Об установлении границ оценочных зон и поправочных коэффициентов, применяемых к базовым ставкам платы за земельные участки в городах областного значения Туркестанской области
Решение областного маслихата Южно-Казахстанской области от 27 июня 2001 года за N 11/127-ІІ. Зарегистрировано управлением юстиции Южно-Казахстанской области от 27 июля 2001 года за N 326
Сноска. Заголовок решения - в редакции решения Туркестанского областного маслихата от 10.12.2021 № 13/138-VIІ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 11 Земельного Кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, рассмотрев предложения акимата области областной маслихат решил:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 27.03.2008 N 5/79-IV (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня официального опубликования).
1. Утвердить границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки в городах областного значения Туркестанской области согласно приложениям 1 и 2.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Туркестанского областного маслихата от 10.12.2021 № 13/138-VIІ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня официального опубликования.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2 в соответствии с решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 27.03.2008 N 5/79-IV (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня официального опубликования).
Председатель областного маслихата
Секретарь областного маслихата
Приложение 1
к решению Южно-Казахстанского
областного маслихата
от 27 июня 2001 года № 11/127-II
Границы оценочных зон в городах областного значения Туркестанской области
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Туркестанского областного маслихата от 25.06.2025 № 17/237-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
По городу Туркестан:
1-я зона земельные участки, расположенные на территориях республиканского государственного предприятия "Казах темир жолы", акционерного общества "Алтын Дан", улице Абылайхана, нефтесклады депо, проспекта Таукехана на землях отведенных для строительства городка университета;
2-я зона земельные участки, расположенные на улицах И.Юлдашева, Толеби, Ш.Ниязова, Абылайхана, проспект Тауке-хана и территории автобазы;

Түркістан облысының облыстық маңызы бар қалаларында бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкасына қолданылатын түзету коэффициенттерін белгілеу туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2001 жылғы 27 маусымдағы N 11/127-ІІ шешімі. Оңтүстік Қазақстан облыстық Әділет басқармасында 2001 жылғы 27 маусымда N 326 тіркелді
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Түркістан облыстық мәслихатының 10.12.2021 № 13/138-VIІ шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 11-бабы 1-тармағына сәйкес облыс әкімияты енгізген ұсынысын қарап, облыстық мәслихат шешті.
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 27.03.2008 N 5/79-IV (алғаш ресми жарияланғаннан күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Түркістан облысының облыстық маңызы бар қалаларында бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициентері 1 және 2-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облыстық мәслихатының 10.12.2021 № 13/138-VIІ шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. Шешім 2-тармақпен толықтырылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 27.03.2008 N 5/79-IV (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Облыстық мәслихат сессиясының төрағасы
Облыстық мәслихат хатшысы
Оңтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының 2001 жылғы
27 маусымдағы № 11/127-11
шешіміне 1 қосымша
Түркістан облысының облыстық маңызы бар қалаларында бағалау аймақтарының шекаралары
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облыстық мәслихатының 25.06.2025 № 17/237-VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Түркістан қаласы бойынша:
1-ші аймақ: "Қазақ темір жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны, "Алтын-дән" акционерлік қоғамы аумақтарында, Абылайхан көшесі, депоның мұнай қоймасы, Тәуке-хан даңғылы, Университет қалашығының құрылысына бөлінген жер орналасқан жер учаскелері;
2-ші аймақ: И.Юлдашев, Төлеби көшелері, Ш.Ниязов, Абылайхан көшелері, Тауке-хан даңғылы мен автобаза аумағында орналасқан жер учаскелері;

3-я зона земельные участки, расположенные на улицах Ерубаева, Абубакира, Толеби, Кенесары, С.Кожанова, Торекулова, Уалиханова, Б.Байтасова, проспект Тауке хана, территории Автобазы, Кварталах №20 и 21;
4-я зона земельные участки, расположенные на улицах С.Кожанова, Т.Бокина, Н.Торекулова, Абдырахманова, Аль-Фараби, Хакназар хана, Тастак, Айтеке би, Байбул ата, Казыбек би, Едильбаева, Жансугурова, Абылай хана, проспекте Тауке хана площади Есимхана, канал Арыс-Туркестан, землях городок университета, обходной дороге города;
5-я зона земельные участки, расположенные возле железной дороги Туркестан-Кентау, на улицах К.Спатаева, С.Ерубаева, Абдрахманова, С.Қожанова,, Хакназар хан, Л.Толстого, Аль-Фараби, Айтеке-би, Тастака, Казыбек-би, Г.Муратбаева, М.Жалила, Ж.Едильбаева, И.Жансугурова;
6-я зона земельные участки, расположенные на улицах Жарылкапова, Т.Нышанова, С.Ерубаева, Кенесары, Абубакир кажы, Ы.Алтынсарина, Толеби, Абылай хана, Н.Торекулова, проспекта Тауке-хана, земли предприятии республиканского государственного предприятия "Казах"темир жолы" и акционерного общества "Алтын дан";
7-я зона земельные участки расположенные на территории нефтесклада депо, на улицах Абылай хана, Ибрахим ата, Ж. Кыдырова, Толеби, И.Юлдашева, С.Ерубаева, Б.Майлина, Т.Рыскулова и земли возле железной дороги Туркестан-Кентау и республиканского государственного предприятия "Казах темир жолы";
8-я зона земельные участки, расположенные на территории республиканского государственного предприятия "Казах темир жолы", на улице Т.Жарокова и земли отведенные для строительства города под девизом "Тургун уй-91";
9-я зона земельные участки, расположенные на улицах Т.Жарокова, С.Луганского и земли предприятии республиканского государственного предприятия "Казах темир жолы".
По городу Арысь:
1-я зона: Земельные участки, расположенные в центре города и от учреждения "Локомотивное депо Конырат" к пересечению улицы Толе би и улицы Тажибаева, от улиц Казыбек би, Айтеке би, Адильбек би и железной дороги направления Ташкент-Шымкент, от учреждения "Локомотивное депо Конырат" к пересечению улицы Толеби. Железнодорожные пути. Земельные участки, расположенные в центре города и проходящие по улице Ибрагимова, по железной дороге направления Ташкент-Шымкент, по подвесному мосту через железную дорогу при въезде в город Арыс, от моста у Дома культуры "Ергобек", канала Кабылсай, моста у скотного рынка, по улице Тажибаева, на пересечении улицы Ибрагимова.
2-я зона: Земельные участки, расположенные в центре города и от подвесного моста через железную дорогу при въезде в город Арыс, вдоль железной дороги направления Ташкент-Шымкент, от моста под железной дорогой при въезде к дачам, по улице Кенжеханова, центральная мечеть Жами, по проспекту Кунаева до подвесного моста через железную дорогу при въезде в город Арыс. Земельные участки, расположенные в центре города и жилой район Стадион, от улицы Адильбек бия, по железной дороге Арыс-Ташкент, до моста под железной дороге, по улице Ахметова, граничит с Боржарским сельским округом Ордабасинского района, по железной дороге Шымкент-Арыс улица Кенжеханова, по каналу Кабылсай, рялом с скотным рынком, улица Акназарова, Жаппаркулова, Исатая Тайманулы, Адильбек бия, до железной дороги Шымкент-Ташкент.
3-я зона: Окраина города и жилой район "Оңтүстік" на берегу реки Арыс, с улицы Ахметова, по каналу Кабылсай, граничит с сельским округом Бержар Отырарского района, от моста под железной дорогой в населенном пункте Талдыкудык, по железной дороге Ташкент-Шымкент, до улицы Ахметова.
Жилой район "Талдыкудык", по трассе Арыс-Монтайтас, по железной дороге Ташкент-Арыс, ТОО "Умай Маркет", до учреждения "Комбинат-Заря".
Жилой район "Отрар", шоссе Арыс-Шардара, Ипподром, ТОО "Клиника-Акниет", до дороги Арыс-Монтайтас.
Земельные участки жилого района "Наурыз", по мосту под железной дорогой Арыс-Туркестан, по объездному шоссе Шымкент-Арыс-Шардара, граничит с землями Сырдарьинского сельского округа, до железной дороги Арыс-Туркестан.
Земельные участки жилого района "Коктем", территории войсковой части, шоссе Шымкент-Шардара, граничащие с вокзалом Арыс-II, по железной дороге Арыс-Шымкент, по подвесному мосту над железной дорогой при въезде в город, по трассе Арыс-Шымкент до реки Арыс.
Жилой район "Тараз", по берегу реки Арыс, граничит с Акдалинским сельским округом, трасса Арыс-Шымкент.
Земельные участки населенного пункта Онтам, граничат с Акдалинским сельским округом, земли "Лесного хозяйства", граничат с рекой Арыс, до трассы Шымкент-Арыс. Жилой район "ПМС", по трассе Арыс-Шымкент, поворачивает от реки Арыс, граничит с железной дорогой Шымкент-Арыс, по железной дороге, до въезда в населенный пункт "ПМС".
Земельные участки от моста под железной дорогой через населенный пункт Почтовый (Почтовый, Хлопком, Лед завод, ШПЗ), по улице Макатаева, по шоссе Арыс-Шардара, по объездной дороге Шардара-Арыс, граничит с землями Сырдарьинского сельского округа, по улицам Арапова, Абая, Асанкожа, Онгарбекова, Ханазарова, по железной дороге Туркестан-Арыс до моста под железной дорогой.
4-я зона: С севера города граничит между жилым районом Сырдарья и микрорайоном "Отрар", на западе граничит с Кожатогайским сельским округом и по железной дороге на юге города до населенного пункта Талдыкудук. Расположен в южной части Шымкентского шоссе, восточная сторона граничит с рекой Арыс, а западная – вдоль железной дороги. Расположен в юго-восточной зоне города Арыс.Юго-восточная сторона граничит с землями Буржарского сельского округа Ордабасинского района, юго-западная сторона до железной дороги, северная часть граничит с центром города.
Расположен по обе стороны автотрассы Арыс-Шымкент. Также расположен на верхней поверхности объездной железной дороги к северу от города.
По городу Кентау:

3-ші аймақ: Ерубаев, Әбубәкір Төлеби, Кенесары, С.Қожанов, Төреқұлов, Уәлиханов, Б.Байтасов көшелері, Тауке хан даңғылы, Автобаза аумағы, №20 және №21 кварталда орналасқан жер учаскелері;
4-ші аймақ: С.Қожанов, Т.Бокин, Н.Төреқұлов, Әбдірахманов, Әл-Фараби, Хакназар хан, Тастақ, Әйтеке-би, Байбұл ата, Қазыбек-би, Еділбаев, Жансүгіров, Абылайхан көшелері, Тәукехан даңғылы Есімхан алаңы, Арыс-Түркістан каналы орналасқан жер учаскелері, Университет қалашығының жерлері, қаланы айналмалы жолы орналасқан жер учаскелері;
5-ші аймақ: Түркістан-Кентау темір жолы маңайы, Қ.Спатаев, С.Ерубаев, Әбдірахманов, С.Қожанов, Хақназар хан, Л.Толстой, Әл-Фараби, Әйтеке-би, Тастақ, Қазыбек-би, Ғ.Мұратбаев, М.Жалил, Ж.Едилбайев, І.Жансүгіров көшелерінде орналасқан жер учаскелері;
6-шы аймақ: Жарылқапов, Т.Нышанов, С.Ерубаев, Кенесары, Әбубәкір қажы, Ы.Алтынсарин, Төле би, Абылай хан, Н.Төреқұлов көшелері, Тәуке хан даңғылында орналасқан жер учаскелері, "Қазақ темір жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының және "Алтын дән" акционерлік қоғамының жерлері орналасқан жер учаскелері;
7-ші аймақ: депо мұнай қоймасы аумағы, Абылай хан, Ибрахим ата, Ж.Қыдыров, Төле би, И.Юлдашев, С.Ерубаев, Б.Майлин, Т.Рысқұлов көшелері және Түркістан-Кентау темір жолы мен "Қазақ темір жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны маңында орналасқан жер учаскелері;
8-ші аймақ: "Қазақ темір жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны аумағында, Т. Жароков көшесі, "Тұрғын үй-91" айдарымен қала салуға бөлінген жерлер орналасқан жер учаскелері;
9-шы аймақ: Т. Жароков, С.Луганский көшелері және "Қазақстан темір жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының орналасқан жер учаскелері.
Арыс қаласы бойынша:
1-ші аймақ: Қаланың орталығында орналасқан және "Қоңырат локомотив депосы" мекемесінен Төлеби көшесі мен Тәжібаев көшесі қиылысы, Қазыбек би, Әйтеке би, Әділбек би көшесі мен Ташкент-Шымкент бағытындағы темір жол бойымен, "Қоңырат локомотив депосы" мекемесінен Төлеби көшесі қиылысындағы жер учаскелері. Темір жол бойлары. Қаланың орталығында жол бойымен Арыс қаласына кіргендегі темір жол үстінен өтетін аспа көпір жолымен, "Ергөбек" мәдениет үйі, Қабылсай арнасы, мал базар жанындағы көпірден бұрылып, Тәжібаев көшесі бойымен Ибрагимов көшесі қиылысындағы жер учаскелері. 2-ші аймақ: Қаланың орталығында орналасқан және Арыс қаласына кіргендегі темір жол үстінен өтетін аспа көпірден Ташкент-Шымкент бағытындағы темір жол бойымен, саяжайға өтетін темір жол асты көпірінен, Кенжеханов көшесі бойымен, орталық Жами мешіті, Қонаев даңғылы тас жолы бойымен Арыс қаласына кіргендегі темір жол үстінен өтетін аспа көпірге дейінгі жер учаскелері. Қаланың орталығында орналасқан және Стадион тұрғын ауданы, Әділбек би көшесінен, Арыс-Ташкент темір жол бойымен Кенжеханов көшесі, Қабылсай арнасы бойымен, мал базар жанымен, Ақназаров, Жаппарқұлов, Исатай Тайманұлы, Әділбек би көшесі, Шымкент-Ташкент темір жолға дейінгі жер учаскелері. 3-ші аймақ: Қала шегінде және Арыс өзені жағасындағы "Оңтүстік" тұрғын ауданы, Ахметов көшесінен басталып, Қабылсай арнасымен, Отырар ауданы, Бөржар ауылдық округі жерімен шектесіп, Талдықұдық елді мекеніндегі Темір жол асты көпірінен, Ташкент-Шымкент темір жол бойымен, Ахметов көшесіне дейін.
"Талдықұдық" тұрғын ауданы, Арыс-Монтайтас тас жолы бойымен, Ташкент-Арыс темір жолы бойымен, "Умай Маркет" ЖШС, "Комбинат-Заря" мекемесіне дейін.
"Отырар" тұрғын ауданы, Арыс-Шардара тас жолы, Ипподром, "Клиника Ақниет" ЖШС, Арыс-Монтайтас жолына дейін.
"Наурыз" тұрғын ауданы, Арыс-Түркістан теміржол асты көпірінен өтіп, Шымкент-Арыс-Шардара айналма тас жолы бойымен, Сырдария тұрғынды аудан жерімен шектесіп, Арыс-Түркістан теміржолға дейінгі жер учаскелері.
"Көктем" тұрғын ауданы, әскери бөлімнің жері, Шымкент-Шардара тас жолы, Арыс-II вокзалымен шектесіп, Арыс-Шымкент темір жол бойымен қалаға кіретін темір жол үстіндегі аспа көпірмен, Арыс-Шымкент тас жолы бойымен Арыс өзеніне дейінгі жер учаскелері.
"Тараз" тұрғын ауданы, Арыс өзені жағасымен, Ақдала ауылдық округі жерімен шектесіп, Арыс-Шымкент тас жолы.
"Онтам" елді мекені, Ақдала ауылдық округі жерімен шектесіп, "Орман шаруашылығы" жері, Арыс өзенімен шектесіп, Шымкент-Арыс тас жолына дейінгі жер учаскелері.
"ПМС" тұрғын ауданы, Арыс-Шымкент тас жолы бойымен, Арыс өзенінен бұрылып, Шымкент-Арыс темір жолымен шектесіп, темір жол бойымен, "ПМС" елді мекеніне кіре беріс жолға дейін.
(Почтовый, Хлопком, Лед завод, ШПЗ) Почтовый елді мекеніне өтетін темір жол асты көпірінен, Мақатаев көшесі, Арыс-Шардара тас жолы бойымен, Шардара-Арыс айналма жол бойымен, Сырдария тұрғын ауданы жерімен шектесіп, Арапов, Абай, Асанқожа, Оңғарбеков, Ханазаров көшелерімен Түркістан-Арыс темір жол бойымен Почтовой елді мекенінен өтетін темір жол асты көпіріне дейінгі жер учаскелері.
4-ші аймақ: Қаланың солтүстігінен Сырдария тұрғын ауданы мен "Отырар" мөлтек ауданының арасымен шектесіп, батысқа қарай Қожатоғай ауылдық округімен шектеседі және қаланың оңтүстігіндегі темір жолы бойымен Талдықұдық тұрғын ауданына дейін шектеседі. Шымкент тас жолының оңтүстік бөлігінде орналасқан, Шығыс беті Арыс өзенін бойлай шектеседі, ал батысында темір жол бойы орналасқан. Арыс қаласының оңтүстік шығыс аймағында орналасқан. Оңтүстік шығыс жағы Ордабасы ауданы Бөржар ауылдық округі жерлерімен шектеседі, оңтүстік батыс тұсы темір жолға дейін, солтүстік бөлігі қаланың орталығымен шектеседі.
Арыс-Шымкент автотрасса жолының екі жағын бойлай орналасқан. Сонымен қатар қаланың солтүстігіндегі айналма темір жолдың жоғарғы бетінде орналасқан.
Кентау қаласы бойынша:

1-я зона: Первая зона расположено в центральной части города Кентау и занимает территорию площадью 628,69 га. Граница зоны берет начало в северной части на пересечении улиц М.Дулатова и Курмангазы и направляется в юго-восточном направлении вдоль улицы Курмангазы до пересечении с улицей С.Сейфуллина, откуда она меняет направление на юго-запад по этой улице до улицы Б.Момышулы. Далее граница идет в западном направлении и поворачивает на северо-запад вдоль улицы Жансугирова, и по улице без названия доходит до улицы Байтурсынова, откуда в том же северо-западном направлениивдоль улицы Байтурсынова проходит до пересечения с улицей Т.Рыскулова. В завершении граница вдоль улицы Т.Рыскулова в северо-восточном направлении возвращается к начальной точке.
2-я зона: Вторая зона полностью окаймляет первую зону и составляет участок площадью 2189,04 га. Граница зоны берет свое начало с северной части зоны с пересечения улиц Бала Бургем и Бейбитшилик, откуда по улице Бейбитшилик направляется в юго-восточном направлении до улицы без названия, далее граница поворачивает на юго-запад до улицы С.Торайгырова. Затем по улице С.Торайгырова граница идет в юго-восточном направлении до пересечения с улицей Ачисайская до полосы существующей железной дороги. Далее граница продолжается в юго-восточном направлении, далее спускаясь к улице Курмангазы, откуда в том же направлении граница зоны идет до улицы Кожабаева, где она поворачивает на западное направление и доходит до улицы К.Куралбаева. Вдоль улицы К.Куралбаева граница идет в южном направлении к улице без названия и меняет направление на юго-запад. Там она пересекается с улицей Д.Кунаева и по улице Кунаева в юго-восточном направлении доходит до улицы ведущей вдоль железной дороги. Затем граница вдоль этой улицы идет на юго-запад до вновь проектируемой улицы, далее граница меняет направление на северо-западное направление до улицы, огибающей Кошкорганское водохранилище. Далее по указанной улице граница огибает Кошкорганское водохранилище с восточной, северной и западных сторон до улицы без названия, откуда в юго-западном направлении ведет к улице без названия, где она поворачивает на север и по этой улице без названия и далее на северо-восток доходит до пересечения автодороги, ведущей в с.Баялдыр, и улицы Бала Бургем. И затем в Ашисайском направлении огибает земли рекреационной зоны и Кошкорганского водохранилища, достигая трассы на город Туркестан. Далее вдоль этой трассы граница поворачивает на юго-запад в направлении с Жарбаскан, откуда в северном направлении доходит до дороги "Кентау-Карнак". После этого граница зоны в северо-восточном направлении идет до трассы, ведущей в Карнак и далее по проектируемой улице в сторону в Баялдыр граница возвращается к начальной точке. Здесь надо учесть, что рекреационные земли со стороны н/п Карнак площадью 460,2 га после присоединения в территорию города Кентау будут включены ко второй зоне.

1-ші аймақ: Бірінші аймақ Кентау қаласының орталық бөлігінде орналасқан және ауданы 628,69 га аумақты алып жатыр. Аймақ шекарасы М. Дулатов пен Құрманғазы көшелерінің қиылысында солтүстік бөліктен бастау алады және Құрманғазы көшесінің бойымен оңтүстік-шығыс бағытта С. Сейфулин көшесінің қиылысына дейін бағытталады, ол жерден осы көше бойымен оңтүстік-батысқа қарай Б. Момышұлы көшесіне дейін бағытты өзгертеді. Одан әрі шекара батыс бағытта өтеді және Жансүгіров көшесінің бойымен солтүстік-батысқа бұрылады және атауы жоқ көшемен Байтұрсынов көшесіне жетеді, сол жерден солтүстік-батыс бағытта Байтұрсынов көшесінің бойымен Т.Рысқұлов көшесінің қиылысына дейін өтеді. Шекара біткенде Т. Рысқұлов көшесінің бойындағы солтүстік-шығыс бағыттағы бастапқы нүктеге оралады.
2-ші аймақ: Екінші аймақ бірінші аймақты толығымен шектейді және ауданы 2189,04 га учаскені құрайды. Аймақтың шекарасы аймақтың солтүстік бөлігінен Бала Бургем және Бейбітшілік көшелерінің қиылысынан бастау алады, одан Бейбітшілік көшесімен оңтүстік-шығыс бағытта атауы жоқ көшеге дейін, одан әрі шекара оңтүстік-батысқа қарай С. Торайғыров көшесіне дейін бұрылады. Содан кейін С. Торайғыров көшесімен шекара Ащысай көшесімен қиылысқа дейін оңтүстік-шығыс бағытта өтеді, онда ол қайтадан Ащысай көшесі бойымен оңтүстік-батыс бағытта қолданыстағы теміржол жолағына дейін бұрылады. Одан әрі шекара оңтүстік-шығыс бағытта жалғасады, одан әрі Құрманғазы көшесіне қарай, сол бағытта аймақ шекарасы Қожабаев көшесіне дейін барады, ол батыс бағытқа бұрылып, Қ.Құралбаев көшесіне дейін жетеді. Қ. Құралбаев көшесінің бойында шекара атауы жоқ көшеге қарай оңтүстік бағытта өтеді және бағытын өзгертеді, оңтүстік-батыста ол Д. Қонаев көшесімен қиылысады және Д. Қонаев көшесімен оңтүстік-шығыс бағытта теміржол бойымен өтетін көшеге жетеді. Содан кейін бұл көше бойындағы шекара оңтүстік-батысқа қарай жаңадан жобаланған көшеге дейін созылады, содан кейін шекара бағытын солтүстік-батыс бағытқа қарай Қошқорған су қоймасын айналып өтетін көшеге дейін өзгертеді. Бұдан әрі аталған көше бойымен шекара Қошқорған су қоймасын шығыс, солтүстік және батыс жақтарынан атаусыз көшеге дейін айналып өтеді, сол жерден оңтүстік-батыс бағытта атаусыз көшеге апарады, ол солтүстікке және осы атаусыз көшемен бұрылады және одан әрі солтүстік-шығысқа қарай Баялдыр ауылына апаратын автожолдың қиылысына және Бала Бургем көшесіне жетеді. Содан кейін Ащысай бағытында Түркістан қаласына баратын жолға жетіп, рекреациялық аймақ пен Қошқорған су қоймасының жерлерін айналып өтеді. Осы жол бойымен шекара оңтүстік-батысқа қарай Жарбасқан бағытына қарай бұрылады, сол жерден солтүстік бағытта "Кентау-Қарнақ" жолына дейін жетеді. Осыдан кейін аймақтың солтүстік-шығыс бағытындағы шекарасы Қарнаққа апаратын тас жолға дейін және одан әрі жобаланған көше бойымен Баялдыр ауылына қарай шекара бастапқы нүктеге оралады. Мұнда Кентау қаласының аумағына қосылғаннан кейін ауданы 4602 га Қарнақ тарапынан рекреациялық жерлер екінші аймаққа енгізілетінін ескеру қажет.

3-я зона: Площадь третьей зоны составляет 1391,7 га. Она расположена с северной окраины города Кентау, где находится производственные объекты и земли, предусматривающие дальнейшее перспективное строительство. Третья зона полностью граничит по смежеству со второй зоной с одной стороны и с чертой населенного пункта город Кентау с другой стороны.
Приложение 2
к решению Южно-Казахстанского
областного маслихата
от 27 июня 2001 года № 11/127-II
Поправочные коэффициенты, применяемые к базовым ставкам платы за земельные участки в городах областного значения Туркестанской области

3-ші аймақ: Үшінші аймақ 1391,7 га құрайды. Үшінші аймақ Кентау қаласының солтүстік шетінде орналасқан, онда өндірістік нысандар мен одан әрі перспективалы құрылысты көздейтін жерлер орналасқан. Үшінші аймақ бір жағынан екінші аймақпен және екінші жағынан Кентау қаласы елді мекенінің шекарасымен толығымен шектеседі.
Оңтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының 2001 жылғы
27 маусымдағы № 11/127-11
шешіміне 2 қосымша
Түркістан облысының облыстық маңызы бар қалаларында жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына қолданылатын түзету коэффициенттері