О корректировке показателей республиканского бюджета на 2025 год и внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2024 года № 1046 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 – 2027 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2025 года № 864
Вводится в действие с 1 января 2025 года.
В соответствии со статьями 16, 93 и 98 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:

2025 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету және "2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 10 желтоқсандағы № 1046 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 15 қазандағы № 864 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2025 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 16, 93 және 98-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Осуществить корректировку показателей республиканского бюджета на 2025 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2024 года № 1046 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 – 2027 годы" следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному постановлению:
строки:
"
Всего:
1 983 002 643

1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 2025 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету жүзеге асырылсын.
2. "2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 10 желтоқсандағы № 1046 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
мына:
"
Барлығы:
1 983 002 643

177 563
";
изложить в следующей редакции:
"
Акмолинская область
196 163
";
после строки:
"
"Строительство водно-спасательной станции на берегу озера Большое Чебачье (корректировка)" по адресу: Акмолинская область, Бурабайский район, ГУ "ГНПП Бурабай", Боровское лесничество, квартал 109, выдел 3, озеро Большое Чебачье
109 948
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Разработка проектно-сметной документации с проведением комплексной вневедомственной экспертизы по объекту "Строительство комплекса пожарного депо на 4 автомобиля II типа для IIIА и IВ климатических подрайонов с обычными геологическими условиями в селе Косшы Целиноградского района Акмолинской области"
18 600
";
строку:
"
Область Жетісу
1 684
1 483 942
"
изложить в следующей редакции:
"
Область Жетісу
401 685
1 483 942
";
строку:
"
Строительство защитных сооружений на реке Хоргос в районе Международного центра приграничного сотрудничества и зданий таможни "Коргос" (Хоргос-1)
1 684
"
изложить в следующей редакции:
"
Строительство защитных сооружений на реке Хоргос в районе Международного центра приграничного сотрудничества и зданий таможни "Коргос" (Хоргос-1)
401 684
";
после строки:
"
Строительство защитных сооружений на реке Хоргос в районе Международного центра приграничного сотрудничества и зданий таможни "Коргос" (Хоргос-1)
1 684
"
дополнить строкой следующего содержания:
"

177 563
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Ақмола облысы
196 163
";
мына:
"
Ақмола облысы, Бурабай ауданы, "МҰТП Бурабай" ММ, Боровское орман шаруашылығы, 109 квартал, 3 учаске, Үлкен Шабақты көлдері мекенжайы бойынша "Үлкен Шабақты көлінің жағасында суда құтқару станциясының құрылысы (түзету)"
109 948
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
"Ақмола облысы Целиноград ауданының Қосшы ауылында геологиялық жағдайлары қалыпты ІІІА және ІВ климаттық кіші аудандары үшін 4 автомобильге арналған ІІ типті өрт сөндіру депосы кешенін салу" объектісі бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптама өткізіп жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу
18 600
";
мына:
"
Жетісу облысы
1 684
1 483 942
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Жетісу облысы
401 685
1 483 942
";
мына:
"
"Қорғас" халықаралық шекара маңы ынтымақтастығы орталығы ауданындағы Қорғас өзенінде қорғау құрылыстарын және "Қорғас" (Қорғас-1) кедені ғимараттарын салу
1 684
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
"Қорғас" халықаралық шекара маңы ынтымақтастығы орталығы ауданындағы Қорғас өзенінде қорғау құрылыстарын және "Қорғас" (Қорғас-1) кедені ғимараттарын салу
401 684
";
мына:
"
"Қорғас" халықаралық шекара маңы ынтымақтастығы орталығы ауданындағы Қорғас өзенінде қорғау құрылыстарын және "Қорғас" (Қорғас-1) кедені ғимараттарын салу
1 684
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"

3 215 361
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Туркестанская область
490 000
";
в разделе "V. Целевые трансферты из Национального фонда":
в подразделе "V.I. Республиканские бюджетные инвестиционные проекты":
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
по администратору 228 "Министерство транспорта Республики Казахстан":
в бюджетной программе 003 "Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне":
в бюджетной подпрограмме 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строки:
"

3 215 361
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Түркістан облысы
490 000
";
"V. Ұлттық қордан бөлінген нысаналы трансферттер" деген бөлімде:
"V.I. Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар" деген кіші бөлімде:
"Көлiк және коммуникация" деген 12-функционалдық топта:
228 "Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі" деген әкімші бойынша:
003 "Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту" деген бюджеттік бағдарламада:
032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен" деген бюджеттік кіші бағдарламада:
мына:
"

Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Подстепное – Федоровка – граница РФ" 0-144 км
22 662 819
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги "Актобе – Карабутак – Улгайсын"
20 187 038
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Астана – Петропавловск" транзитного коридора "Боровое – Кокшетау – Петропавловск – граница РФ"
11 983 897
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Усть-Каменогорск – Зыряновск – Большенарымское – Катон-Карагай – Рахмановские ключи"
11 582 838
"
изложить в следующей редакции:
"
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Подстепное – Федоровка – граница РФ" 0-144 км
26 923 344
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги "Актобе – Карабутак – Улгайсын"
23 018 700
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Астана – Петропавловск" транзитного коридора "Боровое – Кокшетау – Петропавловск – граница РФ"
7 876 561
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Усть-Каменогорск – Зыряновск – Большенарымское – Катон-Карагай – Рахмановские ключи"
8 597 987
";
в подразделе "V.II. Целевые трансферты на развитие":
в функциональной группе 4 "Образование":
по администратору 224 "Министерство просвещения Республики Казахстан":
в бюджетной программе 004 "Обеспечение доступности качественного школьного образования":
в бюджетной подпрограмме 123 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство объектов среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строки:
"
Восточно-Казахстанская область

0-144 км "Подстепное – Федоровка – РФ шекарасы" республикалық маңызы бар автомобиль жолын реконструкциялау
22 662 819
"Ақтөбе – Қарабұтақ – Ұлғайсын" автомобиль жолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
20 187 038
Республикалық маңызы бар "Астана – Петропавл" автомобиль жолының "Бурабай – Көкшетау – Петропавл – РФ шекарасы" транзиттік дәлізін реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
11 983 897
Республикалық маңызы бар "Өскемен – Зырян – Үлкен Нарын – Қатонқарағай – Рахман бұлақтары" автожолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
11 582 838
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
0-144 км "Подстепное – Федоровка – РФ шекарасы" республикалық маңызы бар автомобиль жолын реконструкциялау
26 923 344
"Ақтөбе – Қарабұтақ – Ұлғайсын" автомобиль жолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
23 018 700
Республикалық маңызы бар "Астана – Петропавл" автомобиль жолының "Бурабай – Көкшетау – Петропавл – РФ шекарасы" транзиттік дәлізін реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
7 876 561
Республикалық маңызы бар "Өскемен – Зырян – Үлкен Нарын – Қатонқарағай – Рахман бұлақтары" автожолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
8 597 987
";
"V.II. Нысаналы даму трансферттері" деген кіші бөлімде:
"Білім беру" деген 4-функционалдық топта:
224 "Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі" деген әкімші бойынша:
004 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету" деген бюджеттік бағдарламада:
123 "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне "Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері" деген бюджеттік кіші бағдарламада:
мына:
"
Шығыс Қазақстан облысы

1 959 439
";
изложить в следующей редакции:
"
город Шымкент
1 252 602
";
по администратору 228 "Министерство транспорта Республики Казахстан":
в бюджетной программе 091 "Ремонт и организация содержания, направленные на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования":
в бюджетной подпрограмме 111 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие транспортной инфраструктуры за счет средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строки:
"
Алматинская область

1 959 439
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Шымкент қаласы
1 252 602
";
228 "Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі" деген әкімші бойынша:
091 "Ортақ пайдаланымдағы автомобиль жолдарын жөндеу және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстауды ұйымдастыру" деген бюджеттік бағдарламада:
111 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне көліктік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері" деген бюджеттік кіші бағдарламада":
мына:
"
Алматы облысы

980 000
4.
Жамбылская область
1 546 700
5.
Карагандинская область
3 093 400
";
в приложении 34 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 15-9, изложить в следующей редакции:
"
15-9
Услуги по развитию движения WorldSkills
1. Услуги по развитию движения WorldSkills в Казахстане – развитие движения WorldSkills в Казахстане, ориентированного на реализацию государственной политики в сфере подготовки кадров с техническим и профессиональным образованием, повышение престижа и популяризация рабочих профессий с использованием инструментов WorldSkills, внедрение стандартов WorldSkills, демонстрация важности компетенций для экономического роста страны.

980 000
4.
Жамбыл облысы
1 546 700
5.
Қарағанды облысы
3 093 400
";
көрсетілген қаулыға 34-қосымшада:
реттік нөмірі 15-9-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
15-9
WorldSkills қозғалысын дамыту жөніндегі көрсетілетін қызметтер
1. Қазақстандағы Worldskills қозғалысын дамыту бойынша көрсетілетін қызметтер – техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға, WorldSkills құралдарын пайдалана отырып, жұмысшы кәсіптерінің беделін арттыруға және оларды танымал етуге, WorldSkills стандарттарын енгізуге, елдің экономикалық өсуі үшін құзыреттердің маңыздылығын көрсетуге бағдарланған Қазақстандағы WorldSkills қозғалысын дамыту.

2. Услуги по организации работы по подготовке национальной сборной Казахстана в тренировочных лагерях к чемпионатам WorldSkills – формирование национальной сборной Республики Казахстан по компетенциям, соответствующим требованиям WorldSkills. Подготовка членов национальной сборной Республики Казахстан по компетенциям, соответствующим требованиям WorldSkills, на базе тренировочных лагерей к международным чемпионатам WorldSkills
Министерство просвещения Республики Казахстан
НАО "Таlaр"
006 "Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием"
102 "Услуги по развитию системы технического и профессионального образования на основе международного опыта"
816 036
";
строку, порядковый номер 31, изложить в следующей редакции:
"
31
Обеспечение биологической безопасности в области здравоохранения
Проведение научно обоснованного анализа с учетом международных практик и руководств по оценке биорисков лабораторного заражения персонала при работе с материалом, зараженным или подозрительным на зараженность возбудителем бруцеллҰза. Проведение прогнозирования особо опасных инфекций, общих для человека и животных, на 2025 – 2027 годы ежеквартально с учетом сезонности по республике и в разрезе регионов в соответствии с методикой прогнозирования заболеваний. Разработка методологической основы создания единой базы генетической информации биологических агентов, включая механизм сбора, обработки, хранения и передачи информации. Технологический аудит научных разработок в области биологической безопасности: методология и практика. Разработка научно обоснованной методики отбора проб по особо опасным инфекциям от человека и животных
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
АО "Национальный холдинг "QazBioPharm"
070 "Охрана общественного здоровья"
114 "Услуги по разработке, апробации и внедрению новых биологических и фармацевтических препаратов на базе АО "Национальный холдинг "QazBioPharm"
993 419
";
строки, порядковые номера 53-3, 53-4, 53-5 и 53-6, изложить в следующей редакции:
"
53-3
Аналитическое сопровождение разработки долгосрочного прогноза развития Республики Казахстан
Проведение расчета и моделирование социально-экономического развития на десятилетний период в рамках долгосрочного прогноза, а также анализ тенденций инвестиционной деятельности в текущих геополитических условиях и проведение опроса предпринимателей и инвесторов в целях выявления преимуществ и рисков инвестиционной политики Казахстана
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"

2. Қазақстан Республикасының ұлттық құрамасын WorldSkills чемпионаттарына жаттығу лагерлерінде жұмыстарын ұйымдастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтер – Worldskills талаптарына сәйкес келетін құзыреттер бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық құрамасын қалыптастыру. WorldSkills халықаралық чемпионаттарына жаттығу лагерлері базасында Worldskills талаптарына сәйкес құзыреттер бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық құрама мүшелерін даярлау
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
"Talap" КеАҚ
006 "Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
102 "Халықаралық тәжірибе негізінде техникалық және кәсіптік білім беру жүйесін дамыту бойынша қызметтер"
816 036
";
реттік нөмірі 31-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
31
Денсаулық сақтау саласындағы биологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
Бруцеллез қоздырғышын жұқтырған немесе жұққан деп күдіктенген материалмен жұмыс істеген кезде персоналдың зертханалық жұғу биоқауіптерін бағалау бойынша халықаралық практикалар мен нұсқаулықтарды ескере отырып, ғылыми негізделген талдау жүргізу. Ауруларды болжау әдістемесіне сәйкес республикадағы және өңірлер бойынша маусымдылықты ескере отырып, 2025 – 2027 жылдарға арналған адамға және жануарларға ортақ ерекше қауіпті жұқпаларды тоқсан сайын болжау. Ақпаратты жинау, өңдеу, сақтау және беру механизмін қоса алғанда, биологиялық агенттердің генетикалық ақпаратының бірыңғай дерекқорын құрудың әдістемелік негізін әзірлеу. Биологиялық қауіпсіздік саласындағы ғылыми әзірлемелердің технологиялық аудиті: әдістеме және практика. Адамдар мен жануарлардан алынатын аса қауіпті инфекциялар бойынша ғылыми негізделген сынамаларды іріктеу әдісін әзірлеу
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"QazBioPharm" Ұлттық холдингі" АҚ
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау"
114 "QazBioPharm" Ұлттық холдингі" АҚ базасында жаңа биологиялық және фармацевтикалық препараттарды әзірлеу, байқаудан өткізу және енгізу жөніндегі қызметтер"
993 419
";
реттік нөмірлері 53-3, 53-4, 53-5 және 53-6-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
53-3
Қазақстан Республикасының ұзақ мерзімді даму болжамын әзірлеуді талдамалық сүйемелдеу
Ұзақ мерзімді болжам шеңберінде он жылдық кезеңге арналған әлеуметтік-экономикалық дамуды есептеу және модельдеу, сондай-ақ ағымдағы геосаяси жағдайларда инвестициялық қызмет үрдістерін талдау және Қазақстанның инвестициялық саясатының артықшылықтары мен тәуекелдерін анықтау мақсатында кәсіпкерлер мен инвесторларға пікіртерім жүргізу
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институт" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"

148 240
53-4
Проведение статистических наблюдений для включения Казахстана в рейтинг IMD и анализа уровня конкурентоспособности страны
Эффективное использование международного сотрудничества для достижения стратегических целей и укрепления экономической позиции страны на международной арене. Обеспечение вхождения Казахстана в рейтинг конкурентоспособности IMD-2025 путем проведения анкетирования и сбора статистической информации. Проведение анализа уровня конкурентоспособности Казахстана в рейтинге IMD-2025 с выработкой предложений по повышению позиций в рамках наиболее слабых показателей. Экспертно-аналитическое сопровождение процесса взаимодействия Казахстана в рамках международного многостороннего сотрудничества, в том числе подготовка проекта Национального доклада по конкурентоспособности Казахстана
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"
127 297

148 240
53-4
Қазақстанды IMD рейтингіне қосу және елдің бәсекеге қабілеттілік деңгейін талдау үшін статистикалық байқаулар жүргізу
Стратегиялық мақсаттарға қол жеткізу және еліміздің халықаралық аренадағы экономикалық позициясын нығайту үшін халықаралық ынтымақтастықты тиімді пайдалану.
Сауалнама жүргізу және статистикалық ақпарат жинау арқылы Қазақстанның IMD-2025 бәсекеге қабілеттілік рейтингіне кіруін қамтамасыз ету.
IMD-2025 рейтингісінде Қазақстанның бәсекеге қабілеттілік деңгейін талдау, нашар көрсеткіштер шеңберінде позицияларын жақсарту жөнінде ұсыныстар әзірлеу.
Халықаралық көпжақты ынтымақтастық шеңберінде Қазақстанның өзара іс-қимыл процесін сараптамалық-талдамалық қамтамасыз ету, соның ішінде Қазақстанның бәсекеге қабілеттілігі туралы ұлттық баяндаманың жобасын дайындау
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институт" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
127 297

53-5
Анализ и мониторинг социально-экономических реформ
В рамках исполнения государственного задания предполагается проведение:
1) методолого-аналитического сопровождения мониторинга Национального плана развития Республики Казахстан до 2029 года;
2) форсайт-исследования по вопросам совершенствования мобилизационной подготовки;
3) исследования по вопросам налогооблажения в Казахстане
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"
234 851
53-6
Экспертно-аналитическое сопровождение региональной политики, социально-экономического развития регионов, выявления резервов роста экономики регионов, в том числе разработка рекомендаций по оценке и мониторингу уровня комфортности проживания населения в городских и сельских населенных пунктах
Анализ и сравнение качества жизни населения городов на основе периодического национального рейтинга качества жизни в городах, а также организация мониторинга обеспеченности населенных пунктов объектами и услугами (благами) согласно требованиям Системы региональных стандартов
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"
233 000
";
строку, порядковый номер 61, изложить в следующей редакции:
"
61
Услуги по продвижению Казахстана как одного из международных центров по обеспечению межконфессионального и межцивилизационного диалога в сфере религиозной деятельности
1. Мониторинг и анализ состояния и динамики развития религиозной ситуации в мире.
2. Обеспечение подготовки и формирования базовых концептуальных документов и материалов VIII Съезда лидеров мировых и традиционных религий, заседаний XXIII Секретариата Съезда, рабочей группы Секретариата.

53-5
Әлеуметтік-экономикалық реформаларды талдау және мониторингтеу
Мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде мыналарды:
1) Қазақстан Республикасының 2029 жылға дейінгі ұлттық даму жоспарының мониторингін әдіснамалық-талдамалық сүйемелдеу;
2) жұмылдыру дайындығын жетілдіру мәселелері бойынша форсайт-зерттеулер жүргізу;
3) Қазақстандағы салық салу мәселелері бойынша зерттеу жүргізу болжанады
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институт" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
234 851
53-6
Өңірлік саясатты, өңірлердің әлеуметтік-экономикалық дамуын сараптамалық-талдамалық сүйемелдеу, өңірлер экономикаларының өсу резервілерін анықтау, оның ішінде, қалалық және ауылдық елді мекендерде халықтың тұру қолайлылығының деңгейін бағалау және мониторингтеу бойынша ұсынымдар әзірлеу
Қалалардағы өмір сүру сапасының мерзімді ұлттық рейтингі негізінде қалалар халқының өмір сүру сапасын талдау және салыстыру, сондай-ақ Өңірлік стандарттар жүйесінің талаптарына сәйкес елді мекендердің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуіне мониторинг ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институт" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
233 000
";
реттік нөмірі 61-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
61
Қазақстанды конфессияаралық және өркениетаралық диалогты діни қызмет саласында қамтамасыз ететін халықаралық орталықтардың бірі ретінде ілгерілету бойынша көрсетілетін қызметтер
1. Әлемдегі діни ахуалдың жай-күйі мен даму серпінін мониторингтеу және талдау.
2. Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлерінің VIII съезінің, Съезд Хатшылығының ХХІІІ отырыстарының, Хатшылықтың жұмыс тобының негізгі тұжырымдамалық құжаттары мен материалдарын дайындау мен қалыптастыруды қамтамасыз ету.

3. Организация и проведение VIII Съезда лидеров мировых и традиционных религий, заседаний XXIII Секретариата Съезда, рабочей группы Секретариата.
4. Содействие в реализации и продвижении инициатив Съезда лидеров мировых и традиционных религий и его институтов.
5. Взаимодействие с международными структурами по вопросам межрелигиозного и межкультурного диалога.
6. Заключение меморандумов о сотрудничестве с международными структурами по обеспечению и сохранению межкультурного и межцивилизационного диалога.
7. Проведение мероприятий международных уровней, направленных на духовное сближение культур и религий.
8. Проведение религиоведческой экспертизы.
9. Анализ религиозной ситуации в Республике Казахстан.
10. Организация работы по подготовке методических материалов, пособий и иной учебно-методической литературы в сфере государственно-конфессиональных отношений.
11. Проведение исследования на тему "Исламский ландшафт Казахстана: современное состояние, потенциал, риски, угрозы, прогнозы и предложения".
12. Проведение исследования на тему "Молодежь и религия"
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
НАО "Международный центр межконфессионального и межрелигиозного диалога"
002 "Реализация государственной политики в сфере общественного согласия"
102 "Реализация государственной политики по укреплению межконфессионального согласия"
1 772 854
";
дополнить строкой, порядковый номер 75-2, следующего содержания:
"
75-2
Представление государственной поддержки в виде финансирования кинопроектов, претендующих на признание их национальными фильмами, для акционерного общества "Национальная киностудия "Казахфильм" им. Ш. Айманова"
Представление государственной поддержки в виде финансирования кинопроектов, претендующих на признание их национальными фильмами, для акционерного общества "Национальная киностудия "Казахфильм" им. Ш. Айманова"
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АО "Национальная киностудия "Казахфильм" имени Ш. Айманова"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
118 "Организация работ по поддержке и продвижению национальных фильмов"
336 759
";
строку, порядковый номер 79, изложить в следующей редакции:
"
79
Услуги по проведению государственной информационной политики на республиканском и международном уровнях посредством республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Телерадиокомплекс Президента Республики Казахстан"
Производство и распространение аудиовизуальной продукции на республиканском и международном уровнях
Управление Делами Президента Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Телерадиокомплекс Президента Республики Казахстан"
006 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Услуги по проведению государственной информационной политики"

3. Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлерінің VIII съезін, Съезд Хатшылығының ХХІІІ отырыстарын, Хатшылықтың жұмыс тобын ұйымдастыру және өткізу.
4. Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлерінің съезі мен институттарының бастамаларын іске асыруға және ілгерілетуге жәрдемдесу.
5. Халықаралық құрылымдармен дінаралық және мәдениетаралық диалог мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасау.
6. Халықаралық құрылымдармен мәдениетаралық және өркениетаралық диалогты қамтамасыз ету және сақтау жөнінде ынтымақтастық туралы меморандумдар жасасу.
7. Мәдениет пен діндердің рухани жақындасуына бағытталған халықаралық деңгейдегі іс-шараларды өткізу.
8. Дінтану сараптамасын жүргізу.
9. Қазақстан Республикасындағы діни ахуалды талдау.
10. Мемлекеттік-конфессиялық қатынастар саласындағы әдістемелік материалдарды, оқу құралдарын және өзге де оқу-әдістемелік әдебиетті дайындау жұмысын ұйымдастыру.
11. "Қазақстанның исламдық ландшафты: қазіргі жағдайы, әлеуеті, тәуекелдері, қауіптері, болжамдар және ұсыныстар" тақырыбында зерттеу жүргізу" тақырыбында зерттеу жүргізу.
12. "Жастар және дін" тақырыбында зерттеу жүргізу.
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Конфессияаралық және дінаралық диалогтың халықаралық орталығы" КЕАҚ
002 "Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру"
102 "Конфессияаралық келісімді нығайту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру"
1 772 854
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 75-2-жолмен толықтырылсын:
"
75-2
Ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобаларды қаржыландыру түрінде "Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" акционерлік қоғамға мемлекеттік қолдау көрсету
Ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобаларды қаржыландыру түрінде "Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" акционерлік қоғамға мемлекеттік қолдау көрсету
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" ұлттық киностудиясы АҚ
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру"
118 "Ұлттық фильмдерді қолдау және ілгерілету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру"
336 759
";
реттік нөмірі 79-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
79
"Қазақстан Республикасы Президентінің Телерадиокешені" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын арқылы республикалық және халықаралық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша көрсетілетін қызметтер
Аудиовизуалды өнімді республикалық және халықаралық деңгейде шығару мен тарату
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы
"Қазақстан Республикасы Президентінің Телерадиокешені" ШЖҚ РМК
006 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтер"

11 126 805
";
приложения 27 и 31 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 2 и 3 к настоящему постановлению.
3. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с заинтересованными администраторами республиканских бюджетных программ внести изменения в сводный план финансирования по обязательствам и платежам на соответствующий финансовый год.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2025 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 октября 2025 года № 864
Корректировка показателей республиканского бюджета на 2025 год
тыс. тенге
ФГ
АБП
ПРГ
Наименование
Изменения (+,-)
1
2
3
4
5
Итого
0
Затраты
0

11 126 805
";
көрсетілген қаулыға 27 және 31-қосымшалар осы қаулыға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мүдделі республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен бірлесіп тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарына өзгерістер енгізсін.
4. Осы қаулы 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 15 қазандағы
№ 864 қаулысына
1-қосымша
2025 жылға арналған республикалық бюджет көрсеткіштерін түзету
мың теңге
ФТ
ББӘ
БҒД
Атауы
Өзгерістер (+, -)
1
2
3
4
5
Жиыны
0
Шығындар
0

001
Государственные услуги общего характера
16 625 455
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
8 830 774
001
Услуги по определению и организации реализации государственной политики в области охраны общественного порядка и обеспечения общественной безопасности, уголовно-исполнительной системы
8 830 774
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
1 611 336
001
Услуги по координации внешнеполитической деятельности
1 161 336
005
Заграничные командировки
450 000
207
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
42 681
001
Услуги по координации деятельности в сфере экологии и природных ресурсов
42 681
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
299 737
001
Формирование и реализация политики государства в сфере внутренней и внешней торговой политики, международной экономической интеграции, защиты прав потребителей, технического регулирования, стандартизации и обеспечения единства измерений, развития и продвижения несырьевого экспорта
299 737
217
Министерство финансов Республики Казахстан
364 790
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета
367 580
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
-2 790
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
137 000
001
Формирование и реализация политики государства в сфере цифровизации, инноваций, аэрокосмической и электронной промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации и связи (кибербезопасности), топографо-геодезии и картографии
137 000
227
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
-633 139
130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
261 771
217
Развитие науки
-894 910
228
Министерство транспорта Республики Казахстан
-196 600
001
Формирование и реализация политики государства в области транспорта и коммуникаций
-196 600
229
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
-258 888
001
Формирование и реализация политики государства в сфере промышленности, оборонной промышленности, геологии, участие в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, строительства, жилищно-коммунального хозяйства

001
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
16 625 455
201
Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi
8 830 774
001
Қоғамдық тәртіпті қорғау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету, қылмыстық-атқару жүйесі саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және оның іске асырылуын ұйымдастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
8 830 774
204
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi
1 611 336
001
Сыртқы саяси қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
1 161 336
005
Шетелдік іссапарлар
450 000
207
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі
42 681
001
Экология және табиғи ресурстар саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
42 681
211
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
299 737
001
Ішкі жəне сыртқы сауда саясаты, халықаралық экономикалық интеграция, тұтынушылардың құқықтарын қорғау, техникалық реттеу, стандарттау жəне өлшем бірлігін қамтамасыз ету, шикізаттық емес экспортты дамыту жəне ілгерілету саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
299 737
217
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
364 790
001
Бюджеттік жоспарлауды, мемлекеттік бюджетті атқаруды және оның атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
367 580
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру
-2 790
223
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
137 000
001
Цифрландыру, инновациялар, аэроғарыш және электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру және байланыс саласындағы ақпараттық қауіпсіздік (киберқауіпсіздік), топография-геодезия және картография саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
137 000
227
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
-633 139
130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
261 771
217
Ғылымды дамыту
-894 910
228
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
-196 600
001
Көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
-196 600
229
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
-258 888
001
Өнеркәсіп, қорғаныс өнеркәсібі, геология, бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылық, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру

-258 888
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
250 000
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности
250 000
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
796 206
001
Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
771 700
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
24 506
608
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
2 688 701
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы
2 688 701
626
Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
-51 499
001
Услуги по содействию в формировании и эффективной реализации реформ, осуществление государственной политики в сферах стратегического планирования, государственной статистической деятельности, участие в совершенствовании системы государственного управления и квазигосударственного сектора
124 286
002
Обеспечение предоставления статистической информации
-175 785
628
Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу
380 000
001
Услуги по обеспечению противодействия легализации (отмыванию) доходов и финансированию терроризма, борьбы с экономическими и финансовыми правонарушениями
380 000
629
Агентство Республики Казахстан по атомной энергии
190 979
001
Услуги по координации деятельности в сфере атомной энергии
190 979
690
Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
-1 881 336
002
Проведение выборов
-493 759
004
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения)
-1 387 577
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
4 054 713
001
Услуги по обеспечению осуществления государственных функций и полномочий Управления Делами Президента Республики Казахстан
4 054 713
002
Оборона
-20 267 432
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
6 284 977
001
Формирование и организация реализации государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, промышленной безопасности, государственного материального резерва

-258 888
241
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
250 000
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
250 000
243
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
796 206
001
Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
771 700
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
24 506
608
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi
2 688 701
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және іске асыру
2 688 701
626
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
-51 499
001
Реформаларды қалыптастыруға және тиімді іске асыруға жәрдемдесу жөніндегі көрсетілетін қызметтер, стратегиялық жоспарлау, мемлекеттік статистикалық қызмет салаларында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру, мемлекеттік басқару жүйесі мен квазимемлекеттік секторды жетілдіруге қатысу
124 286
002
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
-175 785
628
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі
380 000
001
Кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимылды, экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтарға қарсы күресті қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
380 000
629
Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі
190 979
001
Атом энергиясы саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
190 979
690
Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы
-1 881 336
002
Сайлау өткізу
-493 759
004
Облыстық бюджеттерге аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
-1 387 577
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
4 054 713
001
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының мемлекеттік функциялары мен өкілеттіктерін жүзеге асыруды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
4 054 713
002
Қорғаныс
-20 267 432
202
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлiгi
6 284 977
001
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою, өнеркәсіптік қауіпсіздік, мемлекеттік материалдық резерв саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыруды ұйымдастыру