О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 30 июня 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования правоохранительной службы, жилищного обеспечения и социальной защиты сотрудников правоохранительных, специальных государственных органов, органов гражданской защиты и военнослужащих, а также исключения излишней законодательной регламентации в сфере деятельности органов внутренних дел"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 августа 2025 года № 137-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 30 июня 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования правоохранительной службы, жилищного обеспечения и социальной защиты сотрудников правоохранительных, специальных государственных органов, органов гражданской защиты и военнослужащих, а также исключения излишней законодательной регламентации в сфере деятельности органов внутренних дел" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Президента Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 20 августа 2025 года № 137-р.
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық қорғау қызметін жетілдіру, құқық қорғау органдарының, арнаулы мемлекеттік органдардың, азаматтық қорғау органдарының қызметкерлерін және әскери қызметшілерді тұрғын үймен қамтамасыз ету және әлеуметтік қорғау, сондай-ақ ішкі істер органдарының қызметі саласында артық заңнамалық регламенттеуді болғызбау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2025 жылғы 20 тамыздағы № 137-ө Өкімі.
1. Қоса беріліп отырған, қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық қорғау қызметін жетілдіру, құқық қорғау органдарының, арнаулы мемлекеттік органдардың, азаматтық қорғау органдарының қызметкерлерін және әскери қызметшілерді тұрғын үймен қамтамасыз ету және әлеуметтік қорғау, сондай-ақ ішкі істер органдарының қызметі саласында артық заңнамалық регламенттеуді болғызбау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және Қазақстан Республикасының Президентіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне белгіленген тәртіппен бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей жиынтық ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2025 жылғы 20 тамыздағы
№ 137-ө өкімімен
бекітілген

правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 30 июня 2025 года "О внесении изменений и дополнений
в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования правоохранительной службы, жилищного обеспечения
и социальной защиты сотрудников правоохранительных, специальных государственных органов, органов гражданской защиты и военнослужащих, а также исключения излишней законодательной регламентации в сфере деятельности органов внутренних дел"

Қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық қорғау қызметін жетілдіру, құқық қорғау органдарының, арнаулы мемлекеттік органдардың, азаматтық қорғау органдарының қызметкерлерін және әскери қызметшілерді тұрғын үймен қамтамасыз ету және әлеуметтік қорғау, сондай-ақ ішкі істер органдарының қызметі саласында артық заңнамалық регламенттеуді болғызбау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі

О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 25 апреля 2016 года № 240 "Об утверждении Консульского устава Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
МИД
август 2025 года
Бакаев А.А.
3.
Исключен распоряжением Премьер-Министра РК от 28.10.2025 № 174-р.
4.
Об утверждении перечня должностей правоохранительных органов и органов гражданской защиты, подпадающих под получение жилищных выплат
постановление Правительства Республики Казахстан
АФМ (по согласованию), ГП (по согласованию),
МЧС,
МВД
август 2025 года
Сагындыков А.А., Койгелдиев Г.М.,
Турсынбаев К.А.,
Сайтбеков А.М.
5.
О некоторых вопросах Государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
август 2025 года
Адилов С.А.
6.
Об утверждении Правил промышленной переработки сортов растения конопли (каннабиса), разрешенных к культивированию в промышленных целях, не связанных с производством или изготовлением наркотических средств и психотропных веществ
постановление Правительства Республики Казахстан
МПС,
МСХ,
МЗ
август 2025 года
Сапарбеков О.С.,
Султанов А.С.,
Мұратов Т.М.
7.
Об определении сортов растения конопли (каннабиса), разрешенных к культивированию в промышленных целях, не связанных с производством или изготовлением наркотических средств и психотропных веществ
постановление Правительства Республики Казахстан
МСХ,
МЗ,
МПС, МВД
август 2025 года
Султанов А.С.,
Сапарбеков О.С.,
Мұратов Т.М.,
Аленов Б.Т.
8.
Об утверждении требований к условиям культивирования и определении допустимого содержания тетрагидроканнабинола в растении конопли (каннабиса), разрешенном к культивированию в промышленных целях, не связанных с производством или изготовлением наркотических средств и психотропных веществ
постановление Правительства Республики Казахстан
МСХ,
МЗ,
МПС, МВД
август 2025 года
Султанов А.С.,
Сапарбеков О.С.,
Мұратов Т.М.,
Аленов Б.Т.
9.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
август 2025 года
Адилов С.А.
10.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2012 года № 643 дсп "Об утверждении перечня должностей органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы, органов гражданской защиты и государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан, которым присваиваются специальные звания, и соответствующих им предельных специальных званий"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
август 2025 года
Сайтбеков А.М.
11.

"Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 25 сәуірдегі № 240 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
СІМ
2025 жылғы тамыз
Ә.Ә. Бақаев
3.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің 28.10.2025 № 174-ө өкімімен.
4.
Құқық қорғау органдары мен азаматтық қорғау органдарының тұрғын үй төлемдерін алуға жататын лауазымдар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҚМА (келісу бойынша),
БП (келісу бойынша),
ТЖМ,
ІІМ
2025 жылғы тамыз
Ә.А. Сағындықов, Ғ.М. Қойгелдиев,
К.А. Тұрсынбаев, А.М. Сайтбеков
5.
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2025 жылғы тамыз
С.Ә. Әділов
6.
Есірткі және психотроптық заттарды өндірумен немесе дайындаумен байланысты емес өнеркәсіптік мақсаттарда өсіруге рұқсат етілген сора (каннабис) өсімдігінің сұрыптарын өнеркәсіптік қайта өңдеу тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨҚМ,
АШМ,
ДСМ
2025 жылғы тамыз
О.С. Сапарбеков, А.С. Сұлтанов, Т.М. Мұратов
7.
Есірткі және психотроптық заттарды өндірумен немесе дайындаумен байланысты емес өнеркәсіптік мақсаттарда өсіруге рұқсат етілген сора (каннабис) өсімдігінің сұрыптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ
ДСМ
ӨҚМ
ІІМ
2025 жылғы тамыз
А.С. Сұлтанов, О.С. Сапарбеков, Т.М. Мұратов, Б.Т. Әленов
8.
Есірткі және психотроптық заттарды өндірумен немесе дайындаумен байланысты емес өнеркәсіптік мақсаттарда өсіруге рұқсат етілген сора (каннабис) өсімдігіндегі тетрагидроканнабинолды өсіру шарттарына және оның жол берілетін құрамын айқындауға қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ
ДСМ
ӨҚМ
ІІМ
2025 жылғы тамыз
А.С. Сұлтанов, О.С. Сапарбеков, Т.М. Мұратов, Б.Т. Әленов
9.
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2025 жылғы тамыз
С.Ә. Әділов
10.
"Арнаулы атақтар берілетін Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары, қылмыстық-атқару жүйесі, азаматтық қорғау органдары мен мемлекеттік фельдъегерлік қызметі лауазымдарының және оларға сәйкес келетін шекті арнаулы атақтардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 мамырдағы № 643 қбпү қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2025 жылғы тамыз
А.М. Сайтбеков
11.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2013 года № 673 "Об утверждении Правил приватизации жилищ из государственного жилищного фонда"
постановление Правительства Республики Казахстан
МПС
август 2025 года
Кажкенов К.Ж.
12.
Исключен распоряжением Премьер-Министра РК от 28.10.2025 № 174-р.
13.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2022 года № 1048 "Об утверждении Правил и размера осуществления денежной выплаты членам семьи погибшего (умершего) сотрудника правоохранительного органа, органа гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы, курсанта, слушателя, сотрудника специального государственного органа, военнослужащего, проходившего воинскую службу по контракту, военнослужащего срочной службы, курсанта, кадета, военнообязанного, призванного на воинские сборы, в результате увечья (травмы, ранения, контузии), полученного при исполнении служебных обязанностей (обязанностей воинской службы)"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
август 2025 года
Сайтбеков А.М.
14.
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2003 года № 528 "Об утверждении Правил направления для освидетельствования на состояние опьянения, освидетельствования на состояние опьянения и оформления его результатов"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
август 2025 года
Лепеха И.В.
15.
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2012 года
№ 335 дсп "Об утверждении Перечня специальных и транспортных средств, применяемых сотрудниками органов внутренних дел"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД,
АФМ (по согласованию),
август 2025 года
Бекиев О.Б., Сагындыков А.А.
16.
Исключен распоряжением Премьер-Министра РК от 28.10.2025 № 174-р.
17.
Исключен распоряжением Премьер-Министра РК от 28.10.2025 № 174-р.
18.
Исключен распоряжением Премьер-Министра РК от 28.10.2025 № 174-р.
19.
Исключен распоряжением Премьер-Министра РК от 28.10.2025 № 174-р.
20.
Исключен распоряжением Премьер-Министра РК от 28.10.2025 № 174-р.
21.
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 8 ноября 2024 года № 939 "Об утверждении Правил определения перечня сведений, содержащихся на материальных носителях с дактилоскопической информацией, при оформлении документов, удостоверяющих личность, виз Республики Казахстан, выдаче разрешения на постоянное или временное проживание в Республике Казахстан, а также сведений, содержащихся в дактилоскопической информации иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению за пределы Республики Казахстан либо подпадающих под действие международных договоров о реадмиссии, ратифицированных Республикой Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
август 2025 года
Адилов С.А.
22.

"Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан берілетін тұрғын үйлерді жекешелендiру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 2 шілдедегі № 673 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨҚМ
2025 жылғы тамыз
К.Ж. Кажкенов
12.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің 28.10.2025 № 174-ө өкімімен.
13.
"Қызметтік міндеттерін (әскери қызмет міндеттерін) атқару кезінде мертігуі (жарақаттануы, жаралануы, контузия алуы) салдарынан қаза тапқан (қайтыс болған) құқық қорғау органы, азаматтық қорғау органы, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерінің, арнаулы мемлекеттік орган курсантының, тыңдаушысының, қызметкерінің, келісімшарт бойынша әскери қызмет өткерген әскери қызметшінің, мерзімді қызмет әскери қызметшісінің, курсанттың, кадеттің, әскери жиынға шақырылған әскери міндеттінің отбасы мүшелеріне ақшалай төлемді жүзеге асыру қағидалары мен мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 1048 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2025 жылғы тамыз
А.М. Сайтбеков
14.
"Мас күйiн куәландыруға жiберу, мас күйiн куәландыру және оның нәтижелерiн ресiмдеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 4 маусымдағы № 528 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2025 жылғы тамыз
И.В. Лепеха
15.
"Ішкі істер органдарының қызметкерлері қолданатын арнаулы және көлік құралдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 наурыздағы № 335 қбпү қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ, ҚМА (келісу бойынша),
2025 жылғы тамыз
О.Б. Бекиев, А.А. Сағындықов
16.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің 28.10.2025 № 174-ө өкімімен.
17.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің 28.10.2025 № 174-ө өкімімен.
18.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің 28.10.2025 № 174-ө өкімімен.
19.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің 28.10.2025 № 174-ө өкімімен.
20.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің 28.10.2025 № 174-ө өкімімен.
21.
"Қазақстан Республикасының жеке басты куәландыратын құжаттарын, визаларын ресімдеу, Қазақстан Республикасында тұрақты немесе уақытша тұруға рұқсат беру кезінде дактилоскопиялық ақпараты бар материалдық жеткізгіштерде қамтылатын мәліметтердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының шегінен тысқары жерлерге шығарып жіберілуге жататын не Қазақстан Республикасы ратификациялаған реадмиссия туралы халықаралық шарттардың күші қолданылатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың дактилоскопиялық ақпаратында қамтылатын мәліметтердің тізбесін айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 8 қарашадағы № 939 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2025 жылғы тамыз
С.Ә. Әділов
22.

О признании утратившим силу приказа Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 января 2007 года № 25-1-19 дсп "Об утверждении Инструкции по оформлению корреспонденции, отправляемой через Государственную фельдъегерскую службу Республики Казахстан"
приказ Заместителя Руководителя Премьер -Министра – Руководителя Аппарата Правительства Республики Казахстан
Аппарат Правительства Республики Казахстан
август 2025 года
Жакенов А.С.
23.
О признании утратившим силу приказа Заместителя Руководителя Премьер -Министра – Руководителя Аппарата Правительства Республики Казахстан от 28 июля 2023 года № 10-4-81дсп "О некоторых вопросах Государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан"
приказ Заместителя Руководителя Премьер -Министра – Руководителя Аппарата Правительства Республики Казахстан
Аппарат Правительства Республики Казахстан
август 2025 года
Жакенов А.С.
24.
Об утверждении перечня должностей сотрудников органов по финансовому мониторингу, имеющих право при перемещении и выдвижениях по службе на подъемное пособие, возмещение затрат за проезд на транспорте и за перевозку собственного имущества
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ
(по согласованию)
август 2025 года
Сагындыков А.А.
25.
Об утверждении перечня специальных и транспортных средств, применяемых сотрудниками органов по финансовому мониторингу
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ
(по согласованию),
МФ
август 2025 года
Сагындыков А.А.,
Биржанов Е.Е.
26.
О некоторых вопросах жилищной комиссии Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ
(по согласованию)
август 2025 года
Сагындыков А.А.
27.
Секретно
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ
(по согласованию)
август 2025 года
Сагындыков А.А.
28.
Об утверждении Правил деятельности жилищных комиссий органов прокуратуры Республики Казахстан
приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан
ГП
(по согласованию)
август 2025 года
Койгелдиев Г.М.
29.
Об утверждении перечня должностей сотрудников органов прокуратуры, имеющих право при перемещениях и выдвижениях по службе на подъемное пособие, возмещение затрат за проезд на транспорте и за перевозку собственного имущества
приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан
ГП
(по согласованию)
август 2025 года
Койгелдиев Г.М.
30.
Секретно
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
КНБ
(по согласованию)
август 2025 года
Наймантаев А.Т.
31.
Об утверждении перечня закрытых и обособленных военных городков, иных закрытых объектов, содержание служебных жилищ и централизованное отопление в которых обеспечиваются за счет бюджетных средств, а также в которых служебное жилище не подлежит приватизации
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
КНБ
(по согласованию)
август 2025 года
Алдажұманов Е.Е.
32.
Об утверждении Правил деятельности жилищных комиссий и работы информационной системы Службы государственной охраны Республики Казахстан
Приказ начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан
СГО
(по согласованию)
август 2025 года
Жакипов Ш.Л.
33.
Об утверждении Правил деятельности жилищных комиссий органов внутренних дел Республики Казахстан
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
август 2025 года
Сайтбеков А.М.
34.
Об утверждении перечня закрытых и обособленных военных городков, иных закрытых объектов, содержание служебных жилищ и централизованное отопление в которых обеспечиваются за счет бюджетных средств, а также в которых служебное жилище не подлежит приватизации
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД,
МО
август 2025 года
Балтабеков А.С.,
Абубакиров К.А.
35.
Об утверждении Правил направления для освидетельствования на состояние опьянения, освидетельствования на состояние опьянения и оформления его результатов
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД,
МЗ
август 2025 года
Лепеха И.В.,
Мұратов Т.М.
36.
Об утверждении перечня специальных и транспортных средств, применяемых сотрудниками органов внутренних дел
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД,
МФ
август 2025 года
Бекиев О.Б.,
Биржанов Е.Е.
37.
Секретно
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
август 2025 года
Аленов Б.Т.
38.
Об утверждении перечня закрытых и обособленных военных городков, иных закрытых объектов, содержание служебных жилищ и централизованное отопление в которых обеспечиваются за счет бюджетных средств, а также в которых служебное жилище не подлежит приватизации
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
август 2025 года
Абубакиров К.А.
39.
Секретно
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
август 2025 года
Камалетдинов С.Б.
40.
Об утверждении порядка работы жилищных комиссий органов гражданской защиты
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
август 2025 года
Турсынбаев К.А.
41.
О внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
август 2025 года
Адилов С.А.
42.
О внесении дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 3 марта 2023 года
№ 200 "Об утверждении Правил выплаты денежного довольствия, пособий и прочих выплат военнослужащим органов внутренних дел Республики Казахстан"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
август 2025 года
Балтабеков А.С.
43.

"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік фельдъегерлік қызметі арқылы жөнелтілетін хат-хабарларды ресімдеу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының 2007 жылғы 16 қаңтардағы № 25-1-19 қбпү бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Үкімет Аппараты Басшысының бұйрығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты
2025 жылғы тамыз
А.С. Жәкенов
23.
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі басшысының орынбасары – Үкімет Аппараты Басшысының 2023 жылғы 28 шілдедегі № 10-4-81 қбп бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Үкімет Аппараты Басшысының бұйрығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты
2025 жылғы тамыз
А.С. Жәкенов
24.
Қызмет бабында ауысу және ұсыну кезінде көтерме жәрдемақыға, көлікте жол жүру және өз мүлкін тасымалдау шығындарының өтелуіне құқығы бар қаржылық мониторинг органдары қызметкерлері лауазымдарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы тамыз
Ә.А. Сағындықов
25.
Қаржылық мониторинг органдарының қызметкерлері қолданатын арнаулы және көлік құралдарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша),
Қаржымині
2025 жылғы тамыз
Ә.А. Сағындықов, Е.Е. Біржанов
26.
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің тұрғын үй комиссиясының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы тамыз
Ә.А. Сағындықов
27.
Құпия
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы тамыз
Ә.А. Сағындықов
28.
Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының тұрғын үй комиссиялары қызметінің қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрығы
БП (келісу бойынша)
2025 жылғы тамыз
Ғ.М. Қойгелдиев
29.
Қызмет бабында ауысу және ұсыну кезінде көтерме жәрдемақыға, көлікте жол жүру және өз мүлкін тасымалдау шығындарының өтелуіне құқығы бар прокуратура органдары қызметкерлері лауазымдарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрығы
БП (келісу бойынша)
2025 жылғы тамыз
Ғ.М. Қойгелдиев
30.
Құпия
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының бұйрығы
ҰҚК (келісу бойынша)
2025 жылғы тамыз
А.Т. Наймантаев
31.
Қызметтік тұрғынжайларды күтіп-ұстау және орталықтандырылған жылыту мемлекет есебінен қамтамасыз етілетін, сондай-ақ қызметтік тұрғынжай жекешелендіруге жатпайтын жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, шекара бөлімшелерінің және өзге де жабық объектілердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының бұйрығы
ҰҚК (келісу бойынша)
2025 жылғы тамыз
Е.Е. Алдажұманов
32.
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің тұрғын үй комиссиялары қызметінің және ақпараттық жүйесінің жұмыс тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі бастығының бұйрығы
МКҚ (келісу бойынша)
2025 жылғы тамыз
Ш.Л. Жақыпов
33.
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының тұрғын үй комиссиялары қызметінің қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы тамыз
А.М. Сайтбеков
34.
Қызметтік тұрғынжайларды ұстау және орталықтандырылған жылыту жүйесі бюджет қаражаты есебінен қамтамасыз етілетін, сондай-ақ қызметтік тұрғынжайы жекешелендіруге жатпайтын жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, өзге де жабық объектілердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ, Қорғанысмині
2025 жылғы тамыз
А.С. Балтабеков, К.А. Әубәкіров
35.
Мас күйiн куәландыруға жiберу, мас күйiн куәландыру және оның нәтижелерiн ресiмдеу ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ, ДСМ
2025 жылғы тамыз
И.В. Лепеха, Т.М. Мұратов
36.
Ішкі істер органдарының қызметкерлері қолданатын арнаулы және көлік құралдарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ, Қаржымині
2025 жылғы тамыз
О.Б. Бекиев, Е.Е. Біржанов
37.
Құпия
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы тамыз
Б.Т. Әленов
38.
Қызметтік тұрғынжайларды ұстау және орталықтандырылған жылыту жүйесі бюджет қаражаты есебінен қамтамасыз етілетін, сондай-ақ қызметтік тұрғынжайы жекешелендіруге жатпайтын жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, өзге де жабық объектілердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы тамыз
Қ.А. Әбубәкіров
39.
Құпия
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы тамыз
С.Б. Камалетдинов
40.
Азаматтық қорғау органдарының тұрғын үй комиссиялары қызметінің тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2025 жылғы тамыз
К.А. Тұрсынбаев
41.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы тамыз
С.Ә. Әділов
42.
"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының әскери қызметшілеріне ақшалай үлес, жәрдемақылар мен басқа да төлемдер төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2023 жылғы 3 наурыздағы № 200 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы тамыз
А.С. Балтабеков
43.

О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 декабря 2015 года № 689 "Об утверждении Правил конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражу, оперативно-следственными подразделениями органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ
(по согласованию)
август 2025 года
Сагындыков А.А.
44.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 10 дсп "Об утверждении Инструкции по обеспечению охраны общественного порядка и дорожной безопасности сотрудниками органов внутренних дел Республики Казахстан"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
август 2025 года
Лепеха И.В.
45.
Совместный приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 ноября 2016 года № 11-1-2/555 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 1100 "Об утверждении Правил оформления приглашений, согласования приглашений на въезд иностранцев и лиц без гражданства в Республику Казахстан, выдачи, аннулирования, восстановления виз Республики Казахстан, а также продления и сокращения сроков их действия"
совместный приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан и Министра внутренних дел Республики Казахстан
МИД,
МВД
август 2025 года
Бакаев А.А.,
Лепеха И.В.
46.
О внесении изменений в совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 января 2017 года № 1 и Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 января 2017 года № 9 "Об утверждении Инструкции по обеспечению безопасности проведения спортивных и спортивно-массовых, зрелищных культурно-массовых мероприятий"
совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан,
Министра туризма и спорта Республики Казахстан и Министра культуры и информации Республики Казахстан
МВД,
МТС,
МКИ
август 2025 года
Лепеха И.В.,
Сыдыков А.Ж.,
Жарасбаев С.М.
47.
О внесении дополнений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 2 июня 2017 года № 255 "Об утверждении Правил выплаты денежного довольствия, пособий и прочих выплат военнослужащим Вооруженных Сил Республики Казахстан"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
август 2025 года
Бейсенов А.К.
48.
О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 11 июля 2017 года № 324 "Об утверждении Правил организации учета детей дошкольного и школьного возраста до получения ими среднего образования"
Приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
август 2025 года
Оспан Е.С.
49.

"Қаржы мониторингі органдары жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) ұсталғандарды және қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 26 желтоқсандағы № 689 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы тамыз
Ә.А. Сағындықов
44.
"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары қызметкерлерінің қоғамдық тәртіпті және жол қауіпсіздігін сақтауды қамтамасыз етуі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 10 қбп бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы тамыз
И.В. Лепеха
45.
"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келуіне шақыруларын ресімдеу, шақыруларын келісу, Қазақстан Республикасының визаларын беру, күшін жою, қалпына келтіру, сондай-ақ олардың қолданылу мерзімдерін ұзарту және қысқарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 24 қарашадағы № 11-1-2/555 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 28 қарашадағы № 1100 бірлескен бұйрығы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің және Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің бірлескен бұйрығы
СІМ ІІМ
2025 жылғы тамыз
Ә.Ә. Бақаев, И.В. Лепеха
46.
"Спорттық және спорттық-бұқаралық, ойын-сауық мәдени-бұқаралық іс-шараларды өткізу қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 1 қаңтардағы № 1 және Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 17 қаңтардағы № 9 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің, Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің және Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министр бірлескен бұйрығы
ІІМ ТСМ МАМ
2025 жылғы тамыз
И.В. Лепеха, А.Ж. Сыдықов,
С.М. Жарасбаев
47.
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери қызметшілеріне ақшалай ризық, жәрдемақы мен басқа да төлем төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 2 маусымдағы № 255 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы тамыз
Ә.Қ. Бейсенов
48.
"Мектепке дейінгі жастағы және мектеп жасындағы балалар орта білім алғанға дейін оларды есепке алуды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 11 шілдедегі № 324 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2025 жылғы тамыз
Е.С. Оспан
49.

О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 2 августа 2017 года № 405 "Об утверждении Правил деятельности жилищных комиссий Вооруженных Сил Республики Казахстан"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
август 2025 года
Абубакиров К.А.
50.
О внесении изменений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 15 сентября 2017 года № 11-1-2/420 "Об утверждении Правил приема, оформления и рассмотрения загранучреждениями Республики Казахстан заявлений по вопросам гражданства Республики Казахстан, утраты и лишения гражданства Республики Казахстан и определения принадлежности к гражданству Республики Казахстан"
приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
август 2025 года
Бакаев А.А.
51.
О внесении изменения в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 28 февраля 2018 года № 11-1-4/71 "Об утверждении Правил сбора и обработки дактилоскопической информации у граждан Республики Казахстан, претендующих на получение паспорта гражданина Республики Казахстан за границей, иностранцев и лиц без гражданства при получении виз Республики Казахстан"
приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
август 2025 года
Бакаев А.А.
52.
О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 110/қе "Об утверждении Правил деятельности жилищных комиссий органов национальной безопасности Республики Казахстан"
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
КНБ
(по согласованию)
август 2025 года
Наймантаев А.Т.
53.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 июня 2020 года № 463 "Об утверждении квалификационных требований к категориям должностей органов внутренних дел Республики Казахстан"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
август 2025 года
Сайтбеков А.М.
54.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 апреля 2021 года № 190 "Об утверждении Инструкции о приеме на службу в органы внутренних дел, назначении на должность, перемещении, выдвижении по службе, предоставлении отпусков, присвоении специальных званий, увольнении и откомандировании"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
август 2025 года
Сайтбеков А.М.
55.
О внесении дополнений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 15 марта 2022 года № 11/қбп "Об утверждении Правил денежного обеспечения сотрудников органов национальной безопасности Республики Казахстан и выплаты денежного довольствия, пособий и прочих выплат военнослужащим органов национальной безопасности Республики Казахстан"
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
КНБ
(по согласованию)
август 2025 года
Наймантаев А.Т.
56.

"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері тұрғын үй комиссияларының қызметі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 2 тамыздағы № 405 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы тамыз
К.А. Әубәкіров
50.
"Қазақстан Республикасының азаматтығы, Қазақстан Республикасының азаматтығын жоғалту мен одан айыру және Қазақстан Республикасының азаматтығына жататындығын айқындау мәселелері бойынша өтініштерді Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерінің қабылдау, ресімдеу және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2017 жылғы 15 қыркүйектегі № 11-1-2/420 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы тамыз
Ә.Ә. Бақаев
51.
"Шетелде Қазақстан Республикасы азаматының паспортын алуға үміткер Қазақстан Республикасының азаматтарынан, Қазақстан Республикасының визаларын алу кезінде шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардан дактилоскопиялық ақпарат жинау және өңдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2018 жылғы 28 ақпандағы № 11-1-4/71 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы тамыз
Ә.Ә. Бақаев
52.
"Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының тұрғын үй комиссиялары қызметінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 110/қе бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының бұйрығы
ҰҚК (келісу бойынша)
2025 жылғы тамыз
А.Т. Наймантаев
53.
"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 12 маусымдағы № 463 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы тамыз
А.М. Сайтбеков
54.
"Ішкі істер органдарына қызметке қабылдау, лауазымға тағайындау, қызмет бабында ауыстыру және жоғарылату, демалыстар беру арнаулы атақтарды беру, жұмыстан шығару және іссапарға жіберу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2021 жылғы 1 сәуірдегі № 190 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы тамыз
А.М. Сайтбеков
55.
"Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының қызметкерлерін ақшалай қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының әскери қызметшілеріне ақшалай ризықты, жәрдемақылар мен басқа да төлемдерді төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2022 жылғы 15 наурыздағы № 11/қбп бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының бұйрығы
ҰҚК (келісу бойынша)
2025 жылғы тамыз
А.Т. Наймантаев
56.

О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 7 февраля 2023 года № 55 "Об утверждении Правил выплаты денежного довольствия, пособий и прочих выплат сотрудникам системы органов прокуратуры Республики Казахстан"
приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан
ГП
(по согласованию)
август 2025 года
Койгелдиев Г.М.
57.
О внесении дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 14 февраля 2023 года № 75 "Об утверждении Правил выплаты денежного довольствия, пособий и прочих выплат военнослужащим органов гражданской защиты"
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
август 2025 года
Турсынбаев К.А.
58.
О внесении изменений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 июля 2023 года № 597 и Министра юстиции Республики Казахстан от 25 июля 2023 года № 524 "Об утверждении Правил создания, ведения и использования Национальных реестров идентификационных номеров"
совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан и Министра юстиции Республики Казахстан
МВД,
МЮ
август 2025 года
Адилов С.А.,
Жакселекова Б.Ш.
59.
О внесении изменений и дополнений в приказ начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан от 23 декабря 2023 года № 11-548дсп "Об утверждении Правил по определению порядка денежного обеспечения и стажа службы (работы) для исчисления должностных окладов и пособий для оздоровления сотрудников и военнослужащих, выплаты подъемного пособия, условий премирования, оказания материальной помощи и установления надбавок к должностных окладам сотрудников, военнослужащих и работников за счет экономии средств Службы государственной охраны Республики Казахстан"
приказ начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан
СГО
(по согласованию)
август 2025 года
Жакипов Ш.Л.
60.
О признании утратившим силу приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 19 июня 2024 года № 131 "О Жилищной комиссии Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)"
приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
КНБ
(по согласованию)
август 2025 года
Наймантаев
А.Т.
61.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 16 июля 2024 года № 270 "Об утверждении Инструкции о приеме на службу в органы гражданской защиты, назначении на должность, перемещении, выдвижении по службе, предоставлении отпусков, присвоении специальных званий, увольнении и откомандировании"
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
август 2025 года
Турсынбаев К.А.
62.

"Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінің қызметкерлеріне ақшалай ризықты, жәрдемақылар мен басқа да төлемдерді төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 7 ақпандағы № 55 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрығы
БП (келісу бойынша)
2025 жылғы тамыз
Ғ.М. Қойгелдиев
57.
"Азаматтық қорғау органдарының әскери қызметшілеріне ақшалай ризықты, жәрдемақылар мен басқа да төлемдерді төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 14 ақпандағы № 75 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2025 жылғы тамыз
К.А. Тұрсынбаев
58.
"Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдерін жасау, жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушысының 2023 жылғы 24 шілдедегі № 597 және Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 25 шілдедегі № 524 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрі және Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бірлескен бұйрығы
ІІМ, Әділетмині
2025 жылғы тамыз
С.А. Әділов, Б.Ш. Жақселекова
59.
"Қызметкерлерді және әскери қызметшілерді ақшалай қамтамасыз ету тәртібін және сауықтыруға арналған лауазымдық жалақылары мен жәрдемақыны есептеу үшін қызмет (жұмыс) өтілін анықтау, көтерме жәрдемақы төлеу. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі қаражатының экономиясы есебінен қызметкерлерге, әскери қызметшілерге, жұмыскерлерге оларды көтермелеу шарттары, материалдық көмек көрсету және лауазымдық жалақыларына үстемеақылар белгілеу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі бастығының 2023 жылғы 23 желтоқсандағы № 11-548қбп бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі бастығының бұйрығы
МКҚ (келісу бойынша)
2025 жылғы тамыз
Ш.Л. Жақыпов
60.
"Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Тұрғын үй комиссиясы туралы" Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 2024 жылғы 19 маусымдағы № 131 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының бұйрығы
ҰҚК (келісу бойынша)
2025 жылғы тамыз
А.Т. Наймантаев
61.
"Азаматтық қорғау органдарына қызметке қабылдау, лауазымға тағайындау, орнын ауыстыру, қызметке ұсыну, демалыс беру, арнаулы атақтар беру, жұмыстан шығару және іссапарға жіберу туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 16 шілдедегі № 270 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2025 жылғы тамыз
К.А. Тұрсынбаев
62.

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 сентября 2024 года № 730 "О некоторых вопросах проведения дактилоскопической и геномной регистрации в Республике Казахстан"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
август 2025 года
Адилов С.А.
63.
О признании утратившим силу приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 июля 2014 года
№ 438 "Об утверждении Правил назначения участковых инспекторов полиции"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
август 2025 года
Лепеха И.В.
64.
О признании утратившим силу приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 августа 2017 года № 548 "Об утверждении Правил деятельности жилищных комиссий Национальной гвардии Республики Казахстан"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
август 2025 года
Балтабеков А.С.
65.
О признании утратившим силу приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 августа 2017 года № 89 "Об утверждении Правил деятельности жилищной комиссии органов военной прокуратуры Республики Казахстан"
приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан
ГП
(по согласованию)
август 2025 года
Койгелдиев Г.М.
66.
О признании утратившим силу приказа Министра обороны Республики Казахстан от 1 января 2018 года № 7/01-ЖҚ "Об утверждении Правил осуществления жилищных выплат военнослужащим негласного состава органов военной разведки Министерства обороны Республики Казахстан"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
август 2025 года
Бейсенов А.К.
67.
О признании утратившим силу приказа Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 ноября 2018 года № 646 "Об утверждении Правил организации и финансирования подготовки кадров с техническим и профессиональным образованием, краткосрочного профессионального обучения по проекту "Мәңгілік ел жастары-индустрияға!" ("Серпін"), переподготовки трудовых ресурсов и сокращаемых работников, подготовки квалифицированных кадров по востребованным специальностям на рынке труда в рамках проекта "Жас маман" по принципу "100/200", а также обучения основам предпринимательства в организациях технического и профессионального, послесреднего образования, высшего и (или) послевузовского образования"
Приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
МНИВО
МТиСЗН
август 2025 года
Оспан Е.С.,
Зейнулла А.З.,
Жакупова С.К.
68.
Исключен распоряжением Премьер-Министра РК от 28.10.2025 № 174-р.
69.
Исключен распоряжением Премьер-Министра РК от 28.10.2025 № 174-р.
70.
О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1118 "Вопросы Министерства иностранных дел Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИД
август 2025 года
Бакаев А.А.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан;
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан;
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан;
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан;
АФМ – Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу;
МО – Министерство обороны Республики Казахстан;
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
СГО – Служба государственной охраны Республики Казахстан;
МП - Министерство просвещения Республики Казахстан;
МПС – Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан;
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
МТС – Министерство туризма и спорта Республики Казахстан;
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
______________________

"Қазақстан Республикасында дактилоскопиялық және геномдық тіркеуді жүргізудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2024 жылғы 30 қыркүйектегi № 730 бұйрығы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы тамыз
С.А. Әділов
63.
"Учаскелік полиция инспекторларын тағайындау қағидасын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 17 шілдедегі № 438 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы тамыз
И.В. Лепеха
64.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланы тұрғын үй комиссиялары қызметінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 10 тамыздағы № 548 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы тамыз
А.С. Балтабеков
65.
"Қазақстан Республикасы әскери прокуратура органдарының тұрғын үй комиссиясының қызметі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 25 тамыздағы № 89 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрығы
БП (келісу бойынша)
2025 жылғы тамыз
Ғ.М. Қойгелдиев
66.
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери барлау органдарының жабық құрамының әскери қызметшілеріне тұрғын үй төлемдерін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2018 жылғы 1 қаңтардағы № 7/01-ЖҚ бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы тамыз
Ә.Қ. Бейсенов
67.
"Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлауды, "Мәңгілік ел жастары – индустрияға!" ("Серпін") жобасы бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды, еңбек ресурстарын және қысқартылатын жұмыскерлерді қайта даярлауды, "100/200" қағидаты бойынша "Жас маман" жобасы шеңберінде еңбек нарығында сұранысқа ие білікті кадрлар даярлауды, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында кәсіпкерлік негіздеріне оқытуды ұйымдастыру және қаржыландыру қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 26 қарашадағы № 646 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан
Республикасы
Оқу-ағарту
министрінің бұйрығы
ОМ ҒЖБМ Еңбекмині
2025 жылғы тамыз
Е.С. Оспан, А.З. Зейнолла, С.Қ. Жақыпова
68.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің 28.10.2025 № 174-ө өкімімен.
69.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің 28.10.2025 № 174-ө өкімімен.
70.
"Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1118 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СІМ
2025 жылғы тамыз
Ә.Ә. Бақаев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі;
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі;
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы;
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі;
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
ҚМА – Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі;
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі;
МАМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі;
МКҚ – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі;
ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі;
ӨҚМ – Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі;
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі;
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі;
ТСМ – Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі;
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті;
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі.