О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2023 года № 1211 "Об утверждении Плана развития акционерного общества "Национальная геологическая служба" на 2023 – 2032 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2025 года № 1212
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2023 года № 1211 "Об утверждении Плана развития акционерного общества "Национальная геологическая служба" на 2023 – 2032 годы" следующие изменения:
в Плане развития акционерного общества "Национальная геологическая служба" на 2023 – 2032 годы" (далее – План), утвержденном указанным постановлением:
в введении:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Национальный план развития Республики Казахстан до 2029 года, утвержденный Указом Президента Республики Казахстан от 30 июля 2024 года № 611.";
в разделе 3. "Стратегические направления деятельности, цели, ключевые показатели деятельности и ожидаемые результаты":
в подразделе 1. "Стратегическое направление: сбор, хранение, обобщение, систематизация и предоставление геологической информации":
в цели 1. "Обеспечение сбора и обобщения геологической информации":
в "Ключевые показатели" подпункт 2) исключить;
в цели 2. "Хранение, сопровождение, обработка и актуализация геологических материалов":
задачу 1. "Сопровождение фондо- и кернохранилища" изложить в следующей редакции:
"Задача 1. Сопровождение фондо- и кернохранилища
Согласно Плану развития Министерства промышленности и строительства на 2023 – 2027 годы предусмотрено создание инфраструктуры для хранения и обработки геологических материалов до конца 2028 года. После завершения строительства планируется передача их на баланс АО "НГС" с целью обеспечения хранения, сопровождения и актуализации геологических материалов.";
в цели 3. "Цифровой формат хранения геологической информации":
"Ключевые показатели" изложить в следующей редакции:
"Ключевые показатели
завершение оцифровки накопленной исторической геологической информации, за исключением секретной и конфиденциальной, к 2026 году 100 %, в том числе в 2023 году – 20 %, 2024 году – 50 %, 2025 году – 97,5 %, 2026 году – 100 %.";
в подразделе 2. "Стратегические направления: создание благоприятного климата по привлечению инвестиций в недропользование":
в цели 1. "Информационно-аналитическое и методическое обеспечение геологической отрасли":
в "Ключевые показатели" подпункт 1) изложить в следующей редакции:

"Ұлттық геологиялық қызмет" акционерлік қоғамының 2023 – 2032 жылдарға арналған даму жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 1211 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 31 желтоқсандағы № 1212 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ұлттық геологиялық қызмет" акционерлік қоғамының 2023 – 2032 жылдарға арналған даму жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 1211 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Ұлттық геологиялық қызмет" акционерлік қоғамының 2023 – 2032 жылдарға арналған даму жоспарында (бұдан әрі – Жоспар):
Кіріспеде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қазақстан Республикасы Президентінің 2024 жылғы 30 шілдедегі № 611 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2029 жылға дейінгі ұлттық даму жоспары.";
"Қызметтің стратегиялық бағыттары, мақсаттары, қызметтің негізгі көрсеткіштері және күтілетін нәтижелер" деген 3-бөлімде:
"Стратегиялық бағыт: геологиялық ақпаратты жинау, сақтау, жинақтау, жүйелеу және ұсыну" деген 1-кіші бөлімде:
"Геологиялық ақпаратты жинауды және қорытуды қамтамасыз ету" деген 1-мақсатта:
"Негізгі көрсеткіштердегі" 2) тармақша алып тасталсын;
"Геологиялық материалдарды сақтау, сүйемелдеу, өңдеу және өзектендіру" деген 2-мақсатта:
"Қорды және негізгі қойманы сүйемелдеу" деген 1-міндет мынадай редакцияда жазылсын:
"1-міндет. Қорды және жынысөзекті сақтау орнын сүйемелдеу
"Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің 2023 – 2027 жылдарға арналған даму жоспарына сәйкес 2028 жылдың соңына дейін геологиялық материалдарды сақтауға және өңдеуге арналған инфрақұрылым құру көзделген. Құрылыс аяқталғаннан кейін геологиялық материалдарды сақтауды, сүйемелдеуді және өзектілендіруді қамтамасыз ету мақсатында оларды "ҰГҚ" АҚ теңгеріміне беру жоспарланып отыр.";
"Геологиялық ақпаратты сақтаудың сандық форматы" деген 3-мақсатта:
"Негізгі көрсеткіштер" мынадай редакцияда жазылсын:
"Негізгі көрсеткіштер
"Жасырын және құпия ақпаратты қоспағанда, жинақталған тарихи геологиялық ақпаратты цифрландыруды аяқтау, 2026 жылға қарай 100 %, оның ішінде 2023 жылы – 20 %, 2024 жылы – 50 %, 2025 жылы – 97, 5 %, 2026 жылы – 100 %.";
"Стратегиялық бағыттар: Жер қойнауын пайдалануға инвестициялар тарту бойынша қолайлы климат құру" деген 2-кіші бөлімде:
"Геологиялық саланы ақпараттық-талдамалық және әдістемелік қамтамасыз ету" деген 1-мақсатта:
"Негізгі көрсеткіштердегі" 1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

"1) количество методических рекомендаций в геологической отрасли – ежегодно не менее 2 нормативных документов;";
в цели 2. "Обеспечение качества и эффективности геологического изучения недр":
в "Ключевые показатели" подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) оказание услуг по разработке проектно-сметной документации в рамках ГосГИН – ежегодно не менее 2 проектов.";
в цели 3. "Взаимодействие с казахстанскими и зарубежными научными и научно-исследовательскими, образовательными организациями":
"Ключевые показатели" изложить в следующей редакции:
"Ключевые показатели
1) ведение работы с зарубежными геологическими службами – ежегодно по 2 меморандума;
2) представление продуктов АО "НГС" на международных выставках, семинарах, конференциях, мероприятиях – ежегодно в 2-х мероприятиях;
3) проведение семинаров, практических курсов для недропользователей – ежегодно не менее 4 курсов/семинаров;
4) реализация проектов цифровизации геологической информации совместно с отечественными научно-исследовательскими институтами (НИИ) через программно-целевое финансирование (ПЦФ): в 2027 году – 1 проект.";
в подразделе 3. "Стратегические направления: устойчивое развитие акционерного общества "Национальная геологическая служба":
в цели 2. "Обеспечение финансовой устойчивости":
задачу 3. "Обеспечение роста инвестиций в основной капитал" изложить в следующей редакции:
"Задача 3. Обеспечение роста инвестиций в основной капитал
Согласно Плану развития Министерства промышленности и строительства на 2023 – 2027 годы предусмотрено создание инфраструктуры для хранения и обработки геологических материалов к 2028 году.";
"Ключевые показатели" изложить в следующей редакции:
"Ключевые показатели
1) рост прибыли до налогообложения – ежегодно с 2026 года по 10 %;
2) рост производительности труда – в 2032 году составит 7,6 млн тенге/человек;
3) инвестиции в основной капитал – в 2026 году – 69,8 млн тенге, в 2027 году – 85,1 млн тенге.";
приложение 2 к указанному Плану изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложение 3 к указанному Плану изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
приложение 4 к указанному Плану изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2025 года № 1212
Приложение 2
к Плану развития
акционерного общества
"Национальная геологическая
служба" на 2023 – 2032 годы
Ключевые показатели деятельности акционерного общества "Национальная геологическая служба" на 2023 – 2032 годы
№ п/п
Название ключевого показателя деятельности, единица измерения
2023 год
2024 год
2025 год
2026 год
2027 год
2028 год
2029 год
2030 год
2031 год
2032 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Стратегическое направление 1. Сбор, хранение, обобщение, систематизация и предоставление геологической информации
1
Цель 1. Обеспечение сбора и обобщение геологической информации
1.1.
Сбор, анализ и составление государственного учета полезных ископаемых, отчет
103
103
103
103
103
103
103
103
103
103
1.2.
Сбор, обработка данных отчетности недропользователями об исполнении лицензионных обязательств, %
100
100
2
Цель 2. Хранение, сопровождение, обработка и актуализация геологических материалов
2.1.
Обеспечение возможности по хранению геологических материалов, единица

"1) геологиялық саладағы әдістемелік ұсынымдардың саны – жыл сайын кемінде 2 нормативтік құжат;";
"Жер қойнауын геологиялық зерттеудің сапасы мен тиімділігін қамтамасыз ету" деген 2-мақсатта:
"Негізгі көрсеткіштердегі" 2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) ЖҚМГЗ шеңберінде жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу бойынша қызметтер көрсету – жыл сайын кемінде 2 жоба.";
"Қазақстандық және шетелдік ғылыми және ғылыми-зерттеу, білім беру ұйымдарымен өзара іс-қимыл жасау" деген 3-мақсатта:
"Негізгі көрсеткіштер" мынадай редакцияда жазылсын:
"Негізі көрсеткіштер
1) шетелдік геологиялық қызметтермен жұмыс жүргізу – жыл сайын 2 меморандумнан;
2) "ҰГҚ" АҚ-ның өнімдерін халықаралық көрмелерде, семинарларда, конференцияларда, іс-шараларда ұсыну – жыл сайын 2 іс-шарада;
3) жер қойнауын пайдаланушыларға арналған семинарлар, практикалық курстар өткізу – жыл сайын кемінде 4 курс/семинар;
4) отандық ғылыми-зерттеу институттарымен (ҒЗИ) бірлесіп геологиялық ақпаратты цифрландыру жобаларын бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру (БНҚ) арқылы іске асыру: 2027 жылы – 1 жоба.";
"Стратегиялық бағыттар: "Ұлттық геологиялық қызмет" акционерлік қоғамының тұрақты дамуы" деген 3-кіші бөлімде:
"Қаржылық тұрақтылықты қамтамасыз ету" деген 2-мақсатта:
"Негізгі капиталға инвестициялардың өсуін қамтамасыз ету" деген 3-міндет мынадай редакцияда жазылсын:
"3-міндет. Негізгі капиталға инвестициялардың өсуін қамтамасыз ету
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің 2023 – 2027 жылдарға арналған даму жоспарына сәйкес 2028 жылға қарай геологиялық материалдарды сақтауға және өңдеуге арналған инфрақұрылым құру көзделген.";
"Негізгі көрсеткіштер" мынадай редакцияда жазылсын:
"Негізгі көрсеткіштер
1) салық салуға дейінгі пайданың өсуі – 2026 жылдан бастап жыл сайын 10 %-дан;
2) еңбек өнімділігінің өсуі – 2032 жылы 7,6 млн теңге/адамды құрайды;
3) негізгі капиталға салынған инвестициялар – 2026 жылы – 69,8 млн теңге, 2027 жылы – 85,1 млн теңге.";
көрсетілген Жоспарға 2-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Жоспарға 3-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Жоспарға 4-қосымша осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1212 қаулысына
1-қосымша
"Ұлттық геологиялық қызмет"
акционерлік қоғамының
2023 – 2032 жылдарға арналған
даму жоспарына
2-қосымша
"Ұлттық геологиялық қызмет" акционерлік қоғамы қызметінің 2023 – 2032 жылдарға арналған негізгі көрсеткіштері
Р/с №
Қызметтің негізгі көрсеткішінің атауы, өлшем бірлігі
2023 ж.
2024 ж.
2025 ж.
2026 ж.
2027 ж.
2028 ж.
2029 ж.
2030 ж.
2031 ж.
2032 ж.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Стратегиялық 1-бағыт. Геологиялық ақпаратты жинау, сақтау, жинақтау, жүйелеу және ұсыну
1
1-мақсат. Геологиялық ақпаратты жинауды және қорытуды қамтамасыз ету
1.1.
Пайдалы қазбаларды жинау, талдау және мемлекеттік есепке алуды жасау, есеп
103
103
103
103
103
103
103
103
103
103
1.2.
Жер қойнауын пайдаланушылардың лицензиялық міндеттемелерді орындауы туралы есептілік деректерін жинау, өңдеу, %
100
100
2
2-мақсат. Геологиялық материалдарды сақтау, сүйемелдеу, өңдеу және өзектендіру
2.1.
Геологиялық материалдарды сақтау мүмкіндігін қамтамасыз ету, бірліктер

Согласно вышеуказанным Правилам на ежегодной основе в срок до 30 апреля, следующего за отчетным годом, государственный учет полезных ископаемых ведется по 103 компонентам.
Исходя из этого на ежегодной основе планируется обеспечение 100 % сбора государственного учета полезных ископаемых.
2
3
4
Хранение, сопровождение, обработка и актуализация геологических материалов
Обеспечение возможности по хранению геологических материалов, единица

Жоғарыда көрсетілген Қағидаларға сәйкес жыл сайынғы негізде, есепті жылдан кейінгі 30 сәуірге дейінгі мерзімде пайдалы қазбаларды мемлекеттік есепке алу 103 құрауыш бойынша жүргізіледі.
Осыған сүйене отырып, жыл сайынғы негізде пайдалы қазбаларды мемлекеттік есепке алуды 100 % жинауды қамтамасыз ету жоспарлануда.
2
3
4
Геологиялық материалдарды сақтау, сүйемелдеу, өңдеу және өзектендіру
Геологиялық материалдарды сақтау мүмкіндігін қамтамасыз ету, бірліктер

Показатель формируется на основании фактически принятых и находящихся на хранении геологических отчетов. В данный период на хранении находится около 58000 геологических отчетов. С учетом ожидаемого ежегодного прироста в количестве 800 единиц к 2032 году планируемый объем хранения в РГФ (без учета отчетов, хранящихся в регионах) составит 66000 единиц вторичной геологической информации.
Хр = (А+В), где:
А – количество геологических отчетов, хранящихся в республиканском геологическом фонде;
В – ежегодный планируемый прирост геологических отчетов
Приведение геологических материалов в соответствие с требованиями ведомственных перечней сведений, подлежащих засекречиванию государственными органами, %
С целью обеспечения открытости и доступности геологических материалов планируется рассекречивание 100 % к 2032 году.
Х = (А/В*100), где:
А – ежегодное планируемое количество материалов для рассекречивания;
В – количество секретных геологических материалов, хранящихся в республиканском геологическом фонде
Цифровой формат хранения геологической информации
Завершение оцифровки накопленной исторической геологической информации, за исключением секретной и конфиденциальной, в %
Данный показатель соответствует индикатору Концепции развития геологической отрасли Республики Казахстан на 2023 – 2027 годы "Уровень обеспеченности открытым электронным доступом к геологической информации, за исключением секретной и конфиденциальной, в 2026 году 100 %"
Информационно-аналитическое и методическое обеспечение геологической отрасли
Формирование инвестиционных пакетов геологической информации, единиц
Инвестиционные пакеты геологической информации формируются на основе запросов недропользователей, охватывая все участки недр, включая те, которые входят в Программу управления государственным фондом недр. Основной результат услуги – пакет геологической информации с данными о изученности территории, включая анализ отчетов и другое.
Накопленное количество пакетов: этот показатель отражает общее количество формируемых пакетов геологической информации на протяжении нескольких лет. Он может быть рассчитан путем сложения количества пакетов за каждый год.
Например, Инвп = (А+В), где:
А – готовые инвестиционные пакеты за предыдущий год;
В – подготовка новых инвестиционных пакетов за отчетный период.
Анализ состояния минерально-сырьевой базы по основным приоритетным отраслям в разрезе административных единиц Республики Казахстан, отчет
Количество отчетов по договору с уполномоченным органом на ежегодной основе по 17 регионам.
Обеспечение качества и эффективности геологического изучения недр
Обобщенный анализ перспектив по полезным ископаемым в рамках ГосГИН, отчет
Показатель формируется на основании проведения анализа перспектив по полезным ископаемым, выявления перспективных участков, а также предоставления качественных пакетов геологической информации для отечественных и зарубежных недропользователей.
Результаты анализа и интерпретации геологических и геофизических материалов будут использованы для планирования геологоразведочных работ, определения ресурсного потенциала участков, принятия решений о дальнейшей разработке месторождений с последующим внесением предложений.
По результатам данной работы ежегодно представляется отчет в уполномоченный орган, отечественным и зарубежным недропользователям с соблюдением интересов государства
Оказание услуг по разработке проектно-сметной документации в рамках ГосГИН, проект
Показатель формируется на основании проведения анализа перспектив по полезным ископаемым, выявления перспективных участков, на основании которого по заявкам уполномоченного органа или конкурсных процедур будет осуществляться разработка проектно-сметной документации. Согласно анализу и интерпретации геологические и геофизические материалы будут использованы для планирования геологоразведочных работ, определения ресурсного потенциала участков, принятия решений о дальнейшей разработке месторождений с последующим внесением предложений.
По результатам данной работы ежегодно будет разработана (не менее 2) проектно-сметная документация
Взаимодействие с казахстанскими и зарубежными научными и научно-исследовательскими, образовательными организациями
Заключение меморандумов с зарубежными геологическими службами, договор
Заключение меморандумов с зарубежными геологическими службами с 2024 года (ежегодно не менее 2)
представление продуктов АО "НГС" на международных выставках, семинарах, конференциях, мероприятиях, мероприятие
Участие в международных выставках, семинарах, конференциях с 2024 года (не менее в 2 мероприятий)
Проведение семинаров, практических курсов для недропользователей, мероприятие

Көрсеткіш іс жүзінде қабылданған және сақтауда тұрған геологиялық есептер негізінде қалыптастырылады. Осы кезеңде 58000-ға жуық геологиялық есеп сақтауда тұр. 2032 жылға қарай 800 бірлік мөлшерінде күтілетін жыл сайынғы өсімді ескере отырып, РГҚ-да сақтаудың жоспарланатын көлемі (өңірлерде сақталатын есептерді есепке алмағанда) 66000 бірлік қайталама геологиялық ақпаратты құрайды.
Хр = (а+В), мұндағы:
А – республикалық геологиялық қорда сақталатын геологиялық есептердің саны;
В – геологиялық есептердің жыл сайынғы жоспарланатын өсуі.
Геологиялық материалдарды мемлекеттік органдар құпияландыруға тиіс ведомстволық мәліметтер тізбелерінің талаптарына сәйкес келтіру, %
Геологиялық материалдардың ашықтығы мен қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында 2032 жылға қарай 100 % құпиясыздандыру жоспарлануда.
Х = (А/В*100), мұндағы:
А – құпиясыздандыруға арналған материалдардың жыл сайынғы жоспарланатын саны;
В – республикалық геологиялық қорда сақталатын құпия геологиялық материалдардың саны.
Геологиялық ақпаратты сақтаудың цифрлық форматы
Жасырын және құпия ақпаратты қоспағанда, жинақталған тарихи геологиялық ақпаратты цифрландыруды аяқтау, %
Бұл көрсеткіш Қазақстан Республикасының геология саласын дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған тұжырымдамасының "Жасырын және құпия ақпаратты қоспағанда, геологиялық ақпаратқа ашық электрондық қолжетімділікпен қамтамасыз ету деңгейі, 2026 жылы 100 %" индикаторына сәйкес келеді.
Геологиялық саланы ақпараттық-талдамалық және әдістемелік қамтамасыз ету
Геологиялық ақпараттың инвестициялық топтамаларын қалыптастыру, бірліктер
Геологиялық ақпараттың инвестициялық топтамалары жер қойнауының барлық учаскелерін, оның ішінде Жер қойнауы қорын мемлекеттік басқару бағдарламасына кіретін учаскелерді қамти отырып, жер қойнауын пайдаланушылардың сұраныстары негізінде қалыптастырылады. Көрсетілетін қызметтің негізгі нәтижесі – есептерді талдауды қоса алғанда, аумақтың зерттелуі туралы деректерді және басқасын қамтитын геологиялық ақпарат топтамасы.
Жинақталған топтамалар саны: бұл көрсеткіш геологиялық ақпараттың бірнеше жыл бойы қалыптастырылатын топтамаларының
жалпы санын көрсетеді. Оны әр жылдағы топтамалар санын қосу арқылы есептеуге болады.
Мысалы, ГАИТ = (А+В), мұндағы:
А – алдыңғы жылғы дайын инвестициялық топтамалар;
В – есепті кезеңдегі жаңа инвестициялық топтамаларды дайындау.
Қазақстан Республикасының әкімшілік бірліктері бөлінісінде негізгі басым салалар бойынша минералдық-шикізаттық базаның жай-күйін талдау, есеп
17 өңір бойынша жыл сайынғы негізде уәкілетті органмен жасалатын шарт бойынша есептердің саны
Жер қойнауын геологиялық зерттеудің сапасы мен тиімділігін қамтамасыз ету
ЖҚМГЗ шеңберінде пайдалы қазбалар бойынша перспективаларды жалпылама талдау, есеп
Көрсеткіш пайдалы қазбалар бойынша перспективаларға талдау жүргізу, перспективалы учаскелерді анықтау, сондай-ақ отандық және шетелдік жер қойнауын пайдаланушыларға арналған геологиялық ақпараттың сапалы топтамаларын ұсыну негізінде қалыптастырылады.
Геологиялық және геофизикалық материалдарды талдау және түсіндіру нәтижелері геологиялық барлау жұмыстарын жоспарлау, учаскелердің ресурстық әлеуетін айқындау, кейіннен ұсыныстар енгізе отырып, кен орындарын одан әрі игеру туралы шешімдер қабылдау үшін пайдаланылатын болады.
Осы жұмыстың нәтижелері бойынша уәкілетті органға, отандық және шетелдік жер қойнауын пайдаланушыларға мемлекет мүдделерін сақтай отырып, жыл сайын есеп беріледі.
ЖҚМГЗ шеңберінде жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу бойынша қызметтер көрсету, жоба
Көрсеткіш пайдалы қазбалар бойынша перспективаларға талдау жүргізу, уәкілетті органның өтінімдері немесе конкурстық рәсімдер бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу жүзеге асырылатын негізде перспективалы учаскелерді анықтау негізінде қалыптастырылады. Геологиялық және геофизикалық материалдарды талдау мен түсіндіруге сәйкес геологиялық барлау жұмыстарын жоспарлау, учаскелердің ресурстық әлеуетін айқындау, кейіннен ұсыныстар енгізе отырып, кен орындарын одан әрі игеру туралы
шешімдер қабылдау үшін пайдаланылатын болады.
Осы жұмыстың нәтижелері бойынша жыл сайын (кемінде 2) жобалау-сметалық құжаттама әзірленетін болады.
Қазақстандық және шетелдік ғылыми және ғылыми-зерттеу, білім беру ұйымдарымен өзара іс-қимыл жасау
Шетелдік геологиялық қызметтермен жұмыс жүргізу, шарт
2024 жылдан бастап шетелдік геологиялық қызметтермен меморандумдар жасасу (кемінде 2 іс-шара).
"ҰГҚ" АҚ-ның өнімдерін халықаралық көрмелерде, семинарларда, конференцияларда, іс-шараларда ұсыну, іс-шара
2024 жылдан бастап халықаралық көрмелерге, семинарларға, конференцияларға қатысу (кемінде 2 іс-шара)
Жер қойнауын пайдаланушыларға арналған семинарлар, практикалық курстар өткізу, іс-шара

Согласно Плану действий по реализации Концепции по развитию геологической отрасли Республики Казахстан на 2023 – 2027 годы (ежегодно не менее 4)
Реализация проектов цифровизации геологической информации совместно с отечественными научно-исследовательскими институтами (НИИ) через программно-целевое финансирование (ПЦФ), проект
Реализация проектов цифровизации геологической информации совместно с отечественными научно-исследовательскими институтами (НИИ) через программно-целевое финансирование (ПЦФ), в 2027 году – 1 проект
Совершенствование управления персоналом
Наличие ученой степени, а также степени кандидат PhD философии или по направлениям (геологические и технические науки и другое), в %
Уровень наличия сотрудников с ученой степенью рассчитывается по формуле:
процент = (А/В) *100, где
А – количество сотрудников с ученой степенью;
В – фактическая численность сотрудников
Привлечение узконаправленных специалистов, в %
Процент узконаправленных специалистов рассчитывается по формуле:
процент = (А/В) *100, где
А – количество узконаправленных сотрудников;
В – общее количество сотрудников
Обеспечение финансовой устойчивости
Рост прибыли до налогообложения, %
Рост прибыли до налогообложения рассчитывается по формуле:
С=А/В*100, где
А – прибыль текущего периода;
В – прибыль предыдущего периода
Рост производительности труда, млн тенге/человек
Производительность труда рассчитывается по методике, утвержденной Комитетом по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (формула: доход за год/ средняя списочная численность работников на конец года. При этом для прогноза на 2023 – 2032 годы в качестве численности используется плановая штатная численность)
Инвестиции в основной капитал, млн тенге
По итогам завершения строительства фондо- и кернохранилищ планируется передача на баланс АО "НГС" путем увеличения уставного капитала (2026 год – 69,8 млн тенге, 2027 год – 85,1 млн тенге)
Совершенствование системы корпоративного управления
Оценка корпоративного управления, единиц
Фактический уровень рейтинга будет получен по итогам оценки специализированной независимой компанией, привлеченной обществом для определения уровня корпоративного управления компании (планируется в 2026, 2029 и 2032 годах).
По результатам оценки независимой организацией готовится отчет по итогам оценки корпоративного управления, который содержит:
общий рейтинг корпоративного управления и рейтинги по компонентам и подкомпонентам;
характеристику системы корпоративного управления в акционерном обществе;
негативное (сдерживающее) влияние акционера на практику корпоративного управления, выраженное в рейтинговых пунктах и разбитое по факторам влияния;
описание ключевых положительных моментов и недостатков;
подробное описание положительных моментов и недостатков корпоративного управления в акционерном обществе с обоснованием отнесения того или иного факта к положительным моментам или недостаткам;
рекомендации по устранению выявленных несоответствий и дальнейшему совершенствованию системы корпоративного управления
Увеличение доли женщин на уровне принятия решения, в %
Отношение количества руководителей – женщин, включая структурные подразделения общества, к общей численности руководящего состава.
______________________________________________
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2025 года № 1212
Приложение 4
к Плану развития
акционерного общества
"Национальная геологическая

Қазақстан Республикасының геологиялық саласын дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарына сәйкес (жыл сайын кемінде 4)
Отандық ғылыми-зерттеу институттарымен (ҒЗИ) бірлесіп геологиялық ақпаратты цифрландыру жобаларын бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру (БНҚ) арқылы іске асыру, жоба
Отандық ғылыми-зерттеу институттарымен (ҒЗИ) бірлесіп геологиялық ақпаратты цифрландыру жобаларын бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру (БНҚ) арқылы іске асыру, 2027 жылы – 1 жоба
Персоналды басқаруды жетілдіру
Геологиялық және техникалық ғылымдар бағыттары бойынша ғылыми дәрежесінің, сондай-ақ ғылым кандидаты (PhD) дәрежесінің болуы, %-бен
Ғылыми дәрежесі бар қызметкерлердің болу деңгейі мына формула бойынша есептеледі:
Пайыз = (А/В) *100, мұндағы:
А – ғылыми дәрежесі бар қызметкерлер саны;
В – қызметкерлердің іс жүзіндегі саны.
Тар бейінді мамандарды тарту, %-бен
Тар бейінді мамандардың пайызы мына формула бойынша есептеледі:
Пайыз = (А/В) *100, мұндағы:
А – тар бейінді қызметкерлер саны;
В – қызметкерлердің жалпы саны.
Қаржылық тұрақтылықты қамтамасыз ету
Салық салуға дейінгі пайданың өсуі, %-бен
Салық салуға дейінгі пайданың өсуі мына формула бойынша есептеледі:
С = А/В*100, мұндағы:
А – ағымдағы кезеңнің пайдасы;
В – алдыңғы кезеңнің пайдасы.
Еңбек өнімділігінің өсуі, млн теңге/ адам
Еңбек өнімділігі Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті бекіткен әдістеме бойынша есептеледі (формула: бір жылдағы табыс/ жұмыскерлердің жыл соңындағы орташа тізімдік саны. Бұл ретте 2023 – 2032 жылдарға арналған болжам үшін сан ретінде жоспарлы штат саны пайдаланылады).
Негізгі капиталға салынған инвестициялар, млн теңге
Қорды сақтау орны мен жынысөзекті сақтау орындарының құрылысын аяқтау қорытындысы бойынша жарғылық капиталды ұлғайту арқылы "ҰГҚ" АҚ теңгеріміне беру жоспарлануда (2026 жылы – 69,8 млн теңге, 2027 жылы – 85,1 млн теңге)
Корпоративтік басқару жүйесін жетілдіру
Корпоративтік басқаруды бағалау, бірлік
Рейтингтің іс жүзіндегі деңгейі компанияның корпоративтік басқару деңгейін айқындау үшін қоғам тартқан мамандандырылған тәуелсіз компанияның бағалау қорытындысы бойынша алынады (2026, 2029 және 2032 жылдары жоспарланады).
Бағалау нәтижелері бойынша тәуелсіз ұйым корпоративтік басқаруды бағалау қорытындылары бойынша есеп дайындайды, онда:
корпоративтік басқарудың жалпы рейтингі және құрауыштар мен қосалқы құрауыштар бойынша рейтингтер;
акционерлік қоғамдағы корпоративтік басқару жүйесінің сипаттамасы;
акционердің рейтингтік пункттерде көрініс тапқан және ықпал ету факторлары бойынша бөлінген корпоративтік басқару практикасына теріс (тежеуші) әсері;
негізгі оң сәттер мен кемшіліктердің сипаттамасы;
қандай да бір фактіні оң сәттерге немесе кемшіліктерге жатқызуды негіздей отырып, акционерлік қоғамдағы корпоративтік басқарудың оң сәттері мен кемшіліктерінің нақты сипаттамасы;
анықталған сәйкессіздіктерді жою және корпоративтік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі ұсынымдар қамтылады.
Шешім қабылдау деңгейінде әйелдердің үлесін ұлғайту, %-бен
Қоғамның құрылымдық бөлімшелерін қоса алғанда, басшы әйелдер санының басшы құрамның жалпы санына қатынасы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1212 қаулысына
3-қосымша
"Ұлттық геологиялық қызмет"
акционерлік қоғамының

служба" на 2023 – 2032 годы
Стратегическая карта акционерного общества "Национальная геологическая служба"
Документы целеполагания ("Казахстан – 2050", Стратегия достижения углеродной нейтральности Республики Казахстан до 2060 года)
Документы Системы государственного планирования (Национальный план развития Республики Казахстан, Стратегия национальной безопасности Республики Казахстан)
Документы Системы государственного планирования (планы развития государственных органов, планы развития областей, городов республиканского значения, столицы)
Иные документы, не входящие в Систему государственного планирования (концепции, национальные проекты, государственные программы, доктрины (стратегии), комплексные планы, Национальный инфраструктурный план)
Ключевые показатели деятельности (далее – КПД) компании, предусмотренные планом развития
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Наименование документа
Приоритет/ задача/ инициатива
Целевой индикатор
Наименование документа
Цель/ основные принципы/ направления/ приоритет/ цель/ задача
Ключевые национальные индикаторы
Наименование документа
Направления цели/ задачи/ ресурсы /
Целевые индикаторы /показатели результатов
Наименование документа
Мероприятие/ индикатор
"Казахстан – 2050", Стратегия достижения углеродной нейтральности Республики Казахстан до 2060 года
Шестой вызов – исчерпаемость природных ресурсов
Мы должны научиться правильно ими управлять, накапливая доходы от их продажи в казне, и самое главное – максимально эффективно трансформировать природные богатства нашей страны в устойчивый экономический рост.
Национальный план развития до 2029 года

2023 – 2032 жылдарға арналған
даму жоспарына
4-қосымша
"Ұлттық геологиялық қызмет" акционерлік қоғамының стратегиялық картасы
Мақсат қою құжаттары ("Қазақстан – 2050", Қазақстан Республикасының көміртегі бейтараптығына қол жеткізуінің 2060 жылға дейінгі стратегиясы)
Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттары (Қазақстан Республикасының ұлттық даму жоспары, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік стратегиясы)
Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттары (мемлекеттік органдардың даму жоспарлары, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың даму жоспарлары)
Мемлекеттік жоспарлау жүйесіне кірмейтін өзге де құжаттар (тұжырымдамалар, ұлттық жобалар, мемлекеттік бағдарламалар, доктриналар (стратегиялар), кешенді жоспарлар, Ұлттық инфрақұрылымдық жоспар)
Даму жоспарында көзделген компания қызметінің негізгі көрсеткіштері (бұдан әрі – ҚНК)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Құжаттың атауы
Басымдық / Міндет / Бастама
Нысаналы индикатор
Құжаттың атауы
Мақсат/ негізгі қағидаттар/ бағыттар / басымдық/ мақсат/ міндет
Негізгі ұлттық индикаторлар
Құжаттың атауы
Мақсаттың/ міндеттің бағыттары/ ресурстар
Нысаналы индикаторлар /нәтижелер көрсеткіштері
Құжаттың атауы
Іс-шара/ индикатор
"Қазақстан – 2050", Қазақстан Республикасының көміртегі бейтараптығына қол жеткізуінің 2060 жылға дейінгі стратегиясы
Алтыншы сын-қатер – табиғи ресурстардың сарқылуы
Біз оларды сатудан қазынамызға кіріс құя отырып, оларды дұрыс басқаруды, ең бастысы, еліміздің табиғи байлығын орнықты экономикалық өсуге барынша тиімді кіріктіруді үйренуіміз керек.
2029 жылға дейінгі ұлттық даму жоспары

2.2. Минерально-сырьевая база: металлы и прочие полезные ископаемые.
Приоритет 1. Развитие ресурсной базы: стимулирование геологоразведки.
Развитие ресурсной базы: стимулирование геологоразведки
Ключевой национальный индикатор "Охват геолого-геофизической изученности территории, тысячи квадратных километров."
План развития Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан на 2023 – 2027 годы, утвержденный приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан № 412 от 1 октября2025 года
Цель. Развитие ресурсной базы: стимулирование геологоразведки. Задача. Развитие геологической базы.
Целевой индикатор 9 Доведение геологоразведочной активности до среднемировых уровней (90 долларов США на квадратный километр)
Показатель результата 9.1 Повышение охвата геолого-геофизической изученности территории, тысячи квадратных километров
Мероприятие 1. Завершение оцифровки накопленной исторической геологической информации, в том числе по редкоземельным металлам.
Концепция развития геологической отрасли Республики Казахстан на 2023 – 2027 годы, утвержденная
постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2022 года № 1127
Целевой индикатор 2. Уровень обеспеченности открытым электронным доступом к геологической информации, за исключением секретной и конфиденциальной, к 2027 году 100 %, в том числе в 2023 году – 20 %; в 2024 году – 50 %; с 2025 года – 100 %.
КПД. Сбор, анализ и составление государственного учета полезных ископаемых
"Казахстан – 2050", Стратегия достижения углеродной нейтральности Республики Казахстан до 2060 года
Шестой вызов – исчерпаемость природных ресурсов
Мы должны научиться правильно ими управлять, накапливая доходы от их продажи в казне, и самое главное – максимально эффективно трансформировать природные богатства нашей страны в устойчивый экономический рост.
Национальный план развития до 2029 года
2.2. Минерально-сырьевая база: металлы и прочие полезные ископаемые.
Приоритет 1. Развитие ресурсной базы: стимулирование геологоразведки.
Развитие ресурсной базы: стимулирование геологоразведки
Ключевой национальный индикатор "Охват геолого-геофизической изученности территории, тысячи квадратных километров."
План развития Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан на 2023 – 2027 годы, утвержденный приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан № 412 от 1 октября2025 года
Цель. Развитие ресурсной базы: стимулирование геологоразведки. Задача. Развитие геологической базы.
Целевой индикатор 9 Доведение геологоразведочной активности до среднемировых уровней (90 долларов США на квадратный километр)
Показатель результата 9.1 Повышение охвата геолого-геофизической изученности территории, тысячи квадратных километров
Мероприятие 1. Завершение оцифровки накопленной исторической геологической информации, в том числе по редкоземельным металлам.
Концепция развития геологической отрасли Республики Казахстан на 2023 – 2027 годы, утвержденная
постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2022 года № 1127
Целевой индикатор 2. Уровень обеспеченности открытым электронным доступом к геологической информации, за исключением секретной и конфиденциальной, к 2027 году 100 %, в том числе в 2023 году – 20 %; в 2024 году – 50 %; с 2025 года – 100 %.
КПД: Обеспечение возможности по хранению геологических материалов.
"Казахстан – 2050", Стратегия достижения углеродной нейтральности Республики Казахстан до 2060 года
Шестой вызов – исчерпаемость природных ресурсов
Мы должны научиться правильно ими управлять, накапливая доходы от их продажи в казне, и самое главное – максимально эффективно трансформировать природные богатства нашей страны в устойчивый экономический рост.
Национальный план развития до 2029 года

2.2. Минералды-шикізат базасы: металдар және басқа да пайдалы қазбалар.
1-басымдық. Ресурстық базаны дамыту: геологиялық барлауды ынталандыру.
Ресурстық базаны дамыту: геологиялық барлауды ынталандыру
"Аумақты геологиялық-геофизикалық зерттеумен қамту, мың шаршы км." негізгі ұлттық индикаторы
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 1 қазандағы № 412 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің 2023 – 2027 жылдарға арналған даму жоспары
Мақсат. Ресурстық базаны дамыту: геологиялық барлауды ынталандыру. Міндет. Геологиялық базаны дамыту.
9-нысаналы индикатор Геологиялық барлау белсенділігін орташа әлемдік деңгейге жеткізу (90 АҚШ долл. шаршы км.)
9.1-нәтиже көрсеткіші Аумақты геологиялық-геофизикалық зерттеумен қамтуды арттыру, мың шаршы км
1-іс-шара. Жинақталған тарихи геологиялық ақпаратты, оның ішінде сирек кездесетін металдар бойынша цифрландыруды аяқтау.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 1127 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының геология саласын дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған тұжырымдамасы
2-нысаналы индикатор. Жасырын және құпия ақпаратты қоспағанда, геологиялық ақпаратқа ашық электрондық қолжетімділікпен қамтамасыз ету деңгейі 2027 жылға қарай 100 %, оның ішінде 2023 жылы – 20 %, 2024 жылы – 50 %, 2025 жылдан бастап – 100 %.
ҚНК. Пайдалы қазбаларды жинау, талдау және мемлекеттік есепке алуды жасау
"Қазақстан – 2050", Қазақстан Республикасының көміртегі бейтараптығына қол жеткізуінің 2060 жылға дейінгі стратегиясы
Алтыншы сын-қатер – табиғи ресурстардың сарқылуы
Біз оларды сатудан қазынамызға кіріс құя отырып, оларды дұрыс басқаруды, ең бастысы, еліміздің табиғи байлығын орнықты экономикалық өсуге барынша тиімді кіріктіруді үйренуіміз керек.
2029 жылға дейінгі ұлттық даму жоспары
2.2. Минералды-шикізат базасы: металдар және басқа да пайдалы қазбалар.
1-басымдық. Ресурстық базаны дамыту: геологиялық барлауды ынталандыру.
Ресурстық базаны дамыту: геологиялық барлауды ынталандыру
"Аумақты геологиялық-геофизикалық зерттеумен қамту, мың шаршы км." негізгі ұлттық индикаторы
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 1 қазандағы № 412 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің 2023 – 2027 жылдарға арналған даму жоспары
Мақсат. Ресурстық базаны дамыту: геологиялық барлауды ынталандыру. Міндет. Геологиялық базаны дамыту.
9-нысаналы индикатор Геологиялық барлау белсенділігін орташа әлемдік деңгейге жеткізу (90 АҚШ долл. шаршы км.)
9.1-нәтиже көрсеткіші Аумақты геологиялық-геофизикалық зерттеумен қамтуды арттыру, мың шаршы км
1-іс-шара. Жинақталған тарихи геологиялық ақпаратты, оның ішінде сирек кездесетін металдар бойынша цифрландыруды аяқтау.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 1127 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының геология саласын дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған тұжырымдамасы
2-нысаналы индикатор. Жасырын және құпия ақпаратты қоспағанда, геологиялық ақпаратқа ашық электрондық қолжетімділікпен қамтамасыз ету деңгейі 2027 жылға қарай 100 %, оның ішінде 2023 жылы – 20 %, 2024 жылы – 50 %, 2025 жылдан бастап – 100 %.
ҚНК: Геологиялық материалдарды сақтау мүмкіндігін қамтамасыз ету
"Қазақстан – 2050", Қазақстан Республикасының көміртегі бейтараптығына қол жеткізуінің 2060 жылға дейінгі стратегиясы
Алтыншы сын-қатер – табиғи ресурстардың сарқылуы
Біз оларды сатудан қазынамызға кіріс құя отырып, оларды дұрыс басқаруды, ең бастысы, еліміздің табиғи байлығын орнықты экономикалық өсуге барынша тиімді кіріктіруді үйренуіміз керек.
2029 жылға дейінгі ұлттық даму жоспары

Показатель результата 9.1 Повышение охвата геолого-геофизической изученности территории, тысячи квадратных километров
Мероприятие 1. Завершение оцифровки накопленной исторической геологической информации, в том числе по редкоземельным металлам.
Концепция развития геологической отрасли Республики Казахстан на 2023 – 2027 годы, утвержденная постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2022 года № 1127
Целевой индикатор 2. Уровень обеспеченности открытым электронным доступом к геологической информации, за исключением секретной и конфиденциальной, к 2027 году 100 %, в том числе в 2023 году – 20 %; в 2024 году – 50 %; с 2025 года – 100 %.
КПД. Оценка корпоративного управления
Стратегия "Казахстан – 2050"
Новые принципы социальной политики – социальные гарантии и личная ответственность
Защита материнства. Обращение к женщинам
Следует активно вовлекать женщин в государственное и общественное управление, особенно на местном уровне в регионах. Создавать благоприятные условия для открытия и ведения бизнеса женщинами
Национальный план развития Республики Казахстан до 2029 года
Цель 4. Сквозные преобразования экономики и общества
План развития Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан на 2023 – 2027 годы, утвержденный приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан № 412 от 1 октября2025 года
Цель. Развитие ресурсной базы: стимулирование геологоразведки. Задача. Развитие геологической базы.
Целевой индикатор 9 Доведение геологоразведочной активности до среднемировых уровней (90 долларов США на квадратный километр)
Показатель результата 9.1 Повышение охвата геолого-геофизической изученности территории, тысячи квадратных километров
Мероприятие 1. Завершение оцифровки накопленной исторической геологической информации, в том числе по редкоземельным металлам
Концепция семейной и гендерной политики до 2030 года
Индикатор 8.
Доля женщин в исполнительных, представительных и судебных органах власти, государственном, квазигосударственном и корпоративном секторах на уровне принятия решений
КПД. Увеличение доли женщин на уровне принятия решения
______________________________________________

9.1-нәтиже көрсеткіші аумақты геологиялық-геофизикалық зерттеумен қамтуды арттыру, мың шаршы км
1-іс-шара. Жинақталған тарихи геологиялық ақпаратты, оның ішінде сирек кездесетін металдар бойынша цифрландыруды аяқтау.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 1127 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының геология саласын дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған тұжырымдамасы
2-нысаналы индикатор. Жасырын және құпия ақпаратты қоспағанда, геологиялық ақпаратқа ашық электрондық қолжетімділікпен қамтамасыз ету деңгейі 2027 жылға қарай 100 %, оның ішінде 2023 жылы – 20 %, 2024 жылы – 50 %, 2025 жылдан бастап – 100 %.
ҚНК. Корпоративтік басқаруды бағалау
"Қазақстан – 2050" Стратегиясы
Әлеуметтік саясаттың жаңа қағидаттары – әлеуметтік кепілдіктер және жеке жауапкершілік
Ананы қорғау. Әйелдерге үндеу
Әйелдерді мемлекеттік және қоғамдық басқару ісіне белсене тартқан жөн, әсіресе, жергілікті деңгейдегі өңірлерде. Олардың бизнес ашып, оны жүргізуіне де қолайлы жағдай жасаған абзал.
Қазақстан Республикасының 2029 жылға дейінгі ұлттық даму жоспары
4-мақсат. Экономика мен қоғамның түпкілікті түрленуі
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 1 қазандағы № 412 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің 2023 – 2027 жылдарға арналған даму жоспары
Мақсат. Ресурстық базаны дамыту: геологиялық барлауды ынталандыру. Міндет. Геологиялық базаны дамыту.
9-нысаналы индикатор геологиялық барлау белсенділігін орташа әлемдік деңгейге жеткізу (90 АҚШ долл. шаршы км.)
9.1-нәтиже көрсеткіші аумақты геологиялық-геофизикалық зерттеумен қамтуды арттыру, мың шаршы км
1-іс-шара. Жинақталған тарихи геологиялық ақпаратты, оның ішінде сирек кездесетін металдар бойынша цифрландыруды аяқтау.
2030 жылға дейінгі отбасылық және гендерлік саясат тұжырымдамасы
8-индикатор.
Биліктің атқарушы, өкілді және сот органдарында, экономиканың барлық секторларында шешімдер қабылдау деңгейінде әйелдердің үлесі
ҚНК. Шешім қабылдау деңгейінде әйелдердің үлесін ұлғайту