О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 2025 года № 1037.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности" следующие изменения и дополнение:
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерству просвещения Республики Казахстан" строку, порядковый номер 405, исключить;
в разделе "Министерству науки и высшего образования Республики Казахстан" строку, порядковый номер 406-2-1, исключить;
в разделе "Министерству финансов Республики Казахстан":
строку "217-14-1. АО "Центр электронных финансов"." изложить в следующей редакции:
"217-14-2. АО "Центр электронных финансов".";
дополнить строкой, порядковый номер 217-14-3, следующего содержания:
"217-14-3. АО "Финансовый центр".".
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов

"Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 3 желтоқсандағы № 1037 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге және өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігіне" деген бөлімдегі реттік нөмірі 405-жол алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігіне" деген бөлімдегі реттік нөмірі 406-2-1-жол алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне" деген бөлімде:
"217-14-1. "Электрондық қаржы орталығы" АҚ." деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"217-14-2. "Электрондық қаржы орталығы" АҚ.";
мына мазмұндағы реттік нөмірі 217-14-3-жолмен толықтырылсын:
"217-14-3. "Қаржы орталығы" АҚ.".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов