Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов местного значения
Постановление акимата Акмолинской области от 27 октября 2017 года № А-11/489. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 21 ноября 2017 года № 6173.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень рыбохозяйственных водоемов местного значения.
2. Признать утратившими силу постановления акимата Акмолинской области согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Акмолинской области Уйсимбаева А.С.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области М.Мурзалин
Утвержден постановлением
акимата Акмолинской области
от 27 октября 2017 года
№ А-11/489
Перечень рыбохозяйственных водоемов местного значения
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлениями акимата Акмолинской области от 06.08.2025 № А-8/428 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование рыбохозяйственных водоемов
Площадь (гектар, километр)
Аккольский район
1
Озеро Коктеке
188 гектаров
2
Озеро Кемерколь
203 гектара
3
Озеро Камышное 1
132 гектара
4
Озеро Улжыгылган
202 гектара
5
Плотина Бегачевская
302 гектара
6
Озеро Балыкты
293 гектара
7
Плотина Аксуат
170 гектаров
8
Пруд Тасмола
131 гектар
9
Озеро Жарлыколь
170 гектаров
10
Озеро Енбек
57 гектаров
11
Плотина Голубая Нива
123 гектара
12
Плотина Кировская
217 гектаров
13
Озеро Димитрово
160 гектаров
14
Озеро Сухое
90 гектаров
15
Озеро Сабулдин
14 гектаров
16
Озеро Касыкколь
74 гектара
17
Озеро Камышное 3
204 гектара
18
Озеро Кенжегалы
985 гектаров
19
Селетинское водохранилище участок №4
488 гектаров
20
Озеро Кутус
153 гектара
21
Озеро Таскудук
21 гектар
22
Красноборское водохранилище
469 гектаров
23
Плотина Каменка
68 гектаров
24
Кенесское водохранилище
45 гектаров
25

Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының тізбесін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2017 жылғы 27 қазандағы № А-11/489 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 21 қарашада № 6173 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Ақмола облысы әкімдігі қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің орынбасары А.С.Үйсімбаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі М.Мырзалин
Ақмола облысы әкімдігінің
2017 жылғы 27 қазандағы
№ А-11/489 қаулысымен
бекітілді
Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары тізім
Ескерту. Қосымшаға өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы әкімдігінің 31.03.2023 № А-4/123 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 11.07.2023 № А-7/281 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен; өзгерістер мен толықтырулар енгізілді - Ақмола облысы әкімдігінің 18.12.2024 № А-12/629 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 06.08.2025 № А-8/428 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Балық шаруашылығы су айдындарының атаулары
Алаңы (гектар, километр)
Ақкөл ауданы
1
Көктеке көлі
188 гектар
2
Кемеркөл көлі
203 гектар
3
Қамысты 1 көлі
132 гектар
4
Ұлжығылған көлі
202 гектар
5
Бегачевская бөгеті
302 гектар
6
Балықты көлі
293 гектар
7
Ақсуат бөгеті
170 гектар
8
Тасмола тоғаны
131 гектар
9
Жарлыкөл көлі
170 гектар
10
Еңбек көлі
57 гектар
11
Голубая Нива бөгеті
123 гектар
12
Кировская бөгеті
217 гектар
13
Димитрово көлі
160 гектар
14
Сухое көлі
90 гектар
15
Сабулдин көлі
14 гектар
16
Қасықкөл көлі
74 гектар
17
Қамысты 3 көлі
204 гектар
18
Кенжеғалы көлі
985 гектар
19
Селеті су қоймасының №4 учаскесі
488 гектар
20
Кутус көлі
153 гектар
21
Тасқұдық көлі
21 гектар
22
Красноборское су қоймасы
469 гектар
23
Каменка бөгеті
68 гектар
24
Кеңес су қоймасы
45 гектар
25

19,7 гектаров
Итого: 8
349,7 гектара
город Кокшетау
1
Пруд Бармашино
1,3 гектара
2
Котлован Дачный
13,07 гектара
Итого: 2
14,37 гектара
Всего: 633
165027,01 гектара, 715,5 километра
Приложение
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 27 октября 2017 года
№ А-11/489
Перечень постановлений акимата Акмолинской области, признанных утратившими силу
1. Постановление акимата Акмолинской области "Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов и участков местного значения" от 14 декабря 2015 года № А-12/572 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5225, опубликовано 9 февраля 2016 года в информационно – правовой системе "Әділет").
2. Постановление акимата Акмолинской области "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Акмолинской области от 14 декабря 2015 года № А-12/572 "Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов и участков местного значения" от 9 декабря 2016 года № А-13/571 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5706, опубликовано 1 февраля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).
3. Постановление акимата Акмолинской области "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Акмолинской области от 14 декабря 2015 года № А-12/572 "Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов и участков местного значения" от 10 мая 2017 года № А-5/193 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5996, опубликовано 26 июня 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).

19,7 гектар
Барлығы: 8
349,7 гектар
Көкшетау қаласы
1
Бармашино тоғаны
1,3 гектар
2
Саяжай шұңқыры
13,07 гектар
Барлығы: 2
14,37 гектар
Барлығы: 633
165027,01 гектар, 715,5 километр
Ақмола облысы әкімдігінің
2017 жылғы 27 қазандағы
№ А-11/489 қаулысына
қосымша
Ақмола облысы әкімдігінің күші жойылды деп танылған қаулыларының тізбесі
1. "Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және учаскелерінің тізбесін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № А-12/572 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5225 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 9 ақпанда жарияланған).
2. "Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және учаскелерінің тізбесін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № А-12/572 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № А-13/571 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5706 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 1 ақпанда жарияланған).
3. "Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және учаскелерінің тізбесін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № А-12/572 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2017 жылғы 10 мамырдағы № А-5/193 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5996 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 26 маусымда жарияланған).