О реализации решения Карасуского районного маслихата от 21 декабря 2009 года № 202 "О районном бюджете Карасуского района на 2010-2012 годы"
Постановление акимата Карасуского района Костанайской области от 11 февраля 2010 года № 32. Зарегистрировано Управлением юстиции Карасуского района Костанайской области 17 марта 2010 года № 9-13-107. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 242 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", статьей 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Карасуского районного маслихата от 21 декабря 2009 года № 202 "О районном бюджете Карасуского района на 2010-2012 годы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под номером № 9-13-99 и в целях реализации бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов" акимат Карасуского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить следующие социальные выплаты из районного бюджета:
1) социальная помощь на погребение умерших несовершеннолетних детей в размере десятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год;
2) социальная помощь на погребение умерших безработных в размере десятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год;
3) социальная помощь на возмещение расходов, связанных с обследованием на компьютерном томографе детей-инвалидов в размере ста процентов от стоимости обследования на основании расчетных документов;
4) ежемесячная социальная помощь гражданам, больным заразной формой туберкулеза на дополнительное питание в период амбулаторного лечения, в течение шести месяцев, в размере пятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год;
5) единовременная социальная помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне по 50000 тенге и лицам, приравненным к ним - по 5000 тенге;
6) ежемесячная социальная помощь участникам, инвалидам Великой Отечественной войны на бытовые нужды по 6000 тенге;

"Қарасу ауданының 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" Қарасу аудандық мәслихатының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 202 шешімін іске асыру туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 11 ақпандағы № 32 қаулысы. Қостанай облысы Қарасу ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 17 наурызда № 9-13-107 тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 242-бабына, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 20-бабына, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 16-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабына, "Қарасу ауданының 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" Қарасу аудандық мәслихатының 2009 жылғы 18 желтоқсандағы № 202 шешіміне, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміндегі № 9-13-99 тіркелді, сәйкес және "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламаны іске асыру мақсатында Қарасу ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Аудандық бюджеттен мынадай әлеуметтік төлемдер белгіленсін:
1) тиісті жылға республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің он еселенген мөлшерде қайтыс болған кәмелет жасқа толмаған балаларды жерлеуге әлеуметтік көмек;
2) тиісті жылға республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің он еселенген мөлшерде қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеуге әлеуметтік көмек;
3) мүгедек-балаларды компьютерлік томографта қаралуымен байланысты есеп айырысу құжаттары негізінде қаралу бағасынан жүз пайыз мөлшерінде шығындарды өтеуге әлеуметтік көмек;
4) тиісті жылға республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің бес еселенген мөлшерде туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын науқас азаматтарды алты ай бойы емханалық емделу кезеңінде қосымша тамаққа ай сайын бір жолғы әлеуметтік көмек;
5) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне – 50000 теңгеден және соларға теңестірілген адамдарға – 5000 теңгеден бір жолғы әлеуметтік көмек;
6) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектерiне тұрмыстық мұқтаждықтарына 6000 теңгеден ай сайын әлеуметтiк көмек;

7) социальная помощь участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним на установку телефона в сумме 11581 тенге;
8) ежемесячная социальная помощь детям-инвалидам, воспитывающимся и обучающимся на дому, в размере пятикратной величины месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год;
9) единовременная социальная помощь ко Дню пожилого человека, гражданам, достигшим пенсионного возраста и ко Дню инвалидов, инвалидам в том числе детям-инвалидам по 1000 тенге;
10) социальная помощь молодежи, относящейся к социально защищаемым слоям населения и обучающейся за счет средств местного бюджета, для возмещения расходов, связанных с получением технического, профессионального, послесреднего и высшего образования;
11) единовременная социальная помощь гражданам, среднедушевой доход которых ниже величины продовольственной корзины, на бытовые нужды в размере двадцати пятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год, в пределах средств, предусмотренных бюджетом;
12) единовременная социальная помощь гражданам, среднедушевой доход которых ниже величины продовольственной корзины, проживающим в индивидуальных домах с местным отоплением на приобретение твердого топлива в размере десятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год, в пределах средств, предусмотренных бюджетом.
2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Карасуского района" (далее – уполномоченный орган).
3. Определить, что:
1) документы, за исключением подпунктов 5), 6) и 9) пункта 1 рассматриваются районной комиссией по оказанию социальной помощи;
2) социальная помощь на погребение несовершеннолетних детей назначается одному из родителей или иному законному представителю в случае, когда трудоспособный родитель (усыновитель, удочеритель) на день смерти ребенка зарегистрирован в качестве безработного в уполномоченном органе;
3) социальная помощь назначается на погребение умерших безработных, которые на момент смерти были официально зарегистрированы в качестве безработного в уполномоченном органе;
4) социальная помощь на возмещение расходов, связанных с обследованием на компьютерном томографе детей-инвалидов, назначается и выплачивается родителям или иным законным представителям ребенка-инвалида;
5) выплата социальной помощи осуществляется путем перечисления денежных средств на лицевой или карт-счет получателя через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального Банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций, согласно спискам, представленным уполномоченным органом.
Получателями единовременной социальной помощи являются лица, проживающие на территории Карасуского района.

7) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектерiне және соларға теңестірілген адамдарға телефонды орнатуға 11581 теңге сомасында әлеуметтiк көмек;
8) тиісті жылға республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген үйде тәрбиелеп және оқып жатқан мүгедек-балаларға айлық есептік көрсеткіштің бес еселенген мөлшерде ай сайын әлеуметтік көмек;
9) зейнет жасқа жеткен азаматтарға Қарт адамдардың күніне және мүгедектерге, соның ішінде мүгедек балаларға Мүгедектер күніне 1000 теңгеден бір жолғы әлеуметтік көмек;
10) жоғары, орта білімнен кейінгі техникалық, кәсіптік білім алумен байланысты шығынды өтеу үшін жергілікті бюджеттің қаражат есебінен оқитын және халықтың әлеуметтік жағынан қорғалатын жастарға әлеуметтік көмек;
11) бюджетпен қарастырылған қаражат шегінде тиісті жылға республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің жиырма бес еселенген мөлшерде тұрмыстық мұқтаждықтарға отбасының жан басына шаққандағы орташа айлық табысы азық-түлік себетінің мөлшері төмен азаматтарға бір жолғы әлеуметтік көмек;
12) бюджетпен қарастырылған қаражат шегінде тиісті жылға республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің он еселенген мөлшерде қатты отынды сатып алуға жергілікті жылытумен жеке үйлерде тұратын отбасының жан басына шаққандағы орташа айлық табысы азық-түлік себетінің мөлшері төмен азаматтарға бір жолғы әлеуметтік көмек.
2. "Қарасу ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – уәкілетті орган) әлеуметтік көмекті тағайындау мен төлеу жөніндегі уәкілетті органы болып белгіленсін.
3. Мыналар белгіленсін:
1) құжаттар 1-тармағының 5, 6) және 9) тармақшаларды қоспағанда әлеуметтік көмекті көрсету жөніндегі аудандық комиссиясымен қаралады;
2) кәмелет жасқа толмаған балаларды жерлеуге ата-ананың біреуіне немесе өзге де заңды өкілге егер еңбекке қабілеттілігі бар ата-анасы (бала асырап алушы) бала қайтқан күніне уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелген жағдайда әлеуметтік көмек тағайындалады;
3) өлердің алдында уәкілетті органда жұмыссыз ретінде ресми тіркелген қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеуге әлеуметтік көмек тағайындалады;
4) мүгедек-балаларды компьютерлік томографта тексеруімен байланысты шығындарды өтеуге мүгедек-баланың ата-анасына немесе өзге де заңды өкілдеріне әлеуметтік көмек тағайындалады және төленеді;
5) уәкілетті органымен берілген тізімдерге сәйкес екінші деңгейдегі банктер немесе банктік операциялардың сәйкестік түрлеріне Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің лицензиясы бар болған ұйымдар арқылы әлеуметтік көмекті алушылардың жеке есепшоттарына ақшалай қаражаттарды аудару жолымен әлеуметтік көмектің төлемдері жүзеге асырылады.
Қарасу ауданының аумағында тұрақты тұратын тұлғалар бір жолғы әлеуметтік көмектің алушылары болып табылады.

4. Выплата назначенной социальной помощи прекращается с момента смерти получателя или выезда на постоянное место жительства за пределы района.
5. Финансирование социальной помощи производить по бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов".
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Карасуского района Бекенова Б.К.
7. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2010 года.
Исполняющий обязанности
акима Карасуского района
Н. Абдрахманов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного учреждения
"Отдел занятости и социальных программ"
Карасуского района
__________________________ А. Ерменова

4. Тағайындалған әлеуметтік көмек төлемін алушының қайтыс болған немесе ауданның шегінен тұрақты тұрғын орынға көшіп кеткен сәттен бастап тоқтатылады.
5. "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарлама бойынша әлеуметтік көмектің қаржыландырылуы жүргізіледі.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қарасу ауданы әкімінің орынбасары Б.Бекеновке жүктелсін.
7. Осы қаулы 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасу ауданы әкімінің
міндетін атқарушысы
Н. Әбдірахманов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қарасу ауданының жұмыспен
қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы
___________ А. Ерменова