Об утверждении Правил проведения аудита по налогам и предоставления аудиторского заключения по налогам
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 293. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июня 2015 года № 11244.
В соответствии с подпунктом 18-1) статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об аудиторской деятельности" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра финансов РК от 06.05.2021 № 433 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения аудита по налогам и предоставления аудиторского заключения по налогам.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно – правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет - ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр
Б. Султанов
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 293
Правила проведения аудита по налогам и предоставления
аудиторского заключения по налогам
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 - в редакции приказа Министра финансов РК от 06.05.2021 № 433 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 1 предусматривается в редакции приказа Министра финансов РК от 02.10.2025 № 561 (вводится в действие с 01.01.2026).
1. Настоящие Правила проведения аудита по налогам и предоставления аудиторского заключения по налогам (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об аудиторской деятельности" (далее – Закон) в целях применения статей 60 и пункта 6 статьи 140 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра финансов РК от 06.05.2021 № 433 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Основные понятия, термины, применяемые в настоящих Правилах:

Салықтар бойынша аудит жүргізу және салықтар бойынша аудиторлық қорытынды беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 293 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 2 маусымда № 11244 тіркелді.
Қазақстан Республикасының "Аудиторлық қызмет туралы" Заңының 7-бабының 18-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 06.05.2021 № 433 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Салықтар бойынша аудит жүргізу және салықтар бойынша аудиторлық қорытынды беру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 293 бұйрығымен бекітілді
Салықтар бойынша аудит жүргізу және салықтар бойынша аудиторлық қорытынды беру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 06.05.2021 № 433 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Салықтар бойынша аудит жүргізу және салықтар бойынша аудиторлық қорытынды беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Салық кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 74-бабын және 152-бабының 3-тармағын қолдану мақсатында "Аудиторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 7-бабының 18-1) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 02.10.2025 № 561 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда қолданылатын негізгі ұғымдар, терминдер:

1) аудируемый субъект – юридическое лицо, филиалы и (или) представительства юридического лица, выступающие от его имени, индивидуальный предприниматель, в отношении которого проводится аудит по налогам;
2) аудиторское заключение – заключение, составленное по результатам аудита по налогам;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 3) предусматривается в редакции приказа Министра финансов РК от 02.10.2025 № 561 (вводится в действие с 01.01.2026).
3) аудит по налогам – аудит по вопросу правильности исчисления и уплаты по всем видам налогов и других обязательных платежей в бюджет, полноты и своевременности исчисления, удержания и перечисления обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, полноты и своевременности исчисления и уплаты социальных отчислений, проводимый аудиторской организацией с соблюдением условий, установленных настоящими Правилами.
Глава 2. Условия проведения аудита по налогам
Сноска. Заголовок главы 2 - в редакции приказа Министра финансов РК от 06.05.2021 № 433 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Аудит по налогам осуществляется по инициативе аудируемого субъекта на основе договора о проведении аудита по налогам, заключенного между аудиторской организацией и аудируемым субъектом, который соответствует требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 4 предусматривается в редакции приказа Министра финансов РК от 02.10.2025 № 561 (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Аудит по налогам осуществляется за период, в течение которого не проводилась комплексная налоговая проверка в отношении аудируемого субъекта, в пределах срока исковой давности, установленного статьей 48 Налогового кодекса.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра финансов РК от 16.01.2019 № 21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. В договоре на проведение аудита по налогам предусматриваются: предмет договора, сроки, размер и условия оплаты, права, обязанности и ответственность сторон, конфиденциальность полученной информации, а также членство в профессиональной организации.
6. Сведения, полученные аудиторской организацией при исполнении договора на проведение аудита по налогам, составляют коммерческую тайну, за исключением сведений, представляемых органам государственных доходов.
7. Ограничение права на проведение аудита по налогам аудиторской организацией определены статьей 24 Закона.

1) аудиттелетін субъект - өзіне қатысты аудит жүргізілетін заңды тұлға, заңды тұлғаның атынан өкілдік ететін оның филиалдары және (немесе) өкілдіктері, дара кәсіпкер;
2) аудиторлық қорытынды - салықтар бойынша аудит нәтижелері бойынша жасалған қорытынды;
3) салықтар бойынша аудит – осы Қағидаларда белгіленген талаптарды сақтай отырып, салықтың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің барлық түрлері бойынша есептеу мен төлеудің дұрыстығы, әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстап қалудың және аударудың толықтығы мен уақтылығы мәселесі бойынша аудиторлық ұйым жүргізетін аудит;
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 02.10.2025 № 561 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Салықтар бойынша аудитті жүргізу талаптары
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 06.05.2021 № 433 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Салықтар бойынша аудит, аудиторлық ұйым мен аудиттелетін субъектің арасында жасалған салықтар бойынша аудит жүргізу туралы шарттың негізінде, аудиттелетін субъектінің бастамасы бойынша жүзеге асырылады, ол Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес келеді.
4. Салықтар бойынша аудит Кодекстің 65-бабында белгіленген талап қоюдың ескіру мерзімі шегінде аудиттелетін субъектіге қатысты кешенді салықтық тексеру жүргізілмеген кезең үшін жүзеге асырылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – – ҚР Қаржы министрінің 02.10.2025 № 561 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Салықтар бойынша аудит жүргізу шартында: шарттың мәні, мерзімі, ақы төлеу мөлшері мен талаптары, тараптардың құқықтары, міндеттері мен жауапкершілігі, алынған ақпараттың құпиялылығы, сондай-ақ кәсіби ұйымға мүшелігі көзделеді.
6. Мемлекеттік кіріс органдарына ұсынылатын мәліметтерді қоспағанда, салықтар бойынша аудит жүргізуге арналған шартты орындау кезінде аудиторлық ұйым алған мәліметтер коммерциялық құпияны құрайды.
7. Аудиторлық ұйымның салықтар бойынша аудит жүргізуге құқығын шектеу Заңның 24-бабында айқындалған.

Глава 3. Порядок оформления результатов аудита по налогам
Сноска. Заголовок главы 3 - в редакции приказа Министра финансов РК от 06.05.2021 № 433 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. По результатам аудита по налогам составляется аудиторское заключение по налогам по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
9. Аудиторское заключение подписывается аудитором - исполнителем с указанием номера и даты выдачи квалификационного свидетельства, утверждается подписью руководителя аудиторской организации.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра финансов РК от 16.01.2019 № 21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. К аудиторскому заключению прилагаются необходимые копии документов, расчеты, произведенные аудитором, и другие материалы, по которым выявлены расхождения в ходе аудита по налогам.
11. Аудиторское заключение составляется в трех экземплярах.
Один экземпляр аудиторского заключения в течение 3 (трех) рабочих дней со дня его составления аудиторская организация вручает аудируемому субъекту.
Второй экземпляр аудиторского заключения остается у аудиторской организации.
Третий экземпляр аудиторского заключения направляется в орган государственных доходов по месту нахождения аудируемого субъекта по запросу органа государственных доходов в рамках проводимых мер налогового контроля, а также в соответствии с пунктами 12 и 13 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Министра финансов РК от 06.05.2021 № 433 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Порядок предоставления аудиторского заключения по налогам органу государственных доходов
Сноска. Заголовок главы 4 - в редакции приказа Министра финансов РК от 06.05.2021 № 433 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 12 предусматривается в редакции приказа Министра финансов РК от 02.10.2025 № 561 (вводится в действие с 01.01.2026).
12. Аудиторское заключение предоставляется аудиторской организацией в орган государственных доходов по месту нахождения аудируемого субъекта в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня вручения аудируемому субъекту такого заключения.
Данное положение распространяется на проведение аудита по налогам в целях применения аудируемым субъектом статьи 60 Налогового кодекса.
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Министра финансов РК от 06.05.2021 № 433 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3-тарау. Салықтар бойынша аудит нәтижелерін рәсімдеу тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 06.05.2021 № 433 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Салықтар бойынша аудит нәтижелері жөнінде аудиторлық қорытынды осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады.
9. Салықтар бойынша аудиторлық қорытындыға біліктілік куәлігінің нөмірі мен берілген күнін көрсете отырып, орындаушы аудитор қол қояды, аудиторлық ұйым басшысының қолтаңбасымен бекітіледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 16.01.2019 № 21 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Аудиторлық қорытындыға салықтар бойынша аудитті жүргізу барысында анықталған ауытқулар бойынша қажетті құжаттардың көшірмелері, аудитор жүргізген есептер және салықтар бойынша аудит барысында алынған басқа да материалдар қоса беріледі.
11. Аудиторлық қорытынды үш данада жасалады.
Аудиторлық қорытындының бір данасын аудиторлық ұйым аудиттелетін субъектіге, ол жасалған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде табыс етеді.
Аудиторлық қорытындының екінші данасы аудиторлық ұйымда қалады.
Аудиторлық қорытындының үшінші данасы, жүргізілетін салықтық бақылау шаралары шеңберінде, сондай-ақ осы Қағидаттардың 12 және 13-тармақтарына сәйкес мемлекеттік кірстер органының сұрау салуы бойынша аудиттелетін субъектінің тұрған жері бойынша мемлекеттік кірістер органына жолданады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 06.05.2021 № 433 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-тарау. Салықтар бойынша аудиторлық қорытындыны мемлекеттік кірістер органына ұсыну тәртібі
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 06.05.2021 № 433 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Аудиторлық қорытындыны аудиторлық ұйым аудиттелетін субъектіге осындай қорытынды табыс етілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде аудиттелетін субъектінің орналасқан жері бойынша мемлекеттік кірістер органына ұсынады.
Осы ереже аудиттелетін субъектінің Кодекстің 74-бабын қолдану мақсатында салықтар бойынша аудит жүргізуге қолданады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 02.10.2025 № 561 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

13. Аудиторское заключение предоставляется в органы государственных доходов сопроводительным письмом в явочном порядке или по почте.
Приложение к Правилам
проведения аудита по налогам и
предоставления аудиторского
заключения по налогам
Утверждаю:
Руководитель аудиторской организации
____________________________
____________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
руководителя, подпись,
наименование аудиторской
организации, №, дата выдачи лицензии)
Форма
Примечание ИЗПИ!
Приложение 1 предусматривается в редакции приказа Министра финансов РК от 02.10.2025 № 561 (вводится в действие с 01.01.2026).
Аудиторское заключение по налогам
Сноска. Приложение - в редакции приказа Министра финансов РК от 06.05.2021 № 433 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
____________________                   _____________
(место составления)                               (дата)
Аудиторской организацией,____________________________________________
(наименование аудиторской организации, БИН)
__________________________________________________________________________
на основании договора на проведение аудита по налогам от "__" ________ 20__ года
проведен аудит по налогам в отношении
________________________________________________________________________,
(Ф.И.О. (при его наличии) индивидуального предпринимателя, наименование
юридического лица-резидента, индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер)
в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных
платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Законом Республики Казахстан "Об аудиторской
деятельности" и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан и
составлено аудиторское заключение по налогам за период с "__" _______ 20__ года по "__" _______20__ года.
Аудит по налогам начат __________ Аудит по налогам окончен __________
(дата)                                     (дата)
Виды налогов и других обязательных платежей в бюджет, проверяемый период, код
бюджетной классификации (далее – КБК), охваченные аудитом по налогам:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Контактные телефоны аудируемого субъекта: телефоны, факс:
_____________________________________________________________________
Перечень документов, предоставленные в ходе аудита по налогам:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень документов, не предоставленные в ходе аудита по налогам:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

13. Аудиторлық қорытынды мемлекеттік кірістер органына ілеспе хат алып келу тәртібінде немесе почта бойынша ұсынылады
Салықтар бойынша аудит
жүргізу және салықтар
бойынша аудиторлық
қорытынды беру
қағидаларына қосымша
Бекітемін:
Аудиторлық ұйымның басшысы
_______________________________________________________________
(басшының ТАӘ, қолы, аудиторлық ұйымның атауы, лицензияның №, берілген күні)
Салықтар бойынша аудиторлық қорытынды
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 02.10.2025 № 561 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________                               _____________
(жасалған жері)                                                 (күні)
Аудиторлық ұйым_______________________________________________
(аудиторлық ұйымның атауы, БСН)
Салықтар бойынша аудит жүргізуге арналған 20__ жылғы "__"___________________ ___
шарттың негізінде, Қазақстан Республикасының Салық кодексіне (бұдан әрі – Кодекс),
"Аудиторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан
Республикасының өзге де нормативті- құқықтық актілеріне сәйкес
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(дара кәсіпкердің ТАӘ, резидент заңды тұлғаның атауы жеке
сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
қатысты 20__ жылғы "__" _______ бастап 20__ жылғы "__" _______ кезеңге салықтар
бойынша аудит жүргізілді және салықтар бойынша аудиторлық қорытынды жасалды.
Салықтар бойынша аудит ________ басталды Салықтар бойынша аудит
__________ аяқталды. (күні)      (күні)
Салықтар бойынша аудитпен қамтылған салық және бюджетке төленетін басқа да
міндетті төлемдердің түрлері, тексерілетін мерзімі, бюджеттік сыныптауыш коды (бұдан әрі
БСК):_______________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Аудиттелетін субъектінің байланыс телефондары: телефондары,
факс:________________________________________________________________
Салықтар бойынша аудит барысында берілген құжаттардың тізбесі:
______________________________________________________________
____________________________________________________________________
Салықтар бойынша аудит барысында берілмеген құжаттардың
тізбесі:_______________________________________________________________
___________________________________________________________________

1. Общие сведения об аудируемом субъекте
1. Свидетельство о государственной регистрации в качестве индивидуального
предпринимателя: серия _____; номер _____ дата выдачи "__" _______ ____ года.
2. Свидетельство о государственной регистрации/перерегистрации юридического
лица: серия _____; номер _____ дата выдачи "__" _____ __ года.
3. Режим налогообложения: __________________________________________
4. Организационно-правовая форма: ___________________________________
5. Состоит на учете:________________________________________________
(наименование и код органа государственных доходов, дата постановки на учет)
6. Свидетельство налогоплательщика: серия _____; номер _____ дата выдачи "__" ____ года.
7. Состоит на учете по НДС:
выдано______________________________________серия _____; номер ____ дата
выдачи "__" _______ ____ года, дата постановки на учет "__" _______ ____ года, дата
снятия с учета "__" _______ ____ года.
8. Учредители (участники):_________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) учредителей (участников) ИИН, наименование юридического
лица учредителя БИН, сумма уставного капитала, доля участия в %)
9. Адрес аудируемого субъекта (юридический):______________________
Почтовый индекс:_______________________________________________
Область/район:_________________________________________________
Город/Район:___________________________________________________
Поселок/Село:__________________________________________________
Улица/Микрорайон:______________________________________________
Номер дома:____________________________________________________
Квартира/комната:_______________________________________________
Адрес аудируемого субъекта (фактический):
Почтовый индекс:________________________________________________
Область/район:__________________________________________________
Город/Район:____________________________________________________
Поселок/Село:___________________________________________________
Улица/Микрорайон:______________________________________________
Номер дома:____________________________________________________
Квартира/комната:_______________________________________________
10. Должностными лицами в периоде охваченной аудитом по налогам
являлись:____________________________________________________________
(Руководитель Ф.И.О. (при его наличии), ИИН, период, бухгалтер ИИН, период)
11. Сведения о банковских счетах:__________________________________
(наименование банка, БИН, БИК, № счета, вид счета валюты, дата открытия и закрытия)

1. Аудиттелетін субъекті туралы жалпы мәліметтер
1. Дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік: сериясы _____;
берілген күні ____ жылғы "__" _______нөмірі _____.
2. Заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу немесе қайта тіркеу туралы куәлік:
сериясы; берілген күні ____ жылғы "__"_______нөмірі_____.
3. Салық салу режимі:___________________________________________
4. Ұйымдық-құқықтық нысаны:___________________________________
5. ____________________________________________________ есепте тұр.
(мемлекеттік кірістер органының атауы және коды, есепке қойылған күні)
6. Салық төлеушінің куәлігі: сериясы _____; берілген күні ____ жылғы
"__"______нөмірі_____.
7. ҚҚС бойынша есепте тұр: берілген куәлігі__________________сериясы _____;
берілген күні ____ жылғы "__" _______нөмірі _____, есепке қойылған күні _____ жылғы
"__" _______, есептен шығарылған күні ____ жылғы "__" ________.
8. Құрылтайшылар (қатысушылар):_________________________________
(Құрылтайшылардың (қатысушылардың) ТАӘ, ЖСН-і, құрылтайшы заңды тұлғаның атауы,
БСН-і, жарғылық капиталдың сомасы, қатысу үлесі %).
9. Аудиттелетін субъектінің мекенжайы (заңды мекенжайы): ___________
Пошта индексі: __________________________________________________
Облыс/аудан: ___________________________________________________
Қала/аудан: _____________________________________________________
Кент/ауыл: _____________________________________________________
Көше/шағын аудан:______________________________________________
Үй нөмірі: ______________________________________________________
Пәтер/бөлме:____________________________________________________
Аудиттелетін субъектінің мекенжайы (іс жүзіндегі мекенжайы):
_______________________________________________________________
Пошта индексі: __________________________________________________
Облыс/аудан: _________________________________________________
Қала/аудан: _____________________________________________________
Кент/ауыл: _____________________________________________________
Көше/шағын аудан:______________________________________________
Үй нөмірі: ______________________________________________________
Пәтер/ бөлме: ___________________________________________________
10. Салықтар бойынша аудитпен қамтылған кезеңде лауазымды
адамдар:___________________________________________________
(Басшының ТАӘ, ЖСН-і, болған кезеңі, бухгалтердің ЖСН-і, болған кезеңі).
11. Банктік шоттары туралы мәліметтер: ____________________________
____________________________________________________________________
(Банктің атауы, БСН, БСК*, шот №, валюта шотының түрі, ашылған және
жабылған күні).

12. Коэффициент налоговой нагрузки (КНН): период с __________ по __________,
КНН = ____%, при этом исчислено налога _____ тенге на СГД в размере __________ тенге.
13. Сведения о предыдущей налоговой проверке и (или) аудита по налогам:
_____________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(№, дата акта, Ф.И.О. (при его наличии) исполнителя, место проведения, период и вид
проверки (аудита по налогам), сумма доначисленных (исчисленных) налогов, платежей,
штрафов и пени, принятые меры для устранения нарушений)
14. Сведения о наличии лицензируемых и разрешенных видов деятельности:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(№, дата выдачи, приостановления, отзыва, прекращения лицензии, орган выдачи,
лицензируемый и разрешенный вид деятельности).
15. Сведения о фактических видах деятельности:__________________________
____________________________________________________________________
16. Сведения о реорганизации:_________________________________________
17. Сведения о регистрационном учете в качестве электронного налогоплательщика:
_________________________________________________________________________
18. Сведения о регистрационном учете аудируемого субъекта по отдельным видам деятельности:
_________________________________________________________________________
19. Сведения о структурных подразделениях (филиалы и представительства):
____________________________________________________________________
20. Сведения о регистрационных данных контрольно-кассовая машина с ФП:
__________________________________________________________________________
21. Сведения о регистрационных данных терминалов оплаты
____________________________________________________________________
22. Сведения о ранее установленных нарушениях по регистрационным данным
аудируемого субъекта по объектам налогообложения и объектам связанным с налогообложением:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
23. Сведения о юридических лицах в которых аудируемый субъект является собственником (участником):
___________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Сведения аудита по налогам
Настоящим аудитом по налогам установлено следующее:
1. Приостановление (продление, возобновление) деятельности:
____________________________________________________________________

12. Салықтық жүктеме коэффициенті (СЖК): _________ бастап _______
дейінгі кезең, СЖК =___пайыз, бұл ретте ______ теңге мөлшерінде ЖЖТ-ға сомасы _____
теңге салық есептелген. 13. Алдыңғы салықтық тексеру және (немесе) салықтар бойынша
аудит туралы мәліметтер:____________________________________________________
____________________________________________________________________
(актінің №, күні, орындаушының ТАӘ, өткізілген орны, тексерудің
(салықтар бойынша аудиттің) кезеңі және түрі, жете есептелген (есептелген)
салықтардың, төлемдердің, айыппұлдар мен өсімпұлдардың сомасы,
бұзушылықтарды жою үшін қабылданған шаралар)
14. Лицензияланатын және рұқсат берілген қызмет түрінің болуы туралы
мәліметтер:__________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Лицензияның №, берілген күні, уақытша тоқтатылған күні, кері
қайтарып алынған күні, берген орган, лицензияланатын және рұқсат берілген
қызмет түрі).
15. Іс жүзінде айналысатын қызмет түрлері туралы мәліметтер:
_______________________________________________________________
16. Қайта ұйымдастыру туралы мәліметтер: _________________________
_______________________________________________________________
17. Электрондық салық төлеуші ретінде тіркеу есебі туралы мәліметтер:
__________________________________________________________
18. Аудиттелетін субъекті қызметінің жекелеген түрлері бойынша тіркеу есебі
туралы мәліметтер:_______________________________________________
19. Құрылымдық бөлімшелер туралы мәліметтер (филиалдар, өкілдер):
____________________________________________________________________
20. ФЖ бар бақылау-касса машиналар туралы мәліметтер:
_______________________________________________________________
21. Төлем терминалдарында тіркеу дректері туралы
мәліметтер:__________________________________________________________
22. Аудиттелетін субъектінің салық салу объектілерін және салық салуға байланысты
объектілерін тіркеу деректері бойынша бұдан бұрын анықталған бұзушылықтар туралы
мәліметтер:______________________________________
______________________________________________________________
23. Аудиттелетін субъекті меншік иесі (қатысушы) болып табылатын заңды тұлғалар
туралы мәліметтер:__________________________________________________________
2. Салықтар бойынша аудит мәліметтері
Осы Салықтар бойынша аудит мыналарды анықтады:
1. Қызметін тоқтату (ұзарту, жаңғырту):_____________________________

2. Совокупный годовой доход и общий оборот по реализации товаров, работ и услуг
аудируемого субъекта согласно формам налоговых отчетности по корпоративному
(индивидуальному) подоходному налогу и налогу на добавленную стоимость за
соответствующие налоговые периоды:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Приобретенные товары, работы и услуги аудируемого субъекта согласно формам
налоговых отчетностей по корпоративному (индивидуальному) подоходному налогу и
налогу на добавленную стоимость за соответствующие налоговые периоды:
___________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Сведения о реестре полученных и выданных счетов-фактур и перечень актов
выполненных работ аудируемого субъекта за проверяемый период аудита по налогам, с
подтверждением аудируемого субъекта за соответствующие налоговые периоды :
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Количество работников и начисленные суммы их доходов согласно формам
налоговых отчетностей аудируемого субъекта за соответствующие налоговые периоды:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Результаты сверки инвентаризации налоговых отчетностей и лицевых счетов
аудируемого субъекта:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(№ и дата приема налоговой отчетности)
7. Результаты аналитического отчета "Пирамида":
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Сведения об участии аудируемого субъекта в государственных закупках:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
9. Ранее не устраненные нарушения, выявленные органами государственных доходов
в отношении аудируемого субъекта по результатам камерального контроля и принятые меры
по их устранению в ходе аудита по налогам:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
10. Движение денежных средств по кассе, банковским счетам и контрольно-кассовым
машинам с фискальной памятью аудируемого субъекта:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(№ счета, валюта счета, обороты, сальдо на начало и на конец календарного года)

2. Тиісті салықтық кезең ішіндегі корпоративтік (жеке) табыс салығы мен
қосымша құн салығы бойынша салықтық есептіліктердің нысандарына сәйкес
аудиттелетін субъектінің тауарларды, жұмыстарды, қызмет көрсетулерді іске асыруы
бойынша жылдық жиынтық табысы мен жалпы айналымы туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Тиісті салықтық кезең ішіндегі корпоративтік (жеке) табыс салығы мен қосымша құн
салығы бойынша салықтық есептіліктердің нысандарына сәйкес аудиттелетін субъект сатып
алған тауарлар, жұмыстар және қызмет:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Аудиттелетін субъектінің растауымен, тиісті салықтық кезең ішіндегі салықтар бойынша
аудиттің тексеретін кезеңіндегі аудиттелетін субъектінің алынған және берілген шот-
фактуралар тізілімі, орындалған жұмыстардың актілер тізбесі туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Тиісті салықтық кезең ішіндегі жұмыскерлердің саны және аудиттелетін субъектінің
салықтық есептіліктердің нысандарына сәйкес олардың есептелген табыстарының сомасы:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Аудиттелетін субъектінің салықтық есептіліктері мен жеке шоттарын түгендеуді
салыстыру нәтижелері:__________________________________________________________
____________________________________________________________________
(салықтық есептіліктер қабылданған күн және №)
7. "Пирамида" талдамалы есеп нәтижелер:___________________________
____________________________________________________________________
8. Аудиттелетін субъектінің мемлекеттік сатып алуға қатысуы туралы
мәліметтер:__________________________________________________________
____________________________________________________________________
9. Бұдан бұрын камералдық бақылау нәтижелері бойынша аудиттелетін субъектіге
қатысты мемлекеттік кірістер органдары анықтаған, жойылмаған бұзушылық және
салықтар аудиті барысында оларды жою бойынша қабылданған
шаралар:_________________________________________________
___________________________________________________________________
10. Аудиттелетін субъектінің касса, банк шоттары және фискальды жады
бар бақылау-касса машиналары бойынша ақшалай қаражаттың қозғалысы:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(шот №, шот валютасы, айналымы, күнтізбелік жылдың басындағы және
соңындағы сальдо).

11. Результаты направленных запросов по контрагентам аудируемого субъекта в ходе аудита по налогам:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
12. Результаты направленных запросов уполномоченным органам и организациям о
наличии объектов налогообложения и объектов связанных с налогообложением аудируемого
субъекта в ходе аудита по налогам:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
13. Информация по экспортно-импортным операциям аудируемого субъекта в ходе аудита по налогам:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), наименование участника внешнеэкономической деятельности,
общая сумма таможенной стоимости (количество объектов) за соответствующие налоговые периоды)
14. Информация о наличии операции аудируемого субъекта со лжепредприятиями, о
сделках признанных судом совершенным субъектом без намерения осуществления
предпринимательской деятельности, расходов по сделке, признанной судом
недействительной, об операциях с контрагентами, регистрация которых признана судом
недействительной, сведения об операциях с контрагентами, признанные бездействующими:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) индивидуального предпринимателя, наименование
юридического лица, ИИН/БИН, №, даты судебных актов, признания бездействующих
налогоплательщиков и суммы операции по контрагентам)
15. Информация о дебиторской и кредиторской задолженности аудируемого субъекта:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), физического лица, индивидуального предпринимателя,
наименование юридического лица, ИИН/БИН, обороты, сальдо на начало и на конец
соответствующих периодов)
16. Сведения о перемене лиц и прекращении обязательств в договорах и сделках
(цессии, уступках требований, взаимозачете, зачет встречных требований, прощение долга,
отступное, новация, прекращение обязательства невозможностью исполнения, и так далее)
аудируемого субъекта:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
17. Сведения по операциям с нерезидентами аудируемого субъекта:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), наименование нерезидентов, налоговые периоды, код вида
доходов, номер и дата договора (контракта), сумма начисленных и выплаченных доходов)

11. Салықтар бойынша аудит барысында аудиттелетін субъектінің
контрагенттеріне жолданған сұрау салулардың нәтижелері:_________________
_______________________________________________________________
12. Салықтар бойынша аудит барысында аудиттелетін субъектінің салық салу
объектілері және салық салуға байланысты объектілерінің болуы туралы уәкілетті
органдар мен ұйымдарға жолданған сұрау салулардың нәтижелері:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
13. Салықтар бойынша аудит барысында аудиттелетін субъектінің
экспорттық-импорттық операциялары бойынша мәліметтер:
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(сыртқы экономикалық қызметке қатысушының атауы, аты, тегі, әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), тиісті салықтық
кезеңдер бойынша жалпы кедендік құн сомалары (объектінің саны).
14. Аудиттелетін субъектінің жалған кәсіпорындармен жасалған операцияларының
бар-жоғы туралы, сот субъект кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру ниетінсіз жасаған деп
таныған, сот жарамсыз деп таныған мәміле бойынша шығыстар туралы, тіркелуін сот
жарамсыз деп таныған контрагенттермен жасалған, жарамсыз деп танылған операциялар
туралы ақпараттар:__________________________________________________________
____________________________________________________________________
(дара кәсіпкердің ТАӘ, заңды тұлғаның атауы ЖСН/БСН, салық
төлеушіні әрекетсіз деп тану туралы сот актісінің №, күні және контрагент
бойынша операциялар сомасы)
15. Аудиттелетін субъектінің дебиторлық және кредиторлық берешектері туралы
ақпараттар:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(дара кәсіпкердің ТАӘ, заңды тұлғаның атауы ЖСН/БСН, тиісті кезең
басындағы және аяғындағы сальдо, айналымдары)
16. Аудиттелетін субъектінің шарттары мен мәмілелеріндегі тұлғаларды ауыстыру
және міндеттемелерді тоқтату (цессиялар, талаптарын беру, өзара есепке жатқызу, қарсы
талаптарды есепке жатқызу, борышты кешу, бас тарту, жаңалық, орындауға мүмкiндiк
болмағандықтан мiндеттеменiң тоқтатылуы және тағы басқа) туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
17. Аудиттелетін субъектінің бейрезиденттермен операциялары бойынша мәліметтер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Бейрезиденттердің ТАӘ, атауы, салықтық кезеңдер, табыс түрлерінің коды,
шарттың (келісім-шарттың) № мен күні, есептелген және төленген
табыстардың сомалары)

18. Сведения о взаимосвязанных сторонах аудируемого субъекта:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) физического лица, индивидуального предпринимателя,
наименование юридического лица, ИИН/БИН)
19. Сведения о представлении аудируемым субъектом дополнительной налоговой
отчетности с изменениями и дополнениями за период, по которому срок исковой давности
истекает менее чем через один календарный год, в части начисления и (или) пересмотра
исчисленной суммы налогов и других обязательных платежей в бюджет, а также в части переноса убытков:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
20. Сведения, переданные аудиторской организацией в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных
преступным путем, и финансированию терроризма" аудируемого субъекта:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(№, дата направленного документа)
21. Дополнительные сведения:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Результаты аудита по налогам
Приложение № 1
Корпоративный подоходный налог с юридических лиц-резидентов, за исключением
поступлений от организаций нефтяного сектора (КБК______) ____ год (период с __________ по __________).
Режим налогообложения: __________________________________________.
Орган государственных доходов, в котором должны быть произведены
исчисления:_____________________________________________________________________.
Доходы:
Наименование доходов
По данным аудируемого субъекта
По данным аудита по налогам
Отклонение
Расходы (вычеты):
Наименование расходов
По данным аудируемого субъекта
По данным аудита по налогам
Отклонение
Перенесенные убытки и корректировки:
Наименование убытков
По данным аудируемого субъекта
По данным аудита по налогам
Отклонение
Расчет налогооблагаемого дохода:
Наименование статьи расчета
По данным аудируемого субъекта
По данным аудита по налогам
Отклонение
1
Совокупный годовой доход после корректировки
2
Всего вычетов (по расходам)
3
Всего перенесенные убытки и корректировки
4
Налогооблагаемый доход (с учетом корректировки)
5
Убыток (с учетом корректировки и перенесенных убытков)
6
Ставка налога, в %
7
Всего исчислено налога
8
Льгота по налогу
9
Всего исчислено налога по льготе
10
Переплата по лицевому счету
Расхождения:______________________________________________________
(сумма расхождений в тенге);
Исчисленные (уменьшенные) суммы налогов и убытков:_________________
Всего исчислено налога по статье:____________________________________
(сумма исчисленных (уменьшенных) налогов и убытков в тенге, период)
Причины расхождения и основание для исчисления налогов:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Доказательства:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Приложение № 2
Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты
(КБК ________) _______ год (период с ________ по __________).
Режим налогообложения _____________________________________.
Орган государственных доходов в котором должны быть исчисления______.
Доходы:
Наименование доходов
По данным аудируемого субъекта
По данным аудиторского заключения
Отклонение
Расходы (вычеты):
Наименование расходов
По данным аудируемого субъекта
По данным аудиторского заключения
Отклонение
Перенесенные убытки и корректировки:
Наименование убытков
По данным аудируемого субъекта
По данным аудиторского заключения
Отклонение
Необлагаемые обороты:
Наименование оборотов
По данным аудируемого субъекта
По данным аудиторского заключения
Отклонение
Расчет налогооблагаемого дохода:
Наименование статьи расчета
По данным аудируемого субъекта
По данным аудиторского заключения
Отклонение
1
Совокупный годовой доход после корректировки
2
Всего вычетов (по расходам)
3
Всего перенесенные убытки корректировки
4
Необлагаемые обороты
5
Налогоблагаемый доход (с учетом корректировки)
6
Убыток (с учетом корректировки и перенесенных убытков)
7
Ставка налога, в %
8
Всего исчислено налога
9
Льгота по налогу
10
Всего исчислено налога по льготе
11
Переплата по лицевому счету
Расхождения:______________________________________________________
(сумма расхождений в тенге);
Исчисленные (уменьшенные) суммы налогов и убытков:_________________
Всего исчислено налога по статье:____________________________________
(сумма исчисленных (уменьшенных) налогов и убытков в тенге, период)
Причины расхождения и основание для исчисления налогов:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Доказательства:
_________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Приложение № 3
Налог на добавленную стоимость на произведенные товары, выполненные работы и
оказанные услуги на территории Республики Казахстан (КБК______) ____ год __ квартал
(период с __________ по __________).
Режим налогообложения:__________________________________________
Орган государственных доходов, в котором должны быть произведены
исчисления___________________.
Начисления по НДС:
Наименование начислений
Оборот по данным аудируемого субъекта
НДС по данным аудируемого субъекта
Оборот по данным аудита по налогам
НДС по данным аудита по налогам
Отклонение по НДС
НДС относимый в зачет:
Наименование НДС, относимого в зачет
Оборот по данным аудируемого субъекта
НДС по данным аудируемого субъекта
Оборот по данным аудита по налогам
НДС по данным аудита по налогам
Отклонение по НДС
Расчет НДС:
Наименование расчета по НДС
Оборот по данным аудируемого субъекта
НДС по данным аудируемого субъекта
Оборот по данным аудита по налогам
НДС по данным аудита по налогам
Отклонение по НДС
1
Всего начислено НДС
2
Сумма НДС относимого в зачет
3
а) раздельный метод
4
б) пропорциональный метод
5
НДС, подлежащий уплате
6
Льгота по налогу (для с/х товаропроизводителей)
7
НДС, подлежащий к уплате (для с/х товаропроизводителей)
8
Превышение НДС, относимого в зачет
9
Льгота по налогу
10
Превышение НДС, относимого в зачет
Расхождения:_________________________________________________________
(сумма расхождений в тенге);
Исчисленные (уменьшенные) суммы налогов и платежей:___________________
Всего исчислено налога по статье:_______________________________________
(сумма исчисленных (уменьшенных) налогов в тенге, период)
Причины расхождения и основание для исчисления налогов:
________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Доказательства:____________________________________________________
_________________________________________________________________
Приложение № 4
Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты
(КБК ______) _______ год квартал (период с ________ по __________).
Режим налогообложения ________________________________________
Орган государственных доходов, в котором должны быть произведены
исчисления_____________________________.
По данным аудируемого субъекта:
Количество работников: __; Фонд оплаты труда: __
По данным аудита по налогам:
Количество работников: __; Фонд оплаты труда: __
Расчет индивидуального подоходного налога:
Доход (данные аудируемого субъекта)
Доходы, не подлежащие налогообложению (данные аудируемого субъекта)
Сумма ОПВ (данные аудируемого субъекта)
Сумма ИПН (данные аудируемого субъекта)
Выплачено дохода (данные аудируемого субъекта)
Доход (данные аудита по налогам)
Доходы, не подлежащие налогообложению (данные аудита по налогам)
Итого:
Расчет индивидуального подоходного налога (продолжение):
Сумма ОПВ (данные аудита по налогам)
Сумма ИПН (данные аудита по налогам)
Выплачено дохода (данные аудита по налогам)
Расхождения по доходам
Расхождения по налогам
Недобор (по данным аудируемого субъекта/ и данные аудита по налогам соответственно)
Перебор (по данным аудируемого субъекта/ и данные аудита по налогам соответственно)
Примечание
Итого:
Ежемесячный расчет индивидуального подоходного налога:
Месяц
Долг по доходам на начало периода
Долг по налогу на начало периода
Исчислен доход за период
Исчислен налог за период
Выплачен доход за период
Перечислен налог за период
Итого:
Ежемесячный расчет индивидуального подоходного налога (продолжение):
Удельный вес
Исчислен налог по данным аудируемого субъекта
Исчислен налог по данным аудита по налогам
Отклонение
Переплата
ИТОГО
Итого:
Расхождения:______________________________________________________
(сумма расхождений в тенге);
Исчисленные (уменьшенные) суммы налогов: __________________________
Всего исчислено налога по статье:_____________________________________
(сумма исчисленных (уменьшенных) налогов в тенге, период)
Причины расхождения и основание для исчисления налогов:
_________________________________________________________________
Доказательства:
_________________________________________________________________
Приложение № 5
Прочие виды налогов и платежей (КБК ______) ____ год__ квартал (с __________ по __________).
Режим налогообложения _________________________________________.
Орган государственных доходов, в котором должны быть произведены исчисления
__________________.
Единицы измерения объекта налогообложения:______
Расчет прочих налогов и платежей:
Наименование объекта налогообложения (единица измерения объекта, ставка объекта)
Объект по данным аудируемого субъекта
Налог/платеж по данным аудируемого субъекта
Объект по данным аудита по налогам
Налог/платеж по данным аудита по налогам
Отклонение
Примечание
Наименование статьи расчета
Объект по данным аудируемого субъекта
Налог/платеж по данным аудируемого субъекта
Объект по данным аудита по налогам
Налог/платеж по данным аудита по налогам
Отклонение
1
Исчислено налога/платежа
2
Льгота по налогу
3
Исчислено налога по льготе
4
Переплата по лицевому счету
Расхождения:______________________________________________________
(сумма расхождений в тенге)
Исчисленные (уменьшенные) суммы налогов, платежей: ______________
Всего исчислено налога по статье:
______________________________________________________________
(сумма исчисленных (уменьшенных) налогов, платежей в тенге, период)
Причины расхождения и основание для исчисления налогов:
_________________________________________________________________
Доказательства:
_________________________________________________________________
Приложение № 6
Заполняется при отсутствии налогооблагаемой базы

18. Аудиттелетін субъектінің өзара байланысы туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(дара кәсіпкердің, жеке тұлғаның ТАӘ, заңды тұлғаның атауы ЖСН/БСН).
19. Аудиттелетін субъектінің, салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті
төлемдер сомасының есептелуі және (немесе) есептелген соманы қайта қарау бөлігінде,
талап қою мерзімі өтуіне күнтізбелік біржылдан аз қалған кезеңге өзгерістері мен
толықтырулары бар қосымша салықтық есептілікті ұсынуы туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
20. "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және
терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңына
сәйкес аудиттелетін субъекті аудиторлық ұйымдарға берген мәліметтер:
_____________________________________________________________________________
(жолданған құжаттың №, күні)
21. Қосымша мәліметтер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Салықтар бойынша аудит нәтижелері
№ 1-қосымша
Мұнай секторының ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, резидент-заңды тұлғалардан түсетін корпоративтік табыс салығы (БСК______) ____ жыл (__________ бастап __________ дейінгі кезең).
Салық салу режимі: ______________________________________________.
Есептеулер жүргізілуі тиіс мемлекеттік кірістер органы: _______________.
Кірістер:
Кірістердің атауы
Аудиттелетін субъектінің деректері бойынша
Салықтар бойынша аудит деректері бойынша
Ауытқу
Шығыстар (шегерімдер):
Шығыстардың атауы
Аудиттелетін субъектінің деректері бойынша
Салықтар бойынша аудит деректері бойынша
Ауытқу
Залалдарды ауыстыру, түзетулер:
Залалдардың атауы
Аудиттелетін субъектінің деректері бойынша
Салықтар бойынша аудит деректері бойынша
Ауытқу
Салық салынатын кірісті есептеу:
Есептеу бабының атауы
Аудиттелетін субъектінің деректері бойынша
Салықтар бойынша аудит деректері бойынша
Ауытқу
1
Түзетуден кейінгі жылдық жиынтық кіріс
2
Барлық шегерімдер (шығыстар)
3
Барлық ауыстырылған залалдар мен түзетулер
4
Салық салынатын кіріс (түзетуді есепке алғанда)
5
Залалдар (ауыстырылған залалдар мен түзетулерді есепке алғанда)
6
салықтың мөлшерлемесі, %
7
Барлық есептелген салық
8
Салық бойынша жеңілдік
9
Жеңілдік бойынша есептелген салықтың барлығы
10
Жеке шот бойынша артық төлем
Алшақтықтар:
____________________________________________________________________
(алшақтықтар сомасы теңгемен)
Есептелген (азайтылған) салықтар мен залалдардың
сомасы:_____________
Бап бойынша есептелген салықтың барлығы:
____________________________________________________________
(есептелген (азайтылған) салықтар мен залалдардың сомасы, кезең)
Алшақтықтың себептері және салық
есептеу үшін негіздеме:
____________________________________________________________________
Дәлелдемелер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
№ 2-қосымша
Төлем көзінен салық салынбайтын кірістерден алынатын жеке табыс салығы
(БСК _________) ________ жыл (________ бастап ________ дейінгі кезең).
Салық салу режимі: __________________________________________.
Есептеулер жүргізілуі тиіс мемлекеттік кірістер органы:___________.
Кірістер:
Кірістердің атауы
Аудиттелетін субъектінің деректері бойынша
Салықтар бойынша аудит деректері бойынша
Ауытқу
Шығыстар (шегерімдер):
Шығыстардың атауы
Аудиттелетін субъектінің деректері бойынша
Салықтар бойынша аудит деректері бойынша
Ауытқу
Залалдарды ауыстыру, түзетулер:
Залалдардың атауы
Аудиттелетін субъектінің деректері бойынша
Салықтар бойынша аудит деректері бойынша
Ауытқу
Салық салынбайтын айналымдар:
Айналымдардың атауы
Аудиттелетін субъектінің деректері бойынша
Салықтар бойынша аудит деректері бойынша
Ауытқу
Салық салынатын кірісті есептеу:
Есептеу бабының атауы
Аудиттелетін субъектінің деректері бойынша
Аудиторлық қорытындының деректері бойынша
Ауытқу
1
Түзетуден кейінгі жылдық жиынтық кіріс
2
Барлық шегерімдер (шығыстар)
3
Барлық ауыстырылған залалдар мен түзетулер
4
Салық салынбайтын айналымдар
5
Салық салынатын кіріс (түзетуді есепке алғанда)
6
Залалдар (ауыстырылған залалдар мен түзетулерді есепке алғанда)
7
Салық мөлшерлемесі, %
8
Барлық есептелген салық
9
Салық бойынша жеңілдік
10
Жеңілдік бойынша есептелген салықтың барлығы
11
Жеке шот бойынша артық төлем
Алшақтық:
____________________________________________________________________
(алшақтықтың сомасы теңгемен)
Есептелген (азайтылған) салықтар мен залалдардың
сомасы:______________________________________________________________
Бап бойынша есептелген салықтың
барлығы:____________________________________________________________
(есептелген (азайтылған) салықтар мен залалдардың сомасы, кезең)
Алшақтықтың себептері және салықты есептеу үшін негіздеме:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Дәлелдемелер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
№ 3-қосымша
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген тауарлар, орындалған жұмыстар,
көрсетілген қызмет бойынша қосымша құн салығы (БСК ______)
____ жылы __ тоқсан (__________ бастап __________ дейінгі кезең).
Салық салу режимі: ______________________________________________.
Есептеу жүргізілуі тиіс мемлекеттік кірістер органы:__________________.
ҚҚС бойынша есептеулер:
Есептеулердің атауы
Аудиттелетін субъектінің деректері бойынша айналым
Аудиттелетін субъектінің деректері бойынша ҚҚС
Салықтар бойынша аудит деректері бойынша айналым
Салықтар бойынша аудит деректері бойынша ҚҚС
ҚҚС бойынша ауытқу
Есепке жатқызылатын ҚҚС:
Есепке жатқызылатын ҚҚС атауы
Аудиттелетін субъектінің деректері бойынша айналым
Аудиттелетін субъектінің деректері бойынша ҚҚС
Салықтар бойынша аудит деректері бойынша айналым
Салықтар бойынша аудит деректері бойынша ҚҚС
ҚҚС бойынша ауытқу
ҚҚС есебі:
ҚҚС бойынша есептердің атауы
Аудиттелетін субъектінің деректері бойынша айналым
Аудиттелетін субъектінің деректері бойынша ҚҚС
Салықтар бойынша аудит деректері бойынша айналым
Салықтар бойынша аудит деректері бойынша ҚҚС
ҚҚС бойынша ауытқу
1
Барлық есептелген ҚҚС
2
Есепке жатқызылатын ҚҚС сомасы
3
а) бөлек есепке алу әдісі
4
б) барабарлық әдісі
5
Төлеуге жататын ҚҚС
6
Салық бойынша жеңілдік (ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілер үшін)
7
Төленуге жататын ҚҚС (ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілер үшін)
8
Есепке жатқызылған ҚҚС-тің асып кетуі
9
Салық бойынша жеңілдік
10
Есепке жатқызылған ҚҚС-тің асып кетуі
Алшақтық:
___________________________________________________________________
(алшақтықтың сомасы теңгемен);
Есептелген (азайтылған) салықтар мен залалдардың сомасы:
______________________________________________________________
Бап бойынша есептелген салықтың барлығы:
____________________________________________________________
(есептелген (азайтылған) салықтар мен залалдардың сомасы, кезең)
Алшақтықтың себептері және салықты есептеу үшін негіздеме:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Дәлелдемелер:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_____________________________________________________________
№ 4-қосымша
Төлем көзінен салық салынатын кірістен жеке табыс салығы (БСК ______)
____ жыл __ тоқсан (____ бастап ____ дейінгі кезең)
Салық салу режимі: ______________________________________________.
Есептеу жүргізілуі тиіс мемлекеттік кірістер органы:__________________.
Аудиттелетін субъектінің мәліметі бойынша:
Қызметкерлердің саны: __; Еңбекақы төлеу қоры: ____________________
Салықтар бойынша аудит деректері бойынша:
Қызметкерлердің саны: __; Еңбекақы төлеу қоры: ____________________
Жеке табыс салығы бойынша есеп:
Кіріс (Аудиттелетін субъектінің деректері)
Салық салынбайтын кірістер (Аудиттелетін субъектінің деректері)
МЗЖ сомасы (Аудиттелетін субъектінің деректері)
ЖТС сомасы (Аудиттелетін субъектінің деректері)
Төленген кірістер (Аудиттелетін субъектінің деректері)
Кірістер (Салықтар бойынша аудит деректері)
Салық салынбайтын кірістер (Салықтар бойынша аудит деректері)
Жиыны:
Жеке табыс салығының есебі (жалғасы):
МЗЖ сомасы (Салықтар бойынша аудит деректері)
ЖТС сомасы (Салықтар бойынша аудит деректері)
Төленген кірістер (Салықтар бойынша аудит деректері)
Кірістер бойынша алшақтық
Салықтар бойынша алшақтық
Жеткіліксіз жиналған
(Аудиттелетін субъект және тиісті салықтар бойынша аудит деректері)
Артық жиналған
(Аудиттелетін субъект және тиісті салықтар бойынша аудит деректері)
Ескертпе
Жиыны:
Жеке табыс салығының ай сайынғы есебі:
Ай
Кірістер бойынша кезең басындағы борыш
салық бойынша кезең басындағы борыш
Кезең ішінде есептелген кіріс
Кезең ішінде есептелген салық
Кезең ішінде төленген кіріс
Кезең ішінде аударылған салық
Жиыны:
Жеке табыс салығының ай сайынғы есебі (жалғасы):
Үлес салмағы
Аудиттелетін субъектінің деректері бойынша есептелген салық
салықтар бойынша аудит деректері бойынша есептелген салық
Ауытқу
Артық төлем
жиыны
жиыны:
Алшақтық:
____________________________________________________________________
(алшақтықтың сомасы теңгемен)
Есептелген (азайтылған) салықтар мен залалдардың
сомасы:_____________
Бап бойынша есептелген салықтың
барлығы:____________________________________________________________
(есептелген (азайтылған) салықтар мен залалдардың сомасы, кезең)
Алшақтықтың себептері және салықты есептеу үшін негіздеме:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Дәлелдемелер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
№ 5-қосымша
Басқа салықтар мен төлемдер түрі (БСК ______) ____ жыл__ тоқсан
(________ бастап __________дейінгі кезең).
Салық салу режимі:_______________________________________________
Есептеу жүргізілуі тиіс мемлекеттік кірістер органы: __________________
Салық салу объектісінің өлшем бірлігі:______________________________
Басқа салықтар мен төлемдер есебі:
Салық салу объектісінің атауы (объектінің өлшем бірлігі, объектінің мөлшерлемесі)
Аудиттелетін субъектінің деректері бойынша объектісі
Аудиттелетін субъектінің деректері бойынша салық/төлем
салықтар бойынша аудит деректері бойынша объект
салықтар бойынша аудит деректері бойынша салық/төлем
Ауытқу
Ескертпе
Есептеу бабының атауы
Аудиттелетін субъектінің деректері бойынша объектісі
Аудиттелетін субъектінің деректері бойынша салық/төлем
салықтар бойынша аудит деректері бойынша объект
салықтар бойынша аудит деректері бойынша салық/төлем
Ауытқу
1
Есептелген салық/төлем
2
Салық бойынша жеңілдік
3
Жеңілдік бойынша есептелген салық
4
Жеке шоты бойынша артық төлем
Алшақтық:
____________________________________________________________________
(алшақтықтың сомасы теңгемен)
Есептелген (азайтылған) салықтар мен залалдардың сомасы:____________
Бап бойынша есептелген салықтың
барлығы:____________________________________________________________
(есептелген (азайтылған) салықтар мен залалдардың сомасы, кезең)
Алшақтықтың себептері және салықты есептеу үшін негіздеме:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Дәлелдемелер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
№ 6-қосымша
Салық салынатын база болмаған кезде толтырылады

1) Отчетный период: _____________________________________________
2) Виды налогов и платежей (КБК):_________________________________
3) Действующий вид налогов и платежей:___________________________
4) Режим налогообложения:________________________________________
5) Орган государственных доходов, в котором должны быть произведены исчисления
(код ОГД):_________________________________________________
По данным аудиторского заключения:
При аудите по налогам по вопросу правильности исчисления за период c _____ по
______ нарушений и расхождений не установлено, в связи с отсутствием налогооблагаемой базы.
Заполняется при осуществлении безлицензионной деятельности
1) Отчетный период: _____________________________________________
2) Виды налогов и платежей (КБК):_________________________________
3) Действующий вид налогов и платежей:___________________________
4) Режим налогообложения:_______________________________________
5) Орган государственных доходов, в котором должны быть произведены исчисления
(код ОГД):____________
По данным аудиторского заключения:
При аудите по налогам по вопросу правильности исчисления за период c _____ по ______ нарушений и расхождений не установлено, в связи с отсутствием налогооблагаемой базы.
Приложение № 7
Корпоративный подоходный налог с юридических лиц-резидентов, за исключением
поступлений от организаций нефтяного сектора (КБК ______) (индивидуальный подоходный
налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты КБК ______).
Социальный налог (КБК ____) ____ год __ квартал (с ______по _______).
Режим налогообложения _________________________________________.
Орган государственных доходов, в котором должны быть произведены
исчисления________________.
Расчет налога для субъектов малого бизнеса:
Статья расчета
По данным аудируемого субъекта
По данным аудита по налогам
Расхождение (+/-)
1
Доход за налоговый период
2
Ставка налога
3
Сумма исчисленного налога
4
Сумма дохода, превышающая предельную сумму дохода
5
Среднесписочная численность работников, зарплата не менее 2-х или 2,5 кратного МРЗП
6
Корректировка налога в сторону уменьшения от среднесписочной численности работников
7
Сумма налога с учетом корректировки
8
Сумма корпоративного (индивидуального) подоходного налога
9
Перплата по лицевому счету КПН (ИПН)
10
Сумма социального налога
11
Переплата по лицевому счету
Расхождения:___________________________________________________
(сумма расхождений в тенге)
Исчисленные (уменьшенные) суммы налогов: _______________________
Всего исчислено налога по статье:__________________________________
(сумма исчисленных (уменьшенных) налогов в тенге, период)
Причины расхождения и основание для исчисления налогов:
_________________________________________________________________
Доказательства:
_________________________________________________________________
Приложение № 8
Виды подакцизных товаров (КБК____):________год (с ______ по ______).
Режим налогообложения _________________________________________.
Орган государственных доходов, в котором должны быть произведены исчисления __________________.
Акциз:
Месяц
Наименование объекта
Ставка акциза (аудируемый субъект)
Количество объектов (аудируемый субъект)
Сумма оборота (аудируемый субъект)
Сумма акциза (аудируемый субъект)
Ставка акциза (аудит по налогам)
Количество объектов (аудит по налогам)
Сумма оборота (аудит по налогам)
Сумма акциза (аудит по налогам)
Исчислено
Переплата по лицевому счету
Итого
Примечание
Расхождения:___________________________________________________
(сумма расхождений в тенге);
Исчисленные (уменьшенные) суммы налогов: _________________________
Всего исчислено налога по статье:___________________________________
(сумма исчисленных (уменьшенных) налогов в тенге, период)
Причины расхождения и основание для исчисления налогов:
_________________________________________________________________
Доказательства:
_________________________________________________________________
Приложение № 9
Фиксированный налог (КБК ____) ___ год __ квартал (с _____ по _____).
Режим налогообложения _________________________________________.
Орган государственных доходов, в котором должны быть произведены исчисления __________________.
Фиксированный налог:
Наименование объекта налогобложения (единица измерения объекта)
Ставка фиксированного налога (данные аудируемого субъекта)
Количество объектов (данные аудируемого субъекта)
Сумма фиксированного налога (данные аудируемого субъекта)
Ставка фиксированного налога (данные аудита по налогам)
Количество объектов (данные аудита по налогам)
Сумма фиксированного налога (данные аудита по налогам)
Расхождение
Итого:
Расхождения:_____________________________________________________
(сумма расхождений в тенге);
Исчисленные (уменьшенные) суммы налогов: _______________________
Всего исчислено налога по статье:__________________________________
(сумма исчисленных (уменьшенных) налогов в тенге, период)
Причины расхождения и основание для исчисления налогов:
_________________________________________________________________
Доказательства:
_________________________________________________________________
Приложение № 10
Налог на игорный бизнес (КБК ___) ___ год __ квартал (с ____ по ___).
Режим налогообложения _________________________________________.
Орган государственных доходов, в котором должны быть произведены исчисления _____________________.
Налог на игорный бизнес:
Наименование объекта налогобложения (единица измерения объекта)
Ставка по налогу на игорный бизнес (данные аудируемого субъекта)
Количество объектов (данные аудируемого субъекта)
Сумма по налогу на игорный бизнес (данные аудируемого субъекта)
Ставка по налогу на игорный бизнес (данные аудита по налогам)
Количество объектов (данные аудита по налогам)
Сумма по налогу на игорный бизнес (данные аудита по налогам)
Расхождение
Расчет налога на игорный бизнес:
Наименование объекта налогобложения (единица измерения объекта)
Ставка по налогу на игорный бизнес (данные аудируемого субъекта)
Количество объектов (данные аудируемого субъекта)
Сумма по налогу на игорный бизнес (данные аудируемого субъекта)
Ставка по налогу на игорный бизнес (данные аудита по налогам)
Количество объектов (данные аудита по налогам)
Сумма по налогу на игорный бизнес (данные аудита по налогам)
Расхождение
1
Исчислено налога на игорный бизнес
2
Сумма дополнительного платежа, подлежащего уплате в бюджет
3
Переплата по лицевому счету (КПН)
Расхождения:___________________________________________________
(сумма расхождений в тенге);
Исчисленные (уменьшенные) суммы налогов: _______________________
Всего исчислено налога по статье:__________________________________
(сумма исчисленных (уменьшенных) налогов в тенге, период)
Причины расхождения и основание для исчисления налогов:
_________________________________________________________________
Доказательства:
_________________________________________________________________
Приложение № 11*
Расшифровка доходов и расходов некоммерческих организаций ______ год
(с _________ по _______).
Всего поступление активов, в том числе кредитов и авансов полученных:
Дата документа
Номер документа
Назначение платежа
Наименование товаров, работ и услуг
Стоимость единицы в тенге
Стоимость единицы в валюте
Количество
Сумма в тенге
Сумма в валюте
Наименование валюты
Всего поступление активов, в том числе кредитов и авансов полученных (продолжение):
Нерезидент
ИИН/БИН
Наименование юридического (физического) лица
Страна резидентства
Банк нерезидент
Наименование банка
БИК
Вид счета
Номер счета
Примечание
Всего расходов периода:
Дата документа
Номер документа
Назначение платежа
Наименование товаров, работ и услуг
Стоимость единицы в тенге
Стоимость единицы в валюте
Количество
Сумма в тенге
Сумма в валюте
Наименование валюты
Всего расходов периода (продолжение):
Нерезидент
ИИН/БИН
Наименование юридического (физического) лица
Страна резидентства
Банк нерезидент
Наименование банка
БИК
Вид счета
Номер счета
Примечание
* Примечание: Данное приложение заполняется по некоммерческим организациям.

1) Есепті кезең: __________________________________________________
2) Салықтар мен төлемдердің түрлері (БСК):__________________________
3) Салықтар мен төлемдердің қолданыстағы түрі:______________________
4) Салық салу режимі:____________________________________________
5) Есептеу жүргізілуі тиіс мемлекеттік кірістер органы (МКО коды):
_______________________________________________________________
Аудиторлық қорытындының деректері бойынша:
Салық салынатын базасы болмауына байланысты салықтар бойынша ____ бастап
____ дейінгі кезеңдегі есептеу дұрыстығы мәселесі бойынша салықтар бойынша аудит
кезінде бұзушылықтар мен алшақтықтар анықталмаған.
Лицензиясыз қызметті жүзеге асыру кезінде толтырылады
1) Есепті кезең: __________________________________________________
2) Салықтар мен төлемдердің түрлері (БСК):__________________________
3) Салықтар мен төлемдердің қолданыстағы түрі:______________________
4) Салық салу режимі:_________________________________________
5) Есептеу жүргізілуі тиіс мемлекеттік кірістер органы (МКО
коды):_______________________________________________________________
Аудиторлық қорытындының деректері бойынша:
Салық салынатын базасы болмауына байланысты салықтар бойынша ____ бастап
____ дейінгі кезеңдегі есептеу дұрыстығы мәселесі бойынша салықтар бойынша аудит
кезінде бұзушылықтар мен алшақтықтар анықталмаған.
№ 7-қосымша
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, резидент- заңды
тұлғалардан түсетін корпоративтік табыс салығы (БСК_____) ____ жыл (__________ бастап
__________ дейінгі кезең).
(Төлем көзінен салық салынбайтын, жеке табыс салығы (БСК _________).
Әлеуметтік салық (БСК______) ____ жыл __ тоқсан (__________ бастап __________
дейінгі кезең).
Салық салу режимі: __________________________________________.
Есептеу жүргізілуі тиіс мемлекеттік кірістер органы: _____________.
Шағын бизнес субъектілері үшін салық есебі:
Есептеу бабының атауы
Аудиттелетін субъектінің деректері бойынша
Салықтар бойынша аудит деректері бойынша
Алшақтық (+/-)
1
Салық кезеңі үшін кіріс
2
Салық мөлшерлемесі
3
Есептелген салық сомасы
4
Кірістің шекті сомасынан асып кеткен кіріс сомасы
5
жалақысы кемінде 2 немесе 2,5 еселенген ЕТЖ-ні құрайтын жұмыскерлердің орташа тізімдік саны
6
Салықты жұмыскерлердің орташа тізімдік санынан азайту жағына түзету
7
Түзетуді есепке ала отырып, салық сомасы
8
Корпоративтік (жеке) табыс салығының сомасы
9
КТС (ЖТС) жеке шоты бойынша артық төлем
10
Әлеуметтік салық сомасы
11
Жеке шот бойынша артық төлем
Алшақтық:
____________________________________________________________________
(алшақтықтың сомасы теңгемен)
Есептелген (азайтылған) салық сомасы:_____________
Бап бойынша есептелген салықтың барлығы:
____________________________________________________________
(есептелген (азайтылған) салықтардың сомасы, кезең)
Алшақтықтың себептері және салықты есептеу үшін негіздеме:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Дәлелдемелер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8-қосымша
Акцизделетін тауарлардың түрі (БСК ______):_______________жыл
(________ бастап ________ дейінгі кезең).
Салық салу режимі: __________________________________________.
Есептеу жүргізілуі тиіс мемлекеттік кірістер органы:______________.
Акциз
Айы
Объектің атауы
Акциз мөлшерлемесі (аудиттелетін субъект)
Объектілердің саны (аудиттелетін субъект)
Айналымның сомасы (аудиттелетін субъект)
Акциз сомасы (аудиттелетін субъект)
Акциз мөлшерлемесі (салықтар бойынша аудит бойынша)
Акциз (жалғасы):
Объектілердің саны (салықтар бойынша аудит)
Айналымның сомасы (салықтар бойынша аудит)
Акциз сомасы (салықтар бойынша аудит)
Есептелген сомасы
Жеке шот бойынша артық төлем
жиыны
Ескертпе
Алшақтық:
____________________________________________________________________
(алшақтықтың сомасы теңгемен)
Есептелген (азайтылған) салықтардың сомасы:_______________________
Бап бойынша есептелген салықтың
барлығы:____________________________________________________________
(есептелген (азайтылған) салықтардың сомасы, кезең)
Алшақтықтың себептері және салықты есептеу үшін негіздеме:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Дәлелдемелер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
№ 9-қосымша
Ойын бизнесі салығы (БСК ______) ____ жыл __ тоқсан (__________бастап
__________ дейінгі кезең).
Салық салу режимі: ______________________________________________.
Есептеу жүргізілуі тиіс мемлекеттік кірістер органы:__________________.
Ойын бизнесі салығы:
Салық салу объектісінің атауы (объектінің өлшем бірлігі)
Ойын бизнесі салығының мөлшерлемесі (аудиттелетін субъектінің деректері)
Объектінің саны (Аудиттелетін субъектінің деректері)
Ойын бизнесі салығының сомасы (Аудиттелетін субъектінің деректері)
Ойын бизнесі салығының мөлшерлемесі (салықтар бойынша аудит деректері)
Объектінің саны (салықтар бойынша аудит деректері)
Ойын бизнесі салығының сомасы (салықтар бойынша аудит деректері)
Алшақтық
Ойын бизнесі салығының есебі:
Салық салу объектісінің атауы (объектінің өлшем бірлігі)
Ойын бизнесі салығының мөлшерлемесі (аудиттелетін субъектінің деректері)
Объектінің саны (Аудиттелетін субъектінің деректері)
Ойын бизнесі салығының сомасы (Аудиттелетін субъектінің деректері)
Ойын бизнесі салығының мөлшерлемесі (салықтар бойынша аудит деректері)
Объектілердің саны (салықтар бойынша аудит деректері)
Ойын бизнесі салығының сомасы (салықтар бойынша аудит деректері)
Алшақтық
1
Есептелген ойын бизнесі салығы
2
Бюджетке төленуге жататын қосымша төлем сомасы
3
Жеке шоты бойынша артық төлем (КТС)
Алшақтық:
____________________________________________________________________
(алшақтықтың сомасы теңгемен) Есептелген (азайтылған) салықтардың
сомасы:_____________ Бап бойынша есептелген салықтың
барлығы:____________________________________________________________ (есептелген
(азайтылған) салықтардың сомасы, кезең)
Алшақтықтың себептері және салықты есептеу үшін негіздеме:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Дәлелдемелер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
№ 10-қосымша*
Коммерциялық емес ұйымдардың кірістері мен шығыстарының ашып
жазылуы _______ жыл (__________ бастап ________ дейінгі кезең).
Келіп түскен активтердің, оның ішінде кредиттер мен алынған аванстардың барлығы:
Құжаттың күні
Құжаттың нөмірі
Төлем тапсырмасы
Тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің атауы
Бірліктің құны теңгемен
Бірліктің құны валютамен
Саны
Сомасы теңгемен
Сомасы валютамен
Валютаның атауы
Келіп түскен активтердің, оның ішінде кредиттер мен алынған аванстардың барлығы (жалғасы):
Бейрезидент
ЖСН/БСН
Заңды (жеке) тұлғаның атауы
Резиденттік елі
Бейрезидент банк
Банктің атауы
БСК*
Шоттың түрі
Шоттың нөмірі
Ескертпе
Кезеңдегі шығыстардың барлығы:
Құжаттың күні
Құжаттың нөмірі
Төлем тапсырмасы
Тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің атауы
Бірліктің құны теңгемен
Бірліктің құны валютамен
Саны
Сомасы теңгемен
Сомасы валюта мен
Валютаның атауы
Кезеңдегі шығыстардың барлығы (жалғасы):
Бейрезидент
ЖСН/БСН
Заңды (жеке) тұлғаның атауы, тегі, аты, әкесінің аты
Резиденттік елі
Бейрезидент банк
Банктің атауы
БСК
Шоттың түрі
Шоттың нөмірі
Ескертпе
*Ескертпе: осы қосымшаны коммерциялық емес ұйымдар толтырады.

4. Заключение
По результатам аудита по налогам выявлены следующие обязательства по исчислению и уплате налогов и других обязательных платежей в бюджет, исчислению, удержанию, перечислению обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, исчислению и уплате социальных отчислений:
Код налога, платежа
Вид налога, платежа
Сумма к исчислению
Сумма к уменьшению
Информация о выявленных нарушениях по результатам аудита по налогам, и об их
устранении аудируемым субъектом в ходе аудита по налогам
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Приложение к аудиторскому заключению на ____ листах.
Лица, проводившие аудит по налогам:
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) аудиторов-исполнителей, подпись, №, дата выдачи
квалификационного свидетельства).
Аудиторское заключение по налогам получил (-а):
_______________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) аудируемого субъекта и (или) представителя, подпись, дата)
Аудиторское заключение по налогам вручено аудируемому субъекту:
_________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) должностного лица аудиторской организации, подпись, дата)
Аудиторское заключение по налогам отправлено аудируемому субъекту:
____________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения, нарочно, заказным
письмом с уведомлением).
Расшифровка аббревиатур:
КБК - код бюджетной классификации;
БИК - банковский идентификационный номер;
БИН - бизнес-идентификационный номер;
МРЗП - минимальный размер зароботной платы;
СГД - совокупный годовой доход;
ИИН - индивидуальный идентификационный номер;
ИПН - индивидуальный подоходный налог;
КПН - корпоративный подоходный налог;
НДС - налог на добавленную стоимость;
ОПВ - обязательные пенсионные взносы;
ОГД - орган государственных доходов;
КНН - коэффициент налоговой нагрузки;
Ф.И.О. - фамилия, имя, отчество;
ФП - фискальная память.

4. Қорытынды
Салықтар бойынша аудит нәтижелері бойынша салықтарды және бюджетке төлентетін басқа да міндетті төлемдерді есептеу және төлеу, міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есептеу, ұстап қалу, аудару әлеуметтік аударымдарды есептеу және төлеу бойынша мынадай міндеттемелер айқындалды:
Салықтың, төлемнің коды
Салықтың, төлемнің түрі
Есептелетін сома
Азайтылатын сома
Салықтар бойынша аудит нәтижесінде анықталған бұзушылықтар туралы және оларды аудиттелетін субъектінің салықтар бойынша аудит барысында жоюы туралы ақпарат
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Аудиторлық қорытындыға қосымша ____ парақта.
Салықтар бойынша аудитті жүргізген адамдар:_______________________
(Атқарушы-аудиторлардың ТАӘ, қолы, біліктілік куәлігінің №, берілген күні).
Салықтар бойынша аудиторлық қорытындыны алдым (-ық):
____________________________________________________________________
(аудиттелетін субъектінің немесе өкілінің ТАӘ, қолы, алған күні)
Салықтар бойынша аудиторлық қорытынды аудиттелетін субъектіге табыс етілді:
_______________________________________________________________
(аудиторлық ұйымның лауазымды тұлғасының ТАӘ, қолы, берген күні)
Салықтар бойынша аудиторлық қорытынды аудиттелетін субъектіге жөнелтілді:
__________________________________________________________
(Қорытындыны жөнелту және (немесе) қолма-қол алу, хабарламасы бар
тапсырыс хатпен алу фактісін растайтын құжат).
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСК – бюджеттік сыныптама коды;
БСК – банктік сәйкестендіру коды;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЕЖМ – ең төменгі жалақы мөлшері;
ЖЖК – жылдық жиынтық кіріс;
ЖСН – жеке-сәйкестендіру нөмірі;
ЖТС – жеке табыс салығы;
КТС – корпоративтік табыс салығы;
ҚҚС – қосымша құн салығы;
МЗЖ – міндетті зейнетақы жарнасы;
МКО – мемлекеттік кірістер органы;
СЖК – салықтық жүктеме коэффициенті;
ТАӘ – тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе);
ФЖ – фискалдық жады.