Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о назначении и выплате возмещений затрат на обучение на дому детей с инвалидностью
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 19 января 2016 года № 28. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 февраля 2016 года № 13109.
Сноска. Заголовок – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 07.07.2022 № 243 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 07.07.2022 № 243 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить форму, предназначенную для сбора административных данных "Отчет о назначении и выплате возмещений затрат на обучение на дому детей с инвалидностью" согласно приложению к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 07.07.2022 № 243 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту социальной помощи Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) доведение до областных, городов Астана и Алматы управлений координации занятости и социальных программ вышеуказанной формы;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Жакупову С.К.

"Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді тағайындау және төлеу туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 28 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 18 ақпанда № 13109 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 07.07.2022 № 243 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 07.07.2022 № 243 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді тағайындау және төлеу туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысан осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 07.07.2022 № 243 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Әлеуметтік көмек департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) жоғарыда көрсетілген нысанды облыстық, Астана мен Алматы қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармаларының назарына жеткізуді;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі С.Қ. Жақыповаға жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
СОГЛАСОВАН
Исполняющий обязанности
Председателя Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
____________ Б. Иманалиев
25 января 2016 года
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 19 января 2016 года № 28
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение - в редакции приказа Приказ Министра труда и социальной защиты населения РК от 18.11.2024 № 429 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в Акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов",
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных
на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/212699?lang=ru
Наименование административной формы: Отчет о назначении и выплате возмещений
затрат на обучение на дому детей с инвалидностью.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы):
2-возмещение затрат.
Периодичность: ежеквартальная.
Отчетный период: __ квартал 20__ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных
на безвозмездной основе: областные, городов Астана, Алматы и Шымкент управления
координации занятости и социальных программ, Акционерное общество
"Центр развития трудовых ресурсов".
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе: областными, городов Астана, Алматы и Шымкент
управлениями координации занятости и социальных программ – до 10-го числа месяца,
следующего после отчетного периода в Акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов".
Акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" – в течение 10 календарных дней
после отчетного периода в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
ИИН/БИН
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде.
Отчет о назначении и выплате возмещений затрат на обучение на дому детей с инвалидностью
Код (шифр)строк
Территория
Код Классификатора административно-территориальных объектов
Дети с инвалидностью, обучающиеся на дому, человек
Невыплаченная сумма на начало отчетного периода, тысяч тенге
за отчетный квартал
назначено
всего
в том числе
получатели, человек
сумма, тысяч тенге
среднемесячный размер, тенге
мальчики
девочки
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
1
Всего по сельской местности
2
Всего по городской местности
3
Всего по области
Продолжение таблицы
за период с начала года
выплачено
назначено
выплачено
получатели, человек
сумма, тысяч тенге
среднемесячный размер, тенге
получатели, человек
сумма,
тысяч тенге
среднемесячный размер, тенге
получатели, человек
сумма,
тысяч тенге
среднемесячный размер, тенге
8
9
10
11
12
13
14
15
16
*Примечание: форма заполняется согласно пояснению, приведенному в приложении к настоящей форме
Наименование _____________________ Адрес ______________________
__________________________________ ____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _____________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________ ________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных данных
"Отчет о назначении и выплате
возмещений затрат на обучение
на дому детей с инвалидностью"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о назначении и выплате возмещений затрат на обучение на дому детей с инвалидностью"
(2-возмещение затрат и ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
Т. Дүйсенова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті төрағасының
міндетін атқарушы
_______________ Б. Иманәлиев
2016 жылғы 25 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 19 қаңтардағы
№ 28 бұйрығына
қосымша
әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 18.11.2024 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 01.04.2026 № 113 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Ұсынылады: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамына, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет- ресурста орналастырылған:
https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/212699?lang=kk
Әкімшілік нысанның атауы: Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді тағайындау және төлеу туралы есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 2-шығындарды өтеу.
Кезеңділік: тоқсан сайын.
Есепті кезең: 20__ жылғы __тоқсан.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстық, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: облыстық, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары – есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-на дейін "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамына.
"Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы – есепті кезеңнен кейінгі күнтізбелік 10 күн ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште, электронды түрде.
Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді тағайындау және төлеу туралы есеп
Жол коды (шифры)
Аумақ
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші коды
Үйде оқитын мүгедектігі бар балалар, адам
Есепті кезеңнің басына төленбеген сома, мың теңге
есепті тоқсан ішінде
тағайындалды
барлығы
оның ішінде
алушылар, адам
сомасы, мың теңге
орташа айлық мөлшері, теңге
ұлдар
қыздар
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
1
Ауылдық жерлер бойынша барлығы
2
Қалалық жерлер бойынша барлығы
3
Облыс бойынша барлығы
Кестенің жалғасы
жыл басынан бергі кезең ішінде
төленді
төленді
төленді
алушылар, адам
алушылар, адам
алушылар, адам
алушылар, адам
сомасы, мың теңге
орташа айлық мөлшері, теңге
алушылар, адам
сомасы, мың теңге
орташа айлық мөлшері, теңге
8
9
10
11
12
13
14
15
16
* Ескертпе: нысан осы нысанға қосымшада келтірілген түсініктемеге сәйкес толтырылады
Атауы____________________________ Мекенжайы___________________
_________________________________ _____________________________
Телефоны ________________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы
__________________________________________
Орындаушы
____________________________________ ______________
(тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
___________________________________________ ____________
(тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
_______________________
"Мүгедектігі бар балаларды
үйде оқытуға жұмсалған
шығындарды өтеуді тағайындау
және төлеу туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді тағайындау және төлеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (2-шығындарды өтеу және тоқсан сайын) 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по формированию формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о назначении и выплате возмещений затрат на обучение на дому детей с инвалидностью" (далее – Форма).
2. В настоящей Форме используются следующие основные понятия:
1) административные данные – индивидуальные количественные (измеряемые с помощью чисел) и (или) качественные (выстроенные по определенному принципу и (или) признаку) данные по физическому или юридическому лицу и данные похозяйственного учета, формируемые административными источниками, за исключением первичных статистических и альтернативных данных;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 2) предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 01.04.2026 № 113 (вводится в действие с 12.07.2026).
2) Центр развития трудовых ресурсов – юридическое лицо, создаваемое по решению Правительства Республики Казахстан при уполномоченном государственном органе, обеспечивающее информационно-аналитическое сопровождение рынка труда, активных мер содействия занятости, методологическую поддержку служб занятости, развитие и сопровождение единой информационной системы социально-трудовой сферы;
3) ребенок (дети) с инвалидностью – лицо в возрасте до восемнадцати лет, имеющее нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, увечьями (ранениями, травмами, контузиями), их последствиями, нарушениями, которое приводит к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты.
3. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление ежеквартального мониторинга назначения и выплаты возмещений затрат на обучение на дому детей с инвалидностью.
4. Форма предоставляется в Акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов" местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы ежеквартально до 10-го числа месяца, следующего после отчетного периода.
5. Форма, утвержденная приложением к настоящему приказу, формируется Акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" и представляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежеквартально в течение 10 календарных дней после отчетного периода.
Примечание ИЗПИ!
Абзац второй пункта 5 вводится в действие с 12.07.2026 приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 01.04.2026 № 113 (текст исключен).
Сноска. Пункт 5 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 01.04.2026 № 113 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. Осы түсіндірме "Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді тағайындау және төлеу туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша талаптарды айқындайды.
2. Осы Нысанда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) әкімшілік деректер – бастапқы статистикалық және балама деректерді қоспағанда, әкімшілік дереккөздер қалыптастыратын жеке немесе заңды тұлға жөніндегі жеке-дара сандық (сандар көмегімен өлшенетін) және (немесе) сапалық (белгілі бір қағидат және (немесе) белгі бойынша құрылған) деректер және шаруашылық бойынша есепке алу деректері;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
2) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 01.04.2026 № 113 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2) Еңбек ресурстарын дамыту орталығы – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша уәкілетті мемлекеттік органның жанынан құрылатын, еңбек нарығын ақпараттық-талдамалық жағынан сүйемелдеуді, жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларын, жұмыспен қамту қызметтерін әдіснамалық жағынан қолдауды, әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай ақпараттық жүйесін дамыту мен қолдап отыруды қамтамасыз ететін заңды тұлға;
3) мүгедектігі бар бала – тыныс-тіршілігінің шектелуіне және әлеуметтік жағынан қорғау қажеттігіне алып келетін, ауруларға, мертігулерге (жаралануға, жарақаттарға, контузияларға), олардың зардаптарына, бұзылуына байланысты организм функциялары тұрақты бұзылып, денсаулығы нашарлаған он сегіз жасқа дейінгі адам.
3. Аталған Нысанды енгізудің негізгі міндеті мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді тағайындауға және төлеуге ай сайынғы мониторингті жүзеге асыру болып табылады
4. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары Нысанды "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамына тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-на дейін ұсынады.
5. Осы бұйрыққа қосымшамен бекітілген нысанды "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы қалыптастырады және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі күнтізбелік 10 күн ішінде ұсынады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
5-тармақтың екінші бөлігі 12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 01.04.2026 № 113 (мәтін алып тасталды) бұйрығымен.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 01.04.2026 № 113 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

6. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
7. В графе "А" формы указывается нумерация строк в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
8. В графе "Б" формы указываются данные по наименованиям областей, городов республиканского значения и столицы в разрезе городской и сельской местности.
9. В графе "В" формы указывается код по классификатору административно-территориальных объектов.
10. В графе 1 формы указывается общая численность детей с инвалидностью, обучающихся на дому, на конец отчетного периода.
11. В графе 2 формы указывается численность детей с инвалидностью, обучающихся на дому мужского пола, на конец отчетного периода.
12. В графе 3 формы указывается численность детей с инвалидностью, обучающихся на дому женского пола, на конец отчетного периода.
13. В графе 4 формы указывается невыплаченная сумма возмещений затрат на обучение на дому детям с инвалидностью на начало отчетного периода.
14. В графах 5-10 формы указываются все данные за отчетный квартал:
в графе 5 формы указывается численность получателей, которым назначено возмещение затрат на обучение на дому детям с инвалидностью за отчетный квартал. При этом каждый конкретный заявитель учитывается и включается в отчет только один раз, независимо от количества повторных его обращений за возмещением затрат на обучение на дому детям с инвалидностью в течение отчетного периода;
в графе 6 формы указывается общая сумма, назначенных возмещений затрат на обучение на дому детям с инвалидностью за отчетный квартал. При этом каждый конкретный заявитель учитывается и включается в отчет только один раз, независимо от количества повторных обращений за возмещением затрат на обучение на дому детям с инвалидностью в течение отчетного периода;
в графе 7 формы указывается среднемесячный размер, назначенных возмещений затрат на обучение на дому детям с инвалидностью за отчетный квартал;
в графе 8 формы указывается численность получателей, которым выплачено возмещение затрат на обучение на дому детям с инвалидностью за отчетный квартал. При этом каждый конкретный заявитель учитывается и включается в отчет только один раз, независимо от количества повторных обращений за возмещением затрат на обучение на дому детям с инвалидностью в течение отчетного периода;
в графе 9 формы указывается общая сумма, выплаченных возмещений затрат на обучение на дому детям с инвалидностью за отчетный квартал. При этом каждый конкретный заявитель учитывается и включается в отчет только один раз, независимо от количества повторных обращений за возмещением затрат на обучение на дому детям с инвалидностью в течение отчетного периода;
в графе 10 формы указывается среднемесячный размер, выплаченных возмещений затрат на обучение на дому детям с инвалидностью за отчетный квартал.

6. Нысанға басшы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
7. Нысанның "А" бағанында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде жолдардың нөмірленуі көрсетіледі.
8. Нысанның "Б" бағанында қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы бойынша деректері көрсетіледі.
9. Нысанның "В" бағанында әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы бойынша коды көрсетіледі.
10. Нысанның 1-бағанында есепті кезеңнің соңындағы үйде оқитын мүгедектігі бар балалардың жалпы саны көрсетіледі.
11. Нысанның 2-бағанында есепті кезеңнің соңындағы үйде оқитын мүгедектігі бар ұл балалардың саны көрсетіледі.
12. Нысанның 3-бағанында есепті кезеңнің соңындағы үйде оқитын мүгедектігі бар қыз балалардың саны көрсетіледі.
13. Нысанның 4-бағанында мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеудің есепті кезеңнің басына төленбеген сомасы көрсетіледі.
14. Нысанның 5-10-бағандарында есепті тоқсан ішіндегі барлық деректер көрсетіледі:
нысанның 5-бағанында есепті тоқсан ішінде мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу тағайындалған адамдардың саны көрсетіледі. Бұл ретте әрбір нақты өтініш беруші есепті кезең ішінде мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуге қайталап берген өтініштерінің санына қарамастан, бір рет қана есепке алынып, бір рет қана енгізіледі;
нысанның 6-бағанында есепті тоқсан ішінде тағайындалған мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеудің жалпы сомасы көрсетіледі. Бұл ретте әрбір нақты өтініш беруші есепті кезең ішінде мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуге қайталап берген өтініштерінің санына қарамастан, бір рет қана есепке алынып, бір рет қана енгізіледі;
нысанның 7-бағанында есепті тоқсан ішінде тағайындалған мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеудің орташа айлық мөлшері көрсетіледі;
нысанның 8-бағанында есепті тоқсан ішінде мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу төленген алушылардың саны көрсетіледі. Бұл ретте әрбір нақты өтініш беруші есепті кезең ішінде мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуге қайталап берген өтініштерінің санына қарамастан, бір рет қана есепке алынып, бір рет қана енгізіледі;
нысанның 9-бағанында есепті тоқсан ішінде төленген мүгедектігі бар ма балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеудің жалпы сомасы көрсетіледі. Бұл ретте әрбір нақты өтініш берушіні есепті кезең ішінде мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуге қайталап берген өтініштерінің санына қарамастан, бір рет қана есепке алынып, бір рет қана енгізіледі;
нысанның 10-бағанында есепті тоқсан ішінде төленген мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеудің орташа айлық мөлшері көрсетіледі;

15. В графах 11-16 формы указываются все данные с начала года:
в графе 11 формы указывается численность получателей, которым назначено возмещение затрат на обучение на дому детям с инвалидностью с начала года. При этом каждый конкретный заявитель учитывается и включается в отчет только один раз, независимо от количества повторных его обращений за возмещением затрат на обучение на дому детям с инвалидностью в течение отчетного периода;
в графе 12 формы указывается общая сумма, назначенных возмещений затрат на обучение на дому детям с инвалидностью с начала года. Она определяется путем суммирования назначенных ежеквартальных сумм;
в графе 13 формы указывается среднемесячный размер, назначенных возмещений затрат на обучение на дому детям с инвалидностью с начала года, который определяется путем деления графы 12 на графу 11 и на количество месяцев в указанном периоде;
в графе 14 формы указывается численность получателей, которым выплачено возмещение затрат на обучение на дому детям с инвалидностью с начала года. При этом каждый конкретный заявитель учитывается и включается в отчет только один раз, независимо от количества повторных обращений за возмещением затрат на обучение на дому детям с инвалидностью в течение отчетного периода;
в графе 15 формы указывается общая сумма, выплаченных возмещений затрат на обучение на дому детям с инвалидностью с начала года. Она определяется путем суммирования выплаченных ежеквартальных сумм;
в графе 16 формы указывается среднемесячный размер, выплаченных возмещений затрат на обучение на дому детям с инвалидностью с начала года, который определяется путем деления графы 15 на графу 14 и на количество месяцев в указанном периоде.

15. Нысанның 11-16-бағандарында жыл басынан бергі барлық мәліметтер көрсетіледі:
нысанның 11-бағанында жыл басынан бергі кезең ішінде мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу тағайындалған адамдардың саны көрсетіледі. Бұл ретте әрбір нақты өтініш беруші есепті кезең ішінде мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуге қайталап берген өтініштерінің санына қарамастан, бір рет қана есепке алынып, бір рет қана енгізіледі;
нысанның 12-бағанында жыл басынан бергі кезең ішінде тағайындалған мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеудің жалпы сомасы көрсетіледі. Ол тағайындалған тоқсан сайынғы сомаларды қосу жолымен айқындалады;
нысанның 13-бағанында жыл басынан бергі кезең ішінде тағайындалған мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеудің орташа айлық мөлшері көрсетіледі, оның мәні 12-бағанды 11-бағанға және көрсетілген кезең ішіндегі айлардың санына бөлу арқылы айқындалады;
нысанның 14-бағанында жыл басынан бергі кезең ішінде мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу төленген алушылардың саны көрсетіледі. Бұл ретте әрбір нақты өтініш беруші есепті кезең ішінде мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуге қайталап берген өтініштерінің санына қарамастан, бір рет қана есепке алынып, бір рет қана енгізіледі;
нысанның 15-бағанында жыл басынан бергі кезең ішінде төленген мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеудің жалпы сомасы көрсетіледі. Ол тағайындалған тоқсан сайынғы сомаларды қосу жолымен айқындалады;
нысанның 16-бағанында жыл басынан бергі кезең ішінде төленген мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеудің орташа айлық мөлшері көрсетіледі, оның мәні 15-бағанды 14-бағанға және көрсетілген кезең ішіндегі айлардың санына бөлу арқылы айқындалады.