Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития города Серебрянска Восточно-Казахстанской области на 2023 – 2027 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2023 года № 738. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2026 года № 180.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.03.2026№ 180.
В целях улучшения социально-экономического развития города Серебрянска Восточно-Казахстанской области Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Комплексный план социально-экономического развития города Серебрянска Восточно-Казахстанской области на 2023 – 2027 годы (далее – План).
2. Центральным исполнительным органам Республики Казахстан и акимату Восточно-Казахстанской области обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом, и по итогам года, не позднее 20 января, представлять информацию о ходе их реализации в Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан по итогам года, не позднее 1 марта, представлять в Правительство Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации Плана.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от " " 2023 года №
Комплексный план
социально-экономического развития города Серебрянска Восточно-Казахстанской области на 2023 – 2027 годы
В административно-территориальный состав района Алтай входят 2 города, в том числе город Серебрянск.
Промышленность, которая представлена следующими отраслями: обрабатывающая промышленность, производство и распределение электроэнергии, тепло- и водоснабжения, является основным драйвером экономического развития города. В структуре промышленности наибольший удельный вес приходится на производство и распределение электроэнергии.
Основными предприятиями промышленности являются Бухтарминский гидроэнергетический комплекс ТОО "Казцинк" (производство, передача и распределение электроэнергии), филиал гидротехнических сооружений РГКП "Қазақстан су жолдары", Серебрянская дистанция путей АО "НК "Қазақстан темір жолы" (работы по железнодорожному обеспечению), ТОО "Серебрянское ПАТП" (автопассажирские перевозки), ТОО "Саулет" (строительные работы), ТОО "Дигорос" (сбор и утилизация твердых бытовых отходов).

Шығыс Қазақстан облысының Серебрянск қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 29 тамыздағы № 738 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 18 наурыздағы № 180 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.03.2026 № 180 қаулысымен.
Шығыс Қазақстан облысының Серебрянск қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуын жақсарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Шығыс Қазақстан облысының Серебрянск қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары мен Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі Жоспарда көзделген
іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін және жыл қорытындыcы бойынша 20 қаңтардан кешіктірмей Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне олардың іске асырылу барысы туралы ақпарат беріп тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі жыл қорытындысы бойынша 1 наурыздан кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 29 тамыздағы
№ 738 қаулысымен
бекітілген
Шығыс Қазақстан облысының Серебрянск қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспары
Алтай ауданының әкімшілік-аумақтық құрамына 2 қала, оның ішінде Серебрянск қаласы кіреді.
Мынадай: тау-кен өндіру және өңдеу өнеркәсібі, электр энергиясын өндіру және тарату, жылумен және сумен жабдықтау салаларынан тұратын өнеркәсіп қаланы экономикалық дамытудың негізгі драйвері болып табылады. Өнеркәсіп құрылымындағы ең көп үлес салмақ электр энергиясын өндіруге және таратуға тиесілі.
Өнеркәсіптің негізгі кәсіпорындары "Қазцинк" ЖШС Бұқтырма гидроэнергетикалық кешені (электр энергиясын өндіру, беру және тарату), "Қазақстан су жолдары" РМҚК гидротехникалық құрылыс жайларының филиалы, "Қазақстан темір жолы" ҰК" АҚ Серебрянск жол дистанциясы (теміржолмен қамтамасыз ету бойынша жұмыстар), "Серебрянское ПАТП" ЖШС (автожолаушылар тасымалы), "Сәулет" ЖШС (құрылыс жұмыстары), "Дигорос" ЖШС (тұрмыстық қатты қалдықтарды жинау және кәдеге жарату) болып табылады.

За январь–декабрь 2022 года объем производства промышленной продукции города составил 4,3 миллиарда тенге (2021 год – 4,1 миллиарда тенге). Производство электроэнергии составило 2693,6 миллиона кВт/час (2021 год – 2974,1 миллиона кВт/час).
По итогам 2022 года численность населения города составила 7,2 тысячи человек, численность рабочей силы – 3,1 тысячи человек или 43,1 % от общей численности населения. Уровень безработицы – 4,2 %. Доля занятого населения в малом и среднем предпринимательстве (далее – МСП) составляет 30 % в различных сферах услуг (розничная торговля продуктами питания и промышленными товарами, общественное питание, транспортные перевозки и другие социальные услуги).
Функционируют 3 общеобразовательные школы (824 учащихся), профессиональный технологический колледж (139 учащихся), 2 специализированных учебных заведения: КГУ "Центр поддержки детей с особыми образовательными потребностями УО ВКО" (82 воспитанника) и КГУ "Специализированная школа-интернат для детей с девиантным поведением УО ВКО" (22 воспитанника), 2 детских сада (268 детей), КГКП "Детская музыкальная школа города Серебрянска" (248 учеников), КГУ "Детско-юношеская спортивная школа города Серебрянска" (324 ученика). Общая численность учащихся в этих заведениях составляет 1 907 человек. Охват детей от 1 до 3 лет дошкольным воспитанием и обучением составил 98 %, от 3 лет до 6 составляет 100 %. Дефицит в общеобразовательных и дошкольных учреждениях отсутствует.
В городе зарегистрирован 331 субъект МСП, в том числе действующие – 296 единиц. В структуре действующих субъектов малого предпринимательства основная доля приходится на индивидуальных предпринимателей – 277 единиц (93,6 %), юридических лиц – 19 единиц (6,4 %). Основным сферами деятельности МСП выступают розничная торговля продуктами питания и промышленными товарами, общественное питание, транспортные перевозки.
Медицинскую помощь населению оказывает КГП на ПХВ "Городская больница города Серебрянска", в состав которой входит поликлиника и стационар. За 2022 год случаев материнской, детской смертности не зарегистрировано. Коэффициент смертности по сравнению с 2021 годом снизился с 11,4 до 10,6 случаев на 1000 человек.
Функционируют центр культуры "Горняк", взрослая и детская библиотека на 30 посадочных мест, физкультурно-оздоровительный комплекс, 3 спортзала, 6 открытых спортивных площадок, детская юношеская спортивная школа.
Протяженность городских дорог составляет 69 километров, в том числе с твердым покрытием 54 километра. Износ покрытия дорог составляет 75 %.

2022 жылдың қаңтар-желтоқсан аралығында қаланың өнеркәсіп өнімдерін өндіру көлемі 4,3 миллиард (2021 жылы – 4,1 миллиард теңге) теңгені құрады. Электр энергиясын өндіру 2693,6 миллион кВт/сағатты (2021 жылы – 2974,1 миллион кВТ/сағат) құрады.
2022 жылдың қорытындысы бойынша қала халқының саны 7,2 мың адамды, жұмыс күшінің саны 3,1 мың адамды немесе жалпы халық санының 43,1 %-ын құрады. Жұмыссыздық деңгейі – 4,2 %. Әртүрлі қызмет салаларындағы (азық-түлік тағамдары мен өнеркәсіптік тауарларды бөлшек саудада сату, қоғамдық тамақтандыру, көлік тасымалдары және басқа да әлеуметтік көрсетілетін қызметтер) шағын және орта кәсіпкерліктегі (бұдан әрі – ШОК) жұмыспен қамтылған халықтың үлесі 30 %-ды құрайды.
Жалпы білім беретін 3 мектеп (824 білім алушы), кәсіптік технологиялық колледж (139 білім алушы), 2 мамандандырылған оқу орны: "ШҚО ББ Ерекше білім берілуіне қажеттілігі бар балаларды қолдау орталығы" КММ (82 тәрбиеленуші) және "ШҚО ББ Девиантты мінез-құлықты балаларға арналған облыстық арнайы мектеп-интернат" КММ (22 тәрбиеленуші), 2 балабақша (268 бала), "Серебрянск қаласының балалар музыка мектебі" КМҚК (248 оқушы), "Серебрянск қаласының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" КММ (324 оқушы) жұмыс істейді. Осы мекемелердегі білім алушылардың жалпы саны 1907 адамды құрайды. 1 жастан 3 жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамту 98 %, 3 жастан 6 жасқа дейінгі балаларды қамту 100 %-ды құрайды. Жалпы білім беретін және мектепке дейінгі мекемелер тапшылығы жоқ.
Қалада 331 ШОК субъектісі тіркелген, оның ішінде жұмыс істеп тұрған субъектілердің саны – 296 бірлік. Шағын кәсіпкерліктің жұмыс істеп тұрған субъектілері құрылымында негізгі үлес жеке кәсіпкерлерге – 277 бірлік (93,6 %), заңды тұлғаларға 19 бірлік (6,4 %) тиесілі. ШОК-тың негізгі қызмет саласын азық-түлік тағамдары мен өнеркәсіп тауарларын бөлшек саудада сату, қоғамдық тамақтандыру, көліктік тасымалдаулар құрайды.
Халыққа медициналық қызметтерді құрамында емханасы мен стационары бар "Серебрянск қаласының қалалық ауруханасы" ШЖҚ КМК көрсетеді. 2022 жылы аналардың, нәрестелердің өлім-жітімі тіркелмеген. 2021 жылмен салыстырғанда өлім-жітім коэффициенті 1000 адамға шаққанда 11,4-тен 10,6 жағдайға дейін төмендеді.
"Горняк" мәдениет орталығы, 30 орынға арналған ересектер мен балалар кітапханасы, дене шынықтыру-сауықтыру кешені, 3 спортзал, 6 ашық спорт алаңы, балалар жасөспірімдер спорт мектебі жұмыс істейді.
Қала жолдарының ұзындығы 69 километр, оның ішінде қатты жабыны бар – 54 километр. Жол төсемінің тозуы 75 %-ды құрайды.

Общая протяженность сетей водоснабжения составляет 64,9 километра, износ сетей – 91 %. Обеспеченность централизованным водоснабжением составляет 90 %. Общая протяженность сетей теплоснабжения составляет 25,8 километра, износ сетей 80 %.
Жилищный фонд города составляет 1329 домов общей площадью 179,1 тысячи квадратных метров, в том числе
103 многоэтажных дома. Очередность граждан на получение жилья из государственного жилищного фонда 159 человек, в том числе дети-сироты – 145 человек, 1 многодетная семья, пенсионеры, неполные семьи – 13 человек. Развитие экономики города планируется направить на создание условий для привлечения инвестиций и развития малого бизнеса, создание новых рабочих мест за счет организации новых производств.
Развивающимся направлением промышленности является обрабатывающая и энергетическая промышленность. Передача завода неорганических производств в коммунальную собственность акимата Восточно-Казахстанской области для дальнейшего привлечения инвесторов будет способствовать сохранению инвестиционной привлекательности объекта и города, а также развитию промышленности, что позволит обеспечить потребности внутри области и положительно повлияет на увеличение объемов продукции несырьевого экспорта региона.
При этом в ближайшее время планируется решение следующих вопросов:
1) возобновление деятельности Серебрянского завода неорганических производств, путем привлечения инвестора и создания 150 рабочих мест;
2) развитие МСП;
3) обеспечение занятости населения;
4) проведение ремонта и укрепление материально-технической базы объектов образования (систем отопления, водоснабжения и канализации, кровли, замена оконных блоков и так далее);
5) проведение капитального ремонта инфекционного отделения городской больницы;
6) реконструкция бывшего административного здания Серебрянского завода неорганических производств под культурно-спортивно-досуговый центр;
7) улучшение состояние инженерных сетей, котельной города Серебрянска (требуется реконструкция сетей водоснабжения, теплоснабжения, износ составляет более 80 %);
8) реконструкция 30 километров дорог или 43,5 %, которые находятся в неудовлетворительном состоянии;
9) решение вопроса нехватки жилья для очередников и социально уязвимых слоев населения;
10) предупреждение чрезвычайных ситуаций (требуется внедрение городского пульта управления системой оповещения, сиренно-речевых устройств, системы перехвата телерадиовещания).
В целом Комплексный план предусматривает сбалансированное развитие города Серебрянска, он состоит из 20 организационных и реализационных мероприятий, которые будут финансироваться в рамках республиканских, местных бюджетов и за счет привлечения других источников. Из общего числа мероприятий реализация 4 пунктов планируется за счет других источников (1091,2 миллиона тенге или 15,8 % от общей суммы финансирования), реализация 16 мероприятий планируется за счет республиканского и местного бюджетов (РБ – 3061 миллион тенге или 44,2 %, МБ – 2766,4 миллиона тенге или 40 %).
№ п/п
Наименование мероприятия
Форма завершения
Срок исполнения
Ответственные исполнители
Объем финансирования, миллион тенге*
Источники финансирования
1
2
3
4
5
6
7
Ожидаемые результаты:

Сумен жабдықтау желілерінің жалпы ұзындығы 64,9 километрді, желілердің тозуы 91 % құрайды. Орталықтандырылған сумен қамтамасыз ету 90 % құрайды. Жылумен қамтамасыз ету желілерінің жалпы ұзындығы 25,8 километрді, желілердің тозуы 80 %-ды құрайды.
Қаланың тұрғын үй қорын жалпы ауданы 179,1 мың шаршы метрді құрайтын 1329 үй, оның ішінде 103 көпқабатты үй құрайды. Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй алуға кезекте тұрған азаматтар 159 адам, оның ішінде жетім балалар – 145 адам, 1 көпбалалы отбасы, зейнеткерлер, толық емес отбасылар – 13 адам. Қала экономикасын дамытуды инвестициялар тарту және шағын кәсіпкерлікті дамыту үшін жағдай жасауға, жаңа өндірістерді ұйымдастыру есебінен жаңа жұмыс орындарын ашуға бағыттау жоспарланған.
Өңдеу және энергетика өнеркәсібі өнеркәсіптің дамушы бағыттары болып табылады. Алдағы уақытта инвесторлар тарту үшін бейорганикалық өндіріс зауытын Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің коммуналдық меншігіне беру объект пен қаланың инвестициялық тартымдылығын сақтауға, сондай-ақ өнеркәсіпті дамытуға ықпал ететін болады, бұл облыс ішіндегі қажеттіліктерді қамтамасыз етуге мүмкіндік беріп, өңірдің шикізаттық емес экспорт өнімдері көлемінің артуына оң әсер етеді.
Бұл ретте алдағы уақытта мына мәселелерді шешу жоспарланып отыр:
1) Серебрянск бейорганикалық өндіріс зауытының қызметін инвестор тарту арқылы жандандыру және 150 жұмыс орнын құру;
2) ШОК-ты дамыту;
3) халықты жұмыспен қамту;
4) білім беру объектілерін жөндеу және олардың материалдық-техникалық базасын нығайту (жылу, сумен жабдықтау және кәріз жүйелері, шатырлар, терезе блоктарын ауыстыру және сол сияқты тағы басқалары);
5) қалалық аурухананың жұқпалы аурулар бөлімшесіне күрделі жөндеу жүргізу;
6) Серебрянск бейорганикалық өндіріс зауытының бұрынғы әкімшілік ғимаратын мәдениет, спорт және демалыс орталығы етіп реконструкциялау;
7) Серебрянск қаласының инженерлік желілерінің, қазандығының жай-күйін жақсарту (су және жылумен жабдықтау желілерін реконструкциялау талап етіледі, тозуы 80 %-дан астам);
8) қанағаттанарлықсыз жағдайдағы 30 километр жол немесе 43,5 %-ын реконструкциялау;
9) кезекте тұрғандар мен халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үйдің жетіспеушілігі мәселесін шешу;
10) төтенше жағдайлардың алдын алу, құлақтандыру жүйесінің қалалық басқару пультін, сирена-сөйлеу құрылғыларын, телерадио хабарларын таратуды бұрып алу жүйесін енгізу талап етіледі.
Тұтастай алғанда, Кешенді жоспарда Серебрянск қаласын теңгерімді дамыту көзделген. Ол 20 ұйымдастыру және іске асыру іс-шараларынан тұрады, олар республикалық, жергілікті бюджеттер шеңберінде және басқа да көздерді тарту есебінен қаржыландырылатын болады. Іс-шаралардың жалпы санынан 4 тармақты басқа көздер есебінен (1091,2 миллион теңге немесе жалпы қаржыландыру сомасының 15,8 %-ы), 16 іс-шараны республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен іске асыру жоспарлануда (РБ – 3061 миллион теңге немесе 44,2 %, ЖБ – 2766,4 миллион теңге немесе 40 %).
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Орындау мерзімі
Жауапты орындаушылар
Қаржыландыру көлемі,
миллион теңге*
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
7
Күтілетін нәтижелер:
1.

увеличение промышленного производства до 8,5 миллиарда тенге (2022 год – 6,3 миллиарда тенге) за счет возобновления выпуска средств защиты органов дыхания до 3000 единиц в год;
;
создание более 700 рабочих мест за счет реализации проектов в реальном секторе экономики и мероприятий по обеспечению занятости населения;
обеспечение жильем социально уязвимых слоев населения (40 человек);
увеличение доли дорог, находящихся в хорошем и удовлетворительном состоянии, до 69,5 % (2022 год – 56,5 %);
обеспечение населения бесперебойным качественным центральным водоснабжением до 100 % (2022 год – 91 %), снижение износа сетей водоснабжения до 45 % (2022 год – 91 %), снижение износа котельной до 30 % (2022 год – 80 %), износа сетей теплоснабжения до 45 % (2022 год – 80 %);
увеличение охвата занимающихся физической культурой и спортом до 1,8 тысячи человек (2022 год – 1,4 тысячи человек);
увеличение уровня обеспеченности населения спортивной инфраструктурой до 23 % (2022 год – 17,5 %);
обеспечение 100 % охвата оповещения населения, проживающего в городе, в случаях угрозы и возникновения чрезвычайной ситуации за счет приобретения городского пульта управления системой оповещения и сиренно-речевых устройств.

тыныс алу органдарын қорғау құралдарын өндіруді жылына 3000 бірлікке дейін қайта жаңарту есебінен өнеркәсіп өндірісін 8,5 миллиард теңгеге дейін (2022 жыл – 6,3 миллиард теңге) ұлғайту;
2.
экономиканың нақты секторында жобаларды және халықты жұмыспен қамтамасыз ету іс-шараларын іске асыру есебінен 700-ден астам жұмыс орнын құру;
3.
халықтың әлеуметтік осал топтарын тұрғын үймен қамтамасыз ету (40 адам);
4.
жақсы және қанағаттанарлық күйдегі жолдардың үлесін 69,5 %-ға дейін ұлғайту (2022 жылы – 56,5 %);
5.
халықты іркіліссіз сапасы жоғары орталықтандырылған сумен жабдықтау 100 %-ға дейін (2022 жылы – 91 %), сумен жабдықтау желілерінің тозуын 45 %-ға дейін (2022 жылы – 91 %), қазандықтың тозуын 30 % дейін (2022 жылы – 80 %), жылумен жабдықтау желілерінің тозуын 45 %-ға дейін (2022 жылы – 80 %) төмендету;
6.
дене шынықтырумен және спортпен айналысатындарды қамтуды 1,8 мың адамға дейін ұлғайту (2022 жылы – 1,4 мың адам);
7.
халықтың спорттық инфрақұрылыммен қамтамасыз етілу деңгейін 23 %-ға дейін арттыру (2022 жылы – 17,5 %);
8.
төтенше жағдай туындаған және туындау қаупі болған кезде құлақтандыру жүйесінің қалалық басқару пультін және
сирена-сөйлеу құрылғыларын сатып алу есебінен қалада тұратын халықты құлақтандырумен қамтуды 100 % қамтамасыз ету.

150
ДИ
3.3. Сфера культуры и спорта, досуга молодежи
9
Реконструкция бывшего административного здания Серебрянского завода неорганических производств под культурно-спортивно-досуговый центр
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2024 года
акимат Восточно-Казахстанской области
400
МБ
IV квартал 2025 года
652,6
МБ
4. Развитие жизнеобеспечивающей инфраструктуры
4.1. Теплоснабжение
10
Реконструкция комплекса котельной города Серебрянска по улице Некрасова (замена 2 водонагревательных котлов на котельной, ремонт котельного оборудования)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2024 года
акимат Восточно-Казахстанской области, МНЭ

150
БК
3.3. Мәдениет және спорт, жастардың бос уақытын өткізу саласы
9
Серебрянск бейорганикалық өндіріс зауытының бұрынғы әкімшілік ғимаратын мәдениет, спорт және демалыс орталығы етіп реконструкциялау
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2024 жылғы IV тоқсан
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
400
ЖБ
2025 жылғы IV тоқсан
652,6
ЖБ
4. Тыныс-тіршілікті қамтамасыз ететін инфрақұрылымды дамыту
4.1. Жылумен жабдықтау
10
Серебрянск қаласының Некрасов көшесі бойындағы қазандық кешенін реконструкциялау (қазандықтағы 2 су жылыту қазанын ауыстыру, қазандық жабдығын жөндеу)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2024 жылғы IV тоқсан
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі,
ҰЭМ

IV квартал 2024 года – 1 комплект
акимат Восточно-Казахстанской области
5,9
МБ
IV квартал 2025 года – 2 комплекта
11,8
11,8
IV квартал 2026 года – 2 комплекта
Примечания:
* объемы расходов по мероприятиям, финансируемым за счет средств республиканского и местного бюджетов, будут уточняться при формировании и уточнении республиканского и местных бюджетов на соответствующий плановый период при предоставлении акиматом необходимой документации в соответствии с бюджетным законодательством.
Объем финансирования по поддержанным проектам
Источник финансирования
2023 год
2024 год
2025 год
2026 год
2027 год
Итого
РБ

2024 жылғы IV тоқсан – 1 жиынтық
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
5,9
ЖБ
2025 жылғы IV тоқсан – 2 жиынтық
11,8
11,8
2024 жылғы IV тоқсан – 1 жиынтық
Ескертпелер:
* республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен қаржыландырылатын іс-шаралар бойынша шығыстардың көлемі әкімдік бюджет заңнамасына сәйкес қажетті құжаттаманы берген жағдайда тиісті жоспарлы кезеңге арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді қалыптастыру және нақтылау кезінде нақтыланатын болады.
Қолдау тапқан жобалар бойынша қаржыландыру көлемі
Қаржыландыру көзі
2023 жыл
2024 жыл
2025 жыл
2026 жыл
2027 жыл
Жиыны
РБ