О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам физической культуры и спорта, а также исключения излишней законодательной регламентации"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 14 июня 2025 года № 99-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам физической культуры и спорта, а также исключения излишней законодательной регламентации" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 14 июня 2025 года 99-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне дене шынықтыру және спорт, сондай-ақ артық заңнамалық регламенттеуді болғызбау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2025 жылғы 14 маусымдағы № 99-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне дене шынықтыру және спорт, сондай-ақ артық заңнамалық регламенттеуді болғызбау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2025 жылғы 14 маусымдағы
№ 99-ө өкімімен
бекітілген

правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам физической культуры и спорта, а также исключения излишней законодательной регламентации"
п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правового акта
1
2
3
4
5
6
1.

Қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне дене шынықтыру және спорт, сондай-ақ нормалардың артық заңнамалық регламенттелуін болғызбау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Құқықтық актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілерді сапалы және уақтылы әзірлеуге және енгізуге жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2017 года № 81 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МТЗСН
июнь 2025 года
Толеев Н.Т.
2.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 581 "Некоторые вопросы Министерства просвещения Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МП
июнь 2025 года
Оспан Е.С.
3.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 865 "О некоторых вопросах Министерства туризма и спорта Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Сериков Р.С.
4.
О внесении изменений в приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 11 ноября 2008 года № 01-08/200 "Об утверждении Правил классификации мест размещения туристов"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Еркинбаев Е.М.
5.
О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 29 июля 2014 года № 300 "Об утверждении Правил присвоения и лишения спортивных званий, разрядов и квалификационных категорий, выдачи нагрудных знаков, а также их описание"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
6.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 25 июля 2014 года № 288 "Об утверждении Правил перехода спортсмена из одной физкультурно-спортивной организации в другую физкультурно-спортивную организацию"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
7.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 25 июля 2014 года № 289 "Об утверждении Правил формирования составов сборных и штатных сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта)"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
8.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 28 июля 2014 года № 292 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Компенсационная выплата членам сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта) при получении ими спортивных травм и увечий на международных спортивных соревнованиях"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
9.

"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгінiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 18 ақпандағы № 81 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2025 жылғы маусым
Н.Т. Төлеев
2.
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлiгінің кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 581 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ОМ
2025 жылғы маусым
Е.С. Оспан
3.
"Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 865 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТСМ
2025 жылғы маусым
Р.С. Серіков
4.
"Туристерді орналастыру орындарын сыныптау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2008 жылғы 11 қарашадағы № 01-08/200 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
Е.М. Еркінбаев
5.
"Спорттық атақтар, разрядтар және біліктілік санаттарын беру және олардан айыру, омырауға тағатын белгілерді беру қағидаларын, сондай-ақ олардың сипаттамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 29 шілдедегі № 300 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
6.
"Спортшының бір дене шынықтыру-спорт ұйымынан басқа дене шынықтыру-спорт ұйымына ауысуы қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 25 шілдедегі № 288 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
7.
"Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының құрама және штаттық құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамын қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 25 шілдедегі № 289 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
8.
"Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) мүшелеріне олардың халықаралық спорттық жарыстарда жарақаттар алуы және мертігуі кезінде өтемақы төлемдерін төлеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 28 шілдедегі № 292 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
9.

О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 28 июля 2014 года № 294 "Об утверждении Правил формирования единого календаря спортивно-массовых мероприятий"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
10.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 18 "Об утверждении антидопинговых правил Республики Казахстан"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
11.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 20 октября 2014 года № 42 "Об утверждении возраста спортсменов по видам спорта в физкультурно-спортивных организациях, в которых осуществляется учебно-тренировочный процесс по подготовке спортивного резерва и спортсменов высокого класса"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
12.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 октября 2014 года № 55 "Об утверждении Правил признания видов спорта, спортивных дисциплин и формирования реестра видов спорта"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
13.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 21 ноября 2014 года № 103 "Об утверждении Правил проведения тестов Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
14.
О внесении изменений и дополнении в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 121 "Об утверждении Правил аккредитации спортивных федераций"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
15.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 ноября 2014 года № 107 "Об утверждении Методики нормативов питания и фармакологического обеспечения спортсменов, в том числе военнослужащих всех категорий и сотрудников правоохранительных и специальных государственных органов, в период учебно-тренировочного процесса и спортивных мероприятий"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
16.

"Спорттық-бұқаралық іс-шаралардың бірыңғай күнтізбесін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 28 шілдедегі № 294 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
10.
"Қазақстан Республикасының Допингке қарсы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 18 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
11.
"Спорт резерві және жоғары дәрежедегі спортшыларды даярлау бойынша оқу-жаттығу процесін жүзеге асыратын дене шынықтыру-спорт ұйымдарында спорт түрлері бойынша спортшылардың жас шамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 20 қазандағы № 42 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
12.
"Спорт түрлерін, спорт салаларын тану және спорт түрлерінің тізілімін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 28 қазандағы № 55 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
13.
"Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының тестілерін өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 21 қарашадағы № 103 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
14.
"Спорт федерацияларын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 121 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
15.
"Оқу-жаттығу процесі мен спорттық іс-шаралар кезеңінде спортшыларды, оның ішінде барлық санаттағы әскери қызметшілерді және құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдардың қызметкерлерін тамақтандыру және фармакологиялық қамтамасыз ету нормативтерінің әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 22 қарашадағы № 107 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
16.

О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 100 "Об утверждении Правил проведения аттестации тренеров и спортивных судей"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
17.
О внесении изменения в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 4 ноября 2014 года № 74 "Об утверждении Правил проведения спортивных мероприятий"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
18.
О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 28 июня 2014 года № 297 "Об утверждении Правил присвоения званий в номинации "Лучший" спортсменам, тренерам, специалистам в области физической культуры и спорта и физкультурно-спортивным организациям"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
19.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 ноября 2014 года № 106 "Об утверждении перечня видов физкультурно-спортивных организаций и правил их деятельности, в которых осуществляется учебно-тренировочный процесс по подготовке спортивного резерва и спортсменов высокого класса"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
20.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 3 ноября 2014 года № 69 "Об утверждении Правил деятельности республиканских, областных, городов республиканского значения, столицы специализированных школ-интернатов-колледжей олимпийского резерва и областных, городов республиканского значения, столицы школ-интернатов для одаренных в спорте детей"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
21.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 28 июля 2014 года № 296 "Об утверждении размеров выплат денег по договорам о спортивной деятельности со спортсменами высокого класса, тренерами и специалистами в области физической культуры и спорта, осуществляющими подготовку спортсменов высокого класса"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
22.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 28 июля 2014 года № 295 "Об утверждении Правил выдачи и замены свидетельства о регистрации спортсмена, представления сведений спортивными федерациями о регистрации спортсмена"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
23.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 мая 2015 года
№ 179 "Об утверждении Перечня видов соревнований, учебно-тренировочных сборов и их классификаций"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
24.

"Жаттықтырушыларға және спорт төрешілеріне аттестаттау жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 100 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
17.
"Спорттық іс-шараларды өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 4 қарашадағы № 74 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
18.
"Спортшыларға, жаттықтырушыларға, дене шынықтыру және спорт саласындағы мамандарға және дене шынықтыру – спорттық ұйымдарға "Үздік" номинациясындағы атақтарды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 28 маусымдағы № 297 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
19.
"Спорт резерві мен жоғары дәрежелі спортшыларды даярлау жөніндегі оқу-жаттығу процесі жүзеге асырылатын түрлі дене шынықтыру-спорт ұйымдары түрлерінің тізбесін және олардың қызметі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 22 қарашадағы № 106 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
20.
"Олимпиадалық резервтің республикалық, облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мамандандырылған мектеп-интернат-колледждері және спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мектеп-интернаттары қызметінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 3 қарашадағы № 69 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
21.
"Жоғары дәрежелі спортшылармен, жоғары дәрежелі спортшыларды даярлауды жүзеге асыратын жаттықтырушылармен және дене шынықтыру және спорт саласындағы мамандармен спорттық қызмет туралы шарттар бойынша ақша төлемінің мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 28 шілдедегі № 296 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
22.
"Спортшыны тіркеу туралы куәлікті беру және ауыстыру, спорт федерацияларының спортшыны тіркеу туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 28 шілдедегі № 295 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
23.
"Жарыстар түрлерінің, оқу-жаттығу жиындарының тізбесін және олардың сыныптамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 14 мамырдағы № 179 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
24.

О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 1017 "Об утверждении Правил поступления на гражданскую службу и проведения конкурса на занятие вакантной должности гражданского служащего, за исключением первого руководителя и педагога государственной организации образования"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТЗСН
июнь 2025 года
Биахметов А.С.
25.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июня 2016 года № 191 "Об утверждении Типовых квалификационных характеристик должностей руководителей, специалистов организаций физической культуры и спорта"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
26.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 148 "Об утверждении Положения государственного учреждения "Комитет по делам спорта и физической культуры Министерства туризма и спорта Республики Казахстан
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
27.
О признании утратившим силу приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 июля 2017 года № 216 "Об утверждении Правил ранжирования видов спорта в Республике Казахстан"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
28.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 30 мая 2017 года № 155 "Об утверждении типовых штатов для организаций, в которых осуществляются учебно-тренировочный процесс, подготовка спортивного резерва и спортсменов высокого класса, антидопинговая деятельность, научно-методическое, медико-биологическое и фармакологическое обеспечение, и организаций, обеспечивающих спортсменов медицинской помощью"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
29.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июня 2017 года № 194 "Об утверждении Правил подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области физической культуры и спорта"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
30.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 октября 2018 года № 564 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
июнь 2025 года
Оспан Е.С.
31.

"Мемлекеттік білім беру ұйымының бірінші басшысы мен педагогін қоспағанда, азаматтық қызметке кіру және азаматтық қызметшінің бос лауазымына орналасуға конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1017 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2025 жылғы маусым
А.С. Биахметов
25.
"Дене шынықтыру және спорт ұйымдарының басшылары, мамандары лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы29 маусымдағы № 191 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
26.
"Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 30 мамырдағы № 148 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
27.
"Қазақстан Республикасында спорт түрлерін саралау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 26 шілдедегі № 216 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
28.
"Оқу-жаттығу процесі, спорттық резервті және жоғары дәрежедегі споршыларды даярлау, допингке қарсы қызмет, ғылыми-әдістемелік, медициналық-биологиялық және фармакологиялық қамтамасыз ету жүзеге асырылатын ұйымдар және спортшыларды медициналық көмекпен қамтамасыз ететін ұйымдар үшін үлгілік штаттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 30 мамырдағы № 155 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
29.
"Дене шынықтыру және спорт саласындағы кадрларды даярлау, қайта даярлау мен олардың біліктілігін арттыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 29 маусымдағы № 194 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
30.
"Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 12 қазандағы № 564 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2025 жылғы маусым
Е.С. Оспан
31.

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 октября 2018 года № 578 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
июнь 2025 года
Оспан Е.С.
32.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 1 ноября 2019 года № 293 "Об утверждении республиканского перечня приоритетных видов спорта"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
33.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг"
приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЦРИАП
июнь 2025 года
Коняшкин Р.А.
34.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 февраля 2020 года № 51 "Об утверждении спортивной этики Республики Казахстан"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
35.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 97 "Об утверждении Правил предоставления жилища чемпионам и призерам Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр и пользования им"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
36.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 100 "Об утверждении Правил расходования денежных средств, выделяемых на спортивные мероприятия, в том числе на учебно-тренировочные сборы для физкультурно-спортивных организаций, финансируемых из республиканского и местного бюджетов"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
37.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 20 мая 2020 года № 134 "Об утверждении правил по распределению внебюджетных денежных средств, направленных на развитие физической культуры и спорта"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
38.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 158 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения спортсменам и тренерам"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
39.

"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 18 қазандағы № 578 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2025 жылғы маусым
Е.С. Оспан
32.
"Спорттың басым түрлерінің республикалық тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2019 жылғы 1 қарашадағы № 293 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
33.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің бұйрығы
ЦДИАӨКМ
2025 жылғы маусым
Р.А. Коняшкин
34.
"Қазақстан Республикасының спорттық әдебін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 28 ақпандағы № 51 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
35.
"Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындардың чемпиондары мен жүлдегерлеріне тұрғынжай беру және оны пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 97 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
36.
"Республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын спорттық іс-шараларға, оның ішінде дене шынықтыру-спорт ұйымдары үшін оқу-жаттығу жиындарына бөлінетін ақша қаражатын жұмсау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 100 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
37.
"Дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақша қаражатын бөлу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 20 мамырдағы № 134 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
38.
"Спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 158 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
39.

О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 24 декабря 2020 года № 356 "Об утверждении правил медицинского обследования спортсменов для участия в спортивных соревнованиях"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
40.
О признании утратившим силу приказа Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 февраля 2021 года № 52 "Об утверждении перечня национальных видов спорта"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
41.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 18 октября 2021 года № 308 "Об утверждении Классификатора направлений туризма в Республике Казахстан по отраслевому, субъектному и объектному принципам"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Еркинбаев Е.М.
42.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 3 июля 2023 года № 168 "Об утверждении Правил выплат пожизненного ежемесячного материального обеспечения спортсменам и тренерам, установлении их размеров"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
43.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 июля 2023 года № 204 "Об утверждении Правил выплат денежных поощрений чемпионам и призерам международных спортивных соревнований, тренерам и членам сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта) и их возврата"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
44.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 177 "Правила определения единого оператора по распределению внебюджетных денежных средств, направленных на развитие физической культуры и спорта"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
45.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 27 июня 2023 года № 156 "Об утверждении размеров денежных поощрений чемпионам и призерам международных спортивных соревнований, тренерам и членам сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта)"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
46.

"Спорттық жарыстарға қатысу үшін спортшыларды медициналық тексеру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 356 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
40.
"Ұлттық спорт түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 26 ақпандағы № 52 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
41.
"Салалық, субъектілік және объектілік қағидаттар бойынша Қазақстан Республикасындағы туризм бағыттарының сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 18 қазандағы № 308 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
Е.М. Еркінбаев
42.
"Спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу қағидаларын бекіту, олардың мөлшерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 3 шiлдедегi № 168 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
43.
"Халықаралық спорттық жарыстардың чемпиондары мен жүлдегерлеріне, жаттықтырушыларға және спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) мүшелеріне ақшалай көтермелеуді төлеу және оны қайтару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 28 шiлдедегi № 204 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
44.
"Дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақша қаражатын бөлу жөніндегі бірыңғай операторды айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 177 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
45.
"Халықаралық спорттық жарыстардың чемпиондары мен жүлдегерлеріне, жаттықтырушыларға және спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) мүшелеріне ақшалай көтермелеудің мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 27 маусымдағы № 156 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
46.

О внесении изменений в приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 20 декабря 2023 года № 333 "Об утверждении профессиональных стандартов в области физической культуры и спорта"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
47.
О внесении изменений в приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 27 декабря 2024 года № 240 "Об утверждении профессиональных стандартов в области физической культуры и спорта"
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
48.
О внесении изменений в некоторые приказы
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Еркинбаев Е.М.
49.
Об утверждении правил проведения ротации первых руководителей государственных физкультурно-спортивных организаций
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
50.
Об утверждении национальных стандартов спортивной подготовки
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
51.
Об определении перечня видов спорта высших достижений и порядка их финансирования за счет бюджетных средств
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
52.
Об утверждении Правил назначения на должности, освобождения от должностей первых руководителей государственных физкультурно-спортивных организаций
совместный приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан, Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТС, МТЗСН
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М., Биахметов А.С.
53.
Об утверждении Правил приема на обучение в республиканские, областные, городов республиканского значения и столицы специализированные школы-интернаты-колледжи олимпийского резерва и областные, городов республиканского значения и столицы школы-интернаты для одаренных в спорте детей
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
54.
Об утверждении перечня целевых индикаторов в области физической культуры и спорта
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
55.
Об утверждении лимитов бюджетных средств, выделяемых на содержание профессиональных спортивных клубов по игровым видам спорта
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
56.
Об утверждении правил регистрации, снятия с учета и использования спортивных лошадей
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
57.
Об утверждении перечня военно-прикладных и служебно-прикладных, технических и других видов спорта
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
58.
Об утверждении Правил функционирования специализированных спортивных классов
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
59.
Об утверждении размеров выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам, входящим в состав национальных команд Республики Казахстан по видам спорта, их тренерам
приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
июнь 2025 года
Жарасбаев С.М.
60.
О признании утратившим силу постановлений акиматов областей, городов республиканского значения, столицы "Об утверждении размеров выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а также спортсменам, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд"
постановление акиматов областей, городов республиканского значения, столицы
МИО
июнь 2025 года
заместители акимов
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МТЗСН
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
МП
Министерство просвещения Республики Казахстан;
МТС
Министерство туризма и спорта Республики Казахстан;
МЦРИАП
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
МИО
местные исполнительные органы.

"Дене шынықтыру және спорт саласындағы кәсіптік стандарттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 333 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
47.
"Дене шынықтыру және спорт саласындағы кәсіптік стандарттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 240 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
48.
Кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
Е.М. Еркінбаев
49.
Мемлекеттік дене шынықтыру-спорт ұйымдарының бірінші басшыларын ротациялауды жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
50.
Спорттық даярлықтың ұлттық стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
51.
Жоғарғы жетістіктер спорты түрлерінің тізбесін және оларды бюджет қаражаты есебінен қаржыландыру тәртібін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
52.
Мемлекеттік дене шынықтыру-спорт ұйымдарының бірінші басшыларын лауазымға тағайындау, лауазымнан босату қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің, Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бірлескен бұйрығы
ТСМ, Еңбекмині
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
А.С. Биахметов
53.
Олимпиадалық резервтің республикалық, облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың мамандандырылған мектеп-интернат-колледждеріне және спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мектеп-интернаттарына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
54.
Дене шынықтыру және спорт саласындағы нысаналы индикаторлардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
55.
Спорттың ойналатын түрлері бойынша кәсіби спорт клубтарын күтіп-ұстауға бөлінетін бюджет қаражатының лимиттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
56.
Спорт аттарын тіркеу, есептен шығару және пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
57.
Әскери-қолданбалы және қызметтік-қолданбалы, техникалық және басқа да спорт түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
58.
Мамандандырылған спорт сыныптарының жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
59.
Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы ұлттық командаларының құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына ай сайынғы ақшалай қамтылым төлемдерінің мөлшерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2025 жылғы маусым
С.М. Жарасбаев
60.
"Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамдарында қатысатын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына және клубтық командалардың жетекшілеріне ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшерін бекіту туралы" облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдіктерінің қаулыларының күші жойылды деп тану туралы
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдіктерінің қаулысы
ЖАО
2025 жылғы маусым
Әкімдердің орынбасарлары
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Еңбекмині
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
ОМ
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі;
ТСМ
Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі;
ЦДИАӨМ
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі;
ЖАО
жергілікті атқарушы органдар.