Об организации оплачиваемых общественных работ в Узункольском районе на 2009 год
Постановление акимата Узункольского района Костанайской области от 16 марта 2009 года № 57. Зарегистрировано Управлением юстиции Узункольского района Костанайской области 1 апреля 2009 года № 9-19-96. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-II "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с подпунктом 5) статьи 7, статьей 20 Закона Республики Казахстан "О занятости населения" от 23 января 2001 года № 149, постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149 "О занятости населения", акимат Узункольского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать финансирование общественных работ.
2. Утвердить прилагаемый Перечень организаций, предоставляющих временные рабочие места для организации общественных работ, виды и объемы общественных работ в Узункольском районе на 2009 год.
3. Начальнику государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ Узункольского района":
1) заключить договора с работодателями по оказанию услуг на выполнение общественных работ;
2) осуществлять направление лиц входящих в целевые группы населения, безработных и лиц установленных действующим законодательством в пределах средств предусмотренных на них проведение в бюджете района на 2009 год;
3) перечислить из средств местного бюджета денежные средства на расчетные счета работодателей, для оплаты труда участников общественных работ в размере 150 % минимальной заработной платы, в том числе обязательные пенсионные взносы, подоходный налог, установленные на 2009 год;
4) возмещать работодателям расходы на уплату социальных отчислений в государственный фонд социального страхования, в размере установленном действующим законодательством Республики Казахстан, расходы на уплату комиссионного вознаграждения за услуги банков второго уровня по зачислению и выплате заработной платы и других денежных выплат на лицевые счета до востребования или на счета дебетовых платежных карточек банка, причитающихся участникам общественных работ, в размерах, установленных договором, из соответствующего бюджета.
Сноска. Подпункт 2) пункта 3 в редакции постановления акимата Узункольского района Костанайской области от 02.11.2009 № 229 (порядок введения в действие см. п.2).
4. Государственному учреждению "Отдел финансов Узункольского района" (Сарсенова А. А.) осуществлять контроль за правильным расходованием средств районного бюджета на оплату труда участников общественных работ путем последующих проверок.

2009 жылға арналған Ұзынкөл ауданында ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 16 наурыздағы № 57 қаулысы. Қостанай облысы Ұзынкөл ауданының Әділет басқармасында 2009 жылы 1 сәуірде № 9-19-96 тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-II Заңының 31 бабына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 Заңын 7 бабының 5) тармақшасына, 20 бабына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Ұкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысына сәйкес, Ұзынкөл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоғамдық жұмыстарды қаржыландыру ұйымдастырылсын.
2. 2009 жылға арналған Ұзынкөл ауданындағы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру үшін уақытша жұмыс орындарын ұсынатын ұйымдардың және қоғамдық жұмыстардың түрлері мен көлемінің қоса берілген Тізбесі бекітілсін.
3. "Ұзынкөл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi бастығына:
1) жұмыс берушiлермен қоғамдық жұмыстарды орындауға арналған қызметтердi көрсету жөнiндегi шарт жасалсын;
2) халықтың мақсатты топқа кіретін тұлғаларды, жұмыссыздарды және қолданыстағы заңнамамен белгіленген тұлғаларды жіберу, оларды өткізуге арналған 2009 жылғы аудандық бюджетте қарастырылған қаражаттар шегінде жүзеге асырсын;
3) жергiлiктi бюджет қаражаттарынан қоғамдық жұмысқа қатысушылардың ең төменгi өтем ақы төлемдерi көлемiнде 150 % еңбек ақысын, сонымен қатар 2009 жылға белгіленген міндетті зейнетақы жарналарын, табыс салығын төлеу үшiн, жұмыс берушiлердiң есеп шоттарына қаржылық қаражаттарды аударсын;
4) жұмыс берушiлердiң Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгiленген мөлшерiнде әлеуметтiк сақтандырудың мемлекеттiк қорына әлеуметтiк аударуларды төлеуге арналған шығындарын, талап етуге дейiнгi немесе банкiнiң ақшалай төлем карточка есеп шоттарына еңбекақыны аудару мен төлеу және шотқа басқа ақшалай төлемдер бойынша екiншi деңгейдегi банктердiң қызметi үшiн комиссиондық сыйақыны төлеуге арналған шығындарын лайықты бюджеттен шарт бойынша белгiленген мөлшерде өтесiн.
Ескерту. 3-тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы әкімдігінің 2009.11.02 № 229 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
4. "Ұзынкөл ауданының қаржы бөлiмi" (Сарсенова Ә. А.) мемлекеттiк мекемесiне қоғамдық жұмыстарға қатысушылардың еңбек ақысын төлеуге арналған аудандық бюджеттiң қаражаттарын дұрыс шығындауға бақылау жасауды кезектi тексерiстер арқылы жүзеге асырсын.

5. Рекомендовать руководителям организаций, определенных в Перечне, согласно приложению:
1) предоставлять временные рабочие места предназначенные для безработных и лиц установленных действующим законодательством;
2) производить оплату труда участников общественных работ за фактическое отработанное время на основании индивидуального трудового договора путем зачисления заработной платы и других денежных выплат на лицевые счета по вкладам до востребования или на счета дебетовых платежных карточек банков второго уровня;
3) ежемесячно предоставлять в государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Узункольского района" выписку из приказа о приеме на работу, табель учета рабочего времени, ведомость начисления заработной платы, акт выполненных работ.
Сноска. Подпункт 1) пункта 5 в редакции постановления акимата Узункольского района Костанайской области от 02.11.2009 № 229 (порядок введения в действие см. п.2).
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Слесарь М. В.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Узункольского района
А. Сейфуллин
Приложение
к постановлению акимата
Узункольского района
от 16 марта 2009 года № 57
Перечень организации, предоставляющих временные
рабочие места для организации общественных работ,
виды и объемы общественных работ
Наименование
организации
Виды работ
Объем
работ
Оплата
труда
1
Государственное
коммунальное
казенное
предприятие
"Узункольская
центральная
районная
больница"
Ежедневная
помощь в
работах по
уборке
территории, по
экологическому
оздоровлению и
благоустройству
, участие в
строительстве,
реконструкции и
капитальном
ремонте
государственного
коммунального
казенного
предприятия
"Узункольская
центральная
районная
больница",
ежедневная
помощь в работах
по уборке
территории, по
экологическому оздоровлению и
благоустройству,
участие в
строительстве,
реконструкции и
капитальном ремонте объектов
социально-куль-
турного
назначения,
участие в
подготовке к
отопительному
сезону объектов
социально-куль-
турного
назначения,
участие в
разборке
бесхозных домов
на территориях
сельских округов
Бауманский,
Ершовский,
Киевский,
Кировский,
Куйбышевский,
Ряжский,
Новопокровский,
Петропавловский,
Чапаевский,
Федоровский,
Пресногорьковс-
кий, Российский,
Суворовский,
Узункольский,
сел
Троебратское,
Узунколь.
3930
челове-
кодней
1,5
минимальных
размера
заработной
платы
2
Государственное
коммунальное
предприятие
"Кайранкол"
Ежедневная
помощь в работах
по уборке
территории, по
экологическому
озеленению и
благоустройству
районного
центра, участие
в строительстве,
реконструкции и
капитальном
ремонте жилья
участие в
ремонте дорог: в
ямочном ремонте
подъездных
дорог; разгрузка
шлака, щебня с
машины вручную,
подноска шлака и
щебня на
носилках к
дорожному
полотну, где
находятся ямы,
выбоины; ремонт
уличных дорог
засыпка шлаком;
подготовка
известкового
раствора вручную
и побелка
автобусных
остановок,
частичная
покраска,
нанесение и
обновление
орнаментов,
уборка
территории
вокруг объектов,
а также объектов
социально-куль-
турного
назначения,
ежедневная
помощь в
проведении
технических
работ по
обработке
различных
документов,
оформлении и
доставке
повесток по
призыву граждан
для прохождения
воинской службы
в
государственном
учреждении
"Отдел по делам
обороны
Узункольского
района",
ежедневная
помощь в
проведении
технических
работ по
обработке
различных
документов и
работе с
населением в
государственном
учреждении
"Управление
юстиции
Узункольского
района
Департамента
юстиции
Костанайской
области
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан",
ежедневная
помощь в
проведении
технических
работ по
обработке и
хранению
документации в
филиале
государственного
учреждения
"Государственный
архив
Костанайской
области
"Узункольский
районный
государственный
архив",
ежедневная
помощь в
проведении
технических
работ по
обработке
различных
документов в
государственном
учреждении
"Налоговое
управление по
Узункольскому
району
Налогового
Департамента по
Костанайской
области";
ежедневная
помощь в работах
по уборке
территории, по
экологическому
озеленению и
благоустройству
Узункольской
мусульманской
мечети Балыкты,
ежедневная
помощь в работах
по уборке
территории по
экологическому
озеленению и
благоустройству
церкви святых
апостолов Петра
и Павла.

5. Қосымшаға сәйкес Тiзбеде анықталған ұйымдар басшыларына мыналар ұсынылсын:
1) жұмыссыздарға және қолданыстағы заңнамамен белгіленген тұлғаларға арналған уақытша жұмыс орындары берілсін;
2) қоғамдық жұмыстарға қатысушылардың еңбек ақысы нақтылы iстелген жұмыс үшiн жеке еңбек шартының негiзiнде салымдар бойынша талап етуге дейiнгi есеп шоттарына немесе екiншi деңгейлi банктердiң ақшалай төлем карточкаларының шоттарына еңбек ақыны және де басқа ақшалай төлемдердi аудару арқылы төленсiн;
3) жұмысқа алу туралы бұйрықтан көшiрмесiн, жұмыс уақытын есепке алу тiзiмдiгiн, еңбек ақыны есептеу тiзiмдемесiн, орындалған жұмыстардың кесiмiн "Ұзынкөл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiне ай сайын ұсынсын.
Ескерту. 5-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы әкімдігінің 2009.11.02 № 229 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
6. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау аудан әкiмiнiң орынбасары М. В. Слесарьға жүктелсiн.
7. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұзынкөл
ауданының әкімі
А. Сейфуллин
Ұзынкөл ауданы әкімдігінің
2009 жылғы 16 наурыздағы
№ 57 қаулысына қосымша
Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру үшін уақытша жұмыс
орындарын ұсынатын ұйымдардың және қоғамдық жұмыстардың
түрлері мен көлемінің тізбесі
№ п/п
Ұйым атауы
Жұмыс
түрлері
адам
-күн
енбек
ақы төлеу
1
"Ұзынкөл
орталық
аудандық
аурухана"
мемлекеттік
коммуналдық
қазыналық
кәсіпорыны
"Ұзынкөл орталық
аудандық
аурухана"
мемлекеттiк
коммуналдық
қазыналық
кәсiпорнының
күнделік аумағын
жинауға
көмектесу,эколо-
гиялық сауықтыру
және
көгалдандыру,
қайта құруға және
күрделі жөндеуден
өткізуге қатысу;
Бауман, Ершов,
Киев, Киров,
Куйбышев,
Новопокров,
Петропавл,
Пресногорьков,
Россия, Ряжск,
Суворов, Федоров,
Чапай, Ұзынкөл
селолық
округтерінің,
Троебрат, Ұзынкөл
селоларының
күнделік аумағын
жинауға
көмектесу,эколо-
гиялық сауықтыру
және
көгалдандыру,
әлеуметтік-мәдени
бағыттағы
объектілердің
қайта құруға және
күрделі жөндеуден
өткізуге қатысу,
әлеуметтік-
мәдени бағыттағы
объектілерді от
жағу маусымына
дайындауға
қатысу, селолық
округтер
аумағында иесіз
қалған үйлерді
бұзуға қатысу.
3930
адам-
күні
1,5 ең аз
еңбек ақының
мөлшері
2
"Қайранкөл"
мемлекеттік
коммуналдық
кәсіпорыны
Аудандық
орталығында
күнделік аумағын
жинауға
көмектесу,эколо-
гиялық сауықтыру
және
көгалдандыру,
тұғын үйлердің
және
әлеуметтік-мәдени
бағыттағы
объектілердің
қайта құруға және
күрделі жөндеуден
өткізуге қатысу,
әлеуметтік-
мәдени бағыттағы
объектілерді от
жағу маусымына
дайындауға
қатысу, "Ұзынкөл
ауданының
қорғаныс істер
бөлімі"
мемлекеттік
мекемеде әскері
қызметін атқару
үшін әртүрлі
құжаттарды
сұрынтау, шақыру
қағазын рәсімдеу
мен жеткізу
бойынша
техникалық
жұмыстарды
жүргізу үшін
күнделікті көмек
көрсету,
"Қазақстан
Республикасы
әділет
министрлігі
Қостанай
облысының әділет
департаменті
Ұзынкөл ауданының
әділет
басқармасы"
мемлекеттік
мекемеде
техникалық
жұмыстарды
жүргізу әртүрлі
құжаттарды
сұрыптау үшін
күнделікті көмек
көрсету және
халықпен жұмыс
істеу; "Ұзынкөл
аудандық
мемлекеттік
мұрағаты"
"Қостанай
облысының
мемлекеттік
мұрағаты"
мемлекеттік
мекемесінің
филиалда
техникалық
жұмыстарды
жүргізу әртүрлі
құжаттарды сақтау
және сұрынтау
үшін күнделікті
көмек көрсету;
"Қостанай облысы
бойынша Салық
Департаментінің
Ұзынкөл ауданы
бойынша Салық
басқармасы"
мемлекеттік
мекемеде
техникалық
жұмыстарды
жүргізу әртүрлі
құжаттарды
сұрыптау үшін
күнделікті көмек
көрсету; Ұзынкөл
мұсылмандарының
Балықты мешетінің
күнделік аумағын
жинауға
көмектесу,
экологиялық
сауықтыру және
көгалдандыру,
Петр және Павл
апостолдардың
қасиетті
шіркеуінің
күнделік аумағын
жинауға
көмектесу,
экологиялық
сауықтыру және
көгалдандыру.