О некоторых вопросах принятия государственных концессионных обязательств Правительства Республики Казахстан по концессионному проекту
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2018 года № 41.
В соответствии с пунктом 2 статьи 162 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять государственные концессионные обязательства Правительства Республики Казахстан по концессионному проекту "Строительство и эксплуатация автомобильной дороги "Большая Алматинская кольцевая автомобильная дорога (БАКАД)" (далее – проект) в объеме 510967321707 (пятьсот десять миллиардов девятьсот шестьдесят семь миллионов триста двадцать одна тысяча семьсот семь) тенге согласно приложению к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 05.04.2021 № 205.
2. Уполномочить Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан заключить договор концессии по проекту, указанному в пункте 1 настоящего постановления.
3. Министерству финансов Республики Казахстан осуществить учет принятия и исполнения финансовых обязательств государства по договору концессии.
4. Министерству по инвестициям и развитию Республики Казахстан принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 февраля 2018 года № 41
Объем принятых государственных концессионных обязательств Правительства Республики Казахстан по годам
Сноска. Приложение - в редакции постановления Правительства РК от 26.12.2025 № 1156.
График платежей платы за доступность
Общая базовая сумма предполагаемой (без учета корректировки платы за доступность, предусмотренной условиями договора концессии) платы за доступность с учҰтом валютной компенсации составляет 540150134000 (пятьсот сорок миллиардов сто пятьдесят миллионов сто тридцать четыре тысячи) тенге (в том числе компенсация инвестиционных затрат (КИЗ) – 176724305 тысяч тенге, компенсация эксплуатационных затрат (КЭЗ) – 28031259 тысяч тенге, вознаграждение за управление (ВЗУ) – 335394570 тысяч тенге), в том числе по годам:
2023 год
15855584 тысячи тенге
(в том числе КИЗ – 6497217 тысяч тенге, КЭЗ – 347796 тысяч тенге, ВЗУ – 9010571 тысяча тенге)
2024 год
60297452 тысячи тенге
(в том числе КИЗ – 17109338 тысяч тенге, КЭЗ – 818479 тысяч тенге, ВЗУ – 42369635 тысяч тенге)
2025 год
48727837 тысяч тенге
(в том числе КИЗ – 15593321 тысяча тенге, КЭЗ – 781567 тысяч тенге, ВЗУ – 32352949 тысяч тенге)
2026 год
38053400 тысяч тенге
(в том числе КИЗ – 15593321 тысяча тенге, КЭЗ – 828461 тысяча тенге, ВЗУ – 21631618 тысяч тенге)
2027 год
38053400 тысяч тенге
(в том числе КИЗ – 15593321 тысяча тенге, КЭЗ – 878169 тысяч тенге, ВЗУ – 21581910 тысяч тенге)
2028 год
38053400 тысяч тенге
(в том числе КИЗ – 15593321 тысяча тенге, КЭЗ – 3100890 тысяч тенге, ВЗУ – 19359189 тысяч тенге)
2029 год
38053400 тысяч тенге
(в том числе КИЗ – 15593321 тысяча тенге, КЭЗ – 3156741 тысяча тенге, ВЗУ – 19303338 тысяч тенге)
2030 год
38053400 тысяч тенге
(в том числе КИЗ – 15593321 тысяча тенге, КЭЗ – 1045913 тысяч тенге, ВЗУ – 21414166 тысяч тенге)
2031 год
38053400 тысяч тенге
(в том числе КИЗ – 15593321 тысяча тенге, КЭЗ – 1108668 тысяч тенге, ВЗУ – 21351411 тысяч тенге)
2032 год
38053400 тысяч тенге
(в том числе КИЗ – 15593321 тысяча тенге, КЭЗ – 1175188 тысяч тенге, ВЗУ – 21284891 тысяча тенге)
2033 год
38053400 тысяч тенге
(в том числе КИЗ – 15593321 тысяча тенге, КЭЗ – 2682660 тысяч тенге, ВЗУ – 19777419 тысяч тенге)
2034 год
28035700 тысяч тенге
(в том числе КИЗ – 7796661 тысяча тенге, КЭЗ – 2757401 тысяча тенге, ВЗУ – 17481638 тысяч тенге)
2035 год
29791520 тысяч тенге
(в том числе КИЗ – 4981200 тысяч тенге, КЭЗ – 3146149 тысяч тенге, ВЗУ – 21664171 тысяча тенге)
2036 год
17671614 тысяч тенге
(в том числе КИЗ – 0 тысяч тенге, КЭЗ – 2963485 тысяч тенге, ВЗУ – 14708129 тысяч тенге)
2037 год
17671614 тысяч тенге
(в том числе КИЗ – 0 тысяч тенге, КЭЗ – 1572666 тысяч тенге, ВЗУ – 16098948 тысяч тенге)
2038 год
17671613 тысяч тенге
(в том числе КИЗ – 0 тысяч тенге, КЭЗ – 1667026 тысяч тенге, ВЗУ – 16004587 тысяч тенге)

Концессия жобасы бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекеттік концессиялық міндеттемелерін қабылдаудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 6 ақпан № 41 қаулысы.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 162-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес 510967321707 (бес жүз он миллиард тоғыз жүз алпыс жеті миллион үш жүз жиырма бір мың жеті жүз жеті) теңге көлеміндегі "Үлкен Алматы айналма автомобиль жолы (ҮАААЖ)" автомобиль жолын салу және пайдалану" концессия жобасы (бұдан әрі – жоба) бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекеттік концессиялық міндеттемелері қабылдансын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 05.04.2021 № 205 қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігіне осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жоба бойынша концессия шартын жасауға өкілеттік берілсін.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі концессия шарты бойынша мемлекеттің қаржы міндеттемелерін қабылдау және орындау есебін жүзеге асырсын.
4. Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 6 ақпандағы
№ 41 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қабылданған мемлекеттік концессиялық міндеттемелерінің жылдар бойынша көлемі
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.12.2025 № 1156 қаулысымен.
Қолжетімділік үшін төлемақы төлемдерінің графигі
Валюталық өтемақыны ескере отырып, қолжетімділік үшін болжанатын (концессия шартының талаптарында көзделген қолжетімділік үшін төлемақыны түзетуді есепке алмағанда) төлемақының жалпы базалық сомасы 540150134000 (бес жүз қырық миллиард бір жүз елу миллион бір жүз отыз төрт мың) теңгені құрайды (оның ішінде инвестициялық шығындардың өтемақысы (ИШӨ) – 176724305 мың теңге, пайдалану шығындарының өтемақысы (ПШӨ) – 28031259 мың теңге, басқарғаны үшін сыйақы (БС) – 335394570 мың теңге), оның ішінде жылдар бойынша:
2023 жыл
15855584 мың теңге (оның ішінде ИШӨ – 6497217 мың теңге, ПШӨ – 347796 мың теңге, БС – 9010571 мың теңге)
2024 жыл
60297452 мың теңге (оның ішінде ИШӨ – 17109338 мың теңге, ПШӨ – 818479 мың теңге, БС – 42369635 мың теңге)
2025 жыл
48727837 мың теңге (оның ішінде ИШӨ – 15593321 мың теңге, ПШӨ – 781567 мың теңге, БС – 32352949 мың теңге)
2026 жыл
38053400 мың теңге (оның ішінде ИШӨ – 15593321 мың теңге, ПШӨ – 828461 мың теңге, БС – 21631618 мың теңге)
2027 жыл
38053400 мың теңге (оның ішінде ИШӨ – 15593321 мың теңге, ПШӨ – 878169 мың теңге, БС – 21581910 мың теңге)
2028 жыл
38053400 мың теңге (оның ішінде ИШӨ – 15593321 мың теңге, ПШӨ – 3100890 мың теңге, БС – 19359189 мың теңге)
2029 жыл
38053400 мың теңге (оның ішінде ИШӨ – 15593321 мың теңге, ПШӨ – 3156741 мың теңге, БС – 19303338 мың теңге)
2030 жыл
38053400 мың теңге (оның ішінде ИШӨ – 15593321 мың теңге, ПШӨ – 1045913 мың теңге, БС – 21414166 мың теңге)
2031 жыл
38053400 мың теңге (оның ішінде ИШӨ – 15593321 мың теңге, ПШӨ – 1108668 мың теңге, БС – 21351411 мың теңге)
2032 жыл
38053400 мың теңге (оның ішінде ИШӨ – 15593321 мың теңге, ПШӨ – 1175188 мың теңге, БС – 21284891 мың теңге)
2033 жыл
38053400 мың теңге (оның ішінде ИШӨ – 15593321 мың теңге, ПШӨ – 2682660 мың теңге, БС – 19777419 мың теңге)
2034 жыл
28035700 мың теңге (оның ішінде ИШӨ – 7796661 мың теңге, ПШӨ – 2757401 мың теңге, БС – 17481638 мың теңге)
2035 жыл
29791520 мың теңге (оның ішінде ИШӨ – 4981200 мың теңге, ПШӨ – 3146149 мың теңге, БС – 21664171 мың теңге)
2036 жыл
17671614 мың теңге (оның ішінде ИШӨ – 0 мың теңге, ПШӨ – 2963485 мың теңге, БС – 14708129 мың теңге)
2037 жыл
17671614 мың теңге (оның ішінде ИШӨ – 0 мың теңге, ПШӨ – 1572666 мың теңге, БС – 16098948 мың теңге)
2038 жыл
17671613 мың теңге (оның ішінде ИШӨ – 0 мың теңге, ПШӨ – 1667026 мың теңге, БС – 16004587 мың теңге)