Об утверждении Правил осуществления личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами государственных органов и органов местного самоуправления
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июля 2026 года № 663
В соответствии с частью третьей статьи 90 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила осуществления личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами государственных органов и органов местного самоуправления.
2. Признать утратившими силу:
1) пункт 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2023 года № 214 "Об утверждении Типового регламента личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами центральных государственных органов и аппаратов акимов областей, городов республиканского значения, столицы, внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2020 года № 560 "Об утверждении Типового регламента личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами аппаратов акимов областей, городов республиканского значения и столицы и Типового положения об отделах по контролю за рассмотрением обращений аппаратов акимов областей, городов республиканского значения и столицы" и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан";
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2023 года № 490 "О некоторых вопросах центров приема граждан".
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 июля 2026 года № 663
Правила осуществления личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами государственных органов и органов местного самоуправления
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила осуществления личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами государственных органов и органов местного самоуправления (далее – Правила) разработаны в соответствии с частью третьей статьи 90 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) и определяют порядок личного приема физических лиц и представителей юридических лиц руководителями государственных органов, органов местного самоуправления и их заместителями, за исключением государственного органа, обеспечивающего деятельность Правительства Республики Казахстан.

Мемлекеттік органдар мен жергілікті өзін-өзі басқару органдарының лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды жүзеге асыруының қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 28 шілдедегі № 663 қаулысы
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 90-бабының үшінші бөліміне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік органдар мен жергілікті өзін-өзі басқару органдарының лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды жүзеге асыруының қағидалары бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) "Орталық мемлекеттік органдардың және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдері аппараттарының лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының үлгілік регламентін бекіту, "Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдері аппараттарының лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының үлгілік регламенті мен Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдері аппараттарының өтініштерді қарауды бақылау бөлімдері туралы үлгілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 8 қыркүйектегі № 560 қаулысына өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 15 наурыздағы № 214 қаулысының 1-тармағы;
2) "Азаматтарды қабылдау орталықтарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 20 маусымдағы № 490 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2026 жылғы 28 шілдедегі
№ 663 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік органдар мен жергілікті өзін-өзі басқару органдарының лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды жүзеге асыруының қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік органдар мен жергілікті өзін-өзі басқару органдарының лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды жүзеге асыруының қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 90-бабының үшінші бөліміне сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Үкіметінің қызметін қамтамасыз ететін мемлекеттік органды қоспағанда, мемлекеттік органдардың, жергілікті өзін-өзі басқару органдары басшыларының және олардың орынбасарларының жеке тұлғалардың және заңды тұлғалар өкілдерін қабылдауының тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) центр приема граждан (далее – центр) – площадка для взаимодействия государственных органов с населением;
2) ответственный сотрудник – работник государственного органа или органа местного самоуправления, осуществляющий рассмотрение обращения о записи на личный прием в пределах компетенции соответствующего структурного подразделения;
3) личный прием – это специально организованная форма непосредственного взаимодействия физических лиц и представителей юридических лиц с руководителями государственных органов, органов местного самоуправления и их заместителями в индивидуально установленное время и дату по вопросам, относящимся к их компетенции, в целях рассмотрения обращений;
4) органы местного самоуправления – органы, на которые в соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" возложены функции по решению вопросов местного значения;
5) накопительный сектор – структурно или функционально выделенный участок (зона) в центре, предназначенный для централизованного приема, временного хранения, учета, фиксации и сортировки обращений и иных документов на бумажных носителях, а также их последующей маршрутизации и передачи в компетентные государственные органы с обеспечением контроля движения документов;
6) общественная приемная – это форма организации личного приема физических лиц и представителей юридических лиц (далее – заявитель), проводимого руководителями государственных органов, органов местного самоуправления и их заместителями на специально организованных площадках, включая помещения самих государственных органов и видеоконференцсвязи;
7) работник общественной приемной государственного органа и органа местного самоуправления (далее – работник общественной приемной) – это сотрудник государственного органа или органа местного самоуправления, который осуществляет прием обращений и контроль за их рассмотрением, а также координацию организационных вопросов проведения личного приема физических лиц и представителей юридических лиц;
8) работник центра – сотрудник государственного органа или органа местного самоуправления, некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан", направленный (командированный) либо закрепленный для работы в центре.
3. Личный прием заявителей осуществляется следующими должностными лицами в общественных приемных или центрах не реже одного раза в месяц в соответствии с утвержденным графиком личного приема:

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) азаматтарды қабылдау орталығы (бұдан әрі – орталық) – мемлекеттік органдардың халықпен өзара іс-қимылына арналған алаң;
2) жауапты қызметкер – тиісті құрылымдық бөлімшенің құзыреті шегінде жеке қабылдауға жазылу туралы жолданымдарды қарауды жүзеге асыратын мемлекеттік органның немесе жергілікті өзін-өзі басқару органының жұмыскері;
3) жеке қабылдау – жеке тұлғалардың және заңды тұлғалар өкілдерінің жолданымдарды қарау мақсатында мемлекеттік органдардың, жергілікті өзін-өзі басқару органдарының басшыларымен және олардың орынбасарларымен олардың құзыретіне жататын мәселелер бойынша жеке белгіленген уақытта және күні тікелей өзара іс-қимыл жасауының арнайы ұйымдастырылған нысаны;
4) жергілікті өзін-өзі басқару органдары – "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жергілікті маңызы бар мәселелерді шешу жөніндегі функциялар жүктелген органдар;
5) жинақтау секторы – құрылымдық немесе функционалдық тұрғыдан бөлінген, орталықтағы құжаттардың қозғалысын бақылауды қамтамасыз ете отырып, қағаз жеткізгіштердегі жолданымдар мен өзге де құжаттарды орталықтандырылған түрде қабылдауға, уақытша сақтауға, есепке алуға, тіркеуге және сұрыптауға, сондай-ақ оларды кейіннен маршруттауға және құзыретті мемлекеттік органдарға беруге арналған учаске (аймақ);
6) қоғамдық қабылдау бөлмесі – жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін (бұдан әрі – арыз иесі) жеке қабылдауды ұйымдастыру нысаны, оны мемлекеттік органдардың, жергілікті өзін-өзі басқару органдарының басшылары және олардың орынбасарлары арнайы ұйымдастырылған алаңдарда, соның ішінде мемлекеттік органдардың өздері мен бейнеконференцбайланыс үй-жайларында өткізеді;
7) мемлекеттік органның және жергілікті өзін-өзі басқару органының қоғамдық қабылдау бөлмесінің жұмыскері (бұдан әрі – қоғамдық қабылдау бөлмесінің жұмыскері) – жолданымдарды қабылдауды және оның қаралуын бақылауды жүзеге асыратын, сондай-ақ жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды жүргізудің ұйымдастырушылық мәселелерін үйлестіруді жүзеге асыратын мемлекеттік органның немесе жергілікті өзін-өзі басқару органының қызметкері;
8) орталықтың жұмыскері – мемлекеттік органның немесе жергілікті өзін-өзі басқару органының, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының орталықта жұмыс істеу үшін жіберілген (іссапарға жіберілген) не бекітілген қызметкері.
3. Арыз иелерін жеке қабылдауды бекітілген жеке қабылдау графигіне сәйкес мына лауазымды адамдар қоғамдық қабылдау бөлмелерінде немесе орталықтарда айына кемінде бір рет жүзеге асырады:

1) первыми руководителями центральных государственных органов и их заместителями;
2) руководителями ведомств центральных государственных органов и их заместителями;
3) руководителями территориальных подразделений центральных государственных органов и их заместителями;
4) акимами столицы, областей, городов республиканского значения и их заместителями;
5) акимами районов, городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов и их заместителями;
6) руководителями управлений акиматов столицы, областей, городов республиканского значения и их заместителями;
7) руководителями отделов акиматов районов, районов городов, городов областного значения и их заместителями;
8) председателями маслихатов.
4. Порядок организации работы центра утверждается его регламентом.
Глава 2. Порядок регистрации и рассмотрения обращений по вопросам личного приема физических лиц и представителей юридических лиц
5. Обращения о записи на личный прием, поданные в письменной (бумажной и (или) электронной) форме либо в устной форме (за исключением обращений, поданных посредством телефонных звонков и иных способов связи, не предусматривающих подпись заявителя), подлежат обязательной регистрации посредством цифровой системы "Электронные обращения" (далее – система) в день их поступления с присвоением уникального регистрационного номера и направляются ответственному сотруднику на рассмотрение в пределах компетенции соответствующего структурного подразделения, а также работнику общественной приемной для осуществления контроля. Если обращения поступили после окончания рабочего дня или в нерабочий день, то они регистрируются в ближайший следующий за ним рабочий день.
6. Обращения о записи на личный прием должны соответствовать требованиям, установленным статьей 63 Кодекса.
Отказ в приеме обращения не допускается.
В случае, если обращение о записи на личный прием не соответствует требованиям, установленным статьей 63 Кодекса, об этом указывается заявителю и устанавливается 3 (три) рабочих дня для его приведения в соответствие с требованиями Кодекса.
Обращение с просьбой о личном приеме, которое в установленный срок не приведено в соответствие с требованиями Кодекса, подлежит возврату.
Возврат обращения не препятствует повторному обращению. В случае повторной подачи обращения, предусмотренного абзацем вторым подпункта 2) части седьмой 64 статьи Кодекса, после его возврата такое обращение приобщается к материалам ранее рассмотренного административного дела без предоставления ответа на него.
Обращение о записи на личный прием, поступившее в государственный орган и орган местного самоуправления, в полномочие которых не входит рассмотрение данного обращения, в срок не позднее трех рабочих дней со дня его поступления перенаправляется в уполномоченный государственный орган или орган местного самоуправления с одновременным уведомлением (извещением) заявителя.

1) орталық мемлекеттік органдардың бірінші басшылары және олардың орынбасарлары;
2) орталық мемлекеттік органдар ведомстволарының басшылары және олардың орынбасарлары;
3) орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерінің басшылары және олардың орынбасарлары;
4) астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әкімдері және олардың орынбасарлары;
5) аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері және олардың орынбасарлары;
6) астана, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар әкімдіктері басқармаларының басшылары және олардың орынбасарлары;
7) аудандар, қалалардағы аудандар, облыстық маңызы бар қалалар әкімдіктері бөлімдерінің басшылары және олардың орынбасарлары;
8) мәслихаттардың төрағалары.
4. Орталықтың жұмысын ұйымдастыру тәртібі оның регламентімен бекітіледі.
2-тарау. Жеке тұлғалар мен заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдау мәселелері бойынша жолданымдарды тіркеу және қарау тәртібі
5. Жеке қабылдауға жазылу туралы жазбаша (қағаз және (немесе) электрондық) нысанда не ауызша нысанда (арыз иесінің қол қоюын көздемейтін телефон қоңыраулары және өзге де байланыс тәсілдері арқылы берілген жолданымдарды қоспағанда) берілген жолданымдар түскен күні "Электрондық жолданымдар" цифрлық жүйесі (бұдан әрі – жүйе) арқылы міндетті түрде тіркеледі және бірегей тіркеу нөмірі беріліп, тиісті құрылымдық бөлімшенің құзыреті шегінде қарау үшін жауапты қызметкерге, сондай-ақ бақылауды жүзеге асыру үшін қоғамдық қабылдау бөлмесінің жұмыскеріне жіберіледі. Егер жолданымдар жұмыс күні аяқталғаннан кейін немесе жұмыс істемейтін күні келіп түссе, олар сол күннен кейінгі алғашқы жұмыс күні тіркеледі.
6. Жеке қабылдауға жазылу туралы жолданымдар Кодекстің 63-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келуге тиіс.
Жолданымды қабылдаудан бас тартуға жол берілмейді.
Егер жеке қабылдауға жазылу туралы жолданым Кодекстің 63-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмесе, бұл туралы арыз иесіне хабарланады және жолданымды Кодекс талаптарына сәйкес келтіру үшін 3 (үш) жұмыс күні белгіленеді.
Белгіленген мерзімде Кодекс талаптарына сәйкес келтірілмеген жеке қабылдау туралы жолданым қайтарылады.
Жолданымның қайтарылуы қайта жүгінуге кедергі келтірмейді. Кодекстің 64-бабының жетінші бөлігінің 2) тармақшасының екінші абзацында көзделген жолданым қайтарылғаннан кейін қайта берілген жағдайда мұндай жолданым бұрын қаралған әкімшілік істің материалдарына қосып тігіледі, оған жауап берілмейді.
Жеке қабылдауға жазылу туралы жолданымды қарау құзыретіне кірмейтін мемлекеттік органға немесе жергілікті өзін-өзі басқару органына келіп түскен жолданым тіркелген күнінен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірілмей тиісті уәкілетті мемлекеттік органға немесе жергілікті өзін-өзі басқару органына жіберіледі, сонымен бір мезгілде арыз иесіне хабарланады (хабархат беріледі).

7. Для подачи обращения недееспособными, ограниченно дееспособными или нуждающимися в опеке или попечительстве лицами обращение и необходимые документы подаются их законными представителями согласно действующему законодательству Республики Казахстан.
Полномочия представителя заявителя подтверждаются доверенностью на его имя в соответствии со статьей 68 Кодекса и статьей 167 Гражданского кодекса Республики Казахстан.
При регистрации обращения указываются данные доверителя.
При представлении обращений, составленных на иностранном языке, заявители представляют к ним переводы документов на казахском или русском языках, заверенные нотариусом согласно Закону Республики Казахстан "О нотариате".
8. В ходе приема обращения работник центра:
1) проводит идентификацию личности заявителя по документам, удостоверяющим личность;
2) определяет характер озвучиваемого вопроса и предлагает варианты по правильной маршрутизации и формированию обращения;
3) проверяет обращение на соответствие требованиям Кодекса (при несоответствии данных и сведений, указанных в обращении, работник центра устно уведомляет об этом заявителя и предлагает их устранить);
4) уточняет у заявителя способ получения ответа от государственного органа или органа местного самоуправления по его желанию, разъясняет, что ответ на обращение поступит по выбранному им способу его получения, а также возможность его альтернативного получения через центр;
5) получает письменное согласие заявителя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", если иное не предусмотрено действующим законодательством, и формирует обращение в системе (заполнение соответствующих полей, оформление текста обращения, внесение информации о заявителе, списка прилагаемых документов в системе);
6) направляет обращение в адрес государственного органа или органа местного самоуправления;
7) выдает заявителю талон о регистрации обращения;
8) после регистрации обращения возвращает документы заявителю, в том числе оригиналы письменного обращения (если имеются).
9. Если приложения к обращению невозможно вложить в систему, то принимается бумажное обращение с соответствующими приложениями для дальнейшей передачи документов в адрес государственных органов или органов местного самоуправления.
Из числа работников центра определяется ответственный за хранение и маршрутизацию бумажной корреспонденции (далее – работник накопительного сектора).

7. Әрекет етуге қабілетсіз, қабілеті шектеулі немесе қамқорлыққа немесе қорғаншылыққа мұқтаж тұлғалардың жолданым беруі үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес олардың заңды өкілдері жолданым мен қажетті құжаттарды тапсырады.
Арыз иесі өкілінің өкілеттігі Кодекстің 68 және Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің 167-баптарына сәйкес оның атына берілген сенімхатпен расталады.
Жолданымды тіркегенде сенім білдірген адамның деректері көрсетіледі.
Шетел тілінде жасалған жолданым берілген жағдайда арыз иелері "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес нотариат куәландырған қазақ немесе орыс тілдеріне аудармаларды ұсынады.
8. Жолданымды қабылдау барысында орталық жұмыскері:
1) арыз иесінің жеке басын куәландыратын құжаттар бойынша жеке басын сәйкестендіруді жүргізеді;
2) айтылған мәселенің сипатын анықтап, жолданымға дұрыс маршрут құру және оны жасау нұсқаларын ұсынады;
3) жолданымның Кодекс талаптарына сәйкес келуін тексереді (жолданымда көрсетілген деректер мен ақпарат сәйкес келмеген жағдайда орталық жұмыскері арыз иесін ауызша хабардар етеді және оларды түзетуге ұсыныс береді);
4) арыз иесінен мемлекеттік органнан немесе жергілікті өзін-өзі басқару органынан жауапты қалай алғысы келетінін нақтылап, жолданымға берілетін жауап таңдалған тәсілмен жеткізілетінін түсіндіреді, сондай-ақ оны орталық арқылы балама жолмен алу мүмкіндігін хабарлайды;
5) егер қолданыстағы заңнамада өзгеше көзделмесе, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға арыз иесінің жазбаша келісімін алады және жүйеде жолданымды қалыптастырады (тиісті жолдарды толтыру, жолданым мәтінін ресімдеу, жүйеге арыз иесі туралы ақпаратты, қоса берілетін құжаттардың тізімін енгізу);
6) жолданымды мемлекеттік органға немесе жергілікті өзін-өзі басқару органына жібереді;
7) арыз иесіне жолданымның тіркелгенін растайтын талон береді;
8) жолданымды тіркегеннен кейін құжаттарды, оның ішінде жазбаша жолданымның түпнұсқаларын (бар болса) арыз иесіне қайтарады.
9. Егер жолданымға қосымшаларды жүйеге енгізу мүмкін болмаса, онда мемлекеттік органдардың немесе жергілікті өзін-өзі басқару органдарының атына құжаттарды ары қарай беру үшін тиісті қосымшаларымен қағаз жеткізгіштегі жолданым қабылданады.
Орталық жұмыскерлерінің арасынан қағаз хат-хабарды сақтауға және оның маршрутын құруға жауапты тұлға (бұдан әрі – жинақтау секторының жұмыскері) айқындалады.

Работники центра, осуществляющие прием обращений, в 12:00 и 18:00 часов формируют реестры с пакетами документов и передают принятые на бумажных носителях обращения работнику накопительного сектора для сортировки корреспонденции по государственным органам или органам местного самоуправления (хранятся и фиксируются в накопительном шкафу).
Документы и реестры (в двух экземплярах) передаются государственным органам или органам местного самоуправления в порядке и способами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан, в том числе посредством почтовой связи, один реестр с отметкой о принятии документов возвращается обратно работнику накопительного сектора.
10. Предоставление заявителю ответов по обращению осуществляется в порядке электронной очереди.
Если заявитель не согласен с предоставленным ответом государственного органа или органа местного самоуправления на поданное обращение, работник центра разъясняет процедуру обжалования согласно статье 91 Кодекса, консультирует о возможности подачи жалобы посредством системы и по желанию заявителя осуществляет ее прием либо проводит его в зоны самообслуживания центра.
11. Обращения, поданные заявителем при проведении приема, регистрируются в системе с проставлением отметки "с личного приема".
12. Не допускается повторное поручение рассмотрения обращения сотруднику, которому оно уже поручалось ранее.
Не допускается отказ в проведении личного приема заявителя при повторном обращении со ссылкой на решения государственного органа и (или) органа местного самоуправления, принятые по итогам ранее проведенного личного приема, если по существу поставленного в обращении вопроса решение не было принято либо принятое решение фактически не разрешило поставленный вопрос, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 17 настоящих Правил.
13. В срок не позднее 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента регистрации обращения ответственный сотрудник направляет ответ заявителю с указанием даты и времени приема.
Уведомление (извещение) заявителя о записи на личный прием осуществляется в порядке, установленном статьей 66 Кодекса.
14. Допускается продление срока рассмотрения обращения мотивированным решением руководителя, его заместителя или руководителя аппарата административного органа на разумный срок, но не более чем до двух месяцев со дня принятия такого решения, ввиду необходимости установления фактических обстоятельств, имеющих значение для правильного рассмотрения административного дела, о чем извещается участник административной процедуры в течение трех рабочих дней со дня продления срока.

Жолданымдарды қабылдауды жүзеге асыратын орталық жұмыскерлері сағат 12:00-де және 18:00-де құжаттар пакеттерімен тізілім жасайды және хат-хабарды мемлекеттік органдар немесе жергілікті өзін-өзі басқару органдары бойынша сұрыптау үшін (жинақтау шкафында сақталады және тіркеледі) қағаз жеткізгіштерде қабылданған жолданымдарды жинақтау секторының жұмыскеріне береді.
Құжаттар мен тізілімдер (екі данада) мемлекеттік органдарға немесе жергілікті өзін-өзі басқару органдарына Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен және тәсілдермен, оның ішінде пошта байланысы арқылы беріледі, құжаттардың қабылданғаны туралы белгі қойылған бір тізілім жинақтау секторының жұмыскеріне қайтарылады.
10. Жолданымға берілетін жауаптар арыз иесіне электрондық кезек тәртібімен беріледі.
Егер берілген жолданымға мемлекеттік орган немесе жергілікті өзін-өзі басқару органы берген жауаппен арыз иесі келіспесе, орталық жұмыскері Кодекстің 91-бабына сәйкес шағымдану рәсімін түсіндіреді, жүйе арқылы шағымдануға болатыны жөнінде консультация береді және арыз иесінің қалауы бойынша шағымды қабылдайды немесе оны орталықтың өзіне-өзі қызмет көрсету аймақтарына ертіп апарады.
11. Арыз иесі қабылдау барысында жолданым беретін болса, ол жүйеде тіркеледі және "жеке қабылдаудан" деген белгі қойылады.
12. Жолданымды қарауды бұған дейін оны қараған қызметкерге қайтадан тапсыруға жол берілмейді.
Осы Қағидалардың 17-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, жолданымда қойылған мәселенің мәні бойынша шешім қабылданбаса не қабылданған шешім қойылған мәселені іс жүзінде шешпесе, бұған дейін өткізілген жеке қабылдау қорытындысы бойынша мемлекеттік орган және жергілікті өзін-өзі басқару органы қабылдаған шешімге сілтеп арыз иесін жеке қабылдаудан бас тартуға жол берілмейді.
13. Жолданым тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күнінен кешіктірмей жауапты қызметкер арыз иесіне қабылдау күні мен уақытын көрсетіп жауап жібереді.
Жеке қабылдауға жазылғаны туралы арыз иесін хабардар ету (хабархат беру) Кодекстің 66-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
14. Жолданымды қарау мерзімін әкімшілік орган басшысының, оның орынбасарының немесе оның аппараты басшысының уәжді шешімімен ақылға қонымды, бірақ әкімшілік істі дұрыс қарау үшін маңызы бар нақты мән-жайларды анықтау қажеттігіне орай мұндай шешім қабылданған күннен бастап екі айдан аспайтын мерзімге ұзартуға болады, әкімшілік рәсімге қатысушы бұл туралы мерзім ұзартылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде хабардар етіледі.

15. По зарегистрированным обращениям о записи на личный прием в день принятия решения об удовлетворении обращения о записи на личный прием формируется отдельная карточка учета приема (карточка приема) в системе, содержащая сведения о заявителе, реквизиты обращения, предусмотренные статьей 63 Кодекса.
Создание карточек учета приема осуществляется работником общественной приемной с обеспечением возможности последующего контроля и учета процесса приема в системе.
16. Если обращение не может быть разрешено должностным лицом во время личного приема, оно излагается в письменной форме и с ним ведется работа как с письменным обращением.
Глава 3. Порядок личного приема физических лиц и представителей юридических лиц в общественных приемных и центрах
17. Запись на прием подлежит прекращению при наличии хотя бы одного из следующих обстоятельств:
1) когда имеется решение административного органа, должностного лица по административному делу в отношении участника административной процедуры о том же предмете и по тем же основаниям, которые указаны в обращении;
2) когда имеется вступивший в законную силу судебный акт, вынесенный в отношении того же лица, о том же предмете и по тем же основаниям;
3) если административным органом, должностным лицом возвращено обращение на основании подпункта 1) части седьмой статьи 64 Кодекса;
4) если административным органом, должностным лицом принят отзыв обращения от заявителя.
18. Работник общественной приемной с участием ответственного сотрудника за 5 (пять) рабочих дней до назначения приема, после сбора и анализа материалов готовит справочную информацию на имя руководителя государственного органа и органа местного самоуправления с предложением о назначении даты приема или отказе.
19. В целях обеспечения личного приема ответственный сотрудник для уточнения сути обращения вправе запрашивать дополнительную информацию в порядке, установленном Кодексом.
При этом данное административное действие не исключает возможности проведения личных приемов заявителей.
Графики приема утверждаются руководителями государственных органов, органов местного самоуправления ежеквартально заранее, но не позднее начала соответствующего квартала, по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, и сводятся в единые графики:
единые графики приемов должностных лиц центральных государственных органов утверждаются Руководителем Аппарата Правительства Республики Казахстан и подлежат обязательному размещению на официальном сайте Премьер-Министра Республики Казахстан и соответствующего центрального государственного органа, а также размещаются в центре приема граждан при Аппарате Правительства Республики Казахстан на казахском и русском языках в доступных для общего обозрения местах;
единые графики приемов акимов столицы, областей, городов республиканского значения, городов областного значения (административные центры), руководителей управлений акимата столицы, областей, городов республиканского значения, территориальных подразделений центральных государственных органов и их заместителей утверждаются руководителем аппарата акима соответствующих столицы, областей, городов республиканского значения и подлежат обязательному размещению на официальных сайтах акиматов столицы, областей, городов республиканского значения, а также размещаются в центре на казахском и русском языках в доступных для общего обозрения местах;
единые графики приемов акимов районов и их заместителей, руководителей отделов акиматов районов, городов областного значения и их заместителей утверждаются руководителями соответствующих аппаратов акима столицы, областей, городов республиканского значения и подлежат обязательному размещению на официальных сайтах акиматов районов, городов областного значения, районов городов, а также вывешиваются в помещениях общественных приемных и центров на казахском и русском языках в доступных для общего обозрения местах.

15. Жеке қабылдауға жазылу туралы тіркелген жолданымдар бойынша жеке қабылдауға жазылу туралы жолданымды қанағаттандыру туралы шешім қабылданған күні жүйеде қабылдаудың бөлек есептік карточкасы (қабылдау карточкасы) жасалады, онда Кодекстің 63-бабында көзделген арыз иесі туралы мәліметтер, жолданымның деректемелер қамтылады.
Қабылдаудың есептік карточкаларын жасауды қоғамдық қабылдау бөлмесінің жұмыскері жүйеде қабылдау процесін кейіннен бақылау және есепке алу мүмкіндігін қамтамасыз ете отырып жүзеге асырады.
16. Егер жолданымды жеке қабылдау кезінде лауазымды адамның шешуі мүмкін болмаса, ол жазбаша түрде баяндалып, онымен жұмыс жазбаша жолданым ретінде жүргізіледі.
3-тарау. Жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қоғамдық қабылдау бөлмелерінде және орталықтарда жеке қабылдау тәртібі
17. Мынадай:
1) әкімшілік рәсімге қатысушыға қатысты әкімшілік іс бойынша әкімшілік органның, лауазымды адамның жолданымда көрсетілген нақ сол мәселе туралы және нақ сол негіздер бойынша шешімі болған;
2) нақ сол адамға қатысты, нақ сол мәселе туралы және нақ сол негіздер бойынша шығарылған заңды күшіне енген сот актісі болған;
3) әкімшілік орган, лауазымды адам жолданымды Кодекстің 64-бабы жетінші бөлімінің 1) тармақшасының негізінде қайтарған;
4) егер әкімшілік орган, лауазымды адам арыз иесінен жолданымды кері қайтарып алуын қабылдаған жағдайлардың тым болмаса біреуі орын алған болса, қабылдауға жазу тоқтатылады.
18. Жауапты қызметкердің қатысуымен қоғамдық қабылдау бөлмесінің жұмыскері қабылдау тағайындалғанға дейін 5 (бес) жұмыс күні бұрын материалдарды жинап және талдағаннан кейін қабылдау күнін белгілеу немесе бас тарту туралы ұсынып мемлекеттік орган және жергілікті өзін-өзі басқару органы басшысының атына анықтамалық ақпарат дайындайды.
19. Жеке қабылдауды қамтамасыз ету мақсатында жауапты қызметкер жолданымның мәнін нақтылау үшін Кодексте белгіленген тәртіппен қосымша ақпарат сұратуға құқылы.
Бұл ретте аталған әкімшілік іс-әрекет арыз иелерін жеке қабылдауды өткізуге кедергі келтірмейді.
Қабылдау графиктерін мемлекеттік органдардың, жергілікті өзін-өзі басқару органдарының басшылары тоқсан сайын алдын ала, бірақ тиісті тоқсан басталғанға дейінгі мерзімнен кешіктірмей, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бекітеді және олар бірыңғай графикке жинақталады:
орталық мемлекеттік органдардың лауазымды адамдарының бірыңғай қабылдау графиктерін Қазақстан Республикасының Үкіметі Аппаратының Басшысы бекітеді және олар міндетті түрде Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің және тиісті орталық мемлекеттік органның ресми сайтына орналастырылады, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты жанындағы азаматтарды қабылдау орталығында қазақ және орыс тілдерінде көпшілік көруі үшін қолжетімді жерлерде орналастырылады;
астана, облыс, республикалық маңызы бар қалалар, облыстық маңызы бар қалалар (әкімшілік орталықтар) әкімдерінің, астана, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар әкімдіктерінің басқармалары, орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелері басшыларының және олардың орынбасарларының бірыңғай қабылдау графиктері астана, тиісті облыс, республикалық маңызы бар қала әкімі аппаратының басшысы бекітеді және олар міндетті түрде астана, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар әкімдіктерінің ресми сайттарына орналастырылады, сондай-ақ орталықта қазақ және орыс тілдерінде көпшілік көруі үшін қолжетімді жерлерде орналастырылады;
аудан әкімдерінің және олардың орынбасарларының, аудан әкімдіктері, облыстық маңызы бар қалалардың бөлім басшыларының және олардың орынбасарларының бірыңғай қабылдау графиктерін тиісті астана, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар әкімінің тиісті аппараттарының басшысы бекітеді және олар міндетті түрде аудандар, облыстық маңызы бар қалалар, қалалардағы аудандар әкімдіктерінің ресми сайттарына орналастырылады, сондай-ақ қоғамдық қабылдау бөлмелері мен орталықтардың үй-жайларында қазақ және орыс тілдерінде көпшілік көруі үшін қолжетімді жерлерге ілінеді.

20. Работник общественной приемной формирует график приема в порядке очередности заявителей.
График личного приема на предстоящий квартал формируется с учетом количества ожидающих прием заявителей.
21. Прием в общественных приемных или центрах лицами, указанными в пункте 3 настоящих Правил, подлежит обязательной аудио- и (или) видеофиксации.
Перед проведением личного приема работники общественной приемной и центра обязаны осуществить проверку исправности оборудования, обеспечивающего видео- и аудиозапись.
Видео- и аудиозаписи личных приемов хранятся в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан о делопроизводстве и архивном деле, а также внутренними актами государственного органа.
22. Перед началом приема заявитель предъявляет документ, удостоверяющий его личность, а при обращении от имени других лиц – документы, подтверждающие полномочия представлять их интересы.
23. Прием проводится в порядке очередности обращения. Ветераны Великой Отечественной войны, ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветераны боевых действий на территории других государств, ветераны труда, лица с инвалидностью, беременные женщины, лица, награжденные орденами "Алтын Қыран", "Халық қаһарманы", "Қазақстанның Еңбек Ері", принимаются вне очереди.
24. С согласия заявителя допускается прием руководителями государственных органов и органов местного самоуправления и их заместителями посредством видеоконференцсвязи.
25. В случаях введения ограничительных мер, установленных законодательством Республики Казахстан, связанных с обеспечением безопасности заявителя, прием осуществляется исключительно посредством видеоконференцсвязи.
26. В случаях невозможности проведения личного приема по причине временной нетрудоспособности, служебной командировки или иным обстоятельствам непреодолимой силы соответствующий руководитель государственного органа, органа местного самоуправления или их заместители оповещают работника общественной приемной о данных обстоятельствах, но не позднее чем за 2 (два) рабочих дня. При этом допускается оповещение работника общественной приемной в день проведения личного приема по причине временной нетрудоспособности указанных лиц.
Работник общественной приемной незамедлительно уведомляет об этом заявителей, записавшихся на указанную дату, в письменной (бумажной и (или) электронной) или устной форме и переносит дату личного приема на ближайшую возможную дату в соответствии с утвержденным графиком личного приема.

20. Қоғамдық қабылдау бөлмесінің жұмыскері қабылдау графигін арыз иелерінің кезегі бойынша жасайды.
Алдағы тоқсанға арналған жеке қабылдау графигі қабылдауды күтіп жүрген арыз иелерінің санын ескере отырып жасалады.
21. Осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген адамдардың қоғамдық қабылдау бөлмелерінде немесе орталықтарда қабылдауы міндетті түрде аудио- және (немесе) бейнежазбаға түсіріледі.
Жеке қабылдау жүргізілер алдында қоғамдық қабылдау бөлмесі мен орталықтың жұмыскерлері бейне- және аудиожазбаны қамтамасыз ететін жабдықтың жұмысқа жарамдылығын тексеруді жүзеге асыруға міндетті.
Жеке қабылдаудың бейне- және аудиожазбалары Қазақстан Республикасының іс қағаздарын жүргізу және архив ісі туралы заңнамасында, сондай-ақ мемлекеттік органның ішкі актілерінде белгіленген тәртіппен және мерзімдерде сақталады.
22. Қабылдау басталғанға дейін арыз иесі өзінің жеке басын куәландыратын құжатты, ал басқа тұлғалардың атынан жүгінген кезде – олардың мүдделерін білдіруге өкілеттігін растайтын құжаттарды көрсетеді.
23. Қабылдау жолданымдардың кезегі бойынша жүргізіледі. Ұлы Отан соғысының ардагерлері, жеңілдік бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер, басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, еңбек ардагерлері, мүгедектігі бар тұлғалар, жүкті әйелдер, "Алтын Қыран", "Халық қаһарманы", "Қазақстанның Еңбек Ері" ордендерімен марапатталған тұлғалар кезексіз қабылданады.
24. Арыз иесінің келісімімен мемлекеттік органдар мен жергілікті өзін-өзі басқару органдарының басшылары мен олардың орынбасарлары қабылдауды бейнеконференцбайланыс арқылы өткізе алады.
25. Арыз иесінің қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысты Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген шектеу шаралары енгізілген жағдайда қабылдау бейнеконференцбайланыс арқылы ғана өткізіледі.
26. Жеке қабылдауды уақытша еңбекке жарамсыздық, қызметтік іссапар себебінен немесе өзге де еңсерілмейтін күш мән-жайларына байланысты өткізу мүмкін болмаған жағдайда тиісті мемлекеттік органның, жергілікті өзін-өзі басқару органының басшысы немесе оның орынбасары бұл туралы қоғамдық қабылдау бөлмесінің жұмыскеріне кемінде 2 (екі) жұмыс күні бұрын хабарлауға міндетті. Бұл ретте аталған тұлғалардың уақытша еңбекке жарамсыздығына байланысты қоғамдық қабылдау бөлмесінің жұмыскерін жеке қабылдау өткізілетін күні хабардар етуге жол беріледі.
Қоғамдық қабылдау бөлмесінің жұмыскері бұл туралы көрсетілген күнге жазылған арыз иелерін жазбаша (қағаз және (немесе) электрондық) немесе ауызша түрде дереу хабардар етеді және жеке қабылдаудың күнін бекітілген жеке қабылдау графигіне сәйкес ең жақын мүмкін болатын күнге ауыстырады.

27. В случаях невозможности участия в личном приеме основного должностного лица личный прием может быть проведен исполняющим обязанности соответствующего должностного лица при наличии согласия заявителя.
28. В день приема работником общественной приемной для организации личного приема допускается привлечение юридических консультантов, психологов и социальных работников (волонтеры могут привлекаться только в дни проведения приема), оказывающих содействие в оформлении дополнительных обращений и иных сопутствующих документов.
29. При проведении приема работником общественной приемной обеспечивается участие представителей других заинтересованных органов, если поднимаемый вопрос касается их компетенции.
Для участия представителей других заинтересованных органов работник общественной приемной направляет запрос в соответствующий государственный орган или орган местного самоуправления.
30. После отправки запроса на участие в приеме представителей других заинтересованных органов заявитель в течение 2 (два) рабочих дней информируется о направленном запросе и при необходимости о продлении рассмотрения обращения о записи на прием.
31. Информация о фактах отказа в участии других заинтересованных органов в совместном приеме в течение 2 (два) рабочих дней направляется в Аппарат Правительства Республики Казахстан.
32. За 2 (два) рабочих дня до даты проведения приема окончательно сформированный список принимаемых лиц передается для дальнейшего информирования работников центра.
33. Заявитель, записанный на прием, после получения талона электронной очереди сопровождается работником центра до соответствующего кабинета для личного приема или в зал ожидания.
В кабинет личного приема ожидающий заявитель приглашается согласно списку, подготовленному работником общественной приемной, а также очередности поступления обращений.
34. По запросу заинтересованные государственные органы и организации подключаются посредством видеоконференцсвязи.
35. Результаты личного приема оформляются протоколом по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, с отражением принятого по обращению решения либо данных поручений и указанием сроков их исполнения.
36. Протокол формируется работником общественной приемной в системе с отметкой о проведении приема в карточке учета, при необходимости к нему прикрепляются материалы, отражающие результаты и принятые решения по обращению, обеспечивается их сохранение в системе.
37. После подписания должностным лицом протокол в течение 3 (три) рабочих дней направляется заявителю посредством системы, а протокольные поручения прикрепляются к соответствующим обращениям.

27. Негізгі лауазымды адамның жеке қабылдауға қатысуы мүмкін болмаған жағдайларда арыз иесінің келісімі болса, жеке қабылдауды тиісті лауазымды адамның міндетін атқарушы өткізе алады.
28. Қабылдау күні қоғамдық қабылдау бөлмесінің жеке қабылдауды ұйымдастыратын жұмыскерінің қосымша жолданымдар мен өзге де ілеспе құжаттарды ресімдеуге жәрдем көрсететін заң кеңесшілерін, психологтарды және әлеуметтік жұмыскерлерді (волонтерлерді қабылдау өткізілетін күндері ғана шақыруға болады) шақыруына жол береді.
29. Қабылдауды өткізгенде қоғамдық қабылдау бөлмесінің жұмыскері, егер көтерілген мәселе олардың құзыретіне қатысты болса, басқа да мүдделі органдар өкілдерінің қатысуын қамтамасыз етеді.
Басқа мүдделі органдар өкілдерінің қатысуы үшін қоғамдық қабылдау бөлмесінің жұмыскері тиісті мемлекеттік органға немесе жергілікті өзін-өзі басқару органына сұрау салу жібереді.
30. Басқа мүдделі органдар өкілдерінің қабылдауға қатысуына сұрау салу жіберілгеннен кейін арыз иесі 2 (екі) жұмыс күні ішінде жіберілген сұрау салу туралы және қажет болған жағдайда қабылдауға жазылу туралы жолданымды қарауды ұзарту қажеттігі туралы хабардар етіледі.
31. Басқа мүдделі органдардың бірлескен қабылдауға қатысудан бас тарту фактілері туралы ақпарат 2 (екі) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына жіберіледі.
32. Қабылдау өткізілетін күнге дейін 2 (екі) жұмыс күні бұрын қабылданатын адамдардың түпкілікті қалыптастырылған тізімі орталық жұмыскерлерін одан әрі хабардар ету үшін беріледі.
33. Қабылдауға жазылған арыз иесі электрондық кезек талонын алғаннан кейін орталық жұмыскері оны жеке қабылдау өткізілетін тиісті кабинетке немесе күту залына ертіп апарады.
Күтіп отырған арыз иесі жеке қабылдау кабинетіне қоғамдық қабылдау бөлмесінің жұмыскері жолданымдардың түсу кезектілігіне сәйкес дайындалған тізімге сәйкес шақырылады.
34. Сұрау салу бойынша мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдар жеке қабылдау кабинеттері жабдықталған бейнеконференцбайланыс арқылы қосылады.
35. Жеке қабылдау нәтижелері осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хаттамамен ресімделеді, онда жолданым бойынша қабылданған шешім не берілген тапсырмалар көрсетіледі және олардың орындау мерзімдері белгіленеді.
36. Хаттаманы қоғамдық қабылдау бөлмесінің жұмыскері жүйеде қалыптастырып, есепке алу карточкасына қабылдау жүргізілгені туралы белгі қояды, қажет болған жағдайда оған жолданым бойынша нәтижелер мен қабылданған шешімдерді көрсететін материалдар қоса беріледі, олардың жүйеде сақталуы қамтамасыз етіледі.
37. Лауазымды адам хаттамаға қол қойғаннан кейін ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде жүйе арқылы арыз иесіне жіберіледі, ал хаттамалық тапсырмалар тиісті жолданымдарға тіркеледі.

38. Работники общественной приемной и центра на регулярной основе осуществляют мониторинг уровня удовлетворенности заявителей качеством предоставленных консультаций и организацией личного приема. Мониторинг проводится путем выборочного опроса посредством телефонной связи заявителей, получивших консультации и отказавшихся от записи на личный прием.
Уровень удовлетворенности определяется на основе оценки заявителями качества и полноты предоставленных консультаций, корректности взаимодействия сотрудников, а также удобства получения консультации. Результаты мониторинга используются для анализа качества предоставляемых консультаций и совершенствования организации личного приема заявителей.
39. Структурное подразделение государственных органов и органов местного самоуправления, осуществляющее контроль за исполнением обращений, совместно с другими заинтересованными структурными подразделениями государственных органов и органов местного самоуправления обеспечивает:
1) информационно-аналитическое сопровождение личного приема руководителей государственных органов и органа местного самоуправления, его заместителей в рамках проводимых приемов;
2) участие должностных лиц, предусмотренных пунктом 3 настоящих Правил, осуществляющих личный прием заявителей;
3) обратную связь с заявителем (по необходимости);
4) проведение личного приема посредством видеоконференцсвязи в случае принятия ограничительных мер, связанных с введением режимов чрезвычайного положения, чрезвычайной ситуации, карантинных мер эпидемиологического характера, техногенных аварий и иных катастроф, несущих угрозу жизни и здоровью населения.
40. Акиматы столицы, областей, городов республиканского значения на регулярной основе (не реже одного раза в квартал) информируют Аппарат Правительства Республики Казахстан о результатах работы общественных приемных и центров.
41. Результаты работы общественных приемных государственных органов, в том числе непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, а также органов местного самоуправления предоставляются не реже одного раза в квартал в Отдел по контролю за рассмотрением обращений Администрации Президента Республики Казахстан.
42. Действие настоящих Правил не распространяется на отношения, указанные в части четвертой статьи 3 Кодекса.
Приложение 1
к Правилам осуществления
личного приема физических
лиц и представителей
юридических лиц
должностными лицами
государственных органов
и органов местного
самоуправления
Утверждаю
_______________________
Руководитель
государственного органа
График приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами государственных органов и органов местного самоуправления
Наименование государственного органа и органа местного самоуправления
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, проводящего прием физических лиц и представителей юридических лиц
Должность лица, проводящего прием физических лиц и представителей юридических лиц
Дата и время приема физических лиц и представителей юридических лиц
Местонахождение государственного органа, органа местного самоуправления
Контактный телефон, электронный адрес государственного органа и органа местного самоуправления
Приложение 2
к Правилам осуществления
личного приема физических лиц
и представителей юридических лиц
должностными лицами
государственных органов
и органов местного
самоуправления
ПРОТОКОЛ личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными
лицами государственных органов и органов местного самоуправления №
Место приема: _____________
Дата и время приема:______________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность (при его наличии)
должностного лица, проводящего личный прием:
___________________________________________________________________
Секретарь:
___________________________________________________________________
Сведения о лицах, принявших участие в личном приеме:
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя_______________________
Суть обращения: _____________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Содержание выступлений, вопросов, ответов и объяснений участвующих лиц:
____________________________________________________________________
Решение личного приема: _____________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Поручение, подготовленное по итогам приема (при наличии):
____________________________________________________________________
Срок выполнения поручения: __________________________________________
Время окончания личного приема: ______________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись должностного лица,
проводившего личный прием:_______________________________

38. Қоғамдық қабылдау бөлмесінің және орталықтың жұмыскерлері берілген консультациялардың сапасына және жеке қабылдаудың ұйымдастырылуына арыз иелерінің қанағаттану деңгейіне ұдайы мониторинг жүргізіп тұрады. Мониторинг консультация алған және жеке қабылдауға жазылудан бас тартқан арыз иелеріне телефон байланысы арқылы іріктеп сауалнама жүргізу жолымен жүргізіледі.
Қанағаттану деңгейі берілген консультациялардың сапасы мен толықтығын, қызметкерлердің өзара іс-қимылының дұрыстығын, сондай-ақ консультация алудың ыңғайлылығын арыз иелерінің бағалауы негізінде айқындалады. Мониторинг нәтижелері берілетін консультациялардың сапасын талдау және арыз иелерін жеке қабылдауды ұйымдастыруды жетілдіру үшін пайдаланылады.
39. Мемлекеттік органдар мен жергілікті өзін-өзі басқару органдарының жолданымдардың орындалуын бақылауды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі басқа мүдделі мемлекеттік органдар мен жергілікті өзін-өзі басқару органдарының құрылымдық бөлімшелермен бірлесіп:
1) өткізілетін қабылдау шеңберінде мемлекеттік органдар мен жергілікті өзін-өзі басқару органы басшыларының және олардың орынбасарларының жеке қабылдауын ақпараттық-талдамалық сүйемелдеуді;
2) арыз иелерінің жеке қабылдауын жүзеге асыратын, осы Қағидалардың 3-тармағында көзделген лауазымды тұлғалардың қатысуын;
3) арыз иесімен кері байланысты (қажет болған жағдайда);
4) төтенше жағдай, төтенше ахуал режимдерінің енгізілуіне, эпидемиологиялық сипаттағы карантиндік шараларға, техногендік авариялар мен халықтың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін өзге де апаттарға байланысты шектеу шаралары қабылданған жағдайда жеке қабылдауды бейнеконференцбайланыс арқылы өткізуді қамтамасыз етеді.
40. Астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әкімдіктері (тоқсанына кемінде бір рет) қоғамдық қабылдау бөлмелері мен орталықтардың жұмысының нәтижелері туралы Қазақстан Республикасы Үкіметі Аппаратын тұрақты негізде хабардар етіп тұрады.
41. Мемлекеттік органдардың, соның ішінде Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін органдардың, сондай-ақ жергілікті өзін-өзі басқару органдарының қоғамдық қабылдау бөлмелері жұмысының нәтижелері тоқсанына кемінде бір рет Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Өтініштердің қаралуын бақылау бөліміне ұсынылады.
42. Осы Қағидалар Кодекстің 3-бабының төртінші бөлігінде көзделген қатынастарға қолданылмайды.
Мемлекеттік органдар мен
жергілікті өзін-өзі басқару
органдарының лауазымды
адамдарының жеке тұлғаларды
және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды жүзеге асыруының
қағидаларына 1-қосымша
Бекітемін
_______________________
Мемлекеттік органның басшысы
Мемлекеттік органдар мен жергілікті өзін-өзі басқару органдары басшылығының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау графигі
Мемлекеттік орган мен жергілікті өзін-өзі басқару органының атауы
Жеке тұлғаларды және заңды тұлғалар өкілдерін қабылдауды жүргізетін адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдауды жүргізетін адамның лауазымы
Жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау күні мен уақыты
Мемлекеттік орган, жергілікті өзін-өзі басқару органының орналасқан жері
Мемлекеттік органдар мен жергілікті өзін-өзі басқару органдарының байланыс телефоны, электрондық мекенжайы
____________________________
Мемлекеттік органдар мен
жергілікті өзін-өзі басқару
органдарының лауазымды
адамдарының жеке тұлғаларды
және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды жүзеге асыруының
қағидаларына 2-қосымша
Мемлекеттік органдар мен жергілікті өзін-өзі басқару органдарының лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының ХАТТАМАСЫ №
Қабылдау орны:___________
Қабылдау күні мен уақыты:_________
Жеке қабылдау өткізетін лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және
лауазымы:________________________________________________
Хатшы:_________________________________________________________
Жеке қабылдауға қатысқан адамдар туралы мәліметтер: _______________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Арыз иесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса): _____________________
Жолданымның мәні: _____________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Қатысқан адамдардың сөйлеген сөздерінің, сұрақтарының, жауаптарының және
түсініктемелерінің мазмұны___________________________________
Жеке қабылдау шешімі: ___________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Қабылдау қорытындысы бойынша дайындалған тапсырма (бар болса):
________________________________________________________________
Тапсырманы орындау мерзімі:______________________________________
Жеке қабылдаудың аяқталған уақыты:_______________________________
Жеке қабылдау өткізген лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) мен
қолы:________________________________________