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
102 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
103 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
113 Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
114 Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
116 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
117 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
118 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
119 Проведение мероприятий за счет специального резерва Правительства Республики Казахстан
121 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
122 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет специального резерва Правительства Республики Казахстан
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
127 Целевые текущие трансферты бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
128 Целевые трансферты на развитие бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы";
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области образования":
по администратору бюджетных программ 464 "Отдел образования района (города областного значения)":
дополнить бюджетной программой 023 следующего содержания:
"023 Методическая работа";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства":

"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 141 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 20 ақпанда № 16397 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 18 сәуірдегі № 180 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 18.04.2025 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген, 2014 жылғы 17 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер" функционалдық тобында:
2 "Қаржылық қызмет" функционалдық кіші тобында:
001, 002, 003, 032, 100, 102, 103, 106, 107, 108, 109, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 121, 122, 123, 124, 127 және 128-бюджеттік бағдарламалары бар мынадай мазмұндағы 805-бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"805 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік сатып алу бөлімі
001 Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
002 Ақпараттық жүйелерді құру
003 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
103 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
106 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
113 Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
114 Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
117 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
118 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
119 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң арнайы резервi есебінен іс-шаралар өткізу
121 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
122 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң арнайы резервi есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
127 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
128 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері";
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
9 "Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
464 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 023 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"023 Әдістемелік жұмыс";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
9 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:

по администраторам бюджетных программ 803 "Отдел внутренней политики и по делам религии района (города областного значения)" и 804 "Отдел физической культуры, спорта и туризма района (города областного значения)":
дополнить бюджетными программами 102, 103, 113, 114, 116, 117, 121, 122, 127 и 128 следующего содержания:
"102 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
103 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
113 Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
114 Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
116 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
117 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
121 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
122 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет специального резерва Правительства Республики Казахстан
127 Целевые текущие трансферты бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
128 Целевые трансферты на развитие бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 1 "Сельское хозяйство":
по администратору бюджетных программ 255 "Управление сельского хозяйства области":
дополнить бюджетной программой 066 следующего содержания:
"066 Проведение мероприятий по борьбе с деградацией и опустыниванием пастбищ (окультуривание, коренное улучшение, подготовка почвы, подсев однолетних и многолетних трав, внесение органических удобрений)";
по администратору бюджетных программ 800 "Отдел ветеринарии и ветеринарного контроля района (города областного значения)":
дополнить бюджетными программами 102, 103, 113, 114, 116, 117, 121, 122, 127 и 128 следующего содержания:
"102 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
103 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
113 Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
114 Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
116 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
117 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
121 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
122 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет специального резерва Правительства Республики Казахстан
127 Целевые текущие трансферты бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
128 Целевые трансферты на развитие бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
по администратору бюджетных программ 120 "Аппарат акима области" дополнить бюджетной программой 096 следующего содержания:
"096 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства";
по администратору бюджетных программ 397 "Управление по инвестициям и развитию города Астаны":
наименование бюджетной программы 005 "Услуги по обеспечению развития инновационной деятельности города Астаны" изложить в следующей редакции:
"005 Услуги по обеспечению развития инновационной и инвестиционной деятельности города Астаны";
в Структуре специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в подклассе 110 "Заработная плата":
по специфике 111 "Оплата труда":
графу "Перечень затрат" изложить в следующей редакции:

803 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және дін істері бөлімі" және 804 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене тәрбиесі, спорт және туризм бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
102, 103, 113, 114, 116, 117, 121, 122, 127 және 128 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
103 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
113 Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
114 Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
117 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
121 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
122 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң арнайы резервi есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
127 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
128 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
1 "Ауыл шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
255 "Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 066 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"066 Жайылымдардың тозуымен және шөлейттенумен күрес жөніндегі іс-шараларды жүргізу (құнарландыру, түбегейлі жақсарту, топырақты дайындау, біржылдық және көпжылдық шөптерді егу, органикалық тыңайтқыштарды енгізу)";
800 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария және ветеринариялық бақылау бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 102, 103, 113, 114, 116, 117, 121, 122, 127 және 128 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
103 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
113 Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
114 Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
117 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
121 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
122 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң арнайы резервi есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
127 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
128 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
9 "Басқалар" функционалдық кіші тобында:
120 "Облыс әкімінің аппараты" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 096 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"096 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау";
397 "Астана қаласының инвестициялар және даму басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
005 "Астана қаласының инновация қызметінің дамуын камтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"005 Астана қаласының инновациялық және инвестициялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымында:
110 "Жалақы" кіші сыныбында:
111 "Еңбек ақы" ерекшелігі бойынша:
"Шығындардың тізбесі" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:

"Должностные оклады работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета, оклады по воинским и специальным званиям, доплаты и надбавки, установленные постановлениями Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2017 года № 646 дсп "Об утверждении единой системы оплаты труда работников для всех органов, содержащихся за счет государственного бюджета" и от 29 декабря 2017 года № 939 "О некоторых вопросах оплаты труда административных государственных служащих в пилотном режиме; должностные оклады гражданских служащих, доплаты и надбавки, установленные постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий"; оплата сверхурочной работы, работы в ночное время, в праздничные дни и выходные дни, компенсационные выплаты за неиспользованные дни оплачиваемого ежегодного трудового отпуска, доплата за совмещение должностей (расширения зон обслуживания) или выполнение обязанностей временно отсутствующего работника согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.";
по специфике 112 "Дополнительные денежные выплаты":
графу "Определение" изложить в следующей редакции:
"Денежные выплаты работникам государственных учреждений стимулирующего, поощрительного характера, бонусов, а также за дополнительную работу по решению руководителя государственного учреждения. Индивидуальный подоходный налог, обязательные пенсионные взносы в накопительные пенсионные фонды и другие удержания.";
графу "Перечень затрат" изложить в следующей редакции:
"Дополнительные денежные выплаты политических и административных государственных служащих, судей, Чрезвычайных и Полномочных Послов Республики Казахстан в странах дальнего и ближнего зарубежья, работников учреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан за границей, военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы и органов прокуратуры: надбавки к должностным окладам, установленные по решению руководителя государственного органа за счет экономии средств, предусмотренных на содержание соответствующего органа по плану финансирования; единовременные денежные вознаграждения административным государственным служащим центральных аппаратов государственных органов.
Премирование депутатов Парламента Республики Казахстан осуществляется председателями палат Парламента Республики Казахстан самостоятельно за счет экономии средств, предусмотренных на содержание Парламента Республики Казахстан по плану финансирования бюджетной программы (подпрограммы).
Премирование секретарей маслихатов областей, города республиканского значения, столицы, районов (городов областного значения) осуществляется председателями сессий соответствующего маслихата самостоятельно за счет экономии средств, предусмотренных на содержание аппарата маслихата по плану финансирования бюджетной программы (подпрограммы), в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Премирование, выплата единовременных денежных вознаграждений работников для всех органов, содержащихся за счет государственного бюджета, осуществляются по решению руководителя органа либо должностного лица, имеющего право назначения на должности и освобождения от должностей работников данных органов, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.

"Мемлекеттік бюджет есебінен ұсталатын Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерінің лауазымдық жалақылары, "Мемлекеттік бюджет есебінен қамтылған барлық органдар үшін қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеудің бірыңғай жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 16 қазандағы № 646қбп және "Мемлекеттiк әкімшілік қызметшiлерге пилоттық режимде еңбекақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 939 қаулыларымен белгіленген әскери және арнаулы атақтар бойынша жалақылар, қосымша ақылар мен үстемеақылар; "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысымен белгіленген азаматтық қызметшілердің лауазымдық жалақылары, қосымша ақылары мен үстемеақылары; 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мерзімнен тыс жұмысқа, түнгі уақыттағы, мереке күндері мен демалыс күндеріндегі жұмыстарға ақы төлеу, жыл сайынғы ақысы төленетін еңбек демалысының пайдаланылмаған күндеріне өтемақы төлемдері, лауазымдарды бірлесіп атқарғаны (қызмет көрсету аймағының кеңеюі) немесе уақытша болмаған қызметкердің міндеттерін орындағаны үшін қосымша ақы.";
112 "Қосымша ақшалай төлемдер" ерекшелігі бойынша:
"Анықтама" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiне берiлетiн ынталандыру, көтермелеу сипатындағы, сондай-ақ мемлекеттiк мекеме басшысының шешiмi бойынша қосымша жұмыс iстегенi үшiн ақшалай төлемдер, бонустар. Жеке табыс салығы, жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi зейнетақы жарналары және басқа ұстаулар.";
"Шығындардың тізбесі" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Саяси және әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлердiң, судьялардың, алыс және таяу шет елдердегi Қазақстан Республикасының Төтенше және Өкiлеттi Елшiлерiнiң, Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шет елдердегi мекемелерi қызметкерлерiнiң, әскери қызметшiлердiң, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің, құқық қорғау органдары, мемлекеттiк өртке қарсы қызметi мен прокуратура органдары қызметкерлерiнiң қосымша ақшалай төлемдерi: қаржыландыру жоспары бойынша тиісті органды ұстауға көзделген қаражатты үнемдеу есебінен мемлекеттік орган басшысының шешімі бойынша белгіленген лауазымдық жалақыларға үстемеақылар; мемлекеттiк органдар орталық аппараттарының әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлерiне бiржолғы ақшалай сыйақылар.
Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарына сыйлықақы беруді бюджеттік бағдарламаны (кіші бағдарламаны) қаржыландыру жоспары бойынша Қазақстан Республикасының Парламентін ұстауға көзделген қаражатты үнемдеу есебінен Қазақстан Республикасы Парламенті палаталарының төрағалары дербес жүзеге асырады.
Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) мәслихат хатшыларына сыйлықақы беруді бюджеттік бағдарламаны (кіші бағдарламаны) қаржыландыру жоспары бойынша мәслихат аппаратын ұстауға көзделген қаражатты үнемдеу есебінен тиісті мәслихат сессияларының төрағалары Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен дербес жүзеге асырады.
Мемлекеттік бюджет есебінен қамтылған барлық органдар үшін қызметкерлерге сыйлықақы беру, біржолғы ақшалай сыйақылар төлеу орган басшысының не осы органдардың қызметкерлерін лауазымға тағайындауға және лауазымынан босатуға құқығы бар лауазымды тұлғаның шешімі бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.

Единовременные денежные вознаграждения в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2017 года № 646 дсп "Об утверждении единой системы оплаты труда работников для всех органов, содержащихся за счет государственного бюджета".
Выплата бонусов в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 939 "О некоторых вопросах оплаты труда административных государственных служащих в пилотном режиме.";
в подклассе 120 "Взносы работодателей":
по специфике 124 "Отчисления на обязательное социальное медицинское страхование":
графу "Определение" изложить в следующей редакции:
"По данной специфике отражаются отчисления на обязательное социальное медицинское страхование в фонд социального медицинского страхования в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года "Об обязательном социальном медицинском страховании" и пеня за несвоевременную и (или) неполную уплату отчислений на обязательное социальное медицинское страхование в фонд социального медицинского страхования.";
в подклассе 130 "Выплата заработной платы отдельным категориям граждан и иностранным работникам, а также отчисления взносов в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан":
по специфике 135 "Взносы работодателей по техническому персоналу":
графу "Определение" изложить в следующей редакции:
"Отчисления, производимые государственными учреждениями в бюджет по социальному налогу, социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования, отчисления на обязательное социальное медицинское страхование в фонд социального медицинского страхования, выплата пособий по временной нетрудоспособности. По данной специфике также отражаются обязательные профессиональные пенсионные взносы, обязательные пенсионные взносы работодателей и пеня за несвоевременную и (или) неполную уплату отчислений на обязательное социальное медицинское страхование в фонд социального медицинского страхования.";
в подклассе 150 "Приобретение услуг и работ":
по специфике 159 "Оплата прочих услуг и работ":
графу "Определение" изложить в следующей редакции:
"По данной специфике отражаются затраты по оплате услуг, работ, оказываемых юридическими и физическими лицами, не отражаемых в спецификах 151-156, в том числе: услуги по содержанию, обслуживанию зданий, помещений, оборудования, транспортных и других основных средств; текущий ремонт зданий, помещений, системы теплоснабжения, водоснабжения и канализации, находящихся в республиканской или коммунальной собственности, а также текущий ремонт оборудования, транспортных и других основных средств. Приобретение товаров, материалов необходимых для обслуживания и содержания зданий, помещений, транспортных и других основных средств и их текущим ремонтом отражаются по специфике 149 "Приобретение прочих запасов", за исключением случаев, когда в стоимость услуг, работ, оказываемых юридическими и физическими лицами, входит приобретение товаров, материалов. В данных случаях приобретение товаров, материалов осуществляется по специфике 159 "Оплата прочих услуг и работ". Кроме того, по данной специфике предоставляется образовательный грант по оплате высшего образования, образовательный грант Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в специализированных организациях образования "Назарбаев Интеллектуальные школы". По данной специфике также осуществляется перечисление удержаний, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, с сумм, подлежащих оплате физическим лицам, за оказанные ими услуги и работы.";
в подклассе 160 "Другие текущие затраты":
по специфике 169 "Прочие текущие затраты":
графу "Перечень затрат" изложить в следующей редакции:
"Затраты на погребение военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, органов внутренних дел, финансовой полиции, лиц, права которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены и осужденных;
затраты на погребение опекаемых домов-интернатов органов социальной защиты населения;
представительские затраты;
пеня, штраф за несвоевременное перечисление индивидуального подоходного налога;
пеня за несвоевременную уплату обязательных пенсионных взносов;
штрафы, неустойка, комиссионные платежи, вступительные взносы;
плата за эмиссии в окружающую среду, государственная пошлина, налоги и другие обязательные платежи в бюджет, пеня и штрафы по ним (кроме социального налога, уплачиваемого по 121 специфике);
финансирование деятельности политических партий;
проведение выборов:
выступления кандидатов в государственных средствах массовой информации;
проведение публичных предвыборных мероприятий кандидатов и выпуск агитационных материалов;
транспортные затраты кандидатов (аренда транспорта, горюче-смазочные материалы);
призы, памятные подарки, денежные вознаграждения победителям и участникам культурных, спортивных и других мероприятий в соответствии с законодательными актами, другие денежные выплаты физическим лицам;
приобретение проездных билетов для лиц, освобождаемых от отбывания наказания в виде ограничения свободы, ареста или лишения свободы, до места жительства;
затраты, связанные с проведением выездных мероприятий (проезд, проживание, питание), кроме командировочных расходов работников государственных учреждений; затраты по питанию призывников на областных (города республиканского значения, столицы) сборных пунктах;
расходы на компенсацию льготного проезда в каникулярный период отдельным категориям обучающихся в рамках государственного образовательного заказа; предоставление гранта "Лучшая организация среднего образования";
предоставление государственных грантов субъектам частного предпринимательства в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса 2020";
финансирование расходов на пополнение и содержание фонда Первого Президента Республики Казахстан, хранение личной библиотеки и личного архива Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы;
затраты по обязательному техническому осмотру автотранспортных средств;

"Мемлекеттік бюджет есебінен қамтылған барлық органдар үшін қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеудің бірыңғай жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 16 қазандағы № 646қбп қаулысымен белгіленген бiржолғы ақшалай сыйақылар.
"Мемлекеттiк әкімшілік қызметшiлерге пилоттық режимде еңбекақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 939 қаулысымен белгіленген бонустар төлеу.";
120 "Жұмыс берушiлердiң жарналары" кіші сыныбында:
124 "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар" ерекшелігі бойынша:
"Анықтама" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы ерекшелік бойынша "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 16 қарашадағы Заңына сәйкес әлеуметтiк медициналық сақтандыру қорына міндетті әлеуметтiк медициналық сақтандыруға аударымдар және әлеуметтiк медициналық сақтандыру қорына міндетті әлеуметтiк медициналық сақтандыруға аударымдарды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін өсімпұл көрсетіледі.";
130 "Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарына және шетелдік жұмыскерлерге жалақы төлеу, сондай-ақ жарналар аудару" кіші сыныбында:
135 "Техникалық персонал бойынша жұмыс берушілердің жарналары" ерекшелігі бойынша:
"Анықтама" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік мекемелер әлеуметтік салық бойынша бюджетке жүргізетін аударымдар, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар, уақытша жұмысқа қабілетсіздігі бойынша жәрдемақылар төлеу. Осы ерекшелік бойынша сондай-ақ міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, жұмыс берушілердің міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтiк медициналық сақтандыру қорына міндетті әлеуметтiк медициналық сақтандыруға аударымдарды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін өсімпұл көрсетіледі.";
150 "Қызметтер мен жұмыстарды сатып алу" кіші сыныбында:
159 "Өзге де қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу" ерекшелігі бойынша:
"Анықтама" бағанының орыс тіліндегі мәтініне өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
160 "Басқа да ағымдағы шығындар" кіші сыныбында:
169 "Өзге де ағымдағы шығындар" ерекшелігі бойынша:
"Шығындардың тізбесі" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Әскери қызметшілерді, арнаулы мемлекеттiк органдардың, iшкi iстер органдарының, қаржы полициясының қызметкерлерiн, арнаулы атағы мен сыныптық шені, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқығы жойылған адамдарды және сотталғандарды жерлеуге арналған шығындар;
халықты әлеуметтiк қорғау органдарының мектеп-интернаттарының қамқорындағыларды жерлеуге арналған шығындар;
өкілдік шығындар;
жеке табыс салығын уақтылы аудармағаны үшiн өсiмпұл, айыппұл;
мiндеттi зейнетақы жарналарын уақтылы төлемегенi үшiн өсiмпұл;
айыппұлдар, тұрақсыздық айыбы, комиссиялық төлемдер, кiру жарналары;
қоршаған ортаға эмиссиялар үшiн төленетiн төлемақы, мемлекеттiк баж, салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер, олар бойынша өсiмпұл және айыппұлдар (121-ерекшелiгі бойынша төленетiн әлеуметтiк салықтан басқа);
саяси партиялардың қызметiн қаржыландыру.
сайлаулар өткiзу:
кандидаттардың мемлекеттiк бұқаралық ақпарат құралдарында сөйлеуi;
кандидаттардың сайлау алдындағы көпшiлiк iс-шаралар өткiзуi және үгiттеу материалдарын шығаруы;
кандидаттардың көлiктiк шығындары (көлiк жалдау, жанар-жағармай материалдары);
заңнамалық актiлерге сәйкес мәдени, спорттық және басқа да iс-шаралардың жеңiмпаздары мен қатысушыларына жүлделер, естелiк сыйлықтар, ақшалай сыйақылар, қызметкерлерге, жеке тұлғаларға, басқа да ақшалай төлемдер;
бостандығын шектеу, қамау немесе бостандығынан айыру түрiнде жазасын өтеуден босатылатын тұлғалар үшiн тұратын жерiне дейiн жол жүру билеттерiн сатып алу;
мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерінің iссапар шығыстарынан басқа, көшпелі iс-шаралар өткізуге байланысты шығындар (жол жүру, тұру, тамақтану); облыстық (республикалық маңызы қаланың, астананың) жинақтау пункттерінде әскерге шақырылғандарды тамақтандыру бойынша шығындар;
мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы шеңберiнде оқитындардың жекелеген санаттарына демалыс кезеңiнде жеңiлдiкпен жүруiн өтеуге арналған шығыстар; "Үздік орта білім беру ұйымы" грантын беру;
"Бизнестің жол картасы 2020" Бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру;
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң қорын толықтыру мен ұстауға, Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентi-Елбасының жеке кiтапханасы мен жеке мұрағатын сақтауға жұмсалатын шығыстарды қаржыландыру;
автокөлік құралдарын міндетті техникалық тексеру бойынша шығындар;

расходы на привлечение зарубежных специалистов в высшие учебные заведения Казахстана, в рамках Государственной программы развития образования и науки Республики Казахстан на 2016-2019 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 1 марта 2016 года № 205;
предоставление инновационных грантов;
прочие затраты, не классифицируемые по другим спецификам.";
в подклассе 330 "Текущие трансферты другим уровням государственного управления":
по специфике 331 "Субвенции":
графу "Определение" изложить в следующей редакции:
"Субвенции из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам города республиканского значения, столицы, из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам, из районного (города областного значения) бюджета бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.";
по специфике 332 "Бюджетные изъятия":
графу "Определение" изложить в следующей редакции:
"Бюджетные изъятия из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов в районный (города областного значения) бюджет, из районных (городов областного бюджета) бюджетов в областной, из областного бюджета и бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет.";
по специфике 339 "Текущие трансферты другим уровням государственного управления":
графу "Определение" изложить в следующей редакции:
"Трансферты между различными уровнями бюджетов, не классифицируемые по спецификам 331-338.";
в подклассе 430 "Капитальные затраты, направленные на развитие":
по специфике 432 "Строительство дорог":
графу "Определение" изложить в следующей редакции:
"Затраты на строительство, реконструкцию дорог, кроме капитального ремонта.";
в подклассе 510 "Внутренние бюджетные кредиты":
по специфике 511 "Бюджетные кредиты местным исполнительным органам, за исключением бюджетных кредитов на реализацию бюджетных инвестиционных проектов":
графу "Определение" изложить в следующей редакции:
"Предоставление бюджетных средств на возвратной основе местным исполнительным органам, аппаратам акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, за исключением бюджетных кредитов на реализацию бюджетных инвестиционных проектов.";
по специфике 512 "Бюджетные кредиты местным исполнительным органам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов":
графу "Определение" изложить в следующей редакции:
"Предоставление бюджетных средств на реализацию бюджетных инвестиционных проектов на возвратной основе местным исполнительным органам, аппаратам акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.".

Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 1 наурыздағы № 205 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасында білім беруді және ғылымды дамытудың 2016 - 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберiнде Қазақстанның жоғарғы оқу орындарына шетелдік мамандарды тартуға арналған шығыстар;
инновациялық гранттарды беру;
басқа ерекшелiктер бойынша жiктелмейтiн өзге де шығыстар.";
330 "Мемлекеттiк басқарудың басқа деңгейлерiне берiлетiн ағымдағы трансферттер" кіші сыныбында:
331 "Субвенциялар" ерекшелігі бойынша:
"Анықтама" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерiне, облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне, аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерінен аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берiлетiн субвенциялар.";
332 "Бюджеттiк алып қоюлар" ерекшелігі бойынша:
"Анықтама" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттерінен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне, аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен облыстық бюджетке, облыстық бюджеттен және республикалық маңызы бар қала, астананың бюджеттерiнен республикалық бюджетке алынатын бюджеттiк алып қоюлар.";
339 "Мемлекеттiк басқарудың басқа деңгейлерiне берiлетiн ағымдағы трансферттер" ерекшелігі бойынша:
"Анықтама" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Бюджеттердiң 331-338-ерекшелiктері бойынша жiктелмейтiн әр түрлi деңгейлерi арасындағы трансферттер.";
430 "Дамуға бағытталған күрделі шығындар" кіші сыныбында:
432 "Жолдар салу" ерекшелігі бойынша:
"Анықтама" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Күрделі жөндеуден басқа жолдарды салуға, реконструкциялауға арналған шығындар.";
510 "Iшкi бюджеттiк кредиттер" кіші сыныбында:
511 "Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған бюджеттік кредиттерді қоспағанда, жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттер" ерекшелігі бойынша:
"Анықтама" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған бюджеттік кредиттерді қоспағанда, жергілікті атқарушы органдарға, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарына бюджет қаражатын қайтарымды негiзде беру.";
512 "Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттер" ерекшелігі бойынша:
"Анықтама" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған бюджеттік кредиттерді жергілікті атқарушы органдарға, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарына бюджет қаражатын қайтарымды негiзде беру.".

2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие после дня его государственной регистрации.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тiркелген күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрі
Б. Сұлтанов