О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 27 сентября 2010 года № 1072
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2010 года № 1136.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 27 сентября 2010 года № 1072 "О мерах по оптимизации штатной численности органов, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан до 15 января 2011 года проинформировать Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан о принятых мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 27 сентября 2010 года № 1072 "О мерах по оптимизации штатной численности органов, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан" и пункта 1 настоящего постановления.
3. Акимам областей, городов Астаны и Алматы провести функциональный анализ государственных учреждений, финансируемых из местных бюджетов, и по результатам проведенного анализа провести их оптимизацию с последующим представлением информации о проведенной работе в Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан до 1 мая 2011 года.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 27.06. 2025 № 480.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания, за исключением пункта 1, который вводится в действие с 1 ноября 2010 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 октября 2010 года № 1136
Изменения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 октября 1998 года № 1108 "О штатной численности аппарата Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан":

Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 27 қыркүйектегі № 1072 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қазандағы № 1136 Қаулысы.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджеті және Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған органдардың штат санын оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 27 қыркүйектегі № 1072 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдары 2011 жылғы 15 қаңтарға дейін "Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджеті және Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған органдардың штат санын оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 27 қыркүйектегі № 1072 Жарлығын және осы қаулының 1-тармағын іске асыру жөнінде қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігін хабардар етсін.
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге функционалдық талдау өткізсін және кейіннен 2011 жылғы 1 мамырға дейін Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігіне жүргізілген жұмыс туралы ақпарат бере отырып, өткізілген талдау нәтижелері бойынша оларды оңтайландыруды жүргізсін.
4. Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі:
2011 жылғы 1 сәуірге дейін осы қаулының 1-тармағына сәйкес штат санының лимиттері қысқартылған мемлекеттік мекемелерді қоспағанда, орталық атқарушы органдарға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерге функционалдық талдау жүргізсін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне оларды оңтайландыру жөнінде ұсыныстар енгізсін;
талдау жүргізсін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне 2011 жылғы 15 ақпанға осы қаулының 2-тармағының, 2011 жылғы 10 шілдеге осы қаулының 3-тармағының орындалуы туралы ақпарат беруді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулы 2010 жылғы 1 қарашадан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармағын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 29 қазандағы
№ 1136 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер
1. "Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы аппаратының штат саны туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 29 қазандағы № 1108 қаулысында:

в пункте 1 цифры "44" заменить цифрами "37".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 9 марта 2000 года № 368 "Вопросы Министерства обороны Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 15, ст. 142):
в подпункте 2) пункта 1 цифры "575" заменить цифрами "489".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2002 года № 993 "Вопросы Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 29, ст. 327):
в пункте 3 цифры "636" заменить цифрами "590".
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 49, ст. 627):
в приложении 1 к указанному постановлению:
в графе 2 "Всего, штатная численность (ед.)":
в строке "Акмолинская" цифры "3498" заменить цифрами "2973";
в строке "Актюбинская" цифры "2562" заменить цифрами "2178";
в строке "Алматинская" цифры "3978" заменить цифрами "3381";
в строке "Атырауская" цифры "1628" заменить цифрами "1384";
в строке "Восточно-Казахстанская" цифры "4099" заменить цифрами "3484";
в строке "Жамбылская" цифры "2693" заменить цифрами "2289";
в строке "Западно-Казахстанская" цифры "2408" заменить цифрами "2047";
в строке "Карагандинская" цифры "3529" заменить цифрами "3000";
в строке "Костанайская" цифры "3693" заменить цифрами "3139";
в строке "Кызылординская" цифры "1902" заменить цифрами "1617";
в строке "Мангистауская" цифры "1207" заменить цифрами "1026";
в строке "Павлодарская" цифры "2985" заменить цифрами "2537";
в строке "Северо-Казахстанская" цифры "2878" заменить цифрами "2446";
в строке "Южно-Казахстанская" цифры "4133" заменить цифрами "3513";
в строке "г. Алматы" цифры "1329" заменить цифрами "1196";
в строке "г. Астана" цифры "936" заменить цифрами "796";
в строке "Итого:" цифры "43458" заменить цифрами "37006".
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных, центральных исполнительных органов, с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в графе 3:
строки, порядковый номер 1, цифры "1377" заменить цифрами "1344";
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"
2.
Министерство внутренних дел Республики Казахстан с учетом
его территориальных органов и подведомственных ему
государственных учреждений, в том числе:
105734
Административная полиция органов внутренних дел,
содержащаяся за счет областных бюджетов и бюджетов города
республиканского значения,
столицы, из них:
45779
Департамент внутренних дел города Астаны
2753
Департамент внутренних дел Акмолинской области
2709
Департамент внутренних дел Актюбинской области
2359
Департамент внутренних дел города Алматы
4522
Департамент внутренних дел Алматинской области
2866
Департамент внутренних дел Атырауской области
1880
Департамент внутренних дел Восточно-Казахстанской области
4428
Департамент внутренних дел Жамбылской области
2238
Департамент внутренних дел Западно-Казахстанской области
1966
Департамент внутренних дел Карагандинской области
4983
Департамент внутренних дел Кызылординской области
1749
Департамент внутренних дел Костанайской области
2777
Департамент внутренних дел Мангистауской области
1888
Департамент внутренних дел Павлодарской области
2383
Департамент внутренних дел Северо-Казахстанской области
2130
Департамент внутренних дел Южно-Казахстанской области
4148
Государственные учреждения, подведомственные Министерству
внутренних дел Республики Казахстан, в том числе:
43088
Соединения и части внутренних войск,
в том числе военнослужащие срочной службы:
из них курсанты Военного института Внутренних войск
23147
10482
880
Алматинская академия МВД Республики Казахстан
671
Карагандинская академия МВД Республики Казахстан имени
Баримбека Бейсенова
426
Актюбинский юридический институт
156
Семейский юридический колледж
115
Шымкентский юридический колледж
157
Военный институт Внутренних войск
502
Училище первоначальной подготовки
80
Центральный госпиталь с поликлиникой
484
Территориальные госпитали и поликлиники
1227
Кинологический центр
64
База военного и специального снабжения "Южная"
25
База военного и специального снабжения "Северная"
20
Отряд специального назначения "Сункар"
139
Учреждение автотранспортного обслуживания
144
Полк полиции по охране дипломатических представительств
826
Специализированные охранные подразделения
14606
Приемники-распределители для лиц, не имеющих определенного
местожительства
225
Центр социально-психологической реабилитации
наркозависимых лиц
43
Центры адаптации и интеграции оралманов
31
";
в графе 3:
строки, порядковый номер 3
цифры "23507" заменить цифрами "22513";
цифры "18149**" заменить цифрами "17779**";
цифры "18133**" заменить цифрами "17766**";

1-тармақтағы "44" деген сандар "37" деген сандармен ауыстырылсын.
2. "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 9 наурыздағы № 368 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 15, 142-құжат):
1-тармақтың 2) тармақшасындағы "575" деген сандар "489" деген сандармен ауыстырылсын.
3. "Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қыркүйектегі № 993 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 29, 327-құжат):
3-тармақтағы "636" деген сандар "590" деген сандармен ауыстырылсын.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 27.06.2025 № 480 қаулысымен.
5. "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
3-бағанда:
реттік нөмірі 1-жолдағы "1377" деген сандар "1344" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:
105734
Облыстық бюджеттер мен республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттері есебінен ұсталатын ішкі істер органдарының әкімшілік полициясы, оның ішінде:
45779
Астана қаласының Ішкі істер департаменті
2753
Ақмола облысының Ішкі істер департаменті
2709
Ақтөбе облысының Ішкі істер департаменті
2359
Алматы қаласының Ішкі істер департаменті
4522
Алматы облысының Ішкі істер департаменті
2866
Атырау облысының Ішкі істер департаменті
1880
Шығыс Қазақстан облысының Ішкі істер департаменті
4428
Жамбыл облысының Ішкі істер департаменті
2238
Батыс Қазақстан облысының Ішкі істер департаменті
1966
Қарағанды облысының Ішкі істер департаменті
4983
Қызылорда облысының Ішкі істер департаменті
1749
Қостанай облысының Ішкі істер департаменті
2777
Маңғыстау облысының Ішкі істер департаменті
1888
Павлодар облысының Ішкі істер департаменті
2383
Солтүстік Қазақстан облысының Ішкі істер департаменті
2130
Оңтүстік Қазақстан облысының Ішкі істер департаменті
4148
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:
43088
Ішкі әскерлердің құрамалары мен бөлімдері, оның ішінде мерзімді қызметтегі әскери қызметшілер:
олардың ішінде Ішкі әскерлердің Әскери институтының курсанттары
23147
10482
880
Қазақстан Республикасы ІІМ Алматы академиясы
671
Қазақстан Республикасы ІІМ Бәрімбек Бейсенов атындағы Қарағанды академиясы
426
Ақтөбе заң институты
156
Семей заң колледжі
115
Шымкент заң колледжі
157
Ішкі әскерлердің Әскери институты
502
Бастапқы даярлық училищесі
80
Емханасы бар орталық госпиталь
484
Аумақтық госпитальдар мен емханалар
1227
Кинологиялық орталық
64
"Оңтүстік" әскери және арнайы жабдықтау базасы
25
"Солтүстік" әскери және арнайы жабдықтау базасы
20
"Сұңқар" арнайы мақсаттағы жасақ
139
Автокөлік қызметін көрсету мекемесі
144
Дипломатиялық өкілдіктерді күзету жөніндегі полиция полкі
826
Мамандандырылған күзет бөлімшелері
14606
Белгілі бір тұратын жері жоқ адамдарға арналған қабылдауыш-таратушылар
225
Есірткіге тәуелді адамдарды әлеуметтік-психологиялық оңалту орталығы
43
Оралмандарды бейімдеу және кіріктіру орталығы
31
";
3-бағанда:
реттік нөмірі 3-жолда:
"23507" деген сандар "22513" деген сандармен ауыстырылсын;
"18149**" деген сандар "17779**" деген сандармен ауыстырылсын;
"18133**" деген сандар "17766**" деген сандармен ауыстырылсын;