О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2019 года № 832 "Об утверждении Правил передачи, реализации, ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработки неиспользуемого имущества, а также предоставления в имущественный наем (аренду) неиспользуемых оборонных объектов"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 октября 2025 года № 812.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2019 года № 832 "Об утверждении Правил передачи, реализации, ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработки неиспользуемого имущества, а также предоставления в имущественный наем (аренду) неиспользуемых оборонных объектов" следующие изменения и дополнения:
в Правилах передачи, реализации, ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработки неиспользуемого имущества, а также предоставления в имущественный наем (аренду) неиспользуемых оборонных объектов, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 2:
подпункт 33) изложить в следующей редакции:
"33) веб-портал реестра – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет по адресу: www.e-qazyna.kz, предоставляющий единую точку доступа к электронной базе данных об объектах продажи реестра государственного имущества (далее – реестр) и договорах имущественного найма (аренды) государственного имущества;";
подпункт 35) изложить в следующей редакции:
"35) уполномоченный орган – государственный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области оборонной промышленности;";
дополнить подпунктом 39-1) следующего содержания:
"39-1 денежный баланс участника (далее – электронный кошелек) – лицевой счет потенциального участника в реестре, используемый единым оператором для учета денежных средств, внесенных потенциальным участником на специальный транзитный счет единого оператора в банке второго уровня, связанных с:
принятием гарантийных взносов для участия в торгах в форме аукциона, тендера и закрытого тендера;
возвратом гарантийных взносов, за исключением случаев, предусмотренных пунктами 41 и 204 настоящих Правил;";
пункт 38 изложить в следующей редакции:
"38. Единый оператор:
1) перечисляет полную сумму гарантийного взноса участника, победившего в торгах, на счет уполномоченной организации на основании заявления на перечисление гарантийного взноса, подписанного уполномоченной организацией с использованием ЭЦП на веб-портале, в срок не более пяти рабочих дней с даты подписания;

"Пайдаланылмайтын мүлікті беру, өткізу, құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу, сондай-ақ пайдаланылмайтын қорғаныс объектілерін мүліктік жалдауға (жалға) беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 6 қарашадағы № 832 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 1 қазандағы № 812 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Пайдаланылмайтын мүлікті беру, өткізу, құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу, сондай-ақ пайдаланылмайтын қорғаныс объектілерін мүліктік жалдауға (жалға) беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 6 қарашадағы № 832 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Пайдаланылмайтын мүлікті беру, өткізу, құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу, сондай-ақ пайдаланылмайтын қорғаныс объектілерін мүліктік жалдауға (жалға) беру қағидаларында:
2-тармақта:
33) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"33) тізілімнің веб-порталы – www.e-qazyna.kz мекенжайы бойынша Интернет желісінде орналасқан, мемлекеттік мүлік тізілімінің (бұдан әрі – тізілім) сату объектілері және мемлекеттік мүлікті мүліктік жалдауға (жалға) беру шарттары туралы электрондық дерекқорға бірыңғай қол жеткізу нүктесін беретін интернет-ресурс;";
35) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"35) уәкілетті орган – қорғаныс өнеркәсібі саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын мемлекеттік орган;";
мынадай мазмұндағы 39-1) тармақшамен толықтырылсын:
"39-1) қатысушының ақшалай балансы (бұдан әрі – электрондық әмиян) – екінші деңгейдегі банктегі бірыңғай оператордың арнайы транзиттік шотына әлеуетті қатысушы құйған:
аукцион, тендер және жабық тендер нысанындағы сауда-саттыққа қатысу үшін кепілдік жарналарды қабылдауға;
осы Қағидалардың 41 және 204-тармақтарында көзделген жағдайларды қоспағанда, тізілімдегі әлеуетті қатысушының кепілдік жарналарды қайтаруға байланысты ақша қаражатын есепке алу үшін бірыңғай оператор пайдаланатын жеке шоты;";
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Бірыңғай оператор:
1) сауда-саттықта ұтқан қатысушының кепілдік жарнасының толық сомасын уәкілетті ұйымның шотына уәкілетті ұйым веб-порталда ЭЦҚ-ны пайдаланып қол қойған кепілдік жарнаны аударуға арналған өтініш негізінде қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімде аударады;

2) возвращает гарантийные взносы с электронного кошелька другим участникам торгов на основании заявлений на возврат гарантийных взносов, подписанных участниками с использованием ЭЦП на веб-портале;
3) обеспечивает возможность многократного использования разблокированных в электронном кошельке денег других участников для подачи ими заявки для участия в последующих торгах.";
пункты 40 и 41 изложить в следующей редакции:
"40. В случае, если сумма гарантийного взноса превышает цену продажи и сумму причитающихся платежей по оплате комиссионного вознаграждения, в электронном кошельке у победителя разблокируется разница и возвращается уполномоченной организацией покупателю в день представления в адрес уполномоченной организации акта приема-передачи неиспользуемого имущества, соответствующего договору купли-продажи.
41. Лицам, выигравшим торги, в случаях неподписания протокола о результатах торгов или договора купли-продажи, а также отказа от исполнения обязательств по договору купли-продажи (полностью или частично) при наличии и соответствии реализованного неиспользуемого имущества предмету договора внесенный ими гарантийный взнос не возвращается и остается в распоряжении уполномоченной организации (за вычетом денежных средств, подлежащих перечислению в республиканский бюджет за частично переданное неиспользуемое имущество).
Участникам закрытых торгов гарантийные взносы возвращаются в срок не более пяти рабочих дней со дня принятия заявления уполномоченной организацией.
Во всех остальных случаях гарантийные взносы разблокируются в электронном кошельке участника в течение одного рабочего дня после дня проведения торгов.
Гарантийные взносы возвращаются на реквизиты, указываемые участником торгов в заявлении о возврате гарантийного взноса.";
пункт 44 изложить в следующей редакции:
"44. Передача неиспользуемого имущества производится балансодержателем по акту приема-передачи после оплаты покупателем стоимости продажи по договору купли-продажи и комиссионного вознаграждения уполномоченной организации в сроки, предусмотренные договором купли-продажи.";
пункт 46 изложить в следующей редакции:
"46. Балансодержатель после подписания акта приема-передачи выписывает покупателю накладную с указанием в акте приема-передачи и накладной стоимости реализации неиспользуемого имущества с приложением копии акта технического состояния, оригиналов паспортов или их дубликатов на вооружение, военную, автомобильную и специальную технику.";
подпункт 1) пункта 53 изложить в следующей редакции:
"1) отчет об оценке стоимости объекта реализации, загружаемый из депозитария финансовой отчетности;";
пункт 55 изложить в следующей редакции:

2) сауда-саттыққа басқа қатысушыларға электрондық әмияннан кепілдік жарналарды қатысушылар веб-порталда ЭЦҚ-ны пайдаланып қол қойған кепілдік жарнаны қайтаруға арналған өтініштер негізінде қайтарады;
3) кейінгі сауда-саттықтарға қатысуға өтінім беру үшін электрондық әмиянда басқа қатысушылардың бұғатталмаған ақшасын бірнеше рет пайдалану мүмкіндігін қамтамасыз етеді.";
40 және 41-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Егер кепілдік жарнаның сомасы сату бағасынан және комиссиялық сыйақы төлеу бойынша тиесілі төлемдер сомасынан асып кеткен жағдайда айырма жеңімпаздың электрондық әмиянында бұғаттан шығарылады және оны уәкілетті ұйым сатып алу-сату шартына сәйкес пайдаланылмайтын мүлікті қабылдау-беру актісі уәкілетті ұйымның атына берілген күні сатып алушыға қайтарады.
41. Сауда-саттықта ұтқан тұлғалар сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамаға немесе сатып алу-сату шартына қол қоймаған кезде, сондай-ақ өткізілген пайдаланылмайтын мүлік болған және ол шарт мәніне сәйкес келген кезде сатып алу-сату шарты бойынша міндеттемелерді орындаудан (толық немесе ішінара) бас тартқан жағдайда олар құйған кепілдік жарна қайтарылмайды және ол (ішінара берілген пайдаланылмайтын мүлік үшін республикалық бюджетке есепке жазылатын ақшалай қаражат шегеріліп) уәкілетті ұйымның иелігінде қалады.
Жабық сауда-саттыққа қатысушыларға кепілдік жарналар уәкілетті ұйым өтініш қабылдаған күннен бастап бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қайтарылады.
Қалған жағдайлардың бәрінде кепілдік жарналар қатысушының электрондық әмиянында сауда-саттық өткізілген күннен кейін бір жұмыс күні ішінде бұғаттан шығарылады.
Кепілдік жарналар сауда-саттыққа қатысушы кепілдік жарнаны қайтару туралы өтініште көрсететін деректемелерге қайтарылады.";
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Пайдаланылмайтын мүлікті беруді баланста ұстаушы сатып алушы сатып алу-сату шарты бойынша сату құнын және уәкілетті ұйымның комиссиялық сыйақысын сатып алу-сату шартында көзделген мерзімдерде төлегеннен кейін қабылдау-беру актісі бойынша жүргізеді.";
46-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"46. Баланста ұстаушы қабылдау-беру актісіне қол қойылғаннан кейін сатып алушыға жүкқұжат жазып береді, қабылдау-беру актісінде және жүкқұжатта пайдаланылмайтын мүлікті өткізу құнын көрсетеді, қару-жарақтың, әскери, автомобиль және арнайы техниканың техникалық жай-күйі актісінің көшірмелерін, паспорттарының түпнұсқаларын немесе олардың телнұсқаларын қоса береді.";
53-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) қаржылық есептілік депозитарийінен жүктеп алынатын өткізу объектісінің құнын бағалау туралы есеп;";
55) тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"55. Регистрация участников торгов производится со дня публикации извещения и заканчивается за пять минут до начала торгов, по истечении которых участники не могут отозвать поданную заявку.";
пункты 60, 61 и 62 изложить в следующей редакции:
"60. После регистрации заявки на участие в торгах веб-порталом производится автоматическая проверка на наличие в электронном кошельке сведений о поступлении гарантийного взноса по объекту реализации (лоту), на который подана заявка.
61. Основаниями для отказа веб-порталом в принятии заявки являются несоблюдение участником требований, указанных в пунктах 56-57 настоящих Правил, а также отсутствие в электронном кошельке за пять минут до начала торгов денежных средств на сумму гарантийного взноса, указанного в извещении о проведении торгов.
62. В случае наличия в электронном кошельке денежных средств на сумму гарантийного взноса по объекту реализации, на который подана заявка, веб-портал реестра блокирует их до определения результатов торгов, осуществляет принятие заявки и допуск участников аукциона, тендера и закрытого тендера. При отсутствии в электронном кошельке денежных средств на сумму гарантийного взноса веб-портал реестра отклоняет заявку участника.";
пункт 64 изложить в следующей редакции:
"64. Веб-портал аннулирует аукционный номер участника, отозвавшего электронную заявку для участия в аукционе, не менее чем за пять минут до начала проведения торгов.";
пункты 71 и 72 изложить следующей редакции:
"71. Участники аукциона в течение одного часа до начала аукциона заходят в аукционный зал, используя ЭЦП и аукционный номер. Аукцион начинается в указанное в извещении о проведении торгов время города Астаны путем автоматического размещения в аукционном зале стартовой цены объекта реализации.
72. Аукцион в аукционном зале проходит со вторника по пятницу, за исключением праздничных и выходных дней, предусмотренных законодательством Республики Казахстан. Аукцион проводится в период с 10:00 до 17:00 часов по времени города Астаны, при этом аукцион начинается не позднее 15:00 часов по времени города Астаны.";
пункт 90 изложить в следующей редакции:
"90. Тендер проходит на веб-портале со вторника по пятницу, за исключением праздничных и выходных дней, предусмотренных законодательством Республики Казахстан. Тендер проводится в период с 10:00 до 13:00 часов по времени города Астаны.";
пункт 99 исключить;
пункт 103 исключить;
пункт 117 изложить с следующей редакции:

"55. Сауда-саттыққа қатысушыларды тіркеу хабарлама жарияланған күннен бастап жүргізіледі және сауда-саттық басталғанға дейін бес минут бұрын аяқталады, ол аяқталғаннан кейін қатысушылар берілген өтінімді кері қайтарып ала алмайды.";
60, 61 және 62-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"60. Сауда-саттыққа қатысуға өтінім тіркелгеннен кейін веб-портал электрондық әмиянда өтінім берілген өткізу объектісі (лот) бойынша кепілдік жарнаның түскені туралы мәліметтердің бар-жоғын автоматты түрде тексеруді жүргізеді.
61. Қатысушының осы Қағидалардың 56-57-тармақтарында көрсетілген талаптарды сақтамауы, сондай-ақ сауда-саттық басталғанға дейін бес минут қалғанда сауда-саттықты өткізу туралы хабарламада көрсетілген кепілдік жарна сомасына ақшалай қаражаттың электрондық әмиянда болмауы веб-порталдың өтінімді қабылдаудан бас тартуына негіз болып табылады.
62. Электрондық әмиянда өтінім берілген өткізу объектісі бойынша кепілдік жарна сомасына арналған ақшалай қаражат болған жағдайда тізілімнің веб-порталы оларды сауда-саттық нәтижелері айқындалғанға дейін бұғаттайды, өтінімді қабылдауды және аукционға, тендерге және жабық тендерге қатысушыларға рұқсат беруді жүзеге асырады. Электрондық әмиянда кепілдік жарна сомасына арналған ақшалай қаражат болмаған кезде тізілімнің веб-порталы қатысушының өтінімін қабылдамайды.";
64-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"64. Веб-портал аукционға қатысуға арналған электрондық өтінімін кері қайтарып алған қатысушының аукцион нөмірін сауда-саттық өткізу басталғанға дейін кемінде бес минут бұрын жояды.";
71 және 72-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"71. Аукционға қатысушылар аукцион залына аукцион басталғанға дейін бір сағат ішінде ЭЦҚ мен аукцион нөмірін пайдалана отырып кіреді. Аукцион аукцион залында сауда-саттық өткізу туралы хабарламада көрсетілген Астана қаласының уақытымен өткізу объектісінің бастапқы бағасын автоматты түрде орналастыру жолымен басталады.
72. Аукцион залында аукцион Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген мереке және демалыс күндерін қоспағанда, сейсенбі – жұма аралығында өтеді. Аукцион Астана қаласының уақыты бойынша сағат 10:00-ден 17:00-ге дейінгі кезеңде өткізіледі, бұл ретте аукцион Астана қаласының уақыты бойынша сағат 15:00-ден кешіктірмей басталады.";
90-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"90. Тендер веб-порталда Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген мереке және демалыс күндерін қоспағанда, сейсенбі – жұма аралығында өтеді. Тендер Астана қаласының уақыты бойынша сағат 10:00-ден бастап 13:00-ге дейінгі кезеңде өткізіледі.";
99-тармақ алып тасталсын;
103-тармақ алып тасталсын;
117-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"117. Закрытый тендер проходит при наличии системы видеонаблюдения (с возможностью хранения записи в течение 12 месяцев и просмотра проведенного закрытого тендера) в месте и времени, указанных в приглашении, со вторника по пятницу, за исключением праздничных и выходных дней, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, в период с 10:00 до 17:00 часов времени города Астаны.";
пункт 133 изложить в следующей редакции:
"133. Закрытый аукцион проходит при наличии системы видеонаблюдения (с возможностью хранения записи в течение 12 месяцев и просмотра проведенного закрытого тендера) в месте и времени, указанных в приглашении, со вторника по пятницу, за исключением праздничных и выходных дней, предусмотренных законодательством Республики Казахстан. Закрытый аукцион проводится в период с 10:00 до 17:00 часов по времени города Астаны.";
пункт 152 изложить в следующей редакции:
"152. Ликвидация посредством утилизации, уничтожения, захоронения или переработки неиспользуемого имущества, за исключением неиспользуемого имущества в виде вооружения и военной техники, боеприпасов, технических и специальных средств, осуществляется уполномоченной организацией на основании договора государственных закупок, заключенного с заинтересованными государственными органами, ведомствами или балансодержателями.";
подпункт 3) пункта 193 изложить в следующей редакции:
"3) возвращает гарантийные взносы с электронного кошелька другим участникам тендера в течение трех рабочих дней с даты подписания ими на веб-портале реестра заявлений на возврат гарантийных взносов с использованием ЭЦП.";
подпункты 1) и 2) пункта 196 изложить в следующей редакции:
"1) для физических лиц и индивидуальных предпринимателей: ИИН, фамилии, имени и отчества (при его наличии);
2) для юридических лиц: БИН, полного наименования, фамилии, имени и отчества (при его наличии) первого руководителя;";
пункты 200 и 201 изложить в следующей редакции:
"200. Основаниями для отказа веб-порталом реестра в принятии заявки на участие в тендере являются несоблюдение участником требований, указанных в пунктах 197 и 198 настоящих Правил, а также непоступление за пять минут до начала тендера гарантийного взноса, указанного в извещении о проведении тендера, на счет единого оператора.
201. В случае наличия в электронном кошельке сведений о поступлении гарантийного взноса на счет единого оператора веб-портал реестра осуществляет принятие заявки на участие в тендере и блокировку суммы гарантийного взноса в электронном кошельке до определения результатов торгов по неиспользуемому оборонному объекту, а также производит допуск участника к тендеру. При отсутствии в электронном кошельке сведений о поступлении гарантийного взноса на счет единого оператора веб-портал реестра отклоняет заявку на участие в тендере.
Веб-портал реестра направляет на электронный адрес участника, указанный на веб-портале реестра, электронное уведомление о принятии заявки на участие в тендере либо причинах отказа в ее принятии.";
пункт 204 изложить в следующей редакции:

"117. Жабық тендер бейнебақылау жүйесі болған кезде (жазбаны 12 ай бойы сақтау және өткізілген жабық тендерді көру мүмкіндігімен) шақыруда көрсетілген орында және уақытта Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген мереке және демалыс күндерін қоспағанда, Астана қаласының уақыты бойынша сағат 10:00-ден 17:00-ге дейінгі кезеңде сейсенбі – жұма аралығында өтеді.";
133-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"133. Жабық аукцион бейнебақылау жүйесі болған кезде (жазбаны 12 ай бойы сақтау және өткізілген жабық тендерді қарау мүмкіндігімен) шақыруда көрсетілген орында және уақытта Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген мереке және демалыс күндерін қоспағанда, сейсенбі – жұма аралығында өтеді. Жабық аукцион Астана қаласының уақыты бойынша сағат 10:00-ден бастап 17:00-ге дейінгі кезеңде өткізіледі.";
152-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"152. Қару-жарақ пен әскери техника, оқ-дәрілер, техникалық және арнайы құралдар түріндегі пайдаланылмайтын мүлікті қоспағанда, пайдаланылмайтын мүлікті кәдеге жарату, құртып жіберу, көму немесе қайта өңдеу арқылы жоюды уәкілетті ұйым мүдделі мемлекеттік органдармен, ведомстволармен немесе баланста ұстаушылармен жасалған мемлекеттік сатып алу шарты негізінде жүзеге асырады.";
193-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) қатысушылар кепілдік жарналарды қайтаруға арналған өтініштерге тізілімнің веб-порталында ЭЦҚ-ны пайдаланып қол қойған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде тендердің басқа қатысушыларына электрондық әмияннан кепілдік жарнаны қайтарады.";
196-тармақтың 1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жеке тұлғалар мен дара кәсіпкерлер үшін: ЖСН, тегі, аты және әкесінің аты (бар болса);";
"2) заңды тұлғалар үшін: БСН, толық атауы, бірінші басшының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса);";
200 және 201-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"200. Қатысушының осы Қағидалардың 197, 198-тармақтарында көрсетілген талаптарды сақтамауы, сондай-ақ тендерді өткізу туралы хабарламада көрсетілген кепілдік жарнаның тендер басталғанға дейін бес минут қалғанда бірыңғай оператордың шотына түспеуі тізілім веб-порталының тендерге қатысуға арналған өтінімді қабылдаудан бас тартуы үшін негіз болып табылады.
201. Электрондық әмиянда бірыңғай оператордың шотына кепілдік жарнаның түскені туралы мәліметтер болған жағдайда тізілімнің веб-порталы тендерге қатысуға өтінімді қабылдауды және электрондық әмияндағы кепілдік жарнаның сомасын пайдаланылмайтын қорғаныс объектісі бойынша сауда-саттық нәтижелері анықталғанға дейін бұғаттауды жүзеге асырады, сондай-ақ қатысушыға тендерге рұқсат береді. Электрондық әмиянда бірыңғай оператордың шотына кепілдік жарнаның түскені туралы мәліметтер болмаған кезде тізілімнің веб-порталы тендерге қатысуға өтінімді қабылдамайды.
Тізілімнің веб-порталында көрсетілген қатысушының электрондық мекенжайына оның тендерге қатысуға өтінімінің қабылданғаны немесе оны қабылдаудан бас тарту себептері туралы электрондық хабарламаны тізілімнің веб-порталы жолдайды.";
204-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"204. Гарантийный взнос не возвращается победителю в случае неподписания договора на условиях, отвечающих предложениям победителя тендера.
Во всех остальных случаях разблокированные в электронном кошельке гарантийные взносы возвращаются единым оператором в срок не более трех рабочих дней со дня подписания участниками на веб-портале реестра заявлений на возврат гарантийных взносов с использованием ЭЦП.";
пункт 208 изложить в следующей редакции:
"208. Тендер на веб-портале реестра проводится со вторника по пятницу, за исключением выходных и праздничных дней, предусмотренных законодательством Республики Казахстан. Тендер проводится в период с 10:00 до 13:00 часов по времени города Астаны.";
пункт 1 приложения 4 изложить в следующей редакции:
"1. Рассмотрев опубликованное извещение о предоставлении в имущественный наем (аренду) неиспользуемого оборонного объекта и ознакомившись с Правилами предоставления в имущественный наем (аренду) неиспользуемых оборонных объектов______________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица и фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя или представителя юридического лица) желает принять участие в тендере, который состоится "___" _______ 20 __ года на веб-портале реестра государственного имущества www.e-qazyna.kz.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов

"204. Тендер жеңімпазының ұсыныстарына сай келетін шарттарда шартқа қол қойылмаған жағдайда кепілдік жарна жеңімпазға қайтарылмайды.
Қалған барлық жағдайларда электрондық әмиянда бұғаттан шығарылған кепілдік жарналарды бірыңғай оператор қатысушылар тізілімінің веб-порталында кепілдік жарналарды қайтаруға арналған өтініштерге ЭЦҚ пайдаланылып қол қойылған күнінен бастап үш жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қайтарады.";
208-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"208. Тізілімнің веб-порталында тендер Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сейсенбі – жұма аралығында өткізіледі. Тендер Астана қаласының уақыты бойынша сағат 10:00-ден 13:00-ге дейінгі кезеңде өткізіледі.";
4-қосымшаның 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Пайдаланылмайтын қорғаныс объектілерін мүліктік жалдауға (жалға) беру туралы жарияланған хабарламаны қарап және Пайдаланылмайтын қорғаныс объектілерін мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру қағидаларымен танысып, __________________ (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе заңды тұлғаның атауы және заңды тұлға басшысының немесе оның сенімхаты негізінде әрекет ететін өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) www.e-qazyna.kz мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталында 20____ жылғы "___"______ өтетін тендерге қатысуға ниет білдіреді.".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов