Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития города Риддера Восточно-Казахстанской области на 2023 – 2027 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 сентября 2023 года № 805. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2026 года № 180.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.03.2026№ 180.
В целях социально-экономического развития города Риддера Восточно-Казахстанской области Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Комплексный план социально-экономического развития города Риддера Восточно-Казахстанской области на 2023 – 2027 годы (далее – Комплексный план).
2. Центральным исполнительным органам и акимату Восточно-Казахстанской области обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Комплексным планом, и по итогам года, не позднее 25 января, представлять информацию о ходе их реализации в Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан по итогам года, не позднее 15 февраля, представлять в Правительство Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации Комплексного плана.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от " " 2023 года №
Комплексный план
социально-экономического развития города Риддера
Восточно-Казахстанской области на 2023 – 2027 годы
Город Риддер (далее – город) основан в 1786 году, административная территория города – 3,39 тысячи квадратных километров. Город является одним из промышленно развитых регионов Восточно-Казахстанской области, имеющих лесные, водные и энергетические ресурсы, значительные запасы полиметаллических руд. Городская администрация включает в себя 1 город, 1 поселок, 9 сельских населенных пунктов.
Основным направлением развития города является добыча полиметаллических руд с дальнейшей переработкой и производством цветных металлов. В структуре промышленности наибольший удельный вес составляют горнодобывающая и металлургическая отрасли, доля которых равна 80,2 %.
Градообразующим предприятием региона является ТОО "Казцинк" и его структурные подразделения.
За последние пять лет увеличились объемы продукции сельского хозяйства в действующих ценах в 2 раза, розничного товарооборота на 50,3 %, инвестиций в основной капитал за январь-декабрь 2022 года к уровню 2018 года в 2,8 раза, объем бюджета в 2 раза. Темп промышленного производства за январь-декабрь 2022 года к уровню 2018 года составил 96,9 %, отмечается снижение на 3,1 %.
По итогам 2022 года численность населения города составила 52,1 тысячи человек, со снижением к 2021 году на 600 человек или на 1,1 % (52,7 тысячи человек), в результате отрицательного сальдо миграции в количестве 256 человек и естественной убыли населения в количестве 344 человек. Численность рабочей силы составила 55,9 % от численности населения города или 29,1 тысячи человек, из которых 25,7 % заняты на градообразующем предприятии.

Шығыс Қазақстан облысының Риддер қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 15 қыркүйектегі № 805 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 18 наурыздағы № 180 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.03.2026 № 180 қаулысымен.
Шығыс Қазақстан облысының Риддер қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытуды жақсарту Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Шығыс Қазақстан облысының Риддер қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспары (бұдан әрі – Кешенді жоспар) бекітілсін.
2. Орталық атқарушы органдар мен Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі Кешенді жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін және жылдың қорытындысы бойынша 25 қаңтардан кешіктірмей, Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне олардың іске асырылу барысы туралы ақпарат беріп тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі жылдың қорытындысы бойынша 15 ақпаннан кешіктірмей, Қазақстан Республикасының Үкіметіне Кешенді жоспардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 805 қаулысымен
бекітілген
Шығыс Қазақстан облысының Риддер қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспары
Риддер қаласы (бұдан әрі – қала) 1786 жылы құрылған, қаланың әкімшілік аумағы – 3,39 мың шаршы километр. Қала орман, су және энергетикалық ресурстары, полиметалл кендерінің едәуір қоры бар Шығыс Қазақстан облысының өнеркәсіптік дамыған өңірлердің бірі болып табылады. Қалалық әкімшілік 1 қаланы, 1 кентті, 9 ауылдық елді мекенді қамтиды.
Қаланы дамытудың негізгі бағыты түсті металлдарды одан әрі қайта өңдеу және өндіру арқылы полиметалл кендерін өндіру болып табылады. Өнеркәсіп құрылымында тау-кен және металлургия салалары ең үлкен үлес салмақты құрайды, олардың үлесі 80,2 %-ға тең.
Өңірдің қала құраушы кәсіпорны "Қазмырыш" ЖШС мен оның құрылымдық бөлімшелері болып табылады.
Соңғы бес жылда ауыл шаруашылығы өнімінің көлемі қолданыстағы бағада 2 есе өсті, бөлшек тауар айналымы 50,3 %-ға, 2018 жылғы деңгейге қарағанда негізгі капиталға инвестициялар 2022 жылғы қаңтар-желтоқсан бойынша – 2,8 есе, бюджет көлемі 2 есе өсті. Өнеркәсіп өндірісінің қарқыны 2018 жылғы деңгейге қарағанда 2022 жылғы қаңтар-желтоқсан бойынша 96,9 %-ды құрады, 3,1 %-ға төмендеу байқалады.
2022 жылдың қорытындысы бойынша қаланың халық саны 52,1 мың адамды құрады, 2021 жылға қарағанда 600 адамға немесе 1,1 %-ға (52,7 мың адам) кеміді, ол 256 адамның көші-қоны бойынша теріс сальдоның және халықтың 344 адамға табиғи кемуі нәтижесінде болып отыр. Жұмыс күшінің саны қала халқының 55,9 %-ын немесе
29,1 мың адамды құрады, оның 25,7 %-ы қала құраушы кәсіпорында жұмыс істейді.

В городе зарегистрировано 3440 субъектов малого и среднего предпринимательства (далее – МСП), в том числе действующих – 3232 единицы, с ростом на 18,6 % к уровню 2021 года (2724 единицы). Доля действующих субъектов МСП, которые осуществляют деятельность в различных сферах, – 94 % от количества зарегистрированных. Основными сферами деятельности МСП выступают торговля, промышленность, транспортные услуги и так далее.
В городе функционирует 16 общеобразовательных школ, 3 организации дополнительного образования (музыкальная школа, художественная школа, Дом школьников), 17 дошкольных учреждений, в том числе 4 частные дошкольные организации, 2 колледжа. Охват детей дошкольным воспитанием и обучением в возрасте от 3-6 лет – 100 %, от 2-6 лет – 95,6 %. Дефицит в дошкольных учреждениях отсутствует.
Медицинскую помощь населению оказывает КГП на ПХВ "Риддерская городская больница", в которую входят поликлиника и стационар, 14 амбулаторно-поликлинических организаций. Наблюдается снижение показателя смертности от болезней системы кровообращения на 35,3 %, от злокачественных новообразований – на 18,7 %.
17,8 тысячи человек или 32,2 % городского населения систематически занимаются физической культурой и спортом. Количество спортивных объектов составляет 67 единиц, уровень обеспеченности населения спортивной инфраструктурой – 31,8 %.
В городе функционирует 12 объектов культуры, в том числе 6 библиотек и 4 клуба.
Главной целью Комплексного плана является создание благоприятных условий для развития базовых отраслей экономики, социальной сферы, повышения инвестиционной привлекательности, что в целом способствует улучшению качества жизни населения.
Для достижения поставленной цели предусматривается решение следующих стратегических задач:

Қалада 3440 шағын және орта кәсіпкерлік (бұдан әрі – ШОК) субъектісі тіркелген, оның ішінде жұмыс істеп тұрғандары – 3232 бірлік, 2021 жылғы деңгейге қарағанда 18,6 %-ға (2724 бірлік) өскен. Жұмыс істеп тұрған ШОК субъектілерінің үлесі – тіркелгендер санынан 94 %, олар әртүрлі салаларда қызметін жүзеге асырады. ШОК қызметінің негізгі саласы – сауда, өнеркәсіп, көлік қызметтері және тағы басқалар.
Қалада 16 жалпы білім беретін мектеп, 3 қосымша білім беру ұйымы (музыка мектебі, көркемсурет мектебі, Оқушылар үйі), 17 мектепке дейінгі мекеме, оның ішінде 4 жеке меншік мектепке дейінгі ұйым, 2 колледж жұмыс істейді. 3-6 жастағы балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамту –– 100 %, 2-6 жастағы балаларды – 95,6 %. Мектепке дейінгі мекемелерге тапшылық жоқ.
Халыққа медициналық көмекті құрамына емхана мен стационар, 14 амбулаториялық-емханалық ұйым кіретін "Риддер қалалық ауруханасы" ШЖҚ КМК көрсетеді. Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітім көрсеткішінің 35,3 %-ға, қатерлі ісіктерден – 18,7 %-ға төмендеуі байқалады.
17,8 мың адам немесе қала халқының 32,2 %-ы дене шынықтырумен және спортпен жүйелі түрде айналысады. Спорт объектілерінің саны 67 бірлікті құрайды, халықтың спорттық инфрақұрылыммен қамтамасыз етілу деңгейі – 31,8 %.
Қалада 12 мәдениет объектісі, оның ішінде 6 кітапхана және 4 клуб жұмыс істейді.
Кешенді жоспардың басты мақсаты экономиканың базалық салаларын, әлеуметтік саланы дамыту, инвестициялық тартымдылықты арттыру үшін қолайлы жағдай жасау болып табылады, бұл жалпы халықтың өмір сүру сапасын жақсартуға ықпал етеді.
Қойылған мақсатқа қол жеткізу үшін мына стратегиялық міндеттерді шешу көзделеді:

1. Повышение промышленного потенциала за счет реализации новых инвестиционных проектов.
2. Развитие МСП.
3. Увеличение посевных площадей (недостаток сельскохозяйственных площадей, удобных для ведения сельскохозяйственного производства).
4. Обеспечение занятости, ремонт и укрепление материально-технической базы объектов социальной защиты населения. В городе уровень безработицы за 2022 год составил 4,2 %, количество безработных – 1220 человек.

1. Жаңа инвестициялық жобаларды іске асыру есебінен өнеркәсіптік әлеуетті арттыру.
2. ШОК-ты дамыту.
3. Егіс алқаптарын ұлғайту (ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізуге ыңғайлы ауыл шаруашылығы алқаптарының жетіспеуі).
4. Жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету, халықты әлеуметтік қорғау объектілерін жөндеу және олардың материалдық-техникалық базасын нығайту. 2022 жылы қаладағы жұмыссыздық деңгейі 4,2 %-ды құрады, жұмыссыздар саны – 1220 адам.

5. Строительство, ремонт и укрепление материально-технической базы объектов образования, что позволит обеспечить качество и доступность образовательных услуг.
6. Укрепление материально-технической базы объектов здравоохранения. Низкое качество медицинских услуг (очереди, отсутствие технологичного оборудования для качественного диагностирования и лечения пациентов (аппаратов компьютерной томографии, магнитно-резонансной томографии и прочие). Существует необходимость строительства больничного комплекса.

5. Білім беру объектілерін салу, жөндеу және олардың материалдық-техникалық базасын нығайту, бұл білім беру қызметтерінің сапасы мен қолжетімділігін қамтамасыз етуге мүмкіндік береді.
6. Денсаулық сақтау объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайту. Медициналық көрсетілетін қызметтердің төмен сапасы (кезектер, пациенттерге сапалы диагностика жасау және оларды емдеу үшін технологиялық жабдықтың болмауы (компьютерлік томография, магнитті-резонанстық томография аппараттары және тағы басқалар). Аурухана кешенін салу қажеттілігі бар.

7. Наблюдается высокий износ инженерных сетей. Протяженность сетей водоснабжения – 209,2 километра, износ сетей водоснабжения –75 %, протяженность сетей канализации – 104 километра, износ канализационных сетей – 80,3 %. Протяженность сетей теплоснабжения – 141,6 километра, износ сетей теплоснабжения – 75 %. Также требуется подведение сетей электроснабжения для туристических объектов.
8. Развитие дорожной инфраструктуры и благоустройство территорий. Доля дорог местного значения в хорошем и удовлетворительном состоянии за 2022 год составила 96,7 %. Необходимо строительство дороги от села Тарханка с выходом на дорогу "Усть-Каменогорск – Риддер", что позволит сократить расстояние от города Риддера до областного центра на 43 километра (со 105 километров до 62 километров).

7. Инженерлік желілердің жоғары деңгейде тозуы байқалады. Сумен жабдықтау желілерінің ұзындығы – 209,2 километр, сумен жабдықтау желілерінің тозуы – 75 %, кәріз желілерінің ұзындығы – 104 километр, кәріз желілерінің тозуы – 80,3 %. Жылумен жабдықтау желілерінің ұзындығы – 141,6 километр, жылумен жабдықтау желілерінің тозуы – 75 %. Сондай-ақ туристік объектілер үшін электрмен жабдықтау желілерін жүргізу талап етіледі.
8. Жол инфрақұрылымын дамыту және аумақтарды абаттандыру. Жақсы және қанағаттанарлық жағдайдағы жергілікті маңызы бар жолдардың үлесі 2022 жыл бойынша 96,7 %-ды құрады. Тарханка ауылынан "Өскемен – Риддер" жолына шығатын жол салу қажет, бұл Риддер қаласынан облыс орталығына дейінгі қашықтықты 43 километрге (105 километрден 62 километрге дейін) қысқартуға мүмкіндік береді.

9. Строительство жилья. Количество нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда составляет 1565 человек, в том числе сироты – 537, многодетные семьи – 58, социально уязвимые слои населения – 544.
10. Для противопожарной защиты людей и имущества необходимо строительство комплекса пожарного депо, требуется внедрение городского пульта управления системой оповещения, сиренно-речевых устройств, системы перехвата телерадиовещания.
№ п/п
Наименование
Форма завершения
Срок исполнения
Ответственные исполнители
Объемы финансирования, млн тенге*
Источники финансирования
1
2
3
4
5
6
7
Ожидаемые результаты:
1
Увеличение объема промышленного производства до 275 миллиардов тенге (за январь-декабрь 2022 года – 193,6 миллиарда тенге), в том числе в обрабатывающей промышленности до 260 миллиардов тенге (за январь-декабрь 2022 года – 183,9 миллиарда тенге).
2
Увеличение численности занятых в МСП до 11,3 тысячи человек (2021 год – 10,5 тысячи человек), рост объема производства МСП до 100,3 миллиарда тенге (за январь-декабрь 2022 года – 87,6 миллиарда тенге).
3
Увеличение общего потока туристов в регион до 35 тысячи человек (2022 год – 33,3 тысячи человек).
4
Увеличение посевных площадей на 111,5 гектара, объема валового выпуска продукции сельского хозяйства до 21 миллиарда тенге (2022 год – 13,1 миллиарда тенге).
5
Создание комфортных условий для получения образовательных услуг для 600 учащихся.
6
Улучшение качества и доступности медицинской помощи населению города, обеспечение жителей города дорогостоящими исследованиями (компьютерная томография – 840 исследований в год) без выезда в областной центр, снижение смертности от болезней системы кровообращений до 336 на 100 тысяч человек (2022 год – 387,7 на 100 тысяч человек), снижение смертности от онкологических заболеваний до 120 на 100 тысяч человек (2022 год – 147,7 на 100 тысяч человек).
7

9. Тұрғын үй салу. Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаждар саны 1565 адамды құрайды, оның ішінде жетімдер – 537, көпбалалы отбасылар – 58, халықтың әлеуметтік осал топтары – 544.
10. Адамдар мен мүлікті өрттен қорғау үшін өрт сөндіру депосы кешенін салу қажет, құлақтандыру жүйесін қалалық басқару пультін, сирена-сөйлеу құрылғыларын, телерадио хабарларын таратуды ұстап қалу жүйесін енгізу талап етіледі.
Р/с №
Атауы
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
Жауапты орындаушылар
Қаржыландыру көлемі, млн теңге*
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
7
Күтілетін нәтижелер:
1
Өнеркәсіп өндірісінің көлемін 275 миллиард теңгеге дейін (2022 жылғы қаңтар-желтоқсан бойынша – 193,6 миллиард теңге), оның ішінде өңдеу өнеркәсібінде 260 миллиард теңгеге дейін (2022 жылғы қаңтар-желтоқсан бойынша – 183,9 миллиард теңге) ұлғайту.
2
ШОК-та жұмыспен қамтылғандар санын 11,3 мың адамға дейін ұлғайту (2021 жылы – 10,5 мың адам), ШОК өндірісі көлемінің 100,3 миллиард теңгеге дейін өсуі (2022 жылғы қаңтар-желтоқсан бойынша – 87,6 миллиард теңге).
3
Өңірге келетін туристердің жалпы ағынын 35 мың адамға дейін ұлғайту (2022 жылы – 33,3 мың адам).
4
Егіс алқаптарын – 111,5 гектарға, ауыл шаруашылығы өнімінің жалпы шығарылымын көлемін 21 миллиард теңгеге дейін ұлғайту (2022 жылы – 13,1 миллиард теңге).
5
600 білім алушының білім беру қызметтерін алуына қолайлы жағдай жасау.
6
Қала халқына медициналық көмектің сапасы мен қолжетімділігін жақсарту, қала тұрғындарын қымбат тұратын зерттеулермен (компьютерлік томография – жылына 840 зерттеу), облыс орталығына бармай-ақ қамтамасыз ету, қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімді 100 мың адамға шаққанда 336-ға дейін төмендету (2022 жылы – 100 мың адамға шаққанда 387,7), онкологиялық аурулардан болатын өлімі-жітімді 100 мың адамға шаққанда 120-ға дейін төмендету (2022 жылы – 100 мың адамға 147,7).
7

Увеличение охвата занимающихся физической культурой и спортом до 19,7 тысячи человек (2022 год – 17,8 тысячи человек).
8
Снижение износа сетей теплоснабжения до 69 % (2022 год – 75 %), водоснабжения – до 70 % (2022 год – 75 %), водоотведения – до 70 % (2022 год – 80,3 %).
9
Увеличение обеспеченности населения центральным водоснабжением в сельских населенных пунктах до 100 % (2022 год – 93 %), обеспечение нового жилого района "Ботаника" сетями водоснабжения (15 километров), канализации (5,96 километра) и электроснабжения (12,3 километра).
10

Дене шынықтырумен және спортпен шұғылданушыларды қамтуды 19,7 мың адамға дейін ұлғайту (2022 жылы – 17,8 мың адам).
8
Жылумен жабдықтау желілерінің тозуын 69 %-ға дейін (2022 жылы – 75 %), сумен жабдықтау – 70 %-ға дейін (2022 жылы – 75 %), су бұру – 70 %-ға дейін (2022 жылы – 80,3 %) төмендету.
9
Ауылдық елді мекендерде халықтың орталық сумен жабдықтаумен қамтамасыз етілуін 100 %-ға дейін ұлғайту (2022 жылы – 93 %), "Ботаника" жаңа тұрғын ауданын сумен жабдықтау (15 километр), кәріз (5,96 километр) және электрмен жабдықтау (12,3 километр) желілерімен қамтамасыз ету.
10

Увеличение доли дорог, находящихся в хорошем и удовлетворительном состоянии, до 100 % (2022 год – 96,7 %).
11
Обеспечение жильем 80 семей (в том числе 20 малообеспеченных и многодетных семей).
12
Обеспечение зоны обслуживания до 100 % (2022 год – 66,7 %), сокращение времени оперативного реагирования, необходимого на спасение людей, материальных ценностей и ликвидацию пожаров, до 10 минут (2022 год – 40 минут). Обеспечение 100 % охвата оповещения населения, проживающего в городе, в случае угрозы и возникновения чрезвычайной ситуации.
13
Создание 6320 рабочих мест.

Жақсы және қанағаттанарлық жағдайдағы жолдардың үлесін 100 %-ға дейін ұлғайту (2022 жылы – 96,7 %).
11
80 отбасыны тұрғын үймен қамтамасыз ету (оның ішінде аз қамтылған және көп балалы 20 отбасы).
12
Қызмет көрсету аймағын 100 %-ға дейін қамтамасыз ету (2022 жылы – 66,7 %), адамдарды, материалдық құндылықтарды құтқаруға және өрттерді жоюға қажетті жедел ден қою уақытын 10 минутқа дейін қысқарту (2022 жылы – 40 минут). Төтенше жағдай қаупі төнген және туындаған жағдайда қалада тұратын халықты құлақтандырумен 100 % қамтуды қамтамасыз ету.
13
6320 жұмыс орнын құру.

1. Реальный сектор экономики
1.1. Промышленность и инвестиции
1
Строительство цеха атмосферного выщелачивания с применением технологии "Гидрополимет" на Риддерском металлургическом комплексе
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2023 года
акимат Восточно-Казахстанской области
стоимость проекта и прогноз на 2023 – 2025 годы будут определены по результатам концептуальной проработки вариантов проекта
ДИ
IV квартал
2024 года
IV квартал
2025 года
2
Запуск транспортной системы Rail-Veyor в Долинно-Обручевском руднике для увеличения производительности от 300 до 921,4 тысячи тонн руды в год (1-очередь)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2023 года
акимат Восточно-Казахстанской области

1. Экономиканың нақты секторы
1.1. Өнеркәсіп және инвестициялар
1
Риддер металлургиялық кешенінде "Гидрополимет" технологиясын қолдана отырып, атмосфералық қоспадан арылту цехын салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2023 жылғы IV тоқсан
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
жобаның құны және 2023 – 2025 жылдарға арналған болжам жоба нұсқаларын тұжырымдамалық пысықтау нәтижелері бойынша айқындалады
БК
2024 жылғы IV тоқсан
2025 жылғы IV тоқсан
2
Өнімділігін жылына 300 мың тоннадан 921,4 мың тоннаға дейін (1-кезек) ұлғайту үшін Долинный-Обручевск кенішінде Rail-Veyor көлік жүйесін іске қосу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2023 жылғы IV тоқсан
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі

Открытие торгового дома по улице Гоголя 45а с торговой площадью до 500 квадратных метров
акт ввода в эксплуатацию
IV квартал
2023 года
акимат Восточно-Казахстанской области
20
ДИ
8
Строительство мараловодческого лечебно-охотничьего хозяйства (мощностью до 400 голов)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2023 года
акимат Восточно-Казахстанской области
10
ДИ
IV квартал
2024 года
290
9
Организация деятельности платной рыбалки (обслуживание до 2000 человек в год)
акт ввода в эксплуатацию
IV квартал
2023 года
акимат Восточно-Казахстанской области
12
ДИ
IV квартал
2024 года
3
10
Строительство SPA-центра с форелевым хозяйством (вместимостью до 30 койко-мест)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2024 года
акимат Восточно-Казахстанской области
100
ДИ
IV квартал
2025 года
100
IV квартал
2026 года
100
11
Проработка вопроса реализации проекта "Горнолыжный курорт "Анатау" (корректировка генерального плана с учетом вывода необходимого горного пятна, вывод земельных участков из состава государственного лесного фонда, план детальной планировки и разработка генерального плана и проекта застройки)
информация в МПС
IV квартал
2023 – 2026 годов
акимат Восточно-Казахстанской области
не требуется
1.3. Земельные отношения
12
Выявление неиспользуемых земель сельскохозяйственного назначения и возврат их в государственную собственность для дальнейшего вовлечения в оборот
информация в МСХ
IV квартал
2023 – 2027 годов
акимат Восточно-Казахстанской области
не требуется
13
Проведение конкурсов по предоставлению земельных участков сельскохозяйственного назначения для привлечения потенциальных инвесторов
постановление акимата
IV квартал
2023 года
акимат Восточно-Казахстанской области
0,6
МБ
IV квартал 2024 года
0,7
IV квартал
2025 года
0,7
IV квартал
2026 года
0,8
IV квартал
2027 года
0,8

Гоголь көшесі, 45а-үйде сауда алаңы 500 шаршы метрге дейін сауда үйін ашу
пайдалануға беру актісі
2023 жылғы IV тоқсан
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
20
БК
8
Марал өсіру емдеу-аңшылық шаруашылығын салу (қуаты
400 басқа дейін)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2023 жылғы IV тоқсан
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
10
БК
2024 жылғы IV тоқсан
290
9
Ақылы балық аулау қызметін ұйымдастыру (жылына 2000 адамға дейін қызмет көрсету)
пайдалануға беру актісі
2023 жылғы IV тоқсан
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
12
БК
2024 жылғы IV тоқсан
3
10
Бақтақ шаруашылығы бар SPA-орталық салу (сыйымдылығы
30 төсек-орынға дейін)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2024 жылғы IV тоқсан
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
100
БК
2025 жылғы IV тоқсан
100
2026 жылғы IV тоқсан
100
11
"Анатау" тау шаңғысы курорты" жобасын іске асыру мәселесін пысықтау (қажетті тау дақтарын шығаруды ескере отырып, бас жоспарды түзету, жер учаскелерін мемлекеттік орман қоры құрамынан шығару, егжей-тегжейлі жоспарлау жоспары және бас жоспар мен құрылыс салу жобасын әзірлеу)
ӨҚМ-ге ақпарат
2023 – 2026 жылдардағы IV тоқсан
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
талап етілмейді
1.3. Жер қатынастары
12
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы пайдаланылмайтын жерлерді анықтау және оларды одан әрі айналымға тарту үшін мемлекеттік меншікке қайтару
АШМ-ге
ақпарат
2023 – 2027 жылдардағы IV тоқсан
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
талап етілмейді
13
Әлеуетті инвесторларды тарту үшін ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін беру бойынша конкурстар өткізу
әкімдіктің
қаулысы
2023 жылғы IV тоқсан
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
0,6
ЖБ
2024 жылғы IV тоқсан
0,7
2025 жылғы IV тоқсан
0,7
2026 жылғы IV тоқсан
0,8
2027 жылғы IV тоқсан
0,8

2. Социальная сфера
2.1. Занятость и социальное обеспечение
14
Содействие и развитие предпринимательства в сфере занятости населения (создание социальных рабочих мест, молодежная практика, общественные работы, обучение безработных граждан, проекты "Первое рабочее место" и "Серебряный возраст", с охватом трудоустроенных не менее 394 человек ежегодно)
информация в МНЭ
IV квартал
2023 года
акимат Восточно-Казахстанской области

2. Әлеуметтік сала
2.1. Жұмыспен қамту және әлеуметтік қамсыздандыру
14
Халықты жұмыспен қамту саласында кәсіпкерлікке жәрдемдесу және оны дамыту (жыл сайын кемінде 394 жұмысқа орналасқан адамды қамти отырып, әлеуметтік жұмыс орындарын құру, жастар практикасы, қоғамдық жұмыстар, жұмыссыз азаматтарды оқыту, "Алғашқы жұмыс орны" және "Күміс жас" жобалары)
ҰЭМ-ге ақпарат
2023 жылғы IV тоқсан
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі

Внесение предложения по финансированию проекта "Строительство многопрофильного больничного комплекса со стационаром на 140 коек и поликлиники на 500 посещений в смену"
внесение предложения в МЗ
IV квартал 2023 года
акимат Восточно-Казахстанской области,
МЗ
не требуется
21
Укрепление материально-технической базы учреждений здравоохранения (приобретение электрокардиографов, пульсоксиметров, спирографов, аппарата для искусственной вентиляции легких, редуктора-ингалятора для врачебных амбулаторий 7 и 4-го районов, отделения неотложной медицинской помощи при поликлинике, фельдшерско-акушерского пункта в селе Пригородное, медицинских пунктов в селах Поперечное и Бутаково)
акт приема-передачи
IV квартал 2023 года –
3 единицы
акимат Восточно-Казахстанской области
9
МБ
IV квартал 2024 года –
2 единицы
6,8
IV квартал 2025 года –
6 единиц
8,4
IV квартал 2026 года –
3 единицы
3,6
IV квартал 2027 года –
1 единица
0,8
2.4. Культура и спорт
22
Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса на 100 посещений в смену
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2025 года
акимат Восточно-Казахстанской области
350
МБ
IV квартал
2026 года
350
МБ
3. Инфраструктурное развитие
3.1. Водоснабжение, водоотведение, электроснабжение, теплоснабжение
23

"140 төсектік стационары көпбейінді аурухана кешенін және ауысымына 500 келушіге емханасы салу" жобасын қаржыландыру бойынша ұсыныс енгізу
ДСМ-ге ұсыныс енгізу
2023 жылғы IV тоқсан
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі,
ДСМ
талап етілмейді
21
Денсаулық сақтау мекемелерінің материалдық-техникалық базасын нығайту (7 және 4-аудандардың дәрігерлік амбулаториялары, емхана жанындағы шұғыл медициналық көмек бөлімшесі, Пригородное ауылының фельдшерлік-акушерлік пункті, Поперечное және Бутаково ауылдарының медициналық пункттері үшін электрокардиографтар, пульсоксиметрлер, спирографтар, өкпені жасанды желдетуге арналған аппарат, редуктор-ингалятор сатып алу)
қабылдау–тапсыру актісі
2023 жылғы IV тоқсан –
3 бірлік
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
9
ЖБ
2024 жылғы IV тоқсан –
2 бірлік
6,8
2025 жылғы IV тоқсан –
6 бірлік
8,4
2026 жылғы IV тоқсан –
3 бірлік
3,6
2027 жылғы IV тоқсан – 1 бірлік
0,8
2.4. Мәдениет және спорт
22
Ауысымына 100 келушіге арналған дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
350
ЖБ
2026 жылғы IV тоқсан
350
ЖБ
3. Инфрақұрылымды дамыту
3.1. Сумен жабдықтау, су бұру, электрмен жабдықтау, жылумен жабдықтау
23
"Риддер ЖЭО" АҚ-тан құрылыс жүргізіліп жатқан перспективалы аудандарға дейін жерүсті құбыржолын салу (ұзындығы

1000,0
22683,1
Итого
14028,9
8467,3
7059,8
4094,5
1732,4
35382,9
расшифровка аббревиатур:
АО – акционерное общество
ДИ – другие источники
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
ТОО – товарищество с ограниченной ответственностью
МБ – местный бюджет
ИП – индивидуальный предприниматель
МТ – Министерство транспорта Республики Казахстан
КГП – коммунальное государственное предприятие
КГУ – коммунальное государственное учреждение
МП – Министерство просвещения Республики Казахстан
МПС – Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
РБ – республиканский бюджет
РГКП – республиканское государственное коммунальное предприятие
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МФО – международная финансовая организация
ВКО – Восточно-Казахстанская область
КГП на ПХВ – коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения.
_____________________________

1000,0
22683,1
Жиыны
14028,9
8467,3
7059,8
4094,5
1732,4
35382,9
аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚ – акционерлік қоғам
БК – басқа көздер
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
ЖШС – жауапкершілігі шектеулі серіктестік
ЖБ – жергілікті бюджет
ЖК – жеке кәсіпкер
КМ – Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
КМК – коммуналдық мемлекеттік кәсіпорын
КММ – коммуналдық мемлекеттік мекеме
ОАМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
ӨҚМ – Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
РБ – республикалық бюджет
РМКК – республикалық мемлекеттік коммуналдық кәсіпорын
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ХҚҰ – халықаралық қаржы ұйымы
ШЖҚ КМК – шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорын.