О реализации решения Аркалыкского городского маслихата от 23 декабря 2009 года № 212 "О бюджете города Аркалыка на 2010-2012 годы"
Постановление акимата города Аркалыка Костанайской области от 25 января 2010 года № 29. Зарегистрировано Управлением юстиции города Аркалыка Костанайской области 10 марта 2010 года № 9-3-125. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, на основании подпункта 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьи 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", подпункта 11) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан", в целях реализации решения Аркалыкского городского маслихата от 23 декабря 2009 года № 212 "О бюджете города Аркалыка на 2010-2012 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 9-3-120, акимат города Аркалыка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить следующие виды и размеры социальной помощи отдельным категориям граждан:
ежемесячная дополнительная социальная помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на бытовые нужды из средств местного бюджета в размере 8 (восьми) месячных расчетных показателей на одного человека;
ежемесячная социальная помощь на бытовые нужды участникам, инвалидам Великой Отечественной Войны в размере 6 (шести) месячных расчетных показателя. Ежемесячная социальная помощь на бытовые нужды участникам, инвалидам Великой Отечественной Войны назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия на постоянное место жительства за пределы города Аркалыка. Выплата прекращается со следующего дня после наступления указанных событий;
единовременная социальная помощь малообеспеченным семьям сел на развитие личного подсобного хозяйства в размере 65 (шестидесяти пяти) месячных расчетных показателей, для приобретения посадочных семян 7 (семи) месячных расчетных показателей;
социальная помощь молодежи, относящихся к социально защищаемым слоям населения и обучающихся за счет средств местного бюджета, для возмещения расходов, связанных с получением технического, профессионального, послесреднего или высшего образования;
к дню вывода советских войск из Республики Афганистан единовременная социальная помощь в размере 5 (пяти) месячных расчетных показателей военнообязанным, призывавшимся на учебные сборы и направлявшиеся в Афганистан в период ведения боевых действий; военнослужащим автомобильных батальонов, направлявшихся в Афганистан "для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий, военнослужащим летного состава, совершающим вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза Социалистических Республик, рабочим и служащим, обслуживавшим советский воинский контингент в Афганистане, получившим ранения, контузии или увечья, либо награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за участие в обеспечении боевых действий в Афганистане. Социальная помощь назначается и выплачивается ежегодно в размере стоимости обучения, в пределах средств, предусмотренных соответствующим бюджетом;

"Арқалық қалалық мәслихатының 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 212 "Арқалық қаласының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешімін іске асыру туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 25 қаңтардағы № 29 қаулысы. Қостанай облысы Арқалық қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 10 наурызда № 9-3-125 тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 56-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағының 14) тармақшасы, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатынасушыларына, мүгедектеріне және оларға теңестірілгендерге берілетін жеңілдіктер мен әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20-бабы, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 7-бабы, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңы, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңы, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шілдедегі "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы" Заңының 5-бабы 11) тармақшасы негізінде, Арқалық қалалық мәслихатының 2009 жылдың 23 желтоқсандағы № 212 "Арқалық қаласының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті туралы", Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 9-3-120 нөмірімен тіркелген, шешімін іске асыру мақсатында Арқалық қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ұлы Отан соғысының қатынасушылары мен мүгедектерінің тұрмыстық мұқтаждығына арналған бір адамға 8 (сегіз) айлық есептік көрсеткіш мөлшеріндегі жергілікті бюджет қаржысы есебінен берілетін ай сайынғы қосымша әлеуметтік көмек:
Ұлы Отан соғысының қатынасушылары мен мүгедектерінің тұрмыстық мұқтаждығына арналған 6 (алты) айлық есептік көрсеткіші мөлшерінде әлеуметтік көмек. Ұлы Отан соғысының қатынасушылары мен мүгедектерінің тұрмыстық мұқтаждығына арналған ай сайынғы әлеуметтік көмек арыз берген уақытынан басталып, арыз берушінің қайтыс болуына немесе оның Арқалық қаласынан басқа жерге тұрақты тұруға кетуіне байланысты тоқтатылады. Төлем төлеу аталған жағдайлар болғаннан кейін келесі күннен бастап тоқтатылады;
ауылдардың аз қамтылған отбасыларына жеке қосалқы шаруашылықты дамытуға 65 (алпыс бес), ал отырғызылатын тұқымдарды сатып алуға 7 (жеті) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бір жолғы әлеуметтік көмек;
техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі немесе жоғары білім алуға байланысты шығындарды өтеу үшін халықтың әлеуметтік қорғалатын топтарына жататын және жергілікті бюджет қаржысы есебінен оқитын жастарға әлеуметтік көмек;
Ауғанстан Республикасынан кеңес әскерлерін шығарудың күніне соғыс қимылдары кезінде оқу жиындарына шақырылып, Ауғанстаға жіберілген әскери міндеттілерге, соғыс қимылдары кезінде осы елге жүктер жеткізу үшін Ауғанстанға жіберілген автомобиль батальондарының әскери қызметшілеріне, бұрынғы Советтік Социалистік Республикалар Одағының аумағынан жауынгерлік тапсырмаларды орындауға ұшулар жасаған ұшқыштар құрамының әскери қызметшілеріне, Ауғанстандағы кеңестік әскери контингентке қызмет көрсеткен жұмысшылар мен қызметшілерге, жарақаттар, контузиялар немесе мертігулер алғандарға не Ауғанстандағы соғыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатынасқаны үшін бұрынғы Советтік Социалистік Республикалар Одағының ордендері және медальдарымен марапатталғандарға 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бір жолғы әлеуметтік көмек көрсету. Әлеуметтік көмек тиісті бюджетте қарастырылған қаражаттың шегінде оқудың құны мөлшерінде тағайындалып төленеді;

социальная помощь на дополнительное питание малообеспеченным гражданам больным заразной формой туберкулеза в размере 5 (пяти) месячных расчетных показателей ежемесячно на срок до 8 (восьми) месяцев;
единовременная социальная помощь на погребение безработных граждан и несовершеннолетних детей в размере 10 (десяти) месячных расчетных показателей;
единовременная социальная помощь на установку телефона в размере 8 (восьми) месячных расчетных показателей участникам и инвалидам Великой Отечественной войны. Социальная помощь на погребение назначается и выплачивается членам семьи, либо лицу, осуществившему погребение умерших безработных, которые на момент смерти были официально зарегистрированы в качестве безработных в уполномоченном органе по вопросам занятости. Социальная помощь на погребение несовершеннолетних детей назначается и выплачивается заявителю;
единовременная социальная помощь лицам, с месячным среднедушевым доходом ниже черты бедности установленной по области, для приобретения и установки приборов учета электроэнергии и воды в размере 10 (десяти) месячных расчетных показателей.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенным постановлением акимата города Аркалыка Костанайской области от 20.09.2010 № 382 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1-1. Утвердить прилагаемый перечень необходимых документов для назначения социальной помощи.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 1-1 в соответствии с постановлением акимата города Аркалыка Костанайской области от 20.09.2010 № 382 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Выплата социальной помощи осуществляется на лицевые счета заявителя через организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций, в порядке, установленном законодательством о государственных закупках.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Жакупову Р.С.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2010 года.
Аким города Аркалыка
Т. Тулеубаев
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики и
бюджетного планирования акимата
города Аркалыка"
_________________ Н. Гайдаренко
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов акимата
города Аркалыка"
________________ А. Мухамбетжанова
Начальник
государственного учреждения
"Отдел занятости и социальных
программ акимата города Аркалыка"
______________________ К. Омарова
Приложение
к постановлению акимата
от 20 сентября 2010 года № 382
Утвержден
постановлением акимата
от 25 января 2010 года № 29
Перечень необходимых документов
для назначения социальной помощи

туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын аз қамтылған азаматтарды қосымша тамақтандыруға 8 (сегіз) айға дейінгі мерзімге ай сайын 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшеріндегі әлеуметтік көмек;
жұмыссыз азаматтар мен кәмелетке толмаған балаларды жерлеуге 10 (он) айлық есептік көрсеткіш мөлшердегі бір жолғы әлеуметтік көмек;
Ұлы Отан соғысының қатынасушылары мен мүгедектеріне телефон орнатуға 8 (сегіз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бір жолғы әлеуметтік көмек. Жерлеуге арналған әлеуметтік көмек отбасы мүшелеріне, немесе жұмыспен қамту мәселелері бойынша қаза болған сәтінде уәкілетті органда жұмыссыз ретінде ресми түрде тіркелген жұмыссызды жерлеген тұлғаға тағайындалып, төленеді. Кәмелетке жасы толмаған балаларды жерлеуге арналған әлеуметтік көмек өтініш берушіге тағайындалып, төленеді" деген сөздермен толықтырылсын;
жан басына шаққандағы табыс облыс бойынша белгіленген кедейлік шегінен төмен жандарға электр қуаты мен суды есептеу құралдарын алу мен орнатуға 10 (он) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бір жолғы әлеуметтік көмек.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігінің 2010.09.20 № 382 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-1. Қоса беріліп отырған әлеуметтік көмекті тағайындау үшін қажетті құжаттардың тізбесі бекітілсін.
Ескерту. Қаулы 1-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігінің 2010.09.20 № 382 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Әлеуметтік көмекті мемлекеттік сатып алу туралы заңнамада белгіленген тәртіп банктік операциясы түрлеріне сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық банкісінде лицензиясы бар ұйымдар арқылы өтініш берушінің жеке шоттарына аударылу арқылы жүзеге асады.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Р.С. Жакуповаға жүктелсін.
4. Осы қаулы 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.
Арқалық қаласының әкімі Т. Төлеубаев
КЕЛІСІЛДІ:
"Арқалық қаласы әкімдігінің экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
______________________ Н. Гайдаренко
"Арқалық қаласы әкімдігінің қаржы
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы
_____________________ А. Мұхамбетжанова
"Арқалық қаласы әкімдігінің жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_____________________________ К. Омарова
Әкімдіктің 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 382
қаулысына қосымша
2010 жылғы 25 қаңтардағы
№ 29 әкімдіктің қаулысымен
бекітілген
Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін
қажетті құжаттардың тізбесі

Сноска. Постановление дополнено приложением в соответствии с постановлением акимата города Аркалыка Костанайской области от 20.09.2010 № 382 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Обязательными документами для назначения социальной помощи являются:
заявление лица, обратившегося за социальной помощью произвольной формы;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
для заявителя, являющегося законным представителем несовершеннолетнего ребенка – копия документа, подтверждающего наличие указанного статуса;
копия книги регистрации граждан.
2. Кроме того, дополнительно предоставляются документы, для назначения социальной помощи:
1) на бытовые нужды участникам, инвалидам Великой Отечественной Войны:
копия удостоверения участника, инвалида Великой Отечественной Войны:
2) малообеспеченным больным туберкулезом на дополнительное питание:
справка из соответствующего медицинского учреждения, подтверждающая нахождение больного на лечении;
3) социальная помощь молодежи, относящихся к социально защищаемым слоям населения и обучающихся за счет средств местного бюджета, для возмещения расходов, связанных с получением технического, профессионального, послесреднего или высшего образования ежегодно:
документ, подтверждающий статус принадлежности к социально защищаемым слоям населения;
документ, подтверждающий место учебы;
документ, подтверждающий размер платы за обучение на учебный год и по семестрам;
4) на погребение безработных граждан и несовершеннолетних детей:
копия свидетельства о смерти или справки о смерти, выписка из актовой записи о рождении ребенка;
справка из уполномоченного органа по вопросам занятости о регистрации одного из родителей и иных законных представителей в качестве безработного, справка о доходе семьи.
Если погребение осуществлено членами семьи умершего, заявитель представляет копию документа, подтверждающего родственные отношения.
Если погребение осуществлено не членами семьи умершего, заявитель представляет копию документа из ритуальной службы, подтверждающего осуществление погребения;
3. Документы предоставляются в оригиналах и копиях для сверки. После сверки оригиналы документов возвращаются заявителю, а копии документов заверяются и подшиваются в дело.

Ескерту. Қаулы қосымшаға толықтырылды - Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігінің 2010.09.20 № 382 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін мынадай құжаттар міндетті болып табылады:
әлеуметтік көмекті беруге өтініш беруші тұлғаның еркін үлгіде жазылған өтініші;
өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
кәмелетке жасы толмаған баланың заңды өкілі болып табылатын өтініш беруші үшін аталған мәртебені растайтын құжаттың көшірмесі;
азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі.
2. Сонымен қатар, әлеуметтік көмекті тағайындау үшін мынадай қосымша құжаттар ұсынылады:
1) Ұлы Отан соғысының қатынасушыларының, мүгедектерінің тұрмыстық мұқтаждығына:
Ұлы Отан соғысының қатынасушының, мүгедектің куәлігінің көшірмесі;
2) туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын аз қамтылған науқастарды қосымша тамақтандыруға:
науқастың емделуде болғандығын растайтын тиісті медициналық мекеменің анықтамасы;
3) жыл сайын техникалық, кәсіби, ортадан кейінгі немесе жоғары білім алуға байланысты шығындарды өтеу үшін жергілікті бюджет қаржысы есебінен оқып жатқан және халықтың әлеуметтік қорғалатын топтарына жататын жастарға берілетін әлеуметтік көмек:
халықтың әлеуметтік қорғалатын топтарына жатқызылатын мәртебесін растайтын құжат;
оқу орнын растайтын құжат;
оқу жылына және семестр бойынша оқуға төлемақысының мөлшерін растайтын құжат;
4) жұмыссыз азаматтарды және кәмелетке толмаған балаларды жерлеуге:
өлімі туралы куәліктің немесе өлімі туралы анықтаманың көшірмесі, баланың туу туралы актілі жазбадан үзінді;
ата-анасының біреуі және өзге де заңды өкілдері жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы уәкілетті органнан алынған анықтама, отбасының табысы туралы анықтама.
Егер жерлеуді қаза болған адамның отбасы мүшелері атқарса, өтініш беруші өзінің туыстық қатыстығын растайтын құжаттың көшірмесін ұсынады.
Егер жерлеуді қаза болған адамның отбасы мүшелері атқармаса, өтініш беруші жол-жоралық жасайтын қызметтен жерлеуді атқарғандықты растайтын құжаттың көшірмесін ұсынады;
3. Салыстырма тексеріс жүргізу үшін құжаттардың түпнұсқасы мен көшірмесі ұсынылады. Салыстырма тексерістен кейін құжаттардың түпнұсқасы өтініш берушіге қайтарылады, ал құжаттардың көшірмесі куәландырылып, іске тігіледі.