О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2024 года № 1134 "Об утверждении Плана мероприятий по проведению Года рабочих профессий"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2025 года № 1107
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2024 года № 1134 "Об утверждении Плана мероприятий по проведению Года рабочих профессий" следующие изменения:
в Плане мероприятий по проведению Года рабочих профессий, утвержденном указанным постановлением:
строку, порядковый номер 10, изложить в следующей редакции:
"
10
Шаг 10. Подведение итогов Года рабочих профессий с награждением победителей республиканского конкурса "Еңбек жолы" и участников проекта "Жұмысшы жастар аманаты". Концепт: республиканский конкурс "Еңбек жолы" проводится на региональном и республиканском уровнях в целях формирования позитивного общественного мнения о людях труда по 3 номинациям:
"Лучшая трудовая династия";
"Лучший наставник";
"Лучший молодой работник".
Торжественная церемония награждения по итогам республиканского конкурса "Еңбек жолы" состоится в рамках подведения итогов Года рабочих профессий
торжественное закрытие Года рабочих профессий с участием Главы государства
декабрь 2025 года
МТСЗН, МП, МНВО, МИИЦР, МЭПР, МТС, МВРИ, МЧС, МКИ, МЭ, МТ, МПС, МЗ, МСХ, акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента, НПП "Атамекен" (по согласованию), АО "Самрук-Қазына" (по согласованию), республиканское объединение профсоюзов (по согласованию), республиканское объединение работодателей (по согласованию), АО "Государственный фонд социального страхования" (по согласованию), АО "Центр развития трудовых ресурсов" (по согласованию)
в рамках предусмотренных средств РБ, за счет внебюджетных средств
";
примечание: расшифровку аббревиатур после строки "ООП – особые образовательные потребности" дополнить строкой следующего содержания:
"МИИЦР – Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов

"Жұмысшы мамандықтарының жылын өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 1134 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 1107 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жұмысшы мамандықтарының жылын өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 1134 қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жұмысшы мамандықтарының жылын өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспарында:
реттік нөмірі 10-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
10
10-қадам. "Еңбек жолы" республикалық конкурсының жеңімпаздары мен "Жұмысшы жастар аманаты" жобасының қатысушыларын марапаттай отырып, Жұмысшы мамандықтары жылының қорытындысын шығару.
Концепт: "Еңбек жолы" республикалық конкурсы еңбек адамдары туралы қоғамдық оң пікір қалыптастыру мақсатында өңірлік және республикалық деңгейлерде 3 номинация бойынша өткізіледі:
"Үздік еңбек әулеті";
"Үздік тәлімгер";
"Үздік жас жұмыскер".
"Еңбек жолы" республикалық конкурсының қорытындысы бойынша салтанатты марапаттау рәсімі Жұмысшы мамандықтары жылының қорытындысын шығару шеңберінде өтеді
Мемлекет басшысының қатысуымен Жұмысшы мамандықтары жылының салтанатты жабылуы
2025 жылғы желтоқсан
Еңбекмині, ОМ, ҒЖБМ, ЖИЦДМ, ЭТРМ, ТСМ, СРИМ, ТЖМ, МАМ, ЭМ, КМ, ӨҚМ, ДСМ, АШМ, облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша), "Самұрық-Қазына" АҚ (келісу бойынша), республикалық кәсіподақтар бірлестігі (келісу бойынша), республикалық жұмыс берушілер бірлестігі (келісу бойынша), "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" АҚ (келісу бойынша), "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" АҚ (келісу бойынша)
РБ-де көзделген қаражат шеңберінде, бюджеттен тыс қаражат есебінен
".
ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы "ЕБҚ – ерекше білім беру қажеттіліктері" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"ЖИЦДМ – Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов