Об утверждении перечня лекарственных средств, медицинских изделий, комплектующих медицинских изделий, а также технических вспомогательных (компенсаторных) средств в соответствии с законодательством Республики Казахстан о социальной защите, ставка налога на добавленную стоимость которых применяется к размеру облагаемого оборота по реализации и импорту
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2025 года № 1204
Вводится в действие с 1 января 2026 года.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 2 статьи 503 Налогового кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень лекарственных средств, медицинских изделий, комплектующих медицинских изделий, а также технических вспомогательных (компенсаторных) средств в соответствии с законодательством Республики Казахстан о социальной защите, ставка налога на добавленную стоимость которых применяется к размеру облагаемого оборота по реализации и импорту.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2025 года № 1204
Перечень лекарственных средств, медицинских изделий, комплектующих медицинских изделий, а также технических вспомогательных (компенсаторных) средств в соответствии с законодательством Республики Казахстан о социальной защите, ставка налога на добавленную стоимость которых применяется к размеру облагаемого оборота по реализации и импорту
№ п/п
Код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Наименование товара
1
2
2
Группа 02. Мясо и пищевые мясные субпродукты
1.
0206 10 100 0**, 0206 22 000 1**, 0206 29 100 0**, 0206 30 000 1**, 0206 30 000 3**, 0206 41 000 1**, 0206 49 000 1**, 0206 80 100 0**, 0206 90 100 0**
пищевые субпродукты крупного рогатого скота, свиней, овец, коз, лошадей, ослов, мулов или лошаков, свежие, охлажденные или замороженные, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 05. Продукты животного происхождения, в другом месте не поименованные или не включенные
2.
0507 90 000 0**
рога марала, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 11. Продукция мукомольно-крупяной промышленности; солод; крахмалы; инулин; пшеничная клейковина
3.
1108**
крахмал пшеничный, кукурузный, картофельный, инулин, используемый при производстве фармацевтической продукции
Группа 12. Масличные семена и плоды; прочие семена, плоды и зерно; лекарственные растения и растения для технических целей; солома и фураж
4.
1211**
растения, их отдельные части (включая семена и плоды), свежие или сушеные, целые или измельченные, дробленые или молотые, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 13. Шеллак природный неочищенный; камеди, смолы и прочие растительные соки и экстракты
5.
1302**
соки и экстракты растительные, агар-агар, пектины, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 15. Жиры и масла животного или растительного происхождения и продукты их расщепления; готовые пищевые жиры; воски животного или растительного происхождения
6.

Қосылған құн салығының мөлшерлемесі өткізу бойынша салық салынатын айналымның және импорттың мөлшеріне қолданылатын дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың, жиынтықтауыш медициналық бұйымдардың, сондай-ақ Қазақстан Республикасының әлеуметтік қорғау туралы заңнамасына сәйкес техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 31 желтоқсандағы № 1204 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 503-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған қосылған құн салығының мөлшерлемесі өткізу бойынша салық салынатын айналымның және импорттың мөлшеріне қолданылатын дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың, жиынтықтауыш медициналық бұйымдардың, сондай-ақ Қазақстан Республикасының әлеуметтік қорғау туралы заңнамасына сәйкес техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдардың тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1204 қаулысымен
бекітілген
Қосылған құн салығының мөлшерлемесі өткізу бойынша салық салынатын айналымның және импорттың мөлшеріне қолданылатын дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың, жиынтықтауыш медициналық бұйымдардың, сондай-ақ Қазақстан Республикасының әлеуметтік қорғау туралы заңнамасына сәйкес техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдардың тізбесі
Р/с №
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды
Тауардың атауы
1
2
3
02-топ. Ет және тағамдық қосымша ет өнімдері
1.
0206 10 100 0**, 0206 22 000 1**,0206 29 100 0**, 0206 30 000 1**, 0206 30 000 3**, 0206 41 000 1**, 0206 49 000 1**, 0206 80 100 0**,0206 90 100 0**
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын ірі қара малдың, шошқалардың, қойлардың, ешкілердің, жылқылардың, есектердің, қашырлардың немесе лошактардың жас тағамдық қосымша, тоңазытылған немесе мұздатылған өнімдері
05-топ. Жануарлардан алынатын басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген өнімдер
2.
0507 90 000 0**
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын маралдың мүйізі
11-топ. Ұн тарту-жарма өнеркәсібі өнімдері; мия; крахмал; инулин; бидай дәнінің маңызы
3.
1108**
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын бидай, жүгері, картоп крахмалы, инулин
12-топ. Майлы тұқымдар мен жемістер; өзге де тұқымдар, жемістер және астық; дәрілік өсімдіктер мен техникалық мақсаттарға арналған өсімдіктер; сабан және жемшөп
4.
1211**
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын жаңа піскен немесе кептірілген, бүтін немесе бөлшектелген, ұсатылған немесе бастырылған өсімдіктер, олардың жекелеген бөліктері (тұқымдарын және жемістерін қоса алғанда)
13-топ. Табиғи тазаланбаған малшайыр; камедтер, шайырлар және өзге де өсімдік шырындары мен экстракттары
5.
1302**
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын шырындар және өсімдік сірінділері, агар-агар, пектиндер
15-топ. Жануарлардан немесе өсімдіктерден алынатын тоң майлар мен майлар және оларды ажырату өнімдері; дайын тамақтық тоң майлар; жануарлардан немесе өсімдіктерден алынатын балауыздар
6.

1504 20**
рыбий жир, масло и их фракции, кроме жира из печени рыб, используемые при производстве фармацевтической продукции
7.
1505 00**
жиропот, используемый при производстве фармацевтической продукции
8.
1515**
растительные масла и их фракции, используемые при производстве фармацевтической продукции
9.
1520 00 000 0**
глицерин, используемый при производстве фармацевтической продукции
Группа 17. Сахар и кондитерские изделия из сахара
10.
1702**
прочие сахара, включая химически чистые лактозу, мальтозу, глюкозу и фруктозу, в твердом состоянии, используемые при производстве фармацевтической продукции
11.

1504 20**
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын балық бауырының майынан өзге балықтың тоң майы, майы және олардың фракциялары
7.
1505 00**
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын шайыр
8.
1515**
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын өсімдік майлары және олардың фракциялары
9.
1520 00 000 0**
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын глицерин
17-топ. Қант және қанттан жасалған кондитерлік бұйымдар
10.
1702**
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын қатты түрдегі химиялық таза лактозаны, мальтозаны, глюкозаны және фруктозаны қоса алғанда, өзге де қанттар
11.

1704 90 550 0*
пастилки от боли в горле и таблетки от кашля, используемые для профилактики и лечения заболеваний
Группа 18. Какао и продукт из него
12.
1804 00 000 0**
какао-масло, какао-жир, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 21. Разные пищевые продукты
13.
2106 90 980 3*
смеси витаминов и минеральных веществ, предназначенные для сбалансированного дополнения к питанию, используемые для профилактики заболеваний
Группа 22. Алкогольные и безалкогольные напитки и уксус
14.
2207 10 000 0**
спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 об. % или более, используемый при производстве фармацевтической продукции
Группа 25. Соль; сера; земли и камень; штукатурные материалы, известь и цемент
15.
Из 2501 00**
хлорид натрия чистый, используемый при производстве фармацевтической продукции
16.
Из 2501 00*
лекарственные препараты, содержащие морскую воду
17.
2520 10 000 0**
гипс, ангидрит, используемые в стоматологии и при производстве протезно-ортопедических изделий
18.
2526 20 000 0**
тальк дробленый или молотый, используемый при производстве фармацевтической продукции
Группа 27. Топливо минеральное, нефть и продукты их перегонки; битуминозные вещества; воски минеральные
19.
2712 10 900 0**
вазелин нефтяной прочий, используемый при производстве фармацевтической продукции
20.
2712 20**
парафин с содержанием масел менее 0,75 мас. %, используемый при производстве фармацевтической продукции
Группа 28. Продукты неорганической химии; соединения неорганические или органические драгоценных металлов, редкоземельных металлов, радиоактивных элементов или изотопов
21.
группа 28**
продукты неорганической химии; соединения неорганические или органические драгоценных металлов, редкоземельных металлов, радиоактивных элементов или изотопов, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий, дистиллированная, кондуктометрическая вода и вода аналогичной чистоты, используемая для медицинских целей
Группа 29. Органические химические соединения
22.
группа 29**
органические химические соединения, природные или синтезированные, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
Группа 30. Фармацевтическая продукция
23.
группа 30*
фармацевтическая продукция
группа 30**
фармацевтическая продукция, используемая при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
Группа 31. Удобрения
24.

1704 90 550 0*
аурулардың профилактикасына және емдеуге арналған тамақ ауруын басатын пастилкалар және жөтелге арналған таблеткалар
18-топ. Какао және одан жасалған өнімдер
12.
1804 00 000 0**
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын май-какао, тоң май-какао
21-топ. Әртүрлі тағам өнімдері
13.
2106 90 980 3*
аурулардың профилактикасы үшін пайдаланылатын тағамға теңгеріммен қосуға арналған дәрумендер мен минералдық заттардың қоспалары
22-топ. Алкогольді және алкогольсіз сусындар мен сірке қышқылы
14.
2207 10 000 0**
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын, құрамында 80 көл. % немесе одан көп спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спирті
25-топ. Тұз; күкiрт; топырақ пен тас; сылау материалдары, әктас және цемент
15.
2501 00**-ден
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын таза натрий хлориді
16.
2501 00*-ден
құрамында теңіз суы бар дәрілік препараттар
17.
2520 10 000 0**
стоматологияда және протездік-ортопедиялық бұйымдарды өндіру кезінде пайдаланылатын керіш, ангидрит
18.
2526 20 000 0**
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын ұсақталған немесе ұнтақталған тальк
27-топ. Минералдық отын, мұнай және олардан айырып алынатын өнімдер; битуминозды заттар; минералды балауыздар
19.
2712 10 900 0**
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын өзге мұнай вазелині
20.
2712 20**
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын құрамында 0,75 салм. %-дан кем майы бар парафин
28-топ. Органикалық емес химия өнімдері; органикалық емес немесе органикалық бағалы металдардың, жерде сирек кездесетін металдардың, радиоактивтік элементтердің немесе изотоптардың қосылыстары
21.
28-топ**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын органикалық емес химия өнімдері; органикалық емес немесе органикалық бағалы металдардың, жерде сирек кездесетін металдардың, радиоактивтік элементтердің немесе изотоптардың қосылыстары, медициналық мақсаттар үшін пайдаланылатын дистильденген, кондуктометриялық су және осыған ұқсас таза су
29-топ. Органикалық химиялық қосылыстар
22.
29-топ**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын табиғи немесе синтезделген органикалық химиялық қосылыстар
30-топ. Фармацевтикалық өнім
23.
30-топ*
фармацевтикалық өнім
30-топ**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын фармацевтикалық өнім
31-топ. Тыңайтқыштар
24.

3102 10 100 0**
мочевина, содержащая более 45 мас. % азота в пересчете на сухой безводный продукт, используемая при производстве фармацевтической продукции
Группа 32. Экстракты дубильные или красильные; таннины и их производные; красители, пигменты и прочие красящие вещества; краски и лаки; шпатлевки и прочие мастики; полиграфическая краска, чернила, тушь
25.
3203 00**
красящие вещества растительного или животного происхождения (включая красящие экстракты, кроме животного угля), определенного или неопределенного химического состава; препараты, изготовленные на основе красящих веществ растительного или животного происхождения, указанные в примечании 3 к товарной группе 32 ТН ВЭД ЕАЭС, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
26.
3204**
органические красящие вещества синтетические, определенного или неопределенного химического состава; препараты, изготовленные на основе синтетических органических красящих веществ, указанные в примечании 3 к товарной группе 32 ТН ВЭД ЕАЭС; синтетические органические продукты, используемые в качестве оптических отбеливателей или люминофоров, определенного или неопределенного химического состава, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
27.
3208**

3102 10 100 0**
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын сусыз құрғақ өнімге есептегенде құрамында 45 салм. %-дан астам азот бар несепнәр
32-топ. Илеу және бояу экстракттары; таниндер және олардың туындылары; бояғыштар, пигменттер және өзге де бояу заттары; сырлар мен лактар; тығыздағыштар мен өзге де мастикалар; баспаханалық сыр, сия, туш
25.
3203 00**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын белгілі немесе белгісіз химиялық құрамның өсімдіктерінен немесе жануарлардан алынған бояу заттары (жануар көмірінен өзге, бояғыш экстракттарды қоса алғанда); ЕАЭО СЭҚ ТН 32-тауар тобына 3-ескертпеде көрсетілген өсімдіктерден немесе жануарлардан алынған бояғыш заттардың негізінде дайындалған препараттар
26.
3204**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын белгілі немесе белгісіз химиялық құрамның синтетикалық органикалық бояу заттары; ЕАЭО СЭҚ ТН 32-тауар тобына 3-ескертпеде көрсетілген синтетикалық органикалық бояу заттары негізінде дайындалған препараттар; белгілі немесе белгісіз химиялық құрамның оптикалық ағартқыштар немесе люминофорлар ретінде қолданылатын синтетикалық органикалық өнімдер
27.
3208**

краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в неводной среде; растворы, указанные в примечании 4 к товарной группе 32 ТН ВЭД ЕАЭС, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
28.
3215 90 000 0**
краска полиграфическая, чернила или тушь для письма или рисования и прочие чернила, концентрированные или неконцентрированные, твердые или нетвердые прочие, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
Группа 33. Эфирные масла и резиноиды; парфюмерные, косметические или туалетные средства
29.
Из 3301**
эфирные масла, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
30.
3305 10 000 0*
шампуни, применяемые в медицинских целях, зарегистрированные в Республике Казахстан в качестве лекарственного средства
31.
Из 3307 90 000 *
медицинские изделия, содержащие смесь морской и пресной воды, растворы для хранения контактных линз или глазных протезов
Группа 34. Мыло, поверхностно-активные органические вещества, моющие средства, смазочные материалы, искусственные и готовые воски, составы для чистки или полировки, свечи и аналогичные изделия, пасты для лепки, пластилин, "зубоврачебный воск" и зубоврачебные составы на основе гипса
32.
Из 3405**
чистящие пасты и порошки и аналогичные средства (в том числе бумага, вата, войлок или фетр, нетканые материалы, пористые пластмассы или пористая резина, пропитанные или покрытые такими средствами), используемые при производстве очковых линз
33.
3407 00 000 0**
"зубоврачебный воск" или составы для получения слепков зубов, расфасованные в наборы, в упаковке для розничной продажи или в виде плиток, в форме подков, в брусках или в аналогичных формах; составы для зубоврачебных целей прочие на основе гипса (кальцинированного гипса или сульфата кальция)
Группа 35. Белковые вещества; модифицированные крахмалы; клеи; ферменты
34.
3502**
альбумины (включая концентраты двух или более сывороточных белков, содержащих более 80 мас. % сывороточных белков в пересчете на сухое вещество), альбуминаты и прочие производные альбумина, используемые при производстве фармацевтической продукции
35.
Из 3503 00**
желатин и его производные, капсулы желатиновые твердые, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
36.
3505 10**
декстрины, прочие модифицированные крахмалы, используемые при производстве фармацевтической продукции
37.
Из 3506**
клей, клей плавильный на основе каучука и прочие готовые адгезивы, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
38.
3507**
ферменты, ферментные препараты, в другом месте не поименованные или не включенные, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 37. Фото- и кинотовары
39.
Из 3701*
рентгеновские фотопластинки и фотопленки плоские из любых материалов, кроме бумаги, картона или текстильных, используемые для медицинских, стоматологических целей
40.
Из 3701**
рентгеновские фотопластинки и фотопленки плоские из любых материалов, кроме бумаги, картона или текстильных, используемые при производстве медицинских изделий
41.
3702 10 000 0*
рентгеновские фотопленки в рулонах из любых материалов, кроме бумаги, картона или текстильных, используемые для медицинских, стоматологических целей
42.
3702 10 000 0**
рентгеновские фотопленки в рулонах из любых материалов, кроме бумаги, картона или текстильных, используемые при производстве медицинских изделий
43.
Из 3707*
фотохимикаты (кроме лаков, клеев, адгезивов и аналогичных препаратов); продукты несмешанные, используемые для фотографических целей, представленные в отмеренных дозах или упакованные для розничной продажи в готовом к использованию виде для медицинских, стоматологических целей
44.
Из 3707**
фотохимикаты (кроме лаков, клеев, адгезивов и аналогичных препаратов); продукты несмешанные, используемые для фотографических целей при производстве медицинских изделий
Группа 38. Прочие химические продукты
45.
3802 10 000 0*
уголь активированный, используемый в медицинских целях
46.
3802 10 000 0**
уголь активированный, используемый при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
47.

фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын синтетикалық полимерлер немесе химиялық түрлендірілген табиғи полимерлер негізіндегі, майдаланған немесе сулы емес ортада ерітілген, бояулар мен лактар (эмальдар мен политурларды қоса алғанда); ЕАЭО СЭҚ ТН 32-тауар тобына 4-ескертпеде көрсетілген ерітінділер
28.
3215 90 000 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын баспаханалық бояу, жазу немесе сурет салуға арналған тушь немесе сия және өзге де концентратты немесе концентратты емес, өзге де қатты немесе қатты емес сиялар
33-топ. Эфир майлары және резиноидтер; парфюмерлік, косметикалық немесе туалет заттары
29.
3301**-ден
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын эфир майлары
30.
3305 10 000 0*
Қазақстан Республикасында дәрілік заттар ретінде тіркелген, медициналық мақсаттарда қолданылатын сусабындар
31.
3307 90 000 *-ден
құрамында теңіз және тұщы су қоспасы бар медициналық бұйымдар, контактілі линзаларды немесе көз протездерін сақтауға арналған ерітінділер
34-топ. Сабын, беттік органикалық белсенді заттар, жуу заттары, майлау материалдары, жапсыруға не дайын балауыздар, тазалауға немесе жылтыратуға арналған құрамдар, балауыз шамдар және ұқсас бұйымдар, жабыстыруға арналған пасталар, пластилин, "тіс дәрігерлік балауыз" және гипс негізіндегі тіс дәрігерлік құрамдар
32.
3405**-тен
көзілдірік линзаларын шығару кезінде пайдаланылатын тазартқыш пасталар, ұнтақтар және ұқсас құралдар (оның ішінде, осындай құралдар сіңірілген мақта, киіз не фетр, тоқымалық емес материалдар, кеуекті пластмассалар не кеуекті резеңке)
33.
3407 00 000 0**
"тіс дәрігерлік балауыз" немесе орамдарға, жиынтықтарға өлшеніп салынған, тістің көшірме бедерін алуға арналған құрамдар, плитка түрінде, таға нысанында, кесектердегі немесе ұқсас нысандардағы; гипс (кальцилендірілген гипс не кальций сульфаты) негізінде өзге де тіс дәрігерлік мақсаттарға арналған құрамдар
35-топ. Ақуыздық заттар; өзгертілген крахмалдар; желімдер; ферменттер
34.
3502**
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын альбуминдер (салмағы құрғақ затқа қайта есептегенде 80 %-дан астам сарысулық белоктары бар, екі немесе одан көп сарысулық белок концентраттарын қоса алғанда), альбуминаттар және альбуминнің өзге де туындылары
35.
3503 00**-ден
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын желатин және оның туындылары; қатты желатин капсулалар
36.
3505 10**
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын декстриндер, өзгертілген өзге крахмалдар
37.
3506**-дан
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын желім, каучук негізінде жасалған балқытылған желім және өзге де дайын адгезивтер
38.
3507**
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ферменттер, ферменттік препараттар
37-топ. Фото және кино тауарлары
39.
3701*-ден
медициналық, стоматологиялық мақсаттар үшін пайдаланылатын, қағаздан, картоннан немесе тоқымадан өзге, кез келген материалдан жасалған жазық рентгендік фотопластинкалар мен фотопленкалар
40.
3701**-ден
медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, қағаздан, картоннан немесе тоқымадан өзге, кез келген материалдан жасалған жазық рентгендік фотопластинкалар мен фотопленкалар
41.
3702 10 000 0*
медициналық, стоматологиялық мақсаттар үшін пайдаланылатын, қағаздан, картоннан немесе тоқымадан өзге, кез келген материалдан жасалған рулондағы рентгендік фотопленкалар
42.
3702 10 000 0**
медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, қағаздан, картоннан немесе тоқымадан өзге, кез келген материалдан жасалған рулондағы рентгендік фотопленкалар
43.
3707*-ден
фотохимикаттар (лактардан, желімдерден, адгезивтерден және ұқсас құралдардан басқа); фотографиялық мақсаттар үшін пайдаланылатын, өлшенген дозаларда ұсынылатын немесе медициналық, стоматологиялық мақсаттар үшін бөлшек саудаға арналып пайдалануға дайын түрде оралатын араластырылмаған өнімдер
44.
3707**-ден
фотохимикаттар (лактардан, желімдерден, адгезивтерден және ұқсас құралдардан басқа); медициналық бұйымдарды шығару кезінде фотографиялық мақсаттар үшін пайдаланылатын араластырылмаған өнімдер
38-топ. Өзге де химиялық өнімдер
45.
3802 10 000 0*
медициналық мақсаттарда пайдаланылатын белсендендірілген көмір
46.
3802 10 000 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын белсендендірілген көмір
47.

3807 00 100 0**
деготь древесный, используемый при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
48.
Из 3808 94 *
средства дезинфицирующие и аналогичные им, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи или представленные в виде готовых препаратов или изделий: прочие: средства дезинфицирующие: прочие, используемые в медицинских целях
49.
3821 00 000 0*
среды культуральные, готовые для выращивания или поддержания жизнедеятельности микроорганизмов (включая вирусы и подобные) или клеток растений, человека или животных, используемые в медицинских целях
50.
3821 00 000 0**
среды культуральные, готовые для выращивания или поддержания жизнедеятельности микроорганизмов (включая вирусы и подобные) или клеток растений, человека или животных, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
51.
3822 00 000 0*
реагенты диагностические или лабораторные на подложке, готовые диагностические или лабораторные реагенты на подложке или без нее, кроме товаров товарной позиции 3002 или 3006 ТН ВЭД ЕАЭС; сертифицированные эталонные материалы, используемые в медицинских целях
52.
3822 11 000 0**, 3822 12 000 1**, 3822 12 000 9**, 3822 13 000 0**, 3822 19 000 1**, 3822 19 000 9**, 3822 90 000 0**
3822 00 000 0**
реагенты диагностические или лабораторные на подложке, готовые диагностические или лабораторные реагенты на подложке или без нее, кроме товаров товарной позиции 3002 или 3006 ТН ВЭД ЕАЭС; сертифицированные эталонные материалы, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
53.
3824 99 610 0*, 3824 99 620 0*, 3824 99 640 0*
продукты и составы, применяющиеся в фармакологии или хирургии
54.
3824 99 610 0**, 3824 99 620 0**,3824 99 640 0**
продукты и составы, применяющиеся в фармакологии или хирургии, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
Группа 39. Пластмассы и изделия из них
55.
группа 39*
пластмассы и изделия из них, используемые в медицинских, стоматологических целях
56.
группа 39**
пластмассы и изделия из них, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
Группа 40. Каучук, резина и изделия из них
57.
4001 10 000 0**
латекс каучуковый натуральный, подвулканизованный или неподвулканизованный, используемый при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
58.

3807 00 100 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын сүректік қарамай
48.
3808 94 *-ден
бөлшек саудаға арналып нысандарға немесе орамдарға өлшеніп салынған зарарсыздандыратын құралдар және оларға ұқсастылар: өзгелері: зарарсыздандыратын құралдар: медициналық мақсаттарда пайдаланылатын өзгелері
49.
3821 00 000 0*
медициналық мақсаттарда пайдаланылатын өсімдіктердің, адамның немесе жануарлардың жасушаларын немесе микроорганизмдердің тіршілік әрекетін сақтауға және өcipуге арналған дайын дақылдық орталар (вирустар мен соған ұқсастарды қоса алғанда)
50.
3821 00 000 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын өсімдіктердің, адамның немесе жануарлардың жасушаларын немесе микроорганизмдердің тіршілік әрекетін сақтауға және өcipуге арналған дайын дақылдық орталар (вирустар мен соған ұқсастарды қоса алғанда)
51.
3822 00 000 0*
ЕАЭО СЭҚ ТН 3002 немесе 3006-тауарлық позицияларындағы тауарлардан өзге, диагностикалық немесе төсенішке орнатылған зертханалық реагенттер, дайын диагностикалық немесе төсенішке орнатылған немесе орнатылмаған зертханалық реагенттер; медициналық мақсаттарда пайдаланылатын сертификатталған эталондық материалдар
52.
3822 11 000 0**, 3822 12 000 1**, 3822 12 000 9**, 3822 13 000 0**, 3822 19 000 1**, 3822 19 000 9**, 3822 90 000 0**, 3822 00 000 0**
ЕАЭО СЭҚ ТН 3002 немесе 3006-тауарлық позицияларындағы тауарлардан өзге, фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын диагностикалық немесе төсенішке орнатылған зертханалық реагенттер, дайын диагностикалық немесе төсенішке орнатылған немесе орнатылмаған зертханалық реагенттер; сертификатталған эталондық материалдар
53.
3824 99 610 0*, 3824 99 620 0*, 3824 99 640 0*
фармакологияда немесе хирургияда қолданылатын өнімдер және құрамдар
54.
3824 99 610 0**, 3824 99 620 0**,3824 99 640 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, фармакологияда немесе хирургияда қолданылатын өнімдер
39-топ. Пластмассалар және олардан жасалған бұйымдар
55.
39-топ*
медициналық, стоматологиялық мақсаттарда пайдаланылатын пластмассалар және олардан жасалған бұйымдар
56.
39-топ**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын пластмассалар және олардан жасалған бұйымдар
40-топ. Көксағыз, резеңке және олардан жасалған бұйымдар
57.
4001 10 000 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын табиғи көксағыздық ақсөл, ысытылған немесе ысытылмаған
58.

4001 22 000 0**
каучук натуральный, технически специфицированный (TSNR), используемый при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
59.
4005 10 000 0**
резиновая смесь, наполненная техническим углеродом или диоксидом кремния, эластомер, используемый при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
60.
4006 90 000 0**
прочие формы (например, прутки, трубы и профили фасонные) и изделия (например, диски и кольца) из невулканизованной резины и прочие, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
61.
4008**
пластины, листы, полосы или ленты, прутки и профили, фасонные из вулканизованной резины, кроме твердой резины, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
62.
4010**
ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг из вулканизованной резины, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
63.
4014 10 000 0*
контрацептивы из вулканизированной резины
64.
Из 4014 90 000 0*
резиновые грелки, спринцовки, кислородные подушки, глазные пипетки, аспираторы для носа, молокоотсосы, детские зубные кольца, кружки Эсмарха, жгуты кровоостанавливающие, бинты Мартенса, используемые в медицинских целях, различные типы сосок и аналогичные изделия для детей
65.
Из 4014 90 000 0**
изделия из вулканизированной резины, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
66.
Из 4015 12 000 *
перчатки, используемые для медицинских, хирургических, стоматологических целей, из вулканизированной резины
67.
Из 4015 12 000 **
перчатки, используемые для медицинских, хирургических, стоматологических целей, из вулканизированной резины, используемые при производстве медицинских изделий
68.
Из 4015 90 000 0 *
пояса и повязки из неопрена для медицинских целей
69.
4016**
изделия из вулканизированной резины, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
Группа 41. Необработанные шкуры (кроме натурального меха) и выделанная кожа
70.
Из 4104**
кожа из шкур крупного рогатого скота или животных семейства лошадиных без волосяного покрова, используемая при производстве медицинских изделий и протезно-ортопедических изделий
Группа 48. Бумага и картон; изделия из бумажной массы, бумаги или картона
71.
Из 4803 00**
полотно из целлюлозных волокон в рулонах, используемое при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
72.
4804**
крафт-бумага и крафт-картон немелованные в рулонах или листах, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
73.
4811*
бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон с покрытием, пропитанные, ламинированные, с окрашенной или декорированной поверхностью или напечатанные, в рулонах или прямоугольных (включая квадратные) листах любого размера, используемые в медицинских, фармацевтических целях
74.
4811**
бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон с покрытием, пропитанные, ламинированные, с окрашенной или декорированной поверхностью или напечатанные, в рулонах или прямоугольных (включая квадратные) листах любого размера, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
75.

4001 22 000 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын табиғи, техникалық айрықшаландырылған (ТSNR) каучук
59.
4005 10 000 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, техникалық көміртегімен немесе кремнийдің диоксидімен толтырылған резеңкелік қоспа, эластомер
60.
4006 90 000 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын өзге нысандар (мысалы, шыбықтар, құбырлар және қалпына келтірілген кескіндер) және ысытылмаған резеңкеден жасалған бұйымдар (мысалы, дискілер мен сақиналар, өзгелері
61.
4008**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, қатты резеңкеден өзге, ысытылған резеңкеден алынған пластиналар, табақтар, белдiктер немесе таспалар, шыбықтар және қалпына келтірілген кескіндер
62.
4010**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, ысытылған резеңкеден алынған конвейерлiк таспалар немесе жетекшi белдiктер, немесе бельтинг
63.
4014 10 000 0*
ысытылған резеңкеден жасалған контрацептивтер
64.
4014 90 000 0*-ден
резеңке жылытқыштар, бүріккіштер, оттекті жастықтар, көз тамшуырлары, мұрынға арналған аспираторлар, сүтсорғыштар, балалар тіс сақиналары, Эсмарх ыдысы, қан тоқтататын жгуттар, медициналық мақсаттарда пайдаланылатын Мартенс бинттері, емізіктердің алуан түрлері және балаларға арналған ұқсас бұйымдар
65.
4014 90 000 0**-ден
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, ысытылған резеңкеден жасалған бұйымдар
66.
4015 12 000 *-ден
медициналық, хирургиялық, стоматологиялық мақсаттар үшін пайдаланылатын, ысытылған резеңкеден жасалған биялайлар
67.
4015 12 000 **-ден
медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, медициналық, хирургиялық, стоматологиялық мақсаттар үшін пайдаланылатын, ысытылған резеңкеден жасалған биялайлар
68.
4015 90 000 0 *-ден
медициналық мақсаттарға арналған неопреннен жасалған белдіктер мен таңғыштар
69.
4016**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, ысытылған резеңкеден жасалған бұйымдар
41-топ. Өңделмеген терiлер (табиғи үлбiрден өзге) және иленген былғары
70.
4104**-тен
медициналық өнімдер мен протездік-ортопедиялық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, жүнсіз, ірі қара малдардың немесе жылқы тұқымдас жануарлардың терілерінен алынған былғары
48-топ. Қағаз және картон; қағаз массасынан, қағаздан немесе картоннан жасалған бұйымдар
71.
4803 00**-ден
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын орамдағы целлюлозалы талшықтан тұратын мата
72.
4804**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын орамдағы немесе парақтағы борланбаған крафт-қағаз және крафт-картон
73.
4811*
медициналық, фармацевтикалық мақсаттарда пайдаланылатын, қапталған, сіңдірілген, ламинирленген, боялған немесе сәнделген бетімен немесе басылған қағаз, картон, целлюлозалы мақта және целлюлозалы талшықтардан мата, кез келген өлшемді орамда немесе тік бұрышты (төрт бұрыштыны қосқанда) парақта
74.
4811**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, қапталған, сіңдірілген, ламинирленген, боялған немесе сәнделген бетімен немесе басылған қағаз, картон, целлюлозалы мақта және целлюлозалы талшықтардан мата, кез келген өлшемді орамда немесе тік бұрышты (төрт бұрыштыны қосқанда) парақта
75.

4818 90 100 0**
изделия, применяемые в хирургических, медицинских целях, не расфасованные для розничной продажи
76.
4819 10 000 0**
картонки, ящики и коробки из гофрированной бумаги или гофрированного картона, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
77.
Из 4821**
ярлыки и этикетки всех видов из бумаги или картона, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
78.

4818 90 100 0**
бөлшек сауда үшін өлшеніп салынбаған, хирургиялық, медициналық мақсаттарда қолданылатын бұйымдар
76.
4819 10 000 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын гофрленген қағаздан немесе гофрленген картоннан жасалған картондар, жәшіктер және қораптар
77.
4821**-ден
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде қолданылатын қағаздан немесе картоннан жасалған барлық түрдегі жапсырмалар мен затбелгілер
78.

Из 4823 90**
бумага в рулонах, используемая при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
Группа 52. Хлопок
79.
Из 5208**
ткани хлопчатобумажные, содержащие 85 мас. % или более хлопковых волокон, с поверхностной плотностью не более 200 г/м при производстве медицинских изделий
Группа 56. Вата, войлок или фетр и нетканые материалы; специальная пряжа; бечевки, веревки, канаты и тросы и изделия из них
80.
Из 5603**
нетканый материал из химических нитей, используемый при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
81.
Из 5604**
резиновые нить и шнур с текстильным покрытием; текстильные нити, плоские и аналогичные нити, пропитанные, с покрытием или имеющие оболочку из резины или пластмассы, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
Группа 61. Предметы одежды и принадлежности к одежде, трикотажные машинного или ручного вязания
82.
Из 6108 21 000 0*
трусы для медицинского применения из хлопчатобумажной пряжи
83.
6115 10 100 1*,
6115 10 100 2*,

4823 90**-нан
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын орамадағы қағаз
52-топ. Мақта
79.
5208**-ден
медициналық бұйымдарды шығару кезінде бетінің тығыздығы 200 г/м аспайтын, құрамында 85 % салм. немесе одан да көп мақта талшықтары бар мақта маталар
56-топ. Мақта, киіз немесе фетр және тоқыма емес материалдар; арнайы иірімжіп; жіңішке жіптер, жіптер, арқандар және тростар мен олардан жасалған бұйымдар
80.
5603**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын химиялық жіптерден жасалған тоқыма емес материал
81.
5604**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, тоқыма жабындысы бар резеңке жіп және бау тоқыма жіптер, жалпақ жіптер және жабылған немесе резеңкеден немесе пластмасса қабығы бар ұқсас жіптері
61-топ. Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж киімдер және киімдердің керек-жарақтары
82.
6108 21 000 0*-ден
мақта-мата иірімжіптерден жасалған медициналық қолдануға арналған шолақ дамбалдар
83.
6115 10 100 1*,
6115 10 100 2*,

6115 10 100 9*
чулки, колготки, гольфы из синтетических нитей для страдающих варикозным расширением вен
Группа 62. Предметы одежды и принадлежности к одежде, кроме трикотажных, машинного или ручного вязания
84.
Из 6203*,
Из 6204*
предметы одежды, используемые в фармацевтической и медицинской деятельности
85.
Из 6203**,
Из 6204**
предметы одежды, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
86.
Из 6210*
предметы одежды, изготовленные из материалов товарной позиции 5603, применяемые для медицинской и фармацевтической деятельности
87.
Из 6210**
предметы одежды, изготовленные из материалов товарной позиции 5603, применяемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
88.
Из 6211*
предметы одежды прочие, используемые в фармацевтической и медицинской деятельности
89.
Из 6211**
предметы одежды прочие, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
90.
Из 6212*
бюстгальтеры, пояса, корсеты, подвязки и аналогичные изделия и их части трикотажные машинного или ручного вязания или нетрикотажные для медицинских целей
91.
Из 6212**
бюстгальтеры, пояса, корсеты, подвязки и аналогичные изделия и их части трикотажные машинного или ручного вязания или нетрикотажные, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
92.
Из 6217*
принадлежности к одежде готовые прочие; части одежды или принадлежностей к одежде, кроме включенных в товарную позицию 6212, используемые в фармацевтической и медицинской деятельности
93.
Из 6217**
принадлежности к одежде готовые прочие; части одежды или принадлежности к одежде, кроме включенных в товарную позицию 6212, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
Группа 63. Прочие готовые текстильные изделия; наборы; одежда и текстильные изделия, бывшие в употреблении; тряпье
94.
Из 6302*
белье постельное, столовое, туалетное и кухонное, используемое в фармацевтической и медицинской деятельности
95.
Из 6307*
готовые изделия прочие, изделия из текстильного материала, используемые в медицине, такие как жгут кровоостанавливающий, маски медицинские, бахилы, пояса, корсеты, корректоры осанки медицинского назначения, фиксаторы медицинские для шейного отдела позвоночника, повязки поддерживающие медицинские для фиксации конечностей в хирургии
96.
Из 6307**
готовые изделия прочие, включая выкройки одежды, изделия из текстильного материала, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
Группа 65. Головные уборы и их части
97.
6504 00 000 0*
шляпы и прочие головные уборы, плетенные или изготовленные путем соединения полос из любого материала, с подкладкой или без подкладки, с отделкой или без отделки, используемые в фармацевтической и медицинской деятельности
98.
6504 00 000 0**
шляпы и прочие головные уборы, плетенные или изготовленные путем соединения полос из любого материала, с подкладкой или без подкладки, с отделкой или без отделки, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
99.

6115 10 100 9*
күре тамыры ұлғаюдан зардап шегушілерге арналған синтетикалық жіптерден жасалған шұлықтар, колготкалар, қысқа шұлықтар
62-топ. Машинамен немесе қолдан тоқылған трикотаж киімінен өзге киім заттары және киімдердің керек-жарақтары
84.
6203*-тен,
6204*-тен
фармацевтикалық және медициналық қызметте пайдаланылатын киім заттары
85.
6203**-тен,
6204**-тен
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын киім заттары
86.
6210*-нан
медициналық және фармацевтикалық қызметте қолданылатын, 5603-тауарлық позициясының материалдарынан дайындалған киім заттары
87.
6210**-нан
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде қолданылатын, 5603-тауарлық позициясының материалдарынан дайындалған киім заттары
88.
6211*-ден
фармацевтикалық және медициналық қызметте пайдаланылатын өзге де киім заттары
89.
6211**-ден
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын өзге де киім заттары
90.
6212*-ден
медициналық мақсаттарға арналған машинамен немесе қолдан тоқылған трикотаж немесе трикотаж емес кеудешелер, белдіктер, корсеттер, иықбаулар, байлауыштар мен ұқсас бұйымдар және олардың бөліктері
91.
6212**-ден
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын машинамен немесе қолдан тоқылған трикотаж немесе трикотаж емес кеудешелер, белдіктер, корсеттер, иықбаулар, байлауыштар мен ұқсас бұйымдар және олардың бөліктері
92.
6217*-ден
фармацевтикалық және медициналық қызметте пайдаланылатын дайын өзге де киім керек-жарақтары; 6212-тауарлық позициясына енгізілгендерден басқа, киімнің бөліктері немесе киім керек-жарақтары
93.
6217**-ден
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын дайын өзге де киім керек-жарақтары; 6212-тауарлық позициясына енгізілгендерден басқа, киімнің бөліктері немесе киім керек-жарақтары
63-топ. Өзге де дайын тоқыма бұйымдары; жиынтықтар; бұрын тұтынылған киімдер мен тоқыма бұйымдары; ескі-құсқылар
94.
6302*-ден
фармацевтикалық және медициналық қызметте пайдаланылатын төсектік, асханалық, дәретханалық және ас үйлік жаймалар
95.
6307*-ден
медицинада пайдаланылатын қан тоқтататын жгут, медициналық маскалар, бахилалар, белдіктер, корсеттер, медициналық мақсаттағы арқа түзеткіштері, омыртқаның мойын бөлігіне арналған медициналық бекіткіштер, хирургияда аяқ-қолды бір қалыпты ұстауға арналған медициналық таңғыштар сияқты өзге де дайын бұйымдар, тоқыма материалынан жасалған бұйымдар
96.
6307**-ден
киім үлгілерін қоса алғанда, өзге де дайын бұйымдар, фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын тоқыма материалынан жасалған бұйымдар
65-топ. Бас киімдері мен олардың бөліктері
97.
6504 00 000 0*
фармацевтикалық және медициналық қызметте пайдаланылатын өрілген немесе кез келген материалдың жолақтарын қосу жолымен дайындалған, астарлы немесе астарсыз, өңделген немесе өңделмеген қалпақтар мен өзге де бас киімдер
98.
6504 00 000 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын өрілген немесе кез келген материалдың жолақтарын қосу жолымен дайындалған, астарлы немесе астарсыз, өңделген немесе өңделмеген қалпақтар мен өзге де бас киімдер
99.

Из 6505 00*
шляпы и прочие головные уборы трикотажного машинного или ручного вязания, или изготовленные из цельного куска (но не из полос) кружева, фетра или прочего текстильного материала с подкладкой или без подкладки, или с отделкой, или без отделки; сетки для волос из любого материала с подкладкой или без подкладки, или с отделкой, или без отделки, используемые в фармацевтической и медицинской деятельности
100.
Из 6505 00**
шляпы и прочие головные уборы трикотажного машинного или ручного вязания, или изготовленные из цельного куска (но не из полос) кружева, фетра или прочего текстильного материала с подкладкой или без подкладки, или с отделкой, или без отделки; сетки для волос из любого материала с подкладкой или без подкладки, или с отделкой, или без отделки, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
Группа 66. Зонты, солнцезащитные зонты, трости, трости-сиденья, хлысты, кнуты для верховой езды и их части

6505 00*-ден
фармацевтикалық және медициналық қызметте пайдаланылатын машинамен немесе қолдан тоқылған трикотаж немесе шілтердің, фетрдің немесе өзге де тоқыма материалдарының тұтас (бірақ жолақтардан жасалған емес) құрақтарынан дайындалған, астарлы немесе астарсыз немесе өңделген немесе өңделмеген қалпақтар мен өзге де бас киімдер
100.
6505 00**-ден
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын машинамен немесе қолдан тоқылған трикотаж немесе шілтердің, фетрдің немесе өзге де тоқыма материалдарының тұтас (бірақ жолақтардан жасалған емес) құрақтарынан дайындалған, астарлы немесе астарсыз немесе өңделген немесе өңделмеген қалпақтар мен өзге де бас киімдер
66-топ. Қолшатырлар, күннен қорғайтын шатырлар, таяқтар, таяқ-орындықтар, бишіктер, салт атпен жүруге арналған қамшылар және олардың бөліктері

101.
6602 00 000 0*
трости, специально предназначенные для лиц с инвалидностью и людей, имеющих увечья
Группа 68. Изделия из камня, гипса, цемента, асбеста, слюды или аналогичных материалов
102.
Из 6804**
камни точильные, круги шлифовальные и аналогичные изделия без опорных конструкций, предназначенные для шлифовки, заточки, полировки, подгонки или резания, камни для ручной заточки или полировки и их части из природного камня, из агломерированных природных или искусственных абразивов или из керамики, в сборе с деталями из других материалов или без этих деталей, используемые при производстве очковых линз

101.
6602 00 000 0*
мүгедектігі бар адамдар мен зақымдауы бар адамдарға арнайы арналған таяқтар
68-топ. Тастан, гипстен, цементтен, асбесттен, слюдадан немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар
102.
6804**-тен
көзілдірік линзаларын шығару кезінде пайдаланылатын, тегістеуге, қайрауға, жалтыратуға, икемдеуге немесе кесуге арналған қайрақ тастар, тегістеу шеңберлері мен ұқсас арқаусыз бұйымдар, өзге материалдардан жасалған бөлшектермен жиынтықтағы немесе бұл бөлшектерсіз, қолдан қайрауға арналған тастар және олардың табиғи тастан агломерацияланған табиғи немесе жасанды абразивтерден немесе қыштан жасалған бөліктері

103.
Из 6805**
природный или искусственный абразивный порошок или зерно на тканой, бумажной, картонной или иной основе, разрезанной или сшитой, или обработанной другим способом для получения определенной формы, или необработанной, используемые при производстве очковых линз
Группа 69. Керамические изделия
104.
Из 6909*
изделия керамические для лабораторных, химических целей, используемые в медицине
105.
Из 6909**
изделия керамические для лабораторных, химических целей, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
Группа 70. Стекло и изделия их него

103.
6805**-тен
көзілдірік линзаларын шығару кезінде пайдаланылатын кесілген немесе тігілген, немесе белгілі бір нысан алу үшін басқа тәсілмен өңделген немесе өңделмеген мата, қағаз, картон, немесе өзге де негіздегі, табиғи немесе жасанды абразивтік ұнтақ немесе дән
69-топ. Қыш бұйымдар
104.
6909*-дан
медицинада пайдаланылатын зертханалық, химиялық мақсаттарға арналған қыш бұйымдар
105.
6909**-дан
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, зертханалық, химиялық мақсаттарға арналған қыш бұйымдар
70-топ. Шыны және одан жасалған бұйымдар

106.
7001 00 910 0**
оптическое стекло, применяемое при изготовлении и производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
107.
7005 10 800 0*
рентгеновское стекло для защиты от рентгеновского излучения
108.
7005 10 800 0**
рентгеновское стекло для защиты от рентгеновского излучения, используемое при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
109.
7010 10 000 0**
ампулы стеклянные, применяемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
110.
7010 20 000 0**
пробки, крышки и прочие аналогичные изделия из стекла, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
111.
7010 90 710 0**, 7010 90 790 0**
бутыли, флаконы, банки, ампулы и прочие стеклянные емкости, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
112.
Из 7015**
стекла для корректирующих или не корректирующих зрение очков, изогнутые, вогнутые с углублением или подобные стекла, оптически не обработанные; полые стеклянные сферы и их сегменты для изготовления указанных стекол, применяемые при изготовлении и производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
113.
Из 7017*
посуда стеклянная для использования в лабораторных целях
114.
Из 7017**
посуда стеклянная для использования в лабораторных целях, применяемая при изготовлении и производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
Группа 73. Изделия из черных металлов
115.

106.
7001 00 910 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды дайындау және шығару кезінде қолданылатын оптикалық шыны
107.
7005 10 800 0*
рентгендік сәулеленуден қорғауға арналған рентгендік шыны
108.
7005 10 800 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, рентгендік сәулеленуден қорғауға арналған рентгендік шыны
109.
7010 10 000 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын шыны ампулалар
110.
7010 20 000 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын тығындар, қақпақтар және өзге де ұқсас бұйымдар
111.
7010 90 710 0**, 7010 90 790 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын шыны бөтелкелер, құтылар, банкiлер, ампулалар және өзге де шыны ыдыстар
112.
7015**-тен
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдар дайындау және шығару кезінде қолданылатын, көру қабілетін түзететiн немесе түзетпейтiн көзiлдiрiктерге арналып иiлген, ойық етiлiп майыстырылған шынылар немесе оптикалық өңделмеген ұқсас шынылар; қуыс шыны сфералар мен олардың көрсетiлген шыныларды дайындауға арналған сегменттерi
113.
7017*-ден
зертханалық мақсаттарда пайдалануға арналған шыны ыдыстар
114.
7017**-ден
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды дайындау және шығару кезінде қолданылатын, зертханалық мақсаттарда пайдалануға арналған шыны ыдыстар
73-топ. Қара металдардан жасалған бұйымдар
115.

Из 7311 00*
емкости для сжатого или сжиженного газа из черных металлов, используемые в медицинских целях
116.
Из 7311 00**
емкости для сжатого или сжиженного газа из черных металлов, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
117.
7319 90 900 0**
прочие иглы, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
118.
7326 90 980 7*
стерилизационные коробки и аналогичные изделия, используемые в медицинских целях

7311 00*-ден
медициналық мақсаттарда пайдаланылатын, қара металдардан жасалған, сығылған немесе сұйытылған газға арналған сыйымдылықтар
116.
7311 00**-ден
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, қара металдардан жасалған, сығылған немесе сұйытылған газға арналған сыйымдылықтар
117.
7319 90 900 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын өзге де инелер
118.
7326 90 980 7*
медициналық мақсаттарда пайдаланылатын зарарсыздандыру қораптары және ұқсас бұйымдар

119.
7326 90 980 7**
стерилизационные коробки и аналогичные изделия, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
Группа 74. Медь и изделия из нее
120.
Из 7411 10*
Из 7412 10*
трубы, трубки и фитинги для труб из рафинированной меди, используемые в медицине для обеспечения лечебными газами, используемые в медицинских целях
121.
Из 7411 10**
Из 7412 10**
трубы, трубки и фитинги для труб из рафинированной меди, используемые в медицине для обеспечения лечебными газами, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
Группа 76. Алюминий и изделия из него

119.
7326 90 980 7**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын зарарсыздандыру қораптары және ұқсас бұйымдар
74-топ. Мыс және одан жасалған бұйымдар
120.
7411 10*-нан,
7412 10*-нан
медициналық мақсаттарда пайдаланылатын емдік газдармен қамтамасыз ету үшін медицинада пайдаланылатын, тазартылған мыстан жасалған түтіктер, түтікшелер және түтіктерге арналған фитингілер
121.
7411 10**-нан,
7412 10**-нан
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, емдік газдармен қамтамасыз ету үшін медицинада пайдаланылатын, тазартылған мыстан жасалған түтіктер, түтікшелер және түтіктерге арналған фитингілер
76-топ. Алюминий және одан жасалған бұйымдар

122.
Из 7604*
прутки и профили алюминиевые, используемые в медицинских целях и оборудования систем лечебного газоснабжения
123.
Из 7604**
прутки и профили алюминиевые, используемые при производстве медицинских изделий и оборудования систем лечебного газоснабжения, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
124.
Из 7607**
фольга алюминиевая (без основы или на основе из бумаги, картона, пластмассы или аналогичных материалов) толщиной (не считая основы) не более 0,2 мм, используемая при производстве лекарственных средств для упаковки в блистер
125.

122.
7604*-тен
медициналық бұйымдарда пайдаланылатын алюминий шыбықтары мен профильдері және емдік газбен қамтамасыз ету жүйелерінің жабдықтары
123.
7604**-тен
медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын алюминий шыбықтары мен профильдері және фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын емдік газбен қамтамасыз ету жүйелерінің жабдықтары
124.
7607**-ден
дәрілік заттарды шығару кезінде блистерге қаптау үшін пайдаланылатын, қалыңдығы (негiзiн есепке алмағанда) 0,2 мм аспайтын алюминий фольгасы (негiзсiз немесе қағаздан, картоннан, пластмассадан немесе ұқсас материалдардан жасалған негiзiмен)
125.

7612 10 000 0**
емкости, деформируемые трубчатые из алюминия (тубы), используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
126.
7612 90 200 0**
прочие алюминиевые емкости, используемые для производства фармацевтической продукции в аэрозольных упаковках
127.
7613 00 000 0**
емкости для сжатого или сжиженного газа алюминиевые, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
Группа 78. Свинец и изделия из него

7612 10 000 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, алюминийден жасалған пішіні өзгеретін түтiк түрiндегi сыйымдылықтар (тубтар)
126.
7612 90 200 0**
аэрозольді қаптамалардағы фармацевтикалық өнімдерді шығару үшін пайдаланылатын өзге де алюминий сыйымдылықтар
127.
7613 00 000 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, сығылған немесе сұйытылған газдарға арналған алюминий сыйымдылықтар
78-топ. Қорғасын және одан жасалған бұйымдар

128.
Из 7804*
листы, полосы или ленты и фольга свинцовые, используемые в медицине для защиты от ионизирующих излучений, используемые в медицинских целях
129.
Из 7804**
листы, полосы или ленты и фольга свинцовые, используемые для защиты от ионизирующих излучений при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
Группа 80. Олово и изделия из него
130.
Из 8001 20 000 0**
сплавы оловянные, используемые при производстве медицинских изделий
Группа 82. Инструменты, приспособления, ножевые изделия, ложки и вилки из недрагоценных металлов; их части из недрагоценных металлов

128.
7804*-тен
медициналық мақсаттарда пайдаланылатын, иондаушы сәулеленуден қорғау үшін медицинада пайдаланылатын қорғасын табақтар, жолақтар немесе таспалар және фольга
129.
7804**-тен
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде иондаушы сәулеленуден қорғау үшін пайдаланылатын қорғасын табақтар, жолақтар немесе таспалар және фольга
80-топ. Қалайы және одан жасалған бұйымдар
130.
8001 20 000 0**-ден
медициналық бұйымдарды шығару кезінде қолданылатын қалайы қорытпалар
82-топ. Бағалы емес металдардан жасалған құрал-саймандар, құралғылар, пышақ бұйымдары, қасықтар мен шанышқылар; асыл емес металдардан жасалған олардың бөлшектері

131.
Из 8207**
сменные рабочие инструменты для ручных инструментов, с механическим приводом или без него или для станков (например, для прессования, штамповки, вырубки, нарезания резьбы, сверления, растачивания, протягивания, фрезерования, токарной обработки или завинчивания), включая фильеры для волочения или экструдирования металла, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
Группа 83. Прочие изделия из недрагоценных металлов

131.
8207**-ден
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын металды созып шыңдау немесе сығып шығару саймандарын, жартас жыныстарын немесе топырақтарды бұрғылау саймандарын қоса алғанда, механикалық жетегi бар немесе жоқ немесе станоктарға арналған ауыспалы қол саймандары (мысалы, престеу, штамптау, шауып алу, бұранда кесу, бұрғылау, кеңейту, созу, фрезерлеу, токарьлық өңдеу немесе бұрап кiргiзу үшін)
83-топ. Бағалы емес металдардан жасалған өзге де бұйымдар

132.
Из 8309 90**
закупорочные крышки из алюминия, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
Группа 84. Реакторы ядерные, котлы, оборудование и механические устройства; их части
133.
8405 10 000 9*
газогенераторы или генераторы водяного газа с очистительными установками или без них; газогенераторы ацетиленовые и аналогичные газогенераторы с очистительными установками или без них (генераторы кислорода для медицины), используемые в медицинских целях

132.
8309 90**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын алюминийден жасалған бекіткіш қақпақтар
84-топ. Ядролық реакторлар, қазандар, жабдықтар мен механикалық құрылғылар; олардың бөліктері
133.
8405 10 000 9*
медициналық мақсаттарда пайдаланылатын газ генераторлары немесе тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз су газы генераторлары; ацетилендiк газ генераторлары және тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз ұқсас газ генераторлары (медицинаға арналған оттегі генераторлары)

134.
8405 10 000 9**
газогенераторы или генераторы водяного газа с очистительными установками или без них; газогенераторы ацетиленовые и аналогичные газогенераторы с очистительными установками или без них (генераторы кислорода для медицины), используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
135.
Из 8413**
насосы жидкостные с расходомерами или без них, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
136.
Из 8414*
насосы воздушные или вакуумные, воздушные или газовые компрессоры и вентиляторы; вентиляционные или рециркуляционные вытяжные колпаки или шкафы с вентилятором, с фильтрами или без фильтров и прочие, используемые в медицинских целях
137.
Из 8414**
насосы воздушные или вакуумные, воздушные или газовые компрессоры и вентиляторы; вентиляционные или рециркуляционные вытяжные колпаки или шкафы с вентилятором, с фильтрами или без фильтров и прочие, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
138.
Из 8415 81 001 0**,
Из 8415 90 000 9**
промышленные кондиционеры с автоматической регулировкой температуры и влажности для поддержания микроклимата, используемые при производстве фармацевтической продукции; их части
139.
Из 8418*
холодильное и морозильное оборудование, его части, используемые в медицинских целях
140.
Из 8418**
холодильное и морозильное оборудование, его части, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
141.
Из 8419**
машины, оборудование промышленное или лабораторное с электрическим или неэлектрическим нагревом (исключая печи, камеры и другое оборудование товарной позиции 8514) для обработки материалов в процессе с изменением температуры, таком как нагрев, варка, жаренье, дистилляция, ректификация, стерилизация, пастеризация, пропаривание, сушка, выпаривание, конденсирование или охлаждение; водонагреватели безинерционные или тепловые водяные аккумуляторы, неэлектрические, используемые при производстве фармацевтической продукции, медицинских изделий; их части
142.
Из 8421*
центрифуги, включая центробежные сушилки; оборудование и устройства для фильтрования или очистки жидкостей или газов, предназначенных для медицинских целей; их части
143.
Из 8421**
центрифуги, включая центробежные сушилки; оборудование и устройства для фильтрования или очистки жидкостей или газов, используемые при производстве фармацевтической продукции, медицинских изделий; их части

134
8405 10 000 9**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын газ генераторлары немесе тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз су газы генераторлары; ацетилендiк газ генераторлары және тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз ұқсас газ генераторлары (медицинаға арналған оттегі генераторлары)
135.
8413**-тен
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын шығыс өлшегiштерi бар немесе оларсыз сұйықты сорғылар
136.
8414*-тен
медициналық мақсаттарда пайдаланылатын ауа немесе вакуумды сорғылар, ауа немесе газ компрессорлары мен желдеткiштерi; желдеткiш немесе рециркуляциялық сору қалпақтары немесе желдеткiштi сүзгiлi немесе сүзгiсiз шкафтар және өзгелері
137.
8414**-тен
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын ауа немесе вакуумды сорғылар, ауа немесе газ компрессорлары мен желдеткiштерi; желдеткiш немесе рециркуляциялық сору қалпақтары немесе желдеткiштi сүзгiлi немесе сүзгiсiз шкафтар және өзгелері
138.
8415 81 001 0**-ден,
8415 90 000 9**-дан
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын, микроклиматты ұстап тұру үшін температура мен ылғалдылықты автоматты түрде реттейтін өнеркәсіптік кондиционерлер; олардың бөліктері
139.
8418*-ден
медициналық мақсаттарда пайдаланылатын тоңазыту және мұздату жабдықтары; оның бөліктері
140.
8418**-ден
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын тоңазыту және мұздату жабдықтары; оның бөліктері
141.
8419**-дан
фармацевтикалық өнімдерді, медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, өңдеу барысында материалдың температурасы өзгеретін жылыту, пiсiру, қуыру, тазарту, тазалау, зарарсыздандыру, пастерлеу, буландыру, кептiру, бумен өңдеу, конденсациялау немесе салқындату сияқты материалдарды өңдеуге арналған электрмен немесе электрсіз жылытылатын өнеркәсiптiк немесе зертханалық машиналар, жабдықтар (8514-тауарлық позициясының пештерiн, камераларын және өзге де жабдықтарын қоспағанда); электрлi емес инерттік емес су жылытқыштар немесе жылу беретiн су аккумуляторлары; олардың бөліктері
142.
8421*-ден
медициналық мақсаттарға арналған ортадан тепкіш кептiргiштердi қоса алғанда, центрифугалар; сұйықтарды немесе газдарды сүзуге немесе тазалауғa арналған жабдықтар мен қондырғылар; олардың бөліктері
143.
8421**-ден
фармацевтикалық өнімдерді, медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын ортадан тепкіш кептiргiштердi қоса алғанда, центрифугалар; сұйықтарды немесе газдарды сүзуге немесе тазалауғa арналған жабдықтар мен қондырғылар; олардың бөліктері

144.
Из 8422**
оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей; оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпачками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее, используемое при производстве фармацевтической продукции, медицинских изделий; их части
145.
Из 8423**
весы для непрерывного взвешивания изделий на конвейерах (машины для контроля веса упаковок на конвейере, чеквейер); оборудование для взвешивания и маркировки предварительно упакованных товаров с максимальной массой взвешивания не более 30 кг, используемые при производстве фармацевтической продукции
146.
Из 8428 20 800 9**
пневматические подъемники и конвейеры, используемые в производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
147.
8438**
отливочные и таблетирующие машины, машины для нанесения оболочки, предназначенные для производства фармацевтической продукции
148.
8442*
машины, аппаратура и оснастка для подготовки или изготовления пластин, цилиндров или других печатных форм; пластины, цилиндры и другие печатные формы; пластины, цилиндры и литографские камни, подготовленные для печатных целей, используемые в организациях здравоохранения, чистых помещениях; их части
149.
8442**
машины, аппаратура и оснастка для подготовки или изготовления пластин, цилиндров или других печатных форм; пластины, цилиндры и другие печатные формы; пластины, цилиндры и литографские камни, подготовленные для печатных целей (например, обточенные, шлифованные или полированные), используемые в чистых помещениях при производстве фармацевтической продукции, медицинских изделий; их части
150.
8443*
машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442; прочие принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные; их части и принадлежности, используемые в организациях здравоохранения, в чистых помещениях; их части
151.
8443**
машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442; прочие принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные; их части и принадлежности, используемые в чистых помещениях, при производстве фармацевтической продукции, медицинских изделий; их части

144.
8422**-ден
фармацевтикалық өнімдерді, медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын шөлмектердi немесе өзге ыдыстарды жууға немесе кептiруге арналған жабдықтар; шөлмектердi, шыны сауыттарды толтыруға, тығындауға, жәшiктердi, қаптарды немесе өзге ыдыстарды жабуға, оларға сүргi салуға немесе жапсырма желiмдеуге арналған жабдықтар; шөлмектердi, шыны сауыттарды, тубтарды және осыған ұқсас ыдыстарды қалпақшалармен немесе қақпақпен бітеп тығындауға арналған жабдықтар; буып-түюге немесе opaуғa арналған өзге де жабдықтар (тауарды орағыш материалдың термошөгуі жолымен орайтын жабдықтарды қоса алғанда); сусындарды газдауға арналған жабдықтар; олардың бөліктері
145.
8423**-тен
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын, конвейерлердегі бұйымдарды үздіксіз өлшеуге арналған таразылар (конвейерде қаптамалар салмағын бақылауға арналған машиналар, чеквейер); ең көп өлшеу салмағы 30 кг-дан аспайтын, алдын ала өлшеніп оралған тауарларды өлшеуге және таңбалауға арналған жабдықтар
146.
8428 20 800 9**-дан
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын пневматикалық көтергіштер мен конвейерлер
147.
8438**
фармацевтикалық өнімдерді шығаруға арналған, құятын және таблетка жасайтын машиналар, қабығын жасауға арналған машиналар
148.
8442*
денсаулық сақтау ұйымдарында, таза үй-жайларда пайдаланылатын табақтарды, цилиндрлерді немесе өзге баспахана қалыптарын дайындауға немесе жасауға арналған машиналар, аппаратура мен жабдықтар; табақтар, цилиндрлер және өзге де баспахана қалыптары; баспа мақсаттары үшiн жасалған табақтар, цилиндрлер және литографиялық тастар; олардың бөліктері
149.
8442**
фармацевтикалық өнімдерді, медициналық бұйымдарды шығару кезінде таза үй-жайларда пайдаланылатын табақтарды, цилиндрлерді немесе өзге баспахана қалыптарын дайындауға немесе жасауға арналған машиналар, аппаратура мен жабдықтар; табақтар, цилиндрлер және өзге де баспахана қалыптары; баспа мақсаттары үшiн жасалған табақтар, цилиндрлер және литографиялық тастар (мысалы, қайралған, тегiстелген немесе жалтыратылған); олардың бөліктері
150.
8443*
денсаулық сақтау ұйымдарында, таза үй-жайларда пайдаланылатын 8442-тауарлық позициясының табақтарының, цилиндрлерінiң және басқа да баспаханалық қалыптарының көмегiмен басу үшін пайдаланылатын баспа машиналары; өзге де біріктірілген немесе біріктірілмеген принтерлер, көшірме жасайтын аппараттар мен факс аппараттары; олардың бөліктері мен керек-жарақтар; олардың бөліктері
151.
8443**
фармацевтикалық өнімдерді, медициналық бұйымдарды шығару кезінде таза үй-жайларда пайдаланылатын 8442-тауарлық позициясының табақтарының, цилиндрлерінiң және басқа да баспаханалық қалыптарының көмегiмен басу үшін пайдаланылатын баспа машиналары; өзге де біріктірілген немесе біріктірілмеген принтерлер, көшірме жасайтын аппараттар мен факс аппараттары; олардың бөліктері мен керек-жарақтар; олардың бөліктері

152.
Из 8444 00**
машины для экструдирования, вытягивания, текстурирования или резания химических текстильных материалов, их части, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий; их части
153.
Из 8459**
станки металлорежущие (включая агрегатные станки линейного построения) для сверления, растачивания, фрезерования, нарезания наружной или внутренней резьбы посредством удаления металла, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
154.
Из 8462*
станки (включая прессы) для обработки металлов объемной штамповкой, ковкой или штамповкой; станки для обработки металлов (включая прессы) гибочные, кромкогибочные, правильные, отрезные, пробивные или вырубные; прессы для обработки металлов или карбидов металлов, не поименованные выше, используемые в организациях здравоохранения, в чистых помещениях
155.
Из 8462**
станки (включая прессы) для обработки металлов объемной штамповкой, ковкой или штамповкой; станки для обработки металлов (включая прессы) гибочные, кромкогибочные, правильные, отрезные, пробивные или вырубные; прессы для обработки металлов или карбидов металлов, не поименованные выше, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
156.
Из 8464**
станки для обработки оптического стекла, используемые при производстве медицинских изделий
157.
Из 8466**
части и принадлежности, предназначенные исключительно или в основном для оборудования товарной позиции 8464, включая приспособления для крепления инструмента или деталей, самораскрывающиеся резьбонарезные головки, делительные головки и другие специальные приспособления к станкам; приспособления для крепления рабочих инструментов для всех типов ручных инструментов, используемые для обработки оптического стекла при производстве медицинских изделий
158.
Из 8467 11 900 0**,
Из 8467 21 910 0**,
Из 8467 29 510 0**
инструменты ручные с электрическим двигателем, прочие, используемые при производстве медицинских изделий
159.
Из 8467 89 000 0**
ручные электрические инструменты для фрезерования, используемые при производстве медицинских изделий
160.
Из 8471 49 000 0**
машины вычислительные прочие, поставляемые в виде систем, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
161.
Из 8474**
оборудование для измельчения, размалывания, смешивания или перемешивания минеральных продуктов в порошкообразном состоянии (грануляторы); оборудование для агломерации, формовки или отливки, используемое при производстве фармацевтической продукции, и их части

152.
8444 00**-ден
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын химиялық тоқыма материалдарды экструдициялауға, созуға, тоқуға, және қиюға арналған машиналар; олардың бөліктері
153.
8459**-дан
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын металды ойып алу жолымен бұрғылауға, қашап өңдеуге, жоңғылауға, сыртқы немесе iшкi бұрандалар салуға арналған металл кесетiн станоктар (желiлiк құрылысты агрегат станоктарын қoca алғанда)
154.
8462*-ден
денсаулық сақтау ұйымдарында, таза үй-жайларда пайдаланылатын металдарды көлемдi қалыптау, соғу немесе қалыптау арқылы өңдеуге арналған станоктар (престердi қоса алғанда); металдарды өңдеуге арналған ию, көмкеру, түзеу, кесу, тесу немесе шабу станоктары (престердi қоса алғанда); жоғарыда аталмаған, металл немесе металл карбидтерiн өңдеуге арналған өзге де престер
155.
8462**-ден
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын металдарды көлемдi қалыптау, соғу немесе қалыптау арқылы өңдеуге арналған станоктар (престердi қоса алғанда); металдарды өңдеуге арналған ию, көмкеру, түзеу, кесу, тесу немесе шабу станоктары (престердi қоса алғанда); жоғарыда аталмаған, металл немесе металл карбидтерiн өңдеуге арналған өзге де престер
156.
8464**-тен
медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын оптикалық шыныларды өңдеуге арналған станоктар
157.
8466**-дан
медициналық бұйымдарды шығару кезінде аспаптарды немесе бөлшектердi бекітуге арналған құрылғыларды, өздiгiнен ашылатын бұранда кесу бастиектерiн, бөлу бас тиектерiн және станоктардың өзге де арнайы құрылғыларын қоса алғанда, тек қана немесе негiзiнен 8464-тауарлық позициясының жабдықтарына арналған бөлiктер мен керек-жарақтар; қол аспаптарының барлық түрлерiне арналған жұмыс аспаптарын бекiту құрылғылары
158.
8467 11 900 0**, 8467 21 910 0**, 8467 29 510 0**
медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын электр қозғалтқышы бар қол аспаптары, өзгелері
159.
8467 89 000 0**-ден
медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын фрезерлеуге арналған электр қол аспаптары
160.
8471 49 000 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын жүйелер түрінде жеткізілетін өзге есептеу машиналары
161.
8474**-тен
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын ұнтақ күйдегi минералдық өнiмдердi ұсақтауға, ұнтақтауға, қосуға немесе араластыруға арналған жабдықтар (түйіршіктегіштер); агломерациялауға, қалыптауға немесе құюға арналған жабдықтар, олардың бөліктері

162.
Из 8477**
оборудование для обработки резины или пластмасс или производства продукции из этих материалов, в другом месте данной группы не поименованное, используемое при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
163.
Из 8479 89 970 7**
машины и механические приспособления, прочие, используемые при производстве медицинских изделий
164.
Из 8480 71 000 0**
формы для литья резины или пластмасс, используемые при производстве медицинских изделий
165.
Из 8481*
краны, клапаны, вентили и аналогичная арматура для лечебных трубопроводов, котлов, резервуаров или аналогичных емкостей, включая редукционные и терморегулируемые клапаны, используемые для медицинских целей
166.
Из 8481**
краны, клапаны, вентили и аналогичная арматура для лечебных трубопроводов, котлов, резервуаров или аналогичных емкостей, включая редукционные и терморегулируемые клапаны, используемые в медицинском оборудовании, медицинских изделиях и системах лечебного газоснабжения, при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
Группа 85. Электрические машины и оборудование, их части; звукозаписывающая и звуковоспроизводящая аппаратура, аппаратура для записи и воспроизведения телевизионного изображения и звука, их части и принадлежности
167.
8509*
молокоотсосы портативные бытовые электрические со встроенным электродвигателем
168.
8514*
печи и камеры лабораторные электрические, используемые в медицинских целях
169.
8514**
печи и камеры лабораторные электрические, используемые в медицинских целях, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
170.
8516*
электрические водонагреватели безынерционные или аккумулирующие, электронагреватели погружные, предназначенные для использования в медицине
171.
8516**
электрические водонагреватели безынерционные или аккумулирующие, электронагреватели погружные, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
172.
8517 62 000 9*
аппаратура для системы проводной связи или цифровых проводных систем, используемая для медицинских целей
173.
8517 62 000 9**
аппаратура для системы проводной связи или цифровых проводных систем, используемая при производстве медицинских изделий
174.
8525 81 300 0*, 8525 82 300 0*, 8525 83 300 0*, 8525 89 300 0*
устройства для цифровой регистрации низкояркостных изображений, используемые для медицинских целей
175.
8525 81 300 0**, 8525 82 300 0**, 8525 83 300 0**, 8525 89 300 0**
устройства для цифровой регистрации низкояркостных изображений, используемые при производстве медицинских изделий

162.
8477**-ден
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын резеңкенi немесе пластмассаны өңдеуге немесе осы материалдардан өнiм шығаруға арналған, аталған топтың басқа жерiнде аталмаған және енгiзiлмеген жабдықтар
163.
8479 89 970 7**-ден
медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын машиналар және механикалық құрылғылар, өзгелері
164.
8480 71 000 0**-ден
медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын резеңке немесе пластмасса құюға арналған қалыптар
165.
8481*-ден
медициналық мақсаттарда пайдаланылатын редукциялық және термореттегiш клапандарды қоса алғанда, емдік құбырларға, қазандықтарға, резервуарларға немесе осыған ұқсас ыдыстарға арналған шүмектер, клапандар, шұралар және осыған ұқсас арматура
166.
8481**-ден
медициналық жабдықтарда, медициналық бұйымдарда және емдік газбен қамтамасыз ету жүйелерінде, фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын редукциялық және термореттегiш клапандарды қоса алғанда, емдік құбырларға, қазандықтарға, резервуарларға немесе осыған ұқсас ыдыстарға арналған шүмектер, клапандар, шұралар және осыған ұқсас арматура
85-топ. Электр машиналары мен жабдықтар, олардың бөліктері; дыбыс жазғыш және дыбыс шығарғыш аппараттар, телевизиялық бейне мен дыбысты жазуға және шығаруға арналған аппараттар, олардың бөліктері мен керек-жарақтары
167.
8509*
орнатылған электр қозғалтқышы бар портативті тұрмыстық электр сүтсорғыштар
168.
8514*
медициналық мақсаттарда пайдаланылатын зертханалық электр пештері мен камералары
169.
8514**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын зертханалық электр пештері мен камералары
170.
8516*
медицинада пайдалануға арналған инерциясыз немесе жинақтауыш электрмен су жылытқыштар, батырмалы электр жылытқыштар
171.
8516**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын инерциясыз немесе жинақтауыш электрмен су жылытқыштар, батырмалы электр жылытқыштар
172.
8517 62 000 9*
медициналық мақсаттар үшін пайдаланылатын сымды байланыс жүйесіне немесе цифрлық сымды жүйелерге арналған аппаратура
173.
8517 62 000 9**
медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын сымды байланыс жүйесіне немесе цифрлық сымды жүйелерге арналған аппаратура
174.
8525 81 300 0*, 8525 82 300 0*, 8525 83 300 0*, 8525 89 300 0*
медициналық мақсаттар үшін пайдаланылатын жарықтығы төмен бейнелерді цифрлық тіркеуге арналған құрылғылар
175.
8525 81 300 0**, 8525 82 300 0**, 8525 83 300 0**, 8525 89 300 0**
медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын жарықтығы төмен бейнелерді цифрлық тіркеуге арналған құрылғылар

176.
8528 59 900 9*
мониторы, используемые для медицинских целей
177.
8528 59 900 9**
мониторы, используемые при производстве медицинских изделий
178.
8537*
пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания для электрической аппаратуры прочие, оборудованные двумя или более устройствами, для управления или распределения электрического тока, в том числе включающие в себя приборы или устройства группы 90 и цифровые аппараты управления, кроме коммутационных устройств товарной позиции 8517, используемые для медицинских целей; их части
179.
8537**
пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания для электрической аппаратуры прочие, оборудованные двумя или более устройствами, для управления или распределения электрического тока, в том числе включающие в себя приборы или устройства группы 90 и цифровые аппараты управления, кроме коммутационных устройств товарной позиции 8517; их части, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
180.
8538*
части, предназначенные исключительно или в основном для аппаратуры товарной позиции 8537; их части, используемые для медицинских целей
181.
8538**
части, предназначенные исключительно или в основном для аппаратуры товарной позиции 8537; их части, используемые при производстве медицинских изделий
182.

176.
8528 59 900 9*
медициналық мақсаттар үшін пайдаланылатын мониторлар
177.
8528 59 900 9**
медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын мониторлар
178.
8537*
медициналық мақсаттар үшін пайдаланылатын 8517-тауарлық позициясының жалғау құрылғыларынан өзге, электр тогын басқаруға немесе бөлуге арналған екі немесе одан көп, соның ішінде 90-топтың аспаптарын немесе құрылғыларын және цифрлы өзгеру аппараттарын қамтитын құрылғыларымен жабдықталған пульттер, панельдер, консольдар, үстелдер, бөлу қалқандары мен өзге де электр аппаратурасына арналған тұғыршалар; олардың бөліктері
179.
8537**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын 8517-тауарлық позициясының жалғау құрылғыларынан өзге, электр тогын басқаруға немесе бөлуге арналған екі немесе одан көп, соның ішінде 90-топтың аспаптарын немесе құрылғыларын және цифрлы өзгеру аппараттарын қамтитын құрылғыларымен жабдықталған пульттер, панельдер, консольдар, үстелдер, бөлу қалқандары мен өзге де электр аппаратурасына арналған тұғыршалар; олардың бөліктері
180.
8538*
медициналық мақсаттар үшін пайдаланылатын, тек қана немесе негізінен 8537-тауарлық позициясының аппаратурасына арналған бөлшектер; олардың бөліктері
181.
8538**
медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, тек қана немесе негізінен 8537-тауарлық позициясының аппаратурасына арналған бөлшектер; олардың бөліктері
182.

8539 49 000 0*
8539 51 101 1*, 8539 51 102 1*, 8539 51 109 1*, 8539 51 201 1*, 8539 51 202 1*, 8539 51 209 1*, 8539 51 401 1*, 8539 51 402 1*, 8539 51 409 1*, 8539 90 800 1*
лампы ультрафиолетового или инфракрасного излучения, применяемые в медицине
183.
8539 49 000 0**
8539 51 101 1**, 8539 51 102 1**, 8539 51 109 1**, 8539 51 201 1**, 8539 51 202 1**, 8539 51 209 1**, 8539 51 401 1**, 8539 51 402 1**, 8539 51 409 1**, 8539 90 800 1**
лампы ультрафиолетового или инфракрасного излучения, применяемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
Группа 87. Средства наземного транспорта, кроме железнодорожного или трамвайного подвижного состава, и их части и принадлежности

8539 49 000 0*
8539 51 101 1*, 8539 51 102 1*, 8539 51 109 1*, 8539 51 201 1*, 8539 51 202 1*, 8539 51 209 1*, 8539 51 401 1*, 8539 51 402 1*, 8539 51 409 1*, 8539 90 800 1*
медицинада қолданылатын ультракүлгін немесе инфрақызыл сәулелі шамдар
183.
8539 49 000 0**
8539 51 101 1**, 8539 51 102 1**, 8539 51 109 1**, 8539 51 201 1**, 8539 51 202 1**, 8539 51 209 1**, 8539 51 401 1**, 8539 51 402 1**, 8539 51 409 1**, 8539 90 800 1**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын ультракүлгін және инфрақызыл сәулелі шамдар
87-топ. Темір жол немесе трамвай жылжымалы құрамынан өзге, жермен жүретін көлік құралдары және олардың бөліктері мен керек-жарақтары

184.
8705 90 800 5*
моторные транспортные средства новые, используемые для медицинских целей (передвижные медицинские комплексы)
185.
8705 90 800 5**
моторные транспортные средства новые, используемые для медицинских целей (передвижные медицинские комплексы), используемые при производстве медицинских изделий
186.
8707 90 900 9**
кузовы-фургоны для передвижных медицинских комплексов, используемые при производстве медицинских изделий
187.
8713*
коляски для людей, не способных передвигаться, оснащенные или не оснащенные двигателем или другими механическими устройствами для передвижения
188.
8714 20 000 0*
части и принадлежности колясок для людей, не способных передвигаться
189.
8714 20 000 0**
части и принадлежности колясок для людей, не способных передвигаться, используемые при производстве медицинских изделий
Группа 90. Инструменты и аппараты оптические, фотографические, кинематографические, измерительные, контрольные, прецизионные, медицинские или хирургические; их части и принадлежности
190.
9001 30 000 0*
линзы контактные, используемые в медицинских целях
191.
9001 40 410 0*, из 9001 40 490 0*
линзы для очков из стекла, коррекции зрения, обработанные с обеих сторон, однофокальные, мультифокальные (многофокальные), трансфокальные, используемые при производстве медицинских изделий
192.
9001 40 410 0**, из 9001 40 490 0**
линзы для очков из стекла, коррекции зрения, обработанные с обеих сторон, однофокальные, мультифокальные (многофокальные), трансфокальные, используемые при производстве медицинских изделий
193.
9001 50 410 0*, 9001 50 490 0*
линзы для очков из прочих материалов, коррекции зрения, обработанные с обеих сторон, однофокальные, мультифокальные (многофокальные), трансфокальные, используемые при производстве медицинских изделий
194.
9001 50 410 0**, 9001 50 490 0**
линзы для очков из прочих материалов, коррекции зрения, обработанные с обеих сторон, однофокальные, мультифокальные (многофокальные), трансфокальные, используемые при производстве медицинских изделий
195.
Из 9002*
линзы, призмы, зеркала и прочие оптические элементы из любого материала, используемые в медицине, медицинских изделиях
196.
Из 9002**
линзы, призмы, зеркала и прочие оптические элементы из любого материала, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
197.
Из 9003 (кроме 9003 19 000 1)*
оправы и арматура для очков, защитных очков (кроме солнцезащитных) или аналогичных оптических приборов и их части

184.
8705 90 800 5*
медициналық мақсаттар үшін пайдаланылатын жаңа қозғалтқышты көлік құралдары (жылжымалы медициналық кешендер)
185.
8705 90 800 5**
медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, медициналық мақсаттар үшін пайдаланылатын жаңа қозғалтқышты көлік құралдары (жылжымалы медициналық кешендер)
186.
8707 90 900 9**
медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын жылжымалы медициналық кешендерге арналған шанақтар-фургондар
187.
8713*
қозғалтқышпен немесе өзге де қозғау тетіктерімен жарақталған немесе жарақталмаған, өздігінен қозғала алмайтын адамдарға арналған арбалар
188.
8714 20 000 0*
өздігінен қозғала алмайтын адамдарға арналған арбалардың бөлшектері мен керек-жарақтары
189.
8714 20 000 0**
медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, өздігінен қозғала алмайтын адамдарға арналған арбалардың бөлшектері мен керек-жарақтары
90-топ. Оптикалық, фотографиялық, кинематографиялық, өлшеу, бақылау, дәл өлшеу, медициналық немесе хирургиялық құрал-жабдықтар мен аппараттар; олардың бөліктері мен керек-жарақтары
190.
9001 30 000 0*
медициналық мақсаттарда пайдаланылатын контактілі линзалар
191.
9001 40 410 0*, 9001 40 490 0*-ден
медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, екі жағынан өңделген, бір фокальды, мультифокальды (көпфокальды) трансфокальды, шыныдан жасалған, көру қабілетін түзетуге арналған көзілдірік линзалары
192.
9001 40 410 0**, 9001 40 490 0**
медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, екі жағынан өңделген, бір фокальды, мультифокальды (көпфокальды) трансфокальды, шыныдан жасалған, көру қабілетін түзетуге арналған көзілдірік линзалары
193.
9001 50 410 0*, 9001 50 490 0*
медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, екі жағынан өңделген, бір фокальды, мультифокальды (көпфокальды) трансфокальды, өзге де материалдардан жасалған, көру қабілетін түзетуге арналған көзілдік линзалары
194.
9001 50 410 0**, 9001 50 490 0**
медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, екі жағынан өңделген, бір фокальды, мультифокальды (көпфокальды) трансфокальды, өзге де материалдардан жасалған, көру қабілетін түзетуге арналған көзілдірік линзалары
195.
9002*-ден
медицинада, медициналық бұйымдарда пайдаланылатын линзалар, призмалар, айналар және кез келген материалдан жасалған өзге де оптикалық элементтер
196.
9002**-ден
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын линзалар, призмалар, айналар және кез келген материалдан жасалған өзге де оптикалық элементтер
197.
9003 (9003 19 000 1-ді қоспағанда)*-тен
көзiлдiрiктерге, қорғаушы көзiлдiрiктерге (күннен қорғайтын көзілдіріктерден басқа) немесе ұқсас оптикалық аспаптарға арналған ілдіріктер мен арматуралар және олардың бөлiктерi

198.
Из 9003 (кроме 9003 19 000 1)**
оправы и арматура для очков, защитных очков (кроме солнцезащитных) или аналогичных оптических приборов и их части, используемые при производстве медицинских изделий
199.
Из 9004 (кроме 9004 10)*
очки, защитные очки (кроме солнцезащитных) и аналогичные оптические приборы, корректирующие зрение
200.
Из 9004 (кроме 9004 10)**
очки, защитные очки (кроме солнцезащитных) и аналогичные оптические приборы, корректирующие зрение, используемые при производстве медицинских изделий
201.
9006 30 000 0*
фотокамеры, специально предназначенные для медицинского, хирургического обследования внутренних органов
202.
9006 30 000 0**
фотокамеры, специально предназначенные для медицинского, хирургического обследования внутренних органов, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
203.
9006 91 000 0*
устройства регистрации изображения, их части и принадлежности, используемые для медицинских целей
204.
9006 91 000 0**
устройства регистрации изображения, их части и принадлежности, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
205.
Из 9010*
аппаратура и прочее оборудование для фотолабораторий, негатоскопы, проявочные машины, используемые в медицинских целях
206.
Из 9010**
аппаратура и прочее оборудование для фотолабораторий, негатоскопы, проявочные машины, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
207.
Из 9011*
микроскопы оптические сложные, используемые в медицинских целях
208.
Из 9011**
микроскопы оптические сложные; их части и принадлежности, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
209.
Из 9016 00*
весы чувствительностью 0,05 г или выше, с разновесами или без них, их части и принадлежности, для медицинских целей
210.
Из 9016 00**
весы чувствительностью 0,05 г или выше, с разновесами или без них, их части и принадлежности, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
211.
Из 9018*
приборы и устройства, применяемые в медицине, хирургии, стоматологии, включая сцинтиграфическую аппаратуру, аппаратура электромедицинская прочая и приборы для исследования зрения (кроме соляриев), в том числе запасные части и комплектующие, входящие в состав медицинских изделий

198.
9003 (9003 19 000 1-ді қоспағанда)**-тен
медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын көзiлдiрiктерге, қорғаушы көзiлдiрiктерге (күннен қорғайтын көзілдіріктерден басқа) немесе ұқсас оптикалық аспаптарға арналған ілдіріктер мен арматуралар және олардың бөлiктерi
199.
9004 (9004 10-ды қоспағанда)*-тен
көзілдіріктер, қорғаушы көзілдіріктер (күннен қорғайтын көзілдіріктерден басқа) мен көру қабілетін түзетуші осындай оптикалық аспаптар
200.
9004 (9004 10-ды қоспағанда)**-тен
медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын көзілдіріктер, қорғаушы көзілдіріктер (күннен қорғайтын көзілдіріктерден басқа) мен көру қабілетін түзетуші осындай оптикалық аспаптар
201.
9006 30 000 0*
iшкi органдарды медициналық, хирургиялық тексеруге арналған фотокамералар
202.
9006 30 000 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, iшкi органдарды медициналық, хирургиялық тексеруге арналған фотокамералар
203.
9006 91 000 0*
медициналық мақсаттар үшін пайдаланылатын бейнелерді тіркеу құрылғылары, олардың бөліктері мен керек-жарақтары
204.
9006 91 000 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын бейнелерді тіркеу құрылғылары, олардың бөліктері мен керек-жарақтары
205.
9010*-нан
медициналық мақсаттарда пайдаланылатын, фотозертханаларға арналған аппаратура мен өзге де жабдықтар, негатоскоптар, басып шығару машиналары
206.
9010**-нан
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, фотозертханаларға арналған аппаратура мен өзге де жабдықтар, негатоскоптар, басып шығару машиналары
207.
9011*-ден
медициналық мақсаттарда пайдаланылатын күрделі оптикалық микроскоптар
208.
9011**-ден
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын күрделі оптикалық микроскоптар, олардың бөліктері мен керек-жарақтары
209.
9016 00*-ден
медициналық мақсаттарға арналған әртүрлi теңдестірушілері бар немесе оларсыз сезiмталдығы 0,05 г немесе одан астам таразылар, олардың бөліктері мен керек-жарақтары
210.
9016 00**-ден
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, әртүрлi теңдестірушілері бар немесе оларсыз сезiмталдығы 0,05 г немесе одан астам таразылар, олардың бөліктері мен керек-жарақтары
211.
9018*-ден
сцинтиграфиялық аппаратураны қоса алғанда, медицинада, хирургияда, стоматологияда қолданылатын аспаптар мен құрылғылар, өзге де электромедициналық аппаратура және көру қабілетін зерттеуге арналған аспаптар (солярийден басқа), оның ішінде медициналық бұйымдардың құрамына кіретін қосалқы бөлшектер мен жиынтықтауыштар

212.
Из 9018**
приборы и устройства, применяемые в медицине, хирургии, стоматологии, включая сцинтиграфическую аппаратуру, аппаратура электромедицинская прочая и приборы для исследования зрения (кроме соляриев), в том числе запасные части и комплектующие, входящие в состав медицинских изделий, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
213.
Из 9019*
устройства для механотерапии; аппараты массажные; аппаратура для психологических тестов для определения способностей; аппаратура для озоновой, кислородной и аэрозольной терапии, искусственного дыхания или прочая терапевтическая дыхательная аппаратура
214.
9020 00 000 0*
оборудование дыхательное прочее и газовые маски, кроме защитных масок, без механических деталей и сменных фильтров для медицинских целей
215.
9021*
приспособления ортопедические, включая костыли, хирургические ремни и бандажи; шины и прочие приспособления для лечения переломов; части тела искусственные; аппараты слуховые и прочие приспособления, которые носятся на себе, с собой или имплантируются в тело для компенсации дефекта органа или его неработоспособности
216.
9021**
приспособления ортопедические, включая костыли, хирургические ремни и бандажи; шины и прочие приспособления для лечения переломов; части тела искусственные; аппараты слуховые и прочие приспособления, которые носятся на себе, с собой или имплантируются в тело для компенсации дефекта органа или его неработоспособности; части и принадлежности, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
217.
Из 9022*
аппаратура, основанная на использовании рентгеновского, альфа-, бета- или гамма-излучений, предназначенная для медицинского, хирургического, стоматологического использования, включая аппаратуру рентгенографическую или радиотерапевтическую, рентгеновские трубки и прочие генераторы рентгеновского излучения, генераторы высокого напряжения, щиты и пульты управления, экраны, столы, кресла и аналогичные изделия для обследования или лечения, в том числе запасные части и комплектующие, входящие в состав указанной аппаратуры и изделий
218.
Из 9022**
аппаратура, основанная на использовании рентгеновского, альфа-, бета- или гамма-излучений, предназначенная для медицинского, хирургического, стоматологического использования, включая аппаратуру рентгенографическую или радиотерапевтическую, рентгеновские трубки и прочие генераторы рентгеновского излучения, генераторы высокого напряжения, щиты и пульты управления, экраны, столы, кресла и аналогичные изделия для обследования или лечения, в том числе запасные части и комплектующие, входящие в состав указанной аппаратуры и изделий, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий

212.
9018**-ден
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын сцинтиграфиялық аппаратураны қоса алғанда, медицинада, хирургияда, стоматологияда қолданылатын аспаптар мен құрылғылар, өзге де электромедициналық аппаратура және көру қабілетін зерттеуге арналған аспаптар (солярийден басқа), оның ішінде медициналық бұйымдардың құрамына кіретін қосалқы бөлшектер мен жиынтықтауыштар
213.
9019*-дан
механикалық терапияға арналған құрылғылар; массаждық аппараттар; қабілеттерді анықтауға арналған психологиялық тестілерге арналған аппаратура; озонмен, оттегімен және аэрозольмен емдеуге, қолдан тыныс алдыруға арналған аппаратура немесе өзге де терапевтiк тыныс алу аппаратурасы
214.
9020 00 000 0*
медициналық мақсаттарға арналған механикалық тетiктерi мен ауыстырмалы сүзгiлерi жоқ қорғағыш бетперделерден тыс өзге де тыныс алу жабдықтары мен газ бетперделері
215.
9021*
балдақтарды, хирургиялық белдіктерді және бандаждарды қоса алғанда, бейімделген ортопедиялық құралдар; сынықтарды емдеуге арналған шиналар және өзге де бейімделген құралдар; жасанды дене мүшелері; есту аппараттары мен жетілмеген органды немесе оның кемістігін өтеу үшін өзімен алып жүретін немесе денеге салынатын өзге де аппараттар
216.
9021**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын балдақтарды, хирургиялық белдіктерді және бандаждарды қоса алғанда, бейімделген ортопедиялық құралдар; сынықтарды емдеуге арналған шиналар және өзге де бейімделген құралдар; жасанды дене мүшелері; есту аппараттары мен жетілмеген органды немесе оның кемістігін өтеу үшін өзімен алып жүретін немесе денеге салынатын өзге де аппараттар; бөлшектер мен керек-жарақтар
217.
9022*-ден
рентгенографиялық немесе радиотерапевтiк аппаратураны, рентгендiк түтiктердi және өзге де рентгендiк сәулелену генераторларын, кернеуi жоғары генераторларды, өзгеру қалқандары мен пульттерiн, экрандарды, тексеруге немесе емдеуге арналған үстелдерді, креслоларды қоса алғанда, рентгендiк, альфа-, бета- немесе гамма-сәулелендiруді пайдалануға негiзделген, медициналық, хирургиялық, стоматологиялық пайдалануға арналған аппаратура, оның ішінде көрсетілген аппаратура мен бұйымдардың құрамына кіретін қосалқы бөлшектер мен жиынтықтауыштар
218.
9022**-ден
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын рентгенографиялық немесе радиотерапевтiк аппаратураны, рентгендiк түтiктердi және өзге де рентгендiк сәулелену генераторларын, кернеуi жоғары генераторларды, өзгеру қалқандары мен пульттерiн, экрандарды, тексеруге немесе емдеуге арналған үстелдерді, креслоларды қоса алғанда, рентгендiк, альфа-, бета- немесе гамма-сәулелендiруді пайдалануға негiзделген, медициналық, хирургиялық, стоматологиялық пайдалануға арналған аппаратура, оның ішінде көрсетілген аппаратура мен бұйымдардың құрамына кіретін қосалқы бөлшектер мен жиынтықтауыштар

219.
9024 80 190 0**
машины и устройства для испытаний на твердость, прочность или другие механические свойства материалов (приборы для измерения твердости и прочности таблеток), используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
220.
Из 9025*
ареометры, термометры, барометры, гигрометры, психрометры с записывающим устройством или без него для медицинских целей
221.
Из 9025**
ареометры, термометры, барометры, гигрометры, психрометры с записывающим устройством или без него для медицинских целей и используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
222.
Из 9026**
приборы и аппаратура для измерения или контроля расхода, уровня, давления или других переменных характеристик жидкостей или газов, применяемых при производстве фармацевтической продукции и оборудования системы лечебного газоснабжения
223.
Из 9027*
приборы и аппаратура для химического анализа (например поляриметры, рефрактометры, спектрометры, газо- или дымоанализаторы); приборы и аппаратура для измерения или контроля вязкости, пористости, расширения, поверхностного натяжения или аналогичные; приборы и аппараты для измерения или контроля количества тепла, звука или света (включая экспонометры); микротомы; применяемые для медицинских целей, части и принадлежности к ним
224.
9027**
приборы и аппаратура для химического анализа (например поляриметры, рефрактометры, спектрометры, газо- или дымоанализаторы); приборы и аппаратура для измерения или контроля вязкости, пористости, расширения, поверхностного натяжения или аналогичные; приборы и аппараты для измерения или контроля количества тепла, звука или света (включая экспонометры); микротомы; принадлежности к ним, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
225.
9030 10 000 0*
приборы и аппаратура для обнаружения или измерения ионизирующих излучений, используемые в медицине
226.
9030 10 000 0**
приборы и аппаратура для обнаружения или измерения ионизирующих излучений, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
227.
Из 9031*
измерительные или контрольные приборы, применяемые в медицине
228.
Из 9031**
измерительные или контрольные приборы, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий

219.
9024 80 190 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, материалдардың қаттылығын, берiктiгiн немесе өзге де механикалық қасиеттерін сынауға арналған машиналар мен құрылғылар (таблеткалардың қаттылығы мен беріктігін өлшеуге арналған аспаптар)
220.
9025*-тен
медициналық мақсаттарға арналған жазатын қондырғылары бар немесе жоқ ареометрлер, термометрлер, барометрлер, гигрометрлер және психрометрлер
221.
9025**-тен
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, медициналық мақсаттарға арналған жазатын қондырғылары бар немесе жоқ ареометрлер, термометрлер, барометрлер, гигрометрлер және психрометрлер
222.
9026**-дан
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын сұйықтар немесе газдардың шығынын, деңгейiн, қысымын немесе өзге де өзгермелi сипаттамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар немесе аппаратуралар және емдік газбен қамтамасыз ету жабдықтары
223.
9027*-ден
медициналық мақсаттар үшін қолданылатын, химиялық талдауға арналған аспаптар мен аппаратура (мысалы, поляриметрлер, рефрактометрлер, спектрометрлер, газ немесе түтін талдағыштар); тұтқырлығын, кеуектілігін, кеңейтілуін, бетінің созылуын немесе осындайларды өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратуралар; жылудың, дыбыстың немесе жарықтың мөлшерiн өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппараттар (экспонометрлердi қоса алғанда); микротомдар; бөлшектер мен оларға керек-жарақтар
224.
9027**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын химиялық талдауға арналған аспаптар мен аппаратура (мысалы, поляриметрлер, рефрактометрлер, спектрометрлер, газ немесе түтін талдағыштар); тұтқырлығын, кеуектілігін, кеңейтілуін, бетінің созылуын немесе осындайларды өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратуралар; жылудың, дыбыстың немесе жарықтың мөлшерiн өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппараттар (экспонометрлердi қоса алғанда); микротомдар; оларға керек-жарақтар
225.
9030 10 000 0*
медицинада пайдаланылатын, иондаушы сәулелердi табуға және өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратуралар
226.
9030 10 000 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын иондаушы сәулелердi табуға және өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратуралар
227.
9031*-ден
медицинада қолданылатын, өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар
228.
9031**-ден
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын, өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар

229.
Из 9032 10*
термостаты, применяемые в медицине
230.
Из 9032 10**
термостаты, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
231.
9033 000 00 0*
части и принадлежности (в другом месте данной группы не поименованные или не включенные) к машинам, приборам, инструментам или аппаратуре группы 90, используемые в медицинских целях
232.
9033 000 00 0**
части и принадлежности (в другом месте данной группы не поименованные или не включенные) к машинам, приборам, инструментам или аппаратуре группы 90, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
Группа 91. Часы всех видов и их части
233.
9106 90 000 0*
таймеры технологического процесса, секундомеры, не предназначенные для ношения на себе или с собой, и аналогичные устройства, применяемые в медицине
234.

229.
9032 10*-нан
медицинада қолданылатын термостаттар
230.
9032 10**-нан
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын термостаттар
231.
9033 000 00 0*
медициналық мақсаттарда пайдаланылатын 90-топтағы машиналарға, аспаптарға, құралдарға немесе аппаратураға бөлшектер мен керек-жарақтар (осы топтың өзге жерінде аталмаған немесе енгізілмеген)
232.
9033 000 00 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын 90-топтағы машиналарға, аспаптарға, құралдарға немесе аппаратураға бөлшектер мен керек-жарақтар (осы топтың өзге жерінде аталмаған немесе енгізілмеген)
91-топ. Барлық түрдегі сағаттар және олардың бөлшектері
233.
9106 90 000 0*
медицинада қолданылатын технологиялық процесс таймерлері, тағуға немесе өзімен бірге алып жүруге арналмаған секундомерлер және соған ұқсас құрылғылар
234.

9106 90 000 0**
таймеры технологического процесса, секундомеры, не предназначенные для ношения на себе или с собой, и аналогичные устройства, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
Группа 94. Мебель; постельные принадлежности, матрацы, основы матрацные, диванные подушки и аналогичные набивные принадлежности мебели; лампы и осветительное оборудование, в другом месте не поименованные или не включенные; световые вывески, световые таблички с именем или названием, или адресом и аналогичные изделия; сборные строительные конструкции
235.
Из 9402*
мебель медицинская, хирургическая, стоматологическая (например, операционные столы, столы для осмотра, больничные койки с механическими приспособлениями, стоматологические кресла), части вышеупомянутых изделий
236.
Из 9402**
мебель медицинская, хирургическая, стоматологическая (например, операционные столы, столы для осмотра, больничные койки с механическими приспособлениями, стоматологические кресла), части вышеупомянутых изделий, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
237.
Из 9403*
мебель прочая и ее части, применяемые в медицине
238.
Из 9403**
мебель прочая и ее части, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
239.

9106 90 000 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын технологиялық процесс таймерлері, тағуға немесе өзімен бірге алып жүруге арналмаған секундомерлер және соған ұқсас құрылғылар
94-топ. Жиһаз; төсек керек-жарақтары, матрацтар, матрастық негіздер, диван жастықтары және соған ұқсас жиһаздық керек-жарақтары; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген шамдар мен жарықтандыру жабдықтары; жарықтық маңдайша жазулар, аты немесе атауы немесе мекенжайы көрсетілген жарықтық табличкалар және ұқсас бұйымдар; жиналмалы құрылыс конструкциялары
235.
9402*-ден
медициналық, хирургиялық, стоматологиялық жиhаз (мысалы, операцияға арналған үстелдер, қарауға арналған үстелдер, механикалық қондырғылары бар ауруханалық төсектер, стоматологиялық креслолар); жоғарыда көрсетiлген бұйымдардың бөлiктерi
236.
9402**-ден
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын медициналық, хирургиялық, стоматологиялық жиhаз (мысалы, операцияға арналған үстелдер, қарауға арналған үстелдер, механикалық қондырғылары бар ауруханалық төсектер, стоматологиялық креслолар); жоғарыда көрсетiлген бұйымдардың бөлiктерi
237.
9403*-тен
медицинада қолданылатын өзге де жиhаз және оның бөлшектері
238.
9403**-тен
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын өзге де жиhаз және оның бөлшектері
239.

9405 19 001 1*, 9405 11 001 1*, 9405 19 001 3*, 9405 11 002 1*, 9405 19 002 1*, 9405 19 003 1*, 9405 11 003 1*, 9405 19 003 3*, 9405 29 001 1*, 9405 21 001 1*, 9405 29 001 3*, 9405 21 002 1*, 9405 29 002 1*, 9405 29 003 1*, 9405 21 003 1*, 9405 29 003 3*, 9405 41 001 1*, 9405 49 002 1*, 9405 49 002 3*, 9405 41 002 1*, 9405 42 002 1*, 9405 42 003 1*, 9405 49 001 1*, 9405 49 002 5*, 9405 49 003 1*, 9405 49 003 3*, 9405 49 003 5*, 9405 91 900 1*, 9405 92 000 1*,9405 99 000 1*, 9405 41 003 1*, 9405 42 001 1*
лампы и осветительное оборудование, лампы узконаправленного света и их части, применяемые в медицине
240.

9405 19 001 1*, 9405 11 001 1*, 9405 19 001 3*, 9405 11 002 1*, 9405 19 002 1*, 9405 19 003 1*, 9405 11 003 1*, 9405 19 003 3*, 9405 29 001 1*, 9405 21 001 1*, 9405 29 001 3*, 9405 21 002 1*, 9405 29 002 1*, 9405 29 003 1*, 9405 21 003 1*, 9405 29 003 3*, 9405 41 001 1*, 9405 49 002 1*, 9405 49 002 3*, 9405 41 002 1*, 9405 42 002 1*, 9405 42 003 1*, 9405 49 001 1*, 9405 49 002 5*, 9405 49 003 1*, 9405 49 003 3*, 9405 49 003 5*, 9405 91 900 1*, 9405 92 000 1*,9405 99 000 1*, 9405 41 003 1*, 9405 42 001 1*
медицинада қолданылатын шамдар мен жарықтандырғыш жабдықтар, жарықты тік бағыттайтын шамдар және олардың бөлшектері
240.

9405 19 001 1**, 9405 11 001 1**, 9405 19 001 3**, 9405 11 002 1**, 9405 19 002 1**, 9405 19 003 1**, 9405 11 003 1**, 9405 19 003 3**, 9405 29 001 1**, 9405 21 001 1**, 9405 29 001 3**, 9405 21 002 1**, 9405 29 002 1**, 9405 29 003 1**, 9405 21 003 1**, 9405 29 003 3**, 9405 41 001 1**, 9405 49 002 1**, 9405 49 002 3**, 9405 41 002 1**, 9405 42 002 1**, 9405 42 003 1*, 9405 49 001 1**, 9405 49 002 5**, 9405 49 003 1**, 9405 49 003 3**, 9405 49 003 5**, 9405 91 900 1**, 9405 92 000 1**,9405 99 000 1**, 9405 41 003 1**, 9405 42 001 1**
лампы и осветительное оборудование, лампы узконаправленного света и их части, применяемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
241.

9405 19 001 1**, 9405 11 001 1**, 9405 19 001 3**, 9405 11 002 1**, 9405 19 002 1**, 9405 19 003 1**, 9405 11 003 1**, 9405 19 003 3**, 9405 29 001 1**, 9405 21 001 1**, 9405 29 001 3**, 9405 21 002 1**, 9405 29 002 1**, 9405 29 003 1**, 9405 21 003 1**, 9405 29 003 3**, 9405 41 001 1**, 9405 49 002 1**, 9405 49 002 3**, 9405 41 002 1**, 9405 42 002 1**, 9405 42 003 1*, 9405 49 001 1**, 9405 49 002 5**, 9405 49 003 1**, 9405 49 003 3**, 9405 49 003 5**, 9405 91 900 1**, 9405 92 000 1**,9405 99 000 1**, 9405 41 003 1**, 9405 42 001 1**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын шамдар мен жарықтандырғыш жабдықтар, жарықты тік бағыттайтын шамдар және олардың бөлшектері
241.

9406 90 390 2**, 9406 90 900 1**
сборные строительные конструкции (чистые помещения), используемые в специальных производственных помещениях для производства фармацевтической продукции и медицинских изделий
Группа 96. Разные готовые изделия
242.
9608 20 000 0**
пластиковые маркеры с наконечниками из фетра и прочих пористых материалов, используемые при производстве фармацевтической продукции и медицинских изделий
Примечания:
* ставка налога на добавленную стоимость составляет с 1 января 2026 года 5 процентов, с 1 января 2027 года – 10 процентов и применяется при наличии:
лицензии на фармацевтическую или медицинскую деятельность или талона о приеме уведомления о начале или прекращении осуществления деятельности или определенных действий (далее – талон о приеме уведомления), выданного на оптовую реализацию медицинских изделий в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон), содержащихся в государственных информационных системах, получаемых из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных должностных лиц;
регистрации лекарственных средств на территории Республики Казахстан;
разрешительного документа, выданного в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-237/2020 "Об утверждении Правил ввоза на территорию Республики Казахстан и вывоза с территории Республики Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий и оказания государственной услуги "Выдача согласования и (или) заключения (разрешительного документа) на ввоз (вывоз) зарегистрированных и не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21749) в случаях импорта незарегистрированных лекарственных средств;
** ставка налога на добавленную стоимость составляет с 1 января 2026 года 5 процентов, с 1 января 2027 года – 10 процентов и применяется при наличии:
лицензии на фармацевтическую деятельность;
подтверждения целевого назначения товаров, выданного в соответствии с приказом исполняющего обязанности Заместителя Премьер-Министра – Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 30 марта 2023 года № 125-НҚ "Об утверждении Правил и формы подтверждения целевого назначения товаров" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32184).
_________________________________

9406 90 390 2**, 9406 90 900 1**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығаруға арналған арнайы өндірістік үй-жайларда пайдаланылатын жиналатын құрылыс конструкциялары (таза үй-жайлар)
96-топ. Әртүрлі дайын бұйымдар
242.
9608 20 000 0**
фармацевтикалық өнімдер мен медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын фетрден және өзге де кеуекті материалдардан жасалған ұшы бар пластик маркерлер
Ескертпелер:
* қосылған құн салығының мөлшерлемесі 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап 5 пайызды, 2027 жылғы 1 қаңтардан бастап 10 пайызды құрайды және:
фармацевтикалық немесе медициналық қызметке арналған лицензия немесе "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңында (бұдан әрі – Заң) белгіленген тәртіппен медициналық бұйымдарды көтерме саудада өткізуге берілген, тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті лауазымды тұлғалардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алынатын, қызметті немесе белгілі бір іс-қимылды жүзеге асырудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаны қабылдау туралы талон (бұдан әрі – хабарламаны қабылдау туралы талон);
дәрілік заттың Қазақстан Республикасының аумағында тіркелуі;
"Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету және "Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды әкелуге (әкетуге) келісім және (немесе) қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-237/2020 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 10 желтоқсанда № 21749 болып тіркелген) сәйкес берілген рұқсат беру құжаты болған кезде қолданылады;
** қосылған құн салығының мөлшерлемесі 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап 5 пайызды, 2027 жылғы 1 қаңтардан бастап 10 пайызды құрайды және:
фармацевтикалық қызметке лицензия;
"Тауарлардың нысаналы мақсатын растау қағидалары мен нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сауда және интеграция министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 30 наурыздағы № 125-НҚ бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 31 наурызда № 32184 болып тіркелген) сәйкес тауарлардың нысаналы мақсатының расталуы болған кезде қолданылады.