О некоторых вопросах оптимизации субъектов квазигосударственного сектора и объектов государственной собственности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 октября 2025 года № 894. внести измениние в постановление Правительства РК
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) методику по включению и исключению объектов из перечня государственных активов, подлежащих приватизации;
2) перечень организаций республиканской собственности, подлежащих приватизации и реорганизации путем присоединения либо слияния юридических лиц.
2. Рекомендовать местным исполнительным органам утвердить:
1) перечень организаций коммунальной собственности, предлагаемых к передаче в конкурентную среду, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) перечень организаций коммунальной собственности, предлагаемых к передаче в доверительное управление, согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) перечень организаций коммунальной собственности, предлагаемых к реорганизации путем присоединения либо слияния юридических лиц, согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) перечень организаций, предлагаемых к ликвидации, согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
3. Рекомендовать акционерным обществам "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" (по согласованию), "Национальная компания "Казахстан инжиниринг" (Kazakhstan Engineering) (по согласованию) утвердить перечень дочерних, зависимых организаций национальных управляющих холдингов, национальных компаний и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ними, предлагаемых к передаче в конкурентную среду и ликвидации, согласно приложению 5 к настоящему постановлению.
4. Агентству по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан (по согласованию) совместно с заинтересованными государственными органами и организациями провести работу по исключению видов деятельности из уставов компаний согласно приложению 6 к настоящему постановлению.
5. Центральным и местным исполнительным органам, государственному органу, непосредственно подчиненному и подотчетному Президенту Республики Казахстан (по согласованию), субъектам квазигосударственного сектора (по согласованию), а также заинтересованным организациям (по согласованию):
1) принять меры по реализации настоящего постановления;
2) ежегодно, по итогам полугодия и года (к 10 июля и 10 января), представлять в Министерство национальной экономики Республики Казахстан и Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан информацию о ходе реализации настоящего постановления;

Квазимемлекеттік сектор субъектілері мен мемлекеттік меншік объектілерін оңтайландырудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 24 қазандағы № 894 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) жекешелендірілуге тиіс мемлекеттік активтер тізбесіне объектілерді қосу және одан алып тастау жөніндегі әдістеме;
2) жекешелендірілуге және заңды тұлғаларды қосу не біріктіру арқылы қайта ұйымдастырылуға тиіс республикалық меншік ұйымдарының тізбесі бекітілсін.
2. Жергілікті атқарушы органдарға:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес бәсекелес ортаға беру ұсынылатын коммуналдық меншік ұйымдарының тізбесін;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес сенімгерлік басқаруға беру ұсынылатын коммуналдық меншік ұйымдарының тізбесін;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес заңды тұлғаларды қосу не біріктіру арқылы қайта ұйымдастыру ұсынылатын коммуналдық меншік ұйымдарының тізбесін;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес тарату ұсынылатын ұйымдар тізбесін бекіту ұсынылсын.
3. Осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" (келісу бойынша), "Қазақстан инжиниринг" ұлттық компаниясы" (Kazakhstan Engineering) (келісу бойынша) акционерлік қоғамдарына ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық компаниялардың және олармен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғалардың бәсекелес ортаға беру және тарату ұсынылатын еншілес, тәуелді ұйымдарының тізбесін бекіту ұсынылсын.
4. Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі (келісу бойынша) мүдделі мемлекеттік органдармен және ұйымдармен бірлесіп осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес компаниялардың жарғыларынан қызмет түрлерін алып тастау бойынша жұмыс жүргізсін.
5. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік орган (келісу бойынша), квазимемлекеттік сектор субъектілері (келісу бойынша), сондай-ақ мүдделі ұйымдар (келісу бойынша):
1) осы қаулыны іске асыру бойынша шаралар қабылдасын;
2) жыл сайын, бірінші жартыжылдықтың және жылдың қорытындылары бойынша (10 шілдеге және 10 қаңтарға дейін), Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне және Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігіне осы қаулының іске асырылу барысы туралы ақпарат беріп тұрсын;

3) рассматривать вопрос о дисциплинарной ответственности должностных лиц не ниже заместителей руководителей государственных органов, заместителей руководителей организаций за несвоевременную реализацию объектов, в том числе за перенос срока приватизации;
4) обеспечить сохранение контрольного пакета акций (долей участия) организаций, включенных в перечень объектов отраслей экономики, имеющих стратегическое значение, в отношении которых осуществляется государственный мониторинг собственности, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2004 года № 810, и перечни стратегических объектов, переданных в уставный капитал и (или) находящихся в собственности национальных холдингов и (или) национальных компаний либо их аффилированных лиц, а также иных юридических лиц с участием государства и стратегических объектов, находящихся в собственности юридических лиц, не аффилированных с государством, а также физических лиц, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2008 года № 651;
5) не сокращать численность или штат работников организаций до заключения договора купли-продажи.
6. Министерству национальной экономики Республики Казахстан ежегодно по итогам полугодия и года (к 25 июля и 25 января) обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан сводной информации о ходе исполнения настоящего постановления.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
8. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2026 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 октября 2025 года № 894
Методика
по включению и исключению объектов из перечня государственных активов, подлежащих приватизации
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая методика по включению и исключению объектов из перечня государственных активов, подлежащих приватизации (далее – методика), применяется при включении и исключении объектов приватизации из перечня государственных активов, подлежащих приватизации, в соответствии с настоящим постановлением (далее – перечень).
2. В настоящей методике используются следующие основные понятия:
1) Государственная комиссия по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан (далее – Государственная комиссия) – консультативно-совещательный орган при Президенте Республики Казахстан, образованный Указом Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2007 года № 314 "О мерах по модернизации экономики Республики Казахстан";

3) объектілердің уақтылы өткізілмеуіне, сонымен қоса жекешелендіру мерзімін ауыстыруға жол берген мемлекеттік органдар басшыларының орынбасарларынан, ұйым басшыларының орынбасарларынан төмен емес лауазымды тұлғалардың тәртіптік жауапкершілігі мәселесін қарасын;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 шілдедегі № 810 қаулысымен бекітілген экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларының өздерiне қатысты меншiктiң мемлекеттiк мониторингi жүзеге асырылатын объектілерiнiң тізбесіне және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 маусымдағы № 651 қаулысымен бекітілген ұлттық холдингтердің және (немесе) ұлттық компаниялардың не олардың аффилиирленген тұлғаларының, сондай-ақ мемлекет қатысатын өзге де заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарына берілген және (немесе) олардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің және мемлекетпен аффилиирленбеген заңды тұлғалардың, сондай-ақ жеке тұлғалардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбелеріне енгізілген ұйымдардың акцияларының (қатысу үлестерінің) бақылау пакетінің сақталуын қамтамасыз етсін;
5) сату-сатып алу шартын жасасқанға дейін ұйымдар қызметкерлерінің саны мен штатын қысқартпасын.
6. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі жарты жылдың және жылдың қорытындылары бойынша (25 шілдеге және 25 қаңтарға), Қазақстан Республикасының Үкіметіне осы қаулының орындалу барысы туралы жиынтық ақпаратты жыл сайын беруді қамтамасыз етсін.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне жүктелсін.
8. Осы қаулы 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2025 жылғы 24 қазандағы
№ 894 қаулысымен
бекітілген
Жекешелендірілуге тиіс мемлекеттік активтер тізбесіне объектілерді қосу және одан алып тастау жөніндегі әдістеме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жекешелендірілуге тиіс мемлекеттік активтер тізбесіне объектілерді қосу және одан алып тастау жөніндегі әдістеме (бұдан әрі – әдістеме) осы қаулыға сәйкес жекешелендірілуге тиіс мемлекеттік активтер тізбесіне (бұдан әрі – тізбе) жекешелендірілу объектілерін қосу және одан алып тастау кезінде қолданылады.
2. Осы әдістемеде мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссия (бұдан әрі – мемлекеттік комиссия) – "Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 сәуірдегі № 314 Жарлығымен құрылған Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы консультативтік-кеңесші орган;

2) Высший совет при Президенте Республики Казахстан по реформам (далее – Высший совет) – консультативно-совещательный орган при Президенте Республики Казахстан, образованный Указом Президента Республики Казахстан от 14 сентября 2020 года № 414 "О Высшем совете при Президенте Республики Казахстан по реформам";
3) рабочая группа по выработке рекомендаций по вопросам разгосударствления и приватизации (далее – рабочая группа) – консультативно- совещательный орган при Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан;
4) центральный уполномоченный орган по государственному планированию – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство, а также в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, межотраслевую координацию в области государственного планирования и стратегических, контрольных, реализационных и регулятивных функций;
5) объект приватизации – государственные предприятия, акции акционерных обществ, доли участия в уставном капитале товариществ с ограниченной ответственностью, дочерние и зависимые организации национальных управляющих холдингов и иные юридические лица, являющиеся аффилированными с ними (далее – объект).
Глава 2. Включение объектов в перечень государственных активов, подлежащих приватизации
3. Включение объектов в перечень осуществляется в следующей последовательности:
1) проведение государственными органами, национальными управляющими холдингами анализа деятельности подведомственных им субъектов квазигосударственного сектора на предмет целесообразности их приватизации с учетом подходов и критериев, предусмотренных в пункте 4 настоящей методики;
2) инициирование вопроса о включении объекта в перечень государственными органами в отношении подведомственных им юридических лиц, субъектами квазигосударственного сектора, физическими и юридическими лицами либо наличие соответствующего поручения руководства Правительства, Администрации Президента Республики Казахстан;
3) подготовка в отношении объекта отраслевого заключения уполномоченным органом соответствующей отрасли и позиции антимонопольным органом;
4) подготовка рекомендаций рабочей группой;
5) внесение вопроса о включении объекта в перечень на рассмотрение Государственной комиссии;
6) в случае принятия положительного решения Государственной комиссией внесение вопроса о включении объекта в перечень на рассмотрение Высшего совета;
7) на основании решения Высшего совета внесение в Аппарат Правительства Республики Казахстан проекта постановления Правительства Республики Казахстан, предусматривающего включение объекта в перечень.

2) Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы реформалар жөніндегі жоғары кеңес (бұдан әрі – Жоғары кеңес) – "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Реформалар жөніндегі жоғары кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 14 қыркүйектегі № 414 Жарлығымен құрылған Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы консультативтік-кеңесші орган;
3) мемлекет иелігінен алу және жекешелендіру мәселелері бойынша ұсынымдар әзірлеу жөніндегі жұмыс тобы (бұдан әрі – жұмыс тобы) Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссия жанындағы консультативтік-кеңесші орган;
4) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган – мемлекеттік жоспарлау және стратегиялық, бақылау, іске асыру және реттеу функциялары саласында басшылықты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шектерде салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
5) жекешелендіру объектісі – мемлекеттік кәсіпорындар, акционерлік қоғамдардың акциялары, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталына қатысу үлестері, ұлттық басқарушы холдингтердің еншілес және тәуелді ұйымдары және олармен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғалар (бұдан әрі – объект).
2-тарау. Жекешелендірілуге тиіс мемлекеттік активтер тізбесіне объектілерді қосу
3. Объектілерді тізбеге қосу мынадай реттілікпен жүзеге асырылады:
1) мемлекеттік органдардың, ұлттық басқарушы холдингтердің өздеріне ведомстволық бағынысты квазимемлекеттік сектор субъектілерін жекешелендірудің орындылығы тұрғысынан олардың қызметіне осы әдістеменің 4-тармағында көзделген тәсілдер мен өлшемшарттарды ескере отырып талдау жүргізуі;
2) мемлекеттік органдардың өздеріне ведомстволық бағынысты заңды тұлғаларға қатысты, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің, жеке және заңды тұлғалардың объектіні тізбеге қосу туралы мәселеге бастама жасауы не Қазақстан Республикасының Үкіметі, Президенті Әкімшілігі басшылығының тиісті тапсырмасының болуы;
3) тиісті саланың уәкілетті органының объектіге қатысты салалық қорытынды және монополияға қарсы органның ұстанымдар дайындауы;
4) жұмыс тобының ұсынымдар дайындауы;
5) объектіні тізбеге қосу туралы мәселені мемлекеттік комиссияның қарауына енгізу;
6) Мемлекеттік комиссия оң шешім қабылдаған жағдайда объектіні тізбеге қосу туралы мәселені Жоғары кеңестің қарауына енгізу;
7) Жоғары кеңестің шешімі негізінде объектіні тізбеге қосуды көздейтін Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасын Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына енгізу.

4. Государственные органы и национальные управляющие холдинги при формировании предложений по включению объектов в перечень руководствуются следующими подходами:
1) субсидиарная (вспомогательная) роль участия на товарных рынках с низким уровнем конкуренции и предложения;
2) временность участия в субъектах рынка, подразумевающая обязательную приватизацию всех субъектов рынка с государственным участием, за исключением стратегических и социальных объектов, объектов инфраструктуры финансового рынка, объектов, обеспечивающих функционирование межбанковских платежных систем и финансового рынка;
3) определение строго ограниченного круга целей и задач создания субъекта рынка с государственным участием, его функций, оценки их достижения и реализации;
4) недопустимость создания частных монополий (в том числе локальных) при приватизации, за исключением субъектов естественных монополий.
В целях формирования предложений по включению объектов в перечень государственные органы, национальные управляющие холдинги ежегодно, в срок до 31 декабря, анализируют деятельность подведомственных субъектов квазигосударственного сектора на соответствие одному или нескольким из следующих критериев:
1) осуществление предпринимательской деятельности, не соответствующей случаям, указанным в пункте 1 статьи 192 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс);
2) соответствие субъекта квазигосударственного сектора категориям субъектов предпринимательства, установленным пунктом 3 статьи 24 Кодекса (субъекты малого, в том числе микропредпринимательства);
3) наличие предложения антимонопольного органа по передаче в конкурентную среду государственных предприятий, юридических лиц, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированных с ними юридических лиц;
4) владение неконтрольным пакетом акций (долями участия), которые не предоставляют право принимать стратегические решения по важным аспектам деятельности юридического лица;
5) с учетом срока окупаемости проекта осуществление продажи акций (долей участия в уставном капитале) государства в юридических лицах, указанных в пункте 5 статьи 192 Кодекса;
6) наступление рекомендованного антимонопольным органом срока присутствия на данном товарном рынке государственных предприятий, юридических лиц, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированных с ними юридических лиц;
7) поступление в адрес уполномоченного органа по государственному имуществу или местного исполнительного органа либо аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа предложений от субъектов частного предпринимательства о приобретении соответствующего субъекта квазигосударственного сектора.

4. Мемлекеттік органдар мен ұлттық басқарушы холдингтер объектілерді тізбеге енгізу жөніндегі ұсыныстарды қалыптастыру кезінде мынадай тәсілдерді басшылыққа алады:
1) бәсеке мен ұсыныс деңгейі төмен тауар нарықтарына қатысудың субсидиарлық (қосалқы) рөлі;
2) нарық субъектілеріне уақытша қатысу стратегиялық және әлеуметтік объектілерді, банкаралық төлемдер жүйесі мен қаржы нарығының жұмыс істеуін қамтамасыз ететін қаржы нарығы инфрақұрылымының объектілерін қоспағанда, мемлекет қатысатын барлық нарық субъектілерін міндетті түрде жекешелендіруді білдіреді;
3) мемлекет қатысатын нарық субъектісін құрудың мақсаттары мен міндеттерін, оның функцияларын айқындау және олардың жетістіктері мен іске асырылуын бағалау;
4) табиғи монополия субъектілерін қоспағанда, жекешелендіру кезінде жеке монополиялар (оның ішінде, жергілікті жерлердегі) құруға жол бермеу.
Объектілерді тізбеге қосу жөнінде ұсыныстар қалыптастыру мақсатында мемлекеттік органдар, ұлттық басқарушы холдингтер жыл сайын 31 желтоқсанға дейінгі мерзімде квазимемлекеттік сектордың ведомстволық бағынысты субъектілерінің қызметін мынадай өлшемшарттардың біріне немесе бірнешеуіне сәйкестігі тұрғысынан талдайды:
1) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 192-бабының 1-тармағында көрсетілген жағдайларға сәйкес келмейтін кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру;
2) квазимемлекеттік сектор субъектісінің Кодекстің 24-бабының 3-тармағында белгіленген кәсіпкерлік субъектілерінің санаттарына сәйкестігі (шағын, оның ішінде микрокәсіпкерлік субъектілері);
3) монополияға қарсы органның акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындарды, заңды тұлғаларды және олармен үлестес заңды тұлғаларды бәсекелес ортаға беру жөніндегі ұсынысының болуы;
4) заңды тұлға қызметінің маңызды аспектілері бойынша стратегиялық шешімдер қабылдау құқығын бермейтін бақыланбайтын акциялар пакетін (қатысу үлестерін) иелену;
5) жобаның өзін-өзі ақтау мерзімін ескере отырып Кодекстің 192-бабының 5-тармағында көрсетілген заңды тұлғалардағы мемлекеттің акцияларын (жарғылық капиталға қатысу үлестерін) сатуды жүзеге асыру;
6) акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындардың, заңды тұлғалардың және олармен үлестес заңды тұлғалардың осы тауар нарығында монополияға қарсы орган ұсынған қатысу мерзімінің басталуы;
7) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның немесе жергілікті атқарушы органның не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының атына жеке кәсіпкерлік субъектілерінен тиісті квазимемлекеттік сектор субъектісін сатып алу туралы ұсыныстардың түсуі.

Критерии, указанные в подпунктах 4) и 7) части второй настоящего пункта, не распространяются в отношении юридических лиц, деятельность которых связана с обеспечением национальной безопасности, обороноспособности государства, использованием и содержанием стратегических и социально значимых объектов, а также объектов, которые не подлежат отчуждению в соответствии с законами, актами Президента и Правительства Республики Казахстан.
5. Инициирование вопроса о включении объекта в перечень осуществляется государственными органами, национальными управляющими холдингами путем одновременного направления ходатайства в адрес следующих государственных органов:
1) уполномоченного органа по государственному планированию;
2) уполномоченного органа соответствующей отрасли;
3) антимонопольного органа.
Ходатайство о включении объекта в перечень содержит:
1) данные о собственнике объекта;
2) данные об объекте, в том числе о результатах финансово-хозяйственной деятельности за последние три года;
3) сведения о наличии/отсутствии обременения объекта правами третьих лиц;
4) обоснование целесообразности приватизации объекта.
Инициирование вопроса о включении объекта в перечень государственными органами, национальными управляющими холдингами по итогам анализа, проведенного в соответствии с пунктом 4 настоящей методики, осуществляется ежегодно до 31 января.
6. Уполномоченный орган соответствующей отрасли (местный исполнительный орган) или антимонопольный орган по результатам анализа видов деятельности организаций и состояния конкуренции на товарных рынках размещает на веб-портале реестра государственного имущества (далее – веб-портал реестра) список рекомендуемых к передаче в конкурентную среду юридических лиц, контрольный пакет акций (доли участия в уставном капитале) которых принадлежит государству.
Центральный уполномоченный орган по государственному планированию в течение 5 (пять) рабочих дней формирует на веб-портале реестра заявочный перечень государственного имущества на основании списков, размещенных уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом) или антимонопольным органом.
Потенциальным покупателям (физическим или негосударственным юридическим лицам) предоставляется доступ на веб-портале реестра для просмотра заявочного перечня государственного имущества и подачи заявки на инициирование процесса приватизации юридического лица из заявочного перечня государственного имущества, с приложением программы развития данного юридического лица (мероприятия по совершенствованию управления, модернизации или расширению производства, инвестированию).

Осы тармақтың екінші бөлігінің 4) және 7) тармақшаларында көрсетілген өлшемшарттар қызметі мемлекеттің ұлттық қауіпсіздігін, қорғаныс қабілетін қамтамасыз етумен, стратегиялық және әлеуметтік маңызы бар объектілерді пайдаланумен және ұстаумен байланысты заңды тұлғаларға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарына, Президенті мен Үкіметінің актілеріне сәйкес иеліктен шығаруға жатпайтын объектілерге қатысты қолданылмайды.
5. Мемлекеттік органдар, ұлттық басқарушы холдингтер мына мемлекеттік органдарға:
1) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға;
2) тиісті саланың уәкілетті органына;
3) монополияға қарсы органға бір мезгілде өтінішхат жіберу арқылы объектіні тізбеге қосу туралы мәселеге бастама жасайды.
Объектіні тізбеге қосу туралы өтінішхатта:
1) объектінің меншік иесі туралы деректер;
2) объект туралы, оның ішінде соңғы үш жылдағы қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижелері туралы деректер;
3) объектіге үшінші тұлғалардың құқықтарымен салынған ауыртпалықтың бар/жоқ екендігі туралы мәліметтер;
4) объектіні жекешелендіру орындылығының негіздемесі.
Мемлекеттік органдар, ұлттық басқарушы холдингтер осы әдістеменің 4-тармағына сәйкес жүргізілген талдаудың қорытындылары бойынша объектіні тізбеге қосу туралы мәселеге бастама жасауды жыл сайын 31 қаңтарға дейін жүзеге асырады.
6. Тиісті саланың уәкілетті органы (жергілікті атқарушы орган) немесе монополияға қарсы орган ұйымдар қызметінің түрлерін және тауар нарықтарындағы бәсекелестіктің жай-күйін талдау нәтижелері бойынша мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталында (бұдан әрі – тізілімнің
веб-порталы) бәсекелес ортаға беру ұсынылатын акциялардың бақылау пакеті (жарғылық капиталға қатысу үлестері) мемлекетке тиесілі заңды тұлғалардың тізімін орналастырады.
Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган 5 (бес) жұмыс күні ішінде тізілімнің веб-порталында тиісті саланың уәкілетті органы (жергілікті атқарушы орган) немесе монополияға қарсы орган орналастырған тізімдер негізінде мемлекеттік мүліктің өтінімдік тізбесін қалыптастырады.
Әлеуетті сатып алушыларға (жеке немесе мемлекеттік емес заңды тұлғаларға) мемлекеттік мүліктің өтінімдік тізбесін қарауға және осы заңды тұлғаны дамыту бағдарламасымен (басқаруды жетілдіру, өндірісті жаңғырту немесе кеңейту, инвестициялау жөніндегі іс-шаралар) қоса мемлекеттік мүліктің өтінімдік тізбесіндегі заңды тұлғаны жекешелендіру процесіне бастама жасауға өтінім беру үшін тізілімнің веб-порталына қолжетімділік беріледі.

Уполномоченный орган соответствующей отрасли (местный исполнительный орган) после поступления от потенциального покупателя на веб-портале реестра заявления по инициированию процесса приватизации юридического лица из заявочного перечня государственного имущества проводит мероприятия по включению данного юридического лица в перечень в порядке, предусмотренном пунктами 4 и 5 настоящей методики.
7. Уполномоченный орган соответствующей отрасли в течение 15 (пятнадцать) календарных дней со дня получения ходатайства или поступления поручения руководства Правительства, Администрации Президента Республики Казахстан, если иной срок не установлен в поручении, направляет в адрес уполномоченного органа по государственному планированию отраслевое заключение.
Отраслевое заключение содержит:
1) оценку текущего состояния отрасли, включая определение в ней доли отечественных, иностранных и совместных предприятий;
2) обоснование целесообразности включения объекта в перечень либо обоснование нецелесообразности его приватизации с учетом экономических интересов государства;
3) оценку предполагаемого эффекта от приватизации объекта либо сохранения объекта в собственности государства;
4) оценку предполагаемых рисков (угроз и обеспечения национальной безопасности, обороноспособности государства или защиты интересов общества Республики Казахстан) в случае приватизации объекта;
5) расчеты и обоснования в случае отсутствия рисков (угроз национальным интересам Республики Казахстан).
В случае необходимости отраслевое заключение может содержать иную информацию, важную для принятия решения по объекту.
В случае, если инициатором включения объекта в перечень в данное постановление является уполномоченный орган соответствующей отрасли, одновременно с ходатайством о включении направляется отраслевое заключение.
8. Антимонопольный орган в течение 30 (тридцать) календарных дней со дня получения ходатайства представляет позицию в уполномоченный орган по государственному планированию с учетом развития и влияния рассматриваемого объекта на состояние конкуренции на соответствующем товарном рынке.
9. После получения позиций от государственных органов, национальных управляющих холдингов уполномоченный орган по государственному планированию рассматривает представленные материалы и обеспечивает вынесение вопроса о включении объекта в перечень на рассмотрение рабочей группы, на полугодовой основе не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным полугодием.
По запросу уполномоченного органа по государственному планированию государственный орган – инициатор и уполномоченный орган соответствующей отрасли представляют дополнительную информацию для качественного рассмотрения вопроса на заседании рабочей группы.
Уполномоченный орган по государственному планированию за 3 (три) рабочих дня до проведения заседания рабочей группы направляет в заинтересованные государственные органы соответствующие материалы с уведомлением.

Тиісті саланың уәкілетті органы (жергілікті атқарушы орган) тізілімінің веб-порталында әлеуетті сатып алушыдан мемлекеттік мүліктің өтінімдік тізбесіндегі заңды тұлғаны жекешелендіру процесіне бастама жасау жөніндегі өтініш түскеннен кейін осы әдістеменің 4 және 5-тармақтарында көзделген тәртіппен осы заңды тұлғаны тізбеге енгізу жөніндегі іс-шараларды жүргізеді.
7. Тиісті саланың уәкілетті органы өтінішхат алған күннен бастап немесе Қазақстан Республикасының Үкіметі, Президенті Әкімшілігі басшылығының тапсырмасы түскен күннен бастап, егер тапсырмада өзге мерзім белгіленбесе, күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға салалық қорытынды жібереді.
Салалық қорытындыда мыналар:
1) отандық, шетелдік және бірлескен кәсіпорындардың үлесін айқындауды қоса алғанда, саланың ағымдағы жай-күйін бағалау;
2) объектіні тізбеге қосудың орындылығының негіздемесі не мемлекеттің экономикалық мүдделері ескергенде оны жекешелендірудің орынсыздығының негіздемесі;
3) объектіні жекешелендірудің не объектіні мемлекет меншігінде қалдырудың болжамды әсерін бағалау;
4) объект жекешелендірілген жағдайда болжанатын тәуекелдерді (қауіп-қатерлер және мемлекеттің ұлттық қауіпсіздігін, қорғаныс қабілетін немесе Қазақстан Республикасы қоғамының мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету) бағалау;
5) тәуекелдер (Қазақстан Республикасының ұлттық мүдделеріне қауіп-қатерлер) болмаған жағдайда есеп-қисаптар мен негіздемелер қамтылады.
Қажет болған жағдайда салалық қорытындыда объект бойынша шешім қабылдау үшін маңызды өзге де ақпарат қамтылуы мүмкін.
Егер объектіні осы қаулыға тізбеге қосуға бастаманы тиісті саланың уәкілетті органы жасаса, қосу туралы өтінішхатпен бірмезгілде салалық қорытынды жіберіледі.
8. Монополияға қарсы орган қаралып отырған объектінің дамуы мен тиісті тауар нарығындағы бәсекелестіктің жай-күйіне әсерін ескере отырып, өтінішхатты алған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға ұстанымын жібереді.
9. Мемлекеттік органдардан, ұлттық басқарушы холдингтерден ұстанымдарын алғаннан кейін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган ұсынылған материалдарды қарайды және есепті жарты жылдықтан кейінгі айдың оныншы күнінен кешіктірмей жартыжылдық негізде, объектіні тізбеге қосу туралы мәселені жұмыс тобының қарауына шығаруды қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның сұратуы бойынша бастамашы мемлекеттік орган және тиісті саланың уәкілетті органы жұмыс тобының отырысында мәселені сапалы қарау үшін қосымша ақпарат ұсынады.
Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган жұмыс тобының отырысы өткізілгенге дейін 3 (үш) жұмыс күні бұрын тиісті материалдарды хабарламамен бірге мүдделі мемлекеттік органдарға жібереді.

10. При положительном рассмотрении вопроса рабочей группой уполномоченный орган по государственному планированию обеспечивает вынесение данного вопроса на рассмотрение Государственной комиссии.
11. При положительной рекомендации Государственной комиссии вопрос вносится на рассмотрение Высшего совета.
12. На основании рекомендаций Высшего совета уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган разрабатывают соответствующий проект постановления и обеспечивают внесение его в Аппарат Правительства Республики Казахстан в соответствии с Регламентом Правительства Республики Казахстан.
В случае наличия рекомендаций Высшего совета по нескольким объектам, находящимся в ведении различных государственных органов, соответствующий проект постановления Правительства Республики Казахстан разрабатывается и вносится в Аппарат Правительства Республики Казахстан уполномоченным органом по государственному планированию.
Глава 3. Исключение объектов из перечня государственных активов, подлежащих приватизации
13. Инициирование вопроса об исключении объекта из перечня или переносе срока его приватизации осуществляется в случаях, если:
1) деятельность объекта связана с обеспечением национальной безопасности, обороноспособности государства, использованием и содержанием стратегических и социально значимых объектов;
2) объект не подлежит отчуждению в соответствии с законами, актами Президента и Правительства Республики Казахстан;
3) вступившим в силу решением суда приостановлена деятельность объекта либо установлен запрет на осуществление операции по смене собственника;
4) объект находится на стадии банкротства и (или) реабилитации;
5) объект несет договорные обязательства перед третьими лицами, выполнение которых становится невозможным при его приватизации;
6) реализация объекта не отвечает экономическим интересам государства, в том числе в случае необходимости обеспечения реализации технологически связанных процессов и (или) сохранения объекта в государственной собственности.
14. Исключение объектов из перечня осуществляется в следующей последовательности:
1) инициирование вопроса об исключении объекта из перечня государственными органами либо наличие соответствующего поручения руководства Правительства, Администрации Президента Республики Казахстан;
2) подготовка в отношении объекта отраслевых заключений уполномоченным органом соответствующей отрасли и антимонопольным органом;
3) выработка рекомендаций рабочей группой;
4) выработка рекомендаций Государственной комиссией;

10. Жұмыс тобы мәселені оң қараған кезде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган осы мәселенің мемлекеттік комиссияның қарауына шығарылуын қамтамасыз етеді.
11. Мемлекеттік комиссияның оң ұсынымы болған кезде мәселе Жоғары кеңестің қарауына енгізіледі;
12. Жоғары кеңестің ұсынымдары негізінде тиісті саланың уәкілетті органы немесе жергілікті атқарушы орган қаулының тиісті жобасын әзірлейді және оны Қазақстан Республикасы Үкіметінің регламентіне сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына енгізуді қамтамасыз етеді.
Жоғары кеңестің ұсынымдары әртүрлі мемлекеттік органдардың қарамағындағы бірнеше объектіге қатысты болған жағдайда Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының тиісті жобасын мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган әзірлейді және Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына енгізеді.
3-тарау. Жекешелендірілуге тиіс мемлекеттік активтер тізбесінен объектілерді алып тастау
13. Объектіні тізбеден шығару немесе оны жекешелендіру мерзімін ауыстыру туралы мәселеге бастама жасау, егер:
1) объектінің қызметі мемлекеттің ұлттық қауіпсіздігін, қорғаныс қабілетін қамтамасыз етумен, стратегиялық және әлеуметтік маңызы бар объектілерді пайдаланумен және ұстаумен байланысты болса;
2) объект Қазақстан Республикасының заңдарына, Президенті мен Үкіметінің актілеріне сәйкес иеліктен шығарылуға жатпаса;
3) соттың күшіне енген шешімімен объектінің қызметі тоқтатып қойылған болса не меншік иесін ауыстыру жөніндегі операцияны жүзеге асыруға тыйым салынса;
4) объект банкроттық және (немесе) оңалту сатысында болса;
5) объектіде үшінші тұлғалар алдында шарттық міндеттемелер болып, жекешелендірілетін болса, оларды орындау мүмкін болмаса;
6) объектіні өткізу мемлекеттің экономикалық мүдделеріне сәйкес келмесе, оның ішінде технологиялық байланысты процестерді іске асыруды қамтамасыз ету және (немесе) объектіні мемлекеттік меншікте қалдыру қажет болған жағдайда жүзеге асырылады.
14. Объектілерді тізбеден алып тастау мынадай реттілікпен жүзеге асырылады:
1) объектіні тізбеден алып тастау туралы мәселеге мемлекеттік органдардың бастама жасауы не Қазақстан Республикасының Үкіметі, Президенті Әкімшілігі басшылығының тиісті тапсырмасының болуы;
2) тиісті саланың уәкілетті органының және монополияға қарсы органның объектіге қатысты салалық қорытындылар дайындауы;
3) жұмыс тобының ұсынымдар әзірлеуі;
4) Мемлекеттік комиссияның ұсынымдар әзірлеуі;

5) в случае положительного решения Государственной комиссии внесение вопроса на рассмотрение Высшего совета;
6) разработка, согласование и внесение в Аппарат Правительства Республики Казахстан проекта постановления Правительства Республики Казахстан, предусматривающего внесение корректировок в перечень.
15. Инициирование вопроса об исключении объекта из перечня или переносе срока его приватизации осуществляется государственными органами путем одновременного направления ходатайства в адрес уполномоченных органов.
Ходатайство об исключении объекта из перечня или переносе срока его приватизации должно содержать обоснование целесообразности исключения объекта из перечня или переноса срока его приватизации с указанием соответствия одному или нескольким критериям, предусмотренным пунктом 13 настоящей методики.
16. Уполномоченный орган соответствующей отрасли в течение 15 (пятнадцать) календарных дней со дня получения ходатайства направляет в адрес уполномоченного органа по государственному планированию отраслевое заключение, содержащее сведения, указанные в части второй пункта 7 настоящей методики.
В случае, если инициатором исключения объекта из перечня или переноса срока его приватизации является уполномоченный орган соответствующей отрасли, то одновременно с таким письмом направляется отраслевое заключение.
Антимонопольный орган в течение 15 (пятнадцать) календарных дней со дня получения ходатайства представляет позицию в уполномоченный орган по государственному планированию с учетом развития и влияния рассматриваемого объекта на состояние конкуренции на соответствующем товарном рынке.
17. После получения позиций от государственных органов, указанных в пункте 5 настоящей методики, уполномоченный орган по государственному планированию в случае целесообразности обеспечивает вынесение вопроса на рассмотрение рабочей группы.
По запросу уполномоченного органа по государственному планированию инициатор и уполномоченный орган соответствующей отрасли представляют необходимые материалы для качественного рассмотрения вопроса на заседании рабочей группы.
18. При положительном рассмотрении вопроса рабочей группой уполномоченный орган по государственному планированию обеспечивает вынесение данного вопроса на рассмотрение Государственной комиссии.
19. При выдаче положительной рекомендации Государственной комиссии вопрос вносится на рассмотрение Высшего совета.
20. На основании рекомендаций Высшего совета уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган разрабатывают соответствующий проект постановления Правительства Республики Казахстан и обеспечивают внесение его в Аппарат Правительства Республики Казахстан в соответствии с Регламентом Правительства Республики Казахстан.
В случае рассмотрения Высшим советом нескольких объектов, находящихся в ведении различных государственных органов, соответствующий проект постановления Правительства Республики Казахстан разрабатывается и вносится в Аппарат Правительства Республики Казахстан уполномоченным органом по государственному планированию.

5) Мемлекеттік комиссия оң шешім қабылдаған жағдайда мәселені Жоғары кеңестің қарауына енгізу;
6) тізбеге түзетулер енгізуді көздейтін Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасын әзірлеу, келісу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына енгізу.
15. Объектіні тізбеден алып тастау немесе оны жекешелендіру мерзімін ауыстыру туралы мәселеге бастама жасауды мемлекеттік органдар бір мезгілде уәкілетті органдардың атына өтінішхат жіберу жолымен жүзеге асырады.
Объектіні тізбеден алып тастау немесе оны жекешелендіру мерзімін ауыстыру туралы өтінішхатта объектінің осы әдістеменің 13-тармағында көзделген бір немесе бірнеше өлшемшартқа сәйкестігі көрсетіліп, оны тізбеден алып тастаудың немесе оны жекешелендіру мерзімін ауыстырудың орындылығының негіздемесі қамтылуға тиіс.
16. Тиісті саланың уәкілетті органы өтінішхатты алған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға осы әдістеменің 7-тармағының екінші бөлігінде көрсетілген мәліметтерді қамтитын салалық қорытындыны жібереді.
Егер объектіні тізбеден алып тастауға немесе оны жекешелендіру мерзімін ауыстыруға тиісті саланың уәкілетті органы бастама жасаса, онда осындай хатпен бірге салалық қорытынды жіберіледі.
Монополияға қарсы орган өтінішхатты алған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде қаралып отырған объектінің дамуы мен тиісті тауар нарығындағы бәсекелестіктің жай-күйіне ықпалын ескере отырып, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға ұстанымын жолдайды.
17. Мемлекеттік органдардан осы әдістеменің 5-тармағында көрсетілген ұстанымдарын алғаннан кейін орынды болған жағдайда мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган мәселені жұмыс тобының қарауына шығаруды қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның сұратуы бойынша бастамашы және тиісті саланың уәкілетті органы мәселені жұмыс тобының отырысында сапалы қарау үшін қажетті материалдарды ұсынады.
18. Жұмыс тобы мәселені оң қараған кезде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган осы мәселені мемлекеттік комиссияның қарауына шығаруды қамтамасыз етеді.
19. Мемлекеттік комиссия оң ұсыным берген кезде мәселе Жоғары кеңестің қарауына енгізіледі.
20. Жоғары кеңестің ұсынымдары негізінде тиісті саланың уәкілетті органы немесе жергілікті атқарушы орган Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысының тиісті жобасын әзірлейді және оны Қазақстан Республикасы Үкіметінің регламентіне сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына енгізуді қамтамасыз етеді.
Жоғары кеңес әртүрлі мемлекеттік органдардың қарамағындағы бірнеше объектіні қараған жағдайда мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының тиісті жобасын әзірлейді және Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына енгізеді.

21. Перенос срока приватизации объектов, включенных в перечень, допускается не более одного раза и на срок, не превышающий трех лет.
Вопросы, связанные с переносом сроков приватизации объектов, включенных в перечень, рассматриваются в порядке, предусмотренном пунктами 15, 16 и 17 настоящей методики.
Перенос срока приватизации объектов, балансовая стоимость которых составляет более 2500000-кратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на 1 января соответствующего финансового года, рассматривается Государственной комиссией.
Перенос срока приватизации объектов, балансовая стоимость которых составляет менее 2500000-кратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на 1 января соответствующего финансового года, рассматривается рабочей группой.

21. Тізбеге қосылған объектілерді жекешелендіру мерзімін бір реттен асырмай және үш жылдан аспайтын мерзімге ауыстыруға жол беріледі.
Тізбеге қосылған объектілерді жекешелендіру мерзімдерін ауыстыруға байланысты мәселелер осы әдістеменің 15, 16 және 17-тармақтарында көзделген тәртіппен қаралады.
Баланстық құны республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және тиісті қаржы жылының 1 қаңтарында қолданылатын айлық есептік көрсеткіштің 2500000 еселенген мөлшерінен асатын объектіні жекешелендіру мерзімдерін ауыстыру мәселесін мемлекеттік комиссия қарайды.
Баланстық құны республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және тиісті қаржы жылының 1 қаңтарында қолданылатын айлық есептік көрсеткіштің 2500000 еселенген мөлшерінен аз объектіні жекешелендіру мерзімін ауыстыру мәселесін мемлекеттік комиссия қарайды.

123.
4.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городское коммунальное хозяйство" акимата города Каражал
тендер
2028 год
124.
5.
Коммунальное государственное предприятие "Жаңаарқа-Жылу" акимата Жанааркинского района отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Жанааркинского района
тендер
2028 год
125.
6.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Зеленстрой-Ұлытау"
"по заявке"
2030 год
126.
7.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Управление парками культуры и отдыха" акимата города Жезказгана Отдела жилищно-коммунального хозяйства города Жезказгана
аукцион
2026 год
Акимат Костанайской области
127.
1.
Государственное коммунальное предприятие "Аркалыкская теплоэнергетическая компания" акимата города Аркалыка Костанайской области
"по заявке"
2030 год
128.
2.
Государственное коммунальное предприятие "Таза Ұзынкөл" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Узункольского района
"по заявке"
2030 год
129.
3.
Государственное коммунальное предприятие "Костанайская теплоэнергетическая компания" акимата города Костаная государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата города Костаная"
"по заявке"
2030 год
130.
4.
Государственное коммунальное предприятие "Производственно-хозяйственное объединение "Лисаковскгоркоммунэнерго" акимата города Лисаковска
"по заявке"
2030 год
131.
5.
Государственное коммунальное предприятие "Житикаракоммунэнерго" государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции акимата Житикаринского района"
"по заявке"
2030 год
132.
6.
Государственное коммунальное предприятие "Аман-Су" коммунального государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции акимата Амангельдинского района"
тендер
2028 год
133.
7.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Наурзум сервис" акимата Наурзумского района
тендер
2028 год
134.
8.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Рудненские тепловые сети"
"по заявке"
2030 год
135.
9.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Камысты"
тендер
2028 год
136.
10.
Государственное коммунальное предприятие "Кушмурунская теплоэнергетическая компания" акимата Аулиекольского района государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Аулиекольского района"
тендер
2028 год

123.
4.
Қаражал қаласы әкімдігінің "Қалалық коммуналдық шаруашылығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны
тендер
2028 жыл
124.
5.
Жаңаарқа ауданы әкімдігі Жаңаарқа ауданының тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автокөлік жолдары бөлімінің "Жаңаарқа-Жылу" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны
тендер
2028 жыл
125.
6.
"Зеленстрой-Ұлытау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"өтінім бойынша"
2030 жыл
126.
7.
Жезқазған қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі Жезқазған қаласы әкімдігінің "Мәдениет және демалыс парктерін басқару" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
аукцион
2026 жыл
Қостанай облысының әкімдігі
127.
1.
Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігінің "Арқалық жылу-энергетикалық компаниясы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны
"өтінім бойынша"
2030 жыл
128.
2.
Ұзынкөл ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Таза Ұзынкөл" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны
"өтінім бойынша"
2030 жыл
129.
3.
"Қостанай қаласы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Қостанай қаласы әкімдігінің "Қостанай жылу энергетикалық компаниясы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
"өтінім бойынша"
2030 жыл
130.
4.
Лисаков қаласы әкімдігінің "Лисаковқалакоммунэнерго" өндірістік-шаруашылық бірлестігі" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
"өтінім бойынша"
2030 жыл
131.
5.
"Жітіқара ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Житикаракоммунэнерго" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны
"өтінім бойынша"
2030 жыл
132.
6.
"Амангелді ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Аман-Су" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны
тендер
2028 жыл
133.
7.
Науырзым ауданы әкімдігінің "Науырзым сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
тендер
2028 жыл
134.
8.
"Рудный жылу желілері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"өтінім бойынша"
2030 жыл
135.
9.
"Қамысты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
тендер
2028 жыл
136.
10.
"Әулиекөл ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Әулиекөл ауданы әкімдігінің "Құсмұрын жылытуэнергетикалық компаниясы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны
тендер
2028 жыл

137.
11.
Государственное коммунальное предприятие "Дидар" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Денисовского района
тендер
2028 год
138.
12.
Государственное коммунальное предприятие "Предприятие коммунального хозяйства" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции Джангельдинского района
тендер
2028 год
139.
13.
Коммунальное государственное предприятие "Жылу" акимата Карабалыкского района
тендер
2028 год
140.
14.
Коммунальное государственное предприятие "Затобольская теплоэнергетическая компания" акимата Костанайского района государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог"
"по заявке"
2030 год
141.
15.
Коммунальное государственное предприятие "ОзҰрное" государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог" акимата Костанайского района
тендер
2028 год
142.
16.
Государственное коммунальное предприятие "Боровское ЖКХ-2016" государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Мендыкаринского района"
тендер
2028 год
143.
17.
Государственное коммунальное предприятие "Тобол" на праве хозяйственного ведения акимата района Беимбета Майлина
тендер
2028 год
144.
18.
Государственное коммунальное предприятие "Теплоцентр" акимата Федоровского района Костанайской области
тендер
2028 год
145.
19.
Государственное коммунальное предприятие "Шығыс" на праве хозяйственного ведения районного отдела жилищно–коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции акимата Карасуского района
тендер
2028 год
146.
20.
Октябрьское государственное коммунальное предприятие "Суық Су" на праве хозяйственного ведения районного отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции акимата Карасуского района
тендер
2028 год
147.
21.
Государственное коммунальное предприятие "Узунколь су" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Узункольского района акимата Узункольского района Костанайской области
тендер
2028 год
148.
22.
Коммунальное государственное предприятие "Костанайюжэлектросервис" Управления энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области
"по заявке"
2028 год
149.
23.
Коммунальное государственное предприятие "Костанайская областная детская стоматологическая поликлиника" Управления здравоохранения акимата Костанайской области
тендер
2026 год
Акимат Мангистауской области

137.
11.
Денисов ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Дидар" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны
тендер
2028 жыл
138.
12.
Жангелдин ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімінің "Коммуналдық шаруашылық кәсіпорны" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
тендер
2028 жыл
139.
13.
Қарабалық ауданы әкімдігінің "Жылу" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
тендер
2028 жыл
140.
14.
"Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Қостанай ауданы әкімдігінің "Затобол жылу энергетикалық компаниясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
"өтінім бойынша"
2030 жыл
141.
15.
Қостанай ауданы әкімдігінің "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Озерное" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
тендер
2028 жыл
142.
16.
"Меңдіқара ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Боровское ЖКХ-2016" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
тендер
2028 жыл
143.
17.
Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Тобыл" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
тендер
2028 жыл
144.
18.
Қостанай облысы Федоров ауданы әкімдігінің "Теплоцентр" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
тендер
2028 жыл
145.
19.
Қарасу ауданы әкімдігінің аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімінің шаруашылықты жүргізу құқығымен "Шығыс" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны
тендер
2028 жыл
146.
20.
Қарасу ауданы әкімдігінің аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімінің шаруашылық жүргізу құқығындағы Октябрьский "Суық Су" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны
тендер
2028 жыл
147.
21.
Қостанай облысының Ұзынкөл ауданы әкімдігінің Ұзынкөл ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Ұзынкөл Су" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
тендер
2028 жыл
148.
22.
"Қостанай облысы әкімдігі энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасының "Костанайюжэлектросервис" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
"өтінім бойынша"
2028 жыл
149.
23.
Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай облыстық балалар стоматологиялық емханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
тендер
2026 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі

186.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жаңа Тұрмыс 2020"
тендер
2028 год
187.
4.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Целиноградская коммунальная служба" при акимате Целиноградского района
"по заявке"
2030 год
188.
5.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Шантобе-энергокомплекс"
тендер
2028 год
189.
6.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Косшы Су" при акимате города Косшы
тендер
2028 год
190.
7.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жақсы Су Арнасы" при акимате Жаксынского района, Акмолинской области
тендер
2028 год
191.
8.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Шортанды су" при акимате Шортандинского района
тендер
2028 год
192.
9.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Атбасар су" при акимате Атбасарского района
"по заявке"
2030 год
193.
10.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Егиндыколь Су Арнасы" при акимате Егиндыкольского района
тендер
2028 год
194.
11.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Аршалы Су - 2030" при акимате Аршалынского района
тендер
2028 год
195.
12.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Зеренда-Сервис" при государственном учреждении "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог" Зерендинского района
тендер
2028 год
196.
13.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Степняк-су" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района Биржан сал
тендер
2028 год
197.
14.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Акколь-Горкомхоз" при акимате Аккольского района
тендер
2028 год
198.
15.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Комхоз" при акимате Астраханского района
тендер
2028 год
199.
16.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Есильский горкомхоз" при государственном учреждении "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции Есильского района Акмолинской области"
"по заявке"
2030 год
200.
17.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Коммунсервис при отделе жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции" Жаркаинского района
тендер
2028 год
201.
18.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Макинск Жылу" при акимате Буландынского района
тендер
2028 год
Акимат области Жетісу

186.
3.
"Жаңа Тұрмыс 2020" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
тендер
2028 жыл
187.
4.
Целиноград ауданы әкімдігінің жанындағы "Целиноград коммуналдық қызметі" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
"өтінім бойынша"
2030 жыл
188.
5.
"Шаңтөбе-энергокомплекс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
тендер
2028 жыл
189.
6.
Қосшы қаласының әкімдігінің жанындағы "Қосшы Су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
тендер
2028 жыл
190.
7.
Ақмола облысы Жақсы ауданы әкімдігінің жанындағы шаруашылық жүргізу құқығындағы "Жақсы Су Арнасы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
тендер
2028 жыл
191.
8.
Шортанды ауданы әкімдігінің жанындағы "Шортанды Су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны
тендер
2028 жыл
192.
9.
Атбасар ауданы әкімдігі жанындағы "Атбасар су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
"өтінім бойынша"
2030 жыл
193.
10.
Егіндікөл ауданы әкімдігінің жанындағы шаруашылық жүргізу құқығындағы "Егіндікөл Су Арнасы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
тендер
2028 жыл
194.
11.
Аршалы ауданы әкімдігі жанындағы "Аршалы Су – 2030" шаруашылық жүргізуге құқықты мемлекеттік коммуналдық кәсіпорын
тендер
2028 жыл
195.
12.
Зеренді ауданының "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жанындағы "Зеренді-Сервис" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
тендер
2028 жыл
196.
13.
Біржан сал ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Степняк-су" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
тендер
2028 жыл
197.
14.
Ақкөл ауданы әкімдігінің жанындағы "Ақкөл-Горкомхоз" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
тендер
2028 жыл
198.
15.
Астрахан ауданының әкімдігінің жанындағы шаруашылық жүргізу құқығы бар "Комхоз" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
тендер
2028 жыл
199.
16.
"Ақмола облысы Есіл ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі жанындағы "Есіл қалалық коммуналдық шаруашылық" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
"өтінім бойынша"
2030 жыл
200.
17.
Жарқайың ауданының "Тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын-үй инспекциясы бөлімінің жанындағы Коммунсервис" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
тендер
2028 жыл
201.
18.
Бұланды ауданы әкімдігінің жанындағы "Макинск Жылу" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
тендер
2028 жыл
Жетісу облысының әкімдігі

100.
4.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Глубокое-Вет" Управления ветеринарии Восточно-Казахстанской области
2026 год
101.
5.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ұлан-Вет" Управления ветеринарии Восточно-Казахстанской области
2026 год
102.
6.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Күршім-Вет" Управления ветеринарии Восточно-Казахстанской области
2026 год
103.
7.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Тарбағатай-Вет" Управления ветеринарии Восточно-Казахстанской области
2026 год
104.
8.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Алтай-Вет" Управления ветеринарии Восточно-Казахстанской области
2026 год
105.
9.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Катонқарағай-Вет" Управления ветеринарии Восточно-Казахстанской области
2026 год
106.
10.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Зайсан-Вет" Управления ветеринарии Восточно-Казахстанской области
2026 год
107.
11.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Самар-Вет" Управления ветеринарии Восточно-Казахстанской области
2026 год
Акимат Мангистауской области
108.
1.
Коммунальное государственное учреждение "Актауская городская ветеринарная станция" Управления ветеринарии Мангистауской области
2026 год
109.
2.
Коммунальное государственное учреждение "Каракиянская районная ветеринарная станция" Управления ветеринарии Мангистауской области
2026 год
110.
3.
Коммунальное государственное учреждение "Тупкараганская районная ветеринарная станция" Управления ветеринарии Мангистауской области
2026 год
111.
4.
Коммунальное государственное учреждение "Бейнеуская районная ветеринарная станция" Управления ветеринарии Мангистауской области
2026 год
112.
5.
Государственное коммунальное учреждение "Мунайлинская районная ветеринарная станция" Управления ветеринарии Мангистауской области
2026 год
113.
6.
Коммунальное государственное учреждение "Мангистауская районная ветеринарная станция" Управления ветеринарии Мангистауской области
2026 год
114.
7.
Коммунальное государственное учреждение "Жанаозенская городская ветеринарная станция Управления ветеринарии Мангистауской области
2026 год
Акимат Кызылординской области
115.
1.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кызылординская городская ветеринарная станция" Управления ветеринарии Кызылординской области"
2026 год
116.
2.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Аральская районная ветеринарная станция" Управления ветеринарии Кызылординской области"
2026 год

100.
4.
Шығыс Қазақстан облысының ветеринария басқармасының "Глубокое-Вет" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
101.
5.
Шығыс Қазақстан облысының ветеринария басқармасының "Ұлан-Вет" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
102.
6.
Шығыс Қазақстан облысының ветеринария басқармасының "Күршім-Вет" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
103.
7.
Шығыс Қазақстан облысының ветеринария басқармасының "Тарбағатай-Вет" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
104.
8.
Шығыс Қазақстан облысының ветеринария басқармасының "Алтай-Вет" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
105.
9.
Шығыс Қазақстан облысының ветеринария басқармасының "Катонқарағай-Вет" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
106.
10.
Шығыс Қазақстан облысының ветеринария басқармасының "Зайсан – Вет" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
107.
11.
Шығыс Қазақстан облысының ветеринария басқармасының "Самар-Вет" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі
108.
1.
Маңғыстау облысының ветеринария басқармасының "Ақтау қалалық ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
2026 жыл
109.
2.
Маңғыстау облысының ветеринария басқармасының "Қарақия аудандық ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
2026 жыл
110.
3.
Маңғыстау облысының ветеринария басқармасының "Түпқараған аудандық ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
2026 жыл
111.
4.
Маңғыстау облысының ветеринария басқармасының "Бейнеу аудандық ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
2026 жыл
112.
5.
Маңғыстау облысының ветеринария басқармасының "Мұнайлы аудандық ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
2026 жыл
113.
6.
Маңғыстау облысының ветеринария басқармасының "Маңғыстау аудандық ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
2026 жыл
114.
7.
Маңғыстау облысының ветеринария басқармасының "Жаңаөзен қалалық ветеринариялық станциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
2026 жыл
Қызылорда облысының әкімдігі
115.
1.
"Қызылорда облысының ветеринария басқармасының "Қызылорда қалалық ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
116.
2.
"Қызылорда облысының ветеринария басқармасының "Арал аудандық ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл

117.
3.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жалагашская районная ветеринарная станция" Управления ветеринарии Кызылординской области"
2026 год
118.
4.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жанакорганская районная ветеринарная станция" Управления ветеринарии Кызылординской области"
2026 год
119.
5.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казалинская районная ветеринарная станция" Управления ветеринарии Кызылординской области"
2026 год
120.
6.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кармакшинская районная ветеринарная станция" Управления ветеринарии Кызылординской области"
2026 год
121.
7.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Сырдарьинская районная ветеринарная станция" Управления ветеринарии Кызылординской области"
2026 год
122.
8.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Шиелийская районная ветеринарная станция" Управления ветеринарии Кызылординской области"
2026 год
Акимат Атырауской области
123.
1.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Макатская районная ветеринарная станция Управления сельского хозяйства и земельных отношений Атырауской области"
2026 год
124.
2.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Атырауская городская ветеринарная станция Управления сельского хозяйства и земельных отношений Атырауской области"
2026 год
125.
3.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Махамбетская районная ветеринарная станция Управления сельского хозяйства и земельных отношений Атырауской области"
2026 год
126.
4.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кызылкогинская районная ветеринарная станция Управления сельского хозяйства и земельных отношений Атырауской области"
2026 год
127.
5.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Курмангазинская районная ветеринарная станция Управления сельского хозяйства и земельных отношений Атырауской области"
2026 год
128.
6.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Исатайская районная ветеринарная станция Управления сельского хозяйства и земельных отношений Атырауской области"
2026 год
129.
7.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Индерская районная ветеринарная станция Управления сельского хозяйства и земельных отношений Атырауской области"
2026 год

117.
3.
"Қызылорда облысының ветеринария басқармасының "Жалағаш аудандық ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
118.
4.
"Қызылорда облысының ветеринария басқармасының "Жаңақорған аудандық ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
119.
5.
"Қызылорда облысының ветеринария басқармасының "Қазалы аудандық ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
120.
6.
"Қызылорда облысының ветеринария басқармасының "Қармақшы аудандық ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
121.
7.
"Қызылорда облысының ветеринария басқармасының "Сырдария аудандық ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
122.
8.
"Қызылорда облысының ветеринария басқармасының "Шиелі аудандық ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
Атырау облысының әкімдігі
123.
1.
"Атырау облысы Ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасының Мақат аудандық ветеринариялық стансасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
124.
2.
"Атырау облысы Ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасының Атырау қалалық ветеринариялық стансасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
125.
3.
"Атырау облысы Ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасының Махамбет аудандық ветеринариялық стансасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
126.
4.
"Атырау облысы Ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасының Қызылқоға аудандық ветеринариялық стансасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
127.
5.
"Атырау облысы Ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасының Құрманғазы аудандық ветеринариялық стансасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
128.
6.
"Атырау облысы Ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасының Исатай аудандық ветеринариялық стансасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
129.
7.
"Атырау облысы Ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасының Индер аудандық ветеринариялық стансасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл

130.
8.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жылыойская районная ветеринарная станция Управления сельского хозяйства и земельных отношений Атырауской области"
2026 год
Акимат Акмолинской области
131.
1.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Атбасарского района" при Управлении ветеринарии Акмолинской области
2026 год
132.
2.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Зерендинского района" при Управлении ветеринарии Акмолинской области
2026 год
133.
3.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Аккольского района" при Управлении ветеринарии Акмолинской области
2026 год
134.
4.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция города Степногорска" при Управлении ветеринарии Акмолинской области
2026 год
135.
5.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция района Биржан сал" при Управлении ветеринарии Акмолинской области
2026 год
136.
6.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Шортандинского района" при Управлении ветеринарии Акмолинской области
2026 год
137.
7.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Сандыктауского района" при Управлении ветеринарии Акмолинской области
2026 год
138.
8.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Коргалжынского района" при Управлении ветеринарии Акмолинской области
2026 год
139.
9.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Бурабайского района" при Управлении ветеринарии Акмолинской области
2026 год
140.
10.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Жаксынского района" при Управлении ветеринарии Акмолинской области
2026 год
141.
11.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Аршалынского района" при Управлении ветеринарии Акмолинской области
2026 год
142.
12.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Ерейментауского района" при Управлении ветеринарии Акмолинской области
2026 год
143.
13.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция города Кокшетау" при Управлении ветеринарии Акмолинской области
2026 год

130.
8.
"Атырау облысы Ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасының Жылыой аудандық ветеринариялық стансасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
Ақмола облысының әкімдігі
131.
1.
Ақмола облысы ветеринария басқармасының жанындағы "Атбасар ауданының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
132.
2.
Ақмола облысы ветеринария басқармасының жанындағы "Зеренді ауданының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
133.
3.
Ақмола облысы ветеринария басқармасының жанындағы "Ақкөл ауданының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
134.
4.
"Ақмола облысы ветеринария басқармасының жанындағы "Степногорск қаласының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
135.
5.
Ақмола облысы ветеринария басқармасының жанындағы "Біржан сал ауданының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
136.
6.
Ақмола облысы ветеринария басқармасының жанындағы "Шортанды ауданының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
137.
7.
Ақмола облысы ветеринария басқармасының жанындағы "Сандықтау ауданының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу кұқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
138.
8.
Ақмола облысы ветеринария басқармасының жанындағы "Қорғалжын ауданының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
139.
9.
Ақмола облысы ветеринария басқармасының жанындағы "Бурабай ауданының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
140.
10.
Ақмола облысы ветеринария басқармасының жанындағы "Жақсы ауданының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
141.
11.
Ақмола облысы ветеринария басқармасының жанындағы "Аршалы ауданының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
142.
12.
Ақмола облысы ветеринария басқармасының жанындағы "Ерейментау ауданының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
143.
13.
Ақмола облысы ветеринария басқармасының жанындағы "Көкшетау қаласының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл

144.
14.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Жаркаинского района" при Управлении ветеринарии Акмолинской области
2026 год
145.
15.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Астраханского района" при Управлении ветеринарии Акмолинской области
2026 год
146.
16.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Целиноградского района" при Управлении ветеринарии Акмолинской области
2026 год
147.
17.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Есильского района" при Управлении ветеринарии Акмолинской области
2026 год
148.
18.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Буландынского района" при Управлении ветеринарии Акмолинской области
2026 год
149.
19.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Егиндыкольского района" при Управлении ветеринарии Акмолинской области
2026 год
Акимат области Жетісу
150.
1.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Аксуского района с ветеринарными пунктами" государственного учреждения "Управление ветеринарии области Жетісу"
2026 год
151.
2.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Алакольского района с ветеринарными пунктами" государственного учреждения "Управление ветеринарии области Жетісу"
2026 год
152.
3.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Кербулакского района с ветеринарными пунктами" государственного учреждения "Управление ветеринарии области Жетісу"
2026 год
153.
4.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Ескельдинского района с ветеринарными пунктами" государственного учреждения "Управление ветеринарии области Жетісу"
2026 год
154.
5.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Сарканского района с ветеринарными пунктами" государственного учреждения "Управление ветеринарии области Жетісу"
2026 год
155.
6.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Каратальского района с ветеринарными пунктами" государственного учреждения "Управление ветеринарии области Жетісу"
2026 год
156.
7.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Коксуского района с ветеринарными пунктами" государственного учреждения "Управление ветеринарии области Жетісу"
2026 год

144.
14.
Ақмола облысы ветеринария басқармасының жанындағы "Жарқайың ауданының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
145.
15.
Ақмола облысы ветеринария басқармасының жанындағы "Астрахан ауданының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
146.
16.
Ақмола облысы ветеринария басқармасының жанындағы "Целиноград ауданының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
147.
17.
Ақмола облысы ветеринария басқармасының жанындағы "Есіл ауданының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
148.
18.
"Ақмола облысы ветеринария басқармасының жанындағы "Бұланды ауданының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
149.
19.
Ақмола облысы ветеринария басқармасының жанындағы "Егіндікөл ауданының ветеринариялық станциясы" шаруашылык жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
Жетісу облысының әкімдігі
150.
1.
"Жетісу облысының ветеринария басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Ветеринариялық пункттері бар Ақсу ауданының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
2026 жыл
151.
2.
"Жетісу облысының ветеринария басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Ветеринариялық пунктері бар Алакөл ауданының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
2026 жыл
152.
3.
"Жетісу облысының ветеринария басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Ветеринариялық пункттері бар Кербұлақ ауданының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
2026 жыл
153.
4.
"Жетісу облысының ветеринария басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Ветеринариялық пункттері бар Ескелді ауданының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
2026 жыл
154.
5.
"Жетісу облысының ветеринария басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Ветеринариялық пункттері бар Сарқан ауданының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
2026 жыл
155.
6.
"Жетісу облысының ветеринария басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Ветеринариялық пункттері бар Қаратал ауданының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
2026 жыл
156.
7.
"Жетісу облысының ветеринария басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Ветеринариялық пункттері бар Көксу ауданының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
2026 жыл

157.
8.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция Панфиловского района с ветеринарными пунктами" государственного учреждения "Управление ветеринарии области Жетісу"
2026 год
158.
9.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция города Текели" государственного учреждения "Управление ветеринарии области Жетісу"
2026 год
159.
10.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция города Талдыкорган с ветеринарными пунктами" государственного учреждения "Управление ветеринарии области Жетісу"
2026 год
________________________
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 октября 2025 года № 894
Перечень
организаций, предлагаемых к ликвидации
№ п/п
№ п/п
Наименование организации
Срок реализации (год)
1
2
3
4
Акимат Карагандинской области
1.
1.
Коммунальное государственное предприятие "Футбольный клуб "Шахтер" при акимате города Караганды
2026 год
2.
2.
Коммунальное государственное предприятие "Хоккейный клуб "Казахмыс" при акиме Карагандинской области (на праве хозяйственного ведения)
2026 год
3.
3.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Кинотеатр "Сарыжайлау" управления культуры, архивов и документации Карагандинской области
2026 год
4.
4.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Тоқырауын Су Жылу"
2026 год
Акимат Алматинской области
5.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жетісу Жаңа Құрылыс"
2026 год
Акимат Павлодарской области
6.
2.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Курылыс – Су арнасы" государственного учреждения "Отдел реального сектора экономики Баянаульского района" акимат Баянаульского района
2026 год
Акимат Жамбылской области
7.
1.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Центр обучения языкам" управления культуры и развития языков акимата Жамбылской области
2026 год
Акимат города Астаны
8.
1.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Астана Эко-Полигон НС" акимата города Астаны
2026 год
9.
2.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Центральная дорожная больница города Нур-Султан"
2026 год
Акимат Западно-Казахстанской области
10.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Орал Құрылыс Жөндеу Сервис"
2026 год
11.
2.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Ақсай жаңғырту"
2026 год
12.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Шалқар табиғаты"
2026 год
Акимат Мангистауской области
13.
1.
Государственное коммунальное предприятие "Коммуналдық қызмет" при акимате Тупкараганского района на праве хозяйственного ведения
2026 год
Акимат Атырауской области
14.
1.
Коммунальное государственное предприятие "Атырау Су Арнасы" Управления энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Атырауской области
2026 год
Акимат области Жетісу
15.
1.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Футбольный клуб "Жетісу" государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта области Жетісу"
2026 год
Акимат Акмолинской области
16.
1.
Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной врачебно-физкультурный диспансер" при управлении здравоохранения Акмолинской области

157.
8.
"Жетісу облысының ветеринария басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Ветеринариялық пункттері бар Панфилов ауданының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
2026 жыл
158.
9.
"Жетісу облысының ветеринария басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Текелі қаласының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
2026 жыл
159.
10.
"Жетісу облысының ветеринария басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Ветеринариялық пункттері бар Талдықорған қаласының ветеринариялық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
2026 жыл
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 24 қазандағы
№ 894 қаулысына
4-қосымша
Тарату ұсынылатын ұйымдар тізбесі
Р/с №
Р/с №
Ұйымның атауы
Іске асыру мерзімі (жыл)
1
2
3
4
Қарағанды облысының әкімдігі
1.
1.
"Шахтер" футбол клубы" акционерлік қоғамы
2026 жыл
2.
2.
Қарағанды облысының әкімі жанындағы "Қазақмыс" хоккей клубы" (шаруашылық жүргізу құқындағы) коммуналды мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
3.
3.
Қарағанды облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының "Сарыжайлау" кинотеатры" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
2026 жыл
4.
4.
"Тоқырауын Су Жылу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
2026 жыл
Алматы облысының әкімдігі
5.
1.
"Жетісу Жаңа Құрылыс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
2026 жыл
Павлодар облысының әкімдігі
6.
2.
Баянауыл ауданы әкімдігі, "Баянауыл ауданы экономиканың нақты сектор бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Құрылыс-су арнасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
2026 жыл
Акимат Жамбылской области
7.
1.
Жамбыл облысы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту басқармасының "Тілдерді оқыту орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
2026 жыл
Астана қаласының әкімдігі
8.
1.
Астана қаласы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Астана Эко-Полигон НС" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
2026 жыл
9.
2.
"Нұр-Сұлтан қаласының Орталық жол ауруханасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
2026 жыл
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі
10.
1.
"Орал Құрылыс Жөндеу Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
2026 жыл
11.
2.
"Ақсай жаңғырту" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
2026 жыл
12.
3.
"Шалқар табиғаты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
2026 жыл
Маңғыстау облысының әкімдігі
13.
1.
Шаруашылық жүргізу құқығымен Түпқараған ауданы әкімдігі жанындағы "Коммуналдық қызмет" мемлекеттiк коммуналдық кәсiпорны
2026 жыл
Атырау облысының әкімдігі
14.
1.
Атырау облысы Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасының "Атырау Су Арнасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2026 жыл
Жетісу облысының әкімдігі
15.
1.
"Жетісу облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Жетісу" футбол клубы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
2026 жыл
Ақмола облысының әкімдігі
16.
1.
Ақмола облысы денсаулық сақтау басқармасы жанындағы "Облыстық дәрігерлік-дене шынықтыру диспансері" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны

2027 – 2029 годы
2.1)
Акционерное общество "Kcелл"
3.
3.
Акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы", в составе которого:
IPO
2026 год
1)
Акционерное общество "Казтеміртранс"
2)
Акционерное общество "Пассажирские перевозки", в составе которого:
2.1)
Акционерное общество "Вагон сервис"
3)
Акционерное общество "Объединенная транспортно-логистическая компания Евразийский железнодорожный Альянс"
4)
Товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки"
5)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу", в составе которого:
5.1)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Шу"
5.2)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Павлодар"
5.3)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Мангистау"
5.4)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Костанай"
5.5)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Кокшетау"
5.6)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Кзыл-Орда"
5.7)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Караганды"
5.8)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Аягоз"
5.9)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Арыс"
5.10)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Алматы"
5.11)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Актобе"
5.12)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолжылу-Атырау"
6)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Кедентранссервис", в составе которого:
6.1)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Транспортный холдинг Казахстана"
7)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Порт Курык"
8)
Акционерное общество "Транстелеком"
9)
Товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Пассажирские Локомотивы"
10)
Акционерное общество "KTZ-Express", в составе которого:
10.1)
Общество с ограниченной ответственностью "Китайско-казахстанская международная логистическая компания г. Ляньюньган"
10.2)
YuXinOu (Chongqing) LogisticsCo., Ltd
10.3)
Общество с ограниченной ответственностью "KTZ ExpressHongKong"
10.4)
Товарищество с ограниченной ответственностью "KTZE-KhorgosGateway"
10.5)
Xinjiang KTZ International Logistics Co.LTD
10.6)
Товарищество с ограниченной ответственностью "KIF WAREHOUSES"
11)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Военизированная железнодорожная охрана"
12)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Aктауский морской северный терминал"
13)
Акционерное общество "Dosjan Temir Joly"
4.
Акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz", в составе которого:
IPO
2027 – 2029 годы

2027 – 2029 жылдар
2.1)
"Kcелл" акционерлік қоғамы
3.
3.
"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы, оның құрамында:
IPO
2026 жыл
1)
"Қазтеміртранс" акционерлік қоғамы
2)
"Жолаушылар тасымалы" акционерлік қоғамы, оның құрамында:
2.1)
"Вагон сервис" акционерлік қоғамы
3)
"Еуразиялық теміржол альянсы" біріккен көліктік-логистикалық компаниясы" акционерлік қоғамы
4)
"ҚТЖ-Жүк тасымалдары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5)
"Теміржолсу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамында:
5.1)
"Теміржолсу-Шу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.2)
"Теміржолсу-Павлодар" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.3)
"Теміржолсу-Маңғыстау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.4)
"Теміржолсу-Қостанай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.5)
"Теміржолсу-Көкшетау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.6)
"Теміржолсу-Кзыл-Орда" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.7)
"Теміржолсу-Қарағанды" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.8)
"Теміржолсу-Аягөз" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.9)
"Теміржолсу-Арыс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.10)
"Теміржолсу-Алматы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.11)
"Теміржолсу-Ақтөбе" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.12)
"Теміржолжылу-Атырау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6)
"Кедентранссервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамында:
6.1)
"Қазақстанның көлік холдингі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
7)
"Құрық порты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
8)
"Транстелеком" акционерлік қоғамы
9)
"ҚТЖ-Жолаушылар локомотивтері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
10)
"KTZ-Express" акционерлік қоғамы, оның құрамында:
10.1)
"Ляньюньган қаласының Қытай-Қазақстан халықаралық логистикалық компаниясы" жауапкершілігі шектеулі қоғамы
10.2)
YuXinOu (Chongqing) LogisticsCo., Ltd
10.3)
"KTZ ExpressHongKong" жауапкершілігі шектеулі қоғамы
10.4)
"KTZE-KhorgosGateway" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
10.5)
Xinjiang KTZ International Logistics Co.LTD
10.6)
"KIF WAREHOUSES" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
11)
"Әскерилендірілген теміржол күзеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
12)
"Ақтау теңіз солтүстік терминалы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
13)
"Dosjan Temir Joly" акционерлік қоғамы
4.
4.
"QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы, оның құрамында:
IPO
2027 – 2029 жылдар