Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития города Жанатаса Жамбылской области на 2023 – 2027 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2023 года № 781. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2026 года № 180.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.03.2026№ 180.
В целях улучшения социально-экономического развития города Жанатаса Жамбылской области Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Комплексный план социально-экономического развития города Жанатаса Жамбылской области на 2023 – 2027 годы (далее – Комплексный план).
2. Центральным исполнительным органам и акимату Жамбылской области обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Комплексным планом, и по итогам года, не позднее 25 января, представлять информацию о ходе их реализации в Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан по итогам года, не позднее 15 февраля, представлять в Правительство Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации Комплексного плана.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от " " 2023 года №
Комплексный план
социально-экономического развития города Жанатаса Жамбылской области на 2023 – 2027 годы
Город Жанатас – административно-промышленный центр Сарысуского района Жамбылской области, расположен в 180 километрах на юго-востоке от областного центра – города Тараза, образован в 1969 году с началом освоения Каратауского бассейна фосфоритных руд. Население города Жанатаса (далее – город) на 1 января 2023 года составило 25591 человек.
Основная минерально-сырьевая база города представлена крупным месторождением фосфоритных руд, где сосредоточено свыше 60 % балансовых запасов фосфоритов республики. На территории Каратауского бассейна фосфоритных руд разрабатывается 5 месторождений (Джанытас, Коксу, Герес, Гиммельфарбское, Кок-Джон), из которых 3 (Джанытас, Кок-Джон, Коксу) разрабатывается открытым способом, 1 (Герес) будет открытым способом, 1 (Гиммельфарбское) – подземным (шахта), по 3-м производятся разведывательные работы (Акджар, Учбас, Ильгерибас).
Сарысуский район располагает двумя разведанными месторождениями поваренной соли: Майдагенколь и Тузколь.
В настоящее время действует два промышленных предприятия: филиал ТОО "Казфосфат" ГПК "Каратау" и ТОО "ЕвроХим".

Жамбыл облысының Жаңатас қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 12 қыркүйектегі № 781 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 18 наурыздағы № 180 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.03.2026 № 180 қаулысымен.
Жамбыл облысының Жаңатас қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытуды жақсарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Жамбыл облысының Жаңатас қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспары (бұдан әрі – Кешенді жоспар) бекітілсін.
2. Орталық атқарушы органдар мен Жамбыл облысының әкімдігі Кешенді жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін және жылдың қорытындысы бойынша 25 қаңтардан кешіктірмей, Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне олардың іске асырылу барысы туралы ақпарат беріп тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі жылдың қорытындысы бойынша 15 ақпаннан кешіктірмей, Қазақстан Республикасының Үкіметіне Кешенді жоспардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 12 қыркүйектегі
№ 781 қаулысымен
бекітілген
Жамбыл облысының Жаңатас қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспары
Жаңатас қаласы – Жамбыл облысы Сарысу ауданының әкімшілік-өнеркәсіптік орталығы, облыс орталығы – Тараз қаласынан оңтүстік-шығыс бағытында 180 километр қашықтықта орналасқан, 1969 жылы Қаратау фосфорит кендері бассейні игеріле басталғанда құрылған. 2023 жылғы 1 қаңтарға Жаңатас қаласының (бұдан әрі – қала) халық саны 25591 адамды құрады.
Қаланың негізгі минералдық-шикізат базасы фосфорит кенінің ірі кен орнымен ұсынылған, осы жерде республика фосфориттерінің 60 %-дан астам теңгерімді қоры шоғырланған. Қаратау фосфорит кендері бассейінің аумағында 5 кен орны игерілуде (Жаңатас, Көксу, Герес, Гиммельфарбское, Көк жоң), оның ішінде 3-еуі (Жаңатас, Көк жоң, Көксу) ашық тәсілмен өндіріледі, 1-еуі (Герес) ашық тәсілмен болатын болса, 1-еуі (Гиммельфарбское) жерасты (шахта) тәсілімен, 3-еуі бойынша (Ақжар, Үшбас, Ілгерібас) барлау жұмыстары жүргізілуде.
Сарысу ауданында барланған ас тұзының екі кен орны бар: Майдагенкөл және Тұзкөл.
Қазіргі уақытта екі өнеркәсіптік кәсіпорын жұмыс істейді: "Қазфосфат" ЖШС филиалы "Қаратау" ТӨК және "ЕвроХим" ЖШС.

Градообразующим предприятием города является ГПК "Каратау" (филиал ТОО "Казфосфат"), который производит 35 % промышленной продукции, в котором работают 12,3 % (1498 рабочих) экономически активного населения Сарысуского района.
Деятельность ТОО "ЕвроХим" направлена на строительство и эксплуатацию химического комплекса с полным производственным циклом от добычи местного фосфатного сырья до выпуска готовой экспортоориентированной продукции с высокой добавленной стоимостью высокоэффективных минеральных удобрений. Всего создано 1550 рабочих мест.
В городе имеется 5 образовательных школ, 8 дошкольных учреждений, 4 организации дополнительного образования и 1 организация технического и профессионального образования, 2 медицинских организаций, центр реабилитации и адаптации детей-инвалидов на 25 мест, 8 аптек, 4 библиотеки, 1 культурно-досуговый, 1 физкультурно-оздоровительный комплексы.
Рабочая сила города составляет 10172 человека, из них занятое население – 9778 человек, безработные – 394 человека. Общий уровень безработицы составил 3,9 % (2022 год).
В городе за 2022 год по сравнению с 2021 годом естественный прирост населения уменьшился с 23,7 до 20,6, показатель рождаемости – с 33,3 до 26,8, показатель смертности – с 9,6 до 6,1, показатель младенческой смертности – с 12,1 до 2,7 в расчете на 1000 родившихся. В 2022 году материнская смертность не зарегистрирована.
Все тепловые сети города обслуживает КГП на ПХВ "Жанатас-Су Жылу". Общая протяженность теплотрассы составляет 44136 метров (в том числе магистральная теплосеть – 18322 метра, внутриквартальная система – 25814 метров).
Источником тепловой энергии является центральная котельная с установленной тепловой мощностью 144 ГКал/час (располагаемая мощность – 126 Гкал/час, используемая – 78 Гкал/час).
Проблемные вопросы:
в целях сокращения износа инженерно-коммуникационной инфраструктуры (тепловые сети – 30,1 %, водопроводные сети – 29,5 %, водоотведение – 10,8 %) реконструкция центральной котельной предприятия "Жанатас-Су Жылу" (перевод на природный газ), строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (водоснабжение, строительство гравийных дорог) в новых массивах, реконструкция канализационных сетей и очистных сооружений города;
проведение среднего ремонта дорог улиц города;
проведение работ по благоустройству, освещению улиц города;
высокая очередность на получение жилья (на 1 июня 2023 года – 1588 граждан);
реконструкция и модернизация жилых домов для улучшения жилищного вопроса;
установка камер видеонаблюдения на улицах и в общественных местах, обеспечение видеорегистраторами и планшетами, проведение капитального ремонта пожарного депо города, внедрение необходимых устройств оповещения, создание пунктов управления, убежищ для работы в военное время в целях обеспечения безопасности и правопорядка;
высадка деревьев и кустарников, установка мусоросортировочного комплекса на полигоне в городе.
Для долгосрочной диверсификации экономики и развития социально-экономической ситуации города необходима реализация следующих мер:
реализация начатых и новых инвестиционных проектов;
для обеспечения занятости населения – создание условий для обучения безработных в учебных организациях по заявкам работодателей, организация молодежной практики, обучение основам предпринимательства по проекту "Бастау Бизнес";
в сфере образования – проведение капитального ремонта и модернизация школ, реконструкция котельной;
принятие дополнительных комплексных мер по привлечению квалифицированных медицинских кадров и укреплению материально-технической базы медицинских организаций;
для развития спортивной инфраструктуры – установка стрит-воркаут площадок, капитальный ремонт стадиона "Фосфорит", строительство спортивно-тренировочных площадок.
№ п/п
Наименование
Форма завершения
Срок исполнения
Ответственные исполнители
Объем финансирования, млн тенге*
Источники финансирования
1
2
3
4
5
6
7
Ожидаемые результаты:

"Қаратау" ТӨК ("Қазфосфат" ЖШС филиалы) қала құраушы кәсіпорын болып табылады, ол өнеркәсіптік өнімнің 35 %-ын өндіреді, Сарысу ауданының экономикалық белсенді халқының 12,3 %-ы (1498 жұмысшы) жұмыс істейді.
"ЕвроХим" ЖШС қызметі жергілікті фосфат шикізатын өндіруден бастап қосылған құны жоғары экспортқа бағдарланған дайын өнім – тиімділігі жоғары минералды тыңайтқыштарды өндіруге дейінгі толық өндірістік циклы бар химиялық кешенді салуға және пайдалануға бағытталған. Барлығы 1550 жұмыс орны құрылды.
Қалада 5 жалпы білім беретін мектеп, 8 мектепке дейінгі мекеме, 4 қосымша және 1 техникалық және кәсіптік білім беру ұйымы, 2 медициналық ұйым, 25 орынға арналған мүгедек балаларды оңалту және бейімдеу орталығы, 8 дәріхана, 4 кітапхана, 1 мәдени-демалыс және 1 дене шынықтыру-сауықтыру кешені бар.
Қаланың жұмыс күші 10172 адамды құрайды, оның ішінде жұмыспен қамтылғандар – 9778 адам, жұмыссыздар – 394 адам. Жалпы жұмыссыздық деңгейі 3,9 %-ды құрады (2022 жыл).
Қалада 2021 жылмен салыстырғанда 2022 жылы халықтың табиғи өсімі 23,7-ден 20,6-ға, туу көрсеткіші – 33,3-тен 26,8-ге, өлімі-жітім көрсеткіші 9,6-дан 6,1-ге, 1000 туылғанға есептегенде нәресте өлімі-жітімі – 12,1-ден 2,7 төмендеген. 2022 жылы ана өлімі-жітімі тіркелген жоқ.
"Жаңатас-Су Жылу" ШЖҚ КМК қаланың барлық жылу желілеріне қызмет көрсетеді. Жылу трассасының жалпы ұзындығы 44136 метр (оның ішінде магистральдық жылу желісі – 18322 метр, орамішілік жүйе – 25814 метр).
Жылу энергиясының көзі – орталық қазандық, белгіленген жылу қуаты 144 Гкал/сағ (барлық қуаты 126 Гкал/сағ, пайдаланылатын қуаты – 78 Гкал/сағ).
Проблемалық мәселелер:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымның тозуын қысқарту мақсатында (жылу желілері – 30,1 %, су құбыры желілері – 29,5 %, су бұру – 10,8 %) "Жаңатас-Су Жылу" кәсіпорнының орталық қазандығын реконструкциялау (табиғи газға ауыстыру), қаланың жаңа алқаптарында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу (сумен жабдықтау, қиыршық тас жолдарын салу), кәріз желілері мен тазарту құрылыстарын реконструкциялау;
қала көшелерінің жолдарына орташа жөндеу жүргізу;
қала көшелерін абаттандыру, жарықтандыру жұмыстарын жүргізу;
тұрғын үй алуға жоғары кезектілік (2023 жылғы 1 маусымдағы жағдай бойынша – 1588 азамат);
тұрғын үй мәселесін жақсарту үшін тұрғын үйлерді реконструкциялау және жаңғырту;
қауіпсіздік пен құқықтық тәртіпті қамтамасыз ету мақсатында көшелерде және қоғамдық орындарда бейнебақылау камераларын орнату, бейнетіркегіштермен және планшеттермен қамтамасыз ету, қаланың өрт сөндіру депосына күрделі жөндеу жүргізу, қажетті құлақтандыру құрылғыларын енгізу, басқару пункттерін, соғыс уақытында жұмыс істеу үшін паналайтын жерлерді құру;
ағаштар мен бұталар отырғызу, қаланың полигонында қоқыс сұрыптау кешенін орнату.
Қаланың экономикасын ұзақ мерзімді әртараптандыру және әлеуметтік-экономикалық жағдайын дамыту үшін мынадай шараларды іске асыру қажет:
басталған және жаңа инвестициялық жобаларды іске асыру;
халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін – жұмыс берушілердің өтінімдері бойынша оқыту ұйымдарында жұмыссыздарды оқыту үшін жағдай жасау, жастар практикасын ұйымдастыру, "Бастау Бизнес" жобасы аясында кәсіпкерлік негіздеріне оқыту;
білім беру саласында – мектептерге күрделі жөндеу жүргізу және жаңғырту, қазандықты реконструкциялау;
білікті медициналық кадрларды тарту және медициналық ұйымдардың материалдық-техникалық базасын нығайту бойынша қосымша кешенді шаралар қабылдау;
спорт инфрақұрылымын дамыту үшін – стрит-воркаут алаңдарын орнату, "Фосфорит" стадионын күрделі жөндеу, спорттық-жаттығу алаңдарын салу.
Р/c
Атауы
Аяқталу
нысаны
Орындау
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
Қаржы-ландыру
көлемі,
млн теңге*
Қаржыландыру
көздері
1
2
3
4
5
6
7
Күтілетін нәтижелер:
1.

Обеспечение роста объема промышленного производства до 200 миллиардов тенге (в 2022 году – 76,4 миллиарда тенге).
2.
Увеличение инвестиций в основной капитал до 641,3 миллиарда тенге (за январь-декабрь 2022 года
– 30,7 миллиарда тенге (данные по Сарысусскому району).
Доведение действующих субъектов предпринимательства до 3 тысяч, а также занятых в них до 5 тысяч человек (за январь-декабрь 2022 года количество действующих субъектов МСБ – 2,1 тысячи единиц, занятых в них
– 2,9 тысячи человек).
4.
Доведение роста объема сельскохозяйственной продукции на 10 % (за январь-декабрь 2022 года объем выпуска продукции сельского хозяйства составил 29,4 миллиарда тенге (данные по Сарысусскому району).
5.

Өнеркәсіптік өндіріс көлемінің 200 миллиард теңгеге дейін өсуін қамтамасыз ету (2022 жылы – 76,4 миллиард теңге).
2.
Негізгі капиталға инвестициялар көлемін 641,3 миллиард теңгеге дейін арттыру (2022 жылғы қаңтар-желтоқсан бойынша инвестициялар көлемі – 30,7 миллиард теңге (Сарысу ауданы бойынша деректер).
3.
Жұмыс істеп тұрған кәсіпкерлік субъектілері санын 3 мың адамға, онда жұмыс істейтіндер санын 5 мың адамға дейін жеткізу (2022 жылғы қаңтар-желтоқсан бойынша жұмыс істеп тұрған ШОБ субъектілерінің саны – 2,1 мың бірлік, онда жұмыспен қамтылғандар – 2,9 мың адам).
4.
Ауыл шаруашылығы өнімі көлемінің 10 %-ға өсуіне қол жеткізу (2022 жылғы қаңтар-желтоқсан бойынша ауыл шаруашылығы өнімі өндірісінің көлемі 29,4 миллиард теңгені құрады (Сарысу ауданы бойынша деректер).
5.

Создание около 1167 рабочих мест до 2027 года.
6.
Проведение капитального ремонта 3 школ, реконструкция и перевод 2 школьных котельных на газ.
Привлечение 7 квалифицированных медицинских кадров путем предоставления жилья и укрепления материально-технической базы медицинских организаций на 256,7 миллиона тенге из местного бюджета.
Доведение доли населения, занимающегося физической культурой и спортом, до 45 % (за январь-декабрь
2022 года – 38,5 %).
Подведение инженерно-коммуникационной инфраструктуры к 161 земельным участкам новых массивов.
Доведение доли дорог в хорошем и удовлетворительном состоянии до 90 % (за январь-декабрь 2022 года – 62,6 %).
Проведение работ по благоустройству города и доведение освещения улиц города до 95% (за январь-декабрь
2022 года – 75 %).
Снижение количества очередников на получение жилья на 6 % путем проведения реконструкции пустующего многоэтажного жилого дома и приобретения 2-х индивидуальных жилых домов (на 1 июня 2023 года
– 1588 очередников).
Улучшение качества жизни около 3 тысяч жителей путем проведения модернизации 12 многоэтажных жилых домов.
Улучшение атмосферного воздуха, обеспечение приживаемости деревьев и кустарников до 80 % (за январь-декабрь 2022 года – 72 %).
1. Планирование городской среды
1.
Разработка дизайн-кода города
решение маслихата
IV квартал 2023 года
акимат Жамбылской области
20
МБ
2. Реальный сектор экономики
2.1. Промышленность и инвестиции
2.
Строительство 2-этапа химического комплекса ТОО "Еврохим-Каратау" (создание 500 рабочих мест, производственная мощность – 1 миллион тонн/год)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2025 – 2026 годов
акимат Жамбылской области,
МПС
423000
ДИ
3.
Строительство ветровой электростанции "Сарысу" (создание 20 рабочих мест, производственная мощность – 100 МВт, выработка
340 миллионов КВт/час)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2024 года
акимат Жамбылской области,
МЭ

2027 жылға дейін 1167 жұмыс орнын құру.
6.
3 мектепке күрделі жөндеу жүргізу, 2 мектеп қазандығын реконструкциялау және газға көшіру.
7.
Тұрғын үй бере отырып және жергілікті бюджеттен 256,7 миллион теңгеге медициналық ұйымдардың материалдық-техникалық базасын нығайту арқылы 7 білікті медицина кадрын тарту.
8.
Дене шынықтырумен және спортпен шұғылданатын халықтың үлесін 45 %-ға дейін жеткізу (2022 жылғы қаңтар-желтоқсан бойынша – 38,5 %).
9.
Жаңа алқаптардағы 161 жер учаскесіне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым жүргізу.
10.
Жақсы және қанағаттанарлық жағдайдағы жолдардың үлесін 90 %-ға дейін жеткізу (2022 жылғы қаңтар-желтоқсан бойынша – 62,6 %).
11.
Қаланы абаттандыру бойынша жұмыстар жүргізу және қала көшелерін жарықтандыруды 95 %-ға дейін жеткізу (2022 жылғы қаңтар-желтоқсан бойынша – 75 %).
12.
Бос тұрған көп қабатты тұрғын үйді реконструкциялау және 2 жеке тұрғын үй сатып алу арқылы тұрғын үй алуға кезекте тұрғандар санын 6 %-ға төмендету (2023 жылғы 1 маусымдағы жағдай бойынша – 1588 кезекте тұрғандар).
13.
12 көп қабатты тұрғын үйді жаңғырту арқылы 3 мыңға жуық тұрғынның өмір сүру сапасын жақсарту.
14.
Атмосфералық ауаны жақсарту, ағаштар мен бұталардың жерсінуін 80 %-ға дейін қамтамасыз ету (2022 жылғы қаңтар-желтоқсан бойынша – 72 %).
1. Қалалық ортаны жоспарлау
1.
Жаңатас қаласының дизайн-кодын әзірлеу
маслихат
шешімі
2023 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
20
ЖБ
2.  Экономиканың нақты секторы
2.1. Өнеркәсіп және инвестициялар
2.
"Еврохим-Қаратау" ЖШС химиялық кешенінің 2-кезеңін салу (500 жұмыс орнын құру, өндірістік қуаты – жылына
1 миллион тонна)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 – 2026 жылдардағы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі, ӨҚМ
423000
БК
3.
"Сарысу" жел электр станциясын салу (20 жұмыс орнын құру, өндірістік қуаты – 100 МВт, 340 миллион КВт /сағат өндіру)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2024 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі, ЭМ

субвенции из РБ согласно Закону "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областным бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на 2023 – 2025 годы"
IV квартал 2024 года
103,8
IV квартал 2025 года
107,5
IV квартал 2026 года
111,2
IV квартал 2027 года
115,1
13.
Организация обучения лиц, относящихся к отдельным социальным категориям, основам предпринимательства в рамках программы "Бастау Бизнес" для получения первоначальных знаний и навыков для ведения собственного бизнеса
информация в МТСЗН
IV квартал

2023 – 2025 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы"
Заңға сәйкес
РБ-дан берілетін субвенциялар
2024 жылғы IV тоқсан
103,8
2025 жылғы IV тоқсан
107,5
2026 жылғы IV тоқсан
111,2
2027 жылғы IV тоқсан
115,1
13.
Жеке бизнесті жүргізу үшін бастапқы білім мен дағдыларды алу үшін "Бастау Бизнес" бағдарламасы шеңберінде жекелеген әлеуметтік санаттарға жататын адамдарды кәсіпкерлік негіздеріне оқытуды ұйымдастыру
Енбекминіне ақпарат

2023 – 2027 годов
акимат Жамбылской области,
НПП "Атамекен"
(по согласованию)
не требуются
4. Социальная и инженерная инфраструктура
4.1. Образование
14.
Капитальный ремонт здания школы-гимназии имени М. Әуезова
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2023 года
акимат Жамбылской области
83,3
МБ
15.
Капитальный ремонт здания и модернизация школы-лицея имени Абылай хана
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2023 года
акимат Жамбылской области
315,9
МБ
16.
Капитальный ремонт здания и модернизация средней школы имени Абая
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2024 года
акимат Жамбылской области
257,8
МБ
17.
Реконструкция котельной средней школы имени Абая с переводом на природный газ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2024 года
акимат Жамбылской области
60
МБ
18.
Реконструкция котельной средней школы имени Конаева с переводом на природный газ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2024 года
акимат Жамбылской области
60
МБ
4.2. Здравоохранение
19.
Привлечение квалифицированных медицинских кадров путем предоставления жилья (7 кадров)
информация в МЗ
IV квартал 2023 – 2027 годов
акимат Жамбылской области
не требуются
20.
Приобретение и установка медицинского оборудования для укрепления материально-технической базы медицинских организаций
акт приема-передачи
IV квартал 2023 года
акимат Жамбылской области

2023 – 2027 жылдардағы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі,
"Атамекен" ҰКП
(келісу бойынша)
талап етілмейді
4. Әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым
4.1. Білім беру
14.
М. Әуезов атындағы мектеп-гимназияның ғимаратын күрделі жөндеу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2023 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
83,3
ЖБ
15.
Абылай хан атындағы мектеп-лицейдің ғимаратын күрделі жөндеу және жаңғырту
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2023 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
315,9
ЖБ
16.
Абай атындағы орта мектеп ғимаратын күрделі жөндеу және жаңғырту
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2024 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
257,8
ЖБ
17.
Абай атындағы орта мектептің қазандығын табиғи газға көшіру арқылы реконструкциялау
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2024 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
60
ЖБ
18.
Қонаев атындағы орта мектептің қазандығын табиғи газға көшіру арқылы реконструкциялау
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2024 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
60
ЖБ
4.2. Денсаулық сақтау
19.
Тұрғын үй беру арқылы білікті медицина кадрларын тарту (7 кадр)
ДСМ-ге ақпарат
2023 – 2027 жылдардағы
IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
талап етілмейді
20.
Медициналық ұйымдардың материалдық-техникалық базасын нығайту үшін медициналық жабдықтарды сатып алу және орнату
қабылдау-беру актісі
2023 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі

Строительство системы водоснабжения технической водой для орошения парков (протяженность водопроводной трубы – 7,4 километра)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2023 года
акимат Жамбылской области
58
МБ
40.
Благоустройство территории вокруг паспорта Сарысуского района (площадь – 240 квадратных метров, установка ночного освещения, скамеек, строительство фонтана, укладка брусчатки, укладка и посев газона)
акт выполненных работ
IV квартал 2023 года
Акимат Жамбылской области
22
МБ
41.
Благоустройство территории дома культуры по улицы Бейбитшилик (площадь – 1500 квадратных метров, установка ночного освещения, скамеек, посадка деревьев, укладка брусчатки, укладка и посев газона)
акт выполненных работ
IV квартал 2023 года
акимат Жамбылской области
30
МБ
42.
Благоустройство улицы Бейбитшилик (территория дома № 15, 4-го микрорайона, площадь – 2500 квадратных метров, установка ночного освещения, скамеек, посадка деревьев, укладка брусчатки, укладка и посев газона)
акт выполненных работ
IV квартал 2025 года
акимат Жамбылской области
38
МБ
43.
Благоустройство территорий детского парка (площадь – 6720 квадратных метров, установка ночного освещения, скамеек, посадка хвойных деревьев, укладка брусчатки, укладка и посев газона, строительство детских игровых площадок, создание малых архитектурных форм)
акт выполненных работ
IV квартал 2024 года
акимат Жамбылской области

Саябақтарды суару үшін техникалық сумен жабдықтау жүйесін салу (су құбырының ұзындығы – 7,4 километр)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2023 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
58
ЖБ
40.
Сарысу ауданы паспорты айналасындағы аумақты абаттандыру (ауданы – 240 шаршы метр, түнгі жарықтандыруды, орындықтарды орнату, субұрқақ салу, төсемтас төсеу, көгал төсеу және егу)
орындалған жұмыстар актісі
2023 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
22
ЖБ
41.
Бейбітшілік көшесіндегі мәдениет үйінің аумағын абаттандыру (ауданы –
1500 шаршы метр, түнгі жарықтандыруды, орындықтарды орнату, ағаштар отырғызу, төсемтас төсеу, көгал төсеу және егу)
орындалған жұмыстар актісі
2023 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
30
ЖБ
42.
Бейбітшілік көшесін абаттандыру
(4-шағын ауданның № 15 үйінің аумағы, ауданы – 2500 шаршы метр, түнгі жарықтандыруды, орындықтарды орнату, ағаштар отырғызу, төсемтас төсеу, көгал төсеу және егу)
орындалған жұмыстар актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
38
ЖБ
43.
Балалар саябағы аумағын абаттандыру (ауданы – 6720 шаршы метр, түнгі жарықтандыруды, орындықтарды орнату, қылқан жапырақты ағаштар отырғызу, төсемтас төсеу, көгал төсеу және егу, балалар ойын алаңдарын салу, шағын сәулет нысандарды құру)
орындалған жұмыстар актісі
2024 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі

110
МБ
44.
Благоустройство угол пересечении улиц Бейбитшилик и С. Муканова (площадь – 330 квадратных метров, установка ночного освещения, скамеек, посадка хвойных деревьев, укладка брусчатки, укладка и посев газона)
акт выполненных работ
IV квартал 2024 года
акимат Жамбылской области
10
МБ
45.
Благоустройство Аллеи поколений (площадь – 1500 квадратных метров, установка ночного освещения, скамеек, посадка хвойных деревьев, укладка брусчатки, укладка и посев газона)
акт выполненных работ
IV квартал 2026 года
Акимат Жамбылской области

110
ЖБ
44.
Бейбітшілік және С. Мұқанов көшелерінің қиылысындағы бұрышты абаттандыру (ауданы – 330 шаршы метр, түнгі жарықтандыруды, орындықтарды орнату, қылқан жапырақты ағаштар отырғызу, төсемтас төсеу, көгал төсеу және егу)
орындалған жұмыстар актісі
2024 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
10
ЖБ
45.
Ұрпақтар аллеясын абаттандыру (ауданы – 1500 шаршы метр, түнгі жарықтандыруды, орындықтарды орнату, қылқан жапырақты ағаштар отырғызу, төсемтас төсеу, көгал төсеу және егу)
орындалған жұмыстар актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі

Благоустройство территории дома № 31 1-го микрорайона (установка ночного освещения, скамеек, посадка деревьев, укладка брусчатки, укладка и посев газона, строительство детской игровой площадки)
акт выполненных работ
IV квартал 2026 года
акимат Жамбылской области
90
МБ
49.
Благоустройство двора дома № 6 2-го микрорайона (установка ночного освещения, скамеек, посадка деревьев, укладка брусчатки, укладка и посев газона, строительство детской игровой площадки)
акт выполненных работ
IV квартал 2025 года
акимат Жамбылской области
50
МБ
50.
Благоустройство территории "Три Богатыря" (площадь – 850 квадратных метров, установка ночного освещения, скамеек, посадка деревьев, укладка брусчатки, укладка и посев газона)
акт выполненных работ
IV квартал 2025 года
акимат Жамбылской области
30
МБ
51.
Благоустройство Монумента "Ынтымак" (площадь – 200 квадратных метров, установка памятника "Үш би" ночного освещения, скамеек, посадка деревьев, укладка брусчатки, укладка и посев газона)
акт выполненных работ
IV квартал 2025 года
акимат Жамбылской области
65
МБ
52.
Благоустройство улицы Аспандиярова (установка ночного освещения, скамеек, посадка деревьев, укладка брусчатки, укладка и посев газона)
акт выполненных работ
IV квартал 2025 года
акимат Жамбылской области
60
МБ
53.
Благоустройство территории памятника "Даңқ монументі" (установка ночного освещения, скамеек, посадка деревьев, укладка брусчатки, укладка и посев газона)
акт выполненных работ
IV квартал
2026 года
акимат Жамбылской области
60
МБ
54.
Благоустройство территории плотины озера и территории на пересечении улиц Аулие ата и Амангельды (установка ночного освещения, скамеек, посадка деревьев, укладка брусчатки, укладка и посев газона)
акт ввода в эксплуатацию
IV квартал 2026 года
Акимат Жамбылской области
100
МБ
55.
Благоустройство территории школы имени Ш. Уалиханова (установка ночного освещения, скамеек, посадка деревьев, укладка брусчатки, укладка и посев газона)
акт ввода в эксплуатацию
IV квартал 2025 года
акимат Жамбылской области
60
МБ
56.
Установка площадки "Жанарган Жанатас" (строительство лестницы смотровой площадки, установка ночного освещения, скамеек, посадка деревьев, укладка брусчатки, укладка и посев газона)
акт выполненных работ
IV квартал 2025 года
акимат Жамбылской области
36
МБ
57.
Установка зоны отдыха по улице Ш. Смаханұлы (установка ночного освещения, скамеек, посадка деревьев, укладка брусчатки, укладка и посев газона)
акт выполненных работ
IV квартал 2026 года
акимат Жамбылской области
60
МБ
58.
Текущий ремонт уличного освещения (2023 год – на улицах И. Панфилова, А. Пороха, Мади Бапиулы, С. Есова, Д. Нурпеисовой, Т. Басенова, Т. Бигельдинова, С. Бегалина, Ш. Алжанулы, Ы. Алтынсарина, В. Клочкова, Ж. Бижанова, Ш. Уалиханова, переулке Ш. Датка;
2024 год – на улицах А. Кастеева, М. Маметовой, Ә. Кашаубаева, Б. Кашқынбаева, Кәсіподақ, Ш. Смаханұлы, Ш. Уалиханова, Жібек жолы, Әулие ата и 16-микрорайоне;
2026 год – на улицах Ш. Датка, Г. Муратбаева, К. Байсеитовой, Цветочная, Заречная, Солнечная, А. Пушкина; 2027 год – на улицах Центральная, Фосфоритная, Ш. Уалиханова, А. Оразбаевой, И. Тайманулы, К. Сатбаева, С. Сейфуллина)
акт выполненных работ
IV квартал 2023 года
акимат Жамбылской области
42
МБ
IV квартал 2024 года
42
МБ
IV квартал 2026 года
70
МБ
IV квартал 2027 года
70
МБ

1-шағын ауданның № 31 үйінің аумағын абаттандыру (түнгі жарықтандыруды, орындықтарды орнату, ағаштар отырғызу, төсемтас төсеу, көгал төсеу және егу, балалар ойын алаңын салу)
орындалған жұмыстар актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
90
ЖБ
49.
2-шағын ауданның № 6 үйінің ауласын абаттандыру (түнгі жарықтандыруды, орындықтарды орнату, ағаштар отырғызу, төсемтас төсеу, көгал төсеу және егу, балалар ойын алаңын салу)
орындалған жұмыстар актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
50
ЖБ
50.
"Үш алып" аумағын абаттандыру (ауданы – 850 шаршы метр, түнгі жарықтандыруды, орындықтарды орнату, ағаштар отырғызу, төсемтас төсеу, көгал төсеу және егу)
орындалған жұмыстар актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
30
ЖБ
51.
"Ынтымақ" монументін абаттандыру (ауданы – 200 шаршы метр, "Үш би" ескерткішін, түнгі жарықтандыруды, орындықтарды орнату, ағаштар отырғызу, төсемтас төсеу, көгал төсеу және егу)
орындалған жұмыстар актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
65
ЖБ
52.
Аспандияров көшесін абаттандыру (түнгі жарықтандыруды, орындықтарды орнату, ағаштар отырғызу, төсемтас төсеу, көгал төсеу және егу)
орындалған жұмыстар актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
60
ЖБ
53.
"Даңқ монументі" ескерткішінің аумағын абаттандыру (түнгі жарықтандыруды, орындықтарды орнату, ағаштар отырғызу, төсемтас төсеу, көгал төсеу және егу)
орындалған жұмыстар актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
60
ЖБ
54.
Көл бөгеті аумағын және Әулие ата мен Амангелді көшелерінің қиылысындағы аумақты абаттандыру (түнгі жарықтандыруды, орындықтарды орнату, ағаштар отырғызу, төсемтас төсеу, көгал төсеу және егу)
орындалған жұмыстар актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
100
ЖБ
55.
Ш. Уәлиханов атындағы мектептің аумағын абаттандыру (түнгі жарықтандыруды, орындықтарды орнату, ағаштар отырғызу, төсемтас төсеу, көгал төсеу және егу)
орындалған жұмыстар актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
60
ЖБ
56.
"Жаңарған Жаңатас" алаңын орнату (шолу алаңына баспалдақ салу, түнгі жарықтандыруды, орындықтарды орнату, ағаштар отырғызу, төсемтас төсеу, көгал төсеу және егу)
орындалған жұмыстар актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
36
ЖБ
57.
Ш. Смаханұлы көшесі бойында демалыс аймағын орнату (түнгі жарықтандыруды, орындықтарды орнату, ағаштар отырғызу, төсемтас төсеу, көгал төсеу және егу)
орындалған жұмыстар актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
60
ЖБ
58.
Көшеге жарық беруді ағымдағы жөндеу (2023 жыл – И. Панфилов, А. Порох, Мәди Бәпиұлы, С. Есов, Д. Нұрпейісова, Т. Басенов, Т. Бигелдинов, С. Бегалин, Ш. Әлжанұлы, Ы. Алтынсарин, В. Клочков, Ж. Бижанов, Ш. Уәлиханов көшелерінде, Ш. Датқа тұйық көшесінде;
2024 жыл – Ә. Қастеев, М. Мәметова, Ә. Қашаубаев, Б. Қашқынбаев, Кәсіподақ, Шона Смаханұлы, Ш. Уәлиханов, Жібек жолы, Әулие ата көшелерінде және
16-шағын ауданда; 2026 жыл – Ш. Датқа, Ғ. Мұратбаев, К. Байсейітова, Цветочная, Заречная, Солнечная, А. Пушкин көшелерінде; 2027 жыл – Центральная, Фосфоритная, Ш. Уәлиханов, А. Оразбаева, И. Тайманұлы, Қ. Сәтбаев, С. Сейфуллин көшелерінде)
орындалған жұмыстар актісі
2023 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
42
ЖБ
2024 жылғы IV тоқсан
42
ЖБ
2026 жылғы IV тоқсан
70
ЖБ
2027 жылғы IV тоқсан
70
ЖБ

4.5. Жилье
59.
Реконструкция жилого дома
№ 32 во 2-м микрорайоне (замена водопроводных, канализационных, отопительных сетей, кровли, лестниц, установка дверей и окон, отделка фасада)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2023 года
акимат Жамбылской области
538
МБ
60.
Модернизация 12 жилых домов (1-микрорайон, дома № 16 – 90 квартир, 20 – 56 квартир, 21 – 56 квартир, 22 – 56 квартир, 24 – 72 квартиры; 3–микрорайон, дома № 23/1 – 65 квартир, 23/2 – 65 квартир, 26 – 65 квартир, 38 – 65 квартир, 52 – 90 квартир; 5-микрорайон – дом № 9 – 70 квартир;
6-микрорайон, дом № 15 – 30 квартир, замена водопроводных, отопительных сетей, кровли, отделка фасада, освещение)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2023 года
акимат Жамбылской области,
МПС

4.5. Тұрғын үй
59.
2-шағын аудандағы № 32 тұрғын үйді реконструкциялау (су құбыры, кәріз, жылыту желілерін, шатырды, баспалдақтарды ауыстыру, есіктер мен терезелерді орнату, қасбетті әрлеу)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2023 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
538
ЖБ
60.
12 тұрғын үйді жаңғырту
(1-шағын аудан, № 16 үй – 90 пәтер, № 20 үй – 56 пәтер, № 21 үй – 56 пәтер, № 22 үй – 56 пәтер,
№ 24 үй – 72 пәтер; 3-шағын аудан, № 23/1 үй – 65 пәтер,
№ 23/2 үй – 65 пәтер, № 26 үй – 65 пәтер, № 38 үй – 65 пәтер, № 52 үй – 90 пәтер; 5-шағын аудан,
№ 9 үй – 70 пәтер; 6-шағын аудан, № 15 үй – 30 пәтер, су құбыры, жылыту желілерін, шатырды ауыстыру, қасбетті әрлеу, жарықтандыру)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2023 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі, ӨҚМ

5. Экология
74.
Посадка деревьев и кустарников ежегодно не менее 2 тысяч штук
акт выполненных работ
IV квартал 2023 года
акимат Жамбылской области
0,3
МБ
IV квартал 2024 года
0,3
IV квартал 2025 года
0,3
IV квартал 2026 года
0,3
IV квартал 2027 года
0,3
75.
Установка мусоросортировочного комплекса на полигоне
акт выполненных работ
IV квартал 2025 года
акимат Жамбылской области
50
ДИ
Примечания:
* – Сарысуский районный отдел распределения электрических сетей ТОО "Жамбылские электрические сети", Сарысуский районный отдел Южной региональной дирекции телекоммуникаций – филиала АО "Казахтелеком", Сарысуское районное почтовое отделение Жамбылского областного филиала АО "Казпочта", ГКП на ПХВ Сарысуская центральная районная больница Управления здравоохранения акимата Жамбылской области.
Объемы расходов по мероприятиям, финансируемым за счет средств республиканского и местного бюджетов, будут уточняться при формировании и уточнении республиканского и местных бюджетов на соответствующий плановый период при предоставлении акиматом необходимой документации в соответствии с бюджетным законодательством.
Объем финансирования по поддержанным проектам
Источник финансирования
2023 год
2024 год
2025 год
2026 год
2027 год
Итого
РБ

5. Экология
74.
Жыл сайын кемінде 2 мың дана ағаш пен бұта отырғызу
орындалған жұмыстар актісі
2023 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
0,3
ЖБ
2024 жылғы IV тоқсан
0,3
2025 жылғы IV тоқсан
0,3
2026 жылғы IV тоқсан
0,3
2027 жылғы IV тоқсан
0,3
75.
Полигонда қоқыс сұрыптау кешенін орнату
орындалған жұмыстар актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Жамбыл облысының әкімдігі
50
БК
Ескертпелер:
*– "Жамбыл электр желілері" ЖШС Сарысу аудандық электр желілерін тарату бөлімі, "Қазақтелеком" АҚ филиалы – Оңтүстік өңірлік телекоммуникациялар дирекциясының Сарысу аудандық бөлімі, "Қазпошта" АҚ Жамбыл облыстық филиалының Сарысу аудандық пошта бөлімшесі, "Жамбыл облысы әкімдігінің Денсаулық сақтау басқармасының Сарысу орталық аудандық ауруханасы" ШЖҚ МКК.
Республикалық және жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен қаржыландырылатын іс-шаралар бойынша шығыстар көлемі әкімдік бюджет заңнамасына сәйкес қажетті құжаттаманы ұсынған кезде тиісті жоспарлы кезеңге арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді қалыптастыру және нақтылау кезінде нақтыланатын болады.
Қолдау тапқан жобалар бойынша қаржыландыру көлемі
Қаржыландыру көзі
2023 жыл
2024 жыл
2025 жыл
2026 жыл
2027 жыл
Жиыны
РБ