О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71 "О некоторых вопросах министерств здравоохранения и национальной экономики Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2026 года № 253
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71 "О некоторых вопросах министерств здравоохранения и национальной экономики Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве здравоохранения Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 15:
дополнить подпунктом 9-1) следующего содержания:
"9-1) обеспечение политики по формированию здорового образа жизни;";
подпункты 170), 171), 172), 173), 174), 175), 176), 177), 178), 179) и 180) исключить;
дополнить подпунктами 323-130), 323-131), 323-132), 323-133), 323-134) и 323-135) следующего содержания:
"323-130) утверждение порядка формирования реестра эпидемически значимых субъектов (объектов) в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и его формы;
323-131) утверждение форм полугодового списка субъектов (объектов) особого контроля и надзора, актов о назначении, продлении сроков, результатах проверки субъектов (объектов) особого контроля и надзора, решения Главного государственного санитарного врача Республики Казахстан о проведении мониторинга, акта о результатах мониторинга, предписания об устранении выявленных нарушений;
323-132) определение порядка проведения государственной аттестации в отношении организаций, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования в области здравоохранения;
323-133) обеспечение организации медицинской помощи лицам, имеющим зависимость (алкоголь, наркотические средства, психотропные вещества, их аналоги, другие одурманивающие вещества), в том числе игровую (лудомания);
323-134) координация организации мероприятий по профилактике наркомании, алкоголизма и суицидов в области здравоохранения;
323-135) участие в разработке совместных мероприятий в области здравоохранения при взаимодействии с субъектами профилактики правонарушений;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов

"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Ұлттық экономика министрліктерінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 10 сәуірдегі № 253 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Ұлттық экономика министрлiктерінің кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі туралы ережеде:
15-тармақта:
мынадай мазмұндағы 9-1) тармақшамен толықтырылсын:
"9-1) саламатты өмір салтын қалыптастыру жөніндегі саясатты қамтамасыз ету;";
170), 171), 172), 173), 174), 175), 176), 177), 178), 179) және 180) тармақшалар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 323-130), 323-131), 323-132), 323-133), 323-134) және 323-135) тармақшалармен толықтырылсын:
"323-130) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы эпидемиялық мәні бар субъектілердің (объектілердің) тізілімін қалыптастыру тәртібі мен оның нысанын бекіту;
323-131) ерекше бақылау және қадағалау субъектілерінің (объектілерінің) жартыжылдық тізімінің, ерекше бақылау және қадағалау субъектілерін (объектілерін) тексеруді тағайындау, олардың мерзімдерін ұзарту, тексеру нәтижелері туралы актілердің, Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің мониторинг жүргізу туралы шешімінің, мониторинг нәтижелері туралы актінің, анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқаманың нысандарын бекіту;
323-132) денсаулық сақтау саласындағы техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарға қатысты мемлекеттік аттестаттауды жүргізу тәртібін айқындау;
323-133) тәуелділігі (алкогольге, есірткі заттарына, психотроптық заттарға, сол тектестерге, басқа да есеңгірететін заттарға), оның ішінде ойынға тәуелділігі (лудомания) бар адамдарға медициналық көмекті ұйымдастыруды қамтамасыз ету;
323-134) денсаулық сақтау саласында нашақорлықтың, алкоголизмнің және суицидтердің профилактикасы жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыруды үйлестіру;
323-135) құқық бұзушылық профилактикасы субъектілерімен өзара іс-қимыл жасау кезінде денсаулық сақтау саласындағы бірлескен іс-шараларды әзірлеуге қатысу;".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов