О внесении изменений в таблицы 10 и 101 структуры и формата декларации на товары для экспресс-грузов, пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, корректировки декларации на товары для экспресс-грузов и корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2025 года № 72
В соответствии с пунктом 5 статьи 105 и пунктами 4 и 6 статьи 112 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в таблицы 10 и 101 структуры и формата декларации на товары для экспресс-грузов, пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, корректировки декларации на товары для экспресс-грузов и корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 января 2019 г. № 9, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Султанов
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 19 августа 2025 г. № 72
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в таблицы 10 и 101 структуры и формата декларации на товары для экспресс-грузов, пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, корректировки декларации на товары для экспресс-грузов и корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов
1. В таблице 10 позиции 14.3.6.13.4 и 14.3.6.13.5 изложить в следующей редакции:
"
*.13.4. Номер документа
(csdo:DocId)
гр. "Предшест-вующий документ"
гр. "Предшест-вующий документ"
O
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации
для экспресс-грузов (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" не заполнен и товары до подачи декларации на товары для экспресс-грузов помещались на временное хранение, то реквизит "Номер документа (csdo:DocId)" должен быть заполнен
*.13.5. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
гр. "Предшест-вующий документ"
гр. "Предшест-вующий документ"
O
1
если реквизит "Номер документа (csdo:DocId)" заполнен, то реквизит "Дата документа (csdo:DocCreationDate)" должен быть заполнен,
иначе реквизит "Дата документа (csdo:DocCreationDate)" не должен быть заполнен
1
если реквизит "Дата документа (csdo:DocCreationDate)" заполнен,
то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
".

Экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясының және экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясының, экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзетудің және экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын түзетудің құрылымы мен форматының 10 және 101-кестелеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 19 тамыздағы № 72 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 5-тармағына және 112-бабының 4 және 6-тармақтарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 22 қаңтардағы № 9 шешімімен бекітілген Экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясының және экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясының, экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзетудің және экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын түзетудің құрылымы мен форматының 10 және 101-кестелеріне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының
міндетін уақытша атқарушы
Б. Сұлтанов
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 19 тамыздағы
№ 72 шешіміне
ҚОСЫМША
Экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясының және экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясының, экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзетудің және экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын түзетудің құрылымы мен форматының 10 және 101-кестелеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 10-кестеде 14.3.6.13.4 және 14.3.6.13.5 позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"
*.13.4. Құжаттың нөмірі
(csdo:DocId)
"Алдыңғы құжат" бағ.
"Алдыңғы құжат" бағ.
O
1
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларацияның тіркеу нөмірі" (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылмаса және экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясы берілгенге дейін тауарлар уақытша сақтауға орналастырылса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуы тиіс
*.13.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:DocCreationDate)
"Алдыңғы құжат" бағ.
"Алдыңғы құжат" бағ.
O
1
егер "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Құжаттың күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылмауы тиіс
1
егер "Құжаттың нөмірі (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DD
".

2. В таблице 101 позиции 14.3.6.13.4 и 14.3.6.13.5 изложить в следующей редакции:
"
*.13.4. Номер документа
(csdo:DocId)
гр. "Предшест-вующий документ"
гр. "Предшест-вующий документ"
O
1
если товары до подачи декларации на товары для экспресс-грузов помещались на временное хранение, то реквизит "Номер документа (csdo:DocId)" должен быть заполнен
*.13.5. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
гр. "Предшест-вующий документ"
гр. "Предшест-вующий документ"
O
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Номер документа (csdo:DocId)" заполнен, то реквизит "Дата документа (csdo:DocCreationDate)" должен быть заполнен,
иначе реквизит "Дата документа (csdo:DocCreationDate)" не должен быть заполнен
2
BY
если реквизит "Номер документа (csdo:DocId)" заполнен, то значение реквизита "Дата документа (csdo:DocCreationDate)" должно содержать дату помещения товаров на временное хранение, иначе реквизит "Дата документа (csdo:DocCreationDate)" не должен быть заполнен
1
если реквизит "Дата документа (csdo:DocCreationDate)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
".

2. 101-кестеде 14.3.6.13.4 және 14.3.6.13.5 позициялары мынадай редакцияда жазылсын:
"
*.13.4. Құжатың нөмірі
(csdo:DocId)
"Алдыңғы құжат" бағ.
"Алдыңғы құжат" бағ.
O
1
егер экспресс-жүктерге арналған декларация берілгенге дейін тауарлар уақытша сақтауға орналастырылса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуы тиіс
*.13.5. Құжаттың күні
(csdo:DocCreationDate)
"Алдыңғы құжат" бағ.
"Алдыңғы құжат" бағ.
O
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Құжаттың күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылмауы тиіс
2
BY
егер "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні тауарларды уақытша сақтауға орналастыру күнін қамтуы тиіс, әйтпесе "Құжаттың күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылмауы тиіс
1
егер "Құжаттың күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DD
".