Об отчуждении стратегических объектов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2025 года № 1052
В соответствии с пунктом 3 статьи 193-1 Гражданского кодекса Республики Казахстан (Общая часть) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Разрешить акционерному обществу "Национальная компания "Актауский международный морской торговый порт" осуществить отчуждение стратегических объектов, указанных в приложении к настоящему постановлению, путем безвозмездной передачи (дарения) в пользу Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

Стратегиялық объектілерді иеліктен шығару туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 5 желтоқсандағы № 1052 қаулысы
Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің (Жалпы бөлімі) 193-1-бабының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшада көрсетілген стратегиялық объектілерді Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің пайдасына өтеусіз беру (сыйға тарту) арқылы "Ақтау халықаралық теңіз сауда порты" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына иеліктен шығаруды жүзеге асыруға рұқсат етілсін.

2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с акционерным обществом "Национальная компания "Актауский международный морской торговый порт" в установленном законодательством порядке принять необходимые меры, вытекающие из пункта 1 настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 декабря 2025 года № 1052
Перечень стратегических объектов, разрешаемых к отчуждению
№ п/п
Стратегический объект
Инвентарный номер/код
Адрес (местонахождение) объекта
1
2
3
4
Здания и сооружения
1.

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті "Ақтау халықаралық теңіз сауда порты" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамымен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2025 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 1052 қаулысына
қосымша
Иеліктен шығаруға рұқсат етілетін стратегиялық объектілер тізбесі
р/с
Стратегиялық объект
Түгендеу нөмірі/коды
Объектінің мекенжайы (орналасқан жері)
1
2
3
4
Ғимараттар мен құрылыстар
1.

Административное здание общей площадью 193,4 квадратных метра
000006028
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20
2.
Здание "Красный уголок" общей площадью 165,5 квадратных метра
000006029
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино улица З.Дубский, строение 20
3.
Кладовая общей площадью 80,1 квадратных метра
000006030
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/3
4.
Склад общей площадью 229,1 квадратных метра
000006033
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/2
5.
Производственное здание с бытовыми помещениями общей площадью 780,1 квадратных метра
000009168
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
6.
Контрольно-пропускной пункт и склад общей площадью 62,6 квадратных метра
000009169
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
7.
Сварочный цех общей площадью 36,7 квадратных метра
000009171
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
1
2
3
4
8.
Навес общей площадью 25,8 квадратных метра
000009170
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский. строение 20/1
9.
Причал – северная часть L-64
000011673
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский. строение 20/1
10.
Причал – южная часть L-60
000011674
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
11.
Резервуар технической воды объемом 25 метров кубических общей площадью 88 квадратных метра
000009181
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
12.
Противопожарный резервуар № 1 объемом 50 метров кубических общей площадью 74,1 квадратных метра
000009182
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
13.
Противопожарный резервуар № 2 объемом 50 метров кубических общей площадью 74,1 квадратных метра
000009183
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
14.
Очистные сооружения общей площадью 12 квадратных метров
000009185
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
15.
Подпорная стена L-245,8
000009179
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
16.
Бетонное покрытие площадок для хранения грузов общей площадью 6341,0 квадратный метр

Жалпы ауданы 193,4 шаршы метр әкімшілік ғимарат
000006028
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20 ғимарат
2.
Жалпы ауданы 165,5 шаршы метр "Қызыл бұрыш" ғимараты
000006029
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20 ғимарат
3.
Жалпы ауданы 80,1 шаршы метр зат қоятын бөлме
000006030
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/3 ғимарат
4.
Жалпы ауданы 229,1 шаршы метр қойма
000006033
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/2 ғимарат
5.
Жалпы ауданы 780,1 шаршы метр тұрмыстық үй-жайлары бар өндірістік ғимарат
000009168
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
6.
Жалпы ауданы 62,6 шаршы метр бақылау-өткізу пункті және қойма
000009169
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
7.
Жалпы ауданы 36,7 шаршы метр дәнекерлеу цехы
000009171
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
8.
Жалпы ауданы 25,8 шаршы метр бастырма
000009170
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
9.
L-64 солтүстік айлақ
000011673
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
10.
L-60 оңтүстік айлақ
000011674
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
11.
Көлемі 25 текше метр, жалпы ауданы 88 шаршы метр техникалық су резервуары
000009181
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
12.
Көлемі 50 текше метр, жалпы ауданы 74,1 шаршы метр өртке қарсы резервуар №1
000009182
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
13.
Көлемі 50 текше метр, жалпы ауданы 74,1 шаршы метр өртке қарсы резервуар № 2
000009183
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
14.
Жалпы ауданы 12 шаршы метр тазарту құрылыстары
000009185
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
15.
L-245,8 тіреу қабырғасы
000009179
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
16.
Жалпы ауданы 6341,0 шаршы метр жүк сақтау алаңдарының бетон жабындысы

000009172
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
17.
Асфальтобетонное покрытие проездов и
000011671
Мангистауская область, Тупкараганский район,
1
2
3
4
прилегающей территории общей площадью 2411,5 квадратных метра
поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
18.
Межрельсовое бетонное покрытие общей площадью 2192,0 квадратных метра
000009176
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
19.
Водосборный лоток L-168
000009178
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
20.
Подкрановые пути L-125
000009177
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
21.
Прожекторная мачта № 1,2,3 H-20,0
000011672
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
22.
Забор L-140
000009193
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
23.
Ворота L-6,4
000009196
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
24.
Ворота L-5,4
000009197
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
25.
Брусчатые покрытия общей площадью 103,2 квадратных метра
000009175
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
26.
Дизельная общей площадью 16,5 квадратных метра
000009198
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
1
2
3
4
27.
Электрощитовая (КТП) общей площадью 6,2 квадратных метра
000006167
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
28.
Наружные сети связи L-93,0
000009187
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
29.
Сети наружного водопровода L-41,3
000009180
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
30.
Наружные сети канализации L-62,3
000009184
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
31.
Сети наружного газопровода L-33,0
000011676
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
32.
Газопровод L-68,03
000011675
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский
33.
Наружные сети электроснабжения L-577,0
000009188
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
34.

000009172
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
17.
Жалпы ауданы 2411,5 шаршы метр асфальт-бетон жабыны бар жолдар мен іргелес аумақ
000011671
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
18.
Жалпы ауданы 2192,0 шаршы метр рельс аралық бетон жабыны
000009176
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
19.
L-168 су жинау науасы
000009178
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
20.
L-125 кран жолдары
000009177
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
21.
H-20,0 прожекторлық діңгек № 1, 2, 3
000011672
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
22.
L-140 дуал
000009193
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
23.
L-6,4 қақпа
000009196
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
24.
L-5,4 қақпа
000009197
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
25.
Жалпы ауданы 103,2 шаршы метр кеспетасты жабын
000009175
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
26.
Жалпы ауданы 16,5 шаршы метр дизель станциясы
000009198
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
27.
Жалпы ауданы 6,2 шаршы метр электрқалқан (КТП)
000006167
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
28.
L-93,0 сыртқы байланыс желілері
000009187
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
29.
L-41,3 сыртқы су құбыры желілері
000009180
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
30.
L-62,3 сыртқы кәріз желілері
000009184
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
31.
L-33,0 сыртқы газ құбыры желілері
000011676
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
32.
L-68,03 газ құбыры
000011675
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі
33.
L-577,0 сыртқы электрмен жабдықтау желілері
000009188
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат
34.

Озеленение общей площадью 434,4 квадратных метра
000009259
Мангистауская область, Тупкараганский район, поселок Баутино, улица З.Дубский, строение 20/1
____________________________________

Жалпы ауданы 434,4 шаршы метр көгалдандыру
000009259
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Баутино ауылы, З.Дубский көшесі, 20/1 ғимарат