О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 19 мая 2026 года "О государственной службе Республики Казахстан" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной службы"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 июня 2026 года № 97-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено законами Республики Казахстан от 19 мая 2026 года "О государственной службе Республики Казахстан" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной службы" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном законодательством порядке внести на утверждение Президента Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанных законов.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 19 июня 2026 года № 97-р
Перечень
правовых актов, принятие которых обусловлено законами Республики Казахстан от 19 мая 2026 года "О государственной службе Республики Казахстан" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной службы"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.
Об утверждении реестра должностей политических, избираемых и административных государственных служащих
Указ Президента Республики Казахстан
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
2.
Об утверждении квалификационных требований к отдельным политическим государственным должностям, избираемым государственным должностям и административным государственным должностям корпуса "А"
Указ Президента Республики Казахстан
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
3.
О некоторых вопросах Президентского молодежного кадрового резерва и региональных молодежных кадровых резервов столицы, области, города республиканского значения
Указ Президента Республики Казахстан
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
4.
О Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан и кадровых комиссиях столицы, областей и городов республиканского значения
Указ Президента Республики Казахстан
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
5.
Об утверждении Правил принесения присяги государственными служащими
Указ Президента Республики Казахстан
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Муксимов С.С.
6.
О некоторых вопросах изменения должностных уровней административных государственных служащих корпуса "Б"
Указ Президента Республики Казахстан
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
октябрь 2028 года
Ахмедьяр А.Г.
7.
О некоторых вопросах прохождения государственной службы
Указ Президента Республики Казахстан
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
8.
Об утверждении Правил наложения дисциплинарного взыскания на государственных служащих
Указ Президента Республики Казахстан
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Муксимов С.С.
9.
Об утверждении Правил формирования Национального доклада о состоянии государственной службы в Республике Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
10.
Об утверждении Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Муксимов С.С.
11.
Об утверждении Положения об уполномоченном по этике
Указ Президента Республики Казахстан
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Муксимов С.С.
12.
Об утверждении положений о Комиссии по этике уполномоченного органа по делам государственной службы, советах по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в столице, областях и городах республиканского значения
Указ Президента Республики Казахстан
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Муксимов С.С.
13.
О внесении изменения и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 25 мая
2006 года № 124 "Об утверждении Правил прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
МО
июль 2026 года
Мустабеков А.Д.
14.

"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 19 мамырдағы Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2026 жылғы 19 маусымдағы № 97-ө Өкімі.
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 19 мамырдағы Қазақстан Республикасының заңдарымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Президентіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген заңдарды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2026 жылғы "19" маусымдағы
№ 97-ө өкімімен
бекітілген
Қабылдануы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 19 мамырдағы Қазақстан Республикасының заңдарымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.
Саяси, сайланатын және әкімшілік мемлекеттік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
2.
Жекелеген саяси мемлекеттік лауазымдарға, сайланатын мемлекеттік лауазымдарға және "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
3.
Президенттік жастар кадр резервінің және астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың өңірлік жастар кадр резервтерінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
4.
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссия және астананың, облыстардың, және республикалық маңызы бар қалалардың кадр комиссиялары туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
5.
Мемлекеттік қызметшілердің антын қабылдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
С.С. Мүксімов
6.
"Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік қызметшілерінің лауазымдық деңгейлерін өзгертудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
2028 жылғы қазан
Ә.Ғ. Ахмедьяр
7.
Мемлекеттік қызметті өткерудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
8.
Мемлекеттік қызметшілерге тәртіптік жаза қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
С.С. Мүксімов
9.
Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік қызметтің жай-күйі туралы ұлттық баяндаманы қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
10.
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
С.С. Мүксімов
11.
Әдеп жөніндегі уәкіл туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
С.С. Мүксімов
12.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның әдеп жөніндегі комиссиясының, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің астанада, облыстарда және республикалық маңызы бар қалаларда әдеп жөніндегі кеңестердің ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
С.С. Мүксімов
13.
"Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiнде, басқа да әскерлерi мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 25 мамырдағы № 124 Жарлығына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҚМ
2026 жылғы шілде
А.Д.
Мұстабеков
14.

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 22 июля 2019 года № 74 "О некоторых вопросах Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы"
Указ Президента Республики Казахстан
АДГС (по согласованию)
август 2026 года
Имашев Д.М.
15.
О внесении изменений и дополнений в положения о государственных органах
Указы Президента Республики Казахстан
постановления Правительства Республики Казахстан
ЦГО (по согласованию)
август 2026 года
заместители первых руководителей
16.
О порядке осуществления выплат и компенсаций при перемещении государственных служащих
постановление Правительства Республики Казахстан
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
17.
О некоторых вопросах прикомандирования государственных служащих и работников Национального Банка Республики Казахстан и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 ноября 2017 года № 755 "О некоторых вопросах прикомандирования государственных служащих, персонала дипломатической службы и работников Национального Банка Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
18.
Об утверждении Правил подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих
постановление Правительства Республики Казахстан
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
19.
О некоторых вопросах оплаты труда государственных служащих
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
октябрь 2026 года
октябрь 2028 года
Дарбаев А.К.
20.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2001 года № 1127 "Об утверждении Правил премирования, оказания материальной помощи и установления надбавок к должностным окладам работников органов Республики Казахстан за счет средств государственного бюджета, а также выплаты бонусов административным государственным служащим"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
октябрь 2026 года
Дарбаев А.К.
21.
Об утверждении Правил индексации должностных окладов государственных служащих
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
октябрь 2026 года
Дарбаев А.К.
22.
Об утверждении Правил привлечения контрактных служащих, видов проектов, по которым привлекаются контрактные служащие, а также определении вопросов условий оплаты труда и иных вопросов регулирования их деятельности
постановление Правительства Республики Казахстан
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
23.
Об утверждении Правил привлечения иностранных работников в государственные органы Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
24.
О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений"
постановление Правительства Республики Казахстан
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Имашев Д.М.
25.
Об утверждении Правил принятия мер по заявлению государственного служащего о коррупционных правонарушениях, случаях склонения его к совершению данных нарушений, в том числе путем организации проверок и направления обращений в уполномоченные органы
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Муксимов С.С.
26.
Об утверждении Правил передачи имущества государственных служащих, лиц, временно исполняющих обязанности, предусмотренные государственной должностью, в доверительное управление
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Муксимов С.С.
27.
Об утверждении Правил подготовки к поступлению на государственную службу
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
28.
Об утверждении Правил и программ тестирования граждан Республики Казахстан, поступающих на правоохранительную службу и службу в органы гражданской защиты
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
29.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
от 11 августа 2023 года
№ 403 "Об утверждении Правил направления специалиста на работу, возмещения расходов, понесенных за счет бюджетных средств, предоставления права самостоятельного трудоустройства, освобождения от обязанности или прекращения обязанности по отработке гражданами Республики Казахстан, обучавшимися на основе государственного образовательного заказа"
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
июль 2026 года
Кобенова Г.И.
30.
Об утверждении Правил определения соотношения руководящего и исполнительского состава административных государственных служащих
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
31.
Об утверждении типовых квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
32.
Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б"
приказы (постановления) ЦГО,
МИО
ЦГО (по согласованию),
МИО
август 2026 года
руководители аппаратов (заместители первых руководителей, акимов)
33.

"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 22 шілдедегі № 74 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы тамыз
Д.М. Имашев
15.
Мемлекеттік органдар туралы ережелерге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлықтары Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары
ОМО (келісу бойынша)
2026 жылғы тамыз
бірінші басшыларының орынбасарлары
16.
Мемлекеттік қызметшілердің орын ауыстырулары кезіндегі төлемдер мен өтемақылар тәртібі туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
17.
Мемлекеттік қызметшілердің және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі қызметкерлерінің іссапарға баруының кейбір мәселелері туралы және "Мемлекеттік қызметшілердің, дипломатиялық қызмет персоналының және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі қызметкерлерінің іссапарға баруының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 қарашадағы № 755 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
18.
Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
19.
Мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2026 жылғы қазан
2028 жылғы қазан
А.К. Дарбаев
20.
"Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебінен Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне сыйлықақы беру, материалдық көмек көрсету және лауазымдық жалақыларына үстемеақылар белгілеу, сондай-ақ мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге бонустар төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы
29 тамыздағы № 1127 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2026 жылғы қазан
А.К. Дарбаев
21.
Мемлекеттік қызметшілердің лауазымдық айлықақысын индекстеу туралы қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2026 жылғы қазан
А.К. Дарбаев
22.
Келісімшарттық қызметшілерді тарту қағидаларын, келісімшарттық қызметшілер тартылатын жобалардың түрлерін бекіту, сондай-ақ еңбекке ақы төлеу шарттары мәселелерін және олардың қызметін реттеудің өзге де мәселелерін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
23.
Шетелдік жұмыскерлерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына тарту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
24.
"Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы
1 қыркүйектегі № 590 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Д.М. Имашев
25.
Мемлекеттік қызметшінің сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар, оны осындай бұзушылықтар жасауға итермелеу жағдайлары туралы өтініш бойынша, оның ішінде тексерулер ұйымдастыру және өтініштерді уәкілетті орғандарға жіберу арқылы шаралар қабылдау туралы қағидаларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
С.С. Мүксімов
26.
Мемлекеттік қызметшілердің, мемлекеттік лауазымда көзделген міндеттерді уақытша атқаратын адамдардың мүлкін сенімгерлік басқаруға беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
С.С. Мүксімов
27.
Мемлекеттік қызметке кіруге даярлау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
28.
Құқық қорғау қызметіне және азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін Қазақстан Республикасының азаматтарын тестілеу қағидалары мен бағдарламаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
29.
"Маманды жұмысқа жіберу, бюджет қаражаты есебінен жұмсалған шығыстарды өтеу, өз бетінше жұмысқа орналасу құқығын беру, мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде білім алған Қазақстан Республикасының азаматтарын жұмыспен өтеу жөніндегі міндетінен босату немесе олардың міндетін тоқтату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы
11 тамыздағы
№ 403 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы шілде
Г.І. Көбенова
30.
Әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің басшы құрамы мен атқарушылық құрамының арақатынасын айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
31.
"Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
32.
"Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
ОМО, ЖАО бұйрықтары (қаулылары)
ОМО (келісу бойынша),
ЖАО
2026 жылғы тамыз
аппарат басшылары (бірінші басшыларының, әкімдердің орынбасарлары)
33.

О внесении изменения в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 16 февраля 2016 года № 11-1-2/53 "Об утверждении Правил включения в кадровый резерв Министерства иностранных дел Республики Казахстан"
приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
июль 2026 года
Саинов А.Г.
34.
О некоторых вопросах отбора на государственную службу
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
35.
Об утверждении Правил согласования назначения на административные государственные должности руководителей исполнительных органов столицы, областей, городов республиканского значения, финансируемых
из местного бюджета,
руководителей территориальных подразделений центральных государственных органов и их ведомств в столице, областях, городах республиканского значения, относящихся к административным государственным должностям корпуса "А"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
36.
Об утверждении Правил заключения, продления и расторжения трудового договора с административным государственным служащим корпуса "А"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
37.
Об установлении значений результатов обучения для лиц, окончивших обучение в организациях образования при Президенте Республики Казахстан по программам послевузовского образования и организациях образования по программам высшего и (или) послевузовского образования, на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" без проведения конкурса
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
38.
О некоторых вопросах занятия административной государственной должности
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Бекіш Ұ.А.
39.
Об утверждении перечня документов, представляемых гражданами Республики Казахстан, претендующими на занятие избираемой государственной должности, в соответствующую избирательную комиссию для проверки соответствия требованиям законодательства Республики Казахстан в сфере государственной службы
совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан
АДГС (по согласованию),
ЦИК (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.,
Айманакумов А.М.
40.
Об утверждении Правил приема лиц на должности, связанные с исполнением управленческих функций в государственных юридических лицах, прохождения ими трудовой деятельности
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
41.
Об утверждении Правил приема на работу, организации деятельности и увольнения лиц, осуществляющих техническое обслуживание и обеспечение функционирования государственных органов
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
42.
Об утверждении типовых квалификационных требований к должностям, связанным с исполнением управленческих функций в государственных юридических лицах, за исключением государственных организаций образования
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
43.
Об утверждении формы квалификационных требований к должностям, связанным с исполнением управленческих функций в государственных организациях образования
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
44.
Об утверждении квалификационных требований к должностям, связанным с исполнением управленческих функций в государственных организациях образования
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
август 2026 года
Жолманов А.С.
45.
Об утверждении квалификационных требований к должностям, связанным с исполнением управленческих функций в государственных юридических лицах
приказы (постановления) ЦГО, МИО
ЦГО (по согласованию),
МИО
август 2026 года
руководители аппаратов (заместители первых руководителей, акимов)
46.
Об утверждении методики оценки деятельности административных государственных служащих
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
47.
Об утверждении Правил организации наставничества
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
48.
Об утверждении Правил проведения стажировки административных государственных служащих
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
49.
Об утверждении Правил исчисления стажа работы государственных служащих, дающего право на установление должностного оклада
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
50.
Об утверждении методики расчета стоимости подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
51.
Об утверждении Типового положения о службе управления персоналом (кадровой службе) и Правил организации деятельности службы управления персоналом (кадровой службы)
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
52.
Об утверждении Правил разработки должностных инструкций административных государственных служащих
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
53.
Об утверждении типовых форм документов кадрового делопроизводства государственной службы
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
54.
Об утверждении описаний идентификационных карт административных государственных служащих, Правил их выдачи и использования
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
55.
Об утверждении формы послужного списка государственного служащего
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
56.
Об утверждении перечня документов, необходимых для ведения личного дела государственного служащего
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
57.
Об утверждении Типовых правил трудового распорядка государственных служащих
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
58.
Об утверждении Правил трудового распорядка государственных служащих
приказы (постановления) ЦГО, МИО
ЦГО (по согласованию),
МИО
август 2026 года
руководители аппаратов (заместители первых руководителей, акимов)
59.
Об утверждении Типовых правил применения поощрений к государственным служащим, за исключением премирования в виде единовременного денежного вознаграждения, досрочного снятия дисциплинарного взыскания
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
60.
О признании утратившими силу Правил применения поощрений государственных служащих
приказы (постановления) ЦГО, МИО
ЦГО (по согласованию),
МИО
июль 2026 года
руководители аппаратов (заместители первых руководителей, акимов)
61.
Об утверждении Правил применения в отношении государственных служащих мер правового воздействия, не связанных с дисциплинарными взысканиями
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Муксимов С.С.
62.
Об утверждении Типового положения о службе профилактики правонарушений и порядка организации деятельности службы профилактики правонарушений
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Муксимов С.С.
63.
Об утверждении форм уведомлений о начале проверки, продлении сроков и (или) приостановлении (возобновлении) сроков проверки, изменении состава проверяющих должностных лиц уполномоченного органа по делам государственной службы, его территориального подразделения, справки о результатах проверки и представления об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
64.
Об утверждении типового трудового договора с гражданами Республики Казахстан, не являющимися государственными служащими
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Ахмедьяр А.Г.
65.

"Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің кадр резервіне қосу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2016 жылғы 16 ақпандағы № 11-1-2/53 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2026 жылғы шілде
А.Ғ. Саинов
34.
Мемлекеттік қызметке іріктеудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
35.
"А" корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарына жататын, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың атқарушы органдары басшыларының, орталық мемлекеттік органдар мен олардың ведомстволарының астанадағы, облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы аумақтық бөлімшелері басшыларының лауазымдарына тағайындауды келісу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
36.
"А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісімен еңбек шартын жасау, ұзарту және бұзу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
37.
"Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарына конкурс өткізілмей орналасуға жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында және жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша білім беру ұйымдарында оқуын бітірген адамдарға оқу нәтижелерінің мәнін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
38.
Әкімшілік мемлекеттік лауазымға орналасудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ұ.А.Бекіш
39.
Мемлекеттік қызмет саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарына сәйкестігін тексеру үшін тиісті аумақтық сайлау комиссиясына сайланатын мемлекеттік лауазымға орналасуға үміткер Қазақстан Республикасының азаматтары ұсынатын құжаттар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бірлескен бұйрығы және Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының қаулысы
МҚІА (келісу бойынша), ОСК (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр, А.М. Айманакумов
40.
Мемлекеттік заңды тұлғаларда басқарушылық функцияларды атқарумен байланысты лауазымдарға адамдарды қабылдау, олардың еңбек қызметін өткеру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
41.
Мемлекеттік органдарға техникалық қызмет көрсетуді және олардың жұмыс істеуін қамтамасыз етуді жүзеге асыратын адамдарды жұмысқа қабылдау, олардың қызметін ұйымдастыру және жұмыстан шығару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
42.
Мемлекеттік білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік заңды тұлғаларда басқарушылық функцияларды атқарумен байланысты лауазымдарға қойылатын үлгілік біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
43.
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында басқарушылық функцияларды атқарумен байланысты лауазымдарға қойылатын біліктілік талаптарының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
44.
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында басқарушылық функцияларды атқарумен байланысты лауазымдарға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОАМ
2026 жылғы тамыз
А.С. Жолманов
45.
Мемлекеттік заңды тұлғаларда басқарушылық функцияларды атқарумен байланысты лауазымдарға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
ОМО, ЖАО бұйрықтары (қаулылары)
ОМО (келісу бойынша), ЖАО
2026 жылғы тамыз
аппарат басшылары (бірінші басшыларының, әкімдердің орынбасарлары)
46.
Әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің қызметін бағалау әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
47.
Тәлімгерлікті ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
48.
Әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің тағылымдамасын өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
49.
Мемлекеттік қызметшілердің лауазымдық айлықақысын белгілеуге құқық беретін жұмыс өтілін есептеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
50.
Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттырудың құнын есептеу әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
51.
Персоналды басқару қызметі (кадр қызметі) туралы үлгілік ережені және персоналды басқару қызметінің (кадр қызметінің) іс-әрекетін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
52.
Әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің лауазымдық нұсқаулықтарын әзірлеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
53.
Мемлекеттік қызметтің кадрлық іс жүргізу құжаттарының үлгілік нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
54.
Әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің сәйкестендіру карталарының сипаттамасын, оларды беру және пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
55.
Мемлекеттік қызметшінің қызметтік тізімінің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
56.
Мемлекеттік қызметшінің жеке істерін жүргізу үшін қажетті құжаттардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
57.
Мемлекеттік қызметшілер еңбек тәртіптемесінің үлгілік қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
58.
Мемлекеттік қызметшілер еңбек тәртіптемесінің қағидаларын бекіту туралы
ОМО, ЖАО бұйрықтары (қаулылары)
ОМО (келісу бойынша), ЖАО
2026 жылғы тамыз
аппарат басшылары (бірінші басшыларының, әкімдердің орынбасарлары)
59.
Бір реттік ақшалай сыйақы түріндегі сыйлықақы беруді, тәртіптік жазаны мерзімінен бұрын алуды қоспағанда, мемлекеттік қызметшілерге қатысты көтермелеуді қолданудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
60.
Мемлекеттік қызметшілерге көтермелеу қолдану қағидаларын күші жойылды деп тану туралы
ОМО, ЖАО бұйрықтары (қаулылары)
ОМО (келісу бойынша), ЖАО
2026 жылғы шілде
аппарат басшылары (бірінші басшыларының, әкімдердің орынбасарлары)
61.
Тәртіптік жазалармен байланысты емес құқықтық ықпал ету шараларын мемлекеттік қызметшілерге қатысты қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
С.С. Мүксімов
62.
Құқық бұзушылық профилактикасы қызметі туралы үлгілік ережені және құқық бұзушылық профилактикасы қызметінің іс-әрекетін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
С.С. Мүксімов
63.
Тексеруді бастау, тексеру мерзімдерін ұзарту және (немесе) тоқтата тұру (қайта бастау), мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның, оның аумақтық бөлімшесінің тексеруші лауазымды адамдары құрамының өзгергені туралы хабарламалардың, тексеру нәтижелері туралы анықтаманың және тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы ұсынудың нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
64.
Мемлекеттік қызметші емес Қазақстан Республикасының азаматтарымен үлгілік еңбек шартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ә.Ғ. Ахмедьяр
65.

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 8 декабря 2016 года № 78 "Об утверждении Правил государственного контроля за качеством оказания государственных услуг"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Бекіш Ұ.А.
66.
Об утверждении Правил проведения процедур по выявлению признаков употребления наркотических средств, психотропных веществ и их аналогов у государственных служащих и оформления их результатов
совместный приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан и Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
МЗ,
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Султангазиев Т.С.,
Муксимов С.С.
67.
О внесении изменений в совместный приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 31 марта 2025 года № 57 и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 марта 2025 года № 96 "Об утверждении правил назначения на должности, освобождения от должностей первых руководителей и педагогов государственных организаций образования"
совместный приказ Министра просвещения Республики Казахстан и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МП,
МТСЗН
июль 2026 года
Мелдебекова М.Т.,
Туякбаев Е.Ж.
68.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года
№ 1017 "Об утверждении Правил поступления на гражданскую службу и проведения конкурса на занятие вакантной должности гражданского служащего, за исключением первого руководителя и педагога государственной организации образования, а также первого руководителя государственной физкультурно-спортивной организации"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
июль 2026 года
Туякбаев Е.Ж.
69.
Об утверждении Правил перемещения сотрудников Службы государственной охраны Республики Казахстан
приказ Начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан
СГО (по согласованию)
июль 2026 года
Жакипов Ш.Л.
70.
О признании утратившей силу методики оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б"
приказы (постановления) ЦГО, МИО
ЦГО (по согласованию), МИО
июль 2026 года
руководители аппаратов (заместители первых руководителей, акимов)
71.
О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года № 39 "Об утверждении Правил ведения, использования и хранения сведений специального учета лиц, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам"
приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан
ГП (по согласованию
июль 2026 года
Койгелдиев Г.М.
72.
О внесении изменений в совместный приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 декабря 2022 года
№ 256, исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 26 декабря 2022 года № 40, исполняющего обязанности Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 декабря 2022 года
№ 1009, Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 29 декабря 2022 года № 358 и Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 29 декабря 2022 года № 485 "Об утверждении Правил формирования и работы конкурсной комиссии, сроков проведения этапов конкурса, а также перечня документов, необходимых для участия в конкурсе на занятие вакантной и временно вакантной должности в правоохранительных органах"
совместный приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан, Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу, Министра внутренних дел Республики Казахстан, Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
ГП (по согласованию,
АФМ (по согласованию), МВД,
МЧС
июль 2026 года
Койгелдиев Г.М.,
Сагындыков А.А.,
Сайтбеков А.М., Турсынбаев К.А.
73.
О внесении изменений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 26 июня 2023 года
№ 49/қбп "Об утверждении Правил перемещения сотрудников органов национальной безопасности Республики Казахстан"
приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
КНБ (по согласованию)
июль 2026 года
Наймантаев А.Т.
74.
Об утверждении предельной численности лиц, осуществляющих техническое обслуживание и обеспечение функционирования государственных органов
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
июль 2026 года
Туякбаев Е.Ж.
75.

"Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 78 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ұ.А. Бекіш
66.
Мемлекеттік қызметшілердің есірткі, психотроптық заттар мен сол тектестерді тұтынуы белгілерін анықтау рәсімдерін жүргізу және олардың нәтижелерін ресімдеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бірлескен бұйрығы
ДСМ,
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Т.С. Сұлтанғазиев,
С.С. Мүксімов
67.
"Мемлекеттік білім беру ұйымдарының бірінші басшылары мен педагогтерін лауазымға тағайындау, лауазымнан босату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2025 жылғы 31 наурыздағы № 57 және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2025 жылғы 31 наурыздағы № 96 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бірлескен бұйрығы
ОАМ,
Еңбекмині
2026 жылғы шілде
М.Т. Мелдебекова,
Е.Ж. Тұякбаев
68.
"Мемлекеттік білім беру ұйымының бірінші басшысы мен педагогін, сондай-ақ мемлекеттік дене шынықтыру-спорт ұйымының бірінші басшысын қоспағанда, азаматтық қызметке кіру және азаматтық қызметшінің бос лауазымына орналасуға конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1017 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2026 жылғы шілде
Е.Ж. Тұякбаев
69.
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің қызметкерлерін ауыстыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі Бастығының бұйрығы
МКҚ
(келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ш.Л. Жакипов
70.
Мемлекеттік органдардың "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік қызметшілерінің жұмысын бағалау әдістемесінің күші жойылды деп тану туралы
ОМО, ЖАО бұйрықтары (қаулылары)
ОМО (келісу бойынша), ЖАО
2026 жылғы шілде
аппарат басшылары (бірінші басшыларының, әкімдердің орынбасарлары)
71.
"Мемлекеттік қызметтен теріс себептермен босатылған адамдарды арнайы есепке алу мәліметтерін жүргізу, пайдалану және сақтау Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 39 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрығы
БП (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
Ғ.М.
Қойгелдиев
72.
"Конкурстық комиссияны қалыптастыру және оның жұмыс істеу қағидаларын, конкурс кезеңдерін өткізу мерзімдерін, сондай-ақ құқық қорғау органдарындағы бос және уақытша бос лауазымға орналасуға арналған конкурсқа қатысу үшін қажетті құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 256, Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының міндетін атқарушының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 40, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 1009, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 358 және Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 485 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының, Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бірлескен бұйрығы
БП (келісу бойынша), ҚМА (келісу бойынша), ІІМ, ТЖМ
2026 жылғы шілде
Ғ.М.
Қойгелдиев,
Ә.А. Сағындықов,
А.М. Сайтбеков, К.А.
Тұрсынбаев
73.
"Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының қызметкерлерін ауыстыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2023 жылғы 26 маусымдағы № 49/қбп бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының бұйрығы
ҰҚК
(келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
А.Т.
Наймантаев
74.
Мемлекеттік органдарға техникалық қызмет көрсетуді және олардың жұмыс істеуін қамтамасыз етуді жүзеге асыратын адамдардың шекті санын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2026 жылғы шілде
Е.Ж. Тұяқбаев
75.

О внесении изменения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 июня 2020 года № 254 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере дошкольного образования"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
июль 2026 года
Мелдебекова М.Т.
76.
О внесении изменений и дополнения в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 30 декабря 2024 года
№ 372 "О некоторых вопросах пилотного проекта по размещению государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение с учетом ваучерного финансирования по получателям образовательных услуг"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
июль 2026 года
Мелдебекова М.Т.
77.
О внесении изменений и дополнений в правила, определяющие порядок оказания государственных услуг
приказы ЦГО
ЦГО (по согласованию)
август 2026 года
заместители первых руководителей
78.
О признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 февраля 2015 года № 70 "Об утверждении Правил назначения и проведения аттестации руководителя государственного предприятия, а также согласования его кандидатуры"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
июль 2026 года
Дарбаев А.К.
79.
О признании утратившим силу совместного приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 25 декабря 2023 года № 427 и Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 28 декабря 2023 года № 255 "О взаимодействии уполномоченного по этике с уполномоченным органом по противодействию коррупции"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
июль 2026 года
Муксимов С.С.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан;
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан;
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
МИО – местные исполнительные органы;
АФМ – Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу;
СГО – Служба государственной охраны Республики Казахстан;
АДГС – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы;
МП – Министерство просвещения Республики Казахстан;
ЦГО – центральные государственные органы;
ЦИК – Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан;
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
_______________________________

"Мектепке дейінгі білім беру саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 19 маусымдағы № 254 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОАМ
2026 жылғы шілде
М.Т. Мелдебекова
76.
"Көрсетілетін білім беру қызметін алушылар бойынша ваучерлік қаржыландыруды ескере отырып, мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру жөніндегі пилоттық жобаның кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 372 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОАМ
2026 жылғы шілде
М.Т. Мелдебекова
77.
Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын қағидаларға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ОМО бұйрықтары
ОМО (келісу бойынша)
2026 жылғы тамыз
бірінші басшыларының орынбасарлары
78.
"Мемлекеттік кәсіпорынның басшысын тағайындау және аттестаттау жүргізу, сондай-ақ оның кандидатурасын келісу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 2 ақпандағы № 70 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2026 жылғы шілде
А.К. Дарбаев
79.
"Әдеп жөніндегі уәкілдің сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органмен өзара іс-қимылы туралы" Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 427 және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 255 бірлескен бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы шілде
С.С. Мүксімов
Ескерпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы;
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі;
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар;
ҚМА – Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі;
МКҚ – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі;
МҚІА – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі;
ОАМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі;
ОМО – орталық мемлекеттік органдар;
ОСК – Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы;
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі;
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі;
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі.