"Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 25 тамыздағы № 758 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесінде:
реттік нөмірі 270-жолда:
5-баған мынадай мазмұндағы 39) тармақшамен толықтырылсын:
"39) "Экономикалық зерттеулер институты" акционерлік қоғамы";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, "Қазгидрогеология" ұлттық гидрогеологиялық қызметі" коммерциялық емес акционерлік қоғамына қатысты 2030 жылғы 24 қазанға дейін, "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына – 3 жыл, "Qazcontent" акционерлік қоғамына – 3 жыл, Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Жол активтері сапасының ұлттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына – 2029 жылғы 30 сәуірге дейін, "Қазимпэкс" республикалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне – 5 жыл, "Қазақстан жол ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамына – 3 жыл, "КТ-Телеком" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне – 3 жыл, "Павлодар мұнай-химия зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне – 2028 жылғы 31 желтоқсанға дейін, "Электрондық қаржы орталығы" акционерлік қоғамына – 3 жыл, "Қазақстан Республикасының отын-энергетикалық кешенінің ахуалдық-талдамалық орталығы" акционерлік қоғамына – 3 жыл, Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының "Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына – 2029 жылғы 6 сәуірге дейін, "Экономикалық зерттеулер институты" акционерлік қоғамына – 3 жыл";
реттік нөмірі 279-жолда:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2026 года № 758
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами" следующие изменения и дополнения:
в перечне видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами, утвержденном указанным постановлением:
в строке, порядковый номер 270:
графу 5 дополнить подпунктом 39) следующего содержания:
"39) акционерное общество "Институт экономических исследований";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении некоммерческого акционерного общества "Национальная гидрогеологическая служба "Казгидрогеология" – до 24 октября 2030 года, акционерного общества "Национальная компания "KAZAKH INVEST" – 3 года, акционерного общества "Qazcontent" – 3 года, республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный центр качества дорожных активов" Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта Республики Казахстан – до 30 апреля 2029 года, товарищества с ограниченной ответственностью "Республиканский центр "Казимпэкс" – 5 лет, акционерного общества "Казахстанский дорожный научно-исследовательский институт" – 3 года, товарищества с ограниченной ответственностью "КТ-Телеком" − 3 года, товарищества с ограниченной ответственностью "Павлодарский нефтехимический завод" – до 31 декабря 2028 года, акционерного общества "Центр электронных финансов" – 3 года, акционерного общества "Ситуационно-аналитический центр топливно-энергетического комплекса Республики Казахстан" − 3 года, республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Информационно-вычислительный центр Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан" – до 6 апреля 2029 года, акционерного общества "Институт экономических исследований" – 3 года";
в строке, порядковый номер 279:

5-баған мынадай мазмұндағы 35) тармақшамен толықтырылсын:
"35) "Экономикалық зерттеулер институты" акционерлік қоғамы";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты 2029 жылғы 27 шілдеге дейін, "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына – 3 жыл, "Ұлттық тестілеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына – 2030 жылғы 11 тамызға дейін, "КТ-Телеком" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне − 3 жыл, "Электрондық қаржы орталығы" акционерлік қоғамына – 3 жыл, "Қазақстан Республикасының отын-энергетикалық кешенінің ахуалдық-талдамалық орталығы" акционерлік қоғамына – 3 жыл, Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының "Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына – 2029 жылғы 6 сәуірге дейін, "Экономикалық зерттеулер институты" акционерлік қоғамына – 3 жыл";
реттік нөмірі 339-жолда:
5-баған мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) "Экономикалық зерттеулер институты" акционерлік қоғамы";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, "Экономикалық зерттеулер институты" акционерлік қоғамына қатысты 3 жыл";
реттік нөмірі 347-жолда:
5-баған мынадай мазмұндағы 52) тармақшамен толықтырылсын:
"52) "Экономикалық зерттеулер институты" акционерлік қоғамы";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, "Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты 2030 жылғы 15 тамызға дейін, "Қазақ ғылыми-зерттеу мәдениет институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне – 3 жыл, "Экономикалық зерттеулер институты" акционерлік қоғамына – 3 жыл".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

графу 5 дополнить подпунктом 35) следующего содержания:
"35) акционерное общество "Институт экономических исследований";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company" – до 27 июля 2029 года, акционерного общества "Национальная компания "KAZAKH INVEST" – 3 года, республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный центр тестирования" – до 11 августа 2030 года, товарищества с ограниченной ответственностью "КТ-Телеком" – 3 года, акционерного общества "Центр электронных финансов" – 3 года, акционерного общества "Ситуационно-аналитический центр топливно-энергетического комплекса Республики Казахстан" − 3 года, республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Информационно-вычислительный центр Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан" – до 6 апреля 2029 года, акционерного общества "Институт экономических исследований" – 3 года";
в строке, порядковый номер 339:
графу 5 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) акционерное общество "Институт экономических исследований";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении акционерного общества "Институт экономических исследований" – 3 года";
в строке, порядковый номер 347:
графу 5 дополнить подпунктом 52) следующего содержания:
"52) акционерное общество "Институт экономических исследований";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны" – до 15 августа 2030 года, товарищества с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский институт культуры" – 3 года, акционерного общества "Институт экономических исследований" – 3 года".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов