О внесении изменений в Инструкцию о порядке использования транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов в качестве декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 марта 2025 года № 28
В соответствии с пунктом 6 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Инструкцию о порядке использования транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов в качестве декларации на товары, утвержденную Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 263, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 марта 2025 г. № 28
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Инструкцию о порядке использования транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов в качестве декларации на товары
1. В пункте 12:
а) в подпункте 122 слова "под таможенную процедуру реэкспорта в целях завершения действия специальной таможенной процедуры" заменить словами "в целях завершения действия специальной таможенной процедуры под таможенную процедуру реэкспорта или специальную таможенную процедуру";
б) дополнить подпунктом 124 следующего содержания:
"124) незарегистрированных лекарственных средств, крови человеческой и ее компонентов, органов и (или) тканей человека, в том числе гемопоэтических стволовых клеток и (или) костного мозга, ввозимых (ввезенных) для оказания медицинской помощи по жизненным показаниям конкретного пациента и (или) проведения неродственной трансплантации, помещаемых под специальную таможенную процедуру (за исключением случаев, предусмотренных подпунктом 3 пункта 4 настоящей Инструкции);".
2. В приложении 3 к указанной Инструкции:
а) в таблице к пункту 8:
в наименовании граф 3 – 6 слово "по" заменить словами "в соответствии с";
в наименовании графы 7 слово "документами" заменить словом "документами";
в наименовании графы 8 слово "валюты" заменить словом "валюты";
б) в пункте 9 слово "товаров" заменить словом "товаров5";
в) дополнить сноской 3а следующего содержания:
" При декларировании товаров, указанных в подпункте 124 пункта 12 Инструкции о порядке использования транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов в качестве декларации на товары, утвержденной Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 263, графа может не заполняться в случае отсутствия соответствующих сведений в документах, используемых в качестве декларации на товары.";
г) дополнить сноской 5 следующего содержания:

Көлік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды тауарларға арналған декларация ретінде пайдалану тәртібі туралы нұсқаулыққа өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 24 наурыздағы № 28 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 6-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 263 шешімімен бекітілген Көлік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды тауарларға арналған декларация ретінде пайдалану тәртібі туралы нұсқаулыққа өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 24 наурыздағы
№ 28 шешіміне
ҚОСЫМША
Көлік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды тауарларға арналған декларация ретінде пайдалану тәртібі туралы нұсқаулыққа енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 12-тармақта:
а) 122-тармақшадағы "арнайы кедендік рәсімнің қолданылуын аяқтау мақсатында кері экспорттың кедендік рәсіміне" деген сөздер "арнайы кедендік рәсімнің қолданылуын аяқтау мақсатында кері экспорттың кедендік рәсіміне немесе арнайы кедендік рәсімге" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) мынадай мазмұндағы 124-тармақшамен толықтырылсын:
"124) нақты пациенттің өмірлік көрсеткіштері бойынша медициналық көмек көрсету үшінжәне (немесе) арнайы кедендік рәсімге орналастырылатын туыстас емес транспланттауды жүргізу үшін әкелінетін (әкелінген) тіркелмеген дәрілік заттарды, адам қанын және оның компоненттерін, адам органдарын және (немесе) тіндерін, оның ішінде гемопоэтикалық дің жасушаларын және (немесе) сүйек кемігін (осы Нұсқаулықтың 4-тармағының 3-тармақшасында көзделген жағдайларды қоспағанда);".
2. Көрсетілген Нұсқаулыққа 3-қосымшада:
а) 8-тармаққа кестеде:
3 – 6-бағанның атауында "бойынша" деген сөз "сәйкес" деген сөзбен ауыстырылсын;
7-бағанның атауындағы "құжаттармен" деген сөз "құжаттармен3а" деген сөзбен ауыстырылсын;
8-бағанның атауындағы "валюталар" деген сөз "валюталар3а" деген сөзбен ауыстырылсын;
б) 9-тармақтағы "тауарлар" деген сөз "тауарлар5" деген сөзбен ауыстырылсын;
в) мынадай мазмұндағы 3а ескертпемен толықтырылсын:
"3а Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 263 шешімімен бекітілген Көлік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды тауарларға арналған декларация ретінде пайдалану тәртібі туралы нұсқаулықтың 12-тармағының 124-тармақшасында көрсетілген тауарларды декларациялау кезінде баған тауарларға арналған декларациялар ретінде пайдаланылатын құжаттардағы тиісті мәліметтер болмаған жағдайда толтырылмауы мүмкін.";
г) мынадай мазмұндағы 5-сілтемемен толықтырылсын:

"5 Не заполняется в случаях, предусмотренных пунктом 3 статьи 38 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза.".

"5 Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 38-бабының 3-тармағында көзделген жағдайларда толтырылмайды.".