Об утверждении Правил формирования, размещения и выполнения государственного оборонного заказа
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2019 года № 759.
В соответствии с подпунктом 6) статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об оборонной промышленности и государственном оборонном заказе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула – в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования, размещения и выполнения государственного оборонного заказа.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 октября 2019 года № 759
Правила формирования, размещения и выполнения государственного оборонного заказа
Сноска. Правила в редакции постановления Правительства РК от 18.02.2021 № 72 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования, размещения и выполнения государственного оборонного заказа (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об оборонной промышленности и государственном оборонном заказе" (далее – Закон) и определяют порядок формирования, размещения и выполнения государственного оборонного заказа (далее – оборонный заказ).
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
2. Формирование, размещение, межотраслевая координация и контроль за выполнением оборонного заказа осуществляются уполномоченным органом в области государственного оборонного заказа.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
Глава 2. Формирование и размещение оборонного заказа
3. Формирование и размещение оборонного заказа производятся в пределах установленных на эти цели расходов, предусмотренных республиканским бюджетом на трехлетний период.
4. Получатели оборонного заказа (далее – получатели) формируют тактико-техническое задание (техническую спецификацию, тактико-техническую характеристику) (далее – техническое задание) в соответствии с национальными стандартами.
При формировании технического задания допускается включение дополнительных требований по комплектации приобретаемой продукции оборонного заказа.
При отсутствии национальных стандартов, в целях унификации, стандартизации, оперативной совместимости и приобретения новых (опытных) образцов вооружения, военной техники получатели самостоятельно формируют техническое задание на предлагаемые к закупу товары (продукцию) военного назначения, товары (продукцию) двойного назначения (применения), работы военного назначения и услуги военного назначения (далее – продукция оборонного заказа), с указанием требуемых функциональных, технических, качественных и эксплуатационных характеристик.
При отсутствии национальных стандартов допускается указывать товарные знаки, знаки обслуживания, фирменные наименования, патенты, полезные модели, промышленные образцы, наименование страны происхождения товара и наименование производителя.
Получателем при составлении технического задания по вещевому имуществу предусматривается требование к внутристрановой ценности сырья не менее 30 %, за исключением вещевого имущества, предназначенного для подразделений специального назначения.

Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 14 қазандағы № 759 қаулысы.
"Қорғаныс өнеркәсібі және мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 5-бабының 6) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 14 қазандағы
№ 759 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 18.02.2021 № 72 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қорғаныс өнеркәсібі және мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты (бұдан әрі – қорғаныстық тапсырыс) қалыптастыру, орналастыру және орындау тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
2. Қорғаныстық тапсырысты қалыптастыруды, орналастыруды, салааралық үйлестіруді және оның орындалуын бақылауды мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган жүзеге асырады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
2-тарау. Қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру және орналастыру
3. Қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру және орналастыру үш жылдық кезеңге арналған республикалық бюджетте көзделген, осы мақсаттарға белгіленген шығыстар шегінде жүргізіледі.
4. Қорғаныстық тапсырысты алушылар (бұдан әрі – алушылар) тактикалық-техникалық тапсырманы (техникалық ерекшелікті, тактикалық-техникалық сипаттаманы) (бұдан әрі – техникалық тапсырма) ұлттық стандарттарға сәйкес қалыптастырады.
Техникалық тапсырманы қалыптастыру кезінде сатып алынатын қорғаныстық тапсырыс өнімін жиынтықтау бойынша қосымша талаптарды қосуға жол беріледі.
Алушылар ұлттық стандарттар болмаған кезде қару-жарақты, әскери техниканы біріздендіру, стандарттау, жедел үйлестіру және олардың жаңа (тәжірибелік) үлгісін сатып алу мақсатында талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамасын көрсетіп, сатып алуға ұсынылатын әскери мақсаттағы тауарға (өнімге), қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарға (өнімге), әскери мақсаттағы жұмысқа және әскери мақсаттағы көрсетілетін қызметке (бұдан әрі – қорғаныстық тапсырыс өніміне) техникалық тапсырманы дербес қалыптастырады.
Ұлттық стандарттар болмаған кезде тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін, фирмалық атауды, патентті, пайдалы модельді, өнеркәсіптік үлгіні, тауарды шығарған елдің атауын және өндірушінің атауын көрсетуге жол беріледі.
Алушы заттай мүлік бойынша техникалық тапсырманы жасау кезінде арнайы мақсаттағы бөлімшелерге арналған заттай мүлікті қоспағанда, кемінде 30 % шикізаттың елішілік құндылығына қойылатын талапты көздейді.

Сноска. Пункт 4 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Не позднее 1 декабря предшествующего финансового года получатели, когда бюджетные средства в рамках оборонного заказа предусмотрены в бюджете уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа (далее – когда средства у уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа), направляют в адрес уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа заявку по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением утвержденных технических заданий на необходимую продукцию оборонного заказа на соответствующий плановый период в бумажном и электронном виде с указанием сведений о количестве (объеме) и местах поставки планируемой к приобретению продукции оборонного заказа. При этом предшествующим финансовым годом является период за два года до соответствующего планового периода.
Сноска. Пункт 5 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
6. В срок до 5 января текущего финансового года уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа направляет технические задания отечественным товаропроизводителям, отечественным поставщикам работ, услуг, включенным в реестр отечественных производителей товаров (продукции) военного назначения, товаров (продукции) двойного назначения (применения) и отечественных поставщиков работ военного назначения и услуг военного назначения государственного оборонного заказа (далее – реестр), по направлениям деятельности и в уполномоченную организацию.
При этом текущим финансовым годом является год, предшествующий плановому периоду.
Сноска. Пункт 6 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
7. В срок до 5 января текущего финансового года получатели, когда бюджетные средства в рамках оборонного заказа предусмотрены в бюджете получателей (далее – когда средства у получателя), самостоятельно направляют технические задания отечественным товаропроизводителям, отечественным поставщикам работ, услуг, включенным в реестр, по направлениям деятельности и в уполномоченную организацию.
Сноска. Пункт 7 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Алдындағы қаржы жылының 1 желтоқсанынан кешіктірмей алушылар қорғаныстық тапсырыс шеңберіндегі бюджет қаражаты мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органның бюджетінде көзделгенде (бұдан әрі – қаражат мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органда болғанда) мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органға сатып алуға жоспарланатын қорғаныстық тапсырыс өнімінің саны (мөлшері) және жеткізу орны туралы мәліметтер көрсетілген, тиісті жоспарлы кезеңге арналған қажетті қорғаныстық тапсырыс өніміне бекітілген техникалық тапсырманы қағаздағы және электрондық түрде қоса беріп, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім жібереді. Бұл ретте тиісті жоспарлы кезеңге дейін екі жылғы кезең алдындағы қаржы жылы болып табылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
6. Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган ағымдағы қаржы жылының 5 қаңтарына дейінгі мерзімде техникалық тапсырмаларды қызмет бағыттары бойынша мемлекеттік қорғаныстық тапсырыстың әскери мақсаттағы тауарларды (өнімдерді), қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарларды (өнімдерді) отандық өндірушілерінің және әскери мақсаттағы жұмыстар мен әскери мақсаттағы көрсетілетін қызметтерді отандық берушілерінің тізіліміне (бұдан әрі – тізілім) енгізілген отандық тауар өндірушілерге, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді отандық берушілерге және уәкілетті ұйымға жібереді.
Бұл ретте тиісті жоспарлы кезеңнің алдындағы жыл ағымдағы қаржы жылы болып табылады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
7. Алушылар ағымдағы қаржы жылының 5 қаңтарына дейінгі мерзімде қорғаныстық тапсырыс шеңберіндегі бюджет қаражаты алушылардың бюджетінде көзделгенде (бұдан әрі – қаражат алушыларда болғанда) техникалық тапсырманы қызмет бағыттары бойынша тізілімге енгізілген отандық тауар өндірушілерге, жұмысты, көрсетілетін қызметті отандық берушілерге және уәкілетті ұйымға өзі жібереді.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

8. Уполномоченная организация с момента получения технического задания проводит процедуры по отработке технических заданий с иностранными производителями с привлечением представителей получателя.
9. В срок до 1 марта текущего финансового года отечественные товаропроизводители, отечественные поставщики работ, услуг, включенные в реестр, и уполномоченная организация представляют в адрес уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа или получателей, когда средства у получателей, плановые калькуляции в соответствии с Правилами ценообразования на товары (продукцию) военного назначения, товары (продукцию) двойного назначения (применения), работы военного назначения и услуги военного назначения в рамках государственного оборонного заказа, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 октября 2019 года № 772 (далее – Правила ценообразования).
Сноска. Пункт 9 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
10. В срок до 1 апреля текущего финансового года уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа направляет в адрес получателя, когда средства у уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа, перечень мероприятий, по которым плановые калькуляции представлены не были, а также наименьшие цены на продукцию оборонного заказа, представленные отечественными товаропроизводителями, отечественными поставщиками работ, услуг, включенными в реестр, и уполномоченной организацией.
Мероприятия, по которым не представлены плановые калькуляции, приобретаются в соответствии с законодательством о государственных закупках.
Сноска. Пункт 10 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
11. В срок до 1 мая текущего финансового года получатель, когда средства у уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа, в соответствии с предоставленными ценами представляет в адрес уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа уточненную заявку по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам для включения в бюджетный запрос на соответствующий плановый период в пределах суммы, утвержденной ранее оборонным заказом на соответствующий плановый период.
Сноска. Пункт 11 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
12. В течение 5 (пять) рабочих дней со дня доведения лимитов уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа, когда средства у уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа, и получатели, когда средства у получателей, в установленном бюджетным законодательством порядке направляют бюджетные запросы на соответствующий плановый период в уполномоченный орган по бюджетному планированию.

8. Уәкілетті ұйым техникалық тапсырманы алған сәттен бастап алушылардың өкілдерін тарта отырып, техникалық тапсырмаларды шетелдік өндірушілермен пысықтау бойынша рәсімдерді жүргізеді.
9. Тізілімге енгізілген отандық тауар өндірушілер, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді отандық берушілер және уәкілетті ұйым ағымдағы қаржы жылының 1 наурызына дейінгі мерзімде мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органның немесе қаражат алушыларда болғанда алушылардың атына Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 17 қазандағы № 772 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс шеңберінде әскери мақсаттағы тауарларға (өнімдерге), қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарларға (өнімдерге), әскери мақсаттағы жұмыстар мен әскери мақсаттағы көрсетілетін қызметтерге баға белгілеу қағидаларына (бұдан әрі – Баға белгілеу қағидалары) сәйкес жоспарлы калькуляцияны ұсынады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
10. Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган ағымдағы қаржы жылының 1 сәуіріне дейінгі мерзімде алушының атына қаражат мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органда болғанда жоспарлы калькуляция ұсынылмаған іс-шаралар тізбесін, сондай-ақ тізілімге енгізілген отандық тауар өндірушілер, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді отандық берушілер және уәкілетті ұйым ұсынған қорғаныстық тапсырыс өніміне ең төмен бағаны жібереді.
Жоспарлы калькуляция ұсынылмаған іс-шаралар мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес сатып алынады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
11. Алушы ағымдағы қаржы жылының 1 мамырына дейінгі мерзімде қаражат мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органда болғанда ұсынылған бағаға сәйкес мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органның атына бұрын тиісті жоспарлы кезеңге арналған қорғаныстық тапсырыста бекітілген сома шегінде тиісті жоспарлы кезеңге арналған бюджеттік сұранымға енгізу үшін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нақтыланған өтінімді ұсынады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
12. Лимиттер жеткізілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаражат мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органда болғанда мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган және қаражат алушыларда болғанда алушылар бюджет заңнамасында белгіленген тәртіппен тиісті жоспарлы кезеңге арналған бюджеттік сұранымдарды бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға жібереді.

Сноска. Пункт 12 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
13. В срок до 25 июня текущего финансового года в целях осуществления выбора исполнителей оборонного заказа уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа направляет технические задания отечественным товаропроизводителям, отечественным поставщикам работ, услуг, включенным в реестр, по направлениям деятельности и уполномоченной организации.
Сноска. Пункт 13 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
14. В срок до 1 июня текущего финансового года в целях осуществления выбора исполнителей оборонного заказа получатели, когда средства у получателей, направляют технические задания отечественным товаропроизводителям, отечественным поставщикам работ, услуг, включенным в реестр, по направлениям деятельности и уполномоченной организации.
Сноска. Пункт 14 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. В срок до 20 июля текущего финансового года в целях выбора исполнителя отечественные товаропроизводители, отечественные поставщики работ, услуг, включенные в реестр, и уполномоченная организация представляют в адрес уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа или получателей, когда средства у получателей, конкурсную документацию – плановые калькуляции в соответствии с Правилами ценообразования.
Отечественные товаропроизводители, отечественные поставщики работ, услуг, включенные в реестр, специализирующиеся на производстве вещевого и специального имущества, средств индивидуальной защиты, в срок до 1 июля текущего финансового года представляют в адрес получателей образцы заявляемой продукции для осуществления проверки на соответствие продукции требованиям технического задания с приложением документов, подтверждающих качество используемого сырья.
Образцы заявляемой продукции регистрируются в журнале по форме согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам.
Представление отечественными товаропроизводителями, отечественными поставщиками работ, услуг, включенными в реестр, плановых калькуляций является подтверждением их согласия и возможности осуществить поставку продукции оборонного заказа с соблюдением условий, предусмотренных в техническом задании.
При предоставлении плановых калькуляций предоставлять альтернативные технические задания запрещается.
Сноска. Пункт 15 - в редакции постановления Правительства РК от 29.04.2024 № 348 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.10.2025 № 881.

Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
13. Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган ағымдағы қаржы жылының 25 маусымына дейінгі мерзімде қорғаныстық тапсырысты орындаушыларды таңдауды жүзеге асыру мақсатында техникалық тапсырмаларды қызмет бағыттары бойынша тізілімге енгізілген отандық тауар өндірушілерге, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді отандық берушілерге және уәкілетті ұйымға жібереді.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
14. Алушылар ағымдағы қаржы жылының 1 маусымына дейінгі мерзімде қорғаныстық тапсырысты орындаушыларды таңдауды жүзеге асыру мақсатында қаражат алушыларда болғанда техникалық тапсырманы қызмет бағыттары бойынша тізілімге енгізілген отандық тауар өндірушілерге, жұмысты, көрсетілетін қызметті отандық берушілерге және уәкілетті ұйымға жібереді.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
15. Тізілімге енгізілген отандық тауар өндірушілер, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді отандық берушілер және уәкілетті ұйым ағымдағы қаржы жылының 20 шілдесіне дейінгі мерзімде орындаушыны таңдау мақсатында мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органның немесе қаражат алушыларда болғанда алушылардың атына Баға белгілеу қағидаларына сәйкес конкурстық құжаттаманы – жоспарлы калькуляцияны ұсынады.
Тізілімге енгізілген, заттай және арнаулы мүлікті, жеке қорғану құралдарын өндіруге маманданатын отандық тауар өндірушілер, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді отандық берушілер өнімнің техникалық тапсырманың талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асыру үшін ағымдағы қаржы жылының 1 шілдесіне дейінгі мерзімде алушылардың атына пайдаланылатын шикізаттың сапасын растайтын құжаттармен қоса мәлімделетін өнімнің үлгілерін ұсынады.
Мәлімделетін өнімнің үлгілері осы Қағидаларға 1-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша журналда тіркеледі.
Тізілімге енгізілген отандық тауар өндірушілердің, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді отандық берушілердің жоспарлы калькуляцияны ұсынуы олардың келіскенін және техникалық тапсырмада көзделген шарттарды сақтап, қорғаныстық тапсырыс өнімін жеткізуді жүзеге асыру мүмкіндігін растау болып табылады.
Жоспарлы калькуляцияны ұсынған кезде баламалы техникалық тапсырмаларды ұсынуға тыйым салынады.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.04.2024 № 348 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.

16. В целях выбора исполнителя, когда средства у уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа, создается (создаются) конкурсная (конкурсные) комиссия (комиссии) уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа (далее – комиссия по выбору исполнителей).
В комиссию по выбору исполнителей включаются представители (специалисты) получателя, имеющие специальные познания по направлению деятельности.
В целях утверждения образцов вещевого и специального имущества, средств индивидуальной защиты и проверки их на соответствие требованиям технического задания создается комиссия из числа представителей получателя.
Состав комиссии (комиссий) по утверждению образцов вещевого и специального имущества, средств индивидуальной защиты и порядок еҰ работы определяются получателем.
Сноска. Пункт 16 - в редакции постановления Правительства РК от 29.04.2024 № 348 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
17. Решение считается принятым простым большинством голосов. При равенстве голосов принимается решение, за которое проголосовал представитель получателя.
18. Состав комиссии (комиссий) по выбору исполнителей и порядок работы определяются уполномоченным органом в области государственного оборонного заказа, а ее деятельность осуществляется в закрытом режиме с применением аудио- и видеофиксации.
Сноска. Пункт 18 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
19. Получателями, когда средства у получателя, формируется собственная комиссия по выбору исполнителей. Решение считается принятым простым большинством голосов.
20. Комиссия по утверждению образцов вещевого и специального имущества, средств индивидуальной защиты в срок до 15 августа текущего финансового года утверждает образцы вещевого и специального имущества, средств индивидуальной защиты и проверяет их на соответствие требованиям технического задания.
В срок до 1 августа текущего финансового года при выявлении комиссией несоответствия образцов вещевого и специального имущества, средств индивидуальной защиты требованиям технического задания получатель письменно уведомляет организацию о необходимости устранения выявленных несоответствий.
Организация в течение пяти рабочих дней со дня получения уведомления письменно уведомляет получателя об устранении выявленных недостатков с приложением образцов. При непредставлении в установленные сроки доработанных образцов для рассмотрения комиссией представленные плановые калькуляции организации не вскрываются.
В срок до 20 августа текущего финансового года получатель, когда средства у уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа, направляет в адрес уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа акт об утверждении образцов.

16. Қаражат мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органда болғанда орындаушыны таңдау мақсатында мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органның конкурстық комиссиясы (комиссиялары) (бұдан әрі – орындаушыларды таңдау жөніндегі комиссия) құрылады.
Орындаушыларды таңдау жөніндегі комиссияға қызмет бағыты бойынша алушының арнайы білімі бар өкілдері (мамандары) енгізіледі.
Заттай және арнайы мүліктің, жеке қорғану құралдарының үлгілерін бекіту және олардың техникалық тапсырманың талаптарына сәйкестігін тексеру мақсатында алушының өкілдері қатарынан комиссия құрылады.
Заттай және арнайы мүліктің, жеке қорғану құралдарының үлгілерін бекіту жөніндегі комиссия (комиссиялар) құрамын және оның жұмыс тәртібін алушы айқындайды.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.04.2024 № 348 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
17. Шешім дауыстардың қарапайым көпшілігімен қабылданды деп саналады. Дауыстар тең болған кезде алушының өкілі дауыс берген шешім қабылданады.
18. Орындаушыларды таңдау жөніндегі комиссия (комиссиялар) құрамын және жұмыс тәртібін мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган айқындайды, ал оның (олардың) қызметі аудио және бейнетіркеу қолданылып, жабық режимде жүзеге асырылады.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
19. Қаражат алушыда болғанда алушылар орындаушыларды таңдау жөніндегі өз комиссиясын қалыптастырады. Шешім дауыстардың қарапайым көпшілігімен қабылданады.
20. Заттай және арнайы мүліктің, жеке қорғану құралдарының үлгілерін бекіту жөніндегі комиссия ағымдағы қаржы жылының 15 тамызына дейінгі мерзімде заттай және арнайы мүліктің, жеке қорғану құралдарының үлгілерін бекітеді және олардың техникалық тапсырманың талаптарына сәйкестігін тексереді.
Комиссия ағымдағы қаржы жылының 1 тамызына дейінгі мерзімде заттай және арнайы мүлік, жеке қорғану құралдары үлгілерінің техникалық тапсырманың талаптарына сәйкес келмеуін анықтаған кезде алушы анықталған сәйкессіздіктерді жою қажеттігі туралы ұйымды жазбаша түрде хабардар етеді.
Ұйым хабарламаны алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде үлгілерді қоса беріп, алушыны анықталған кемшіліктердің жойылғаны туралы жазбаша түрде хабардар етеді. Комиссияның қарауы үшін пысықталған үлгілер белгіленген мерзімде ұсынылмаса, ұйым ұсынған жоспарлы калькуляция ашып қаралмайды.
Алушы ағымдағы қаржы жылының 20 тамызына дейінгі мерзімде қаражат мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органда болғанда мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органға үлгілерді бекіту туралы акт жібереді.

Сноска. Пункт 20 - в редакции постановления Правительства РК от 29.04.2024 № 348 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
21. С 25 июля по 25 сентября текущего финансового года уполномоченным органом в области государственного оборонного заказа и получателем, когда средства у получателя, проводятся процедуры по выбору исполнителей.
Сноска. Пункт 21 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
22. Выбор исполнителей производится на конкурсной основе уполномоченным органом в области государственного оборонного заказа или получателем, когда средства у получателя, из числа организаций, включенных в реестр.
По вещевому и специальному имуществу, средствам индивидуальной защиты выбор исполнителей осуществляется среди тех организаций, включенных в реестр, чьи образцы были утверждены комиссией по утверждению образцов вещевого и специального имущества, средств индивидуальной защиты.
Во время проведения процедуры выбора исполнителей государственного оборонного заказа на заседании комиссии по выбору исполнителей при вскрытии конвертов (ценовых предложений) с аудио-, видеофиксацией и подписании членами комиссии протокола заседания вправе присутствовать представители организаций оборонно-промышленного комплекса, участвующие в конкурсе.
Организации, представившие плановые калькуляции с целью выбора исполнителей, уведомляются по электронной почте за 5 календарных дней о предстоящей процедуре выбора исполнителей с указанием даты, времени и места.
Вскрытие конвертов с плановыми калькуляциями проводится комиссией по выбору исполнителей в день, время и месте, которые были указаны в уведомлении организациям, в присутствии простого большинства членов комиссии по выбору исполнителей.
При необходимости работы со сведениями, составляющими государственные секреты, в рамках конкретного мероприятия оборонного заказа учитывается наличие у организации, включенной в реестр, разрешения на проведение работ с использованием сведений, составляющих государственные секреты.
Сноска. Пункт 22 - в редакции постановления Правительства РК от 29.04.2024 № 348 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
23. При выборе исполнителя комиссия по выбору исполнителей принимает решение в отношении организаций, представивших наименьшую цену.

Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.04.2024 № 348 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
21. Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган және алушы ағымдағы қаржы жылының 25 шілдесі – 25 қыркүйегі аралығында қаражат алушыда болғанда орындаушыларды таңдау рәсімдерін жүргізеді.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
22. Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган немесе қаражат алушыда болғанда алушы тізілімге енгізілген ұйымдар қатарынан орындаушыларды таңдауды конкурстық негізде жүргізеді.
Заттай және арнаулы мүлік, жеке қорғану құралдары бойынша орындаушыларды таңдау үлгілерін заттай және арнаулы мүліктің, жеке қорғану құралдарының үлгілерін бекіту жөніндегі комиссия бекіткен тізілімге енгізілген ұйымдар арасынан жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты орындаушыларды таңдау рәсімін өткізген уақытта орындаушыларды таңдау жөніндегі комиссия отырысына конверттерді (баға ұсыныстарын) аудио-, бейнетіркеумен ашып қарау және комиссия мүшелері отырыс хаттамасына қол қойған кезде қорғаныстық-өнеркәсіптік кешен ұйымдарының конкурсқа қатысатын өкілдері қатысуға құқылы.
Орындаушыларды таңдау мақсатында жоспарлы калькуляцияны ұсынған ұйымдар күнін, уақытын және орнын көрсете отырып, орындаушыларды таңдаудың алдағы рәсімі туралы күнтізбелік 5 күн бұрын электрондық пошта арқылы хабардар етіледі.
Жоспарлы калькуляциясы бар конверттерді ашып қарауды орындаушыларды таңдау жөніндегі комиссия ұйымдарға хабарламада көрсетілген күні, уақытта және орында орындаушыларды таңдау жөніндегі комиссия мүшелерінің қарапайым көпшілігінің қатысуымен жүргізеді.
Мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтермен жұмыс істеу қажет болған кезде қорғаныстық тапсырыстың нақты іс-шарасы шеңберінде тізілімге енгізілген ұйымда мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтер пайдаланылатын жұмыстарды жүргізуге рұқсатының бар-жоғы ескеріледі.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.04.2024 № 348 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
23. Орындаушыны таңдау кезінде орындаушыларды таңдау жөніндегі комиссия ең төмен бағаны ұсынған ұйымға қатысты шешім қабылдайды.

Сноска. Пункт 23 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Если при выборе исполнителя представлена одна плановая калькуляция, не превышающая выделенного лимита, комиссией по выбору исполнителей принимается решение в отношении выбора данной организации исполнителем оборонного заказа.
Сноска. Пункт 24 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. В случае, если у двух и более организаций одинаковые плановые калькуляции на продукцию оборонного заказа, по данной продукции оборонного заказа проводится повторный выбор исполнителя.
При этом плановые калькуляции с учетом снижения заявленной стоимости представляются в течение трех рабочих дней со дня получения соответствующего запроса уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа или получателя.
Данное мероприятие проводится до определения исполнителя оборонного заказа путем снижения заявленной стоимости.
Сноска. Пункт 25 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
26. Плановые калькуляции представляются в конвертах, которые вскрываются в присутствии членов комиссии по выбору исполнителей.
Предоставленные плановые калькуляции фиксируются в журнале по форме согласно приложению 1-2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 26 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. При отказе предприятия, признанного исполнителем оборонного заказа, от заключения договора и/или исполнения по предложенному техническому заданию исполнителем признается последующая организация, участвовавшая в выборе исполнителей и предложившая наименьшую цену.
Сноска. Пункт 27 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Когда выбор исполнителя среди отечественных товаропроизводителей, отечественных поставщиков работ, услуг, включенных в реестр, не состоялся, по данной продукции оборонного заказа проводится повторный выбор исполнителя.
При этом плановые калькуляции представляются в течение пяти рабочих дней со дня получения соответствующего запроса уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа или получателя.
В случае, когда при повторном выборе исполнителя, исполнитель среди отечественных товаропроизводителей, отечественных поставщиков работ, услуг, включенных в реестр, также не определен, мероприятие передается на исполнение уполномоченной организации.

Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
24. Егер орындаушыны таңдау кезінде бөлінген лимиттен аспайтын бір жоспарлы калькуляция ұсынылса, орындаушыларды таңдау жөніндегі комиссия осы ұйымды қорғаныстық тапсырысты орындаушы ретінде таңдауға қатысты шешім қабылдайды.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
25. Егер екі және одан да көп ұйымның қорғаныстық тапсырыс өніміне жоспарлы калькуляциясы бірдей болған жағдайда осы қорғаныстық тапсырыс өнімі бойынша орындаушы қайта таңдалады.
Бұл ретте мәлімделген құнның төмендеуін ескеріп, жоспарлы калькуляция мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органның немесе алушының тиісті сұрау салуы алынған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде ұсынылады.
Осы іс-шара қорғаныстық тапсырыстың орындаушысы айқындалғанға дейін мәлімделген құнын төмендету арқылы жүргізіледі.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
26. Жоспарлы калькуляция конвертте беріледі, ол орындаушыларды таңдау жөніндегі комиссия мүшелерінің қатысуымен ашылады.
Ұсынылған жоспарлы калькуляция осы Қағидаларға 1-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша журналда тіркеледі.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
27. Қорғаныстық тапсырысты орындаушы болып танылған кәсіпорын шарт жасаудан және/немесе ұсынылған техникалық тапсырманы орындаудан бас тартқан кезде орындаушыларды таңдауға қатысқан және ең төмен баға ұсынған келесі ұйым орындаушы болып саналады.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
28. Тізілімге енгізілген отандық тауар өндірушілер, жұмысты, көрсетілетін қызметті отандық берушілер арасында орындаушыны таңдау жасалмағанда қорғаныстық тапсырыстың осы өнімі бойынша орындаушы қайта таңдалады.
Бұл ретте жоспарлы калькуляция мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органның немесе алушының тиісті сұрау салуы алынған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ұсынылады.
Егер орындаушыны қайта таңдау кезінде тізілімге енгізілген отандық тауар өндірушілер, жұмысты, көрсетілетін қызметті отандық берушілер арасында орындаушы анықталмаған жағдайда іс-шара уәкілетті ұйымның орындауына беріледі.

Сноска. Пункт 28 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
29. О результатах выбора исполнителя организации, выбранные исполнителями, уведомляются в электронном виде в течение пяти календарных дней со дня подписания протокола выбора исполнителей оборонного заказа.
При наличии в уведомлении сведений ограниченного распространения уведомление направляется в бумажном виде с соблюдением требований законодательства Республики Казахстан в области защиты государственных секретов.
Сноска. Пункт 29 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
30. В случае отказа уполномоченной организации от исполнения оборонного заказа, денежные средства, выделенные на данное мероприятие, могут быть перераспределены на иные мероприятия в рамках корректировки государственного оборонного заказа.
31. Действие пунктов 15 - 30 настоящих Правил не распространяется на уполномоченную организацию при ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработки неиспользуемого вооружения, военной техники, технических и специальных средств (далее – ликвидация), за исключением боеприпасов.
32. В исключительных случаях в целях решения задач Президента Республики Казахстан, Совета Безопасности или Республиканского оперативного штаба Республики Казахстан при появлении внезапно возникших угроз, возникновении чрезвычайных ситуаций, введении чрезвычайного положения, решении задач, связанных с обеспечением безопасности и правопорядка в государстве, а также поддержании боевой готовности Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа, когда средства у уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа, и получатели, когда средства у получателей, процедуры по выбору исполнителей оборонного заказа проводят по мере необходимости.
Решение о проведении процедуры выбора исполнителя принимается комиссией по выбору исполнителей.
При этом плановые калькуляции представляются в течение пяти рабочих дней со дня получения соответствующего запроса уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа или получателя.
Сноска. Пункт 32 - в редакции постановления Правительства РК от 29.04.2024 № 348 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.10.2025 № 881.

Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
29. Орындаушыны таңдау нәтижесі туралы орындаушылар таңдаған ұйымдар қорғаныстық тапсырысты орындаушыларды таңдау хаттамасына қол қойылған күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде электрондық түрде хабардар етіледі.
Хабарламада таратылуы шектелген мәліметтер болған кезде хабарлама Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы заңнамасының талаптарын сақтап, қағаз түрінде жіберіледі.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
30. Уәкілетті ұйым қорғаныстық тапсырысты орындаудан бас тартқан жағдайда осы іс-шараға бөлінген ақша қаражатын мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты түзету шеңберінде өзге іс-шараларға қайта бөлуге болады.
31. Осы Қағидалардың 15 – 30-тармақтарының қолданысы оқ-дәрілерді қоспағанда, пайдаланылмайтын қару-жарақты, әскери техниканы, техникалық және арнайы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу (бұдан әрі – жою) кезінде уәкілетті ұйымға қолданылмайды.
32. Айрықша жағдайларда кенеттен туындаған қатер пайда болған, төтенше ахуал туындаған, төтенше жағдай енгізілген кезде, мемлекетте қауіпсіздікті және құқық тәртібін қамтамасыз етумен байланысты міндеттерді шешу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарын жауынгерлік әзірлікте ұстау кезінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің немесе Республикалық жедел штабының міндеттерін шешу мақсатында қаражат мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органда болғанда мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган және қаражат алушыларда болғанда алушылар қорғаныстық тапсырысты орындаушыларды таңдау рәсімін қажеттілігіне қарай жүргізеді.
Орындаушыны таңдау рәсімін жүргізу туралы шешімді орындаушыларды таңдау жөніндегі комиссия қабылдайды.
Бұл ретте жоспарлы калькуляция мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органның немесе алушының тиісті сұрау салуы алынған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ұсынылады.
Ескерту. 32-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.04.2024 № 348 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.

33. Получатель, когда средства у получателя, в срок до 1 октября текущего финансового года представляет уполномоченному органу в области государственного оборонного заказа заявку по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 33 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
34. Проект оборонного заказа формируется по заявкам получателей в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом, настоящими Правилами и другими нормативными правовыми актами Республики Казахстан, планами развития центральных исполнительных органов, меморандумами государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, международными договорами и обязательствами Республики Казахстан.
Заявка получателей утверждается первым руководителем или лицом, уполномоченным на подписание заявки, и направляется в уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа.
За несвоевременное и/или некачественное предоставление заявки получатель несет ответственность, установленную законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 34 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
35. Соответствующий проект постановления Правительства Республики Казахстан об утверждении оборонного заказа, согласованный с Администрацией Президента Республики Казахстан, вносится в Правительство Республики Казахстан в течение 5 рабочих дней со дня подписания закона о республиканском бюджете на соответствующий плановый период согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
При этом соответствующий проект постановления Правительства Республики Казахстан до внесения на согласование в Администрацию Президента Республики Казахстан подлежит обязательному рассмотрению Советом по вопросам обороны, оборонной промышленности и контроля специфических товаров в Республике Казахстан.
Уточнение оборонного заказа производится в случае уточнения и (или) корректировки республиканского бюджета.
За несвоевременное и (или) некачественное формирование государственного оборонного заказа уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа несет ответственность, установленную законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 35 - в редакции постановления Правительства РК от 13.02.2025 № 68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.10.2025 № 881.

33. Қаражат алушыда болғанда алушы ағымдағы қаржы жылының 1 қазанына дейінгі мерзімде мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органға осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім береді.
Ескерту. 33-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
34. Қорғаныстық тапсырыс жобасы алушылардың өтінімі бойынша Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Заңға, осы Қағидаларға және Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілеріне, орталық атқарушы органдардың даму жоспарына, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың меморандумына, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары мен міндеттемелеріне сәйкес қалыптастырылады.
Алушылардың өтінімін бірінші басшы немесе өтінімге қол қоюға уәкілетті адам бекітеді және ол мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органға жіберіледі.
Алушы уақтылы және/немесе сапала ұсынылмаған өтінім үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жауаптылықта болады.
Ескерту. 34-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
35. Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісілген қорғаныстық тапсырысты бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті қаулысының жобасы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес тиісті жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджет туралы заңға қол қойылған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізіледі.
Бұл ретте Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысының тиісті жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне келісуге енгізілгенге дейін оны Қазақстан Республикасындағы қорғаныс, қорғаныс өнеркәсібі және ерекше тауарларды бақылау мәселелері жөніндегі кеңес міндет түрде қарайды.
Қорғаныстық тапсырысты нақтылау республикалық бюджет нақтыланған және (немесе) түзетілген жағдайда жүргізіледі.
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты уақтылы және (немесе) сапалы қалыптастырмағаны үшін мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жауаптылықта болады.
Ескерту. 35-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.02.2025 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.

36. В течение десяти календарных дней после получения постановления Правительства Республики Казахстан об утверждении оборонного заказа на соответствующий плановый период уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа и получатели, когда средства у получателей, доводят его задания до соответствующих исполнителей путем направления проектов соответствующих договоров на выполнение оборонного заказа в части, их касающейся.
Сноска. Пункт 36 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
37. Получатели в течение десяти рабочих дней после подписания законодательного акта Республики Казахстан о внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий период и (или) постановления Правительства Республики Казахстан о корректировке республиканского бюджета представляют в уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа заявки по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 37 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
38. Формирование государственного оборонного заказа на научные исследования определяется Законом, а также Правилами организации и проведения научных исследований в рамках государственного оборонного заказа, утвержденных Приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 7 ноября 2019 года № 829.
39. Требования пунктов 4 - 38 настоящих Правил не распространяются на специальные государственные органы.
Глава 3. Особенности формирования и размещения оборонного заказа для специальных государственных органов
40. При принятии решения о приобретении товаров (продукции) военного назначения, товаров (продукции) двойного назначения (применения), выполняемых работах военного назначения и оказываемых услугах военного назначения в рамках оборонного заказа специальные государственные органы определяют перечень продукции оборонного заказа, подлежащей включению в оборонный заказ, в составе своих бюджетных заявок.
40-1. Специальные государственные органы в установленном бюджетным законодательством Республики Казахстан порядке вносят бюджетные запросы на продукцию оборонного заказа на соответствующий плановый период в уполномоченный орган по бюджетному планированию.
Сноска. Глава 3 дополнена пунктом 40-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.

36. Тиісті жоспарлы кезеңге арналған қорғаныстық тапсырысты бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысын алғаннан кейін күнтізбелік он күн ішінде мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган және қаражат алушыларда болғанда алушылар қорғаныстық тапсырысты өздеріне қатысты бөлікте орындауға тиісті шарттардың жобаларын жіберу арқылы оның тапсырмаларын тиісті орындаушылардың назарына жеткізеді.
Ескерту. 36-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
37. Алушылар тиісті кезеңге арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасының заңнамалық актісіне және (немесе) республикалық бюджетті түзету туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына қол қойылғаннан кейін он жұмыс күні ішінде мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органға осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімдер береді.
Ескерту. 37-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
38. Ғылыми зерттеулерге мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру Заңмен, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 7 қарашадағы № 829 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс шеңберінде ғылыми зерттеулерді ұйымдастыру және жүргізу қағидаларымен айқындалады.
39. Осы Қағидалардың 4 - 38-тармақтарының талаптары арнаулы мемлекеттік органдарға қолданылмайды.
3-тарау. Арнаулы мемлекеттік органдар үшін қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру және орналастыру ерекшеліктері
40. Қорғаныстық тапсырыс шеңберінде әскери мақсаттағы тауарларды (өнімді), қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарларды (өнімді) әскери мақсаттағы орындалатын жұмыстарды және әскери мақсатта көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шешім қабылдаған кезде арнаулы мемлекеттік органдар мемлекеттік қорғаныстық тапсырысқа енгізуге жататын қорғаныстық тапсырыс өнімінің тізбесін өздерінің бюджеттік өтінімдерінің құрамында айқындайды.
40-1. Арнаулы мемлекеттік органдар Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында белгіленген тәртіппен бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға тиісті жоспарлы кезеңге арналған қорғаныстық тапсырыс өнімдеріне бюджеттік сұранымдарды енгізеді.
Ескерту. 3-тарау 40-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.

41. Исключен постановлением Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
42. Выбор исполнителя специальными государственными органами производится исходя из возможностей обеспечения необходимых условий поставки продукции оборонного заказа, требуемого качества на наиболее выгодных экономических условиях.
43. При необходимости работы в рамках оборонного заказа со сведениями, составляющими государственные секреты, учитывается наличие у отечественных производителей товаров (продукции) военного назначения, товаров (продукции) двойного назначения (применения) (далее – отечественный товаропроизводитель), отечественных поставщиков работ, услуг и/или уполномоченной организации разрешения на проведение работ с использованием сведений, составляющих государственные секреты.
44. В целях формирования бюджетного запроса на соответствующий плановый период специальные государственные органы не позднее 5 января текущего финансового года направляют техническое задание отечественным товаропроизводителям, отечественным поставщикам работ, услуг и (или) уполномоченной организации для предоставления плановых калькуляций в соответствии с Правилами ценообразования.
Сноска. Пункт 44 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
44-1. Специальные государственные органы формируют техническое задание в соответствии с национальными стандартами.
При формировании технического задания допускается включение дополнительных требований по комплектации приобретаемой продукции оборонного заказа.
При отсутствии национальных стандартов, в целях унификации, стандартизации, оперативной совместимости и приобретения новых (опытных) образцов вооружения, военной техники получатели самостоятельно формируют техническое задание на предлагаемую к закупу продукцию оборонного заказа с указанием требуемых функциональных, технических, качественных и эксплуатационных характеристик.
При отсутствии национальных стандартов допускается указывать товарные знаки, знаки обслуживания, фирменные наименования, патенты, полезные модели, промышленные образцы, наименование страны происхождения товара и наименование производителя.
Специальными государственными органами при составлении технического задания по вещевому имуществу предусматривается требование к внутристрановой ценности сырья не менее 30 %, за исключением вещевого имущества, предназначенного для подразделений специального назначения.
Сноска. Глава 3 дополнена пунктом 44-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

41. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
42. Арнаулы мемлекеттік органдар орындаушыны таңдауды талап етілетін сападағы қорғаныстық тапсырыс өнімін неғұрлым тиімді экономикалық жағдайларда жеткізудің қажетті шарттарын қамтамасыз ету мүмкіндіктеріне сүйене отырып жүргізеді.
43. Қорғаныстық тапсырыс шеңберінде мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтермен жұмыс істеу қажет болған кезде әскери мақсаттағы тауарларды (өнімді), қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарларды (өнімді) отандық өндірушілерде (бұдан әрі – отандық тауар өндіруші), жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді отандық берушілерде және/ немесе уәкілетті ұйымда мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалана отырып жұмыс жүргізуге рұқсатының болуы ескеріледі.
44. Арнаулы мемлекеттік органдар тиісті жоспарлы кезеңге арналған бюджеттік сұранымды қалыптастыру мақсатында ағымдағы қаржы жылының 5 қаңтарынан кешіктірмей техникалық тапсырманы отандық тауар өндірушілерге, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді отандық берушілерге және (немесе) уәкілетті ұйымға Баға белгілеу қағидаларына сәйкес жоспарлы калькуляцияны ұсыну үшін жібереді.
Ескерту. 44-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
44-1. Арнаулы мемлекеттік органдар ұлттық стандарттарға сәйкес техникалық тапсырманы қалыптастырады.
Техникалық тапсырманы қалыптастыру кезінде сатып алынатын қорғаныстық тапсырыстың өнімін жиынтықтау бойынша қосымша талаптарды енгізуге жол беріледі.
Алушылар ұлттық стандарттар болмаған кезде қару-жарақты, әскери техниканы біріздендіру, стандарттау, жедел үйлестіру және олардың жаңа (тәжірибелік) үлгілерін сатып алу мақсатында талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамасын көрсетіп, сатып алуға ұсынылатын әскери мақсаттағы қорғаныстық тапсырыс өніміне техникалық тапсырманы өзі қалыптастырады.
Ұлттық стандарттар болмаған кезде тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін, фирмалық атауды, патентті, пайдалы модельді, өнеркәсіптік үлгілерді, тауарды шығарған елдің атауын және өндірушінің атауын көрсетуге жол беріледі.
Арнаулы мемлекеттік органдар заттай мүлік бойынша техникалық тапсырманы жасау кезінде арнайы мақсаттағы бөлімшелерге арналған заттай мүлікті қоспағанда, кемінде 30 % шикізаттың елішілік құндылығына қойылатын талапты көздейді.
Ескерту. 3-тарау 44-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

45. В срок до 1 марта текущего финансового года отечественные товаропроизводители, отечественные поставщики работ, услуг и/или уполномоченная организация представляют в адрес специального государственного органа плановые калькуляции в соответствии с Правилами ценообразования.
Сноска. Пункт 45 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
46. В целях выбора исполнителей специальные государственные органы не позднее 1 июня текущего финансового года направляют запросы о намерении закупки продукции оборонного заказа отечественным товаропроизводителям, отечественным поставщикам работ, услуг и/или уполномоченной организации.
При уточнении и/или корректировке республиканского бюджета запрос направляется в течение пяти рабочих дней со дня утверждения протокола заседания Республиканской бюджетной комиссии.
Сноска. Пункт 46 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
47. Запрос содержит следующие сведения:
1) наименование и техническое задание, стандарты (при их наличии) приобретаемой продукции оборонного заказа;
2) количество и/или объемы продукции оборонного заказа;
3) место и требуемые сроки поставки продукции оборонного заказа;
4) срок гарантии на поставляемую продукцию оборонного заказа;
5) перечень сопутствующих работ и услуг, стоимость которых должна быть включена в стоимость продукции оборонного заказа;
6) условия оплаты, в том числе размер авансового платежа;
7) при приобретении вещевого и специального имущества, средств индивидуальной защиты требование о необходимости предоставления образцов.
Сноска. Пункт 47 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
48. Представление ответа от отечественных товаропроизводителей, отечественных поставщиков работ, услуг на запрос в адрес специальных государственных органов осуществляется в срок до 1 августа текущего финансового года с приложением следующих документов:
1) копии свидетельства о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства) либо копии справки о государственной (учетной) регистрации с указанием бизнес-идентификационного номера;
2) копии лицензии на право осуществления соответствующего вида деятельности, подлежащего обязательному лицензированию в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", и/или лицензии с веб-портала "Е-лицензирование" www.elicense.kz;

45. Отандық тауар өндірушілер, жұмысты, көрсетілетін қызметті отандық берушілер және/немесе уәкілетті ұйым ағымдағы қаржы жылының 1 наурызына дейінгі мерзімде Баға белгілеу қағидаларына сәйкес арнаулы мемлекеттік органға жоспарлы калькуляцияны ұсынады.
Ескерту. 45-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
46. Арнаулы мемлекеттік органдар орындаушыларды таңдау мақсатында ағымдағы қаржы жылының 1 маусымынан кешіктірмей отандық тауар өндірушілерге және/немесе жұмысты, көрсетілетін қызметті отандық берушілерге және/немесе уәкілетті ұйымға қорғаныстық тапсырыс өнімін сатып алуға ниеті туралы сұрау салу жібереді.
Республикалық бюджет нақтыланған және/немесе түзетілген кезде өтінім республикалық бюджет комиссиясы отырысының хаттамасы бекітілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жіберіледі.
Ескерту. 46-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
47. Сұрау салу мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) сатып алынатын қорғаныстық тапсырыс өнімінің атауы және техникалық тапсырмасы, стандарттары (олар болған жағдайда);
2) қорғаныстық тапсырыс өнімінің мөлшері және/немесе көлемі;
3) қорғаныстық тапсырыс өнімі жеткізілетін жер мен жеткізу талап етілетін мерзімдері;
4) берілетін қорғаныстық тапсырыс өніміне кепілдік мерзімі;
5) құны қорғаныстық тапсырыс өнімінің құнына қосылуға тиіс ілеспе жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің тізбесі;
6) ақы төлеу шарттары, оның ішінде аванстық төлем мөлшері;
7) заттай және арнайы мүлікті, жеке қорғану құралдарын сатып алу кезінде үлгілерді ұсыну қажеттілігі туралы талап.
Ескерту. 47-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
48. Отандық тауар өндірушілердің, жұмысты, көрсетілетін қызметті отандық берушілердің арнаулы мемлекеттік органдарға сұрау салуына жауап беруі ағымдағы қаржы жылының 1 тамызына дейінгі мерзімде мынадай құжаттарды:
1) заңды тұлғаның (филиалдың, өкілдіктің) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлігінің көшірмесі не бизнес-сәйкестендіру нөмірін көрсетілген мемлекеттік (есепке алу) тіркеу туралы анықтама көшірмесін;
2) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес міндетті түрде лицензиялауға жататын қызметтің тиісті түрін жүзеге асыруға құқық беретін лицензия және/немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталынан лицензия көшірмесін;

3) сертификата соответствия на серийно выпускаемую продукцию или декларации о соответствии на серийно выпускаемую продукцию, удостоверяющих соответствие продукции требованиям, установленным техническими регламентами, положениям стандартов – для производителей продукции, подлежащей процедуре обязательного подтверждения соответствия в соответствии с Законом Республики Казахстан "О техническом регулировании", за исключением продукции, используемой в целях защиты сведений, составляющих государственную тайну (государственные секреты) или относящихся к охраняемой в соответствии с законами Республики Казахстан информации ограниченного доступа продукции, сведения о которой составляют государственную тайну (государственные секреты);
4) документа, свидетельствующего о наличии производственных помещений на правах собственности или аренды, квалифицированных специалистов, а также технологического оборудования на правах собственности, необходимых для производства продукции оборонного заказа, за исключением организаций, осуществляющих выполнение оборонного заказа в части осуществления научных исследований;
5) документа, свидетельствующего об отсутствии налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям;
6) финансового аудита.
К финансовому аудиту относится аудиторский годовой отчет за истекший год, проведенный в соответствии с законодательством Республики Казахстан об аудиторской деятельности;
7) плановой калькуляции в соответствии с Правилами ценообразования;
8) технического задания.
При приобретении вещевого и специального имущества, средств индивидуальной защиты представляются образцы.
Образцы заявляемой продукции регистрируются в журнале по форме согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам.
При уточнении и/или корректировке республиканского бюджета представление ответа от отечественных товаропроизводителей, отечественных поставщиков работ, услуг на запрос в адрес специальных государственных органов осуществляется в срок не позднее десяти рабочих дней со дня получения запроса.
Представление ответа от отечественных товаропроизводителей, отечественных поставщиков работ, услуг, включенных в реестр, на запрос в адрес специальных государственных органов, осуществляется в срок до 1 августа текущего финансового года с приложением следующих документов:
1) плановой калькуляции в соответствии с Правилами ценообразования;
2) технического задания.
Сноска. Пункт 48 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3) мемлекеттік құпияны (мемлекеттік құпияларды) құрайтын немесе Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес қорғалатын қолжетімділігі шектеулі өзге де ақпаратқа жататын мәліметтерді қорғау мақсатында пайдаланылатын өнімді, мәліметтері мемлекеттік құпияны (мемлекеттік құпияларды) құрайтын өнімді қоспағанда, "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес сәйкестікті міндетті растау рәсіміне жататын өнім өндірушілер үшін – өнімнің техникалық регламентте, стандарт ережелерінде белгіленген талаптарға сәйкестігін куәландыратын, сериялық шығарылатын өнімге сәйкестік сертификатын немесе сериялық шығарылатын өнімге сәйкестік туралы декларациясын;
4) ғылыми зерттеуді жүзеге асыру бөлігінде қорғаныстық тапсырысты орындауды жүзеге асыратын ұйымдарды қоспағанда, қорғаныстық тапсырыс өнімін өндіру үшін қажетті меншік немесе жалдау құқығындағы өндірістік үй-жайлардың, білікті мамандардың, сондай-ақ меншік құқығындағы технологиялық жабдықтың болуы туралы куәландыратын құжатты;
5) салықтық берешектің, міндетті зейнетақы жарнасы және әлеуметтік аударым бойынша берешектің болмауы туралы куәландыратын құжатты;
6) қаржылық аудитті.
Қаржылық аудитке Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет туралы заңнамасына сәйкес жүргізілген өткен жылғы аудиторлық жылдық есеп жатады;
7) Баға белгілеу қағидаларына сәйкес жоспарлы калькуляцияны;
8) техникалық тапсырманы қоса беріп жүзеге асырылады.
Заттай және арнайы мүлікті, жеке қорғану құралдарын сатып алу кезінде үлгілер ұсынылады.
Мәлімделетін өнім үлгілері осы Қағидаларға 1-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша журналда тіркеледі.
Республикалық бюджет нақтыланған және/немесе түзетілген кезде арнаулы мемлекеттік органдарға отандық тауар өндірушілерден, жұмысты, көрсетілетін қызметті отандық жеткізушілерден сұрау салуға жауап сұрау салуды алған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде жүзеге асырылады.
Арнаулы мемлекеттік органдарға тізілімге енгізілген отандық тауар өндірушілерден, жұмысты, көрсетілетін қызметті отандық берушілерден сұрау салуға жауап ұсыну ағымдағы қаржы жылының 1 тамызына дейінгі мерзімде мынадай құжаттарды:
1) Баға белгілеу қағидаларына сәйкес жоспарлы калькуляцияны;
2) техникалық тапсырманы қоса беріп жүзеге асырылады.
Ескерту. 48-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

49. При необходимости отечественным товаропроизводителем, отечественным поставщиком работ, услуг предлагается продукция с лучшими тактико-техническими (техническими) характеристиками, чем было указано в запросе.
Сноска. Пункт 49 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
49-1. В целях выбора исполнителя формируется комиссия (комиссии) по выбору исполнителей (далее – комиссия). Решение комиссии считается принятым простым большинством голосов. При равенстве голосов принимается решение, за которое проголосовал председатель комиссии.
Состав комиссии (комиссий) определяется приказом первого руководителя специального государственного органа или лицом, уполномоченным на издание приказа.
В комиссию включаются специалисты получателя, имеющие специальные познания по направлению деятельности.
Сноска. Глава 3 дополнена пунктом 49-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
50. Исключен постановлением Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
51. Выбор исполнителей осуществляется из числа отечественных товаропроизводителей, отечественных поставщиков работ, услуг военного назначения, предложивших наименьшую цену и продукцию оборонного заказа, соответствующую требованиям, указанным в запросе специальных государственных органов.
Сноска. Пункт 51 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
51-1. Документы, указанные в пункте 48 настоящих Правил, представляются в конвертах, которые вскрываются в присутствии членов комиссии.
Предоставленные документы фиксируются в журнале по форме согласно приложению 1-2 к настоящим Правилам.
Сноска. Глава 3 дополнена пунктом 51-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
51-2. Если при выборе исполнителя представлена одна плановая калькуляция, не превышающая выделенный лимит, комиссией принимается решение в отношении выбора данной организации исполнителем.
Сноска. Глава 3 дополнена пунктом 51-2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

49. Қажет болған кезде отандық тауар өндіруші, жұмысты, көрсетілетін қызметті отандық беруші тактикалық-техникалық (техникалық) сипаттамасы сұрау салуда көрсетілгеннен де жақсы өнімді ұсынады.
Ескерту. 49-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
49-1. Орындаушыны таңдау мақсатында орындаушыларды таңдау жөніндегі комиссия (комиссиялар) (бұдан әрі – комиссия) құрылады. Комиссияның шешімі қарапайым көпшілік дауыспен қабылданған болып саналады. Дауыстар тең болған кезде орындаушыларды таңдау жөніндегі комиссия төрағасы дауыс берген шешім қабылданады.
Комиссия (комиссиялар) құрамы арнаулы мемлекеттік орган бірінші басшысының бұйрығымен немесе бұйрықты шығаруға уәкілетті адам айқындайды.
Комиссияға қызмет бағыты бойынша арнайы танымы бар алушының мамандары енгізіледі.
Ескерту. 3-тарау 49-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
50. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
51. Орындаушыларды таңдау ең төмен баға және арнаулы мемлекеттік органдардың сұрау салуында көрсетілген талаптарға сәйкес келетін қорғаныстық тапсырыс өнімін ұсынған отандық тауар өндірушілер, әскери мақсаттағы жұмысты, көрсетілетін қызметті отандық берушілер қатарынан жүзеге асырылады.
Ескерту. 51-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
51-1. Осы Қағидалардың 48-тармағында көрсетілген құжаттар комиссия мүшелерінің қатысуымен ашылатын конвертте ұсынылады.
Ұсынылған құжаттар осы Қағидаларға 1-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша журналда тіркеледі.
Ескерту. 3-тарау 51-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
51-2. Егер орындаушыны таңдау кезінде комиссия бөлінген лимиттен аспайтын бір жоспарлы калькуляция ұсынылса, орындаушының осы ұйымды таңдауына қатысты шешім қабылдайды.
Ескерту. 3-тарау 51-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

51-3. В случае, если у двух и более организаций одинаковые плановые калькуляции на продукцию оборонного заказа, по данной продукции оборонного заказа проводится повторный выбор исполнителя.
При этом плановые калькуляции с учетом снижения заявленной стоимости представляются в течение трех рабочих дней со дня получения соответствующего запроса специальных государственных органов.
Данное мероприятие проводится до определения исполнителя оборонного заказа путем снижения заявленной стоимости.
Сноска. Глава 3 дополнена пунктом 51-3 в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
51-4. Когда выбор исполнителя не состоялся, проводится повторный выбор исполнителя.
При этом документы, указанные в пункте 48 настоящих Правил, а также образцы вещевого и специального имущества, средств индивидуальной защиты представляются в течение пяти рабочих дней со дня получения соответствующего запроса специального государственного органа.
Сноска. Глава 3 дополнена пунктом 51-4 в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
51-5. Когда повторный выбор не состоялся, приобретение продукции проводится в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
Сноска. Глава 3 дополнена пунктом 51-5 в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
51-6. О результатах выбора исполнителя организации уведомляются в течение пяти рабочих дней со дня подписания протокола выбора исполнителей в бумажном виде с соблюдением требований законодательства Республики Казахстан в области защиты государственных секретов.
Протокол выбора исполнителя оформляется согласно приложению 2-1 к настоящим Правилам.
Сноска. Глава 3 дополнена пунктом 51-6 в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
51-7. При отказе организации, признанной исполнителем, от заключения договора приобретение продукции оборонного заказа проводится в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
Сноска. Глава 3 дополнена пунктом 51-7 в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

51-3. Егер екі және одан да көп ұйымның қорғаныстық тапсырыс өніміне жоспарлы калькуляция бірдей болған жағдайда осы қорғаныстық тапсырыс өнімі бойынша орындаушы қайта таңдалады.
Бұл ретте мәлімделген құнның төмендеуін ескеріп, жоспарлы калькуляция арнаулы мемлекеттік органдардың тиісті сұрау салуын алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде ұсынылады.
Осы іс-шара қорғаныстық тапсырыстың орындаушысы анықталғанға дейін мәлімделген құнын төмендету арқылы жүргізіледі.
Ескерту. 3-тарау 51-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
51-4. Орындаушыны таңдау өтпей қалса, орындаушы қайта таңдалады.
Бұл ретте осы Қағидалардың 48-тармағында көрсетілген құжаттар, сондай-ақ заттай және арнайы мүліктің, жеке қорғану құралдарының үлгілері арнаулы мемлекеттік органның тиісті сұрау салуын алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ұсынылады.
Ескерту. 3-тарау 51-4-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
51-5. Қайта таңдау өтпей қалса, өнімді сатып алу Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен жүргізіледі.
Ескерту. 3-тарау 51-5-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
51-6. Орындаушыны, ұйымды таңдау нәтижесі туралы Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы заңнамасының талаптарын сақтап, орындаушыларды таңдау хаттамасына қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қағаз түрінде хабарланады.
Орындаушыны таңдау хаттамасы осы Қағидаларға 2-1-қосымшаға сәйкес ресімделеді.
Ескерту. 3-тарау 51-6-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
51-7. Орындаушы таныған ұйым шарт жасасудан бас тартқан кезде қорғаныстық тапсырыс өнімін сатып алу Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен жүргізіледі.
Ескерту. 3-тарау 51-7-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

51-8. В исключительных случаях в целях решения задач Президента Республики Казахстан, Совета Безопасности или Республиканского оперативного штаба Республики Казахстан при появлении внезапно возникших угроз, возникновении чрезвычайных ситуаций, введении чрезвычайного положения, решении задач, связанных с обеспечением безопасности и правопорядка в государстве, специальные государственные органы процедуры по выбору исполнителей проводят по мере необходимости.
Решение о проведении процедуры выбора исполнителя принимается комиссией.
При этом предоставляются только плановые калькуляции в течение пяти рабочих дней со дня получения соответствующего запроса.
Сноска. Глава 3 дополнена пунктом 51-8 в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
52. Определение тем, исполнителей и стоимости фундаментальных и прикладных научных исследований в области национальной безопасности государства, а также проведение экспертизы этих исследований осуществляются в порядке, утвержденном первым руководителем специального государственного органа.
53. При невозможности выполнения оборонного заказа отечественными товаропроизводителями, отечественными поставщиками работ, услуг представление ими ответа на запрос в адрес специальных государственных органов осуществляется в срок до 20 июня текущего финансового года.
При уточнении и/или корректировке республиканского бюджета ответ предоставляется в срок не позднее трех рабочих дней со дня получения запроса.
Сноска. Пункт 53 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
54. Уполномоченная организация в срок до 10 июля текущего финансового года представляет ответ о возможности либо невозможности поставки соответствующей продукции оборонного заказа, а также ее предполагаемую цену.
При уточнении и/или корректировке республиканского бюджета ответ представляется в срок не позднее пяти рабочих дней со дня получения запроса.
Сноска. Пункт 54 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
55. Если уполномоченной организацией в указанные сроки не представлен ответ специальным государственным органам либо ответ не соответствует требованиям запроса, выбор уполномоченной организации исполнителем оборонного заказа признается невозможным.
В таком случае приобретение продукции оборонного заказа проводится в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.

51-8. Айрықша жағдайда арнаулы мемлекеттік органдар кенеттен қатер төнген, төтенше жағдай болған, төтенше жағдай енгізілген кезде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің немесе Республикалық жедел штабтың міндеттерін шешу, мемлекетте қауіпсіздікті және құқық тәртібін қамтамасыз етумен байланысты міндеттерді шешу мақсатында қорғаныстық тапсырысты орындаушыларды таңдау рәсімін қажеттілігіне қарай жүргізеді.
Орындаушыны таңдау рәсімін жүргізу туралы шешімді комиссия қабылдайды.
Бұл ретте тиісті сұрау салуды алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жоспарлы калькуляция ғана ұсынылады.
Ескерту. 3-тарау 51-8-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
52. Мемлекеттің ұлттық қауіпсіздігі саласындағы іргелі жəне қолданбалы ғылыми зерттеулердің тақырыбын, орындаушыларын және құнын айқындау, сондай-ақ осы зерттеулерге сараптама жүргізу арнаулы мемлекеттік органның бірінші басшысы бекіткен тәртіппен жүзеге асырылады.
53. Отандық тауар өндірушілер, жұмысты, көрсетілетін қызметті отандық берушілер қорғаныстық тапсырысты орындау мүмкін болмаған жағдайда олардың арнаулы мемлекеттік органдарға сұрау салуға жауап беруі ағымдағы қаржы жылының 20 маусымына дейінгі мерзімде жүзеге асырылады.
Республикалық бюджет нақтыланған және/немесе түзетілген кезде жауап сұрау салу алынған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде беріледі.
Ескерту. 53-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
54. Уәкілетті ұйым ағымдағы қаржы жылының 10 шілдесіне дейінгі мерзімде қорғаныстық тапсырыстың тиісті өнімін жеткізу мүмкіндігі не мүмкін еместігі туралы жауапты, сондай-ақ оның болжамды бағасын ұсынады.
Республикалық бюджет нақтыланған және/немесе түзетілген кезде жауап сұрау салу алынған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде беріледі.
Ескерту. 54-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
55. Егер уәкілетті ұйым көрсетілген мерзімде арнаулы мемлекеттік органдарға жауап бермеген не жауап сұрау салу талаптарына сәйкес келмеген жағдайда уәкілетті ұйымды қорғаныстық тапсырысты орындаушы ретінде таңдау мүмкін емес деп танылады.
Мұндай жағдайда қорғаныстық тапсырыс өнімін сатып алу Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен жүргізіледі.

Сноска. Пункт 55 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
55-1. Специальными государственными органами до 25 сентября текущего финансового года проводятся процедуры по выбору исполнителя оборонного заказа (далее – исполнитель) среди отечественных товаропроизводителей, отечественных поставщиков работ, услуг и/или уполномоченной организации.
При этом текущим финансовым годом является год, предшествующий плановому периоду.
При уточнении и/или корректировке республиканского бюджета протокол выбора исполнителя оборонного заказа оформляется в течение десяти рабочих дней после получения ответа на запрос специальных государственных органов от отечественных товаропроизводителей, отечественных поставщиков работ, услуг и/или уполномоченной организации.
Сноска. Глава 3 дополнена пунктом 55-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
56. Исключен постановлением Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
57. Исключен постановлением Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
58. Специальные государственные органы не позднее 1 октября текущего финансового года представляют уполномоченному органу в области государственного оборонного заказа заявку по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При уточнении и (или) корректировке республиканского бюджета специальные государственные органы в течение десяти рабочих дней после подписания законодательного акта Республики Казахстан о внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий период и (или) постановления Правительства Республики Казахстан о корректировке республиканского бюджета представляют в уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа заявки по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
За несвоевременное и/или некачественное предоставление заявки специальные государственные органы несут ответственность, установленную законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 58 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.10.2025 № 881.

Ескерту. 55-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
55-1. Арнаулы мемлекеттік органдар ағымдағы қаржы жылының 25 қыркүйегіне дейін отандық тауар өндірушілер, жұмысты, көрсетілетін қызметті отандық берушілер және/немесе уәкілетті ұйым арасында қорғаныстық тапсырыс орындаушысын (бұдан әрі – орындаушы) таңдау жөніндегі рәсімді жүргізеді.
Бұл ретте ағымдағы қаржы жылы жоспарлы кезеңнің алдындағы жыл болып табылады.
Республикалық бюджетті нақтылау және/немесе түзету кезінде қорғаныстық тапсырыс орындаушысын таңдау хаттамасы арнаулы мемлекеттік органдардың отандық тауар өндірушілерден, жұмысты, көрсетілетін қызметті отандық жеткізушілерден және/немесе уәкілетті ұйымнан сұрау салуға жауап алғаннан кейін он жұмыс күні ішінде ресімделеді.
Ескерту. 3-тарау 55-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
56. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
57. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
58. Арнаулы мемлекеттік органдар ағымдағы қаржы жылының 1 қазанынан кешіктірмей мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органға осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім береді.
Арнаулы мемлекеттік органдар республикалық бюджет нақтыланған және (немесе) түзетілген кезде тиісті кезеңге арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасының заңнамалық актісіне және (немесе) республикалық бюджетті түзету туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына қол қойылғаннан кейін он жұмыс күні ішінде мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органға осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім береді.
Арнаулы мемлекеттік органдар уақтылы және/немесе сапалы ұсынылмаған өтінім үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жауаптылықта болады.
Ескерту. 58-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.

59. Заявки представляются в разрезе программ, подпрограмм, предусмотренных республиканским бюджетом на трехлетний период.
60. Заявка утверждается первым руководителем специального государственного органа или лицом, уполномоченным на подписание заявки.
Глава 4. Формирование, утверждение и ведение реестра
61. Формирование, утверждение и ведение реестра являются составной частью формирования и размещения оборонного заказа и осуществляются уполномоченным органом в области государственного оборонного заказа.
Сноска. Пункт 61 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
62. Реестр ведется по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
63. Включению в реестр подлежат отечественные товаропроизводители, отечественные поставщики работ, услуг, являющиеся резидентами Республики Казахстан, соответствующие требованиям, установленным в настоящих Правилах, и предоставившие полный пакет документов, предусмотренных пунктом 68 настоящих Правил.
64. Формирование и ведение реестра осуществляются путем включения в реестр и исключения из него отечественных товаропроизводителей, отечественных поставщиков работ, услуг, а также внесения изменений и дополнений в сведения о них, содержащихся в реестре.
65. Формирование и ведение реестра осуществляются по направлениям деятельности на основании поданных заявок о включении в реестр (далее – заявка) от отечественных товаропроизводителей, отечественных поставщиков работ, услуг по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
66. Заявки подаются отечественными товаропроизводителями и отечественными поставщиками работ, услуг в уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа в течение текущего финансового года по соответствующим направлениям деятельности ежегодно.
Сноска. Пункт 66 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
67. Исключен постановлением Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
68. К заявке прилагаются следующие документы:
1) копия свидетельства о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства) либо копия справки о государственной (учетной) регистрации с указанием бизнес-идентификационного номера;
2) копия лицензии на право осуществления соответствующего вида деятельности, подлежащего обязательному лицензированию в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", и/или лицензии с веб-портала "Е-лицензирование" www.elicense.kz;

59. Өтінімдер үш жылдық кезеңге арналған республикалық бюджетте көзделген бағдарламалар, кіші бағдарламалар бөлінісінде ұсынылады.
60. Өтінімді арнаулы мемлекеттік органның бірінші басшысы немесе өтінімге қол қоюға уәкілетті адам бекітеді.
4-тарау. Тізілімді қалыптастыру, бекіту және жүргізу
61. Тізілімді қалыптастыру, бекіту және жүргізу қорғаныстық тапсырысты қалыптастырудың және орналастырудың құрамдас бөлігі болып табылады және оны мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган жүзеге асырады.
Ескерту. 61-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
62. Тізілім осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізіледі.
63. Осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келетін және осы Қағидалардың 68-тармағында көзделген құжаттардың толық жиынтығын ұсынған, Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын отандық тауар өндірушілер, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді отандық берушілер тізілімге енгізуге жатады.
64. Тізілімді қалыптастыру және жүргізу отандық тауар өндірушілерді, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді отандық берушілерді тізілімге енгізу және одан алып тастау, сондай-ақ олар туралы тізілімде қамтылған мәліметтерге өзгерістер мен толықтырулар енгізу арқылы жүзеге асырылады.
65. Тізілімді қалыптастыру және жүргізу қызмет бағыттары бойынша отандық тауар өндірушілердің, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді отандық берушілердің тізілімге енгізу туралы осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берген өтінімдері (бұдан әрі – өтінім) негізінде жүзеге асырылады.
66. Өтінімдерді отандық тауар өндірушілер мен жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді отандық берушілер мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органға ағымдағы қаржы жылы ішінде қызметтің тиісті бағыттары бойынша жыл сайын береді.
Ескерту. 66-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
67. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
68. Өтінімге мынадай құжаттар:
1) заңды тұлғаның (филиалдың, өкілдіктің) мемлекеттік (есепке алу) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлігі көшірмесі не бизнес-сәйкестендіру нөмірін көрсетілген мемлекеттік (есепке алу) тіркеу туралы анықтама көшірмесі;
2) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес міндетті түрде лицензиялауға жататын қызметтің тиісті түрін жүзеге асыруға құқық беретін лицензия және/немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталынан лицензия көшірмесі;

3) сертификат соответствия на серийно выпускаемую продукцию или декларация о соответствии на серийно выпускаемую продукцию, удостоверяющие соответствие продукции требованиям, установленным техническими регламентами, положениям стандартов – для производителей продукции, подлежащей процедуре обязательного подтверждения соответствия в соответствии с Законом Республики Казахстан "О техническом регулировании";
4) документ, свидетельствующий о наличии производственных помещений на правах собственности или аренды, квалифицированных специалистов, а также технологического оборудования на правах собственности, необходимых для производства продукции оборонного заказа, за исключением организаций, осуществляющих выполнение оборонного заказа в части осуществления научных исследований;
5) документ, свидетельствующий об отсутствии налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям;
6) финансовый аудит.
К финансовому аудиту относится аудиторский годовой отчет за истекший год, проведенный в соответствии с законодательством Республики Казахстан об аудиторской деятельности;
7) техническая документация на ремонт, производство и модернизацию вооружения и военной техники.
Сноска. Пункт 68 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
69. Наличие производственных мощностей у отечественного товаропроизводителя, отечественного поставщика работ, услуг подтверждается индустриальным сертификатом и/или заключением аккредитованной организации.
В случаях, когда в организациях имеется военное представительство, наличие производственных мощностей подтверждается заключением военного представительства.
Сноска. Пункт 69 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
70. Заявка и документы, предусмотренные пунктами 68 - 69 настоящих Правил, подаются в бумажном виде. В заявке указываются электронный адрес юридического лица и контактные телефоны (не менее 3).
71. Заявка рассматривается комиссией, образуемой уполномоченным органом в области государственного оборонного заказа (далее – комиссия по формированию реестра).
Сноска. Пункт 71 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
72. В состав комиссии по формированию реестра включаются должностные лица уполномоченных органов в области государственного оборонного заказа, оборонной промышленности и получателей.

3) "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес сәйкестікті міндетті растау рәсіміне жататын өнім өндірушілер үшін өнімнің техникалық регламентте, стандарт ережелерінде белгіленген талаптарға сәйкестігін куәландыратын сериялық шығарылатын өнімге сәйкестік сертификатын немесе сериялық шығарылатын өнімге сәйкестік туралы декларациясы;
4) ғылыми зерттеуді жүзеге асыру бөлігінде қорғаныстық тапсырысты орындауды жүзеге асыратын ұйымдарды қоспағанда, қорғаныстық тапсырыс өнімін өндіру үшін қажетті меншік немесе жалдау құқығындағы өндірістік үй-жайлардың, білікті мамандардың, сондай-ақ меншік құқығындағы технологиялық жабдықтың болуы туралы куәландыратын құжат;
5) салықтық берешектің, міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешектің болмауы туралы куәландыратын құжат;
6) қаржылық аудит.
Қаржылық аудитке Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет туралы заңнамасына сәйкес жүргізілген өткен жылғы аудиторлық жылдық есеп жатады;
7) қару-жарақ пен әскери техниканы жөндеуге, өндіруге және жаңғыртуға арналған техникалық құжаттама қоса беріледі.
Ескерту. 68-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
69. Отандық тауар өндірушіде, жұмысты, көрсетілетін қызметті отандық жеткізушіде өндірістік қуаттың болуы индустриялық сертификатпен және/немесе аккредиттелген ұйымның қорытындысымен расталады.
Ұйымдарда әскери өкілдік болған жағдайда өндірістік қуаттың болуы әскери өкілдіктің қорытындысымен расталады.
Ескерту. 69-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
70. Осы Қағидалардың 6869-тармақтарында көзделген өтінім мен құжаттар қағаз түрінде беріледі. Өтінімде заңды тұлғаның электрондық мекенжайы және байланыс телефондары (кемінде 3) көрсетіледі.
71. Өтінімді мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган құратын комиссия (бұдан әрі – тізілімді қалыптастыру жөніндегі комиссия) қарайды.
Ескерту. 71-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
72. Тізілімді қалыптастыру жөніндегі комиссияның құрамына мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс, қорғаныс өнеркәсібі саласындағы уәкілетті органдардың лауазымды адамдары мен алушылар енгізіледі.

Сноска. Пункт 72 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
73. Комиссия по формированию реестра проводит заседания по включению организаций в реестр, исключению организаций из реестра или внесению изменений и дополнений в реестр не более двух раз в квартал.
Сноска. Пункт 73 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
74. Основанием для включения, исключения и внесения изменений в реестр является протокольное решение комиссии по формированию реестра, принятое простым большинством голосов.
75. В случае выявления комиссией по формированию реестра несоответствия документов, указанных в пунктах 6869 настоящих Правил, уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа в течение пяти рабочих дней со дня рассмотрения документов уведомляет отечественного товаропроизводителя, отечественного поставщика работ, услуг о необходимости устранения выявленных несоответствий. При этом датой получения отечественным товаропроизводителем, отечественным поставщиком работ, услуг уведомления считается следующий день за датой отправления в электронном виде.
Сноска. Пункт 75 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
76. Отечественный товаропроизводитель, отечественный поставщик работ, услуг в течение пяти рабочих дней со дня уведомления письменно уведомляют уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа об устранении выявленных недостатков с приложением подтверждающих документов.
Сноска. Пункт 76 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
77. Уведомление уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа отечественным товаропроизводителем, отечественным поставщиком работ, услуг об устранении нарушений является основанием для комиссии по формированию реестра повторно рассмотреть заявку.
Сноска. Пункт 77 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
78. Уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа в течение пятнадцати рабочих дней после окончания срока рассмотрения заявок на основании решения комиссии по формированию реестра утверждает реестр или вносит в него изменения и дополнения.
Сноска. Пункт 78 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
79. Исключение из реестра, внесение в него изменений и дополнений производится в течение пятнадцати рабочих дней со дня заседания комиссии по формированию реестра.

Ескерту. 72-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
73. Тізілімді қалыптастыру жөніндегі комиссия ұйымдарды тізілімге енгізу, ұйымдарды тізілімнен шығару немесе тізілімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу бойынша отырысты тоқсанына екі реттен жиі емес өткізеді.
Ескерту. 73-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
74. Тізілім қалыптастыру жөніндегі комиссияның қарапайым көпшілік дауыспен қабылданған хаттамалық шешімі тізілімге енгізу, одан алып тастау және оған өзгерістер енгізу үшін негіз болып табылады.
75. Тізілімді қалыптастыру жөніндегі комиссия осы Қағидалардың 68 – 69-тармақтарында көрсетілген құжаттардың сәйкес еместігін анықтаған жағдайда мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган құжаттар қаралған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде отандық тауар өндірушіні, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді отандық берушіні анықталған сәйкессіздіктерді жою қажеттігі туралы хабардар етеді. Бұл ретте хабарлама электрондық түрде жіберілген күннен кейінгі күн оны отандық тауар өндірушінің, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді отандық берушінің алған күні болып саналады.
Ескерту. 75-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
76. Отандық тауар өндіруші, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді отандық беруші хабардар етілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде растайтын құжаттарды қоса беріп, мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органды анықталған кемшіліктердің жойылғаны туралы жазбаша хабар етеді.
Ескерту. 76-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
77. Отандық тауар өндірушінің, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді отандық берушінің мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органды бұзушылықтардың жойылғаны туралы хабардар етуі тізілімді қалыптастыру жөніндегі комиссия үшін өтінімді қайта қарауға негіз болып табылады.
Ескерту. 77-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
78. Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган өтінімдерді қарау мерзімі аяқталғаннан кейін он бес жұмыс күні ішінде тізілімді қалыптастыру жөніндегі комиссияның шешімі негізінде тізілімді бекітеді немесе оған өзгерістер мен толықтырулар енгізеді.
Ескерту. 78-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
79. Тізілімнен алып тастау, оған өзгерістер мен толықтырулар енгізу тізілім қалыптастыру жөніндегі комиссия отырысы өткен күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде жүргізіледі.

80. Организации подлежат исключению из реестра в случаях:
1) установления недостоверности представленных организацией данных о наличии производственных помещений на правах собственности или аренды, технологического оборудования на правах собственности, квалифицированных специалистов, необходимых для производства продукции оборонного заказа, а также завышения этих данных;
2) наличия вступившего в законную силу решения суда об исключении из реестра;
3) отказа исполнителя от заключения договора по мероприятию, по которому он определен исполнителем;
4) невыполнения оборонного заказа (расторжения договора на выполнение оборонного заказа), за исключением форс-мажорных причин, определенных договорными обязательствами;
5) отказа в устранении брака, указанного в рекламации, когда установлена вина исполнителя;
6) выявления полной передачи исполнения оборонного заказа иной организации, если это не предусмотрено договором на выполнение оборонного заказа;
7) нарушения режима секретного делопроизводства.
Указанное в подпункте 2) настоящего пункта обстоятельство влечет за собой исключение организации из реестра со дня вступления в законную силу решения суда сроком на один год, если иное не указано в решении суда.
Указанные в подпунктах 3), 4), 5) настоящего пункта нарушения влекут за собой исключение организации из реестра сроком на один год со дня решения комиссии по формированию реестра.
Решение об исключении из реестра организаций, являющихся единственными производителями продукции оборонного заказа, принимается комиссией по формированию реестра с учетом систематичности выявленных нарушений (двух и более), наличия обстоятельств непреодолимой силы и заключения получателей оборонного заказа о целесообразности исключения их из реестра.
Сноска. Пункт 80 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
81. При лишении и (или) снижении объемов и количества производственных помещений на правах собственности или аренды, технологического оборудования на правах собственности, квалифицированных специалистов, необходимых для производства продукции оборонного заказа, организация, включенная в реестр, в течение двадцати календарных дней уведомляет об этом уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа с приложением соответствующих документов.
Организация, включенная в реестр, по своему усмотрению уведомляет уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа об увеличении объемов и (или) количества производственных помещений, в том числе на правах долгосрочной аренды сроком не менее трех лет, технологического оборудования на правах собственности и квалифицированных специалистов, необходимых для производства продукции оборонного заказа.

80. Ұйымдар:
1) қорғаныстық тапсырыс өнімін өндіру үшін қажетті меншік құқығындағы өндірістік үй-жайлардың, меншік немесе жалдау құқығындағы технологиялық жабдықтың, білікті мамандардың болуы туралы ұйым ұсынған деректердің дұрыс еместігі анықталған, сондай-ақ осы деректер асыра көрсетілген;
2) тізілімнен алып тастау туралы заңды күшіне енген сот шешімі болған;
3) орындаушы өзі орындаушы болып анықталған іс-шара бойынша шарт жасасудан бас тартқан;
4) шарт міндеттемелерінде айқындалған форс-мажорлық себептерді қоспағанда, қорғаныстық тапсырыс орындалмаған (қорғаныстық тапсырысты орындау шарты бұзылған);
5) орындаушының кінәсі анықталған кезде наразылықта көрсетілген ақауды жоюдан бас тартқан;
6) егер бұл қорғаныстық тапсырысты орындауға арналған шартта көзделмесе, қорғаныстық тапсырысты орындауды өзге ұйымға толық беру анықталған;
7) құпия іс жүргізу режимі бұзылған жағдайда тізілімнен алынуға тиіс.
Осы тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген мән-жай, егер сот шешімінде өзгеше көрсетілмесе, ұйымды сот шешімі заңды күшіне енген күннен бастап бір жыл мерзімге тізілімнен алуға әкеледі.
Осы тармақтың 3), 4), 5) тармақшаларында көрсетілген бұзушылықтар ұйымды Тізілімді қалыптастыру жөніндегі комиссия шешкен күннен бастап бір жыл мерзімге тізілімнен алуға әкеледі.
Қорғаныс тапсырысы өнімінің жалғыз өндірушісі болып табылатын ұйымдарды тізілімнен алу туралы шешімді тізілімді қалыптастыру жөніндегі комиссия анықталған бұзушылықтардың (екі және одан да көп) жүйелі, еңсерілмейтін күш мән-жайының болуын және қорғаныс тапсырысын алушылардың оларды тізілімнен шығарудың орындылығы туралы қорытындысын ескеріп қабылдайды.
Ескерту. 80-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
81. Қорғаныстық тапсырыс өнімін өндіруге қажетті меншік немесе жалдау құқығындағы өндірістік үй-жайлардың, меншік құқығындағы технологиялық жабдықтардың, білікті мамандардың көлемінен және санынан айырылған және (немесе) олар азайған кезде тізілімге енгізілген ұйым күнтізбелік жиырма күн ішінде бұл туралы мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органды тиісті құжаттарды қоса беріп хабардар етеді.
Тізілімге енгізілген ұйым қорғаныстық тапсырыс өнімін өндіруге қажетті өндірістік, оның ішінде кемінде үш жыл мерзімге ұзақ мерзімді жалдау құқығындағы үй-жайлардың, меншік құқығындағы технологиялық жабдықтар мен білікті мамандар көлемінің және (немесе) санының ұлғайғаны туралы мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органды өз қалауы бойынша хабардар етеді.

Сноска. Пункт 81 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
82. По результатам рассмотрения документов комиссия по формированию реестра принимает одно из следующих решений по:
1) включению в реестр;
2) отказу во включении в реестр;
3) исключению из реестра;
4) внесению либо невнесению изменений и дополнений в сведения об организации в реестре;
5) направлению документов на доработку в соответствии с пунктом 75 настоящих Правил.
83. Уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа в течение пяти рабочих дней со дня утверждения реестра, а также внесения в него изменений и дополнений направляет уведомление о включении либо отказе во включении в реестр, внесении изменений и дополнений в адрес соответствующих организаций в части, их касающейся, а также заинтересованных получателей. При этом датой получения уведомления отечественным товаропроизводителем, отечественным поставщиком работ, услуг считается день, следующий за днем его отправления через электронную почту.
Сноска. Пункт 83 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
84. Исключен постановлением Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
85. Исключен постановлением Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
86. Решение комиссии по формированию реестра обжалуется в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Сноска. Пункт 86 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 5. Выполнение оборонного заказа
87. Выполнение оборонного заказа осуществляется на основании договора на выполнение оборонного заказа, заключенного между уполномоченным органом в области государственного оборонного заказа или получателем и исполнителем.
Сноска. Пункт 87 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
88. Проекты договоров на выполнение оборонного заказа составляются в соответствии с типовым договором на выполнение оборонного заказа, утверждаемым первым руководителем получателя или уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа, когда средства у уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа.
Сноска. Пункт 88 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.

Ескерту. 81-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
82. Құжаттарды қарау нәтижелері бойынша тізілім қалыптастыру жөніндегі комиссия мынадай:
1) тізілімге енгізу;
2) тізілімге енгізуден бас тарту;
3) тізілімнен алып тастау;
4) тізілімдегі ұйым туралы мәліметтерге өзгерістер мен толықтырулар енгізу не енгізбеу;
5) осы Қағидалардың 75-тармағына сәйкес құжаттарды толық пысықтауға жолдау жөніндегі шешімдердің бірін шығарады.
83. Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган тізілім бекітілген, сондай-ақ оған өзгерістер мен толықтырулар енгізілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде тиісті ұйымдардың атына өздеріне қатысты бөлігінде, сондай-ақ мүдделі алушылардың атына тізілімге енгізу не енгізуден бас тарту, өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хабарлама жібереді. Бұл ретте хабарлама электрондық пошта арқылы жіберілген күннен кейінгі күн оны отандық тауар өндірушінің, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді отандық берушінің алған күні болып саналады.
Ескерту. 83-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
84. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
85. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
86. Тізілімді қалыптастыру жөніндегі комиссияның шешіміне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалады.
Ескерту. 86-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5-тарау. Қорғаныстық тапсырысты орындау
87. Қорғаныстық тапсырысты орындау мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган немесе алушы және орындаушы арасында жасалған қорғаныстық тапсырысты орындауға арналған шарт негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 87-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
88. Қорғаныстық тапсырысты орындауға арналған шарттардың жобалары алушының немесе қаражат мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органда болғанда мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органның бірінші басшысы бекітетін қорғаныстық тапсырысты орындауға арналған үлгілік шартқа сәйкес жасалады.
Ескерту. 88-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.

89. Типовой договор на выполнение оборонного заказа должен содержать следующие сведения:
1) преамбулу;
2) предмет договора;
3) сроки действия договора и/или сроки отдельных этапов договора;
4) суммы договора и аванса в случае его наличия;
5) условия контроля качества и порядок представления в военные представительства документов, подтверждающих фактические расходы на продукцию оборонного заказа;
6) условия приемки, место и сроки поставки (выполнения, оказания);
7) размер неустойки (штрафа, пени);
8) основания для расторжения или прекращения договора;
9) ответственность сторон;
10) условия о полной оплате за поставку продукции оборонного заказа;
11) условия уплаты налога на добавленную стоимость в соответствии с требованиями налогового законодательства Республики Казахстан;
12) условия предъявления и удовлетворения рекламации;
13) иные условия, не противоречащие законодательству Республики Казахстан.
90. Уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа или получатель направляет исполнителю оборонного заказа договор на выполнение оборонного заказа в течение десяти календарных дней со дня принятия соответствующего акта Правительства Республики Казахстан об утверждении оборонного заказа.
Договор на выполнение оборонного заказа подписывается исполнителем оборонного заказа в течение двадцати календарных дней со дня его поступления.
Сноска. Пункт 90 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
91. Контроль за качеством выполнения оборонного заказа осуществляется военными представительствами в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.
92. В случаях, когда в организациях – исполнителях не создаются военные представительства, контроль за качеством выполнения оборонного заказа осуществляется исполнителем оборонного заказа.
Уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа, получатель государственного оборонного заказа имеют право направлять своих представителей исполнителям государственного оборонного заказа для осуществления контроля за выполнением государственного оборонного заказа и соответствием качества продукции оборонного заказа заключенному договору на выполнение государственного оборонного заказа в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 92 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.

89. Қорғаныстық тапсырысты орындауға арналған үлгілік шартта мынадай мәліметтер:
1) кіріспе;
2) шарттың мәні;
3) шарттың қолданылу мерзімі және/немесе шарттың жекелеген кезеңдерінің мерзімі;
4) шарттың және аванс болған жағдайда оның сомасы;
5) сапаны бақылау шарттары және әскери өкілдіктерге қорғаныстық тапсырыс өніміне нақты шығыстарды растайтын құжаттарды ұсыну тәртібі;
6) қабылдап алу шарттары, беру (орындау қызмет көрсету) орны мен мерзімдері;
7) тұрақсыздық айыбының (айыппұл, өсімпұл) мөлшері;
8) шартты бұзу немесе тоқтату үшін негіздеме;
9) тараптардың жауапкершілігі;
10) қорғаныстық тапсырыс өнімін бергені үшін толық ақы төлеу шарттары;
11) Қазақстан Республикасының салық заңнамасының талаптарына сәйкес қосылған құн салығын төлеу шарттары;
12) рекламация қою және қанағаттандыру шарттары;
13) Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін өзге де шарттар қамтылуға тиіс.
90. Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган немесе алушы қорғаныстық тапсырысты орындаушыға қорғаныстық тапсырысты бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті актісі қабылданған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қорғаныстық тапсырысты орындауға шартты жібереді.
Қорғаныстық тапсырысты орындауға арналған шартқа қорғаныстық тапсырысты орындаушы ол түскен күннен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде қол қояды.
Ескерту. 90-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
91. Қорғаныстық тапсырыстың орындалу сапасын бақылауды әскери өкілдіктер Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен жүзеге асырады.
92. Орындаушы ұйымдарда әскери өкілдіктер құрылмаған жағдайда қорғаныстық тапсырыстың орындалу сапасын бақылауды қорғаныстық тапсырысты орындаушы жүзеге асырады.
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган, мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты алушы мемлекеттік қорғаныстық тапсырыстың орындалуын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қорғаныстық тапсырыс өнімі сапасының мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты орындауға жасалған шартқа сәйкестігін бақылауды жүзеге асыру үшін өз өкілдерін мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты орындаушыларға жіберуге құқылы.
Ескерту. 92-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.

93. Представители получателя осуществляют контроль за качеством выполнения оборонного заказа в соответствии с требованиями Закона.
94. Удостоверение военного представительства является документом, подтверждающим качество продукции оборонного заказа.
Глава 6. Особенности выполнения оборонного заказа в случае, когда бюджетные средства в рамках оборонного заказа предусмотрены в бюджете уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа
Сноска. Заголовок главы 6 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
95. В случае, когда бюджетные средства в рамках оборонного заказа предусмотрены в бюджете уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа, выполнение оборонного заказа осуществляется на основании договора, заключенного между уполномоченным органом в области государственного оборонного заказа и исполнителем, в пользу получателя.
Сноска. Пункт 95 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
96. Проекты договоров на выполнение оборонного заказа в пользу получателя составляются в трех экземплярах в соответствии с типовым договором на выполнение оборонного заказа, утверждаемым первым руководителем уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа.
Сноска. Пункт 96 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
97. В договорах на выполнение оборонного заказа, заключаемых уполномоченным органом в области государственного оборонного заказа в пользу получателя, кроме сведений, предусмотренных пунктом 89 настоящих Правил, указываются сведения о получателе, а также его обязательства, связанные с приемкой продукции оборонного заказа.
Сноска. Пункт 97 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
98. В целях определения объема контроля, а также наличия в организациях – исполнителях военного представительства уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа направляет на согласование проект договора на выполнение оборонного заказа в Центр военных представительств Министерства обороны Республики Казахстан (далее – Министерство).
При этом срок рассмотрения проекта договора Центром военных представительств Министерства не должен превышать трех рабочих дней с момента поступления проекта договора.
Сноска. Пункт 98 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
99. Качество продукции оборонного заказа, поставляемой в рамках договора на выполнение оборонного заказа, заключенного уполномоченным органом в области государственного оборонного заказа в пользу получателя, должно соответствовать условиям договора.

93. Алушының өкілдері қорғаныстық тапсырыстың орындалу сапасын бақылауды Заңның талаптарына сәйкес жүзеге асырады.
94. Әскери өкілдіктің куәлігі қорғаныстық тапсырыс өнімінің сапасын растайтын құжат болып табылады.
6-тарау. Қорғаныстық тапсырыс шеңберіндегі бюджет қаражаты мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органның бюджетінде көзделген жағдайда қорғаныстық тапсырысты орындау ерекшеліктері
Ескерту. 6-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
95. Қорғаныстық тапсырыс шеңберіндегі бюджет қаражаты мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органның бюджетінде көзделген жағдайда қорғаныстық тапсырысты орындау мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган мен орындаушы арасында алушының пайдасына жасалған шарт негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 95-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
96. Алушының пайдасына қорғаныстық тапсырысты орындауға арналған шарттардың жобалары мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органның бірінші басшысы бекітетін қорғаныстық тапсырысты орындауға арналған үлгілік шартқа сәйкес үш данада жасалады.
Ескерту. 96-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
97. Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган алушының пайдасына жасайтын қорғаныстық тапсырысты орындауға арналған шарттарда осы Қағидалардың 89-тармағында көзделген мәліметтерден басқа алушы туралы мәліметтер, сондай-ақ оның қорғаныстық тапсырыс өнімдерін қабылдап алумен байланысты міндеттемелері көрсетіледі.
Ескерту. 97-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
98. Бақылау көлемін, сондай-ақ орындаушы ұйымдарда әскери өкілдіктің бар-жоғын айқындау мақсатында мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган қорғаныстық тапсырысты орындауға арналған шарттың жобасын Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) Әскери өкілдіктер орталығына келісуге жібереді.
Бұл ретте Министрліктің Әскери өкілдіктер орталығының шарт жобасын қарау мерзімі шарт жобасы келіп түскен кезден бастап үш жұмыс күнінен аспауға тиіс.
Ескерту. 98-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
99. Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган алушының пайдасына жасаған қорғаныстық тапсырысты орындауға арналған шарт шеңберінде берілетін қорғаныстық тапсырыс өнімдерінің сапасы шарт талаптарына сәйкес келуге тиіс.

Сноска. Пункт 99 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
100. Контроль за качеством выполнения оборонного заказа по договору на выполнение оборонного заказа, заключенному уполномоченным органом в области государственного оборонного заказа в пользу получателя, осуществляется военными представительствами в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 100 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
101. В случаях, когда в организациях – исполнителях не создаются военные представительства, уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа правомочен направить в них своих представителей для осуществления контроля за соответствием качества продукции оборонного заказа условиям договора.
Сноска. Пункт 101 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
102. В случае, если для осуществления контроля за соответствием качества продукции оборонного заказа условиям договора необходимы специальные познания, опыт и квалификация в области приобретаемой продукции, уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа привлекает специалистов, в том числе специалистов получателя, в пользу которого заключен договор на выполнение оборонного заказа.
Привлечение специалистов получателя осуществляется с согласия получателя.
Командирование специалистов получателя для осуществления контроля за соответствием качества продукции оборонного заказа условиям договора осуществляется за счет средств получателя.
В целях привлечения специалистов получателя для осуществления контроля за соответствием качества продукции оборонного заказа условиям договора уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа направляет запрос в адрес соответствующего получателя.
Сноска. Пункт 102 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
103. Получатель в течение пяти рабочих дней со дня получения запроса направляет сведения о своих представителях, предназначенных для осуществления контроля за соответствием качества продукции оборонного заказа условиям договора, в адрес уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа.
Сноска. Пункт 103 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
104. Получатель принимает продукцию оборонного заказа по наименованию, количеству, качеству и/или комплектности в течение пяти рабочих дней со дня поставки на основании документов, предусмотренных договором.
105. Для выполнения обязательств, связанных с приемкой продукции оборонного заказа, уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа в течение пяти рабочих дней со дня заключения договора с исполнителем направляет один экземпляр договора в адрес получателя.

Ескерту. 99-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
100. Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган алушының пайдасына жасаған қорғаныстық тапсырысты орындауға арналған шарт бойынша қорғаныстық тапсырыстың орындалу сапасын бақылауды әскери өкілдіктер Қазақстан Республикасының Үкіметі белгіленген тәртіппен жүзеге асырады.
Ескерту. 100-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
101. Орындаушы ұйымдарда әскери өкілдіктер құрылмаған жағдайда мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган қорғаныстық тапсырыс өнімі сапасының шарт талаптарына сәйкестігін бақылауды жүзеге асыру үшін оларға өз өкілдерін жіберуге құқылы.
Ескерту. 101-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
102. Қорғаныстық тапсырыс өнімдері сапасының шарт талаптарына сәйкестігін бақылауды жүзеге асыру үшін сатып алынатын өнімдер саласында арнайы білім, тәжірибе және біліктілік қажет болған жағдайда мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган мамандарды, оның ішінде пайдасына қорғаныстық тапсырысты орындауға арналған шарт жасалған алушының мамандарын тартады.
Алушының мамандарын тарту алушының келісімімен жүзеге асырылады.
Қорғаныстық тапсырыс өнімінің шарт талаптарына сәйкестігін бақылауды жүзеге асыру үшін алушының мамандарын іссапарға жіберу алушының қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
Қорғаныстық тапсырыс өнімдері сапасының шарт талаптарына сәйкестігін бақылауды жүзеге асыру үшін алушының мамандарын тарту мақсатында мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган тиісті алушының атына сұрау салу жібереді.
Ескерту. 102-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
103. Алушы сұрау салуды алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органның атына қорғаныстық тапсырыс өнімдері сапасының шарт талаптарына сәйкестігін бақылауды жүзеге асыру үшін тағайындалған өз өкілдері туралы мәліметтерді жібереді.
Ескерту. 103-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
104. Алушы қорғаныстық тапсырыс өнімі берілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны шартта көзделген құжаттардың негізінде атауы, саны, сапасы және/немесе жиынтығы бойынша қабылдап алады.
105. Қорғаныстық тапсырыс өнімдерін қабылдап алумен байланысты міндеттемелерді орындау үшін мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган орындаушымен шарт жасалған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде шарттың бір данасын алушының атына жібереді.

Сноска. Пункт 105 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
106. В случае, когда приемщиком продукции оборонного заказа является ведомство получателя (пользователь и/или склад хранения), получатель, являющийся государственным органом, направляет копию договора в адрес непосредственного получателя и обеспечивает исполнение им обязательств в части приемки продукции оборонного заказа в соответствии с условиями договора.
107. Для передачи продукции оборонного заказа получателю исполнитель не менее чем за двадцать календарных дней до поставки продукции оборонного заказа уведомляет уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа и получателя о планируемой дате поставки.
Сноска. Пункт 107 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
108. На основании уведомления исполнителя о планируемой дате поставки продукции оборонного заказа получатель обеспечивает:
1) допуск для представителей исполнителя, уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа и военных представителей на территорию получателя;
2) в случае, когда для приемки продукции оборонного заказа необходимо выполнение дополнительных работ (оказание дополнительных услуг), подготовка места для выполнения данных работ (оказания услуг), если иное не оговорено требованиями технического задания и/или условиями договора;
3) в случае, когда в соответствии с условиями договора для приемки продукции оборонного заказа необходимо осуществить проверку (испытание) продукции оборонного заказа, подготовку места для проведения проверки (испытания), если иное не оговорено требованиями технического задания и/или условиями договора;
4) в случае, когда в соответствии с условиями договора предусмотрена проверка продукции оборонного заказа на соответствующем оборудовании (контрольно-проверочной аппаратуре), подготовку данного оборудования (контрольно-проверочной аппаратуры), если иное не оговорено требованиями технического задания и/или условиями договора.
При этом оборудование (контрольно-проверочная аппаратура) получателя должно быть исправным, иметь соответствующую документацию, подтверждающую возможность его использования для проверки продукции оборонного заказа.
Сноска. Пункт 108 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
109. При подтверждении факта по результатам приемки, что наименование, качество, количество и (или) комплектность продукции оборонного заказа не соответствуют условиям договора, получатель уведомляет об этом уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа, составляет акт о выявленных недостатках и передает его исполнителю.

Ескерту. 105-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
106. Қорғаныстық тапсырыс өнімін қабылдап алушы алушының ведомствосы (пайдаланушы және/немесе сақтау қоймасы) болып табылған жағдайда мемлекеттік орган болып табылатын алушы шарттың көшірмесін тікелей алушының атына жолдайды және оның қорғаныстық тапсырыс өнімін қабылдап алу бөлігіндегі міндеттемелерді шарт талаптарына сәйкес орындауын қамтамасыз етеді.
107. Алушыға қорғаныстық тапсырыс өнімдерін беру үшін орындаушы қорғаныстық тапсырыс өнімдері берілгенге дейін кемінде күнтізбелік жиырма күн бұрын мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органды және алушыны өнімдерді берудің жоспарланған күні туралы хабардар етеді.
Ескерту. 107-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
108. Қорғаныстық тапсырыс өнімін берудің жоспарлы күні туралы орындаушының хабарламасы негізінде алушы мыналарды:
1) орындаушының, мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органның өкілдерін және әскери өкілдерді алушының аумағына кіргізуді;
2) техникалық тапсырма талаптарында және/немесе шарт талаптарында өзгеше айтылмаса, қорғаныстық тапсырыс өнімін қабылдап алу үшін қосымша жұмыстарды орындау (қосымша қызметтер көрсету) қажет болған жағдайда осы жұмыстарды (көрсетілетін қызметтерді) орындау үшін орын дайындауды;
3) техникалық тапсырма талаптарында және/немесе шарт талаптарында өзгеше айтылмаса, шарт талаптарына сәйкес қорғаныстық тапсырыс өнімін қабылдап алу үшін қорғаныстық тапсырыс өнімін тексеруді (сынауды) жүзеге асыру қажет болған жағдайда тексеру (сынау) жүргізу үшін орын дайындауды;
4) техникалық тапсырма талаптарында және/немесе шарт талаптарында өзгеше айтылмаса, шарт талаптарына сәйкес қорғаныстық тапсырыс өнімін тиісті жабдықта (бақылау-тексеру аппаратурасында) тексеру көзделген жағдайда осы жабдықты (бақылау-тексеру аппаратурасын) дайындауды қамтамасыз етеді.
Бұл ретте алушының жабдығы (бақылау-тексеру аппаратурасы) ақаусыз болуы, оны қорғаныстық тапсырыс өнімін тексеру үшін қолдануға болатынын растайтын тиісті құжаттамасы болуға тиіс.
Ескерту. 108-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
109. Қабылдап алу нәтижесі бойынша қорғаныстық тапсырыс өнімдері атауының, сапасының, санының және (немесе) жиынтығының шарт талаптарына сәйкес келмеу фактісі расталған кезде алушы бұл туралы мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органды хабардар етеді, анықталған кемшіліктер туралы акт жасайды және оны орындаушыға береді.

Сноска. Пункт 109 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
110. Исполнитель в течение десяти рабочих дней со дня составления акта о выявленных недостатках получателем обеспечивает устранение недостатков.
111. В случае, если исполнитель не устранит недостатки по истечении десяти рабочих дней, получатель осуществляет возврат продукции исполнителю и направляет соответствующее уведомление в адрес уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа.
Дальнейшие расходы, связанные с транспортировкой и хранением продукции оборонного заказа, несет исполнитель оборонного заказа.
Сноска. Пункт 111 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
112. В случае, если по результатам приемки подтвердится, что наименование, количество, качество и/или комплектность продукции оборонного заказа соответствуют условиям договора, получатель принимает продукцию оборонного заказа путем подписания документов, предусмотренных условиями договора.
113. Уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа в течение пяти рабочих дней со дня осуществления платежей по договору поставки товара, заключенному в пользу получателя, направляет ответное извещение в адрес получателя по форме, утвержденной центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.
Сноска. Пункт 113 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
114. Получатель в течение пяти рабочих дней со дня подписания акта приемки-передачи товара направляет в адрес уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа извещение о взятии на учет полученных ценностей по форме, утвержденной центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.
Сноска. Пункт 114 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
115. В случае, когда выполнение оборонного заказа осуществляется на основании договора на выполнение работ (оказание услуг), получатель в течение пятнадцати календарных дней со дня получения экземпляра договора от уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа обеспечивает подготовку и передачу вооружения, военной техники (далее – ВиВТ) и (или) иного имущества исполнителю.
Сноска. Пункт 115 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
116. Прием-передача ВиВТ для выполнения работ (оказания услуг) осуществляется по фактическому наличию и фактической укомплектованности и оформляется актом приемки-передачи по техническому состоянию, подписываемому между представителями получателя и исполнителя.

Ескерту. 109-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
110. Алушы анықтаған кемшіліктер туралы акт жасаған күннен бастап он жұмыс күні ішінде орындаушы кемшіліктерді жоюды қамтамасыз етеді.
111. Орындаушы он жұмыс күні өткеннен кейін кемшіліктерді жоймаған жағдайда, алушы өнімдерді орындаушыға қайтаруды жүзеге асырады және мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органның атына тиісті хабарлама жібереді.
Қорғаныстық тапсырыс өнімдерін жеткізуге және сақтауға байланысты әрі қарайғы шығыстарды қорғаныстық тапсырысты орындаушы көтереді.
Ескерту. 111-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
112. Егер қабылдап алу нәтижелері бойынша қорғаныстық тапсырыс өнімі атауының, санының, сапасының және/немесе жиынтығының шарт талаптарына сәйкестігі расталған жағдайда, алушы қорғаныстық тапсырыс өнімін шарт талаптарында көзделген құжаттарға қол қою арқылы қабылдайды.
113. Алушының пайдасына жасалған тауарды беру шарты бойынша төлемдер жүзеге асырылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган алушының пайдасына бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша жауап хабархат жібереді.
Ескерту. 113-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
114. Алушы тауарды қабылдап алу-беру актісіне қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органның атына бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша алынған құндылықтарды есепке алу туралы хабархат жібереді.
Ескерту. 114-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
115. Қорғаныстық тапсырысты орындау жұмыстарды орындауға (қызметтер көрсетуге) арналған шарт негізінде жүзеге асырылған жағдайда алушы мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органнан шарттың бір данасы алынған күннен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде қару-жарақты, әскери техниканы және (немесе) өзге де мүлікті (бұдан әрі – ҚжӘТ) дайындауды және орындаушыға беруді қамтамасыз етеді.
Ескерту. 115-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
116. Жұмыстарды орындау (қызметтерді көрсету) үшін ҚӘТ-ті қабылдап алу-беру нақты болуы және нақты жиынтықталуы бойынша жүзеге асырылады және алушы мен орындаушы өкілдерінің арасында қол қойылатын техникалық жай-күйі бойынша қабылдап алу-беру актісімен ресімделеді.

117. Транспортировка ВиВТ от получателя до места выполнения работ (оказания услуг) осуществляется за счет сил и средств получателя, если иное не оговорено договором.
Транспортировка ВиВТ после выполнения работ (оказания услуг) до получателя осуществляется за счет сил и средств исполнителя, если иное не оговорено договором.
В случае необходимости получатель обеспечивает сопровождение ВиВТ в процессе транспортировки.
118. Претензии в отношении качества продукции оборонного заказа, в том числе ВиВТ, поставленные после выполнения работ (оказания услуг), которые не могли быть обнаружены при приемке, предъявляются получателем исполнителю в течение гарантийного срока.
119. В случае, если по результатам выполнения работ (оказания услуг) необходимо увеличение балансовой стоимости ВиВТ, получатель в течение пяти рабочих дней со дня подписания акта выполненных работ (оказанных услуг) и акта приемки-передачи ВиВТ направляет в адрес уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа извещение о взятии на учет полученных ценностей по форме, утвержденной центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.
Сноска. Пункт 119 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
120. Уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа в течение пяти рабочих дней со дня осуществления платежей по договору на выполнение работ (оказание услуг) направляет ответное извещение в адрес получателя по форме, утвержденной центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.
Сноска. Пункт 120 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
121. В случае, когда согласно договору работы выполняются (услуги оказываются) на территории получателя, приемка работ (услуг) осуществляется получателем в порядке, установленном договором.
Глава 7. Выполнение оборонного заказа уполномоченной организацией
122. Уполномоченная организация выполняет оборонный заказ на основании договора на выполнение оборонного заказа.
123. После заключения договора на выполнение оборонного заказа с получателем или уполномоченным органом в области государственного оборонного заказа уполномоченная организация начинает процедуры по размещению оборонного заказа среди иностранных производителей.
Сноска. Пункт 123 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
124. Размещение оборонного заказа уполномоченной организацией осуществляется путем:
1) прямого заключения договора (контракта);
2) запроса ценовых предложений.
125. Размещение оборонного заказа путем прямого заключения договора (контракта) осуществляется в случаях:

117. ҚӘТ-ті алушыдан жұмыстар орындалатын (қызметтерді көрсетілетін) жерге дейін тасымалдау, егер шартта өзгеше көзделмесе, алушының күші мен қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
Жұмыстар орындалғаннан (қызметтер көрсетілгеннен) кейін ҚӘТ-ті алушыға дейін тасымалдау, егер шартта өзгеше көзделмесе, орындаушының күші мен қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
Қажет болған жағдайда алушы тасымалдау процесінде ҚӘТ-ті алып жүруді қамтамасыз етеді.
118. Жұмыстар орындалғаннан (қызметтер көрсетілгеннен) кейін жеткізілген қорғаныстық тапсырыс өнімінің, оның ішінде ҚӘТ-тің сапасына қатысты қабылдап алу кезінде анықтау мүмкін болмаған кінәраттарды алушы орындаушыға кепілдік мерзімі ішінде ұсынады.
119. Жұмыстарды орындау (қызметтер көрсету) нәтижесі бойынша ҚжӘТ -нің баланстық құнын ұлғайту қажет болған жағдайда алушы орындалған жұмыстар (көрсетілген қызметтер) актісіне және ҚжӘТ-ні қабылдап алу-беру актісіне қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органның атына бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша алынған құндылықтарды есепке алу туралы хабархат жібереді.
Ескерту. 119-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
120. Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган жұмыстарды орындауға (қызметтер көрсетуге) арналған шарт бойынша төлемдер жүзеге асырылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде алушының атына бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша жауап хабархат жібереді.
Ескерту. 120-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
121. Жұмыс шартына сәйкес алушының аумағында жұмыстар орындалған (қызметтер көрсетілген) жағдайда жұмыстарды (көрсетілетін қызметтерді) қабылдап алуды алушы шартта белгіленген тәртіппен жүзеге асырады.
7-тарау. Уәкілетті ұйымның қорғаныстық тапсырысты орындауы
122. Уәкілетті ұйым қорғаныстық тапсырысты қорғаныстық тапсырысты орындауға арналған шарт негізінде орындайды.
123. Алушымен немесе мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органмен қорғаныстық тапсырысты орындауға арналған шарт жасалғаннан кейін уәкілетті ұйым шетелдік өндірушілер арасында қорғаныстық тапсырысты орналастыру рәсімін бастайды.
Ескерту. 123-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
124. Уәкілетті ұйым қорғаныстық тапсырысты орналастыруды:
1) тікелей шарт (келісімшарт) жасасу арқылы;
2) баға ұсыныстарына сұрау салу арқылы жүзеге асырады.
125. Тікелей шарт (келісімшарт) жасасу арқылы қорғаныстық тапсырысты орналастыру:

1) если закупаемую продукцию производит единственный иностранный производитель;
2) если техническая спецификация к договору с уполномоченным органом государственного оборонного заказа или получателем оборонного заказа содержит указание на конкретное наименование, товарные знаки или любую другую информацию, указывающую на принадлежность закупаемой продукции определенному иностранному производителю;
3) приобретения продукции оборонного заказа в рамках международных договоров, ратифицированных Республикой Казахстан.
Сноска. Пункт 125 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
126. В случаях, предусмотренных в пункте 125 настоящих Правил, процедуры по заключению договоров (контрактов) между уполномоченной организацией и исполнителями не должны превышать шестидесяти календарных дней со дня заключения договора с уполномоченным органом в области государственного оборонного заказа или получателем.
Сноска. Пункт 126 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
127. Во всех остальных случаях, не предусмотренных пунктом 125 настоящих Правил, размещение оборонного заказа уполномоченной организацией осуществляется путем запроса ценовых предложений.
128. Запрос ценовых предложений направляется в адрес иностранных производителей и/или их официальных представителей, определенных уполномоченной организацией по результатам мониторинга рынка и цен.
129. В случае, когда законодательством иностранного государства определена специальная организация, уполномоченная на осуществление внешнеэкономической деятельности в отношении продукции оборонного заказа, уполномоченная организация может направить запрос в адрес данной организации.
130. Мониторинг рынка и цен осуществляется уполномоченной организацией на постоянной основе путем посещения выставок ВиВТ, изучения рекламных материалов в СМИ, интернет-ресурсах, фирменных каталогах.
131. В целях выбора исполнителя уполномоченная организация не позднее пяти рабочих дней со дня заключения договора с уполномоченным органом в области государственного оборонного заказа и (или) получателем оборонного заказа направляет запрос ценовых предложений в адрес иностранных производителей и (или) их официальных представителей, профиль деятельности которых соответствует требованиям технической спецификации к договору на выполнение оборонного заказа.
Сноска. Пункт 131 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
132. Запрос уполномоченной организации содержит следующие сведения:
1) наименование и техническое задание к закупаемым товарам, работам, услугам;

1) егер сатып алынатын өнімді жалғыз шетелдік өндіруші өндірсе;
2) егер мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органмен немесе қорғаныстық тапсырысты алушымен жасалған шарттың техникалық ерекшелігі нақты атауды, тауар белгілерін немесе сатып алынатын өнімдердің белгілі бір шетелдік өндірушіге тиесілілігін көрсететін кез келген басқа ақпаратты қамтыса;
3) қорғаныстық тапсырыс өнімі Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттар шеңберінде сатып алынған жағдайда жүзеге асырылады.
Ескерту. 125-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
126. Осы Қағидалардың 125-тармағында көзделген жағдайларда уәкілетті ұйым мен орындаушылар арасында шарттар (келісімшарттар) жасау рәсімдері мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органмен немесе алушымен шарт жасалған күннен бастап күнтізбелік алпыс күннен аспауға тиіс.
Ескерту. 126-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
127. Осы Қағидалардың 125-тармағында көзделмеген қалған барлық жағдайларда уәкілетті ұйымның қорғаныстық тапсырысты орналастыруы баға ұсыныстарына сұрау салу жолымен жүзеге асырылады.
128. Баға ұсыныстарына сұрау салу нарықты және бағаларды мониторингтеу нәтижелері бойынша уәкілетті ұйым айқындаған шетелдік өндірушілердің және/немесе олардың ресми өкілдерінің атына жіберіледі.
129. Шет мемлекеттің заңнамасында қорғаныстық тапсырыс өніміне қатысты сыртқы экономикалық қызметті жүзеге асыруға уәкілетті арнайы ұйым айқындалған жағдайда уәкілетті ұйым сұрау салуды осы ұйымның атына жібере алады.
130. Нарық пен баға мониторингін уәкілетті ұйым ҚӘТ көрмелеріне бару арқылы БАҚ-тағы, интернет-ресурстардағы, фирмалық каталогтардағы жарнамалық материалдарды зерделеу арқылы тұрақты негізде жүзеге асырады.
131. Орындаушыны таңдау мақсатында уәкілетті ұйым мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органмен және (немесе) қорғаныстық тапсырысты алушымен шарт жасалған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей қызмет бейіні қорғаныстық тапсырысты орындауға арналған шартқа техникалық ерекшеліктің талаптарына сәйкес келетін шетелдік өндірушілердің және (немесе) олардың ресми өкілдерінің атына баға ұсыныстарына сұрау салу жібереді.
Ескерту. 131-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
132. Уәкілетті ұйымның сұрау салуы мынадай мәліметтерді:
1) сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауын және оларға техникалық тапсырманы;

2) количество товара, объем выполняемых работ, оказываемых услуг;
3) место поставки товара, выполнения работ, оказания услуг;
4) требуемые сроки поставки товара, выполнения работ, оказания услуг;
5) требуемые сроки гарантии на поставляемые товары (продукцию), выполняемые работы, оказываемые услуги;
6) перечень сопутствующих услуг;
7) условия оплаты, в том числе размер авансового платежа;
8) в случае приобретения военной и специальной формы одежды, знаков различия и средств индивидуальной защиты, требование о необходимости предоставления опытных образцов;
9) требование о необходимости представления документа, подтверждающего соответствие качества продукции требованиям и условиям технического задания;
10) о сроках начала и окончания представления ценовых предложений.
133. Срок представления ценовых предложений не должен быть менее пятнадцати рабочих дней.
134. Ценовые предложения иностранных производителей или их официальных представителей, поступившие после истечения срока, указанного в запросе, а также поступившие без соответствующего запроса уполномоченной организации, остаются без рассмотрения.
135. Запрос уполномоченной организации может содержать указания на товарные знаки, знаки обслуживания, фирменные наименования, патенты, полезные модели, промышленные образцы, наименование места происхождения товара и наименование производителя, а также иную информацию, определяющую принадлежность продукции соответствующему производителю (исполнителю).
К запросу прикладывается техническая спецификация к договору на выполнение оборонного заказа, заключенному с получателем оборонного заказа или уполномоченным органом в области государственного оборонного заказа.
Сноска. Пункт 135 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
136. В ответ на запрос уполномоченной организации иностранные производители и/или их официальные представители представляют только одно ценовое предложение, содержащее сведения о сроках выполнения оборонного заказа и иных условиях выполнения оборонного заказа.
137. Представление иностранными производителями и/или их официальными представителями ценового предложения является формой выражения их согласия осуществить поставку товара, выполнить работу, оказать услугу с соблюдением требований и условий, предусмотренных в запросе уполномоченной организации и технической спецификации.
138. По истечении срока представления ценовых предложений уполномоченная организация в течение пяти рабочих дней производит сопоставление ценовых предложений и осуществляет выбор исполнителя оборонного заказа.

2) тауар санын, орындалатын жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің көлемін;
3) тауарды беру, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орнын;
4) тауарды берудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің талап етілген мерзімін;
5) берілетін тауарларға (өнімге), орындалатын жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге талап етілетін кепілдік мерзімін;
6) ілеспе көрсетілетін қызметтер тізбесін;
7) төлеу шарттарын, соның ішінде аванстық төлем көлемін;
8) әскери және арнайы киім нысаны, айырым белгілері және жеке қорғану құралдары сатып алынған жағдайда тәжірибелік үлгілерді ұсыну қажеттігі туралы талапты;
9) өнім сапасының техникалық тапсырма талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды ұсыну қажеттігі туралы талапты;
10) баға ұсыныстарын ұсыну мерзімдерінің басталуы мен аяқталуы туралы мәліметтерді қамтиды.
133. Баға ұсыныстарын ұсыну мерзімі он бес жұмыс күнінен кем болмауға тиіс.
134. Шетелдік өндірушілердің немесе олардың ресми өкілдерінің сұрау салуда көрсетілген мерзім өткеннен кейін келіп түскен, сондай-ақ уәкілетті ұйымның тиісті сұрау салуынсыз келіп түскен баға ұсыныстары қаралмайды.
135. Уәкілетті ұйымның сұрау салуында тауар белгілеріне, қызмет көрсету белгілеріне, фирмалық атауларға, патенттерге, пайдалы модельдерге, өнеркәсіптік үлгілерге, тауардың шығарылған жерінің атауына және өндірушінің атауына нұсқаулар, сондай-ақ өнімнің тиісті өндірушіге (орындаушыға) тиесілігін айқындайтын өзге де ақпарат болуы мүмкін.
Сұрау салуға қорғаныстық тапсырысты алушымен немесе мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органмен жасалған қорғаныстық тапсырысты орындауға арналған шартқа техникалық ерекшелік қоса беріледі.
Ескерту. 135-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
136. Уәкілетті ұйымның сұрау салуына жауап ретінде шетелдік өндірушілер және/немесе олардың ресми өкілдері қорғаныстық тапсырысты орындау мерзімдері және қорғаныстық тапсырысты орындаудың өзге де талаптары туралы мәліметтерді қамтитын бір ғана баға ұсынысын ұсынады.
137. Шетелдік өндірушілердің және/немесе олардың ресми өкілдерінің баға ұсынысын ұсынуы олардың уәкілетті ұйымның сұрау салуында және техникалық ерекшелікте көзделген талаптар мен шарттарды сақтай отырып, тауарды жеткізуді жүзеге асыруға, жұмысты орындауға, қызмет көрсетуге келісім білдіру нысаны болып табылады.
138. Баға ұсыныстарын ұсыну мерзімдері өткеннен кейін уәкілетті ұйым бес жұмыс күні ішінде баға ұсыныстарын салыстырады және қорғаныстық тапсырысты орындаушыны таңдауды жүзеге асырады.

139. Выбор исполнителя оборонного заказа уполномоченной организацией осуществляется по следующим критериям:
1) соответствие продукции требованиям технической спецификации к договору;
2) соответствие условий (срок поставки, срок гарантии, размер авансового платежа, оказание сопутствующих услуг (выполнение работ) и т.д.) иностранного производителя и/или его официального представителя условиям запроса и договора;
3) соответствие ценового предложения иностранного производителя и/или его официального представителя выделенной сумме с учетом рентабельности для уполномоченной организации;
4) наличие у официальных представителей иностранных производителей своих финансовых и трудовых ресурсов для надлежащего выполнения оборонного заказа.
140. В случае, если все ценовые предложения иностранных производителей или их официальных представителей отвечают равным критериям, указанным в пункте 139 Правил, исполнителем признается иностранный производитель или его официальный представитель, предложивший наименьшее ценовое предложение.
141. В случае, если наименьшее ценовое предложение представлено несколькими иностранными производителями (их официальными представителями), выбор исполнителя оборонного заказа уполномоченной организацией осуществляется по следующим дополнительным критериям:
1) наличие положительного опыта работы на рынке закупаемой продукции;
2) условия (срок поставки, срок гарантии, технологические решения, используемые материалы, размер авансового платежа, оказание сопутствующих услуг (выполнения работ) и т.д.) являются лучшими по сравнению с условиями остальных потенциальных исполнителей.
142. Если в течение срока представления ценовых предложений представлено только одно ценовое предложение, соответствующее требованиям запроса, уполномоченная организация заключает договор на выполнение оборонного заказа с потенциальным исполнителем, представившим данное ценовое предложение.
143. Ценовое предложение потенциального исполнителя подлежит отклонению в следующих случаях:
1) если ценовое предложение превышает сумму, предусмотренную оборонным заказом, с учетом рентабельности уполномоченной организации;
2) если предложение потенциального исполнителя не соответствует условиям запроса.
144. По результатам сопоставления ценовых предложений уполномоченная организация выбирает исполнителя и заключает с ним контракт на выполнение оборонного заказа.
145. Процедуры по заключению контрактов между уполномоченной организацией и исполнителями, определенными путем запроса ценовых предложений, не должны превышать тридцати календарных дней со дня заключения договора с уполномоченным органом в области государственного оборонного заказа или получателем оборонного заказа.

139. Уәкілетті ұйымның қорғаныстық тапсырысты орындаушыны таңдауы мынадай өлшемшарттар бойынша жүзеге асырылады:
1) өнімнің шартқа техникалық ерекшеліктің талаптарына сәйкестігі;
2) шетелдік өндіруші және/немесе оның ресми өкілі талаптарының (беру мерзімі, кепілдік мерзімі, аванстық төлем мөлшері, ілеспе қызметтер көрсету (жұмыстарды орындау) және т.б.) сұрау салудың және шарттың талаптарына сәйкестігі;
3) шетелдік өндірушінің және/немесе оның ресми өкілінің баға ұсынысының уәкілетті ұйым үшін рентабельділік ескеріле отырып бөлінген сомаға сәйкестігі;
4) қорғаныстық тапсырысты тиісінше орындау үшін шетелдік өндірушілердің ресми өкілдерінде өздерінің қаржы және еңбек ресурстарының болуы.
140. Егер шетелдік өндірушілердің және/немесе оның ресми өкілдерінің баға ұсыныстарының бәрі осы Қағидалардың 139-тармағында көрсетілген тең өлшемшарттарға сай келген жағдайда, ең төмен баға ұсынысын ұсынған шетелдік өндіруші және/немесе оның ресми өкілі орындаушы деп танылады.
141. Егер ең төмен баға ұсынысын бірнеше шетелдік өндіруші (олардың ресми өкілдері) ұсынған жағдайда, уәкілетті ұйым қорғаныстық тапсырысты орындаушыны таңдауды мынадай қосымша өлшемшарттар бойынша жүзеге асырады:
1) сатып алынатын өнім нарығында оң жұмыс тәжірибесінің болуы;
2) шарттар (жеткізу мерзімі, кепілдік мерзімі, технологиялық шешімдер, пайдаланылатын материалдар, аванстық төлем мөлшері, ілеспе қызметтер көрсету (жұмыстарды орындау) және т.б.) қалған әлеуетті орындаушылардың шарттарымен салыстырғанда ең жақсы болып табылады.
142. Егер баға ұсыныстарын ұсыну мерзімі ішінде сұрау салу талаптарына сәйкес келетін бір ғана баға ұсынысы ұсынылса, уәкілетті ұйым осы баға ұсынысын ұсынған әлеуетті орындаушымен қорғаныстық тапсырысты орындауға шарт жасасады.
143. Әлеуетті орындаушының баға ұсынысы мынадай жағдайларда:
1) егер баға ұсынысы уәкілетті ұйымның рентабельділігін ескере отырып қорғаныстық тапсырыста көзделген сомадан асып кетсе;
2) егер әлеуетті орындаушының ұсынысы сұрау салу талаптарына сәйкес келмесе, қайтаруға жатады.
144. Баға ұсыныстарын салыстыру нәтижелері бойынша уәкілетті ұйым орындаушыны таңдайды және онымен қорғаныстық тапсырысты орындауға келісімшарт жасасады.
145. Уәкілетті ұйым мен баға ұсыныстарына сұрау салу арқылы айқындалған орындаушылар арасында келісімшарттар жасау рәсімдері мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органмен немесе қорғаныстық тапсырысты алушымен шарт жасалған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен аспауға тиіс.

Сноска. Пункт 145 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
146. В случае невозможности заключить договор в срок, предусмотренный пунктом 145 Правил, уполномоченная организация направляет в адрес уполномоченного органа в области государственного оборонного заказа и (или) получателя оборонного заказа уведомление о причинах задержки и прогнозируемых сроках заключения контракта.
Сноска. Пункт 146 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
147. На основании уведомления уполномоченной организации уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа и (или) получатель оборонного заказа принимают одно из следующих решений:
1) продлить срок заключения контракта между уполномоченной организацией и исполнителем;
2) пересмотреть техническую спецификацию к договору путем подписания дополнительного соглашения к договору и продлить срок заключения контракта между уполномоченной организацией и исполнителем;
3) исключить из оборонного заказа соответствующую продукцию оборонного заказа.
Сноска. Пункт 147 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
147-1. Если по результатам выполнения оборонного заказа фактическая стоимость продукции оборонного заказа оказалась меньше установленной договором на выполнение оборонного заказа, уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа или получатель и уполномоченная организация вносят изменения в договор на выполнение оборонного заказа в части уменьшения цены.
При невозможности внесения изменений в договор на выполнение оборонного заказа в части уменьшения цены на продукцию оборонного заказа и возврата разницы в цене уполномоченная организация производит возврат сложившейся экономии денежных средств в республиканский бюджет не позднее 30 января года, следующего за текущим финансовым годом.
Сноска. Глава 7 дополнена пунктом 147-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
Глава 8. Порядок работы комиссии по рекламации
148. В целях установления причин неработоспособности и/или непригодности продукции оборонного заказа получателем создается совместная комиссия (далее – комиссия по рекламации) с участием представителей получателя, исполнителя и военных представителей (при наличии).
Сноска. Пункт 148 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 145-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
146. Осы Қағидалардың 145-тармағында көзделген мерзімде шарт жасау мүмкін болмаған жағдайда уәкілетті ұйым мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органның және (немесе) қорғаныстық тапсырысты алушының атына келісімшарт жасаудың кідіру себептері және болжамды мерзімдері туралы хабарлама жібереді.
Ескерту. 146-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
147. Уәкілетті ұйымның хабарламасы негізінде мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган және (немесе) қорғаныстық тапсырысты алушы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) уәкілетті ұйым мен орындаушы арасындағы келісімшарт жасасу мерзімдерін ұзарту;
2) шартқа қосымша келісімге қол қою арқылы шартқа техникалық ерекшелікті қайта қарау және уәкілетті ұйым мен орындаушы арасындағы шарт жасасу мерзімін ұзарту;
3) қорғаныстық тапсырыстан тиісті қорғаныстық тапсырыс өнімін алып тастау.
Ескерту. 147-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
147-1. Егер қорғаныстық тапсырысты орындау нәтижесі бойынша қорғаныстық тапсырыс өнімдерінің нақты құны қорғаныстық тапсырысты орындауға арналған шартта белгіленгеннен төмен болса, мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган немесе алушы мен уәкілетті ұйым қорғаныстық тапсырысты орындауға арналған шартқа бағаны төмендету бөлігінде өзгерістер енгізеді.
Уәкілетті ұйым қорғаныстық тапсырысты орындауға арналған шартқа қорғаныстық тапсырыс өнімінің бағасын төмендету бөлігінде өзгерістер енгізу және баға айырмасын қайтару мүмкін болмаса, үнемделген қаражатты республикалық бюджетке ағымдағы қаржы жылынан кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей қайтарады.
Ескерту. 7-тарау 147-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
8-тарау. Рекламация жөніндегі комиссияның жұмыс тәртібі
148. Алушы қорғаныстық тапсырыс өнімінің жұмысқа қабілетсіздігінің және/немесе жарамсыздығының себептерін анықтау мақсатында алушының, орындаушының өкілдері мен әскери өкілдер (бар болса) қатысатын бірлескен комиссия (бұдан әрі – рекламация жөніндегі комиссия) құрады.
Ескерту. 148-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

149. Комиссия по рекламации:
1) проверяет выполнение требований эксплуатационной документации при эксплуатации изделия (режим работы, применяемые горюче-смазочные материалы, своевременность выполнения проверок, регламентных работ и иные требования эксплуатационной документации), порядок ведения формуляра и паспорта;
2) определяет, выполнялись ли доработки и вносились ли изменения в эксплуатационную документацию (в том числе в формуляр или паспорт) по бюллетеням, если они были выпущены;
3) определяет внешнее проявление дефекта и выявляет отказавшие комплектующие изделия;
4) проводит исследования для определения характера дефекта продукции оборонного заказа и при необходимости дефекта комплектующего изделия (производственный, конструктивный, эксплуатационный), а также причин его возникновения;
5) при необходимости определяет порядок дальнейшего исследования продукции оборонного заказа для выявления конкретной причины и характера дефекта, если он не может быть однозначно определен на территории получателя;
6) определяет возможность восстановления изделия непосредственно на территории получателя или необходимость проведения устранения дефектов (ремонта продукции оборонного заказа) на территории исполнителя.
150. По результатам осмотра продукции оборонного заказа комиссия по рекламации составляет заключение по рассмотрению рекламации.
Заключение комиссии по рекламации является обязательным для получателя и исполнителя.
151. В случае, когда по результатам осмотра продукции оборонного заказа установлено, что продукция вышла из строя и/или непригодна по вине исполнителя, а также в случае возможности удовлетворения рекламации на территории получателя или когда для устранения дефектов (ремонта продукции) необходимо вывезти продукцию оборонного заказа за пределы территории получателя либо необходимо произвести отгрузку новой продукции оборонного заказа взамен дефектной, исполнитель устраняет дефекты (ремонтирует продукцию) в заводских условиях либо производит отгрузку новой продукции оборонного заказа в течение тридцати рабочих дней с момента подписания заключения комиссии по рекламации.
Сноска. Пункт 151 - в редакции постановления Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
152. В случае, когда для устранения дефектов (ремонта продукции) необходимо вывезти продукцию оборонного заказа за пределы Республики Казахстан либо осуществить закуп комплектующих частей, необходимых для устранения дефектов (ремонта продукции), исполнитель устраняет дефекты (производит ремонт продукции) в заводских условиях либо поставляет новую продукцию оборонного заказа в течение сто двадцати рабочих дней с момента подписания заключения комиссии по рекламации.

149. Рекламация жөніндегі комиссия:
1) бұйымды пайдалану кезінде пайдалану құжаттамасы талаптарының орындалуын (жұмыс режимі, қолданылатын жанар-жағармай материалдары, тексерулердің, регламенттік жұмыстардың уақтылы орындалуы және пайдалану құжаттамасының өзге де талаптары), формуляр мен паспортты жүргізу тәртібін тексереді;
2) егер бюллетеньдер шығарылған болса, олар бойынша пайдалану құжаттамасына (оның ішінде формуляр немесе паспорт) пысықтау жүргізілген-жүргізілмегенін, оларға өзгерістер енгізілген-енгізілмегенін анықтайды;
3) ақаудың сыртқы көрінісін анықтайды және істен шыққан жинақтаушы бұйымдарды анықтайды;
4) қорғаныстық тапсырыс өнімі ақауының сипатын және қажет болған жағдайда жинақтаушы бұйымның ақауын (өндірістік, конструктивтік, пайдалану), сондай-ақ оның туындау себептерін анықтау үшін зерттеулер жүргізеді;
5) қажет болған жағдайда, егер оны алушының аумағында бір жақты айқындау мүмкін болмаса, ақаулардың нақты себептері мен сипатын анықтау үшін қорғаныстық тапсырыс өнімдерін одан әрі зерттеу тәртібін айқындайды;
6) бұйымды тікелей алушының аумағында қалпына келтіру мүмкіндігін немесе орындаушының аумағындағы ақауларды жоюды (қорғаныстық тапсырыс өнімдерін жөндеуді) жүргізу қажеттігін анықтайды.
150. Қорғаныстық тапсырыс өнімдерін қарау нәтижелері бойынша рекламация жөніндегі комиссия рекламацияны қарау жөнінде қорытынды жасайды.
Рекламация жөніндегі комиссияның қорытындысы алушы мен орындаушы үшін міндетті болып табылады.
151. Қорғаныстық тапсырыс өнімін қарап-тексеру нәтижесі бойынша өнімнің орындаушының кінәсінен істен шыққандығы және/немесе жарамсыз екендігі анықталған жағдайда, сондай-ақ рекламацияны алушының аумағында қанағаттандыру мүмкін болған жағдайда немесе ақауды жою (өнімді жөндеу) үшін қорғаныстық тапсырыс өнімін алушы аумағының шегінен тыс жерге әкету қажет болғанда не ақаулы тапсырыстың орнына қорғаныстық тапсырыстың жаңа өнімін тиеп жөнелту қажет болған жағдайда орындаушы рекламация жөніндегі комиссияның қорытындысына қол қойылған сәттен бастап отыз жұмыс күні ішінде ақауды зауыттық жағдайда жояды (өнімді жөндейді) немесе қорғаныстық тапсырыстың жаңа өнімін тиеп жөнелтеді.
Ескерту. 151-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
152. Ақауларды жою (өнімді жөндеу) үшін қорғаныстық тапсырыс өнімін Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге әкету не ақауларды жою (өнімді жөндеу) үшін қажетті жиынтықтаушы бөлшектерді сатып алуды жүзеге асыру қажет болған жағдайда орындаушы ақауларды зауыттық жағдайларда жояды (өнімді жөндеуді жүргізеді) не рекламация жөніндегі комиссияның қорытындысына қол қойылған кезден бастап бір жүз жиырма жұмыс күні ішінде қорғаныстық тапсырыстың жаңа өнімін жеткізеді.

153. За нарушение сроков удовлетворения рекламации исполнитель несет ответственность, установленную договором на выполнение оборонного заказа.
Глава 9. Заключительные положения
154. Получатель, когда средства у получателя, за исключением случаев, предусмотренных законами Республики Казахстан, ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет в уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа отчет о выполнении мероприятий оборонного заказа, а также нарушениях сроков при выполнении оборонного заказа и ежегодно, не позднее 25 марта, представляет в уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа годовые отчеты о выполнении оборонного заказа, а также обо всех фактах срыва выполнения заданий оборонного заказа по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 154 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
155. Уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа ежегодно, не позднее 15 апреля, представляет в Правительство Республики Казахстан годовой отчет о выполнении оборонного заказа, а также обо всех фактах срыва выполнения заданий оборонного заказа.
Сноска. Пункт 155 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
156. Нарушение законодательства Республики Казахстан об оборонной промышленности и государственном оборонном заказе влечет ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
157. Ранее действовавший реестр, утвержденный приказом уполномоченного органа от 28 августа 2020 года № 448-қбпү, утрачивает свою силу с момента утверждения нового реестра согласно требованиям настоящих Правил.
158. При необходимости уполномоченный орган в области государственного оборонного заказа, получатели и специальные государственные органы разрабатывают внутриведомственные документы, регламентирующие (детализирующие) процессы взаимодействия между структурными подразделениями по формированию, размещению и выполнению государственного оборонного заказа.
Сноска. Пункт 158 - в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2025 № 881.
Приложение 1
к Правилам формирования,
размещения и выполнения
государственного оборонного
заказа
Секретно (по заполнению)
Утверждаю
______________________________
(первый руководитель получателя
или лицо, уполномоченное на
подписание заявки)
Заявка на приобретение товаров (продукции) военного назначения, товаров (продукции) двойного назначения (применения), работ военного назначения и услуг военного назначения, входящих в состав государственного оборонного заказа Республики Казахстан на 20__ - 20__ годы
________________________________________________________________
(государственный заказчик)
№ п/п
Продукция оборонного заказа
Единица измерения
Количество
Прогнозируемая стоимость, тыс. тенге
Срок исполнения
Исполнитель
1
2
3
4
5
6
7

153. Рекламацияны қанағаттандыру мерзімдерін бұзғаны үшін орындаушыға қорғаныстық тапсырысты орындауға арналған шартта белгіленгендей жауаптылық жүктеледі.
9-тарау. Қорытынды ережелер
154. Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларды қоспағанда, қаражат алушыда болғанда алушы тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-і күнінен кешіктірмей мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органға қорғаныстық тапсырыс іс-шараларының орындалуы, сондай-ақ қорғаныстық тапсырысты орындау кезінде мерзімнің бұзылуы туралы есепті және жыл сайын, 25 наурыздан кешіктірмей мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органға қорғаныстық тапсырыстың орындалуы туралы, сондай-ақ қорғаныстық тапсырыс тапсырмаларын орындамаудың барлық фактісі туралы жылдық есептерді осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
Ескерту. 154-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
155. Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган жыл сайын, 15 сәуірден кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметіне мемлекеттік қорғаныстық тапсырыстың орындалуы туралы, сондай-ақ қорғаныстық тапсырыс тапсырмаларын орындамаудың барлық фактісі туралы жылдық есепті ұсынады.
Ескерту. 155-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
156. Қазақстан Республикасының қорғаныс өнеркәсібі және мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс туралы заңнамасын бұзу Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жауаптылыққа әкеп соқтырады.
157. Уәкілетті органның 2020 жылғы 28 тамыздағы № 448-қбпү бұйрығымен бекітілген бұрын қолданыста болған тізілім осы Қағидалардың талаптарына сәйкес жаңа тізілім бекітілгеннен сәттен бастап өз күшін жояды.
158. Қажет болған кезде мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті орган, алушылар және арнаулы мемлекеттік органдар мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау бойынша құрылымдық бөлімшелер арасындағы өзара іс-қимыл процесін регламенттейтін (нақтылайтын) ведомствоішілік құжаттарды әзірлейді.
Ескерту. 158-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2025 № 881 қаулысымен.
Мемлекеттік қорғаныстық
тапсырысты қалыптастыру,
орналастыру және орындау
қағидаларына
1-қосымша
Құпия (толтырылған соң)
Бекітемін
_________________________
(алушының бірінші басшысы
немесе өтінімге қол
қоюға уәкілетті адам)
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс құрамына кіретін әскери мақсаттағы тауарларды (өнімді), қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарларды (өнімді), әскери мақсаттағы жұмыстар мен әскери мақсаттағы көрсетілетін қызметтерді сатып алуға 20___ - 20 ___ жылдарға арналған өтінім _________________________________________________________________ (мемлекеттік тапсырыс беруші)
Р/с № Қорғаныстық тапсырыс өнімі Өлшем бірлігі Саны Болжамды құны, мың теңге Орындау мерзімі Орындаушы
1 2 3 4 5 6 7

Раздел 1.
Разработка, производство (сборка), поставка, модернизация вооружения, военной, автомобильной и специальной техники, специальных средств, запасных частей и комплектующих к ним.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Итого
Раздел 2.
Ремонт, техническое и регламентированное техническое обслуживание, техническое сопровождение, техническое освидетельствование и диагностика вооружения, военной, автомобильной и специальной техники.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Итого
Раздел 3.
Разработка, модернизация, производство (сборка), поставка, монтаж, ремонт, техническое обслуживание и сопровождение, техническое освидетельствование и диагностика технических средств.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Итого
Раздел 4.
Ликвидация посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработка неиспользуемых вооружения, военной техники, технических и специальных средств.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Итого
Раздел 5.
Производство вещевого и специального имущества, средств индивидуальной защиты для военнослужащих Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований и сотрудников специальных государственных органов Республики Казахстан, органов гражданской защиты.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Итого
Раздел 6.
Научные исследования.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Итого
Раздел 7.
Разработка проектно-сметной документации, строительство и капитальный ремонт оборонных объектов.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Итого
Раздел 8.
Производство, разработка и поставка укупорки.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Итого
Раздел 9.
Поставка товаров (продукции) военного назначения, товаров (продукции) двойного назначения (применения) в государственный материальный резерв.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Итого
Раздел 10.
Разработка, модернизация, производство, поставка, монтаж, ремонт, техническое обслуживание и сопровождение, техническое освидетельствование и диагностика, техническая эксплуатация и утилизация космических систем и космических объектов в оборонных целях.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Итого

1-бөлім
Қару-жарақты, əскери, автомобиль және арнайы техниканы, арнайы құралдарды, оларға қосалқы бөлшектер мен жиынтықтауыштарды әзірлеу, өндіру (құрастыру), беру, жаңғырту.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Жиыны
2-бөлім
Қару-жарақты, әскери, автомобиль және арнайы техниканы жөндеу, оларға техникалық және регламенттелген техникалық қызмет көрсету, техникалық қолдап отыру, техникалық куәландыру және диагностикалау.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Жиыны
3-бөлім
Техникалық құралдарды әзірлеу, жаңғырту, өндіру (құрастыру), беру, монтаждау, жөндеу, оларға техникалық қызмет көрсету және қолдап отыру, техникалық куәландыру және диагностикалау.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Жиыны
4-бөлім
Пайдаланылмайтын қару-жарақты, әскери техниканы, техникалық және арнайы құралдарды құртып жіберу, кəдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Жиыны
5-бөлім
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да əскерлер мен əскери құралымдардың əскери қызметшілері жəне Қазақстан Республикасы арнаулы мемлекеттік органдарының, азаматтық қорғау органдарының қызметкерлері үшін заттай және арнайы мүлікті, жеке қорғану құралдарын өндіру.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Жиыны
6-бөлім
Ғылыми зерттеулер;
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Жиыны
7-бөлім
Қорғаныс объектілерінің жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу, оларды салу және күрделі жөндеу.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Жиыны
8-бөлім
Қаптаманы өндіру, әзірлеу және беру
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Жиыны
9-бөлім
Әскери мақсаттағы тауарларды (өнімдерді), қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарларды (өнімдерді) мемлекеттік материалдық резервке беру.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Жиыны
10-бөлім
Қорғаныс мақсаттарында ғарыш жүйелері мен ғарыш объектілерін әзірлеу, жаңғырту, өндіру, беру, монтаждау, жөндеу, оларға техникалық қызмет көрсету және қолдап отыру, техникалық куәландыру және диагностикалау, техникалық пайдалану және кәдеге жарату.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Жиыны

Раздел 11.
Космические и спутниковые навигационные услуги в оборонных целях.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Итого
Раздел 12.
Разработка, производство, поставка, техническое обслуживание, ремонт, модернизация, техническое сопровождение комплексов автоматизированных систем управления, а также запасных частей и комплектующих к ним.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Итого
Приложение 1-1
к Правилам формирования,
размещения и выполнения
государственного оборонного заказа
Сноска. Правила дополнены приложением 1-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
______________________________________________________________________________
(наименование органа и подразделения)
Журнал приемки
образцов вещевого и специального имущества, средств индивидуальной защиты
№ п/п
Наименование организации
Дата и время сдачи образца
Наименование образцов
Количество экземпляров
Фамилия, имя и отечество (при его наличии) и подпись поставщика /представителя
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись приемщика
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 1-2
к Правилам формирования,
размещения и выполнения
государственного оборонного заказа
Сноска. Правила дополнены приложением 1-2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
______________________________________________________________________________
(наименование органа и подразделения)
Журнал приемки плановых калькуляций и/или документов на выбор исполнителей государственного оборонного заказа
№ п/п
Полное наименование организации
Наименование мероприятия
Фамилия, имя и отечество (при его наличии) представителя от организации, сдавшего документацию
Дата и время
Подпись представителя от организации, сдавшего документацию
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 2
к Правилам формирования,
размещения и выполнения
государственного оборонного
заказа
Секретно (по заполнению)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от " " 20__ года №
Государственный оборонный заказ на 20__ - 20__ годы
________________________________________________________________
(государственный заказчик)
№ п/п
Продукция оборонного заказа
Единица измерения
Количество
Прогнозируемая стоимость, тыс. тенге
Срок исполнения
Исполнитель
1
2
3
4
5
6
7

11-бөлім
Қорғаныс мақсаттарында ғарыштық және спутниктік навигациялық көрсетілетін қызметтер.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Жиыны
12-бөлім
Автоматтандырылған басқару жүйелері кешендерін, сондай-ақ оларға қосалқы бөлшектер мен жиынтықтауыштарды әзірлеу, өндіру, беру, оларға техникалық қызмет көрсету, жөндеу, жаңғырту, техникалық қолдап отыру.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Жиыны
Мемлекеттік қорғаныстық
тапсырысты қалыптастыру,
орналастыру және орындау
қағидаларына
1-1-қосымша
Ескерту. Қағидалар 1-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
______________________________________________________
(орган және бөлімше атауы)
Заттай және арнайы мүлік, жеке қорғану құралдары үлгілерін қабылдау журналы
Р/с №
Ұйым атауы
Үлгіні тапсыру күні мен уақыты
Үлгілер атауы
Дана саны
Өнім беруші/өкілдің тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) және қолы
Қабылдаушының тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) және қолы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
Мемлекеттік қорғаныстық
тапсырысты қалыптастыру,
орналастыру және орындау
қағидаларына
1-2-қосымша
Ескерту. Қағидалар 1-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
_____________________________________________________________________________
(органның және бөлімшенің атауы)
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты орындаушыларды таңдауға жоспарлы калькуляцияны және/немесе құжаттарды қабылдау журналы
Р/с
Ұйымның толық атауы
Іс-шара атауы
Құжаттаманы тапсырған ұйым өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Күні мен уақыты
Құжаттаманы тапсырған ұйымнан өкілдің қолы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау қағидаларына
2-қосымша
Құпия (толтырылған соң)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
20 жылғы
№ қаулысымен
бекітілген
20__-20__жылдарға арналған мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс ______________________________________ (мемлекеттік тапсырыс беруші)
Р/с № Қорғаныстық тапсырыс өнімі Өлшем бірлігі Саны Болжамды құны, мың теңге Орындау мерзімі Орындаушы
1 2 3 4 5 6 7

Раздел 11.
Космические и спутниковые навигационные услуги в оборонных целях.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Итого
Раздел 12.
Разработка, производство, поставка, техническое обслуживание, ремонт, модернизация, техническое сопровождение комплексов автоматизированных систем управления, а также запасных частей и комплектующих к ним.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Итого
Приложение 2-1
к Правилам формирования,
размещения и выполнения
государственного оборонного заказа
Протокол выбора исполнителя
Сноска. Правила дополнены приложением 2-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.11.2023 № 1044 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
г. ______________________ "___" _________ 202__ года
Комиссия в составе: ____________________________________________________
(указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность),
назначенная приказом _________________________________№____ от _____________, произвела выбор исполнителя _____________________________.
Повестка дня:
1) Рассмотрение заявок потенциальных исполнителей (далее – потенциальный исполнитель) по поставке ________ ______________________ для нужд ___________________;
2) Определение предполагаемого исполнителя по поставке ___________________.
1. В соответствии с Правилами формирования, размещения и выполнения государственного оборонного заказа, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2019 года № 759 (далее – Правила), для формирования заявки государственного оборонного заказа по поставке ______________________ направлено письмо (запрос) №_________ от "___" _______202__ года следующим потенциальным исполнителям:
№ п/п
Наименование потенциального исполнителя
Адрес потенциального исполнителя
2. Документы и образцы (при приобретении вещевого и специального имущества, средств индивидуальной защиты) по поставке _________________ в установленные сроки представлены следующими потенциальными исполнителями:
п/п
Наименование потенциального исполнителя
Бизнес-идентификационный номер
(индивидуальный идентификационный номер)
Реквизиты
Номер документа
Дата и время получения образцов
_________________________________________ ответ на запрос в установленный срок не представлен.
(наименование потенциального исполнителя (исполнителей)
3. Потенциальными исполнителями представлены следующие документы и образцы (при приобретении вещевого и специального имущества, средств индивидуальной защиты) товаров:
№ п/п
Наименование потенциального исполнителя
Наименование продукции оборонного заказа
Перечень предоставленных документов
копия свидетельства о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства) либо копия справки о государственной (учетной) регистрации с указанием бизнес-идентификационного номера
копия лицензии на право осуществления соответствующего вида деятельности, подлежащего обязательному лицензированию в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и/или лицензии с веб-портала "Е-лицензирование" www.elicense.kz
сертификат соответствия на серийно выпускаемую продукцию или декларация о соответствии на серийно выпускаемую продукцию, удостоверяющие соответствие продукции требованиям, установленным техническими регламентами, положениям стандартов – для производителей продукции, подлежащей процедуре обязательного подтверждения соответствия в соответствии с Законом Республики Казахстан "О техническом регулировании", за исключением продукции, используемой в целях защиты сведений, составляющих государственную тайну (государственные секреты) или относящихся к охраняемой в соответствии с законами Республики Казахстан информации ограниченного доступа продукции, сведения о которой составляют государственную тайну (государственные секреты)
документ, свидетельствующий о наличии производственных помещений на правах собственности или аренды, квалифицированных специалистов, а также технологического оборудования на правах собственности, необходимых для производства продукции оборонного заказа, за исключением организаций, осуществляющих выполнение оборонного заказа в части осуществления научных исследований
документ, свидетельствующий об отсутствии налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям
финансовый аудит
плановой калькуляции в соответствии с Правилами ценообразования
технического задания
образцы (при приобретении вещевого и специального имущества, средств индивидуальной защиты)

11-бөлім
Қорғаныс мақсаттарында ғарыштық және спутниктік навигациялық көрсетілетін қызметтер.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Жиыны
12-бөлім
Автоматтандырылған басқару жүйелері кешендерін, сондай-ақ оларға қосалқы бөлшектер мен жиынтықтауыштарды әзірлеу, өндіру, беру, оларға техникалық қызмет көрсету, жөндеу, жаңғырту, техникалық қолдап отыру.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Жиыны
Мемлекеттік қорғаныстық
тапсырысты қалыптастыру,
орналастыру және орындау
қағидаларына
2-1-қосымша
Ескерту. Қағидалар 2-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 27.11.2023 № 1044 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Орындаушыны таңдау хаттамасы
______________________ қ. 202__ жылғы "___" ________
Мына құрамдағы комиссия: ______ жылғы ___ №___ бұйрықпен тағайындалған
___________________________ __________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде), лауазымы көрсетіледі)
_____________________________ орындаушыны таңдады.
Күн тәртібі:
1) ___________________ мұқтажы үшін ___________________ жеткізу бойынша әлеуетті орындаушылардың (бұдан әрі – әлеуетті орындаушы) өтінімдерін қарау;
2) _________________ жеткізу бойынша болжамды орындаушыны айқындау.
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 14 қазандағы № 759 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) сәйкес __________________ жеткізу жөніндегі мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс өтінімін қалыптастыру үшін мынадай әлеуетті орындаушыларға:
Р/с
Әлеуетті орындаушының атауы
Әлеуетті орындаушының мекенжайы
202__ жылғы "___" _______№_________ хат (сұрау салу) жіберілді.
2. ________________ жеткізу бойынша құжаттар мен үлгілерді (заттай және арнайы мүлікті, жеке қорғану құралдарын сатып алу кезінде) белгіленген мерзімде мынадай әлеуетті орындаушылар ұсынады:
Р/с
Әлеуетті орындаушының атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
(жеке сәйкестендіру нөмірі)
Деректемелер
Құжат нөмірі
Үлгілерді алу күні мен уақыты
_______________________ сұрау салуға жауап белгіленген мерзімде ұсынылған жоқ.
(әлеуетті орындаушы (орындаушылар) атауы)
3. Әлеуетті орындаушылар тауардың мынадай құжаттары мен үлгілерін (заттай және арнайы мүлікті, жеке қорғану құралдарын сатып алу кезінде) ұсынды:
Р/с №
Әлеуетті орындаушының атауы
Қорғаныстық тапсырыс өнімінің атауы
Ұсынылған құжаттар тізбесі
заңды тұлғаның (филиалдың, өкілдіктің) мемлекеттік (есепке алу) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлігінің көшірмесі не бизнес-сәйкестендіру нөмірін көрсете отырып, мемлекеттік (есепке алу) тіркеу туралы анықтама көшірмесі
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес міндетті түрде лицензиялауға жататын қызметтің тиісті түрін жүзеге асыруға құқық беретін лицензия және/немесе www.​eli​cens​e.​kz "Е-лицензиялау" веб-порталынан лицензия көшірмесі
мемлекеттік құпияны (мемлекеттік құпияларды) құрайтын немесе Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес қорғалатын қолжетімділігі шектеулі өзге де ақпаратқа жататын мәліметтерді қорғау мақсатында пайдаланылатын өнімді, мәліметтері мемлекеттік құпияны (мемлекеттік құпияларды) құрайтын өнімді қоспағанда, "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес сәйкестікті міндетті растау рәсіміне жататын өнім өндірушілер үшін – өнімнің техникалық регламентте, стандарт ережелерінде белгіленген талаптарға сәйкестігін куәландыратын, сериялық шығарылатын өнімге сәйкестік сертификаты немесе сериялық шығарылатын өнімге сәйкестік туралы декларация
ғылыми зерттеуді жүзеге асыру бөлігінде қорғаныстық тапсырысты орындауды жүзеге асыратын ұйымдарды қоспағанда, қорғаныстық тапсырыс өнімін өндіру үшін қажетті меншік немесе жалдау құқығындағы өндірістік үй-жайлардың, білікті мамандардың, сондай-ақ меншік құқығындағы технологиялық жабдықтың болуы туралы куәландыратын құжат
салықтық берешектің, міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешектің болмауы туралы куәландыратын құжат
қаржылық аудит
Баға белгілеу қағидаларына сәйкес жоспарлы калькуляция
техникалық тапсырма
үлгілер (заттай және арнайы мүлікті, жеке қорғану құралдарын)

4. Отклонены заявки _____________________________________________________.
(наименование потенциального исполнителя (исполнителей)
5. К рассмотрению допущены заявки
_______________________________________________________________, предложивших
(наименование потенциального исполнителя (исполнителей)
продукцию оборонного заказа, соответствующую требованиям, указанным в запросе.
6. Цены потенциальных исполнителей, допущенных к рассмотрению:
№п/п
Наименование имущества
Прогнозируемая цена (тенге)
Цены, представленные потенциальными исполнителями (тенге)
___________________
___________________
________________
Принято решение:
1. В соответствии с пунктом ____________ Правил предполагаемым исполнителем по поставке ____________________________ определить _________________________, предложившего продукцию оборонного заказа, соответствующую требованиям, указанным в запросе.
2. _____________________________________________подготовить заявку на формирование, размещение и выполнение государственного оборонного заказа.
За данное решение проголосовали:
За - ______ голосов;
Против - _______ голосов.
Приложение:
Журнал учета приемки образцов согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам (при приобретении вещевого и специального имущества, средств индивидуальной защиты) ____________, на ____ листах.
Состав комиссии:
_______________________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 3
к Правилам формирования,
размещения и выполнения
государственного оборонного
заказа
Для служебного пользования
(по заполнению)
Реестр отечественных производителей товаров (продукции) военного назначения, товаров (продукции) двойного назначения (применения) и отечественных поставщиков работ военного назначения и услуг военного назначения
№ п/п
Наименование юридического лица
Место регистрации
Место производства/оказания услуг
Направление деятельности
Дата и номер приказа о включении в реестр
Дата и номер приказа об исключении из реестра
1
2
3
4
5
6
1

4. ____________________________________________ өтінімдері қабылданбады.
(әлеуетті орындаушы (орындаушылар) атауы)
5. Сұрау салуда көрсетілген талаптарға сәйкес келетін қорғаныстық тапсырыс өнімін ұсынған ______________________________________________ өтінім қарауға жіберілді.
(әлеуетті орындаушы (орындаушылар) атауы)
6. Қарауға жіберілген әлеуетті орындаушылар бағасы:
Р/с №
Мүлік атауы
Болжамды баға
(теңге)
Әлеуетті орындаушылар ұсынған баға (теңге)
___________________
___________________
________________
Мынадай шешім қабылданды:
1. Қағидалардың _____-тармағына сәйкес сұрау салуда көрсетілген талаптарға сәйкес келетін қорғаныстық тапсырыс өнімін ұсынған ______________________________ жеткізу бойынша болжамды орындаушы болып айқындалсын.
2. ____________________________________ мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты қалыптастыруға, орналастыруға және орындауға өтінім дайындасын.
Осы шешімге дауыс берді:
Жақтап –_ _ _ _ _ _ _ _ _ дауыс;
Қарсы – _ _ _ _ _ _ _ дауыс.
Қосымша:
Осы Қағидаларға 1-1-қосымшаға сәйкес үлгілерді қабылдауды есепке алу журналы (заттай және арнайы мүлікті, жеке қорғану құралдарын сатып алу кезінде) _______, ____ парақта.
Комиссия құрамы:
______________________________________________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
______________________________________________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Мемлекеттік қорғаныстық
тапсырысты қалыптастыру,
орналастыру және орындау
қағидаларына
3-қосымша
Қызмет бабында пайдалану үшін (толтырылған соң)
Әскери мақсаттағы тауарларды (өнімді), қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарларды (өнімді) отандық өндірушілердің және әскери мақсаттағы жұмыстар мен әскери мақсаттағы көрсетілетін қызметтерді отандық берушілердің тізілімі
Р/с № Заңды тұлғаның атауы Тіркелген жері Өндіру/қызмет көрсету орны Қызмет бағыты Тізілімге енгізу туралы бұйрықтың күні мен нөмірі Тізілімнен алып тастау туралы бұйрықтың күні мен нөмірі
1 2 3 4
5 6
1

Раздел 11.
Космические и спутниковые навигационные услуги в оборонных целях.
12
Раздел 12.
Разработка, производство, поставка, техническое обслуживание, ремонт, модернизация, техническое сопровождение комплексов автоматизированных систем управления, а также запасных частей и комплектующих к ним.
Приложение 4
к Правилам формирования,
размещения и выполнения
государственного оборонного
заказа
Заявка о включении в реестр отечественных производителей товаров (продукции) военного назначения, товаров (продукции) двойного назначения (применения) и отечественных поставщиков работ военного назначения и услуг военного назначения государственного оборонного заказа
От ______________________________________________________________
_________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
По направлению _____________________________________________
Сведения о заявителе:
1) организационно-правовая форма _____________________________;
2) Ф.И.О. и контактные телефоны первого руководителя ___________;
3) юридический адрес ________________________________________;
4) адрес производства ________________________________________;
5) электронный адрес _________________________________________;
6) БИН _____________________________________________________;
7) банковские реквизиты ______________________________________;
Документы, прилагаемые к заявке:
1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3) __________________________________________________________;
(наименование юридического лица и Ф.И.О. руководителя или
представителя юридического лица, действующего на основании
доверенности (номер и дата выдачи доверенности)
"____" ____________ 20 __ года.
М.П. (при наличии)
Приложение 5
к Правилам формирования,
размещения и выполнения
государственного оборонного
заказа
Секретно (по заполнению)
Отчет о выполнении государственного оборонного заказа
№ п/п
Дата и № договора
Предмет договора (наименование продукции оборонного заказа)
Ед. изм-я
Кол-во
Общая сумма договора, тенге
Сумма 20__ года
Сумма 20__ года
Сумма 20__ года
Срок исполнения
Исполнитель
Примечания
Отчет о фактах срыва выполнения заданий государственного оборонного заказа
№ п/п
Дата и № договора
Предмет договора (наименование продукции оборонного заказа)
Ед. изм-я
Кол-во
Общая сумма договора, тенге
Сумма 20 __ года
Сумма 20 __ года
Сумма 20 __ года
Фактически
Срок исполнения
Исполнитель
Причины неисполнения
(с обоснованием)
Принятые меры по факту срыва
освоенные
неосвоенные
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 октября 2019 года № 759
Перечень утративших силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан

11-бөлім
Қорғаныс мақсаттарында ғарыштық және спутниктік навигациялық көрсетілетін қызметтер.
12
12-бөлім
Автоматтандырылған басқару жүйелері кешендерін, сондай-ақ оларға қосалқы бөлшектер мен жиынтықтауыштарды әзірлеу, өндіру, беру, оларға техникалық қызмет көрсету, жөндеу, жаңғырту, техникалық қолдап отыру.
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау қағидаларына
4-қосымша
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыстың әскери мақсаттағы тауарларын (өнімін), қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарларын (өнімін) отандық өндірушілер және әскери мақсаттағы жұмыстар мен әскери мақсаттағы көрсетілетін қызметтерді отандық берушілер тізіліміне енгізу туралы өтінім
Кімнен __________________________________________________________
_____________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
__________________________________________________ бағыты бойынша
Өтініш беруші туралы мәліметтер:
1) ұйымдық-құқықтық нысаны __________________________________;
2) бірінші басшының Т.А.Ә. және байланыс телефондары ___________;
3) заңды мекенжайы ___________________________________________;
4) өндірістің мекенжайы _______________________________________;
5) электрондық мекенжайы_____________________________________;
6) БСН ______________________________________________________;
7) банк деректемелері__________________________________________;
Өтінімге қоса берілетін құжаттар:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________;
(заңды тұлғаның атауы және басшының немесе сенімхат негізінде (сенімхат нөмірі және берілген күні) әрекет ететін заңды тұлға өкілінің Т.А.Ә.)
20 __ жылғы "____" ____________
М.О. (бар болса)
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау қағидаларына
5-қосымша
Құпия (толтырылған соң)
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыстың орындалуы туралы есеп
Р/с
Шарттың күні және № Шарттың мәні (қорғаныстық тапсырыс өнімінің атауы) Өлшем бірлігі Саны Шарттың жалпы сомасы, теңге 20 __ жылғы сома 20 __ жылғы сома 20 __ жылғы сома Орындау мерзімі Орындаушы Ескертпе
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыстың орындалмау фактілері туралы есеп
Р/с № Шарттың күні және № Шарттың мәні (қорғаныстық тапсырыс өнімінің атауы) Өлшем бірлігі Саны Шарттың жалпы сомасы, теңге 20 __жылғы сома 20 __жылғы сома 20 __ жылғы сома Іс жүзіндегі Ор-ындау мерзімі Ор-ындаушы Орындалмау себептері (негіздемемен) Орындалмау фактісі бойынша қабылданған шаралар
игерілген игерілмеген
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 14 қазандағы
№ 759 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2009 года № 2219 "Об утверждении Правил формирования, размещения и выполнения государственного оборонного заказа Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 3, ст. 21).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 2012 года № 1423 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2009 года № 2219 "Об утверждении Правил формирования, размещения и выполнения государственного оборонного заказа Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 79, ст. 1153).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2013 года № 777 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2009 года № 2219 "Об утверждении Правил формирования, размещения и выполнения государственного оборонного заказа Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 43, ст. 640).
4. С 1 января 2020 года постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2017 года № 682 "Об определении операторов по исполнению государственного оборонного заказа" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 53, ст. 339).
5. Пункт 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 ноября 2017 года № 724 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 58, ст. 361).
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2017 года № 788 "Об утверждении Правил осуществления выбора исполнителей государственного оборонного заказа из числа организаций, включенных в реестр отечественных товаропроизводителей и отечественных поставщиков работ, услуг, операторами по исполнению государственного оборонного заказа" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 64-65, ст. 387).

1. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қорғаныстық тапсырысын қалыптастыру, орналастыру және орындау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 29 желтоқсандағы № 2219 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 3, 21-құжат).
2. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қорғаныстық тапсырысын қалыптастыру, орналастыру және орындау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 29 желтоқсандағы № 2219 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 9 қарашадағы № 1423 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 79, 1153-құжат).
3. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қорғаныстық тапсырысын қалыптастыру, орналастыру және орындау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 29 желтоқсандағы № 2219 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 2 тамыздағы № 777 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 43, 640-құжат).
4. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап "Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты орындау жөніндегі операторларды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 30 қазандағы № 682 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 53, 339-құжат).
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 8 қарашадағы № 724 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 58, 361-құжат).
6. "Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты орындау жөніндегі операторлардың отандық тауар өндірушілер мен жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді отандық берушілер тізіліміне енгізілген ұйымдар арасынан мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты орындаушыларды таңдауды жүзеге асыруы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 қарашадағы № 788 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 64-65, 387-құжат).