Об утверждении Правил и сроков предоставления акимами городов районного значения, поселков, сел, сельских округов в налоговый орган отчетов об использовании квитанций по сбору налогов на имущество, транспортные средства и земельного налога, уплачиваемых налогоплательщиком - физическим лицом, а также сдачи сумм налогов в банк второго уровня или организацию, осуществляющую отдельные виды банковских операций
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2018 года № 72. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 февраля 2018 года № 16351.
Примечание ИЗПИ!
Приказ утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 09.10.2025 № 586 (вводится в действие с 01.01.2026).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 3 статьи 21 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила и сроки предоставления акимами городов районного значения, поселков, сел, сельских округов в налоговый орган отчетов об использовании квитанций по сбору налогов на имущество, транспортные средства и земельного налога, уплачиваемых налогоплательщиком-физическим лицом, а также сдачи сумм налогов в банк второго уровня или организацию, осуществляющую отдельные виды банковских операций.
2. Признать утратившим силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 февраля 2015 года № 103 "Об утверждении Правил предоставления в орган государственных доходов акимами поселков, сел, сельских округов отчетов об использовании квитанций по сбору налогов на имущество, транспортные средства и земельного налога, уплачиваемых налогоплательщиком-физическим лицом, а также сдачи сумм налогов в банк или организацию, осуществляющую отдельные виды банковских операций" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10515, опубликован 2 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің салық органына салық төлеуші-жеке тұлға төлейтін мүлік, көлік құралдары салықтары мен жер салығын жинау жөніндегі квитанцияларды пайдалану, сондай-ақ салықтардың сомаларын екінші деңгейдегі банкке немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға тапсыру туралы есептерді ұсыну қағидаларын және мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 қаңтардағы № 72 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 13 ақпанда № 16351 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген - ҚР Қаржы министрінің 09.10.2025 № 586 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 21-бабы 3-тармағының 5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің салық органына салық төлеуші-жеке тұлға төлейтін мүлік, көлік құралдары салықтары мен жер салығын жинау жөніндегі квитанцияларды пайдалану, сондай-ақ салықтардың сомаларын екінші деңгейдегі банкке немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға тапсыру туралы есептерді ұсыну қағидалары және мерзімдері бекітілсін.
2. "Кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің мемлекеттік кірістер органына салық төлеуші-жеке тұлға төлейтін мүлік, көлік құралдары салықтары мен жер салығын жинау жөніндегі квитанцияларды пайдалану, сондай-ақ салық сомасын банкке немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға тапсыру туралы есептер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 18 ақпандағы № 103 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10515 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 2 сәуірде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның электрондық және қағаз түрдегі көшірмелерін қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізуге жіберуді;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 января 2018 года № 72
Правила и сроки предоставления акимами городов районного значения, поселков, сел, сельских округов в налоговый орган отчетов об использовании квитанций по сбору налогов на имущество, транспортные средства и земельного налога, уплачиваемых налогоплательщиком-физическим лицом, а также сдачи сумм налогов в банк второго уровня или организацию, осуществляющую отдельные виды банковских операций
1. Настоящие Правила и сроки предоставления акимами городов районного значения, поселков, сел, сельских округов (далее – акимы) в налоговый орган по месту своего нахождения отчетов об использовании квитанций по сбору налогов на имущество, транспортные средства и земельного налога (далее – квитанции), уплачиваемых налогоплательщиком -физическим лицом, а также сдаче сумм таких налогов в банк второго уровня или организацию, осуществляющую отдельные виды банковских операций (далее – Правила) определяют порядок и сроки предоставления акимами в налоговый орган отчетов об использовании квитанций по сбору налогов на имущество, транспортные средства и земельного налога, уплачиваемых налогоплательщиком-физическим лицом (далее – Отчет №1) по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, а также о сдаче сумм налогов в банк второго уровня или организацию, осуществляющую отдельные виды банковских операций (далее – Отчет №2) по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
2. Отчеты №1 и №2 составляются акимами на бумажных носителях на казахском и русском языках в двух экземплярах:
1) первый экземпляр передается в налоговый орган;
2) второй экземпляр остается у акимов.
К бумажным носителям Отчетов №1 и №2 прилагаются отчеты в электронном виде (в форматах Word или Excel).
3. Акимы предоставляют отчеты в налоговый орган по месту своего нахождения.
Отчет №1 предоставляется ежемесячно в срок не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным месяцем. К Отчету №1 прилагаются копии использованных квитанций, в том числе копии испорченных и бракованных квитанций, а в случае утери квитанции – акт об утере квитанций по сбору налогов на имущество, транспортные средства и земельного налога, уплачиваемых налогоплательщиком-физическим лицом по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 26 қаңтардағы
№ 72 бұйрығымен бекітілген
Аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің
салық органына салық төлеуші-жеке тұлға төлейтін мүлік, көлік
құралдары салықтары мен жер салығын жинау жөніндегі квитанцияларды пайдалану,
сондай-ақ салықтардың сомаларын екінші деңгейдегі банкке немесе
банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға тапсыру туралы
есептерді ұсыну қағидалары және мерзімдері
1. Осы Аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің (бұдан әрі – әкімдер) салық органына салық төлеуші-жеке тұлға төлейтін мүлік, көлік құралдары салықтары мен жер салығын жинау жөніндегі квитанцияларды (бұдан әрі – квитанциялар) пайдалану, сондай-ақ салықтардың сомаларын екінші деңгейдегі банкке немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға тапсыру туралы есептерді ұсыну қағидалары және мерзімдері (бұдан әрі – Қағидалар) - әкімдердің салық органына осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салық төлеуші-жеке тұлға төлейтін мүлік, көлік құралдары салықтары мен жер салығын жинау бойынша квитанцияларды пайдалану туралы (бұдан әрі – №1-есеп), сондай-ақ осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салықтардың сомасын екінші деңгейдегі банкке немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға тапсыру туралы есептерді (бұдан әрі – №2-есеп) ұсыну тәртібін және мерзімдерін белгілейді.
2. №1 және №2-есептерді әкімдер қазақ және орыс тілдерінде қағаз тасығышта екі данада жасайды:
1) бірінші дана салық органына беріледі;
2) екінші дана әкімде қалады.
№ 1 және № 2-есептердің қағаз тасығыштарына есептер электрондық тасығыштарда (Word әлде Excel форматтарындағы) қоса беріледі.
3. Әкімдер есептерді салық органына өздерінің орналасқан жері бойынша береді.
№ 1-есеп есепті айдан кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірілмей, ай сайын беріледі. № 1-есепке пайдаланылған квитанциялардың көшірмелері, оның ішінде бүлінген немесе жарамсыз квитанциялардың көшірмелері, ал квитанция жоғалған жағдайда – осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салық төлеуші-жеке тұлға төлейтін мүлік, көлік құралдары салықтары мен жер салығын жинау бойынша квитанциялар жоғалғаны туралы актіні қоса береді.

Отчет №2 предоставляется ежедекадно в срок не позднее 3, 13, 23 числа месяца. К Отчету №2 прилагается реестр сбора налогов на имущество, транспортные средства и земельного налога, уплачиваемых налогоплательщиком-физическим лицом по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При возникновении проблем транспортных сообщений, акимы предоставляют Отчет №2 по факсу или электронной почтой (сканированный вариант). В случае предоставления Отчета №2 по факсу или электронной почте, оригинал Отчета №2 предоставляется в течение 15 рабочих дней.
4. Работник налогового органа, ответственный за прием и дальнейшее использование отчетов, принимает Отчеты №1 и №2, где ставит отметку об их получении на втором экземпляре отчетов.
Приложение 1
к Правилам предоставления
акимами городов районного
значения, поселков, сел,
сельских округов в налоговый
орган отчетов об использовании
квитанций по сбору налогов на
имущество, транспортные
средства и земельного налога,
уплачиваемых
налогоплательщиком-
физическим лицом, а также о
сдаче сумм налогов в банк
второго уровня или
организацию, осуществляющую
отдельные виды банковских
операций
форма
Отчет
об использовании квитанций по сбору налогов на имущество, транспортные средства и
земельного налога, уплачиваемых налогоплательщиком-физическим лицом
________________________________________________________________________
(наименование аппарата акима города районного значения, поселка, села, сельского
округа)
за_______20____года
№ п/п
Данные о квитанциях по сбору налогов
Использование квитанций
Количество
Серия
Номер (с № по №)
1
2
3
4
5
1
Остаток квитанций на начало отчетного периода
2
Получено квитанций за отчетный период
3
Копии использованных квитанций, приложенных к отчету
4
Бракованные квитанции, приложенные к отчету
5
Испорченные квитанции, приложенные к отчету
6
Утерянные квитанции
7
Изъятые квитанции (старого образца)
8
Остаток неиспользованных квитанций на дату сдачи отчета
Прилагается акт об утере квитанций на__ листе (-ах).
_______________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
акима, либо лица, его замещающего
_____________
(подпись, МП)
Работник налогового органа,
принявший отчет
_________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии), должность)
____________________
(подпись)
Дата составления отчета
"__" _____________20___ года
Дата принятия отчета
"___" ______________20__ года
Пояснение по заполнению Отчета №1
1. Отчет заполняется акимом города районного значения, поселка, села, сельского округа и ежемесячно в срок не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным месяцем, предоставляется в налоговый орган.

№ 2-есеп он күн сайын айдың 3, 13, 23-күндерінен кешіктірілмей беріледі. № 2-есепке осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салық төлеуші-жеке тұлғалар төлейтін мүлік, көлік құралдары салықтары мен жер салығын жинау тізілімі қоса беріледі.
Көлік қарым-қатынасы мәселелері туындаған жағдайда, әкімдер № 2-есепті факс арқылы немесе электрондық почтамен (сканерленген нұсқасын) ұсынады. № 2-есепті факс арқылы немесе электрондық почтамен ұсынған жағдайда, № 2-есептің түпнұсқасы 15 жұмыс күн ішінде беріледі.
4. Есептерді қабылдауға және одан әрі пайдалануға жауапты салық органының қызметкері № 1 және № 2-есептерді қабылдайды және оларды қабылдағаны туралы есептердің екінші данасына белгі қояды.
Аудандық маңызы бар қалалар,
кенттер, ауылдар, ауылдық
округтер әкімдерінің салық
органына салық төлеуші-жеке
тұлға төлейтін
мүлік, көлік құралдары
салықтары мен жер салығын
жинау жөніндегі
квитанцияларды
пайдалану, сондай-ақ
салықтардың сомаларын екінші
деңгейдегі банкке
немесе банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымға тапсыру
туралы есептерді ұсыну
қағидаларын және
мерзімдерін бекіту
туралы нысанына
1-қосымша
нысан
_____________________________________________________________________________
(Аудандық маңызы бар қалалар, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі аппаратының атауы)
салық төлеуші-жеке тұлға төлейтін мүлік, көлік құралдары салықтары мен жер салығын жинау
бойынша квитанцияларды пайдалану туралы
20_____жылғы_______ үшін есеп
№ р/н
Салықтарды жинау жөніндегі квитанциялар туралы мәліметтер
Квитанцияларды пайдалануы
Саны
Сериясы
Нөмірі (№ бастап № дейін)
1
2
3
4
5
1
Есепті кезеңнің басындағы квитанциялар қалдығы
2
Есепті кезеңде алынған квитанциялар
3
Есепке қоса берілген, пайдаланылған квитанциялардың көшірмелері
4
Есепке қоса берілген, жарамсыз квитанциялар
5
Есепке қоса берілген, бүлінген квитанциялар
6
Жоғалған квитанциялар
7
Алынған квитанциялар (ескі үлгідегі)
8
Есеп беретін күнге пайдаланылмаған квитанциялардың қалдығы
Жоғалғаны туралы акті қосымша ____
парақта(рда) беріліп отыр.
_________________________________
(Әкімнің немесе оны ауыстыратынтұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (барболған жағдайда))
__________
(қолы, МО)
Есепті қабылдаған салық органының қызметкері ____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы)
_________________
(қолы)
Есептің жасалған күні:
20__ жылғы "__"____________
Есепті қабылдалған күні:
20__ жылғы "__"_____________
№ 1-есепті толтыру бойынша түсіндірме
1. Есеп ақпаратты жасауға аудандық маңызы бар қалалар, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімімен толтырылып айдан кейінгі айдың 10-күнін кешіктірілмей, ай сайын салық органдарына ұсынады.

2. Форма подписывается акимом, либо лицом его замещающим, и скрепляется печатью.
3. В графе 1 "№" указывается номер по порядку. Последующая информация нумеруется по порядку.
4. В соответствии с графой 2 "Использование квитанций" указывается движение подотчетных квитанций согласно указанным категориям.
5. В графе 3 "Количество" указывается количество квитанций в каждой категории, указанной в графе 2.
6. В графе 4 "Серия" указываются серии квитанций в каждой категории, указанной в графе 2.
7. В графе 5 "Номер (с № по №)" указываются номера квитанций в каждой категории, указанной в графе 2.
8. К Отчету №1 прилагаются копии использованных квитанций, в том числе копии испорченных и бракованных квитанций, а в случае утери квитанции-акт об утере квитанций по сбору налогов на имущество, транспортные средства и земельного налога, уплачиваемых налогоплательщиком-физическим лицом по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Приложение 2
к Правилам предоставления
акимами городов районного
значения, поселков, сел,
сельских округов в налоговый
орган отчетов об использовании
квитанций по сбору налогов на
имущество, транспортные
средства и земельного налога,
уплачиваемых
налогоплательщиком-
физическим лицом, а также о
сдаче сумм налогов в банк
второго уровня или
организацию, осуществляющую
отдельные виды банковских
операций
форма
Отчет
о сдаче сумм налогов в банк второго уровня или организацию,
осуществляющую отдельные виды банковских операций
__________________________________________________________________________
(наименование аппарата акима города районного значения, поселка, села, сельского
округа)
за период с "__"_________ по "__"___________ 20____года
№ п/п
Данные о квитанциях
Данные платежного документа банка или организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций
Серия
Номер
Дата выдачи

2. Нысанға әкімнің немесе оны ауыстыратын тұлғаның қол койылып мөрмен куәландырады.
3. 1-бағанда "№" реті бойынша нөмірі көрсетіледі. Келесі ақпарат реті бойынша нөмірленеді.
4. 2-бағанда "Квитанцияларды пайдалануы" бағанға сәйкес, көрсетілген санаттарына лайықты есепті квитанциялардың қозғалысы көрсетіледі.
5. 3-бағанда "Саны" 2-бағанда көрсетілген әрбір санатындағы квитанцияларының саны көрсетіледі.
6. 4-бағанда "Сериясы" 2-бағанда көрсетілген әрбір санатындағы квитанцияларының сериясы көрсетіледі.
7. 5-бағанда "Нөмірі (№ бастап № дейін)" 2-бағанда көрсетілген әрбір санатындағы квитанцияларының нөмірлері көрсетіледі.
8. № 1-есепке пайдаланылған квитанциялардың көшірмелері, оның ішінде бүлінген немесе жарамсыз квитанциялардың көшірмелері, ал квитанция жоғалған жағдайда - осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салық төлеуші - жеке тұлға төлейтін мүлік, көлік құралдары салықтары мен жер салығын жинау бойынша квитанциялар жоғалғаны туралы актіні қоса береді.
Аудандық маңызы бар қалалар,
кенттер, ауылдар, ауылдық
округтер әкімдерінің салық
органына салық төлеуші-жеке
тұлға төлейтін мүлік, көлік
құралдары салықтары мен жер
салығын жинау жөніндегі
квитанцияларды пайдалану,
сондай-ақ салықтардың
сомаларын екінші деңгейдегі
банкке немесе
банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымға тапсыру
туралы есептерді ұсыну
қағидаларын және мерзімдерін
бекіту туралы нысанына
2-қосымша
нысан
________________________________________________________________________________
аудандық маңызы бар қалалар, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі аппаратының
атауы) салықтардың сомасын банкке немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын ұйымға тапсыру туралы 20___жылғы "__"__________бастап
"___"_________дейінгі кезеңдерге есеп
№ Р/н
Квитанцияның мәліметтері
Банктің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың төлем құжатының деректері
Сериясы
нөмірі
Квитанцияны берген күні

Общая сумма налога по квитанции (в тенге) (графа 5 = графа 6 + графа 7 + графа 8 + графа 9)
в том числе
сумма (в тенге)
Код бюджетной классификации
номер и дата
Сумма (в тенге)
за текущий год
недоимки прошлых лет
пени
штрафа
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
__________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
акима, либо лица, его замещающего)
____________
(подпись, МП)
Работник налогового органа, принявший отчет
_________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должность)
_____________________
(подпись)
Дата составления отчета
"___" ________________20__ года
Дата принятия отчета
"___" ______________20__ года
Пояснение по заполнению Отчета № 2
1. Отчет заполняется акимом города районного значения, поселка, села, сельского округа и ежедекадно в срок не позднее 3, 13, 23 числа месяца предоставляется в налоговый орган.
2. Форма подписывается акимом, либо лицом его замещающим, и скрепляется печатью.
3. В графе 1 "№" указывается номер по порядку. Последующая информация нумеруется по порядку.
4. В графах 2,3,4 указываются серия, номер и дата выдачи квитанций согласно которых осуществлялась сдача сумм налогов в бюджет.
5. В графе 5 "Общая сумма налога по квитанции (в тенге)" указывается общая сумма налога, складывающаяся из показаний граф 6-9.
6. В графах 6-9 указываются соответственно суммы в тенге "за текущий период", "недоимка прошлых лет", "пени" и "штрафа".
7. В графах 10-12 указываются данные платежного документа банка или организации, осуществляющей отдельными виды банковских операций – "код бюджетной классификации", "номер и дата", "сумма (в тенге)".
8. К Отчету №2 прилагается реестр сбора налогов на имущество, транспортные средства и земельного налога, уплачиваемых налогоплательщиком-физическим лицом по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Приложение 3
к Правилам предоставления
акимами городов районного
значения, поселков, сел,
сельских округов в налоговый
орган отчетов об использовании
квитанций по сбору налогов на
имущество, транспортные
средства и земельного налога,
уплачиваемых
налогоплательщиком-
физическим лицом, а также о
сдаче сумм налогов в банк
второго уровня или
организацию, осуществляющую
отдельные виды банковских
операций
форма
______________________________________
(Наименование города районного значения,
поселка, села, сельского округа, района, области)
Акт
об утере квитанций по сбору налогов на имущество, транспортные средства и земельного
налога, уплачиваемых налогоплательщиком-физическим лицом
"____"__________________20__ года
Мной, ____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) акима, либо лица, его замещающего)
и работником аппарата акима _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника аппарата акима, утерявшего
квитанцию (квитанции))
составлен настоящий акт об утере квитанции (квитанций) по сбору налогов на имущество,
транспортные средства и земельного налога, уплачиваемых налогоплательщиком –
физическим лицом:
№ п/п
Количество
Серия
Номер (с № по №)
Обстоятельства и причины утери
1
2
3
4
5
Итого
Аким города районного значения, поселка, села, сельского округа
__________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
_____________________
(подпись)
Работник аппарата акима города районного значения, поселка, села, сельского округа
__________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
____________________ (подпись)
Приложение 4
к Правилам предоставления
акимами городов районного
значения, поселков, сел,
сельских округов в налоговый
орган отчетов об использовании
квитанций по сбору налогов на
имущество, транспортные
средства и земельного налога,
уплачиваемых
налогоплательщиком-
физическим лицом, а также о
сдаче сумм налогов в банк
второго уровня или
организацию, осуществляющую
отдельные виды банковских
операций
форма
______________________________________
(Наименование города районного значения,
поселка, села, сельского округа, района, области)
Реестр
сбора налогов на имущество, транспортные средства и земельного налога, уплачиваемых
налогоплательщиком-физическим лицом
№ ________от "____" _________________ 20___ года
(номер и дата платежного документа банка или организации,
осуществляющей отдельные виды банковских операций)
№ п/п
индивидуальный идентификационный номер налогоплательщика – физического лица
Фамилия, имя отчество (при его наличии) налогоплательщика - физического лица
Номер квитанции
Дата квитанции
Код бюджетной классификации
Назначение платежа (налог, пеня, штраф)
Сумма (тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
_________________________________
(Фамилия, имя отчество (при его наличии) акима, либо лица, его замещающего)
________________
(подпись, МП)
Работник налогового органа, принявшего реестр
___________________________
(Фамилия, имя отчество (при его наличии), должность)
_________________
(подпись)
Дата составления реестра
"___" _______________20__ года
Дата принятия реестра
"___" ____________20__ года

Квитанция бойынша салықтың жалпы сомасы (теңге) (5 баған=6 баған+ 7 баған + 8 баған + 9 баған)
соның ішінде
сома (теңгемен)
ағымдағы жыл бойынша
өткен жылдарды ң бересісі
өсімпұл
айыппұл
Бюджетті к сыныптам а коды
нөмі рі және күні
Сомасы (теңгем ен)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
№ 2-есепті толтыру бойынша түсіндірме
1. Есеп аудандық маңызы бар қалалар, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімімен толтырылып он күн сайын айдың 3, 13, 23-күндерінен кешіктірілмей салық органына ұсынады.
2. Нысанға әкімнің немесе оны ауыстыратын тұлғаның қол койылып мөрмен куәландырады.
3. 1-бағанда "№" реті бойынша нөмірі көрсетіледі. Келесі ақпарат реті бойынша нөмірленеді.
4. 2,3,4-бағандарда салықтар сомаларды бюджетке өткізетін квитанциялардың сериясы, нөмірі және беру күні көрсетіледі.
5. 5-бағанда "Квитанция бойынша салықтың жалпы сомасы (теңгеде)" 6-9-бағандардың мағыналарынан қосылған салықтын жалпы сомасы көрсетіледі.
6. 6-9-бағандарда тиісті теңгеде сомалар көрсетіледі-"ағымдағы жыл бойынша", "өткен жылдардың бересісі", "өсімпұл" және "айыппұл".
7. 10-12-бағандарда банктің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың төлем құжатының деректері көрсетіледі - "бюджеттік сыныптама коды", "нөмірі және күні", "сомасы (теңгеде)".
8. №2-есепке осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салық төлеуші-жеке тұлға төлейтін мүлік, көлік құралдары салықтары мен жер салығын жинау тізілімі қоса беріледі.
Аудандық маңызы бар қалалар,
кенттер, ауылдар, ауылдық
округтер әкімдерінің салық
органына салық төлеуші-жеке
тұлға төлейтін мүлік, көлік
құралдары салықтары мен жер
салығын жинау жөніндегі
квитанцияларды пайдалану,
сондай-ақ салықтардың
сомаларын екінші деңгейдегі
банкке немесе
банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын
ұйымға тапсыру туралы
есептерді ұсыну қағидаларын
және мерзімдерін бекіту туралы
Нысанына
3-қосымша
нысан
____________________________
(Аудандық маңызы бар қаланың,
кенттің, ауылдың, ауылдық
округтің атауы)
Салық төлеуші-жеке тұлға төлейтін мүлік, көлік құралдары салықтары
мен жер салығын жинау бойынша квитанциялар жоғалғаны туралы акт
20__жылғы "___" _________________________
Мен, ___________________________________________________________________________
(әкімнің немесе оны ауыстыратын тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
және әкім аппаратының қызметкері ________________________________________________
(әкім аппаратының квитанцияны (квитанцияларды) жоғалтқан қызметкерінің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған жағдайда) салық төлеуші-жеке тұлға төлейтін мүлік, көлік құралы салықтары мен жер салығын жинау жөніндегі квитанцияның (квитанциялардың) жоғалғаны туралы осы актіні жасадық:
№р/с
Саны
Сериясы
Нөмірі (№ бастап № дейін)
Жоғалған жағдайлары мен себептері
1
2
3
4
5
Жиыны:
Аудандық маңызы бар қаланың кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі
________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
__________
(қолы)
Аудандық маңызы бар қаланың кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі аппаратының қызметкері
________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
________
(қолы)
Аудандық маңызы бар қалалар,
кенттер, ауылдар, ауылдық
округтер әкімдерінің салық
органына салық төлеуші-жеке
тұлға төлейтін мүлік, көлік
құралдары салықтары мен жер
салығын жинау жөніндегі
квитанцияларды пайдалану,
сондай-ақ салықтардың
сомаларын екінші деңгейдегі
банкке немесе
банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын
ұйымға тапсыру туралы
есептерді ұсыну қағидаларын
және мерзімдерін бекіту туралы
нысанына
4-қосымша
нысан
____________________________
(Аудандық маңызы бар қаланың,
кенттің, ауылдың, ауылдық
округтің атауы)
Салық төлеуші-жеке тұлға төлейтін
мүлік, көлік құралдары салықтары мен жер салығын жинау
Тізілімі
20_____жылғы "___"________№_____________
(банктің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын ұйымның төлем кұжатының нөмірі мен күні)
р/с №
Салық төлеуші-жеке тұлғаның салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі
Салық төлеуші-жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда )
Квитанцияның нөмірі
Квитанцияның күні
Бюджеттік сыныптама коды
Төлем мақсаты (салық, өсімпұл, айыппұл)
Сомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
Тізілімді қабылдаған салық органының қызметкері
____________________________________________
(Әкімнің немесе оны ауыстыратын тұлғаның тегі,
аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
____________
(қолы, МО)
_________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы)
___________________________
(қолы)
Тізілімнің жасалған күні:
20__ жылғы "__"_____________
Тізілімнің кабылданған күні:
20__ жылғы "__"_____________