5) отчет по итогам мониторинга бюджетных инвестиционных проектов, включая целевые трансферты на развитие, по итогам первого квартала текущего финансового года;
6) пояснительную записку;
7) сводный перечень бюджетных программ и сводную таблицу расходов по текущим бюджетным программам и бюджетным программам развития, включающие базовые расходы и расходы на новые инициативы;
8) утвержденное на текущий год штатное расписание и проект штатного расписания на планируемый период центральных государственных органов, его ведомств, территориальных органов, подведомственных государственных учреждений, в том числе структурных подразделений центрального аппарата, ведомств и их территориальных органов; штатное расписание исполнительных органов, финансируемых из соответствующих местных бюджетов, и подведомственных им государственных учреждений в случае их изменения;
9) проекты соглашений о результатах по целевым трансфертам, согласованные с местными исполнительными органами области, города республиканского значения, столицы, в случае выделения целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджеты города республиканского значения, столицы, отчет о достигнутых прямых и конечных результатах;
10) проекты соглашений о результатах по целевым трансфертам, согласованные с местными исполнительными органами района, в случае выделения целевых трансфертов на развитие из областного бюджета в бюджеты района (города областного значения), в том числе целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, выделяемых в областные бюджеты и подлежащих дальнейшему распределению в бюджеты района;
11) проект нормативного правового акта, требующего дополнительных расходов или сокращения поступлений бюджета, в случае если администратор бюджетных программ предлагает разработать или внести изменения и дополнения в нормативные правовые акты;
12) заключение Министерства юстиции Республики Казахстан о целесообразности разработки законопроектов и соответствия Перспективному плану законопроектных работ Правительства Республики Казахстан;
13) инвестиционные предложения с заключениями соответствующих экспертиз;
14) технико-экономическое обоснование бюджетного инвестиционного проекта, за исключением проектов, не требующих разработки технико-экономического обоснования, положительное заключение государственной или комплексной вневедомственной экспертизы предпроектной (технико-экономических обоснований) и проектной (проектно-сметной) документации на строительство, положительное экономическое заключение по бюджетному инвестиционному проекту уполномоченного органа по государственному планированию;

5) ағымдағы қаржы жылының бірінші тоқсанының қорытындылары бойынша нысаналы даму трансферттерін қоса алғанда, бюджеттік инвестициялық жобалар мониторингінің қорытындылары жөніндегі есепті;
6) түсiндiрме жазбаны;
7) бюджеттiк бағдарламалардың жиынтық тiзбесiн және базалық шығыстар мен жаңа бастамалар шығыстардың қамтитын ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар мен бюджеттiк даму бағдарламалары бойынша шығыстардың жиынтық кестесiн;
8) орталық мемлекеттiк органдардың, оның ведомстволарының, аумақтық органдарының, ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелердiң, оның iшiнде орталық аппараттың құрылымдық бөлiмшелерiнiң, ведомстволарының және олардың аумақтық органдарының ағымдағы жылға бекiтiлген штат кестесiн және жоспарлы кезеңге арналған штат кестесiнiң жобасын; тиiстi жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдардың және олар өзгерген жағдайда оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттiк мекемелердiң штат кестесін;
9) республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерiне нысаналы даму трансферттер бөлiнген жағдайда облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органдарымен келiсiлген нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келiсiмдер жобаларын, қол жеткiзiлген тiкелей және түпкiлiктi нәтижелер туралы есепті;
10) облыстық бюджеттен ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерiне нысаналы даму трансферттері, оның ішінде облыстық бюджеттерге бөлiнетiн және одан әрi ауданның бюджеттерiне бөлуге жататын республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері бөлiнген жағдайда, ауданның жергiлiктi атқарушы органдарымен келiсiлген нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келiсiмдердiң жобаларын;
11) егер бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi нормативтiк құқықтық актiлер әзiрлеудi немесе оларға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi ұсынған жағдайда қосымша шығыстарды немесе бюджет түсiмдерiн қысқартуды талап ететiн тиiстi нормативтiк құқықтық актiнiң жобасын;
12) Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң заң жобаларын әзiрлеу орындылығы мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Заң жобалау жұмысының перспективалық жоспарына сәйкес болуы туралы қорытындыны;
13) тиiстi сараптамалардың қорытындылары бар инвестициялық ұсыныстарды;
14) техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуді талап етпейтін жобаларды қоспағанда, бюджеттік инвестициялық жобаның техникалық-экономикалық негіздемесін, құрылысқа жобалау алды (техникалық-экономикалық негіздемелер) және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманың мемлекеттік сараптамасының оң қорытындысын, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның бюджеттік инвестициялық жоба бойынша экономикалық оң қорытындысын;

15) заключенный договор концессии по концессионному проекту;
16) стратегические документы развития юридических лиц, в случае планирования бюджетных инвестиций посредством участия государства в их уставном капитале;
17) информацию о реализуемых и планируемых к реализации инвестиционных проектах субъектов квазигосударственного сектора с указанием источников финансирования (собственные, заемные, бюджетные, спонсорские и другие);
18) финансово-экономическое обоснование бюджетных инвестиций, осуществляемых посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц, положительное экономическое заключение уполномоченного органа по государственному планированию по нему;
18-1) информацию по реализованным, реализуемым и планируемых к реализации инвестиционным проектам, планируемым к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц, по форме согласно приложению 18-1 к Правилам разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций, утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 129, зарегестрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6452;
19) заключение межведомственной комиссии по рассмотрению целесообразности проведения исследований по темам, предлагаемым администраторами республиканских бюджетных программ;
20) заключение государственной научной и научно-технической экспертизы научных исследований по темам, предлагаемым администраторами республиканских бюджетных программ;
20-1) заключения отраслевых государственных органов по обоснованности и эффективности тем тематических исследований государственных органов и совместных исследований;
21) заключение уполномоченного органа по государственному планированию о целесообразности бюджетного кредитования по бюджетным программам, предлагаемым администратором бюджетных программ к реализации посредством бюджетного кредитования;
22) заключение уполномоченного органа в сфере связи и информатизации при планировании администратором республиканских бюджетных программ расходов на закупки вычислительной техники, телекоммуникационного оборудования, лицензионного программного обеспечения, услуг по разработке и развитию информационных систем;
23) документ подтверждающий согласие Главой Государства либо по его уполномочию с Администрацией Президента Республики на увеличение штатной численности администратора бюджетных программ;

15) концессиялық жоба бойынша жасалған концессия шартын;
16) жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттiк инвестицияларды жоспарлаған жағдайда заңды тұлғалардың стратегиялық даму құжаттарын;
17) квазимемлекеттік сектор субъектілерінің, қаржыландыру көздерін (меншікті, қарызға алынған, бюджеттік, демеушілік және басқа) көрсетумен іске асырылып жатқан және іске асырылуы жоспарланған инвестициялық жобалары туралы ақпаратты;
18) заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы жүзеге асырылатын бюджеттік инвестициялардың қаржы-экономикалық негіздемесін, ол бойынша мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның оң экономикалық қорытындысын;
18-1) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6452 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 129 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, қажетті сараптамаларды жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау қағидаларына 18-1-қосымшаға сәйкес іске асырылған, іске асырылатын және іске асырылуы жоспарланған квазимемлекеттік сектор субъектілерінің инвестициялық жобалары бойынша ақпарат;
19) республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi ұсынатын тақырыптар бойынша зерттеулер жүргiзудің орындылығын қарау жөнiндегi ведомствоаралық комиссияның қорытындысын;
20) республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi ұсынатын тақырыптар бойынша ғылыми зерттеулердiң мемлекеттiк ғылыми және ғылыми-техникалық сараптамасының қорытындысын;
20-1) мемлекеттік органдардың тақырыптық зерттеулері мен бірлескен зерттеулердің негізділігі мен тиімділігі бойынша салалық мемлекеттік органдардың қорытындылары;
21) бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң бюджеттiк кредиттеу арқылы iске асыруға ұсынып отырған бюджеттiк бағдарламалар бойынша бюджеттiк кредиттеудiң орындылығы туралы мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның қорытындысын;
22) республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi есептеу техникасын, телекоммуникациялық жабдықты, лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етудi, ақпараттық жүйелердi әзiрлеу және дамыту бойынша қызметтердi сатып алу шығыстарын жоспарлаған кезде байланыс және ақпараттандыру саласындағы уәкiлеттi органның қорытындысын;
23) бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi штат санын ұлғайтуға Мемлекет басшысының не оның уәкілеттік беруімен Республика Президенті Әкімшілігінің келісімін растайтын құжатты;

24) предложения на оказание отдельных государственных услуг, реализацию бюджетных инвестиционных проектов и выполнение других задач, направленных на обеспечение социально-экономической стабильности государства в форме государственного задания;
25) решения попечительских советов автономных организаций образования при планировании расходов по бюджетной программе направленной на вложение целевого вклада;
26) заключение межведомственной комиссии по вопросам реализации Дорожной карты занятости 2020 по лимитам финансирования и распределению средств по направлениям Дорожной карты, в том числе между администраторами республиканских бюджетных программ, при планировании расходов по Дорожной карте занятости 2020;
27) заключение лизингодателя по экспертизе клинико-технического обоснования, технической характеристики и стоимости медицинской техники стоимостью свыше пятьдесят миллионов тенге и требующую унификации, при планировании расходов на приобретение медицинской техники;
28) другую необходимую информацию, запрашиваемую центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию или местным уполномоченным органам по государственному планированию.
По бюджетным инвестициям, направленным на реализацию особо важных и требующих оперативной реализации задач, представляются следующие документы:
копия поручений Президента Республики Казахстан и (или) Премьер-Министра Республики Казахстан;
расчет по обоснованию стоимости проекта в разбивке по годам;
заключение администратора бюджетных программ на целесообразность реализации проекта;
в случае необходимости другие документы, запрашиваемые центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Расчеты расходов, а также дополнительные детальные расчеты и обоснования по видам расходов по каждой специфике экономической классификации расходов подписывает ответственный секретарь центрального исполнительного органа (должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководитель государственного учреждения или лицо им уполномоченное, либо руководитель структурного подразделения государственного учреждения, ответственного за их составление, а при отсутствии последних - лицо, на которого соответствующими приказами возложено исполнение обязанностей, руководитель бюджетной программы, определенный соответствующим приказом, и руководитель финансово-экономической службы (далее – главный бухгалтер (начальник финансово-экономического отдела).";

24) жекелеген мемлекеттiк қызметтердi көрсетуге, бюджеттiк инвестициялық жобаларды iске асыруға және мемлекеттiк тапсырма нысанында мемлекеттiң әлеуметтiк-экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге бағытталған басқа да мiндеттердi орындауға арналған ұсыныстарды;
25) нысаналы салым салуға бағытталған бюджеттiк бағдарлама бойынша шығыстарды жоспарлау кезiнде дербес бiлiм беру ұйымдарының қамқорлық кеңестерiнiң шешiмдерiн;
26) Жол картасының бағыттары бойынша, оның ішінде Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша шығыстарды жоспарлау кезінде республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері арасында қаржыландыру лимиттері және қаражат бөлу бойынша Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыру мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның қорытындысын;
27) медициналық техниканы сатып алуға арналған шығыстарды жоспарлау кезінде құны бес милион тенгеден асатын және біріздендіруді талап ететін медициналық техниканың клиникалық-техникалық негіздемесінің сараптамасы, техникалық сипаттамасы және құны бойынша лизинг берушінің қорытындысын;
28) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар сұрататын басқа да қажетті ақпаратты қамтиды.
Аса маңызды және жедел iске асыруды талап ететiн мiндеттердi iске асыруға бағытталған бюджеттiк инвестициялар бойынша мынадай құжаттар берiледi:
Қазақстан Республикасы Президентiнiң және (немесе) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi тапсырмаларының көшiрмелерi;
жылдар бойынша бөле отырып, жоба құнының негiздемесi жөнiндегi есептеу;
бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң жобаны iске асырудың орындылығына қатысты қорытындысы;
қажет болған жағдайда бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган сұрататын басқа да құжаттар.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Шығыстардың экономикалық сыныптамасының әрбiр ерекшелiгi бойынша шығыстардың есептеулерiне орталық атқарушы органның жауапты хатшысы (белгiленген тәртiппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкiлеттiктерi жүктелген лауазымды тұлға), ал мұндайлар болмаған жағдайларда – мемлекеттік мекеме басшысы немесе ол уәкiлеттiк берген тұлға, немесе олардың жасалуына жауапты мемлекеттiк мекеменiң құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы, ал соңғылары болмаған кезде – тиiстi бұйрықтармен мiндеттердi атқару жүктелген тұлға, бюджеттік бағдарламаның тиісті бұйрықпен айқындалған басшысы (басшының орынбасары, орталық мемлекеттік органның қызметінің тиісті бағыттарына жетекшілік ететін орталық атқарушы органның жауапты хатшысы, аппарат басшысы) және қаржы-экономикалық қызметiнiң бастығы бұдан (әрі – бас бухгалтер (қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы) қол қояды.";

дополнить пунктом 14-1 следующего содержания:
"14-1. Сводные расчеты расходов подписывает ответственный секретарь центрального исполнительного органа (должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководитель государственного учреждения или лицо им уполномоченное, и главный бухгалтер (начальник финансово-экономического отдела).";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. Формы 01-151, 02-151, 03-151, 04-151 (приложения 39 – 42) составляются для определения объема бюджетных средств на планируемый период для оплаты коммунальных услуг (за воду, газ, электроэнергию и отопление).
Расходы для оплаты коммунальных услуг администраторов бюджетных программ, в случае если государственное учреждение размещается в помещениях другого государственного учреждения, содержащегося за счет одного уровня бюджета, могут планироваться у балансодержателя данного помещения.
При составлении расчетов по данным формам следует руководствоваться нормами потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета.
В графе 5 форм 01-151, 02-151 и 03-151 (приложения 39 – 42) указываются количество единиц мощности, для которых установлены нормы потребления воды, электроэнергии, тепла, газа.
Форма 01-151 (приложение 39) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов на горячую и холодную воду, канализацию и газ.
Форма 02-151 (приложение 40) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов воды на полив усовершенствованных покрытий и зеленых насаждений, территорий объектов.
Форма 03-151 (приложение 41) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов по оплате электроэнергии.
Форма 04-151 (приложение 42) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов тепла на отопление зданий, помещений для государственных учреждений с центральной системой отопления.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Расчеты по видам расходов, планируемым по спецификам экономической классификации расходов 133, 155, 156, 163, 164, 165, 166, 167, 169, 211, 212, 221, 321, 322, 323, 331, 332, 339, 341, 359, 411, 412, 417, 418, 419, 421, 422, 423, 429, 431, 432, 433, 434, 435, 436, 441, 451, 511, 512, 513, 514, 519, 521, 531, 541, 611, 612, 621, 711, 712, 713, 714, 715, 721 и 722 составляются в произвольной форме.
При предоставлении расчета в обязательном порядке по спецификам 421, 435 и 423 государственные учреждения представляют заключение государственной экспертизы или комплексной вневедомственной экспертизы на проектно-сметную документацию и документы, обосновывающие стоимость работ (услуг), а к расчетам на приобретение запасов представляют информацию о фактическом наличии остатков запасов, числящихся на балансе государственного учреждения по состоянию на 1 января текущего года и план текущего года.

мынадай мазмұндағы 14-1-тармақпен толықтырсын:
"14-1. Жиынтық шығыстардың есептеулерiне орталық атқарушы органның жауапты хатшысы (белгiленген тәртiппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкiлеттiктерi жүктелген лауазымды тұлға), ал мұндайлар болмаған жағдайларда – мемлекеттік мекеме басшысы немесе ол уәкiлеттiк берген тұлға және бас бухгалтер (қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы) қол қояды.
32-тармақты мынадай редакцияда жазылсын:
"32. 01-151, 02-151, 03-151, 04-151 (39-42 қосымшалары) нысандар коммуналдық қызметтерді (су, газ, электр энергиясы және жылыту) төлеу үшiн жоспарлы кезеңге арналған бюджет қаражатының көлемiн айқындау үшiн жасалады.
Егер мемлекеттік мекеме бір бюджет деңгейі есебінен ұсталатын басқа мемлекеттік мекеменің үй-жайларында орналасқан жағдайда, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің коммуналдық қызметтерді төлеуге арналған шығыстары осы үй-жайдың теңгерімдік ұстаушысында жоспарлануы мүмкін.
Аталған нысандар бойынша есептеулерді жасаған кезде бюджет қаражатынан қаржыландырылатын ұйымдар бойынша электр энергиясын, жылытуға жылуды, ыстық және суық суды және басқа да коммуналдық қызмет көрсетулердi тұтыну нормаларын басшылыққа алу керек.
01-151, 02-151 және 03-151 нысандарының 5-бағанында (39-42-қосымшалар) су, электр энергиясын, жылуды, газды тұтыну нормалары белгiленген қуаттылық бiрлiгiнiң саны көрсетiледi.
01-151-нысанды (39-қосымша) ыстық және суық суға, кәрiз бен газға арналған шығыстарды есептеу үшiн мемлекеттiк мекемелер толтырады.
02-151-нысанды (40-қосымша) жетiлдiрiлген жабындарды және жасыл желектi екпелердi суаруға арналған су шығыстарын, объектілердің аумақтарын есептеу үшiн мемлекеттiк мекемелер толтырады.
03-151-нысанды (41-қосымша) мемлекеттiк мекемелер электр энергиясын төлеу жөнiндегi шығыстарды есептеу үшiн толтырады.
04-151-нысанды (42-қосымша) мемлекеттiк мекемелер орталық жылу жүйесi бар мемлекеттiк мекемелер үшiн ғимараттарды, үй-жайларды жылытуға арналған шығыстарды есептеу үшiн толтырады.";
41-тармақты мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Шығыстардың экономикалық сыныптамасының 133, 155, 156, 163, 164, 165, 166, 167, 169, 211, 212, 221, 322, 323, 331, 332, 339, 341, 359, 411, 412, 417, 418, 419, 421, 422, 423, 429, 431, 432, 433, 434, 435, 436, 441, 451, 511, 512, 513, 514, 519, 521, 531, 541, 611, 612, 621, 711, 712, 713, 714, 715, 721 және 722 ерекшелiктерi бойынша жоспарланатын шығыс түрлері бойынша есептер еркiн нысанда жасалады.
421, 435 және 423 ерекшелiктер бойынша міндетті тәртіпте есептеулердi ұсыну кезiнде мемлекеттік мекемелер жобалау-сметалық құжаттамаға және жұмыстардың (қызметтердiң) құнын негiздейтiн құжаттарға мемлекеттiк сараптаманың немесе кешенді ведомстводан тыс сараптаманың қорытындысын ұсынады, ал қорларды сатып алуға арналған есептеулерге ағымдағы жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша мемлекеттік мекеменің теңгерімінде тұрған қорлардың іс жүзіндегі қалдықтарының болуы туралы ақпаратты және ағымдағы жылдың жоспарын ұсынады.

Расчет расходов по возмещению средней заработной платы депутатам маслихата по их основному месту работы осуществляется в соответствии со статьей 22 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" в размере, не превышающем заработную плату руководителя аппарата акима соответствующей административно-территориальной единицы со стажем работы в указанной должности до одного года. В расчет включаются взносы работодателей по социальному налогу и социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования.
При представлении расчета по специфике 164 представляются копии договоров, заключенных между зарубежными высшими учебными заведениями (научными центрами и лабораториями мира) и юридическим лицом, определенным Правительством Республики Казахстан поставщиком услуг по реализации международных программ подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров за рубежом, в том числе международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак", согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года № 573 "Об утверждении Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак".
При планировании расходов на представительские затраты следует руководствоваться нормами представительских затрат.";
дополнить пунктом 42-1 следующего содержания:
"42-1. Расчеты по распределяемой бюджетной программе, направленной на разработку или корректировку технико-экономического обоснования бюджетного инвестиционного проекта, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов составляются на основе анализа средней стоимости и количества проектов истекшего планового периода, в случае их наличия.";
дополнить пунктом 47-1 следующего содержания:
"47-1. При формировании республиканского бюджета на 2016-2018 годы и последующие финансовые годы на основании расчетов расходов составляется сводная таблица расходов по текущим бюджетным программам (подпрограммам) и бюджетным программам (подпрограммам) развития, включающая базовые расходы и расходы на новые инициативы по форме согласно приложению 54-1 к Правилам.";
пункт 53 изложить в следующей редакции:
"53. При наличии у администраторов бюджетных программ инвестиционных проектов составляется расшифровка бюджетных инвестиционных проектов по форме согласно приложению 61 к Правилам.
В расшифровке бюджетных инвестиционных проектов (приложение 61) указываются:
источник финансирования (с разбивкой на республиканский бюджет, местный бюджет) (графа 3);
финансирование до начала планового периода с приведением расшифровки по годам (графа 5);

Мәслихат депутаттарына олардың негізгі жұмыс орны бойынша орташа жалақыны өтеу жөніндегі шығыстарды есептеу "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 22-бабына сәйкес, осы қызметте бiр жылға дейiнгi жұмыс өтілі бар тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бірлік әкiмi аппараты басшысының жалақысынан аспайтын мөлшерде жүзеге асырылады. Есептеуге жұмыс берушілердің Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік салық пен әлеуметтік аударымдар бойынша жарналары кіреді.
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау үшiн үмiткерлердi iрiктеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 11 маусымдағы № 573 қаулысына сәйкес 164 ерекшелiк бойынша есептеудi ұсынған кезде шетелдiк жоғары оқу орындары (әлемнiң ғылыми орталықтары мен зертханалары) мен шетелде кадрларды даярлау, қайта даярлау және бiлiктiлiгiн арттыру халықаралық бағдарламаларын iске асыру жөнiндегi қызметтердi, Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Болашақ" халықаралық стипендиясын берушi болып Қазақстан Республикасының Үкiметi анықтаған заңды тұлға арасында жасалған шарттың көшiрмелерi ұсынылады.
Өкілдік шығындарға шығыстарды жоспарлау кезінде өкілдік шығындар нормалары қолданылады.";
мынадай мазмұндағы 42-1-тармақпен толықтырылсын:
"42-1. Бюджеттік инвестициялық жобаның техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеуге немесе түзетуге, сондай-ақ бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелеріне және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамасына қажетті сараптамалар жүргізуге, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеуге бағытталған бөлінетін бюджеттік бағдарлама бойынша есептеулер олар болған жағдайда өтіп кеткен жоспарлау кезеңі жобаларының орташа құны мен санын талдау негізінде жасалады.";
мынадай мазмұндағы 47-1-тармақпен толықтырылсын:
"47-1. Шығыстарды есептеу негізінде 2016-2018 жылдарға және кейінгі қаржы жылдарына арналған республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде осы Қағидаларға 54-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша базалық шығыстар мен жаңа бастамаларға арналған шығыстарды қамтитын ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар (кіші бағдарламалар) мен бюджеттiк даму бағдарламалары (кіші бағдарламалары) бойынша шығыстардың жиынтық кестесi жасалады.".
53-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"53. Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiнде инвестициялық жобалар бар болса, бюджеттiк инвестициялық жобаларды таратып жазу Қағидалардың 61-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады.
Бюджеттiк инвестициялық жобалардың мыналар көрсетiледi (61-қосымша):
қаржыландыру көзi (республикалық бюджет, жергiлiктi бюджет бөлiнiсiнде) (3-баған);
жылдар бөлiнiсiнде жоспарлы кезеңнiң басталуына дейiнгi қаржыландыру (5-баған);

общая сумма финансирования до начала планового периода на уровне инвестиционного проекта (графы 6, 7).
Расходы на бюджетные инвестиции по каждому проекту не заявляются с периодом финансирования превышающим нормативный период реализации, установленный в соответствующей документации (технико-экономическое обоснование, финансово-экономическое обоснование, проектно-сметная документация) с учетом времени необходимого на проведение конкурсных процедур.";
приложение 2 к Правилам составления и представления бюджетной заявки изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в приложение 3 к Правилам составления и представления бюджетной заявки внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
дополнить приложением 54-1 к Правилам составления и представления бюджетной заявки согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в приложение 59 к Правилам составления и представления бюджетной заявки внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
приложение 61 к Правилам составления и представления бюджетной заявки изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З. А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к Приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 августа 2015 года № 430
Приложение 2
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 01-111
Расчет
расходов на оплату труда административных
государственных служащих
Коды
______________
Год |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Категория должностей
Наименования должностей
Стаж государственной службы в годах
Количество штатных единиц
Коэффициенты (далее – коэф.)
Поправочный коэф. для исчисления должностных окладов работников государственной службы
Повышающий коэф.

инвестициялық жоба деңгейiнде жоспарлы кезеңнiң басталуына дейiнгi жалпы қаржыландыру сомасы (6, 7-баған).
Әрбір жоба бойынша бюджеттік инвестицияларға арналған шығыстар конкурстық рәсімдер жүргізуге қажетті уақыт ескеріле отырып, тиісті құжаттамада (техникалық-экономикалық негіздеме, қаржылық-экономикалық негіздеме, эобалау-смета құжаттамасы) белгіленген нормативтік іске асыру кезеңінен асып түсетін қаржыландыру кезеңімен мәлімделмейді.";
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидаларға 2-қосымшасы осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидаларға 3-қосымшасы осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидаларға осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 54-1-қосымшамен толықтырылсын;
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидаларға 59-қосымшаның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Заңды тұлғаларға, оның iшiнде шаруа (фермер) қожалықтарына берiлетiн субсидияларға шығыстарды есептеу.".
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидаларға 61-қосымшасы осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеудi;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тiркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрі Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 4 тамыздағы
№ 430 бұйрығына
1-қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 2-қосымша
01-111-нысан
Әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлердiң
еңбекақыларына арналған шығыcтарды есептеу
Кодтары
Жылы |_______________________|
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) |_______________________|
Функционалдық топ |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме |_______________________|
Бағдарлама |_______________________|
Ерекшелiк |_______________________|
Лауазымдар санаты
Лауазымдар атауы
Жылдармен мемлекеттiк қызмет өтiлi
Штат бiрлiктерiнiң саны
Коэффициенттер (бұдан әрі – коэф.)
Мемлекеттiк қызметкерлердiң лауазымдық айлық ақысын есептеуге арналған түзету коэф.
Көтерілетін коэф.

Сумма должностных окладов в месяц (графа.4 х базовый должн. оклад х гр.5 х гр.6 х гр.7)/1000
Компенсация за особые условия труда
Количество (далее – кол-во) государственных служащих, получающих компенсацию
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Единица измерения
Единиц (далее – ед.)
тысяч тенге (далее - тыс.тенге)
ед.
тыс.
тенге
Категория*
Должность
До года
с 1 до 2
с 2 до 3
с 3 до 5
с 5 до 7
с 7 до 9
с 9 до 11
с 11 до 14
с 14 до 17
с 17 до 20
свыше 20 лет
продолжение таблицы
Дополнительная оплата труда за проживание на территориях радиоционного риска
Количество государственных служащих, получающих доп. оплату
Сумма (месячный расчетный показатель (далее - МРП)
х(гр.12х2+гр.13х1,75+гр.14х1,5+гр.15х1,25+гр.16х1))/1000
общее кол-во
В том числе (далее в.т.ч.) по коэф. 2
в т.ч. по коэф. 1,75
в т.ч. по коэф. 1,5

Бiр айдағы лауазымдық жалақылар сомасы (4-баған х базалық лауазымдық жалақы х 5-баған.х 6-баған х 7-баған)/1000
Ерекше еңбек жағдайлары үшiн өтемақы
Өтемақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Өлшем бiрлiгi
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
Санат*
Лауазым
Бiр жылға дейiн
1-ден 2-ге дейiн
2-ден 3-ке дейiн
3-тен 5-ке дейiн
5-тен 7-ге дейiн
7-ден 9-ға дейiн
9-дан 11-ге дейiн
11-ден 14-ке дейiн
14-тен 17-ге дейiн
17-ден 20-ға дейiн
20 жылдан жоғары
кестенiң жалғасы
Радиациалық қауiп-қатер аумақтарында тұрғаны үшiн қосымша еңбекақы
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы (АЕКх(2х11-бағ.+1,75х12-бағ+х1,5 х13-бағ+1,25х14-бағ+1х15-бағ))/1000
жалпы саны
оның iшiнде 2 коэффицент бойынша
оның iшiнде 1,75 коэффицент бойынша
оның iшiнде 1,5 коэффицент бойынша

2) бюджетные программы (подпрограммы) развития, всего
из них:
базовые расходы, всего
в том числе по бюджетным программам (подпрограммам)
расходы на новые инициативы, всего
в том числе по бюджетным программам (подпрограммам)
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ___________ _______________
(подпись) (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач.ФЭО) ___________ _______________
(подпись) (фамилия и.о.)
Приложение 3
к Приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 августа 2015 года № 430
Приложение 61
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма
Расшифровка
бюджетных инвестиционных проектов
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Получатель инвестиций
Государственное учреждение
Программа
Подпрограмма
|______________|
|______________|
|______________|
|______________|
|______________|
|______________|
|______________|
|______________|
тыс. тенге
Наименование
Период реализации
Источник финансирования (с разбивкой)
Общая стоимость (тыс. тенге)
Финансирование до начала планового периода (тыс. тенге)
Сумма на плановый период (тыс. тенге)
Сумма после планового периода
Перечень предоставляемой документации**
по годам
план
отчет*
1-й год
2-й год
3-й год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Всего
Наименование программного документа
Месторасположение проекта
в том числе по инвестиционным проектам:
Указать следующее: 1. Положительное экономическое заключение на инвестиционное предложение ГИП;
2. Наличие ТЭО, за исключением БИП, не требующих разработки ТЭО;
3. Положительное заключение экономической экспертизы по ТЭО БИП;
4. Положительное экономическое заключение на БИП;
5. Наличие ФЭО Бюджетных инвестиций;
6. Положительное заключение экономической экспертизы на ФЭО Бюджетных инвестиций;
7. Положительное экономическое заключение на Бюджетные инвестиции;
8. Отраслевое
заключение.
9. Типовой проект.
10. Номер и дата
государственной
экспертизы или комплексной вневедомственной экспертизы на ПСД, стоимость по экспертизе на ПСД; стоимость разработки ПСД и источник финансирования.
Наличие соглашения о займе (номер и дата)
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения __________ ________________
(подпись) (фамилия и.о.)
Руководитель бюджетной программы __________ ________________
(подпись) (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач.ФЭО) __________ ________________
(подпись) (фамилия и.о.)
Примечание:
** Согласно порядку, определенному центральным уполномоченным органом по государственному планированию, с указанием реквизитов.
* Отчетные данные на последнюю дату.

2) бюджеттiк даму бағдарламалары (бағдарламалар), барлығы
олардың iшiнде:
базалық шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар (бағдарламалар ) бойынша
Жаңа бастамаларға арналған шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар (бағдарламалар) бойынша
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________ _________________________
(қолы) (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) ______________ _________________________
(қолы) (аты-жөні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 4 тамыздағы
№ 430 бұйрығынаpar 4-қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 61-қосымша
Бюджеттiк инвестициялық жобаларды таратып жазу
Кодтары
Жылы |_______________________|
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) |_______________________|
Функционалдық топ |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме |_______________________|
Бағдарлама |_______________________|
Ерекшелiк |_______________________|
мың теңге
Атауы
Iске асырылу кезеңi
Қаржыландыру көзi (бөлуiмен)
Жалпы құны (мың теңге)
Жоспарлы кезең басталғанға дейiнгi қаржыландыру (мың теңге)
Жоспарлы кезеңге арналған сома (мың теңге)
Жоспарлы кезеңнен кейiнгі сома
Ұсынылатын құжаттар тiзбесi**
жылдар бойынша
жоспар
есеп*
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Барлығы
Бағдарламалық құжаттың атауы
Жобаның орналасқан жері
соның iшiнде инвестициялық жобалар бойынша:
Мынаны көрсету керек:
1. МИЖ инвестициялық ұсынысының оң экономикалық қорытындысы;
2. ТЭН әзiрлеудi талап етпейтiн БИЖ қоспағанда, ТЭН болуы;
3. БИЖ ТЭН бойынша экономикалық сараптаманың оң қорытынды;
4. БИЖ оң экономикалық қорытындысы;
5. Бюджеттік инвестицияларға ҚЭН болуы;
6. Бюджеттік инвестицияларға ҚЭН экономикалық сараптаманың оң қорытынды;
7. Бюджеттік инвестицияларға оң экономикалық қорытындысы;
8. салалық қорытынды;
9. Үлгi жоба;
10. ЖСҚ–ға мемлекеттiк сараптаманың нөмiрi мен күнi, ЖСҚ сараптамасы бойынша құны; ЖСҚ әзiрлеудiң құны және қаржыландыру көздерi.
Қарыз туралы келiсiмнiң болуы (нөмiрi мен күнi)
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________ _________________________
(қолы) (аты-жөні)
Бюджеттік бағдарлама басшысы _______________ _______________________
(қолы) (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________ ________________________
(қолы) (аты-жөні)
Ескертпе:
** мемлекеттік жоспарлау орталық уәкілетті орган айқындаған тәртібіне
сәйкес деректемелерін көрсете отырып
* Соңғы күнге арналған есептi деректер.