О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 25 апреля 2016 года № 240 "Об утверждении Консульского устава Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 6 октября 2025 года № 1030
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 25 апреля 2016 года № 240 "Об утверждении Консульского устава Республики Казахстан" следующее изменение:
в Консульском уставе Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 47 изложить в следующей редакции:
"47. Консул:
1) принимает от лиц, постоянно проживающих за пределами Республики Казахстан, заявления по вопросам гражданства Республики Казахстан и вместе с необходимыми документами направляет их на рассмотрение Президента Республики Казахстан через Министерство;
2) регистрирует утрату гражданства Республики Казахстан лицами, проживающими вне пределов Республики Казахстан;
3) определяет принадлежность (непринадлежность) к гражданству Республики Казахстан лиц, проживающих вне пределов Республики Казахстан;
4) уведомляет лиц, постоянно проживающих за пределами Республики Казахстан, о принятом Президентом Республики Казахстан решении по вопросу гражданства.".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев

"Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 25 сәуірдегі № 240 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2025 жылғы 6 қазандағы № 1030 Жарлығы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 25 сәуірдегі № 240 Жарлығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысында:
47-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"47. Консул:
1) Қазақстан Республикасының шегінен тысқары жерде тұрақты тұратын адамдардан Қазақстан Республикасының азаматтығы мәселелері бойынша өтініштер қабылдайды және қажетті құжаттармен бірге оларды Министрлік арқылы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына жібереді;
2) Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұратын адамдардың Қазақстан Республикасының азаматтығын жоғалтуын тіркейді;
3) Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұратын адамдардың Қазақстан Республикасының азаматтығына жататынын (жатпайтынын) айқындайды;
4) Қазақстан Республикасының шегінен тысқары жерде тұрақты тұратын адамдарды Қазақстан Республикасы Президентінің азаматтық мәселесі бойынша қабылдаған шешімі туралы хабардар етеді.".
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев