О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 10 декабря 2015 года № 29/435 "О Правилах общего водопользования в Мангистауской области"
Решение Мангистауского областного маслихата от 4 августа 2017 года № 11/147. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 8 сентября 2017 года № 3423. Утратило силу решением Мангистауского областного маслихата от 16 февраля 2026 года № 25/298. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 февраля 2026 года № 37997.
Сноска. Утратило силу решением Мангистауского областного маслихата от 16.02.2026 № 25/298 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 38 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, пунктом 2-2 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Приказу Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 мая 2016 года № 209 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 19-1/252 "Об утверждении Типовых правил общего водопользования" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14195) областной маслихатРЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 10 декабря 2015 года № 29/435 "О Правилах общего водопользования в Мангистауской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2955, опубликовано 26 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах общего водопользования в Мангистауской области, утвержденных указанным решением:
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Мангистауский областной маслихат, по представлениям акиматов городов и районов в целях охраны жизни и здоровья граждан, с учетом особенностей региональных условий, правилами общего водопользования определяют места, где не осуществляются купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота, катание на маломерных судах и других плавучих средствах на водных объектах, расположенных на территории Мангистауской области.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Акимат Мангистауской области осуществляет информирование населения о состоянии водных объектов, системе водоснабжения и водоотведения, находящихся на территории Мангистауской области.";

Облыстық мәслихаттың 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 29/435 "Маңғыстау облысында ортақ су пайдаланудың Қағидалары туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2017 жылғы 4 тамыздағы № 11/147 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 8 қыркүйекте № 3423 болып тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2026 жылғы 16 ақпандағы № 25/298 шешімімен. Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2026 жылғы 17 ақпанда № 37997 болып тіркелді.
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 16.02.2026 № 25/298 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шiлдедегi Су кодексінің 38-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-2 тармағына және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 5 мамырдағы № 209 "Ортақ су пайдаланудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы№ 19-1/252 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 14195 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық мәслихаттың 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 29/435 "Маңғыстау облысында ортақ су пайдаланудың Қағидалары туралы"(нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2955 болып тіркелген, 2016 жылы 26 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Маңғыстау облысында ортақ су пайдаланудың Қағидаларында:
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Маңғыстау облыстық мәслихаты азаматтардың өмірі мен денсаулығын сақтау мақсатында өңірлік жағдайлардың ерекшеліктерін ескере отырып, ортақ су пайдалану қағидаларында Маңғыстау облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару, шағын кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайтын жерлерді қалалар мен аудандар әкімдіктерінің ұсынысымен айқындайды.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Маңғыстау облысының әкімдігі Маңғыстау облысының аумағында орналасқан су объектілерінің, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерінің жай-күйі туралы халықты хабардар етуді жүзеге асырады.";

дополнить пунктом 14-1 следующего содержания:
"14-1. Мангистауский областной маслихат принимает соответствующее решение по установлению условий или запрета общего водопользования и направляет его водопользователю в течение трех рабочих дней.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Объявленные условия или запреты общего водопользования не должны ограничивать осуществление общего водопользования для удовлетворения хозяйственно-питьевых целей.";
дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:
"15-1. После получения положительного решения от Мангистаускогообластногомаслихата водопользователь через средства массовой информации, а также посредством специальных информационных знаков обеспечивает оповещение населения о недопущении купания и других условиях осуществления общего водопользования.".
3. Государственному учреждению "АппаратМангистауского областного маслихата" (главный инспектор Ерболов А.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии К. Абдирахман
Секретарь областного маслихата Б. Жусупов
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности руководителя
республиканского государственного учреждения
"Департамент охраны общественного
здоровья Мангистауской области Комитета
охраны общественного здоровья Министерства
здравоохранения Республики Казахстан"
Абугалиев Н.Н.
"11" 08 2017 год
Руководитель государственного
учреждения"Департамента внутренних
дел Мангистауской области министерства
внутренних дел Республики Казахстан"
Дальбеков К.С.
"11" 08 2017 год
Руководитель республиканского
государственного учреждения "Департамент
по чрезвычайным ситуациям Комитета по
чрезвычайным ситуациям" Министерства
внутренних дел Республики Казахстан"
Базарбаев К.Б.
"11" 08 2017 год
Руководитель республиканского
государственного учреждения "Департамент
экологии по Мангистауской области комитета
экологического регулирования и контроля
министерства Энергетики Республики Казахстан"
Сафин А.А.
"11" 08 2017 год
Руководитель государственного
учреждения"Управление природных ресурсов
и регулирования природопользования
Мангистауской области"
Сагынбаев С.О.
"11" 08 2017 год

мынадай мазмұндағы 14-1-тармақпен толықтырылсын:
"14-1. Маңғыстау облыстық мәслихаты ортақ су пайдаланудың шарттарын немесе оған тыйым салынатынын белгілеу бойынша тиісті шешім қабылдайды және оны үш жұмыс күн ішінде су пайдаланушыға жолдайды.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Жарияланған ортақ су пайдаланудың шарттары немесе оған салынатын тыйымдар шаруашылық ауыз су мақсаттарын қанағаттандыру үшін ортақ су пайдалануды жүзеге асыруды шектемеуі тиіс.";
мынадай мазмұндағы 15-1-тармақпен толықтырылсын:
"15-1. Су пайдаланушы Маңғыстау облыстық мәслихатынан оң шешім алғаннан кейін бұқаралық ақпарат құралдары арқылы, сондай-ақ, арнайы ақпараттық белгілер арқылы халықты шомылуға тыйым салынатыны және ортақ су пайдалануды жүзеге асырудың басқа шарттары туралы хабардар етуді қамтамасыз етеді.".
3. "Маңғыстау облыстық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (бас инспектор А. Ерболов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Қ. Әбдірахман
Облыстық мәслихат хатшысы Б. Жүсіпов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық
сақтау комитетінің Маңғыстау облысы
қоғамдық денсаулық сақтау департаменті"
республикалық мемлекеттік мекемесі
басшысының міндетін атқарушы
Н.Н.Абугалиев
"11" 08 2017 жыл
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлігі Маңғыстау облысының
Ішкі істер департаменті" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Қ.С.Дәлбеков
"11" 08 2017 жыл
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті
Маңғыстау облысының Төтенше жағдайлар
департаменті" республикалық
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Қ.Б.Базарбаев
"11" 08 2017 жыл
"Қазақстан Республикасы Энергетика
министрлігі экологиялық реттеу және бақылау
комитетінің Маңғыстау облысы бойынша
экология департаменті" республикалық
мемлекеттік мекемесінің басшысы
А.А.Сафин
"11" 08 2017 жыл
"Маңғыстау облысының табиғи
ресурстар және табиғат пайдалануды
реттеу басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
С.О.Сағынбаев
"11" 08 2017жыл