Об утверждении Правил предоставления сведений о своей деятельности неправительственными организациями и формирования Базы данных о них
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 19 февраля 2016 года № 51. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 марта 2016 года № 13355.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п. 5
В соответствии с пунктом 5 статьи 41 Закона Республики Казахстан "О некоммерческих организациях", подпунктом 17) статьи 4-1 Закона Республики Казахстан "О государственном социальном заказе, государственном заказе на реализацию стратегического партнерства, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 21.09.2022 № 402 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления сведений о своей деятельности неправительственными организациями и формирования Базы данных о них (далее – Правила).
2. Признать утратившим силу приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 декабря 2015 года № 405 "Об утверждении Правил предоставления сведений о своей деятельности неправительственными организациями и формирования Базы данных о них" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12676, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 15 января 2016 года).
3. Комитету по развитию языков и общественно-политической работы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление копий настоящего приказа для официального опубликования в информационно-правовой системе "Әділет" и периодических печатных изданиях на электронном носителе с приложением бумажного экземпляра, заверенного гербовой печатью, для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, удостоверенных электронной подписью лица, уполномоченного подписывать настоящий приказ, с приложением бумажного носителя;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;

Үкіметтік емес ұйымдарымен өз қызметі жөніндегі мәліметтерін ұсыну және олар туралы дерекқорды қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 19 ақпандағы № 51 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 1 наурызда № 13355 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз!
"Коммерциялық емес ұйымдар туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 41-бабының 5-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-1-бабының 17) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 21.09.2022 № 402 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Үкіметтік емес ұйымдар өз қызметі жөнінде мәліметтерді ұсыну және олар туралы дерекқорды қалыптастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) бекітілсін.
2. "Үкіметтік емес ұйымдар өз қызметі жөнінде мәліметтерді ұсыну және олар туралы дерекқорды қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 405 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12676 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 15 қаңтарда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Тілдерді дамыту және қоғамдық-саяси жұмыс комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамамен белгіленген тәртіпте мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін электрондық тасымалдағышта елтаңбалы мөрмен куәландырылған қағаз данасын қоса бере отырып, Қазақстан Республикасы нормативті құқықтық актілерінің эталонды бақылау банкіне енгізу үшін елтаңбалы мөрмен куәландырылған қағаз данасын қоса бере отырып осы бұйрыққа қол қоюға уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық түрдегі осы бұйрықтың көшірмелерін жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;

4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования, за исключением подпункта 2) пункта 4 и пункта 6 Правил, которые вводятся в действие с 1 марта 2017 года.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Мухамедиулы
Приложение
к приказу Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 19 февраля 2016 года № 51
Правила
предоставления сведений о своей деятельности неправительственными
организациями и формирования Базы данных о них
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 21.09.2022 № 402 (порядок введения в действие см. п.4).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления сведений о своей деятельности неправительственными организациями и формирования Базы данных о них (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 41 Закона Республики Казахстан "О некоммерческих организациях", подпунктом 17) статьи 4-1 Закона Республики Казахстан "О государственном социальном заказе, государственном заказе на реализацию стратегического партнерства, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" определяют порядок предоставления сведений о своей деятельности неправительственными организациями и формирования Базы данных неправительственных организаций.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) неправительственная организация – некоммерческая организация (за исключением политических партий, профессиональных союзов и религиозных объединений), созданная гражданами и (или) негосударственными юридическими лицами на добровольной основе для достижения ими общих целей в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) База данных неправительственных организаций (далее – База данных) – информационная база данных, формируемая в целях обеспечения прозрачности деятельности неправительственных организаций и информирования общественности о них, а также для использования в рамках размещения государственного социального заказа, стратегического партнерства, предоставления грантов и присуждения премий.

4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2017 жылы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгізілетін Қағидалардың 4-тармағы 2) тармақшасын және 6-тармағын қоспағанда, ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Мұхамедиұлы
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2016 жылғы 19 ақпандағы
№ 51 бұйрығына
қосымша
Үкіметтік емес ұйымдарымен өз қызметі жөніндегі мәліметтерін ұсыну және олар туралы дерекқорды қалыптастыру қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 21.09.2022 № 402 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы үкіметтік емес ұйымдарымен өз қызметі жөніндегі мәліметтерін ұсыну және олар туралы дерекқорды қалыптастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Коммерциялық емес ұйымдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 41-бабының 5-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-1-бабының 17) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес үкіметтік емес ұйымдарымен өз қызметі жөніндегі мәліметтерін ұсыну және үкіметтік емес ұйымдардың Дерекқорын қалыптастыру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар пайдаланады:
1) үкіметтік емес ұйым – ортақ мақсаттарға жету үшін азаматтар және (немесе) мемлекеттік емес заңды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ерікті негізде құрған коммерциялық емес ұйым (саяси партияларды, кәсіптік одақтарды және діни бірлестіктерді қоспағанда);
2) Үкіметтік емес ұйымдар дерекқоры (бұдан әрі – Дерекқор) – үкіметтік емес ұйымдар қызметінің ашықтығын қамтамасыз ету және жұртшылыққа олар туралы ақпарат беру мақсатында, сондай-ақ мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты, стратегиялық әріптестікті іске асыруға орналастыру шеңберінде пайдалану, гранттар ұсыну және сыйлықақылар беру үшін қалыптастырылатын ақпараттық дерекқор.

Глава 2. Порядок предоставления сведений о своей деятельности неправительственными организациями
3. Сведения о своей деятельности предоставляются неправительственными организациями в уполномоченный орган в сфере взаимодействия с неправительственными организациями (далее – уполномоченный орган) по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, на казахском и русском языках ежегодно до 31 марта года, следующего за отчетным периодом через веб-портал (infonpo.gov.kz) в электронном виде.
Неправительственные организации предоставляют сведения о своей деятельности с указанием информации за отчетный период.
Под отчетным периодом понимается календарный год, предшествующий году предоставления сведений в Базу данных.
Таблицы в приложении 1 к настоящим Правилам заполняются согласно пояснению по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, указанных в приложении 2 к настоящим Правилам.
Сведения представленные после 31 марта года, следующего за отчетным периодом являются несвоевременными.
4. Сведения о неправительственных организациях предоставляемые в уполномоченный орган заверяются электронной цифровой подписью, выданной на юридическое лицо.
5. В случае изменения сведений о неправительственных организациях, предусмотренных разделом I, II и VII таблицы 1 приложения 1 к настоящим Правилам, неправительственная организация предоставляет измененные сведения в уполномоченный орган на казахском и русском языках через веб-портал "База данных неправительственных организаций" в электронном виде в течение двадцати рабочих дней со дня их изменения.
6. Сведения о своей деятельности в Базу данных неправительственных организаций не предоставляют неправительственные организации, приостановившие представление налоговой отчетности в соответствии со статьей 117 Налогового Кодекса Республики Казахстан до начала отчетного периода и не возобновившие деятельность в течение отчетного периода, а также зарегистрированные неправительственные организации после отчетного периода.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и информации РК от 19.08.2025 № 397-НҚ (вводится в действие с 01.01.2026).
Глава 3. Порядок формирования Базы данных о неправительственных организациях
7. Формирование уполномоченным органом Базы данных неправительственных организаций осуществляется на основе сведений, предоставляемых неправительственными организациями.
8. При получении сведений о своей деятельности неправительственных организаций уполномоченный орган рассматривает их на предмет своевременности, полноты и достоверности.
Сведения о деятельности неправительственных организаций считаются своевременными, если они были предоставлены в срок, указанный в пункте 3 настоящих Правил.
Полнота предоставленных сведений означает заполнение всех таблиц, указанных в приложении 1 к настоящим Правилам.
Сведения о деятельности неправительственных организаций считаются достоверными, если они соответствуют действительности на дату отправки сведений уполномоченному органу. Грамматические ошибки не являются основаниями для признания сведений о неправительственной организации недостоверными.

2-тарау. Үкіметтік емес ұйымдар өз қызметі жөніндегі мәліметтерін ұсыну тәртібі
3. Үкіметтік емес ұйымдар өз қызметтері жөніндегі мәліметтерді үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласындағы уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес қазақ және орыс тілдерінде жыл сайын 31 наурызға дейін электрондық түрде (infonpo.gov.kz) веб-портал арқылы ұсынады.
Үкіметтік емес ұйымдар есепті кезең үшін ақпаратты көрсете отырып ағымдағы жылдағы іске асырылатын жобалар жөніндегі ақпараты бар өз қызметтері туралы мәліметтерін ұсынады.
Есепті кезең Дерекқорға мәліметтер ұсыну жылының алдындағы күнтізбелік жылы деп түсіндіріледі.
Осы Қағидаларға 1-қосымшадағы кестелер осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
Есепті кезеңнен кейінгі жылдың 31 наурызынан кейін ұсынылған мәліметтер уақтылы емес болып табылады.
4. Уәкілетті органға ұсынылатын үкіметтік емес ұйымдар туралы мәліметтер, заңды тұлғаға берілген электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылады.
5. Осы Қағидаларда 1-қосымшаның 1-кестесінің I, II және VII бөлімдерінде көзделген үкіметтік емес ұйымдар туралы мәліметтер өзгерген жағдайда, үкіметтік емес ұйымдар өзгертілген мәліметтерді уәкілетті органға қазақ және орыс тілдерінде "Үкіметтік емес ұйымдардың дерекқоры" веб-порталы арқылы электрондық түрде осындай өзгерістер пайда болған күннен бастап жиырма жұмыс күн ішінде уәкілетті органға ұсынады.
6. Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 117-бабына сәйкес есепті кезең басталғанға дейін салық есептілігін ұсынуды тоқтата тұрған және есепті кезең ішінде қызметін қайта бастамаған үкіметтік емес ұйымдар, сондай-ақ есепті кезеңнен кейін тіркелген үкіметтік емес ұйымдар Үкіметтік емес ұйымдардың дерекқорына өз қызметі туралы мәліметтерді бермейді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 19.08.2025 № 397-НҚ (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Үкіметтік емес ұйымдар туралы дерекқорды қалыптастыру тәртібі
7. Уәкілетті органдар үкіметтік емес ұйымдардың дерекқорын қалыптастыруды үкіметтік емес ұйымдар және жергілікті атқарушы органдар ұсынатын мәліметтер негізінде жүзеге асырады.
8. Уәкілетті орган үкіметтік емес ұйымдардың өз қызметі туралы мәліметтерді алған кезде, олардың уақтылығын, толықтығын және анықтылығын қарайды.
Үкіметтік емес ұйымдардың өз қызметі туралы мәліметтерді, осы Қағиданың 3-тармағында көрсетілген мерзімде ұсынылған жағдайда уақтылы болып саналады.
Осы Қағиданың көрсетілген 1-қосымшасына сәйкес мәліметті толық ұсыну, бұл барлық кестені толтыру болып табылады.
Үкіметтік емес ұйымдардың өз қызметі туралы мәліметтерді толық ұсыну уәкілетті органға жолдау күннің шындығына сәйкес келген жағдайда, анық болып саналады. Грамматикалық қателер үкіметтік емес ұйым туралы мәліметтерді анық емес деп тану үшін негіздеме болып саналмайды.

9. Уполномоченный орган с момента поступления сведений о неправительственных организациях в Базу данных рассматривает их в течение 10 (десяти) рабочих дней.
С момента выявления несоответствия представленных сведений о своей деятельности неправительственными организациями, уполномоченный орган незамедлительно направляет их на доработку. Неправительственные организации с момента получения своих сведений, направленные на доработку уполномоченным органом, в течение 3 (трех) рабочих дней дорабатывают и повторно направляют в Базу данных НПО.
10. Исключение неправительственных организаций из Базы данных осуществляется уполномоченным органом не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня получения или обнаружения информации об исключении неправительственной организации из Национального реестра бизнес-идентификационных номеров.
11. Для осуществления проверки сведений о неправительственных организациях, предоставленных в Базу данных, местные исполнительные органы области, города республиканского значения и столицы предоставляют ежегодно до 10 апреля в уполномоченный орган обобщенные сведения о неправительственных организациях (дата регистрации/перерегистрации, местонахождение, учредители, руководители и их контактные данные, дата предоставления налоговой отчетности за последний отчетный период) соответствующей административно-территориальной единицы, полученные от территориальных органов юстиции и органов государственных доходов.
Приложение 1
к Правилам предоставления
сведений о своей деятельности
неправительственными
организациями и формирования
Базы данных о них
Сведения о деятельности неправительственных организаций
отчетный период за 20___ год
Представляется: В уполномоченный орган в сфере взаимодействия с неправительственными организациями
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: Размещается на веб-портале (infonpo.gov.kz).
Наименование формы административных данных: Сведения о деятельности неправительственных организаций.
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): СДНПО-1
Периодичность: Ежегодно.
Отчетный период: Календарный год.
Круг лиц, представляющих информацию: Неправительственные организации.
Срок представления формы административных данных: В срок до 31 марта года, следующего за отчетным периодом.
Таблица 1
Сведения о деятельности неправительственных организаций*
Раздел I. Общие данные о неправительственной организации*
1
БИН:
(12 цифр)
2
Отчетный период, за который предоставляются сведения:
год
3
Организационно-правовая форма НПО (укажите Х в нужной ячейке)
частное учреждение:
волонтерская организация
благотворительная организация
иное
частный фонд:
волонтерская организация
благотворительная организация
иное
общественное объединение:
волонтерская организация
благотворительная организация
иное
корпоративный фонд:
волонтерская организация
благотворительная организация
иное

9. Уәкілетті орган үкіметтік емес ұйымдар туралы мәліметтердің келіп түскен кезден бастап қарай 10 (он) жұмыс күн ішінде Дерекқорды жаңартады.
Үкіметтік емес ұйымдар өз қызметі туралы ұсынған мәліметтердің сәйкессіздігі анықталған сәттен бастап уәкілетті орган оларды дереу пысықтауға жібереді. Үкіметтік емес ұйымдар уәкілетті органмен пысықтауға жіберілген өз мәліметтерін алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күн ішінде пысықтайды және ҮЕҰ Дерекқорына қайта жібереді.
10. Үкіметтік емес ұйымдарды Дерекқордан алып тастауды уәкілетті орган Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімінен үкіметтік емес ұйымдарды алып тастау туралы ақпаратты алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей жүзеге асырады.
11. Дерекқорға ұсынатын үкіметтік емес ұйымдар туралы мәліметтерді тексеруді жүзеге асыру үшін облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары жыл сайын 10 сәуірге дейін аумақтық әділет органдарынан және мемлекеттік кірістер органдарынан тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктен үкіметтік емес ұйымдар туралы (тіркеу/қайта тіркеу күні, мекенжайы, құрылтайшылары, басшылары және олардың байланыс деректері, соңғы есепті мерзімге салықтық есеп беру күні) қорытынды мәліметтерді уәкілетті органға ұсынады.
Үкіметтік емес ұйымдар өз
қызметтері туралы мәліметтерді
ұсыну және олар туралы
Дерекқорды қалыптастыру
қағидаларына
1-қосымша
Үкіметтік емес ұйымдардың өз қызметі жөніндегі мәліметтер 20___жылғы есепті кезең
Ұсынылады: Үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласындағы уәкілетті органға
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: infonpo.gov.kz веб-портал арқылы ұсынады.
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы: Үкіметтік емес ұйымдардың қызметі туралы мәліметтер
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): ҮЕҰҚМ-1
Кезеңділік: Жыл сайын
Есепті кезең: Күнтізбелік жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Үкіметтік емес ұйымдар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: Есепті кезеңнен кейінгі жылдың 31 наурызына дейінгі мерзімде
1-кесте
Үкіметтік емес ұйымдардың қызметі туралы мәліметтер*
I бөлім. Үкіметтік емес ұйымдар туралы жалпы деректер*
1
БСН:
(12 цифр)
2
Мәліметті ұсыну бойынша есепті кезең:
жыл
3
ҮЕҰ ұйымдастыру-құқықтық нысаны (тиісті ұяшықты Х көрсетіңіз)
жеке мекеме:
волонтерлік ұйымы
қайырымдылық ұйымы
басқа
жеке қор:
волонтерлік ұйымы
қайырымдылық ұйымы
басқа
қоғамдық бірлестік
корпоративтік қор
Комерциялықемес акционерлік қоғам

в возрасте от 18 лет до 29 лет
в возрасте от 30 лет до 62 лет
в возрасте от 63 лет и старше
Направление:
волонтерство в медицине
экологическое волонтерство
социальное волонтерство
медиа волонтерство
ликвидация последствий чрезвычайных ситуаций
поиск людей
иное
Раздел IV. Сфера деятельности
15
Сфера деятельности неправительственной организации (укажите Х в нужной ячейке):
образование и наука
информация
физическая культура и спорт
охрана здоровья граждан, пропаганда здорового образа жизни
охрана окружающей среды
поддержка молодежной политики и детских инициатив
содействие решению семейно-демографических и гендерных вопросов
поддержка социально уязвимых слоев населения
помощь детям-сиротам, детям из неполных и многодетных семей
содействие обеспечению трудовой занятости населения
защита прав, законных интересов граждан и организаций
развитие культуры и искусства
охрана историко-культурного наследия
укрепление общественного согласия и общенационального единства
содействие службам пробации при оказании социально-правовой помощи лицам, состоящим на их учете
проведение общественного мониторинга качества оказания государственных услуг
содействие развитию гражданского общества, в том числе повышению эффективности деятельности неправительственных организаций
развитие и поддержка волонтерских инициатив
оказание помощи лицу (семье), находящемуся в трудной жизненной ситуации
формирование ответственного обращения с животными, в том числе поддержки приютов для животных
иные социально значимые направления, не противоречащие законодательству Республики Казахстан (указать)____________________________________
Раздел V. Доходы НПО за отчетный период (сумма, тенге)
16
Вознаграждения по депозитам
17
Гранты
18
Вступительные взносы
19
Членские взносы
20
Благотворительная помощь
21
Спонсорская помощь
22
Деньги и другое имущество, полученное на безвозмездной основе
23
Доход, полученный по договору на осуществление государственного социального заказа, в том числе в рамках стратегическому партнерству
24
Иные доходы, не запрещҰнные законодательными актами Республики Казахстан
25
Всего доходов
Раздел VI. Расходы НПО за отчетный период (сумма, тенге)
26
Содержание некоммерческой организации
27
Организация и проведение мероприятий
28
Подготовка и размещение информационных материалов
29
Вознаграждение
30
Благотворительная помощь
31
Спонсорская помощь
32
Вступительные взносы
33
Членские взносы
34
Деньги и другое имущество, переданное на безвозмездной основе
35
Другие расходы
36
Всего расходов
Раздел VII. Бюджет (сумма, тенге)
(заполняется филиалами или представительствами международных и иностранных организаций)
37
Бюджет финансирования проектов/программ в Республике Казахстан (в случае, если филиал или представительство финансируют проекты/программы на территории Республики Казахстан)
за отчетный период
Примечание:
*в случае отсутствия данных отметить "нет" или поставить прочерк.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер
НПО – неправительственная организация
ОЮЛ – объединение юридических лиц
Таблица 2
Филиал (-ы) и (или) представительство (-а) неправительственной организации*
Наименование
БИН
Место нахождения
ФИО (при его наличии) руководителя
Дата регистрации
1
2
3
4
5
6
1
Примечание:
*в случае отсутствия данных отметить "нет" или поставить прочерк.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер
ФИО – фамилия, имя, отчество
Таблица 3
Проекты неправительственных организаций, филиалов и представительств (обособленные подразделения) иностранных и международных некоммерческих организаций, реализованные за отчетный период*
Наименование проекта/ программы
БИН донорской организации, заказчика проекта/программы или аналог номера налоговой регистрации
(для иностранного юридического лица)
Наименование донорской организации, заказчика
Источник финансирования (государственный, иностранный, коммерческий, иностранный некоммерческий, казахстанский коммерческий, казахстанский некоммерческий, самофинансирование)
Сфера проекта (выбрать из пункта 15 таблицы 1)
Цели проекта/программы
Регион или регионы реализованного/реализуемого проекта (село, поселок, район, город, область и города республиканского значения, столицы)
Общее финансирование проекта (в тенге)
Полученное финансирование проекта в отчетный период (в тенге)
Краткая информация о результатах выполнения проекта
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
Примечание:
*в случае отсутствия данных отметить "нет" или поставить прочерк.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер
Таблица 4
Проекты филиалов и (или) представительств (обособленные подразделения) неправительственных организаций, реализованные за отчетный период*
Наименование филиала и (или) (представительства)
Наименование проекта/программы
БИН донорской организации, заказчика проекта/программы или аналог номера налоговой регистрации (для иностранного юридического лица)
Наименование донорской организации, заказчика
Источник финансирования (государственный, иностранный коммерческий, иностранный некоммерческий, казахстанский коммерческий, казахстанский некоммерческий, самофинансирование)
Сфера проекта (выберите из раздела "направления деятельности" пункт 15 таблицы 1)
Регион или регионы реализованного/реализуемого проекта
(село, поселок, район, город, область и города республиканского значения, столицы)
Общее финансирование проекта (в тенге)
Полученное финансирование проекта в отчетный период
(в тенге)
Краткая информация о результатах выполнения проекта
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
Примечание:
*в случае отсутствия данных отметить "нет" или поставить прочерк.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер
Таблица 5
Сведения об учредителях * (участниках) неправительственных организаций **
Наименование организации или ФИО
(при его наличии)
БИН / ИИН, аналог номера налоговой регистрации (для иностранного юридического лица)
1
2
3
1
Примечание:
*общественные объединения указывают данные не менее 10 граждан-инициаторов и/или общественных объединений, участвовавших в его создании
Расшифровка аббревиатур:
ФИО – фамилия, имя, отчество
БИН – бизнес-идентификационный номер
ИИН – индивидуальный идентификационный номер
Таблица 6
Организации/органы, государства от которых были получены или переданы благотворительная или спонсорская помощь
Наименование
Наименование организации (БИН (или аналог для иностранных организаций, органа)), получившие помощь
Полученная сумма
Цель использования средств
Наименование организации (БИН (или аналог для иностранных организаций, органа)), передавшая помощь
Переданная сумма
Цель использования средств
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Благотворительная помощь
2
Спонсорская помощь
3
Иные доходы
Полноту и достоверность предоставленных сведений подтверждаю:
Руководитель ___________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись
Примечание:
*в случае отсутствия данных отметить "нет" или поставить прочерк.
Расшифровка аббревиатур:
НПО – неправительственная организация
БИН – бизнес-идентификационный номер
Приложение 2
к Правилам предоставления
сведений о своей деятельности
неправительственными
организациями и формирования
Базы данных о них
Пояснение
по заполнению формы административных данных
"Сведения о деятельности неправительственных организаций"
(СДНПО-1, ежегодно)
Термины и определения, используемые в форме административных данных
Методологические пояснения

18 жастан 29 жасқа дейін
30 жастан 62 жасқа дейін
63 жастан және одан жоғары
Бағыты:
медицинадағы волонтерлік
экологиялық волонтерлік
әлеуметтік волонтерлік
медиа волонтерлік
төтенше жағдайлардың салдарын жою
адамдарды іздеу
басқа
IV бөлім. Қызметтің саласы
15
Үкіметтік емес ұйымдардың қызмет саласы (керек торды Х көрсетіңіз):
білім және ғылым
ақпарат
дене шынықтыру және спорт
азаматтардың денсаулығын сақтау, салауатты өмір салтын насихаттау
қоршаған ортаны қорғау
жастар саясатын және балалар мүддесін қолдау
отбасылық-демографиялық және гендерлік мәселелерді шешуге жәрдемдесу
халықтың әлеуметтік осал топтарын қолдау
жетім балаларға, толық емес отбасы және көпбалалы жанұяларға көмек
халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге жәрдемдесу
азаматтардың, ұйымдардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау
мәдениетті және өнерді дамыту
тарихи-мәдени мұраны қорғау
қоғамдық келісімді және жалпыұлттық бірлікті нығайту
есепте тұрған адамдарға әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету кезінде пробация қызметтеріне жәрдемдесу
мемлекеттік қызмет көрсету сапасына қоғамдық мониторинг жүргізу
азаматтық қоғамды дамытуға, оның ішінде үкіметтік емес ұйымдар қызметінің тиімділігін арттыруға жәрдемдесу
волонтерлік бастамаларды дамыту және қолдау
өмірлік қиын жағдайда жүрген адамға (отбасына) көмек көрсету
Жануарларға жауапкершілікпен қарауды тәрбиелеу, соның ішінде жануарларға арналған баспаналарды қолдау
Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін өзге де әлеуметтік маңызы бар бағыттар (көрсету) ___________________________________________
V бөлім. ҮЕҰ есепті кезеңдегі кірістер (сомасы, теңге)
16
Депозит бойынша сыйақылар
17
Гранттар
18
Кіру жарналары
19
Мүшелік жарналар
20
Қайырымдылық көмек
21
Демеушілік көмек
22
Өтеусіз негізде алынған ақша және басқа мүлік
23
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты, оның ішінде стратегиялық әріптестік шеңберінде іске асыруда шарт бойынша алынған кіріс
24
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде тыйым салынбаған өзге де кірістер
25
Барлық кірістер
VI бөлім. Есепті кезеңде ҮЕҰ-дың шығыстары, (сомасы, теңге)
26
Коммерциялық емес ұйымдарды ұстау
27
Іс шараларды ұйымдастыру мен өткізу
28
Ақпараттық материалдарды даярлау және орналастыру
29
Сыйақы
30
Қайырымдылық көмек
31
Демеушілік көмек
32
Кіру жарналары
33
Мүшелік жарналар
34
Өтеусіз негізде берілген ақша және басқа мүлік
35
Өзге шығыстар
36
Барлық шығыстар
VII бөлім. Бюджет (сомасы, теңге) (шетелдік және халықаралық ұйымдар немесе филиалдармен толтырады)
37
Қазақстан Республикасында жобаларды/ бағдарламаларды қаржыландыру бюджеті (егер жобаны және/ немесе бағдарламаны филиал немесе өкілдік Қазақстан Республикасының аумағында қаржыландырса)
есепті кезеңде
Ескерту:
*егер деректер мүлде болмаса, "жоқ" деп немесе сызықша қойылып белгіленеді.
Қолданылған қысқартылған сөздер:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі
ҮЕҰ – үкіметтік емес ұйым
ЗТБ – заңды тұлға бірлестігі
2-кесте
Үкіметтік емес ұйымдардың филиалы (-дары) және өкілдігі (-тері)*
Атауы
БСН
Орналасқан жері
Басшының АТӘ (болған жағдайда)
Тіркелген күні
1
2
3
4
5
6
1
Ескерту:
*егер деректер мүлде болмаса, "жоқ" деп немесе сызықша қойылып белгіленеді.
Қолданылған қысқартылған сөздер:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі
АТӘ – аты, тегі, әкесінің аты
3-кесте
Үкіметтік емес ұйымдардың, шетелдік және халықаралық коммерциялық емес ұйымдардың филиалдары мен өкілдіктерінің (оқшауланған бөлімшелерінің) есепті кезеңде іске асырылған жобалары*
Жобаның/ бағдарламаның атауы
Донор ұйымының, тапсырыс берушінің жобаның/ бағдарламаның БСН салық тіркеу нөмірінің аналогы (шетелдік заңды тұлға үшін)
Донор ұйымының, тапсырыс берушінің атауы
Қар жыландыру көзі (мемлекеттік, шетелдік, коммерциялық, шетелдік коммерциялық емес, қазақстандық коммерциялық, қазақстандық коммерциялық емес, өзін-өзі қаржыландыру)
Жобаның саласы (1-кестенің 15-тармағын таңдаңыз)
Жоба/ бағдарламалар мақсаты
Жобаны іске асырған/ іске асырылатын өңір немесе өңірлер (облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана)
Жалпы қаржыландыру жобасы (теңге)
Есепті кезеңде жобаны қаржыландыруға алынған (теңге)
Жобаның орындалуы туралы қысқаша ақпарат
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
Ескерту:
*егер деректер мүлде болмаса, "жоқ" деп немесе сызықша қойылып белгіленеді.
Қолданылған қысқартылған сөздер:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі
4-кесте
Үкіметтік емес ұйымдардың филиалдары мен өкілдіктерінің (оқшауланған бөлімшелерінің) есепті кезеңде іске асырылған жобалары*
Филиалдар атауы және (немесе) (өкілдіктер)
Жобаның/ бағдарламаның атауы
Донор ұйымының тапсырыс берушінің жобаның/ бағдарламаның БСН салық тіркеу нөмірі (шетелдік заңды тұлға үшін)
Донор ұйымының, тапсырыс берушінің атауы
Қаржыландыру көзі (мемлекеттік, шетелдік, коммерциялық, коммерциялық емес шетелдік, коммерциялық қазақстандық, коммерциялық емес қазақстандық, өзін-өзі қаржыландыру)
Жобаның саласы ("Қызмет саласы", бөлімінен 1-кесте 15-тармағынан негізгі сауалнаманы таңдаңыз))
Жобаны іске асырған/іске асырылатын өңір (облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана)
Жобаны жалпы қаржыландыру (теңге)
Есепті кезеңде жобаны қаржыландыруға алынған (теңге)
Жобаның орындалуы туралы қысқаша ақпарат
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
Ескерту:
* егер деректер мүлде болмаса, "жоқ" деп немесе сызықша қойылып белгіленеді.
Қолданылған қысқартылған сөздер:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі
5-кесте
Үкіметтік емес ұйымдардың құрылтайшылары* (қатысушылары) туралы мәліметтері*
Ұйым атауы немесе АТӘ (болған жағдайда)
БСН / ЖСН, салық тіркеу нөмірінің баламасы (шетелдік заңды тұлға үшін)
1
2
3
1
Ескерту:
*қоғамдық бірлестіктер оны құруға қатысатын кемінде 10 бастамашы азаматтан және/немесе қоғамдық бірлестіктен деректерді көрсетеді.
Қолданылған қысқартылған сөздер:
АТӘ – аты, тегі, әкесінің аты
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі
6-кесте
Қайырымдылық немесе демеушілік көмек алған немесе берген ұйым/орган, мемлекеттер
Атауы
Көмекті алған Ұйымның атауы (БСН (немесе шетелдік ұйымдар, органдар үшін балама))
Алынған қаражат
Қаражатты қолдану мақсаты
Көмек берген Ұйымның атауы (БСН (немесе шетелдік ұйымдар, органдар үшін балама))
Жіберілген қаражат
Қаражатты қолдану мақсаты
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Қайырымдылық көмек
2
Демеушілік көмек
3
Басқа да кірістер
Ұсынған мәліметтердің толықтығы мен нақтылығын растаймын:
Басшы ______________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Орындаушы _________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Ескерту:
* егер деректер болмаса, "жоқ" деп немесе сызықша қойылып белгіленеді
Қолданылған қысқартылған сөздер:
ҮЕҰ – үкіметтік емес ұйым
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Үкіметтік емес ұйымдар өз
қызметтері туралы мәліметтерді
ұсыну және олар туралы
Дерекқорды қалыптастыру
қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
"Үкіметтік емес ұйымдардың өз қызметі жөніндегі мәліметтері"
(ҮЕҰҚМ-1, жыл сайын)
Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар
Әдіснамалық түсіндірмелер

1. Форма заполняется руководителем неправительственной организации (в период его отсутствия – лицом, его замещающим) и предоставляется в уполномоченный орган в сфере взаимодействия с неправительственными организациями ежегодно до 31 марта года, следующего за отчетным периодом.
2. В таблице 1 формы "Сведения о деятельности неправительственных организаций" в разделе "Общие данные о неправительственной организации" указываются следующие сведения:
1) в пункте 1 указывается бизнес-идентификационный номер организации;
2) в пункте 2 указывается "Отчетный период, за который предоставляются сведения и год", за который предоставляются сведения;
3) в пункте 3 указывается "Организационно-правовая форма неправительственных организаций";
4) в пункте 4 указывается полное наименование неправительственной организации в соответствии с учредительными документами;
5) в пункте 5 указывается "Фамилия, имя, отчество первого руководителя";
6) в пункте 6 указывается "Юридический адрес НПО (населенный пункт, адрес)";
7) в пункте 7 указывается "Дата государственной регистрации юридического лица";
8) в пункте 8 указывается "Дата государственной перерегистрации юридического лица".
4. В разделе II "Контактные данные неправительственной организации" указываются следующие сведения:
1) в пункте 9 указывается "Электронная почта";
2) в пункте 10 указывается "Номер телефона";
5. В разделе III "Сведения о работниках и волонтерах" указываются следующие сведения:
1) в пункте 11 указывается "Общее количество штатных работников";
в том числе:
2) в пункте 12 указывается "Количество работников граждан Республики Казахстан";
3) в пункте 13 указывается "Количество иностранных работников";
4) а пункте 14 указывается "Количество волонтеров".
6. В разделе IV "Сфера деятельности" указываются следующие сведения:
1) в пункте 15 указывается "Сфера деятельности неправительственной организации (укажите Х в нужной ячейке)" отмечается сфера деятельности неправительственной организации из указанного списка;
7. В разделе V "Доходы НПО за отчетный период (сумма, тенге)" указываются следующие сведения:
1) в пункте 16 указывается "Вознаграждение по депозитам";
2) в пункте 17 указываются "Гранты";
3) в пункте 18 указывается "Членские взносы";
4) в пункте 19 указывается "Благотворительная помощь";
5) в пункте 20 указывается "Спонсорская помощь";
6) в пункте 21 указывается "Доход, полученный по договору на осуществление государственного социального заказа, в том числе в рамках стратегическому партнерству";
7) в пункте 22 указывается "Иные доходы, не запрещҰнные законодательными актами Республики Казахстан";

1. Нысанды үкіметтік емес ұйымдардың басшысы (ол болмаған жағдайда оны алмастырушы адам) толтырады және үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласындағы уәкілетті органға есепті кезеңнен кейін келесі жылғы 31 наурызға дейін ұсынылады.
3. "Үкіметтік емес ұйымдардың қызметтері туралы мәліметтер" нысанының 1-кестесіндегі "Үкіметтік емес ұйымдар туралы жалпы деректер" бөлімінде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) 1-тармақта ұйымның бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
2) 2-тармақта "Мәлімет ұсынатын есепті кезең және жыл" мәліметті ұсыну жылы көрсетіледі;
3) 3-тармақта "Үкіметтік емес ұйымдардың ұйымдастыру-құқықтық нысаны" көрсетіледі;
4) 4-тармақта құрылтайшылар құжаттарына сәйкес үкіметтік емес ұйымдардың толық атауы көрсетіледі;
5) 5-тармақта "Бірінші басшының тегі, аты, әкесінің аты" көрсетіледі;
6) 6-тармақта "ҮЕҰ заңды мекенжайы (елді мекен, мекенжай)" көрсетіледі;
7) 7-тармақта "Мемлекеттік тіркеу күні" көрсетіледі.
8) 8-тармақта "Мемлекеттік қайтадан тіркеу күні көрсетіледі.
4. "Үкіметтік емес ұйымның байланыс деректері" II бөлімі мынадай мәліметтерімен көрсетіледі:
1) 9-тармақта "Электрондық пошта" көрсетіледі;
2) 10-тармақта "Телефон нөмірі" көрсетіледі;
5. "Қызметкерлер мен еріктілер туралы мәліметтер" III бөлімі мынадай мәліметтерімен көрсетіледі:
1) 11-тармақта "Штаттық қызметкерлердің саны" көрсетіледі;
2) 12-тармақта "Қазақстан Республикасы азаматтар қызметкерлерінің саны" көрсетіледі;
3) 13-тармақта "Шетелдік қызметкерлер саны" көрсетіледі;
4) 14-тармақта "Еріктілер саны".
6. "Қызметтің саласы" IV бөлімі мынадай мәліметтермен көрсетіледі:
1) 15-тармақта "Үкіметтік емес ұйымның қызмет саласы (Х керек ұяшықты көрсетіңіз)" көрсетілген тізімнің ішінде үкіметтік емес ұйымның қызмет саласы көрсетіледі;
7. "ҮЕҰ есепті кезеңдегі кірістер туралы (сомасы, теңге)" V бөлімі мынадай мәліметтермен көрсетіледі:
1) 16-тармақта "Депозиттер бойынша сыйақы" көрсетіледі;
2) 17-тармақта "Гранттар" көрсетіледі;
3) 18-тармақта "Мүшелік жарналар" көрсетіледі;
4) 19-тармақта "Қайырымдылық көмек" көрсетіледі;
5) 20-тармақта "Демеушілік көмек" көрсетіледі;
6) 21-тармақта "Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты, оның ішінде стратегиялық әріптестік шеңберінде іске асыруда шарт бойынша алынған кіріс" көрсетіледі;
7) 22-тармақта Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде тыйым салынбаған өзге де кірістер көрсетіледі;

8) в пункте 23 указывается итоговая сумма "Всего доходов";
8. В разделе VI "Расходы НПО за отчетный период (сумма, тенге)" указываются следующие сведения:
1) в пункте 24 указывается "Содержание некоммерческой организации";
2) в пункте 25 указывается "Организация и проведение мероприятий";
3) в пункте 26 указывается "Вознаграждение";
4) в пункте 27 указывается "Благотворительная помощь";
5) в пункте 28 указывается "Спонсорская помощь";
6) в пункте 29 указывается итоговая сумма "Других расходов".
7) в пункте 30 указывается итоговая сумма "Всего расходов".
9. В разделе VII "Бюджет (сумма, тенге) (заполняется филиалами или представительствами международных и иностранных организаций)" указываются следующие сведения:
1) в пункте 31 указывается "Бюджет финансирования проектов/программ в Республике Казахстан (в случае, если филиал или представительство финансирует проекты/программы на территории Республики Казахстан)";
10. В таблице 2 формы "Филиал (-ы) и (или) представительство (-а) неправительственной организации" заполняются следующие сведения:
1) в графе 1 указывается порядковый номер;
2) в графе 2 указывается "Наименование";
3) в графе 3 указывается "БИН";
4) в графе 4 указывается "Место нахождения";
5) в графе 5 указывается "ФИО (при его наличии) руководителя";
6) в графе 6 указывается "Дата регистрации";
11. В таблице 3 формы "Проекты неправительственных организаций, филиалов и представительств (обособленные подразделения) иностранных и международных некоммерческих организаций, реализованные за отчетный период и реализуемые в текущем году" указываются следующие сведения:
1) в графе 1 указывается порядковый номер;
2) в графе 2 указывается "Наименование проекта/программы";
3) в графе 3 указывается "БИН донорской организации, заказчика, проекта/программы или аналог номера налоговой регистрации (для иностранного юридического лица)";
4) в графе 4 Наименование донорской организации, заказчика;
5) в графе 5 указывается "Источник финансирования (государственный, иностранный, коммерческий, иностранный некоммерческий, казахстанский коммерческий, казахстанский некоммерческий, самофинансирование)";
6) в графе 6 указывается "Сфера проекта (выберите из пункта 15 таблицы 1)";
7) в графе 7 указывается "Цели проекта/программы";
8) в графе 8 "Регион реализованного проекта (области, города республиканского значения, столицы)";
9) в графе 9 "Общий финансирование проекта (в тенге)";
10) в графе 10 указывается "Полученное финансирование проекта в отчетный период (в тенге)";
11) в графе 11 "Краткая информация о результате выполнения проекта".

8) 23-тармақта "Барлық кірістер" көрсетіледі.
8. "Есепті кезеңде ҮЕҰ-дың шығыстары (сомасы, теңге)" VI бөлімі мынадай мәліметтермен көрсетіледі:
1) 24-тармақта "Коммерциялық емес ұйымдарды ұстау" көрсетіледі;
2) 25-тармақта "Іс шараларды ұйымдастыру мен өткізу" көрсетіледі;
3) 26-тармақта "Сыйақы" көрсетіледі;
4) 27-тармақта "Қайырымдылық көмек" көрсетіледі;
5) 29-тармақта "Өзге шығыстар" барлық шығыстар сомасы көрсетіледі;
6) 30-тармақта "Барлық шығыстар" барлық шығыстар сомасы көрсетіледі.
9. "Бюджет" VII бөлімін филиалдар немесе халықаралық және шетелдік ұйымдардың өкілдіктері мынадай түрде көрсетіледі (сомасы теңгемен көрсетіледі):
1) 31-тармақта "Қазақстан Республикасында жобаларды/бағдарламаларды қаржыландыру бюджеті" (егер жобаны және/немесе бағдарлама филиал немесе өкілдік Қазақстан Республикасының аумағында қаржыландырса) көрсетіледі;
10. "Үкіметтік емес ұйымдардың филиалы(-дары) және өкілдігі (-тері)" нысанның 2-кестесі мынадай мәліметтермен көрсетіледі:
1) 1-бағанда реттік сан көрсетіледі;
2) 2-бағанда "Атауы" көрсетіледі;
3) 3-бағанда "БСН" көрсетіледі;
4) 4-бағанда "Орналасқан жері" көрсетіледі;
5) 5-бағанда "Басшының АТӘ (болған жағдайда)" көрсетіледі;
6) 6-бағанда "Тіркелген күні" көрсетіледі;
11. "Үкіметтік емес ұйымдардың, филиалдардың және шетелдік және халықаралық коммерциялық емес ұйымдар өкілеттіктерінің (оқшауланған бөлімшелерінің) есепті кезеңде іске асырған және ағымдағы жылы іске асыратын жобалары" нысанның 3-кестесі мынадай мәліметтермен көрсетіледі:
1) 1-бағанда реттік сан көрсетіледі;
2) 2-бағанда "Жобаның/бағдарламаның атауы" көрсетіледі;
3) 3-бағанда "Донор ұйымының тапсырыс берушінің жобаның/ бағдарламаның БСН салық тіркеу нөмірінің аналогы (шетелдік заңды тұлға үшін)" көрсетіледі;
4) 4-бағанда "Донор ұйымының, тапсырыс берушінің атауы" көрсетіледі;
5) 5-бағанда "Қаржыландыру көзі (мемлекеттік, шетелдік, коммерциялық, коммерциялық емес шетелдік, коммерциялық қазақстандық, коммерциялық емес қазақстандық, өзін-өзі қаржыландыру)" көрсетіледі;
6) 6-бағанда "Жобаның саласы (1 кестенің 15 тармағын таңдаңыз)" көрсетіледі;
7) 7-бағанда "Жоба/бағдарлама мақсаты" көрсетіледі;
8) 8-бағанда "Жобаны іске асырған өңір (облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана)" көрсетіледі;
9) 9-бағанда "Жалпы қаржыландыру жобасы (теңге)" көрсетіледі;
10) 10-бағанда "Есепті кезеңде алынған жобаға қаржыландыру (теңге)" көрсетіледі;
11) 11-бағанда "Жобаны орындау туралы қысқаша ақпарат" көрсетіледі.

12. В таблице 4 формы "Проекты филиалов и (или) представительств (обособленные подразделения) неправительственных организаций, реализованные за отчетный период и реализуемые в текущем году" указываются следующие сведения:
1) в графе 1 указывается порядковый номер;
2) в графе 2 указывается "Наименование филиала и (или) (представительства)";
3) в графе 3 указывается "Наименование проекта/программы";
4) в графе 4 "БИН донорской организации, заказчика, проекта/программы или аналог номера налоговой регистрации (для иностранного юридического лица)";
5) в графе 5 Наименование донорской организации, заказчика;
6) в графе 6 указывается "Источник финансирования (государственный, иностранный, коммерческий, иностранный некоммерческий, казахстанский коммерческий, казахстанский некоммерческий, самофинансирование)";
7) в графе 7 указывается "Сфера проекта (выбрать из раздела "направления деятельности пункт 15 таблицы 1)";
8) в графе 8 указывается "Регион реализованного проекта (области, города республиканского значения, столицы)";
9) в графе 9 указывается "Общий финансирование проекта (в тенге)";
10) в графе 10 указывается "Полученное финансирование проекта в отчетный период (в тенге)";
11) в графе 11 указывается "Краткая информация о результате выполнения проекта".
13. В таблице 5 формы "Сведения об учредителях (участниках) неправительственных организаций" указываются следующие сведения:
1) в графе 1 указывается порядковый номер;
2) в графе 2 указывается "Наименование организации или ФИО (при его наличии)";
3) в графе 3 указывается БИН / ИИН аналог номера налоговой регистрации (для иностранного юридического лица);
14. В таблице 6 формы "Организации/органы, государства от которых были получены или переданы благотворительная или спонсорская помощь указываются следующие сведения:
1) в графе 1 указывается порядковый номер;
2) в графе 2 указывается "Наименование";
3) в графе 3 указывается "Наименование организации (БИН (или аналог для иностранных организаций, органа)), получившие помощь";
4) в графе 4 указывается "Полученная сумма";
5) в графе 5 указывается "Цель использования средств";
6) в графе 6 "Наименование организации (БИН (или аналог для иностранных организаций, органа)), передавшая помощь"
7) в графе 7 указывается "Переданная сумма";
8) в графе 8 указывается "Цель использования средств".

12. "Филиалдардың және (немесе) өкілдіктердің (оқшауланған бөлімшелерінің есепті мерзімде іске асырылған және ағымдағы жылы іске асырылатын жобалары" нысанның 4-кестесі мынадай мәліметтермен көрсетіледі:
1) 1-бағанда реттік сан көрсетіледі;
2) 2-бағанда "Филиалдар және (немесе) (өкілдіктер) атауы" көрсетіледі;
3) 3-бағанда "Жобаның/бағдарламаның атауы" көрсетіледі;
4) 4-бағанда "Донор ұйымының тапсырыс берушінің жобаның/ бағдарламаның БСН салық тіркеу нөмірінің аналогы (шетелдік заңды тұлға үшін)" көрсетіледі;
5) 5-бағанда "Донор ұйымының, тапсырыс берушінің атауы" көрсетіледі;
6) 6-бағанда "Қаржыландыру көзі (мемлекеттік, шетелдік, коммерциялық, коммерциялық емес шетелдік, коммерциялық қазақстандық, коммерциялық емес қазақстандық, өзін-өзі қаржыландыру)" көрсетіледі;
7) 7-бағанда "Жобаның саласы (1-кестедегі 15 тармақта қызметтер саласы бөлімін таңдаңыз)" көрсетіледі;
8) 8-бағанда "Жобаны іске асырған өңір (облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана)" көрсетіледі;
9) 9-бағанда "Жалпы қаржыландыруы жобасы (теңге)" көрсетіледі;
10) 10-бағанда "Есепті кезеңде жобаға алынған қаржыландыру (теңге)" көрсетіледі;
11) 11-бағанда "Жобаны орындау туралы қысқаша ақпарат" көрсетіледі.
13. Үкіметтік емес ұйымдарды құрған "Құрылтайшылар (қатысушылар) туралы мәліметтер" нысанның 5-кестесі мынадай мәліметтермен көрсетіледі:
1) 1-бағанда реттік сан көрсетіледі;
2) 2-бағанда "Ұйым атауы немесе АТӘ (болған жағдайда)" көрсетіледі;
3) 3-бағанда "ЖСН/БСН салық тіркеу нөмірінің аналогы (шетелдік заңды тұлға үшін)" көрсетіледі.
14. "Қайырымдылық немесе демеушілік көмек алған немесе берген ұйым/орган, мемлекеттер" нысанның 6-кестесі мынадай мәліметтермен көрсетіледі:
1) 1-бағанда реттік сан көрсетіледі;
2) 2-бағанда "Атауы" көрсетіледі;
3) 3-бағанда "Көмекті алған Ұйымның атауы (БСН (немесе шетелдік ұйымдар, органдар үшін балама))" көрсетіледі;
4) 4-бағанда "Алынған қаражат" көрсетіледі;
5) 5-бағанда "Қаражатты қолдану мақсаты" көрсетіледі;
6) 6-бағанда "Көмек берген Ұйымның атауы (БСН (немесе шетелдік ұйымдар, органдар үшін балама))" көрсетіледі;
7) 7-бағанда "Жіберілген қаражат" көрсетіледі;
8) 8-бағанда "Қаражатты қолдану мақсаты" көрсетіледі.