Об образовании избирательных участков по Тупкараганскому району
Решение Акима Тупкараганского района от 08 июля 2015 года № 17. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 21 июля 2015 года № 2776.
В соответствии с пунктами 1, 2 статьи 23 Конституционного Закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан" и статьей 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-II "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", аким Тупкараганского района РЕШИЛ:
1. Образовать избирательные участки для проведения голосования и подсчета голосов на территории Тупкараганского района согласно приложению настоящего решения.
2. Признать утратившим силу решение акима Тупкараганского района от 27 декабря 2011 года № 18 "Об образовании избирательных участков по Тупкараганскому району" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11-6-144, опубликовано в газете "Ақкетік арайы" № 03 (493) 13 января 2012 года);
3. Оповестить об избирательных участках избирателей через средства массовой информации с соблюдением требовании статьи 23 Конституционного Закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан".
4. Государственному учреждению "Аппарат акима Тупкараганского района" (Демеуова Г.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации и в информационно-правовой системе "Әділет".
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима района Алтынгалиева Т.
6. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Т.Асауов
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Тупкараганской районной избирательной комиссии
А. Куанбай
08 июль 2015 год.
Приложение к решению акима Тупкараганского района от 8 июля 2015 года № 17
Избирательные участки по Тупкараганскому району
Сноска. Приложение - в редакции решения акима Тупкараганского района Мангистауской области от 12.05.2026 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Избирательный участок № 227
Центр: город Форт-Шевченко, улица Досана Тажиулы № 16, государственное коммунальное казенное предприятие на праве оперативного управления "Школа искусств имени Мурын жырау Сенгирбекулы" Отдела образования по Тупкараганскому району Управления образования Мангистауской области.

Түпқараған ауданы бойынша сайлау учаскелерін құру туралы
Түпқараған ауданы әкімінің 2015 жылғы 08 шілдедегі № 17 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 21 шілдеде № 2776 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Конституциялық Заңының 23 бабының 1, 2 тармақтарына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-II Қазақстан Республикасының Заңының 37 бабына сәйкес, Түпқараған ауданының әкімі ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес дауыс беруді өткізу және дауыс санау үшін Түпқараған ауданының аумағында сайлау учаскелері құрылсын.
2. Түпқараған ауданы әкімінің 2011 жылғы 27 желтоқсандағы № 18 "Түпқараған ауданы бойынша сайлау учаскелерін құру туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11-6-144 болып тіркелеген, 2012 жылғы 13 қаңтардағы № 03 (493) "Ақкетік арайы" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Конституциялық Заңының 23 бабының талаптары сақтала отырып, бұқаралық ақпарат құралдары арқылы сайлау учаскелері туралы сайлаушылар хабардар етілсін.
4. "Түпқараған ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (Г.Демеуова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Т.Алтынгалиевке жүктелсін.
6. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Т.Асауов
"КЕЛІСІЛДІ"
Түпқараған аудандық сайлау
комиссиясының төрағасы
А. Қуанбай
08 шілде 2015 жыл.
Түпқараған ауданы әкімінің 2015 жылғы 8 шілдедегі № 17 шешіміне қосымша
Түпқараған ауданы бойынша сайлау учаскелері
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған ауданы әкімінің 12.05.2026 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
№ 227 сайлау учаскесі
Орталығы: Форт-Шевченко қаласы, Досан Тәжіұлы көшесі № 16, Маңғыстау облысының білім басқармасының Түпқараған ауданы бойынша білім бөлімінің "Мұрын жырау Сеңгірбекұлы атындағы өнер мектебі" жедел басқару құқығындағы мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.

Границы: город Форт-Шевченко, все жилые дома по улицам Досана Тажиулы, Оразмагамбета Турмагамбетулы, Кабиболлы Сыдиыкова, Ибаш Жанболатовой, Тобанияза Алниязулы, Суйнгары Ургенишбайулы, Абай, Мырзагали Алибаева, Мурын Жырау, Есбола Умирбаева, Астаны, Ермек Даулетовой, Дуйиша Тобышбаева, Байбоза Килыбайулы, Сауытбая Масатова, Мустахи Бимаганбетова, Тилеумурата Кожабекова, Нурсултана Онгалбаева, а также жилые дома с 1-15 Хиту Бекжанова, с 1-30 Ораза Бозахарова, с 1-40 Жазмаганбета Кызылбаева, с 1-20 Махмута Батыршева, с 1-40 Жамбыла Жабаева, а также все жилые дома, входящие в микрорайон Жана Кетик и І квартал микрорайона Жана Кетик города Форт-Шевченко.
Избирательный участок № 228
Центр: город Форт-Шевченко, улица Маршала Абдихалыкова № 51, коммунальное государственное учреждение "Тупкараганская районная централизованная библиотечная система" Тупкараганского районного отдела внутренней политики, культуры, развития языков и спорта".
Границы: город Форт-Шевченко, все жилые дома по улицам Жалау Мынбаева, Маршала Абдихалыкова, Шайхы Еркегулова, Сатангула Таджиева, Есторе Оразакова, Келимберди Утебаева, Баймембета Маяулы, Ныгмета Шымырова, Исы Тиленбайулы, Толесина Алиева, Макаша Бектурганова, "Войсковая часть № 51809 "Д" войск противовоздушной обороны Сил воздушной обороны Вооруженных Сил Республики Казахстан" и "Пограничная служба Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, пограничное управление по Каракиянскому району, пограничное отделение "Тупкараган" расположенная в городе Форт-Шевченко.
Избирательный участок № 229
Центр: село Баутино, улица 8 Марта строение № 25, коммунальное государственное учреждение "Школа-гимназия имени Жалау Мынбаева" отдела образования по Тупкараганскому району управления образования Мангистауской области.
Границы: село Баутино, все жилые дома по улицам Кашагана Куржиманулы, Жанибека Матаева, 8 Наурыз, Виталия Водовского, Саттигула Жангабылова, Калмырзы Беришбаева, Захара Дубского, Жана курылыс, Диханбека Сатимова, Кылыша Надирбаева, Кулмырзы Саудабаева, Изтургана Оразбаева, Абая Кошакбаева, а так же, "Береговая база" 2 дивизиона департамента пограничной службы Комитета Национальной Безопасности Республики Казахстан по Мангистауской области, общежития производственных предприятий, расположенных в селе Баутино.
Избирательный участок № 230
Центр: населенный пункт Аташ села Баутино, улица Алиби Джанкельдина № 27, коммунальное государственное учреждение "Тупкараганская районная централизованная библиотечная система" Тупкараганского районного отдела внутренней политики, культуры, развития языков и спорта".
Границы: населенный пункт Аташ села Баутино, все жилые дома по улицам Аманкельди Иманова, Мурата Ускинбаева, Алиби Джанкельдина, Акшабая Копешова, Заводской, Баялы Аксамбаева.
Избирательный участок № 231
Центр: село Кызылозен, улица Сатыбалды Сисенбаева № 2, государственное коммунальное казенное предприятие "Қызылөзен мәдениет үйі" аппарат акима села Кызылозен.
Границы: село Кызылозен, все жилые дома по улицам Сатыбалды Сисенбаева, Изтургана Нысанбаева, Дуйсе Бердибекова, Жана ауыл, Шамшырак, Шарай, Жиенбая Матибая а также животноводческие точки и частные крестьянские хозяйства, расположенные на территории села Кызылозен и товарищества с ограниченной ответственностью "Карагантубек".
Избирательный участок № 232
Центр: село Акшукур, улица Баланжан Кожашевой № 5, государственное коммунальное казенное предприятие "Ақшұқыр мәдениет үйі" аппарат акима села Акшукур.
Границы: село Акшукур, все жилые дома по улицам Балсулу Сахиевой, Садыка Бижанова, Омирзака Нурбаева, Уштерек, Адилхана Токбаева, Узакбая Ескожаева, Картбая Бекжанова, Мангыбая Туйешиева, Тажигула Кезбаева.
Избирательный участок № 233

Шекарасы: Форт-Шевченко қаласы, Досан Тәжіұлы, Оразмағамбет Тұрмағамбетұлы, Қабиболла Сыдиықов, Ибаш Жанболатова, Тобанияз Әлниязұлы, Сүйінғара Үргенішбайұлы, Абай, Мырзағали Әлібаев, Мұрын Жырау, Есбол Өмірбаев, Астана, Ермек Дәултоева, Дүйіш Тобышбаев, Байбоз Қилыбайұлы, Сауытбай Масатов, Мұстахи Бимағанбетов, Тілеумұрат Қожабеков, Нұрсұлтан Оңғалбаев көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар Хиту Бекжанов көшесінің 1-15 тұрғын үйлері, Ораз Бозахаров көшесінің 1-30 тұрғын үйлері, Жазмағанбет Қызылбаев көшесінің 1-40 тұрғын үйлері, Махмұт Батыршев көшесінің 1-20 тұрғын үйлері, Жамбыл Жабаев көшесінің 1-40 тұрғын үйлері, сонымен қатар Форт-Шевченко қаласының Жаңа Кетік шағын ауданы және Жаңа Кетік шағын ауданының І орамына кіретін барлық тұрғын үйлері.
№ 228 сайлау учаскесі
Орталығы: Форт-Шевченко қаласы, Маршал Әбдіхалықов көшесі № 51, "Түпқараған аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімінің "Түпқараған аудандық Орталықтандырылған кітапхана жүйесі" коммуналдық мекемесі.
Шекарасы: Форт-Шевченко қаласы, Жалау Мыңбаев, Маршал Әбдіхалықов, Шайхы Еркеғұлов, Сатанғұл Тәжиев, Естөре Оразақов, Келімберді Өтебаев, Бәйімбет Маяұлы, Нығмет Шымыров, Иса Тіленбайұлы, Төлесін Әлиев, Мақаш Бектұрғанов көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар Форт-Шевченко қаласында орналасқан "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштеріне Әуе Қорғаныс күштері Әуе шабуылына қарсы қорғаныс әскерлері № 51809 "Д" әскери бөлімі" және "Қазақстан Республикасы Ұлттық Қауіпсіздік комитеті Шекара қызметі Қарақия ауданы бойынша шекара басқармасы "Түпқараған" шекара бөлімшесі".
№ 229 сайлау учаскесі
Орталығы: Баутин ауылы, 8 Наурыз көшесі № 25 құрылыс, Маңғыстау облысының білім басқармасының Түпқараған ауданы бойынша білім бөлімінің "Жалау Мыңбаев атындағы мектеп-гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Шекарасы: Баутин ауылы, Қашаған Күржіманұлы, Жәнібек Матаев, 8 Наурыз, Виталий Водовской, Сәттіғұл Жанғабылов, Қалмырза Берішбаев, Захар Дубский, Жаңа құрылыс, Диханбек Сатимов, Қылыш Нәдірбаев, Құлмырза Саудабаев, Ізтұрған Оразбаев, Абай Қошақбаев көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар Қазақстан Республикасының Ұлттық Қауіпсіздік Комитеті шекара қызметінің Маңғыстау облысы бойынша департаментінің 2 дивизионы "Жағалау базасы", Баутино ауылында орналасқан өндірістік кәсіпорындардың жатақханалары.
№ 230 сайлау учаскесі
Орталығы: Баутин ауылының Аташ елді мекені, Әліби Жанкелдин көшесі № 27, "Түпқараған аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімінің "Түпқараған аудандық орталықтандырылған кітапхана жүйесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Шекарасы: Баутин ауылы Аташ елді мекені, Аманкелді Иманов, Мұрат Өскінбаев, Әліби Жанкелдин, Ақшабай Көпешов, Зауыт, Баялы Ақсамбаев көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері.
№ 231 сайлау учаскесі
Орталығы: Қызылөзен ауылы, Сатыбалды Сисенбаев көшесі № 2, Қызылөзен ауылы әкімі аппаратының "Қызылөзен мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
Шекарасы: Қызылөзен ауылы, Сатыбалды Сисенбаев, Ізтұрған Нысанбаев, Дүйсе Бердібеков, Жаңа ауыл, Шамшырақ, Шарай, Жиенбай Мәтібай көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар Қызылөзен ауылы және "Қарағантүбек" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі аумағында орналасқан мал бағу нүктелері мен жеке шаруа қожалықтары.
№ 232 сайлау учаскесі
Орталығы: Ақшұқыр ауылы, Баланжан Қожашева көшесі № 5, Ақшұқыр ауылы әкімі аппаратының "Ақшұқыр мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
Шекарасы: Ақшұқыр ауылы, Балсұлу Сахиева, Садық Бижанов, Өмірзақ Нұрбаев, Үштерек, Әділхан Тоқбаев, Ұзақбай Есқожаев, Қартбай Бекжанов, Маңғыбай Түйешиев, Тәжіғұл Кезбаев көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері.
№ 233 сайлау учаскесі

Центр: сельский округ Сайын Шапагатов, улица Макаша Елубаева № 81, коммунальное государственное учреждение "Школа-лицей № 1 имени Губойдоллы Айдарова" отдела образования по Тупкараганскому району управления образования Мангистауской области.
Границы: сельский округ Сайын Шапагатов, все жилые дома по улицам Алтынмурата Бекенжанова, Акназара Жакауова, Макаша Елубаева, Бисембая Мейрова, Сайдима Тумышева, Таскынбая Шахатова, Сембая Коптлеуова, Маху Абдуллаева.
Избирательный участок № 234
Центр: село Таушык, улица Кулшыка Жубайулы № 41, государственное коммунальное казенное предприятие "Таушық мәдениет үйі" аппарат акима села Таушык.
Границы: село Таушык, все жилые дома по улицам Сисена Абдрахманова, Ардагерлер, Толегена Кагазова, Абыла Тилеуулы, Хамидоллы Ельмуханбетова, Кулшыка Жубайулы, Тумена Балтабасулы, Мориша Тышкамбаева, Кетебая Киынова, Ержигита Табылганова, Толесина Саменова, Торгая Шонкалова, Агии Тлепова, все дома микрорайона Нурбаулы Тумсык, а также все жилые дома, входящие в кварталы І, ІІ, ІІІ, ІV, животноводческие точки и частные фермерские хозяйства, расположенные на территории села Таушык и товарищества с ограниченной ответственностью "Таушық ауыл шаруашылығы".
Избирательный участок № 236
Центр: вахтовый поселок Каражанбас, красный уголок культурно-досугового центра акционерного общества "Каражанбасмунай".
Границы: общежития акционерного общества "Каражанбасмунай" и прочих предприятий, расположенных в вахтовом поселке Каражанбас.
Избирательный участок № 237
Центр: село Акшукур, улица Балсулу Сахиевой № 350, коммунальное государственное учреждение "Школа-гимназия имени Маршала Абдихалыкова" Отдела образования по Тупкараганскому району Управления образования Мангистауской области.
Границы: село Акшукур, все жилые дома по улицам Губайдоллы Айдарова, Баланжана Кожашевой, Жана Коныс, Хусайына Тореханова, Алкуата Кожабергенова, Акжол, Серкебая Аленова, а также все жилые дома, входящие в І квартал.
Избирательный участок № 238
Центр: вахтовый поселок Бузачи, здание "Трейнинг центр" филиала компании "Buzachi operating LTD".
Границы: общежития вахтового поселка Бузачи и прочих предприятий расположенных на месторождении "Северный Бузачи".
Избирательный участок № 239
Центр: село Акшукур, улица Адек Жанашева № 49, коммунальное государственное учреждение "Акшукурская школа-лицей" отдела образования по Тупкараганскому району управления образования Мангистауской области.
Границы: село Акшукур, все жилые дома по улицам Султанбая Наубетова, Борсакбая Абилхайырова, Жусипа Дуйсенбаева, Дуйиша Досаева, Бекбосына Кадырулы, Адека Жанашева, Жалау Казиева, Кылыша Отетилеуова, а также все жилые дома, входящие в квартал V.
Избирательный участок № 250
Центр: сельский округ Сайын Шапагатов, квартал V, дом № 118, коммунальное государственное учреждение "Школа-гимназия Сайна Шапагатова" отдела образования по Тупкараганскому району управления образования Мангистауской области.
Границы: все жилые дома дома IV, V кварталов сельского округа Сайын Шапагатова, а также общежития предприятий "Dunga Operaiting GmbH" и подведомственных ему предприятий, расположенных на месторождении Донга вблизи сельского округа Сайын Шапагатова.
Избирательный участок № 259
Центр: вахтовый поселок на месторождении "Каражанбас", здание актового зала акционерного общества "КазТрансОйл" на месторождении "Каражанбас".
Границы: общежития акционерного общества "КазТрансОйл" и подведмоственных ему предприятий, расположенных на месторождении "Каражанбас".
Избирательный участок № 280
Центр: город Форт-Шевченко, улица Ораза Бозахарова № 42, коммунальное государственное учреждение "Форт-Шевченковская школа-лицей" отдела образования по Тупкараганскому району управления образования Мангистауской области.

Орталығы: Сайын Шапағатов ауылдық округі, Мақаш Елубаев көшесі № 81, Маңғыстау облысының білім басқармасының Түпқараған ауданы бойынша білім бөлімінің "Ғұбайдолла Айдаров атындағы № 1 мектеп-лицейі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Шекарасы: Сайын Шапағатов ауылдық округі, Алтынмұрат Бекенжанов, Ақназар Жақауов, Мақаш Елубаев, Бисембай Мейров, Сәйдім Тумышев, Тасқынбай Шахатов, Сембай Көптілеуов, Маху Абдуллаев көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері.
№ 234 сайлау учаскесі
Орталығы: Таушық ауылы, Құлшық Жұбайұлы көшесі № 41, Таушық ауылы әкімі аппаратының "Таушық мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
Шекарасы: Таушық ауылы, Сисен Әбдірахманов, Ардагерлер, Төлеген Қағазов, Абыл Тілеуұлы, Хамидолла Елмұханбетов, Құлшық Жұбайұлы, Түмен Балтабасұлы, Мөріш Тышқамбаева, Кетебай Қиынов, Ержігіт Табылғанов, Төлесін Сәменов, Торғай Шоңқалов, Ағия Тлепов көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, Нұрбаулы Тұмсық шағын ауданының барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар I, II, III, IV орамдарына кіретін барлық тұрғын үйлері, Таушық ауылының және "Таушық ауыл шаруашылығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің аумағында орналасқан мал бағу нүктелері мен жеке шаруашылық қожалықтары.
№ 236 сайлау учаскесі
Орталығы: Қаражанбас вахталық поселкесі, "Қаражанбасмұнай" акционерлік қоғамының мәдени-демалыс орталығының қызыл бұрышы.
Шекарасы: Қаражанбас вахталық поселкесінде орналасқан "Қаражанбасмұнай" акционерлік қоғамының және өзге де кәсіпорындардың жатақханалары.
№ 237 сайлау учаскесі
Орталығы: Ақшұқыр ауылы, Балсұлу Сахиева көшесі № 350, Маңғыстау облысының білім басқармасының Түпқараған ауданы бойынша білім бөлімінің "Маршал Әбдіхалықов атындағы мектеп-гимназия" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Шекарасы: Ақшұқыр ауылы, Ғұбайдолла Айдаров, Баланжан Қожашева, Жаңа Қоныс, Хусайын Төреханов, Әлқуат Қожабергенов, Ақжол, Серкебай Аленов көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар І орамға кіретін барлық тұрғын үйлер.
№ 238 сайлау учаскесі
Орталығы: Бозашы вахталық поселкесі, "Buzachi operating LTD" компаниясы филиалының "Тренинг центр" ғимараты.
Шекарасы: Бозашы вахталық поселкесінің және өзге де "Солтүстік Бозашы" кен орнында орналасқан кәсіпорындар жатақханалары.
№ 239 сайлау учаскесі
Орталығы: Ақшұқыр ауылы, Әдек Жанашев көшесі № 49, Маңғыстау облысының білім басқармасының Түпқараған ауданы бойынша білім бөлімінің "Ақшұқыр мектеп-лицейі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Шекарасы: Ақшұқыр ауылы, Сұлтанбай Наубетов, Борсақбай Әбілхайыров, Жүсіп Дүйсенбаев, Дүйіш Досаев, Бекбосын Қадырұлы, Әдек Жанашев, Жалау Қазиев, Қылыш Өтетілеуов көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар V орамдарына кіретін барлық тұрғын үйлері.
№ 250 сайлау учаскесі
Орталығы: Сайын Шапағатов ауылдық округі, V квартал, № 118 үй, Маңғыстау облысының білім басқармасының Түпқараған ауданы бойынша білім бөлімінің "Сайын Шапағатов мектеп-гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Шекарасы: Сайын Шапағатов ауылдық округінің IV, V орамдарына кіретін барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар Сайын Шапағатов ауылдық округіне жақын орналасқан Доңға кен орнындағы "Dunga Operaiting GmbH" кәсіпорынының және оған қарасты кәсіпорындардың жатақханалары.
№ 259 сайлау учаскесі
Орталығы: "Қаражанбас" кен орнындағы вахталық поселкесі, "Қаражанбас" кен орнындағы "ҚазТрансОйл" акционерлік қоғамының мәжіліс залы ғимараты.
Шекарасы: "Қаражанбас" кен орнында орналасқан "ҚазТрансОйл" акционерлік қоғамының және оған қарасты кәсіпорындардың жатақханалары.
№ 280 сайлау учаскесі
Орталығы: Форт-Шевченко қаласы, Ораз Бозахаров көшесі № 42, Маңғыстау облысының білім басқармасының Түпқараған ауданы бойынша білім бөлімінің "Форт-Шевченко мектеп-лицейі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

Границы: город Форт-Шевченко, все жилые дома по улицам Орынбая Балдекова, Косая Каниулы, Турсына Кожыкова, Дуиймбая Таргынулы, Икембая Утепбергенова, Айту Жолмаганбетова, Улана Елубаева, Кадыра Ергенбаева, Табиша Кошакбаева, Нурбергена Исаева, Мукана Муналова, Курбана Адыракова, также жилые дома с 16-56 Хиту Бекжанова, с 31-45 Ораза Бозахарова, с 41-70 Жазмаганбета Кызылбаева, с 21-45 Махмута Батыршева, с 41-75 Жамбыла Жабаева, а также все жилые дома, входящие в кварталы II, III, IV, V, VI, IIa микрорайона Жана Кетик города Форт-Шевченко.
Избирательный участок № 281
Центр: село Акшукур, Бегей № 120/1, коммунальное государственное учреждение "Акшукурская школа-гимназия" отдела образования по Тупкараганскому району управления образования Мангистауской области.
Границы: село Акшукур, все жилые дома по улицам Есболая Аманова, Ыскака Шакратова, Батыркожи Есбосынова, Буркитбая Сарсенова, Акбергена Тлесова, Кожекбая Ондасынова, Даны Нургалиевой, Корабека Тулеуова, а также все жилые дома, входящие в І квартал и находящиеся на территории Бегей.
Избирательный участок № 282
Центр: сельский округ Сайын Шапагатов, VI квартал № 232/1 участок, государственное коммунальное казенное предприятие "Дом культуры сельского округа Сайына Шапагатова" аппарат акима сельского округа Сайын Шапагатова.
Границы: сельский округ Сайын Шапагатов, все жилые дома по улицам Найзабека Есетова, Бакыта Бозжигитова, Жолыбая Шахшабасова, Бердихана Карайшыкова, Бердихана Карайшыкова (IІ квартал), Орынжана Умирзакова (І квартал), а также все жилые дома, входящие в VI квартал и в прибрежную зону № 1.

Шекарасы: Форт-Шевченко қаласы, Орынбай Бәлдеков, Қосай Қаниұлы, Тұрсын Қожықов, Дүйімбай Тарғынұлы, Икембай Өтепбергенов, Айту Жолмағамбетов, Ұлан Елубаев, Қадір Ергенбаев, Тәбіш Қошақбаев, Нұрберген Исаев, Мұқан Мұңалов, Құрбан Адырақов көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар Хиту Бекжанов көшесінің 16-56 үйлері, Ораз Бозахаров көшесінің 31-45 үйлері, Жазмағанбет Қызылбаев көшесінің 41-70 үйлері, Махмут Батыршев көшесінің 21-45 үйлері, Жамбыл Жабаев көшесінің 41-75 үйлері, Форт-Шевченко қаласының Жаңа кетік шағын ауданының II, III, IV, V, VI, ІІа орамдарына кіретін барлық тұрғын үйлері.
№ 281 сайлау учаскесі
Орталығы: Ақшұқыр ауылы, Бегей № 120/1, Маңғыстау облысының білім басқармасының Түпқараған ауданы бойынша білім бөлімінің "Ақшұқыр мектеп-гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Шекарасы: Ақшұқыр ауылы, Есболай Аманов, Ысқақ Шакратов, Батырқожа Есбосынов, Бүркітбай Сәрсенов, Ақберген Тлесов, Көжекбай Оңдасынов, Дана Нұрғалиева, Қорабек Тулеуов көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар ІІІ және IV орамдарына кіретін және Бегей жеріндегі барлық тұрғын үйлері.
№ 282 сайлау учаскесі
Орталығы: Сайын Шапағатов ауылдық округі, VІ орам № 232/1 учаске, Сайын Шапағатов ауылдық округі әкімі аппаратының "Сайын Шапағатов ауылдық округінің мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
Шекарасы: Сайын Шапағатов ауылдық округі, Найзабек Есетов, Бақыт Бозжігітов, Жолыбай Шахшабасов, Бердіхан Қарайшықов, Бердіхан Қарайшықов (ІІ орам), Орынжан Өмірзақов (І орам) көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар VI орамына және № 1 теңіз жағалауына кіретін барлық тұрғын үйлері.