Об определении государственных органов, их подведомственных организаций и органов местного самоуправления, а также иных субъектов информатизации, использующих единую транспортную среду государственных органов для взаимодействия локальных (за исключением локальных сетей, имеющих доступ к Интернету), ведомственных и корпоративных сетей
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 января 2016 года № 15. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 февраля 2016 года № 13102.
Примечание ИЗПИ!
Приказ утрачивает силу приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 18.02.2026 № 82/НҚ (вводится в действие с 13.07.2026).
В соответствии с пунктом 2 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Определить государственные органы, их подведомственные организаций и органы местного самоуправления, а также иные субъекты информатизации, использующих единую транспортную среду государственных органов для взаимодействия локальных (за исключением локальных сетей, имеющих доступ к Интернету), ведомственных и корпоративных сетей согласно перечню.
2. Комитету связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Қазанғап Т.Б.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение десяти календарных дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.

Мемлекеттік органдардың бірыңғай көліктік ортасын жергілікті (Интернетке қолжетімділігі бар жергілікті желілерді қоспағанда), ведомстволық және корпоративтік желілердің өзара іс-қимыл жасауы үшін пайдаланатын мемлекеттік органдарды, олардың ведомстволық бағынысты ұйымдарын және жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарын, сондай-ақ өзге де ақпараттандыру субъектілерін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 15 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 17 ақпанда № 13102 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 2026 жылғы 18 ақпандағы № 82/НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 18.02.2026 № 82/НҚ (13.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мемлекеттік органдардың бірыңғай көліктік ортасын жергілікті (Интернетке қолжетімділігі бар жергілікті желілерді қоспағанда), ведомстволық және корпоративтік желілердің өзара іс-қимыл жасауы үшін пайдаланатын мемлекеттік органдар, олардың ведомстволық бағынысты ұйымдары және жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдары, сондай-ақ өзге де ақпараттандыру субъектілері тізбеге сәйкес айқындалсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті (Т.Б.Қазанғап):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында жариялануын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
Утвержден
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 19 января 2016 года № 15
Перечень государственных органов, их подведомственных организаций и органов местного самоуправления, а также иных субъектов информатизации, использующих единую транспортную среду государственных органов для взаимодействия локальных (за исключением локальных сетей, имеющих доступ к Интернету), ведомственных и корпоративных сетей*

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2016 жылғы 19 қаңтардағы
№ 15 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік органдардың бірыңғай көліктік ортасын жергілікті (Интернетке қолжетімділігі бар жергілікті желілерді қоспағанда), ведомстволық және корпоративтік желілердің өзара іс-қимыл жасауы үшін пайдаланатын мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағынысты ұйымдарының және жергілікті өзін-өзі басқару органдарының, сондай-ақ өзге де ақпараттандыру субъектілерінің тізбесі*

Сноска. Перечень - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 15.03.2022 № 85/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 23.02.2023 № 63/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1.
Администрация Президента Республики Казахстан
2.
Канцелярия Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы
3.
Сенат Парламента Республики Казахстан
4.
Мажилис Парламента Республики Казахстан
5.
Аппарат Конституционного Суда Республики Казахстан
6.
Судебная администрация Республики Казахстан Республики Казахстан
7.
Аппарат Правительства Республики Казахстан
8.
Управление Делами Президента Республики Казахстан
9.
Служба государственной охраны Республики Казахстан (выделенная сеть)
10.
Высшая аудиторская палата Республики Казахстан
11.
Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
12.
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
13.
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
14.
Аппарат Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
15.
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
16.
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
17.
Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба)
18.
Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
19.
Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
20.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
21.
Министерство юстиции Республики Казахстан
22.
Министерство просвещения Республики Казахстан
23.
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
24.
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
25.
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
26.
Министерство финансов Республики Казахстан
27.
Министерство обороны Республики Казахстан
28.
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
29.
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
30.
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
31.
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
32.
Министерство энергетики Республики Казахстан
33.
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
34.
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
35.
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
36.
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
37.
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
38.
Национальный Банк Республики Казахстан
39.
Национальный центр по правам человека
40.
Аппараты акимов областей, городов республиканского и районного значения, села, поселков и сельских округов
41.
Аппараты маслихатов областей, городов республиканского и районного значения, села, поселков и сельских округов
42.
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
43.
Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу
Примечание: *включая ведомства, территориальные органы, организации и государственные учреждения, находящиеся в ведении государственных и местных исполнительных, центральных исполнительных и государственных избирательных органов; местные и другие суды, учреждаемые законодательством Республики Казахстан; субъекты квазигосударственного сектора и юридические лица, оказывающие государственные услуги согласно законодательству Республики Казахстан; субъекты информатизации осуществляющие деятельность или вступающие в правоотношения в сфере информатизации, а также участвующие в функционировании и использующие электронные информационные ресурсы и информационные системы государственных органов по согласованию с государственными органами – собственниками; юридические лица являющиеся частными партнерами в рамках реализации Государственных программ или национальных проектов, или участвующие в совещаниях с государственными органами в сети единой транспортной среды государственных органов, только в целях участия в совещаниях с государственными органами.

Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 15.03.2022 № 85/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – 23.02.2023 № 63/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
1.
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
2.
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының Кеңсесі
3.
Қазақстан Республикасы Парламентінің Сенаты
4.
Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісі
5.
Қазақстан Республикасы Конституциялық Соттың Аппараты
6.
Қазақстан Республикасының Сот әкімшілігі
7.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты
8.
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы
9.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі (бөлінген желі)
10.
Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы
11.
Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы
12.
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
13.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
14.
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің аппараты
15.
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
16.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
17.
Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)
18.
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
19.
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
20.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
21.
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
22.
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
23.
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
24.
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
25.
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
26.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
27.
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
28.
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
29.
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
30.
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
31.
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
32.
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
33.
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
34.
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
35.
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі
36.
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
37.
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
38.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
39.
Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық
40.
Облыстар, республикалық және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер және ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары
41.
Облыстар, республикалық және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер және ауылдық округтер мәслихаттарының аппараттары
42.
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
43.
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі
Ескертпе: * мемлекеттік және жергілікті атқарушы, орталық атқарушы және мемлекеттік сайлау органдарының қарамағындағы ведомстволарды, аумақтық органдарды, ұйымдар мен мемлекеттік мекемелерді; Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген жергілікті және басқа да соттарды; Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсететін квазимемлекеттік сектор субъектілерін және заңды тұлғаларды қоса алғанда; ақпараттандыру саласындағы қызметті жүзеге асыратын немесе құқықтық қатынастарға түсетін, сондай-ақ меншік иесі – мемлекеттік органдармен келісу бойынша мемлекеттік органдардың жұмыс істеуіне қатысатын және электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді пайдаланатын ақпараттандыру субъектілері; Мемлекеттік бағдарламаларды немесе ұлттық жобаларды іске асыру шеңберінде жеке әріптестер болып табылатын немесе мемлекеттік органдармен кеңестерге қатысу мақсатында ғана мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасы желісінде мемлекеттік органдармен кеңестерге қатысатын заңды тұлғалар.