О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026 – 2028 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2025 года № 1074
Вводится в действие с 1 января 2026 года.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять к исполнению республиканский бюджет на 2026 – 2028 годы, в том числе на 2026 год, в следующих объемах:
1) доходы – 22 889 278 204 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 18 886 018 913 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 330 736 775 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 200 000 тысяч тенге;
специальным поступлениям – 20 375 447 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 649 947 069 тысяч тенге;
2) затраты – 26 275 285 382 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 858 213 361 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 104 500 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 246 286 639 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 350 484 618 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 350 484 618 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -4 594 705 157 тысяч тенге или 2,5 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) ненефтяной дефицит бюджета – -9 059 225 157 тысяч тенге или 4,9 процента к валовому внутреннему продукту страны;
7) финансирование дефицита бюджета – 4 594 705 157 тысяч тенге.
2. Утвердить:
1) перечень республиканских бюджетных инвестиций, финансируемых из республиканского бюджета, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) перечень республиканских бюджетных инвестиций министерств по чрезвычайным ситуациям, здравоохранения и Управления Делами Президента Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему постановлению (для служебного пользования);
3) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам на материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения" согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) распределение сумм целевых текущих трансфертов бюджету города Астаны на увеличение уставного капитала юридических лиц на строительство в рамках проекта "Новая транспортная система города Астаны. LRT (участок от аэропорта до нового железнодорожного вокзала)" согласно приложению 5 к настоящему постановлению;

"2026 – 2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 10 желтоқсандағы № 1074 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгiзiледi
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2026 – 2028 жылдарға, оның ішінде 2026 жылға арналған республикалық бюджет мынадай:
1) кiрiстер – 22 889 278 204 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 18 886 018 913 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 330 736 775 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 2 200 000 мың теңге;
арнаулы түсiмдер бойынша – 20 375 447 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 3 649 947 069 мың теңге;
2) шығындар – 26 275 285 382 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 858 213 361 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 1 104 500 000 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 246 286 639 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 350 484 618 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 350 484 618 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -4 594 705 157 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмінің 2,5 пайызы;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы – -9 059 225 157 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмінің 4,9 пайызы;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 4 594 705 157 мың теңге көлемінде атқаруға қабылдансын.
2. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын республикалық бюджеттік инвестициялардың тізбесі;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар, Денсаулық сақтау министрліктерінің және Президенті Іс Басқармасының республикалық бюджеттік инвестицияларының тізбесі (қызмет бабында пайдалану үшін);
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге "Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес Астана қаласының бюджетіне "Астана қаласының жаңа көлік жүйесі. LRT (әуежайдан жаңа теміржол вокзалына дейінгі учаске)" жобасы шеңберінде құрылыс салуға заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;

6) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование затрат субъектов естественных монополий на погашение и обслуживание займов международных финансовых организаций согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) распределение сумм бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) распределение сумм кредитования областных бюджетов на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) распределение сумм кредитования областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
10) распределение сумм резерва Правительства Республики Казахстан согласно приложению 10 к настоящему постановлению.
3. Утвердить перечень проектов государственно-частного партнерства, планируемых к реализации, требующих финансирования государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства из республиканского бюджета, согласно приложению 11 к настоящему постановлению.
4. Утвердить перечень государственных заданий на 2026 год согласно приложению 12 к настоящему постановлению.
5. Центральным исполнительным органам в срок до 1 февраля 2026 года внести в Правительство Республики Казахстан предложения о приведении ранее принятых решений Правительства Республики Казахстан в соответствие с настоящим постановлением.

6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне халықаралық қаржы ұйымдарының қарыздарын өтеуге және оларға қызмет көрсетуге табиғи монополиялар субъектілерінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
7) осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу;
8) осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес ауыл халқының кірісін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану мақсатында ауыл халқына микрокредиттер беру үшін облыстық бюджеттерге кредит берудің сомаларын бөлу;
9) осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға кредит берудің сомаларын бөлу;
10) осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі резервінің сомаларын бөлу бекітілсін.
3. Осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді республикалық бюджеттен қаржыландыруды талап ететiн, іске асырылуы жоспарланатын мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының тiзбесi бекітілсін.
4. Осы қаулыға 12-қосымшаға сәйкес 2026 жылға арналған мемлекеттік тапсырмалардың тізбесі бекітілсін.
5. Орталық атқарушы органдар Қазақстан Республикасы Үкіметінің бұрын қабылданған шешімдерін осы қаулыға сәйкес келтіру туралы ұсыныстарды Қазақстан Республикасының Үкіметіне 2026 жылғы 1 ақпанға дейінгі мерзімде енгізсін.

6. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2026 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2025 года № 1074
Перечень республиканских бюджетных инвестиций
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Администратор
2026 год
2027 год
2028 год
Программа
Подпрограмма
Всего:
1 295 182 086
473 355 342
217 462 765
I. Республиканские бюджетные инвестиционные проекты

6. Осы қаулы 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 1074 қаулысына
1-қосымша
Республикалық бюджеттік инвестициялардың тізбесі
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Әкімші
2026 жыл
2027 жыл
2028 жыл
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Барлығы:
1 295 182 086
473 355 342
217 462 765
I. Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар

428 621 042
209 340 363
134 349 171
01
Государственные услуги общего характера
809 979
626
Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
809 979
002
Обеспечение предоставления статистической информации
809 979
104
Развитие интегрированной информационной системы е-Статистика
809 979
в том числе инвестиционные проекты:
Прочие
809 979
Развитие интегрированной информационной системы "е-Статистика" с учетом проведения национальной сельскохозяйственной переписи в 2025 году и перехода на административные данные при формировании официальной статистической информации
809 979
02
Оборона
29 310 163
18 004 171
14 046 038
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
16 685 274
6 171 602
4 265 382
006
Строительство и реконструкция объектов защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
16 685 274
6 171 602
4 265 382
100
Строительство и реконструкция объектов защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
16 685 274
6 171 602
4 265 382
в том числе инвестиционные проекты:
Акмолинская область
5 934 650
Для служебного пользования
5 301 676
Разработка проектно-сметной документации с прохождением комплексной вневедомственной экспертизы по объекту "Строительство нового комплекса Академии гражданской защиты имени Малика Габдуллина Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в г.Кокшетау"
632 974
Область Жетісу
6 450 624
1 871 602
Руслоформирующие и защитные сооружения по реке Хоргос на участках Международного центра приграничного сотрудничества (МЦПС) "Хоргос", Приграничной торгово-экономической зоны (ПТЭЗ) "Хоргос – Восточные ворота", поселков Баскунчи, Хоргос и пограничной заставы в Панфиловском районе Алматинской области. Корректировка
1 871 603
1 871 602
Строительство защитных сооружений на реке Хоргос в районе Международного центра приграничного сотрудничества и зданий таможни "Коргос" (Хоргос-1)
3 768 464
"Строительство комплекса пожарного депо на 4 автомобиля II-го типа для II-го, IIIА, IIIВ, IVГ климатических районов с сейсмической активностью 8 баллов" в г.Талдыкорган по ул. Балапанова 45/4". Корректировка сметной документации
810 557
город Шымкент
4 300 000
4 300 000
4 265 382
Строительство базы хранения государственного материального резерва в городе Шымкент (1, 2, 3 очередь)
4 300 000
4 300 000
4 265 382
208
Министерство обороны Республики Казахстан
12 624 889
11 832 569
9 780 656
004
Программа развития Вооруженных Сил Республики Казахстан
12 624 889
11 832 569
9 780 656
в том числе инвестиционные проекты:
Прочие
12 624 889
11 832 569
9 780 656
Программа развития Вооруженных Сил Республики Казахстан
12 624 889
11 832 569
9 780 656
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность

428 621 042
209 340 363
134 349 171
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
809 979
626
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
809 979
002
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
809 979
104
е-Статистика интеграцияланған ақпараттық жүйені дамыту
809 979
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Өзгелер
809 979
2025 жылы ұлттық ауыл шаруашылығы санағын жүргізуді және ресми статистикалық ақпаратты қалыптастыру кезінде әкімшілік деректерге көшуді ескере отырып, "е-Статистика" интеграцияланған ақпараттық жүйесін дамыту
809 979
02
Қорғаныс
29 310 163
18 004 171
14 046 038
202
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
16 685 274
6 171 602
4 265 382
006
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
16 685 274
6 171 602
4 265 382
100
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
16 685 274
6 171 602
4 265 382
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Ақмола облысы
5 934 650
Қызмет бабында пайдалану үшін
5 301 676
"Көкшетау қаласында Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Мәлік Ғабдуллин атындағы Азаматтық қорғау академиясының жаңа кешенін салу" объектісі бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптама өткізіп жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу
632 974
Жетісу облысы
6 450 624
1 871 602
Алматы облысы Панфилов ауданында "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы (ШЫХО), "Қорғас – Шығыс қақпасы" шекара маңы сауда-экономикалық аймағы (ШСЭА), Басқыншы, Қорғас кенттері және шекара маңы бекеті учаскелерінде Қорғас өзені бойынша арна қалыптастыру және қорғау құрылыстары. Түзету
1 871 603
1 871 602
"Қорғас" халықаралық шекара маңы ынтымақтастығы орталығы ауданындағы Қорғас өзенінде қорғау құрылыстарын және "Қорғас" (Қорғас-1) кедені ғимараттарын салу
3 768 464
"Талдықорған қаласында Балапанов көшесі, 45/4 бойынша сейсмикалық белсенділігі 8 балл болатын ІІ, ІІІА, ІІІВ, IVГ климаттық аудандары үшін 4 автомобильге арналған ІІ типті өрт депосы кешенін салу". Сметалық құжаттаманы түзету
810 557
Шымкент қаласы
4 300 000
4 300 000
4 265 382
Шымкент қаласында мемлекеттік материалдық резервтің сақтау базасының құрылысы (1, 2, 3-кезек)
4 300 000
4 300 000
4 265 382
208
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi
12 624 889
11 832 569
9 780 656
004
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің даму бағдарламасы
12 624 889
11 832 569
9 780 656
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Өзгелер
12 624 889
11 832 569
9 780 656
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің даму бағдарламасы
12 624 889
11 832 569
9 780 656
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі

14 000 000
13 503 668
1 156 266
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Подстепное – Федоровка – граница РФ" 0-144 км
2 619 257
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Усть-Каменогорск – Зыряновск – Большенарымское – Катон-Карагай – Рахмановские ключи"
989 857
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Астана – Петропавловск" транзитного коридора "Боровое – Кокшетау – Петропавловск – граница РФ"
927 459
Строительство моста через реку Иртыш на автомобильной дороге республиканского значения "Кызылорда – Павлодар – Успенка – граница РФ" км 1381
18 959 080
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр – Восток "Астана – Павлодар – Калбатау – Усть-Каменогорск"
38 850
016
За счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета
1 652 250
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Узынагаш – Отар"
1 007 250
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр-Юг "Астана – Караганда – Балхаш – Курты – Капшагай – Алматы" участок "Балхаш – Бурылбайтал"
645 000
207
Проектирование и строительство пограничных отделений
7 678 225
030
За счет средств республиканского бюджета
7 678 225
Актюбинская область
1 371 191
Строительство пограничного отделения "Байтурасай" по Актюбинской области
698 946
Строительство пограничного отделения "Жайсан" по Актюбинской области
672 245
Костанайская область
2 803 161
Строительство пограничного отделения "Кенерал" по Костанайской области
435 840
Строительство пограничного отделения "Узынагаш" по Костанайской области
1 023 043
Строительство пограничного отделения "Кайрак" по Костанайской области
614 758
Строительство пограничного отделения "Бирлик" по Костанайской области
729 520
Павлодарская область
1 144 256
Строительство пограничного отделения "Шарбакты" по Павлодарской области
570 974
Строительство пограничного отделения "Арлан" по Павлодарской области
573 282
Северо-Казахстанская область
2 359 617
Строительство пограничного отделения "Есиль" по Северо-Казахстанской области
89 905
Строительство пограничного отделения "Жамбыл" по Северо-Казахстанской области
191 902
Строительство пограничного отделения "Жана жол" по Северо-Казахстанской области
12 914
Строительство пограничного отделения "Талсай" по Северо-Казахстанской области
12 999
Строительство пограничного отделения "Ак кол" по Северо-Казахстанской области
117 952
Строительство пограничного отделения "Кызыл ту" по Северо-Казахстанской области

14 000 000
13 503 668
1 156 266
0-144 км "Подстепное – Федоровка – РФ шекарасы" республикалық маңызы бар автомобиль жолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
2 619 257
Республикалық маңызы бар "Өскемен – Зырян – Үлкен Нарын – Қатонқарағай – Рахман бұлақтары" автожолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
989 857
Республикалық маңызы бар "Астана – Петропавл" автомобиль жолының "Бурабай – Көкшетау – Петропавл – РФ шекарасы" транзиттік дәлізін реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
927 459
1381 км "Қызылорда – Павлодар – Успенка – РФ шекарасы" республикалық маңызы бар автомобиль жолында Ертіс өзені арқылы өтетін көпір салу
18 959 080
Орталық-Шығыс "Астана – Павлодар – Қалбатау – Өскемен" дәлізін реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
38 850
016
Республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды қоса қаржыландыру есебінен
1 652 250
Республикалық маңызы бар "Ұзынағаш – Отар" автомобиль жолын реконструкциялау
1 007 250
"Орталық – Оңтүстік" "Астана – Қарағанды – Балқаш – Күрті – Қапшағай – Алматы" дәлізін реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары, "Балқаш – Бурылбайтал" учаскесі
645 000
207
Шекара бөлімшелерін жобалау және салу
7 678 225
030
Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен
7 678 225
Ақтөбе облысы
1 371 191
Ақтөбе облысы бойынша "Байтурасай" шекара бөлімшесінің құрылысы
698 946
Ақтөбе облысы бойынша "Жайсан" шекара бөлімшесінің құрылысы
672 245
Қостанай облысы
2 803 161
Қостанай облысы бойынша "Кенерал" шекара бөлімшесінің құрылысы
435 840
Қостанай облысы бойынша "Ұзынағаш" шекара бөлімшесінің құрылысы
1 023 043
Қостанай облысы бойынша "Қайрақ" шекара бөлімшесінің құрылысы
614 758
Қостанай облысы бойынша "Бірлік" шекара бөлімшесінің құрылысы
729 520
Павлодар облысы
1 144 256
Павлодар облысы бойынша "Шарбақты" шекара бөлімшесінің құрылысы
570 974
Павлодар облысы бойынша "Арлан" шекара бөлімшесінің құрылысы
573 282
Солтүстік Қазақстан облысы
2 359 617
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Есіл" шекара бөлімшесінің құрылысы
89 905
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Жамбыл" шекара бөлімшесінің құрылысы
191 902
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Жаңажол" шекара бөлімшесінің құрылысы
12 914
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Талсай" шекара бөлімшесінің құрылысы
12 999
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Ақ көл" шекара бөлімшесінің құрылысы
117 952
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Қызыл ту" шекара бөлімшесінің құрылысы

322 597
Строительство пограничного отделения "Арал агаш" по Северо-Казахстанской области
483 770
Строительство пограничного отделения "Ашикен" по Северо-Казахстанской области
60 127
Строительство пограничного отделения "им.Баян батыр" по Северо-Казахстанской области
328 561
Строительство пограничного отделения "Каракудык" по Северо-Казахстанской области
110 600
Строительство пограничного отделения "Каскад" по Северо-Казахстанской области
318 365
Строительство пограничного отделения "Келтесай" по Северо-Казахстанской области
309 925
240
Строительство и реконструкция пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан
136 081 415
030
За счет средств республиканского бюджета
136 081 415
Строительство автомобильного пункта пропуска "Бесагаш" Жамбылской области. Корректировка
6 723 339
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Карасу" на казахстанско-кыргызской границе
17 780 410
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Сырым" на казахстанско-российской границе в Западно-Казахстанской области. Пусковой комплекс 1
18 033 319
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Алимбет" на казахстанско-российской границе в Актюбинской области, Каргалинском районе. Пусковой комплекс 1
13 995 656
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Жана жол" на казахстанско-российской границе
18 660 708
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Косак" на казахстанско-российской границе в Павлодарской области. 1 пусковой комплекс
12 457 150
Реконструкция/строительство и модернизация автомобильного пункта пропуска "Таскала" на Казахстанско Российской границе
18 696 407
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Урлитобе" на Казахстанско-Российской границе. Пусковой комплекс № 1
17 132 625
Реконструкция, модернизация автомобильного пункта пропуска "Кайрак" в Костанайской области
1 870 520
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Аксу" (Камышановка) на казахстанско-кыргызской границе
50 000
Реконструкция, модернизация автомобильного пункта пропуска "Сыпатай батыр" в Жамбылской области
1 642 963
Реконструкция, модернизация автомобильного пункта пропуска "Курмангазы" в Атырауской области
1 642 963
Реконструкция, модернизация автомобильного пункта пропуска "Кеген" в Алматинской области
1 442 603
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Аухатты" на казахстанско-кыргызской границе
50 000
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Сортобе" на казахстанско-кыргызской границе
50 000
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Айша биби" на казахстанско-кыргызской границе
50 000
Реконструкция, модернизация автомобильного пункта пропуска "Аксай" в Западно-Казахстанской области

322 597
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Арал ағаш" шекара бөлімшесінің құрылысы
483 770
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Ашикен" шекара бөлімшесінің құрылысы
60 127
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Баян батыр атындағы" шекара бөлімшесінің құрылысы
328 561
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Қарақұдық" шекара бөлімшесінің құрылысы
110 600
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Каскад" шекара бөлімшесінің құрылысы
318 365
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Келтесай" шекара бөлімшесінің құрылысы
309 925
240
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткізу пункттерін салу және реконструкциялау
136 081 415
030
Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен
136 081 415
Жамбыл облысында "Бесағаш" автомобиль өткізу пунктін салу. Түзету
6 723 339
Қазақстан-Қырғыз шекарасындағы "Қарасу" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
17 780 410
Батыс Қазақстан облысында Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Сырым" автомобиль өткізу бекетін реконструкциялау және жаңғырту. 1-іске қосу кешені
18 033 319
Ақтөбе облысы, Қарғалы ауданында Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Әлімбет" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту. 1-іске қосу кешені
13 995 656
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Жаңа жол" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
18 660 708
Павлодар облысында Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Қосақ" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту. 1-іске қосу кешені
12 457 150
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Тасқала" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау/салу және жаңғырту
18 696 407
Қазақстан-Ресей шекарасында "Үрлітөбе" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту. № 1 іске қосу кешені
17 132 625
Қостанай облысындағы "Қайрақ" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау, жаңғырту
1 870 520
Қазақстан-Қырғыз шекарасындағы "Ақсу" (Камышановка) автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
50 000
Жамбыл облысындағы "Сыпатай батыр" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау, жаңғырту
1 642 963
Атырау облысындағы "Құрманғазы" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау, жаңғырту
1 642 963
Алматы облысындағы "Кеген" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау, жаңғырту
1 442 603
Қазақстан-Қырғыз шекарасындағы "Аухатты" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
50 000
Қазақстан-Қырғыз шекарасындағы "Сортөбе" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
50 000
Қазақстан-Қырғыз шекарасындағы "Айша бибі" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
50 000
Батыс Қазақстан облысындағы "Ақсай" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау, жаңғырту

1 967 584
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Кызылжар" на казахстанско-российской границе
50 000
"Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска Каракога" на казахстанско-российской границе
50 000
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Убе" на казахстанско-российской границе
50 000
Реконструкция, модернизация автомобильного пункта пропуска "Шарбакты" в Павлодарской области
967 584
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Шаган" на казахстанско-российской границе
50 000
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Бидаик" на казахстанско-российской границе
50 000
Реконструкция, модернизация автомобильного пункта пропуска "Ауыл" в области Абай
1 967 584
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Жанибек" на казахстанско-российской границе
50 000
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Жезкент" на казахстанско-российской границе
50 000
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Акбалшык" на казахстанско-российской границе
50 000
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Аят" на казахстанско-российской границе
50 000
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Найза" на казахстанско-российской границе
50 000
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Убаган" на казахстанско-российской границе
50 000
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Желкуар" на казахстанско-российской границе
50 000
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Коянбай" на казахстанско-российской границе
50 000
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Байтанат" на казахстанско-российской границе
50 000
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Амангельды" на казахстанско-российской границе
50 000
Реконструкцию и модернизацию автомобильного пункта пропуска "Орда" на казахстанско-российской границе
50 000
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Кондыбай" на казахстанско-российской границе
50 000
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Карашатау" на казахстанско-российской границе
50 000
13
Прочие
73 111 368
10 616 992
217
Министерство финансов Республики Казахстан
28 419 116
205
Модернизация и техническое дооснащение пунктов пропуска на границе
28 419 116
004
За счет внешних займов
28 071 995
в том числе инвестиционные проекты:
Прочие
28 071 995
Модернизация и техническое дооснащение пунктов пропуска, расположенных на казахстанском участке таможенной границы Евразийского экономического союза и Главного диспетчерского управления Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
28 071 995

1 967 584
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Қызылжар" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
50 000
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Қарақоға" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
50 000
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Үбе" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
50 000
Павлодар облысындағы "Шарбақты" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау, жаңғырту
967 584
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Шаған" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
50 000
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Бидайық" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
50 000
Абай облысындағы "Ауыл" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау, жаңғырту
1 967 584
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Жәнібек" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
50 000
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Жезкент" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
50 000
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Ақбалшық" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
50 000
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Аят" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
50 000
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Найза" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
50 000
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Обаған" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
50 000
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Желқуар" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
50 000
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Қоянбай" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
50 000
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Байтанат" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
50 000
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Аманкелді" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
50 000
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Орда" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
50 000
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Қондыбай" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
50 000
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Қарашатау" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
50 000
13
Басқалар
73 111 368
10 616 992
217
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
28 419 116
205
Шекарадағы өткізу пункттерін жаңғырту және техникалық толық жарақтандыру
28 419 116
004
Сыртқы қарыздар есебінен
28 071 995
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Өзгелер
28 071 995
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының қазақстандық учаскесінде орналасқан өткізу пункттерін және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Бас диспетчерлік басқармасын жаңғырту және техникалық жете жарақтандыру
28 071 995

030
За счет средств республиканского бюджета
347 121
в том числе инвестиционные проекты:
Прочие
347 121
Модернизация и техническое дооснащение пунктов пропуска, расположенных на казахстанском участке таможенной границы Евразийского экономического союза и Главного диспетчерского управления Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
347 121
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
44 692 252
10 616 992
008
Строительство и реконструкция объектов Управления Делами Президента Республики Казахстан
44 692 252
10 616 992
в том числе инвестиционные проекты:
Для служебного пользования
37 751 989
10 616 992
Проектирование и строительство санатория и очистного сооружения на территории айыл окмоту Бостеринского айылного аймака, Ысык-Кульского района (курортно-рекреационная зона)
6 940 263
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Администратор
2026 год
2027 год
2028 год
Программа
Подпрограмма
II. Бюджетные инвестиции, планируемые посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц
350 484 618
22 359 292
164 138
01
Государственные услуги общего характера
21 819 292
22 359 292
164 138
217
Министерство финансов Республики Казахстан
9 399 292
9 399 292
164 138
006
Приобретение акций международных финансовых организаций
164 138
164 138
164 138
208
Приобретение доли в оплаченном уставном капитале Евразийского банка развития
9 235 154
9 235 154
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
12 420 000
12 960 000
211
Приобретение доли Казахстана в уставном капитале Тюркского инвестиционного фонда
12 420 000
12 960 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
17 557 807
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
16 763 763
007
Увеличение уставного капитала некоммерческого акционерного общества "Национальный аграрный научно-образовательный центр" для модернизации научных организаций
16 763 763
652
Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
794 044
241
Увеличение уставного капитала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казводхоз"
794 044
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
261 107 519
229
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
261 107 519
005
Увеличение уставного капитала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Жезказганредмет" на развитие переработки импортного сырья в виде отходов металлургического производства сульфида рения и жаропрочных никелевых сплавов с получением рения и других редких металлов

030
Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен
347 121
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Өзгелер
347 121
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының қазақстандық учаскесінде орналасқан өткізу пункттерін және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Бас диспетчерлік басқармасын жаңғырту және техникалық жете жарақтандыру
347 121
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
44 692 252
10 616 992
008
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының объектілерін салу және реконструкциялау
44 692 252
10 616 992
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Қызмет бабында пайдалану үшін
37 751 989
10 616 992
Ыстықкөл ауданы, Бостері айылнык аймактың айыл окмоту аумағында (курорттық-рекреациялық аймақ) санаторий мен тазарту құрылысын жобалау мен салу
6 940 263
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Әкімші
2026 жыл
2027 жыл
2028 жыл
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
II. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы арқылы жоспарланатын бюджеттік инвестициялар
350 484 618
22 359 292
164 138
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
21 819 292
22 359 292
164 138
217
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
9 399 292
9 399 292
164 138
006
Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу
164 138
164 138
164 138
208
Еуразия даму банкінің төленген жарғылық капиталындағы үлесін сатып алу
9 235 154
9 235 154
243
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
12 420 000
12 960 000
211
Қазақстанның Түркі инвестициялық қоры жарғылық капиталындағы үлесін сатып алу
12 420 000
12 960 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
17 557 807
212
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi
16 763 763
007
Ғылыми ұйымдарды жаңғырту үшін "Ұлттық аграрлық ғылыми-білім беру орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту
16 763 763
652
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі
794 044
241
"Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту
794 044
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
261 107 519
229
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
261 107 519
005
Рений сульфиді мен ыстыққа төзімді никель қорытпалары металлургиялық өндірісінің қалдықтары түріндегі импорттық шикізатты рений және басқа жерасты металдарын ала отырып, қайта өңдеуді дамыту мақсатында "Жезқазғансирекмет" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту

607 519
007
Увеличение уставного капитала акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества "Банк Развития Казахстана" с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества "Фонд развития промышленности" для финансирования проектов обрабатывающей промышленности и транспортной инфраструктуры
160 500 000
012
Увеличение уставного капитала акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества "Qazaqstan Investment Corporation" для фондирования фонда (фондов) прямых инвестиций
100 000 000
13
Прочие
50 000 000
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
50 000 000
005
Увеличение уставного капитала акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" для последующего увеличения уставного капитала акционерного общества "Экспортно-кредитное агентство Казахстана" с целью поддержки перспективных экспортоориентированных проектов казахстанских производителей несырьевых товаров и поставщиков услуг на внешних рынках и усилению их конкурентоспособности
50 000 000
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Администратор
2026 год
2027 год
2028 год
Программа
Подпрограмма
III. Целевые трансферты на развитие
326 576 426
241 655 687
82 949 456
02
Оборона
3 215 578
2 948 428
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
3 215 578
2 948 428
006
Строительство и реконструкция объектов защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
3 215 578
2 948 428
101
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территорий от природных стихийных бедствий
3 215 578
2 948 428
Атырауская область
3 215 578
2 948 428
05
Здравоохранение
52 288 292
36 798 141
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
52 288 292
36 798 141
053
Обеспечение хранения специального медицинского резерва и развитие инфраструктуры здравоохранения
52 288 292
36 798 141
113
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство, реконструкцию и сейсмоусиление объектов здравоохранения за счет средств республиканского бюджета
52 288 292
36 798 141
Атырауская область
2 290 494
Восточно-Казахстанская область
1 500 000
Жамбылская область
34 000 000
33 364 163
Кызылординская область
11 497 798
Область Жетісу
4 500 000
1 933 978
06
Социальная помощь и социальное обеспечение

607 519
007
Өңдеуші өнеркәсіп және көлік инфрақұрылымы жобаларын қаржыландыру үшін кейіннен "Өнеркәсіпті дамыту қоры" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайта отырып, кейіннен "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтумен, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту
160 500 000
012
Тікелей инвестициялар қорын (қорларын) қорландыру үшін кейіннен "Qazaqstan Investment Corporation" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайта отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту
100 000 000
13
Басқалар
50 000 000
211
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
50 000 000
005
Қазақстандық шикізаттық емес тауар өндірушілер мен көрсетілетін қызметтерді берушілердің сыртқы нарықтардағы экспортқа бағдарланған перспективалық жобаларын қолдау және олардың бәсекеге қабілеттілігін күшейту мақсатында кейіннен "Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту үшін "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту
50 000 000
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Әкімші
2026 жыл
2027 жыл
2028 жыл
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
III. Нысаналы даму трансферттері
326 576 426
241 655 687
82 949 456
02
Қорғаныс
3 215 578
2 948 428
202
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
3 215 578
2 948 428
006
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
3 215 578
2 948 428
101
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне халықты, объектілер мен аумақтарды табиғи дүлей зілзалалардан инженерлік қорғау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге берілетін нысаналы даму трансферттері
3 215 578
2 948 428
Атырау облысы
3 215 578
2 948 428
05
Денсаулық сақтау
52 288 292
36 798 141
226
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
52 288 292
36 798 141
053
Арнаулы медициналық резервті сақтауды қамтамасыз ету және денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамыту
52 288 292
36 798 141
113
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға, реконструкциялауға және сейсмикалық күшейтуге республикалық бюджет қаражаты есебінен берілетін нысаналы даму трансферттерi
52 288 292
36 798 141
Атырау облысы
2 290 494
Шығыс Қазақстан облысы
1 500 000
Жамбыл облысы
34 000 000
33 364 163
Қызылорда облысы
11 497 798
Жетісу облысы
4 500 000
1 933 978
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру

040
Кредитование акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием акционерного общества "Казахстанская Жилищная Компания" для модернизации энергетической и коммунальной инфраструктуры (сетей и объектов) в Республике Казахстан для обеспечения надежного и качественного предоставления коммунальных услуг населению и устойчивого развития экономики страны
25 000 000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
71 000 000
650
Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
71 000 000
055
Кредитование акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием акционерного общества "Банк Развития Казахстана" для финансирования проектов туристской отрасли Республики Казахстан
71 000 000
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
25 000 000
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
25 000 000

040
Халыққа коммуналдық қызметтердің сенімді әрі сапалы көрсетілуін және ел экономикасының орнықты дамуын қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасындағы энергетикалық және коммуналдық инфрақұрылымды (желілер мен нысандарды) жаңғырту мақсатында кейіннен "Қазақстан тұрғын үй компаниясы" акционерлік қоғамына кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамына кредит беру
25 000 000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
71 000 000
650
Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі
71 000 000
055
Қазақстан Республикасының туристік саласының жобаларын қаржыландыру үшін кейіннен "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамына кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамына кредит беру
71 000 000
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
25 000 000
241
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
25 000 000

68 500 000
229
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
68 500 000
036
Кредитование акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием акционерного общества "Банк Развития Казахстана" для финансирования крупных проектов обрабатывающей промышленности
68 500 000
________________________________________
Для служебного пользования
Экз. №
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2025 года № 1074
Перечень республиканских бюджетных инвестиций министерств по чрезвычайным ситуациям, здравоохранения и Управления Делами Президента Республики Казахстан
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Администратор
2026 год
2027 год
2028 год
Программа
Подпрограмма
________________________________________
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2025 года № 1074
Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам на материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения"
№ п/п
Наименование областей
Сумма, тысяч тенге
Всего

68 500 000
229
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
68 500 000
036
Өңдеуші өнеркәсіптің ірі жобаларын қаржыландыру үшін кейіннен "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамына кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамына кредит беру
68 500 000
Қызмет бабында пайдалану үшін
№ дана
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 1074 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар, Денсаулық сақтау министрліктерінің және Президенті Іс Басқармасының республикалық бюджеттік инвестицияларының тізбесі
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Әкімші
2026 жыл
2027 жыл
2028 жыл
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 1074 қаулысына
3-қосымша
Облыстық бюджеттерге "Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Р/с №
Облыстардың атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы

822 539
17.
Город Астана
1 267 961
18.
Город Шымкент
1 477 798
________________________________________
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2025 года № 1074
Распределение сумм целевых текущих трансфертов бюджету города Астаны на увеличение уставного капитала юридических лиц на строительство в рамках проекта "Новая транспортная система города Астаны. LRT (участок от аэропорта до нового железнодорожного вокзала)"
№ п/п
Наименование города
Сумма, тысяч тенге
Всего
16 708 068
1.
Город Астана
16 708 068
________________________________________
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2025 года № 1074
Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование затрат субъектов естественных монополий на погашение и обслуживание займов международных финансовых организаций
№ п/п
Наименование области
Сумма, тысяч тенге
Всего
1 287 475
1.
Актюбинская область
1 287 475
________________________________________
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2025 года № 1074
Распределение сумм бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
№ п/п
Наименование областей
Сумма, тысяч тенге
Всего

822 539
17.
Астана қаласы
1 267 961
18.
Шымкент қаласы
1 477 798
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 1074 қаулысына
5-қосымша
Астана қаласының бюджетіне "Астана қаласының жаңа көлік жүйесі. LRT (әуежайдан жаңа теміржол вокзалына дейінгі учаске)" жобасы шеңберінде құрылыс салуға заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Р/с №
Қаланың атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы
16 708 068
1.
Астана қаласы
16 708 068
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 1074 қаулысына
6-қосымша
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне халықаралық қаржы ұйымдарының қарыздарын өтеуге және оларға қызмет көрсетуге табиғи монополиялар субъектілерінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Р/с №
Облыстың атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы
1 287 475
1.
Ақтөбе облысы
1 287 475
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 1074 қаулысына
7-қосымша
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу
Р/с №
Облыстардың атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы

694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
2 676 214
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 676 214
в том числе проекты ГЧП
Строительство Центра ядерной медицины, расположенного по адресу г. Нур-Султан, ул. Е495 (проектное наименование), район здания № 2
2 676 214
_________________________________________
Приложение 12
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2025 года № 1074
Перечень государственных заданий на 2026 год
тыс. тенге
№ п/п
Наименование государственной услуги или инвестиционного проекта, осуществляемых в форме выполнения государственного задания
Описание государственной услуги или инвестиционного проекта
Наименование администратора республиканской бюджетной программы, ответственного за выполнение государственного задания
Наименование юридического лица, ответственного за выполнение государственного задания
Наименование республиканской бюджетной программы (подпрограммы), в рамках которой выполняется государственное задание
Сумма бюджетных средств, необходимая для выполнения государственного задания
1
Мониторинг сейсмологической информации
Содержание сейсмостанций, проведение режимных круглосуточных наблюдений, сбор, первичная и сводная обработка материалов, а также повышение вклада науки в диверсификацию экономики и устойчивое развитие страны.
В структуре системы обеспечения национальной безопасности, защиты интересов общества и государства определенное место занимают система организации и проведения сейсмологических наблюдений, ее предварительное обобщение, анализ, составление прогнозов землетрясений, использование этих данных для предупреждения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
ТОО "Национальный научный центр сейсмологических наблюдений и исследований"
025 "Мониторинг сейсмологической информации"
1 114 865
2
Услуги по обеспечению поддержки соотечественникам за рубежом (этнические казахи за рубежом, бывшие соотечественники, граждане Республики Казахстан, проживающие за рубежом)
Проведение мероприятий для обеспечения культурных, гуманитарных связей с соотечественниками за рубежом; изучение вопросов соотечественников за рубежом; оснащение казахских культурных центров и (или) казахских деловых домов за рубежом, а также организаций за рубежом, связанных с развитием казахского языка и культуры, и (или) сотрудничающих с соотечественниками за рубежом; организация культурных и (или) массовых, образовательных, и (или) познавательных мероприятий для (с участием) соотечественников за рубежом, распространение актуальной информации и подготовка качественного контента по вопросам поддержки соотечественников за рубежом
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
НАО "Фонд Отандастар"
022 "Содействие развитию связей и контактов с соотечественниками за рубежом и этническими казахами, прибывшими в Республику Казахстан"
101 "Создание условий для поддержки соотечественников за рубежом и этнических казахов, прибывших в Республику Казахстан"

694
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы
2 676 214
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 676 214
оның ішінде МЖӘ:
Нұр-Сұлтан қаласы, Е495 көшесі (жобалық атауы), № 2 ғимараттың ауданы мекенжайы бойынша орналасқан Ядролық медицина орталығының құрылысы
2 676 214
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 1074 қаулысына
12-қосымша
2026 жылға арналған мемлекеттік тапсырмалардың тізбесі
мың теңге
Р/с
Мемлекеттік тапсырманы орындау нысанында жүзеге асырылатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтің немесе инвестициялық жобаның атауы
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің немесе инвестициялық жобаның сипаттамасы
Мемлекеттік тапсырманың орындалуына жауапты республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшісінің атауы
Мемлекеттік тапсырманың орындалуына жауапты заңды тұлғаның атауы
Соның шеңберінде мемлекеттік тапсырма орындалатын республикалық бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Мемлекеттік тапсырманы орындауға қажетті бюджет қаражатының сомасы
1
Сейсмологиялық ақпарат мониторингі
Сейсмостанцияларды ұстау, тәулік бойы режимдік байқаулар жүргізу, материалдарды жинау, бастапқы және жиынтық өндеу, сондай-ақ ғылымның экономиканы әртараптандыруға және елдің орнықты дамуына қосатын үлесін арттыру.
Ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету, қоғам мен мемлекеттің мүдделерін қорғау жүйесінің құрылымында сейсмологиялық байқауларды ұйымдастыру және жүргізу жүйесі, оны алдын ала жинақтап қорыту, талдау, жер сілкіністерінің болжамдарын жасау, осы деректерді табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу үшін пайдалану белгілі бір орын алады
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
"Сейсмологиялық байқау және зерттеу ұлттық ғылыми орталығы" ЖШС
025 "Сейсмологиялық ақпаратты мониторингтеу"
1 114 865
2
Шетелдегі отандастарға қолдау көрсетуді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер (шетелдегі этникалық қазақтар, бұрынғы отандастар, шетелде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары)
Шетелдегі отандастармен мәдени, гуманитарлық байланыстарды қамтамасыз ету үшін іс-шаралар өткізу, шетелдегі отандастар мәселелерін зерделеу; шетелдегі қазақ мәдени орталықтарын және (немесе) қазақ іскерлік үйлерін, сондай-ақ қазақ тілі мен мәдениетін дамытумен байланысты және (немесе) шетелдегі отандастармен ынтымақтастық жасайтын ұйымдарды жарақтандыру; шетелдегі отандастар үшін (қатысуымен) мәдени және (немесе) бұқаралық, білім беру және (немесе) танымдық іс-шараларды ұйымдастыру; шетелдегі отандастарды қолдау мәселелері бойынша өзекті ақпарат тарату және сапалы контент дайындау
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi
"Отандастар қоры" КеАҚ
022 "Шетелдегі отандастармен және Қазақстан Республикасына келген этникалық қазақтармен байланыстарды және қатынастарды дамытуға жәрдемдесу"
101 "Шетелдегі отандастар мен Қазақстан Республикасына келген этникалық қазақтарды қолдау үшін жағдай жасау"

575 000
3
Картографирование земель сельскохозяйственного назначения для ведения государственного земельного кадастра
Обновление цифровых сельскохозяйственных карт для формирования сведений государственного земельного кадастра
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Государственный институт сельскохозяйственных аэрофотогеодезических изысканий (ГИСХАГИ)"
259 "Повышение доступности информации о земельных ресурсах"
100 "Формирование сведений государственного земельного кадастра"
2 691 156
4
Научно-практическое сопровождение и разработка рекомендаций для субъектов агропромышленного комплекса Республики Казахстан
Повышение эффективности деятельности субъектов агропромышленного комплекса путем научно-практического сопровождения, обеспечения доступности к новым разработкам и научным исследованиям в рамках трансформации в вертикально интегрированный агротехнологический хаб Национального аграрного научно-образовательного центра
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
НАО "Национальный аграрный научно-образовательный центр"
267 "Повышение доступности знаний и научных исследований"
104 "Научно-практическое сопровождение и разработка рекомендаций для субъектов агропромышленного комплекса Республики Казахстан"
617 666
5
Методологическое обеспечение по оказанию лицам с инвалидностью протезно-ортопедической помощи, в том числе предоставление протезно-ортопедической помощи
Протезирование лиц с инвалидностью с особо сложными и атипичными видами увечья, а также первичное протезирование, внедрение протезно-ортопедических изделий, изготавливаемых по новейшим технологиям, разработка технологических процессов на новые виды протезно-ортопедических изделий
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный научный центр развития сферы социальной защиты"
058 "Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры"
100 "Методологическое обеспечение по оказанию лицам с инвалидностью протезно-ортопедической помощи, в том числе предоставление протезно-ортопедической помощи"
1 030 335
6
Слухоречевая адаптация детей с нарушением слуха после кохлеарной имплантации
Кохлеарная имплантация (далее – КИ) является единственным эффективным методом реабилитации детей с тяжелыми нарушениями слуха (глухотой). Но операция КИ совершенно неэффективна без слухоречевой реабилитации (адаптации). Проведение ее обязательно для развития слуха и речи ребенка с кохлеарным имплантом.
Цель слухоречевой адаптации – научить ребенка воспринимать звуковые сигналы (неречевые и речевые), понимать их и использовать новые слуховые ощущения для развития устной речи.
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный научный центр развития сферы социальной защиты"
058 "Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры"
102 "Слухоречевая адаптация детей с нарушением слуха после кохлеарной имплантации"

575 000
3
Мемлекеттік жер кадастрын жүргізу үшін ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерді картаға түсіру
Мемлекеттік жер кадастры мәліметтерін қалыптастыру үшін цифрлық ауыл шаруашылығы карталарын жаңарту
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
"Ауыл шаруашылығы аэрофотогеодезиялық іздестіру мемлекеттік институты (АШАІМИ)" ШЖҚ РМК
259 "Жер ресурстары туралы ақпаратқа қолжетімділікті арттыру"
100 "Мемлекеттік жер кадастры мәліметтерін қалыптастыру"
2 691 156
4
Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіп кешенінің субъектілері үшін ғылыми-практикалық сүйемелдеу және ұсынымдар әзірлеу
Ғылыми-практикалық сүйемелдеу, Ұлттық аграрлық ғылыми-білім беру орталығын сатылап интеграцияланған агротехнологиялық хабқа трансформациялау шеңберінде жаңа әзірлемелер мен ғылыми зерттеулерге қолжетімділікті қамтамасыз ету арқылы агроөнеркәсіптік кешен субъектілері қызметінің тиімділігін арттыру
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
"Ұлттық аграрлық ғылыми-білім беру орталығы" КеАҚ
267 "Білімнің және ғылыми зерттеулердің қолжетімділігін арттыру"
104 "Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешен субъектілері үшін ғылыми-практикалық сүйемелдеу және ұсынымдар әзірлеу"
617 666
5
Мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмек көрсету бойынша әдіснамалық қамтамасыз ету, соның ішінде протездік-ортопедиялық көмек беру
Зақымданудың ерекше күрделі және атипиялық түрлері бар мүгедектігі бар адамдарды протездеу, сондай-ақ бастапқы протездеу, ең жаңа технологиялар бойынша жасалатын протездік-ортопедиялық бұйымдарды енгізу, протездік-ортопедиялық бұйымдардың жаңа түрлеріне технологиялық процестерді әзірлеу
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
"Әлеуметтік қорғау саласын дамытудың ұлттық ғылыми орталығы" ШЖҚ РМК
058 "Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту"
100 "Мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмек көрсету бойынша әдіснамалық қамтамасыз ету, соның ішінде протездік-ортопедиялық көмек беру"
1 030 335
6
Есту қабілеті бұзылған балалардың кохлеарлық имплантациядан кейін есту-сөйлеуін оңалту
Кохлеарлық имплантация (бұдан әрі – КИ) ауыр есту қабілетінің бұзушылығы (кереңділік) бар балаларды оңалтудың жалғыз тиімді әдістерінің бірі болып табылады. Бірақ КИ операциясы есту-сөйлеуге оңалтусыз (бейімдеусіз) мүлдем тиімсіз. Кохлеарлық импланты бар балаға есту және сөйлеуін дамыту үшін оны жүргізу міндетті.
Есту-сөйлеуге бейімдеудің мақсаты – баланы дыбыстық (сөйлейтін, сөйлемейтін) сигналдарды қабылдауға, ауызша сөйлеуді дамыту үшін түсінуге және жаңа есту сезімдерін пайдалануға үйрету
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
"Әлеуметтік қорғау саласын дамытудың ұлттық ғылыми орталығы" ШЖҚ РМК
058 "Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту"
102 "Есту қабілеті бұзылған балалардың кохлеарлық имплантациядан кейін есту-сөйлеуін оңалту"

679 150
7
Совершенствование системы социальной защиты населения
Проведение ортезирования лицам с инвалидностью, научных исследований с координацией научной работы по всем аспектам инвалидизации, реабилитации, ортезирования
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный научный центр развития сферы социальной защиты"
058 "Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры"
109 "Совершенствование системы социальной защиты населения"
472 648
8
Топографо-геодезические и картографические работы, учет, хранение материалов и данных
В рамках исполнения государственного задания предполагаются:
проведение работ по обработке материалов космосъемки территорий;
создание и обновление топографических планов городов и населенных пунктов;
нивелирование I, ІІ класса, обследование и восстановление, закладка и координирование пунктов;
создание сводных каталогов;
создание и обновление масштабного ряда цифровых государственных топографических карт;
издание (печать) топографических карт;
создание и (или) обновление тематических карт и планов;
ведение базы данных географических названий Республики Казахстан;
ведение Национального фонда пространственных данных Республики Казахстан;
составление технических проектов
Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный центр геодезии и пространственной информации"
007 "Повышение уровня государственного геодезического и картографического обеспечения страны"
101 "Обеспечение топографо-геодезической и картографической продукцией и ее хранение"
2 886 746
9
Формирование и обновление сведений
Национальной инфраструктуры пространственных данных
1. Преобразование в открытые цифровые топографические карты и планы:
преобразование цифровых топографических карт масштаба 1:25 000 в цифровые карты открытого пользования;
преобразование цифровых топографических планов масштаба 1:2 000 городов и районных центров в цифровые планы открытого пользования; оцифровка тематических пространственных данных.
2. Обеспечение координатными системами отсчета:
разработка параметров трансформации между государственной и местными координатными системами отсчета;
установление местных координатных систем отсчета на основе государственной координатной отсчетной основы QazTRF-23.
3. Обеспечение актуальными сведениями НИПД:
услуги по выдаче сведений НИПД из ИС "Государственный геопортал НИПД";
услуги по выдаче сведений высокоточного спутникового позиционирования посредством постоянно действующих референцных станций государственных геодезических сетей
Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный центр геодезии и пространственной информации"
007 "Повышение уровня государственного геодезического и картографического обеспечения страны"
107 "Формирование и обновление сведений Национальной инфраструктуры пространственных данных"

679 150
7
Халықты әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру
Мүгедектігі бар адамдарға ортездеу, мүгедектіктің, оңалтудың, ортездеудің барлық аспектілері бойынша ғылыми жұмыстарды үйлестіре отырып, ғылыми зерттеулер жүргізу
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
"Әлеуметтік қорғау саласын дамытудың ұлттық ғылыми орталығы" ШЖҚ РМК
058 "Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту"
109 "Халықты әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру"
472 648
8
Топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстар, материалдар мен деректерді есепке алу, сақтау
Мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде мыналар болжанады:
аумақтардың ғарыштық түсірілімі материалдарын өңдеу бойынша жұмыстарды жүргізу;
қалалар мен елді мекендердің топографиялық жоспарларын жасау және жаңарту;
I, ІІ класты нивелирлеу, пункттерді зерттеп-қарау және қалпына келтіру, салу және үйлестіру;
жиынтық каталогтарды жасау;
цифрлық мемлекеттік топографиялық карталардың масштабтық қатарын жасау және жаңарту;
топографиялық карталарды шығару (басып шығару);
тақырыптық карталар мен жоспарларды жасау және (немесе) жаңарту;
Қазақстан Республикасы географиялық атауларының дерекқорын жүргізу;
Қазақстан Республикасы Ұлттық кеңістіктік деректер қорын жүргізу;
техникалық жобаларды жасау
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
"Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" ШЖҚ РМК
007 "Еліміздің мемлекеттік геодезиялық және картографиялық қамтамасыз етілу деңгейін арттыру"
101 "Топографиялық-геодезиялық және картографиялық өнімдерді және олардың сақталуын қамтамасыз ету"
2 886 746
9
Ұлттық кеңістіктік деректер инфрақұрылымының мәліметтерін қалыптастыру және жаңарту
1. Ашық цифрлық топографиялық карталар мен жоспарларға түрлендіру:
масштабы 1:25000 цифрлық топографиялық карталарды ашық пайдаланудағы цифрлық карталарға түрлендіру;
қалалар мен аудан орталықтарының масштабы 1:2000 цифрлық топографиялық жоспарларын ашық пайдаланудағы цифрлық жоспарларға түрлендіру;
тақырыптық кеңістіктік деректерді цифрландыру.
2. Координаттық есептеу жүйелерімен қамтамасыз ету:
мемлекеттік және жергілікті координаттық есептеу жүйелері арасындағы трансформациялау параметрлерін әзірлеу;
QazTRF-23 мемлекеттік координаттық есептеу негізіне негізделген жергілікті координаттық есептеу жүйесін белгілеу.
3. ҰКДИ өзекті мәліметтерімен қамтамасыз ету:
"ҰКДИ мемлекеттік геопорталы" АЖ-дан ҰКДИ мәліметтерін беру бойынша көрсетілетін қызметтер;
мемлекеттік геодезиялық желілердің тұрақты жұмыс істейтін референциялы станциялары арқылы дәлдігі жоғары спутниктік позициялау мәліметтерін беру бойынша көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
"Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" ШЖҚ РМК
007 "Еліміздің мемлекеттік геодезиялық және картографиялық қамтамасыз етілу деңгейін арттыру"
107 "Ұлттық кеңістіктік деректер инфрақұрылымының мәліметтерін қалыптастыру және жаңарту"

2 142 922
10
Услуги экологического мониторинга территорий Республики Казахстан, подверженных воздействию ракетно-космической деятельности комплекса "Байконур"
В рамках исполнения государственного задания предполагается выполнение работ:
1) проведение экологического мониторинга пусков ракет-носителей с космодрома "Байконур" (экологическое сопровождение пусков ракет-носителей "Союз");
2) оценка экологической устойчивости района падения отделяющихся частей ракеты-носителя в зоне Ю-24 (районы падения № 15, 25) в области Ұлытау;

2 142 922
10
"Байқоңыр" кешенінің ғарыштық-зымыран қызметінің әсеріне ұшыраған Қазақстан Республикасының аумақтарының экологиялық мониторингтің көрсетілетін қызметтері
Мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде келесі жұмыстарды орындау болжанады:
1) "Байқоңыр" ғарыш айлағынан зымыран-тасығыштардың ұшырылымдарына экологиялық мониторинг жүргізу ("Союз" зымыран-тасығыштардың ұшырылымдарын экологиялық сүйемелдеу);
2) Ұлытау облысының Ю-24 аймағындағы (құлау аудандары № 15, 25) тасығыш-зымыраннан ажырайтын бөліктердің құлау ауданының экологиялық орнықтылығын бағалау;

3) контроль состояния объектов окружающей среды на местах аварии ракеты-носителя "Протон-М" в 2007 году в области Ұлытау.
Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Инфракос"
010 "Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры"
100 "Обеспечение управления космическими аппаратами"
146 650
11
Опытная эксплуатация космической системы технологического назначения KazSTSat
В рамках исполнения государственного задания предполагаются выполнение работ по обеспечению функционирования космической системы технологического назначения (KazSTSat) для получения положительной летной истории казахстанских технологий путем опытной эксплуатации KazSTSat и определение срока активного существования космического аппарата
Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
ТОО "Ghalam"
010 "Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры"
100 "Обеспечение управления космическими аппаратами"
125 905
12
Содержание и эксплуатация объектов наземной космической инфраструктуры космического ракетного комплекса "Зенит-М"
В рамках исполнения государственного задания предполагаются осуществление комплекса работ и мероприятий по поддержанию технических и технологических объектов НКИ КРК "Зенит-М", в том числе организация и обеспечение охраны переданных объектов КРК "Зенит-М", транспортное обеспечение для доставки работников на объекты КРК "Зенит-М", обеспечение работников средствами индивидуальной защиты и спецодеждой, проведение регламентных и профилактических работ, а также с привлечением при необходимости организаций, имеющих опыт эксплуатации космических систем, в соответствии с нормативными требованиями, установленными эксплуатационной документацией данного объекта (систем и агрегатов), их техническое обслуживание, а также осуществление других мероприятий, необходимых для организации этих работ
Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
АО "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек"
010 "Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры"
103 "Обеспечение сохранности объектов комплекса "Байконур", не вошедших в состав аренды Российской Федерации и исключенных из него"
1 087 937
13
Создание космического ракетного комплекса "Байтерек" на базе ракеты космического назначения среднего класса нового поколения для запусков беспилотных космических аппаратов
Модернизация действующего космического ракетного комплекса "Зенит-М" для запусков ракет космического назначения среднего класса нового поколения для выполнения беспилотных космических программ
Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
АО "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек"
011 "Создание космического ракетного комплекса "Байтерек" на базе ракеты космического назначения среднего класса нового поколения для запусков беспилотных космических аппаратов"
030 "За счет средств республиканского бюджета"

3) 2007 жылы Ұлытау облысындағы "Протон-М" тасығыш-зымыранның апатқа ұшырау орнындағы қоршаған орта объектілерінің жай-күйін бақылау
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
"Инфракос" ШЖҚ РМК
010 "Ғарыш инфрақұрылымының сақталуын және оның пайдаланылуын кеңейтуді қамтамасыз ету"
100 "Ғарыш аппараттарын басқаруды қамтамасыз ету"
146 650
11
KazSTSat технологиялық мақсаттағы ғарыш жүйесін тәжірибелік пайдалану
Мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде KazSTSat тәжірибелік пайдалану және ғарыш аппаратының белсенді жұмыс істеу мерзімін айқындау арқылы қазақстандық технологиялардың оң ұшу тарихын алу үшін технологиялық мақсаттағы ғарыш жүйесінің (KazSTSat) жұмыс істеуін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстарды орындау көзделуде
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
"Ghalam" ЖШС
010 "Ғарыш инфрақұрылымының сақталуын және оның пайдаланылуын кеңейтуді қамтамасыз ету"
100 "Ғарыш аппараттарын басқаруды қамтамасыз ету"
125 905
12
"Зенит-М" ғарыш зымыран кешенінің жердегі ғарыш инфрақұрылымы объектілерін ұстау және пайдалану
Мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде "Зенит-М" ҒЗК ЖҒИ техникалық және технологиялық объектілерін жұмыстық жай-күйде ұстау үшін кешенді жұмыстар мен іс-шараларды жүзеге асыру, оның ішінде "Зенит-М" ҒЗК-ның табысталған объектілерін күзетуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету, "Зенит-М" ҒЗК объектілеріне жұмыскерлерді жеткізу үшін көлікпен қамту, жұмыскерлерді жеке қорғаныш құралдарымен және арнайы киімдермен қамтамасыз ету, регламенттік және профилактикалық жұмыстар жүргізу, сондай-ақ қажет болған жағдайда осы объектіні (жүйелер мен агрегаттар) пайдалану құжаттамаларында белгіленген нормативтік талаптарға сәйкес ғарыш жүйелерін пайдалануда тәжірибесі бар ұйымдарды тартумен жүргізу, оларға техникалық қызмет көрсету, сондай-ақ осы жұмыстарды ұйымдастыру үшін қажетті басқа да іс-шараларды жүзеге асыру болжанады
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
"Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бірлескен кәсіпорыны" АҚ
010 "Ғарыш инфрақұрылымының сақталуын және оның пайдаланылуын кеңейтуді қамтамасыз ету"
103 "Байқоңыр кешенінің Ресей Федерациясы жалдайтын құрамға кірмеген және ол құрамнан шығарылған объектілерінің сақталуын қамтамасыз ету"
1 087 937
13
Пилотсыз ғарыш аппараттарын ұшыру үшін жаңа буынының орта сыныптағы ғарыштық мақсаттағы зымыранның базасында "Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенін құру
Пилотсыз ғарыш бағдарламаларын орындау үшін жаңа буынның орта сыныптағы ғарыштық мақсаттағы зымырандарын ұшыру үшін қолданыстағы "Зенит-М" ғарыш зымыран кешенін жаңғырту
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
"Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бірлескен кәсіпорыны" АҚ
011 "Пилотсыз ғарыш аппараттарын ұшыру үшін орта сыныптағы ғарыштық мақсаттағы жаңа буын зымыраны базасында "Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенін құру"
030 "Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен"

4 624 733
14
Создание и ввод в эксплуатацию космической системы дистанционного зондирования Земли среднего разрешения "KazEOSat-MR"
В рамках исполнения государственного задания предполагается выполнение работ по созданию группировки спутников дистанционного зондирования Земли среднего разрешения (далее – ДЗЗ СР) KazEOSat-MR в составе трех космических аппаратов ДЗЗ СР для замещения действующего космического аппарата ДЗЗ СР KazEOSat-2
Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
ТОО "Ghalam"
013 "Создание и ввод в эксплуатацию космической системы дистанционного зондирования Земли среднего разрешения "KazEOSat-MR"
775 243
15
Проведение мероприятий, направленных на стимулирование развития рынка информационно-коммуникационных технологий
Акселерация, технологическое бизнес-инкубирование участников Астана Хаб, проведение консультационных, информационных, аналитических, образовательных мероприятий для стимулирования развития участников Астана Хаб, организация подготовки квалифицированных кадров в области информационно-коммуникационных технологий, развитие стартап-экосистемы в Республике Казахстан
Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
Автономный кластерный фонд "Парк инновационных технологий"
205 "Обеспечение развития экосистемы искусственного интеллекта и инноваций"
103 "Создание инновационной экосистемы на базе международного технологического парка "Астана Хаб"
2 977 923
16
Организация и проведение мероприятий в области физической культуры и спорта
В рамках выполнения государственного задания проводится следующая работа:
качественная подготовка и своевременное проведение мероприятия в рамках предусмотренного объема услуг;
обеспечение местами проведения спортивных мероприятий в соответствии с санитарно-гигиеническими требованиями и требованиями противопожарной безопасности (туалет, душевая, раздевалка, противопожарное оборудование);
формирование списков и обеспечение судейской бригадой, медицинским персоналом и обслуживающим персоналом;
проведение заседания мандатной комиссии;
обеспечение транспортом участников соревнований с вокзала до мест проживания и обратно, а также от мест проживания к местам соревнований и обратно;
обеспечение спортивным инвентарем для проведения спортивных соревнований;
обеспечение наградной атрибутикой (кубки, дипломы, грамоты, медали), подлежащей награждению участников спортивных мероприятий;
обеспечение баннерной продукцией;
церемония открытия и закрытия, а также награждения участников
Министерство просвещения Республики Казахстан
РГКП "Национальный научно-практический центр физической культуры"
004 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
103 "Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения"

4 624 733
14
"KazEOSat-MR" айыру қабілеті орташа Жерді қашықтықтан зондтау ғарыш жүйесін құру және пайдалануға енгізу
Мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде қолданыстағы KazEOSat-2 айыру қабілеті орташа Жерді қашықтықтан зондтау (бұдан әрі – АҚО ЖҚЗ) ғарыш аппараттарын алмастыру үшін құрамында үш АҚО ЖҚЗ ғарыш аппараттары бар KazEOSat-MR АҚО ЖҚЗ спутниктер топтамасын құру болжануда
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
"Ghalam" ЖШС
013 ""KazEOSat-MR" айыру қабілеті орташа Жерді қашықтықтан зондтау ғарыштық жүйесін құру және пайдалануға беру"
775 243
15
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар нарығын дамытуды ынталандыруға бағытталған іс-шараларды жүргізу
Астана Хаб қатысушыларын акселерациялау, технологиялық бизнес-инкубациялау, Астана Хаб қатысушыларының дамуын ынталандыру үшін консалтингтік, ақпараттық, талдамалық, білім беру іс-шараларын өткізу, ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласында білікті кадрларды даярлауды ұйымдастыру, Қазақстан Республикасында стартап-экожүйені дамыту
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
"Инновациялық технологиялар паркі" дербес кластерлік қоры
205 "Жасанды интеллектінің және инновациялардың экожүйесін дамытуды қамтамасыз ету"
103 "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі негізінде инновациялық экожүйені құру"
2 977 923
16
Дене шынықтыру және спорт саласындағы іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу
Мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде мынадай жұмыс жүргізіледі:
көзделген көрсетілетін қызметтер көлемі шеңберінде іс-шараны сапалы дайындау және уақтылы өткізу;
санитариялық-гигиеналық талаптарға және өртке қарсы қауіпсіздік талаптарына сәйкес спорттық іс-шараларды өткізу орындарымен қамтамасыз ету (дәретхана, себезгі бөлмесі, шешінетін бөлме, өртке қарсы жабдық);
тізімдерді қалыптастыру және төрешілер бригадасымен, медициналық персоналмен және қызмет көрсетуші персоналмен қамтамасыз ету;
мандаттық комиссияның отырысын өткізу;
жарысқа қатысушыларды вокзалдан тұратын жеріне дейін және кері қарай, сондай-ақ тұратын жерінен жарыстар өтетін орынға дейін және кері қарай көлікпен қамтамасыз ету;
спорттық жарыстарды өткізу үшін спорттық мүкәммалмен қамтамасыз ету;
спорттық іс-шараларға қатысушыларды марапаттауға жататын марапаттау атрибутикасымен (кубоктар, дипломдар, грамоталар, медальдар) қамтамасыз ету;
баннерлік өніммен қамтамасыз ету;
ашылу және жабылу салтанаты, сондай-ақ қатысушыларды марапаттау рәсімі.
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
"Ұлттық ғылыми-практикалық дене тәрбиесi орталығы" РМҚК
004 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
103 "Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстар, мектептен тыс республикалық маңызы бар іс-шаралар өткізу"

406 349
17
Методологическая поддержка реформирования здравоохранения
1. Исследование эффективности деятельности организаций медицинского образования и науки в области подготовки кадров для системы здравоохранения.
2. Модернизация здравоохранения через технологическое развитие, нормативное обновление и усиление внедрения инноваций.
3. Продвижение Национальной информационной системы по биомедицинским исследованиям.
4. Исследование трансформации кадровых ресурсов здравоохранения: анализ тенденций и перспективы развития.
5. Аналитическое исследование эффективности качества организации и оказания медицинской помощи.
6. Оценка технологий здравоохранения.
7. Организация внедрения, обучения и адаптации международного классификатора болезней и проблем одиннадцатого пересмотра (МКБ-11) на территории Республики Казахстан.
8. Формирование и совершенствование национальных счетов здравоохранения.
9. Исследование методологических подходов по развитию международного сотрудничества в области здравоохранения через продвижение бренда Казахстана "Декларация Астаны по первичной медико-санитарной помощи" в мире.
10. Аналитическое сопровождение совершенствования амбулаторного лекарственного обеспечения.
11. Экспертно-аналитическое сопровождение развития формулярной системы Республики Казахстан
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный научный центр развития здравоохранения имени Салидат Каирбековой"
001 "Формирование государственной политики в области здравоохранения"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
931 425
18
Услуги по сбору и обработке данных статистических наблюдений в области здравоохранения
Предоставление уполномоченному органу оперативной, ситуационной, медико-cтатистической, аналитической информации на квартальной основе, проведение мониторинга оказанной специализированной медицинской помощи в амбулаторных и стационарных условиях, в том числе деятельности медицинских организаций на уровне сельского здравоохранения
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный научный центр развития здравоохранения имени Салидат Каирбековой"
001 "Формирование государственной политики в области здравоохранения"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
633 470
19
Экспертиза качества клинических протоколов, подлежащих разработке/пересмотру (не менее 180 клинических протоколов)
Проведение экспертной оценки клинических протоколов, разработанных/пересмотренных на основе международных клинических руководств
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный научный центр развития здравоохранения имени Салидат Каирбековой"
001 "Формирование государственной политики в области здравоохранения"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"

406 349
17
Денсаулық сақтауды реформалауды әдіснамалық қолдау
1. Денсаулық сақтау жүйесі үшін кадрлар даярлау саласындағы медициналық білім беру және ғылыми ұйымдардың қызметінің тиімділігін зерттеу.
2. Технологиялық даму, нормативтік жаңарту және инновацияларды енгізуді күшейту арқылы денсаулық сақтауды жаңғырту.
3. Биомедициналық зерттеулер бойынша ұлттық ақпараттық жүйені ілгерілету.
4. Денсаулық сақтаудың кадрлық ресурстарының трансформациясын зерттеу: үрдістер мен даму перспективаларын талдау.
5. Медициналық көмекті ұйымдастыру мен көрсету сапасының тиімділігін талдамалық зерттеу.
6. Денсаулық сақтау технологияларын бағалау.
7. Қазақстан Республикасының аумағында аурулар мен денсаулыққа қатысты проблемалардың халықаралық жіктеуішінің он бірінші қайта қаралымын (АХЖ-11) енгізу, оқыту және бейімдеуді ұйымдастыру.
8. Ұлттық денсаулық сақтау шоттарын қалыптастыру және жетілдіру.
9. Қазақстанның "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек бойынша Астана декларациясы" брендін әлемде ілгерілету арқылы денсаулық сақтау саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту бойынша әдіснамалық тәсілдерді зерттеу.
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Салидат Қайырбекова атындағы Ұлттық ғылыми денсаулық сақтауды дамыту орталығы" ШЖҚ РМК
001 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
931 425
10. Амбулаториялық дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуді жетілдіруді талдамалық сүйемелдеу.
11. Қазақстан Республикасының формулярлық жүйесін дамытуды сараптамалық-талдамалық сүйемелдеу
18
Денсаулық сақтау саласындағы статистикалық байқаулардың деректерін жинау және өңдеу бойынша көрсетілетін қызметтер
Уәкілетті органға тоқсандық негізде жедел, ахуалдық, медициналық-статистикалық, талдамалық ақпарат беру, амбулаториялық және стационарлық жағдайларда көрсетілген мамандандырылған медициналық көмекке, оның ішінде ауылдық денсаулық сақтау деңгейіндегі медициналық ұйымдардың қызметіне мониторинг жүргізу
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Салидат Қайырбекова атындағы Ұлттық ғылыми денсаулық сақтауды дамыту орталығы" ШЖҚ РМК
001 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
633 470
19
Әзірленуге/қайта қаралуға жататын клиникалық хаттамалардың сапасын сараптау (кемінде 180 клиникалық хаттама)
Халықаралық клиникалық нұсқаулықтар негізінде әзірленген/қайта қаралған клиникалық хаттамаларға сараптамалық бағалау жүргізу
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Салидат Қайырбекова атындағы Ұлттық ғылыми денсаулық сақтауды дамыту орталығы" ШЖҚ РМК
001 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"

168 772
20
Методологическая поддержка развития электронного здравоохранения
Методологическое сопровождение электронного здравоохранения в части совершенствования стандартов и требований к внедрению цифровых решений
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный научный центр развития здравоохранения имени Салидат Каирбековой"
001 "Формирование государственной политики в области здравоохранения"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"

168 772
20
Электрондық денсаулық сақтауды дамытуды әдіснамалық қолдау
Цифрлық шешімдерді енгізуге қойылатын талаптар мен стандарттарды жетілдіру бөлігінде электрондық денсаулық сақтауды әдіснамалық сүйемелдеу
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Салидат Қайырбекова атындағы Ұлттық ғылыми денсаулық сақтауды дамыту орталығы" ШЖҚ РМК
001 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"

106 448
21
Методологическая поддержка развития искусственного интеллекта и телемедицины в здравоохранении
Разработка и внедрение единых требований, стандартов и правил применения инновационных технологий в клинической практике. Формирование нормативной правовой базы, обеспечивающей их безопасное и результативное использование в медицинской деятельности.
Обеспечение доступности медицинской помощи населению, сокращение сроков проведения консультаций и диагностических процедур, повышение качества оказания медицинской помощи за счҰт ранней идентификации заболеваний.
Оптимизация организационных процессов в медицинских организациях и рационализация использования ресурсов системы здравоохранения
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный научный центр развития здравоохранения имени Салидат Каирбековой"
001 "Формирование государственной политики в области здравоохранения"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"

106 448
21
Денсаулық сақтау саласында жасанды интеллект пен телемедицинаны дамытуды әдістемелік қолдау
Клиникалық практикада инновациялық технологияларды қолданудың бірыңғай талаптарын, стандарттарын және қағидаларын әзірлеу және енгізу. Медициналық қызметте олардың қауіпсіз және нәтижелі пайдаланылуын қамтамасыз ететін нормативтік құқықтық базаны қалыптастыру.
Халыққа медициналық көмектің қолжетімділігін қамтамасыз ету, консультациялар және диагностикалық процедуралар жүргізу мерзімдерін қысқарту, ауруларды ерте сәйкестендіру есебінен медициналық көмек көрсету сапасын арттыру.
Медициналық ұйымдардағы ұйымдастырушылық процестерді оңтайландыру және денсаулық сақтау жүйесінің ресурстарын пайдалануды ұтымды ету
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Салидат Қайырбекова атындағы Ұлттық ғылыми денсаулық сақтауды дамыту орталығы" ШЖҚ РМК
001 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"

144 600
22
Организация работы по развитию санитарной авиации в Республике Казахстан
Организация экстренной медицинской помощи населению Республики Казахстан с использованием воздушного транспорта (медицинской авиации). Организация и координация деятельности региональных отделений медицинской авиации. Развитие службы медицинской авиации в Республике Казахстан на основе международных стандартов
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный координационный центр экстренной медицины"
067 "Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
107 "Оказание медицинской помощи в форме санитарной авиации"

144 600
22
Қазақстан Республикасында санитариялық авиацияны дамыту жөніндегі жұмысты ұйымдастыру
Әуе көлігін (медициналық авиацияны) пайдалана отырып, Қазақстан Республикасының халқына шұғыл медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру. Медициналық авиацияның өңірлік бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру және үйлестіру. Халықаралық стандарттар негізінде Қазақстан Республикасында медициналық авиация қызметін дамыту
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Ұлттық шұғыл медицинаны үйлестіру орталығы" ШЖҚ РМК
067 "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету"
107 "Санитариялық авиация нысанында медициналық көмек көрсету"

150 718
27
ДСП
170 087
28
ДСП
32 019
29
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения на территориях особо опасных природных очагов инфекции
1.Обеспечение биобезопасности и снижение уровня воздействия опасных биологических факторов на здоровье населения Республики Казахстан:
1.1. Мониторинг и анализ эпизоотического состояния природных очагов чумы на территории Республики Казахстан и санитарно-профилактических мероприятий, проведенных на энзоотичной по чуме территории;

150 718
27
ҚБП
170 087
28
ҚБП
32 019
29
Инфекцияның аса қауіпті табиғи ошақтары аумақтарында халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету
1. Биоқауіпсіздікті қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасындағы халықтың денсаулығына әсер ететін қауіпті биологиялық факторлардың деңгейін төмендету:
1.1. Қазақстан Республикасының аумағындағы табиғи оба ошақтарының эпизоотиялық жай-күйіне және оба бойынша энзоотиялық аумақта жүргізілген санитариялық-профилактикалық іс-шараларды мониторингтеу және талдау;

1.2. Мониторинг и анализ проводимых мероприятий по холере на территории Республики Казахстан;
1.3. Анализ лабораторных исследований на наличие возбудителей особо опасных и зоонозных инфекций для оценки эпидемиологической ситуации обследуемой территории;
1.4. Проведение тренировочных учений, семинаров, инструктажей для медицинских работников организаций здравоохранения по городу Алматы по вопросам повышения готовности к реагированию на биологические угрозы и методам личной биологической защиты от заражения при контакте с больным, подозрительным на заболевание особо опасной инфекцией человека и (или) сельскохозяйственных животных.
2. Оценка биологических рисков в природных очагах особо опасных инфекций (далее – ООИ):
2.1. Сбор и агрегирование информации, официальных данных Всемирной организации здравоохранения, международной информационной сети ProMed и других доступных источников, оценка и подготовка ежемесячного анализа заболеваемости ООИ в мире;
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
ТОО "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева"
070 "Охрана общественного здоровья"
100 "Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
792 297
2.2. Создание в геоинформационных системах аналитических, ситуационных и прогнозных электронных карт эпизоотологического состояния Республики Казахстан по ООИ.
3. Научно-исследовательские и производственные работы:
3.1. Молекулярно-генетическое исследование штаммов возбудителей ООИ, выделенных на территории Республики Казахстан, с использованием полимеразной цепной реакции (далее – ПЦР), MLVA для внутривидовой дифференциации;
3.2. Приготовление иммунобиологических и диагностических препаратов для диагностики ООИ согласно заявкам противочумных станций (далее – ПЧС) на 2026 год;
3.3. Подготовка инструктивно-методических документов, используемых при работе с возбудителями инфекций I-II групп патогенности.
4. Услуги по поддержанию жизнеспособности национальной и рабочей коллекций микроорганизмов:
4.1. Паспортизация свежевыделенных штаммов особо опасных и зоонозных инфекций;
4.2. Депонирование коллекционных штаммов ООИ;
4.3. Поддержание жизнеспособности и контроль основных биологических свойств штаммов колекции микроорганизмов.
5. Анализ и оценка деятельности государственных учреждений "Противочумные станции" Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан по обеспечению биобезопасности в сфере здравоохранения:

1.2. Қазақстан Республикасының аумағында тырысқақ бойынша жүргізілетін іс-шараларды мониторингтеу және талдау;
1.3. Зерттелетін аумақтың эпидемиологиялық жағдайын бағалау үшін аса қауіпті және зооноздық инфекциялардың қоздырғыштарының болуына зертханалық зерттеулерді талдау;
1.4. Адамның және (немесе) ауыл шаруашылығы жануарларының аса қауіпті инфекциясымен ауруға күдікті науқаспен байланыста болған кезде биологиялық қатерлерге ден қоюға дайындықты арттыру және жұқтырудан жеке биологиялық қорғау әдістері мәселелері бойынша Алматы қаласы бойынша денсаулық сақтау ұйымдарының медицина қызметкерлерімен оқу-жаттығулар, семинарлар, нұсқамалар өткізу.
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" ЖШС
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау"
100 "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету"
792 297
2. Аса қауіпті инфекциялардың (бұдан әрі – АҚИ) табиғи ошақтарындағы биологиялық тәуекелдерді бағалау:
2.1. Дүниежүзілік сақтау ұйымының, ProMed халықаралық ақпараттық желісінің ақпаратын, ресми деректерін және басқа да қолжетімді дереккөздерді жинау және біріктіру, әлемдегі АҚИ-мен сырқаттанушылықты ай сайынғы талдауды бағалау және дайындау;
2.2. Геоақпараттық жүйелерде АҚИ бойынша Қазақстан Республикасының эпизоотиялық жай-күйінің талдамалық, ахуалдық және болжамды электрондық карталарын жасау.
3. Ғылыми-зерттеу және өндірістік жұмыстар:
3.1. Түрішілік саралау үшін полимераздық тізбектік реакцияны (бұдан әрі – ПТР), MLVA қолдана отырып, Қазақстан Республикасының аумағында бөлініп алынған АҚИ қоздырғыштарының штаммдарын молекулярлық-генетикалық зерттеу;
3.2. Обаға қарсы күрес станцияларының (бұдан әрі – ОҚС) 2026 жылға арналған өтінімдеріне сәйкес АҚИ диагностикалау үшін иммунобиологиялық және диагностикалық препараттар дайындау;
3.3. Патогенділіктің I-II топтарының инфекцияларының қоздырғыштарымен жұмыс істеу кезінде пайдаланылатын нұсқаулық-әдістемелік құжаттарды дайындау.
4. Микроорганизмдердің ұлттық және жұмыс топтамаларының тіршілікке қабілеттілігін сақтау жөніндегі көрсетілетін қызметтер:
4.1. Аса қауіпті және зооноздық инфекциялардың жаңа бөлінген штаммдарын паспорттау;
4.2. АҚИ коллекциялық штаммдарын депонирлеу;
4.3. Микроорганизмдер коллекциясы штаммдарының негізгі биологиялық қасиеттерінің тіршілікке қабілеттілігін сақтау және оны бақылау.
5. Денсаулық сақтау саласындағы биоқауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің "Обаға қарсы курес станциялары" мемлекеттік мекемелері қызметін талдау және бағалау:

5.1. Анализ и оценка деятельности ПЧС по организационно- методической работе, состоянию физической защищенности объектов, оценке биологических рисков в лабораториях
30
Обеспечение деятельности Центральной референс-лаборатории по уменьшению биологических угроз
1.1. Организация и проведение мероприятий по обеспечению безопасного функционирования здания Центральной референс-лаборатории (системы охраны, системы автоматической пожарной сигнализации и пожаротушения, автоматизированная система управления зданием).
1.2. Обеспечение эффективной эксплуатации, обслуживания и ремонта оборудования и сооружений систем электроснабжения.
1.3. Обеспечение эффективной эксплуатации, обслуживания и ремонта оборудования и сооружений систем вентиляции.
1.4. Организация плановых неотложных мероприятий по обеспечению работоспособного состояния оборудования систем теплоснабжения и отопления.
1.5. Мероприятия по обслуживанию и эксплуатации оборудования систем водоподготовки и отведению сточных, дренажных вод.
1.6. Обеспечение регулярных тренингов и ретренингов для специалистов лабораторий BSL-2 и BSL-3 Центральной референс-лаборатории.
1.7. Повышение квалификации специалистов инженерной группы для обеспечения бесперебойного обслуживания и функционирования здания Центральной референс-лаборатории.
1.8. Мониторинг здоровья SPF лабораторных животных.
1.9. Изучение вирулентности возбудителей чумного микроба на модели SPF лабораторных животных.
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
ТОО "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева"
070 "Охрана общественного здоровья"
100 "Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
244 920
31
Обеспечение эпизоотического мониторинга в казахстанской части острова Возрождения и прилегающей к Аральскому морю материковой (прибрежной) территории
1. Обеспечение эпизоотологического обследования острова Возрождения и прилегающей к Аральскому морю материковой (прибрежной) территории с оценкой состояния уровня, динамики численности носителей и переносчиков, эпидемиологическое наблюдение за постоянным и временным населением, проживающим на данных территориях:
1.1. Лабораторные исследования проб почв, доставленных с казахстанской части острова Возрождения и прилегающей к ней территории, на наличие возбудителя сибирской язвы с использованием бактериологических методов исследования;
1.2. Молекулярно-генетическое исследование (полимеразная цепная реакция) проб почв, доставленных с казахстанской части острова Возрождения и прилегающей к ней территории, на наличие возбудителя сибирской язвы;

5.1. Ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс бойынша, объектілердің физикалық қорғалу жағдайы бойынша, зертханалардағы биологиялық тәуекелдерді бағалау бойынша ОҚС қызметін талдау және бағалау
30
Биологиялық қауіптерді азайту жөніндегі орталық референс-зертхананың қызметін қамтамасыз ету
1.1. Орталық референс-зертхана ғимаратының қауіпсіз жұмыс істеуін қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу (күзет жүйелері, автоматты өрт дабылы және өрт сөндіру жүйелері, ғимаратты басқарудың автоматтандырылған жүйесі).
1.2. Электрмен жабдықтау жүйелерінің жабдықтары мен құрылысжайларын тиімді пайдалануды, оларға қызмет көрсетуді және жөндеуді қамтамасыз ету.
1.3. Желдету жүйелерінің жабдықтары мен құрылысжайларын тиімді пайдалануды, оларға қызмет көрсетуді және жөндеуді қамтамасыз ету.
1.4. Жылумен жабдықтау және жылыту жүйелері жабдықтарының жұмысқа жарамды жай-күйін қамтамасыз ету бойынша жоспарлы шұғыл іс-шараларды ұйымдастыру.
1.5. Су дайындау және сарқынды, сорғыту суларын бұру жүйелерінің жабдықтарына қызмет көрсету және пайдалану жөніндегі іс-шаралар.
1.6. Орталық референс-зертхананың BSL-2 және BSL-3 зертханаларының мамандары үшін тұрақты тренингтер мен ретренингтерді қамтамасыз ету.
1.7. Орталық референс-зертхананың ғимаратына үздіксіз қызмет көрсетуді және оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін инженерлік топ мамандарының біліктілігін арттыру.
1.8. Зертханалық жануарлардың SPF денсаулығын мониторингтеу.
1.9. Зертханалық жануарлардың SPF моделіндегі оба микробы қоздырғыштарының вируленттілігін зерделеу
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" ЖШС
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау"
100 "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету"
244 920
31
Возрождение аралының қазақстандық бөлігінде және Арал теңізіне іргелес жатқан құрлық (жағалау маңындағы) аумағында эпизоотиялық мониторингті қамтамасыз ету
1. Тасымалдаушылар мен жұқтырғыштар деңгейінің жай-күйін, санының серпінін бағалап, Возрождение аралы мен Арал теңізіне іргелес жатқан құрлық (жағалау маңындағы) аумағын эпизоотиялық зерттеп-қарауды қамтамасыз ету, осы аумақта тұрақты және уақытша тұратын тұрғындарды эпидемиологиялық байқау:
1.1. Бактериологиялық зерттеу әдістерін пайдаланып, Возрождение аралының қазақстандық бөлігінен және оған іргелес жатқан аумақтан жеткізілген топырақ сынамаларын сібір жарасы қоздырғышының болу-болмауына зертханалық зерттеулер;
1.2. Возрождение аралының қазақстандық бөлігінен және оған іргелес жатқан аумақтан жеткізілген топырақ сынамаларын сібір жарасы қоздырғышының болу-болмауына молекулярлық-генетикалық зерттеу (полимеразды тізбекті реакция);

1.3. Молекулярно-генетическое исследование (полимеразная цепная реакция) проб полевого материала (грызуны, эктопаразиты), собранного с казахстанской части острова Возрождения и прилегающей к ней территории, на особо опасные инфекции (чума, туляремия, сибирская язва, риккетсиозы);
1.4. Лабораторные исследования подозрительных культур (идентификация), выделенных с казахстанской части острова Возрождения и прилегающей к Аральскому морю материковой (прибрежной) территории, на особо опасные инфекции;
1.5. Разработка предложений по обеспечению санитарно-эпидемиологического благополучия на казахстанской части острова Возрождения по результатам проведенного мониторинга и исследований.
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
ТОО "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева"
070 "Охрана общественного здоровья"
100 "Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
33 235
32
Услуги по обеспечению биологической безопасности в сфере науки
1. Стандартизация процедур хранения и поддержания возбудителей особо опасных инфекций человека, животных и фитопатогенов коллекции Научно-исследовательского института проблем биологической безопасности (далее – НИИПББ);
2. Освежение штаммов возбудителей особо опасных инфекций человека, животных и фитопатогенов коллекции НИИПББ;
3. Инвентаризация и ведение электронного учета штаммов коллекции микроорганизмов НИИПББ;
4. Генетическая паспортизация коллекции микроорганизмов и клеточных линий НИИПББ;
5. Проведение стандартизации банка клеточных культур в соответствии с международными требованиями;
6. Создание рабочего и производственного банка клеточных линий для работы с возбудителями особо опасных инфекций
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
ТОО "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности"
070 "Охрана общественного здоровья"
100 "Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
661 638
33
Пропаганда здорового образа жизни в области здравоохранения
Разработка концепций мероприятий на основе календаря всемирных дней, утвержденного Всемирной организацией здравоохранения (ВОЗ), методологическое сопровождение и мониторинг мероприятий по пропаганде здорового образа жизни, профилактике социально значимых заболеваний, проведение информационно-разъяснительной работы среди населения Республики Казахстан по профилактике: травматизма, потребления табака, алкоголя, психоактивных веществ (ПАВ); физической активности; правильное питание (изготовление инфографик, видеороликов и т.д.), реализация национальных программ по пропаганде здорового образа жизни в масштабах страны, мониторинг и оценка реализации проектов ВОЗ "Здоровые города и регионы", "Школы, способствующие укреплению здоровья", "Здоровые университеты", "Здоровые рабочие места", мониторинг и оценка деятельности молодежных центров здоровья, анализ реализации национальной скрининговой программы, проведение информационно-образовательной работы по вопросам здорового и рационального питания (продукты с высоким содержанием соли, сахара, трансжиров), в том числе среди детей, с целью укрепления навыков здоровья, реализация комплекса мер по сокращению потребления табачных изделий и алкоголя (внедрение 100 % бездымной среды, контроль за рекламой и запретом курения в общественных местах)
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный научный центр развития здравоохранения имени Салидат Каирбековой"
070 "Охрана общественного здоровья"
104 "Пропаганда здорового образа жизни"

1.3. Возрождение аралының қазақстандық бөлігінен және оған іргелес аумақтан жиналған дала материалдарының сынамаларына (кеміргіштер, эктопаразиттер) аса қауіпті инфекцияларға (оба, туляремия, сібір жарасы, риккетсиоздар) молекулярлық-генетикалық зерттеу (полимеразды тізбекті реакция) жүргізу;
1.4. Возрождение аралының қазақстандық бөлігінен және Арал теңізіне іргелес жатқан құрлық (жағалау маңындағы) аумағынан аса қауіпті инфекциялар тұрғысынан бөлінген күдікті дақылдарды зертханалық зерттеулер (сәйкестендіру);
1.5. Жүргізілген мониторинг және зерттеулер нәтижелері бойынша Возрождение аралының қазақстандық бөлігінде санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылықты қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" ЖШС
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау"
100 "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету"
33 235
32
Ғылым саласында биологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
1. Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институтының (бұдан әрі – БҚПҒЗИ) коллекциясындағы адамның, жануарлардың және фитопатогендердің аса қауіпті инфекцияларының қоздырғыштарын сақтау және қолдау рәсімдерін стандарттау;
2. БҚПҒЗИ коллекциясындағы адамның, жануарлардың және фитопатогендердің аса қауіпті инфекцияларының қоздырғыштарының штаммдарын жаңарту;
3. БҚПҒЗИ микроорганизмдер топтамасының штаммдарын түгендеу және электрондық есепке алуды енгізу;
4. БҚПҒЗИ микроорганизмдер мен жасуша желілерінің коллекциясын генетикалық паспорттау;
5. Халықаралық талаптарға сәйкес жасуша өсінділер банкін стандарттауды жүргізу;
6. Аса қауіпті инфекциялар қоздырғыштарымен жұмыс істеу үшін жасушалық желілердің жұмыс және өндірістік банкін құру
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" ЖШС
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау"
100 "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету"
661 638
33
Денсаулық сақтау саласында саламатты өмір салтын насихаттау
Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымы (ДСҰ) бекіткен дүниежүзілік күндер күнтізбесі негізінде іс-шаралардың тұжырымдамасын әзірлеу, саламатты өмір салтын насихаттау, әлеуметтік маңызы бар аурулардың профилактикасы бойынша әдістемелік сүйемелдеу және мониторингтеу, Қазақстан Республикасының халқы арасында жарақаттану, темекі, алкоголь, психикаға белсенді әсер ететін заттарды (ПБЗ) тұтыну профилактикасы, физикалық белсенділік, дұрыс тамақтану бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүргізу (инфографиктер, бейнероликтер және т.б. дайындау), ел ауқымында саламатты өмір салтын насихаттау жөніндегі ұлттық бағдарламаларды іске асыру, ДСҰ "Саламатты қалалар және өңірлер", "Денсаулықты нығайтуға ықпал ететін мектептер", "Саламатты университеттер", "Саламатты жұмыс орындары" жобаларының іске асырылуын мониторингтеу және бағалау, жастар денсаулық орталықтарының қызметін мониторингтеу және бағалау, ұлттық скринингтік бағдарламаның іске асырылуын талдау, салауатты және рационалды тамақтану (тұзы, қанты, трансмайлары көп тағамдар) бойынша, оның ішінде балалар арасында денсаулық дағдыларын нығайту мақсатында ақпараттық-білім беру жұмыстарын жүргізу, темекі өнімдері мен алкогольді тұтынуды азайту жөніндегі шаралар кешенін іске асыру (100 % түтінсіз ортаны енгізу, қоғамдық орындарда темекі жарнамасын және оны шегуге тыйым салуды бақылау)
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Салидат Қайырбекова атындағы Ұлттық ғылыми денсаулық сақтауды дамыту орталығы" ШЖҚ РМК
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау",
104 "Саламатты өмір салтын насихаттау"

211 233
34
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
Эпидемиологический мониторинг за ситуацией по вирусу иммунодефицита человека (далее – ВИЧ-инфекция), клинический мониторинг за диспансерным наблюдением, лечением и его эффективностью у людей, живущих с ВИЧ-инфекцией, мониторинг профилактических мероприятий среди населения и ключевых групп, организационно-методическое сопровождение эпидемиологических, профилактических и клинических мероприятий по ВИЧ-инфекции в Республике Казахстан
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Казахский научный центр дерматологии и инфекционных заболеваний"
070 "Охрана общественного здоровья"
105 "Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД"
206 988
35
Обеспечение биологической безопасности в области здравоохранения

211 233
34
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Адамның иммунтапшылық вирусы инфекциясы бойынша (бұдан әрі – АИТВ-инфекциясы) ахуалды эпидемиологиялық мониторингтеу, АИТВ-инфекциясымен өмір сүретін адамдардың диспансерлік бақылануын, емделуін және оның тиімділігін клиникалық мониторингтеу, тұрғындар мен негізгі топтар арасындағы профилактикалық іс-шараларды мониторингтеу, Қазақстан Республикасында АИТВ-инфекциясы бойынша эпидемиологиялық, профилактикалық және клиникалық іс-шараларды ұйымдық-әдістемелік сүйемелдеу
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Қазақ дерматология және инфекциялық аурулар ғылыми орталығы" ШЖҚ РМК
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау"
105 "ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру"
206 988
35
Денсаулық сақтау саласындағы биологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету

Проведение прогнозирования особо опасных инфекций на 2026 - 2027 годы с учетом сезонности в соответствии с методикой прогнозирования заболеваний.
Методологическое сопровождение государственной информационной системы в области биологической безопасности.
Разработка нормативной правовой основы по статусу биологических опасных объектов.
Разработка ПЦР – систем для выявления опасных бактериальных инфекций (Yersinia enterocolitica и Coxiella burnetii).
Разработка препарата на основе бактериофагов для экстренной фаготерапии брюшного тифа: исследование возбудителя брюшного тифа и его бактериофагов
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
АО "Национальный холдинг "QazBioPharm"
070 "Охрана общественного здоровья"
114 "Услуги по разработке, апробации и внедрению новых биологических и фармацевтических препаратов на базе АО "Национальный холдинг "QazBioPharm"
1 005 839
36
Охрана общественного здоровья
1. Проведение референсных арбитражных и рутинных лабораторных исследований и инструментальных замеров.
2. Организация и проведение программ внешней оценки качества (ВОК).
3. Оказание организационно-методической, практической помощи, эпидемиологических расследований по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия.
4. Ведение санитарно-эпидемиологического мониторинга, сбор информации от регионов Республики Казахстан, статистическая обработка, агрегирование и анализ полученных данных с рекомендациями для Министерства здравоохранения Республики Казахстан и Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
5. Повышение кадрового потенциала региональных специалистов Комитета санитарно-эпидемиологического контроля и сотрудничающих министерств (ведомств) методом проведения республиканских семинаров, круглых столов, вебинаров, тренингов и обучения на рабочих местах.
6. Реализация национальной системы дозорного эпидемиологического надзора и контроля за антимикробной резистентностью в Республике Казахстан.
7. Обеспечение деятельности оперативного центра по чрезвычайным ситуациям в области общественного здравоохранения.
8. Разработка (пересмотр) методических рекомендаций, методических указаний и санитарных правил.
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный центр общественного здравоохранения"
070 "Охрана общественного здоровья"
100 "Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
1 350 169
9. Реализация Плана по совершенствованию системы профилактики инфекций и инфекционного контроля на 2022 – 2027 годы и его эффективности в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия.

Ауруларды болжау әдістемесіне сәйкес маусымдылықты ескере отырып, 2026 – 2027 жылдарға аса қауіпті инфекцияларды болжауды жүргізу.
Биологиялық қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік ақпараттық жүйені әдіснамалық сүйемелдеу.
Биологиялық қауіпті объектілердің мәртебесі бойынша нормативтік құқықтық негізді әзірлеу.
Қауіпті бактериялық инфекцияларды анықтау үшін ПТР-жүйелерді әзірлеу (Yersinia enterocolitica және Coxiella burnetii).
Іш сүзегін шұғыл фаготерапиялауға арналған бактериофагтар негізіндегі препаратты әзірлеу: іш сүзегінің қоздырғышын және оның бактериофагтарын зерттеу
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"QazBioPharm" Ұлттық холдингі" АҚ
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау"
114 "QazBioPharm" Ұлттық холдингі" АҚ базасында жаңа биологиялық және фармацевтикалық препараттарды әзірлеу, байқаудан өткізу және енгізу жөніндегі қызметтер"
1 005 839
36
Қоғамдық денсаулықты қорғау
1. Референттік арбитраждық және күнделікті зертханалық зерттеулер мен аспаптық өлшеулер жүргізу.
2. Сапаны сырттай бағалау бағдарламаларын (ССБ) ұйымдастыру және өткізу.
3. Санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылық мәселелері бойынша ұйымдастыру-әдістемелік, практикалық көмек көрсету, эпидемиологиялық тексеру жүргізу.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті үшін санитариялық-эпидемиологиялық мониторинг жүргізу, Қазақстан Республикасы өңірлерінен ақпарат жинау, статистикалық өңдеу жүргізу, ұсынымдармен алынған деректерді агрегаттау және талдау.
5. Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті және ынтымақтасатын министрліктердің (ведомстволардың) өңірлік мамандарының кадрлық әлеуетін республикалық семинарлар, дөңгелек үстелдер, вебинарлар, тренингтер өткізу және жұмыс орындарында оқыту әдісімен арттыру.
6. Қазақстан Республикасында микробқа қарсы төзімділікті шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау және бақылау ұлттық жүйесін енгізу.
7. Қоғамдық денсаулық сақтау саласындағы төтенше жағдайлар жөніндегі жедел орталықтың қызметін қамтамасыз ету.
8. Әдістемелік ұсынымдарды, әдістемелік нұсқаулықтарды және санитариялық қағидаларды әзірлеу (қайта қарау).
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Қоғамдық денсаулық сақтау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау"
100 "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету"
1 350 169
9. Инфекциялардың алдын алу және инфекциялық бақылау жүйесін жетілдіру жөніндегі 2022 – 2027 жылдарға арналған жоспардың іске асырылуын және оның санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылық саласындағы тиімділігін жүзеге асыру.

10. Организация мероприятий по иммунопрофилактике и мониторингу иммунизации.
11. Проведение геномного надзора за актуальными инфекциями и антимикробной резистентностью (АМР) в Казахстане методом секвенирования.
37
Политическая экспертиза и комплексное изучение процессов реализации политических и социальных реформ
Данный проект нацелен на изучение проблем и перспектив в реализации политических и социальных реформ Президента Республики Казахстан Токаева К.К., анализ внутриполитических и внешнеполитических факторов, оказывающих влияние на ход политической и социальной модернизации в Казахстане. Также проект позволит выявить и научно обосновать отношение граждан к проводимым политическим и социальным реформам, определить соответствующие риски и вызовы, выработать практические рекомендации по их нивелированию.
Проект предполагает проведение политической экспертизы, в том числе на основе социологических исследований по замеру протестного потенциала, общественных настроений и ожиданий в целях научно-аналитической поддержки решений, принимаемых государственными органами
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
ТОО "Институт Евразийской интеграции"
001 "Формирование и реализация государственной политики в области науки и высшего образования"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
232 325
38
Услуги по научно-познавательному, библиотечно-информационному обеспечению, популяризации казахстанской науки, обеспечению функционирования научно-исследовательских институтов и учреждений, музея, научной библиотеки
Осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области науки и образования. Популяризация казахстанской науки путем организации и проведения научно-образовательной и культурно-просветительской работы. Научно-фондовая работа в музеях. Осуществление научной обработки музейных фондов, раскрытие его с помощью справочно-поискового аппарата в традиционном и электронном видах и организация доступа к нему. Библиотечное, справочно-библиографическое и информационное обслуживание пользователей, оказание информационных и методических услуг для ученых, научно-исследовательских учреждений. Библиотечное, справочно-библиографическое и информационное обслуживание пользователей, совершенствование работы филиалов, формирование площадки для доступа массового читателя и исследователей к исторически значимым и редким архивным и библиотечным материалам. Пропаганда достижений казахстанской науки, организация и проведение мероприятий. Международное сотрудничество с библиотеками и музеями ближнего и дальнего зарубежья, участие в международных программах и проектах в области библиотечной и музейной деятельности
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Ғылым ордасы"
219 "Обеспечение доступа к научно-историческим ценностям, научно-технической и научно-педагогической информации"
101 "Обеспечение доступности научной, научно-технической и научно-педагогической информации"

10. Иммунопрофилактика шараларын ұйымдастыру және иммундауды мониторингілеу.
11. Қазақстанда өзекті инфекциялар мен микробқа қарсы төзімділікке (МҚТ) секвенирлеу әдісімен геномдық қадағалау жүргізу
37
Саяси сараптама мен саяси және әлеуметтік реформаларды іске асыру процестерін кешенді зерделеу
Бұл жоба Қазақстан Республикасының Президенті Қ.К. Тоқаевтың саяси және әлеуметтік реформаларын іске асырудағы проблемалар мен перспективаларды зерделеуге, Қазақстандағы саяси және әлеуметтік жаңғырту барысына әсер ететін ішкі саяси және сыртқы саяси факторларды талдауға бағытталған. Сондай-ақ жоба азаматтардың жүргізіліп жатқан саяси және әлеуметтік реформаларға қатынасын анықтауға және ғылыми негіздеуге, тиісті тәуекелдер мен сын-қатерлерді айқындауға, оларды бәсеңдету бойынша практикалық ұсынымдар әзірлеуге мүмкіндік береді.
Жоба саяси сараптама жүргізуді, оның ішінде мемлекеттік органдар қабылдайтын шешімдерді ғылыми-талдамалық қолдау мақсатында наразылық әлеуетін, қоғамдық көңіл-күй мен болжамдарды өлшеу бойынша әлеуметтанушылық зерттеулер негізінде жүргізуді көздейді
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
"Еуразиялық интеграция институты" ЖШС
001 "Жоғары білім және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
232 325
38
Ғылыми-танымдық, кітапханалық-ақпараттық қамтамасыз ету, қазақстандық ғылымды танымал ету, ғылыми-зерттеу институттары мен мекемелерінің, музейдің, ғылыми кітапхананың жұмыс істеуін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Ғылым және білім беру саласында өндірістік-шаруашылық қызметті жүзеге асыру. Ғылыми-білім беру және мәдени-ағарту жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу арқылы қазақстандық ғылымды танымал ету. Музейлердегі ғылыми-қор жұмыстары. Музей қорларын ғылыми өңдеуді жүзеге асыру, оны дәстүрлі және электрондық түрде анықтамалық-іздестіру аппаратының көмегімен ашу және оған қолжетімділікті ұйымдастыру. Пайдаланушыларға кітапханалық, анықтамалық-библиографиялық және ақпараттық қызмет көрсету, ғалымдарға, ғылыми-зерттеу мекемелеріне ақпараттық және әдістемелік қызметтер көрсету. Пайдаланушыларға кітапханалық, анықтамалық-библиографиялық және ақпараттық қызмет көрсету, филиалдардың жұмысын жетілдіру, тарихи маңызы бар және сирек архивтік және кітапханалық материалдарға көпшілік оқырман мен зерттеушілердің қол жеткізуі үшін алаң қалыптастыру. Қазақстандық ғылымның жетістіктерін насихаттау, іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу. Таяу және алыс шет елдердің кітапханаларымен және музейлерімен халықаралық ынтымақтастық, кітапхана және музей қызметі саласындағы халықаралық бағдарламалар мен жобаларға қатысу
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
"Ғылым ордасы" ШЖҚ РМ
219 "Ғылыми-тарихи құндылықтарға, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпаратқа қолжетімділікті қамтамасыз ету"
101 "Ғылыми, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпараттың қолжетімділігін қамтамасыз ету"

558 133
39
Оказание государственных услуг по организации строительства, реконструкции автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения, в том числе переданных в доверительное управление, в рамках выполнения государственного задания либо за счет привлеченных инвестиций
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
Министерство транспорта Республики Казахстан
АО "Национальная компания "ҚазАвтоЖол"
003 "Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне"
005 "За счет внутренних источников"
37 534 503
40
Оказание государственных услуг по организации выполнения ремонта и содержания автомобильных дорогах республиканского значения
Организация капитального, среднего и текущего ремонта, содержания автомобильных дорог республиканского значения
Министерство транспорта Республики Казахстан
АО "Национальная компания "ҚазАвтоЖол"
091 "Ремонт и организация содержания, направленная на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования"
108 "Капитальный, средний и текущий ремонт, содержание, озеленение, диагностика и инструментальное обследование автомобильных дорог республиканского значения за счет республиканского бюджета"
37 768 866
41
Оказание государственных услуг по организации выполнения ремонта и содержания автомобильных дорогах республиканского значения
Организация капитального, среднего и текущего ремонта, содержания автомобильных дорог республиканского значения
Министерство транспорта Республики Казахстан
АО "Казахстанский дорожный научно-исследовательский институт"
091 "Ремонт и организация содержания, направленная на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования"
108 "Капитальный, средний и текущий ремонт, содержание, озеленение, диагностика и инструментальное обследование автомобильных дорог республиканского значения за счет республиканского бюджета"
625 000
42
Обеспечение безопасности судоходства на внутренних водных путях
Обеспечение безопасности судоходства в акватории порта Баутино, гарантированных габаритов судового хода на судоходных участках внутренних водных путей Иртышского и Урало-Каспийского бассейнов, реки Или, Капчагайском водохранилище и озере Балхаш посредством реализации мероприятий по выставлению (снятию) и содержанию знаков навигационного оборудования, дноуглублению, выправлению, дноочищению, русловым проектным изысканиям, изготовлению и ремонту знаков навигационного инвентаря и оборудования, содержанию и ремонту системы управления движением судов, судоходных шлюзов и судов технического флота, обновлению и модернизации судов технического флота
Министерство транспорта Республики Казахстан
РГКП "Қазақстан су жолдары"
092 "Развитие, содержание водного транспорта и водной инфраструктуры"
100 "Обеспечение водных путей в судоходном состоянии и содержание шлюзов"

558 133
39
Мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде не тартылған инвестициялар есебінен жалпыға ортақ пайдаланылатын халықаралық және республикалық маңызы бар, оның ішінде сенімгерлік басқаруға берілген автомобиль жолдарын салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету
Республикалық деңгейдегі автомобиль жолдарын дамыту
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" АҚ
003 "Республикалық деңгейдегі автомобиль жолдарын дамыту"
005 "Ішкі көздер есебінен"
37 534 503
40
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында жөндеуді және күтіп ұстауды ұйымдастыру бойынша мемлекеттік қызметтерді орындау
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуді, күтіп ұстауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" АҚ
091 "Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын жөндеу және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстауды ұйымдастыру"
108 "Республикалық бюджет қаражат есебінен республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу, күтіп-ұстау, көгалдандыру, диагностикалау және аспаптық құралдармен тексеру"
37 768 866
41
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын жөндеуді және күтіп-ұстауды ұйымдастыру бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуді, күтіп ұстауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
"Қазақстан жол ғылыми-зерттеу институты" АҚ
091 "Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын жөндеу және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстауды ұйымдастыру"
108 "Республикалық бюджет қаражат есебінен республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу, күтіп-ұстау, көгалдандыру, диагностикалау және аспаптық құралдармен тексеру"
625 000
42
Ішкі су жолында қауіпсіз кеме қатынасын қамтамасыз ету
Баутино порты су айдынындағы кеме қатынасы қауіпсіздігін, Ертіс және Орал-Каспий бассейндері, Іле өзені, Қапшағай су қоймасы мен Балқаш көлі ішкі су жолының кеме қатынайтын учаскелерінде кепілдік берілген габариттерді навигациялық жабдық белгілерін қою (алу) және күтіп-ұстау, түбін тереңдету, тегістеу, түбін тазалау, арналық жобалық ізденушіліктер, навигациялық құралдар мен жабдық белгілерін жасау және жөндеу, кеме қозғалысын басқару жүйесін, кеме қатынасы шлюздері мен техникалық флот кемелерін күтіп-ұстау және жөндеу, техникалық флот кемелерін жаңарту және жаңғырту жөніндегі іс-шараларды іске асыру арқылы қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
"Қазақстан су жолдары" РМҚК
092 "Су көлігін және су инфрақұрылымын ұстау, дамыту"
100 "Су жолдарының кеме жүретін жағдайда болуын қамтамасыз ету және шлюздерді күтіп-ұстау"

31 837 196
43
Оказание государственных услуг по организации строительства, реконструкции автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения, автомобильных пунктов пропуска через Государственную границу, пограничных отделов (отделений), в том числе переданных в доверительное управление, в рамках выполнения государственного задания либо за счет привлеченных инвестиций
В целях увеличения объема транзитных перевозок грузов автомобильным транспортом планируется модернизация пунктов пропуска
Министерство транспорта Республики Казахстан
АО "Национальная компания "ҚазАвтоЖол"
240 "Строительство и реконструкция пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан"
030 "За счет средств республиканского бюджета"
136 081 415
44
Совершенствование сметно-нормативной базы в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Разработка сметно-нормативных документов строительной отрасли Республики Казахстан
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
АО "Казахский научно-исследовательский и проектный институт строительства и архитектуры"
225 "Реализация мероприятий по совершенствованию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
100 "Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
1 179 615
45
Корректировка (актуализация)
Межрегиональной схемы территориального развития Астанинской агломерации
Корректировка (актуализация)
Межрегиональной схемы территориального развития Астанинской агломерации
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Республиканский центр государственного градостроительного планирования и кадастра"
225 "Реализация мероприятий по совершенствованию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
100 "Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
285 453
46
Разработка Межрегиональной схемы территориального развития Карагандинской агломерации
Разработка Межрегиональной схемы территориального развития Карагандинской агломерации
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Республиканский центр государственного градостроительного планирования и кадастра"
225 "Реализация мероприятий по совершенствованию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
100 "Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"

31 837 196
43
Мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде не тартылған инвестициялар есебінен, сенімгерлік басқаруға берілгендерін қоса алғанда, жалпыға ортақ пайдаланылатын халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын, Мемлекетік шекара арқылы автомобиль өткізу пунктерін, шекара бөлімдерін (бөлімшелерін), салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету
Автомобиль көлігімен транзиттік жүк тасымалдарының көлемін ұлғайту мақсатында өткізу пунктерін жаңғырту жоспарлануда
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" АҚ
240 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өтетін өткізу пунктерін жаңарту және құрылысы"
030 "Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен"
136 081 415
44
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы сметалық-нормативтік базаны жетілдіру
Қазақстан Республикасының құрылыс саласындағы сметалық-нормативтік құжаттарды әзірлеу
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"Қазақ құрылыс және сәулет ғылыми-зерттеу және жобалау институты" АҚ
225 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жетілдіру іс-шараларын іске асыру"
100 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттар ды жетілдіру"
1 179 615
45
Астана агломерациясын аумақтық дамытудың өңіраралық схемасын түзету (өзектілендіру)
Астана агломерациясын аумақтық дамытудың өңіраралық схемасын түзету (өзектілендіру)
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"Республикалық мемлекеттік қала құрылысын жоспарлау және кадастр орталығы" ШЖҚ РМК
225 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жетілдіру іс-шараларын іске асыру"
100 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды жетілдіру"
285 453
46
Қарағанды агломерациясын аумақтық дамытудың өңіраралық
схемасын әзірлеу
Қарағанды агломерациясын аумақтық дамытудың өңіраралық
схемасын әзірлеу
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"Республикалық мемлекеттік қала құрылысын жоспарлау және кадастр орталығы" ШЖҚ РМК
225 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жетілдіру іс-шараларын іске асыру"
100 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды жетілдіру"

141 688
47
Создание и реализация государственной системы межотраслевой научно-технической информации в Республике Казахстан на основе специальных материалов
Организация работ по обеспечению субъектов индустриально-инновационного развития Республики Казахстан межотраслевой информацией о зарубежных достижениях науки и техники, передовых технологиях и производствах на основе специальных материалов
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный центр технологического прогнозирования"
090 "Содействие развитию отраслей промышленности"
102 "Исследования в области индустриального развития Республики Казахстан"
230 662
48
Услуги в области поддержки казахстанских кадров и производителей в отношении углеводородов
Мониторинг выполнения недропользователями обязательств по закупкам товаров, работ и услуг у казахстанских производителей, привлечению и обучению казахстанских кадров, а также приобретению недропользователями и их подрядчиками товаров, работ и услуг
Министерство энергетики Республики Казахстан
АО "Ситуационно-аналитический центр топливно-энергетического комплекса Республики Казахстан"
040 "Развитие нефтегазохимической промышленности и местного содержания в контрактах на недропользование"
102 "Мониторинг выполнения недропользователями обязательств по закупкам товаров, работ и услуг у казахстанских производителей, привлечению и обучению казахстанских кадров, а также приобретению недропользователями и их подрядчиками товаров, работ и услуг"
86 183
49
Оказание аналитической и консультационной поддержки взаимодействия между Казахстаном и Организацией экономического сотрудничества и развития
Методологическая оценка готовности Республики Казахстан к присоединению к Организации экономического сотрудничества и развития, анализ и мониторинг имплементации рекомендаций правовых инструментов, а также выработка предложений по повышению качества участия государственных органов в рабочих органах Организации экономического сотрудничества и развития
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"

141 688
47
Арнайы материалдар негізінде Қазақстан Республикасында салааралық ғылыми-техникалық ақпараттың мемлекеттік жүйесін құру және іске асыру
Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық даму субъектілерін шетелдік ғылым мен техниканың жетістіктері, озық технологиялар мен арнайы материалдар негізіндегі өндірістер туралы салааралық ақпаратпен қамтамасыз ету жұмыстарын ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"Ұлттық технологиялық болжау орталығы" ШЖҚ РМК
090 "Өнеркәсіп салаларының дамуына жәрдемдесу"
102 "Қазақстан Республикасының индустриялық дамуы саласындағы зерттеулер"
230 662
48
Көмірсутектерге қатысты қазақстандық кадрлар мен өндірушілерді қолдау саласындағы көрсетілетін қызметтер
Жер қойнауын пайдаланушылардың қазақстандық өндірушілерден тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу, қазақстандық кадрларды тарту және оқыту, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың және олардың мердігерлерінің тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу бойынша міндеттемелерді орындауын мониторингтеу
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
"Қазақстан Республикасының отын-энергетикалық кешенінің ахуалдық-талдамалық орталығы" АҚ
040 "Мұнай-газ химиясы өнеркәсібін және жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттардағы жергілікті қамтуды дамыту"
102 "Жер қойнауын пайдаланушылардың қазақстандық өндірушілерден тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу, қазақстандық кадрларды тарту және оқыту, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың және олардың мердігерлерінің тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуы бойынша міндеттемелерді орындауын мониторингтеу"
86 183
49
Қазақстан мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы арасындағы өзара іс-қимылға талдамалық және консультациялық қолдау көрсету
Қазақстан Республикасының Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымына қосылуға дайын болуын әдіснамалық бағалау, құқықтық құралдар ұсынымдарының имплементациялануын талдау және мониторингтеу, сондай-ақ мемлекеттік органдардың Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы жұмыс органдарына қатысу сапасын арттыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"

144 967
50
Аналитическое сопровождение разработки долгосрочного прогноза развития Республики Казахстан
Проведение расчета и моделирование социально-экономического развития Казахстана – оценка и моделирование социально-экономического развития Республики Казахстан, учитывающего современные глобальные и внутренние риски, в контексте их влияния на ключевые макроэкономические показатели, анализ тенденций инвестиционной деятельности в текущих геополитических условиях и проведение опроса предпринимателей и инвесторов в целях выявления преимуществ и рисков инвестиционной политики Казахстана
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"
123 443
51
Проведение статистических наблюдений для включения Казахстана в рейтинг IMD и анализа уровня конкурентоспособности страны

144 967
50
Қазақстан Республикасының ұзақ мерзімді даму болжамын әзірлеуді талдамалық сүйемелдеу
Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық дамуынын есеп-қисабын жүргізу және модельдеу – түйінді макроэкономикалық көрсеткіштерге әсер етуі контекстінде қазіргі заманғы жаһандық және ішкі тәуекелдерді ескеретін Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуын бағалау және модельдеу, ағымдағы геосаяси жағдайларда инвестициялық қызмет үрдістерін талдау және Қазақстанның инвестициялық саясатының артықшылықтары мен тәуекелдерін анықтау мақсатында кәсіпкерлер мен инвесторларға сауалнама жүргізу
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
123 443
51
Қазақстанды IMD рейтингіне қосу және елдің бәсекеге қабілеттілік деңгейін талдау үшін статистикалық байқаулар жүргізу
Стратегиялық мақсаттарға қол жеткізу және еліміздің халықаралық аренадағы экономикалық позициясын нығайту үшін халықаралық ынтымақтастықты тиімді пайдалану.

Эффективное использование международного сотрудничества для достижения стратегических целей и укрепления экономической позиции страны на международной арене. Обеспечение вхождения Казахстана в рейтинг конкурентоспособности IMD-2026 путем проведения анкетирования и сбора статистической информации. Проведение анализа уровня конкурентоспособности Казахстана в рейтинге IMD-2026 с выработкой предложений по повышению позиций в рамках наиболее слабых показателей. Экспертно-аналитическое сопровождение процесса взаимодействия Казахстана в рамках международного многостороннего сотрудничества, в том числе подготовка проекта национального доклада по конкурентоспособности Казахстана
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"
117 309
52
Исследования по вопросам совершенствования государственного регулирования предпринимательской деятельности
Совершенствование государственного регулирования предпринимательской деятельности
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"
162 815
53
Анализ и мониторинг социально-экономических реформ
Методолого-аналитическое сопровождение мониторинга документов Системы государственного планирования и иных документов, исследование по вопросам налогообложения в Казахстане, методолого-аналитическое сопровождение регионального планирования
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"

Сауалнама жүргізу және статистикалық ақпарат жинау арқылы Қазақстанның IMD-2026 бәсекеге қабілеттілік рейтингіне кіруін қамтамасыз ету. IMD-2026 рейтингісінде Қазақстанның бәсекеге қабілеттілік деңгейін талдау, нашар көрсеткіштер шеңберінде позицияларын жақсарту жөнінде ұсыныстар әзірлеу.
Халықаралық көпжақты ынтымақтастық шеңберінде Қазақстанның өзара іс-қимыл процесін сараптамалық-талдамалық қамтамасыз ету, соның ішінде Қазақстанның бәсекеге қабілеттілігі туралы ұлттық баяндаманың жобасын дайындау
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
117 309
52
Кәсіпкерлік қызметті мемлекеттік реттеуді жетілдіру мәселелері бойынша зерттеулер
Кәсіпкерлік қызметті мемлекеттік реттеуді жетілдіру
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
162 815
53
Әлеуметтік-экономикалық реформаларды талдау және мониторингтеу
Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының және өзге де құжаттардың мониторингін әдіснамалық-талдамалық сүйемелдеу, Қазақстандағы салық салу мәселелері бойынша зерттеу, өңірлік жоспарлауды әдіснамалық-талдамалық сүйемелдеу
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"

308 903
54
Экспертно-аналитическое сопровождение региональной политики, социально-экономического развития регионов, выявления резервов роста экономики регионов, в том числе разработка рекомендаций по оценке и мониторингу уровня комфортности проживания населения в городских и сельских населенных пунктах
Анализ и сравнение качества жизни населения городов на основе периодического национального рейтинга качества жизни в городах, а также организация мониторинга обеспеченности населенных пунктов объектами и услугами (благами) согласно требованиям Системы региональных стандартов
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"
208 690
55
Аналитическое сопровождение реализации функций Национального контактного центра Казахстана по вопросам ответственного ведения бизнеса в соответствии с практикой стран Организации экономического сотрудничества и развития
Поддержка деятельности Национального контактного центра Казахстана по вопросам ответственного ведения бизнеса, оказание содействия в рамках экспертной оценки Организации экономического сотрудничества и развития по деятельности Национального контактного центра Казахстана
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"
81 695
56
Аналитическое сопровождение разработки аналитического отчета о бюджетных рисках
Формирование и аналитическое сопровождение разработки аналитического отчета о бюджетных рисках
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"

308 903
54
Өңірлік саясатты, өңірлердің әлеуметтік-экономикалық дамуын сараптамалық-талдамалық сүйемелдеу, өңірлер экономикаларының өсу резервілерін анықтау, оның ішінде, қалалық және ауылдық елді мекендерде халықтың тұру қолайлылығының деңгейін бағалау және мониторингтеу бойынша ұсынымдар әзірлеу
Қалалардағы өмір сүру сапасының мерзімді ұлттық рейтингі негізінде қалалар халқының өмір сүру сапасын талдау және салыстыру, сондай-ақ Өңірлік стандарттар жүйесінің талаптарына сәйкес елді мекендердің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуіне мониторинг ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
208 690
55
Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы елдерінің практикасына сәйкес Қазақстанның Ұлттық байланыс орталығының бизнесті жауапты жүргізу мәселелері бойынша функцияларын іске асыруды талдамалық сүйемелдеу
Қазақстанның Ұлттық байланыс орталығының бизнесті жауапты жүргізу мәселелері бойынша қызметін қолдау, Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының Қазақстан Ұлттық байланыс орталығының қызметі бойынша сараптамалық бағалауы шеңберінде жәрдем көрсету
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
81 695
56
Бюджеттік тәуекелдер туралы талдамалық есепті әзірлеуді талдамалық сүйемелдеу
Бюджеттік тәуекелдер туралы талдамалық есепті қалыптастыру және әзірленуін талдамалық сүйемелдеу
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"

67 321
57
Микроэкономическое исследование эффективности государственной поддержки на примере предприятий, получивших прямые и косвенные меры стимулирования
Выработка конкретных рекомендаций по совершенствованию государственной политики, включая развитие нефинансовых инструментов поддержки, направленных на повышение профессионального уровня предпринимателей, усиление налоговой дисциплины и повышение эффективности расходования бюджетных средств
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"
88 761
58
Экспертно-методологическое сопровождение анализа эффективности развития системы государственного управления
Методолого-аналитическое сопровождение разработки национального индекса, совершенствование методологии проведения функционального обзора деятельности государственных органов, доказательности стоимости государственных функций посредством разработки методики определения стоимости функций государственных органов с обеспечением обоснования с научной точки зрения со стороны научных и экспертных организаций
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"
136 196
59
Анализ эффективности мер государственной поддержки инвесторов, взаимоувязка внутренней и внешней экосистемы привлечения инвестиций и рекомендаций по новой инвестиционной политике Казахстана
Формирование аналитической и методологической базы для обновления инвестиционной политики Казахстана с акцентом на возвратность, эффективность, региональную адресность и сопряжение с глобальными трендами
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"

67 321
57
Тікелей және жанама ынталандыру шараларын алған кәсіпорындар мысалында мемлекеттік қолдау тиімділігін микроэкономикалық зерттеу
Кәсiпкерлердiң кәсiби деңгейiн арттыруға, салық тәртiбiн күшейтуге және бюджет қаражатын жұмсаудың тиiмдiлiгiн арттыруға бағытталған қаржылық емес қолдау құралдарын дамытуды қоса алғанда, мемлекеттiк саясатты жетiлдiру жөнiнде нақты ұсынымдар әзiрлеу
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
88 761
58
Мемлекеттік басқару жүйесін дамытудың тиімділігін талдауды сараптамалық-әдіснамалық сүйемелдеу
Ұлттық индексті әзірлеуді әдіснамалық-талдамалық сүйемелдеу, ғылыми және сараптамалық ұйымдар тарапынан ғылыми тұрғыдан негіздеуді қамтамасыз ете отырып, мемлекеттік органдар функцияларының құнын айқындау әдістемесін әзірлеу арқылы мемлекеттік органдардың қызметіне, мемлекеттік функциялар құнының дәлелділігіне функционалдық шолу жүргізу әдіснамасын жетілдіру
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
136 196
59
Инвесторларды мемлекеттік қолдау шараларының тиімділігін талдау, инвестиция тартудың ішкі және сыртқы экожүйесінің өзара байланысы және Қазақстанның жаңа инвестициялық саясаты бойынша ұсынымдар
Қайтарымдылыққа, тиімділікке, өңірлік атаулылыққа және жаһандық трендтермен ұштасуға баса назар аудара отырып, Қазақстанның инвестициялық саясатын жаңарту үшін талдамалық және әдістемелік базаны қалыптастыру
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"

133 089
60
Подготовка ежегодного отчета по реализации Целей устойчивого развития в Казахстане
Разработка методологического подхода к анализу реализации Целей устойчивого развития, проведение анализа Целей устойчивого развития в соответствии с национальным перечнем индикаторов, выработка рекомендаций по ускорению достижения Целей устойчивого развития в Казахстане
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"

133 089
60
Қазақстанда Орнықты даму мақсаттарын іске асыру жөніндегі жыл сайынғы есепті дайындау
Орнықты даму мақсаттарының іске асырылуын талдау бойынша әдіснамалық тәсілді әзірлеу, ұлттық индикаторлар тізбесіне сәйкес Орнықты даму мақсаттарына талдау жүргізу, Қазақстанда Орнықты даму мақсаттарына қол жеткізуді жеделдету бойынша ұсынымдар тұжырымдау
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"

130 914
61
Экспертный и аналитический обзор тенденций развития местного самоуправления в Республике Казахстан
Организация ежегодного мониторинга поступлений IV уровня бюджета и рекомендаций по расширению доходной базы, анализ деятельности избранных акимов районов (городов областного значения), городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, выработка предложений по дальнейшему совершенствованию местного самоуправления
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"

130 914
61
Қазақстан Республикасындағы жергілікті өзін-өзі басқарудың даму тенденцияларына сараптамалық және талдамалық шолу
Бюджеттің IV деңгейі түсімдерінің жыл сайынғы мониторингін ұйымдастыру және кіріс базасын кеңейту бойынша ұсынымдар, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың), аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің сайланған әкімдерінің қызметін талдау, жергілікті өзін-өзі басқаруды одан әрі жетілдіру бойынша ұсыныстар тұжырымдау
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"

88 864
62
Научная экономическая экспертиза законопроектов Республики Казахстан
Проведение научной экономической экспертизы законопроектов Республики Казахстан
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
115 "Научная экономическая экспертиза законопроектов Республики Казахстан"

88 864
62
Қазақстан Республикасы заң жобаларының ғылыми экономикалық сараптамасы
Қазақстан Республикасы заң жобаларына ғылыми экономикалық сараптама жүргізу
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
115 "Қазақстан Республикасы заң жобаларының ғылыми экономикалық сараптамасы"

87 282
63
ДСП
29 037
64
Экспертно-аналитическое и методологическое сопровождение совершенствования системы государственного аудита и финансового контроля
Разработка методологических подходов к организации и проведению государственного аудита и финансового контроля (в разрезе отраслей и сфер экономики) для совершенствования действующей системы государственного аудита и финансового контроля
Высшая аудиторская палата Республики Казахстан
ТОО "Центр исследований, анализа и оценки эффективности"
007 "Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля"
101 "Исследования в сфере государственного аудита и финансового контроля"

87 282
63
ҚБП
29 037
64
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіруді сараптамалық-талдамалық және әдіснамалық сүйемелдеу
Қолданыстағы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру үшін мемлекеттік аудит пен қаржылық бақылауды (экономика салалары мен аялары бөлінісінде) ұйымдастыру мен жүргізудің әдіснамалық тәсілдерін әзірлеу
Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы
"Зерттеулер, талдау және тиімділікті бағалау орталығы" ЖШС
007 "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру"
101 "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы зерттеулер"

221 050
65
Аналитическое сопровождение оценки эффективности и результативности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов
Оценка эффективности и результативности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов
Высшая аудиторская палата Республики Казахстан
ТОО "Центр исследований, анализа и оценки эффективности"
007 "Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля"
102 "Оказание аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления и регионального развития"
429 174
66
Услуги по обеспечению функционирования ядерных, радиационных и электрофизических установок республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный ядерный центр Республики Казахстан"
Комплекс услуг по техническому обслуживанию систем и оборудования, планово-профилактическим ремонтам, контролю состояния технологических систем и элементов ядерных, радиационных и электрофизических установок. Содержание, текущий ремонт зданий и сооружений, оплата труда технического персонала и налогов
Агентство Республики Казахстан по атомной энергии
РГП на ПХВ "Национальный ядерный центр Республики Казахстан" Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
002 "Развитие атомных и энергетических проектов"
101 "Обеспечение радиационной безопасности на территории Республики Казахстан"
1 054 935
67
Услуги по обеспечению функционирования ядерных, радиационных и электрофизических установок республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт ядерной физики"
Комплекс услуг по обеспечению безопасного функционирования базовых экспериментальных установок для успешного выполнения научно-технических программ и международных проектов (содержание зданий, сооружений, транспорта, оплата труда персонала, приобретение материалов, ремонт оборудования, оплата коммунальных услуг, налогов)
Агентство Республики Казахстан по атомной энергии
РГП на ПХВ "Институт ядерной физики" Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
002 "Развитие атомных и энергетических проектов"
101 "Обеспечение радиационной безопасности на территории Республики Казахстан"
800 147
68
Услуги по обеспечению функционирования геофизических установок республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный ядерный центр Республики Казахстан"
Комплекс услуг по бесперебойному функционированию геофизических установок для успешного выполнения научно-технических программ, международных проектов (техническое обслуживание, планово-предупредительный ремонт оборудования и инженерных систем, транспорта, содержание и обслуживание зданий, помещений, контроль и выявление неисправностей, оплата труда персонала, налогов, оформление разрешений и других документов, приобретение материалов)
Агентство Республики Казахстан по атомной энергии
РГП на ПХВ "Национальный ядерный центр Республики Казахстан" Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
002 "Развитие атомных и энергетических проектов"
101 "Обеспечение радиационной безопасности на территории Республики Казахстан"

221 050
65
Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін және нәтижелілігін бағалауды талдамалық сүйемелдеу
Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін және нәтижелілігін бағалау
Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы
"Зерттеулер, талдау және тиімділікті бағалау орталығы" ЖШС
007 "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару және өңірлік даму саласында талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
429 174
66
"Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының ядролық, радиациялық және электрофизикалық қондырғыларының жұмыс істеуін қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтер
Жүйелер мен жабдықтарға техникалық қызмет көрсету, жоспарлы-профилактикалық жөндеу, ядролық, радиациялық және электрофизикалық қондырғылардың технологиялық жүйелері мен элементтерінің жай-күйін бақылау бойынша көрсетілетін қызметтер кешені. Ғимараттар мен құрылысжайларды күтіп-ұстау, ағымдағы жөндеу, техникалық персоналдың еңбегіне ақы және салық төлеу
Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі
"Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" ШЖҚ РМК
002 "Атомдық және энергетикалық жобаларды дамыту"
101 "Қазақстан Республикасының аумағында радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету"
1 054 935
67
"Ядролық физика институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының ядролық, радиациялық және электрофизикалық қондырғыларының жұмыс істеуін қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтер
Ғылыми-техникалық бағдарламаларды және халықаралық жобаларды табысты орындау үшін базалық эксперименттік қондырғылардың қауіпсіз жұмыс істеуін қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтер кешені (ғимараттарды, құрылысжайларды, көлікті күтіп-ұстау, персоналдың еңбегіне ақы төлеу, материалдар сатып алу, жабдықты жөндеу, коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу, салық төлеу)
Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі
"Ядролық физика институты" ШЖҚ РМК
002 "Атомдық және энергетикалық жобаларды дамыту"
101 "Қазақстан Республикасының аумағында радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету"
800 147
68
"Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының геофизикалық қондырғыларының жұмыс істеуін қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтер
Ғылыми-техникалық бағдарламаларды, халықаралық жобаларды табысты орындау үшін геофизикалық қондырғылардың іркіліссіз жұмыс істеуі бойынша көрсетілетін қызметтер кешені (техникалық қызмет көрсету, жабдық пен инженерлік жүйелерді, көлікті жоспарлы-алдын ала жөндеу, ғимараттарды, үй-жайларды күтіп ұстау және оларға қызмет көрсету, ақаулықтарды бақылау және анықтау, персоналдың еңбегіне ақы төлеу, салық төлеу, рұқсаттар мен басқа да құжаттарды ресімдеу, материалдар сатып алу)
Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі
"Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" ШЖҚ РМК
002 "Атомдық және энергетикалық жобаларды дамыту"
101 "Қазақстан Республикасының аумағында радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету"

318 228
69
Обеспечение функционирования казахстанской системы ядерного мониторинга в поддержку международных договоров и соглашений
Комплекс услуг, включающий обеспечение непрерывного функционирования сейсмических, инфразвуковой и магнитной стационарных станций, Центра данных и системы коммуникаций в поддержку мониторинга ядерных испытаний и землетрясений (калибровка сейсмических станций в соответствии с требованиями и графиками, контроль эксплуатационных параметров регистрирующего и передающего оборудования, обслуживание и устранение неисправностей регистрирующего и передающего оборудования, сбор данных на станциях, передача их в центр данных, оценка объемов и качества данных, поступающих с обслуживаемой сети, обработка данных мониторинга, выпуск информационных продуктов, пополнение баз данных, обмен данными с международными и другими национальными центрами данных)
Агентство Республики Казахстан по атомной энергии
РГП на ПХВ "Национальный ядерный центр Республики Казахстан" Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
002 "Развитие атомных и энергетических проектов"
102 "Мониторинг ядерных испытаний"
127 730
70
Комплексное экологическое обследование территорий, отнесенных к зоне чрезвычайного радиационного риска
Проведение комплексных экологических исследований и получение новых научно обоснованных данных о радиационном состоянии почвенно-растительного покрова, водной и воздушной среды, фауны на территориях, отнесенных к зоне чрезвычайного радиационного риска
Агентство Республики Казахстан по атомной энергии
РГП на ПХВ "Национальный ядерный центр Республики Казахстан"
002 "Развитие атомных и энергетических проектов"
101 "Обеспечение радиационной безопасности на территории Республики Казахстан"
121 850
71
Мониторинг состояния окружающей среды на радиационно опасных территориях Семипалатинского ядерного испытательного полигона
Комплексная система сбора, накопления, хранения, обработки данных о радиационном состоянии окружающей среды для решения задач охраны и радиационной безопасности окружающей среды и рационального недропользования
Агентство Республики Казахстан по атомной энергии
РГП на ПХВ "Национальный ядерный центр Республики Казахстан"
002 "Развитие атомных и энергетических проектов"
101 "Обеспечение радиационной безопасности на территории Республики Казахстан"
57 800
72
Безопасное извлечение и размещение на долговременное хранение источников ионизирующего излучения с истекшим сроком эксплуатации экспериментального гамма-облучателя ЭГО-20М
Комплекс мероприятий для извлечения кассет с источниками ионизирующего излучения из колодцев камеры облучения, упаковки в транспортный упаковочный комплект, погрузки на спецавтомобиль и транспортировки на КИР "Байкал-1" РГП "НЯЦ РК", где кассеты с источниками ионизирующего излучения передаются на долговременное хранение
Агентство Республики Казахстан по атомной энергии
РГП на ПХВ "Национальный ядерный центр Республики Казахстан"
002 "Развитие атомных и энергетических проектов"
101 "Обеспечение радиационной безопасности на территории Республики Казахстан"

318 228
69
Халықаралық шарттар мен келісімдерді қолдау үшін қазақстандық ядролық мониторинг жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Ядролық сынақтар мен жер сілкіністерінің мониторингін қолдау үшін сейсмикалық, инфрадыбыстық және магниттік стационарлық станциялардың, Деректер орталығының және коммуникация жүйесінің үздіксіз жұмыс істеуін қамтамасыз етуді қамтитын көрсетілетін қызметтер кешені (сейсмикалық станцияларды талаптар мен кестелерге сәйкес калибрлеу, тіркеуші және таратушы жабдықтардың пайдалану параметрлерін бақылау, тіркеуші және таратушы жабдыққа қызмет көрсету және ақаулықтарды жою; станцияларда деректерді жинау, оларды деректер орталығына беру, қызмет көрсетілетін желіден түсетін деректердің көлемі мен сапасын бағалау; мониторинг деректерін өңдеу, ақпараттық өнімдерді шығару, деректер базасын толықтыру, халықаралық және басқа да ұлттық деректер орталықтарымен деректер алмасу)
Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі
"Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" ШЖҚ РМК
002 "Атомдық және энергетикалық жобаларды дамыту"
102 "Ядролық сынақтардың мониторингі"
127 730
70
Төтенше радиациялық қауіпті аймаққа жатқызылған аумақтарды кешенді экологиялық тексеру
Төтенше радиациялық қауіпті аймаққа жатқызылған аумақтарда кешенді экологиялық зерттеулер жүргізу және топырақ-өсімдік жамылғысының, су және ауа ортасының, фаунаның радиациялық жай-күйі туралы жаңа ғылыми негізделген деректер алу
Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі
"Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" ШЖҚ РМК
002 "Атомдық және энергетикалық жобаларды дамыту"
101 "Қазақстан Республикасының аумағында радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету"
121 850
71
Семей ядролық сынақ полигонының радиациялық қауіпті аумақтарындағы қоршаған ортаның жай-күйін мониторингілеу
Қоршаған ортаны қорғау және радиациялық қауіпсіздігі мен жер қойнауын ұтымды пайдалану міндеттерін шешу үшін қоршаған ортаның радиациялық жай-күйі туралы деректерді жинаудың, жинақтаудың, сақтаудың, өңдеудің кешенді жүйесі
Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі
"Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" ШЖҚ РМК
002 "Атомдық және энергетикалық жобаларды дамыту"
101 "Қазақстан Республикасының аумағында радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету"
57 800
72
ЭГО-20М эксперименттік гамма-сәулелендіргіштің пайдалану мерзімі өткен иондаушы сәулелену көздерін қауіпсіз алу және ұзақ мерзімді сақтауға орналастыру
Сәулелену камерасының құдықтарынан иондаушы сәулелену көздері бар кассеталарды алуға, көліктік орау жинағына буып-түюге, арнайы автомобильге тиеуге және "ҚР ҰЯО" РМК "Байкал-1" КИР-ға тасымалдауға арналған іс-шаралар кешені, онда иондаушы сәулелену көздері бар кассеталар ұзақ мерзімді сақтауға беріледі.
Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі
"Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" ШЖҚ РМК
002 "Атомдық және энергетикалық жобаларды дамыту"
101 "Қазақстан Республикасының аумағында радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету"

252 437
73
Услуги по обеспечению деятельности рабочей группы по парламентской реформе
Обеспечение деятельности рабочей группы по парламентской реформе
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
НАО "Казахстанский институт общественного развития"
001 "Формирование государственной политики в сфере культуры и информации"
123 "Текущие административные расходы"
201 899
74
Услуги по проведению прикладных этнополитических исследований и мероприятий в сфере межэтнических отношений

252 437
73
Парламенттік реформа жөніндегі жұмыс тобының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Парламенттік реформа жөніндегі жұмыс тобының қызметін қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Қазақстандық қоғамдық даму институты" КеАҚ
001 "Мәдениет және ақпарат саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
123 "Ағымдағы әкімшілік шығыстар"
201 899
74
Этносаралық қатынастар саласында қолданбалы этносаяси зерттеулер мен іс-шаралар жүргізу бойынша көрсетілетін қызметтер

1. Проведение социологического исследования межэтнической ситуации в стране.
2. Осуществление мониторинговых выездов.
3. Разработка методических пособий (методические пособия по вопросам государственной политики в сфере межэтнических отношений).
4. Организация экспертной работы Научно-экспертного совета при Ассамблее народа Казахстана.
5. Выпуск информационно-аналитического издания в сфере межэтнических отношений, этносов с результатами исследований и публикаций членов Научно-экспертного совета при Ассамблее народа Казахстана, научно-экспертных групп регионов и Ассоциации кафедр Ассамблеи народа Казахстана.
6. Проведение ежегодно под эгидой Ассамблеи народа Казахстана общереспубликанской научно-практической конференции по вопросам межэтнических отношений и укрепления единства нации с привлечением ведущих отечественных и международных экспертов.
7. Проведение исследования "Определение геополитических установок населения".
8. Содержание Центра этномедиации.
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
ТОО "Институт прикладных этнополитических исследований"
002 "Реализация государственной политики в сфере общественного согласия"
100 "Реализация государственной политики по укреплению межэтнического согласия"
409 290
75
Услуги по продвижению Казахстана как одного из международных центров по обеспечению межконфессионального и межцивилизационного диалога в сфере религиозной деятельности
1. Реализация государственной политики по укреплению
межконфессионального и межрелигиозного согласия через "Международный центр межконфессионального и межрелигиозного диалога".
2. Организация и проведение заседаний Секретариата Съезда лидеров мировых и традиционных религий, рабочей группы Секретариата и Форума молодых религиозных лидеров.
3. Мониторинг, анализ религиозной ситуации в стране и проведение религиоведческой экспертизы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
НАО "Международный центр межконфессионального и межрелигиозного диалога"
002 "Реализация государственной политики в сфере общественного согласия"
102 "Реализация государственной политики по укреплению межконфессионального согласия"
748 219
76
Проведение государственной информационной политики через АО "Агентство "Хабар"
Услуги по проведению государственной информационной политики через телеканалы "Хабар", "Хабар 24"
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АО "Агентство "Хабар"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа"
20 969 299
77
Проведение государственной информационной политики через АО "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан"
Услуги по проведению государственной информационной политики через телеканалы "Казахстан", "Балапан", "QazSport", "Первый канал Евразия", "Абай", областные телеканалы, "Казахское радио", радио "Шалкар", радио "Classic"
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АО "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа"

1. Елдегі этносаралық жағдайға әлеуметтанулық зерттеу жүргізу.
2. Мониторингтік сапарларды жүзеге асыру.
3. Әдістемелік құралдарды (этносаралық қатынас саласындағы мемлекеттік саясаттың мәселелері бойынша әдістемелік құралдар) әзірлеу.
4. Қазақстан халқы Ассамблеясы жанындағы Ғылыми-сарапшылық кеңестің сараптамалық жұмысын ұйымдастыру.
5. Қазақстан халқы Ассамблеясы жанындағы Ғылыми-сарапшылық кеңестің, өңірлердің ғылыми-сарапшылық топтарының мүшелері мен Қазақстан халқы Ассамблеясы кафедралары қауымдастығы зерттеулері мен жариялымдарының нәтижесімен бірге этносаралық қатынастар, этностар саласындағы ақпараттық-талдамалық басылым шығару.
6. Жыл сайын Қазақстан халқының Ассамблеясы аясында озық отандық және халықаралық сарапшыларды тартып, этносаралық қатынастар және ұлт бірлігін нығайту мәселелері бойынша жалпы республикалық ғылыми-практикалық конференция өткізу.
7. "Халықтың геосаяси көзқарастарын айқындау" зерттеуін жүргізу.
8. Этномедиация орталығын күтіп-ұстау.
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Қолданбалы этносаяси зерттеулер институты" ЖШС
002 "Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру"
100 "Этносаралық келісімді нығайту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру"
409 290
75
Қазақстанды конфессияаралық және өркениетаралық диалогты діни қызмет саласында қамтамасыз ететін халықаралық орталықтардың бірі ретінде ілгерілету бойынша көрсетілетін қызметтер
1. "Халықаралық конфессияаралық және дінаралық диалогтың орталығы" арқылы конфессияаралық және дінаралық келісімді нығайту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру.
2. Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері съезі Хатшылығының, Хатшылықтың жұмыс тобының отырыстарын және Жас діни лидерлер форумын ұйымдастыру және өткізу.
3. Елдегі діни ахуалды мониторингтеу, талдау және дінтанулық сараптама жүргізу
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Конфессияаралық және дінаралық диалогтың халықаралық орталығы" КеАҚ
002 "Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру"
102 "Конфессияаралық келісімді нығайту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру"
748 219
76
"Хабар" агенттігі" АҚ арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
"Хабар", "Хабар24" телеарналары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Хабар" агенттігі" АҚ
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
20 969 299
77
"Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" АҚ арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
"Қазақстан", "Балапан", "QazSport", "Первый канал Евразия", "Абай" телеарналары, облыстық телеарналар, "Қазақ радиосы", "Шалқар" радиосы, "Classic" радиосы арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" АҚ
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"

31 222 823
78
Проведение государственной информационной политики через межгосударственную телерадиокомпанию "Мир"
Услуги по проведению государственной информационной политики через телеканалы "МИР", "МИР 24"
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Межгосударственная телерадиокомпания "Мир"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа"
815 127
79
Проведение государственной информационной политики через ТОО "Қазақ газеттері"
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты "Егемен Қазақстан", "Казахстанская правда", а также "Ұйғыр авази", "Ана тілі", "Дружные ребята", "Ұлан", журналы "AQIQAT", "Мысль", "URKER", "AQ JELKEN", "BALDYRGAN"
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
ТОО "Қазақ газеттері"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа"
2 431 385
80
Проведение государственной информационной политики в сети Интернет через АО "Qazcontent"
Услуги по проведению государственной информационной политики в сети Интернет через интернет-порталы ADEBIPORTAL.KZ, BAQ.​KZ, E-HISTORY.KZ, EL.​KZ, PRIMEMINISTER.KZ
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АО "Qazcontent"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа"
2 174 379
81
Проведение мониторинга средств массовой информации
Услуги по проведению работ по техническому и методическому обеспечению мониторинга средств массовой информации
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Центр анализа и информации"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа"
1 646 672
82
Услуги по научно-методическому обеспечению государственной политики в сфере общественного развития
1. Реализация проектов в сфере гражданского общества.
2. Развитие семейной политики.
3. Реализация проектов в сфере культуры
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
НАО "Казахстанский институт общественного развития"
004 "Обеспечение укрепления взаимоотношений институтов гражданского общества и государства, модернизация общественного сознания"
102 "Проведение мероприятий в сфере модернизации общественного сознания"
1 069 166
83
Содержание творческого объединения "Казаханимация" (сервисная компания по производству отечественного анимационного контента) при АО "Национальная киностудия "Казахфильм" им. Ш. Айманова" в области культуры

31 222 823
78
"Мир" мемлекетаралық телерадиокомпаниясы арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
"МИР", "МИР 24" телеарналары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Мир" мемлекетаралық телерадиокомпаниясы
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
815 127
79
"Қазақ газеттері" ЖШС арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
"Егемен Қазақстан", "Казахстанская правда", сондай-ақ "Ұйғыр авази", "Ана тілі", "Дружные ребята", "Ұлан" газеттері, "AQIQAT", "Мысль", "URKER", "AQ JELKEN", "BALDYRGAN" журналдары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Қазақ газеттері" ЖШС
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
2 431 385
80
"QazContent" АҚ арқылы Интернет желісінде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
ADEBIPORTAL.KZ BAQ.​KZ, E-HISTORY.KZ, EL.​KZ, PRIMЕMINISTER.KZ интернет-порталдары арқылы Интернет желісінде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Qazсontent" АҚ
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
2 174 379
81
Бұқаралық ақпарат құралдарына мониторинг жүргізу
Бұқаралық ақпарат құралдарын мониторингтеуді техникалық және әдістемелік қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстарды жүргізу бойынша көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Талдау және ақпарат орталығы" ШЖҚ РМК
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
1 646 672
82
Қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты ғылыми-әдістемелік қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтер
1. Азаматтық қоғам саласындағы жобаларды іске асыру.
2. Отбасылық саясатты дамыту.
3. Мәдениет саласындағы жобаларды іске асыру
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Қазақстандық қоғамдық даму институты" КеАҚ
004 "Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету, қоғамдық сананы жаңғырту"
102 "Қоғамдық сананы жаңғырту саласындағы іс-шараларды өткізу"
1 069 166
83
Мәдениет саласындағы "Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" ұлттық киностудиясы АҚ жанындағы "Қазақанимация" шығармашылық бірлестігін (отандық анимациялық контентті шығаратын сервистік компания) ұстау

1. Проведение практических занятий, мастер-классов казахстанским студентам творческих вузов, специалистам в сфере кинематографии и другим представителям творческих и соответствующих технических профессий на базе высокотехнологического оборудования и профессионального сопровождения зарубежных и отечественных специалистов в сфере анимационного кино.
2. Создание итоговых пилотных анимационных проектов
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АО "Национальная киностудия "Казахфильм" имени Ш. Айманова"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
104 "Производство национальных фильмов и обеспечение дубляжа фильмов на казахский язык"
491 345
84
Проведение культурных мероприятий, направленных на популяризацию хореографического и музыкального искусства, включая постановку балетных и хореографических произведений, а также исполнение музыкальных программ и концертных номеров, обладающих исключительной художественной ценностью и уникальностью, способствующих сохранению и развитию национального культурного наследия, а также повышению международного имиджа страны
Популяризация хореографического искусства путем воспроизведения произведений искусства через танцы и балет. Пропаганда хореографического искусства, международное сотрудничество в области хореографии. Пропаганда музыкального искусства, популяризация классической музыки путем проведения концертов симфонической и народной музыки. Осуществление сопутствующих услуг по проведению социально значимых и культурных мероприятий для приобретения услуг по классическому танцу и балету и концертов симфонической народной музыки
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
ТОО "Театр "Астана Балет"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
105 "Проведение социально значимых и культурных мероприятий"
2 817 311
85
Проведение дней казахстанского кино
Проведение дней казахстанского кино за рубежом
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АО "Национальная киностудия "Казахфильм" имени Ш. Айманова"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
105 "Проведение социально значимых и культурных мероприятий"

1. Анимациялық кино саласындағы жоғары технологиялық жабдықтар мен шетелдік және отандық мамандарды кәсіби сүйемелдеу базасында шығармашылық жоғары оқу орындарының қазақстандық студенттеріне, кинематография саласындағы мамандарға және шығармашылық және тиісті техникалық мамандықтардың басқа да өкілдеріне практикалық сабақтар, шеберлік сыныптарын өткізу.
2. Қорытынды пилоттық анимациялық жобаларды жасау
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" ұлттық киностудиясы" АҚ
033 "Мәдениет және өнер саласының бәсекеге қабілеттілігін арттыру, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру"
104 "Ұлттық фильмдер шығару және фильмдерді қазақ тіліне дубляж жасауды қамтамасыз ету"
491 345
84
Ұлттық мәдени мұраны сақтауға және дамытуға сондай-ақ елдің халықаралық имиджін көтеруге ықпал ететін ерекше көркемдік құндылығы мен бірегейлігі бар балет және хореографиялық туындыларды қоюды, сондай-ақ музыкалық бағдарламалар мен концерттік нөмірлерді орындауды қоса алғанда, хореография және музыка өнерін танымал етуге бағытталған мәдени іс-шараларды өткізу
Би және балет арқылы өнер туындыларын орындау арқылы хореография өнерін танымал ету. Хореография өнерін насихаттау, хореография саласындағы халықаралық ынтымақтастық. Симфониялық және халық музыкасы концерттерін өткізу арқылы музыка өнерін насихаттау, классикалық музыканы танымал ету. Классикалық би мен балет бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін әлеуметтік маңызы бар әрі мәдени іс-шараларды және симфониялық халық музыкасы концерттерін өткізу бойынша ілеспе көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Астана Балет" театры" ЖШС
033 "Мәдениет және өнер саласының бәсекеге қабілеттілігін арттыру, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру"
105 "Әлеуметтік маңызы бар және мәдени іс-шаралар өткізу"
2 817 311
85
Қазақстандық кино күндерін өткізу
Шетелде қазақстандық кино күндерін өткізу
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" ұлттық киностудиясы" АҚ
033 "Мәдениет және өнер саласының бәсекеге қабілеттілігін арттыру, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру"
105 "Әлеуметтік маңызы бар және мәдени іс-шаралар өткізу"

79 680
86
Обеспечение участия казахстанских фильмов в международных кинофестивалях класса "А"
Обеспечение участия казахстанских фильмов в международных кинофестивалях класса "А"
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АО "Национальная киностудия "Казахфильм" имени Ш. Айманова"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
105 "Проведение социально значимых и культурных мероприятий"

79 680
86
Қазақстандық фильмдердің "А" сыныбындағы халықаралық кинофестивальдерге қатысуын қамтамасыз ету
Қазақстандық фильмдердің "А" сыныбындағы халықаралық кинофестивальдерге қатысуын қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" ұлттық киностудиясы" АҚ
033 "Мәдениет және өнер саласының бәсекеге қабілеттілігін арттыру, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру"
105 "Әлеуметтік маңызы бар және мәдени іс-шаралар өткізу"

3 600
87
Предоставление государственной поддержки в виде финансирования кинопроектов, претендующих на признание их национальными фильмами, для АО "Национальная киностудия "Казахфильм" им. Ш. Айманова"
Предоставление государственной поддержки в виде финансирования кинопроектов, претендующих на признание их национальными фильмами, для АО "Национальная киностудия "Казахфильм" им. Ш. Айманова"
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АО "Национальная киностудия "Казахфильм" имени Ш. Айманова"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
118 "Организация работ по поддержке и продвижению национальных фильмов"

3 600
87
Ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобаларды қаржыландыру түрінде "Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" ұлттық киностудиясы" АҚ-ға мемлекеттік қолдау көрсету
Ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобаларды қаржыландыру түрінде "Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" ұлттық киностудиясы" АҚ-ға мемлекеттік қолдау көрсету
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" ұлттық киностудиясы" АҚ
033 "Мәдениет және өнер саласының бәсекеге қабілеттілігін арттыру, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру"
118 "Ұлттық фильмдерді қолдау және ілгерілету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру"

714 488
88
Оцифровка и реставрация Золотого фонда казахского кино
В целях оцифровки и реставрации фильмов, снятых до 1992 года на студии "Казахфильм", из Госфильмофонда Российской Федерации будет осуществлен поэтапный возврат 312 копий киноматериалов (161 художественных, 66 документальных и 85 мультипликационных фильмов). Оцифровка и реставрация позволят восстановить коллекцию отечественных фильмов в цифровом формате, создать высококачественные фильмокопии с широким доступом, в том числе на онлайн-платформах, в качестве контента для образовательных учреждений и телевидения, сохранить культурное наследие Казахстана
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АО "Национальная киностудия "Казахфильм" имени Ш. Айманова"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
137 "Проведение оцифровки и реставрации кино-коллекции Республики Казахстан"

714 488
88
Қазақ киносының алтын қорын цифрландыру және реставрациялау
1992 жылға дейін "Қазақфильм" студиясында түсірілген фильмдерді цифрландыру және қалпына келтіру мақсатында Ресей Федерациясының Мемлекеттік фильм қорынан киноматериалдардың 312 көшірмесін (161 көркем, 66 деректі және 85 мультипликациялық фильмдер) кезең-кезеңімен қайтару жүзеге асырылады. Цифрландыру және реставрациялау отандық фильмдер топтамасын цифрлық форматта қалпына келтіруге, фильмдердің кең қолжетімділіктегі жоғары сапалы көшірмелерін, оның ішінде онлайн-платформаларда, білім беру мекемелері мен телевизия үшін контент ретінде жасауға, Қазақстанның мәдени мұрасын сақтап қалуға мүмкіндік береді
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" ұлттық киностудиясы" АҚ
033 "Мәдениет және өнер саласының бәсекеге қабілеттілігін арттыру, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру"
137 "Қазақстан Республикасының кино-коллекциясын цифрландыру және реставрациялау жұмыстарын жүргізу"

345 528
89
Обучение и воспитание одаренных в культуре и искусстве детей
Организация подготовки учебного процесса и предоставление образовательных услуг
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Казахская национальная академия хореографии"
041 "Подготовка кадров в области культуры и искусства"
103 "Обеспечение образовательного процесса в области хореографии"
1 285 769
90
ДСП
3 243 494
91
ДСП
2 445 379
92
Сбор, обработка, анализ данных, а также краткосрочное и долгосрочное прогнозирование водных ресурсов
Информационно-аналитическое и научно-методическое сопровождение деятельности в области использования и охраны водного фонда, сбор данных, хранение, обобщение и анализ сведений, полученных в результате мониторинга за водными объектами, водохозяйственными системами и сооружениями
Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
НАО "Информационно-аналитический центр водных ресурсов"
254 "Эффективное управление водными ресурсами"
100 "Информационно-аналитическое, нормативно-методическое обеспечение в сфере водных ресурсов"

345 528
89
Мәдениет пен өнердегі дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
Оқу процесін даярлауды ұйымдастыру және білім беру қызметтерін ұсыну
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Қазақ ұлттық хореография академиясы" ШЖҚ РМК
041 "Мәдениет пен өнер саласында кадрлар даярлау"
103 "Хореография саласындағы білім беру үрдісін қамтамасыз ету"
1 285 769
90
ҚБП
3 243 494
91
ҚБП
2 445 379
92
Деректерді жинау, өңдеу, талдау, сондай-ақ су ресурстарын қысқа және ұзақ мерзімді болжау
Су қорын пайдалану және қорғау саласындағы қызметті ақпараттық-талдамалық және ғылыми-әдістемелік сүйемелдеу, су объектілерін, су шаруашылығы жүйелері мен құрылысжайларын мониторингтеу нәтижесінде алынған деректерді жинау, мәліметтерді сақтау, жинақтау және талдау
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі
"Су ресурстары ақпараттық-талдау орталығы" КеАҚ
254 "Су ресурстарын тиімді басқару"
100 "Су ресурстары саласындағы ақпараттық-талдамалық, нормативтік-әдістемелік қамтамасыз ету"

469 000
93
Реконструкция, капитальный ремонт насосных агрегатов НС № 1 (3), 2 (2), 3 (2), 4 (3), 5 (3). Реконструкция, капитальный ремонт насосных агрегатов НС № 1 (3) – 1шт. г. Аксу Павлодарской области
Реконструкция, капитальный ремонт насосных агрегатов канала имени Каныша Сатпаева
Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
филиал "Канал имени Каныша Сатпавева" РГП на ПХВ "Казводхоз"
254 "Эффективное управление водными ресурсами"
113 "Строительство и реконструкция систем водоснабжения, гидротехнических сооружений за счет средств республиканского бюджета"
586 676
94

469 000
93
№ 1 (3), 2 (2), 3 (2), 4 (3), 5 (3) СС сорғы агрегаттарын реконструкциялау, күрделі жөндеу. № 1 (3) СС сорғы агрегаттарын
реконструкциялау, күрделі жөндеу – Павлодар облысының, Ақсу қ. 1 дана
Қаныш Сәтпаев атындағы каналдың сорғы агрегаттарын реконструкциялау, күрделі жөндеу
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі
"Қазсушар" ШЖҚ РМК "Қаныш Сәтпаев атындағы канал" филиалы
254 "Су ресурстарын тиімді басқару"
113 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен сумен жабдықтау жүйелерін, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау"
586 676
94

Реконструкция, капитальный ремонт насосных агрегатов НС № 1 (3), 2 (2), 3 (2), 4 (3), 5 (3). Реконструкция, капитальный ремонт насосных агрегатов НС № 2 (2) – 1 шт. г. Экибастуз Павлодарской области
Реконструкция, капитальный ремонт насосных агрегатов канала имени Каныша Сатпаева
Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
филиал "Канал имени Каныша Сатпавева" РГП на ПХВ "Казводхоз"
254 "Эффективное управление водными ресурсами"
113 "Строительство и реконструкция систем водоснабжения, гидротехнических сооружений за счет средств республиканского бюджета"
1 407 199
95
Реконструкция, капитальный ремонт насосных агрегатов НС № 1 (3), 2 (2), 3 (2), 4 (3), 5 (3). Реконструкция, капитальный ремонт насосных агрегатов НС № 3 (2) – 1 шт. г. Экибастуз Павлодарской области
Реконструкция, капитальный ремонт насосных агрегатов канала имени Каныша Сатпаева
Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
филиал "Канал имени Каныша Сатпавева" РГП на ПХВ "Казводхоз"
254 "Эффективное управление водными ресурсами"
113 "Строительство и реконструкция систем водоснабжения, гидротехнических сооружений за счет средств республиканского бюджета"
1 405 959
96
Реконструкция, капитальный ремонт насосных агрегатов НС № 1 (3), 2 (2), 3 (2), 4 (3), 5 (3). Реконструкция, капитальный ремонт насосных агрегатов НС № 4 (3) – 1 шт. г. Экибастуз Павлодарской области
Реконструкция, капитальный ремонт насосных агрегатов канала имени Каныша Сатпаева
Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
филиал "Канал имени Каныша Сатпавева" РГП на ПХВ "Казводхоз"
254 "Эффективное управление водными ресурсами"
113 "Строительство и реконструкция систем водоснабжения, гидротехнических сооружений за счет средств республиканского бюджета"
1 412 467
97
Реконструкция, капитальный ремонт насосных агрегатов НС № 1 (3), 2 (2), 3 (2), 4 (3), 5 (3). Реконструкция, капитальный ремонт насосных агрегатов НС № 5 (3) – 1 шт. г. Экибастуз Павлодарской области
Реконструкция, капитальный ремонт насосных агрегатов канала имени Каныша Сатпаева
Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
филиал "Канал имени Каныша Сатпавева" РГП на ПХВ "Казводхоз"
254 "Эффективное управление водными ресурсами"
113 "Строительство и реконструкция систем водоснабжения, гидротехнических сооружений за счет средств республиканского бюджета"
1 513 332
98
Услуги по проведению государственной информационной политики на республиканском и международном уровнях посредством республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Телерадиокомплекс Президента Республики Казахстан"
Производство и распространение аудиовизуальной продукции на республиканском и международном уровнях
Управление Делами Президента Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Телерадиокомплекс Президента Республики Казахстан"
006 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Услуги по проведению государственной информационной политики"

№ 1 (3), 2 (2), 3 (2), 4 (3), 5 (3) СС сорғы агрегаттарын реконструкциялау, күрделі жөндеу. № 2 (2) СС сорғы агрегаттарын реконструкциялау, күрделі жөндеу – Павлодар облысының, Екібастұз қ. 1 дана
Қаныш Сәтпаев атындағы каналдың сорғы агрегаттарын реконструкциялау, күрделі жөндеу
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі
"Қазсушар" ШЖҚ РМК "Қаныш Сәтпаев атындағы канал" филиалы
254 "Су ресурстарын тиімді басқару"
113 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен сумен жабдықтау жүйелерін, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау"
1 407 199
95
№ 1 (3), 2 (2), 3 (2), 4 (3), 5 (3) СС сорғы агрегаттарын күрделі жөндеу, реконструкциялау. № 3 (2) СС сорғы агрегаттарын реконструкциялау, күрделі жөндеу – Павлодар облысының, Екібастұз қ. 1 дана
Қаныш Сәтпаев атындағы каналдың сорғы агрегаттарын реконструкциялау, күрделі жөндеу
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі
"Қазсушар" ШЖҚ РМК "Қаныш Сәтпаев атындағы канал" филиалы
254 "Су ресурстарын тиімді басқару"
113 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен сумен жабдықтау жүйелерін, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау"
1 405 959
96
№ 1 (3), 2 (2), 3 (2), 4 (3), 5 (3) СС сорғы агрегаттарын реконструкциялау, күрделі жөндеу. № 4 (3) СС сорғы агрегаттарын реконструкциялау, күрделі жөндеу – Павлодар облысының, Екібастұз қ. 1 дана
Қаныш Сәтпаев атындағы каналдың сорғы агрегаттарын реконструкциялау, күрделі жөндеу
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі
"Қазсушар" ШЖҚ РМК "Қаныш Сәтпаев атындағы канал" филиалы
254 "Су ресурстарын тиімді басқару"
113 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен сумен жабдықтау жүйелерін, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау"
1 412 467
97
№ 1 (3), 2 (2), 3 (2), 4 (3), 5 (3) СС сорғы агрегаттарын реконструкциялау, күрделі жөндеу. № 5 (3) СС сорғы агрегаттарын реконструкциялау, күрделі жөндеу – Павлодар облысының, Екібастұз қ. 1 дана
Қаныш Сәтпаев атындағы каналдың сорғы агрегаттарын реконструкциялау, күрделі жөндеу
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі
"Қазсушар" ШЖҚ РМК "Қаныш Сәтпаев атындағы канал" филиалы
254 "Су ресурстарын тиімді басқару"
113 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен сумен жабдықтау жүйелерін, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау"
1 513 332
98
"Қазақстан Республикасы Президентінің Телерадиокешені" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын арқылы республикалық және халықаралық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша көрсетілетін қызметтер
Аудиовизуалды өнімді республикалық және халықаралық деңгейде шығару мен тарату
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
"Қазақстан Республикасы Президентінің Телерадиокешені" ШЖҚ РМК
006 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтер"

12 287 796
99
Организация и проведение обучения для медицинских и иных сотрудников системы Управления делами Президента Республики Казахстан
Реализация государственной услуги направлена на обучение медицинских и иных сотрудников медицинских организаций системы Управления делами Президента Республики Казахстан (РГП "БМЦ УДП РК", РГП "НГ", АО "ЛОК-"Окжетпес" пос. Боровое, филиал АО "ЛОК-"Окжетпес" г. Алматы) по современным и актуальным направлениям практического здравоохранения, научных исследований, передового опыта в области медицины
Управление Делами Президента Республики Казахстан
АО "Центр медицинских технологий и информационных систем"
028 "Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан"
102 "Техническое и информационное обеспечение медицинских организаций"

12 287 796
99
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы жүйесінің медициналық және өзге де қызметкерлерін оқытуды ұйымдастыру және өткізу
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті іске асыру Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы жүйесінің медициналық ұйымдарының ("ҚР ПІБ МОА" РМК, "ҰГ" РМК, Бурабай кентіндегі "Оқжетпес" ЕСК" АҚ, Алматы қ. "Оқжетпес" ЕСК" АҚ филиалы) медициналық және өзге де қызметкерлерін практикалық денсаулық сақтаудың, ғылыми зерттеулердің, медицина саласындағы озық тәжірибенің заманауи және өзекті бағыттары бойынша оқытуға бағытталған
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
"Медициналық технологиялар және ақпараттық жүйелер орталығы" АҚ
028 "Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету"
102 "Медициналық ұйымдарды техникалық және ақпараттық қамтамасыз ету"

96 679
100
Формирование туристского имиджа в Щучинско-Боровской курортной зоне
Создание и развитие туристической зоны и повышение привлекательности Щучинско-Боровской курортной зоны
Управление Делами Президента Республики Казахстан
ТОО "Бурабай даму"
029 "Формирование туристского имиджа в Щучинско-Боровской курортной зоне"
598 439
_______________________________________

96 679
100
Щучинск-Бурабай курорттық аймағының туристік имиджін қалыптастыру
Туристік аймақты құру және дамыту және Щучинск-Бурабай курорттық аймағының тартымдылығын арттыру
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
"Бурабай даму" ЖШС
029 "Щучинск-Бурабай курорттық аймағының туристік имиджін қалыптастыру"
598 439