О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 29 июня 2024 года № 591.
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент Республики Казахстан К. Токаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 29 июня 2024 года № 591
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 30 июня 1998 года № 3985 "Об образовании Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан":
в Положении о Совете иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Постоянными членами Совета являются по должности: Премьер-Министр Республики Казахстан, Председатель Национального Банка Республики Казахстан, заместители Премьер-Министра Республики Казахстан, Министр иностранных дел Республики Казахстан, Министр транспорта Республики Казахстан, Министр финансов Республики Казахстан, Министр промышленности и строительства Республики Казахстан, Министр национальной экономики Республики Казахстан, советник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы и первый руководитель рабочего органа Совета.";
часть вторую пункта 19 изложить в следующей редакции:
"Членами Комиссии с казахстанской стороны являются по должности: советник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы (председатель Комиссии), заместители первых руководителей министерств иностранных дел, юстиции, национальной экономики, промышленности и строительства, транспорта Республики Казахстан, первый руководитель рабочего органа Совета (секретарь Комиссии).".
2. В Указе Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 470 "О республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом":
в Положении о республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом, утвержденном вышеназванным Указом:
подпункт 4-2) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"4-2) принятие решения о присуждении, лишении научной стажировки в соответствии с Правилами отбора претендентов и прохождения научных стажировок, утверждаемыми уполномоченным органом в области науки и высшего образования;";
состав Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящим изменениям и дополнениям.

Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2024 жылғы 29 маусымдағы № 591 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2024 жылғы 29 маусымдағы
№ 591 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанында Шетелдiк инвесторлар кеңесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 30 маусымдағы № 3988 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Шетелдiк инвесторлар кеңесi туралы ережеде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Лауазымы бойынша: Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасарлары, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі, Қазақстан Республикасының Көлік министрі, Қазақстан Республикасының Қаржы министрі, Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрі, Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі, Қазақстан Республикасы Президентінің әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін кеңесшісі және Кеңестің жұмыс органының бірінші басшысы Кеңестің тұрақты мүшелері болып табылады.";
19-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстандық тараптан лауазымы бойынша: Қазақстан Республикасы Президентінің әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін кеңесшісі (Комиссия төрағасы), Қазақстан Республикасының Сыртқы істер, Әділет, Ұлттық экономика, Өнеркәсіп және құрылыс, Көлік министрліктері бірінші басшыларының орынбасарлары, Кеңестің жұмыс органының бірінші басшысы (Комиссия хатшысы) Комиссияның мүшелері болып табылады.".
2. "Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 470 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия туралы ережеде:
4-тармақтың 4-2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-2) ғылым және жоғары білім саласындағы уәкілетті орган бекітетін Үміткерлерді іріктеу және ғылыми тағылымдамалардан өту қағидаларына сәйкес ғылыми тағылымдаманы тағайындау, одан айыру туралы шешім қабылдау;";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссияның құрамы осы өзгерістер мен толықтыруларға 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.

3. В Указе Президента Республики Казахстан от 2 апреля 2002 года № 839 "Об образовании Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам противодействия коррупции":
в Положении о Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам противодействия коррупции, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 2 слова "правил служебной этики" заменить словами "Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан (далее – Этический кодекс)";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Комиссия состоит из председателя, секретаря и иных членов Комиссии согласно приложению к настоящему Положению. Возглавляет Комиссию Государственный советник Республики Казахстан. Секретарем Комиссии является заведующий Отделом правоохранительной системы Администрации Президента Республики Казахстан.";
в пункте 6:
в подпункте 2) слова "правил служебной этики" заменить словами "Этического кодекса";
подпункт 3) после слова "нарушениях" дополнить словом "служебной";
в пункте 7 в подпункте 5) слова "правил служебной этики" заменить словами "Этического кодекса";
состав Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам противодействия коррупции, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящим изменениям и дополнениям.
4. В Указе Президента Республики Казахстан от 9 октября 2006 года № 194 "О конкурсе на соискание премии Президента Республики Казахстан "Алтын сапа" и республиканском конкурсе-выставке "Лучший товар Казахстана":
состав Комиссии по присуждению званий лауреатов премии Президента Республики Казахстан "Алтын сапа" и званий дипломантов республиканского конкурса-выставки "Лучший товар Казахстана", образованной вышеназванным Указом, изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящим изменениям и дополнениям.
5. В Указе Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2007 года № 314 "О мерах по модернизации экономики Республики Казахстан":
в Положении о Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 21 исключить;
должностной состав Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящим изменениям и дополнениям.
6. В Указе Президента Республики Казахстан от 1 июля 2008 года № 625 "О создании Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан":
в Положении о Совете по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:

3. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 2 сәуірдегі № 839 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері жөніндегі комиссия туралы ережеде:
2-тармақтағы "қызмет этикасын" деген сөздер "Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдеп кодексін (бұдан әрі – Әдеп кодексі)" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Комиссия төрағадан, хатшыдан және осы Ережеге қосымшаға сәйкес Комиссияның өзге де мүшелерінен тұрады. Комиссияны Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеңесшісі басқарады. Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Құқық қорғау жүйесі бөлімінің меңгерушісі Комиссияның хатшысы болып табылады.";
6-тармақта:
2) тармақшадағы "қызмет этикасын" деген сөздер "Әдеп кодексін" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақшадағы "этиканы" деген сөз "қызмет этикасын" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақтың 5) тармақшасындағы "қызмет этикасы ережелерін" деген сөздер "Әдеп кодексін" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері жөніндегі комиссияның құрамы осы өзгерістер мен толықтыруларға 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
4. "Қазақстан Республикасы Президентінің "Алтын сапа" сыйлығын алуға арналған конкурс және "Қазақстанның үздік тауары" республикалық көрме-конкурсы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 9 қазандағы № 194 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Қазақстан Республикасы Президентінің "Алтын сапа" сыйлығының лауреаты атағын және "Қазақстанның үздік тауары" республикалық көрме-конкурсының дипломанты атағын беру жөніндегі комиссияның құрамы осы өзгерістер мен толықтыруларға 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
5. "Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 сәуірдегі № 314 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссия туралы ережеде:
21-тармақ алып тасталсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның лауазымдық құрамы осы өзгерістер мен толықтыруларға 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
6. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 1 шілдедегі № 625 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес туралы ережеде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"8. Состав Совета формируется из числа представителей центральных государственных органов, институтов гражданского общества и общественности как республиканского, так и регионального уровня. Состав Совета обновляется путем проведения ротации его членов.".
7. В Указе Президента Республики Казахстан от 14 марта 2012 года № 285 "Об Энергетическом совете при Президенте Республики Казахстан":
в Положении об Энергетическом совете при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
подпункт 5) пункта 7 исключить;
состав Энергетического совета при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящим изменениям и дополнениям.
8. В Указе Президента Республики Казахстан от 7 марта 2013 года № 520 "О Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан и кадровых комиссиях областей, городов республиканского значения, столицы":
должностной состав Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящим изменениям и дополнениям.
9. Утратил силу Указом Президента РК от 03.03.2025 № 805.
10. В Указе Президента Республики Казахстан от 26 мая 2014 года № 823 "Об образовании Совета по переходу к "зеленой экономике" при Президенте Республики Казахстан":
в Положении о Совете по переходу к "зеленой экономике" при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
подпункт 2) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"2) мониторинг результатов наиболее значимых социально-экономических мероприятий Плана мероприятий по реализации Концепции по переходу Республики Казахстан к "зеленой экономике" на 2021–2030 годы, выявление проблем, препятствующих их реализации, а также подготовка предложений по обеспечению выполнения в полном объеме намеченных преобразований в направлении экологизации производства и природопользования;";
пункты 9 и10 исключить;
состав Совета по переходу к "зеленой экономике" при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в редакции согласно приложению 8 к настоящим изменениям и дополнениям.
11. В Указе Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 160 "Об утверждении Положения о Совете по управлению Международным финансовым центром "Астана" и его состава":
состав Совета по управлению Международным финансовым центром "Астана", утвержденный вышеназванным Указом, изложить в редакции согласно приложению 9 к настоящим изменениям и дополнениям.

"8. Кеңес құрамы орталық мемлекеттік органдардың, республикалық және өңірлік деңгейдегі азаматтық қоғам институттары мен қоғам өкілдері қатарынан құрылады. Кеңестің құрамы оның мүшелерін ротациялау арқылы жаңартылады.".
7. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Энергетикалық кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 14 наурыздағы № 285 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Энергетикалық кеңес туралы ережеде:
7-тармақтың 5) тармақшасы алып тасталсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Энергетикалық кеңестің құрамы осы өзгерістер мен толықтыруларға 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
8. "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссия және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың кадр комиссиялары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 7 наурыздағы № 520 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссияның лауазымдық құрамы осы өзгерістер мен толықтыруларға 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
9. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.03.2025 № 805 Жарлығымен.
10. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан "Жасыл экономикаға" көшу жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 26 мамырдағы № 823 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы "Жасыл экономикаға" көшу жөніндегі кеңес туралы ережеде:
5-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Қазақстан Республикасының "жасыл экономикаға" көшуі жөніндегі тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі 2021–2030 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының неғұрлым маңызды әлеуметтік-экономикалық іс-шараларының нәтижелерін мониторингтеу, оларды іске асыруға кедергі болатын проблемаларды анықтау, сондай-ақ өндірісті және табиғат пайдалануды экологияландыру бағытында межеленген өзгерістерді толық көлемде орындауды қамтамасыз ету жөнінде ұсыныстар дайындау;";
9 және 10-тармақтар алып тасталсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы "Жасыл экономикаға" көшу жөніндегі кеңестің құрамы осы өзгерістер мен толықтыруларға 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
11. "Астана" халықаралық қаржы орталығын басқару жөніндегі кеңес туралы ережені және оның құрамын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 160 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "Астана" халықаралық қаржы орталығын басқару жөніндегі кеңестің құрамы осы өзгерістер мен толықтыруларға 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.

12. Утратил силу Указом Президента РК от 19.05.2025 № 880.
13. В Указе Президента Республики Казахстан от 10 января 2018 года № 621 "Об образовании Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам внедрения цифровизации в Республике Казахстан":
состав Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам внедрения цифровизации в Республике Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в редакции согласно приложению 11 к настоящим изменениям и дополнениям;
в Положении о Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам внедрения цифровизации в Республике Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
подпункт 4) пункта 9 исключить;
пункт 23 исключить.
14. В Указе Президента Республики Казахстан от 27 августа 2019 года № 141 "О некоторых вопросах Президентского молодежного кадрового резерва":
cостав Национальной комиссии по молодежному кадровому резерву при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в редакции согласно приложению 12 к настоящим изменениям и дополнениям.
15. В Указе Президента Республики Казахстан от 18 декабря 2019 года № 220 "О Совете по финансовой стабильности Республики Казахстан":
cостав Совета по финансовой стабильности Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в редакции согласно приложению 13 к настоящим изменениям и дополнениям.
16. В Указе Президента Республики Казахстан от 14 сентября 2020 года № 414 "О Высшем совете при Президенте Республики Казахстан по реформам":
cостав Высшего совета при Президенте Республики Казахстан по реформам, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в редакции согласно приложению 14 к настоящим изменениям и дополнениям.
17. В распоряжении Президента Республики Казахстан от 16 сентября 1998 года № 4071 "О персональном составе Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан":
персональный состав Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, образованного вышеназванным распоряжением, изложить в редакции согласно приложению 15 к настоящим изменениям и дополнениям.
18. В распоряжении Президента Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 266 "О Совете по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития":
должностной состав Совета по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития, утвержденный вышеназванным распоряжением, изложить в редакции согласно приложению 16 к настоящим изменениям и дополнениям.

12. Күші жойылды – ҚР Президентінің 19.05.2025 № 880 Жарлығымен.
13. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Қазақстан Республикасында цифрландыруды енгізу мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 10 қаңтардағы № 621 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан Республикасында цифрландыруды енгізу мәселелері жөніндегі комиссияның құрамы осы өзгерістер мен толықтыруларға 11-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан Республикасында цифрландыруды енгізу мәселелері жөніндегі комиссия туралы ережеде:
9-тармақтың 4) тармақшасы алып тасталсын;
23-тармақ алып тасталсын.
14. "Президенттік жастар кадр резервінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 27 тамыздағы № 141 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар кадр резерві жөніндегі ұлттық комиссияның құрамы осы өзгерістер мен толықтыруларға 12-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
15. "Қазақстан Республикасының қаржылық тұрақтылығы жөніндегі кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 18 желтоқсандағы № 220 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының қаржылық тұрақтылығы жөніндегі кеңестің құрамы осы өзгерістер мен толықтыруларға 13-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
16. "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Реформалар жөніндегі жоғары кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 14 қыркүйектегі № 414 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Реформалар жөніндегі жоғары кеңестің құрамы осы өзгерістер мен толықтыруларға 14-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
17. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің дербес құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 16 қыркүйектегі № 4071 өкімінде:
жоғарыда аталған өкіммен құрылған Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің дербес құрамы осы өзгерістер мен толықтыруларға 15-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
18. "Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 12 ақпандағы № 266 өкімінде:
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кенестің лауазымдық құрамы осы өзгерістер мен толықтыруларға 16-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.

от 10 января 2018 года
№ 621
СОСТАВ Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам внедрения цифровизации в Республике Казахстан
Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель
Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, заместитель председателя
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, секретарь
члены Комиссии:
Председатель Национального Банка Республики Казахстан
Генеральный Прокурор Республики Казахстан
Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Министр внутренних дел Республики Казахстан
Министр обороны Республики Казахстан
Министр иностранных дел Республики Казахстан
председатель правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" (по согласованию)
Председатель Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
Председатель Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
Председатель Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
Председатель Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
Председатель Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
Министр сельского хозяйства Республики Казахстан
Министр юстиции Республики Казахстан
Министр науки и высшего образования Республики Казахстан
Министр здравоохранения Республики Казахстан
Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Министр транспорта Республики Казахстан
Министр финансов Республики Казахстан
Министр культуры и информации Республики Казахстан
Министр просвещения Республики Казахстан
Министр промышленности и строительства Республики Казахстан
Министр торговли и интеграции Республики Казахстан
Министр водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
Министр по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Министр туризма и спорта Республики Казахстан
Министр национальной экономики Республики Казахстан
Министр экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Министр энергетики Республики Казахстан
советник Президента Республики Казахстан, курирующий вопросы цифровизации
заместитель Секретаря Совета Безопасности Республики Казахстан
заведующий Отделом информатизации и защиты информационных ресурсов Администрации Президента Республики Казахстан
Руководитель Судебной администрации Республики Казахстан (по согласованию)
Управляющий Международным финансовым центром "Астана" (по согласованию)
председатель правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)
эксперты:
Ахметов Кайрат Бакибаевич – руководитель товарищества с ограниченной ответственностью "Коркем Телеком" (по согласованию)
Абдуалиев Асет Куандыкович – главный исполнительный директор компании "Silkroad Innovation Hub" (по согласованию)
Байменов Алихан Мухамедьевич – председатель Управляющего комитета Астанинского хаба государственной службы (по согласованию)
Бокаев Бауыржан Нурланович – профессор Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан (по согласованию)
Бутумбаев Серик Батырханович – руководитель товарищества с ограниченной ответственностью "Helios soft" (Favorit) (по согласованию)
Датбаев Алибек Амангельдиевич – старший разработчик и руководитель группы "Booking.com" (по согласованию)
Дос Бақытжан Ерланұлы – генеральный директор и сооснователь компании "Goat.AI" (по согласованию)
Мусин Багдат Батырбекович – председатель правления акционерного общества "Казахтелеком" (по согласованию)
Канафин Байжан Болатбекович – руководитель товарищества с ограниченной ответственностью "Documentolog" (по согласованию)
Лещенко Сергей Владимирович – генеральный директор компании "Microsoft" по региону Содружества Независимых Государств (по согласованию)
Ломтадзе Михаил Нугзарович – председатель правления акционерного общества "Kaspi Bank" (по согласованию)
Мухоряпов Рамиль Радикович – председатель наблюдательного совета товарищества с ограниченной ответственностью "Chocofamily Holding" (по согласованию)
Сабыржан Арай – инженер-программист компании "Google" (по согласованию)
Тулебаев Даурен Онгарбекович – руководитель товарищества с ограниченной ответственностью "Kazdream Technologies" (по согласованию)
Турлов Тимур Русланович – генеральный директор компании "Freedom Holding Corp." (по согласованию)
Фабрицио Пессина – старший партнер и главный операционный директор компании "BCG Platinion" по регионам Европа, Ближний Восток и Латинская Америка (по согласованию)
Шаяхметова Умут Болатхановна – председатель правления акционерного общества "Народный банк Казахстана" (по согласованию)
ПРИЛОЖЕНИЕ 12
к изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
акты Президента Республики
Казахстан, утвержденным
Указом Президента
Республики Казахстан
от 29 июня 2024 года № 591
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 27 августа 2019 года № 141
СОСТАВ Национальной комиссии по молодежному кадровому резерву при Президенте Республики Казахстан
Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан, председатель
начальник Канцелярии Президента Республики Казахстан, заместитель председателя
Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, заместитель председателя
заведующий Отделом государственной службы Администрации Президента Республики Казахстан, секретарь
Заместитель Премьер-Министра – Руководитель Аппарата Правительства Республики Казахстан
помощник Президента Республики Казахстан по вопросам внутренней политики и коммуникациям
советник Президента Республики Казахстан, курирующий вопросы региональной политики
советник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы
ректор Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 13
к изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
акты Президента Республики
Казахстан, утвержденным
Указом Президента
Республики Казахстан
от 29 июня 2024 года
№ 591
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан

2018 жылғы 10 қаңтардағы
№ 621 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы
Қазақстан Республикасында цифрландыруды
енгізу мәселелері жөніндегі комиссияның
ҚҰРАМЫ
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төраға
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі, хатшы
Комиссия мүшелері:
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы
Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің төрағасы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің төрағасы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің төрағасы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасы
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің төрағасы
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төрағасы
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі
Қазақстан Республикасының Әділет министрі
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Қазақстан Республикасының Көлік министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрі
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрі
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрі
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрі
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрі
Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрі
Қазақстан Республикасының Энергетика министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің цифрландыру мәселелеріне жетекшілік ететін кеңесшісі
Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесі Хатшысының орынбасары
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Ақпараттандыру және ақпараттық ресурстарды қорғау бөлімінің меңгерушісі
Қазақстан Республикасы Сот әкімшілігінің басшысы (келісім бойынша)
"Астана" халықаралық қаржы орталығының басқарушысы (келісім бойынша)
"Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
сарапшылар:
Ахметов Қайрат Бәкібайұлы – "Көркем Телеком" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің басшысы (келісім бойынша)
Әбдуәлиев Әсет Қуандықұлы – "Silkroad Innovation Hub" компаниясының бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Бәйменов Әлихан Мұхамедияұлы – Астана мемлекеттік қызмет хабы басқарушы комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Боқаев Бауыржан Нұрланұлы – Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясының профессоры (келісім бойынша)
Бутумбаев Серік Батырханұлы – "Helios soft" (Favorit) жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің басшысы (келісім бойынша)
Датбаев Әлібек Амангелдіұлы – "Booking.com" тобының аға әзірлеушісі және басшысы (келісім бойынша)
Дос Бақытжан Ерланұлы – "Goat.AI" компаниясының бас директоры және негізін бірлесіп қалаушы (келісім бойынша)
Мусин Бағдат Батырбекұлы – "Қазақтелеком" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Қанафин Байжан Болатбекұлы – "Documentolog" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің басшысы (келісім бойынша)
Лещенко Сергей Владимирович – "Microsoft" компаниясының Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы өңірі бойынша бас директоры (келісім бойынша)
Ломтадзе Михаил Нугзарович – "Kaspi Bank" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Мухоряпов Рамиль Радикович – "Chocofamily Holding" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі байқаушы кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)
Сабыржан Арай – "Google" компаниясының инженер-бағдарламашысы (келісім бойынша)
Төлебаев Дәурен Оңғарбекұлы – "Kazdream Technologies" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің басшысы (келісім бойынша)
Турлов Тимур Русланович – "Freedom Holding Corp." компаниясының бас директоры (келісім бойынша)
Фабрицио Пессина – "BCG Platinion" компаниясының Еуропа, Таяу Шығыс және Латын Америкасы өңірлері бойынша аға серіктесі және бас операциялық директоры (келісім бойынша)
Шаяхметова Үміт Болатханқызы – "Қазақстан Халық банкі" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2024 жылғы 29 маусымдағы
№ 591 Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Президентінің кейбір
актілеріне енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
12-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2019 жылғы 27 тамыздағы
№ 141 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар
кадр резерві жөніндегі ұлттық комиссияның
ҚҰРАМЫ
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы, төраға
Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің бастығы, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасы, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Мемлекеттік қызмет бөлімінің меңгерушісі, хатшы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Үкімет Аппаратының Басшысы
Қазақстан Республикасы Президентінің ішкі саясат мәселелері және коммуникациялар жөніндегі көмекшісі
Қазақстан Республикасы Президентінің өңірлік саясат мәселелеріне жетекшілік ететін кеңесшісі
Қазақстан Республикасы Президентінің әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін кеңесшісі
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясының ректоры
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2024 жылғы 29 маусымдағы
№ 591 Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Президентінің кейбір
актілеріне енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
13-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің

от 18 декабря 2019 года
№ 220
СОСТАВ Совета по финансовой стабильности Республики Казахстан
Председатель Национального Банка Республики Казахстан, председатель
Председатель Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
Министр финансов Республики Казахстан
Министр национальной экономики Республики Казахстан
советник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы
Управляющий Международным финансовым центром "Астана"
ПРИЛОЖЕНИЕ 14
к изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
акты Президента Республики
Казахстан, утвержденным
Указом Президента
Республики Казахстан
от 29 июня 2024 года № 591
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 14 сентября 2020 года № 414
СОСТАВ Высшего совета при Президенте Республики Казахстан по реформам
Президент Республики Казахстан, председатель
члены Высшего совета:
Премьер-Министр Республики Казахстан
Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан
Секретарь Совета Безопасности Республики Казахстан
Председатель Национального Банка Республики Казахстан
Председатель Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
Председатель Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
советник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы
председатель правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)
ПРИЛОЖЕНИЕ 15
к изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
акты Президента Республики
Казахстан, утвержденным
Указом Президента
Республики Казахстан
от 29 июня 2024 года № 591
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Президента
Республики Казахстан
от 16 сентября 1998 года № 4071
ПЕРСОНАЛЬНЫЙ СОСТАВ Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан
Бектенов Олжас Абаевич
Премьер-Министр Республики Казахстан
Скляр
Роман Васильевич
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Дуйсенова Тамара Босымбековна
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Жумангарин Серик Макашевич
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Нуртлеу
Мурат Абугалиевич
Заместитель Премьер-Министра – Министр
иностранных дел Республики Казахстан
Койшыбаев Галымжан Тельманович
Заместитель Премьер-Министра – Руководитель Аппарата Правительства
Байбазаров
Нурлан Серикович
Заместитель Премьер-Министра – Министр
национальной экономики Республики Казахстан
Бозумбаев
Канат Алдабергенович
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Карабаев
Марат Каримжанович
Министр транспорта Республики Казахстан
Такиев
Мади Токешович
Министр финансов Республики Казахстан
Шарлапаев
Канат Бисимбаевич
Министр промышленности и строительства Республики Казахстан
Жамаубаев
Ерулан Кенжебекович
советник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы
Оспанкулов
Габидолла Абдуллаулы
председатель Комитета по инвестициям Министерства иностранных дел Республики Казахстан
Карагойшин
Рустам Тимурович
председатель правления акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" (по согласованию)
Нейгл Гэри
главный исполнительный директор компании "Glencore" (по согласованию)
Терраз Николя
президент компании "TotalEnergies Разведка и Добыча", член исполнительного комитета концерна "TotalEnergies" (по согласованию)
Ашок Лаваса
вице-президент Азиатского банка развития по операциям в частном секторе и государственно-частному партнерству (по согласованию)
Уаэл Сауан
главный исполнительный директор "Shell Plc" (по согласованию)
Витторио Грилли
председатель Консультативного совета по региону Европа – Ближний Восток – Африка "JPMorgan Chase International" (по согласованию)
Найджел Хирн
исполнительный вице-президент по нефтепродуктам и газу корпорации "Chevron" (по согласованию)
Дэвид Ливингстон
главный исполнительный директор компании "Citi" по региону "Европа – Ближний Восток – Африка" (по согласованию)
Кирсти Хелен Уилсон
член глобального исполнительного комитета "Baker McKenzie", заместитель председателя Совета директоров "Baker McKenzie International" (по согласованию)
Ежи Старак
председатель наблюдательного совета группы "Polpharma S.A." (по согласованию)
Иан Коулберн
генеральный директор "Deloitte" по СНГ (по согласованию)
Ичиро Такахара
вице-председатель "Marubeni Corporation" (по согласованию)
Йорг Бонгартц
главный исполнительный директор Регионального управления "Deutsche Bank" по Северной и Восточной Европе (по согласованию)
Тецуя Шинохара
старший вице-президент, генеральный директор департамента глобальной стратегии и координации корпорации "Mitsubishi" (по согласованию)
Клаудио Дескальци
главный исполнительный директор компании "ENI S.p.A." (по согласованию)
Марко Мариотти
президент "Philip Morris International" по региону Восточная Европа (по согласованию)
Ибрагимов
Шухрат Алиджанович
член совета директоров компании "ERG Sarl" (по согласованию)
Нил Чапман
старший вице-президент корпорации "ExxonMobil" (по согласованию)
Уве Кнотцер
генеральный директор компании "Knauf International GmbH", генеральный партнер "Gebr. Knauf Group"
(по согласованию)
Одиль
Рено-Бассо
президент Европейского Банка Реконструкции и Развития (по согласованию)
Подгузов
Николай Радиевич
председатель правления Евразийского Банка Развития (по согласованию)
Рафаэль Гассет
член правления "METRO AG" (по согласованию)
Бела Ференци
президент "GE" в России/СНГ (по согласованию)
Тимоти
Скот Гитцел
президент и главный исполнительный директор корпорации "Cameco" (по согласованию)
Тунджай
Озильхан
председатель правления "Anadolu Group" (по согласованию)
Юзо Сэнгоку
президент и уполномоченный директор "INPEX North Caspian Sea Ltd." (по согласованию)
Феттах
Таминдже
президент компании "Sembol" (по согласованию)
Болдуин Энди
управляющий партнер по вопросам предоставления услуг клиентам глобальной организации "EY" (по согласованию)
Хуан Юнчжан
президент "Petro China Company Ltd", вице-президент Китайской национальной нефтегазовой корпорации "CNPC" (по согласованию)
Дерипаска
Олег Владимирович
президент объединенной компании "RUSAL" (по согласованию)
Финогенов
Игорь Валентинович
президент акционерного общества "Polymetal" (по согласованию)
Воробьев
Вадим Николаевич
президент публичного акционерного общества "LUKOIL" (по согласованию)
Терзиоглу Каан
главный исполнительный директор группы "VEON Ltd" (по согласованию)
Антонелла Бассани
вице-президент, регион Европы и Центральной Азии, Всемирный банк (по согласованию)
Пумпянский Дмитрий Александрович
председатель Совета директоров "ТМК" (по согласованию)
Кош Ник
главный исполнительный директор компании "PWC" в странах Центральной и Восточной Европы (по согласованию)
Надер Хаффар
председатель "KPMG MESAC" (Ближний Восток, Южная Азия и кластер Caspian), председатель и исполнительный директор "KPMG Lower Gulf" (по согласованию)
Жаков Франсуа
исполнительный вице-президент и член исполнительного комитета компании "Air Liquide" (по согласованию)
Симонс Мишель
глава подразделения "Multi-Country" в Центральной и Восточной Европе компании "Microsoft" (по согласованию)
Симонелли Лоренцо
председатель правления, президент и главный исполнительный директор "Baker Hughes" (по согласованию)
Делеони Эндрю
президент компании "Alstom" по регионам Африка, Ближний Восток и Центральная Азия
Рафаэль Сантана
президент и главный исполнительный директор, корпорация "Wabtec"
ПРИЛОЖЕНИЕ 16
к изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
акты Президента Республики
Казахстан, утвержденным
Указом Президента
Республики Казахстан
от 29 июня 2024 года № 591
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Президента
Республики Казахстан
от 12 февраля 2014 года № 266
ДОЛЖНОСТНОЙ СОСТАВ
Совета по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития
Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель председателя
Председатель Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу, заместитель председателя
Председатель Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы), заместитель председателя
помощник Президента Республики Казахстан по правовым вопросам
Министр внутренних дел Республики Казахстан
Министр обороны Республики Казахстан
Министр иностранных дел Республики Казахстан
Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
Министр сельского хозяйства Республики Казахстан
Министр юстиции Республики Казахстан
Министр науки и высшего образования Республики Казахстан
Министр здравоохранения Республики Казахстан
Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Министр транспорта Республики Казахстан
Министр финансов Республики Казахстан
Министр культуры и информации Республики Казахстан
Министр просвещения Республики Казахстан
Министр промышленности и строительства Республики Казахстан
Министр торговли и интеграции Республики Казахстан
Министр водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
Министр туризма и спорта Республики Казахстан
Министр национальной экономики Республики Казахстан
Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Министр экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Министр энергетики Республики Казахстан
советник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы
Руководитель Судебной администрации Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель Председателя Национального Банка Республики Казахстан
заместитель Генерального Прокурора Республики Казахстан

2019 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 220 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының қаржылық
тұрақтылығы жөніндегі кеңестің
ҚҰРАМЫ
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы, төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің төрағасы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін кеңесшісі
"Астана" халықаралық қаржы орталығының басқарушысы
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2024 жылғы 29 маусымдағы
№ 591 Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Президентінің кейбір
актілеріне енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
14-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2020 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 414 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы
Реформалар жөніндегі жоғары кеңестің
ҚҰРАМЫ
Қазақстан Республикасының Президенті, төраға
Жоғары кеңестің мүшелері:
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы
Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің Хатшысы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің төрағасы
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің төрағасы
Қазақстан Республикасы Президентінің әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін кеңесшісі
"Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2024 жылғы 29 маусымдағы
№ 591 Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Президентінің кейбір
актілеріне енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
15-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
1998 жылғы 16 қыркүйектегі
№ 4071 өкімімен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы
Шетелдік инвесторлар кеңесінің
ДЕРБЕС ҚҰРАМЫ
Бектенов Олжас Абайұлы
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі
Скляр Роман Васильевич
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары
Дүйсенова Тамара Босымбекқызы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары
Жұманғарин Серік Мақашұлы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары
Нұртілеу Мұрат Әбуғалиұлы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрі
Қойшыбаев Ғалымжан Тельманұлы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Үкімет Аппаратының Басшысы
Байбазаров Нұрлан Серікұлы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрі
Бозымбаев
Қанат Алдабергенұлы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары
Қарабаев Марат Кәрімжанұлы
Қазақстан Республикасының Көлік министрі
Такиев Мәди Төкешұлы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Шарлапаев Қанат Бисимбайұлы
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп жəне құрылыс министрі
Жамаубаев Ерұлан Кенжебекұлы
Қазақстан Республикасы Президентінің әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін кеңесшісі
Оспанқұлов Ғабидолла Абдоллаұлы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Инвестиция комитетінің төрағасы
Қарағойшин Рустам Тимурұлы
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісу бойынша)
Нейгл Гэри
"Glencore" компаниясының бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Терраз Николя
"TotalEnergies Барлау және Өндіру" компаниясының президенті, "TotalEnergies" концерні атқарушы комитетінің мүшесі (келісім бойынша)
Ашок Лаваса
Азия Даму Банкінің жекеше сектордағы операциялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік бойынша вице-президенті (келісім бойынша)
Уаэл Сауан
"Shell Plc" бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Витторио Грилли
"JPMorgan Chase International" Еуропа – Таяу Шығыс – Африка өңірі бойынша консультативтік кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)
Найджел Хирн
"Chevron" корпорациясының мұнай өнімдері және газ бойынша атқарушы вице-президенті (келісім бойынша)
Дэвид Ливингстон
"Citi" компаниясының "Еуропа – Таяу Шығыс – Африка" өңірі бойынша бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Кирсти Хелен Уилсон
"Baker McKenzie" жаһандық атқарушы комитетінің мүшесі, "Baker McKenzie International" директорлар кеңесі төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Ежи Старак
"Polpharma S.A." тобының байқаушы кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)
Иан Коулберн
"Deloitte" ТМД бойынша бас директоры (келісім бойынша)
Ичиро Такахара
"Marubeni Corporation" вице-төрағасы (келісім бойынша)
Йорг Бонгартц
Солтүстік және Шығыс Еуропа бойынша "Deutsche Bank" өңірлік басқармасының бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Тецуя Шинохара
"Mitsubishi" корпорациясының аға вице-президенті, жаһандық стратегия және үйлестіру департаментінің бас директоры (келісім бойынша)
Клаудио Дескальци
"ENI S.p.A." компаниясының бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Марко Мариотти
"Philip Morris International" Шығыс Еуропа өңірі бойынша президенті (келісім бойынша)
Ибрагимов Шухрат Алиджанович
"ERG Sarl" компаниясы директорлар кеңесінің мүшесі (келісім бойынша)
Нил Чапман
"ExxonMobil" корпорациясының аға вице-президенті (келісім бойынша)
Уве Кнотцер
"Knauf International GmbH" компаниясының бас директоры, "Gebr. Knauf Group" бас әріптесі (келісім бойынша)
Одиль Рено-Бассо
Еуропа Қайта Құру және Даму Банкінің президенті (келісім бойынша)
Подгузов Николай Радиевич
Еуразия Даму Банкінің басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Рафаэль Гассет
"METRO AG" басқарма мүшесі (келісім бойынша)
Бела Ференци
"GE" Ресейдегі/ТМД-дағы президенті (келісім бойынша)
Тимоти Скот Гитцел
"Cameco" корпорациясының президенті және бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Тунджай Озильхан
"Anadolu Group" басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Юзо Сэнгоку
"INPEX North Caspian Sea Ltd." президенті және уәкілетті директоры (келісім бойынша)
Феттах Таминдже
"Sembol" компаниясының президенті (келісім бойынша)
Болдуин Энди
"EY" жаһандық ұйымының клиенттерге қызмет көрсету мәселелері жөніндегі басқарушы серіктесі (келісім бойынша)
Хуан Юнчжан
"Petro China Company Ltd" президенті, "CNPC" Қытай ұлттық мұнай-газ корпорациясының вице-президенті (келісім бойынша)
Дерипаска Олег Владимирович
"RUSAL" бірлескен компаниясының президенті (келісім бойынша)
Финогенов Игорь Валентинович
"Polymetal" акционерлік қоғамының президенті (келісім бойынша)
Воробьев Вадим Николаевич
"LUKOIL" жария акционерлік қоғамының президенті (келісім бойынша)
Терзиоглу Каан
"VEON Ltd" тобының бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Антонелла Бассани
Дүниежүзілік банктің Еуропа және Орталық Азия өңірі бойынша вице-президенті (келісім бойынша)
Пумпянский Дмитрий Александрович
"ҚМК" директорлар кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)
Кош Ник
"PWC" компаниясының Орталық және Шығыс Еуропа елдеріндегі бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Надер Хаффар
"KPMG MESAC" төрағасы (Таяу Шығыс, Оңтүстік Азия және Caspian кластері), "KPMG Lower Gulf" төрағасы және атқарушы директоры (келісім бойынша)
Жаков Франсуа
"Air Liquide" компаниясының атқарушы вице-президенті және атқарушы комитетінің мүшесі (келісім бойынша)
Симонс Мишель
"Microsoft" компаниясының Орталық және Шығыс Еуропадағы "Multi-Country" бөлімшесінің басшысы (келісім бойынша)
Симонелли Лоренцо
"Baker Hughes" басқарма төрағасы, президенті және бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Делеони Эндрю
"Alstom" компаниясының Африка, Таяу Шығыс және Орталық Азия өңірі бойынша президенті (келісім бойынша)
Рафаэль Сантана
"Wabtec" корпорациясының президенті және бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2024 жылғы 29 маусымдағы
№ 591 Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Президентінің кейбір
актілеріне енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
16-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2014 жылғы 12 ақпандағы
№ 266 өкімімен
БЕКІТІЛГЕН
Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі
кенестің ЛАУАЗЫМДЫҚ ҚҰРАМЫ
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төраға
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің төрағасы, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төрағасы, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Президентінің құқықтық мәселелер жөніндегі көмекшісі
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасы
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі
Қазақстан Республикасының Әділет министрі
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі
Қазақстан Республикасының Еңбек жəне халықты əлеуметтік қорғау министрі
Қазақстан Республикасының Көлік министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрі
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрі
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Қазақстан Республикасының Сауда жəне интеграция министрі
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрі
Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар жəне аэроғарыш өнеркəсібі министрі
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрі
Қазақстан Республикасының Энергетика министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін кеңесшісі
Қазақстан Республикасы Сот әкімшілігінің басшысы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының орынбасары