Об утверждении перечня лиц, обслуживаемых в специально отведенных залах аэропортов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июня 2011 года № 625.
В соответствии с подпунктом 59) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень лиц, обслуживаемых в специально отведенных залах аэропортов Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2011 года № 625
Перечень лиц, обслуживаемых в специально отведенных залах аэропортов Республики Казахстан
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 29.05.2014 № 577 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 16.10.2014 № 1098 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 24.10.2019 № 799 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 31.12.2019 № 1035 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); от 23.11.2021 № 831 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); от 28.12.2022 № 1082 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 09.02.2023 № 103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 13.02.2023 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 23.10.2023 № 935 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 13.04.2024 № 282 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 14.07.2026 № 615 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Президент
1-1. Первый Президент Республики Казахстан – Елбасы
1-2. Вице-Президент
2. Премьер-Министр
3. Председатель Курултая
4. Исключен постановлением Правительства РК от 14.07.2026 № 615 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

Қазақстан Республикасының әуежайларындағы арнайы бөлінген залдарда қызмет көрсетілетін адамдардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 3 маусымдағы № 625 Қаулысы.
"Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының 13-бабының 59) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының әуежайларындағы арнайы бөлінген залдарда қызмет көрсетілетін адамдардың тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 3 маусымдағы
№ 625 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының әуежайларындағы арнайы
бөлінген залдарда қызмет көрсетілетін адамдардың
тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 29.05.2014 № 577 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 16.10.2014 N 1098 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 08.06.2017 № 350 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 24.10.2019 № 799 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 31.12.2019 № 1035 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 23.11.2021 № 831 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 28.12.2022 № 1082 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 09.02.2023 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 13.02.2023 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 23.10.2023 № 935 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 13.04.2024 № 282 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
1. Президент
1-1. Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы
2. Премьер-Министр
3. Парламент Сенатының Төрағасы
4. Парламент Мәжілісінің Төрағасы

5. Председатель Қазақстан Халық Кеңесі
6. Руководитель Администрации Президента
7. Председатель Конституционного Суда
8. Председатель Верховного Суда
9. Председатель Национального Банка
10. Председатель Центральной избирательной комиссии
11. Заместители Премьер-Министра
11-1. Заместитель Председателя Конституционного Суда
12. Секретарь Совета Безопасности
13. Заместители Руководителя Администрации Президента
14. Председатель Высшего Судебного Совета
15. Генеральный прокурор
16. Председатель Комитета национальной безопасности
17. Председатель Высшей аудиторской палаты
18. Заместитель Председателя Сената
19. Заместитель Председателя Мажилиса
20. Управляющий делами Президента
20-1. Специальный представитель Президента Республики Казахстан по международному сотрудничеству
21. Помощники Президента
22. Начальник Канцелярии Президента
23. Советники Президента
24. Руководители агентств, подчиненных и подотчетных Президенту
25. Министры
26. Начальник Службы государственной охраны Республики Казахстан
26-1. Обладатели ордена "Алтын қыран" (Золотой Орел) и званий "Халық қаһарманы" (Народный герой), "Қазақстанның Еңбек Ері"
27. Исключен постановлением Правительства РК от 24.10.2019 № 799 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Исключен постановлением Правительства РК от 16.10.2014 № 1098 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. Акимы столицы, областей и городов республиканского значения
30. Председатели комитетов Курултая
31. Депутаты Курултая
32. Чрезвычайные и полномочные послы
33. Руководитель Аппарата Правительства
33-1. Руководитель Судебной администрации Республики Казахстан
34. Уполномоченный по правам человека в Республике Казахстан
35. Руководители структурных подразделений Администрации Президента
36. Главный муфтий Духовного управления мусульман Казахстана и архиепископ Астанайский и Алматинский
37. Исключен постановлением Правительства РК от 08.06.2017 № 350 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня официального опубликования).
38. Руководители национальных компаний
38-1. Исполнительный директор Фонда Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы и его заместители
38-2. Руководитель Канцелярии Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы и его заместители
38-3. Помощники Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы
38-4. Советники Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы
38-5. Руководители структурных подразделений Канцелярии Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы

5. Мемлекеттік кеңесші
6. Президент Әкімшілігінің Басшысы
7. Конституциялық Соттың Төрағасы
8. Жоғарғы Соттың Төрағасы
9. Ұлттық Банк төрағасы
10. Орталық сайлау комиссиясының төрағасы
11. Премьер-Министрдің орынбасарлары
11-1. Конституциялық Сот Төрағасының орынбасары
12. Қауіпсіздік Кеңесінің хатшысы
13. Президент Әкімшілігі Басшысының орынбасарлары
14. Жоғарғы Сот Кеңесінің төрағасы
15. Бас прокурор
16. Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы
17. Жоғары аудиторлық палатаның Төрағасы
18. Сенат Төрағасының орынбасары
19. Мәжіліс Төрағасының орынбасары
20. Президенттің Іс басқарушысы
20-1. Қазақстан Республикасы Президентінің халықаралық ынтымақтастық жөніндегі арнайы өкілі
21. Президенттің көмекшілері
22. Президент Кеңсесінің басшысы
23. Президенттің кеңесшілері
24. Президентке бағынысты және есеп беретін агенттіктердің басшылары
25. Министрлер
26. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы
26-1. "Алтын қыран" (Золотой Орел) орденінің және "Халық қаһарманы" (Народный герой), "Қазақстанның Еңбек Ері" атақтарының иегерлері
27. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 24.10.2019 № 799 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
28. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 16.10.2014 N 1098 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
29. Астананың, республикалық маңызы бар қалалардың және облыстардың әкімдері
30. Парламент Сенаты және Мәжілісі комитеттерінің төрағалары
31. Парламент депутаттары
32. Төтенше және Өкілетті Елшілер
33. Үкімет Аппаратының Басшысы
33-1. Қазақстан Республикасы Сот әкімшілігінің басшысы
34. Қазақстан Республикасындағы Адам құқықтары жөніндегі уәкіл
35. Президент Әкімшілігі құрылымдық бөлімшелерінің жетекшілері
36. Қазақстан мұсылмандары діни басқармасының Бас мүфтиі және Астана мен Алматы архиепископы
37. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 08.06.2017 № 350 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
38. Ұлттық компаниялардың басшылары
38-1. Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасы Қорының атқарушы директоры және оның орынбасарлары
38-2. Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасы Кеңсесінің Басшысы және оның орынбасарлары
38-3. Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасының көмекшілері
38-4. Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасының кеңесшілері
38-5. Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасы Кеңсесінің құрылымдық бөлімшелерінің басшылары

39. Судьи Конституционного Суда, председатели судебных коллегий и судьи Верховного Суда
40. Руководители аппаратов Курултая, Конституционного Суда
41. Заместители Руководителя Аппарата Правительства
41-2. Заместители Руководителя Судебной администрации Республики Казахстан
42. Руководители аппаратов центральных государственных органов, заместители министров и председателей государственных органов, члены Центральной избирательной комиссии и Высшей аудиторской палаты
43. Руководители казахстанских политических партий
44. Члены семьи Президента Республики Казахстан
45. Личные гости Президента Республики Казахстан
46. Члены делегаций Республики Казахстан, возглавляемых Президентом, Вице-Президентом, Премьер-Министром, Председателем Курултая, заместителями Премьер-Министра, заместителями Председателя Курултая, Министром иностранных дел и иными членами Правительства Республики Казахстан
47. Главы и члены делегаций иностранных государств, прибывающие в Республику Казахстан с визитом или проездом, определяемые Министерством иностранных государств Республики Казахстан
48. Главы дипломатических представительств и консульских учреждений иностранных государств
Примечание * - при проведении охранных мероприятий обслуживание лиц в специально отведенных залах аэропортов Республики Казахстан проводится по согласованию со Службой государственной охраны Республики Казахстан, а в аэропортах городов Hyp-Султана и Алматы - дополнительно по согласованию с Протоколом Президента Республики Казахстан.

39. Конституциялық Соттың судьялары, Жоғарғы Соттың сот алқаларының төрағалары мен судьялары
40. Парламент палаталары, Конституциялық Сот аппараттарының басшылары
41. Үкімет Аппараты Басшысының орынбасарлары
41-2. Қазақстан Республикасының Сот әкімшілігі басшысының орынбасарлары
42. Мемлекеттік орталық органдардың аппарат басшылары, министрлердің және мемлекеттік органдар төрағаларының орынбасарлары, Орталық сайлау комиссиясының және Жоғары аудиторлық палатаның мүшелері
43. Қазақстандық саяси партиялардың жетекшілері
44. Қазақстан Республикасының Президенті отбасының мүшелері
45. Қазақстан Республикасы Президентінің жеке қонақтары
46. Қазақстан Республикасының Президенті, Премьер-Министрі, Парламенті Сенатының және Мәжілісінің төрағалары, Мемлекеттік кеңесшісі, Премьер-Министрінің орынбасарлары, Парламенті Сенаты және Мәжілісі төрағаларының орынбасарлары, Сыртқы істер министрі және Үкіметінің өзге де мүшелері басшылық ететін Қазақстан Республикасы делегацияларының мүшелері
47. Шет мемлекеттердің Қазақстан Республикасына сапармен немесе жолай келетін делегацияларының Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі айқындайтын басшылары мен мүшелері
48. Шет мемлекеттердің дипломатиялық өкілдіктері мен консулдық мекемелерінің басшылары
Ескертпе:* - күзет іс-шараларын жүргізу кезінде Қазақстан Республикасының әуежайларындағы арнайы бөлінген залдарда адамдарға қызмет көрсету - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметімен келісу бойынша, ал Нұр-Сұлтан және Алматы қалаларының әуежайларында бұған қоса Қазақстан Республикасы Президентінің Протоколымен келісу бойынша жүргізіледі.