О Майском районном бюджете на 2018 - 2020 годы
Решение маслихата Майского района Павлодарской области от 26 декабря 2017 года № 1/23. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 28 декабря 2017 года № 5767. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и решением сессии Павлодарского областного маслихата от 14 декабря 2017 года № 175/18 "Об областном бюджете на 2018 - 2020 годы" Майский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018 - 2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 3408973 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 507751 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 13765 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3769 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2883688 тысяч тенге;
2) затраты – 3432597 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 32653 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 54588 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21935 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -56277 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 56277 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Майского района Павлодарской области от 15.02.2018 № 1/27 (вводится в действие с 01.01.2018);от 22.05.2018 № 1/32 (вводится в действие с 01.01.2018); от 09.11.2018 № 1/37 (вводится в действие с 01.01.2018); от 21.12.2018 № 5/39 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 2070731 тысяч тенге.
3. Исключен решением маслихата Майского района Павлодарской области от 09.11.2018 № 1/37 (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2018-2020 годы объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет Коктубекского сельского округа в следующих объемах, в том числе:

2018 - 2020 жылдарға арналған Май аудандық бюджет туралы
Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 1/23 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 28 желтоқсанда № 5767 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 1/23 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 28 желтоқсанда № 5767 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабының 4-тармағына және Павлодар облыстық мәслихаттың 2017 жылғы 14 желтоқсандағы № 175/18 "2018 - 2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Май аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018 - 2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға арналған мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 3408973 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 507751 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 13765 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер - 3769 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 2883688 мың теңге;
2) шығындар - 3432597 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 32653 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 54588 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 21935 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -56277 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 56277 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 15.02.2018 № 1/27 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.05.2018 № 1/32 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.11.2018 № 1/37 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.12.2018 № 5/39 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін бюджеттік субвенцияның көлемі 2018 жылға арналған аудандық бюджетте сомасы 2070731 мың теңге болып ескерілсін.
3. Алып тасталды - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 09.11.2018 № 1/37 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2018 - 2020 жылдарға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен Көктөбе ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері келесі көлемдерде қарастырылсын:

на 2018 год - 116490 тысяч тенге
на 2019 год - 126209 тысяч тенге
на 2020 год - 129973 тысяч тенге
5. Учесть в районном бюджете на 2018 год целевые текущие трансферты бюджету Коктубекского сельского округа в следующих размерах:
на проведение среднего ремонта въездной дороги в сумме 30204 тысяч тенге;
на приобретение служебного автотранспорта акиму сельского округа, в рамках внедрения четвертого уровня бюджета в сумме 3750 тысяч тенге;
на расширение кабинетов детского сада "Балдаурен" в сумме 7179 тысяч тенге;
на текущий ремонт отопительной системы ясли сада "Айголек" в сумме 8282 тысяч тенге;
на текущий ремонт отопительной системы и кровли детского сада "Балдаурен" в сумме 2959 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата Майского района Павлодарской области от 15.02.2018 № 1/27 (вводится в действие с 01.01.2018); от 22.05.2018 № 1/32 (вводится в действие с 01.01.2018); от 09.11.2018 № 1/37 (вводится в действие с 01.01.2018).
6. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
7. Утвердить бюджетные программы сел и сельских округов района на 2018 год согласно приложению 5.

2018 жылға арналған - 116490 мың теңге
2019 жылға арналған - 126209 мың теңге
2020 жылға арналған - 129973 мың теңге
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
кіреберіс жолға орташа жөндеу жүргізуге сомасы 30204 мың теңге;
бюджеттің төртінші деңгейін енгізу шеңберінде ауылдық округтің әкіміне қызметтік автокөлік сатып алуға сомасы 3750 мың теңге;
"Балдаурен" балабақша кабинеттерін кеңейтуге сомасы 7179 мың теңге;
"Айгөлек" бөбектер бақшасының жылу жүйесін ағымдағы жөндеуден өткізуге сомасы 8282 мың теңге;
Балдәурен" балабақша шатырын және жылу жүйесін ағымдағы жөндеуден өткізуге сомасы 2959 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 15.02.2018 № 1/27 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.05.2018 № 1/32 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.11.2018 № 1/37 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің ауыл және ауылдық округтер бойынша бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

8. Утвердить распределение сумм трансфертов органам местного самоуправления на 2018 год в разрезе сел и сельских округов согласно приложению 6.
9. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, установить повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

8. 2018 жылға арналған ауыл және ауылдық округтер бойынша жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің сомаларын үлестіру 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
9. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

10. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально-экономического развития и бюджета.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии А. Байгалиев
Секретарь районного маслихата Г. Арынов
Приложение 1
к решению Майского
районного маслихата
(23 очередная сессия, 6 созыв)
№ 1/23 от 26 декабря 2017 года
Районный бюджет на 2018 год
(с изменениями)

10. Осы шешімнің орындалуын бақылау мен қадағалау аудандық мәслихаттың әлеуметтік-экономикалық даму және бюджет жөніндегі комиссиясына жүктелсін.
11. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Байғалиев
Аудандық мәслихатының хатшысы Ғ. Арынов
Май аудандық мәслихатының
(6 сайланған 23 кезекті
сессиясы) 2017 жылғы 26
желтоқсандағы № 1/23 шешіміне
1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
(өзгерістермен)

8869
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
8869
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
56359
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
56359
464
Отдел образования района (города областного значения)
1156892
003
Общеобразовательное обучение
1080413
006
Дополнительное образование для детей
76479
9
Прочие услуги в области образования
135149
464
Отдел образования района (города областного значения)
135149
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
18212
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
14408
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
421
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
10847
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
582
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
90679
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
163228
1
Социальное обеспечение
21336
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
21336
005
Государственная адресная социальная помощь
21336
2
Социальная помощь
121185
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
7937
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7937
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
113248
002
Программа занятости
31011
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10216
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
46980
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
598
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1016
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

8869
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
8869
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
56359
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
56359
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1156892
003
Жалпы білім беру
1080413
006
Балаларға қосымша білім беру
76479
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
135149
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
135149
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18212
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
14408
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
421
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
10847
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
582
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
90679
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
163228
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
21336
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
21336
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
21336
2
Әлеуметтiк көмек
121185
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
7937
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
7937
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
113248
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
31011
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10216
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
46980
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
598
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1016
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
Майский сельский округ
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
022
Капитальные расходы государственного органа
04
Образование
1
Дошкольное воспитание и обучение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2
Социальная помощь
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3
Благоустройство населенных пунктов
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
Каратерекский сельский округ
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
04
Образование
1
Дошкольное воспитание и обучение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2
Социальная помощь

013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Май ауылдық округі
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
04
Бiлiм беру
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2
Әлеуметтiк көмек
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3
Елді-мекендерді көркейту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
12
Көлiк және коммуникация
1
Автомобиль көлiгi
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Қаратерек ауылдық округі
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
04
Бiлiм беру
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2
Әлеуметтiк көмек