О корректировке показателей республиканского бюджета на 2025 год и внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2024 года № 1046 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 – 2027 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2025 года № 1075
В соответствии со статьями 16, 93 и 98 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:

2025 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету және "2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 10 желтоқсандағы № 1046 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 10 желтоқсандағы № 1075 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2025 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 16, 93 және 98-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Осуществить корректировку показателей республиканского бюджета на 2025 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2024 года № 1046 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 – 2027 годы" следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному постановлению:
строки:
"
Всего:
1 982 792 850

1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 2025 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету жүзеге асырылсын.
2. "2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 10 желтоқсандағы № 1046 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
мына:
"
Барлығы:
1 982 792 850

8 690
Строительство пограничного отделения "Орталасты" по Восточно-Казахстанской области
4 261
Строительство пограничного отделения "Хамир" по Восточно-Казахстанской области
4 260
Строительство пограничного отделения "Балыкты булак" по Восточно-Казахстанской области
169
Костанайская область
470 534
Строительство пограничного отделения "Акбалшык" по Костанайской области
24 698
Строительство пограничного отделения "Кенерал" по Костанайской области
100 000
Строительство пограничного отделения "Кайрак" по Костанайской области
100 000
Строительство пограничного отделения "Бирлик" по Костанайской области
100 000
Павлодарская область
397 450
Строительство пограничного отделения "Рахат" по Павлодарской области
23 016
Строительство пограничного отделения "Баянауыл" по Павлодарской области
23 016
Строительство пограничного отделения "Амангельды" по Павлодарской области
23 017
Строительство пограничного отделения "Шарбакты" по Павлодарской области
165 626
Строительство пограничного отделения "Арлан" по Павлодарской области
162 775
Северо-Казахстанская область
2 460 804
Строительство пограничного отделения "Уялы" по Северо-Казахстанской области
19 629
Строительство пограничного отделения "им. Баян батыр" по Северо-Казахстанской области
255 218
Строительство пограничного отделения "Каскад" по Северо-Казахстанской области
244 852
Строительство пограничного отделения "Келтесай" по Северо-Казахстанской области
436 247
"
изложить в следующей редакции:
"
Актюбинская область
32 527
Строительство пограничного отделения "Айке" по Актюбинской области
16 265
Строительство пограничного отделения "Киялы" по Актюбинской области
16 262
Восточно-Казахстанская область
8 693
Строительство пограничного отделения "Орталасты" по Восточно-Казахстанской области
4 262
Строительство пограничного отделения "Хамир" по Восточно-Казахстанской области
4 261
Строительство пограничного отделения "Балыкты булак" по Восточно-Казахстанской области
170
Костанайская область
93 033
Строительство пограничного отделения "Акбалшык" по Костанайской области
24 697
Строительство пограничного отделения "Кенерал" по Костанайской области
7 500
Строительство пограничного отделения "Кайрак" по Костанайской области
7 500
Строительство пограничного отделения "Бирлик" по Костанайской области
7 500
Павлодарская область
84 046
Строительство пограничного отделения "Рахат" по Павлодарской области
23 015
Строительство пограничного отделения "Баянауыл" по Павлодарской области
23 015
Строительство пограничного отделения "Амангельды" по Павлодарской области
23 016
Строительство пограничного отделения "Шарбакты" по Павлодарской области
7 500
Строительство пограничного отделения "Арлан" по Павлодарской области
7 500
Северо-Казахстанская область

8 690
Шығыс Қазақстан облысы бойынша "Орталасты" шекара бөлімшесінің құрылысы
4 261
Шығыс Қазақстан облысы бойынша "Хамир" шекара бөлімшесінің құрылысы
4 260
Шығыс Қазақстан облысы бойынша "Балықты бұлақ" шекара бөлімшесінің құрылысы
169
Қостанай облысы
470 534
Қостанай облысы бойынша "Ақбалшық" шекара бөлімшесінің құрылысы
24 698
Қостанай облысы бойынша "Кенерал" шекара бөлімшесінің құрылысы
100 000
Қостанай облысы бойынша "Қайрақ" шекара бөлімшесінің құрылысы
100 000
Қостанай облысы бойынша "Бірлік" шекара бөлімшесінің құрылысы
100 000
Павлодар облысы
397 450
Павлодар облысы бойынша "Рахат" шекара бөлімшесінің құрылысы
23 016
Павлодар облысы бойынша "Баянауыл" шекара бөлімшесінің құрылысы
23 016
Павлодар облысы бойынша "Амангелді" шекара бөлімшесінің құрылысы
23 017
Павлодар облысы бойынша "Шарбақты" шекара бөлімшесінің құрылысы
165 626
Павлодар облысы бойынша "Арлан" шекара бөлімшесінің құрылысы
162 775
Солтүстік Қазақстан облысы
2 460 804
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Ұялы" шекара бөлімшесінің құрылысы
19 629
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Баян батыр атындағы" шекара бөлімшесінің құрылысы
255 218
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Каскад" шекара бөлімшесінің құрылысы
244 852
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Келтесай" шекара бөлімшесінің құрылысы
436 247
";
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Ақтөбе облысы
32 527
Ақтөбе облысы бойынша "Әйке" шекара бөлімшесінің құрылысы
16 265
Ақтөбе облысы бойынша "Қиялы" шекара бөлімшесінің құрылысы
16 262
Шығыс Қазақстан облысы
8 693
Шығыс Қазақстан облысы бойынша "Орталасты" шекара бөлімшесінің құрылысы
4 262
Шығыс Қазақстан облысы бойынша "Хамир" шекара бөлімшесінің құрылысы
4 261
Шығыс Қазақстан облысы бойынша "Балықты бұлақ" шекара бөлімшесінің құрылысы
170
Қостанай облысы
93 033
Қостанай облысы бойынша "Ақбалшық" шекара бөлімшесінің құрылысы
24 697
Қостанай облысы бойынша "Кенерал" шекара бөлімшесінің құрылысы
7 500
Қостанай облысы бойынша "Қайрақ" шекара бөлімшесінің құрылысы
7 500
Қостанай облысы бойынша "Бірлік" шекара бөлімшесінің құрылысы
7 500
Павлодар облысы
84 046
Павлодар облысы бойынша "Рахат" шекара бөлімшесінің құрылысы
23 015
Павлодар облысы бойынша "Баянауыл" шекара бөлімшесінің құрылысы
23 015
Павлодар облысы бойынша "Амангелді" шекара бөлімшесінің құрылысы
23 016
Павлодар облысы бойынша "Шарбақты" шекара бөлімшесінің құрылысы
7 500
Павлодар облысы бойынша "Арлан" шекара бөлімшесінің құрылысы
7 500
Солтүстік Қазақстан облысы

410 828 928
"
изложить в следующей редакции:
"
V.I. Республиканские бюджетные инвестиционные проекты
408 673 928
";
строку:
"
12
Транспорт и коммуникации
212 572 469
"
изложить в следующей редакции:
"
12
Транспорт и коммуникации
210 417 469
";
строки:
"
228
Министерство транспорта Республики Казахстан
151 709 959
003
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
100 809 504
032
За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
100 809 504
"
изложить в следующей редакции:
"
228
Министерство транспорта Республики Казахстан
149 554 959
003
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
98 654 504
032
За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
98 654 504
";
строки:
"
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Подстепное – Федоровка – граница РФ" 0-144 км
26 923 344
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр – Восток "Астана – Павлодар – Калбатау – Усть-Каменогорск"
756 797
Строительство моста через реку Иртыш на автомобильной дороге республиканского значения "Кызылорда – Павлодар – Успенка – граница РФ" км 1381
21 642 741
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр – Юг "Астана – Караганда – Балхаш – Курты – Капшагай – Алматы", участок "Курты – Бурылбайтал"
2 934 614
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр – Юг "Астана – Караганда – Балхаш – Курты – Капшагай – Алматы" участок "Балхаш – Бурылбайтал"
8 343 848
Реконструкция и проектно-изыскательские работы международного транзитного коридора "Западная Европа – Западный Китай"
36 000
Реконструкция автомобильной дороги "Каражал – Атасу" 0-28 км. Карагандинская область. Корректировка сметной документации
809 500
"
изложить в следующей редакции:
"
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Подстепное – Федоровка – граница РФ" 0-144 км
25 048 155
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр – Восток "Астана – Павлодар – Калбатау – Усть-Каменогорск"
517 819
Строительство моста через реку Иртыш на автомобильной дороге республиканского значения "Кызылорда – Павлодар – Успенка – граница РФ" км 1381
22 475 908
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр – Юг "Астана – Караганда – Балхаш – Курты – Капшагай – Алматы", участок "Курты – Бурылбайтал"
3 014 614
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр – Юг "Астана – Караганда – Балхаш – Курты – Капшагай – Алматы", участок "Балхаш – Бурылбайтал"
6 588 848
Реконструкция и проектно-изыскательские работы международного транзитного коридора "Западная Европа – Западный Китай"

410 828 928
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
V.I. Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар
408 673 928
";
мына:
"
12
Көлiк және коммуникация
212 572 469
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
12
Көлiк және коммуникация
210 417 469
";
мына:
"
228
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
151 709 959
003
Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
100 809 504
032
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен
100 809 504
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
228
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
149 554 959
003
Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
98 654 504
032
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен
98 654 504
";
мына:
"
0-144 км "Подстепное – Федоровка – РФ шекарасы" республикалық маңызы бар автомобиль жолын реконструкциялау
26 923 344
Орталық – Шығыс "Астана – Павлодар – Қалбатау – Өскемен" дәлізін реконструкциялау және жобалау-іздестіру
756 797
1381 км "Қызылорда – Павлодар – Успенка – РФ шекарасы" республикалық маңызы бар автомобиль жолында Ертіс өзені арқылы өтетін көпір салу
21 642 741
"Орталық – Оңтүстік" "Астана – Қарағанды – Балқаш – Күрті – Қапшағай – Алматы" дәлізін реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары, "Күрті – Бурылбайтал" учаскесі
2 934 614
"Орталық – Оңтүстік" "Астана – Қарағанды – Балқаш – Күрті – Қапшағай – Алматы" дәлізін реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары, "Балқаш – Бурылбайтал" учаскесі
8 343 848
"Батыс Еуропа – Батыс Қытай" халықаралық транзиттік дәлізін реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
36 000
Қарағанды облысы. 0-28 км "Каражал – Атасу" автомобиль жолын реконструкциялау. Сметалық құжаттаманы түзету
809 500
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
0-144 км "Подстепное – Федоровка – РФ шекарасы" республикалық маңызы бар автомобиль жолын реконструкциялау
25 048 155
Орталық – Шығыс "Астана – Павлодар – Қалбатау – Өскемен" дәлізін реконструкциялау және жобалау-іздестіру
517 819
1381 км "Қызылорда – Павлодар – Успенка – РФ шекарасы" республикалық маңызы бар автомобиль жолында Ертіс өзені арқылы өтетін көпір салу
22 475 908
"Орталық – Оңтүстік" "Астана – Қарағанды – Балқаш – Күрті – Қапшағай – Алматы" дәлізін реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары, "Күрті – Бурылбайтал" учаскесі
3 014 614
"Орталық – Оңтүстік" "Астана – Қарағанды – Балқаш – Күрті – Қапшағай – Алматы" дәлізін реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары, "Балқаш – Бурылбайтал" учаскесі
6 588 848
"Батыс Еуропа – Батыс Қытай" халықаралық транзиттік дәлізін реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары

37 000
Реконструкция автомобильной дороги "Каражал – Атасу" 0-28 км. Карагандинская область. Корректировка сметной документации
1 609 500
";
в бюджетной программе 240 "Строительство и реконструкция пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан":
в бюджетной подпрограмме 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строки:
"
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Алимбет" на казахстанско-российской границе

37 000
Қарағанды облысы. 0-28 км "Каражал – Атасу" автомобиль жолын реконструкциялау. Сметалық құжаттаманы түзету
1 609 500
";
240 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткізу пункттерін салу және реконструкциялау" деген бюджеттік бағдарламада:
032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен" деген бюджеттік кіші бағдарламада:
мына:
"
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Әлімбет" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту

2 500 000
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Жана жол" на казахстанско-российской границе
1 000 000
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Карасу" на казахстанско-кыргызской границе
200 000
Строительство автомобильного пункта пропуска "Бесагаш" на казахстанско-кыргызской границе
3 000 000
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Урлитобе" на казахстанско-российской границе. Пусковой комплекс № 1
1 000 000
"
изложить в следующей редакции:
"
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Алимбет" на казахстанско-российской границе
2 086 369
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Жана жол" на казахстанско-российской границе
2 000 000
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Карасу" на казахстанско-кыргызской границе
14
Строительство автомобильного пункта пропуска "Бесагаш" на казахстанско-кыргызской границе
1 813 617
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Урлитобе" на казахстанско-российской границе. Пусковой комплекс № 1
1 800 000
";
строку:
"
V.II. Целевые трансферты на развитие
1 189 171 072
"
изложить в следующей редакции:
"
V.II. Целевые трансферты на развитие
1 191 326 072
";
строки:
"
5
Здравоохранение
34 632 044
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
34 632 044
053
Обеспечение хранения специального медицинского резерва и развитие инфраструктуры здравоохранения
34 632 044
132
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство, реконструкцию и сейсмоусиление объектов здравоохранения за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
34 632 044
"
изложить в следующей редакции:
"
5
Здравоохранение
36 775 055
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
36 775 055
053
Обеспечение хранения специального медицинского резерва и развитие инфраструктуры здравоохранения
36 775 055
132
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство, реконструкцию и сейсмоусиление объектов здравоохранения за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
36 775 055
";
строку:
"
Северо-Казахстанская область
1 174 552
"
изложить в следующей редакции:
"
Северо-Казахстанская область
3 317 563
";
строки:
"
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
12 495 770
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
12 495 770
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
12 495 770
116
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
12 495 770
"
изложить в следующей редакции:
"
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 352 759
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
10 352 759
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
10 352 759
116
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
10 352 759
";
строку:
"
Акмолинская область

2 500 000
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Жаңа жол" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
1 000 000
Қазақстан-Қырғыз шекарасындағы "Қарасу" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
200 000
Қазақстан-Қырғыз шекарасындағы "Бесағаш" автомобиль өткізу пунктін салу
3 000 000
Қазақстан-Ресей шекарасында "Үрлітөбе" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту. № 1 іске қосу кешені
1 000 000
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Әлімбет" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
2 086 369
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Жаңа жол" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
2 000 000
Қазақстан-Қырғыз шекарасындағы "Қарасу" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
14
Қазақстан-Қырғыз шекарасындағы "Бесағаш" автомобиль өткізу пунктін салу
1 813 617
Қазақстан-Ресей шекарасында "Үрлітөбе" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту. № 1 іске қосу кешені
1 800 000
";
мына:
"
V.II. Нысаналы даму трансферттері
1 189 171 072
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
V.II. Нысаналы даму трансферттері
1 191 326 072
";
мына:
"
5
Денсаулық сақтау
34 632 044
226
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
34 632 044
053
Арнаулы медициналық резервті сақтауды қамтамасыз ету және денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамыту
34 632 044
132
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға, реконструкциялауға және сейсмикалық күшейтуге Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттерi
34 632 044
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
5
Денсаулық сақтау
36 775 055
226
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
36 775 055
053
Арнаулы медициналық резервті сақтауды қамтамасыз ету және денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамыту
36 775 055
132
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға, реконструкциялауға және сейсмикалық күшейтуге Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттерi
36 775 055
";
мына:
"
Солтүстік Қазақстан облысы
1 174 552
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Солтүстік Қазақстан облысы
3 317 563
";
мына:
"
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
12 495 770
213
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
12 495 770
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
12 495 770
116
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне әлеуметтiк қамтамасыз ету объектілерін салуға және реконструкциялауға Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
12 495 770
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
10 352 759
213
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
10 352 759
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
10 352 759
116
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне әлеуметтiк қамтамасыз ету объектілерін салуға және реконструкциялауға Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
10 352 759
";
мына:
"
Ақмола облысы

2 143 011
"
исключить;
в функциональной группе 7 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
по администратору 229 "Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан":
в бюджетной программе 228 "Реализация мероприятий в области жилищного строительства":
в бюджетной подпрограмме 105 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строку:
"
город Шымкент
2 020 394
"
изложить в следующей редакции:
"
город Шымкент
1 420 394
";
после строки:
"
Северо-Казахстанская область

2 143 011
"
деген жол алып тасталсын;
"Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" деген 7-функционалдық топта:
229 "Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі" деген әкімші бойынша:
228 "Тұрғын үй құрылысы саласындағы іс-шараларды іске асыру" деген бюджеттік бағдарламада:
105 "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері" деген бюджеттік кіші бағдарламада:
мына:
"
Шымкент қаласы
2 020 394
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Шымкент қаласы
1 420 394
";
мына:
"
Солтүстік Қазақстан облысы

1 494 209
";
дополнить строкой следующего содержания:
"
Туркестанская область
600 000
";
в бюджетной программе 229 "Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства":
в бюджетной подпрограмме 110 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строки:
"
Восточно-Казахстанская область

1 494 209
";
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Түркістан облысы
600 000
";
229 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру" деген әкімші бойынша:
110 "Облыстық бюджеттерге ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері" деген бюджеттік кіші бағдарламада:
мына:
"
Шығыс Қазақстан облысы

9 550 730
"
изложить в следующей редакции:
"
109
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
10 304 001
";
строку:
"
Атырауская область
500 000
"
изложить в следующей редакции:
"
Атырауская область
1 253 271
";
строку:
"
110
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

9 550 730
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
109
Облыстық бюджеттерге шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
10 304 001
";
мына:
"
Атырау облысы
500 000
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Атырау облысы
1 253 271
";
мына:
"
110
Облыстық бюджеттерге облыс орталықтарына инженерлік және көлік (аббаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері

4 868 265
";
строку:
"
117
Целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
18 220 094
"
изложить в следующей редакции:
"
117
Целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
16 620 094
";
строку:
"
Акмолинская область

4 868 265
";
мына:
"
117
Ақмола облысының бюджетіне, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
18 220 094
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
117
Ақмола облысының бюджетіне, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
16 620 094
";
мына:
"
Ақмола облысы

строки, порядковые номера 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13, изложить в следующей редакции:
"
6
Слухоречевая адаптация детей с нарушением слуха после кохлеарной имплантации
Кохлеарная имплантация (далее – КИ) является единственным эффективным методом реабилитации детей с тяжелыми нарушениями слуха (глухотой). Но операция КИ совершенно неэффективна без слухоречевой реабилитации (адаптации). Проведение ее обязательно для развития слуха и речи ребенка с кохлеарным имплантом.
Цель слухоречевой адаптации – научить ребенка воспринимать звуковые сигналы (неречевые и речевые), понимать их и использовать новые слуховые ощущения для развития устной речи
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный научный центр развития сферы социальной защиты"
058 "Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры"
102 "Слухоречевая адаптация детей с нарушением слуха после кохлеарной имплантации"
636 586
7
Топографо-геодезические и картографические работы, учет, хранение материалов и данных
В рамках исполнения государственного задания предполагается:
проведение работ по обработке материалов космосъемки территорий;
создание и обновление топографических планов городов и населенных пунктов;
нивелирование I, ІІ класса, обследование и восстановление, закладка и координирование пунктов;
создание сводных каталогов;
создание и обновление масштабного ряда цифровых государственных топографических карт;
издание (печать) топографических карт;
создание и (или) обновление тематических карт и планов;
ведение базы данных географических названий Республики Казахстан;
ведение Национального фонда пространственных данных Республики Казахстан;
составление технических проектов
Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный центр геодезии и пространственной информации"
007 "Повышение уровня государственного геодезического и картографического обеспечения страны"
101 "Обеспечение топографо-геодезической и картографической продукцией и ее хранение"
4 919 251
8
Услуги экологического мониторинга территорий Республики Казахстан, подверженных воздействию ракетно-космической деятельности комплекса "Байконур"
В рамках исполнения государственного задания предполагается выполнение следующих работ:
1) проведение экологического мониторинга пусков ракет-носителей с космодрома "Байконур" (экологическое сопровождение пусков ракет-носителей "Союз");

реттік нөмірлері 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 және 13-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
6
Есту қабілеті бұзылған балалардың кохлеарлық имплантациядан кейін есту-сөйлеуін оңалту
Кохлеарлық имплантация (бұдан әрі – КИ) ауыр есту қабілетінің бұзушылығы (кереңділік) бар балаларды оңалтудың жалғыз тиімді әдістерінің бірі болып табылады. Бірақ КИ операциясы есту-сөйлеуге оңалтусыз (бейімдеусіз) мүлдем тиімсіз. Кохлеарлық импланты бар балаға есту және сөйлеуін дамыту үшін оны жүргізу міндетті.
Есту-сөйлеуге бейімдеудің мақсаты – баланы дыбыстық (сөйлейтін, сөйлемейтін) сигналдарды қабылдауға, ауызша сөйлеуді дамыту үшін түсінуге және жаңа есту сезімдерін пайдалануға үйрету
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлiгі
"Әлеуметтік қорғау саласын дамытудың ұлттық ғылыми орталығы" ШЖҚ РМК
058 "Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту"
102 "Есту қабілеті бұзылған балалардың кохлеарлық имплантациядан кейін есту-сөйлеуін оңалту"
636 586
7
Топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстар, материалдар мен деректерді есепке алу, сақтау
Мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде мыналар болжанады:
аумақтардың ғарыштық түсірілімі материалдарын өңдеу бойынша жұмыстарды жүргізу;
қалалар мен елді мекендердің топографиялық жоспарларын жасау және жаңарту;
I, ІІ класты нивелирлеу, пункттерді зерттеп-қарау және қалпына келтіру, салу және үйлестіру;
жиынтық каталогтарды жасау;
цифрлық мемлекеттік топографиялық карталардың масштабтық қатарын жасау және жаңарту;
топографиялық карталарды шығару (басып шығару);
тақырыптық карталар мен жоспарларды жасау және (немесе) жаңарту;
Қазақстан Республикасы географиялық атауларының дерекқорын жүргізу;
Қазақстан Республикасы Ұлттық кеңістіктік деректер қорын жүргізу;
техникалық жобаларды жасау.
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
"Ұлттық геодезия және кеңістік ақпарат орталығы" ШЖҚ РМК
007 "Еліміздің мемлекеттік геодезиялық және картографиялық қамтамасыз етілу деңгейін арттыру"
101 "Топографиялық-геодезиялық және картографиялық өнімдерді және олардың сақталуын қамтамасыз ету"
4 919 251
8
"Байқоңыр" кешенінің ғарыштық-зымыран қызметінің әсеріне ұшыраған Қазақстан Республикасының аумақтарының экологиялық мониторингтің көрсетілетін қызметтері
Мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде келесі жұмыстарды орындау болжанады:
1) "Байқоңыр" ғарыш айлағынан зымыран-тасығыштардың ұшырылымдарына экологиялық мониторинг жүргізу ("Союз" зымыран-тасығыштардың ұшырылымдарын экологиялық сүйемелдеу);

2) оценка экологической устойчивости района падения отделяющихся частей ракеты-носителя в зоне Ю-9 (район падения № 210) в Акмолинской области;
3) контроль состояния объектов окружающей среды на местах аварии ракеты-носителя "Союз-ФГ" в 2018 году в области Ұлытау
Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Инфракос"
010 "Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры"
100 "Обеспечение управления космическими аппаратами"
121 999
9
Опытная эксплуатация космической системы технологического назначения KazSTSat
В рамках исполнения государственного задания предполагаются выполнение работ по обеспечению функционирования космической системы технологического назначения (KazSTSat) для получения положительной летной истории казахстанских технологий путем опытной эксплуатации KazSTSat и определение срока активного существования космического аппарата
Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
ТОО "Ghalam"
010 "Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры"
100 "Обеспечение управления космическими аппаратами"
164 450
10
Содержание и эксплуатация объектов наземной космической инфраструктуры космического ракетного комплекса "Зенит-М"
В рамках исполнения государственного задания предполагаются осуществление комплекса работ и мероприятий по поддержанию технических и технологических объектов НКИ КРК "Зенит-М", в том числе организация и обеспечение охраны переданных объектов КРК "Зенит-М", транспортное обеспечение для доставки работников на объекты КРК "Зенит-М", обеспечение работников средствами индивидуальной защиты и спецодеждой, проведение регламентных и профилактических работ с привлечением при необходимости организаций, имеющих опыт эксплуатации космических систем, в соответствии с нормативными требованиями, установленными эксплуатационной документацией данного объекта (систем и агрегатов), их техническое обслуживание, осуществление других мероприятий, необходимых для организации этих работ
Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
АО "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек"
010 "Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры"
103 "Обеспечение сохранности объектов комплекса "Байконур", не вошедших в состав аренды Российской Федерации и исключенных из него"
920 122
11
Создание космического ракетного комплекса "Байтерек" на базе ракеты космического назначения среднего класса нового поколения для запусков беспилотных космических аппаратов
Модернизация действующего космического ракетного комплекса "Зенит-М" для запусков ракет космического назначения среднего класса нового поколения для выполнения беспилотных космических программ
Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
АО "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек"
011 "Создание космического ракетного комплекса "Байтерек" на базе ракеты космического назначения среднего класса нового поколения для запусков беспилотных космических аппаратов"
032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан"

2) Ақмола облысының Ю-9 аймағындағы (құлау ауданы №210) зымыран-тасығыштан ажырайтын бөліктердің құлау ауданының экологиялық орнықтылығын бағалау;
3) 2018 жылы Ұлытау облысындағы "Союз ФГ" зымыран-тасығышының апатқа ұшырау орнындағы қоршаған орта объектілерінің жай-күйін бақылау
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
"Инфракос" ШЖҚ РМК
010 "Ғарыш инфрақұрылымының сақталуын және оның пайдаланылуын кеңейтуді қамтамасыз ету"
100 "Ғарыш аппараттарын басқаруды қамтамасыз ету"
121 999
9
KazSTSat технологиялық мақсаттағы ғарыш жүйесін тәжірибелік пайдалану
Мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде KazSTSat тәжірибелік пайдалану және ғарыш аппаратының белсенді жұмыс істеу мерзімін айқындау арқылы қазақстандық технологиялардың оң ұшу тарихын алу үшін технологиялық мақсаттағы ғарыш жүйесінің (KazSTSat) жұмыс істеуін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстарды орындау көзделуде
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
"Ghalam" ЖШС
010 "Ғарыш инфрақұрылымының сақталуын және оның пайдаланылуын кеңейтуді қамтамасыз ету"
100 "Ғарыш аппараттарын басқаруды қамтамасыз ету"
164 450
10
"Зенит-М" ғарыш зымыран кешенінің жердегі ғарыш инфрақұрылымы объектілерін ұстау және пайдалану
Мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде "Зенит-М" ҒЗК ЖҒИ техникалық және технологиялық объектілерін жұмыстық жай-күйде ұстау үшін кешенді жұмыстар мен іс-шараларды жүзеге асыру, оның ішінде "Зенит-М" ҒЗК-ның табысталған объектілерін күзетуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету, "Зенит-М" ҒЗК объектілеріне жұмыскерлерді жеткізу үшін көлікпен қамту, жұмыскерлерді жеке қорғаныш құралдарымен және арнайы киімдермен қамтамасыз ету, регламенттік және профилактикалық жұмыстар жүргізу, сондай-ақ қажет болған жағдайда осы объектіні (жүйелер мен агрегаттар) пайдалану құжаттамаларында белгіленген нормативтік талаптарға сәйкес ғарыш жүйелерін пайдалануда тәжірибесі бар ұйымдарды тартумен жүргізу, оларға техникалық қызмет көрсету, сондай-ақ осы жұмыстарды ұйымдастыру үшін қажетті басқа да іс-шараларды жүзеге асыру болжанады
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
"Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бірлескен кәсіпорны" АҚ
010 "Ғарыш инфрақұрылымының сақталуын және оның пайдаланылуын кеңейтуді қамтамасыз ету"
103 "Байқоңыр" кешенінің Ресей Федерациясы жалдайтын құрамға кірмеген және ол құрамнан шығарылған объектілерінің сақталуын қамтамасыз ету"
920 122
11
Пилотсыз ғарыш аппараттарын ұшыру үшін жаңа буынның орта сыныптағы ғарыштық мақсаттағы зымыранның базасында "Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенін құру
Пилотсыз ғарыш бағдарламаларын орындау үшін жаңа буынның орта сыныптағы ғарыштық мақсаттағы зымырандарын ұшыру үшін қолданыстағы "Зенит-М" ғарыш зымыран кешенін жаңғырту
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
"Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бірлескен кәсіпорыны" АҚ
011 "Пилотсыз ғарыш аппараттарын ұшыру үшін орта сыныптағы ғарыштық мақсаттағы жаңа буын зымыранының базасында "Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенін құру"
032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен"

60  862 510
12
Создание и ввод в эксплуатацию космической системы дистанционного зондирования Земли среднего разрешения "KazEOSat-MR"
В рамках исполнения государственного задания предполагается выполнение работ по созданию группировки спутников дистанционного зондирования Земли среднего разрешения (далее – ДЗЗ СР) KazEOSat-MR в составе трех космических аппаратов ДЗЗ СР для замещения действующего космического аппарата ДЗЗ СР KazEOSat-2
Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
ТОО "Ghalam"
013 "Создание и ввод в эксплуатацию космической системы дистанционного зондирования Земли среднего разрешения "KazEOSat-MR"
9 224 757
13
Проведение мероприятий, направленных на стимулирование развития рынка информационно-коммуникационных технологий
Акселерация технологического бизнес-инкубирования участников, проведение маркетинговых и иных мероприятий для участников, проведение консультационных, информационных, аналитических, образовательных мероприятий для стимулирования развития участников международного технологического парка "Астана Хаб", поиск потенциальных инвесторов для реализации проектов участников, предоставление жилья и создание условий для проживания лиц, проходящих акселерацию в международном технологическом парке "Астана Хаб"
Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
Автономный кластерный фонд "Парк инновационных технологий"
205 "Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан"
103 "Создание инновационной экосистемы на базе международного технологического парка "Астана Хаб"
3 400 713
";
строку, порядковый номер 14-1, изложить в следующей редакции:
"
14-1
Услуги по формированию тестовых заданий и проведению оценки знаний педагогов организаций дошкольного образования
Формирование базы тестовых заданий и проведение оценки знаний педагогов организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы дошкольного воспитания и обучения
Министерство просвещения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный центр тестирования"
003 "Обеспечение доступности дошкольного воспитания и обучения"
100 "Методологическое обеспечение в сфере дошкольного образования"
16 788
";
строку, порядковый номер 15-2, изложить в следующей редакции:
"
15-2
Услуги по формированию тестовых заданий и проведению оценки знаний педагогов организаций среднего образования
Формирование базы тестовых заданий и проведение оценки знаний педагогов организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы среднего образования
Министерство просвещения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный центр тестирования"
004 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
107 "Проведение внешней оценки качества образования"

60 862 510
12
"KazEOSat-MR" айыру қабілеті орташа Жерді қашықтықтан зондтау ғарыш жүйесін құру және пайдалануға енгізу
Мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде қолданыстағы KazEOSat-2 айыру қабілеті орташа Жерді қашықтықтан зондтаудың (бұдан әрі – АҚО ЖҚЗ) ғарыш аппаратын алмастыру үшін құрамында үш АҚО ЖҚЗ ғарыш аппараттары бар KazEOSat-MR АҚО ЖҚЗ спутниктер топтамасын құру болжануда
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
"Ghalam" ЖШС
013 "KazEOSat-MR" айыру қабілеті орташа Жерді қашықтан зондтау ғарыш жүйесін құру және пайдалануға беру"
9 224 757
13
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар нарығын дамытуды ынталандыруға бағытталған іс-шараларды жүргізу
Қатысушыларды технологиялық бизнес-инкубациялауды акселерациялау, қатысушылар үшін маркетингтік және өзге де іс-шараларды жүргізу, "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркіне қатысушылардың дамуын ынталандыру үшін консультациялық, ақпараттық, талдамалық, білім беру іс-шараларын жүргізу, қатысушылардың жобаларын іске асыру үшін әлеуетті инвесторларды іздеу, "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркінен акселерациядан өтіп жатқан адамдарға тұрғын үй беру және тұру үшін жағдайлар жасау
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
"Инновациялық технологиялар паркі" дербес кластерлік қоры
205 "Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету"
103 "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі негізінде инновациялық экожүйені құру"
3 400 713
";
реттік нөмірі 14-1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
14-1
Тест тапсырмаларын қалыптастыру және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің білімін бағалауды өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Тест тапсырмаларының базасын қалыптастыру және мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдары педагогтерінің білімін бағалауды жүргізу
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
"Ұлттық тестілеу орталығы" ШЖҚ РМК
003 "Мектепке дейінгі тәрбие мен білім беруге қолжетімділікті қамтамасыз ету"
100 "Мектепке дейінгі білім беру саласындағы әдіснамалық қамтамасыз ету"
16 788
";
реттік нөмірі 15-2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
15-2
Тест тапсырмаларын қалыптастыру және орта білім беру ұйымдары педагогтерінің білімін бағалауды өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Тест тапсырмаларының базасын қалыптастыру және орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдары педагогтерінің білімін бағалауды жүргізу
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
"Ұлттық тестілеу орталығы" ШЖҚ РМК
004 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
107 "Білім сапасына сырттай бағалау жүргізу"

177 940
";
строку, порядковый номер 15-4, изложить в следующей редакции:
"
15-4
Услуги по формированию тестовых заданий и проведению оценки знаний педагогов организаций образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования
Формирование базы тестовых заданий и проведение оценки знаний педагогов организаций образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования
Министерство просвещения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный центр тестирования"
006 "Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием"
101 "Проведение внешней оценки качества технического и профессионального образования"
190 430
";
строку, порядковый номер 20, изложить в следующей редакции:
"
20
ДСП
884773
";
строку, порядковый номер 22, изложить в следующей редакции:
"
22
Организация работы по развитию санитарной авиации в Республике Казахстан
Организация экстренной медицинской помощи населению Республики Казахстан с использованием воздушного транспорта (медицинской авиации). Организация и координация деятельности региональных отделений медицинской авиации. Развитие службы медицинской авиации в Республике Казахстан на основе международных стандартов
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный координационный центр экстренной медицины"
067 "Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи",
107 "Оказание медицинской помощи в форме санитарной авиации"
14 741 875
";
строку, порядковый номер 35-2, изложить в следующей редакции:
"
35-2
Услуги по разработке и формированию базы тестовых заданий для единого национального тестирования, единого национального тестирования технического, профессионального и послесреднего образования, комплексного тестирования в магистратуру, а также обеспечение и сопровождение мероприятий, связанных с проведением единого национального тестирования (в том числе организация деятельности Национального центра тестирования)
1. Организационные мероприятия, связанные с проведением единого национального тестирования и формированием базы тестовых заданий: осуществление работы по разработке, экспертизе, корректировке и апробации тестовых заданий единого национального тестирования выпускников организаций среднего образования текущего года, прошлых лет, выпускников организаций технического и профессионального или послесреднего образования, выпускников организаций среднего образования, обучавшихся по линии международного обмена школьниками за рубежом, а также лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан, окончивших учебные заведения за рубежом; осуществление работы по разработке, экспертизе, апробации и корректировке тестовых заданий единого национального тестирования выпускников технического и профессионального или послесреднего образования, поступающих по образовательным программам высшего образования, предусматривающим сокращенные сроки обучения; организация и проведение единого национального тестирования.

177 940
";
реттік нөмірі 15-4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
15-4
Тест тапсырмаларын қалыптастыру және техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдары педагогтерінің білімін бағалауды өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Тест тапсырмаларының базасын қалыптастыру және техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдары педагогтерінің білімін бағалау
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
"Ұлттық тестілеу орталығы" ШЖҚ РМК
006 "Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
101 "Техникалық және кәсіптік білім беру сапасына сырттай бағалау жүргізу"
190 430
";
реттік нөмірі 20-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
20
ҚБП
884773
";
реттік нөмірі 22-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
22
Қазақстан Республикасында санитариялық авиацияны дамыту жөніндегі жұмысты ұйымдастыру
Әуе көлігін (медициналық авиацияны) пайдалана отырып, Қазақстан Республикасының халқына шұғыл медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру. Медициналық авиацияның өңірлік бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру және үйлестіру. Халықаралық стандарттар негізінде Қазақстан Республикасында медициналық авиация қызметін дамыту.
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Ұлттық шұғыл медицинаны үйлестіру орталығы" ШЖҚ РМК
067 "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету",
107 "Санитариялық авиация нысанында медициналық көмек көрсету"
14 741 875
";
реттік нөмірі 35-2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
35-2
Ұлттық бірыңғай тестілеу, техникалық, кәсіптік және орта білімнен кейінгі білім берудің ұлттық бірыңғай тестілеуі, магистратураға кешенді тестілеу, сондай-ақ ұлттық бірыңғай тестілеуді (оның ішінде ұлттық тестілеу орталығының қызметін ұйымдастыру) өткізуге байланысты іс-шараларды қамтамасыз ету және сүйемелдеу үшін тест тапсырмаларының базасын әзірлеу және қалыптастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
1. Ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізуге және тест тапсырмаларының базасын қалыптастыруға байланысты ұйымдастыру іс-шаралары: ағымдағы жылғы, өткен жылдардағы орта білім беру ұйымдарының бітірушілерін, техникалық және кәсіптік немесе орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының бітірушілерін, халықаралық оқушылар алмасу желісі бойынша шетелде оқыған орта білім беру ұйымдарының бітірушілерін, сондай-ақ шетелде оқу орындарын бітірген, Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ адамдарды ұлттық бірыңғай тестілеу тапсырмаларын әзірлеу, сараптау, сынақтан өткізу және түзету жұмысын жүзеге асыру; қысқартылған оқу мерзімдерін көздейтін жоғары білімнің білім беру бағдарламалары бойынша оқуға түсетін техникалық және кәсіптік немесе орта білімнен кейінгі білім беру бітірушілерін ұлттық бірыңғай тестілеудің тестілеу тапсырмаларын әзірлеу, сараптау, сынақтан өткізу және түзету жұмысын жүзеге асыру; ұлттық бірыңғай тестілеуді ұйымдастыру және өткізу.

2. Осуществление работы по разработке, экспертизе, апробации и корректировке тестовых заданий комплексного тестирования. Комплексное тестирование по группам образовательных программ состоит из тестов по иностранному языку, профилю группы образовательных программ, определению готовности к обучению
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный центр тестирования"
204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием"
109 "Проведение внешней оценки качества образования"
2 579 313
";
строку, порядковый номер 35-5, изложить в следующей редакции:
"
35-5
Предоставление услуг в сфере развития государственного языка и других языков народа Казахстана
Проведение мероприятий по реализации государственной языковой политики в Республике Казахстан
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
НАО "Национальный научно-практический центр "Тіл-Қазына" имени Шайсултана Шаяхметова"
230 "Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана"
100 "Обеспечение развития государственного языка и других языков народа Казахстана"
793 767
";
строки, порядковые номера 36 и 37, изложить в следующей редакции:
"
36
Оказание государственных услуг по организации строительства, реконструкции автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения, в том числе переданных в доверительное управление, в рамках выполнения государственного задания либо за счет привлеченных инвестиций
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
Министерство транспорта Республики Казахстан
АО "Национальная компания "ҚазАвтоЖол"
003 "Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне"
032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан"
84 224 996
37
Оказание государственных услуг по организации выполнения ремонта и содержания автомобильных дорогах республиканского значения
Организация капитального, среднего и текущего ремонта, содержания автомобильных дорог республиканского значения
Министерство транспорта Республики Казахстан
АО "Национальная компания "ҚазАвтоЖол"
091 "Ремонт и организация содержания, направленные на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования"
108 "Капитальный, средний и текущий ремонт, содержание, озеленение, диагностика и инструментальное обследование автомобильных дорог республиканского значения за счет республиканского бюджета"
56 545 828
";
строку, порядковый номер 40, изложить в следующей редакции:
"
40
Оказание государственных услуг по организации строительства, реконструкции автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения, автомобильных пунктов пропуска через Государственную границу, пограничных отделов (отделений), в том числе переданных в доверительное управление, в рамках выполнения государственного задания либо за счет привлеченных инвестиций
В целях кардинальной поэтапной модернизации инфраструктурных объектов на всей протяженности границы, особенно на труднодоступных и малонаселенных отрезках, требующих повышенного внимания и создания надлежащих условий для личного состава Пограничной службы
Министерство транспорта Республики Казахстан
АО "Национальная компания "ҚазАвтоЖол"
207 "Проектирование и строительство пограничных отделений"
030 "За счет средств республиканского бюджета"

2. Кешенді тестілеудің тестілеу тапсырмаларын әзірлеу, сараптау, сынақтан өткізу және түзету жұмысын жүзеге асыру. Білім беру бағдарламаларының топтары бойынша кешенді тестілеу шет тілі, білім беру бағдарламалары тобының бейіні, оқуға дайындығын айқындау бойынша тестілерден тұрады.
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
"Ұлттық тестілеу орталығы" ШЖҚ РМК
204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
109 "Білім сапасына сырттай бағалау жүргізу"
2 579 313
";
реттік нөмірі 35-5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
35-5
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту саласындағы көрсетілетін қызметтерді ұсыну
Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіл саясатын іске асыру жөніндегі іс-шараларды өткізу
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
"Шайсұлтан Шаяхметов атындағы "Тіл-Қазына" ұлттық ғылыми-практикалық орталығы" КеАҚ
230 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту"
100 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамытуды қамтамасыз ету"
793 767
";
реттік нөмірлері 36 және 37-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
36
Мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде не тартылған инвестициялар есебінен жалпыға ортақ пайдаланылатын халықаралық және республикалық маңызы бар, оның ішінде сенімгерлік басқаруға берілген автомобиль жолдарын салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету
Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" АҚ
003 "Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту"
032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен"
84 224 996
37
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын жөндеуді орындау мен күтіп-ұстауды ұйымдастыру бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуді, күтіп-ұстауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" АҚ
091 "Ортақ пайдаланымдағы автомобиль жолдарын жөндеу және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстауды ұйымдастыру"
108 "Республикалық бюджет қаражат есебінен республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу, күтіп-ұстау, көгалдандыру, диагностикалау және аспаптық құралдармен тексеру"
56 545 828
";
реттік нөмірі 40-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
40
Мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде не тартылған инвестициялар есебінен, сенімгерлік басқаруға берілгендерін қоса алғанда, жалпыға ортақ пайдаланылатын халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын, Мемлекеттік шекара арқылы автомобиль өткізу пункттерін, шекара бөлімдерін (бөлімшелерін), салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету
Шекараның барлық ұзындығында, әсіресе аса назар аудару және Шекара қызметінің жеке құрамы үшін тиісті жағдайлар жасау талап етілетін жетуі қиын және халық аз қоныстанған кесінділерде инфрақұрылымдық объектілерді түбегейлі кезең-кезеңімен жаңғырту мақсатында
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" АҚ
207 "Шекара бөлімшелерін жобалау және салу"
030 "Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен"

269 685
";
строку, порядковый номер 53-10, изложить в следующей редакции:
"
53-10
Научная экономическая экспертиза законопроектов Республики Казахстан
Проведение научной экономической экспертизы законопроектов Республики Казахстан
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
115 "Научная экономическая экспертиза законопроектов Республики Казахстан"
73 567
";
строки, порядковые номера 59, 60 и 61, изложить в следующей редакции:
"
59
Проведение социологических, аналитических исследований "Модернизация общественного сознания"
Ежеквартальные опросы по ключевым индикаторам общественно-политической ситуации в Казахстане. Проведение оперативных телефонных опросов по ключевым информационным темам
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
НАО "Казахстанский институт общественного развития"
001 "Формирование государственной политики в сфере культуры и информации"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
36 108
60
Услуги по проведению прикладных этнополитических исследований и мероприятий в сфере межэтнических отношений
1. Проведение социологического исследования межэтнической ситуации в стране.
2. Осуществление мониторинговых выездов.
3. Разработка методических пособий (методические пособия по вопросам государственной политики в сфере межэтнических отношений).
4. Организация экспертной работы Научно-экспертного совета при Ассамблее народа Казахстана.
5. Выпуск информационно-аналитического издания в сфере межэтнических отношений, этносов с результатами исследований и публикаций членов Научно-экспертного совета при Ассамблее народа Казахстана, научно-экспертных групп регионов и Ассоциации кафедр Ассамблеи народа Казахстана.
6. Проведение ежегодно под эгидой Ассамблеи народа Казахстана общереспубликанской научно-практической конференции по вопросам межэтнических отношений и укрепления единства нации с привлечением ведущих отечественных и международных экспертов.
7. Проведение исследования "Определение геополитических установок населения".
8. Содержание Центра этномедиации
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
ТОО "Институт прикладных этнополитических исследований"
002 "Реализация государственной политики в сфере общественного согласия"
100 "Реализация государственной политики по укреплению межэтнического согласия"

269 685
";
реттік нөмірі 53-10-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
53-10
Қазақстан Республикасы заң жобаларының ғылыми экономикалық сараптамасы
Қазақстан Республикасының заң жобаларына ғылыми экономикалық сараптама жүргізу
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
115 "Қазақстан Республикасы заң жобаларының ғылыми экономикалық сараптамасы"
73 567
";
реттік нөмірлері 59, 60 және 61-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
59
"Қоғамдық сананы жаңғырту" әлеуметтанулық, талдамалық зерттеулерін жүргізу
Қазақстанда қоғамдық-саяси жағдайдың негізгі индикаторлары бойынша тоқсан сайынғы сұрау салулар жүргізу; Негізгі ақпараттық тақырыптар бойынша телефон арқылы жедел сұрау салулар жүргізу.
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Қазақстандық қоғамдық даму институты" КЕАҚ
001 "Мәдениет және ақпарат саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
36 108
60
Этносаралық қатынастар саласында қолданбалы этносаяси зерттеулер мен іс-шаралар жүргізу бойынша көрсетілетін қызметтер
1. Елдегі этносаралық жағдайға әлеуметтанулық зерттеу жүргізу.
2. Мониторингтік сапарларды жүзеге асыру.
3. Әдістемелік құралдарды (этносаралық қатынас саласындағы мемлекеттік саясаттың мәселелері бойынша әдістемелік құралдар) әзірлеу.
4. Қазақстан халқы Ассамблеясы жанындағы Ғылыми-сарапшылық кеңестің сараптамалық жұмысын ұйымдастыру.
5. Қазақстан халқы Ассамблеясы жанындағы Ғылыми-сарапшылық кеңестің, өңірлердің ғылыми-сарапшылық топтарының мүшелері мен Қазақстан халқы Ассамблеясы кафедралары қауымдастығы зерттеулері мен жариялымдарының нәтижесімен бірге этносаралық қатынастар, этностар саласындағы ақпараттық-талдамалық басылым шығару.
6. Жыл сайын Қазақстан халқының Ассамблеясы аясында озық отандық және халықаралық сарапшыларды тартып, этносаралық қатынастар және ұлт бірлігін нығайту мәселелері бойынша жалпы республикалық ғылыми-практикалық конференция өткізу.
7. "Халықтың геосаяси көзқарастарын айқындау" зерттеуін жүргізу.
8. Этномедиация орталығын күтіп-ұстау.
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Қолданбалы этносаяси зерттеулер институты" ЖШС
002 "Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру"
100 "Этносаралық келісімді нығайту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру"

402 884
61
Услуги по продвижению Казахстана как одного из международных центров по обеспечению межконфессионального и межцивилизационного диалога в сфере религиозной деятельности
1. Мониторинг и анализ состояния и динамики развития религиозной ситуации в мире.
2. Обеспечение подготовки и формирования базовых концептуальных документов и материалов VIII Съезда лидеров мировых и традиционных религий, заседаний XXIII Секретариата Съезда, рабочей группы Секретариата.

402 884
61
Қазақстанды конфессияаралық және өркениетаралық диалогты діни қызмет саласында қамтамасыз ететін халықаралық орталықтардың бірі ретінде ілгерілету бойынша көрсетілетін қызметтер
1. Әлемдегі діни ахуалдың жай-күйі мен даму серпінін мониторингтеу және талдау.
2. Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлерінің VIII съезінің, Съездің ХХІІІ Хатшылығы отырыстарының, Хатшылықтың жұмыс тобының негізгі тұжырымдамалық құжаттары мен материалдарын дайындау мен қалыптастыруды қамтамасыз ету.

3. Организация и проведение VIII Съезда лидеров мировых и традиционных религий, заседаний XXIII Секретариата Съезда, рабочей группы Секретариата.
4. Содействие в реализации и продвижении инициатив Съезда лидеров мировых и традиционных религий и его институтов.
5. Взаимодействие с международными структурами по вопросам межрелигиозного и межкультурного диалога.
6. Заключение меморандумов о сотрудничестве с международными структурами по обеспечению и сохранению межкультурного и межцивилизационного диалога.
7. Проведение мероприятий международных уровней, направленных на духовное сближение культур и религий.
8. Проведение религиоведческой экспертизы.
9. Анализ религиозной ситуации в Республике Казахстан.
10. Организация работы по подготовке методических материалов, пособий и иной учебно-методической литературы в сфере государственно-конфессиональных отношений.
11. Проведение исследования на тему "Исламский ландшафт Казахстана: современное состояние, потенциал, риски, угрозы, прогнозы и предложения".
12. Проведение исследования на тему "Молодежь и религия"
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
НАО "Международный центр межконфессионального и межрелигиозного диалога"
002 "Реализация государственной политики в сфере общественного согласия"
102 "Реализация государственной политики по укреплению межконфессионального согласия"
2 091 234
";
строку, порядковый номер 62, изложить в следующей редакции:
"
62
ДСП
3 239 328
";
строки, порядковые номера 63, 64, 65 и 66, изложить в следующей редакции:
"
63
Проведение государственной информационной политики через АО "Агентство "Хабар"
Услуги по проведению государственной информационной политики через телеканалы "Хабар", "Хабар 24", "Ел Арна"
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АО "Агентство "Хабар"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа"
21 219 752
64
Проведение государственной информационной политики через АО "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан"
Услуги по проведению государственной информационной политики через телеканалы "Казахстан", "Балапан", "QazSport", "Первый канал Евразия", "Абай", областные телеканалы, "Казахское радио", радио "Шалкар", радио "Classic"
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АО "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа"
31 353 401
65
Проведение государственной информационной политики через межгосударственную телерадиокомпанию "Мир"
Услуги по проведению государственной информационной политики через телеканалы "МИР", "МИР 24"
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Межгосударственная телерадиокомпания "Мир"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа"

3. Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлерінің VIII съезін, Съездің ХХІІІ Хатшылығы отырыстарын, Хатшылықтың жұмыс тобын ұйымдастыру және өткізу.
4. Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлерінің съезі мен институттарының бастамаларын іске асыруға және ілгерілетуге жәрдемдесу.
5. Халықаралық құрылымдармен дінаралық және мәдениетаралық диалог мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасау.
6. Халықаралық құрылымдармен мәдениетаралық және өркениетаралық диалогты қамтамасыз ету және сақтау жөнінде ынтымақтастық туралы меморандумдар жасасу.
7. Мәдениет пен діндердің рухани жақындасуына бағытталған халықаралық деңгейдегі іс-шараларды өткізу.
8. Дінтану сараптамасын жүргізу.
9. Қазақстан Республикасындағы діни ахуалды талдау.
10. Мемлекеттік-конфессиялық қатынастар саласындағы әдістемелік материалдарды, оқу құралдарын және өзге де оқу-әдістемелік әдебиетті дайындау жұмысын ұйымдастыру.
11. "Қазақстанның исламдық ландшафты: қазіргі жағдайы, әлеуеті, тәуекелдері, қауіптері, болжамдар және ұсыныстар" тақырыбында зерттеу жүргізу" тақырыбында зерттеу жүргізу.
12. "Жастар және дін" тақырыбында зерттеу жүргізу.
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Конфессияаралық және дінаралық диалогтың халықаралық орталығы" КЕАҚ
002 "Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру"
102 "Конфессияаралық келісімді нығайту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру"
2 091 234
";
реттік нөмірі 62-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
62
ҚБП
3 239 328
";
реттік нөмірлері 63, 64, 65 және 66-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
63
"Хабар" агенттігі" АҚ арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
"Хабар", "Хабар24", "Ел арна" телеарналары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Хабар" агенттігі" АҚ
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
21 219 752
64
"Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" АҚ арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
"Қазақстан", "Балапан", "QazSport", "Первый канал Евразия", "Абай" телеарналары, облыстық телеарналар, "Қазақ радиосы", "Шалқар" радиосы, "Classic" радиосы арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" АҚ
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
31 353 401
65
"Мир" мемлекетаралық телерадиокомпаниясы арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
"МИР", "МИР 24" телеарналары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Мир" мемлекетаралық телерадиокомпаниясы
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"

строки, порядковые номера 68, 69 и 70, изложить в следующей редакции:
"
68
Проведение мониторинга средств массовой информации
Услуги по проведению работ по техническому и методическому обеспечению мониторинга средств массовой информации
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Центр анализа и информации"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа"
1 698 323
69
Услуги по научно-методическому обеспечению государственной политики в сфере общественного развития
1. Модернизация общественного сознания.
2. Развитие семейной политики. 3. Реализация проектов в сфере культуры
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
НАО "Казахстанский институт общественного развития"
004 "Обеспечение укрепления взаимоотношений институтов гражданского общества и государства, модернизация общественного сознания"
102 "Проведение мероприятий в сфере модернизации общественного сознания"
1 030 383
70
Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия
Обеспечение сохранности памятников истории и культуры республиканского значения путем разработки научно-проектной документации, проведения научно-реставрационных работ
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Казреставрация"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
100 "Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия"
881 878
";
строку, порядковый номер 72, изложить в следующей редакции:
"
72
Содержание творческого объединения "Казаханимация" (сервисная компания по производству отечественного анимационного контента) при АО "Национальная киностудия "Казахфильм" им. Ш. Айманова в области культуры
1. Проведение практических занятий, мастер-классов казахстанским студентам творческих вузов, специалистам в сфере кинематографии и другим представителям творческих и соответствующих технических профессий на базе высокотехнологического оборудования и профессионального сопровождения зарубежных и отечественных специалистов в сфере анимационного кино.
2. Создание итоговых пилотных анимационных проектов
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АО "Национальная киностудия "Казахфильм" имени Ш. Айманова"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
104 "Производство национальных фильмов и обеспечение дубляжа фильмов на казахский язык"

реттік нөмірлері 68, 69 және 70-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
68
Бұқаралық ақпарат құралдарына мониторинг жүргізу
Бұқаралық ақпарат құралдарын мониторингтеуді техникалық және әдістемелік қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстарды жүргізу бойынша көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Талдау және ақпарат орталығы" ШЖҚ РМК
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу",
100 "Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
1 698 323
69
Қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты ғылыми-әдістемелік қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтер
1. Қоғамдық сананы жаңғырту. 2. Отбасылық саясатты дамыту. 3. Мәдениет саласындағы жобаларды іске асыру.
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Қазақстандық қоғамдық даму институты" КЕАҚ
004 "Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету, қоғамдық сананы жаңғырту",
102 "Қоғамдық сананы жаңғырту саласындағы іс-шараларды өткізу"
1 030 383
70
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін қайтадан жасау, салу
Ғылыми-жобалау құжаттамасын әзірлеу, ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізу арқылы республикалық маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің сақталуын қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Қазқайтажаңарту" ШЖҚ РМК
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру"
100 "Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін қалпына келтіру, салу"
881 878
";
реттік нөмірі 72-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
72
Мәдениет саласындағы "Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" ұлттық киностудиясы АҚ жанындағы "Қазақанимация" шығармашылық бірлестігін (отандық анимациялық контентті шығаратын сервистік компания) ұстау
1. Анимациялық кино саласындағы жоғары технологиялық жабдықтар мен шетелдік және отандық мамандарды кәсіби сүйемелдеу базасында шығармашылық жоғары оқу орындарының қазақстандық студенттеріне, кинематография саласындағы мамандарға және шығармашылық және тиісті техникалық мамандықтардың басқа да өкілдеріне практикалық сабақтар, шеберлік сыныптарын өткізу.
2. Қорытынды пилоттық анимациялық жобаларды жасау.
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" ұлттық киностудиясы АҚ
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру"
104 "Ұлттық фильмдер шығару және фильмдерді қазақ тіліне дубляж жасауды қамтамасыз ету"

479 408
";
строку, порядковый номер 73, изложить в следующей редакции:
"
73
ДСП
2 744 243
";
строку, порядковый номер 75-2, изложить в следующей редакции:
"
75-2
Предоставление государственной поддержки в виде финансирования кинопроектов, претендующих на признание их национальными фильмами, для акционерного общества "Национальная киностудия "Казахфильм" им. Ш. Айманова"
Предоставление государственной поддержки в виде финансирования кинопроектов, претендующих на признание их национальными фильмами, для акционерного общества "Национальная киностудия "Казахфильм" им. Ш. Айманова"
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АО "Национальная киностудия "Казахфильм" имени Ш. Айманова"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
118 "Организация работ по поддержке и продвижению национальных фильмов"

479 408
";
реттік нөмірі 73-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
73
ҚБП
2 744 243
";
реттік нөмірі 75-2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
75-2
Ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобаларды қаржыландыру түрінде "Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" акционерлік қоғамға мемлекеттік қолдау көрсету
Ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобаларды қаржыландыру түрінде "Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" акционерлік қоғамға мемлекеттік қолдау көрсету
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" ұлттық киностудиясы АҚ
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру"
118 "Ұлттық фильмдерді қолдау және ілгерілету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру"

112 000
";
приложения 3, 9, 10, 11, 12, 16, 17, 19, 20, 21, 22, 25, 26, 27 и 31 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 и 16 к настоящему постановлению.
3. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с заинтересованными администраторами республиканских бюджетных программ внести изменения в сводный план финансирования по обязательствам и платежам на соответствующий финансовый год.

112 000
";
көрсетілген қаулыға 3, 9, 10, 11, 12, 16, 17, 19, 20, 21, 22, 25, 26, 27 және 31-қосымшалар осы қаулыға 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 және 16-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мүдделі республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен бірлесіп тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарына өзгерістер енгізсін.

-156
094
Управление государственными активами
-65 102
223
Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
136 649
001
Формирование и реализация политики государства в сфере цифровизации, инноваций, аэрокосмической и электронной промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации и связи (кибербезопасности), топографо-геодезии и картографии
136 649
227
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
-2 047 396
130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
-110 976
217
Развитие науки
-1 936 420
228
Министерство транспорта Республики Казахстан
214 792
001
Формирование и реализация политики государства в области транспорта и коммуникаций
214 792
229
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
60 000
001
Формирование и реализация политики государства в сфере промышленности, оборонной промышленности, геологии, участие в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
60 000
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
-119 446
001
Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
-132 387
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
22 772
096
Проведение исследования социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
-9 831
406
Высшая аудиторская палата Республики Казахстан
-167 063
001
Услуги по обеспечению деятельности Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан
-167 063
626
Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
-469 639
001
Услуги по содействию в формировании и эффективной реализации реформ, осуществление государственной политики в сферах стратегического планирования, государственной статистической деятельности, участие в совершенствовании системы государственного управления и квазигосударственного сектора
-26 505
002
Обеспечение предоставления статистической информации

-156
094
Мемлекеттік активтерді басқару
-65 102
223
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
136 649
001
Цифрландыру, инновациялар, аэроғарыш және электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру және байланыс саласындағы ақпараттық қауіпсіздік (киберқауіпсіздік), топография-геодезия және картография саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
136 649
227
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
-2 047 396
130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
-110 976
217
Ғылымды дамыту
-1 936 420
228
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
214 792
001
Көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
214 792
229
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
60 000
001
Өнеркәсіп, қорғаныс өнеркәсібі, геология, бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылық, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
60 000
243
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
-119 446
001
Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
-132 387
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
22 772
096
Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізу
-9 831
406
Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы
-167 063
001
Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
-167 063
626
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
-469 639
001
Реформаларды қалыптастыруға және тиімді іске асыруға жәрдемдесу жөніндегі көрсетілетін қызметтер, стратегиялық жоспарлау, мемлекеттік статистикалық қызмет салаларында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру, мемлекеттік басқару жүйесі мен квазимемлекеттік секторды жетілдіруге қатысу
-26 505
002
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету

-43 024 589
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
-43 024 589
001
Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения
-337 033
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
-38 544 264
034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
-261
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
-3 577 613
068
Развитие продуктивной занятости
-42 281
074
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг
-117 565
076
Развитие системы квалификаций
-1 416
083
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
-404 156
007
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 593 121
229
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
1 593 121
228
Реализация мероприятий в области жилищного строительства
268 599
229
Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства
1 324 522
008
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
-452 772
650
Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
136 203
001
Формирование государственной политики в сфере спорта и туристской деятельности
269 259
036
Развитие спорта высших достижений
-101 186
051
Стимулирование развития туризма и туристической деятельности
-31 870
651
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
-633 004
004
Обеспечение укрепления взаимоотношений институтов гражданского общества и государства, модернизация общественного сознания
-12 515
008
Реализация государственной молодежной и семейной политики
-6 770
017
Обеспечение внутриполитической стабильности и укрепление казахстанского патриотизма
-4 143
033
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела
-609 576
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
44 029
006
Проведение государственной информационной политики
105 488
015
Развитие инфраструктуры Щучинско-Боровской курортной зоны
-61 459
010
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения

-43 024 589
213
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
-43 024 589
001
Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
-337 033
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
-38 544 264
034
Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
-261
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
-3 577 613
068
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамыту
-42 281
074
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарының медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
-117 565
076
Біліктілік жүйесін дамыту
-1 416
083
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
-404 156
007
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 593 121
229
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
1 593 121
228
Тұрғын үй құрылысы саласындағы іс-шараларды іске асыру
268 599
229
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
1 324 522
008
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
-452 772
650
Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі
136 203
001
Спорт және туристік қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
269 259
036
Жоғары жетістіктер спортын дамыту
-101 186
051
Туризм мен туристік қызметті дамытуды ынталандыру
-31 870
651
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
-633 004
004
Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету, қоғамдық сананы жаңғырту
-12 515
008
Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру
-6 770
017
Ішкі саяси тұрақтылықты қамтамасыз ету және қазақстандық патриотизмді нығайту
-4 143
033
Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру
-609 576
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
44 029
006
Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
105 488
015
Щучинск-Бурабай курорттық аймағының инфрақұрылымын дамыту
-61 459
010
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

23 078
___________________________________
Приложение 14
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2025 года № 1075
Приложение 26
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2024 года № 1046
Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на возмещение части затрат субъектов предпринимательства по строительству объектов придорожного сервиса
№ п/п
Наименование областей и города
Сумма, тыс. тенге
Всего

23 078
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 1075 қаулысына
14-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 1046 қаулысына
26-қосымша
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне кәсіпкерлік субъектілерінің жол бойындағы сервис объектілерін салу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Р/с №
Облыстар мен қаланың атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы