"7. Бюджетная заявка включает в себя:
1) расчеты по видам расходов по каждой бюджетной программе администратора бюджетных программ;
2) информацию о полученных и использованных связанных грантах по состоянию на 1 января текущего финансового года с обязательной разбивкой суммы связанных грантов по направлениям расходования;
3) информацию о полученных и использованных несвязанных грантах по состоянию на 1 января текущего финансового года;
4) прогноз поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении;
5) отчет по итогам мониторинга бюджетных инвестиционных проектов, включая целевые трансферты на развитие, по итогам первого квартала текущего финансового года;
6) пояснительную записку;
7) сводный перечень бюджетных программ и сводную таблицу расходов по текущим бюджетным программам и бюджетным программам развития, включающие базовые расходы и расходы на новые инициативы;
8) утвержденное на текущий год штатное расписание и проект штатного расписания на планируемый период центральных государственных органов, его ведомств, территориальных органов, подведомственных государственных учреждений, в том числе структурных подразделений центрального аппарата, ведомств и их территориальных органов; штатное расписание исполнительных органов, финансируемых из соответствующих местных бюджетов, и подведомственных им государственных учреждений в случае их изменения;
9) проекты соглашений о результатах по целевым трансфертам, согласованные с местными исполнительными органами области, города республиканского значения, столицы, в случае выделения целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджеты города республиканского значения, столицы, отчет о достигнутых прямых и конечных результатах;
10) проекты соглашений о результатах по целевым трансфертам, согласованные с местными исполнительными органами района, в случае выделения целевых трансфертов на развитие из областного бюджета в бюджеты района (города областного значения), в том числе целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, выделяемых в областные бюджеты и подлежащих дальнейшему распределению в бюджеты района;
11) проект нормативного правового акта, требующего дополнительных расходов или сокращения поступлений бюджета, в случае если администратор бюджетных программ предлагает разработать или внести изменения и дополнения в нормативные правовые акты;

"7. Бюджеттiк өтiнiм мыналарды:
1) бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң әрбiр бюджеттiк бағдарламасы бойынша шығыстардың түрлерi жөніндегі есептеулерді;
2) байланысты гранттар сомасын жұмсалу бағыттары бойынша мiндеттi түрде бөле отырып, ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша алынған және пайдаланылған байланысты гранттар туралы ақпаратты;
3) ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша алынған және пайдаланылған байланысты емес гранттар туралы ақпаратты;
4) мемлекеттік мекемелердің өз иелігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін ақша түсімдері мен шығыстарының болжамын;
5) ағымдағы қаржы жылының бірінші тоқсанының қорытындылары бойынша нысаналы даму трансферттерін қоса алғанда, бюджеттік инвестициялық жобалар мониторингінің қорытындылары жөніндегі есепті;
6) түсiндiрме жазбаны;
7) бюджеттiк бағдарламалардың жиынтық тiзбесiн және базалық шығыстар мен жаңа бастамалар шығыстардың қамтитын ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар мен бюджеттiк даму бағдарламалары бойынша шығыстардың жиынтық кестесiн;
8) орталық мемлекеттiк органдардың, оның ведомстволарының, аумақтық органдарының, ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелердiң, оның iшiнде орталық аппараттың құрылымдық бөлiмшелерiнiң, ведомстволарының және олардың аумақтық органдарының ағымдағы жылға бекiтiлген штат кестесiн және жоспарлы кезеңге арналған штат кестесiнiң жобасын; тиiстi жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдардың және олар өзгерген жағдайда оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттiк мекемелердiң штат кестесін;
9) республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерiне нысаналы даму трансферттер бөлiнген жағдайда облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органдарымен келiсiлген нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келiсiмдер жобаларын, қол жеткiзiлген тiкелей және түпкiлiктi нәтижелер туралы есепті;
10) облыстық бюджеттен ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерiне нысаналы даму трансферттері, оның ішінде облыстық бюджеттерге бөлiнетiн және одан әрi ауданның бюджеттерiне бөлуге жататын республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері бөлiнген жағдайда, ауданның жергiлiктi атқарушы органдарымен келiсiлген нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келiсiмдердiң жобаларын;
11) егер бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi нормативтiк құқықтық актiлер әзiрлеудi немесе оларға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi ұсынған жағдайда қосымша шығыстарды немесе бюджет түсiмдерiн қысқартуды талап ететiн тиiстi нормативтiк құқықтық актiнiң жобасын;

12) заключение Министерства юстиции Республики Казахстан о целесообразности разработки законопроектов и соответствия Перспективному плану законопроектных работ Правительства Республики Казахстан;
13) инвестиционные предложения с заключениями соответствующих экспертиз;
14) технико-экономическое обоснование бюджетного инвестиционного проекта, за исключением проектов, не требующих разработки технико-экономического обоснования, положительное заключение государственной или комплексной вневедомственной экспертизы предпроектной (технико-экономических обоснований) и проектной (проектно-сметной) документации на строительство, положительное экономическое заключение по бюджетному инвестиционному проекту уполномоченного органа по государственному планированию;
15) заключенный договор государственно-частного партнерства, в том числе договор концессии по концессионному проекту;
16) стратегические документы развития юридических лиц, в случае планирования бюджетных инвестиций посредством участия государства в их уставном капитале;
17) информацию о реализуемых и планируемых к реализации инвестиционных проектах субъектов квазигосударственного сектора с указанием источников финансирования (собственные, заемные, бюджетные, спонсорские и другие);
18) финансово-экономическое обоснование бюджетных инвестиций, осуществляемых посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц, положительное экономическое заключение уполномоченного органа по государственному планированию по нему;
19) информацию по реализованным, реализуемым и планируемых к реализации инвестиционным проектам, планируемым к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц, по форме согласно приложению 18-1 к Правилам разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций, утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 129, зарегистрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6452;
20) заключение межведомственной комиссии по рассмотрению целесообразности проведения исследований по темам, предлагаемым администраторами республиканских бюджетных программ;
21) заключение государственной научной и научно-технической экспертизы научных исследований по темам, предлагаемым администраторами республиканских бюджетных программ;
22) заключения отраслевых государственных органов по обоснованности и эффективности тем тематических исследований государственных органов и совместных исследований;

12) Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң заң жобаларын әзiрлеу орындылығы мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Заң жобалау жұмысының перспективалық жоспарына сәйкес болуы туралы қорытындыны;
13) тиiстi сараптамалардың қорытындылары бар инвестициялық ұсыныстарды;
14) техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуді талап етпейтін жобаларды қоспағанда, бюджеттік инвестициялық жобаның техникалық-экономикалық негіздемесін, құрылысқа жобалау алды (техникалық-экономикалық негіздемелер) және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманың мемлекеттік сараптамасының оң қорытындысын, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның бюджеттік инвестициялық жоба бойынша экономикалық оң қорытындысын;
15) жасалған мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартын, оның ішінде концессиялық жоба бойынша концессия шартын;
16) жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттiк инвестицияларды жоспарлаған жағдайда заңды тұлғалардың стратегиялық даму құжаттарын;
17) квазимемлекеттік сектор субъектілерінің, қаржыландыру көздерін (меншікті, қарызға алынған, бюджеттік, демеушілік және басқа) көрсетумен іске асырылып жатқан және іске асырылуы жоспарланған инвестициялық жобалары туралы ақпаратты;
18) заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы жүзеге асырылатын бюджеттік инвестициялардың қаржы-экономикалық негіздемесін, ол бойынша мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның оң экономикалық қорытындысын;
19) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6452 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 129 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, қажетті сараптамаларды жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау қағидаларына 18-1-қосымшаға сәйкес іске асырылған, іске асырылатын және іске асырылуы жоспарланған квазимемлекеттік сектор субъектілерінің инвестициялық жобалары бойынша ақпарат;
20) республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi ұсынатын тақырыптар бойынша зерттеулер жүргiзудің орындылығын қарау жөнiндегi ведомствоаралық комиссияның қорытындысын;
21) республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi ұсынатын тақырыптар бойынша ғылыми зерттеулердiң мемлекеттiк ғылыми және ғылыми-техникалық сараптамасының қорытындысын;
22) мемлекеттік органдардың тақырыптық зерттеулері мен бірлескен зерттеулердің негізділігі мен тиімділігі бойынша салалық мемлекеттік органдардың қорытындылары;

23) заключение уполномоченного органа по государственному планированию о целесообразности бюджетного кредитования по бюджетным программам, предлагаемым администратором бюджетных программ к реализации посредством бюджетного кредитования;
24) заключение экспертного совета в сфере информатизации при планировании администраторами бюджетных программ расходов на государственные закупки товаров, работ, услуг в сфере информатизации;
25) документ, подтверждающий согласие Главой Государства либо по его уполномочию с Администрацией Президента Республики на увеличение штатной численности администратора бюджетных программ;
26) предложения на оказание отдельных государственных услуг, реализацию бюджетных инвестиционных проектов и выполнение других задач, направленных на обеспечение социально-экономической стабильности государства в форме государственного задания и заключения Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан и антимонопольного органа;
27) решения попечительских советов автономных организаций образования при планировании расходов по бюджетной программе, направленной на вложение целевого вклада;
28) заключение межведомственной комиссии по вопросам реализации Дорожной карты занятости 2020 по лимитам финансирования и распределению средств по направлениям Дорожной карты и регионам, в том числе между администраторами республиканских бюджетных программ, при планировании расходов по Дорожной карте занятости 2020;
29) заключение лизингодателя по экспертизе клинико-технического обоснования, технической характеристики и стоимости медицинской техники стоимостью свыше пятьдесят миллионов тенге и требующую унификации, при планировании расходов на приобретение медицинской техники;
30) другую необходимую информацию, запрашиваемую центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию или местным уполномоченным органам по государственному планированию.
По бюджетным инвестициям, направленным на реализацию особо важных и требующих оперативной реализации задач, представляются следующие документы:
копия поручений Президента Республики Казахстан и (или) Премьер-Министра Республики Казахстан;
расчет по обоснованию стоимости проекта в разбивке по годам;
заключение администратора бюджетных программ на целесообразность реализации проекта;
в случае необходимости другие документы, запрашиваемые центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:

23) бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң бюджеттiк кредиттеу арқылы iске асыруға ұсынып отырған бюджеттiк бағдарламалар бойынша бюджеттiк кредиттеудiң орындылығы туралы мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның қорытындысын;
24) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға шығыстарды жоспарлау кезінде ақпараттандыру саласындағы сараптамалық кеңестің қорытындысы;
25) бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi штат санын ұлғайтуға Мемлекет басшысының не оның уәкілеттік беруімен Республика Президенті Әкімшілігінің келісімін растайтын құжатты;
26) жекелеген мемлекеттiк қызметтердi көрсетуге, бюджеттiк инвестициялық жобаларды iске асыруға және мемлекеттiк тапсырма мен Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының және монополияға қарсы органның қорытындылары нысанында мемлекеттiң әлеуметтiк-экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге бағытталған басқа да мiндеттердi орындауға арналған ұсыныстарды және Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы мен монополияға қарсы органның қорытындыларын;
27) нысаналы салым салуға бағытталған бюджеттiк бағдарлама бойынша шығыстарды жоспарлау кезiнде дербес бiлiм беру ұйымдарының қамқорлық кеңестерiнiң шешiмдерiн;
28) Жол картасының бағыттары және өңірлер бойынша, оның ішінде Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша шығыстарды жоспарлау кезінде республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері арасында қаржыландыру лимиттері және қаражат бөлу бойынша Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыру мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның қорытындысын;
29) медициналық техниканы сатып алуға арналған шығыстарды жоспарлау кезінде құны бес милион тенгеден асатын және біріздендіруді талап ететін медициналық техниканың клиникалық-техникалық негіздемесінің сараптамасы, техникалық сипаттамасы және құны бойынша лизинг берушінің қорытындысын;
30) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар сұрататын басқа да қажетті ақпаратты қамтиды.
Аса маңызды және жедел iске асыруды талап ететiн мiндеттердi iске асыруға бағытталған бюджеттiк инвестициялар бойынша мынадай құжаттар берiледi:
Қазақстан Республикасы Президентiнiң және (немесе) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi тапсырмаларының көшiрмелерi;
жылдар бойынша бөле отырып, жоба құнының негiздемесi жөнiндегi есептеу;
бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң жобаны iске асырудың орындылығына қатысты қорытындысы;
қажет болған жағдайда бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган сұрататын басқа да құжаттар.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"15. Порядок подготовки бюджетной заявки и сроки ее согласования внутри администратора бюджетных программ осуществляется в порядке, утвержденном приказом руководителя администратора бюджетных программ.";
пункты 17, 18 и 19 изложить в следующей редакции:
"17. Расчеты расходов по специфике 111 "Оплата труда" составляются по формам 01-111, 02-111, 03-111, 04-111, 05-111, 06-111, 07-111, 08-111, 09-111, 10-111, 11-111, 12-111, 13-111, 14-111, 15-111 согласно приложениям 2 - 16 к Правилам.
При составлении расчетов по указанным формам при расчете дополнительной оплаты за проживание на территориях радиационного риска и за проживание в зонах экологического бедствия следует руководствоваться Законом Республики Казахстан от 18 декабpя 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" и Законом Республики Казахстан от 30 июня 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье".
Форма 01-111 (приложение 2) предназначена для расчета расходов на оплату труда административных государственных служащих, за исключением сотрудников органов прокуратуры, правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, государственной противопожарной службы, органов внутренних дел, антикоррупционной службой, службы экономических расследований, уголовно-исполнительной системы и таможенных служб, военнослужащих, по которым заполняются соответственно формы 12-111, 13-111, 14-111, 15-111. При составлении данных расчетов следует руководствоваться Реестром должностей административных государственных служащих по категориям, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих" и Указом Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года № 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан" (далее - Указ № 1284).
Форма 02-111 (приложение 3) предназначена для расчета расходов на оплату труда политических государственных служащих, депутатов, судей, стажеров-кандидатов в судьи. При составлении расчета по форме 02-111 следует руководствоваться Указом № 1284.
Указом № 1284 также следует руководствоваться при составлении расчетов по формам 03-111, 12-111, 13-111, 14-111 и 15-111.

"15. Бюджеттік өтінімді дайындау тәртібі мен оны бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ішінде келісу мерзімі бюджеттік бағдарламалар әкімшісі басшысының бұйрығымен бекітілген тәртіппен жүзеге асырылады.";
17, 18 және 19-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"17. 111 "Еңбекақы төлеу" ерекшелігі бойынша шығыстардың есептеулері Қағидаларға 2-16-қосымшаларға сәйкес 01-111, 02-111, 03-111, 04-111, 05-111, 06-111, 07-111, 08-111, 09-111, 10-111, 11-111, 12-111, 13-111, 14-111, 15-111 нысандары бойынша жасалады.
Көрсетiлген нысандар бойынша есептеулердi жасаған кезде радиациялық зiлзала аумақтарында тұрғаны және экологиялық қасiрет аймақтарында тұрғаны үшiн қосымша ақы есептелген кезде "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңын және "Арал өңiрiндегi экологиялық қасiрет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 30 маусымдағы Заңын басшылыққа алған жөн.
01-111-нысан (2-қосымша) прокуратура органдарының, мемлекеттiк фельдъегерлiк қызметтiң, құқық қорғау органдарының, өртке қарсы мемлекеттiк қызмет, қылмыстық-атқару жүйесiнiң, iшкi iстер органдарының, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметінің, экономикалық тергеу қызметінің, қылмыстық-атқару жүйесі және кеден қызметi органдарының қызметшiлерiн, әскери қызметшiлердi қоспағанда, мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған, олар бойынша тиiсiнше 12-111, 13-111, 14-111, 15-111-нысандар толтырылады. Осы есептеулердi жасаған кезде Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығымен бекітілген санаттары бойынша мемлекеттік әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін және Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджетi және Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджетi) есебiнен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1284 Жарлығын (бұдан әрi - № 1284 Жарлық) басшылыққа алған жөн.
02-111-нысан (3-қосымша) мемлекеттiк саяси қызметшiлердiң, депутаттардың, судьялардың, судьяларға кандидат тағылымдамадан өтушілердің еңбекақысына жұмсалатын шығыстарды есептеуге арналған. Есептеуді 02-111-нысан бойынша жасаған кезде № 1284 Жарлықты басшылыққа алған жөн.
№ 1284 Жарлықты 03-111, 12-111, 13-11114-111 және 15-111-нысандар бойынша есеп жасаған кезде де басшылыққа алған жөн.

Форма 03-111 (приложение 4) предназначена для расчета расходов на оплату труда чрезвычайных и полномочных послов, работников загранучреждений.
Форма 04-111 (приложение 5) предназначена для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений образования.
При составлении данных расчетов следует руководствоваться постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" (далее - Постановление № 1193). Данным нормативным правовым актом также следует руководствоваться при составлении расчетов по формам 05-111, 06-111, 07-111, 08-111, 09-111, 10-111, 11-111.
Приложение 5 применяется также для расчета расходов по специфике 132 "Оплата труда патронатных воспитателей". При этом расчет социального налога и отчислений в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, составляется в произвольной форме.
Форма 06-111 (приложение 7) предназначена для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений здравоохранения.
Форма 07-111 (приложение 8) предназначена для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений социального обеспечения.
Форма 08-111 (приложение 9) для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений культуры и архивного дела.
Форма 09-111 (приложение 10) для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений физической культуры и спорта.
Форма 10-111 (приложение 11) для расчета расходов на оплату труда работников прочих государственных учреждений, за исключением государственных учреждений образования, высшего образования и науки, здравоохранения, социального обеспечения, культуры и архивного дела, физической культуры и спорта, правоохранительных органов, Службы государственной охраны Республики Казахстан.
Форма 11-111 (приложение 12) для расчета расходов на оплату труда рабочих государственных учреждений.
Приложения 11 и 12 применяются также для расчета расходов по специфике 131 "Оплата труда технического персонала". При составлении данных расчетов следует руководствоваться Постановлением № 1193.
Форма 12-111 (приложение 13) предназначена для расчета расходов на оплату труда сотрудников органов прокуратуры (за исключением военнослужащих Главной военной прокуратуры, военных прокуратур округов, гарнизонов и войск Республики Казахстан, по которым заполняется форма 13-111).

03-111-нысан (4-қосымша) төтенше және өкiлеттi елшiлердiң, шет елдегi мекемелер қызметкерлерiнiң еңбекақысына жұмсалатын шығыстарды есептеуге арналған.
04-111-нысан (5-қосымша) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
Осы есептеулердi жасаған кезде "Азаматтық қызметшiлерге, мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлерiне, қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысын (бұдан әрi - № 1193 қаулы) басшылыққа алған жөн. Осы нормативтiк құқықтық актіні 05-111, 06-111, 07-111, 08-111, 09-111, 10-111, 11-111-нысандар бойынша есептеулерді жасаған кезде де басшылыққа алған жөн.
5-қосымша сондай-ақ 132 "Патронатты тәрбиешілерге еңбекақы төлеу" ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеу үшін қолданылады. Бұл ретте Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда әлеуметтік аударымдарды және әлеуметтік салықты есептеу ерікті нысанда жасалады.
06-111-нысан (7-қосымша) мемлекеттiк денсаулық сақтау мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
07-111-нысан (8-қосымша) әлеуметтiк қамитамасыз ету мемлекеттiк мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
08-111-нысан (9-қосымша) мәдениет және мұрағат iсi мемлекеттiк мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
09-111-нысан (10-қосымша) дене шынықтыру және спорт мемлекеттiк мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
10-111-нысан (11-қосымша) мемлекеттiк бiлiм, жоғары бiлiм және ғылым, денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет және мұрағат iсi, дене тәрбиесi және спорт мекемелерін, құқық қорғау органдарын, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметін қоспағанда, басқа мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
11-111-нысан (12-қосымша) мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерінің еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
11 және 12-қосымшалар сондай-ақ 131 "Техникалық персоналға еңбекақы төлеу" ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеуге қолданылады. Осы есептелерді жасаған кезде № 1193 қаулыны басшылыққа алған жөн.
12-111-нысан (13-қосымша) прокуратура органдары қызметкерлерінің (Қазақстан Республикасының Бас әскери прокуратурасы, округтар, гарнизондар мен әскерлер әскери қызметшiлерiн қоспағанда, олар бойынша 13-111-нысан толтырылады) жалақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.

Форма 13-111 (приложение 14) предназначена для расчета расходов на оплату труда сотрудников органов внутренних дел, антикоррупционной службой, службы экономических расследований, правоохранительных органов, государственной противопожарной службы, государственной фельдъегерской службы, органов уголовно-исполнительной системы.
В графе 35 приложения 14 указывается количество сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы, государственной фельдъегерской службы, органов уголовно-исполнительной системы, получающих надбавку за особые условия прохождения службы, а в графе 36 приложения 14 указывается сумма надбавки за особые условия прохождения службы. Общая сумма надбавки за особые условия прохождения службы должна составлять не более 15 процентов от общей суммы должностного оклада.
Форма 14-111 (приложение 15) предназначена для расчета расходов на оплату труда военнослужащих.
В графе 35 приложения 15 указывается количество военнослужащих, получающих надбавку за особые условия прохождения службы, а в графе 36 приложения 15 указывается сумма надбавки за особые условия прохождения службы. Общая сумма надбавки за особые условия прохождения службы должна составлять для Службы государственной охраны Республики Казахстан не более 25 процентов от общей суммы по должностным окладам, для других органов - не более 15 процентов.
При расчете расходов на оплату труда по формам 12-111, 13-111, 14-111 следует руководствоваться Указом Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года № 1283 "Об утверждении реестров должностей военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы и органов прокуратуры Республики Казахстан по категориям" и Указом № 1284.
Форма 15-111 (приложение 16) предназначена для расчета расходов по должностному окладу военнослужащих срочной военной службы.
18. Форма 01-112 (приложение 17) предназначена для расчета затрат на дополнительные денежные выплаты.
Данная форма предназначена для расчета затрат на дополнительные денежные выплаты для премирования административных государственных служащих, судей, Чрезвычайных и Полномочных Послов Казахстан в странах дальнего и ближнего зарубежья, работников учреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан за границей, военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы Министерства внутренних дел и органов прокуратуры: надбавки к должностным окладам, установленные по решению руководителя государственного органа по плану финансирования; единовременное денежное вознаграждение гражданам впервые поступившим на воинскую службу по контракту на должности солдат (матросов) сержантов (старшин) в зависимости от срока заключенного контракта; премия административных государственных служащих центральных аппаратов государственных органов, премия работникам органов государственных доходов и работникам структурного подразделения Министерства юстиции Республики Казахстан, в функции которого входит обеспечение защиты интересов государства в международных арбитражных и иностранных судах согласно Указу № 1284.

13-111-нысан (14-қосымша) iшкi iстер, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет, экономикалық тергеу қызметі, құқық қорғау органдары, мемлекеттiк өртке қарсы қызмет, мемлекеттiк фельдъегерлiк қызмет, қылмыстық-атқарушы жүйесi органдары қызметкерлерiнiң еңбекақысына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
35-бағанда 14-қосымша қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн үстемақы алатын құқық қорғау органдары, өртке қарсы мемлекеттiк қызмет, мемлекеттiк фельдъегерлiк қызмет, қылмыстық-атқару жүйесi қызметкерлерінің саны көрсетiледi, ал 36-бағанда қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн төленетiн үстемақы сомасы көрсетiледi. Қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн төленетiн үстемақының жалпы сомасы лауазымдық жалақының жалпы сомасының 15 пайызынан жоғары болмауға тиіс.
14-111-нысан (15-қосымша) әскери қызметшiлерге еңбекақы төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған.
35-бағанда 15-қосымшада қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн үстемақы алатын әскери қызметшiлердiң саны, ал 36-бағанда қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн үстемеақының сомасы көрсетiледi. Қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн төленетiн үстемақының жалпы сомасы Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі үшiн лауазымдық еңбекақылар бойынша жалпы соманың 25 пайызынан жоғары болмауға, басқа органдар үшiн - 15 пайыздан жоғары болмауға тиіс.
12-111, 13-111, 14-111-нысандары бойынша еңбекақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу кезінде "Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері, құқық қорғау органдары, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi өртке қарсы қызмет органдары мен прокуратура органдарының қызметкерлері лауазымдарының санаттары бойынша тізілімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1283 Жарлығын және № 1284 Жарлығын басшылыққа алған жөн.
15-111-нысаны (16-қосымша) жедел әскери қызмет әскери қызметшiлерiнiң лауазымдық жалақысы бойынша шығыстарды есептеуге арналған.
18. 01-112-нысаны (17-қосымша) қосымша ақшалай төлемдер шығындарын есептеуге арналған.
Осы нысан "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджетi және Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджетi) есебiнен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" № 1284 Жарлығына сәйкес әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлердiң, судьялардың, алыс және таяу шет елдердегi Қазақстан Республикасының Төтенше және Өкiлеттi Елшiлерiнiң, Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шет елдердегi мекемелерi қызметкерлерiнiң, әскери қызметшiлердiң, құқық қорғау органдары, Ішкі істер министрлiгiнiң мемлекеттiк өртке қарсы қызметi мен прокуратура органдары қызметкерлерiнiң қосымша ақшалай төлемдерi: жоспары бойынша мемлекеттiк орган басшысының шешiмiмен белгiленген лауазымдық қызметақыларға үстемеақыларды; жасалған келiсiмшарттың мерзiмiне байланысты солдаттар (матростар), сержанттар (старшиналар) лауазымына келiсiмшарт бойынша әскери қызметке алғаш кiрiскен азаматтарға бiржолғы ақшалай сыйақыны; мемлекеттiк органдардың орталық аппараттары әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлерiне сыйлық, функцияларына халықаралық арбитражды және шетел соттарында мемлекет мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету жататын мемлекеттік кірістер органдарының қызметкерлеріне және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлеріне сыйлық есептеуге арналған.

19. Форма 01-113 (приложение 18) предназначена для расчета расходов на компенсационные выплаты.
По данной форме осуществляются расчеты расходов на выплату пособий на оздоровление государственным и гражданским служащим в соответствии с Указом № 1284 и Постановлением № 1193 соответственно, также расчеты расходов на компенсационные выплаты, единовременные пособия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.";
дополнить пунктом 23-1 следующего содержания:
"23-1. Форма 01-124 (приложение 22-1) предназначена для расчета расходов на уплату отчислений на обязательное социальное медицинское страхование в фонд социального медицинского страхования.
При расчете суммы отчислений на обязательное социальное медицинское страхование в фонд социального медицинского страхования необходимо руководствоваться Законом Республики Казахстан от 6 ноября 2015 года "Об обязательном социальном медицинском страховании".";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Формы 01-141, 02-141, 03-141 и 04-141 (приложения 2629) предназначены для расчета расходов по специфике 141 "Приобретение продуктов питания".
Форма 01-141 (приложение 26) предназначена для расчета расходов на питание в учреждениях образования и социальной защиты, кроме учреждений органов внутренних дел, антикоррупционной службой, службы экономических расследований, уголовно-исполнительной системы, государственной противопожарной службы, здравоохранения и ветеринарных учреждений, Министерства обороны Республики Казахстан. При составлении расчета по данной форме следует руководствоваться нормами питания для государственных учреждений здравоохранения и социальной защиты, утверждаемыми в соответствии со статьей 69 Бюджетного кодекса.
Форма 02-141 (приложение 27) предназначена для расчета расходов на приобретение продуктов питания военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы, антикоррупционной службой, службы экономических расследований, спасателей профессиональных аварийно-спасательных формирований, сотрудников органов государственной противопожарной службы, курсантов военных и специальных учебных заведений, воспитанников военных школ-интернатов. При составлении расчета по данной форме следует руководствоваться натуральными нормами, утверждаемыми в соответствии со статьей 69 Бюджетного кодекса.
Форма 03-141 (приложение 28) предназначена для расчета расходов на питание в ветеринарных учреждениях. При составлении данного расчета следует руководствоваться нормами питания для животных.
Форма 04-141 (приложение 29) предназначена для расчета расходов на питание в учреждениях здравоохранения. При составлении данного расчета следует руководствоваться нормами питания.";

19. 01-113-нысаны (18-қосымша) бойынша шығыстар көлемiн айқындау үшiн жасалады.
Бұл нысан № 1284 Жарлықа және № 1193 қаулыға сәйкес мемлекеттiк және азаматтық қызметшiлердi сауықтыруға арналған жәрдемақыларды төлеу шығыстарын есептеуге, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өтемақылық төлемдер мен бiржолғы жәрдемақыларға арналған шығыстарды есептеуге арналған.";
мынадай мазмұндағы 23-1-тармақпен толықтырылсын:
"23-1. 01-124-нысан (22-1-қосымша) Әлеуметтiк медициналық сақтандыру қорына міндетті әлеуметтiк медициналық сақтандыруға аударымдарды төлеуге шығыстарды есептеуге арналған.
Әлеуметтiк медициналық сақтандыру қорына міндетті әлеуметтiк медициналық сақтандыруға аударымдар сомасын есептеу кезінде "Міндетті медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 6 қарашадағы Заңын басшылыққа алу қажет.";
27-тармақты мынадай редакцияда жазылсын:
"27. 01-141, 02-141, 03-141 және 04-141-нысандары (26-29-қосымшалар) 141 "Тамақ өнiмдерiн сатып алу" ерекшелiгi бойынша шығыстарды есептеуге арналған.
01-141-нысаны (26-қосымша) iшкi iстер, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметі, экономикалық тергеу қызметі органдарының, қылмыстық-атқару жүйесiнiң органдарының, мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерлерi, денсаулық сақтау және ветеринария мекемелерiн, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі, қоспағанда, тамақтануға арналған шығыстарды есептеу үшiн мемлекеттiк бiлiм беру және әлеуметтiк қорғау мекемелерi толтырады. Осы нысан бойынша есептi жасаған кезде Бюджет кодексінің 69-бабына сәйкес бекітілген мемлекеттік денсаулық және әлеуметтiк қорғау мекемелері үшін тамақтану нормаларын басшылыққа алу керек.
02-141-нысаны (27-қосымша) әскери қызметшiлерге, iшкi iстер органдары, қылмыстық-атқару жүйесi, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметі, экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерiне, кәсiптiк апаттан-құтқару құрылымдарының құтқарушыларына, әскери және арнайы оқу орындарының курсанттарына, әскери мектеп-интернаттарының тәрбиеленушiлерiне тамақ өнiмдерiн сатып алуға арналған шығыстарды есептеу үшiн мемлекеттiк мекемелер толтырады. Осы нысан бойынша есептi жасаған кезде Бюджет кодексінің 69-бабына сәйкес бекітілген заттай нормаларды басшылыққа алу керек.
03-141-нысанды (28-қосымша) мемлекеттiк ветеринариялық мекемелер толтырады. Осы есептеудi жасаған кезде жануарларға арналған тамақтану нормаларын басшылыққа алған жөн.
04-141-нысаны (29-қосымша) денсаулық сақтау мекемелерiнде тамаққа арналған шығыстарды есептеу үшiн жасалады. Осы есептеудi жасаған кезде тамақтанудың заттай нормаларын басшылыққа алған жөн.";

пункты 29 и 30 изложить в следующей редакции:
"29. Форма 01-143 (приложение 33) предназначена для расчета расходов на приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого имущества и другого форменного и специального обмундирования.
По приложению 33 рассчитываются расходы на приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого имущества и другого форменного и специального обмундирования для военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы, антикоррупционной службой, службы экономических расследований, спасателей профессиональных аварийно-спасательных формирований, органов государственной противопожарной службы, курсантов военных и специальных учебных заведений, воспитанников военных школ-интернатов, специального и форменного обмундирования для сотрудников таможенных органов, органов прокуратуры, судей, судебных приставов, форменной одежды и знаков различия для работников государственной лесной охраны и охотничьего хозяйства, государственной фитосанитарной службы по карантину растений и государственной ветеринарной службы, осуществляющей ветеринарный надзор на государственной границе и транспорте.
При составлении расчета по данной форме необходимо руководствоваться нормами на предметы вещевого имущества, другое форменное и специальное обмундирование с учетом износа на год в денежном выражении на 1 получателя.
30. Форма 01-144 (приложение 34) предназначена для расчета расходов государственных органов на горюче-смазочные материалы.
При расчете расходов по форме 01-144 следует руководствоваться, утверждаемыми в соответствии со статьей 69 Бюджетного кодекса, натуральными нормами положенности служебных, дежурных и специальных автомобилей и нормами расходов горюче-смазочных материалов и расходов на содержание автотранспорта.
Расчет расходов на смазочные материалы для автотранспортных средств составляется в произвольной форме.
Форма 02-144 (приложение 35) предназначена для расчета расходов на приобретение твердого и жидкого топлива для отопления зданий, помещений для государственных учреждений с автономной системой отопления.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. Формы 01-151, 02-151, 03-151, 04-151 (приложения 3942) составляются для определения объема бюджетных средств на планируемый период для оплаты коммунальных услуг (за воду, газ, электроэнергию и отопление).
Расходы для оплаты коммунальных услуг администраторов бюджетных программ, в случае если государственное учреждение размещается в помещениях другого государственного учреждения, содержащегося за счет одного уровня бюджета, могут планироваться у балансодержателя данного помещения.
При составлении расчетов по данным формам следует руководствоваться нормами потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета.

29 және 30-тармақтарды мынадай редакцияда жазылсын:
"29. 01-143-нысаны (33-қосымша) Заттай мүлiктер мен басқа да нысандық және арнайы киiмдердi сатып алу, тiгу және жөндеу бойынша шығыстарды есептеу үшiн толтырылады.
33-қосымша бойынша әскери қызметшiлер, iшкi iстер органдарының, қылмыстық-атқару жүйесiнiң, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметі, экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлерi, кәсiби авариялық-құтқару құрылымдарының құтқарушылары, мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерлерi, әскери және арналған оқу орындарының курсанттары, әскери мектеп-интернаттардың тәрбиеленушiлерi үшiн мүлiктiк керек-жарақ заттарын сатып алуға, тiгуге және жөндеуге, кеден қызметiнiң, прокуратура органдарының қызметшiлерi, судьялар, сот приставтары үшiн арнайы және пiшiмдiк киiм-кешектерге, мемлекеттiк орман күзетiнiң және аң шаруашылығы, өсiмдiк карантинi бойынша мемлекеттiк фитосанитарлық қызметтiң және мемлекеттiк шекарада және көлiкте малдәрiгерлiк қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттiк малдәрiгерлiк қызметтiң қызметкерлерi үшiн пiшiмдiк киiм-кешекке арналған шығыстарды есептеу үшiн толтырылады.
Осы нысан бойынша есептi жасаған кезде заттай мүлiк, 1 алушыға ақша түрiнде бiр жылғы тозуын ескере отырып.басқа нысандық және арнайы киiммәнi нормаларын басшылыққа алған жөн.
30. 01-144-нысан (34-қосымша) жанар-жағармай материалдарына мемлекетті органдардың шығындарын есептеуге арналған.
01-144-нысан бойынша шығыстарды есептеу кезінде Бюджет кодексінің 69-бабына сәйкес бекітілген қызметтiк, кезекші және арнайы автомобильдердің тиесілік нормаларын және жанар-жағармай материалдары шығыстарының және автокөлiктi күтiп ұстауға шығыстардың нормаларын басшылыққа алу керек.
Автокөлік үшін жағармай материалдары сатып алу шығыстарын есептеу үшін жасалады.
02-144-нысан (35-қосымша) дербес жылыту жүйесi бар мемлекеттiк мекемелердің ғимараттарын, үй-жайларын жылыту үшін қатты және сұйық отынды сатып алу шығыстарын есептеу үшін жасалады.";
32-тармақты мынадай редакцияда жазылсын:
"32. 01-151, 02-151, 03-151, 04-151 (39-42 қосымшалары) нысандар коммуналдық қызметтерді (су, газ, электр энергиясы және жылыту) төлеу үшiн жоспарлы кезеңге арналған бюджет қаражатының көлемiн айқындау үшiн жасалады.
Егер мемлекеттік мекеме бір бюджет деңгейі есебінен ұсталатын басқа мемлекеттік мекеменің үй-жайларында орналасқан жағдайда, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің коммуналдық қызметтерді төлеуге арналған шығыстары осы үй-жайдың теңгерімдік ұстаушысында жоспарлануы мүмкін.
Аталған нысандар бойынша есептеулерді жасаған кезде бюджет қаражатынан қаржыландырылатын ұйымдар бойынша электр энергиясын, жылытуға жылуды, ыстық және суық суды және басқа да коммуналдық қызмет көрсетулердi тұтыну нормаларын басшылыққа алу керек.

В графе 5 форм 01-151, 02-151 и 03-151 (приложения 39 – 42) указываются количество единиц мощности, для которых установлены нормы потребления воды, электроэнергии, тепла, газа.
Форма 01-151 (приложение 39) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов на горячую и холодную воду, канализацию, газ для приготовления пищи.
При расчете расходов на газ учитываются расходы на его транспортировку.
Форма 02-151 (приложение 40) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов воды на полив усовершенствованных покрытий и зеленых насаждений, территорий объектов.
Форма 03-151 (приложение 41) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов по оплате электроэнергии.
Форма 04-151 (приложение 42) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов тепла на отопление зданий, помещений для государственных учреждений с центральной системой отопления.
Данная форма заполняется для расчета расходов тепла на отопление зданий, помещений для государственных учреждений газом. При расчете расходов на газ учитываются расходы на его транспортировку.";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. Формы 01-159 и 02-159 (приложения 46 и 47) предназначены для расчета расходов по специфике 159 "Оплата прочих услуг и работ".
Форма 01-159 (приложение 46) предназначена для расчета расходов по содержанию, обслуживанию, текущему ремонту зданий, помещений, оборудования и других основных средств. Для обоснования планируемых расходов представляются копии договоров об оказании услуг, работ за текущий финансовый год, в случае отсутствия договоров прилагается не менее трех прайс-листов по каждому виду приобретаемых услуг и работ, дефектный акт и сметная документация по текущему ремонту за текущий финансовый год. При составлении перечня работ, выполняемых при текущем ремонте, следует руководствоваться постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 1998 года № 1118 "О нормативах потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета", где предусмотрен перечень работ, выполняемых при текущем и капитальном ремонте зданий.
Форма 02-159 (приложение 47) предназначена для расчета расходов по оплате работ и услуг, оказанных физическими лицами и государственными предприятиями, акционерными обществами, контрольные пакеты акций которых принадлежат государству, и товариществами с ограниченной ответственностью, размеры государственных долей участия в которых позволяют государству определять решения общего собрания участников.
В данном расчете указывается сумма расходов в целом, а также приводится расшифровка по основным видам расходов:

01-151, 02-151 және 03-151 нысандарының 5-бағанында (39-42-қосымшалар) су, электр энергиясын, жылуды, газды тұтыну нормалары белгiленген қуаттылық бiрлiгiнiң саны көрсетiледi.
01-151-нысанды (39-қосымша) ыстық және суық суға, кәрiз бен газға арналған шығыстарды есептеу үшiн мемлекеттiк мекемелер толтырады.
Газға арналған шығыстарды есептеу кезінде оны тасымалдауға арналған шығыстар есепке алынады.
02-151-нысанды (40-қосымша) жетiлдiрiлген жабындарды және жасыл желектi екпелердi суаруға арналған су шығыстарын, объектілердің аумақтарын есептеу үшiн мемлекеттiк мекемелер толтырады.
03-151-нысанды (41-қосымша) мемлекеттiк мекемелер электр энергиясын төлеу жөнiндегi шығыстарды есептеу үшiн толтырады.
04-151-нысанды (42-қосымша) мемлекеттiк мекемелер орталық жылу жүйесi бар мемлекеттiк мекемелер үшiн ғимараттарды, үй-жайларды жылытуға арналған шығыстарды есептеу үшiн толтырады.
Осы нысан мемлекеттiк мекемелердің ғимараттары мен үй-жайларын газбен жылытуға шығыстарды есептеу үшін толтырылады. Газға арналған шығыстарды есептеу кезінде оны тасымалдауға арналған шығыстар есепке алынады.";
36-тармақты мынадай редакцияда жазылсын:
"36. 01-159, 02-159-нысандар (46 және 47-қосымшалар) 159 "Өзге де қызметтер мен жұмыстар" ерекшелiгi бойынша шығыстарды есептеуге арналған.
01-159-нысаны (46-қосымша) ғимараттарды, орын-жайларды жабдықтарды және басқа негiзгi құралдарды ұстау бойынша шығыстар есебiне арналған. Жоспарланған шығыстарды негiздеу үшiн ағымдағы қаржы жылына арналған қызметтер көрсету, жұмыстар туралы шарттардың көшiрмелерi беріледі, шарттар болмаған жағдайда сатып алынатын қызметтер мен жұмыстардың әрбір түрі бойынша кем дегенде үш прайс-парақтары, ағымдағы қаржы жылына ағымдағы жөндеу бойынша дефектi актiсi мен сметалық құжаттама қоса беріледі. Ағымдағы жөндеу кезiнде орындалатын жұмыстар тiзбесiн жасаған кезде "Бюджет қаражатынан қаржыландырылатын ұйымдар бойынша электр энергиясын, жылуды, ыстық және суық суды және басқа да коммуналдық қызмет көрсетулерді тұтынудың нормативтері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 2 қарашадағы № 1118 қаулысын басшылыққа алған жөн, онда ғимараттарды ағымдағы және күрделi жөндеу кезiнде орындалатын жұмыстардың тiзбесi көзделген.
02-159-нысаны (47-қосымша) жеке тұлғалар мен мемлекеттік мекемелер, акционерлік қоғамдар, акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі ұлттық компаниялар және мемлекеттік қатысу үлестерінің мөлшері қатысушылардың жалпы жиналысының шешімін анықтауға мемлекетке мүмкіндік беретін жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер көрсеткен қызметтер мен жұмыстарды төлеу жөніндегі шығыстарды есептеуге арналған.
Осы есепте шығыстардың жалпы шығыстар сомасы көрсетiледi, сондай-ақ шығыстардың негізгі түрлерi бойынша таратып жазу келтiрiлген:

1) для физических лиц:
заработная плата работников - по данной строке отражается заработная плата работников, участвующих в оказании услуг и выполнении работ (индивидуальный подоходный налог, обязательные взносы в единый накопительный пенсионный фонд, взносы на обязательное социальное медицинское страхование в фонд социального медицинского страхования, удерживаемые из заработной платы работников, также отражаются по данной строке);
командировочные расходы;
приобретение материалов;
транспортные услуги;
2) для государственных предприятий, акционерных обществ, контрольные пакеты акций которых принадлежат государству, и товариществ с ограниченной ответственностью, размеры государственных долей участия в которых позволяют государству определять решения общего собрания участников:
оплата труда работников - по данной строке отражается оплата труда работников, участвующих в оказании услуг и выполнении работ;
социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования;
отчисления на обязательное социальное медицинское страхование в фонд социального медицинского страхования;
командировочные расходы;
налоги и другие обязательные платежи в бюджет, в том числе (далее – т.ч.) отдельными строками показываются основные налоги и обязательные платежи в бюджет;
прочие налоги;
приобретение материалов;
коммунальные услуги, то есть расходы на воду, газ и другие коммунальные услуги, за исключением электроэнергии и отопления;
электроэнергия;
отопление;
услуги связи;
транспортные услуги;
текущий ремонт основных средств;
содержание, обслуживание зданий, помещений;
арендная плата;
банковские услуги;
прочие расходы.
Расчет расходов по оплате работ и услуг, оказываемых юридическими лицами, за исключением государственных предприятий, акционерных обществ, контрольные пакеты акций которых принадлежат государству, и товариществ с ограниченной ответственностью, размеры государственных долей участия в которых позволяют государству определять решения общего собрания участников, заполняющих форму 02-159, администраторы бюджетных программ представляют в произвольной форме.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Расчеты по видам расходов, планируемым по спецификам экономической классификации расходов 133, 155, 156, 163, 164, 165, 166, 167, 169, 211, 212, 221, 321, 322, 323, 331, 332, 339, 341, 351, 359, 411, 412, 417, 418, 419, 421, 422, 423, 429, 431, 432, 433, 434, 435, 436, 441, 451, 511, 512, 513, 514, 519, 521, 531, 541, 611, 612, 621, 711, 712, 713, 714, 715, 721 и 722 составляются в произвольной форме.
При планировании расходов на приобретение запасов и основных средств к расчету прилагаются не менее трех прайс-листов по каждому виду запасов или основных средств.

1) жеке тұлғалар үшiн:
қызметкерлердiң еңбекақысы - осы жол бойынша қызметтер көрсетуге және жұмыстарды орындауға қатысатын қызметкерлердiң еңбекақысы көрсетiледi (жеке табыс салығы, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына мiндеттi жарналар, қызметкерлердің еңбекақысынан ұсталатын әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына міндетті медициналық әлеуметтiк сақтандыру жарналары да осы жол бойынша көрсетіледі);
iссапар шығыстары;
материалдарды сатып алу;
көлiк қызметтерi.
2) акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындарды, акционерлік қоғамдарды және олардағы мемлекеттік қатысу үлестерінің мөлшері қатысушылардың жалпы жиналысының шешімін анықтауға мемлекетке мүмкіндік беретін жауапкершілігі шектеулі серіктестер үшiн:
қызметкерлерге еңбекақы төлеу - осы жол бойынша қызметтер көрсетуге және жұмыстарды орындауға қатысатын қызметкерлерге еңбекақысы төлеу көрсетiледi;
әлеуметтiк сақтандырудың мемлекеттiк қорына әлеуметтiк аударымдар;
медициналық әлеуметтiк сақтандыру қорына міндетті әлеуметтiк медициналық сақтандыру аударымдары;
iссапар шығыстары;
салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер, oның iшiнде негізгі салықтар және бюджетке төленетiн мiндеттi төлемдер жеке жолдармен көрсетiледi;
өзгеде салықтар;
материалдарды сатып алу;
коммуналдық қызметтер, яғни электр энергиясын және жылуды қоспағанда, суға, газға және басқа да коммуналдық қызметтерге арналған шығыстар;
электр энергиясы;
жылу;
байланыс қызметтерi;
көлiк қызметтерi;
негiзгi құралдарды ағымдағы жөндеу;
үй-жайлардың ғимараттарын ұстау, оларға қызмет көрсету;
жалдау ақысы;
банктiк қызметтер;
өзгеде шығыстар.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері 02-159 нысанын толтыратын акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындарды, акционерлік қоғамдарды және олардағы мемлекеттік қатысу үлестерінің мөлшері қатысушылардың жалпы жиналысының шешімін анықтауға мемлекетке мүмкіндік беретін жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерді қоспағанда, заңды тұлғалар көрсететін қызметтер мен жұмыстарды төлеу бойынша шығыстарды есептеуді еркiн нысанда ұсынады.";
41-тармақты мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Шығыстардың экономикалық сыныптамасының 133, 155, 156, 163, 164, 165, 166, 167, 169, 211, 212, 221, 321, 322, 323, 331, 332, 339, 341, 351, 359, 411, 412, 417, 418, 419, 421, 422, 423, 429, 431, 432, 433, 434, 435, 436, 441, 451, 511, 512, 513, 514, 519, 521, 531, 541, 611, 612, 621, 711, 712, 713, 714, 715, 721 және 722 ерекшелiктерi бойынша жоспарланатын шығыс түрлері бойынша есептеулер еркiн нысанда жасалады.
Қорлар мен негізгі құралдарды сатып алуға арналған шығыстарды жоспарлаған кезде есепке қорлар немесе негізгі құралдардың әрбір түрлері бойынша кем дегенде үш прайс-парақтар қоса беріледі.

При предоставлении расчета в обязательном порядке по спецификам 421, 435 и 423 государственные учреждения представляют заключение государственной экспертизы или комплексной вневедомственной экспертизы на проектно-сметную документацию и документы, обосновывающие стоимость работ (услуг), а к расчетам на приобретение запасов представляют информацию о фактическом наличии остатков запасов, числящихся на балансе государственного учреждения по состоянию на 1 января текущего года и план текущего года.
Расчет расходов по возмещению средней заработной платы депутатам маслихата по их основному месту работы осуществляется в соответствии со статьей 22 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" в размере, не превышающем заработную плату руководителя аппарата акима соответствующей административно-территориальной единицы со стажем работы в указанной должности до одного года. В расчет включаются взносы работодателей по социальному налогу в соответствии с Налоговым кодексом и социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования в соответствии с Законом Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании".
При представлении расчета по специфике 164 представляются копии договоров, заключенных между зарубежными высшими учебными заведениями (научными центрами и лабораториями мира) и юридическим лицом, определенным Правительством Республики Казахстан поставщиком услуг по реализации международных программ подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров за рубежом, в том числе международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак", согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года № 573 "Об утверждении Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак".
При планировании расходов на представительские затраты следует руководствоваться нормами представительских затрат, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9934.";
дополнить пунктом 41-1 следующего содержания:
"41-1. При планировании расходов по бюджетной программе, направленной на целевое перечисление, расчеты составляются по специфике 169 "Прочие текущие затраты" по видам расходов, которые направлены на реализацию целей, определенных в законодательных актах Республики Казахстан. К расчетам прилагаются соответствующие документы и обоснования по каждому виду расходов.
К расчетам дополнительно прилагаются:

421, 435 және 423 ерекшелiктер бойынша міндетті тәртіпте есептеулердi ұсыну кезiнде мемлекеттік мекемелер жобалау-сметалық құжаттамаға және жұмыстардың (қызметтердiң) құнын негiздейтiн құжаттарға мемлекеттiк сараптаманың немесе кешенді ведомстводан тыс сараптаманың қорытындысын ұсынады, ал қорларды сатып алуға арналған есептеулерге ағымдағы жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша мемлекеттік мекеменің теңгерімінде тұрған қорлардың іс жүзіндегі қалдықтарының болуы туралы ақпаратты және ағымдағы жылдың жоспарын ұсынады.
Мәслихат депутаттарына олардың негізгі жұмыс орны бойынша орташа жалақыны өтеу жөніндегі шығыстарды есептеу "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 22-бабына сәйкес осы қызметте бiр жылға дейiнгi жұмыс өтілі бар тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бірлік әкiмi аппараты басшысының жалақысынан аспайтын мөлшерде жүзеге асырылады. Есептеуге жұмыс берушілердің Салық кодексіне сәйкес әлеуметтік салық бойынша жарналары мен "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 25 сәуірдегі Заңына сәйкес Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдары кіреді.
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау үшiн үмiткерлердi iрiктеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 11 маусымдағы № 573 қаулысына сәйкес 164 ерекшелiк бойынша есептеудi ұсынған кезде шетелдiк жоғары оқу орындары (әлемнiң ғылыми орталықтары мен зертханалары) мен шетелде кадрларды даярлау, қайта даярлау және бiлiктiлiгiн арттыру халықаралық бағдарламаларын iске асыру жөнiндегi қызметтердi, Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Болашақ" халықаралық стипендиясын берушi болып Қазақстан Республикасының Үкiметi анықтаған заңды тұлға арасында жасалған шарттың көшiрмелерi ұсынылады.
Өкілдік шығындарға шығыстарды жоспарлау кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9934 болып тіркелген "Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен бекітілген өкілдік шығындар нормалары қолданылады.";
41-1-тармақ мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"41-1. 169 "Өзге де нысаналы шығыстар" ерекшелiгi бойынша нысаналы аударымға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бойынша жоспарланатын шығыс түрлері Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде айқындалған мақсаттарға бағытталады. Есептеулерге шығыстардың әрбір түрі бойынша тиісті құжаттар мен негіздемелер қоса беріледі.
Есептеулерге қосымша қоса беріледі:

1) по целевому перечислению в автономный кластерный фонд:
документ, содержащий сведения об основных технических, технологических и иных решениях, а также результаты изучения осуществимости и эффективности проекта, проводимого на основе экономического анализа выгод и затрат с определением основных технико-финансовых параметров, согласованный администратором бюджетной программы;
порядок, предусматривающий долевое участие в зарубежных инвестиционных фондах, утверждаемый управляющим комитетом автономного кластерного фонда;
2) по целевому перечислению в некомерческую организацию, создаваемую в организационно-правовой форме фонда исключительно для обеспечения финансирования организаций, осуществляющих деятельность по организации и проведению международной специализированной выставки на территории Республики Казахстан прилагается технико-экономическое обоснование.";
пункт 42-1 изложить в следующей редакции:
"42-1. Расчеты по распределяемой бюджетной программе, направленной на разработку или корректировку технико-экономического обоснования бюджетного инвестиционного проекта, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов составляются на основе анализа средней стоимости и количества проектов истекшего планового периода, в случае их наличия.";
пункт 51 изложить в следующей редакции:
"51. Форма 01-311 (приложение 59) предназначена для расчета расходов на субсидии юридическим лицам, в том числе крестьянским (фермерским хозяйствам). Вместе с расчетом представляются обосновывающие документы по направлениям затрат.
Расчет по данной форме состоит из трех разделов.
В первом разделе указывается общая сумма доходов, получаемых юридическим лицом от осуществления хозяйственной деятельности.
Во втором разделе указывается общая сумма расходов с приведением расшифровки по основным видам расходов.
В третьем разделе указывается сумма превышения расходов над доходами юридических лиц, то есть сумма, возмещаемая из соответствующего бюджета.
На основании расчетов по форме 01-311, представленной юридическими лицами, администратор бюджетных программ составляет сводную форму 01-311 - свод (приложение 60) для расчета расходов на субсидии юридическим лицам, в том числе крестьянским (фермерским хозяйствам).
Данные расчеты должны представляться с обоснованиями и обязательной расшифровкой по каждому виду расходов и подписываться главным бухгалтером, либо руководителем финансово-экономической службы.

1) дербес кластерлік қорға нысаналы аудару бойынша:
бюджеттік бағдарламалар әкімшілігімен келісілген негізгі техникалық, технологиялық және басқа шешімдер туралы мәліметтерді, сондай-ақ негізгі техникалық-қаржы параметрлерін айқындай отырып, пайда мен шығындарды экономикалық талдау негізінде жүргізілетін жобаның жүзеге асырымдылығы мен тиімділігін зерделеу нәтижелерін қамтитын құжат;
дербес кластерлік қордың басқарушы комитеті бекітетін шетелдік инвестициялық қорларға үлестік қатысуды көздейтін тәртіп;
2) Қазақстан Республикасының аумағында халықаралық мамандандырылған көрмені ұйымдастыру және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдарды қаржыландыруды қамтамасыз ету үшін ғана қордың ұйымдық-құқықтық нысанында құрылатын коммерциялық емес ұйымға нысыналы аудару бойынша техникалық-экономикалық негіздеме қоса беріледі.";
42-1-тармақты мынадай редакцияда жазылсын:
"42-1. Бюджеттік инвестициялық жобаның техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеуге немесе түзетуге, сондай-ақ жобаларға мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелеріне және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамасына қажетті сараптамалар жүргізуге, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеуге бағытталған бөлінетін бюджеттік бағдарлама бойынша есептеулер олар болған жағдайда өтіп кеткен жоспарлау кезеңі жобаларының орташа құны мен санын талдау негізінде жасалады.";
51-тармақты мынадай редакцияда жазылсын:
"51. Заңды тұлғаларға, оның ішінде шаруа (фермерлік) қожалықтарына берілетін субсидиялар шығыстарын есептеуге арналған 01-311-нысан (59-қосымша). Шығындар бағыттары бойынша есептеулермен бірге негіздемелік құжаттар ұсынылады.
Осы нысан бойынша есептеу үш бөлiмнен тұрады.
Бiрiншi бөлiмдe заңды тұлғаның шаруашылық қызметтi жүзеге асырудан алатын кiрiстерiнiң жалпы сомасы көрсетiледi.
Екiншi бөлiмде шығыстардың негізгі түрлерi бойынша таратып жазуды келтiре отырып, шығыстардың жалпы сомасы көрсетiледi.
Үшiншi бөлiмде заңды тұлғалардың кiрiстерінен шығыстардың асып түсу сомасы, яғни тиісті бюджеттен өтелетiн сома көрсетiледi.
Заңды тұлғалар берген 01-311 нысан бойынша есептеулердiң негiзiнде бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi занды тұлғалар, оның ішінде шаруа (фермерлік қожалықтарына) берілетін субсидияларға шығыстар есептеу үшiн 01-311-жиынтық (60-қосымша) жиынтық нысанын жасайды.
Осы есептеулер негіздемелерімен және мiндеттi түрде шығыстардың әрбiр түрi бойынша ашып жазыла отырып берiлуi және оған бас бухгалтер немесе қаржы-экономикалық қызмет басшысы қол қоюы тиiс.

В случае если формы 01-311 и 01-311-свод не подходят для определения расходов по отдельным видам субсидий юридическим лицам, в том числе крестьянским (фермерским хозяйствам), то администраторами бюджетных программ составляются расчеты в произвольной форме.
Данные расчеты должны представляться с обоснованиями и обязательной расшифровкой по каждому виду расходов и подписываться главным бухгалтером, либо руководителем финансово-экономической службы.";
приложение 5 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложения 7, 8, 9, 10 и 11 изложить в редакции согласно приложениям 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему приказу;
наименование приложения 14 изложить в следующей редакции:
"Расчет расходов на оплату труда сотрудников органов внутренних дел, антикоррупционной службой, службы экономических расследований, правоохранительных органов, государственной противопожарной службы, государственной фельдъегерской службы, органов уголовно-исполнительной системы";
приложение 17 изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
приложения 22-1 и 25 изложить в редакции согласно приложениям 8 и 9 к настоящему приказу;
наименование приложения 27 изложить в следующей редакции:
"Расчет расходов на приобретение продуктов питания военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы, антикоррупционной службой, службы экономических расследований, спасателей профессиональных аварийно-спасательных формирований, сотрудников органов государственной противопожарной службы, курсантов военных и специальных учебных заведений, воспитанников военных школ-интернатов";
приложения 34, 38, 47 и 50 к Правилам составления и представления бюджетной заявки изложить в редакции согласно приложениям 10, 11, 12 и 13 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа от Министерства юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Заңды тұлғаларға, оның ішінде шаруа (фермерлік қожалықтарына) берілетін субсидиялар шығыстарын есептеуге 01-311 және 01-311-жиынтық нысандар келмеген жағдайда бюджеттік жоспарлар әкімшілері еркiн нысанда есептеулер жасайды.
Осы есептеулер негіздемелерімен және мiндеттi түрде шығыстардың әрбiр түрi бойынша ашып жазыла отырып берiлуi және оған бас бухгалтер немесе қаржы-экономикалық қызмет бастығы қол қоюы тиiс.";
5-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
7, 8, 9, 10, және 11-қосымшалары осы бұйрыққа 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
14-қосымшаның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ішкi iстер, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметі, экономикалық тергеу қызметі, құқық қорғау органдары, мемлекеттiк өртке қарсы қызметі, мемлекеттiк фельдъегерлiк қызметі, қылмыстық-атқарушы жүйесi органдары қызметкерлерiнiң еңбекақысына арналған шығыстарды есептеу";
17-қосымша осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
22-1 және 25-қосымшалар осы бұйрыққа 8 және 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
27-қосымшаның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Әскери қызметшiлерге, iшкi iстер органдарына, қылмыстық-атқару жүйесiне, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметіне, экономикалық тергеу қызметіне, қызметкерлерiне, кәсiптiк апаттан-құтқару құрылымдарының құтқарушыларына, әскери және арнайы оқу орындарының курсанттарына, әскери мектеп-интернаттарының тәрбиеленушiлерiне тамақ өнiмдерiн сатып алуға арналған шығыстарды есептеу";
34, 38, 47 және 50-қосымшалары осы бұйрыққа 10, 11, 12 және 13 -қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінен алынған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасының Нормативтiк құқықтық актiлерінің эталондық бақылау банкiнде орналастыру үшін жіберілуін;

4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации, за исключением подпункта 1) и абзацев семьдесят седьмого, семьдесят восьмого, семьдесят девятого и сто шестьдесят седьмого подпункта 2) пункта 1, которые вводятся в действие с 1 января 2017 года.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к Приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 марта 2016 года № 145
Приложение 5
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 04-111
Расчет
расходов на оплату труда
работников государственных учреждений образования
Коды
______________
Год |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Категория должностей
Количество штатных единиц
Сумма должностных окладов в месяц (гр.2 х базовый долж. оклад х коэфф.+…+ гр.15 х базовый долж. оклад х коэфф.)/ 1000
от 0 до 1
с 1 до 2
с 2
до 3
с 3
до 5
с 5
до 6
с 6
до 7
с 7
до 9
с 9
до 10
с 10
до 12
с 12
до 13

4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың 1) тармақшасын және 2) тармақшасының жетпіс жетінші, жетпіс сегізінші, жетпіс тоғызыншы және жүз алпыс жетінші абзацтарын қоспағанда, мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 наурыздағы
№ 145 бұйрығына
1-қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау
және ұсыну қағидаларына
2-қосымша
04-111-нысан
Мемлекеттiк бiлiм беру мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақысына
арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы |_______________________|
Мәлiметтер түрi (болжам, жоспар, есеп) |_______________________|
Функционалдық топ |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме |_______________________|
Бағдарлама |_______________________|
Ерекшелiк |_______________________|
Лауазымдар санаты
Штаттық бiрлiк саны
Бiр айдағы лауазымдық жалақының сомасы (2-бағ. х базалық лауазымдық жалақы х коэфф. +... + 15-бағ х базалық лауазымдық жалақы х коэфф.)/1000
Бiр жылға дейiн
1-ден 2-ге дейiн
2-ден 3-ке дейiн
3-тен 5-ке дейiн
5-тен 6-ға дейiн
6-дан 7-ге дейiн
7-ден 9-ға дейiн
9-дан 10-ға дейiн
10-дан 12-ге дейiн
12-ден 13-ке дейiн

с 13 до 16
с 16 до 20
с 20 до 25
свыше 25
Всего
гр.2+
гр.3+…+гр.14
+гр.15
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Единица измерения
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
тыс. тенге
продолжение таблицы
Повышение за работу в сельской местности
Сумма должностного оклада (ставки) с учетом повышения
гр. 17 + гр.
19
Доплаты
Кол-во работников, которым установлено данное повышение
Сумма
За классное руководство
За проверку тетрадей и письменных работ
Заведование учебными классами
За совмещение должностей (расширение зоны обслуживания)
Кол-во работников, которым установлена доплата
Сумма
Кол-во работников, которым установлена доплата
Сумма
Кол-во работников, которым установлена доплата
Сумма
Кол-во работников, которым установлена доплата
Сумма
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
ед
тыс.
тенге
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
продолжение таблицы
За особые
условия труда
За
углубленное преподавание отдельных предметов профильного направления
Работникам,
занятым на
тяжелых (особо
тяжелых) физических работах и работах с вредными (особо вредными) и
опасными (особо
опасными) условиями труда
За квалификационный уровень
За организацию производственного обучения
Кол-во работников, которым установлена доплата
Сумма
Кол-во работников, которым установлена доплата
Сумма
Кол-во работников, которым установлена доплата
Сумма
Кол-во работников, которым установлена доплата
Сумма
Кол-во работников, которым установлена доплата
Сумма
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
ед
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
продолжение таблицы
Доплаты
За работу в ночное время
За работу в выходные и праздничные дни
За сверхурочную работу
За выполнение обязанностей временно отсутствующего работника
За работу в зонах экологического бедствия
Кол-во работников, которым установлена доплата
Сумма
Кол-во работников, которым установлена доплата
Сумма
Кол-во работников, которым установлена доплата
Сумма
Кол-во работников, которым установлена доплата
Сумма
Кол-во работников, которым установлена доплата
Сумма
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
ед
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
продолжение таблицы
Доплаты
Надбавки
За ученую степень
За работу на территориях
радиационного риска
За статус "Старший"
Сумма
доплат
в месяц
(гр.22+
гр.24+
гр.26+
гр.28+
гр.30+
гр.32+
гр.34+
гр.36+
гр.38+
гр.40+
гр.42+
гр.44+

13-тен 16-ға дейiн
16-дан 20-ға дейiн
20-дан 25-ке дейiн
25 жылдан жоғары
Барлығы 2 бағ + 3 бағ +…+14 бағ +15 бағ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Өлшем бiрлiгi
бiрл
бiрл
бiрл
бiрл
бiрл
бiрл
бiрл
бiрл
бiрл
бiрл
бiрл
бiрл
бiрл
бiрл
бiрл
мың теңге
кестенiң жалғасы
Ауылдық жерде жұмыс iстегенi үшiн лауазымдық жалақысын
Арттыру есебiмен лауазымдық жалақының (мөлшерлеменің) сомасы 17-бағ. + 19-бағ.
Қосымша ақылар
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Сынып жетекшiлiгi үшiн
Дәптерлер мен жұмыстарын тексергенi үшiн
Оқу орындарын басқару
Лауазымдарды қоса атқарғаны (қызмет көрсету аймағының кеңейгені)
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
бiрл.
мың теңге
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
кестенiң жалғасы
Қосымша ақылар
Ерекше еңбек жағдайлары үшін
Бейіндік бағыттағы жекелеген пәндерді тереңдете оқытқаны үшін
Ауыр (ерекше ауыр) қол еңбегі жұмыстарымен және еңбек жағдайлары зиянды (ерекше зиянды) және қауіпті (ерекше қауіпті) жұмыстармен айналысатын қызметкерлерге
Біліктілік деңгейі үшін
Өндірістік оқытуды ұйымдастырғаны үшін
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
кестенiң жалғасы
Қосымша ақылар
Түнгі уақыттағы жұмысы үшін
Мереке және демалыс күндеріндегі жұмысы үшін
Мерзімнен тыс жұмыс істегені үшін
Уақытша болмаған қызметкердің міндеттерін орындағаны үшін
Экологиялық апат аймақтарында жұмыс істегені үшін
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
кестенiң жалғасы
Қосымша ақылар
Үстемеақылар
Ғылыми дәрежесі үшін
Радиациялық қатер аумағында жұмыс істегені үшін
"Аға" мәртебесі үшін
Бiр айдағы қосымша ақылардың сомасы
(22 бағ.+
24 бағ.+
26 бағ.+
28 бағ.+
30 бағ.+
32 бағ.+
34 бағ.+
36 бағ.+
38 бағ.+
40 бағ. +
42 бағ.+
44 бағ.+

гр.46+ гр.48+
гр.50+ гр.53+
гр.55)
За почетное звание
Кол-во работников, которым установлена доплата
Сумма
Кол-во работников, которым установлена доплата
Размер
Сумма
Кол-во работников, которым установлена доплата
Сумма
Кол-во работников, которым установлены надбавки
Сумма
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
ед
тыс.
тенге
ед.
коэф.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
продолжение таблицы
Надбавки
Итого основной заработной платы в месяц гр.20+гр.56+ гр.61
Итого основной заработной платы в год гр.62 х 12
За особые условия труда
Сумма надбавок в месяц (гр.58+гр.60)
Кол-во работников, которым установлены надбавки
Сумма
59
60
61
62
63
ед.
тыс.
тенге
тыс.
тенге
тыс.
тенге
тыс.
тенге
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения __________________ ______________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Руководитель бюджетной программы ____________ _______________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Главный бухгалтер (нач.ФЭО) _________________ _______________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Приложение 2
к Приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 марта 2016 года № 145
Приложение 7
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 06-111
Расчет
расходов на оплату труда
работников государственных учреждений здравоохранения
Коды
______________
Год |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Категория должностей
Количество штатных единиц
Сумма должностных окладов в месяц (гр.2 х базовый долж. оклад х коэфф.+…+ гр.15 х базовый долж. оклад х коэфф.)/ 1000
от 0 до 1
с 1 до 2
с 2
до 3
с 3
до 5
с 5
до 6
с 6
до 7
с 7
до 9
с 9
до 10
с 10
до 12
с 12
до 13

46 бағ.+48 бағ.+
50 бағ.+ 53 бағ.+
55 бағ.)
Құрметті атағы үшін
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Мөлшерi
Сомасы
(АЕК х 51 -бағ.х 52-бағ./1000)
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Үстеме ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
бiрл.
мың теңге
ед.
коэф.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
мың теңге
бiрл.
мың теңге
кестенiң жалғасы
Үстемеақылар
Бiр айдағы негізгі жалақының жиыны 20бағ.+56 бағ.+61 бағ.
Бiр жылдағы негізгі жалақының жиыныгр.62х12
Ерекше еңбек жағдайлары үшін
Бiр айдағы үстеме ақылардың сомасы (58 бағ.+60 бағ.)
Үстеме ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
59
60
61
62
63
бiрл.
мың теңге
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның
жауапты хатшысы/ мемлекеттiк
мекеме басшысы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 наурыздағы
№ 145 бұйрығына
2-қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау
және ұсыну қағидаларына
7-қосымша
06-111-нысан
Мемлекеттiк денсаулық сақтау мекемелерi қызметкерлерiнiң
еңбекақысына арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы |_______________________|
Мәлiметтер түрi (болжам, жоспар, есеп) |_______________________|
Функционалдық топ |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме |_______________________|
Бағдарлама |_______________________|
Ерекшелiк |_______________________|
Лауа-зымдар санаты
Штаттық бiрлiк саны
Бiр айдағы лауазымдық жалақының сомасы (2-бағ. х базалық лауазымдық жалақы х коэфф. +... + 15-бағ х базалық лауазымдық жалақы х коэфф.)/1000
Бiр жылға дейiн
1-ден 2-ге дейiн
2-ден 3-ке дейiн
3-тен 5-ке дейiн
5-тен 6-ға дейiн
6-дан 7-ге дейiн
7-ден 9-ға дейiн
9-дан 10-ға дейiн
10-дан 12-ге дейiн
12-ден 13-ке дейiн

Сумма (МРЗП х гр. 36х гр.35) /1000
Кол-во работников, которым установлена доплата
Сумма
Кол-во работников, которым установлена доплата
Сумма
Кол-во работников, которым установлена доплата
Сумма
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
коэф.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
продолжение таблицы
Доплаты
За классный чин
За квалификационную категорию
За прыжки с парашютом
За обеспечение постоянной боевой готовности
За несение боевого дежурства
За особые условия прохождения службы
Сумма доплат
в месяц
(гр.20
гр.22+
гр.24+
гр.26+
гр.28+
гр.30+
гр.32+
гр.34+
гр.37+
гр.39+
гр.41+
гр.43+
гр.45+
гр.47+
гр.49+
гр.51+
гр.53+
гр.55)
Кол-во работников, которым установлена доплата
Сумма
Кол-во работников, которым установлена доплата
Сумма
Кол-во работников, которым установлена доплата
Сумма
Кол-во работников, которым установлена доплата
Сумма
Кол-во работников, которым установлена доплата
Сумма
Кол-во работников, которым установлена доплата
Сумма
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
тыс.
тенге
продолжение таблицы
Надбавки
За нахождение в режиме ожидания и постоянной готовности к выезду на аварийно-спасательные и неотложные работы
За классность
За выслугу лет
За особые условия труда
За профессиональное мастерство
За экспедирование специальной корреспонденции и периодической печати
За работу в службах шифровальной связи, шифрработникам и работникам подразделений засекречивающей аппаратуры связи (далее - ЗАС), а также работникам, занимающимся ремонтом шифровальной техники и ЗАС
Кол-во работников, которым установлена надбавка
Сумма
Кол-во работников, которым установлена надбавка
Сумма
Кол-во работников, которым установлена надбавка
Сумма
Кол-во работников, которым установлена надбавка
Сумма
Кол-во работников, которым установлена надбавка
Сумма
Кол-во работников, которым установлена надбавка
Сумма
Кол-во работников,которым установлена надбавка
Сумма
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
продолжение таблицы
Надбавки
За операторское обслуживание станций и обеспечение их сохранности
За классную квалификацию
За особые условия труда
За проведение фундаментальных и прикладных исследований в области права
За высокое качество научных исследований и отчетных материалов, представляемых руководству страны
Кол-во работников, которым установлена надбавка
Сумма
Кол-во работников, которым установлена надбавка
Сумма
Кол-во работников, которым установлена надбавка
Сумма
Кол-во работников, которым установлена надбавка
Сумма
Кол-во работников, которым установлена надбавка
Сумма
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
продолжение таблицы
Надбавки

(АЕК х 35 -бағ.х 36-бағ./1000)
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
коэф.
кестенiң жалғасы
Қосымша ақылар
"Аға" мәртебесі үшін
Бөлімшені (кабинет) меңгергені үшін
Сыныптық шендері үшін
Сыныптық біліктілігі үшін
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
40
41
42
43
44
45
46
47
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
кестенiң жалғасы
Қосымша ақылар
Парашютпен секiргенi үшiн
Тұрақты жауынгерлiк дайындықты қамтамасыз еткенi үшiн
Жауынгерлiк кезекшiлiктi жасағаны үшiн
Қызметтен өтудiң ерекше жағдайы үшiн
Бiр айдағы қосымша ақылардың сомасы
(22 бағ.+ 24бағ.+26 бағ.+28 бағ.+30бағ.+32 бағ.+
34 бағ.+37 бағ.+39 бағ.+41 бағ.+43 бағ.+45 бағ.+47 бағ.+49 бағ.+51 бағ.+ 53 бағ.+55 бағ)
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
48
49
50
51
52
53
54
55
56
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
мың теңге
кестенiң жалғасы
Үстемеақылар
Күту және авариялық-құтқару жұмыстары мен кезек күттірмейтін жұмыстарға аттануға ұдайы әзірлікте болу режимiнде болғаны үшін
Сыныптық үшін
Еңбек сіңірген жылдары үшін
Ерекше еңбек жағдайлары үшін
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
57
58
59
60
61
62
63
64
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
кестенiң жалғасы
Үстемеақылар
Кәсiби шеберлiгi үшiн
Байланыс бөлімшелерінің қызметкерлеріне арнайы хат-хабар мен мерзімдік баспасөзді жөнелткені үшін
Шифрлау байланысы қызметтеріндегі жұмысы үшін мамандар мен қызметшілерге, шифр қызметкерлері мен құпия байланыс аппаратурасы (бұдан әрі - ҚБА) бөлімшелерінің қызметкерлеріне, сондай-ақ ҚБА шифрлеу техникасын жөндеумен айналысатын қызметкерлерге
Станцияға жедел қызмет көрсеткенi және олардың ескiрмеуiн қамтамасыз еткенi үшiн
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
65
66
67
68
69
70
71
72
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
кестенiң жалғасы
Үстемеақылар
Сыныптық біліктілігі үшін
Ерекше еңбек жағдайлары үшін
Құқық саласында іргелі және қолданбалы зерттеулер жүргізгені үшін
Ғылыми зерттеулердің және ел басшыларына ұсынылатын есеп беру материалдарының жоғары сапасы үшін
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
73
74
75
76
77
78
79
80
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
кестенiң жалғасы
Үстемеақылар

Итого основной заработной платы в месяц (гр. 20+ гр. 56+ гр. 83)
Итого основной заработной платы в год (гр.84х12)
За почетное звание
Сумма надбавок в месяц (гр.58+гр.60+гр.62 +гр.64+гр.66+гр.68 +гр.70+гр.72+гр.74 +гр.76+гр.78+гр.80 +гр.82)
Кол-во работников, которым установлена надбавка
Сумма
81
82
83
84
85
ед.
тыс.
тенге
тыс.
тенге
тыс.
тенге
тыс.
тенге
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения __________________ ______________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Руководитель бюджетной программы ____________ _______________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Главный бухгалтер (нач.ФЭО) _________________ _______________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Приложение 7
к Приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 марта 2016 года № 145
Приложение 17
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 01-112
Расчет затрат на дополнительные денежные выплаты
Коды
______________
Год |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Дополнительные денежные выплаты
Категория должностей
Сумма должностных окладов в месяц (гр. 8 из формы 01-111)
Увеличение заработной платы (гр. 30 из формы 01-111)/12
(по годам)
Сумма двух должностных окладов в год для премирования (гр.2+гр.3)х2
Единовременное денежное вознаграждение гражданам впервые поступившим на воинскую службу по контракту на должности солдат (матросов), сержантов (старшин) в зависимости от срока заключенного контракта
Дополнительные денежные выплаты работникам органов государственных доходов и работникам структурного подразделения Министерства юстиции Республики Казахстан
ИТОГО (гр. 9= гр.4+гр.7+гр.8)
Кол-во граждан поступивших на воинскую службу
Размер единовременного денежного вознаграждения
Сумма гр. 5 х гр. 6
1
2
3
4
5
6
7
8
Единица измерения
тыс. тенге
тыс. тенге
ед
тыс.тенге
тыс.тенге
тыс.тенге
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения __________________ ______________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Руководитель бюджетной программы ____________ _______________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Главный бухгалтер (нач.ФЭО) _________________ _______________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Приложение 8
к Приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 марта 2016 года № 145

Бiр айдағы негізгі жалақының жиыны (20 бағ.+56бағ.+83 бағ.
Бiр жылдағы негізгі жалақының жиыны
гр.84х12
Құрметті атағы үшін
Бiр айдағы үстеме ақылардың сомасы(58 бағ.+60 бағ. +62 бағ..+64 бағ. +66 бағ. +68 бағ. +70 бағ. + 72 бағ. +74 бағ. + 76 бағ. +78 бағ. + 80 бағ. +82 бағ.+84 бағ.)
Үстеме ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
81
82
83
84
85
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның
жауапты хатшысы/ мемлекеттiк
мекеме басшысы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 наурыздағы
№ 145 бұйрығына
7-қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау
және ұсыну қағидаларына
17-қосымша
01-112-нысан
Қосымша ақшалай төлемдерiң шығындарын есептеу
Кодтары
Жылы |_______________________|
Мәлiметтер түрi (болжам, жоспар, есеп) |_______________________|
Функционалдық топ |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме |_______________________|
Бағдарлама |_______________________|
Ерекшелiк |_______________________|
Қосымша ақшалай төлемдер
Лауазымдарсанаты
Бiрайдағылауазымдықжалақыныңсомасы (8 бағ. 01-111 нысаннан)
Жалақының ұлғаюы
(30 бағ. 01-111 нысаннан)/12 (жыл сайын )
Бiр жылдағы лауазымдық жалақының сомасы сыйлықақы (бағ.2 х 3)х2
Жасалған келiсiмшарттың мерзiмiне байланысты солдаттар (матростар), сержанттар (старшиналар) лауазымына келiсiмшарт бойынша әскери қызметке алғаш кiрiскен азаматтарға бiржолғы ақшалай сыйақы
Мемлекеттік кірістер органдарының қызметкерлеріне және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлеріне қосымша ақшалай төлемдері
Барлығы ( бағ.9=бағ.4+бағ.7+ бағ 8)
Әскери қызметке кiрiскен азаматтарға бiржолғы ақшалай сыйақыны саны
Бiржолғы ақшалай сыйақының мөлшерi
Сомасыбағ.5 х бағ.6
1
2
3
4
5
6
7
8
Өлшембiрлiгi
мың.теңге
мың.теңге
бiрл.
мың.теңге
мың.теңге
мың.теңге
Орталық атқарушы органның
жауапты хатшысы/ мемлекеттiк
мекеме басшысы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 наурыздағы
№ 145 бұйрығына
8-қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау
және ұсыну қағидаларына

(гр.3 + гр.6+ гр.9)
Налогооблагаемый фонд оплаты труда
Ставка социального налога
Сумма налога в год (гр.1 х гр.2) /100
Налогооблагаемый фонд оплаты труда
Ставка социальных отчислений
Сумма социальных отчислений в год (гр.4 х гр.5) /100
Объект исчисления отчислений
Размер отчислений
(%)
Сумма отчислений на обязательное социальное медицинское страхование в год
(гр.7 х гр.8) /100
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения __________________ ______________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Руководитель бюджетной программы ____________ _______________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Главный бухгалтер (нач.ФЭО) _________________ _______________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Приложение 10
к Приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 марта 2016 года № 145
Приложение 34
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 01-144
Расчет
расходов государственных органов на горюче-смазочные
материалы (далее – ГСМ)
Коды
______________
Год |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Марка автомобиля
Кол-во служебного автотранспорта*
Объем двигателя, в кубических сантиметрах (далее - куб.см)
Базовая норма л/100 км**
Лимит пробега в месяц***

(3-бағ. +6-бағ. +9-бағ.)
Жалақы төлеудiң салық салынатын қоры
Әлеуметтiк аударымдар мөлшерлемесі
Жыл iшiндегi әлеуметтiк аударымдар сомасы (1-б. х 2-б.)/100
Салық салынатын еңбекақы төлеу қоры
Әлеуметтік аударымдар мөлшерлемесі
Жылына әлеуметтік аударымдар сомасы
(4-бағ. х 5-бағ.) /100
Аударымдарды есептеу объектісі
Аударымдар мөлшері
(%)
Бір жылда міндетті әлеуметтiк медициналық сақтандыруға аударымдар сомасы (7-б. х 8-б.)/100
1
2
3
4
5
6
7
Орталық атқарушы органның
жауапты хатшысы/ мемлекеттiк
мекеме басшысы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 наурыздағы
№ 145 бұйрығына
10-қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау
және ұсыну қағидаларына
34-қосымша
01-144-нысан
Мемлекеттiк органның жанар-жағармай материалдарына
(бұдан әрі - ЖЖМ ) арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы |_______________________|
Мәлiметтер түрi (болжам, жоспар, есеп) |_______________________|
Функционалдық топ |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме |_______________________|
Бағдарлама |_______________________|
Ерекшелiк |_______________________|
Автомобиль маркасы
Қызметтiк автокөлiктер саны *
Қозғалтқыш көлемi, см. куб.
Базалық норма л/100 км**
Бiрайдағы жүру лимитi ***

Норма расходов ГСМ на лимит пробега в месяц (гр.5/100)*гр.4
Стоимость ГСМ на 1 литр
Сумма расходов ГСМ на одну машину в месяц, в тыс. тенге (гр.6 х гр.7)
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего
продолжение таблицы
Сумма расходов ГСМ на все машины в год, в тыс. тенге (гр.8 х гр.2*12)
Сумма расходов на поправочные коэффициенты****
(тенге)
Всего расходов ( гр.9+гр.10) (тенге)
9
10
11
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения __________________ ______________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Руководитель бюджетной программы ____________ _______________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Главный бухгалтер (нач.ФЭО) _________________ _______________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Примечание:
* общее количество не должно превышать норматива положенности
служебных автомобилей для транспортного обслуживания государственных
органов
** в пределах норм расходов горюче-смазочных материалов и
расходов на содержание автотранспорта
*** в пределах лимита, определенного нормами положенности
служебных автомобилей для транспортного обслуживания государственных
органов
**** расчет суммы расходов на поправочные коэффициенты
составляется в произвольной форме. При составлении расчета суммы
расходов на поправочные коэффициенты необходимо руководствоваться
постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 августа 2009
года № 1210 "Об утверждении норм расходов горюче-смазочных материалов
для государственных органов Республики Казахстан и расходов на
содержание автотранспорта".
Приложение 11
к Приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 марта 2016 года № 145
Приложение 38
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 03-149
Расчет
расходов по приобретению товаров, необходимых для
обслуживания и содержания основных средств, строительных
материалов, используемых на ремонт основных средств,
запасных частей для оборудования, транспортных средств и
других запасов, непосредственно связанных с содержанием,
обслуживанием и ремонтом
Коды
______________
Год |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Наименование
Ед.
изм.
Кол-во
Средняя стоимость
за единицу, тенге
Общая стоимость, тыс.тенге
(гр.3 х гр. 4)
1
2
3
4
5
Всего
шт.
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения __________________ ______________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Руководитель бюджетной программы ____________ _______________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Главный бухгалтер (нач.ФЭО) _________________ _______________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Приложение 12
к Приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 марта 2016 года № 145
Приложение 47
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки

Бiрайдағы жүру лимитiне шаққандағы ЖЖМ шығыстарының нормасы (5бағ/100)*4бағ
1 литр ЖЖМ бағасы
Бiр автокөлiкке шаққандағы ЖЖМ шығыстарының сомасы бiр айға, мың.теңге (6 бағ х 7бағ)
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
кестенiң жалғасы
Барлық машинаға шаққандағы ЖЖМ шығыстарының сомасы жылына, мың.теңге (8 бағх 12*2бағ)
Түзету коэффициенттеріне шығыстар сомасы, мың.теңге
Барлығы шығыстар
(9бағ х 10 бағ)
9
10
11
Орталық атқарушы органның
жауапты хатшысы/ мемлекеттiк
мекеме басшысы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Ескертпе:
* жалпы саны мемлекеттiк органдарға көлiк қызмет көрсету үшін көрсету үшiн қызметтiк автомобильдердің тиесiлiк нормативiнен аспауы тиiс
** жанар-жағармай материалдары шығыстарының және автокөлікті күтіп ұстауға арналған шығыстардың нормалары шегiнде
*** мемлекеттiк органдарға көлiк қызмет кһрсету үшін үшiн қызметтiк автомобильдердің тиістілік нормаларымен анықталған лимит шегiнде
**** түзету коэффициенттеріне шығыстар сомасын есептеу еркiн нысанда жасалады. Түзету коэффициенттеріне шығыстар сомасына есептер жасаған кезде "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына арналған жанар-жағармай материалдары шығыстарының және автокөлікті күтіп ұстауға арналған шығыстардың нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 11 тамыздағы № 1210 қаулысын басшылыққа алған жөн.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 наурыздағы
№ 145 бұйрығына
11-қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау
және ұсыну қағидаларына
38-қосымша
03-149-нысан
Негізгі құралдарды ұстау және қызмет көрсету үшін қажет
тауарларды, негізгі құралдарды жөндеуге пайдаланылатын
құрылыс материалдарын, жабдықтар, көлік құралдары үшін
қосалқы бөлшектер және ұстаумен, қызмет көрсетумен және
жөндеумен тікелей байланысты басқа қорларды
сатып алу бойынша шығыстардын есебі.
Кодтары
Жылы |_______________________|
Мәлiметтер түрi (болжам, жоспар, есеп) |_______________________|
Функционалдық топ |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме |_______________________|
Бағдарлама |_______________________|
Ерекшелiк |_______________________|
Атауы
Өлш. бiрл.
Саны
Бiрлiк құны, теңге
Жалпы құны, мың теңге 3бағ.х 4бағ.
1
2
3
4
5
Барлығы
дана
Орталық атқарушы органның
жауапты хатшысы/ мемлекеттiк
мекеме басшысы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 наурыздағы
№ 145 бұйрығына
12-қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау
және ұсыну қағидаларына
47-қосымша

Форма 02-159
Расчет
расходов по оплате работ и услуг,
оказанных физическими лицами, государственными предприятиями,
акционерными обществами, контрольные пакеты акций
которых принадлежат государству, и товариществами с
ограниченной ответственностью, размеры государственных
долей участия в которых позволяют государству
определять решения общего собрания участников
Коды
______________
Год |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Наименование
Сумма расходов
(тыс. тенге)
1
2
1. Всего затрат
В том числе:
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения __________________ ______________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Руководитель бюджетной программы ____________ _______________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Главный бухгалтер (нач.ФЭО) _________________ _______________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Приложение 13
к Приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 марта 2016 года № 145
Приложение 50
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 01-324
Расчет
расходов на выплату стипендии студентам, интернам,
магистрантам, докторантам, слушателям, курсантам
военно-учебных специальных учебных заведений и кадетов
Коды
______________
Год |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Категории курсантов (слушателей)
Среднегодовая численность ед.
Сумма должностного оклада (стипендии) в месяц (базовый должностной оклад х коэф х гр.2) тенге
Должностной оклад (стипендия) в год (гр.3 х 12)/1000 тыс.тенге
1
2
3
4
1. Курсанты (слушатели) из числа лиц, не состоявших на действительной срочной военной службе перед зачислением на обучение (стр.1+стр.2):
1. в высшие учебные заведения, в том числе (стр.а+стр.б):
а) на первый и второй курсы
б) на третий и последующие курсы
2. в средние военные учебные заведения, в том числе(стр.а+стр.б):
а) на первый и второй курсы
б) на третий и последующие курсы
2. Курсанты (слушатели) из числа лиц, зачисленных на обучение непосредственно после призыва на действительную срочную военную службу:
- в школы техников, прапорщиков

02-159-нысан
Жеке тұлғалар және акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке
тиесілі мемлекеттік кәсіпорындар, акционерлік қоғамдар және
мемлекеттік қатысу үлестерінің мөлшерлері қатысушылардың жалпы
жиналысының шешімін анықтауға мүмкіндік беретін жауапкершілігі
шектеулі серіктестіктер көрсеткен жұмыстарға және көрсетілетін
қызметтерге төлеу жүргізу бойынша шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы |_______________________|
Мәлiметтер түрi (болжам, жоспар, есеп) |_______________________|
Функционалдық топ |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме |_______________________|
Бағдарлама |_______________________|
Ерекшелiк |_______________________|
Атауы
Шығыстар сомасы (мың теңге)
1
2
1. Барлығы шығындар
Оның iшiнде:
Орталық атқарушы органның
жауапты хатшысы/ мемлекеттiк
мекеме басшысы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 наурыздағы
№ 145 бұйрығына
13-қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау
және ұсыну қағидаларына
50-қосымша
01-324-нысан
Әскери-оқу арнайы оқу орындары мен кадеттерiнiң студенттеріне,
интерндеріне, магистранттарына, докторанттарына, тыңдаушыларына
курсанттарына стипендиялар төлеуге жұмсалған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы |_______________________|
Мәлiметтер түрi (болжам, жоспар, есеп) |_______________________|
Функционалдық топ |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме |_______________________|
Бағдарлама |_______________________|
Ерекшелiк |_______________________|
Курсанттардың (тыңдаушылардың) санаттары
Орташа жылдық саны бiрл.
Айына (стипендия) лауазымдық/жалақының сомасы (баз.лауазымдық/жалақы х коэфф. х 2-бағ.) теңге
Жылына лауазымдық жалақы (стипендия) ((3-бағ. + 4-бағ.) х 12)|/1000 мың теңге
1
2
3
5
1. Оқуға қабылданар алдында iс жүзiндегi мерзiмдi әскери қызметте тiркеуде тұрмаған тұлғалардың iшiндегi курсанттар (тыңдаушылар) (1 бет+2 бет):
1. жоғары оқу орындарына, оның iшiнде (а бет+ б бет):
а) бiрiншi және екiншi курстарға б) үшiншi және кейiнгi курстарға 2. орта әскери оқу орындарына, оның iшiнде (а бет+б бет):
а) бiрiншi және екiншi курстарға
б) үшiншi және кейiнгi курстарға
2. Iс жүзiндегi мерзiмдi әскери қызметке тiкелей шақырылғаннан кейiн оқуға алынған тұлғалардың iшiндегi курсанттар (тыңдаушылар):
- техниктер, прапорщиктер мектептерiне

3. Курсанты из числа военнослужащих срочной службы (кроме курсантов, указанных в пункте 2)
4. Слушатели высших военных и специальных учебных заведений (потоков подготовки и переподготовки), не содержащиеся на казарменом положении
5. Адъюнкты
6. Слушатели 1 факультета Академии Министерства внутренних дел Республики Казахстан
7. Кадеты
Итого
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения __________________ ______________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Руководитель бюджетной программы ____________ _______________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Главный бухгалтер (нач.ФЭО) _________________ _______________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))

3. Мерзiмдi қызмет әскери қызметшiлерiнiң iшiндегi курсанттар (2-тармақта көрсетiлген курсанттардан басқа)
4. Казармалық ережеде ұсталмайтын жоғары әскери және арнаулы оқу орындарының тыңдаушылары (дайындау және қайта дайындау ағындарын)
5. Адъюнктер
6. Республика IIМ Академиясы 1 факультетiнiң тыңдаушылары
7. Кадеттер
Жиыны
Орталық атқарушы органның
жауапты хатшысы/ мемлекеттiк
мекеме басшысы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))