Об утверждении Правил выдачи административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/143. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 августа 2015 года № 11935.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 18.05.2020 № 108 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 52) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 18.05.2020 № 108 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
__________ А. Исекешев

Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-03/143 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 25 тамызда № 11935 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 18.05.2020 № 108 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 52) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беру қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 18.05.2020 № 108 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
С. Омаров
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
_____________Ә. Исекешев

23 июля 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Е. Досаев
16 июля 2015 года
Утверждены приказом
исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года
№ 18-03/143
Правила выдачи административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 18.05.2020 № 108 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
Примечание ИЗПИ!
Пункт 1 предусматривается в редакции приказа и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 03.06.2026 № 105 (вводится в действие с 12.07.2026).
1. Правила выдачи административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 52) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" и Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок выдачи административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) административный орган – национальный административный орган, назначенный Правительством Республики Казахстан по организации выполнения обязательств Республики Казахстан по Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения в соответствии с пунктом 5 статьи 8 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира";
2) заявитель – физическое или юридическое лицо, филиал или представительство юридического лица, лицензиат, владелец разрешения второй категории, обратившиеся в соответствующий разрешительный орган для прохождения лицензирования или разрешительной процедуры или направившие уведомление;

2015 жылғы 23 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
____________ Е. Досаев
2015 жылғы 16 шілде
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін
атқарушының
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 18-03/143 бұйрығымен
бекітілген
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беру қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 18.05.2020 № 108 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 03.06.2026 № 105 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 52) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы"2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) әкімшілік орган – "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 5-тармағына сәйкес ұрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция бойынша Қазақстан Республикасының міндеттемелерін орындауды ұйымдастыру Қазақстан Республикасының Үкіметі тағайындаған ұлттық әкімшілік орган;
2) өтініш беруші –лицензиялаудан немесе рұқсат беру рәсімінен өту үшін тиісті рұқсат беру органына жүгінген немесе хабарлама жіберген жеке немесе заңды тұлға, заңды тұлғаның филиалы немесе өкілдігі, лицензиат, екінші санаттағы рұқсатты иеленуші;

3) Конвенция – Конвенция о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения к которой Республика Казахстан присоединилась в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 апреля 1999 года "О присоединении Республики Казахстан к Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения";
4) научная организация – организация по Конвенции, назначенная Правительством Республики Казахстан для выдачи научного заключения;
5) образец – любое включенное в приложения 1, 2, 3 Конвенции животное, живое или мертвое или его любая легко опознаваемая часть или его дериват;
6) разрешение – подтверждение права физического или юридического лица на осуществление деятельности или действий (операций), осуществляемое разрешительными органами посредством лицензирования или разрешительной процедуры;
7) сторона – государство, для которого Конвенция вступила в силу.
Глава 2. Порядок выдачи административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
3. Одним из прилагаемых документов к заявлению на получение разрешения на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения является заключение научного органа в соответствии со статьями III-V Конвенции.
Для получения научного заключения на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения заявитель в бумажной форме направляет в научную организацию:
1) заявление на получение научного заключения на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) при импорте образцов на территорию Республики Казахстан копию разрешения на экспорт или сертификат на реэкспорт в случае, если образец включен в приложения 1, 2, 3 Конвенции;

3) Конвенция –Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасының Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияға қосылуы туралы" 1999 жылғы 26 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қосылған Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция;
4) ғылыми ұйым – Конвенция бойынша ғылыми қорытынды беру үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі тағайындаған ұйым;
5) үлгі – Конвенцияның 1, 2, 3-қосымшаларына енгізілген кез келген тірі немесе өлі жануар немесе олардың оңай танылатын кез келген бөлігі немесе дериваты;
6) рұқсат – рұқсат беру органдары лицензиялау немесе рұқсат беру рәсімі арқылы жүзеге асыратын, жеке немесе заңды тұлғаның қызметті немесе әрекеттерді (операцияларды) жүзеге асыруға құқығын растау;
7) тарап – өзі үшін Конвенция күшіне енген мемлекет.
2-тарау. Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беру тәртібі
3. Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға рұқсат алуға арналған өтінішке қоса берілетін құжаттардың бірі конвенцияның ІІІ-V бабына сәйкес ғылыми органның қорытындысы болып табылады.
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға ғылыми қорытынды алу үшін өтініш беруші ғылыми ұйымға қағаз нысанында мыналарды:
1) осы Қағидаларға сәйкес нысан бойынша Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға ғылыми қорытынды алуға арналған өтінішті;
2) Қазақстан Республикасының аумағына үлгілерді импорттау кезінде, егер үлгі Конвенцияға 1, 2, 3-қосымшаларға енгізілген жағдайда, экспорттауға арналған рұқсаттың немесе кері экспорттауға арналған сертификаттың көшірмесін;

3) разрешение на охотув форме электронного документа, в случае изъятия видов животных, их частей и дериватов, из природной среды обитания на территории Республики Казахстан;
4) при импорте на территорию, экспорте и (или) реэкспорте с территории Республики Казахстан ловчих хищных птиц фотографии с кольцами (микрочипы), а также копию паспорта ловчей хищной птицы;
5) при импорте на территорию, экспорте и (или) реэкспорте с территории Республики Казахстан образцов копию контракта или договора между экспортером и импортером, подтверждающего намерения о совершении данного действия, а также документ в котором представлены сведения о количестве и объеме импортируемой, экспортируемой и (или) реэкспортируемой продукции, пол, вид продукции и его описание (живая, консервированная, оплодотворенная, криоконсервированная);
6) при экспорте и (или) реэкспорте с территории Республики Казахстан образцов искусственно выращенных в Республике Казахстан копию уведомления о начале или прекращении деятельности по искусственному разведению животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции и (или) свидетельства о регистрации в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и IIКонвенции, промежуточные акты бонитировки, а также в случае приобретения копии документов о приобретении образцов (накладная, договор, акты).
4. Научная организация в течение 3 (трех)рабочих дней с момента поступления заявления на получение научного заключения на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения рассматривает его и выдает научное заключение либо отказывает в выдаче научного заключения в следующих случаях:
1) представления заявления на получение научного заключения на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения не по установленной форме;
2) наличия в представленных документах недостоверных сведений;
3) если импорт, экспорт и (или) реэкспорт образцов угрожает их выживанию.
5. Научное заключение оформляется на фирменном бланке научной организации, подписывается уполномоченным должностным лицом и скрепляется печатью научной организации.

3) Қазақстан Республикасының аумағында мекендейтін жануарларды, олардың бөліктері мен дериваттарын табиғи ортасынан алу жағдайында электрондық құжат нысанындағы аң аулауға арналған рұқсаттың көшірмесін;
4) аушы жыртқыш құстарды Қазақстан Республикасының аумағына импорттау, аумағынан экспорттау және (немесе) кері экспорттау кезінде сақиналары (микрочиптері) бар фотосуреттерді, сондай-ақ аушы жыртқыш құс паспортының көшірмесін;
5) үлгілерді Қазақстан Республикасының аумағына импорттау, аумағынан экспорттау және (немесе) кері экспорттау кезінде аталған іс-қимылды жасау ниетін растайтын экспорттаушы мен импорттаушы арасындағы келісімшарттың немесе шарттың көшірмесін, сондай-ақ импортталатын, экспортталатын және (немесе) кері экспортталатын өнімнің саны мен көлемі, жынысы, өнім түрі мен оның сипаттамасы (тірі, консервіленген, ұрықтандырылған, криоконсервіленген) туралы мәліметтер көрсетілген құжатты;
6) Қазақстан Республикасында қолдан өсірілген үлгілерді Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттау және (немесе) кері экспорттау кезінде Конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіру қызметінің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның көшірмесі және (немесе) Конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың әкімшілік органда тіркелуі туралы куәлік, аралық бонитирлеу актілері, сондай-ақ сатып алған жағдайда үлгілерді сатып алу туралы құжаттардың (жүкқұжат, шарт, актілер) көшірмелерін жібереді.
4. Ғылыми ұйым Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға ғылыми қорытынды алуға арналған өтініш келіп түскен сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны қарайды және ғылыми қорытынды береді не мынадай:
1) Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға ғылыми қорытынды алуға белгіленген нысан бойынша өтініш берген;
2) ұсынылған құжаттарда дұрыс емес мәліметтер болған;
3) егер үлгілерді импорттау, экспорттау және (немесе) кері экспорттау олардың тірі қалуына қатер төндіретін жағдайларда ғылыми қорытынды беруден бас тартады.
5. Ғылыми қорытынды ғылыми ұйымның фирмалық бланкісінде ресімделеді, оған уәкілетті лауазымды адам қол қояды және ғылыми ұйымның мөрі басылады.

6. Государственная услуга "Выдача административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения" (далее – государственная услуга) оказывается Административным органом в лице Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги изложен в приложении 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 22.10.2025 № 282 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 7 предусматривается в редакции приказа и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 03.06.2026 № 105 (вводится в действие с 12.07.2026).
7. Для получения государственной услуги физические и (или) юридические лица (далее – услугополучатель) подают услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал), следующие документы:
1) заявление на получение разрешения на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения в форме электронного документа, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) заявителя, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) электронную копию контракта или договора между экспортером и импортером, подтверждающего намерения о совершении данного импорта, экспорта и (или) реэкспорта, за исключением лиц, осуществляющих импорт, экспорт и (или) реэкспорт в личных целях;
3) при импорте образцов на территорию Республики Казахстан электронную копию разрешения на экспорт или сертификата на реэкспорт в случае, если образец включен в приложения 1, 2, 3 Конвенции;
4) электронную копию заключения научной организации;
5)сведения, подтверждающие оплату в бюджет государственной пошлины за выдачу разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, согласно подпункта 2) статьи 615 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)";

6. "Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті атынан әкімшілік орган (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшада баяндалған.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 22.10.2025 № 282 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
7-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 03.06.2026 № 105 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elісense.kz веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал)мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға рұқсат алуға өтініш;
2) жеке мақсатта импорттауды, экспорттауды және (немесе) кері экспорттауды жүзеге асыратын адамдарды қоспағанда, осы импорттау, экспорттау және (немесе) кері экспорттау туралы ниетін растайтын экспорттаушы мен импорттаушы арасындағы келісімшарттың немесе шарттың электрондық көшірмесін;
3) үлгілерді Қазақстан Республикасының аумағына импорттау кезінде, егер үлгі Конвенцияның 1, 2, 3-қосымшаларына енгізілген жағдайда, экспорттауға арналған рұқсаттың немесе кері экспорттауға арналған сертификаттың электрондық көшірмесін;
4) ғылыми ұйым қорытындысының электрондық көшірмесін;
5) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 615-бабының 2) тармақшасына сәйкес Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға рұқсаттар беру үшін бюджетке мемлекеттік баждың төленгенін растайтын мәліметтерді;

6) разрешение на охоту, в случае изъятия видов животных, их частей и дериватов, из природной среды обитания на территории Республики Казахстан в форме электронного документа.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 8 предусматривается в редакции приказа и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 03.06.2026 № 105 (вводится в действие с 12.07.2026).
8. При подаче документов услугополучателю в "личный кабинет" через портал направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты выдачи результата.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, оплаты в бюджет государственной пошлины за выдачу разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, разрешение на охоту услугодатель получает из соответствующих информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Примечание ИЗПИ!
Пункт 9 предусматривается в редакции приказа и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 03.06.2026 № 105 (вводится в действие с 12.07.2026).
9. Услугодатель в день поступления документов осуществляет прием и регистрацию поступившего заявления на получение разрешения и прилагаемые к нему документы и передает на исполнение в ответственное структурное подразделение услугодателя(при обращении услугополучателя после 18.00 часов или в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьей 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Ответственное структурное подразделение услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов проверяет полноту представленных документов. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечня, предусмотренного пунктом 7 настоящих Правил, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель формирует мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет его в форме электронного документа, подписанного ЭПЦ уполномоченного лица услугодателя в "личный кабинет" услугополучателя.

6) жануарлар түрлерін, олардың бөліктері мен дериваттарын Қазақстан Республикасының аумағында мекендеу табиғи ортасынан алып қойған жағдайда электрондық құжат нысанында аң аулауға рұқсатты береді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
8-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 03.06.2026 № 105 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы статус жіберіледі.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы мәліметтерді Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға рұқсат беру үшін бюджетке мемлекеттік баж төлеуді, аң аулауға рұқсатты көрсетілетін қызметті беруші тиісті ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
9-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 03.06.2026 № 105 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар түскен күні рұқсат алуға келіп түскен өтінішті және оған қоса берілген құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесіне орындауға береді (көрсетілетін қызметті алушы сағат 18.00-ден кейін немесе Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесі құжаттарды алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалардың 7-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды қалыптастырады және оны көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамның ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді.

При полном пакете документов, услугодатель в течении 3 (трех) рабочих дней со дня поступления документов рассматривает на соответствие к настоящим Правилам и выносит решение о выдаче разрешения на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
На портал в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление о месте выдачи результата оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭПЦ уполномоченного лица услугодателя.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 10 предусматривается в редакции приказа и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 03.06.2026 № 105 (вводится в действие с 12.07.2026).
10. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям настоящих Правил;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
11. Разрешение выдается заявителю (либо представителю по доверенности) под роспись в журнале выдачи административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
12. Разрешение содержит информацию, указанную в приложении 4 к настоящим Правилам, период действия для импорта, экспорта и (или) реэкспорта образцов только в течение шести месяцев с момента его выдачи.

Құжаттар топтамасы толық болған кезде көрсетілетін қызметті беруші құжаттар түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға сәйкестігін қарайды және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға рұқсат беру туралы не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру орны туралы хабарлама жіберіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
10-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 03.06.2026 № 105 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған жағдайда;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімінің болуы, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылуы негіздері бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.
11. Рұқсат осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік органның Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға рұқсат беру журналына қол қойғыза отырып, өтініш берушінің сенімхаты бойынша өтініш берушіге (не сенімхат бойынша өкіліне) беріледі.
12. Рұқсатта осы Қағидаларға 4-қосымшада көрсетілген ақпарат, оны берген сәттен бастап тек алты ай ішіндегі үлгілерді импорттау, экспорттау және (немесе) кері экспорттау үшін қолданылу кезеңі қамтылады.

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
13. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, может не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Сноска. Пункт 13 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 06.10.2021 № 396 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Приложение 1 предусматривается в редакции приказа и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 03.06.2026 № 105 (вводится в действие с 12.07.2026).
Приложение 1 к Правилам
выдачи административным
органом разрешений на импорт
на территорию Республики
Казахстан, экспорт и (или)
реэкспорт с территории
Республики Казахстан видов
животных, подпадающих под
действие Конвенции о
международной торговле
видами дикой фауны и флоры,
находящимися под угрозой
исчезновения
Форма
Научная организация
административного органа
по Конвенции о международной
торговле видамидикой фауны и
флоры, находящимися под
угрозой исчезновенияот
____________________________
(полное наименование
юридического лица, фамилия,
имя, отчество (при его наличии)
физического лица,
индивидуального
предпринимателя)
____________________________
адрес_______________________
(индекс, область, город, район,
улица, № дома, № квартиры
(при наличии), телефон)
реквизиты
____________________________
(бизнес-идентификационный
номер/индивидуальный
идентификационный номер)
Заявление на получение научного заключения на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
Прошу выдать научное заключение на импорт, экспорт и (или) реэкспорт образцов.
____________________________________________________________________
1
Цель импорта, экспорта и (или) реэкспорт (коммерческие операции, научные исследования, воспроизводственные цели, цирковые выступления или передвижные выставки, обмен между зоопарками, ботаническими садами и музеями, а также личная передача)
2
Образец с указанием его названия на государственном, русском и латинском языках
3
Описание образца (живые животные, шкуры, чучела, тушки, черепа, рога, клыки, кровь, икра, а также изделия, для живых животных - пол и возраст, наличие идентифицирующих меток)
4
Количество и (или) вес образцов
5
Происхождение образца (изъято из природы, выведено или выращено в искусственных условиях, или на основании каких документов импортировано из другой страны, конфисковано, куплено, получено в качестве дара или наследства)
6
Номер и дата свидетельств (а) о регистрации в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (при наличии)
7
Номер и дата уведомления (й) о начале или прекращении деятельности по искусственному разведению животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, в случае если образцы, были выращены в искусственных условиях на территории Республики Казахстан (при наличии)
8
Номер и дата разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию, в случае если виды животных, их части и дериваты, были изъяты из природной среды посредством регулирования численности животных на территории Республики Казахстан
9
Юридический адрес (для физических лиц - домашний адрес, паспортные данные) импортера, экспортера и (или) реэкспортера на русском и английском языках, их телефоны или факсы
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявления "___" __________20 ____ года.
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Примечание ИЗПИ!

3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
13. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, шешімге, әрекетке (әрекетсіздікке) шағым жасайды, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 06.10.2021 № 396 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 03.06.2026 № 105 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Құрып кету қаупі төнген жабайы
фауна мен флора түрлерімен
халықаралық сауда туралы
конвенцияның күші
қолданылатын жануарлар
түрлерін
Қазақстан Республикасының
аумағына импорттауға,
Қазақстан Республикасының
аумағынан экспорттауға және
(немесе) кері экспорттауға
әкімшілік органның рұқсаттар
беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Құрып кету қаупі төнген жабайы
фауна мен флора түрлерімен
халықаралық сауда туралы
конвенция жөніндегі әкімшілік
органның ғылыми ұйымы
кімнен _____________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
жеке тұлғаның
(дара кәсіпкердің)
____________________________
тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
мекенжайы__________________
(индекс, облыс, қала, аудан,
көше, үй №, пәтер №
(бар болса), телефоны)
деректемелері________________
(бизнес сәйкестендіру нөмірі/
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлеріменхалықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатынжануарлар түрлерін Қазақстан Республикасыныңаумағына импорттауға, Қазақстан Республикасыныңаумағынан экспорттауға және (немесе)кері экспорттауға ғылыми қорытынды алуға арналған өтініш Үлгілерді импорттауға, экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға ғылыми қорытынды беруіңізді сұраймын _______________________________________________________________
1.
Импорттау, экспорттау және (немесе) кері экспорттау мақсаты (коммерциялық операциялар, ғылыми зерттеулер, өсімді молайту мақсаттары, цирктерде өнер көрсету немесе жылжымалы көрмелер, хайуанаттар бақтары, ботаникалық бақтар және музейлер арасындағы алмасу, сондай-ақ жеке берулер)
2.
Мемлекеттік, орыс және латын тілдеріндегі атауы көрсетілген үлгі
3.
Үлгінің сипаттамасы (тірі жануарлар, терілер, тұлыптар, ұшалар, бас сүйектері, мүйіздер, азу тістері, қан, уылдырық, сондай-ақ бұйымдар, тірі жануарлар үшін – жынысы мен жасы, ұқсастық белгілерінің бар-жоғы)
4.
Үлгілердің саны және (немесе) салмағы
5.
Үлгілердің шығу тегі (табиғаттан алынды, жасанды жолмен шығарылды немесе өсірілді немесе басқа елден қандай құжаттардың негізінде импортталды, тәркіленді, сатып алынды, сый немесе мұра ретінде алынды)
6.
Түрлері Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу туралы куәліктердің (тің) нөмірі және күні (бар болса)
7.
Үлгілер Қазақстан Республикасы аумағында қолдан өсірілген болса, түрлері Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына енгізілген жануарларды қолдан өсіру жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның (лардың) нөмірі және күні (бар болса)
8.
Егер жануарлардың түрлері, олардың бөліктері мен дериваттары табиғи ортасынан Қазақстан Республикасы аумағындағы жануарлар түрлерінің санын реттеу арқылы алынса, саны реттеуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға берілетін рұқсат қағазының нөмірі мен күні
9.
Экспорттаушының және импорттаушының орыс және ағылшын тілдеріндегі заңды мекенжайы, олардың телефондары немесе факстары (жеке тұлғалар үшін – үйінің мекенжайы, паспорттық деректері)
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтерді ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш берілген күн 20____жылғы "___"________________.
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, мөрдің (бар болса) орны
(дара кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

Приложение 2 предусматривается в редакции приказа и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 03.06.2026 № 105 (вводится в действие с 12.07.2026).
Приложение 2
к Правилам выдачи
административным органом
разрешений на импорт
на территорию
Республики Казахстан,
экспорт и (или) реэкспорт
с территории
Республики Казахстан
видов животных, подпадающих
под действие Конвенции
о международной торговле
видами дикой фауны и флоры,
находящимися под угрозой
исчезновения
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 22.10.2025 № 282 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения"
1
Наименование услугодателя
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
электронная (частично автоматизированная) / бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги. На портал в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление о месте выдачи результата оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭПЦ уполномоченного лица услугодателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам.
Государственная пошлина за выдачу разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения взимается в соответствии с подпунктом 2) статьи 615 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и составляет 2 месячных расчетных показателя. Оплата производится в наличной или безналичной форме через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
7
График работы

2-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 03.06.2026 № 105 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Құрып кету қаупі төнген жабайы
фауна мен флора түрлерімен
халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін
Қазақстан Республикасының
аумағына импорттауға,
Қазақстан Республикасының
аумағынан экспорттауға және
(немесе) кері экспорттауға
әкімшілік органның рұқсаттар
беру қағидаларына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 22.10.2025 № 282 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беруі" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
2
Көрсетілетін мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру www. egov. kz (бұдан әрі-портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметтікөрсету нысаны
электрондық (ішінара автоматтандырылған) / қағаз тасығышта
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға рұқсат не дәлелді бас тарту.
Порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы негізде көрсетіледі.
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға рұқсаттар бергені үшін мемлекеттік баж "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 615-бабының 2) тармақшасына сәйкес алынады және 2 айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Төлем қолма-қол немесе қолма-қол емес нысанда екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ электрондық үкіметті төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) порталы арқылы жүргізіледі.
7
Жұмыс кестесі

Услугодатель - с понедельника по пятницу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 8.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьей 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Портал - круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после после 18.00 часов или в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьей 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем). Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) Интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан – www.ecogeo.gov.kz,раздел "Государственные услуги".
2) Портале.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1)заявление на получение разрешения на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения в форме электронного документа, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) электронная копия контракта или договора между экспортером и импортером, подтверждающего намерения о совершении данный экспорт и (или) реэкспорт или импорта, за исключением лиц, осуществляющих экспорт и (или) реэкспорт или импорт в личных целях;
3) при импорте образцов на территорию Республики Казахстан электронная копия разрешения или сертификата на экспорт и (или) реэкспорт в случае, если образец включен в приложения 1, 2, 3 Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения;
4) электронная копия заключения научной организации;
5) сведения, подтверждающее оплату в бюджет государственной пошлины;
6) разрешение на охоту в форме электронного документа, в случае изъятия видов животных, их частей и дериватов, из природной среды обитания на территории Республики Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, оплаты в бюджет государственной пошлины за выдачу разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, разрешение на охоту услугодатель получает из соответствующих информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес сағат 18.00-ден кейін немесе демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет орындарының мекенжайлары:
1) Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында- www.eсogeo.gov. kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) порталда.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан сұратылатын құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) өтініш берушінің ЭЦҚ-сымен куәландырылған осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға рұқсат алуға арналған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) импорттауды, экспорттауды және (немесе) кері экспорттауға жеке мақсаттары үшін жүзеге асыратын адамдарды қоспағанда, осы импорттауды, экспорттауды және (немесе) кері экспорттауды жүзеге асыру ниетін растайтын экспорттаушы мен импорттаушы арасындағы келісімшарттың немесе шарттың электрондық көшірмесі;
3) үлгілерді Қазақстан Республикасының аумағына импорттау кезінде, егер үлгі Конвенцияның 1, 2, 3-қосымшаларына енгізілген жағдайда, экспорттауға арналған рұқсаттың немесе кері экспорттауға арналған сертификаттың электрондық көшірмесі;
4) ғылыми ұйым қорытындысының электрондық көшірмесі;
5) бюджетке мемлекеттік баждың төленгенін растайтын мәліметтер;
6) жануарлар түрлері, олардың бөліктері мен дериваттары Қазақстан Республикасының аумағындағы табиғи мекендеу ортасынан алынған жағдайда, аң аулауға арналған рұқсаттың электрондық көшірмесі
Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және (немесе) қайта әкетуге рұқсаттар беру үшін жеке басын куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу не дара кәсіпкер ретінде қызметті бастау туралы, сондай-ақ рұқсат беруге арналған мемлекеттік баждың бюджетке төленгені туралы мәліметтер, аң аулауға рұқсат – көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті ақпараттық жүйелерден ұсынылады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям настоящих Правил;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Разрешение на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения соответствует требованиям статьи VI Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" в портале, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе услугодателя. Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777
Приложение 3
к Правилам выдачи
административным органом
разрешений на импорт
на территорию
Республики Казахстан, экспорт
и (или) реэкспорт с территории
Республики Казахстан видов
животных, подпадающих
под действие Конвенции
о международной торговле
видами дикой фауны
и флоры, находящимися
под угрозой исчезновения
Форма
____________________________
____________________________
наименование услугодателя
от__________________________
____________________________
(полное наименование
юридического лица,
____________________________
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
физического лица
____________________________
____________________________
(индивидуального
предпринимателя)
адрес_______________________
____________________________
(индекс, область, город, район,
улица, № дома, № квартиры
(при его наличии), телефон)
реквизиты заявителя
_________________________
(бизнес-идентификационный
номер/
индивидуальный
идентификационный номер)

1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылуы.
5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға рұқсат Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның VІ бабының талаптарына жауап береді.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен статусы туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинет" құралы бойынша қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777
Құрып кету қаупі төнген жабайы
фауна мен флора түрлерімен
халықаралық сауда туралы
конвенцияның күші
қолданылатын
жануарлар түрлерін
Қазақстан Республикасының
аумағына импорттауға,
Қазақстан Республикасының
аумағынан экспорттауға және
(немесе) кері экспорттауға
әкімшілік органның рұқсаттар
беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
____________________________
Қызмет көрсетушінің атауы
кімнен______________________
(заңды тұлғаның толық атауы),
_________________________
Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі
____________________________
(жеке кәсіпкердің)
адрес_______________________
(индекс, облыс, қала, аудан,
көше, үй №, №
пәтер (бар болса), телефон)
деректемелері
________________________
(бизнес сәйкестендіру нөмірі/
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға рұқсат алуға арналған

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 06.10.2021 № 396 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Заявление на получение разрешения на импорт на территорию Республики Казахстан,
экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных,
подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны
и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
Прошу выдать разрешение на импорт, экспорт и (или) реэкспорт образцов.
___________________________________________________________________
1
Цель импорт, экспорт и (или) реэкспорт (коммерческие операции, научные исследования, воспроизводственные цели, цирковые выступления или передвижные выставки, обмен между зоопарками, ботаническими садами и музеями, а также личная передача)
2
Образец с указанием его названия на государственном, русском и латинском языках
3
Описание образца (живые животные, шкуры, чучела, тушки, черепа, рога, клыки, кровь, икра, а также изделия и другое, для живых животных ‒ пол и возраст, наличие идентифицирующих меток)
4
Количество и (или) вес образцов (при экспорте и (или) реэкспорте икры дополнительно указать количество и объем емкостей по видам)
5
Происхождение образца (изъято из природы, выведено или выращено в искусственных условиях, на основании каких документов импортировано из другой страны, конфисковано, куплено, получено в качестве дара или наследства и другие)
6
Номер и дата уведомления (-й) о начале или прекращении деятельности по искусственному разведению животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, в случае если образцы, были выращены в искусственных условиях на территории Республики Казахстан (при его наличии)
7
Номер и дата разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию, в случае если виды животных, их части и дериваты, были изъяты из природной среды посредством регулирования численности животных на территории Республики Казахстан
8
Юридический адрес (для физических лиц ‒ домашний адрес, паспортные данные) импортера, экспортера и (или) реэкспортера и на русском и английском языках, их телефоны или факсы
Приложение 4 к Правилам
выдачи административным
органом разрешений на импорт
на территорию
Республики Казахстан,
экспорт и (или) реэкспорт с
территории
Республики Казахстан
видов животных,подпадающих
под действие Конвенции о
международной торговле
видами дикой фауны и флоры,
находящимися под угрозой
исчезновения
Форма
Разрешение на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
Конвенция о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (СИТЕС)
ОРИГИНАЛ
Original
Convention on International Trade
in Endangered Species of Wild Fauna
andFlora (CITES)
ҚазақстанРеспубликасыныңЭкология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Министерство Экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Ministry of Еcology, geology and natural resources of the Republic of Kazakhstan
Экспорт
ҚазақстанРеспубликасындағы СИТЕС
әкімшілік органы
Административный орган СИТЕС в
РеспубликеКазахстан
Management Authorities for CITES in
theRepublicofKazakhstan

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 06.10.2021 № 396 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
өтініш Үлгілерді __________________________________ импорттауға, (қажеттісінің астын сызу керек) экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға рұқсат беруді сұраймын.
1
Импорттау, экспорттау және (немесе) кері экспорттау мақсаты (коммерциялық операциялар, ғылыми зерттеулер, өсімді молайту мақсаттары, цирктерде өнер көрсету немесе жылжымалы көрмелер, хайуанаттар бақтары, ботаникалық бақтар және музейлер арасындағы алмасу, сондай-ақ жеке басына беру
2
Мемлекеттік, орыс және латын тілдерінде атауы көрсетілген үлгі
3
Үлгінің сипаттамасы (тірі жануарлар, терілер, тұлыптар, ұшалар, бас сүйектері, мүйіздер, азу тістер, қан, уылдырық, сондай-ақ бұйымдар және басқалар, тірі жануарлар үшін – жынысы мен жасы, сәйкестендіру белгілерінің бар-жоғы)
4
Үлгілердің саны және (немесе) салмағы
5
Үлгінің шығу тегі (табиғаттан алынған, жасанды жағдайларда шығарылған немесе өсірілген, басқа елден қандай құжаттардың негізінде импортталды, тәркіленді, сатып алынды, сыйға немесе мұраға алынды және тағы басқалар)
6
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу туралы куәліктердің (-тің) нөмірі және күні (бар болса)
7
Егер үлгілер Қазақстан Республикасы аумағында жасанды жағдайларда өсірілген болса, Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіру жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның (-лардың) нөмірі және күні (бар болса)
8
Егер жануарлардың түрлері, олардың бөліктері мен дериваттары Қазақстан Республикасы аумағында жануарлар санын реттеу арқылы табиғи ортадан алынса, саны реттелуге жататын жануарлар түрлерін алуға арналған рұқсаттың нөмірі мен күні
Құрып кету қаупі төнген
жабайы фауна мен флора
түрлерімен халықаралық сауда
туралы конвенцияның
күші қолданылатын жануарлар
түрлерін
Қазақстан Республикасының
аумағына импорттауға,
Қазақстан Республикасының
аумағынан экспорттауға және
(немесе) кері экспорттауға
әкімшілік органның рұқсат беру
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлері мен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаты
Конвенция о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (СИТЕС)
ОРИГИНАЛ
Orіgіnal
Сonventіon on Іnternatіonal Trade
іn Endangered Speсіes of Wіld Fauna
and Flora (СІTES)
Қазақстан РеспубликасыЭкология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Министерство Экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Mіnіstry of Есology, geology and natural resourсes of the Republіс of Kazakhstan
Экспорт
Қазақстан Республикасындағы СИТЕС
әкімшілік органы
Административный орган СИТЕС в
РеспубликеКазахстан
Management Authorіtіes for СІTES іn
the Republіс of Kazakhstan

010000,
Ministry House,
Mangelek El 8,
Nur-Sultan city,
Republic of
Kazakhstan
Tel.: (+7172)
749935 Fax:
(+7172) 749926
Export
Импорт
Прочие
Other
Экспортер / Реэкспортер:
Exporter / Re-exporter:
Разрешение №:
Permit №:
Действительно до:
Validuntil:
Импортер:
Importer:
Особые условия:
Specialconditions:
Для живых животных данное разрешение действительно только, если условия транспортировки соответствуют рекомендациям СИТЕС, а в случае авиаперевозки правилам ИАТА
For live animals this permit is only valid if the transport conditions conform to the
CITES Guidelines for Transport of Live or, in the case of air transport, to the IATA
LiveAnimalRegulations
Русское и латинское название
животного
Russian and scientific name of animal
Описание образца,
включая
метки
Descriptionof
specimens,
including
identifying marks
or numbers
Приложение
Appendix
Источник
Sourcе
Цель
Purposе
Количество
экземпляров или вес
Quantity: numberof
specimens or weight
A
Странапроисхождения
Country of origin
Номер разрешения и
дата
Permit № anddate
В
Странапроисхождения
Country of origin
Номер разрешения и
дата
Permit № anddate
Настоящее разрешение выдано:
Thispermitwasissuedon: ___________ _________________________ Дата / Date Защитная марка, подпись и печать
Security stamp, signature and official seal
Казахстан / Kazakhstan
Подтверждение экспорта / реэкспорта
Заполняется в пункте
пересечения таможенной
границы Республики Казахстан
Пункт пропуска:____________
Дата:______________________
Подпись должностного лица и
печать:_________________
Номер
коносамента/авианакладной:___
___________________________
Название образца
Количество
А
В
CITES PERMIT/CERTIFICATE №
Приложение 5 к Правилам
выдачи административным
органом разрешений на импорт
на территорию
Республики Казахстан,
экспорт и (или) реэкспорт с
территории
Республики Казахстан
видов животных,
подпадающих под действие
Конвенции о международной
торговле видами дикой фауны и
флоры, находящимися под
угрозой исчезновения
Форма
Журнал выдачи административным органом разрешения на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
№ п/п
Кому выдано
Наименование образца
Количество
Куда/ откуда
Дата выдачи и номер разрешения
Фамилия, имя, отчество (при наличии) получателя, доверенность
Подпись получателя
1
2
3
4
5
6
7
8

010000,
Mіnіstry House,
Mangelek El 8,
Nur-Sultan сіty,
Republіс of
Kazakhstan
Tel.: (+7172)
749935 Fax:
(+7172) 749926
Export
Импорт
Прочие
Other
Экспортер / Реэкспортер:
Exporter / Re-exporter:
Разрешение №:
Permіt №:
Действительно до:
Valіduntіl:
Импортер:
Іmporter:
Особые условия:
Speсіal сondіtіons:
Для живых животных данное разрешение действительно только, если условия транспортировки соответствуют рекомендациям СИТЕС, а в случае авиаперевозки правилам ИАТА
For lіve anіmals thіs permіt іs only valіd іf the transport сondіtіons сonform to the
СІTES Guіdelіnes for Transport of Lіve or, іn the сase of aіr transport, to the ІATA
Lіve Anіmal Regulatіons
Русское и латинское название
животного
Russіan and sсіentіfіс name of anіmal
Описание образца,
включая
метки
Desсrіptіonof
speсіmens,
іnсludіng
іdentіfyіng marks
or numbers
Приложение
Appendіx
Источник
Sourсе
Цель
Purposе
Количество
экземпляров или вес
Quantіty: numberof
speсіmens or weіght
A
Страна происхождения
Сountry of orіgіn
Номер разрешения и
дата
Permіt № anddate
В
Страна происхождения
Сountry of orіgіn
Номер разрешения и
дата
Permіt № anddate
Настоящее разрешение выдано:
Thіs permіt was іssuedon: ___________ _________________________ Дата / Date Защитная марка, подпись и печать
Seсurіty stamp, sіgnature and offісіal seal
Казахстан / Kazakhstan
Подтверждение экспорта / реэкспорта
Заполняется в пункте
пересечения таможенной
границы Республики Казахстан
Пункт пропуска:____________
Дата:______________________
Подпись должностного лица и
печать:_________________
Номер
коносамента/авианакладной:___
___________________________
Название образца
Количество
А
В
Құрып кету қаупі төнген
жабайы фауна мен флора
түрлерімен халықаралық сауда
туралы конвенцияның
күші қолданылатын жануарлар
түрлерін
Қазақстан Республикасының
аумағына импорттауға,
Қазақстан Республикасының
аумағынан экспорттауға және
(немесе) кері экспорттауға
әкімшілік органның рұқсаттар
беру қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе)кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беру журналы
Р/с
Кімге берілді
Үлгінің атауы
Саны
Қайда/қайдан
Рұқсат берілген күні және нөмірі
Алушының аты, әкесінің аты (бар болса) тегі,сенімхат
Алушының қолы
1
2
3