О внесении изменений и дополнений в постановление акимата от 25 января 2010 года № 29 "О реализации решения Аркалыкского городского маслихата от 23 декабря 2009 года № 212 "О бюджете города Аркалыка на 2010-2012 годы"
Постановление акимата города Аркалыка Костанайской области от 20 сентября 2010 года № 382. Зарегистрировано Управлением юстиции города Аркалыка Костанайской области 27 октября 2010 года № 9-3-132. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Аркалыка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата "О реализации решения Аркалыкского городского маслихата от 23 декабря 2009 года № 212 "О бюджете города Аркалыка на 2010-2012 годы" от 25 января 2010 года № 29 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-3-125, опубликовано 2 апреля 2010 года в газете "Аркалык хабары") следующие изменения и дополнения:
абзац второй пункта 1 изложить в новой редакции:
"ежемесячная социальная помощь на бытовые нужды участникам, инвалидам Великой Отечественной Войны в размере 6 (шести) месячных расчетных показателя. Ежемесячная социальная помощь на бытовые нужды участникам, инвалидам Великой Отечественной Войны назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия на постоянное место жительства за пределы города Аркалыка. Выплата прекращается со следующего дня после наступления указанных событий";
абзац пятый пункта 1 дополнить словами:
"Социальная помощь назначается и выплачивается ежегодно в размере стоимости обучения, в пределах средств, предусмотренных соответствующим бюджетом";
абзац восьмой пункта 1 дополнить словами:
"Социальная помощь на погребение назначается и выплачивается членам семьи, либо лицу, осуществившему погребение умерших безработных, которые на момент смерти были официально зарегистрированы в качестве безработных в уполномоченном органе по вопросам занятости. Социальная помощь на погребение несовершеннолетних детей назначается и выплачивается заявителю";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Утвердить прилагаемый перечень необходимых документов для назначения социальной помощи.";
дополнить приложением согласно приложению к настоящему постановлению акимата.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Шалдыбаева Н.Ш.

Әкімдіктің 2010 жылғы 25 қаңтардағы № 29 "Арқалық қалалық мәслихатының 2009 жылдың 23 желтоқсандағы № 212 "Арқалық қаласының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешімін іске асыру туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 382 қаулысы. Қостанай облысы Арқалық қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 27 қазанда № 9-3-132 тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабының 1-тармағына сәйкес, Арқалық қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Әкімдіктің 2010 жылғы 25 қаңтардағы № 29 "Арқалық қалалық мәслихатының 2009 жылдың 23 желтоқсандағы № 212 "Арқалық қаласының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешімін іске асыру туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" қаулысына (нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 9-3-125, 2010 жылдың 2 сәуірінде "Арқалық хабары" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың екінші абзацы мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"Ұлы Отан соғысының қатынасушылары мен мүгедектерінің тұрмыстық мұқтаждығына арналған 6 (алты) айлық есептік көрсеткіші мөлшерінде әлеуметтік көмек. Ұлы Отан соғысының қатынасушылары мен мүгедектерінің тұрмыстық мұқтаждығына арналған ай сайынғы әлеуметтік көмек арыз берген уақытынан басталып, арыз берушінің қайтыс болуына немесе оның Арқалық қаласынан басқа жерге тұрақты тұруға кетуіне байланысты тоқтатылады. Төлем төлеу аталған жағдайлар болғаннан кейін келесі күннен бастап тоқтатылады";
1-тармақтың бесінші абзацы мынадай сөздермен толықтырылсын:
"Әлеуметтік көмек тиісті бюджетте қарастырылған қаражаттың шегінде оқудың құны мөлшерінде тағайындалып төленеді";
1-тармақтың сегізінші абзацы:
"Жерлеуге арналған әлеуметтік көмек отбасы мүшелеріне, немесе жұмыспен қамту мәселелері бойынша қаза болған сәтінде уәкілетті органда жұмыссыз ретінде ресми түрде тіркелген жұмыссызды жерлеген тұлғаға тағайындалып, төленеді. Кәмелетке жасы толмаған балаларды жерлеуге арналған әлеуметтік көмек өтініш берушіге тағайындалып, төленеді" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 1-1 тармағымен толықтырылсын:
"1-1. Қоса беріліп отырған әлеуметтік көмекті тағайындау үшін қажетті құжаттардың тізбесі бекітілсін.";
әкімдіктің осы қаулысының қосымшасына сәйкес қосымшамен толықтырылсын.
2. Қоса беріліп отырған әлеуметтік көмекті тағайындау үшін қажетті құжаттардың тізбесі бекітілсін.

3. Настоящее постановление вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Аркалыка
Т. Тулеубаев
Приложение
к постановлению акимата
от 20 сентября 2010 года № 382
Утвержден
постановлением акимата
от 25 января 2010 года № 29
Перечень необходимых документов
для назначения социальной помощи
1. Обязательными документами для назначения социальной помощи являются:
заявление лица, обратившегося за социальной помощью произвольной формы;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
для заявителя, являющегося законным представителем несовершеннолетнего ребенка – копия документа, подтверждающего наличие указанного статуса;
копия книги регистрации граждан.
2. Кроме того, дополнительно предоставляются документы, для назначения социальной помощи:
1) на бытовые нужды участникам, инвалидам Великой Отечественной Войны:
копия удостоверения участника, инвалида Великой Отечественной Войны:
2) малообеспеченным больным туберкулезом на дополнительное питание:
справка из соответствующего медицинского учреждения, подтверждающая нахождение больного на лечении;
3) социальная помощь молодежи, относящихся к социально защищаемым слоям населения и обучающихся за счет средств местного бюджета, для возмещения расходов, связанных с получением технического, профессионального, послесреднего или высшего образования ежегодно:
документ, подтверждающий статус принадлежности к социально защищаемым слоям населения;
документ, подтверждающий место учебы;
документ, подтверждающий размер платы за обучение на учебный год и по семестрам;
4) на погребение безработных граждан и несовершеннолетних детей:
копия свидетельства о смерти или справки о смерти, выписка из актовой записи о рождении ребенка;
справка из уполномоченного органа по вопросам занятости о регистрации одного из родителей и иных законных представителей в качестве безработного, справка о доходе семьи.
Если погребение осуществлено членами семьи умершего, заявитель представляет копию документа, подтверждающего родственные отношения.
Если погребение осуществлено не членами семьи умершего, заявитель представляет копию документа из ритуальной службы, подтверждающего осуществление погребения;
3. Документы предоставляются в оригиналах и копиях для сверки. После сверки оригиналы документов возвращаются заявителю, а копии документов заверяются и подшиваются в дело.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Н.Ш. Шалдыбаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қаласының әкімі
Т. Төлеубаев
Әкімдіктің 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 382
қаулысына қосымша
2010 жылғы 25 қаңтардағы
№ 29 әкімдіктің қаулысымен
бекітілген
Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін
қажетті құжаттардың тізбесі
1. Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін мынадай құжаттар міндетті болып табылады:
әлеуметтік көмекті беруге өтініш беруші тұлғаның еркін үлгіде жазылған өтініші;
өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
кәмелетке жасы толмаған баланың заңды өкілі болып табылатын өтініш беруші үшін аталған мәртебені растайтын құжаттың көшірмесі;
азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі.
2. Сонымен қатар, әлеуметтік көмекті тағайындау үшін мынадай қосымша құжаттар ұсынылады:
1) Ұлы Отан соғысының қатынасушыларының, мүгедектерінің тұрмыстық мұқтаждығына:
Ұлы Отан соғысының қатынасушының, мүгедектің куәлігінің көшірмесі;
2) туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын аз қамтылған науқастарды қосымша тамақтандыруға:
науқастың емделуде болғандығын растайтын тиісті медициналық мекеменің анықтамасы;
3) жыл сайын техникалық, кәсіби, ортадан кейінгі немесе жоғары білім алуға байланысты шығындарды өтеу үшін жергілікті бюджет қаржысы есебінен оқып жатқан және халықтың әлеуметтік қорғалатын топтарына жататын жастарға берілетін әлеуметтік көмек:
халықтың әлеуметтік қорғалатын топтарына жатқызылатын мәртебесін растайтын құжат;
оқу орнын растайтын құжат;
оқу жылына және семестр бойынша оқуға төлемақысының мөлшерін растайтын құжат;
4) жұмыссыз азаматтарды және кәмелетке толмаған балаларды жерлеуге:
өлімі туралы куәліктің немесе өлімі туралы анықтаманың көшірмесі, баланың туу туралы актілі жазбадан үзінді;
ата-анасының біреуі және өзге де заңды өкілдері жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы уәкілетті органнан алынған анықтама, отбасының табысы туралы анықтама.
Егер жерлеуді қаза болған адамның отбасы мүшелері атқарса, өтініш беруші өзінің туыстық қатыстығын растайтын құжаттың көшірмесін ұсынады.
Егер жерлеуді қаза болған адамның отбасы мүшелері атқармаса, өтініш беруші жол-жоралық жасайтын қызметтен жерлеуді атқарғандықты растайтын құжаттың көшірмесін ұсынады;
3. Салыстырма тексеріс жүргізу үшін құжаттардың түпнұсқасы мен көшірмесі ұсынылады. Салыстырма тексерістен кейін құжаттардың түпнұсқасы өтініш берушіге қайтарылады, ал құжаттардың көшірмесі куәландырылып, іске тігіледі.