О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 февраля 2025 года № 14
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза";
Регламент информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза";
Регламент информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза";
Порядок присоединения к общему процессу "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 11 февраля 2025 г. № 14
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза"
I. Общие положения

"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 11 ақпандағы № 14 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ұлттық патенттік ведомстволар мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 11 ақпандағы
№ 14 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары
I. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Договор о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года (далее – Договор);
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 мая 2021 г. № 53 "О некоторых вопросах реализации Договора о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года" (далее – Инструкция);
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2023 г. № 80 "Об утверждении Правил реализации общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия

1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлардың шығарылған жерлерінің атаулары туралы шарт (бұдан әрі – Шарт);
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлардың шығарылған жерлерінің атаулары туралы шартты іске асырудың кейбір мәселелері туралы" (бұдан әрі – Нұсқаулық) 2021 жылғы 18 мамырдағы №53 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестердің сыртқы және өзара саудасын интеграцияланған ақпараттық жүйе құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 06 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының ""Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2023 жылғы 20 маусымдағы № 80 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) қатысушылардың арасындағы осы жалпы процесс шеңберінде орындалатын рәсімдерді қоса алғанда, ақпараттық өзара іс-қимылдың тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.
3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операциялардың орындалу тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар

4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"ведомство подачи" – национальное патентное ведомство государства-члена Союза, в которое подана заявка на товарный знак Союза;
"заинтересованное лицо" – физическое или юридическое лицо, права и законные интересы которого могут быть нарушены в связи с подачей заявки на товарный знак Союза и предполагаемой регистрацией товарного знака Союза или права которого затрагивают решения о прекращении правовой охраны товарного знака Союза или о признании предоставления правовой охраны товарному знаку Союза недействительным;
"заявитель" - физическое или юридическое лицо, подавшее заявку на товарный знак Союза в ведомство подачи, в том числе представитель указанного лица, включая патентного поверенного, зарегистрированного в ведомстве подачи, в соответствии с международными договорами и законодательством государства ведомства подачи;
"заявка на товарный знак Союза, заявка на ТЗ Союза" – заявка на регистрацию товарного знака, знака обслуживания или коллективного знака Союза, являющаяся документом, содержащим сведения, необходимые для регистрации товарного знака, знака обслуживания, коллективного знака Союза;
"лицо, заинтересованное в получении сведений" – физическое или юридическое лицо, а также представитель органов государственной власти государств – членов Союза, заинтересованное в получении сведений из Единого реестра товарных знаков Союза, которое запрашивает и получает сведения на информационном портале Союза;
"пошлина" – плата за осуществление юридически значимых действий, предусмотренных Договором, перечисляемая в соответствии с законодательством государства-члена Союза;
"товарный знак Союза, ТЗ Союза" – товарный знак, знак обслуживания или коллективный знак Союза, представляющий собой обозначение, служащее для индивидуализации товаров, работ и (или) услуг и охраняемое одновременно на территориях всех государств-членов Союза.
Иные понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, Договором, Инструкцией и актами органов Союза, касающимися вопросов создания и развития интегрированной информационной системы Союза.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.SP.02, версия 1.0.0.
1. Цель и задачи общего процесса

4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін төмендегілерді білдіретін мынадай ұғымдар пайдаланылады:
"беру ведомствосы" – Одақтың тауар белгісіне өтінім берілген Одаққа мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосы;
"мүдделі тұлға" – Одақтың тауар белгісіне өтінім беруге және Одақтың тауар белгісін болжамды тіркеуге байланысты құқықтары мен заңды мүдделері бұзылуы мүмкін немесе құқықтары Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды тоқтату туралы немесе Одақтың тауар белгісіне құқықтық қорғауды беруді жарамсыз деп тану туралы шешімдерді қозғайтын жеке немесе заңды тұлға;
"өтініш беруші" – халықаралық шарттарға және беру ведомствосы мемлекетінің заңнамасына сәйкес беру ведомствосында тіркелген патенттік сенім білдірілген өкілді қоса алғанда, беру ведомствосына Одақтың тауар белгісіне өтінім берген жеке немесе заңды тұлға, оның ішінде көрсетілген тұлғаның өкілі;
"Одақтың тауар белгісіне өтінім, Одақтың ТБ өтінім" – тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін немесе Одақтың ұжымдық белгісін тіркеу үшін қажетті мәліметтерді қамтитын құжат болып табылатын тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін немесе Одақтың ұжымдық белгісін тіркеуге берілетін өтінім;
"мәліметтерді алуға мүдделі тұлға" – жеке немесе заңды тұлға, сондай-ақ Одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алуға мүдделі өкілі, ол мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталынан сұратады және алады;
"баж" – Одаққа мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес аударылатын Шартта көзделген заңдық маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін төлем;
"Одақтың тауар белгісі, Одақтың ТБ" – тауарларды, жұмыстарды және (немесе) көрсетілетін қызметтерді дараландыруға қызмет ететін және Одаққа мүше барлық мемлекеттердің аумақтарында бір мезгілде қорғалатын белгіні білдіретін тауар белгісі, қызмет көрсету белгісі немесе Одақтың ұжымдық белгісі.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге де ұғымдар 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартта, Шартта, Нұсқаулықта және Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру және дамыту мәселелеріне қатысты Одақ органдарының актілерінде айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану".
6. Жалпы процестің кодтық белгіленімі: P.SP.02, 1.0.0 нұсқа.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері

7. Целями общего процесса являются обеспечение информационной поддержки процедур регистрации, правовой охраны и использования товарных знаков Союза, а также формирование и ведение с использованием информационных ресурсов Евразийской экономической комиссии (далее - Комиссия) в рамках интегрированной информационной системы Союза общего информационного ресурса национальных патентных ведомств государств - членов Союза (далее соответственно - национальные патентные ведомства, государства-члены) - Единого реестра товарных знаков Союза.
8. Для достижения целей общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить информационное взаимодействие участников общего процесса, включая информационное взаимодействие между национальными патентными ведомствами, и между национальными патентными ведомствами и Комиссией;
б) обеспечить условия для формирования и прохождения заявок на товарные знаки Союза в соответствии с требованиями, указанными в Договоре и Инструкции;
в) обеспечить формирование, ведение и использование Единого реестра товарных знаков Союза;
г) обеспечить доступ к информации, содержащейся в Едином реестре товарных знаков Союза, лицам, заинтересованным в получении такой информации.
2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
структурные подразделения Комиссии, обеспечивающие создание и ведение тематического раздела в составе информационного портала Союза и размещение национальными патентными ведомствами государств-членов Союза в его составе сведений
о заявках на товарный знак Союза и сведений Единого реестра товарных знаков Союза;
представление в национальные патентные ведомства по их запросу сведений из Единого реестра товарных знаков Союза с целью синхронизации содержания национальных разделов Единого реестра товарных знаков Союза;
получение от ведомства подачи и обеспечение публикации на информационном портале Союза сведений о заявке на товарный знак Союза;
получение от ведомства подачи и обеспечение публикации на информационном портале Союза сведений о признании заявки на товарный знак Союза отозванной;
получение от ведомства подачи и обеспечение публикации на информационном портале Союза сведений о документе, подтверждающем испрашиваемый приоритет товарного знака Союза, а также сведений об изменении заявки на товарный знак Союза (преобразовании в новые заявки на товарный знак Союза) по ходатайству заявителя;
получение от ведомства подачи и обеспечение публикации на информационном портале Союза доказательств приобретения обозначением различительной способности;
получение от ведомства подачи и обеспечение публикации на информационном портале Союза сведений о выделении заявки на товарный знак Союза из ранее поданной заявки на товарный знак Союза;
получение от ведомства подачи и обеспечение публикации на информационном портале Союза сведений о преобразовании аннулированной регистрации товарного знака Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака;
получение от ведомства подачи и обеспечение публикации на информационном портале Союза сведений (документов) по решению спорных вопросов между заявителем и заинтересованными лицами;
получение от ведомства подачи и обеспечение публикации на информационном портале Союза в Едином реестре товарных знаков Союза сведений о товарном знаке Союза;
получение от национальных патентных ведомств и обеспечение публикации на информационном портале Союза сведений о преобразовании заявки на товарный знак Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака;
получение от ведомства подачи и обеспечение публикации на информационном портале Союза сведений о преобразовании коллективного знака Союза в товарный знак Союза;
получение от ведомства подачи и обеспечение публикации на информационном портале Союза сведений о преобразовании товарного знака Союза в коллективный знак Союза;
получение от ведомства подачи и обеспечение публикации на информационном портале Союза изменений в сведениях Единого реестра ТЗ Союза;
получение от ведомства подачи и обеспечение публикации на информационном портале Союза сведений об отказе от исключительного права на товарный знак Союза;
получение от ведомства подачи и обеспечение публикации на информационном портале Союза сведений об аннулировании регистрации товарного знака Союза;
получение от ведомства подачи и обеспечение публикации на информационном портале Союза сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза;
обеспечение на безвозмездной основе доступа к публикуемым на информационном портале Союза сведениям, в том числе с реализацией функции поиска и выгрузки сведений во внешние форматы, заявителям, заинтересованным лицам, а также другим лицам, заинтересованным в получении указанных сведений

7. Жалпы процестің мақсаттары Одақтың тауар белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану рәсімдеріне ақпараттық қолдауды қамтамасыз ету, сондай-ақ Одаққа мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарының (бұдан әрі тиісінше - мүше мемлекеттер, ұлттық патенттік ведомстволар) ортақ ақпараттық ресурсының Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі шеңберінде Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі - Комиссия) ақпараттық ресурстарын пайдалана отырып, Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу. болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсаттарына жету үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы және ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды қоса алғанда, жалпы процеске қатысушылардың ақпараттық өзара іс-қимылын қамтамасыз ету;
б) Шартта және Нұсқаулықта көрсетілген талаптарға сәйкес Одақтың тауар белгілеріне өтінімдерді қалыптастыруға және өтуге арналған жағдайларды қамтамасыз ету;
в) Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыруды, жүргізуді және пайдалануды қамтамасыз ету;
г) Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде қамтылған ақпаратқа осындай ақпаратты алуға мүдделі тұлғалардың қол жеткізуін қамтамасыз ету.
2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
Одақтың ақпараттық порталының құрамында тақырыптық бөлім құруды және жүргізуді және Одаққа мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарының оның құрамында Одақтың тауар белгісіне өтінімдер туралы мәліметтерді және Одақтың тауар белгілерінің Бірыңғай тізілімінің мәліметтерін орналастыруды қамтамасыз ететін Комиссияның құрылымдық бөлімшелері;
ұлттық патенттік ведомстволарға олардың сұратуы бойынша Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінің мазмұнын үндестіру мақсатында Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсыну;
ведомстводан Одақтың тауар белгісіне өтінім туралы мәліметтерді беру және Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
ведомстводан Одақтың тауар белгісіне өтінімді қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді беру және Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
ведомстводан Одақтың тауар белгісінің сұрау салынатын басымдығын растайтын құжат туралы мәліметтерді, сондай-ақ өтініш берушінің өтініші бойынша Одақтың тауар белгісіне өтінімнің өзгеруі (Одақтың тауар белгісіне жаңа өтінімдерге өзгерту) туралы мәліметтерді беру және Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
ведомстводан ажыратқыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін беру және Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
ведомстводан Одақтың тауар белгісіне бұрын берілген өтінімнен Одақтың тауар белгісіне өтінімнің бөлінуі туралы мәліметтерді беру және Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
ведомстводан Одақтың тауар таңбасын күші жойылған тіркеуді тауар таңбасын тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді беру және Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
ведомстводан өтініш беруші мен мүдделі тұлғалар арасындағы даулы мәселелерді шешу бойынша мәліметтерді (құжаттарды) беру және Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
беру ведомствосынан Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізіліміндегі Одақтың тауар белгісі туралы мәліметтерді алу және Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
ұлттық патенттік ведомстволардан Одақтың тауар белгісіне өтінімді тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді алу және Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
беру ведомствсынан Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың тауар белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді алу және Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
беру ведомствосынан Одақтың тауар белгісін Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді алу және Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
беру ведомствосынан Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі мәліметтеріндегі өзгерістерді алу және Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
беру ведомствосынан Одақтың тауар белгісіне айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді алу және Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
беру ведомствосынан Одақтың тауар белгісін тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді алу және Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
беру ведомствосынан Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді алу және Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
Одақтың ақпараттық порталында жарияланатын мәліметтерге, оның ішінде мәліметтерді іздеу және сыртқы форматтарға түсіру функциясын іске асыра отырып, өтініш берушілерге, мүдделі тұлғаларға, сондай-ақ көрсетілген мәліметтерді алуға мүдделі басқа да тұлғаларға өтеусіз негізде қол жеткізуді қамтамасыз ету

P.SP.02.ACT.001
ведомство подачи
уполномоченный орган, выполняющий функции ведомства подачи в соответствии с Договором и Инструкцией, ответственный за:
представление в Комиссию сведений о заявке на товарный знак Союза (в том числе, при преобразовании национальной заявки в заявку на товарный знак Союза) для публикации на информационном портале Союза;
запрос у национальных патентных ведомств сведений о сумме пошлины за проведение экспертизы обозначения, заявленного на регистрацию в качестве товарного знака Союза (далее – экспертиза заявки на товарный знак Союза) и платежных реквизитов для уплаты пошлины за проведение экспертизы;
представление в национальные патентные ведомства сведений об опубликованной заявке на товарный знак;
запрос и получение от национальных патентных ведомств сведений о подтверждении уплаты пошлин;
представление в Комиссию для публикации на информационном портале Союза и в национальные патентные ведомства сведений о признании заявки на товарный знак Союза отозванной;
представление в Комиссию для публикации на информационном портале Союза и в национальные патентные ведомства сведений о документе, подтверждающем испрашиваемый приоритет товарного знака Союза, а также сведений об изменении заявки на товарный знак Союза (преобразовании в новые заявки на товарный знак Союза) по ходатайству заявителя;
представление в национальные патентные ведомства уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на товарный знак Союза в связи с преобразованием в национальную заявку на регистрацию товарного знака и представление в национальные патентные ведомства (в чьи национальные заявки испрашивается преобразование заявки на товарный знак Союза) ходатайства заявителя о преобразовании заявки на товарный знак Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака и сведения о заявке на товарный знак Союза;
представление в Комиссию для публикации на информационном портале Союза и в национальные патентные ведомства сведений о доказательствах приобретения обозначением различительной способности;
представление в национальные патентные ведомства документа о согласии;
представление в Комиссию для публикации на информационном портале Союза и в национальные патентные ведомства сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза;
представление в Комиссию для публикации на информационном портале Союза и в национальные патентные ведомства сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ;
представление в Комиссию для публикации на информационном портале Союза и в национальные патентные ведомства сведений о преобразовании коллективного знака Союза
в ТЗ Союза;
представление в Комиссию для публикации на информационном портале Союза и в национальные патентные ведомства сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза;
представление в Комиссию для публикации на информационном портале Союза и в национальные патентные ведомства сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза;
представление в Комиссию для публикации на информационном портале Союза и в национальные патентные ведомства сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза;
представление в Комиссию для публикации на информационном портале Союза и в национальные патентные ведомства сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза;
представление в Комиссию для публикации на информационном портале Союза и в национальные патентные ведомства сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза;
представление в Комиссию для публикации на информационном портале Союза сведений (документов) по решению спорных вопросов между заявителем и заинтересованными лицами;
представление в национальные патентные ведомства сведений (документов) в целях подготовки заключений и принятия решений национальными патентными ведомствами по результатам экспертизы заявки на товарный знак Союза;
представление в Комиссию для публикации в Едином реестре товарных знаков Союза на информационном портале Союза и в национальные патентные ведомства сведений о товарном знаке Союза;
получение от национальных патентных ведомств заключения (решения) о результатах экспертизы;
получение от национальных патентных ведомств уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе;
получение от национальных патентных ведомств сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе;
получение от национальных патентных ведомств уведомления о необходимости представления документа о согласии;
получение от национальных патентных ведомств сведений о сумме пошлины за проведение экспертизы заявки на товарный знак Союза и платежных реквизитов для уплаты этой пошлины;
получение от национального патентного ведомства сведений о признании предоставления правовой охраны товарному знаку Союза недействительным или сведений о прекращении правовой охраны товарного знака Союза;
представление в национальные патентные ведомства по их запросу материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных процедур, связанных с ТЗ Союза (или об отсутствии таких сведений);
формирование и ведение национального раздела Единого реестра товарных знаков Союза

P.SP.02.ACT.001
беру ведомствосы
Шартқа және Нұсқаулыққа сәйкес беру ведомствосының функцияларын орындайтын уәкілетті орган:
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға Одақтың тауар белгісіне өтінім (оның ішінде ұлттық өтінімді Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімге өзгерту кезінде) туралы мәліметтерді ұсыну;
ұлттық патенттік ведомстволардан Одақтың тауар белгісі ретінде тіркеуге өтінім берілген белгіге сараптама жүргізгені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді (бұдан әрі – Одақтың тауар белгісіне өтінімді сараптау) және сараптама жүргізгені үшін баж төлеу үшін төлем деректемелерін сұрату;
ұлттық патенттік ведомстволарға тауар белгісіне жарияланған өтінім туралы мәліметтерді ұсыну;
ұлттық патенттік ведомстволардан баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерге сұрау салу және алу;
Одақтың ақпараттық порталында және ұлттық патенттік ведомстволарда жариялау үшін Комиссияға Одақтың тауар белгісіне өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну;
Одақтың ақпараттық порталында және ұлттық патенттік ведомстволарда жариялау үшін Комиссияға Одақтың тауар белгісінің сұрау салынатын басымдығын растайтын құжат туралы мәліметтерді, сондай-ақ өтінім берушінің өтініші бойынша Одақтың тауар белгісіне өтінімнің өзгеруі (Одақтың тауар белгісіне берілетін жаңа өтінімдерге өзгерту) туралы мәліметтерді ұсыну;
тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгеруіне байланысты Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінім бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны ұлттық патенттік ведомстволарға (ұлттық өтінімдері Одақтың тауар таңбасына берілетін өтінімдге өзгертуді сұралатын) ұсыну және Одақтың тауар белгісін тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтініш берушінің өтінішін және Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінім туралы мәліметтерді ұлттық патенттік ведомстволарға ұсыну;
Одақтың ақпараттық порталында және ұлттық патенттік ведомстволарда жариялау үшін Комиссияға айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелері туралы мәліметтерді ұсыну;
ұлттық патенттік ведомстволарға келісім туралы құжатты ұсыну;
Одақтың ақпараттық порталында және ұлттық патенттік ведомстволарда жариялау үшін Комиссияға Одақтың ТБ-ға бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ-ға өтінімді бөлу туралы мәліметтерді ұсыну;
Одақтың ақпараттық порталында және ұлттық патенттік ведомстволарда жариялау үшін Комиссияға Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну;
Одақтың ақпараттық порталында және ұлттық патенттік ведомстволарда жариялау үшін Комиссияға Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ-ға өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну;
Одақтың ақпараттық порталында және ұлттық патенттік ведомстволарда жариялау үшін Комиссияға Одақтың ТБ-сын Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну;
Одақтың ақпараттық порталында және ұлттық патенттік ведомстволарда жариялау үшін Комиссияға Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну;
Одақтың ақпараттық порталында және ұлттық патенттік ведомстволарда жариялау үшін Комиссияға Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді ұсыну;
Одақтың ақпараттық порталында және ұлттық патенттік ведомстволарда жариялау үшін Комиссияға Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну;
Одақтың ақпараттық порталында және ұлттық патенттік ведомстволарда жариялау үшін Комиссияға Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну;
өтініш беруші мен мүдделі тұлғалар арасындағы даулы мәселелерді шешу бойынша мәліметтерді (құжаттарды) Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға ұсыну;
Одақтың тауар белгісіне өтінімді сараптау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомстволардың қорытындыларын дайындау және шешімдер қабылдау мақсатында ұлттық патенттік ведомстволарға мәліметтерді (құжаттарды) ұсыну;
Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде және ұлттық патенттік ведомстволарда жариялау үшін Комиссияға Одақтың тауар белгісі туралы мәліметтерді ұсыну;
ұлттық патенттік ведомстволардан сараптама нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) алу;
ұлттық патенттік ведомстволардан сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны алу;
ұлттық патенттік ведомстволардан сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді алу;
ұлттық патенттік ведомстволардан келісім туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама алу;
ұлттық патенттік ведомстволардан Одақтың тауар белгісіне өтінімге сараптама жүргізгені үшін баж сомасы және осы бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтерді алу;
ұлттық патенттік ведомстводан Одақтың тауар белгісіне құқықтық қорғауды беруді жарамсыз деп тану туралы мәліметтерді немесе Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды тоқтату туралы мәліметтерді алу;
ұлттық патенттік ведомстволарға олардың сұрау салуы бойынша тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды немесе Одақтың ТБ-ға байланысты өзге де рәсімдерді ( немесе мұндай мәліметтердің болмауы туралы) ұсыну;
Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімін қалыптастыру және жүргізу үшін жауапты болады

P.SP.02.ACT.002
национальное патентное ведомство
уполномоченный орган, выполняющий функции национального патентного ведомства в соответствии с Договором и Инструкцией, ответственный за:
запрос у Комиссии и получение сведений из Единого реестра товарных знаков Союза с целью синхронизации содержания национальных разделов Единого реестра товарных знаков Союза;
представление в ведомство подачи по его запросу сведений о сумме пошлины за проведение экспертизы заявки на товарный знак Союза и платежных реквизитов для уплаты этой пошлины;
представление в ведомство подачи по его запросу сведений о подтверждении уплаты пошлин за проведение экспертизы;
представление в ведомство подачи сведений в отношении заявки на товарный знак Союза;
представление в ведомство подачи уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе;
представление в ведомство подачи сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе;
представление в ведомство подачи уведомления о необходимости представления документа о согласии;
представление в Комиссию для публикации на информационном портале Союза сведений о преобразовании заявки на товарный знак Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака;
представление в ведомство подачи сведений о признании предоставления правовой охраны товарному знаку Союза недействительным или о прекращении правовой охраны товарного знака Союза;
представление в ведомство подачи по его запросу материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных процедур, связанных с товарным знаком Союза (или об отсутствии таких сведений);
получение от ведомства подачи сведений об опубликованной заявке на товарный знак Союза для проведения экспертизы;
получение от ведомства подачи сведений (документов) по решению спорных вопросов между заявителем и заинтересованными лицами;
получение от ведомства подачи сведений о признании заявки на товарный знак Союза отозванной;
получение от ведомства подачи сведений о документе, подтверждающем испрашиваемый приоритет товарного знака Союза, а также об изменении заявки на товарный знак Союза (преобразовании в новые заявки на товарный знак Союза) по ходатайству заявителя;
получение от ведомства подачи уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на товарный знак Союза в связи с преобразованием в национальную заявку на регистрацию товарного знака и ходатайства заявителя о преобразовании заявки на товарный знак Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака и сведения о заявке на товарный знак Союза (в случае, если национальное патентное ведомство является ведомством, в котором испрашивается преобразование заявки на товарный знак Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака);
получение от ведомства подачи сведений о доказательствах приобретения обозначением различительной способности;
получение от ведомства подачи сведений о преобразовании аннулированной регистрации товарного знака Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака;
получение от ведомства подачи сведений о преобразовании коллективного знака Союза в товарный знак Союза;
получение от ведомства подачи сведений о преобразовании товарного знака Союза в коллективный знак Союза;
получение от ведомства подачи сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра товарных знаков Союза;
получение от ведомства подачи сведений об отказе от исключительного права на товарный знак Союза;
получение от ведомства подачи сведений об аннулировании регистрации товарного знака Союза;
получение от ведомства подачи сведений о продлении срока действия исключительного права на товарный знак Союза;
получение от ведомства подачи сведений (документов) по вопросам возражения (жалобы) заявителя по заключению экспертизы и решениям по заявке на товарный знак Союза;
получение от ведомства подачи сведений о товарном знаке Союза;
получение от ведомства подачи документа о согласии

P.SP.02.ACT.002
ұлттық патенттік ведомство
Шартқа және Нұсқаулыққа сәйкес ұлттық патенттік ведомствоның функцияларын орындайтын:
Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінің мазмұнын синхрондау мақсатында Комиссияның сұрау салуы және Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінен мәліметтер алу;
ведомствоға оның сұрау салуы бойынша Одақтың тауар белгісіне өтінімге сараптама жүргізгені үшін баждың сомасы және осы бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтерді ұсыну;
ведомствоға оның сұрау салуы бойынша сараптама жүргізгені үшін баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерді ұсыну;
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімге қатысты мәліметтерді беру ведомствосына ұсыну;
сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны беру ведомствосына ұсыну;
сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді беру ведомствосына ұсыну; келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны беру ведомствосына ұсыну;
Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға ұсыну;
Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды беру жарамсыз деп тану немесе Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды тоқтату туралы мәліметтерді беру ведомствосына ұсыну;
беру ведомствосына оның сұрау салуы бойынша тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды немесе Одақтың тауар белгісіне байланысты өзге де рәсімдерді (немесе мұндай мәліметтердің жоқтығы туралы) ұсыну;
сараптама жүргізу үшін Одақтың тауар белгісіне берілетін жарияланған өтінім туралы мәліметтерді беру ведомствосынан алу;
өтініш беруші мен мүдделі тұлғалар арасындағы даулы мәселелерді шешу бойынша беру ведомствосынан мәліметтер (құжаттар) алу;
беру ведомствосынан Одақтың тауар белгісіне өтінімді қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді алу;
беру ведомствосынан Одақтың тауар белгісінің сұрау салынатын басымдығын растайтын құжат туралы, сондай-ақ өтінім берушінің өтінішхаты бойынша Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімнің өзгеруі (Одақтың тауар белгісіне берілетін жаңа өтінімдерге өзгеруі) туралы мәліметтер алу;
беру ведомствосынан ұлттық өтінімнің тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге және Одақтың тауар белгісіне өтінімнің және Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтініш берушінің өтінішхатының өзгеруіне байланысты Одақтың тауар белгісіне өтінім бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарлама алу (егер ұлттық патенттік ведомство Одақтың тауар белгісіне өтінімді тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгертуді сұрайтын ведомство болып табылған жағдайда);
беру ведомствосынан ажырату қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелері туралы мәліметтерді алу;
беру ведомствосынан Одақтың күші жойылған тауар белгісін тіркеуді тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді алу;
беру ведомствосынан Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың тауар белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді алу;
беру ведомствосынан Одақтың тауар белгісін Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді алу;
беру ведомствосынан Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді алу;
беру ведомствосынан Одақтың тауар белгісіне айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді алу;
беру ведомствосынан Одақтың тауар белгісін тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді алу;
беру ведомствосынан Одақтың тауар белгісіне айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді алу;
беру ведомствосынан сараптама қорытындысына және Одақтың тауар белгісіне өтінім бойынша шешімдерге өтініш берушінің қарсылығы (шағымы) мәселелері бойынша мәліметтер (құжаттар) алу;
беру ведомствосынан Одақтың тауар белгісі туралы мәліметтерді алу;
беру ведомствосынан келісу туралы құжатты алу үшін жауап беретін уәкілетті орган.

P.SP.02.ACT.003
пользователь Единого реестра товарных знаков Союза
пользователь тематического раздела в составе информационного портала Союза, в рамках которого обеспечивается размещение сведений о заявках на товарный знак Союза и сведений Единого реестра товарных знаков Союза, в том числе заявитель, заинтересованное лицо, а также лицо, заинтересованное в получении сведений. Запрашивает и получает сведения о заявках на ТЗ Союза, зарегистрированных ТЗ Союза и связанную с ними информацию
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры представления сведений при рассмотрении заявки и принятия решения по заявке на ТЗ Союза;
б) процедуры представления сведений при дополнении сведений и оспаривании заинтересованными лицами заявки на ТЗ Союза;
в) процедуры представления сведений при преобразовании заявки на ТЗ Союза;
г) процедуры представления сведений при изменении заявки на ТЗ Союза;
д) процедуры представления сведений при преобразовании ТЗ Союза;
е) процедуры представления сведений при изменении сведений о ТЗ Союза;
ж) процедуры представления сведений из Единого реестра ТЗ Союза;
з) процедуры получения сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлин при регистрации ТЗ Союза;
и) процедуры получения материалов и документов, используемых в ходе проведения экспертизы, регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза;
к) процедуры представления пользователям Единого реестра товарных знаков Союза сведений, содержащихся в Едином реестре товарных знаков Союза.
11. При проведении действий, направленных на регистрацию ТЗ Союза, а также при ведении Единого реестра ТЗ Союза Комиссия обеспечивает опубликование и актуализацию на информационном портале Союза сведений о заявках на ТЗ Союза и сведений национальных разделов (по государствам-членам) Единого реестра ТЗ Союза, содержащих сведения о зарегистрированных ТЗ Союза, на основании полученных от ведомств подачи сведений и информации об изменении таких сведений. Ведомства подачи также направляют опубликованные на информационном портале Союза сведения о заявках на ТЗ Союза, зарегистрированных ТЗ Союза, включенных или измененных в национальных разделах Единого реестра ТЗ Союза, в национальные патентные ведомства.
При получении ведомством подачи заявки на ТЗ Союза от заявителя выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления сведений при рассмотрении заявки и принятия решения по заявке на ТЗ Союза:
представление сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования;
представление сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы;
представление заключения (решения) по результатам экспертизы;
представление доводов и замечаний по результатам экспертизы;
представление сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза;
представление уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе;
представление сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе.
При получении ведомством подачи дополнительных сведений от заявителя и при оспаривании заинтересованными лицами заявки на ТЗ Союза, выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления сведений при дополнении сведений и оспаривании заинтересованными лицами заявки на ТЗ Союза:
представление обращения заинтересованного лица для опубликования;
представление доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования;
представление доказательств приобретения обозначением различительной способности;
представление уведомления о необходимости представления документа о согласии;
представление документа о согласии;
представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии;
представление сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза.
При преобразовании заявки на ТЗ Союза, выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления сведений при преобразовании заявки на ТЗ Союза:
представление уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза;
представление ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ;
представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ;
представление сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза;
представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза.
При изменении ранее поданной заявки на ТЗ Союза, выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления сведений при изменении заявки на ТЗ Союза:
представление сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза;
представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя;
представление сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза.
При преобразовании ТЗ Союза, выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления сведений при преобразовании ТЗ Союза:
представление сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ;
представление сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза;
представление сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза.
При изменении сведений о ТЗ Союза, выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления сведений при изменении сведений о ТЗ Союза:
представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза;
представление сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза;
представление сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным;
представление сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования;
представление сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза.
С целью синхронизации содержания национальных разделов Единого реестра ТЗ Союза по запросу национальных патентных ведомств Комиссия представляет сведения Единого реестра ТЗ Союза в рамках следующих процедур общего процесса:
запрос даты и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза;
запрос измененных сведений Единого реестра ТЗ Союза.
При необходимости получения ведомством подачи от национальных патентных ведомств сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования ТЗ Союза и сведений о платежных реквизитах для уплаты указанной пошлины, а также при необходимости получения ведомством подачи от национальных патентных ведомств подтверждения уплаты пошлин заявителем в целях принятия решения о регистрации ТЗ Союза и (или) предоставлении права использования ТЗ Союза выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур получения сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлин при регистрации ТЗ Союза:
запрос сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины;
представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин;
запрос сведений о подтверждении уплаты пошлины.
При запросе материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза, выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур получения материалов и документов, используемых в ходе проведения экспертизы, регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза:
получение материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза.
При представлении пользователям Единого реестра товарных знаков Союза сведений, содержащихся в Едином реестре товарных знаков Союза, выполняется процедура "Представления пользователям Единого реестра товарных знаков Союза сведений, содержащихся
в Едином реестре товарных знаков Союза", включенная в соответсвующую группу процедур общего процесса.

P.SP.02.ACT.003
Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімін пайдаланушы
Одақтың тауар белгісіне өтінімдер туралы мәліметтерді және Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінің мәліметтерін орналастыру қамтамасыз етілетін Одақтың ақпараттық порталының құрамындағы тақырыптық бөлімді пайдаланушы, оның ішінде өтініш беруші, мүдделі тұлға, сондай-ақ мәліметтерді алуға мүдделі тұлға.
Одақтың ТБ-ға өтінімдері, Одақтың тіркелген ТБ-ға өтінімдері және олармен байланысты ақпарат туралы мәліметтерді сұратады және алады
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс бұл өзінің мақсатына қарай топтастырылған рәсімдер жиынтығын білдіреді:
а) өтінімді қарау және Одақтың ТБ-ға өтінім бойынша шешім қабылдау кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдері;
б) мәліметтерді толықтыру және мүдделі тұлғалардың Одақтың ТБ-ға өтініміне дау айту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдері;
в) өтінімді Одақтың ТБ-ға өзгерту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдері;
г) өтінім Одақтың ТБ-ға өзгерген кезде мәліметтерді ұсыну рәсімдері;
д) Одақтың ТБ өзгерту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдері;
е) Одақтың ТБ туралы мәліметтерді өзгерту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдері;
ж) Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну рәсімдері;
з) Одақтың ТБ тіркеу кезінде баждарды төлеу үшін сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді алу рәсімдері;
и) сараптама жүргізу, тіркеу немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де іс-қимылдар барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды алу рәсімдері;
к) Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімін пайдаланушыларға Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері.
11. Одақтың ТБ тіркеуге бағытталған іс-қимылдарды жүргізу кезінде, сондай-ақ Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жүргізу кезінде Комиссия Одақтың ТБ өтінімдері туралы мәліметтерді және Одақтың тіркелген ТБ туралы мәліметтерді қамтитын Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінің (мүше мемлекеттер бойынша) мәліметтерін беру ведомстволарынан алынған мәліметтердің және осындай мәліметтердің өзгеруі туралы мәліметтер мен ақпараттың негізінде Одақтың ақпараттық порталында жариялауды және өзектендіруді қамтамасыз етеді. Беру ведомстволары сондай-ақ Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдеріне енгізілген немесе өзгертілген Одақтың ТБ-ға өтінімдері туралы Одақтың ақпараттық порталында жарияланған мәліметтерді ұлттық патенттік ведомстволарға жібереді.
Беру ведомствосы өтінім берушіден Одақтың ТБ-ға өтінім алу кезінде өтінімді қарау және Одақтың ТБ-ға өтінім бойынша шешім қабылдау кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдер тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдерін орындайды:
жариялау үшін Одақтың ТБ - ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну;
сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну;
сараптама нәтижелері бойынша қорытындыны (шешімді) ұсыну;
сараптама нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулерді ұсыну;
Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді ұсыну;
сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны ұсыну;
сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну.
Беру ведомствосы өтініш берушіден қосымша мәліметтер алған кезде және мүдделі тұлғалар Одақтың ТБ-ға өтініміне дау айтқан кезде, мәліметтерді толықтыру және мүдделі тұлғалар Одақтың ТБ-ға өтініміне дау айтқан кезде мәліметтерді ұсыну рәсімдер тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
мүдделі тұлғаның өтінішін жариялау үшін ұсыну;
мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін жариялау үшін ұсыну;
ажырату қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдерін ұсыну;
келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны ұсыну;
келісу туралы құжатты ұсыну;
келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себебі бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ-ға өтінімді тану туралы мәліметтерді ұсыну;
Одақтың ТБ-ның сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді ұсыну.
Одақтың ТБ-ға өтінімін өзгерту кезінде Одақтың ТБ-ға өтінімін өзгерту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны ұсыну;
Одақтың ТБ-ға өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты ұсыну;
Одақтың ТБ-ға өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну;
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну;
Одақтың ТБ-ға өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну.
Одақтың ТБ-ға бұрын берілген өтінімі өзгерген кезде Одақтың ТБ-ға өтінімі өзгерген кезде мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
Одақтың ТБ-ға бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ-ға өтінімді бөлу туралы мәліметтерді ұсыну;
өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған одақтың ТБ-ға өтінімді тану туралы мәліметтерді ұсыну;
Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну.
Одақтың ТБ өзгерту кезінде Одақтың ТБ өзгерту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну;
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ-ға өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну;
Одақтың ТБ-сын Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну.
Одақтың ТБ туралы мәліметтер өзгерген кезде Одақтың ТБ туралы мәліметтер өзгерген кезде мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну;
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді ұсыну;
Одақтың ТБ құқықтық қорғауды ұсынуды жарамсыз деп тану туралы мәліметтерді ұсыну;
жариялау үшін Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну;
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну.
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінің мазмұнын үндестіру мақсатында Комиссия ұлттық патенттік ведомстволардың сұрау салуы бойынша Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтерін алған жалпы процестің мынадай рәсімдері шеңберінде ұсынады:
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақытына сұрау салу;
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтеріне сұрау салу.
Ұлттық патенттік ведомстволардан беру ведомствосының Одақтың ТБ-ын пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді және көрсетілген бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтерді алуы қажет болған кезде, сондай-ақ Одақтың ТБ тіркеу және (немесе) Одақтың ТБ пайдалану құқығын беру туралы шешім қабылдау мақсатында ұлттық патенттік ведомстволардан өтініш берушінің баждарды төлегенін растауды беру ведомствосының алуы қажет болған кезде Одақтың ТБ тіркеу кезінде сомалар мен баждарды төлеуге арналған төлем деректемелері туралы мәліметтерді алу рәсімдер тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
сомасы және баж төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату;
баждарды төлемеу себебі бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ-ға өтінімді тану туралы мәліметтерді ұсыну;
баж төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату.
Тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды немесе Одақтың ТБ-сына байланысты өзге де іс-әрекеттерді сұрату кезінде Одақтың ТБ-сына байланысты сараптама жүргізу, тіркеу немесе өзге де іс-қимылдар барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды алу рәсімдер тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды немесе Одақтың ТБ-сына байланысты өзге де іс-қимылдарды алу.
Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімін пайдаланушыларға Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтер ұсынылған кезде "Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімін пайдаланушыларға Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну" рәсімі орындалады.

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур представления сведений при рассмотрении заявки
и принятия решения по заявке на ТЗ Союза
15. Выполнение процедур представления сведений при рассмотрении заявки и принятия решения по заявке на ТЗ Союза (P.SP.02.PGR.001) обеспечивается при подаче заявителем в ведомство подачи заявки на ТЗ Союза.
При соответствии заявки на ТЗ Союза требованиям, установленным Договором и Инструкцией, после принятия решения о публикации заявки на товарный знак Союза на официальном сайте выполняется процедура "Представление сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.PRC.001), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет сведения о заявке на ТЗ Союза в Комиссию для опубликования таких сведений на информационном портале Союза.
После подтверждения уплаты заявителем необходимых пошлин за проведение экспертизы заявленного обозначения выполняется процедура "Представление сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы" (P.SP.02.PRC.002), ведомство подачи представляет сведения заявки на ТЗ Союза в национальные патентные ведомства для проведения экспертизы заявленного обозначения.
При подготовке национальным патентным ведомством заключения (решения) по результатам проведения экспертизы заявленного обозначения, а также в случаях повторной подготовки решения, по результатам рассмотрения возражения (жалобы) заявителя, выполняется процедура "Представление заключения (решения) о результатах экспертизы" (P.SP.02.PRC.003), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство представляет соответствующие сведения в ведомство подачи.
При получении ведомством подачи сведений о доводах и замечаниях заявителя в порядке, предусмотренном пунктом 7 статьи 9 Договора, выполняется процедура "Представление доводов и замечаний по результатам экспертизы" (P.SP.02.PRC.004), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет соответствующие сведения в национальные патентные ведомства.

12. Жалпы процестің құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте көрсетілген.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Операциялардың егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса алғанда, өз мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процестің рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.
14. Рәсімдердің әр тобы үшін жалпы процестің рәсімдері мен оларды орындау тәртібі арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема келтірілген. Рәсімдердің жалпы схемасы UML графикалық белгісін (бірыңғай модельдеу тілі – Unified Modeling Language) қолдана отырып құрылған және мәтіндік сипаттамамен жабдықталған.
4. Өтінімді қарау кезінде мәліметтерді ұсыну және Одақтың ТБ өтінімі бойынша шешім қабылдау рәсімдерінің тобы
15. Өтінімді қарау және Одақтың ТБ өтінімі бойынша шешім қабылдау кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдерін орындау (P.SP.02.PGR.001) өтініш беруші Одақтың ТБ-ға өтінімді беру ведомствосына берген кезде қамтамасыз етіледі.
Одақтың ТБ-ға өтінімі Шартта және Нұсқаулықта белгіленген талаптарға сәйкес келген кезде Одақтың тауар белгісіне өтінімді жариялау туралы шешім қабылданғаннан кейін ресми сайтта "Жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.001) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ақпараттық порталында осындай мәліметтерді жариялау үшін Комиссияға Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсынады.
Өтінім беруші мәлімделген белгіге сараптама жүргізгені үшін қажетті баждарды төлегенін растағаннан кейін "Сараптама үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.002) рәсімі орындалады. беру ведомствосы мәлімделген белгіге сараптама жүргізу үшін ұлттық патенттік ведомстволарға Одақтың ТБ-ға өтінім мәліметтерін ұсынады.
Ұлттық патенттік ведомство мәлімделген белгіге сараптама жүргізу нәтижелері бойынша қорытындыны (шешімді) дайындаған кезде, сондай-ақ шешімді қайта дайындаған жағдайларда, өтініш берушінің қарсылығын (шағымын) қарау нәтижелері бойынша "Сараптама нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) ұсыну" (P.SP.02.PRC.003) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство беру ведомствосына тиісті мәліметтерді ұсынады.
Беру ведомствосы өтініш берушінің дәлелдері мен ескертулері туралы мәліметтерді алған кезде Шарттың 9-бабының 7-тармағында көзделген тәртіппен "Сараптама нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулер беру" (P.SP.02.PRC.004) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы тиісті мәліметтерді ұлттық патенттік ведомстволарға жібереді.

При принятии ведомством подачи по результатам экспертизы решения о регистрации ТЗ Союза (в отношении всех или части заявленных товаров и (или услуг) и представления заявителем документа, подтверждающего уплату пошлины за регистрацию товарного знака Союза и выдачу свидетельства на товарный знак Союза, а также в случае принятия ведомством подачи решения об отказе в регистрации ТЗ Союза выполняется процедура "Представление сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.005), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет соответствующие сведения в национальные патентные ведомства и в Комиссию для их опубликования на информационном портале Союза.
При получении национальным патентным ведомством возражения (жалобы) на решение национального патентного ведомства в порядке, предусмотренном статьей 11 Договора, выполняется процедура "Представление уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе" (P.SP.02.PRC.006), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство представляет соответствующее уведомление в ведомство подачи.
После завершения процедур внутригосударственного обжалования выполняется процедура "Представление сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе" (P.SP.02.PRC.007), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство представляет соответствующее уведомление в ведомство подачи.
Представление сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза", утвержденным Решением Коллегии Комиссии от 11 февраля 2025 г. № 14 (далее – Регламент информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией) и с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами при реализации средствами интегрированной информационной системы общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза", утвержденным Решением Коллегии Комиссии от 11 февраля 2025 г. № 14 (далее – Регламент информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами).
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза", утвержденному Решением Коллегии Комиссии от 11 февраля 2025 г. № 14 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

Беру ведомствосы сараптама нәтижелері бойынша Одақтың ТБ тіркеу туралы шешім қабылдаған кезде (мәлімделген тауарлардың және (немесе) қызметтердің барлығына немесе бір бөлігіне қатысты) және өтініш беруші Одақтың тауар белгісін тіркегені және Одақтың тауар белгісіне куәлік бергені үшін баж төленгенін растайтын құжатты ұсынған кезде, сондай-ақ беру ведомствосы Одақтың ТБ тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдаған жағдайда "Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.005) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін ұлттық патенттік ведомстволарға және Комиссияға тиісті мәліметтерді ұсынады.
Ұлттық патенттік ведомство Шарттың 11-бабында көзделген тәртіппен ұлттық патенттік ведомствоның шешіміне қарсылық (шағым) алған кезде "Сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарлама беру" (P.SP.02.PRC.006) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство беру ведомствосына тиісті хабарлама береді.
Мемлекетішілік шағымдану рәсімдері аяқталғаннан кейін "Сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.007) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство беру ведомствосына тиісті хабарлама береді.
Мәліметтерді ұсыну Комиссия Алқасының 2025 жылғы 11 ақпандағы № 14 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ұлттық патенттік ведомстволар мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) және Комиссия Алқасының 2025 жылғы 11 ақпандағы № 14 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Комиссия Алқасының 2025 жылғы 11 ақпандағы № 14 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

16. Приведенное описание группы процедур представления сведений при рассмотрении заявки и принятия решения по заявке на ТЗ Союза представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур представления сведений при рассмотрении заявки и принятия решения по заявке на ТЗ Союза
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений при рассмотрении заявки и принятия решения по заявке на ТЗ Союза, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений при рассмотрении заявки и принятия решения по заявке на ТЗ Союза
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.PRC.001
представление сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования
процедура предназначена для представления ведомством подачи в Комиссию сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования таких сведений на информационном портале Союза
P.SP.02.PRC.002
представление сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы
процедура предназначена для представления ведомством подачи в национальное патентное ведомство сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы таких сведений
P.SP.02.PRC.003
представление заключения (решения) о результатах экспертизы
процедура предназначена для представления национальным патентным ведомством в ведомство подачи заключения (решения) о результатах экспертизы, в том числе в случаях повторной подготовки решения, по результатам рассмотрения возражения (жалобы) заявителя на решение по экспертизе
P.SP.02.PRC.004
представление доводов и замечаний по результатам экспертизы
процедура предназначена для представления ведомством подачи в национальное патентное ведомство доводов
и замечаний по результатам экспертизы
P.SP.02.PRC.005
представление сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза
процедура предназначена для представления ведомством подачи в Комиссию сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза для опубликования таких сведений в Едином реестре ТЗ на информационном портале Союза, а также представления ведомством подачи в национальные патентные ведомства соответствующих сведений
P.SP.02.PRC.006
представление уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе
процедура предназначена для представления национальным патентным ведомством в ведомство подачи уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе
P.SP.02.PRC.007
представление сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе
процедура предназначена для представления национальным патентным ведомством в ведомство подачи сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе

16. Өтінімді қарау және Одақтың ТБ өтінімі бойынша шешім қабылдау кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте көрсетілген.
2-сурет. Өтінімді қарау және Одақтың ТБ өтінімі бойынша шешім қабылдау кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
17. Өтінімді қарау және Одақтың ТБ-ға өтінім бойынша шешім қабылдау кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Өтінімді қарау және Одақтың ТБ-ға өтінім бойынша шешім қабылдау кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.PRC.001
жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінім туралы мәліметтерді ұсыну
рәсім беру ведомствосының Одақтың ақпараттық порталында осындай мәліметтерді жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінім туралы мәліметтерді Комиссияға ұсынуына арналған
P.SP.02.PRC.002
сараптама үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну
рәсім ведомствоның ұлттық патенттік ведомствоға осындай мәліметтерді сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінім туралы мәліметтерді ұсынуына арналған
P.SP.02.PRC.003
сараптама нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) ұсыну
рәсім ұлттық патенттік ведомствоның сараптама нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) беру ведомствосына ұсынуына, оның ішінде сараптама жөніндегі шешімге өтініш берушінің қарсылығын (шағымын) қарау нәтижелері бойынша шешімді қайта дайындау жағдайларында ұсынуына арналған
P.SP.02.PRC.004
сараптама нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулер беру
рәсім беру ведомствосының ұлттық патенттік ведомствоға сараптама нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулер беруіне арналған
P.SP.02.PRC.005
Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді ұсыну
рәсім беру ведомствосының Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталындағы ТБ бірыңғай тізілімінде жариялау үшін Комиссияға беруіне, сондай-ақ беру ведомствосының ұлттық патенттік ведомстволарға тиісті мәліметтерді беруіне арналған
P.SP.02.PRC.006
сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарлама беру
рәсім ұлттық патенттік ведомствоның беру ведомствосына сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны беруіне арналған
P.SP.02.PRC.007
сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну
рәсім ұлттық патенттік ведомствоның сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді беру ведомствосына беруіне арналған

5. Группа процедур представления сведений при дополнении сведений и оспаривании заинтересованными лицами заявки на ТЗ Союза
18. Выполнение процедур представления сведений при дополнении сведений и оспаривании заинтересованными лицами заявки на ТЗ Союза (P.SP.02.PGR.002) осуществляется в соответствии с порядком ведения Единого реестра ТЗ Союза, установленного Инструкцией.
При получении ведомством подачи обращения заинтересованных лиц в порядке, установленном в пункте 2 правила 8 Инструкции, выполняется процедура "Представление обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.PRC.008), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет соответствующие сведения в Комиссию для их опубликования на информационном портале Союза, а также представляет обращение заинтересованного лица в национальные патентные ведомства.
При получении ведомством подачи доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица в порядке, установленном в пункте 2 Правила 8 Инструкции выполняется процедура "Представление доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.PRC.009), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет соответствующие сведения в Комиссию для опубликования на информационном портале Союза, а также представляет доводы заявителя в отношении обращения заинтересованного лица в национальные патентные ведомства.
При получении ведомством подачи от заявителя доказательства приобретения обозначением различительной способности выполняется процедура "Представление доказательств приобретения обозначением различительной способности" (P.SP.02.PRC.010), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет соответствующие сведения в национальные патентные ведомства и в Комиссию для их опубликования на информационном портале Союза.
В случае если в ходе проверки заявленного обозначения на тождество и сходство национальным патентным ведомством выявлены заявки на тождественные или сходные до степени смешения товарные знаки Союза в отношении однородных товаров, поданные разными заявителями с одной и той же датой приоритета, выполняется процедура "Представление уведомления о необходимости представления документа о согласии" (P.SP.02.PRC.011), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство представляет соответствующие сведения в ведомство подачи.
При получении ведомством подачи документа о согласии от заявителя выполняется процедура "Представление документа о согласии" (P.SP.02.PRC.012), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет соответствующие сведения в национальные патентные ведомства государств-членов.

5. Мәліметтерді толықтыру және мүдделі тұлғалар Одақтың ТБ өтініміне дау айту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобы
18. Мәліметтерді толықтыру және мүдделі тұлғалардың Одақтың ТБ өтініміне дау айту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдерін орындау (P.SP.02.PGR.002) Нұсқаулықта белгіленген Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жүргізу тәртібіне сәйкес жүзеге асырылады.
Беру ведомствосы мүдделі тұлғалардың өтініштерін алған кезде Нұсқаулықтың 8-қағидасының 2-тармағында белгіленген тәртіппен "Мүдделі тұлғаның өтінішін ұсыну" (P.SP.02.PRC.008) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға тиісті мәліметтерді ұсынады, сондай-ақ мүдделі тұлғаның өтінішін ұлттық патенттік ведомстволарға ұсынады.
Беру ведомствосы мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін алған кезде Нұсқаулықтың 8-қағидасының 2-тармағында белгіленген тәртіппен "Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін ұсыну" (P.SP.02.PRC.009) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға тиісті мәліметтерді ұсынады, сондай-ақ мүдделі тұлғаның ұлттық патенттік ведомстволарға жүгінуіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін ұсынады.
Беру ведомствосы өтініш берушіден сатып алу дәлелдемесін алған кезде айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы "Айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін ұсыну" (P.SP.02.PRC.010) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін ұлттық патенттік ведомстволарға және Комиссияға тиісті мәліметтерді ұсынады.
Егер ұлттық патенттік ведомство сәйкестігі мен ұқсастығы туралы мәлімделген белгіні тексеру барысында біртекті тауарларға қатысты Одақтың сәйкес немесе араласу дәрежесіне дейін ұқсас тауар белгілеріне бірдей басымдық күні бар әр түрлі өтініш берушілер берген өтінімдерді анықтаған жағдайда, "Келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.PRC.011) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство беру ведомствосына тиісті мәліметтерді ұсынады.
Беру ведомствосы өтініш берушіден келісу туралы құжатты алған кезде "Келісу туралы құжатты ұсыну" (P.SP.02.PRC.012) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына тиісті мәліметтерді ұсынады.

При непоступлении от заявителя в установленный срок документа о согласии заявка на товарный знак Союза считается отозванной, о чем в течение 15 рабочих дней с даты истечения указанного срока выполняется процедура "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии" (P.SP.02.PRC.013), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет уведомление национальным патентным ведомствам и в Комиссию для его опубликования на информационном портале Союза.
При получении ведомством подачи сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза, выполняется процедура "Представление сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.014), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет соответствующие сведения в национальные патентные ведомства и в Комиссию для их опубликования на информационном портале Союза.
Представление сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией и Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
19. Приведенное описание группы процедур представления сведений при дополнении сведений и оспаривании заинтересованными лицами заявки на ТЗ Союза представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур представления сведений при дополнении сведений и оспаривании заинтересованными лицами заявки на ТЗ Союза
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений при дополнении сведений и оспаривании заинтересованными лицами заявки на ТЗ Союза, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений при дополнении сведений и оспаривании заинтересованными лицами заявки на ТЗ Союза
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.PRC.008
представление обращения заинтересованного лица
процедура предназначена для обеспечения опубликования на информационном портале Союза обращения заинтересованного лица, а также представления ведомством подачи в национальные патентные ведомства соответствующих сведений
P.SP.02.PRC.009
представление доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица
процедура предназначена для обеспечения опубликования на информационном портале Союза доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица, а также представления ведомством подачи в национальные патентные ведомства соответствующих сведений

Өтініш берушіден келісу туралы құжат белгіленген мерзімде келіп түспеген кезде Одақтың тауар белгісіне өтінім кері қайтарып алынды деп есептеледі, бұл туралы көрсетілген мерзім өткен күннен бастап 15 жұмыс күні ішінде "Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себебі бойынша Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.013) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомстволарға және оны Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға хабарлама жібереді.
Беру ведомствосы Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді алған кезде "Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.014) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы тиісті мәліметтерді ұлттық патенттік ведомстволарға және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға ұсынады.
Мәліметтерді ұсыну ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне және ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
19. Мәліметтерді толықтыру және мүдделі тұлғалармен Одақтың ТБ-ға өтініміне дау айту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте ұсынылған.
3-сурет. Мәліметтерді толықтыру және мүдделі тұлғалардың Одақтың ТБ-ға өтініміне дау айту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
20. Мәліметтерді толықтыру және мүдделі тұлғалар Одақтың ТБ өтініміне дау айту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Мәліметтерді толықтыру және мүдделі тұлғалар Одақтың ТБ өтініміне дау айту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.PRC.008
мүдделі тұлғаның өтінішін ұсыну
рәсім мүдделі тұлғаның өтініштерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды, сондай-ақ беру ведомствосының ұлттық патенттік ведомстволарға тиісті мәліметтерді беруін қамтамасыз етуге арналған
P.SP.02.PRC.009
мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін ұсыну
рәсім мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды, сондай-ақ беру ведомствосының ұлттық патенттік ведомстволарға тиісті мәліметтерді беруін қамтамасыз етуге арналған

P.SP.02.PRC.010
представление доказательств приобретения обозначением различительной способности
процедура предназначена для представления ведомством подачи в Комиссию доказательств приобретения обозначением различительной способности для опубликования таких сведений на информационном портале Союза, а также представления ведомством подачи в национальные патентные ведомства соответствующих сведений
P.SP.02.PRC.011
представление уведомления о необходимости представления документа о согласии
процедура предназначена для представления национальным патентным ведомством в ведомство подачи уведомления о необходимости представления документа о согласии
P.SP.02.PRC.012
представление документа о согласии
процедура предназначена для представления ведомством подачи в национальное патентное ведомство документа о согласии
P.SP.02.PRC.013
представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии
процедура предназначена для представления ведомством подачи в национальные патентные ведомства и в Комиссию сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа
о согласии
P.SP.02.PRC.014
представление сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза
процедура предназначена для представления ведомством подачи в национальные патентные ведомства
и в Комиссию сведений
о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза
6. Группа процедур представления сведений при преобразовании заявки на ТЗ Союза
21. Выполнение процедур представления сведений при преобразовании заявки на ТЗ Союза (P.SP.02.PGR.003) осуществляется в порядке, установленном Инструкцией.
При удовлетворении ведомством подачи ходатайства о преобразовании заявки на товарный знак Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака выполняется процедура "Представление уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.015), по результатам выполнения которой ведомство подачи уведомляет о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза национальные патентные ведомства.
При удовлетворении ведомством подачи ходатайства о преобразовании заявки на товарный знак Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака выполняется процедура"Представление ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.PRC.016), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет соответствующие сведения в национальное патентное ведомство, в котором заявитель просит осуществить процедуру преобразования в национальную заявку на регистрацию товарного знака.

P.SP.02.PRC.010
айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін ұсыну
рәсім беру ведомствосының Комиссияға осындай мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу туралы дәлелдемелерді ұсынуына, сондай-ақ беру ведомствосының ұлттық патенттік ведомстволарға тиісті мәліметтерді беруіне арналған
P.SP.02.PRC.011
келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны ұсыну
рәсім ұлттық патенттік ведомствоның беру ведомствосына келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны беруіне арналған
P.SP.02.PRC.012
келісу туралы құжатты ұсыну
рәсім беру ведомствосының ұлттық патенттік ведомствоға келісу туралы құжатты ұсынуына арналған
P.SP.02.PRC.013
келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себебі бойынша Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну
рәсім беру ведомствосының ұлттық патенттік ведомстволарға және Комиссияға келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті кері қайтарып алынған Одақтың ТБ-ға өтінімін тану туралы мәліметтерді беруіне арналған
P.SP.02.PRC.014
Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді ұсыну
рәсім беру ведомствосының ұлттық патенттік ведомстволарға және Комиссияға Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді ұсынуына арналған
6. Одақтың ТБ-ға өтінімді өзгерту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобы
21. Одақтың ТБ-ға өтінімді өзгерту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдерін орындау (P.SP.02.PLR.003) Нұсқаулықта белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Беру ведомствосы Одақтың тауар белгісіне өтінімді тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхат беруді қанағаттандырған кезде "Одақтың ТБ-ға өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.PRC.015) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ-ға өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізудің тоқтатылғаны туралы ұлттық патенттік ведомстволарды хабардар етеді.
Беру ведомствосы Одақтың тауар белгісіне өтінімді тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхат беруді қанағаттандырған кезде "Одақтың ТБ-ға өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты ұсыну" (P.SP.02.PRC.016) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомствоға тиісті мәліметтерді ұсынады, онда өтініш беруші тауар беолгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту рәсімін жүзеге асыруды сұрайды.

При получении национальным патентным ведомством ходатайства о преобразовании заявки на товарный знак Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака, электронной копии заявки на товарный знак Союза и всех относящихся к ней документов от ведомства подачи выполняется процедура "Представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.PRC.017), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство осуществляет преобразование заявки на товарный знак Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака и публикует сведения о таком преобразовании (с сохранением даты приоритета) на информационном портале Союза.
При удовлетворении ведомством подачи ходатайства о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на товарный знак Союза выполняется процедура "Представление сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.018), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет соответствующие сведения в национальные патентные ведомства и в Комиссию для их опубликования на информационном портале Союза.
При удовлетворении ведомством подачи ходатайства о преобразовании заявки на товарный знак Союза в заявку на коллективный знак Союза выполняется процедура "Представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза" (P.SP.02.PRC.019), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет соответствующие сведения в национальные патентные ведомства и в Комиссию для их опубликования на информационном портале Союза.
Представление сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
22. Приведенное описание группы процедур представления сведений при преобразовании заявки на ТЗ Союза представлено на рисунке 4.
Рис. 4. Общая схема группы процедур представления сведений при преобразовании заявки на ТЗ Союза
23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений при преобразовании заявки на ТЗ Союза, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений при преобразовании заявки на ТЗ Союза
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.PRC.015
представление уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза
процедура предназначена для представления ведомством подачи в национальное патентное ведомство уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза

Ұлттық патенттік ведомство беру ведомствосынан Одақтың тауар белгісіне өтінімді тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты, Одақтың тауар белгісіне өтінімнің электрондық көшірмесін және оған қатысты барлық құжаттарды алған кезде "Одақтың ТБ-ға өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.017) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство Одақтың тауар белгісіне өтінімді тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгертуді жүзеге асырады және мұндай өзгерту туралы мәліметтерді (басымдық күнін сақтай отырып) Одақтың ақпараттық порталында жариялайды.
Беру ведомствосы Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімге өзгерту туралы өтінішхат беруді қанағаттандырған кезде "Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.018) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомстволарға және Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға тиісті мәліметтерді ұсынады.
Беру ведомствосы Одақтың тауар белгісіне өтінімді Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімге өзгерту туралы өтінішхат беруді қанағаттандырған кезде "Одақтың ТБ-ға өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.019) рәсімі орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы тиісті мәліметтерді ұлттық патенттік ведомстволарға және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға ұсынады.
Мәліметтерді ұсыну Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
22. Одақтың ТБ-ға өтінімді өзгерту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 4 суретте көрсетілген.
4-сурет. Одақтың ТБ-ға өтінімді өзгерту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
23. Одақтың ТБ-ға өтінімді өзгерту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Одақтың ТБ-ға өтінімді өзгерту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.PRC.015
Одақтың ТБ-ға өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны ұсыну
рәсім беру ведомствосының ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны ұсынуына арналған

P.SP.02.PRC.016
представление ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ
процедура предназначена для представления ведомством подачи в национальное патентное ведомство ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ, в котором заявитель просит осуществить процедуру преобразования в национальную заявку на регистрацию товарного знака
P.SP.02.PRC.017
представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования
процедура предназначена для обеспечения опубликования
на информационном портале Союза сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ
P.SP.02.PRC.018
представление сведений
о преобразовании заявки на коллективный знак Союза
в заявку на ТЗ Союза
процедура предназначена для представления ведомством подачи в Комиссию сведений
о преобразовании заявки на коллективный знак Союза
в заявку на ТЗ Союза для опубликования таких сведений на информационном портале Союза, а также представления ведомством подачи в национальные патентные ведомства соответствующих сведений
P.SP.02.PRC.019
представление сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза
процедура предназначена для представления ведомством подачи в Комиссию сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза для опубликования таких сведений на информационном портале Союза, а также представления ведомством подачи
в национальные патентные ведомства соответствующих сведений
7. Группа процедур представления сведений при изменении заявки на ТЗ Союза
24. Выполнение процедур представления сведений при изменении заявки на ТЗ Союза (P.SP.02.PGR.004) осуществляется в порядке, установленном Инструкцией.
При удовлетворении ведомством подачи ходатайства о выделении заявки на товарный знак Союза из ранее поданной заявки на товарный знак Союза, выполняется процедура "Представление сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.020), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет соответствующие сведения в национальные патентные ведомства и в Комиссию для их опубликования на информационном портале Союза.
При удовлетворении ведомством подачи ходатайства об отзыве заявки на товарный знак Союза, выполняется процедура "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя" (P.SP.02.PRC.021), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет соответствующие сведения в национальные патентные ведомства и в Комиссию для их опубликования на информационном портале Союза.

P.SP.02.PRC.016
Одақтың ТБ-ға өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты ұсыну
рәсім ведомствоның ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхат беруіне арналған, онда өтінім беруші тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту рәсімін жүзеге асыруды сұрайды
P.SP.02.PRC.017
Одақтың ТБ-ға өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну
рәсім Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етуге арналған
P.SP.02.PRC.018
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну
процедрәсім беру ведомствосының Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға беруіне, сондай-ақ беру ведомствосының ұлттық патенттік ведомстволарға тиісті мәліметтерді беруіне арналған
P.SP.02.PRC.019
Одақтың ТБ-ға өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну
рәсім беру ведомствосының Одақтың ТБ-ға өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Комиссияға ұсынуына, сондай-ақ беру ведомствосының ұлттық патенттік ведомстволарға тиісті мәліметтерді беруіне арналған
7. Одақтың ТБ-ға өтінімі өзгерген кезде мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобы
24. Одақтың ТБ-ға өтінімі өзгерген кезде мәліметтерді ұсыну рәсімдерін орындау (P.SP.02.PGR.004) Нұсқаулықта белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Беру ведомствосы Одақтың тауар белгісіне бұрын берілген өтінімнен Одақтың тауар белгісіне өтінім бөлу туралы өтінішхатты қанағаттандырған кезде "Одақтың тауар белгісіне бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ-ға өтінімді бөлу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.020) рәсімі орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы тиісті мәліметтерді ұлттық патенттік ведомстволарға және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға ұсынады.
Беру ведомствосы Одақтың тауар белгісіне өтінімді кері қайтарып алу туралы өтінішхатты қанағаттандырған кезде "Өтінім берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ-ға өтінімді тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.021) рәсімі орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы тиісті мәліметтерді ұлттық патенттік ведомстволарға және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға ұсынады.

При удовлетворении ведомством подачи ходатайства о внесении в заявку на товарный знак Союза (коллективный знак Союза) изменений, выполняется процедура "Представление сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.022), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет соответствующие сведения в национальные патентные ведомства и в Комиссию для их опубликования на информационном портале Союза.
Представление сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
25. Приведенное описание группы процедур представления сведений при изменении заявки на ТЗ Союза представлено на рисунке 5.
Рис. 5. Общая схема группы процедур представления сведений при изменении заявки на ТЗ Союза
26. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений при изменении заявки на ТЗ Союза, приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений при изменении заявки на ТЗ Союза
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.PRC.020
представление сведений
о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза
процедура предназначена для представления ведомством подачи в Комиссию сведений
о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования таких сведений на информационном портале Союза, а также представления ведомством подачи в национальные патентные ведомства соответствующих сведений
P.SP.02.PRC.021
представление сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя
процедура предназначена для представления ведомством подачи в Комиссию сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликования таких сведений на информационном портале Союза, а также представления ведомством подачи
в национальные патентные ведомства соответствующих сведений
P.SP.02.PRC.022
представление сведений
о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза
процедура предназначена для представления ведомством подачи в Комиссию сведений
о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования таких сведений на информационном портале Союза, а также представления ведомством подачи
в национальные патентные ведомства государств-членов соответствующих сведений
8. Группа процедур представления сведений при преобразовании ТЗ Союза

Беру ведомствосы Одақтың тауар белгісіне (Одақтың ұжымдық белгісіне) өзгерістер енгізу туралы өтінішхатты қанағаттандырған кезде "Одақтың ТБ-ға өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.022) рәсімі орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы тиісті мәліметтерді ұлттық патенттік ведомстволарға және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға ұсынады.
Мәліметтерді ұсыну Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
25. Одақтың ТБ-ға өтінім өзгерген кезде мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 5-суретте көрсетілген.
5-сурет. Одақтың ТБ-ға өтінімі өзгерген кезде мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
26. Одақтың ТБ-ға өтінімі өзгерген кезде мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Одақтың ТБ-ға өтінімі өзгерген кезде мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.PRC.020
Одақтың тауар белгісіне бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ-ға өтінімді бөлу туралы мәліметтерді ұсыну
рәсім беру ведомствосының Одақтың ақпараттық порталында осындай мәліметтерді жариялау, сондай-ақ беру ведомствосының ұлттық патенттік ведомстволарға тиісті мәліметтерді беруі үшін Одақтың ТБ-ға бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ-ға өтінімді бөлу туралы мәліметтерді Комиссияға беруге арналған
P.SP.02.PRC.021
өтінім берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ-ға өтінімді тану туралы мәліметтерді ұсыну
рәсім Одақтың ақпараттық порталында осындай мәліметтерді жариялау, сондай-ақ беру ведомствосының ұлттық патенттік ведомстволарға тиісті мәліметтерді беру үшін өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді Комиссияға беруге арналған
P.SP.02.PRC.022
Одақтың ТБ-ға өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну
рәсім беру ведомствосының Одақтың ақпараттық порталында осындай мәліметтерді жариялау, сондай-ақ беру ведомствосының мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына тиісті мәліметтерді беруі үшін Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға беруіне арналған
8. Одақтың ТБ өзгертуу кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобы

27. Выполнение процедур представления сведений при преобразовании ТЗ Союза (P.SP.02.PGR.005) осуществляется в порядке, установленном Инструкцией.
В течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения национальным патентным ведомством ходатайства о преобразовании аннулированной регистрации товарного знака Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака выполняется процедура "Представление сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.PRC.023), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство представляет соответствующие сведения в национальные патентные ведомства других государств-членов и в Комиссию для их опубликования на информационном портале Союза.
В течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения ведомством подачи ходатайства о преобразовании коллективного знака Союза в товарный знак Союза выполняется процедура "Представление сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.024), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет соответствующие сведения в национальные патентные ведомства и в Комиссию для их опубликования на информационном портале Союза.
В течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения ведомством подачи ходатайства о преобразовании товарного знака Союза в коллективный знак Союза выполняется процедура "Представление сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза" (P.SP.02.PRC.025), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет соответствующие сведения в национальные патентные ведомства и в Комиссию для их опубликования на информационном портале Союза.
Представление сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
28. Приведенное описание группы процедур представления сведений при преобразовании представлено на рисунке 6.
Рис. 6. Общая схема группы процедур представления сведений при преобразовании ТЗ Союза
29. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений при преобразовании ТЗ Союза, приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений при преобразовании ТЗ Союза
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.PRC.023
представление сведений
о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ
процедура предназначена для представления национальным патентным ведомством
в Комиссию сведений
о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования таких сведений на информационном портале Союза, а также представления национальным патентным ведомством в национальные патентные ведомства других государств-членов соответствующих сведений

27. Одақтың ТБ өзгерту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдерін орындау (P.SP.02.PGR.005) Нұсқаулықта белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Ұлттық патенттік ведомство Одақтың күші жойылған тауар белгісін тіркеуді тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішті қанағаттандырған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде "Одақтың күші жойылған ТБ тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.023) рәсімі орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство тиісті мәліметтерді басқа мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына және Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға ұсынады.
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың тауар белгісіне өзгерту туралы өтінішхатты беру ведомствосы қанағаттандырған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде "Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.024) рәсімі орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы тиісті мәліметтерді ұлттық патенттік ведомстволарға және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға ұсынады.
Одақтың тауар белгісін Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы өтінішхатты беру ведомствосы қанағаттандырған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде "Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.025) рәсімі орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы тиісті мәліметтерді ұлттық патенттік ведомстволарға және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға ұсынады.
Мәліметтерді ұсыну Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
28. Өзгерту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 6-суретте көрсетілген.
6-сурет. Одақтың ТБ өзгерту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
29. Одақтың ТБ өзгерту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Одақтың ТБ өзгерту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.PRC.023
Одақтың күші жойылған ТБ тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну
рәсім ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ақпараттық порталында осындай мәліметтерді жариялау, сондай-ақ ұлттық патенттік ведомствоның басқа мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Комиссияға ұсынуға арналған

P.SP.02.PRC.024
представление сведений
о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза
процедура предназначена для представления ведомством подачи в Комиссию сведений
о преобразовании коллективного знака Союза
в ТЗ Союза для опубликования таких сведений на информационном портале Союза, а также представления ведомством подачи
в национальные патентные ведомства соответствующих сведений
P.SP.02.PRC.025
представление сведений
о преобразовании ТЗ Союза
в коллективный знак Союза
процедура предназначена для представления ведомством подачи в Комиссию сведений
о преобразовании ТЗ Союза
в коллективный знак Союза для опубликования таких сведений на информационном портале Союза, а также представления ведомством подачи в национальные патентные ведомства государств-членов соответствующих сведений
9. Группа процедур представления сведений при изменении сведений о ТЗ Союза
30. Выполнение процедур представления сведений при изменении сведений о ТЗ Союза (P.SP.02.PGR.006) осуществляется в порядке, установленном Инструкцией.
При удовлетворении ведомством подачи заявления о внесении изменений в сведения Единого реестра товарных знаков Союза выполняется процедура "Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.026), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет соответствующие сведения в национальные патентные ведомства и в Комиссию для их опубликования на информационном портале Союза.
В течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения ведомством подачи ходатайства об отказе от исключительного права на товарный знак Союза выполняется процедура "Представление сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.027), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет соответствующие сведения в национальные патентные ведомства и в Комиссию для их опубликования на информационном портале Союза.
При признании национальным патентным ведомством предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным на основании статьи 15 Договора или при прекращении правовой охраны товарного знака Союза на основании статьи 16 Договора выполняется процедура "Представление сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)" (P.SP.02.PRC.028), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство представляет сведения о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным или о прекращении правовой охраны в ведомство подачи.
На основании решения о признании недействительным предоставления правовой охраны товарному знаку Союза для всех товаров (части товаров) или решения о досрочном прекращении правовой охраны товарного знака Союза в отношении всех товаров (части товаров) ведомство подачи в течение 5 рабочих дней с даты поступления таких решений аннулирует регистрацию товарного знака Союза, при этом выполняется процедура "Представление сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.029), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет соответствующие сведения в национальные патентные ведомства государств-членов и в Комиссию для их опубликования на информационном портале Союза. В случае принятия решения о признании недействительным предоставления правовой охраны товарному знаку Союза для части товаров или решения о досрочном прекращении правовой охраны товарного знака Союза в отношении части товаров ведомство подачи оформляет новое свидетельство на ТЗ Союза, удостоверяющее исключительное право на ТЗ Союза на территориях всех государств-членов в отношении уточненного перечня товаров с сохранением даты приоритета и представляет соответствующие сведения с использованием процедуры "Представление сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.029) в национальные патентные ведомства и в Комиссию для их опубликования на информационном портале Союза.

P.SP.02.PRC.024
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну
рәсім беру ведомствосының Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді Комиссияға ұсынуына, сондай-ақ беру ведомствосының ұлттық патенттік ведомстволарға тиісті мәліметтерді беруіне арналған
P.SP.02.PRC.025
Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну
рәсім беру ведомствосының Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді Комиссияға ұсынуына, сондай-ақ беру ведомствосының мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына тиісті мәліметтерді ұсынуына арналған
9. Одақтың ТБ туралы мәліметтерді өзгерту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобы
30. Одақтың ТБ туралы мәліметтер өзгерген кезде мәліметтерді ұсыну рәсімдерін (P.SP.02.GR.006) орындау Нұсқаулықта белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Беру ведомствосы Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы өтінішті қанағаттандырған кезде "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.026) рәсімі орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы тиісті мәліметтерді ұлттық патенттік ведомстволарға және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға ұсынады.
Одақтың тауар белгісіне айрықша құқықтан бас тарту туралы өтінішхатты беру ведомствосы қанағаттандырған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде "Одақтың ТБ айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.027) рәсімі орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы тиісті мәліметтерді ұлттық патенттік ведомстволарға және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға ұсынады.
Ұлттық патенттік ведомство Одақтың ТБ құқықтық қорғау беруді Шарттың 15-бабының негізінде жарамсыз деп таныған кезде немесе Шарттың 16-бабының негізінде Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғау тоқтатылған кезде "Одақтың ТБ құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.028) рәсімі орындалады, оның нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство Одақтың ТБ құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы немесе беру ведомствосына құқықтық қорғауды тоқтату туралы мәліметтерді ұсынады.
Барлық тауарлар (тауарлардың бір бөлігі) үшін Одақтың тауар белгісіне құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы шешімнің немесе барлық тауарларға (тауарлардың бір бөлігіне) қатысты Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды мерзімінен бұрын тоқтату туралы шешімнің негізінде беру ведомствосы осындай шешімдер келіп түскен күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде Одақтың тауар белгісін тіркеудің күшін жояды, бұл ретте "Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.029) рәсімі орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы тиісті мәліметтерді мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға ұсынады. Тауарлардың бір бөлігі үшін Одақтың тауар белгісіне құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы шешім немесе тауарлардың бір бөлігіне қатысты Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды мерзімінен бұрын тоқтату туралы шешім қабылданған жағдайда беру ведомствосы басымдық күнін сақтай отырып, тауарлардың нақтыланған тізбесіне қатысты барлық мүше мемлекеттердің аумақтарында Одақтың ТБ айрықша құқығын куәландыратын Одақтың тауар белгісіне жаңа куәлік ресімдейді және "Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.029) рәсімін пайдалана отырып, ұлттық патенттік ведомстволарға және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға тиісті мәліметтерді ұсынады.

При удовлетворении ведомством подачи заявления о продлении срока действия исключительного права на товарный знак Союза, в течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения заявления вносятся сведения о продлении срока действия исключительного права на товарный знак Союза в национальный раздел Единого реестра товарных знаков Союза и выполняется процедура "Представление сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.030), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет соответствующие сведения в национальные патентные ведомства и в Комиссию для их опубликования на информационном портале Союза.
Представление сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
31. Приведенное описание группы процедур представления сведений при изменении сведений о ТЗ Союза представлено на рисунке 7.
Рис. 7. Общая схема группы процедур представления сведений при изменении сведений о ТЗ Союза
32. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений при изменении сведений о ТЗ Союза, приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений при изменении сведений о ТЗ Союза
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.PRC.026
представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза
процедура предназначена для представления ведомством подачи в Комиссию сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования таких сведений на информационном портале Союза, а также представления ведомством подачи в национальные патентные ведомства государств-членов соответствующих сведений
P.SP.02.PRC.027
представление сведений
об отказе от исключительного права на ТЗ Союза
процедура предназначена для представления ведомством подачи в Комиссию сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования таких сведений на информационном портале Союза, а также представления ведомством подачи
в национальные патентные ведомства государств-членов соответствующих сведений
P.SP.02.PRC.028
представление сведений
о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным
(о прекращении правовой охраны)
процедура предназначена для представления национальным патентным ведомством в ведомство подачи сведений
о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным или сведений о прекращении правовой охраны ТЗ Союза

Беру ведомствосы Одақтың тауар белгісіне айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтінішті қанағаттандырған кезде, өтініш қанағаттандырылған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде Одақтың тауар белгісіне айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізіледі және "Одақтың тауар белгісіне айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.030) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомстволарға және Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға тиісті мәліметтерді ұсынады.
Мәліметтерді ұсыну Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
31. Одақтың ТБ туралы мәліметтерді өзгерту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 7-суретте келтірілген.
7-сурет. Одақтың ТБ туралы мәліметтерді өзгерту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
32. Одақтың ТБ туралы мәліметтерді өзгерту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
Одақтың ТБ туралы мәліметтерді өзгерту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.PRC.026
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну
рәсім беру ведомствосының Одақтың ақпараттық порталында осындай мәліметтерді жариялау үшін Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді Комиссияға беруіне, сондай-ақ беру ведомствосының мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына тиісті мәліметтерді беруіне арналған
P.SP.02.PRC.027
Одақтың ТБ айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді ұсыну
рәсім мұндай мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін беру ведомствосының Комиссияға Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді беруіне, сондай-ақ беру ведомствосының мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына тиісті мәліметтерді ұсынуына арналған
P.SP.02.PRC.028
Одақтың ТБ құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді ұсыну
рәсім ұлттық патенттік ведомствоның беру ведомствосына Одақтың ТБ құқықтық қорғауды жарамсыз деп тану беру туралы мәліметтерді немесе Одақтың ТБ құқықтық қорғауды тоқтату туралы мәліметтерді беруіне арналған

P.SP.02.PRC.029
представление сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза
процедура предназначена для представления ведомством подачи в Комиссию сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования таких сведений на информационном портале Союза, а также представления ведомством подачи
в национальные патентные ведомства государств-членов соответствующих сведений
P.SP.02.PRC.030
представление сведений
о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза
процедура предназначена для представления ведомством подачи в Комиссию сведений
о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования таких сведений на информационном портале Союза, а также представления ведомством подачи
в национальные патентные ведомства государств-членов соответствующих сведений
10. Группа процедур представления сведений из Единого реестра ТЗ Союза
33. Процедуры представления сведений из Единого реестра ТЗ Союза (P.SP.02.PGR.007) выполняются при получении соответствующих запросов от информационных систем национальных патентных ведомств.
В рамках выполнения процедур представления сведений из Единого реестра ТЗ Союза обрабатываются следующие виды запросов от национальных патентных ведомств:
запрос информации о дате и времени последнего обновления Единого реестра ТЗ Союза;
запрос сведений, измененных в Едином реестре ТЗ Союза.
Запрос информации о дате и времени последнего обновления Единого реестра ТЗ Союза выполняется национальным патентным ведомством в целях оценки необходимости синхронизации хранящихся в информационной системе национального патентного ведомства сведений национального раздела Единого реестра ТЗ Союза и сведений Единого реестра ТЗ Союза, опубликованных на информационном портале Союза. При осуществлении запроса выполняется процедура "Запрос информации о дате и времени последнего обновления Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.031).
Запрос измененных в Едином реестре ТЗ Союза сведений выполняется национальным патентным ведомством с целью синхронизации содержания хранящихся в информационной системе национального патентного ведомства сведений национального раздела Единого реестра ТЗ Союза и сведений Единого реестра ТЗ Союза, опубликованных на информационном портале Союза. При выполнении запроса в соответствии с параметрами запроса представляются сведения из Единого реестра ТЗ Союза, добавленные или измененные за период с даты и времени, указанных в запросе, до момента выполнения запроса через интегрированную систему. При осуществлении запроса выполняется процедура "Запрос сведений, измененных в Едином реестре ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.032).
Запросы и представления сведений из Единого реестра ТЗ Союза осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией.
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.

P.SP.02.PRC.029
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну
рәсім беру ведомствосының Одақтың ақпараттық порталында осындай мәліметтерді жариялау үшін Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға беруіне, сондай-ақ беру ведомствосының мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына тиісті мәліметтерді беруіне арналған
P.SP.02.PRC.030
Одақтың тауар белгісіне айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну
рәсім беру ведомствосының Одақтың ақпараттық порталында осындай мәліметтерді жариялау үшін Одақтың ТБ айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді Комиссияға беруіне, сондай-ақ беру ведомствосының мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына тиісті мәліметтерді беруіне арналған
10. Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобы
33. Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну рәсімдері (P.SP.02.PGR.007) ұлттық патенттік ведомстволардың ақпараттық жүйелерінен тиісті сұрау салулар алынған кезде орындалады.
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну рәсімдерін орындау шеңберінде ұлттық патенттік ведомстволардан сұратулардың мынадай түрлері өңделеді:
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу;
Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі өзгертілген мәліметтерге сұрау салу.
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін соңғы жаңартудың күні мен уақыты туралы ақпаратты сұратуды ұлттық патенттік ведомство ұлттық патенттік ведомствоның ақпараттық жүйесінде сақталатын Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімінің мәліметтерін және Одақтың ақпараттық порталында жарияланған Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтерін синхрондау қажеттілігін бағалау мақсатында ұлттық патенттік ведомство орындайды. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.SP.02.PRC.031) рәсімі орындалады.
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде өзгертілген мәліметтерге сұранысты ұлттық патенттік ведомство ұлттық патенттік ведомствоның ақпараттық жүйесінде сақталатын Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімінің мәліметтерінің және Одақтың ақпараттық порталында жарияланған Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтерінің мазмұнын үндестіру мақсатында ұлттық патенттік ведомство орындайды. Сұрау салу параметрлеріне сәйкес сұрау салуды орындау кезінде сұрау салуда көрсетілген күн мен уақыттан бастап интеграцияланған жүйе арқылы сұрау салуды орындау сәтіне дейінгі кезеңде қосылған немесе өзгертілген Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсынылады. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі өзгертілген мәліметтерге сұрау салу" (P.SP.02.PRC.032) рәсімі орындалады.
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен мәліметтерді сұрату және ұсыну Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс

34. Приведенное описание группы процедур представления сведений из Единого реестра ТЗ Союза представлено на рисунке 8.
Рис. 8. Общая схема группы процедур представления сведений из Единого реестра ТЗ Союза
35. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений из Единого реестра ТЗ Союза, приведен в таблице 8.
Таблица 8
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений из Единого реестра ТЗ Союза
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.PRC.031
запрос даты и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза
предназначена для получения национальным патентным ведомством сведений о дате
и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза
P.SP.02.PRC.032
запрос измененных сведений Единого реестра ТЗ Союза
предназначена для получения измененных сведений Единого реестра ТЗ Союза, опубликованных на информационном портале Союза, по запросу через интегрированную систему
с целью синхронизации сведений национального раздела Единого реестра ТЗ Союза и сведений Единого реестра ТЗ Союза, опубликованныхна информационном портале Союза
11. Группа процедур получения сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлин при регистрации ТЗ Союза
36. Выполнение процедур получения сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлин при регистрации ТЗ Союза (P.SP.02.PGR.008) осуществляется в порядке, установленном Инструкцией.
В течение 5 рабочих дней с даты принятия решения о публикации заявки на товарный знак Союза выполняется процедура "Запрос сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.02.PRC.033), по результатам выполнения которой ведомство подачи запрашивает и получает от национальных патентных ведомств других государств-членов сведения о суммах пошлин за проведение экспертизы заявленного обозначения и сведений о платежных реквизитах для уплаты этой пошлины для дальнейшего направления таких сведений заявителю в составе уведомления о необходимости уплаты пошлин за проведение экспертизы заявленного обозначения в каждое из национальных патентных ведомств (включая ведомство подачи).
В случае непоступления в ведомство подачи документов, подтверждающих уплату пошлин в установленные сроки, выполняется процедура "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин" (P.SP.02.PRC.034), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет соответствующие сведения в Комиссию для их опубликования на информационном портале Союза, а также в национальные патентные ведомства.

34. Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 8-суретте көрсетілген.
8-сурет. Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
35. Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 8-кестеде келтірілген.
8-кесте
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.PRC.031
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді алуына арналған
P.SP.02.PRC.032
Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі өзгертілген мәліметтерге сұрау салу
Одақтың ақпараттық порталында жарияланған Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімінің мәліметтерін және Одақтың ақпараттық порталында жарияланған Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтерін синхрондау мақсатында интеграцияланған жүйе арқылы сұрау салу бойынша алуға арналған
11. Одақтың ТБ тіркеу кезінде баждарды төлеу үшін сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді алу рәсімдерінің тобы
36. Одақтың ТБ тіркеу кезінде баждарды төлеу үшін сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді алу рәсімдерін орындау (P.SP.02.PGR.008) Нұсқаулықта белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Одақтың тауар белгісіне өтінімді жариялау туралы шешім қабылданған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде "Баж төлеу үшін сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.SP.02.PRC.033) рәсімі орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы басқа мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарынан мәлімделген белгіге сараптама жүргізгені үшін баж сомалары туралы мәліметтерді және өтінім берушіге осындай мәліметтерді одан әрі жіберу үшін ұлттық патенттік ведомстволардың әрқайсысына (беру ведомствосын қоса алғанда) жіберілетін мәлімделген белгіге сараптама жүргізгені үшін баждарды төлеу қажеттілігі туралы хабарлама құрамында осы бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұратады және алады.
Беру ведомствосына белгіленген мерзімде баждардың төленгенін растайтын құжаттар келіп түспеген жағдайда, "Баждарды төлемеу себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.034) рәсімі орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы тиісті мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға, сондай-ақ ұлттық патенттік ведомстволарға ұсынады.

При получении в течение 1 месяца с даты направления ведомством подачи уведомления о необходимости уплаты пошлин за проведение экспертизы заявленного обозначения от заявителя сведений об уплате указанных пошлин, при необходимости, выполняется процедура "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлин" (P.SP.02.PRC.035), по результатам выполнения которой ведомство подачи получает по запросу от национальных патентных ведомств других государств-членов сведения о подтверждении уплаты заявителем пошлин за проведение экспертизы заявленного обозначения или информацию об отсутствии таких сведений или о неполной уплате пошлин для дальнейшего учета таких сведений или информации при выполнении процедур регистрации ТЗ Союза.
Запрос и представление сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
37. Приведенное описание группы процедур получения сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлин при регистрации ТЗ Союза представлено на рисунке 9.
Рис. 9. Общая схема группы процедур получения сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлин при регистрации ТЗ Союза
38. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлин при регистрации ТЗ Союза, приведен в таблице 9.
Таблица 9
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлин при регистрации ТЗ Союза
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.PRC.033
запрос сведений о сумме
и платежных реквизитах для уплаты пошлины
процедура предназначена для получения ведомством подачи от национальных патентных ведомств сведений о сумме пошлины за проведение экспертизы заявленного обозначения ТЗ Союза
и платежных реквизитов для уплаты этой пошлины
P.SP.02.PRC.034
представление сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин
выполняется с целью представления сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной в случае неуплаты заявителем необходимых пошлин
в указанные сроки
P.SP.02.PRC.035
запрос сведений
о подтверждении уплаты пошлины
процедура предназначена для получения ведомством подачи от национальных патентных ведомств сведений
о подтверждении уплаты заявителем пошлин за проведение экспертизы заявленного обозначения ТЗ Союза (или об отсутствии таких сведений, или
о неполной уплате пошлин)

Беру ведомствосы өтініш берушіден көрсетілген баждардың төленгені туралы мәліметтерді өтінім берушіден өтінім берілген белгіге сараптама жүргізу қажеттігі туралы хабарлама жіберген күннен бастап 1 ай ішінде алған кезде, қажет болған жағдайда "Баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.SP.02.PRC.035) рәсімі орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы басқа мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарының сұрау салуы бойынша өтініш берушінің мәлімделген белгіге сараптама жүргізгені үшін баж төлегенін растауы туралы мәліметтерді немесе осындай мәліметтердің жоқтығы туралы немесе осындай мәліметтерді одан әрі есепке алу үшін баждардың толық төленбеуі туралы ақпаратты немесе Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерін орындау кезіндегі ақпаратты алады.
Мәліметтерге сұрау салу және оларды ұсыну Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс.
37. Одақтың ТБ тіркеу кезінде баждарды төлеу үшін сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді алу рәсімдер тобының келтірілген сипаттамасы 9-суретте көрсетілген.
9-сурет. Одақтың ТБ тіркеу кезінде баждарды төлеу үшін сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді алу рәсімдері тобының жалпы схемасы
38. Одақтың ТБ тіркеу кезінде баждарды төлеу үшін сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 9-кестеде келтірілген.
9-кесте
Одақтың ТБ тіркеу кезінде баждарды төлеу үшін сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.PRC.033
баж төлеу үшін сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерге сұрау салу
рәсім беру ведомствосының ұлттық патенттік ведомстволардан Одақтың ТБ мәлімделген белгісіне сараптама жүргізгені үшін баж сомасы және осы бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтерді алуына арналған
P.SP.02.PRC.034
баждарды төлемеу себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну
өтініш беруші көрсетілген мерзімдерде қажетті баждарды төлемеген жағдайда Одақтың ТБ кері қайтарып алынған өтінімін тану туралы мәліметтерді ұсыну мақсатында орындалады
P.SP.02.PRC.035
баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерге сұрау салу
рәсім беру ведомствосының ұлттық патенттік ведомстволардан Одақтың ТБ мәлімделген белгісіне сараптама жүргізгені үшін өтініш берушінің баж төлегенін растау туралы (немесе мұндай мәліметтердің жоқтығы немесе баждардың толық төленбегені туралы) мәліметтерді алуына арналған

12. Группа процедур получения материалов и документов, используемых в ходе проведения экспертизы, регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза
39. Выполнение процедур получения материалов и документов, используемых в ходе проведения экспертизы, регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза (P.SP.02.PGR.009), осуществляется в соответствии с настоящими Правилами с учетом положений Договора и Инструкции.
При необходимости получения национальным патентным ведомством в электронной форме материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза, информация о реквизитах которых представляется ведомством подачи в национальные патентные ведомства в рамках других процедур общего процесса, выполняется процедура "Получение материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.036), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет по запросу национального патентного ведомства в электронной форме соответствующие сведения из документов, в соответствии с параметрами запроса.
Запрос и представление сведений с целью получения национальным патентным ведомством материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза, осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
40. Приведенное описание группы процедур получения материалов и документов, используемых в ходе проведения экспертизы, регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза, представлено на рисунке 10.
Рис. 10. Общая схема группы процедур получения материалов и документов, используемых в ходе проведения экспертизы, регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза
41. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения материалов и документов, используемых в ходе проведения экспертизы, регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза, приведен в таблице 10.
Таблица 10
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения материалов и документов, используемых в ходе проведения экспертизы, регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.PRC.036
получение материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза
предназначена для получения национальными патентными ведомствами в электронной форме сведений из документов и материалов, прилагаемых к заявке на ТЗ Союза, или иных видов документов, представляемых заявителем в ведомство подачи, информация о регистрационных реквизитах которых представляется ведомством подачи в национальные патентные ведомства в рамках реализации процедур общего процесса

12. Сараптама жүргізу, тіркеу немесе Одақтың ТБ байланысты өзге де іс-әрекеттер барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды алу рәсімдерінің тобы
39. Сараптама жүргізу, тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды алу рәсімдерін немесе Одақтың ТБ байланысты өзге де іс-қимылдарды орындау (P.SP.02.PGR.009), осы Қағидаларға сәйкес Шарттың және Нұсқаулықтың ережелері ескеріле отырып жүзеге асырылады.
Ұлттық патенттік ведомство тіркеу немесе Одақтың ТБ байланысты өзге де әрекеттер барысында пайдаланылатын, олардың деректемелері туралы ақпаратты беру ведомствосы жалпы процестің басқа рәсімдері шеңберінде ұлттық патенттік ведомстволарға ұсынатын материалдар мен құжаттарды алуы қажет болған жағдайда "Тіркеу немесе немесе Одақтың ТБ байланысты өзге де іс-қимылдар барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды алу" (P.SP.02.PRC.036) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомствоның сұрау салуы бойынша электрондық нысанда сұрау салу параметрлеріне сәйкес келетін құжаттардан тиісті мәліметтерді ұсынады.
Ұлттық патенттік ведомствоның тіркеу немесе Одақтың ТБ байланысты өзге де іс-әрекеттер барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды алуы мақсатында мәліметтерді сұрату және ұсыну Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс.
40. Сараптама жүргізу, тіркеу немесе Одақтың ТБ байланысты өзге де іс-қимылдар барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды алу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 10-суретте көрсетілген.
10-сурет. Сараптама жүргізу, тіркеу немесе Одақтың ТБ байланысты өзге де іс-қимылдар барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды алу рәсімдері тобының жалпы схемасы
41. Сараптама жүргізу, тіркеу немесе Одақтың ТБ байланысты өзге де іс-қимылдар барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 10-кестеде келтірілген.
10-кесте
Сараптама жүргізу, тіркеу немесе Одақтың ТБ байланысты өзге де іс-қимылдар барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.PRC.036
тіркеу немесе немесе Одақтың ТБ байланысты өзге де іс-қимылдар барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды алу
ұлттық патенттік ведомстволар Одақтың ТБ өтініміне қоса берілетін құжаттар мен материалдардан немесе өтініш беруші беру ведомствосына ұсынатын, олардың тіркеу деректемелері туралы ақпаратты беру ведомствосы жалпы процесс рәсімдерін іске асыру шеңберінде ұлттық патенттік ведомстволарға ұсынатын құжаттардың өзге де түрлерінен мәліметтерді электрондық нысанда алуына арналған

13. Группа процедур представления пользователям Единого реестра товарных знаков Союза сведений, содержащихся в Едином реестре товарных знаков Союза
42. Выполнение процедур представления пользователям Единого реестра товарных знаков Союза сведений, содержащихся в Едином реестре товарных знаков Союза (P.SP.02.PGR.010), осуществляется в соответствии с настоящими Правилами с учетом положений Договора и Инструкции посредством использования информационного портала Союза.
При представлении сведений через информационный портал Союза используются веб-интерфейс этого портала либо сервисы, размещенные на этом портале. При использовании веб-интерфейса пользователь в окне браузера задает параметры поиска и (или) выгрузки сведений, содержащихся в Едином реестре товарных знаков Союза, осуществляет работу с информацией из Единого реестра товарных знаков Союза, представленной в окне браузера.
При использовании сервисов, размещенных на информационном портале Союза, взаимодействие осуществляется между информационной системой заинтересованного лица и информационным порталом Союза.
43. Приведенное описание группы процедур представления пользователям Единого реестра товарных знаков Союза сведений, содержащихся в Едином реестре товарных знаков Союза (P.SP.02.PGR.010), представлено на рисунке 11.
Рис. 11. Общая схема группы процедур представления пользователям Единого реестра товарных знаков Союза сведений, содержащихся в Едином реестре товарных знаков Союза (P.SP.02.PGR.010)
44. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления пользователям Единого реестра товарных знаков Союза сведений, содержащихся в Едином реестре товарных знаков Союза (P.SP.02.PGR.010), приведен в таблице 11.
Таблица 11
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления пользователям Единого реестра товарных знаков Союза сведений, содержащихся в Едином реестре товарных знаков Союза (P.SP.02.PGR.010)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.PRC.037
представление пользователям Единого реестра товарных знаков Союза сведений, содержащихся в Едином реестре товарных знаков Союза
предназначена для получения сведений, содержащихся
в Едином реестре товарных знаков Союза, через информационный портал Союза с использованием веб-интерфейса этого портала либо сервисов, размещенных
на этом портале
V. Информационные объекты общего процесса
45. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 12.
Таблица 12
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

13. Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімін пайдаланушыларға Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобы
42. Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімін пайдаланушыларға Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдерін орындау (P.SP.02.PGR.010), Одақтың ақпараттық порталын пайдалану арқылы Шарттың және Нұсқаулықтың ережелері ескеріле отырып, осы Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
Мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталы арқылы ұсынған кезде осы порталдың веб-интерфейсі не осы порталда орналастырылған сервистер пайдаланылады. Веб-интерфейсті пайдаланған кезде пайдаланушы браузер терезесінде Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді іздеу және (немесе) түсіру параметрлерін орнатады, браузердің терезесінде ұсынылған Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінен алынған ақпаратпен жұмысты жүзеге асырады.
Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған сервистерді пайдалану кезіндегі өзара іс-қимыл мүдделі тұлғаның ақпараттық жүйесі мен Одақтың ақпараттық порталы арасында жүзеге асырылады.
43. Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімін пайдаланушыларға Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының (P.SP.02.PGR.010) келтірілген сипаттамасы 11-суретте көрсетілген.
11-сурет. Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімін пайдаланушыларға Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы (P.SP.02.PGR.010)
44. Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімін пайдаланушыларға ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі (P.SP.02.PGR.010) 11-кестеде келтірілген.
11-кесте
Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімін пайдаланушыларға ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі (P.SP.02.PGR.010)
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.PRC.037
Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімін пайдаланушыларға Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну
осы порталдың веб-интерфейсін не осы порталда орналастырылған сервистерді пайдалана отырып, Одақтың ақпараттық порталы арқылы Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді алуға арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
45. Жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде олар туралы немесе олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

P.SP.02.BEN.001
заявка на ТЗ Союза
сведения о заявке на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза, в том числе включенные ведомством подачи в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
P.SP.02.BEN.002
ТЗ Союза
сведения о регистрации товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза, включенные ведомством подачи в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
P.SP.02.BEN.003
сведения о пошлинах
совокупность сведений
о пошлине, за проведение экспертизы заявленного обозначения
P.SP.02.BEN.004
сведения о прилагаемом документе
совокупность сведений
о документе, прилагаемом
к заявке на ТЗ Союза, а также других видах сведений, представляемых в рамках общего процесса между участниками общего процесса
VI. Ответственность участников общего процесса
46. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии, осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов государств-членов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
47. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 13.
Таблица 13
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.002
классификатор валют
классификатор
содержит перечень кодов и наименований валют (применяется
в соответствии
с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378).
Код классификатора
в реестре нормативно-справочной информации Союза: "2022"
P.CLS.008
перечень видов средств (каналов) связи
справочник
содержит перечень кодов
и наименований средств (каналов) связи) (применяется
в соответствии
с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 6 декабря 2022 г. № 192).
Код справочника
в реестре нормативно-справочной информации Союза: "1041"
P.CLS.024
классификатор языков
классификатор
содержит перечень наименований языков и их коды
в соответствии со стандартом ISO 639-1 (применяется
в соответствии
с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 10 сентября 2019 г. № 152).
Код классификатора
в реестре нормативно-справочной информации Союза: "2055"
P.CLS.027
классификатор видов документов, сведений и материалов, используемых в сфере интеллектуальной собственности
классификатор
содержит перечень кодов
и наименований видов документов, используемых
в сфере интеллектуальной собственности (применяется
в соответствии
с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 июля 2021 г. № 92).
Код классификатора
в реестре нормативно-справочной информации Союза: "2065"
P.CLS.051
классификатор видов документов, удостоверяющих личность
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов документов, удостоверяющих личность (применяется
в соответствии

P.SP.02.BEN.001
Одақтың ТБ-ға берілетін өтінім
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге арналған өтінім туралы, оның ішінде беру ведомствосы Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізген мәліметтер
P.SP.02.BEN.002
Одақтың ТБ
беру ведомствосы Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізген Еуразиялық экономикалық Одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеу туралы мәліметтер
P.SP.02.BEN.003
баждар туралы мәліметтер
мәлімделген белгіге сараптама жүргізгені үшін баж туралы мәліметтер жиынтығы
P.SP.02.BEN.004
қоса берілетін құжат туралы мәліметтер
Одақтың ТБ өтініміне қоса берілетін құжат, сондай-ақ жалпы процеске қатысушылар арасындағы жалпы процесс шеңберінде ұсынылатын мәліметтердің басқа да түрлері туралы мәліметтер жиынтығы
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
46. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын Комиссияның лауазымды адамдары мен қызметкерлерін мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, өзге де халықаралық шарттарға және Одақтың құқығын құрайтын актілерге, ал уәкілетті органдардың лауазымды адамдары мен қызметкерлерінің – мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
47. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 13-кестеде келтірілген.
13-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.002
валюталар сыеыптауышы
сыныптауыш
валюталардың кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады).
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміндегі сыныптауыштың коды: "2022"
P.CLS.008
байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесі
анықтамалық
байланыс құралдарының (арналарының) кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 6 желтоқсандағы № 192 шешіміне сәйкес қолданылады).
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміндегі анықтамалық коды: "1041"
P.CLS.024
тілдер сыныптауышы
сыныптауыш
ISO 639-1 стандартына сәйкес тіл атауларының тізбесін және олардың кодтарын қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 10 қыркүйектегі № 152 шешіміне сәйкес қолданылады).
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміндегі сыныптауыштың коды: "2055"
P.CLS.027
зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттар, мәліметтер мен материалдар түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттар түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 27 шілдедегі № 92 шешіміне сәйкес қолданылады). Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміндегі сыныптауыштың коды: "2065"
P.CLS.051
жеке басын куәландыратын құжаттар түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш

с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 апреля 2019 г. № 53.
Код классификатора
в реестре нормативно-справочной информации Союза: "2053"
P.CLS.054
классификатор организационно-правовых форм хозяйствования в рамках Евразийского экономического союза
классификатор
содержит перечень кодов и наименований организационно-правовых форм хозяйствования
в рамках Евразийского экономического союза (применяется
в соответствии
с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 апреля 2019 г. № 54).
Код классификатора
в реестре нормативно-справочной информации Союза: "2049"
P.P.SP.02.CLS.001
справочник основных характеристик товарного знака и знака обслуживания Евразийского экономического союза (по виду и приоритету)
справочник
содержит перечень кодов
и наименований характеристик товарного знака
и знака обслуживания Евразийского экономического союза (по виду
и приоритету) (применяется
в соответствии
с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2022 г. № 184).
Код справочника
в реестре нормативно-справочной информации Союза: "1039"
P.P.SP.03.CLS.001
перечень стран, других административных единиц и межправительственных организаций
в соответствии
с рекомендуемым стандартом Всемирной организации интеллектуальной собственности(ВОИС) ST.3
справочник
содержит перечень кодов и наименований стран, других административных единиц и межправительственных организаций
в алфавитной последовательности их кратких наименований
и соответствующие им коды
в соответствии
с рекомендуемым стандартом Всемирной организации интеллектуальной собственности (ВОИС) ST.3
P.P.SP.03.CLS.002
справочник видов юридически значимых действий при регистрации, правовой охране и использовании товарных знаков Евразийского экономического союза, знаков обслуживания Евразийского экономического союза и наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза
справочник
содержит перечень кодов и наименований видов юридически значимых действий при регистрации, правовой охране
и использовании товарных знаков Евразийского экономического союза, знаков обслуживания Евразийского экономического союза и наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры представления сведений при рассмотрении заявки и принятия решения по заявке на ТЗ Союза
Процедура "Представление сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.PRC.001)

жеке басын куәландыратын құжаттар түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 53 шешіміне сәйкес қолданылады).
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміндегі сыныптауыштың коды: "2053"
P.CLS.054
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі шаруашылық жүргізудің ұйымдық-құқықтық нысандарының сыныптауышы
сыныптауыш
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі шаруашылық жүргізудің ұйымдық-құқықтық нысандарының кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 54 шешіміне сәйкес қолданылады).
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміндегі сыныптауыштың коды: "2049"
P.P.SP.02.CLS.001
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісі мен қызмет көрсету белгісінің негізгі сипаттамаларының анықтамалығы (түрі мен басымдығы бойынша)
анықтамалық
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісі мен қызмет көрсету белгісінің (түрі мен басымдығы бойынша) кодтары мен сипаттамалары атауларының тізбесін қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 29 қарашадағы № 184 шешіміне сәйкес қолданылады).
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміндегі анықтамалық коды: "1039"
P.P.SP.03.CLS.001
Дүниежүзілік зияткерлік меншік ұйымының (ДЗМҰ) ST.3 ұсынылған стандартына сәйкес елдердің, басқа әкімшілік бірліктердің және үкіметаралық ұйымдардың тізбесі
анықтамалық
Дүниежүзілік зияткерлік меншік ұйымының (ДЗМҰ) ST.3 ұсынылған стандартына сәйкес елдердің, басқа әкімшілік бірліктердің және үкіметаралық ұйымдардың олардың қысқа атауларының алфавиттік дәйектілігімен бойынша кодтары мен атауларының тізбесін және оларға сәйкес келетін кодтарды қамтиды
P.P.SP.03.CLS.002
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілерін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгілерін және Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының шығарылған жерлерінің атауларын тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану кезіндегі заңдық маңызы бар іс-әрекеттер түрлерінің анықтамалығы
анықтамалық
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілерін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгілерін және Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларын тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану кезіндегі заңдық маңызы бар іс-әрекеттер түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
VIII. Жалпы процесс рәсімдері
1. Өтінімді қарау және Одақтың ТБ өтінімі бойынша шешім қабылдау кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдері
"Жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.001) рәсімі

48. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.PRC.001) представлена на рисунке 12.
Рис. 12. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.PRC.001)
49. Процедура "Представление сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.PRC.001) выполняется ведомством подачи при соответствии заявки на ТЗ Союза требованиям, установленным Договором и Инструкцией, после принятия решения о публикации заявки на товарный знак Союза на официальном сайте в течение 5 рабочих дней с даты принятия указанного решения.
50. Первой выполняется операция "Представление сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.001), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию сведения о заявке на ТЗ Союза для опубликования на информационном портале Союза.
51. При поступлении в Комиссию сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования выполняется операция "Прием и обработка сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.002), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования.
52. В случае успешной обработки представленных сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования выполняется операция "Опубликование сведений о заявке на ТЗ Союза на информационном портале Союза" (P.SP.02.OPR.003), по результатам выполнения которой на информационном портале Союза публикуются сведения о заявке на ТЗ Союза.
53. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.004), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
54. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.PRC.001) является опубликование на информационном портале Союза сведений о заявке на ТЗ Союза.
55. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.PRC.001), приведен в таблице 14.
Таблица 14
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.001
представление сведений о заявке
на ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 15 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.002
прием и обработка сведений
о заявке на ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 16 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.003
опубликование сведений о заявке
на ТЗ Союза на информационном портале Союза
приведено в таблице 17 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.004
получение уведомления
о результатах обработки сведений
о заявке на ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 18 настоящих Правил
Таблица 15
Описание операции "Представление сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при установлении соответствия заявки на товарный знак Союза требованиям, установленным Договором и Инструкцией
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель вносит сведения о заявке на ТЗ Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
и направляет сведения о заявке на ТЗ Союза для опубликования на информационном портале Союза
в Комиссию в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
сведения о заявке на ТЗ Союза для опубликования на информационном портале Союза представлены
в Комиссию
Таблица 16
Описание операции "Прием и обработка сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о заявке на ТЗ Союза для опубликования (операция "Представление сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о заявке на ТЗ Союза для опубликования и проверяет
их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
сведения о заявке на ТЗ Союза для опубликования обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 17
Описание операции "Опубликование сведений о заявке на ТЗ Союза
на информационном портале Союза" (P.SP.02.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.003
2
Наименование операции
опубликование сведений о заявке на ТЗ Союза
на информационном портале Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при успешной обработке сведений
о заявке на ТЗ Союза для опубликования (операция "Прием и обработка сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.002))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование
на информационном портале Союза сведений о заявке на ТЗ Союза
7
Результаты
сведения о заявке на ТЗ Союза опубликованы
на информационном портале Союза
Таблица 18
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.004
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о заявке на ТЗ Союза для опубликования (операция "Прием и обработка сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки Комиссией сведений о заявке на ТЗ Союза для опубликования получено
Процедура "Представление сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы" (P.SP.02.PRC.002)

48. "Жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 12-суретте көрсетілген.
12-сурет. "Жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
49. "Жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.001) рәсімін Одақтың тауар белгісіне өтінімді ресми сайтта жариялау туралы шешім қабылданғаннан кейін көрсетілген шешім қабылданған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде Одақтың ТБ-ға өтінімі Шартта және Нұсқаулықта белгіленген талаптарға сәйкес келген кезде беру ведомствосы орындайды.
50. Бірінші болып "Жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.001) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді Комиссияға жібереді.
51. Комиссияға жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.002) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінім туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
52. Жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы ұсынылған мәліметтер сәтті өңделген жағдайда "Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау" (P.SP.02.OPR.003) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша Одақтың ақпараттық порталында Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтер жарияланады.
53. Жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.004) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
54. "Жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.001) рәсімін орындау нәтижесі Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау болып табылады.
55. "Жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 14-кестеде келтірілген.
14-кесте
"Жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.001
жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.002
жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 16-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.003
Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау
осы Қағидалардың 17-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.004
жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
15-кесте
"Жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.001) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.001
2
Операцияның атауы
жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың тауар белгісіне өтінімнің Шартта және Нұсқаулықта белгіленген талаптарға сәйкестігі анықталған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізеді және Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға ұсынылды
16-кесте
"Жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.002) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.002
2
Операцияның атауы
жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы жариялау үшін Одақтың ТБ өтінімі туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жариялау үшін Одақтың ТБ өтінімі туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінім туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтер жариялау үшін өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
17-кесте
"Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау" (P.SP.02.OPR.003) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.003
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
жариялау үшін Одақтың ТБ өтінімі туралы мәліметтерді сәтті өңдеу кезінде орындалады ("Жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
18-кесте
"Жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.004) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.004
2
Операцияның атауы
жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Жариялау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жариялау үшін Одақтың ТБ өтінімі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
Комиссияның Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жариялау үшін алынды
"Сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.002) рәсімі

56. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы" (P.SP.02.PRC.002) представлена на рисунке 13.
Рис. 13. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы" (P.SP.02.PRC.002)
57. Процедура "Представление сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы" (P.SP.02.PRC.002) выполняется ведомством подачи после подтверждения уплаты заявителем необходимых пошлин за проведение экспертизы заявленного обозначения.
Процедура выполняется в отношении национального патентного ведомства каждого государства-члена.
58. Первой выполняется операция "Представление сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы" (P.SP.02.OPR.005), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в национальное патентное ведомство сведения о заявке на ТЗ Союза для экспертизы.
59. При поступлении в национальное патентное ведомство сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы выполняется операция "Прием и обработка сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы" (P.SP.02.OPR.006), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает представленные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы.
60. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о заявке на ТЗ Союза для экспетизы выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы" (P.SP.02.OPR.007), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
61. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы" (P.SP.02.PRC.002) является обеспечение обработки сведений о поступившей заявке на ТЗ Союза в национальном патентном ведомстве, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений.
62. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы" (P.SP.02.PRC.002), приведен в таблице 19.
Таблица 19
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы" (P.SP.02.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.005
представление сведений о заявке
на ТЗ Союза для экспертизы
приведено в таблице 20 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.006
прием и обработка сведений
о заявке на ТЗ Союза для экспертизы
приведено в таблице 21 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.007
получение уведомления
о результатах обработки сведений
о заявке на ТЗ Союза для экспертизы
приведено в таблице 22 настоящих Правил
Таблица 20
Описание операции "Представление сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы" (P.SP.02.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.005
2
Наименование операции
представление сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после подтверждения уплаты заявителем необходимых пошлин за проведение экспертизы заявленного обозначения
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
В течение 5 рабочих дней с даты поступления
в ведомство подачи документов, подтверждающих уплату пошлин за проведение экспертизы заявленного обозначения, ведомство подачи направляет их и опубликованную заявку на товарный знак Союза в национальное патентное ведомство для проведения экспертизы заявленного обозначения
7
Результаты
сведения о заявке на ТЗ Союза для экспертзы представлены в национальное патентное ведомство
Таблица 21
Описание операции "Прием и обработка сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы" (P.SP.02.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.006
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о заявке на ТЗ Союза для экспертизы (операция "Представление сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы" (P.SP.02.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о заявке на ТЗ Союза для экспертизы и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о заявке на ТЗ Союза для экспертизы обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 22
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы" (P.SP.02.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.007
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о заявке на ТЗ Союза для экспертизы (операция "Прием и обработка сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы" (P.SP.02.OPR.006))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о заявке на ТЗ Союза для экспертизы в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений
о заявке на ТЗ Союза для экспертизы получено

56. "Сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.002) рәсімін орындау схемасы 13-суретте көрсетілген
13-сурет. "Сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну" рәсімін (P.SP.02.PRC.002) орындау схемасы
57. "Сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.002) рәсімін өтініш беруші мәлімделген белгіге сараптама жүргізгені үшін қажетті баждардың төленгенін растағаннан кейін беру ведомствосы орындайды.
Рәсім әрбір мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына қатысты орындалады.
58. Бірінші болып "Сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.005) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомствоға сараптама жасау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді жібереді.
59. Ұлттық патенттік ведомствоға сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.006) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство ұсынылған мәліметтерді алады, оларды өңдейді және беру ведомствосына сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жібереді.
60. Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.007) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
61. "Сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.002) рәсімін орындау нәтижесі ұлттық патенттік ведомствоға келіп түскен Одақтың ТБ өтінімі туралы мәліметтерді өңдеуді қамтамасыз ету болып табылады, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді.
62. "Сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 19-кестеде келтірілген.
19-кесте
"Сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.005
сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 20-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.006
сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 21-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.007
сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 22-кестесінде келтірілген
20-кесте
"Сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.005) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.005
2
Операцияның атауы
сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
өтініш беруші мәлімделген белгіге сараптама жүргізгені үшін қажетті баждарды төлегенін растағаннан кейін орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Мәлімделген белгіге сараптама жүргізгені үшін баждардың төленгенін растайтын құжаттар беру ведомствосына келіп түскен күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде беру ведомствосы мәлімделген белгіге сараптама жүргізу үшін оларды және Одақтың тауар белгісіне жарияланған өтінімді ұлттық патенттік ведомствоға жібереді
7
Нәтижелер
сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтер ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылды
21-кесте
"Сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.006) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.006
2
Операцияның атауы
сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сараптау үшін Одақтың ТБ- ға өтінімі туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтер сараптау үшін өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
22-кесте
"Сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.007) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.007
2
Операцияның атауы
сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламан алған кезде орындалады ("Сараптау үшін Одақтың ТБ-ға өтінімі туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сараптау үшін Одақтың ТБ өтінімі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
сараптау үшін Одақтың ТБ өтінімі туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды

Процедура "Представление заключения (решения) о результатах экспертизы" (P.SP.02.PRC.003)
63. Схема выполнения процедуры "Представление заключения (решения) о результатах экспертизы" (P.SP.02.PRC.003) представлена на рисунке 14.
Рис. 14. Схема выполнения процедуры "Представление заключения (решения)
о результатах экспертизы" (P.SP.02.PRC.003)
64. Процедура "Представление заключения (решения) о результатах экспертизы" (P.SP.02.PRC.003) выполняется национальным патентным ведомством по результатам проведения экспертизы заявленного обозначения, в том числе после рассмотрения доводов и замечаний заявителя в отношении результатов экспертизы, а также по результатам завершения процедур внутригосударственного обжалования.
65. Первой выполняется операция "Представление заключения (решения) о результатах экспертизы" (P.SP.02.OPR.008), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство направляет в ведомство подачи заключение (решение) о результатах экспертизы.
66. При поступлении в ведомство подачи заключения (решения) о результатах экспертизы выполняется операция "Прием и обработка заключения (решения) о результатах экспертизы" (P.SP.02.OPR.009), по результатам выполнения которой ведомство подачи получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в национальное патентное ведомство уведомление о результатах обработки заключения (решения) о результатах экспертизы.
67. При поступлении в национальное патентное ведомство уведомления об обработке заключения (решения) о результатах экспертизы выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки заключения (решения) о результатах экспертизы" (P.SP.02.OPR.010), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
68. Результатом выполнения процедуры "Представление заключения (решения) о результатах экспертизы" (P.SP.02.PRC.003) является обеспечение обработки ведомством подачи заключения (решения) о результатах экспертизы, национальному патентному ведомству направлено уведомление о результатах обработки представленного заключения.
69. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление заключения (решения) о результатах экспертизы" (P.SP.02.PRC.003), приведен в таблице 23.
Таблица 23
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление заключения (решения) о результатах экспертизы" (P.SP.02.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.008
представление заключения (решения) о результатах экспертизы
приведено в таблице 24 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.009
прием и обработка заключения (решения) о результатах экспертизы
приведено в таблице 25 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.010
получение уведомления
о результатах обработки заключения (решения) о результатах экспертизы
приведено в таблице 26 настоящих Правил
Таблица 24
Описание операции "Представление заключения (решения) о результатах экспертизы" (P.SP.02.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.008
2
Наименование операции
представление заключения (решения) о результатах экспертизы
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется национальным патентным ведомством, при подготовке заключения (решения) по результатам экспертизы или по результатам рассмотрения доводов и замечаний заявителя в отношении результатов экспертизы, возражений (жалоб) от заявителя на решение по экспертизе
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
национальные патентные ведомства направляют
в ведомство подачи принятые решения в течение 3 рабочих дней с даты их принятия
7
Результаты
заключение (решение) о результатах экспертизы представлено в ведомство подачи
Таблица 25
Описание операции "Прием и обработка заключения (решения) о результатах экспертизы" (P.SP.02.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.009
2
Наименование операции
прием и обработка заключения (решения)
о результатах экспертизы
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем заключения (решения) о результатах экспертизы (операция "Представление заключения (решения)
о результатах экспертизы " (P.SP.02.OPR.008))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает заключение (решение)
о результатах экспертизы и проверяет
их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет национальное патентное ведомство
об обработке заключения (решения) о результатах экспертизы с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
заключение (решение) о результатах экспертизы обработано, национальному патентному ведомству направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 26
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки заключения (решения) о результатах экспертизы" (P.SP.02.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.010
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки заключения (решения) о результатах экспертизы
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки заключения (решения) о результатах экспертизы (операция "Прием и обработка заключения (решения)
о результатах экспертизы" (P.SP.02.OPR.009))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки заключения (решения) о результатах экспертизы в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки заключения (решения) о результатах экспертизы получено

"Сараптама нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) ұсыну" (P.SP.02.PRC.003) рәсімі
63. "Сараптама нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) ұсыну" (P.SP.02.PRC.003) рәсімін орындау схемасы 14-суретте көрсетілген.
14-сурет. "Сараптама нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) ұсыну" (P.SP.02.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
64. "Сараптаманың нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) ұсыну" (P.SP.02.PRC.003) рәсімін ұлттық патенттік ведомство мәлімделген белгіге сараптама жүргізу нәтижелері бойынша, оның ішінде сараптама нәтижелеріне қатысты өтініш берушінің дәлелдері мен ескертулері қаралғаннан кейін, сондай-ақ мемлекетішілік шағымдану рәсімдерін аяқтау нәтижелері бойынша орындайды.
65. Бірінші "Сараптаманың нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) ұсыну" (P.SP.02.OPR.008) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство беру ведомствосына сараптаманың нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) жібереді.
66. Сараптаманың нәтижелері туралы қорытынды (шешім) беру ведомствосына келіп түскен кезде "Сараптаманың нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.009) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және ұлттық патенттік ведомствоға сараптама нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жібереді.
67. Ұлттық патенттік ведомствоға сараптаманың нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) өңдеу туралы хабарлама келіп түскен кезде "Сараптаманың нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.SP.02.OPR.010) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
68. "Сараптаманың нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) ұсыну" (P.SP.02.PRC.003) рәсімін орындау нәтижесі сараптаманың нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) беру ведомствосының өңдеуді қамтамасыз етуі болып табылады, ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылған қорытындыны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді.
69. "Сараптаманың нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) ұсыну" (P.SP.02.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 23-кестеде келтірілген.
23-кесте
"Сараптаманың нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) ұсыну" (P.SP.02.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.008
сараптаманың нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) ұсыну
осы Қағидалардың 24-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.009
сараптаманың нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 25-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.010
сараптаманың нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 26-кестесінде келтірілген
24-кесте
"Сараптаманың нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) ұсыну" (P.SP.02.OPR.008) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.008
2
Операцияның атауы
сараптаманың нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) ұсыну
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
ұлттық патенттік ведомство сараптаманың нәтижелері бойынша қорытынды (шешім) дайындау кезінде немесе сараптама нәтижелеріне қатысты өтініш берушінің дәлелдері мен ескертулерін, сараптама жөніндегі шешімге өтініш берушінің қарсылықтарын (шағымдарын) қарау нәтижелері бойынша орындайды
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
ұлттық патенттік ведомстволар қабылданған шешімдерді олар қабылданған күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде беру ведомствосына жібереді
7
Нәтижелер
сараптаманың нәтижелері туралы қорытынды (шешім) беру ведомствосына ұсынылды
25-кесте
"Сараптаманың нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.009) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.009
2
Операцияның атауы
сараптаманың нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы сараптаманың нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) алған кезде орындалады ("Сараптаманың нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) ұсыну" (P.SP.02.OPR.008) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сараптаманың нәтижелері туралы қорытынды (шешім) қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, сараптама нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) өңдеу туралы ұлттық патенттік ведомствоны хабардар етеді
7
Нәтижелер
сараптаманың нәтижелері туралы қорытынды (шешім) өңделді, ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
26-кесте
"Сараптаманың нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.SP.02.OPR.010) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.010
2
Операцияның атауы
сараптаманың нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы сараптаманың нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Сараптаманың нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.009) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сараптаманың нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдайды
7
Нәтижелер
сараптаманың нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды

Процедура "Представление доводов и замечаний по результатам экспертизы" (P.SP.02.PRC.004)
70. Схема выполнения процедуры "Представление доводов и замечаний по результатам экспертизы" (P.SP.02.PRC.004) представлена на рисунке 15.
Рис. 15. Схема выполнения процедуры "Представление доводов и замечаний
по
результатам экспертизы" (P.SP.02.PRC.004)
71. Процедура "Представление доводов и замечаний по результатам экспертизы" (P.SP.02.PRC.004) выполняется ведомством подачи при поступлении от заявителя доводов и замечаний по результатам экспертизы.
72. Первой выполняется операция "Представление доводов и замечаний по результатам экспертизы" (P.SP.02.OPR.011), по результатам выполнения которой сведения о доводах и замечаниях заявителя по результатам экспертизы направляются ведомством подачи в национальное патентное ведомство.
73. При поступлении в национальное патентное ведомство доводов и замечаний по результатам экспертизы выполняется операция "Прием и обработка доводов и замечаний по результатам экспертизы" (P.SP.02.OPR.012), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки доводов и замечаний по результатам экспертизы.
74. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке доводов и замечаний по результатам экспертизы выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки доводов и замечаний по результатам экспертизы" (P.SP.02.OPR.013), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
75. Результатом выполнения процедуры "Представление доводов и замечаний по результатам экспертизы" (P.SP.02.PRC.004) является обеспечение обработки сведений о доводах и замечаниях по результатам экспертизы, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки указанных сведений.
76. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление доводов и замечаний по результатам экспертизы" (P.SP.02.PRC.004), приведен в таблице 27.
Таблица 27
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление доводов и замечаний по результатам экспертизы" (P.SP.02.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.011
представление доводов и замечаний по результатам экспертизы
приведено в таблице 28 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.012
прием и обработка доводов
и замечаний по результатам экспертизы
приведено в таблице 29 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.013
получение уведомления
о результатах обработки доводов
и замечаний по результатам экспертизы
приведено в таблице 30 настоящих Правил
Таблица 28
Описание операции "Представление доводов и замечаний по результатам экспертизы" (P.SP.02.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.011
2
Наименование операции
представление доводов и замечаний по результатам экспертизы
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется ведомством подачи в случае поступления доводов и замечаний в порядке, предусмотренном пунктом 7 статьи 9 Договора; ведомство подачи направляет их в национальные патентные ведомства
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
В случае поступления доводов и замечаний или ходатайства заявителя в порядке, предусмотренном пунктом 7 статьи 9 Договора, ведомство подачи
в течение 3 рабочих дней с даты поступления таких доводов и замечаний, а также ходатайства заявителя направляет их в национальные патентные ведомства
7
Результаты
доводы и замечания по результатам экспертизы представлены в национальное патентное ведомство
Таблица 29
Описание операции "Прием и обработка доводов и замечаний по результатам экспертизы" (P.SP.02.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.012
2
Наименование операции
прием и обработка доводов и замечаний по результатам экспертизы
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем доводов
и замечаний по результатам экспертизы (операция "Представление доводов и замечаний по результатам экспертизы" (P.SP.02.OPR.011))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает доводы и замечания
по результатам экспертизы и проверяет их
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке доводов
и замечаний по результатам экспертизы с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
доводы и замечания по результатам экспертизы обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 30
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки доводов и замечаний по результатам экспертизы" (P.SP.02.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.013
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки доводов и замечаний по результатам экспертизы
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки доводов
и замечаний по результатам экспертизы (операция "Прием и обработка доводов и замечаний по результатам экспертизы" (P.SP.02.OPR.012))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки доводов и замечаний по результатам экспертизы в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки доводов и замечаний по результатам экспертизы получено

"Сараптаманың нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулер ұсыну" (P.SP.02.PRC.004) рәсімі
70. "Сараптаманың нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулер ұсыну" (P.SP.02.PRC.004) рәсімін орындау схемасы 15-суретте көрсетілген.
15-сурет. "Сараптаманың нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулер ұсыну" (P.SP.02.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
71. "Сараптаманың нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулер ұсыну" (P.SP.02.PRC.004) рәсімін өтініш берушіден сараптама нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулер келіп түскен кезде беру ведомствосы орындайды.
72. Бірінші "Сараптаманың нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.011) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша сараптаманың нәтижелері бойынша беру ведомствосы өтініш берушінің дәлелдері мен ескертулері туралы мәліметтерді ұлттық патенттік ведомствоға жібереді.
73. Ұлттық патенттік ведомствоға сараптаманың нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулер келіп түскен кезде "Сараптаманың нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.012) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және сараптама нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
74. Сараптаманың нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Сараптаманың нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.013) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
75. "Сараптаманың нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулер ұсыну" (P.SP.02.PRC.004) рәсімін орындау нәтижесі сараптаманың нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулер туралы мәліметтерді өңдеуді қамтамасыз ету болып табылады, беру ведомствосына көрсетілген мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді.
76. "Сараптаманың нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулер ұсыну" (P.SP.02.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 27-кестеде келтірілген.
27-кесте
"Сараптаманың нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулер ұсыну" (P.SP.02.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.011
сараптаманың нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулерді ұсыну
осы Қағидалардың 28-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.012
сараптаманың нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 29-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.013
сараптаманың нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 30-кестесінде келтірілген
28-кесте
"Сараптаманың нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.011) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.011
2
Операцияның атауы
сараптаманың нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулерді ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
беру ведомствосы Шарттың 9-бабының 7-тармағында көзделген тәртіппен дәлелдер мен ескертулер келіп түскен жағдайда орындайды; беру ведомствосы оларды ұлттық патенттік ведомстволарға жібереді
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
өтініш берушінің дәлелдері мен ескертулері немесе өтінішхаты Шарттың 9-бабының 7-тармағында көзделген тәртіппен келіп түскен жағдайда, беру ведомствосы осындай дәлелдер мен ескертулер, сондай-ақ өтініш берушінің өтінішхаты келіп түскен күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде оларды ұлттық патенттік ведомстволарға жібереді
7
Нәтижелер
сараптама нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулер ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылды
29-кесте
"Сараптаманың нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.012) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.012
2
Операцияның атауы
сараптаманың нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы сараптама нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулер алған кезде орындалады ("Сараптаманың нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.011) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сараптама нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулерді қабылдайды және оларды тексереді.
Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, сараптама нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
сараптама нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулер өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
30-кесте
"Сараптаманың нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.013) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.013
2
Операцияның атауы
сараптаманың нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы сараптама нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Сараптаманың нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.012) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сараптама нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
сараптама нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды

Процедура "Представление сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.005)
77. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.005) представлена на рисунке 16.
Рис. 16. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.005)
78. Процедура "Представление сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.005) выполняется ведомством подачи в случае принятия по результатам экспертизы решения о регистрации ТЗ Союза (в отношении всех или части заявленных товаров и (или) услуг), в случае принятия ведомством подачи решения об отказе в регистрации ТЗ Союза.
79. Первой выполняется операция "Оформление решения о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза и внесение сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.014), по результатам выполнения которой ведомство подачи оформляет соответствующее решение в порядке, установленном Инструкцией, и вносит сведения о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза.
80. После внесения сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.015), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в национальное патентное ведомство сведения о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза. Операция выполняется в отношении национального патентного ведомства каждого государства-члена.
81. При поступлении в национальное патентное ведомство сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза выполняется операция "Прием и обработка сведений о регистрации
(отказе в регистрации) ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.016), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки соответствующих сведений.
82. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.017), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
83. После внесения сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.018), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию сведения о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза для опубликования.

"Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.005) рәсімі
77. "Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.005) рәсімін орындау схемасы 16-суретте көрсетілген.
16-сурет. "Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.005) рәсімін орындау схемасы
78. "Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.005) рәсімін сараптама нәтижелері бойынша Одақтың ТБ тіркеу туралы шешім қабылданған жағдайда (мәлімделген тауарлардың және (немесе) қызметтердің барлығына немесе бір бөлігіне қатысты) беру ведомствосы Одақтың ТБ тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдаған жағдайда беру ведомствосы орындайды.
79. Бірінші болып "Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы шешімді ресімдеу және Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.014) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Нұсқаулықта белгіленген тәртіппен тиісті шешімді ресімдейді және Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді енгізеді.
80. Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізгеннен кейін "Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.015) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді ұлттық патенттік ведомствоға жібереді. Операция әрбір мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына қатысты орындалады.
81. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.016) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және тиісті мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
82. Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.017) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
83. Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін "Одақтың ТБ жариялау үшін тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.018) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді жариялау үшін Комиссияға жібереді.

84. При поступлении в Комиссию сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза для опубликования выполняется операция "Прием и обработка сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.019), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза для опубликования.
85. В случае успешной обработки представленных сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза для опубликования выполняется операция "Опубликование сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.020), по результатам выполнения которой на информационном портале Союза публикуются сведения о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза в Едином реестре товарных знаков Союза.
86. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза для опубликования выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.021), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
87. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.005) является обеспечение опубликования на информационном портале Союза в Едином реестре ТЗ Союза сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза, а также информирование национальных патентных ведомств государств-членов о принятом решении о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза.
88. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.005), приведен в таблице 31.
Таблица 31
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.014
оформление решения о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза
и внесение сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 32 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.015
представление сведений
о регистрации
(отказе в регистрации) ТЗ Союза
приведено в таблице 33 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.016
прием и обработка сведений
о регистрации
(отказе в регистрации) ТЗ Союза
приведено в таблице 34 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.017
получение уведомления
о результате обработки сведений
о регистрации
(отказе в регистрации) ТЗ Союза
приведено в таблице 35 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.018
представление сведений
о регистрации
(отказе в регистрации) ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 36 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.019
прием и обработка сведений
о регистрации
(отказе в регистрации) ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 37 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.020
опубликование сведений
о регистрации
(отказе в регистрации) ТЗ Союза
приведено в таблице 38 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.021
получение уведомления
о результатах обработки сведений
о регистрации
(отказе в регистрации) ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 39 настоящих Правил
Таблица 32
Описание операции "Оформление решения о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза и внесение сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.014
2
Наименование операции
оформление решения о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза и внесение сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется ведомством подачи в случае принятия по результатам экспертизы решения о регистрации ТЗ Союза (в отношении всех или части заявленных товаров и (или услуг)), а также в случае принятия ведомством подачи решения об отказе в регистрации ТЗ Союза
5
Ограничения
-
6
Описание операции
оформление решения о регистрации ТЗ Союза или отказа в регистрации ТЗ Союза выполняются исполнителем в порядке, установленном Инструкцией
7
Результаты
сведения о регистрации (отказе в регистрации)
ТЗ Союза оформлены и внесены в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
Таблица 33
Описание операции "Представление сведений о регистрации
(отказе в регистрации) ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.015
2
Наименование операции
представление сведений о регистрации
(отказе в регистрации) ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после внесения сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Оформление решения о регистрации (отказе
в регистрации) ТЗ Союза и внесение сведений
о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.014))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель не позднее 5 рабочих дней с даты принятия решения о регистрации
(отказе в регистрации) ТЗ Союза направляет сведения о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза
в национальное патентное ведомство в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о регистрации (отказе в регистрации)
ТЗ Союза представлены в национальное патентное ведомство
Таблица 34
Описание операции "Прием и обработка сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.016
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о регистрации
(отказе в регистрации) ТЗ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза
(операция "Представление сведений о регистрации
(отказе в регистрации) ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.015))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза и проверяет их
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза
с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о регистрации (отказе в регистрации)
ТЗ Союза обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 35
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.017
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки сведений о регистрации (отказе в регистрации)
ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза (операция "Прием и обработка сведений
о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о регистрации
(отказе в регистрации) ТЗ Союза в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки национальным патентным ведомством сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза получено
Таблица 36
Описание операции "Представление сведений о регистрации
(отказе в регистрации) ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.018
2
Наименование операции
представление сведений о регистрации
(отказе в регистрации) ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после внесения сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Оформление решения о регистрации (отказе
в регистрации) ТЗ Союза и внесение сведений
о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.014))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза в Комиссию для опубликования на информационном портале Союза
в Едином реестре ТЗ Союза в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
сведения о регистрации (отказе в регистрации)
ТЗ Союза для опубликования на информационном портале Союза в Едином реестре ТЗ Союза представлены в Комиссию
Таблица 37
Описание операции "Прием и обработка сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.019
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о регистрации
(отказе в регистрации) ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза для опубликования (операция "Представление сведений
о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.018))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза для опубликования
и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза для опубликования с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
сведения о регистрации (отказе в регистрации)
ТЗ Союза для опубликования обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 38
Описание операции "Опубликование сведений о регистрации
(отказе в регистрации) ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.020
2
Наименование операции
опубликование сведений о регистрации
(отказе в регистрации) ТЗ Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при успешной обработке сведений
о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза
для опубликования (операция "Прием и обработка сведений о регистрации (отказе в регистрации)
ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.019))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование на информационном портале Союза в Едином реестре ТЗ Союза сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза
7
Результаты
сведения о регистрации (отказе в регистрации)
ТЗ Союза опубликованы в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза
Таблица 39
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.021
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о регистрации (отказе в регистрации)
ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза для опубликования (операция "Прием и обработка сведений о регистрации (отказе в регистрации)
ТЗ для опубликования" (P.SP.02.OPR.019))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о регистрации
(отказе в регистрации) ТЗ Союза для опубликования
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки Комиссией сведений о регистрации (отказе в регистрации)
ТЗ Союза для опубликования получено

84. Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтер Комиссияға келіп түскен кезде жариялау үшін "Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.019) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны жариялау үшін беру ведомствосына жібереді.
85. Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы ұсынылған мәліметтер сәтті өңделген жағдайда жариялау үшін "Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.020) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтер жарияланады.
86. Жариялау үшін Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Жариялау үшін Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.021) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
87. "Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.005) рәсімін орындау нәтижесі Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде Одақтың ақпараттық порталында Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді жариялауды қамтамасыз ету, сондай-ақ Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы қабылданған шешім туралы мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарын хабардар ету болып табылады.
88. "Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 31-кестеде келтірілген.
31-кесте
"Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.014
Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы шешімді ресімдеу және Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу
осы Қағидалардың 32-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.015
Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 33-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.016
Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 34-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.017
Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 35-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.018
Одақтың ТБ жариялау үшін тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 36-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.019
Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 37-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.020
Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 38-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.021
жариялау үшін Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 39-кестесінде келтірілген
32-кесте
"Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы шешімді ресімдеу және Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.014) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.014
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы шешімді ресімдеу және Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
сараптаманың нәтижелері бойынша Одақтың ТБ тіркеу туралы шешім қабылданған жағдайда (мәлімделген тауарлардың және (немесе) қызметтердің барлығына немесе бір бөлігіне қатысты), сондай-ақ беру ведомствосы Одақтың ТБ тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдаған жағдайда беру ведомствосы орындайды
5
Шектеулер
-
6
Операцияның сипаттамасы
Одақтың ТБ тіркеу туралы шешімді немесе Одақтың ТБ тіркеуден бас тартуды ресімдеуді орындаушы Нұсқаулықта белгіленген тәртіппен орындайды
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтер ресімделді және Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілді
33-кесте
"Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.015) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.015
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін орындалады ("Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы шешімді ресімдеу және Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.014) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы шешім қабылданған күннен бастап 5 жұмыс күнінен кешіктірмей Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді ұлттық патенттік ведомствоға жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтер ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылды
34-кесте
"Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.016) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.016
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
выполняется при получении исполнителем сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза ("Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.015) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтер өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
35-кесте
"Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.017) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.017
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
ұлттық патенттік ведомствоның одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды
36-кесте
"Одақтың ТБ жариялау үшін тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.018) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.018
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ жариялау үшін тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін орындалады ("Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы шешімді ресімдеу және Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.014) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінде Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жариялау үшін Комиссияға ұсынылды
37-сурет
"Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.019) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.019
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы жариялау үшін Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ жариялау үшін тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.018) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жариялау үшін Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, жариялау үшін Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтер жариялау үшін өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
38-кесте
"Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.020) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.020
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ жариялау үшін тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтер сәтті өңделген кезде орындалады ("Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.019) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жарияланды
39-кесте
"Жариялау үшін Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.021) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.021
2
Операцияның атауы
жариялау үшін Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ жариялау үшін тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.019) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жариялау үшін Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді өңдеудің нәтижелері туралы хабарламаны қабылдайды
7
Нәтижелер
жариялау үшін Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді Комиссияның өңдеуінің нәтижелері туралы хабарлама алынды

Процедура "Представление уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе" (P.SP.02.PRC.006)
89. Схема выполнения процедуры "Представление уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе" (P.SP.02.PRC.006) представлена на рисунке 17.
Рис. 17. Схема выполнения процедуры "Представление уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе" (P.SP.02.PRC.006)
90. Процедура "Представление уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе" (P.SP.02.PRC.006) выполняется национальным патентным ведомством в случае несогласия заявителя с решением национального патентного ведомства, принимаемым в соответствии с пунктом 7 статьи 12 Договора.
91. Первой выполняется операция "Представление уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе" (P.SP.02.OPR.022), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство уведомляет ведомство подачи о поступившей жалобе в порядке, установленном Инструкцией.
92. При поступлении в ведомство подачи уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе выполняется операция "Прием и обработка уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе" (P.SP.02.OPR.023), по результатам выполнения которой ведомство подачи получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в национальное патентное ведомство уведомление о результатах обработки уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе.
93. При поступлении в национальное патентное ведомство уведомления об обработке уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе" (P.SP.02.OPR.024), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство осуществляет обработку полученного уведомления об обработке уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе.
94. Результатом выполнения процедуры "Представление уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе" (P.SP.02.PRC.006) является обеспечение обработки уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки уведомления.
95. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе" (P.SP.02.PRC.006), приведен в таблице 40.
Таблица 40
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе" (P.SP.02.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

"Сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.PRC.006) рәсімі
89. "Сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.PRC.006) рәсімін орындау схемасы 17-суретте көрсетілген.
17-сурет. "Сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.PRC.006) рәсімін орындау схемасы
90. "Сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.PRC.006) рәсімін ұлттық патенттік ведомство өтініш беруші Шарттың 12-бабының 7-тармағына сәйкес қабылданатын ұлттық патенттік ведомствоның шешімімен келіспеген жағдайда орындайды.
91. Бірінші "Сараптама туралы шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.OPR.022) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство Нұсқаулықта белгіленген тәртіппен келіп түскен шағым туралы беру ведомствосын хабардар етеді.
92. Сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.023) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны ұлттық патенттік ведомствоға жібереді.
93. Ұлттық патенттік ведомствоға сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны өңдеу туралы хабарлама келіп түскен кезде "Сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.024) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
94. "Сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.PRC.006) рәсімін орындау нәтижесі сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны өңдеуді қамтамасыз ету болып табылады, беру ведомствосына хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді.
95. "Сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 40-кестеде келтірілген.
40-кесте
"Сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

P.SP.02.OPR.022
представление уведомления
о поступившей жалобе на решение по экспертизе
приведено в таблице 41 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.023
прием и обработка уведомления
о поступившей жалобе на решение по экспертизе
приведено в таблице 42 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.024
получение уведомления
о результатах обработки уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе
приведено в таблице 43 настоящих Правил
Таблица 41
Описание операции "Представление уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе" (P.SP.02.OPR.022)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.022
2
Наименование операции
представление уведомления о поступившей жалобе
на решение по экспертизе
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется национальным патентным ведомством
в случае несогласия заявителя с решением национального патентного ведомства
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции

P.SP.02.OPR.022
сараптама туралы шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны ұсыну
осы Қағидалардың 41-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.023
сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 42-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.024
сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 43-кестесінде келтірілген
41-кесте
"Сараптама туралы шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.OPR.022) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.022
2
Операцияның атауы
сараптама туралы шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны ұсыну
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
өтініш беруші ұлттық патенттік ведомствоның шешімімен келіспеген жағдайда ұлттық патенттік ведомство орындайды
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы

В случае поступления уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе в порядке, предусмотренном пунктом 3 статьи 11 Договора, национальное патентное ведомство направляет его
в ведомство подачи
7
Результаты
уведомление о поступившей жалобе на решение по экспертизе представлено в ведомство подачи
Таблица 42
Описание операции "Прием и обработка уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе" (P.SP.02.OPR.023)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.023
2
Наименование операции
прием и обработка уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе (операция "Представление уведомления
о поступившей жалобе на решение по экспертизе" (P.SP.02.OPR.022))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе и проверяет их
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет национальное патентное ведомство
об обработке уведомления о поступившей жалобе
на решение по экспертизе с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о поступившей жалобе на решение по экспертизе обработано, национальному патентному ведомству направлено уведомление о результатах обработки представленного уведомления
Таблица 43
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе" (P.SP.02.OPR.024)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.024
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки уведомления о поступившей жалобе на решение
по экспертизе
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки уведомления
о поступившей жалобе на решение по экспертизе (операция "Прием и обработка уведомления
о поступившей жалобе на решение по экспертизе" (P.SP.02.OPR.023))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
принятие решения о регистрации ТЗ Союза или отказа в регистрации ТЗ Союза выполняются исполнителем в порядке, установленном Инструкцией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки уведомления
о поступившей жалобе на решение по экспертизе получено

Сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарлама Шарттың 11-бабының 3-тармағында көзделген тәртіппен келіп түскен жағдайда, ұлттық патенттік ведомство оны беру ведомствосына жібереді
7
Нәтижелер
сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарлама беру ведомствосына ұсынылды
42-кесте
"Сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.023) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.023
2
Операцияның атауы
сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Сараптама туралы шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.OPR.022) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаларды қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны өңдеу туралы ұлттық патенттік ведомствоны хабардар етеді
7
Нәтижелер
сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарлама өңделді, ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылған хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
43-кесте
"Сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.024) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.024
2
Операцияның атауы
сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.023) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Одақтың ТБ тіркеу туралы шешім қабылдауды немесе Одақтың ТБ тіркеуден бас тартуды орындаушы Нұсқаулықта белгіленген тәртіппен орындайды
7
Нәтижелер
сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды

Процедура "Представление сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе" (P.SP.02.PRC.007)
96. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе" (P.SP.02.PRC.007) представлена на рисунке 18.
Рис. 18. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе" (P.SP.02.PRC.007)
97. Процедура "Представление сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе" (P.SP.02.PRC.007) выполняется национальным патентным ведомством в соответствии с пунктом 7 статьи 11 Договора в целях представления сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе в случае несогласия заявителя с решением национального патентного ведомства, принимаемым в соответствии с абзацем пятым пункта 7 статьи 9 Договора.
98. Первой выполняется операция "Представление сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе" (P.SP.02.OPR.025), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство представляет результаты принятого решения в ведомство подачи в порядке, установленном Инструкцией.
99. При поступлении в ведомство подачи сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе выполняется операция "Прием и обработка сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе" (P.SP.02.OPR.026), по результатам выполнения которой ведомство подачи получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в национальное патентное ведомство уведомление о результатах обработки сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе.
100. При поступлении в национальное патентное ведомство уведомления об обработке сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе" (P.SP.02.OPR.027), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе.
101. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе" (P.SP.02.PRC.007) является обеспечение обработки сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений.

"Сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.007) рәсімі
96. "Сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.007) рәсімін орындау схемасы 18-суретте көрсетілген.
18-сурет. "Сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.007) рәсімін орындау схемасы
97. "Сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.007) рәсімін өтініш беруші Шарттың 9-бабы 7-тармағының бесінші абзацына сәйкес қабылданатын ұлттық патенттік ведомствоның шешімімен келіспеген жағдайда сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағым жасау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну мақсатында Шарттың 11-бабының 7-тармағына сәйкес ұлттық патенттік ведомство орындайды.
98. Бірінші болып "Сараптама бойынша шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.025) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство қабылданған шешімнің нәтижесін Нұсқаулықта белгіленген тәртіппен беру ведомствосына ұсынады.
99. Сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтер беру ведомствосына келіп түскен кезде "Сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.026) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны ұлттық патенттік ведомствоға жібереді.
100. Ұлттық патенттік ведомствоға сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама келіп түскен кезде "Сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.027) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағым жасау нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
101. "Сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.007) рәсімін орындау нәтижесі сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеуді қамтамасыз ету болып табылады, ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама беру ведомствосына жіберілді.

102. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе" (P.SP.02.PRC.007), приведен в таблице 44.
Таблица 44
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе" (P.SP.02.PRC.007)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.025
представление сведений
о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе
приведено в таблице 45 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.026
прием и обработка сведений
о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе
приведено в таблице 46 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.027
получение уведомления
о результатах обработки сведений
о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе
приведено в таблице 47 настоящих Правил
Таблица 45
Описание операции "Представление сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе" (P.SP.02.OPR.025)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.025
2
Наименование операции
представление сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения
по экспертизе
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется после завершения процедур внутригосударственного обжалования
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
представление сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе выполняется исполнителем в порядке, установленном Инструкцией
7
Результаты
сведения о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе представлены
в ведомство подачи
Таблица 46
Описание операции "Прием и обработка сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе" (P.SP.02.OPR.026)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.026
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения
по экспертизе
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе (операция "Представление сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе" (P.SP.02.OPR.025))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о результатах внутригосударственного обжалования решения
по экспертизе и проверяет их в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет национальное патентное ведомство
об обработке сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе обработаны, национальному патентному ведомству направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 47
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе" (P.SP.02.OPR.027)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.027
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе (операция "Прием
и обработка сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе" (P.SP.02.OPR.026))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе и проверяет их в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет национальное патентное ведомство об обработке сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений
о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе получено

102. "Сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.007) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 44-кестеде келтірілген.
44-кесте
"Сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.007) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.025
сараптама бойынша шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 45-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.026
сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 46-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.027
сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 47-кестесінде келтірілген
45-кесте
"Сараптама бойынша шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.025) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.025
2
Операцияның атауы
сараптама бойынша шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
мемлекетішілік шағымдану рәсімдері аяқталғаннан кейін орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағым жасау нәтижелері туралы мәліметтерді ұсынуды орындаушы Нұсқаулықта белгіленген тәртіппен орындайды
7
Нәтижелер
сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтер беру ведомствосына ұсынылды
46-кесте
"Сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.026) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.026
2
Операцияның атауы
сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Сараптама бойынша шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.025) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді.
Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу туралы ұлттық патенттік ведомствоны хабардар етеді
7
Нәтижелер
сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтер өңделді, ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама ұлттық патенттік ведомствоға жіберілді
47-кесте
"Сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.027) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.027
2
Операцияның атауы
сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.026) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу туралы ұлттық патенттік ведомствоны хабардар етеді
7
Нәтижелер
сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағымдану нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды

2. Процедуры представления сведений при дополнении сведений
и оспаривании заинтересованными лицами заявки на ТЗ Союза
Процедура "Представление обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.PRC.008)
103. Схема выполнения процедуры "Представление обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.PRC.008) представлена на рисунке 19.
Рис. 19. Схема выполнения процедуры "Представление обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.PRC.008)
104. Процедура "Представление обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.PRC.008) выполняется ведомством подачи в случае обращения заинтересованного лица, права и законные интересы которого нарушены в связи с подачей заявки на товарный знак Союза (далее - обращение заинтересованного лица), в порядке, установленном в пункте 2 Правила 8 Инструкции.
105. Первой выполняется процедура "Внесение сведений об обращении заинтересованного лица в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.189), по результатам выполнения которой ведомство подачи вносит сведения об обращении заинтересованного лица в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза.
106. После внесения сведений об обращении заинтересованного лица в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.OPR.190), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в национальное патентное ведомство обращение заинтересованного лица. Операция выполняется в отношении национальных патентных ведомств каждого государства-члена.
107. При поступлении в национальное патентное ведомство обращения заинтересованного лица выполняется операция "Прием и обработка обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.OPR.191), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки соответствующих сведений.
108. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке обращения заинтересованного лица выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.OPR.192), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
109. После внесения сведений об обращении заинтересованного лица в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление обращения заинтересованного лица для опубликования" (P.SP.02.OPR.028), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию обращение заинтересованного лица для опубликования на информационном портале Союза.

2. Мәліметтерді толықтыру және мүдделі тұлғалар Одақтың ТБ-ға өтінімдерді даулау кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдері
"Мүдделі тұлғаның өтінішін ұсыну" (P.SP.02.PRC.008) рәсімі
103. "Мүдделі тұлғаның өтінішін ұсыну" (P.SP.02.PRC.008) рәсімін орындау схемасы 19-суретте көрсетілген.
19-сурет. "Мүдделі тұлғаның өтінішін ұсыну" (P.SP.02.PRC.008) рәсімін орындау схемасы
104. "Мүдделі тұлғаның өтінішін ұсыну" (P.SP.02.PRC.008) рәсімін Одақтың тауар белгісіне өтінім беруге байланысты құқықтары мен заңды мүдделері бұзылған мүдделі тұлға өтініш жасаған жағдайда (бұдан әрі - мүдделі тұлғаның өтініші) Нұсқаулықтың 8-қағидаларының 2-тармағында белгіленген тәртіппен беру ведомствосы орындайды.
105. Бірінші болып "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне мүдделі тұлғаның өтініші туралы мәліметтерді енгізу" (P.SP.02.OPR.189) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне мүдделі тұлғаның өтініші туралы мәліметтерді енгізеді.
106. Мүдделі тұлғаның өтініші туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін "Мүдделі тұлғаның өтінішін ұсыну" (P.SP.02.OPR.190) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мүдделі тұлғаның өтінішін ұлттық патенттік ведомствоға жібереді. Операция әрбір мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомстволарына қатысты орындалады.
107. Ұлттық патенттік ведомствоға мүдделі тұлғаның өтініші түскен кезде "Мүдделі тұлғаның өтінішін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.191) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және тиісті мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
108. Мүдделі тұлғаның өтінішін өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Мүдделі тұлғаның өтінішін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.192) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
109. Мүдделі тұлғаның өтініші туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін "Мүдделі тұлғаның өтінішін жариялау үшін ұсыну" (P. SP.02.OPR.028) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін мүдделі тұлғаның өтінішін Комиссияға жібереді.

110. При поступлении в Комиссию обращения заинтересованного лица для опубликования выполняется операция "Прием и обработка обращения заинтересованного лица для опубликования" (P.SP.02.OPR.029), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки обращения заинтересованного лица для опубликования.
111. В случае успешной обработки представленного обращения заинтересованного лица выполняется операция "Опубликование обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.OPR.030), по результатам выполнения которой на информационном портале Союза публикуется обращение заинтересованного лица.
112. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке обращения заинтересованного лица для опубликования выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки обращения заинтересованного лица для опубликования" (P.SP.02.OPR.031), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке обращения заинтересованного лица.
113. Результатом выполнения процедуры "Представление обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.PRC.008) является обеспечение опубликования на информационном портале Союза обращения заинтересованного лица, а также получение национальными патентными ведомствами соответствующих сведений.
114. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.PRC.008), приведен в таблице 48.
Таблица 48
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.PRC.008)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.189
внесение сведений об обращении заинтересованного лица
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 49 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.190
представление обращения заинтересованного лица
приведено в таблице 50 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.191
прием и обработка обращения заинтересованного лица
приведено в таблице 51 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.192
получение уведомления
о результатах обработки обращения заинтересованного лица
приведено в таблице 52 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.028
представление обращения заинтересованного лица для опубликования
приведено в таблице 53 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.029
прием и обработка обращения заинтересованного лица для опубликования
приведено в таблице 54 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.030
опубликование обращения заинтересованного лица
приведено в таблице 55 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.031
получение уведомления
о результатах обработки обращения заинтересованного лица для опубликования
приведено в таблице 56 настоящих Правил
Таблица 49
Описание операции "Внесение сведений об обращении заинтересованного лица в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.189)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.189
2
Наименование операции
внесение сведений об обращении заинтересованного лица в национальный раздел Единого реестра
ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется в случае поступления обращения заинтересованного лица, права и законные интересы которого нарушены в связи с подачей заявки
на товарный знак Союза
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель вносит сведения об обращении заинтересованного лица в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
7
Результаты
обращение заинтересованного лица оформлено
Таблица 50
Описание операции "Представление обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.OPR.190)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.190
2
Наименование операции
представление обращения заинтересованного лица
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после оформления обращения заинтересованного лица (операция "Внесение сведений об обращении заинтересованного лица
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.189))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель представляет в национальное патентное ведомство сведения об обращении заинтересованного лица в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
обращение заинтересованного лица представлено
в национальные патентные ведомства
Таблица 51
Описание операции "Прием и обработка обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.OPR.191)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.191
2
Наименование операции
прием и обработка обращения заинтересованного лица
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем обращения заинтересованного лица (операция "Представление обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.OPR.190))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает и обрабатывает обращение заинтересованного лица в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
обращение заинтересованного лица обработано, ведомству подачи направлено уведомление
о результатах обработки представленных сведений
Таблица 52
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.OPR.192)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.192
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки обращения заинтересованного лица
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки обращения заинтересованного лица (операция "Прием
и обработка обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.OPR.191))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки обращения заинтересованного лица
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки национальным патентным ведомством обращения заинтересованного лица получено
Таблица 53
Описание операции "Представление обращения заинтересованного лица для опубликования" (P.SP.02.OPR.028)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.028
2
Наименование операции
представление обращения заинтересованного лица для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется в случае поступления обращения заинтересованного лица, после внесения сведений об обращении заинтересованного лица
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений об обращении заинтересованного лица в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.189)")
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель в течение 5 рабочих дней
с даты истечения срока представления обращений заинтересованного лица, установленных пунктом 1 Статьи 8 Договора, направляет обращение заинтересованного лица для опубликования на информационном портале Союза в Комиссию
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
обращение заинтересованного лица для опубликования на информационном портале Союза представлено в Комиссию
Таблица 54
Описание операции "Прием и обработка обращения заинтересованного лица для опубликования" (P.SP.02.OPR.029)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.029
2
Наименование операции
прием и обработка обращения заинтересованного лица для опубликования
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем обращения заинтересованного лица для опубликования (операция "Представление обращения заинтересованного лица для опубликования" (P.SP.02.OPR.028))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает обращение заинтересованного лица для опубликования
и проверяет его в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке обращения заинтересованного лица для опубликования с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
обращение заинтересованного лица для опубликования обработано, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 55
Описание операции "Опубликование обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.OPR.030)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.030
2
Наименование операции
опубликование обращения заинтересованного лица
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при успешной обработке сведений
о заявке на ТЗ Союза для опубликования (операция "Прием и обработка обращения заинтересованного лица для опубликования" (P.SP.02.OPR.029))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование
на информационном портале Союза обращения заинтересованного лица
7
Результаты
обращение заинтересованного лица опубликовано
на информационном портале Союза
Таблица 56
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки обращения заинтересованного лица для опубликования" (P.SP.02.OPR.031)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.031
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки обращения заинтересованного лица для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки обращения заинтересованного лица для опубликования (операция "Прием и обработка обращения заинтересованного лица для опубликования" (P.SP.02.OPR.029))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки обращения заинтересованного лица для опубликования в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки Комиссией обращения заинтересованного лица для опубликования получено

110. Комиссияға жариялау үшін мүдделі тұлғаның өтініші келіп түскен кезде "Жариялау үшін мүдделі тұлғаның өтінішін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.029) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және мүдделі тұлғаның өтінішін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны жариялау үшін беру ведомствосына жібереді.
111. Мүдделі тұлғаның ұсынылған өтініші сәтті өңделген жағдайда "Мүдделі тұлғаның өтінішін жариялау" (P.SP.02.OPR.030) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша Одақтың ақпараттық порталында мүдделі тұлғаның өтініші жарияланады.
112. Беру ведомствосына жариялау үшін мүдделі тұлғаның өтінішін өңдеу туралы хабарлама келіп түскен кезде "Жариялау үшін мүдделі тұлғаның өтінішін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.SP.02.OPR.031) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мүдделі тұлғаның өтінішін өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
113. "Мүдделі тұлғаның өтінішін ұсыну" (P.SP.02.PRC.008) рәсімін орындау нәтижесі мүдделі тұлғаның өтініштерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету, сондай-ақ ұлттық патенттік ведомстволардың тиісті мәліметтерді алуы болып табылады.
114. "Мүдделі тұлғаның өтінішін ұсыну" (P.SP.02.PRC.008) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 48-кестеде келтірілген.
48-кесте
"Мүдделі тұлғаның өтінішін ұсыну" (P.SP.02.PRC.008) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.189
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне мүдделі тұлғаның өтініші туралы мәліметтерді енгізу
осы Қағидалардың 49-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.190
мүдделі тұлғаның өтінішін ұсыну
осы Қағидалардың 50-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.191
мүдделі тұлғаның өтінішін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 51-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.192
мүдделі тұлғаның өтінішін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 52-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.028
мүдделі тұлғаның өтінішін жариялау үшін ұсыну
осы Қағидалардың 53-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.029
жариялау үшін мүдделі тұлғаның өтінішін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 54-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.030
мүдделі тұлғаның өтінішін жариялау
осы Қағидалардың 55-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.031
жариялау үшін мүдделі тұлғаның өтінішін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 56-кестесінде келтірілген
49-кесте
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне мүдделі тұлғаның өтініші туралы мәліметтерді енгізу" (P.SP.02.OPR.189) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.189
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне мүдделі тұлғаның өтініші туралы мәліметтерді енгізу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың тауар белгісіне өтінім беруге байланысты құқықтары мен заңды мүдделері бұзылған мүдделі тұлғаның өтініші келіп түскен жағдайда орындалады
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мүдделі тұлғаның өтініші туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізеді
7
Нәтижелер
мүдделі тұлғаның өтініші ресімделді
50-кесте
"Мүдделі тұлғаның өтінішін ұсыну" (P.SP.02.OPR.190) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.190
2
Операцияның атауы
мүдделі тұлғаның өтінішін ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
мүдделі тұлғаның өтініші ресімделгеннен кейін орындалады ("Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне мүдделі тұлғаның өтініші туралы мәліметтерді енгізу" (P.SP.02.OPR.189) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ұлттық патенттік ведомствоға мүдделі тұлғаның өтініші туралы мәліметтерді ұсынады
7
Нәтижелер
мүдделі тұлғаның өтініші ұлттық патенттік ведомстволарға ұсынылды
51-кесте
"Мүдделі тұлғаның өтінішін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.191) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.191
2
Операцияның атауы
мүдделі тұлғаның өтінішін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы мүдделі тұлғаның өтінішін алған кезде орындалады ("Мүдделі тұлғаның өтінішін ұсыну" (P.SP.02.OPR.190) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мүдделі тұлғаның өтінішін қабылдайды және өңдейді
7
Нәтижелер
мүдделі тұлғаның өтініші өңделді, ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама беру ведомствосына жіберілді
52-кесте
"Мүдделі тұлғаның өтінішін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.192) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.192
2
Операцияның атауы
мүдделі тұлғаның өтінішін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы мүдделі тұлғаның өтінішін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Мүдделі тұлғаның өтінішін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.191) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мүдделі тұлғаның өтінішін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдайды
7
Нәтижелер
ұлттық патенттік ведомствоның мүдделі тұлғаның өтінішін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды
53-кесте
"Мүдделі тұлғаның өтінішін жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.028) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.028
2
Операцияның атауы
мүдделі тұлғаның өтінішін жариялау үшін ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
мүдделі тұлғаның өтініші келіп түскен жағдайда, мүдделі тұлғаның өтініші туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін орындалады ("Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне мүдделі тұлғаның өтініші туралы мәліметтерді енгізу" (P.SP.02.OPR.189)" операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Шарттың 8-бабының 1-тармағында белгіленген мүдделі тұлғаның өтінішін ұсыну мерзімі өткен күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде мүдделі тұлғаның өтінішін Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
мүдделі тұлғаның өтініші Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға ұсынылды
54-кесте
"Жариялау үшін мүдделі тұлғаның өтінішін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.029) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.029
2
Операцияның атауы
жариялау үшін мүдделі тұлғаның өтінішін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы мүдделі тұлғаның өтінішін жариялау үшін алған кезде орындалады ("Мүдделі тұлғаның өтінішін жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.028) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мүдделі тұлғаның өтінішін жариялау үшін қабылдайды және оны тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, жариялау үшін мүдделі тұлғаның өтінішін өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
мүдделі тұлғаның өтініші жариялау үшін өңделді, ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы беру ведомствосына хабарлама жіберілді
55-кесте
"Мүдделі тұлғаның өтінішін жариялау" (P.SP.02.OPR.030) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.030
2
Операцияның атауы
мүдделі тұлғаның өтінішін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
жариялау үшін Одақтың ТБ өтінімі туралы мәліметтерді сәтті өңдеу кезінде орындалады ("Жариялау үшін мүдделі тұлғаның өтінішін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.029) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мүдделі тұлғаның өтініштерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
мүдделі тұлғаның өтініштерін Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
56-кесте
"Жариялау үшін мүдделі тұлғаның өтінішін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.SP.02.OPR.031) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.031
2
Операцияның атауы
жариялау үшін мүдделі тұлғаның өтінішін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы жариялау үшін мүдделі тұлғаның өтінішін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Жариялау үшін мүдделі тұлғаның өтінішін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.029) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жариялау үшін мүдделі тұлғаның өтінішін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
Комиссия жариялау үшін мүдделі тұлғаның өтінішін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алды

Процедура "Представление доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.PRC.009)
115. Схема выполнения процедуры "Представление доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.PRC.009) представлена на рисунке 20.
Рис. 20. Схема выполнения процедуры "Представление доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.PRC.009)
116. Процедура "Представление доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.PRC.009) выполняется ведомством подачи в случае получения доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица в порядке, установленном в пункте 2 Правила 8 Инструкции.
117. Первой выполняется операция "Внесение сведений о доводах заявителя в отношении обращения заинтересованного лица в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.193), по результатам выполнения которой ведомство подачи вносит сведения о доводах заявителя в отношении обращения заинтересованного лица в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза.
118. После внесения сведений о доводах заявителя в отношении обращения заинтересованного лица в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.OPR.194), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в национальное патентное ведомство указанные сведения. Операция выполняется в отношении национального патентного ведомства каждого государства-члена.
119. При поступлении в национальное патентное ведомство доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица выполняется операция "Прием и обработка доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.OPR.195), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки.
120. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.OPR.196), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
121. После внесения сведений о доводах заявителя в отношении обращения заинтересованного лица в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза в течение 5 рабочих дней с даты истечения срока представления указанных доводов заявителем выполняется операция "Представление доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования" (P.SP.02.OPR.032), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию доводы заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования на информационном портале Союза.

"Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін ұсыну" (P.SP.02.PRC.009) рәсімі
115. "Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін ұсыну" (P.SP.02.PRC.009) рәсімін орындау схемасы 20-суретте көрсетілген.
20-сурет. "Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін ұсыну" (P.SP.02.PRC.009) рәсімін орындау схемасы
116. "Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін ұсыну" (P.SP.02.PRC.009) рәсімін Нұсқаулықтың 8-қағидасының 2-тармағында белгіленген тәртіппен мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін алған жағдайда беру ведомствосы орындайды.
117. Бірінші болып "Мүдделі тұлғаның Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдері туралы мәліметтерді енгізу" (P.SP.02.OPR.193) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мүдделі тұлғаның Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдері туралы мәліметтерді енгізеді.
118. Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдері туралы мәліметтер енгізілгеннен кейін Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне "Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін ұсыну" (P.SP.02.OPR.194) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы көрсетілген мәліметтерді ұлттық патенттік ведомствоға жібереді. Операция әрбір мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына қатысты орындалады.
119. Ұлттық патенттік ведомствоға өтініш берушінің мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты дәлелдері келіп түскен кезде "Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.195) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
120. Өтініш берушінің дәлелдерін өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты "Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.196) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
121. Мүдделі тұлғаның Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдері туралы мәліметтер енгізілгеннен кейін көрсетілген дәлелдерді ұсыну мерзімі өткен күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде өтініш беруші "Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.032) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін Комиссияға жібереді.

122. При поступлении в Комиссию доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования выполняется операция "Прием и обработка доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования" (P.SP.02.OPR.033), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки.
123. В случае успешной обработки представленных доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица выполняется операция "Опубликование доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.OPR.034), по результатам выполнения которой на информационном портале Союза публикуются доводы заявителя в отношении обращения заинтересованного лица.
124. При поступлении в ведомство подачи уведомления о результатах обработки доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования" (P.SP.02.OPR.035), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица.
125. Результатом выполнения процедуры "Представление доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.PRC.009) является обеспечение опубликования на информационном портале Союза доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица, а также получение национальными патентными ведомствами соответствующих сведений.
126. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.PRC.009), приведен в таблице 57.
Таблица 57
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.PRC.009)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.193
внесение сведений о доводах заявителя в отношении обращения заинтересованного лица
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 58 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.194
представление доводов заявителя
в отношении обращения заинтересованного лица
приведено в таблице 59 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.195
прием и обработка доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица
приведено в таблице 60 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.196
получение уведомления
о результатах обработки доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица
приведено в таблице 61 настоящих Правил

122. Комиссияға мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдері келіп түскен кезде жариялау үшін "Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.033) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
123. Өтініш берушінің ұсынылған дәлелдері мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты сәтті өңделген жағдайда "Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін жариялау" (P.SP.02.OPR.034) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша Одақтың ақпараттық порталында мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдері жарияланады.
124. Өтініш берушінің дәлелдерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде мүдделі тұлғаның жариялау үшін өтінішіне қатысты "Өтініш берушінің дәлелдерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.035) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
125. "Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін ұсыну" (P.SP.02.PRC.009) рәсімін орындау нәтижесі мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды, сондай-ақ ұлттық патенттік ведомстволардың тиісті мәліметтерді алуын қамтамасыз ету болып табылады.
126. "Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін ұсыну" (P.SP.02.PRC.009) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 57-кестеде келтірілген.
57-кесте
"Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін ұсыну" (P.SP.02.PRC.009) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.193
мүдделі тұлғаның Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдері туралы мәліметтерді енгізу
осы Қағидалардың 58-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.194
мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін ұсыну
осы Қағидалардың 59-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.195
мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 60-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.196
мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 61-кестесінде келтірілген

P.SP.02.OPR.032
представление доводов заявителя
в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования
приведено в таблице 62 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.033
прием и обработка доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования
приведено в таблице 63 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.034
опубликование доводов заявителя
в отношении обращения заинтересованного лица
приведено в таблице 64 настоящих Правил

P.SP.02.OPR.032
мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін жариялау үшін ұсыну
осы Қағидалардың 62-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.033
мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 63-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.034
мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін жариялау
осы Қағидалардың 64-кестесінде келтірілген

P.SP.02.OPR.035
получение уведомления
о результатах обработки доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования
приведено в таблице 65 настоящих Правил
Таблица 58
Описание операции "Внесение сведений о доводах заявителя в отношении обращения заинтересованного лица в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.193)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.193
2
Наименование операции
внесение сведений о доводах заявителя в отношении обращения заинтересованного лица в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется в случае получения доводов заявителя
в отношении обращения заинтересованного лица

P.SP.02.OPR.035
өтініш берушінің дәлелдерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 65-кестесінде келтірілген
58-кесте
"Мүдделі тұлғаның Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдері туралы мәліметтерді енгізу" (P.SP.02.OPR.193) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.193
2
Операцияның атауы
мүдделі тұлғаның Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдері туралы мәліметтерді енгізу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары

в порядке, установленном в пункте 2 Правила 8 Инструкции
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель вносит сведения о доводах заявителя
в отношении обращения заинтересованного лица
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
7
Результаты
доводы заявителя в отношении обращения заинтересованного лица внесены в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
Таблица 59
Описание операции "Представление доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.OPR.194)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.194
2
Наименование операции
представление доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после внесения сведений о доводах заявителя в отношении обращения заинтересованного лица в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений о доводах заявителя в отношении обращения заинтересованного лица в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.193))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет доводы заявителя
в отношении обращения заинтересованного лица
в национальные патентные ведомства в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
доводы заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования представлены в национальные патентные ведомства
Таблица 60
Описание операции "Прием и обработка доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.OPR.195)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.195
2
Наименование операции
прием и обработка доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица (операция "Представление доводов заявителя
в отношении обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.OPR.194))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает доводы заявителя
в отношении обращения заинтересованного лица
и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
доводы заявителя в отношении обращения заинтересованного лица обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 61
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.OPR.196)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.196
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица (операция "Прием и обработка доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.OPR.195))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки Комиссией доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица получено
Таблица 62
Описание операции "Представление доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования" (P.SP.02.OPR.032)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.032
2
Наименование операции
представление доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после внесения сведений о доводах заявителя в отношении обращения заинтересованного лица в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза в течение 5 рабочих дней с даты истечения срока представления указанных доводов заявителем (операция "Внесение сведений о доводах заявителя в
отношении обращения заинтересованного лица
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.193))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет доводы заявителя
в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования на информационном портале Союза
в Комиссию в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
доводы заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования представлены в Комиссию
Таблица 63
Описание операции "Прием и обработка доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования" (P.SP.02.OPR.033)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.033
2
Наименование операции
прием и обработка доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования (операция "Представление доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования" (P.SP.02.OPR.032))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает доводы заявителя
в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования и проверяет их в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
доводы заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 64
Описание операции "Опубликование доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.OPR.034)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.034
2
Наименование операции
опубликование доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при успешной обработке доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования (операция "Прием
и обработка доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования" (P.SP.02.OPR.033))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование
на информационном портале Союза доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица
7
Результаты
доводы заявителя в отношении обращения заинтересованного лица опубликованы
на информационном портале Союза
Таблица 65
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования" (P.SP.02.OPR.035)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.035
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования (операция "Прием
и обработка доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования" (P.SP.02.OPR.033))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки Комиссией доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица для опубликования получено

Нұсқаулықтың 8-қағидасының 2-тармағында белгіленген тәртіппен мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін алған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мүдделі тұлғаның Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне жүгінуіне қатысты өтініш берушінің кірісі туралы мәліметтерді енгізеді
7
Нәтижелер
өтініш берушінің мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты дәлелдері Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілді
59-кесте
"Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін ұсыну" (P.SP.02.OPR.194) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.194
2
Операцияның атауы
мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
мүдделі тұлғаның Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне жүгінуіне қатысты өтініш берушінің табысы туралы мәліметтер енгізілгеннен кейін орындалады ("Мүдделі тұлғаның Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдері туралы мәліметтерді енгізу" (P.SP.02.OPR.193) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мүдделі тұлғаның ұлттық патенттік ведомстволарға жүгінуіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін жібереді
7
Нәтижелер
өтініш берушінің мүдделі тұлғаның жариялау үшін жүгінуіне қатысты дәлелдері ұлттық патенттік ведомстволарға ұсынылды
60-кесте
"Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.195) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.195
2
Операцияның атауы
мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін алған кезде орындалады ("Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін ұсыну" (P.SP.02.OPR.194) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өтініш берушінің мүдделі тұлғаның жариялау үшін жүгінуіне қатысты дәлелдерін өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
өтініш берушінің мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты дәлелдері өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
61-кесте
"Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.196) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.196
2
Операцияның атауы
мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.195) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
Комиссия мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алды
62-кесте
"Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.032) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.032
2
Операцияның атауы
мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін жариялау үшін ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
мүдделі тұлғаның Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне өтінішіне қатысты өтініш берушінің кірістері туралы мәліметтер енгізілгеннен кейін өтініш берушінің көрсетілген дәлелдерді ұсыну мерзімі өткен күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындалады ("Мүдделі тұлғаның Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдері туралы мәліметтерді енгізу" (P.SP.02.OPR.193) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
өтініш берушінің мүдделі тұлғаның жүгінуіне қатысты дәлелдері жариялау үшін Комиссияға ұсынылды
63-кесте
"Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.033) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.033
2
Операцияның атауы
мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы мүдделі тұлғаның жариялау үшін өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін алған кезде орындалады ("Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.032) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мүдделі тұлғаның жариялау үшін жүгінуіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, мүдделі тұлғаның жариялау үшін жүгінуіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
өтініш берушінің мүдделі тұлғаның жариялау үшін жүгінуіне қатысты дәлелдері өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
64-кесте
"Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін жариялау" (P.SP.02.OPR.034) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.034
2
Операцияның атауы
мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
өтініш берушінің мүдделі тұлғаның жариялау үшін жүгінуіне қатысты дәлелдерін сәтті өңдеген кезде орындалады ("Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.033) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
өтініш берушінің мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты дәлелдері Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
65-кесте
"Өтініш берушінің дәлелдерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.035) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.035
2
Операцияның атауы
өтініш берушінің дәлелдерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы мүдделі тұлғаның жариялау үшін жүгінуіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.033) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдайды
7
Нәтижелер
Комиссия өтініш берушінің мүдделі тұлғаның жариялау үшін жүгінуіне қатысты дәлелдерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алды

Процедура "Представление доказательств приобретения обозначением различительной способности" (P.SP.02.PRC.010)
127. Схема выполнения процедуры "Представление доказательств приобретения обозначением различительной способности" (P.SP.02.PRC.010) представлена на рисунке 21.
Рис. 21. Схема выполнения процедуры "Представление доказательств приобретения обозначением различительной способности" (P.SP.02.PRC.010)
128. Процедура "Представление доказательств приобретения обозначением различительной способности" (P.SP.02.PRC.010) выполняется ведомством подачи в случае представления заявителем в ведомство подачи доказательств приобретения обозначением различительной способности, которое размещает их на официальном сайте и направляет в национальные патентные ведомства согласно пункту 5 Правила 9 Инструкции.
129. Первой выполняется операция "Внесение сведений о доказательствах приобретения обозначением различительной способности в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.036), по результатам выполнения которой ведомство подачи вносит сведения о доказательствах приобретения обозначением различительной способности в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза.
130. После внесения ведомством подачи сведений о доказательствах приобретения обозначением различительной способности в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление доказательств приобретения обозначением различительной способности" (P.SP.02.OPR.037), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в национальное патентное ведомство доказательства приобретения обозначением различительной способности.
131. При поступлении в национальное патентное ведомство доказательств приобретения обозначением различительной способности выполняется операция "Прием и обработка доказательств приобретения обозначением различительной способности" (P.SP.02.OPR.038), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки соответствующих сведений.
132. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке доказательств приобретения обозначением различительной способности выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки доказательств приобретения обозначением различительной способности" (P.SP.02.OPR.039), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
133. После внесения ведомством подачи сведений о доказательствах приобретения обозначением различительной способности в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление доказательств приобретения обозначением различительной способности для опубликования" (P.SP.02.OPR.040), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию доказательства приобретения обозначением различительной способности для опубликования.

"Айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелдерін ұсыну" (P.SP.02.PRC.010) рәсімі
127. "Айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелдерін ұсыну" (P.SP.02.PRC.010) рәсімінің схемасы 21-суретте көрсетілген.
21-сурет. "Айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелдерін ұсыну" (P.SP.02.PRC.010) рәсімінің схемасы
128. "Айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелдерін ұсыну" (P.SP.02.PRC.010) рәсімін өтініш беруші ведомствоға сатып алу дәлелдемелерін беру ведомствосына айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы ұсынған жағдайда беру ведомствосы орындайды, ол оларды ресми сайтта орналастырады және Нұсқаулықтың 9-ережесінің 5-тармағына сәйкес ұлттық патенттік ведомстволарға жібереді.
129. Бірінші болып "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелері туралы мәліметтерді енгізу" (P.SP.02.OPR.036) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелері туралы мәліметтерді енгізеді.
130. Беру ведомствосы сатып алу дәлелдемелері туралы мәліметтерді бергеннен кейін Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы "Айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін ұсыну" (P.SP.02.OPR.037) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомствоға айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін жібереді.
131. Ұлттық патенттік ведомствоға сатып алу дәлелдемелері келіп түскен кезде айырғыштық қабілеттілігін белгілеумен "Айырғыштық қабілеттілігін белгілеумен сатып алу дәлелдемелерін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.038) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және тиісті мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
132. Сатып алу дәлелдемелерін өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде айырғыштық қабілеттілігін белгілеумен "Айырғыштық қабілеттілігін белгілеумен сатып алу дәлелдемелерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.039) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
133. Беру ведомствосы сатып алу дәлелдемелері туралы мәліметтерді бергеннен кейін Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы "Жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін ұсыну" (P.SP.02.OPR.040) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Комиссияға жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін жібереді.

134. При поступлении в Комиссию доказательств приобретения обозначением различительной способности для опубликования выполняется операция "Прием и обработка доказательств приобретения обозначением различительной способности для опубликования" (P.SP.02.OPR.041), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки доказательств приобретения обозначением различительной способности для опубликования.
135. В случае успешной обработки представленных доказательств приобретения обозначением различительной способности для опубликования выполняется операция "Опубликование доказательств приобретения обозначением различительной способности" (P.SP.02.OPR.042), по результатам выполнения которой на информационном портале Союза публикуются доказательства приобретения обозначением различительной способности.
136. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке доказательств приобретения обозначением различительной способности для опубликования выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки доказательств приобретения обозначением различительной способности для опубликования" (P.SP.02.OPR.043), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
137. Результатом выполнения процедуры "Представление доказательств приобретения обозначением различительной способности" (P.SP.02.PRC.010) является обеспечение опубликования на информационном портале Союза и в Едином реестре ТЗ Союза доказательств приобретения обозначением различительной способности.
138. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление доказательств приобретения обозначением различительной способности" (P.SP.02.PRC.010), приведен в таблице 66.
Таблица 66
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление доказательств приобретения обозначением различительной способности" (P.SP.02.PRC.010)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.036
внесение сведений о доказательствах приобретения обозначением различительной способности в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 67 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.037
представление доказательств приобретения обозначением различительной способности
приведено в таблице 68 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.038
прием и обработка доказательств приобретения обозначением различительной способности
приведено в таблице 69 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.039
получение уведомления
о результате обработки доказательств приобретения обозначением различительной способности
приведено в таблице 70 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.040
представление доказательств приобретения обозначением различительной способности для опубликования
приведено в таблице 71 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.041
прием и обработка доказательств приобретения обозначением различительной способности для опубликования
приведено в таблице 72 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.042
опубликование доказательств приобретения обозначением различительной способности
приведено в таблице 73 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.043
получение уведомления
о результатах обработки доказательств приобретения обозначением различительной способности для опубликования
приведено в таблице 74 настоящих Правил
Таблица 67
Описание операции "Внесение сведений о доказательствах приобретения обозначением различительной способности в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.036)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.036
2
Наименование операции
внесение сведений о доказательствах приобретения обозначением различительной способности
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется ведомством подачи после направления заявителем доказательств приобретения обозначением различительной способности
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает доказательства приобретения обозначением различительной способности для опубликования и проверяет их в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке доказательств приобретения обозначением различительной способности для опубликования
с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
доказательства приобретения обозначением различительной способности включены
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
Таблица 68
Описание операции "Представление доказательств приобретения обозначением различительной способности" (P.SP.02.OPR.037)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.037
2
Наименование операции
представление доказательств приобретения обозначением различительной способности
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после внесения сведений
о доказательствах приобретения обозначением различительной способности в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений о доказательствах приобретения обозначением различительной способности
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.036))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет доказательства приобретения обозначением различительной способности
в национальные патентные ведомства других государств-членов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
доказательства приобретения обозначением различительной способности представлены
в национальное патентное ведомство
Таблица 69
Описание операции "Прием и обработка доказательств приобретения обозначением различительной способности" (P.SP.02.OPR.038)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.038
2
Наименование операции
прием и обработка доказательств приобретения обозначением различительной способности
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем доказательств приобретения обозначением различительной способности (операция "Представление доказательств приобретения обозначением различительной способности" (P.SP.02.OPR.037))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает доказательства приобретения обозначением различительной способности
и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке доказательств приобретения обозначением различительной способности с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
доказательства приобретения обозначением различительной способности обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 70
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки доказательств приобретения обозначением различительной способности" (P.SP.02.OPR.039)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.039
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки доказательств приобретения обозначением различительной способности
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки доказательств приобретения обозначением различительной способности (операция "Прием и обработка доказательств приобретения обозначением различительной способности" (P.SP.02.OPR.038))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки доказательств приобретения обозначением различительной способности в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки национальным патентным ведомством доказательств приобретения обозначением различительной способности получено
Таблица 71
Описание операции "Представление доказательств приобретения обозначением различительной способности для опубликования" (P.SP.02.OPR.040)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.040
2
Наименование операции
представление доказательств приобретения обозначением различительной способности для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после внесения сведений
о доказательствах приобретения обозначением различительной способности в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений о доказательствах приобретения обозначением различительной способности
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.036))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет доказательства приобретения обозначением различительной способности
в национальные патентные ведомства других государств-членов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
доказательства приобретения обозначением различительной способности для опубликования
на информационном портале Союза представлены
в Комиссию
Таблица 72
Описание операции "Прием и обработка доказательств приобретения обозначением различительной способности для опубликования" (P.SP.02.OPR.041)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.041
2
Наименование операции
прием и обработка доказательств приобретения обозначением различительной способности для опубликования
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем доказательств приобретения обозначением различительной способности для опубликования (операция "Представление доказательств приобретения обозначением различительной способности для опубликования" (P.SP.02.OPR.040))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает доказательства приобретения обозначением различительной способности для опубликования и проверяет их в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке доказательств приобретения обозначением различительной способности для опубликования
с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
доказательства приобретения обозначением различительной способности для опубликования обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 73
Описание операции "Опубликование доказательств приобретения обозначением различительной способности" (P.SP.02.OPR.042)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.042
2
Наименование операции
опубликование доказательств приобретения обозначением различительной способности
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при успешной обработке доказательств приобретения обозначением различительной способности для опубликования (операция "Прием
и обработка доказательств приобретения обозначением различительной способности для опубликования" (P.SP.02.OPR.041))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование
на информационном портале Союза доказательств приобретения обозначением различительной способности
7
Результаты
доказательства приобретения обозначением различительной способности опубликованы
на информационном портале Союза
Таблица 74
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки доказательств приобретения обозначением различительной способности для опубликования" (P.SP.02.OPR.043)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.043
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки доказательств приобретения обозначением различительной способности для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки доказательств приобретения обозначением различительной способности для опубликования (операция "Прием
и обработка доказательства приобретения обозначением различительной способности для опубликования" (P.SP.02.OPR.041))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки доказательств приобретения обозначением различительной способности в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки Комиссией доказательств приобретения обозначением различительной способности для опубликования получено

134. Сатып алу дәлелдемелері Комиссияға келіп түскен кезде жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы "Жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.041) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
135. Ұсынылған жариялау үшін сатып алу дәлелдемелерін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сәтті өңдеген жағдайда, "Айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдерін жариялау" (P.SP.02.OPR.042) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Одақтың ақпараттық порталында айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдері жарияланады.
136. Сатып алу дәлелдемелерін өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы "Жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.SP.02.OPR.043) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
137. "Айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелдерін ұсыну" (P.SP.02.PRC.010) рәсімінің нәтижесі Одақтың ақпараттық порталында және Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін жариялауды қамтамасыз ету болып табылады.
138. "Айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелдерін ұсыну" (P.SP.02.PRC.010) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 66-кестеде келтірілген.
66-кесте
"Айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелдерін ұсыну" (P.SP.02.PRC.010) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.036
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелері туралы мәліметтерді енгізу
осы Қағидалардың 67-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.037
айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін ұсыну
осы Қағидалардың 68-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.038
айырғыштық қабілеттілігін белгілеумен сатып алу дәлелдемелерін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 69-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.039
айырғыштық қабілеттілігін белгілеумен сатып алу дәлелдемелерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 70-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.040
жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін ұсыну
осы Қағидалардың 71-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.041
жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 72-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.042
айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдерін жариялау
осы Қағидалардың 73-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.043
жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 74-кестесінде келтірілген
67-кесте
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелері туралы мәліметтерді енгізу" (P.SP.02.OPR.036) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.036
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелері туралы мәліметтерді енгізу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
беру ведомствосы өтініш беруші айғақтарды жібергеннен кейін айырғыштық қабілетін белгілеу арқылы орындайды
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдерін қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелері Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілді
68-кесте
"Айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін ұсыну" (P.SP.02.OPR.037) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.037
2
Операцияның атауы
айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелері туралы мәліметтер енгізілгеннен кейін орындалады ("Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелері туралы мәліметтерді енгізу" (P.SP.02.OPR.036) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес басқа мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдерін жібереді
7
Нәтижелер
ұлттық патенттік ведомствоға айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдері ұсынылды
69-кесте
"Айырғыштық қабілеттілігін белгілеумен сатып алу дәлелдемелерін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.038) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.038
2
Операцияның атауы
айырғыштық қабілеттілігін белгілеумен сатып алу дәлелдемелерін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін алған кезде орындалады ("Айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін ұсыну" (P.SP.02.OPR.037) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдерін қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, айырғыштық қабілеттілік белгісімен сатып алу дәлелдемелерін өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелері өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
70-кесте
"Айырғыштық қабілеттілігін белгілеумен сатып алу дәлелдемелерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.039) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.039
2
Операцияның атауы
айырғыштық қабілеттілігін белгілеумен сатып алу дәлелдемелерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Айырғыштық қабілеттілігін белгілеумен сатып алу дәлелдемелерін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.038) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
ұлттық патенттік ведомствоның айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды
71-кесте
"Жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін ұсыну" (P.SP.02.OPR.040) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.040
2
Операцияның атауы
жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелері туралы мәліметтер енгізілгеннен кейін орындалады ("Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелері туралы мәліметтерді енгізу" (P.SP.02.OPR.036) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес басқа мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдерін жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдері Комиссияға ұсынылды
72-кесте
"Жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.041) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.041
2
Операцияның атауы
жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы сатып алу дәлелдемелерін алған кезде жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы орындалады ("Жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін ұсыну" (P.SP.02.OPR.040) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдерін қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
жариялау үшін айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелері өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
73-кесте
"Айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдерін жариялау" (P.SP.02.OPR.042) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.042
2
Операцияның атауы
айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдерін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
сатып алу дәлелдерін жариялау үшін айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сәтті өңделген кезде орындалады ("Жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.041) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ақпараттық порталында айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ақпараттық порталында айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелері жарияланды
74-кесте
"Жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.SP.02.OPR.043) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.043
2
Операцияның атауы
жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы сатып алу дәлелдемелерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы алған кезде орындалады ("Жариялау үшін айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.041) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдайды
7
Нәтижелер
Комиссияның сатып алу дәлелдемелерін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы жариялау үшін алынды

Процедура "Представление уведомления о необходимости представления документа о согласии" (P.SP.02.PRC.011)
139. Схема выполнения процедуры "Представление уведомления о необходимости представления документа о согласии" (P.SP.02.PRC.011) представлена на рисунке 22.
Рис. 22. Схема выполнения процедуры "Представление уведомления о необходимости представления документа о согласии" (P.SP.02.PRC.011)
140. Процедура "Представление уведомления о необходимости представления документа о согласии" (P.SP.02.PRC.011) выполняется национальным патентным ведомством в случае если заявки на тождественные или сходные до степени смешения товарные знаки Союза в отношении однородных товаров поданы разными заявителями и эти заявки имеют одну и ту же дату приоритета.
141. Первой выполняется операция "Представление уведомления о необходимости представления документа о согласии" (P.SP.02.OPR.044), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство направляет уведомление о необходимости представления документа о согласии в ведомство подачи.
142. При поступлении в ведомство подачи уведомления о необходимости представления документа о согласии выполняется операция "Прием и обработка уведомления о необходимости представления документа о согласии" (P.SP.02.OPR.045), по результатам выполнения которой ведомство подачи получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в национальное патентное ведомство уведомление о результатах обработки уведомления о необходимости представления документа о согласии.
143. При поступлении в национальное патентное ведомство уведомления об обработке уведомления о необходимости представления документа о согласии выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки уведомления о необходимости представления документа о согласии" (P.SP.02.OPR.046), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство осуществляет обработку полученного уведомления об обработке уведомления о необходимости представления документа о согласии.
144. Результатом выполнения процедуры "Представление уведомления о необходимости представления документа о согласии" (P.SP.02.PRC.011) является обеспечение получения ведомством подачи уведомления о необходимости представления документа о согласии.
145. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление уведомления о необходимости представления документа о согласии" (P.SP.02.PRC.011), приведен в таблице 75.
Таблица 75
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление уведомления о необходимости представления документа о согласии" (P.SP.02.PRC.011)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.044
представление уведомления
о необходимости представления документа о согласии
приведено в таблице 76 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.045
прием и обработка уведомления
о необходимости представления документа о согласии
приведено в таблице 77 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.046
получение уведомления
о результатах обработки уведомления о необходимости представления документа о согласии
приведено в таблице 78 настоящих Правил
Таблица 76
Описание операции "Представление уведомления о необходимости представления документа о согласии" (P.SP.02.OPR.044)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.044
2
Наименование операции
представление уведомления о необходимости представления документа о согласии
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется национальным патентным ведомством
в случае, если заявки на тождественные или сходные до степени смешения товарные знаки Союза
в отношении однородных товаров поданы разными заявителями и эти заявки имеют одну и ту же дату приоритета
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
национальное патентное ведомство формирует
и направляет уведомление о необходимости представления документа о согласии в ведомство подачи
7
Результаты
уведомление о необходимости представления документа о согласии представлено в ведомство подачи
Таблица 77
Описание операции "Прием и обработка уведомления о необходимости представления документа о согласии" (P.SP.02.OPR.045)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.045
2
Наименование операции
прием и обработка уведомления о необходимости представления документа о согласии
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о необходимости представления документа о согласии (операция "Представление уведомления о необходимости представления документа о согласии" (P.SP.02.OPR.044))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление
о необходимости представления документа
о согласии и проверяет его в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет национальное патентное ведомство
об обработке уведомления о необходимости представления документа о согласии с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о необходимости представления документа о согласии обработано, национальному патентному ведомству направлено уведомление
о результатах обработки представленных сведений
Таблица 78
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки уведомления о необходимости представления документа о согласии" (P.SP.02.OPR.046)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.046
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки уведомления о необходимости представления документа о согласии
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки уведомления
о необходимости представления документа
о согласии (операция "Прием и обработка уведомления о необходимости представления документа о согласии" (P.SP.02.OPR.045))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает уведомление о результатах обработки уведомления о необходимости представления документа о согласии в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки уведомления
о необходимости представления документа
о согласии получено

"Келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.PRC.011) рәсімі
139. "Келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.PRC.011) рәсімін орындау схемасы 22-суретте көрсетілген.
22-сурет. "Келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.PRC.011) рәсімін орындау схемасы
140. "Келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.PRC.011) рәсімін, егер біртекті тауарларға қатысты Одақтың араласу деңгейіне дейінгі ұқсас немесе бірдей тауар белгілеріне өтінімдерді әртүрлі өтініш берушілер берген және бұл өтінімдердің басымдық күні бірдей болған жағдайда ұлттық патенттік ведомство орындайды.
141. Бірінші "Келісу құжатын ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.OPR.044) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство келісу туралы құжатты беру ведомствосына ұсыну қажеттігі туралы хабарлама жібереді.
142. Келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.045) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және ұлттық патенттік ведомствоға келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жібереді.
143. Ұлттық патенттік ведомствоға келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны өңдеу туралы хабарлама келіп түскен кезде "Келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.SP.02.OPR.046) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
144. "Келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.PRC.011) рәсімін орындау нәтижесі беру ведомствосының келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама беруін қамтамасыз ету болып табылады.
145. "Келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.PRC.011) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 75-кестеде келтірілген.
75-кесте
"Келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.PRC.011) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.044
келісу құжатын ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны ұсыну
осы Қағидалардың 76-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.045
келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 77-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.046
келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 78-кестесінде келтірілген
76-кесте
"Келісу құжатын ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.OPR.044) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.044
2
Операцияның атауы
келісу құжатын ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны ұсыну
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
біртекті тауарларға қатысты Одақтың тауар белгілеріне ұқсас немесе араласу дәрежесіне дейін ұқсас өтінімдерді әр түрлі өтінім берушілер берген және осы өтінімдердің басымдық күні бірдей болған жағдайда ұлттық патенттік ведомство орындайды
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
ұлттық патенттік ведомство келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны қалыптастырады және беру ведомствосына жібереді
7
Нәтижелер
келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама беру ведомствосына ұсынылды
77-кесте
"Келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.045) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.045
2
Операцияның атауы
келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Келісу құжатын ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.OPR.044) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны қабылдайды және оны тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, келісу туралы құжатты ұсыну қажеттігі туралы хабарламаны өңдеу туралы ұлттық патенттік ведомствоны хабардар етеді
7
Нәтижелер
келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама өңделді, ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
78-кесте
"Келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.SP.02.OPR.046) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.046
2
Операцияның атауы
келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.045) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алады
7
Нәтижелер
келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды

Процедура "Представление документа о согласии" (P.SP.02.PRC.012)
146. Схема выполнения процедуры "Представление документа о согласии" (P.SP.02.PRC.012) представлена на рисунке 23.
Рис. 23. Схема выполнения процедуры "Представление документа о согласии" (P.SP.02.PRC.012)
147. Процедура "Представление документа о согласии" (P.SP.02.PRC.012) выполняется ведомством подачи в случае если от национального патентного ведоства получено уведомление о необходимости представления документа о согласии и в установленный пунктом 9 Правила 10 Инструкции срок заявителем представлен документ о согласии. Ведомство подачи в течение 3 рабочих дней с даты представления указанного документа заявителем уведомляет соответствующее национальное патентное ведомство.
148. Первой выполняется операция "Представление документа о согласии" (P.SP.02.OPR.047), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет документ о согласии в национальное патентное ведомство.
149. При поступлении в национальное патентное ведомство документа о согласии выполняется операция "Прием и обработка документа о согласии" (P.SP.02.OPR.048), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки документа о согласии.
150. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке документа о согласии выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки документа о согласии" (P.SP.02.OPR.049), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
151. Результатом выполнения процедуры "Представление документа о согласии" (P.SP.02.PRC.012) является обеспечение обработки документа о согласии, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленного документа.
152. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление документа о согласии" (P.SP.02.PRC.012), приведен в таблице 79.
Таблица 79
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление документа о согласии" (P.SP.02.PRC.012)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.047
представление документа о согласии
приведено в таблице 80 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.048
прием и обработка документа
о согласии
приведено в таблице 81 настоящих Правил

"Келісу туралы құжатты ұсыну" (P.SP.02.PRC.012) рәсімі
146. "Келісу туралы құжатты ұсыну" (P.SP.02.PRC.012) рәсімін орындау схемасы 23-суретте көрсетілген.
23-сурет. "Келісу туралы құжатты ұсыну" (P.SP.02.PRC.012) рәсімін орындау схемасы
147. "Келісу туралы құжатты ұсыну" (P.SP.02.PRC.012) рәсімін, егер ұлттық патенттік ведомстводан келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама алынған және Нұсқаулықтың 10-қағидасының 9-тармағында белгіленген мерзімде өтініш беруші келісу туралы құжатты ұсынған жағдайда беру ведомствосы орындайды. Өтініш беруші көрсетілген құжатты ұсынған күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде беру ведомствосы тиісті ұлттық патенттік ведомствоны хабардар етеді.
148. Алдымен "Келісу туралы құжатты ұсыну" (P.SP.02.OPR.047) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы келісу туралы құжатты ұлттық патенттік ведомствоға жібереді.
149. Ұлттық патенттік ведомствоға келісу туралы құжат келіп түскен кезде "Келісу туралы құжатты қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.048) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және беру ведомствосына келісу туралы құжатты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жібереді.
150. Келісу туралы құжатты өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Келісу туралы құжатты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.049) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
151. "Келісу туралы құжатты ұсыну" (P.SP.02.PRC.012) рәсімін орындау нәтижесі келісу туралы құжатты өңдеуді қамтамасыз ету болып табылады, беру ведомствосына ұсынылған құжатты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді.
152. "Келісу туралы құжатты ұсыну" (P.SP.02.PRC.012) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 79-кестеде келтірілген.
79-кесте
"Келісу туралы құжатты ұсыну" (P.SP.02.PRC.012) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.047
келісу туралы құжатты ұсыну
осы Қағидалардың 80-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.048
келісу туралы құжатты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 81-кестесінде келтірілген

о согласии (операция "Прием и обработка документа о согласии" (P.SP.02.OPR.048))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки документа о согласии в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки документа
о согласии получено
Процедура "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии" (P.SP.02.PRC.013)
153. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии" (P.SP.02.PRC.013) представлена на рисунке 24.
Рис. 24. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии" (P.SP.02.PRC.013)
154. Процедура "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии" (P.SP.02.PRC.013) выполняется ведомством подачи в случае, если от национального патентного ведоства получено уведомление о необходимости представления документа о согласии и в установленный пунктом 9 Правила 10 Инструкции срок заявителем не представлен документ о согласии. В этом случае заявка на товарный знак Союза считается отозванной, о чем в течение 15 рабочих дней с даты истечения указанного срока ведомство подачи уведомляет национальное патентное ведомство. Процедура выполняется в отношении национального патентного ведомства каждого государства-члена.
155. Первой выполняется операция "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии" (P.SP.02.OPR.050), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в национальное патентное ведомство сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии.
156. При поступлении в национальное патентное ведомство сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии выполняется операция "Прием и обработка сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии" (P.SP.02.OPR.051), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии.

орындаушы келісу туралы құжатты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Келісу туралы құжатты қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.048) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес келісу туралы құжатты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
келісу туралы құжатты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды
"Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.013) рәсімі
153. "Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.013) рәсімін орындау схемасы (P. sp.02.PRC.013) 24-суретте көрсетілген.
24-сурет. "Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.013) рәсімін орындау схемасы
154. "Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.013) рәсімін, егер ұлттық патенттік ведомстводан келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама алынған және Нұсқаулықтың 10-қағидасының 9-тармағында белгіленген мерзімде өтініш беруші келісім туралы құжатты ұсынбаған жағдайда беру ведомствосы орындайды. Бұл жағдайда Одақтың тауар белгісіне өтінім кері қайтарып алынды деп есептеледі, бұл туралы көрсетілген мерзім өткен күннен бастап 15 жұмыс күні ішінде беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомствоны хабардар етеді. Рәсім әрбір мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына қатысты орындалады.
155. Бірінші болып "Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.050) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомствоға келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді жібереді.
156. Ұлттық патенттік ведомствоға келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.051) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және беру ведомствосына келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жібереді.

157. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии" (P.SP.02.OPR.052), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
158. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии" (P.SP.02.PRC.013) является обеспечение обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии национальным патентным ведомством, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений.
159. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии" (P.SP.02.PRC.013), приведен в таблице 83.
Таблица 83
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии" (P.SP.02.PRC.013)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.050
представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии
приведено в таблице 84 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.051
прием и обработка сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии
приведено в таблице 85 настоящих Правил

157. Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті бойынша Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.052) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
158. "Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.013) рәсімін орындау нәтижесі ұлттық патенттік ведомствоның келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді өңдеуді қамтамасыз етуі болып табылады, ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама беру ведомствосына жіберілді.
159. "Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.013) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 83-кестеде келтірілген.
83-кесте
"Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.013) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.050
келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 84-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.051
келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 85-кестесінде келтірілген

P.SP.02.OPR.052
получение уведомления о результатах обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии
приведено в таблице 86 настоящих Правил
Таблица 84
Описание операции "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии" (P.SP.02.OPR.050)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.050
2
Наименование операции
представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем в случае если
от национального патентного ведоства получено уведомление о необходимости представления документа о согласии и в установленный пунктом 9 Правила 10 Инструкции срок заявителем
не представлен документ о согласии
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
в течение 15 рабочих дней с даты истечения срока, установленного пунктом 9 Правила 10 Инструктции для представления документа о согласии заявителем, формирует и направляет уведомление национальному патентному ведомству
7
Результаты
сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии представлены в национальное патентное ведомство
Таблица 85
Описание операции "Прием и обработка сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии" (P.SP.02.OPR.051)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.051
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной
по причине непоступления документа о согласии (операция "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии" (P.SP.02.OPR.050))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии и проверяет их в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной
по причине непоступления документа о согласии с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 86
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии" (P.SP.02.OPR.052)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.052
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений

P.SP.02.OPR.052
келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 86-кестесінде келтірілген
84-кесте
"Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.050) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.050
2
Операцияның атауы
келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы, егер ұлттық патенттік ведомстводан келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама алған және Нұсқаулықтың 10-қағидасының 9-тармағында белгіленген мерзімде өтініш беруші келісу туралы құжатты ұсынбаған жағдайда орындайды
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
өтініш берушінің келісу туралы құжатты ұсынуы үшін Нұсқаулықтың 10-қағидасының 9-тармағында белгіленген мерзім өткен күннен бастап 15 жұмыс күні ішінде хабарлама қалыптастырады және ұлттық патенттік ведомствоға жібереді
7
Нәтижелер
келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себебінен кері қайтарып алынған Одақтың ТБ-ға өтінімді тану туралы мәліметтер ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылды
85-кесте
"Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.051) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.051
2
Операцияның атауы
келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себебінен Одақтың ТБ ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.050) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себебінен Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себебінен Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себебінен Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
86-кесте
"Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.052) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.052
2
Операцияның атауы
келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары

о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии (операция "Прием и обработка сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии" (P.SP.02.OPR.051))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа
о согласии в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии получено
Процедура "Представление сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.014)
160. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.014) представлена на рисунке 25.
Рис. 25. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.014)
161. Процедура "Представление сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.014) выполняется ведомством подачи, в случае если заявка на ТЗ Союза содержит указание на установление более раннего приоритета, чем дата ее подачи, и заявителем не позднее 3 месяцев с даты подачи заявки на ТЗ Союза представлены сведения о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет.
162. Первой выполняется операция "Внесение сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза, в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.053), по результатам выполнения которой ведомство подачи вносит сведения о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза, в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза.
163. После внесения сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза, в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.054), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в национальное патентное ведомство сведения о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза. Операция выполняется в отношении национального патентного ведомства каждого государства-члена.

орындаушы келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.051) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себебінен Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себебінен Одақтың ТБ-ға өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды
"Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.014) рәсімі
160. "Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.014) рәсімін орындау схемасы 25-суретте көрсетілген.
25-сурет. "Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.014) рәсімін орындау схемасы
161. "Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.014) рәсімін, егер Одақтың ТБ-ға өтінім беру күнінен ертерек басымдықты белгілеуге нұсқауды қамтыған жағдайда және өтінім беруші Одақтың ТБ-ға өтінім беру күнінен бастап 3 айдан кешіктірмей сұрау салынатын басымдықты растайтын құжаттар туралы мәліметтерді ұсынған жағдайда, беру ведомствосы орындайды.
162. Бірінші болып "Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.053) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізеді.
163. Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтер енгізілгеннен кейін Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне "Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.054) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді ұлттық патенттік ведомствоға жібереді. Операция әрбір мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына қатысты орындалады.

164. При поступлении в национальное патентное ведомство сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза, выполняется операция "Прием и обработка сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.055), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки соответствующих сведений.
165. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза, выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.056), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
166. После внесения сведения о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза, в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.057), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию сведения о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования.
167. При поступлении в Комиссию сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования, выполняется операция "Прием и обработка сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.058), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования.
168. В случае успешной обработки представленных сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования, выполняется операция "Опубликование сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.059), по результатам выполнения которой на информационном портале Союза публикуются сведения о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза.
169. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования, выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.060), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.

164. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.055) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және тиісті мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
165. Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.056) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
166. Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтер енгізілгеннен кейін Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне "Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын жариялау үшін растайтын құжаттар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.057) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді жариялау үшін Комиссияға жібереді.
167. Комиссияға жариялау үшін Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.058) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жариялау үшін жібереді.
168. Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын жариялау үшін растайтын құжаттар туралы ұсынылған мәліметтер сәтті өңделген жағдайда "Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.059) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша Одақтың ақпараттық порталында Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтер жарияланады.
169. Беру ведомствосына жариялау үшін Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама келіп түскен кезде "Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.060) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.

170. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.014) является обеспечение опубликования на информационном портале Союза сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза, и их получение национальными патентными ведомствами государств-членов.
171. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.014), приведен в таблице 87.
Таблица 87
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.014)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.053
внесение сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза,
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 88 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.054
представление сведений
о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза
приведено в таблице 89 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.055
прием и обработка сведений
о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза
приведено в таблице 90 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.056
получение уведомления
о результате обработки сведений
о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза
приведено в таблице 91 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.057
представление сведений
о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 92 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.058
прием и обработка сведений
о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 93 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.059
опубликование сведений
о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза
приведено в таблице 94 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.060
получение уведомления
о результатах обработки сведений
о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 95 настоящих Правил
Таблица 88
Описание операции "Внесение сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза, в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.053)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.053
2
Наименование операции
внесение сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза,
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем в случае если заявка на ТЗ Союза содержит указание на установление более раннего приоритета, чем дата ее подачи, и заявителем не позднее 3 месяцев с даты подачи заявки на ТЗ Союза представлены сведения о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель вносит сведения о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет
ТЗ Союза, в национальный раздел Единого реестра
ТЗ Союза
7
Результаты
сведения о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза, включены
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
Таблица 89
Описание операции "Представление сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.054)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.054
2
Наименование операции
представление сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет
ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после внесения сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет
ТЗ Союза, в национальный раздел Единого реестра
ТЗ Союза (операция "Внесение сведений
о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза, в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.053))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза, в национальное патентное ведомство
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза, представлены
в национальное патентное ведомство
Таблица 90
Описание операции "Прием и обработка сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.055)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.055
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет
ТЗ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза (операция "Представление сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.054))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза, и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза, с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза, обработаны, ведомству подачи направлено уведомление
о результатах обработки представленных сведений
Таблица 91
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.056)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.056
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза (операция "Прием и обработка сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.055))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза, в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки национальным патентным ведомством сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза, получено
Таблица 92
Описание операции "Представление сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.057)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.057
2
Наименование операции
представление сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после внесения сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет
ТЗ Союза, в национальный раздел Единого реестра
ТЗ Союза (операция "Внесение сведений
о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза, в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.053))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования на информационном портале Союза, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
сведения о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования на информационном портале Союза, представлены в Комиссию
Таблица 93
Описание операции "Прием и обработка сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.058)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.058
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования (операция "Представление сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.057))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования, и проверяет
их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования, с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
сведения о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования, обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 94
Описание операции "Опубликование сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.059)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.059
2
Наименование операции
опубликование сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при успешной обработке сведений
о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования (операция "Прием и обработка сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.058))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель побеспечивает опубликование
на информационном портале Союза сведений
о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза
7
Результаты
сведения о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза, опубликованы на информационном портале Союза
Таблица 95
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.060)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.060
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования (операция "Прием и обработка сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет
ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.058))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений
о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза для опубликования, получено

170. "Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.014) рәсімін орындау нәтижесі Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды және оларды мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарының алуын қамтамасыз ету болып табылады.
171. "Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.014) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 87-кестеде келтірілген.
87-кесте
"Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.014) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.053
Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу
осы Қағидалардың 88-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.054
Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 89-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.055
Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 90-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.056
Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 91-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.057
Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын жариялау үшін растайтын құжаттар туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 92-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.058
Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 93-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.059
Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 94-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.060
Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 95-кестесінде келтірілген
88-кесте
"Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.053) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.053
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы егер Одақтың ТБ өтінімінде оның берілген күнінен ертерек басымдықты белгілеуге нұсқау болған жағдайда және өтінім беруші Одақтың ТБ өтінім берген күннен бастап 3 айдан кешіктірмей сұрау салынатын басымдықты растайтын құжаттар туралы мәліметтерді ұсынған жағдайда орындайды
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілді
89-кесте
"Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.054) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.054
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін орындалады ("Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.053) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді ұлттық патенттік ведомствоға жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтер ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылды
90-кесте
"Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.055) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.055
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.054) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, Одақтың ТБ сұратылып отырған басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтер өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
91-кесте
"Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.056) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.056
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.055) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды
92-кесте
"Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.057) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.057
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын жариялау үшін растайтын құжаттар туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін орындалады ("Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.053) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтер Комиссияға ұсынылды
93-кесте
"Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.058) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.058
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ жариялау үшін сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.057) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жариялау үшін Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, жариялау үшін Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын жариялау үшін растайтын құжаттар туралы мәліметтер өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
94-кесте
"Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.059) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.059
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ жариялау үшін сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді сәтті өңдеу кезінде орындалады ("Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.058) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ақпараттық порталында Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
95-кесте
"Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.060) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.060
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ жариялау үшін сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.058) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ сұрау салынатын басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жариялау үшін алынды

3. Процедуры представления сведений при преобразовании
заявки на ТЗ Союза
Процедура "Представление уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.015)
172. Схема выполнения процедуры "Представление уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.015) представлена на рисунке 26.
Рис. 26. Схема выполнения процедуры "Представление уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.015)
173. Процедура "Представление уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.015) выполняется в случае обращения завителя в ведомство подачи с ходатайством о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака с сохранением даты приоритета при условии удовлетворения ведомством подачи указанного ходайства и прекращения делопроизводства по заявке на ТЗ Союза в соотвествии с пунктом 3 Правила 14 Инструкции. Процедура выполняется ведомством подачи в течение 5 рабочих дней с даты прекращения делопроизводства по заявке на ТЗ Союза в отношении национального патентного ведомства каждого государства-члена.
174. Первой выполняется операция "Представление уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.061), по результатам выполнения которой ведомство подачи представляет уведомление о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза.
175. При поступлении в национальное патентное ведомство уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза выполняется операция "Прием и обработка уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.062), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза.
176. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.063), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
177. Результатом выполнения процедуры "Представление уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.015) является получение национальным патентным ведомством уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза, ведомству подачи направляется уведомление о результатах обработки уведомления.

3. Одақтың ТБ өтінімді өзгерту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдері "Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.PRC.015) рәсімі
172. "Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.PRC.015) рәсімін орындау схемасы 26-суретте көрсетілген.
26-сурет. "Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.PRC.015) рәсімін орындау схемасы
173. "Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.PRC.015) рәсімі беру ведомствосы көрсетілген қолдаухатты қанағаттандырған және Нұсқаулықтың 14-қағидасының 3-тармағына сәйкес Одақтың ТБ-ға өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтатқан жағдайда, басымдық күнін сақтай отырып, өтініш беруші Одақтың ТБ-ға өтінімін тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатпен беру ведомствосына өтініш берген жағдайда орындалады. Рәсімді беру ведомствосы әрбір мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына қатысты Одақтың ТБ-ға өтінімі бойынша іс жүргізу тоқтатылған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындайды.
174. Бірінші болып "Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.OPR.061) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарлама береді.
175. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарлама келіп түскен кезде "Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.062) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
176. Беру ведомствосына іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны өңдеу туралы хабарлама келіп түскен кезде Одақтың ТБ өтінімі бойынша "Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.063) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
177. "Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.PRC.015) рәсімін орындау нәтижесі ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарлама алуы болып табылады, беру ведомствосына хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберіледі.

178. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.015), приведен в таблице 96.
Таблица 96
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.015)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

178. "Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.PRC.015) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 96-кестеде келтірілген.
96-кесте
"Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.PRC.015) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

P.SP.02.OPR.061
представление уведомления
о прекращении делопроизводства
по заявке на ТЗ Союза
приведено в таблице 97 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.062
прием и обработка уведомления
о прекращении делопроизводства
по заявке на ТЗ Союза
приведено в таблице 98 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.063
получение уведомления
о результатах обработки уведомления о прекращении делопроизводства по заявке
на ТЗ Союза
приведено в таблице 99 настоящих Правил
Таблица 97
Описание операции "Представление уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.061)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.061
2
Наименование операции
представление уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем в случае обращения завителя в ведомство подачи с ходатайством
о преобразовании заявки на товарный знак Союза

P.SP.02.OPR.061
Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны ұсыну
осы Қағидалардың 97-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.062
Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 98-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.063
Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 99-кестесінде келтірілген
97-кесте
"Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.OPR.061) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.061
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары

в национальную заявку на регистрацию товарного знака с сохранением даты приоритета при условии удовлетворения ведомством подачи указанного ходайства и прекращения делопроизводства по заявке на ТЗ Союза в соотвествии с пунктом 3 Правила 14 Инструкции
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет уведомление о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза
в национальное патентное ведомство
7
Результаты
уведомление о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза представлено в национальное патентное ведомство
Таблица 98
Описание операции "Прием и обработка уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.062)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.062
2
Наименование операции
прием и обработка уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о прекращении делопроизводства
по заявке на ТЗ Союза (операция "Представление уведомления о прекращении делопроизводства
по заявке на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.061))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза и проверяет его в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза обработано, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленного уведомления
Таблица 99
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.063)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.063
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки уведомления
о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза (операция "Прием и обработка уведомления

беру ведомствосы көрсетілген қолдаухатты беруді қанағаттандырған және Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтатқан жағдайда басымдық күнін сақтай отырып Одақтың тауар белгісіне өтінімді ұлттық тауар белгісін тіркеуге берілетін өтінімге өзгерту туралы өтінішпен беру ведомствосына өтініш берген жағдайда орындаушы Нұсқаулықтың 14-қағидасының 3-тармағына сәйкес орындайды
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны ұлттық патенттік ведомствоға жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарлама ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылды
98-кесте
"Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.062) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.062
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны ұсыну" (P.SP.02.OPR.061) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны қабылдайды және оны тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарлама өңделді, беру ведомствосына ұсынылған хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
99-кесте
"Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.063) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.063
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары

о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.062))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки уведомления
о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза получено
Процедура "Представление ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.PRC.016)
179. Схема выполнения процедуры "Представление ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.PRC.016) представлена на рисунке 27.
Рис. 27. Схема выполнения процедуры "Представление ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.PRC.016)
180. Процедура "Представление ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.PRC.016) выполняется в случае направления ведомством подачи национальным патентным ведомствам уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза. В рамках реализации процедуры ведомство подачи пересылает ходатайство о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ в национальные патентные ведомства тех государств-членов, в чьи национальные заявки испрашивается преобразование заявки на ТЗ Союза.
181. Первой выполняется операция "Представление ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.OPR.064), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет ходатайство о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ в соответствующее национальное патетное ведомство.
182. При поступлении в национальное патентное ведомство ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ выполняется операция "Прием и обработка ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.OPR.065), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ.

орындаушы Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.062) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдайды
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды
"Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты ұсыну" (P.SP.02.PRC.016) рәсімі
179. "Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты ұсыну" (P.SP.02.PRC.016) рәсімін орындау схемасы 27-суретте көрсетілген.
27-сурет. "Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты ұсыну" (P.SP.02.PRC.016) рәсімін орындау схемасы
180. "Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты ұсыну" (P.SP.02.PRC.016) рәсімі беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомстволарға Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарлама жіберген жағдайда орындалады. Рәсімді іске асыру шеңберінде беру ведомствосы Одақтың ТБ өтінімді олардың ұлттық өтінімдері Одақтың ТБ өзгерту сұралатын мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхат жібереді.
181. Бірінші болып "Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты ұсыну" (P.SP.02.OPR.064) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы тиісті ұлттық патеттік ведомствоға Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхат жібереді.
182. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтініш келіп түскен кезде "Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішті қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.065) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және беру ведомствосына Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жібереді.

183. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.OPR.066), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке ходатайства.
184. Результатом выполнения процедуры "Представление ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.PRC.016) является обеспечение обработки соответствующим национальным патентным ведомством ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений.
185. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.PRC.016), приведен в таблице 100.
Таблица 100
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.PRC.016)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.064
представление ходатайства
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ
приведено в таблице 101 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.065
прием и обработка ходатайства
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ
приведено в таблице 102 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.066
получение уведомления
о результатах обработки ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ
приведено в таблице 103 настоящих Правил
Таблица 101
Описание операции "Представление ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.OPR.064)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.064
2
Наименование операции
представление ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем в случае направления национальным патентным ведомствам уведомления
о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
ведомство подачи направляет ходатайство о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ в национальное патентное ведомство
7
Результаты
ходатайство о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ представлено в национальное патентное ведомство
Таблица 102
Описание операции "Прием и обработка ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.OPR.065)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.065
2
Наименование операции
прием и обработка ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ (операция "Представление ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.OPR.064))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает ходатайство
о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ
и проверяет его в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ
с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
ходатайство о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ обработано, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленного ходатайства
Таблица 103
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.OPR.066)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.066
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки ходатайства
о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ (операция "Прием и обработка ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку
на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.OPR.065))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки ходатайства
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ получено

183. Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.066) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы өтінішхатты өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
184. "Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты ұсыну" (P.SP.02.PRC.016) рәсімін орындау нәтижесі тиісті ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты өңдеуді қамтамасыз ету болып табылады, ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама беру ведомствосына жіберілді.
185. "Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты ұсыну" (P.SP.02.PRC.016) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 100-кестеде келтірілген.
100-кесте
"Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты ұсыну" (P.SP.02.PRC.016) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.064
Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты ұсыну
осы Қағидалардың 101-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.065
Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішті қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 102-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.066
Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 103-кестесінде келтірілген
101-кесте
"Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты ұсыну" (P.SP.02.OPR.064) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.064
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
ұлттық патенттік ведомство Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарлама жіберген жағдайда орындаушы орындайды
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
беру ведомствосы Одақтың ТБ өтінімін ұлттық патенттік ведомствоға ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхат жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтініш ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылды
102-кесте
"Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішті қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.065) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.065
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішті қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхат алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты ұсыну" (P.SP.02.OPR.064) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтініш қабылдайды және оны тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтініш өңделді, ұсынылған өтінішхатты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама беру ведомствосына жіберілді
103-кесте
"Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.066) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.066
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішті қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.065) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды

Процедура "Представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования" (P.SP.02.PRC.017)
186. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования" (P.SP.02.PRC.017) представлена на рисунке 28.
Рис. 28. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования" (P.SP.02.PRC.017)
187. Процедура "Представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования" (P.SP.02.PRC.017) выполняется национальным патентным ведомством того государства-члена, в национальную заявку которого испрашивается преобразование заявки на товарный знак Союза. В течение 5 рабочих дней с даты получения соответствующего ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ, национальным патентным ведомством в рамках реализации процедуры обеспечивается публикация сведений о таком преобразовании (с сохранением даты приоритета) в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза.
188. Первой выполняется операция "Представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования" (P.SP.02.OPR.067), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство направляет в Комиссию сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза.
189. При поступлении в Комиссию сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования выполняется операция "Прием и обработка сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования" (P.SP.02.OPR.068), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в национальное патентное ведомство уведомление о результатах обработки сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования.
190. В случае успешной обработки представленных сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ выполняется операция "Опубликование сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.OPR.069), по результатам выполнения которой в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза публикуются сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ.

"Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.PRC.017) рәсімі
186. "Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.PRC.017) рәсімін орындау схемасы 28-суретте көрсетілген.
28-сурет. "Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.PRC.017) рәсімін орындау схемасы
187. "Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.PRC.017) рәсімін оның ұлттық өтініміне Одақтың тауар белгісіне берілетін өтінімді өзгерту сұралатын мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосы орындайды. Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы тиісті өтінішті алған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде ұлттық патенттік ведомство рәсімді іске асыру шеңберінде Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі осындай өзгерту туралы мәліметтерді (басымдық күнін сақтай отырып) жариялауды қамтамасыз етеді.
188. Бірінші болып "Одақтың ТБ өтінімін жариялау үшін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.067) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жариялау үшін Комиссияға жібереді.
189. Комиссияға Одақтың ТБ өтінімін жариялау үшін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.068) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жібереді.
190. Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы ұсынылған мәліметтер сәтті өңделген жағдайда "Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.069) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтер жарияланады.

191. При поступлении в национальное патентное ведомство уведомления о результатах обработки сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования" (P.SP.02.OPR.070), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
192. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования" (P.SP.02.PRC.017) является обеспечение опубликования в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ.
193. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования" (P.SP.02.PRC.017), приведен в таблице 104.
Таблица 104
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования" (P.SP.02.PRC.017)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.067
представление сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку
на регистрацию ТЗ для опубликования
приведено в таблице 105 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.068
прием и обработка сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку
на регистрацию ТЗ для опубликования
приведено в таблице 106 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.069
опубликование сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку
на регистрацию ТЗ
приведено в таблице 107 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.070
получение уведомления о результатах обработки сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку
на регистрацию ТЗ для опубликования
приведено в таблице 108 настоящих Правил
Таблица 105
Описание операции "Представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования" (P.SP.02.OPR.067)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.067
2
Наименование операции
представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем в течение 5 рабочих дней
с даты получения соответствующего ходатайства
о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза
в Комиссию в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования представлены в Комиссию
Таблица 106
Описание операции "Прием и обработка сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ
для опубликования" (P.SP.02.OPR.068)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.068
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования (операция "Представление сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования" (P.SP.02.OPR.067))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку
на регистрацию ТЗ для опубликования и проверяет
их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальным патентным ведомством и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет национальное патентное ведомство об обработке сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования обработаны, национальному патентному ведомству направлено уведомление
о результатах обработки представленных сведений
Таблица 107
Описание операции "Опубликование сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.OPR.069)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.069
2
Наименование операции
опубликование сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при успешной обработке сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ (операция "Прием и обработка сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования" (P.SP.02.OPR.068))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ
7
Результаты
сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ опубликованы в Едином реестре ТЗ Союза
на информационном портале Союза
Таблица 108
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования" (P.SP.02.OPR.070)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.070
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования (операция "Прием и обработка сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования" (P.SP.02.OPR.068))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки Комиссией сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования получено

191. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама келіп түскен кезде жариялау үшін "Одақтың ТБ өтінімін жариялау үшін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.070) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
192. "Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.PRC.017) рәсімін орындау нәтижесі (P. sp.02.PRC.017) Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялауды қамтамасыз ету болып табылады.
193. "Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.PRC.017) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 104-кестеде келтірілген.
104-кесте
"Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.PRC.017) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.067
Одақтың ТБ өтінімін жариялау үшін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 105-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.068
Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 106-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.069
Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 107-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.070
Одақтың ТБ өтінімін жариялау үшін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 108-кестесінде келтірілген
105-кесте
"Одақтың ТБ өтінімін жариялау үшін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.067) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.067
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтінімін жариялау үшін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы тиісті өтінішті алған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындайды
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың бірыңғай тізілімінде жариялау үшін Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ өтінімін жариялау үшін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтер Комиссияға ұсынылды
106-кесте
"Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.068) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.068
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ өтінімін жариялау үшін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ өтінімін жариялау үшін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.067) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомство мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ өтінімін жариялау үшін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді.
Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ұлттық патенттік ведомствоны мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, жариялау үшін Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ өтінімін жариялау үшін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтер өңделді, ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
107-кесте
"Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.069) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.069
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтінімін ТБ-ны тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді сәтті өңдеу кезінде орындалады ("Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.068) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жарияланды
108-кесте
"Одақтың ТБ өтінімін жариялау үшін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.070) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.070
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтінімін жариялау үшін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ өтінімін жариялау үшін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.068) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ өтінімін жариялау үшін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
Комиссияның Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеуі нәтижелері туралы хабарлама алынды

Процедура "Представление сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.018)
194. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.018) представлена на рисунке 29.
Рис. 29. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.018)
195. Процедура "Представление сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.018) выполняется ведомством подачи в течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения по результатам рассмотрения в соответствии с пунктом 2 Правила 17 Инструкции ходатайства заявителя о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза.
196. Первой выполняется операция "Внесение сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.071), по результатам выполнения которой ведомство подачи вносит сведения о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза. Операция выполняется в отношении национального патентного ведомства каждого государства-члена.
197. После внесения ведомством подачи сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.072), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в национальное патентное ведомство сведения о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза.
198. При поступлении в национальное патентное ведомство сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза выполняется операция "Прием и обработка сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.073), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки соответствующих сведений.
199. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.074), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.

"Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.018) рәсімі
194. "Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.018) рәсімін орындау схемасы 29-суретте көрсетілген.
29-сурет. "Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.018) рәсімін орындау схемасы
195. "Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.018) рәсімін беру ведомствосы Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы өтінішхатты Нұсқаулықтың 17-қағидасының 2-тармағына сәйкес қарау нәтижелері бойынша қанағаттанған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындайды.
196. Бірінші болып "Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.071) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізеді. Операция әрбір мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына қатысты орындалады.
197. Беру ведомствосы Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізгеннен кейін "Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.072) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жібереді.
198. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.073) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және тиісті мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
199. Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.074) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.

200. После внесения ведомством подачи сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.075), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию сведения о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования.
201. При поступлении в Комиссию сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования выполняется операция "Прием и обработка сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.076), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования.
202. В случае успешной обработки представленных сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования выполняется операция "Опубликование сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.077), по результатам выполнения которой на информационном портале Союза публикуются сведения о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза в Едином реестре ТЗ Союза.
203. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.078), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
204. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.018) является получение национальным патентным ведомством каждого государства-члена сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза и обеспечение их опубликования в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза.
205. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.018), приведен в таблице 109.
Таблица 109

200. Беру ведомствосы Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізгеннен кейін "Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.075) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін Комиссияға жібереді.
201. Комиссияға Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтер жариялау үшін келіп түскен кезде "Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.076) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
202. Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы ұсынылған мәліметтер жариялау үшін сәтті өңделген жағдайда "Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.077) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жарияланады.
203. Беру ведомствосына Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу туралы хабарлама келіп түскен кезде "Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.078) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
204. "Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.018) рәсімін орындау нәтижесі (P. sp.02.PRC.018) әрбір мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосының Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді алуы және оларды Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жариялауды қамтамасыз етуі болып табылады.
205. "Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.018) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 109-кестеде келтірілген.
109-кесте

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.018)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.071
внесение сведений
о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 110 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.072
представление сведений
о преобразовании заявки
на коллективный знак Союза
в заявку на ТЗ Союза
приведено в таблице 111 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.073
прием и обработка сведений
о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза
приведено в таблице 112 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.074
получение уведомления
о результате обработки сведений
о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза
приведено в таблице 113 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.075
представление сведений
о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 114 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.076
прием и обработка сведений
о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 115 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.077
опубликование сведений
о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза
приведено в таблице 116 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.078
получение уведомления о результатах обработки сведений
о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 117 настоящих Правил
Таблица 110
Описание операции "Внесение сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.071)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.071
2
Наименование операции
внесение сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения

"Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.018) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.071
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу
осы Қағидалардың 110-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.072
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 111-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.073
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 112-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.074
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 113-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.075
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
осы Қағидалардың 114-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.076
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 115-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.077
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 116-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.078
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 117-кестесінде келтірілген
110-кесте
"Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.071) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.071
2
Операцияның атауы
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары

выполняется исполнителем в течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения по результатам рассмотрения в соответствии с пунктом 2 Правила 17 Инструкции ходатайства заявителя о преобразовании заявки
на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
принятие решения о преобразовании заявки
на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза Союза выполняется исполнителем в порядке, установленном Инструкцией
7
Результаты
сведения о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза включены
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
Таблица 111
Описание операции "Представление сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.072)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.072
2
Наименование операции
представление сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем после включения сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений о преобразовании заявки
на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.071))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза в национальные патентные ведомства других государств-членов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза представлены
в национальное патентное ведомство
Таблица 112
Описание операции "Прием и обработка сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.073)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.073
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза (операция "Представление сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.072))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза обработаны, ведомству подачи направлено уведомление
о результатах обработки представленных сведений
Таблица 113
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.074)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.074
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза (операция "Прием и обработка сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.074))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки национальным патентным ведомством сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза получено
Таблица 114
Описание операции "Представление сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.075)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.075
2
Наименование операции
представление сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем после включения сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений о преобразовании заявки
на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.071))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза в Комиссию для опубликования в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
сведения о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза представлены в Комиссию
Таблица 115
Описание операции "Прием и обработка сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.076)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.076
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования (операция "Представление сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.075))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования и проверяет
их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
сведения о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 116
Описание операции "Опубликование сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.077)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.077
2
Наименование операции
опубликование сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем при успешной обработке сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования (операция "Прием и обработка сведений
о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.076))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование
на информационном портале Союза сведений
о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза
7
Результаты
сведения о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза опубликованы на информационном портале Союза
Таблица 117
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.078)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.078
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования (операция "Прием и обработка сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.076))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки Комиссией сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза для опубликования получено

орындаушы Нұсқаулықтың 17-қағидасының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы өтінішхатын қарау нәтижелері бойынша қанағаттанған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындайды
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы шешімді Нұсқаулықта белгіленген тәртіппен орындайды
7
Нәтижелер
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілді
111-кесте
"Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.072) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.072
2
Операцияның атауы
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізгеннен кейін орындалады ("Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.071) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді басқа мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтер ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылды
112-кесте
"Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.073) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.073
2
Операцияның атауы
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.072) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтер өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
113-кесте
"Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.074) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.074
2
Операцияның атауы
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.073) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды
114-кесте
"Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.075) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.075
2
Операцияның атауы
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізгеннен кейін орындалады ("Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.071) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың бірыңғай тізілімінде жариялау үшін Комиссияға жолдайды
7
Нәтижелер
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың бірыңғай тізілімінде жариялау үшін Комиссияға ұсынылды
115-кесте
"Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.076) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.076
2
Операцияның атауы
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін алған кезде орындалады ("Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.075) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді жариялау үшін Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, жариялау үшін Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді жариялау үшін Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтер өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
116-кесте
"Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.077) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.077
2
Операцияның атауы
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді жариялау үшін Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді сәтті өңдеген кезде орындалады ("Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.076) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
117-кесте
"Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.078) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.078
2
Операцияның атауы
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді жариялау үшін Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.076) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
Комиссия Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны жариялау үшін алды

Процедура "Представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза" (P.SP.02.PRC.019)
206. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза" (P.SP.02.PRC.019) представлена на рисунке 30.
Рис. 30. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза" (P.SP.02.PRC.019)
207. Процедура "Представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза" (P.SP.02.PRC.019) выполняется ведомством подачи в течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения по результатам рассмотрения в соответствии с пунктом 2 Правила 18 Инструкции ходатайства заявителя о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза.
208. Первой выполняется операция "Внесение сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.079), по результатам выполнения которой ведомство подачи вносит сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза.
209. После внесения ведомством подачи сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза" (P.SP.02.OPR.080), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в национальное патентное ведомство сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза. Операция выполняется в отношении национального патентного ведомства каждого государства-члена.
210. При поступлении в национальное патентное ведомство сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза выполняется операция "Прием и обработка сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза" (P.SP.02.OPR.081), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки соответствующих сведений.
211. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза выполняется операция "Получение уведомления о результате обработки сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза" (P.SP.02.OPR.082), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.

"Одақтың ТБ өтінімді Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.019) рәсімі
206. "Одақтың ТБ өтінімді Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.019) рәсімін орындау схемасы (P. sp.02.PRC.019) 30-суретте көрсетілген.
30-сурет. "Одақтың ТБ өтінімді Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.019) рәсімін орындау схемасы
207. "Одақтың ТБ өтінімді Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.019) рәсімін беру ведомствосы Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты Нұсқаулықтың 18-қағидасының 2-тармағына сәйкес қарау нәтижелері бойынша қанағаттандырылған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындайды.
208. Бірінші болып "Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.079) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізеді.
209. Беру ведомствосы Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізгеннен кейін "Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.080) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жібереді. Операция әрбір мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына қатысты орындалады.
210. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.081) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және тиісті мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
211. Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.082) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.

212. После внесения ведомством подачи сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.083), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза для опубликования.
213. При поступлении в Комиссию сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза для опубликования выполняется операция "Прием и обработка сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.084), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза для опубликования.
214. В случае успешной обработки представленных сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза для опубликования выполняется операция "Опубликование сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза" (P.SP.02.OPR.085), по результатам выполнения которой на информационном портале Союза публикуются сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза в Едином реестре ТЗ Союза.
215. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза для опубликования выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.086), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
216. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза" (P.SP.02.PRC.019) является получение национальным патентным ведомством сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза и обеспечение их опубликования в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза.
217. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза" (P.SP.02.PRC.019), приведен в таблице 118.
Таблица 118

212. Беру ведомствосы Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізгеннен кейін "Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.083) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін Комиссияға жібереді.
213. Комиссияға Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтер жариялау үшін келіп түскен кезде "Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.084) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
214. Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы ұсынылған мәліметтер сәтті өңделген жағдайда жариялау үшін "Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.085) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жарияланады.
215. Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде жариялау үшін "Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.086) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
216. "Одақтың ТБ өтінімді Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.019) рәсімін орындау нәтижесі (P. sp.02.PRC.019) ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді алуы және олардың Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жариялануын қамтамасыз ету болып табылады.
217. "Одақтың ТБ өтінімді Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.019) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 118-кестеде келтірілген.
118-кесте

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза" (P.SP.02.PRC.019)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.079
внесение сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 119 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.080
представление сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза
приведено в таблице 120 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.081
прием и обработка сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза
приведено в таблице 121 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.082
получение уведомления
о результате обработки сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза
приведено в таблице 122 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.083
представление сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза для опубликования
приведено в таблице 123 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.084
прием и обработка сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза для опубликования
приведено в таблице 124 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.085
опубликование сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза
приведено в таблице 125 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.086
получение уведомления
о результатах обработки сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза для опубликования
приведено в таблице 126 настоящих Правил
Таблица 119
Описание операции "Внесение сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.079)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.079
2
Наименование операции
внесение сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения

"Одақтың ТБ өтінімді Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.019) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.079
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу
осы Қағидалардың 119-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.080
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 120-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.081
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 121-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.082
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 122-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.083
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
осы Қағидалардың 123-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.084
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 124-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.085
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 125-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.086
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 126-кестесінде келтірілген
119-кесте
"Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.079) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.079
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары

выполняется исполнителем в течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения по результатам рассмотрения в соответствии с пунктом 2 Правила 18 Инструкции ходатайства заявителя о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель вносит сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза в национальный раздел Единого реестра
ТЗ Союза
7
Результаты
сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в заявку на коллективный знак Союза включены
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
Таблица 120
Описание операции "Представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза" (P.SP.02.OPR.080)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.080
2
Наименование операции
представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем после внесения сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку
на коллективный знак Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в заявку на коллективный знак Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.079))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза в национальные патентные ведомства других государств-членов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в заявку на коллективный знак Союза представлены
в национальное патентное ведомство
Таблица 121
Описание операции "Прием и обработка сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза" (P.SP.02.OPR.081)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.081
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза (операция "Представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в заявку на коллективный знак Союза" (P.SP.02.OPR.080))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в заявку на коллективный знак Союза обработаны, ведомству подачи направлено уведомление
о результатах обработки представленных сведений
Таблица 122
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза" (P.SP.02.OPR.082)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.082
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в заявку на коллективный знак Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза (операция "Прием
и обработка сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза" (P.SP.02.OPR.081))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки национальным патентным ведомством сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза получено
Таблица 123
Описание операции "Представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.083)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.083
2
Наименование операции
представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем после внесения сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку
на коллективный знак Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в заявку на коллективный знак Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.079))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза в Комиссию для опубликования на информационном портале Союза в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в заявку на коллективный знак Союза для опубликования на информационном портале Союза представлены в Комиссию
Таблица 124
Описание операции "Прием и обработка сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.084)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.084
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза для опубликования
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза для опубликования (операция "Представление сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.083))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза для опубликования и проверяет их
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку
на коллективный знак Союза для опубликования
с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в заявку на коллективный знак Союза для опубликования обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 125
Описание операции "Опубликование сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза" (P.SP.02.OPR.085)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.085
2
Наименование операции
опубликование сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при успешной обработке сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза для опубликования (операция "Прием и обработка сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.084))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в заявку на коллективный знак Союза
7
Результаты
сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в заявку на коллективный знак Союза опубликованы
в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза
Таблица 126
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.086)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.086
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в заявку на коллективный знак Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку
на коллективный знак Союза для опубликования (операция "Прием и обработка сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.084))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки Комиссией сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в заявку на коллективный знак Союза для опубликования получено

орындаушы Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты Нұсқаулықтың 18-қағидасының 2-тармағына сәйкес қарау нәтижелері бойынша қанағаттандырған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындайды
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілді
120-кесте
"Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.080) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.080
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізгеннен кейін орындалады ("Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.079) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді басқа мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына жолдайды
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтер ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылды
121-кесте
"Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.081) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.081
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.080) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтер өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
122-кесте
"Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.082) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.082
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.081) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды
123-кесте
"Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.083) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.083
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізгеннен кейін орындалады ("Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.079) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға ұсынылды
124-кесте
"Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.084) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.084
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ өтінімін жариялау үшін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.083) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ өтінімін жариялау үшін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, жариялау үшін Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ өтінімін жариялау үшін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтер өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
125-кесте
"Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.085) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.085
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ өтінімін жариялау үшін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтер сәтті өңделген кезде орындалады ("Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.084) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жарияланды
126-кесте
"Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.086) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.086
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ өтінімін жариялау үшін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.084) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
Комиссияның Одақтың ТБ өтінімін жариялау үшін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеуінің нәтижелері туралы хабарлама алынды

4. Процедуры представления сведений при изменении заявки на ТЗ Союза
Процедура "Представление сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.020)
218. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.020) представлена на рисунке 31.
Рис. 31. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.020)
219. Процедура "Представление сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.020) выполняется ведомством подачи в течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения по результатам рассмотрения в соответствии с пунктом 1 Правила 19 Инструкции ходатайства заявителя о выделении заявки на товарный знак Союза из ранее поданной заявки на товарный знак Союза.
220. Первой выполняется операция "Внесение сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.087), по результатам выполнения которой ведомство подачи вносит сведения о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза.
221. После внесения ведомством подачи сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.088), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в национальное патентное ведомство сведения о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза. Операция выполняется в отношении национального патентного ведомства каждого государства-члена.
222. При поступлении в национальное патентное ведомство сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза выполняется операция "Прием и обработка сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.089), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки соответствующих сведений.
223. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.090), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.

4. Одақтың ТБ өтінімі өзгерген кезде мәліметтерді ұсыну рәсімдері "Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.020) рәсімі
218. "Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.020) рәсімін орындау схемасы 31-суретте көрсетілген.
31-сурет. "Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.020) рәсімін орындау схемасы
219. "Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.020) рәсімін беру ведомствосы өтініш берушінің Одақтың тауар белгісіне бұрын берілген өтінімнен Одақтың тауар белгісіне өтінім бөлу туралы өтінішхаты Нұсқаулықтың 19-қағидасының 1-тармағына сәйкес қарау нәтижелері бойынша қанағаттандырылған күнінен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындайды.
220. Бірінші болып "Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімін бөлу туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.087) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізеді.
221. Беру ведомствосы Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді ұсынғаннан кейін Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне "Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.088) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді жібереді. Операция әрбір мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына қатысты орындалады.
222. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.089) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және тиісті мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
223. Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.SP.02.OPR.090) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.

224. После внесения ведомством подачи сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.091), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию сведения о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования.
225. При поступлении в Комиссию сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования выполняется операция "Прием и обработка сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.092), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования.
226. В случае успешной обработки представленных сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования выполняется операция "Опубликование сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.093), по результатам выполнения которой в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза публикуются сведения о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза.
227. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.094), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
228. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.020) является получение национальным патентным ведомством сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза и обеспечение опубликования указанных сведений в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза.
229. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.020), приведен в таблице 127.
Таблица 127

224. Беру ведомствосы Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізгеннен кейін "Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.091) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді жариялау үшін Комиссияға жібереді.
225. Комиссияға Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтер келіп түскен кезде жариялау үшін "Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.092) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және жариялау үшін Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
226. Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімін бөлу туралы ұсынылған мәліметтер сәтті өңделген жағдайда жариялау үшін "Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімін бөлу туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.093) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтер Одақтың ұлттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жарияланады.
227. Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.094) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
228. "Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.020) рәсімін орындау нәтижесі (P. sp.02.PRC.020) ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді алуы және көрсетілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жариялауды қамтамасыз етуі болып табылады.
229. "Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.020) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 127-кестеде келтірілген.
127-кесте

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.020)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.087
внесение сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 128 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.088
представление сведений
о выделении заявки на ТЗ Союза
из ранее поданной заявки на ТЗ Союза
приведено в таблице 129 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.089
прием и обработка сведений
о выделении заявки на ТЗ Союза
из ранее поданной заявки на ТЗ Союза
приведено в таблице 130 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.090
получение уведомления
о результате обработки сведений
о выделении заявки на ТЗ Союза
из ранее поданной заявки на ТЗ Союза
приведено в таблице 131 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.091
представление сведений
о выделении заявки на ТЗ Союза
из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 132 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.092
прием и обработка сведений
о выделении заявки на ТЗ Союза
из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 133 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.093
опубликование сведений
о выделении заявки на ТЗ Союза
из ранее поданной заявки на ТЗ Союза
приведено в таблице 134 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.094
получение уведомления
о результатах обработки сведений
о выделении заявки на ТЗ Союза
из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 135 настоящих Правил
Таблица 128
Описание операции "Внесение сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.087)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.087
2
Наименование операции
внесение сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения

"Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.020) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.087
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімін бөлу туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу
осы Қағидалардың 128-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.088
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 129-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.089
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 130-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.090
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 131-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.091
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
осы Қағидалардың 132-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.092
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 133-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.093
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімін бөлу туралы мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 134-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.094
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 135-кестесінде келтірілген
128-кесте
"Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімін бөлу туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.087) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.087
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімін бөлу туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары

выполняется исполнителем в течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения по результатам рассмотрения в соответствии с пунктом 1 Правила 19 Инструкции ходатайства заявителя о выделении заявки
на товарный знак Союза из ранее поданной заявки на товарный знак Союза
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель вносит сведения о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
7
Результаты
сведения о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза включены
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
Таблица 129
Описание операции "Представление сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.088)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.088
2
Наименование операции
представление сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после внесения исполнителем сведений
о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений
о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.087))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза
в национальные патентные ведомства других государств-членов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза представлены
в национальное патентное ведомство
Таблица 130
Описание операции "Прием и обработка сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.089)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.089
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза (операция "Представление сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.088))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза
и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 131
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.090)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.090
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза (операция "Прием и обработка сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.089))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки национальным патентным ведомством сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза получено
Таблица 132
Описание операции "Представление сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.091)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.091
2
Наименование операции
представление сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после внесения исполнителем сведений
о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений
о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.087))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования в Едином реестре ТЗ Союза
на информационном портале Союза в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
сведения о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования на информационном портале Союза представлены
в Комиссию
Таблица 133
Описание операции "Прием и обработка сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.092)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.092
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования (операция "Представление сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.091))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования и проверяет их в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
сведения о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 134
Описание операции "Опубликование сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.093)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.093
2
Наименование операции
опубликование сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при успешной обработке сведений
о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования (операция "Прием и обработка сведений о выделении заявки
на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.092))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза
7
Результаты
сведения о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза опубликованы
в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза
Таблица 135
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.094)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.094
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования (операция "Прием и обработка сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.092))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки Комиссией сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования получено

орындаушы өтініш берушінің Одақтың тауар белгісіне бұрын берілген өтінімнен Одақтың тауар белгісіне өтінімді бөлу туралы өтінішхатын Нұсқаулықтың 19-қағидасының 1-тармағына сәйкес қарау нәтижелері бойынша қанағаттандырылған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындайды
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтер Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілді
129-кесте
"Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.088) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.088
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімін бөлу туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізгеннен кейін орындалады ("Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімін бөлу туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.087) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді басқа мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтер ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылды
130-кесте
"Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.089) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.089
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.088) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтер өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
131-кесте
"Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.SP.02.OPR.090) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.090
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.089) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді өңдеуі нәтижелері туралы хабарлама алынды
132-кесте
"Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.091) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.091
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімін бөлу туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізгеннен кейін орындалады ("Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімін бөлу туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.087) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жариялау үшін Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтер Комиссияға ұсынылды
133-кесте
"Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.092) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.092
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы жариялау үшін Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.091) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, жариялау үшін Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтер жариялау үшін өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
134-кесте
"Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімін бөлу туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.093) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.093
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімін бөлу туралы мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
жариялау үшін Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтер сәтті өңделген кезде орындалады ("Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.092) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың бірыңғай тізілімінде жарияланды
135-кесте
"Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.094) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.094
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы жариялау үшін Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.092) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
Комиссияның Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімін бөлу туралы мәліметтерді өңдеуінің нәтижелері туралы хабарлама жариялау үшін алынды

Процедура "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя" (P.SP.02.PRC.021)
230. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя" (P.SP.02.PRC.021) представлена на рисунке 32.
Рис. 32. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя" (P.SP.02.PRC.021)
231. Процедура "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя" (P.SP.02.PRC.021) выполняется ведомством подачи в течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения по результатам рассмотрения в соответствии с пунктом 1 Правила 20 Инструкции ходатайства заявителя об отзыве заявки на ТЗ Союза.
232. Первой выполняется операция "Внесение сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.095), по результатам выполнения которой ведомство подачи вносит сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза.
233. После внесения ведомством подачи сведений о признании заявки на ТЗ Союза, отозванной по ходатайству заявителя, в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза, отозванной по ходатайству заявителя" (P.SP.02.OPR.096), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в национальное патентное ведомство сведения о признании заявки на ТЗ Союза, отозванной по ходатайству заявителя. Операция выполняется в отношении национального патентного ведомства каждого государства-члена.
234. При поступлении в национальное патентное ведомство сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя выполняется операция "Прием и обработка сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя" (P.SP.02.OPR.097), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки соответствующих сведений.
235. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя" (P.SP.02.OPR.098), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.

"Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.021) рәсімі
230. "Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.021) рәсімін орындау схемасы 32-суретте көрсетілген.
32-сурет. "Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.021) рәсімін орындау схемасы
231. "Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.021) рәсімін беру ведомствосы өтініш берушінің Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алу туралы өтінішхаты Нұсқаулықтың 20-қағидасының 1-тармағына сәйкес оны қарау нәтижелері бойынша қанағаттандырылған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындайды.
232. Бірінші болып "Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.095) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізеді.
233. Беру ведомствосы өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді енгізгеннен кейін Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне "Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.096) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомствоға өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді жібереді. Операция әрбір мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына қатысты орындалады.
234. Ұлттық патенттік ведомствоға өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.097) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және тиісті мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
235. Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.098) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.

236. После внесения ведомством подачи сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликования" (P.SP.02.OPR.099), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликования.
237. При поступлении в Комиссию сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликования выполняется операция "Прием и обработка сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликования" (P.SP.02.OPR.100), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликования.
238. В случае успешной обработки представленных сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликования выполняется операция "Опубликование сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя" (P.SP.02.OPR.101), по результатам выполнения которой в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза публикуются сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя.
239. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя" (P.SP.02.OPR.102), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
240. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя" (P.SP.02.PRC.021) является получение национальным патентным ведомством сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя и обеспечение опубликования указанных сведений в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза.

236. Беру ведомствосы өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізгеннен кейін "Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.099) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Комиссияға өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді жариялау үшін жібереді.
237. Комиссияға өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтер келіп түскен кезде жариялау үшін "Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.100) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
238. Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы ұсынылған мәліметтер сәтті өңделген жағдайда жариялау үшін "Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.101) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтер жарияланады.
239. Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.102) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
240. "Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.021) рәсімін орындау нәтижесі ұлттық патенттік ведомствоның өтініш берушінің өтініші бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді алуы және көрсетілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жариялауды қамтамасыз етуі болып табылады.

241. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя" (P.SP.02.PRC.021), приведен в таблице 136.
Таблица 136
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя" (P.SP.02.PRC.021)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

241. "Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.021) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 136-кестеде келтірілген.
136-кесте
"Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.021) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

P.SP.02.OPR.095
внесение сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 137 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.096
представление сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя
приведено в таблице 138 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.097
прием и обработка сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя
приведено в таблице 139 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.098
получение уведомления
о результате обработки сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя
приведено в таблице 140 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.099
представление сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя, для опубликования
приведено в таблице 141 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.100
прием и обработка сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликования
приведено в таблице 142 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.101
опубликование сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя
приведено в таблице 143 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.102
получение уведомления
о результатах обработки сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликования
приведено в таблице 144 настоящих Правил
Таблица 137
Описание операции "Внесение сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.095)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.095
2
Наименование операции
внесение сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения

P.SP.02.OPR.095
өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу
осы Қағидалардың 137-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.096
өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 138-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.097
өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 139-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.098
өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 140-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.099
өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
осы Қағидалардың 141-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.100
өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 142-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.101
өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 143-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.102
өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 144-кестесінде келтірілген
137-кесте
"Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.095) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.095
2
Операцияның атауы
өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары

выполняется исполнителем в течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения по результатам рассмотрения в соответствии с пунктом 1 Правила 20 Инструкции ходатайства заявителя об отзыве заявки на ТЗ Союза
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель вносит сведения о признании заявки
на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
7
Результаты
сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя включены в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
Таблица 138
Описание операции "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя" (P.SP.02.OPR.096)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.096
2
Наименование операции
представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем после внесения сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.095))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя
в национальные патентные ведомства других государств-членов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя представлены
в национальное патентное ведомство
Таблица 139
Описание операции "Прием и обработка сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя" (P.SP.02.OPR.097)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.097
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя (операция "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя" (P.SP.02.OPR.096))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя
и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 140
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя" (P.SP.02.OPR.098)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.098
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя (операция "Прием и обработка сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя" (P.SP.02.OPR.097))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки национальным патентным ведомством сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя получено
Таблица 141
Описание операции "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликования" (P.SP.02.OPR.099)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.099
2
Наименование операции
представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем после внесения сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной
по ходатайству заявителя в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.095))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликования на информационном портале Союзав соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликованияна информационном портале Союза представлены в Комиссию
Таблица 142
Описание операции "Прием и обработка сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликования" (P.SP.02.OPR.100)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.100
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликования
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликования (операция "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликования" (P.SP.02.OPR.099))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликования и проверяет их в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной
по ходатайству заявителя для опубликования
с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
сведения о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза для опубликования обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 143
Описание операции "Опубликование сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя" (P.SP.02.OPR.101)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.101
2
Наименование операции
опубликование сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при успешной обработке сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликования (операция "Прием и обработка сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликования" (P.SP.02.OPR.100))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование
в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя
7
Результаты
сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя опубликованы на информационном портале Союза
Таблица 144
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликования" (P.SP.02.OPR.102)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.102
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликования (операция "Прием и обработка сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликования" (P.SP.02.OPR.100))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликования в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки Комиссией сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя для опубликования получено

орындаушы өтініш берушінің Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алу туралы өтінішхатын Нұсқаулықтың 20-қағидасының 1-тармағына сәйкес қарау нәтижелері бойынша ол қанағаттандырылған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындайды
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізеді
7
Нәтижелер
өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтер Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілді
138-кесте
"Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.096) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.096
2
Операцияның атауы
өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізгеннен кейін орындалады ("Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.095) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді басқа мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына жібереді
7
Нәтижелер
өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтер ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылды
139-кесте
"Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.097) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.097
2
Операцияның атауы
өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.096) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді өңдеу туралв беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтер өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
140-кесте
"Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.098) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.098
2
Операцияның атауы
өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы өтініш берушінің өтініші бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.097) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
ұлттық патенттік ведомствоның өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды
141-кесте
"Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.099) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.099
2
Операцияның атауы
өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізгеннен кейін орындалады ("Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.095) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін жібереді
7
Нәтижелер
өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға ұсынылды
142-кесте
"Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.100) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.100
2
Операцияның атауы
өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы өтініш берушінің өтінішхаты бойынша жариялау үшін кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.099) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өтініш берушінің өтінішхаты бойынша жариялау үшін кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, жариялау үшін өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтер жариялау үшін өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
143-кесте
"Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.101) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.101
2
Операцияның атауы
өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
өтініш берушінің өтініші бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтер жариялау үшін сәтті өңделген кезде орындалады ("Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.100) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
144-кесте
"Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.102) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.102
2
Операцияның атауы
өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы өтініш берушінің өтінішхаты бойынша жариялау үшін кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімін тану туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.100) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өтініш берушінің өтінішхаты бойынша кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
өтініш берушінің өтінішхаты бойынша қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді жариялау үшін Комиссияның өңдеуінің нәтижелері туралы хабарлама алынды

Процедура "Представление сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.022)
242. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.022) представлена на рисунке 33.
Рис. 33. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.022)
243. Процедура "Представление сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.022) выполняется ведомством подачи в следующих случаях:
удовлетворения по результатам рассмотрения в соответствии с пунктами 1 - 4 Правила 21 Инструкции ходатайства заявителя о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза или ходатайства заявителя о внесении изменений в заявку на коллективный знак Союза в отношении заявленного обозначения, перечня товаров, адреса для ведения переписки, сведений о представителе заявителя, устава (положения) коллективного знака Союза, а также исправления технического характера;
удовлетворения по результатам рассмотрения в соответствии с пунктами 2 - 5 Правила 22 Инструкции ходатайства заявителя о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза или ходатайства заявителя о внесении изменений в заявку на коллективный знак Союза в части изменений, касающихся сведений о заявителе, связанных или не связанных с передачей или переходом права на заявку на товарный знак Союза.
244. Первой выполняется операция "Внесение сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.103), по результатам выполнения которой ведомством подачи вносятся сведения о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза.
245. После внесения сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.104), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в национальное патентное ведомство сведения о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза. Операция выполняется в отношении национального патентного ведомства каждого государства-члена.
246. При поступлении в национальное патентное ведомство сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза выполняется операция "Прием и обработка сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.105), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки соответствующих сведений.

"Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.022) рәсімі
242. "Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.022) рәсімін орындау схемасы 33-суретте көрсетілген.
33-сурет. "Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.022) рәсімін орындау схемасы
243. "Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.022) рәсімін беру ведомствосы мынадай:
өтініш берушінің Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы өтінішхатын немесе өтініш берушінің Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімге мәлімделген белгіге, тауарлар тізбесіне, хат жазысуға арналған мекенжайға, өтініш берушінің өкілі туралы мәліметтерге, Одақтың ұжымдық белгісінің жарғысына (ережесіне), сондай-ақ техникалық сипаттағы түзетулерге қатысты өзгерістер енгізу туралы өтінішхатын Нұсқаулықтың 21-қағидасының 1-4-тармақтарына сәйкес қарау нәтижелері бойынша қанағаттану;
өтініш берушінің Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы өтінішхатын немесе өтініш берушінің Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімге өтініш беруші туралы мәліметтерге қатысты, Одақтың тауар белгісіне өтінімге құқықтың берілуіне немесе ауысуына байланысты немесе байланысты емес өзгерістер бөлігінде өзгерістер енгізу туралы өтінішхатын Нұсқаулықтың 22-қағидасының 2-5-тармақтарына сәйкес қарау нәтижелері бойынша қанағаттану жағдайларында орындайды.
244. Бірінші болып "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді енгізу" (P.SP.02.OPR.103) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді енгізеді.
245. Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер Одақтың ТБ бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін "Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.104) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұлттық патенттік ведомствоға жібереді. Операция әрбір мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына қатысты орындалады.
246. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.105) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және тиісті мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.

247. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.106), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
248. После внесения сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.107), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию сведения о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования.
249. При поступлении в Комиссию сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования выполняется операция "Прием и обработка сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования " (P.SP.02.OPR.108), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования.
250. В случае успешной обработки представленных сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования выполняется операция "Опубликование сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.109), по результатам выполнения которой в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза публикуются сведения о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза.
251. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.110), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования.
252. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.022) является обеспечение получения национальным патентным ведомством сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза и опубликования в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза указанных сведений.
253. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.022), приведен в таблице 145.
Таблица 145

247. Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.106) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
248. Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін "Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.107) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін Комиссияға жібереді.
249. Комиссияға жариялау үшін Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.108) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
250. Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы ұсынылған мәліметтер жариялау үшін сәтті өңделген жағдайда "Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.109) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер жарияланады.
251. Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.110) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
252. "Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.022) рәсімін орындау нәтижесі ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді алуын және Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде көрсетілген мәліметтерді жариялауын қамтамасыз ету болып табылады.
253. "Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.022) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 145-кестеде келтірілген.
145-кесте

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.022)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.103
внесение сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 146 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.104
представление сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза
приведено в таблице 147 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.105
прием и обработка сведений
о внесении изменений в заявку
на ТЗ Союза
приведено в таблице 148 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.106
получение уведомления
о результате обработки сведений
о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза
приведено в таблице 149 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.107
представление сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 150 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.108
прием и обработка сведений
о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 151 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.109
опубликование сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза
приведено в таблице 152 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.110
получение уведомления
о результатах обработки сведений
о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 153 настоящих Правил
Таблица 146
Описание операции "Внесение сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.103)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.103
2
Наименование операции
внесение сведений о внесении изменений в заявку
на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем в течение 5 рабочих дней
с даты удовлетворения соответствующего ходатайства о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель вносит сведения о внесении изменений
в заявку на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
7
Результаты
сведения о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза включены в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
Таблица 147
Описание операции "Представление сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.104)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.104
2
Наименование операции
представление сведений о внесении изменений
в заявку на ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем после внесения сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.103))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза в национальное патентное ведомство в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза представлены в национальное патентное ведомство
Таблица 148
Описание операции "Прием и обработка сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.105)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.105
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о внесении изменений
в заявку на ТЗ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза (операция "Представление сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.104))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза и проверяет их
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза
с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 149
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.106)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.106
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза (операция "Прием и обработка сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.105))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о внесении изменений в заявку
на ТЗ Союза в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки национальным патентным ведомством сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза получено
Таблица 150
Описание операции "Представление сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.107)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.107
2
Наименование операции
представление сведений о внесении изменений
в заявку на ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем после внесения сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.103))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования на информационном портале Союза в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
сведения о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования на информационном портале Союза представлены в Комиссию
Таблица 151
Описание операции "Прием и обработка сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.108)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.108
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о внесении изменений
в заявку на ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования (операция "Представление сведений
о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.107))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования
и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
сведения о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования
Таблица 152
Описание операции "Опубликование сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.109)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.109
2
Наименование операции
опубликование сведений о внесении изменений
в заявку на ТЗ Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при успешной обработке сведений
о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования (операция "Прием и обработка сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.108))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование
на информационном портале Союза сведений
о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза
7
Результаты
сведения о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза опубликованы на информационном портале Союза
Таблица 153
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.110)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.110
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования (операция "Прием и обработка сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.108))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о внесении изменений в заявку
на ТЗ Союза для опубликования в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки Комиссией сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования получено

"Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.022) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.103
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді енгізу
осы Қағидалардың 146-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.104
Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 147-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.105
Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 148-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.106
Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 149-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.107
Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
осы Қағидалардың 150-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.108
Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 151-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.109
Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 152-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.110
Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 153-кестесінде келтірілген
146-кесте
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді енгізу" (P.SP.02.OPR.103) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.103
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді енгізу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы тиісті өтініш қанағаттандырылған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындайды
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді енгізеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілді
147-кесте
"Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.104) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.104
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді енгізгеннен кейін орындалады ("Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді енгізу" (P.SP.02.OPR.103) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұлттық патенттік ведомствоға жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылды
148-кесте
"Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.105) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.105
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.104) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
149-кесте
"Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.106) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.106
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.105) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеуі нәтижелері туралы хабарлама алынды
150-кесте
"Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.107) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.107
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді енгізгеннен кейін орындалады ("Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді енгізу" (P.SP.02.OPR.103) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер Комиссияға ұсынылды
151-кесте
"Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.108) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.108
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы жариялау үшін Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.107) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, жариялау үшін Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
жариялау үшін Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер өңделді, беру ведомствосына жариялау үшін Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
152-кесте
"Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.109) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.109
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
жариялау үшін Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді сәтті өңдеу кезінде орындалады ("Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.108) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
153-кесте
"Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.110) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.110
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы жариялау үшін Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.108) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жариялау үшін Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
Комиссия Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны жариялау үшін алды

5. Процедуры представления сведений при преобразовании ТЗ Союза
Процедура "Представление сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.PRC.023)
254. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.PRC.023) представлена на рисунке 34.
Рис. 34. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.PRC.023)
255. Процедура "Представление сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.PRC.023) выполняется ведомством подачи в течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения по результатам рассмотрения в соответствии с пунктами 1 - 2 Правила 15 Инструкции ходатайства заявителя о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака, в ходе которой ведомство подачи направляет в национальные патентные ведомства и публикует в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза сведения о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака.
256. Первой выполняется операция "Внесение сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.111), по результатам выполнения которой ведомством подачи вносятся сведения о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза.
257. После внесения ведомством подачи сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.OPR.112), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в национальное патентное ведомство сведения о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ. Операция выполняется в отношении национального патентного ведомства каждого государства-члена.
258. При поступлении в национальное патентное ведомство сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ выполняется операция "Прием и обработка сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.OPR.113), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки соответствующих сведений.

5. Одақтың ТБ өзгерту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдері
"Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.023) рәсімі
254. "Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.023) рәсімін орындау схемасы 34-суретте көрсетілген.
34-сурет. "Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.023) рәсімін орындау схемасы
255. "Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.023) рәсімін беру ведомствосы Нұсқаулықтың 15-қағидасының 1 - 2-тармақтарға сәйкес өтінішг берушінің Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатын қарау нәтижелері бойынша ол қанағаттандырылған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындайды, оның барысында беру ведомствосы Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді тауар таңбасын тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұлттық патенттік ведомстволарға жібереді және Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жариялайды.
256. Бірінші болып "Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.111) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізеді.
257. Беру ведомствосы Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізгеннен кейін "Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.112) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұлттық патенттік ведомствоға жібереді. Операция әрбір мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына қатысты орындалады.
258. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.113) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және тиісті мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.

259. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.OPR.114), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
260. После внесения ведомством подачи сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования" (P.SP.02.OPR.115), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию сведения о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования.
261. При поступлении в Комиссию сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования выполняется операция "Прием и обработка сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования" (P.SP.02.OPR.116), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования.
262. В случае успешной обработки представленных сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования выполняется операция "Опубликование сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.OPR.117), по результатам выполнения которой на информационном портале Союза публикуются сведения о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ.
263. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования" (P.SP.02.OPR.118), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.

259. Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.114) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
260. Беру ведомствосы Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізгеннен кейін "Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.115) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін Комиссияға жібереді.
261. Комиссияға Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтер жариялау үшін келіп түскен кезде "Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.116) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
262. Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы ұсынылған мәліметтер жариялау үшін сәтті өңделген жағдайда, "Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.117) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша Одақтың ақпараттық порталында Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтер жарияланады.
263. Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.118) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.

264. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.PRC.023) является обеспечение получения национальным патентным ведомством сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ и опубликования в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза указанных сведений.
265. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.PRC.023), приведен в таблице 154.
Таблица 154
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.PRC.023)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

264. "Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.023) рәсімін орындау нәтижесі ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді алуын және Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың бірыңғай тізілімінде көрсетілген мәліметтерді жариялауды қамтамасыз ету болып табылады.
265. "Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.023) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 154-кестеде келтірілген.
154-кесте
"Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.023) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

P.SP.02.OPR.111
внесение сведений
о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку
на регистрацию ТЗ в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 155 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.112
представление сведений
о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку
на регистрацию ТЗ
приведено в таблице 156 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.113
прием и обработка сведений
о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку
на регистрацию ТЗ
приведено в таблице 157 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.114
получение уведомления
о результате обработки сведений
о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку
на регистрацию ТЗ
приведено в таблице 158 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.115
представление сведений
о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку
на регистрацию ТЗ для опубликования
приведено в таблице 159 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.116
прием и обработка сведений
о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку
на регистрацию ТЗ для опубликования
приведено в таблице 160 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.117
опубликование сведений
о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку
на регистрацию ТЗ
приведено в таблице 161 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.118
получение уведомления
о результатах обработки сведений
о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку
на регистрацию ТЗ для опубликования
приведено в таблице 162 настоящих Правил
Таблица 155
Описание операции "Внесение сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.111)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.111
2
Наименование операции
внесение сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения

P.SP.02.OPR.111
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу
осы Қағидалардың 155-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.112
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 156-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.113
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 157-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.114
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 158-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.115
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
осы Қағидалардың 159-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.116
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 160-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.117
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 161-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.118
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 162-кестесінде келтірілген
155-кесте
"Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.111) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.111
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары

выполняется исполнителем в течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения по результатам рассмотрения в соответствии с пунктами 1 - 2 Правила 15 Инструкции ходатайства заявителя о преобразовании аннулированной регистрации товарного знака Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель вносит сведения о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
7
Результаты
сведения о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ включены в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
Таблица 156
Описание операции "Представление сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.OPR.112)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.112
2
Наименование операции
представление сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем после внесения сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.111))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ
в национальные патентные ведомства других государств-членов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку
на регистрацию ТЗ представлены в национальное патентное ведомство
Таблица 157
Описание операции "Прием и обработка сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.OPR.113)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.113
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ (операция "Представление сведений
о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.OPR.112))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ
и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ
с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку
на регистрацию ТЗ обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 158
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.OPR.114)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.114
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ (операция "Прием и обработка сведений
о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.OPR.113))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки национальным патентным ведомством сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ получено
Таблица 159
Описание операции "Представление сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования" (P.SP.02.OPR.115)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.115
2
Наименование операции
представление сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем после внесения сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.111))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования на информационном портале Союза
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия междунациональными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
сведения о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку
на регистрацию ТЗ для опубликования на информационном портале Союза представлены
в Комиссию
Таблица 160
Описание операции "Прием и обработка сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования" (P.SP.02.OPR.116)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.116
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования (операция "Представление сведений
о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ
для опубликования" (P.SP.02.OPR.115))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования и проверяет их в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
сведения о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования обработаны, ведомству подачи направлено уведомление
о результатах обработки представленных сведений
Таблица 161
Описание операции "Опубликование сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.OPR.117)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.117
2
Наименование операции
опубликование сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при успешной обработке сведений
о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования (операция "Прием и обработка сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.116))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование
на информационном портале Союза сведений
о преобразовании аннулирнованной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака
7
Результаты
сведения о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку
на регистрацию ТЗ опубликованы в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза
Таблица 162
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования" (P.SP.02.OPR.118)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.118
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку
на регистрацию ТЗ для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ для опубликования (операция "Прием и обработка сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку
на регистрацию ТЗ для опубликования" (P.SP.02.OPR.116))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки Комиссией сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку
на регистрацию ТЗ для опубликования получено

орындаушы Одақтың тауар белгісінің күші жойылған тіркеуін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты Нұсқаулықтың15-қағидасының 1-2-тармақтарына сәйкес қарау нәтижелері бойынша ол қанағаттандырылған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындайды
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілді
156-кесте
"Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.112) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.112
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізгеннен кейін орындалады ("Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.111) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді басқа мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарына жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтер ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылды
157-кесте
"Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.113) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.113
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.112) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу туралы ведомствоны хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтер өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
158-кесте
"Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.114) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.114
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.113) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды
159-кесте
"Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.115) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.115
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізгеннен кейін орындалады ("Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.111) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жолдайды
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТК тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға ұсынылды
160-кесте
"Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.116) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.116
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.115) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТК тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, жариялау үшін Одақтың ТБ үшін жойған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтер жариялау үшін өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
161-кесте
"Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.117) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.117
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді жариялау үшін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтер сәтті өңделген кезінде орындалады ("Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.116) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ақпараттық порталында Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді тауар таңбасын тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ақпараттық порталында Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді тауар таңбасын тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтер жарияланды
162-кесте
"Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.118) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.118
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТК тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.116) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
Комиссияның Одақтың ТБ үшін жойған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеуінің нәтижелері туралы хабарлама алынды

Процедура "Представление сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.024)
266. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.024) представлена на рисунке 35.
Рис. 35. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.024)
267. Процедура "Представление сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.024) выполняется ведомством подачи в течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения по результатам рассмотрения в соответствии с пунктом 1 Правила 17 Инструкции ходатайства заявителя о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза, в ходе выполнения процедуры ведомство подачи направляет в национальные патентные ведомства и публикует в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза сведения о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза.
268. Первой выполняется операция "Внесение сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.119), по результатам выполнения которой ведомство подачи вносит сведения о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза.
269. После внесения сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.120), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в национальное патентное ведомство сведения о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза. Операция выполняется в отношении национального патентного ведомства каждого государства-члена.
270. При поступлении в национальное патентное ведомство сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза выполняется операция "Прием и обработка сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.121), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки соответствующих сведений.
271. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.122), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.

"Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.024) рәсімі
266. "Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.024) рәсімін орындау схемасы 35-суретте көрсетілген.
35-сурет. "Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.024) рәсімін орындау схемасы
267. "Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.024) рәсімін беру ведомствосы өтініш берушінің Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы өтінішхатын Нұсқаулықтың 17-қағидасының 1-тармағына сәйкес қарау нәтижелері бойынша ол қанағаттандырылған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындайды, рәсімді орындау барысында беру ведомствосы Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді ұлттық патенттік ведомстволарға жібереді және Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жариялайды.
268. Бірінші болып "Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.119) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізеді.
269. Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтер Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін "Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.120) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді ұлттық патенттік ведомствоға жібереді. Операция әрбір мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына қатысты орындалады.
270. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.121) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және тиісті мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
271. Беру ведомствосына Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама келіп түскен кезде "Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.122) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.

272. После внесения сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.123), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию сведения о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования.
273. При поступлении в Комиссию сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования выполняется операция "Прием и обработка сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.124), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования.
274. В случае успешной обработки представленных сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования выполняется операция "Опубликование сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.125), по результатам выполнения которой в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза публикуются сведения о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза.
275. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.126), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
276. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.024) является обеспечение получения национальным патентным ведомством сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза и опубликования в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза указанных сведений.
277. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.024), приведен в таблице 163.
Таблица 163
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.024)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

272. Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтер Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін "Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.123) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін Комиссияға жібереді.
273. Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтер жариялау үшін Комиссияға келіп түскен кезде "Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.124) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және жариялау үшін Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
274. Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы ұсынылған мәліметтер жариялау үшін сәтті өңделген жағдайда "Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.125) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жарияланады.
275. Беру ведомствосына Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама келіп түскен кезде "Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.126) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
276. "Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.024) рәсімін орындау нәтижесі ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді алуын және Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың бірыңғай тізілімінде көрсетілген мәліметтерді жариялауын қамтамасыз ету болып табылады.
277. "Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.024) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 163-кестеде келтірілген.
163-кесте
"Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.024) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

P.SP.02.OPR.119
внесение сведений
о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 164 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.120
представление сведений
о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза
приведено в таблице 165 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.121
прием и обработка сведений
о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза
приведено в таблице 166 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.122
получение уведомления
о результате обработки сведений
о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза
приведено в таблице 167 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.123
представление сведений
о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 168 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.124
прием и обработка сведений
о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 169 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.125
опубликование сведений
о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза
приведено в таблице 170 настоящих Правил

P.SP.02.OPR.119
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу
осы Қағидалардың 164-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.120
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 165-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.121
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 166-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.122
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 167-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.123
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
осы Қағидалардың 168-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.124
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 169-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.125
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 170-кестесінде келтірілген

выполняется исполнителем в течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения по результатам рассмотрения в соответствии с пунктом 1 Правила 17 Инструкции ходатайства заявителя о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
принятие решения о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза выполняется исполнителем
в порядке, установленном Инструкцией
7
Результаты
сведения о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза включены в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
Таблица 165
Описание операции "Представление сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.120)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.120
2
Наименование операции
представление сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем после внесения сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений
о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.119))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза
в национальное патентное ведомство в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза представлены в национальное патентное ведомство
Таблица 166
Описание операции "Прием и обработка сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.121)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.121
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза (операция "Представление сведений
о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.120))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 167
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.122)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.122
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза (операция "Прием и обработка сведений
о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.121))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки национальным патентным ведомством сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза получено
Таблица 168
Описание операции "Представление сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.123)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.123
2
Наименование операции
представление сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем после внесения сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений
о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза " (P.SP.02.OPR.119))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования на информационном портале Союза
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
сведения о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования на информационном портале Союза представлены
в Комиссию
Таблица 169
Описание операции "Прием и обработка сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.124)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.124
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования (операция "Представление сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.123))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования и проверяет их в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
сведения о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования обработаны, ведомству подачи направлено уведомление
о результатах обработки представленных сведений
Таблица 170
Описание операции "Опубликование сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.125)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.125
2
Наименование операции
опубликование сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при успешной обработке сведений
о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования (операция "Прием и обработка сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.124))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза
7
Результаты
сведения о преобразовании коллективного знака Союза в Едином реестре ТЗ Союза опубликованы на информационном портале Союза
Таблица 171
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.126)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.126
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования (операция "Прием
и обработка сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.124))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки Комиссией сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза для опубликования получено

орындаушы Нұсқаулықтың 17-қағидасының 1-тармағына сәйкес өтініш берушінің Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы қолдаухатын қарау нәтижелері бойынша ол қанағаттандырылған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындайды
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы шешімді орындаушы Нұсқаулықта белгіленген тәртіппен орындайды
7
Нәтижелер
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілді
165-кесте
"Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.120) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.120
2
Операцияның атауы
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтер Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін орындайды ("Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.119) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді ұлттық патенттік ведомствоға жолдайды
7
Нәтижелер
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтер ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылды
166-кесте
"Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.121) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.121
2
Операцияның атауы
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.120) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтер өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
167-кесте
"Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.122) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.122
2
Операцияның атауы
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.121) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдайды
7
Нәтижелер
ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді өңдеуі нәтижелері туралы хабарлама алынды
168-кесте
"Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.123) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.123
2
Операцияның атауы
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтер Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін орындайды ("Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.119) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін жолдайды
7
Нәтижелер
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға ұсынылды
169-кесте
"Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.124) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.124
2
Операцияның атауы
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін алған кезде орындалады ("Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.123) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жариялау үшін Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, жариялау үшін Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтер жариялау үшін өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
170-кесте
"Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.125) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.125
2
Операцияның атауы
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтер жариялау үшін сәтті өңделген кезінде орындалады ("Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.124) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ұжымдық белгісін өзгерту туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жарияланды
171-кесте
"Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.126) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.126
2
Операцияның атауы
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны жариялау үшін алған кезде орындалады ("Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.124) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
Комиссияның Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді өңдеуінің нәтижелері туралы хабарлама жариялау үшін алынды

Процедура "Представление сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза" (P.SP.02.PRC.025)
278. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза" (P.SP.02.PRC.025) представлена на рисунке 36.
Рис. 36. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза" (P.SP.02.PRC.025)
279. Процедура "Представление сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза" (P.SP.02.PRC.025) выполняется ведомством подачи в течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения по результатам рассмотрения в соответствии с пунктом 1 Правила 18 Инструкции ходатайства заявителя о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза, в ходе выполнения процедуры ведомство подачи направляет в национальные патентные ведомства и публикует в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза сведения о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза.
280. Первой выполняется операция "Внесение сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.127), по результатам выполнения которой ведомство подачи вносит сведения о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза.
281. После внесения ведомством подачи сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза" (P.SP.02.OPR.128), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в национальное патентное ведомство сведения о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза. Операция выполняется в отношении национального патентного ведомства каждого государства-члена.
282. При поступлении в национальное патентное ведомство сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза выполняется операция "Прием и обработка сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза" (P.SP.02.OPR.129), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки соответствующих сведений.
283. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза" (P.SP.02.OPR.130), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.

"Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.025) рәсімі
278. "Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.025) рәсімін орындау схемасы 36-суретте көрсетілген.
36-сурет. "Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.025) рәсімін орындау схемасы
279. "Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.025) рәсімін беру ведомствосы өтініш берушінің Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы өтінішхатын Нұсқаулықтың 18-қағидасының 1-тармағына сәйкес қарау нәтижелері бойынша ол қанағаттандырылған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындайды, рәсімді орындау барысында беру ведомствосы Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді ұлттық патенттік ведомстволарға жібереді және Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жариялайды.
280. Бірінші болып "Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.127) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізеді.
281. Беру ведомствосы Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізгеннен кейін "Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.128) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жібереді. Операция әрбір мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына қатысты орындалады.
282. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.129) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және тиісті мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
283. Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.130) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.

284. После внесения ведомством подачи сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.131), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию сведения о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза для опубликования.
285. При поступлении в Комиссию сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза для опубликования выполняется операция "Прием и обработка сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза для опубликования " (P.SP.02.OPR.132), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза для опубликования.
286. В случае успешной обработки представленных сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза для опубликования выполняется операция "Опубликование сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза" (P.SP.02.OPR.133), по результатам выполнения которой в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза публикуются сведения о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза.
287. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.134), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
288. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза" (P.SP.02.PRC.025) является обеспечение получения национальным патентным ведомством сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза и опубликования в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза указанных сведений.
289. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза" (P.SP.02.PRC.025), приведен в таблице 172.
Таблица 172
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза" (P.SP.02.PRC.025)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

284. Беру ведомствосы Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізгеннен кейін "Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.131) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін Комиссияға жібереді.
285. Комиссияға Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтер келіп түскен кезде жариялау үшін "Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.132) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және жариялау үшін Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
286. Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы ұсынылған мәліметтер сәтті өңделген жағдайда жариялау үшін "Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.133) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жарияланады.
287. Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.134) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
288. "Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.025) рәсімін орындау нәтижесі ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді алуды және Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде көрсетілген мәліметтерді жариялауды қамтамасыз етуі болып табылады.
289. "Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.025) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 172-кестеде келтірілген.
172-кесте
"Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.025) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

P.SP.02.OPR.127
внесение сведений
о преобразовании ТЗ Союза
в коллективный знак Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 173 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.128
представление сведений
о преобразовании ТЗ Союза
в коллективный знак Союза
приведено в таблице 174 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.129
прием и обработка сведений
о преобразовании ТЗ Союза
в коллективный знак Союза
приведено в таблице 175 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.130
получение уведомления
о результате обработки сведений
о преобразовании ТЗ Союза
в коллективный знак Союза
приведено в таблице 176 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.131
представление сведений
о преобразовании ТЗ Союза
в коллективный знак Союза для опубликования
приведено в таблице 177 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.132
прием и обработка сведений
о преобразовании ТЗ Союза
в коллективный знак Союза для опубликования
приведено в таблице 178 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.133
опубликование сведений
о преобразовании ТЗ Союза
в коллективный знак Союза
приведено в таблице 179 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.134
получение уведомления
о результатах обработки сведений
о преобразовании ТЗ Союза
в коллективный знак Союза для опубликования
приведено в таблице 180 настоящих Правил
Таблица 173
Описание операции "Внесение сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.127)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.127
2
Наименование операции
внесение сведений о преобразовании ТЗ Союза
в коллективный знак Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения

P.SP.02.OPR.127
Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу
осы Қағидалардың 173-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.128
Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 174-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.129
Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 175-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.130
Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 176-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.131
Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
осы Қағидалардың 177-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.132
Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 178-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.133
Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 179-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.134
Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 180-кестесінде келтірілген
173-кесте
"Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.127) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.127
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары

выполняется исполнителем в течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения по результатам рассмотрения в соответствии с пунктом 1 Правила 18 Инструкции ходатайства заявителя о преобразовании ТЗ Союза
в коллективный знак Союза
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель вносит сведения о преобразовании
ТЗ Союза в коллективный знак Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
7
Результаты
сведения о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза включены в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
Таблица 174
Описание операции "Представление сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза" (P.SP.02.OPR.128)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.128
2
Наименование операции
представление сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем после внесения сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.127))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза
в национальное патентное ведомство другого государства-члена в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза представлены в национальное патентное ведомство
Таблица 175
Описание операции "Прием и обработка сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза" (P.SP.02.OPR.129)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.129
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза (операция "Представление сведений
о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза" (P.SP.02.OPR.128))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза и проверяет
их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 176
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза" (P.SP.02.OPR.130)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.130
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза (операция "Прием и обработка сведений
о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза" (P.SP.02.OPR.129))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о преобразовании ТЗ Союза
в коллективный знак Союза в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки национальным патентным ведомством сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза получено
Таблица 177
Описание операции "Представление сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.131)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.131
2
Наименование операции
представление сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем после внесения сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза в национальный раздел Единого реестра
ТЗ Союза (операция "Внесение сведений
о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза в национальный раздел Единого реестра
ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.127))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза для опубликования на информационном портале Союза
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
сведения о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза для опубликования на информационном портале Союза представлены в Комиссию
Таблица 178
Описание операции "Прием и обработка сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.132)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.132
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза для опубликования
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза для опубликования (операция "Представление сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.131))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза для опубликования и проверяет их в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза для опубликования с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
сведения о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза для опубликования обработаны, ведомству подачи направлено уведомление
о результатах обработки представленных сведений
Таблица 179
Описание операции "Опубликование сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза" (P.SP.02.OPR.133)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.133
2
Наименование операции
опубликование сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при успешной обработке сведений
о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза для опубликования (операция "Прием и обработка сведений о преобразовании ТЗ Союза
в коллективный знак Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.132))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза
7
Результаты
сведения о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза опубликованы в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза
Таблица 180
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.134)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.134
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза для опубликования (операция "Прием
и обработка сведений о преобразовании ТЗ Союза
в коллективный знак Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.132))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о преобразовании ТЗ Союза
в коллективный знак Союза в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки Комиссией сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза для опубликования получено

орындаушы өтініш берушінің Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы өтінішхатын Нұсқаулықтың18-қағидасының 1-тармағына сәйкес қарау нәтижелері бойынша ол қанағаттандырылған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындайды
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтер Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілді
174-кесте
"Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.128) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.128
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтер Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін орындайды ("Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.127) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді басқа мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтер ұлттық патенттік ведомствоіа жіберілді
175-кесте
"Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.129) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.129
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.128) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтер өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
176-кесте
"Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.130) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.130
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.129) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды
177-кесте
"Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.131) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.131
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтер Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін орындайды ("Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.127) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жолдайды
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға ұсынылды
178-кесте
"Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.132) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.132
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.131) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, жариялау үшін Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ-ны жариялау үшін Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтер өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
179-кесте
"Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.133) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.133
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтер жариялау үшін сәтті өңделген кезде орындалады ("Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.132) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне айналуы туралы мәліметтерді жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне айналуы туралы мәліметтер жарияланды
180-кесте
"Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.134) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.134
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.132) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
Комиссияның Одақтың ТБ-ны Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеуінің нәтижелері туралы хабарламаны жариялау үшін алынды

6. Процедуры представления сведений при изменении сведений о ТЗ Союза
Процедура "Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.026)
290. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.026) представлена на рисунке 37.
Рис. 37. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.026)
291. Процедура "Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.026) выполняется ведомством подачи в течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения по результатам рассмотрения в соответствии с пунктом 8 Правила 24 Инструкции заявления о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза, в ходе выполнения процедуры ведомство подачи направляет в национальные патентные ведомства и публикует в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза сведения о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза.
292. Первой выполняется операция "Внесение сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.135), по результатам выполнения которой ведомство подачи вносит сведения о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза.
293. После внесения сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.136), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в национальное патентное ведомство сведения о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза. Операция выполняется в отношении национального патентного ведомства каждого государства-члена.
294. При поступлении в национальное патентное ведомство сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Прием и обработка сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.137), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки соответствующих сведений.
295. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.138), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.

6. Одақтың ТБ туралы мәліметтерді өзгерту кезінде мәліметтерді ұсыну рәсімдері "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.026) рәсімі
290. "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.026) рәсімін орындау схемасы 37-суретте көрсетілген.
37-сурет. Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.026) рәсімін орындау схемасы
291. "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.026) рәсімін беру ведомствосы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы өтінішті Нұсқаулықтың 24-қағидасының 8-тармағына сәйкес қарау нәтижелері бойынша ол қанағаттандырылған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындайды, рәсімді орындау барысында беру ведомствосы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұлттық патенттік ведомстволарға жібереді және Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жариялайды.
292. Бірінші болып "Одақтың бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.135) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізеді.
293. Одақтың бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін "Одақтың бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.136) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұлттық патенттік ведомствоға жібереді. Операция әрбір мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына қатысты орындалады.
294. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.137) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және тиісті мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
295. Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.SP.02.OPR.138) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.

296. После внесения сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.139), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию сведения о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования.
297. При поступлении в Комиссию сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования выполняется операция "Прием и обработка сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.140), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования.
298. В случае успешной обработки представленных сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования выполняется операция "Опубликование сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.141), по результатам выполнения которой на информационном портале Союза публикуются сведения о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза.
299. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.142), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
300. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.026) является обеспечение получения национальным патентным ведомством сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза и опубликования в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза указанных сведений.
301. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.026), приведен в таблице 181.
Таблица 181
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.026)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

296. Одақтың бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін "Одақтың бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.139) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін Комиссияға жібереді.
297. Комиссияға Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер келіп түскен кезде жариялау үшін "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.140) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
298. Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы ұсынылған мәліметтер жариялау үшін сәтті өңделген жағдайда "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.141) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.
299. Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.142) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
300. "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.026) рәсімін орындау нәтижесі ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді алуды және көрсетілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жариялауды қамтамасыз етуі болып табылады.
301. "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.026) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 181-кестеде келтірілген.
181-кесте
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.026) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

P.SP.02.OPR.135
внесение сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 182 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.136
представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 183 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.137
прием и обработка сведений
о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 184 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.138
получение уведомления о результате обработки сведений
о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 185 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.139
представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 186 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.140
прием и обработка сведений
о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 187 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.141
опубликование сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 188 настоящих Правил

P.SP.02.OPR.135
Одақтың бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу
осы Қағидалардың 182-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.136
Одақтың бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 183-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.137
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 184-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.138
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 185-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.139
Одақтың бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
осы Қағидалардың 186-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.140
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 187-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.141
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 188-кестесінде келтірілген

выполняется ведомством подачи в течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения по результатам рассмотрения в соответствии с пунктом 8 Правила 24 Инструкции заявления о внесении изменений
в сведения Единого реестра ТЗ Союза
5
Ограничения
-
6
Описание операции
исполнитель вносит сведения о внесении изменений
в сведения Единого реестра ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
7
Результаты
сведения о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза включены в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
Таблица 183
Описание операции "Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.136)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.136
2
Наименование операции
представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после внесения сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.135))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза
в национальное патентное ведомство другого государства-члена в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза представлены в национальное патентное ведомство
Таблица 184
Описание операции "Прием и обработка сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.137)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.137
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о внесении изменений
в сведения Единого реестра ТЗ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза (операция "Представление сведений
о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.136))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза
и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 185
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.138)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.138
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза (операция "Прием и обработка сведений
о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.137))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки национальным патентным ведомством сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза получено
Таблица 186
Описание операции "Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.139)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.139
2
Наименование операции
представление сведений о внесении изменений
в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после внесения сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.135))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования на информационном портале Союза
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
сведения о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования
на информационном портале Союза представлены
в Комиссию
Таблица 187
Описание операции "Прием и обработка сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.140)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.140
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о внесении изменений
в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования (операция "Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.139))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования и проверяет их в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
сведения о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования обработаны, ведомству подачи направлено уведомление
о результатах обработки представленных сведений
Таблица 188
Описание операции "Опубликование сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.141)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.141
2
Наименование операции
опубликование сведений о внесении изменений
в сведения Единого реестра ТЗ Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при успешной обработке сведений
о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования (операция "Прием
и обработка сведений о внесении изменений
в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.140))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование на информационном портале Союза сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза
7
Результаты
сведения о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза опубликованы на информационном портале Союза
Таблица 189
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.142)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.142
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования (операция "Прием
и обработка сведений о внесении изменений
в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.140))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки Комиссией сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза для опубликования получено

беру ведомствосы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы өтінішті Нұсқаулықтың 24-қағидасының 8-тармағына сәйкес қарау нәтижелері бойынша ол қанағаттандырылған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындайды
5
Шектеулер
-
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілді
183-кесте
"Одақтың бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.136) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.136
2
Операцияның атауы
Одақтың бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін орындалады ("Одақтың бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.135) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді басқа мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылды
184-кесте
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.137) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.137
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.136) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
185-кесте
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.SP.02.OPR.138) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.138
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.137) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеуінің нәтижелері туралы хабарлама алынды
186-кесте
"Одақтың бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.139) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.139
2
Операцияның атауы
Одақтың бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін орындалады ("Одақтың бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.135) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға ұсынылды
187-кесте
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.140) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.140
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы жариялау үшін Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.139) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, жариялау үшін Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер жариялау үшін өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
188-кесте
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.141) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.141
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер жариялау үшін сәтті өңделген кезде орындалады ("Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.140) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
Одақтың бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
189-кесте
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.142) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.142
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны жариялау үшін алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.140) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
Комиссияның Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеуінің нәтижелері туралы хабарлама жариялау үшін алынды

Процедура "Представление сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.027)
302. Схема выполнения процедуры "Представление сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.027) представлена на рисунке 38.
Рис. 38. Схема выполнения процедуры "Представление сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.027)
303. Процедура "Представление сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.027) выполняется ведомством подачи в течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения по результатам рассмотрения в соответствии с пунктом 1 Правила 25 Инструкции ходатайства об отказе от исключительного права на товарный знак, знак обслуживания Евразийского экономического союза, в ходе выполнения процедуры ведомство подачи направляет в национальные патентные ведомства и публикует в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза сведения об отказе от исключительного права на товарный знак Союза.
304. Первой выполняется операция "Внесение сведений об отказе от исключительного права на товарный знак Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.143), по результатам выполнения которой ведомство подачи вносит сведения об отказе от исключительного права на товарный знак Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза.
305. После внесения сведений об отказе от исключительного права на товарный знак Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.144), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в национальное патентное ведомство сведения об отказе от исключительного права на ТЗ Союза. Операция выполняется в отношении национального патентного ведомства каждого государства-члена.
306. При поступлении в национальное патентное ведомство сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза выполняется операция "Прием и обработка сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.145), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки соответствующих сведений.
307. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.146), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.

"Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.027) рәсімі
302. "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.027) рәсімін орындау схемасы 38-суретте көрсетілген.
38-сурет. "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.027) рәсімін орындау схемасы
303. "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.027) рәсімін беру ведомствосы тауар белгісіне, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісіне айрықша құқықтан бас тарту туралы өтінішхатты Нұсқаулықтың 25-қағидасының 1-тармағына сәйкес қарау нәтижелері бойынша ол қанағаттандырылған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындайды, рәсімді орындау барысында беру ведомствосы Одақтың тауар белгісіне айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді ұлттық патенттік ведомстволарға жібереді және Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде жариялайды.
304. Бірінші болып "Одақтың тауар белгісіне айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.143) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың тауар белгісіне айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізеді.
305. Одақтың тауар белгісіне айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.144) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді ұлттық патенттік ведомствоға жібереді. Операция әрбір мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына қатысты орындалады.
306. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.145) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және тиісті мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
307. Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.146) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.

308. После внесения сведений об отказе от исключительного права на товарный знак Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.147), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию сведения об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования.
309. При поступлении в Комиссию сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования выполняется операция "Прием и обработка сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.148), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования.
310. В случае успешной обработки представленных сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования выполняется операция "Опубликование сведений об отказе т исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.149), по результатам выполнения которой на информационном портале Союза публикуются сведения об отказе от исключительного права на ТЗ Союза.
311. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.150), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
312. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.027) является обеспечение получения национальным патентным ведомством сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза и опубликования в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза указанных сведений.
313. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.027), приведен в таблице 190.
Таблица 190
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.027)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.143
внесение сведений об отказе
от исключительного права на товарный знак Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 191 настоящих Правил

308. Одақтың тауар белгісіне айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.147) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді жариялау үшін Комиссияға жібереді.
309. Комиссияға жариялау үшін Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.148) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жариялау үшін жібереді.
310. Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы ұсынылған мәліметтер жариялау үшін сәтті өңделген жағдайда "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.149) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Одақтың ақпараттық порталында Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтер жарияланады.
311. Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.150) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
312. "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.027) рәсімін орындау нәтижесі ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді алуды және Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде көрсетілген мәліметтерді жариялауды қамтамасыз етуі болып табылады.
313. "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.027) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 190-кестеде келтірілген.
190-кесте
"Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.027) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.143
Одақтың тауар белгісіне айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу
осы Қағидалардың 191-кестесінде келтірілген

P.SP.02.OPR.144
представление сведений об отказе
от исключительного права на ТЗ Союза
приведено в таблице 192 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.145
прием и обработка сведений
об отказе от исключительного права на ТЗ Союза
приведено в таблице 193 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.146
получение уведомления
о результате обработки сведений
об отказе от исключительного права на ТЗ Союза
приведено в таблице 194 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.147
представление сведений об отказе
от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 195 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.148
прием и обработка сведений
об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 196 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.149
опубликование сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза
приведено в таблице 197 настоящих Правил

P.SP.02.OPR.144
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 192-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.145
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 193-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.146
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 194-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.147
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
осы Қағидалардың 195-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.148
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 196-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.149
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 197-кестесінде келтірілген

P.SP.02.OPR.150
получение уведомления о результатах обработки сведений
об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 198 настоящих Правил
Таблица 191
Описание операции "Внесение сведений об отказе от исключительного права на товарный знак Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.143)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.143
2
Наименование операции
внесение сведений об отказе от исключительного права на товарный знак Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется ведомством подачи в течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения по результатам рассмотрения в соответствии с пунктом 1 Правила 25 Инструкции ходатайства об отказе
от исключительного права на товарный знак, знак обслуживания Евразийского экономического союза
5
Ограничения
-
6
Описание операции
принятие решения об отказе от исключительного права на ТЗ Союза выполняется исполнителем
в порядке, установленном Инструкцией
7
Результаты
сведения об отказе от исключительного права на ТЗ Союза включены в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
Таблица 192
Описание операции "Представление сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.144)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.144
2
Наименование операции
представление сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после внесения сведений об отказе
от исключительного права на товарный знак Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений об отказе
от исключительного права на товарный знак Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.143))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения об отказе
от исключительного права на ТЗ Союза
в национальное патентное ведомство другого государства-члена в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения об отказе от исключительного права на ТЗ Союза представлены в национальное патентное ведомство
Таблица 193
Описание операции "Прием и обработка сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.145)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.145
2
Наименование операции
прием и обработка сведений об отказе
от исключительного права на ТЗ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза (операция "Представление сведений об отказе
от исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.144))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения об отказе от исключительного права на ТЗ Союза и проверяет
их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза
с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения об отказе от исключительного права на ТЗ Союза обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 194
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.146)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.146
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
об отказе от исключительного права на ТЗ Союза (операция "Прием и обработка сведений об отказе
от исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.145))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки национальным патентным ведомством сведений об отказе
от исключительного права на ТЗ Союза получено
Таблица 195
Описание операции "Представление сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.147)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.147
2
Наименование операции
представление сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после внесения сведений об отказе
от исключительного права на товарный знак Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений об отказе
от исключительного права на товарный знак Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.143))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования на информационном портале Союза
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
сведения об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования на информационном портале Союза представлены в Комиссию
Таблица 196
Описание операции "Прием и обработка сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.148)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.148
2
Наименование операции
прием и обработка сведений об отказе
от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования (операция "Представление сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.147))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения об отказе
от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования и проверяет их в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
сведения об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 197
Описание операции "Опубликование сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.149)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.149
2
Наименование операции
опубликование сведений об отказе
от исключительного права на ТЗ Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при успешной обработке сведений
об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования (операция "Прием и обработка сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.148))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование на информационном портале Союза сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза
7
Результаты
сведения об отказе от исключительного права на ТЗ Союза опубликованы на информационном портале Союза
Таблица 198
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.150)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.150
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования (операция "Прием и обработка сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.148))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки Комиссией сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза для опубликования получено

P.SP.02.OPR.150
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 198-кестесінде келтірілген
191-кесте
"Одақтың тауар белгісіне айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.143) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.143
2
Операцияның атауы
Одақтың тауар белгісіне айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
беру ведомствосы тауар белгісіне, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісіне айрықша құқықтан бас тарту туралы өтінішхатты Нұсқаулықтың 25-қағидасының 1-тармағына сәйкес қарау нәтижелері бойынша ол қанағаттандырылған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындайды
5
Шектеулер
-
6
Операцияның сипаттамасы
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы шешімді орындаушы Нұсқаулықта белгіленген тәртіппен орындайды
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілді
192-кесте
"Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.144) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.144
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың тауар белгісіне айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтер Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін орындалады ("Одақтың тауар белгісіне айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.143) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді басқа мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтер ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылды
193-кесте
"Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.145) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.145
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.144) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтер өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
194-кесте
"Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.146) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.146
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.145) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеуінің нәтижелері туралы хабарлама алынды
195-кесте
"Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.147) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.147
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың тауар белгісіне айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтер Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін орындалады ("Одақтың тауар белгісіне айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.143) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтер Комиссияға ұсынылды
196-кесте
"Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.148) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.148
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы жариялау үшін Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.147) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТББ айрықша құқығынан бас тарту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, жариялау үшін Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтер жариялау үшін өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
197-кесте
"Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.149) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.149
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтер жариялау үшін сәтті өңделген кезде орындалады ("Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.148) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
198-кесте
"Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.150) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.150
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы жариялау үшін Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.148) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
Комиссия Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны жариялау үшін алды

Процедура "Представление сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)" (P.SP.02.PRC.028)
314. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)" (P.SP.02.PRC.028) представлена на рисунке 39.
Рис. 39. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным прекращении правовой охраны)" (P.SP.02.PRC.028)
315. Процедура "Представление сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)" (P.SP.02.PRC.028) выполняется национальным патентным ведомством в соответствии со статьями 15, 16, 17 Договора в случае признания предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным или прекращением правовой охраны ТЗ Союза.
316. Первой выполняется операция "Представление сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)" (P.SP.02.OPR.151), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство представляет сведения о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным или прекращением правовой охраны ТЗ Союза в ведомство подачи.
317. При поступлении в ведомство подачи сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны) выполняется операция "Прием и обработка сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)" (P.SP.02.OPR.152), по результатам выполнения которой ведомство подачи получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в национальное патентное ведомство уведомление о результатах обработки сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны).
318. При поступлении в национальное патентное ведомство уведомления об обработке сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны) выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)" (P.SP.02.OPR.153), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
319. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)" (P.SP.02.PRC.028) является получение и обработка ведомством подачи сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны) и направление национальному патентному ведомству уведомления о результатах обработки представленных сведений.

"Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.028) рәсімі
314. "Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.028) рәсімі орындау схемасы 39-суретте көрсетілген.
39-сурет. "Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.028) рәсімі орындау схемасы
315. "Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.028) рәсімін ұлттық патенттік ведомство Шарттың 15, 16, 17-баптарына сәйкес Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беру жарамсыз деп танылған немесе Одақтың ТБ құқықтық қорғауды тоқтатқан жағдайда орындайды.
316. Бірінші болып "Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.151) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану немесе Одақтың ТБ құқықтық қорғауды тоқтату туралы мәліметтерді беру ведомствосына ұсынады.
317. Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтер беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.152) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді қабылдау және өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жібереді.
318. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама келіп түскен кезде "Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.153) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
319. "Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.028) рәсімін орындау нәтижесі беру ведомствосының Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді алуы және өңдеуі және ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберуі болып табылады.

320. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)" (P.SP.02.PRC.028), приведен в таблице 199.
Таблица 199
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)" (P.SP.02.PRC.028)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

320. "Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.028) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 199-кестеде келтірілген.
199-кесте
"Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.028) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

P.SP.02.OPR.151
представление сведений
о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)
приведено в таблице 200 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.152
прием и обработка сведений
о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)
приведено в таблице 201 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.153
получение уведомления
о результатах обработки сведений
о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)
приведено в таблице 202 настоящих Правил
Таблица 200
Описание операции "Представление сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)" (P.SP.02.OPR.151)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.151
2
Наименование операции
представление сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным
(о прекращении правовой охраны)
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется национальным патентным ведомством,

P.SP.02.OPR.151
Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 200-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.152
Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 201-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.153
Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 202-кестесінде келтірілген
200-кесте
"Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.151) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.151
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары

в случае признания предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным, в соответствии со статьями 15, 16, 17 Договора
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
национальное патентное ведомство представляет сведения о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны) в ведомство подачи
7
Результаты
сведения о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны) представлены в ведомство подачи
Таблица 201
Описание операции "Прием и обработка сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)" (P.SP.02.OPR.152)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.152
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны) (операция "Представление сведений
о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)" (P.SP.02.OPR.151))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны) и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет национальное патентное ведомство
об обработке сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным
(о прекращении правовой охраны) с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны) обработаны, национальному патентному ведомству направлено уведомление
о результатах обработки представленных сведений
Таблица 202
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)" (P.SP.02.OPR.153)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.153
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны) (операция "Прием и обработка сведений

Шарттың 15, 16, 17-баптарына сәйкес Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп танылған жағдайда, ұлттық патенттік ведомство орындайды
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
ұлттық патенттік ведомство Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді беру ведомствосына ұсынады
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтер беру ведомствосына ұсынылды
201-кесте
"Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.152) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.152
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.151) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді өңдеу туралы ұлттық патенттік ведомствоны хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтер өңделді, ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
202-кесте
"Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.153) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.153
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары

о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)" (P.SP.02.OPR.152))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным
(о прекращении правовой охраны) в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений
о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны) получено
Процедура "Представление сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.029)
321. Схема выполнения процедуры "Представление сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.029) представлена на рисунке 40.
Рис. 40. Схема выполнения процедуры "Представление сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.029)
322. Процедура "Представление сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.029) выполняется ведомством подачи в течение 5 рабочих дней с даты поступления решения о признании недействительным предоставления правовой охраны ТЗ Союза для всех или части товаров или решения о досрочном прекращении правовой охраны ТЗ Союза в отношении всех или части товаров в соответствии с Правилом 26 Инструкции.
323. Первой выполняется операция "Внесение сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.154), по результатам выполнения которой ведомство подачи вносит сведения об аннулировании регистрации ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза.
324. После внесения сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.155), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в национальное патентное ведомство сведения об аннулировании регистрации ТЗ Союза. Операция выполняется в отношении национального патентного ведомства каждого государства-члена.
325. При поступлении в национальное патентное ведомство сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза выполняется операция "Прием и обработка сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.156), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки соответствующих сведений.

орындаушы Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.152) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдайды
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды
"Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.029) рәсімі
321. "Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.029) рәсімін орындау схемасы 40-суретте көрсетілген.
40-сурет. "Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.029) рәсімін орындау схемасы
322. "Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.029) рәсімін беру ведомствосы Нұсқаулықтың 26-қағидасына сәйкес тауарлардың барлығына немесе бір бөлігіне Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы шешім немесе тауарлардың барлығына немесе бір бөлігіне қатысты Одақтың ТБ құқықтық қорғауды мерзімінен бұрын тоқтату туралы шешім келіп түскен күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындайды.
323. Бірінші болып "Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.154) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізеді.
324. Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін "Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.155) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді жібереді. Операция әрбір мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына қатысты орындалады.
325. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.156) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және тиісті мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.

326. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.157), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
327. После внесения сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.158), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию сведения об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования.
328. При поступлении в Комиссию сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования выполняется операция "Прием и обработка сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.159), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования.
329. В случае успешной обработки представленных сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования выполняется операция "Опубликование сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.160), по результатам выполнения которой на информационном портале Союза публикуются сведения об аннулировании регистрации ТЗ Союза.
330. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.161), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
331. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.029) является обеспечение получения национальным патентным ведомством сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза и опубликования в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза указанных сведений.
332. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.029), приведен в таблице 203.
Таблица 203
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.029)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.154
внесение сведений
об аннулировании регистрации ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 204 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.155
представление сведений
об аннулировании регистрации ТЗ Союза
приведено в таблице 205 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.156
прием и обработка сведений
об аннулировании регистрации ТЗ Союза
приведено в таблице 206 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.157
получение уведомления
о результате обработки сведений
об аннулировании регистрации ТЗ Союза
приведено в таблице 207 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.158
представление сведений
об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 208 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.159
прием и обработка сведений
об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 209 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.160
опубликование сведений
об аннулировании регистрации ТЗ Союза
приведено в таблице 210 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.161
получение уведомления
о результатах обработки сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 211 настоящих Правил
Таблица 204
Описание операции "Внесение сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.154)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.154
2
Наименование операции
внесение сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется в течение 5 рабочих дней с даты поступления решения о признании недействительным предоставления правовой охраны товарному знаку Союза для всех или части товаров или решения
о досрочном прекращении правовой охраны товарного знака Союза в отношении всех или части товаров в соответствии с Правилом 26
5
Ограничения
-
6
Описание операции
внесение в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза, а также сведений о новом свидетельстве на ТЗ Союза, удостоверяющем исключительное право на ТЗ Союза на территориях всех государств-членов
в отношении уточненного перечня товаров в случае принятия решения о признании недействительным предоставления правовой охраны товарному знаку Союза для части товаров или решения о досрочном прекращении правовой охраны товарного знака Союза в отношении части товаров (далее - сведения об аннулировании регистрации ТЗ Союза)
7
Результаты
сведения об аннулировании регистрации ТЗ Союза включены в национальный раздел Единого реестра
ТЗ Союза
Таблица 205
Описание операции "Представление сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.155)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.155
2
Наименование операции
представление сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после внесения сведений
об аннулировании регистрации ТЗ Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.154))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения об аннулировании регистрации ТЗ Союза в национальное патентное ведомство другого государства-члена в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения об аннулировании регистрации ТЗ Союза представлены в национальное патентное ведомство
Таблица 206
Описание операции "Прием и обработка сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.156)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.156
2
Наименование операции
прием и обработка сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза (операция "Представление сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.155))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения об аннулировании регистрации ТЗ Союза и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения об аннулировании регистрации ТЗ Союза обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 207
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.157)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.157
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
об аннулировании регистрации ТЗ Союза (операция "Прием и обработка сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.156))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки национальным патентным ведомством сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза получено
Таблица 208
Описание операции "Представление сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.158)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.158
2
Наименование операции
представление сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после внесения сведений
об аннулировании регистрации ТЗ Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.154))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования
на информационном портале Союза в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
сведения об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования на информационном портале Союза представлены в Комиссию
Таблица 209
Описание операции "Прием и обработка сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.159)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.159
2
Наименование операции
прием и обработка сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования (операция "Представление сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.158))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования
и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
сведения об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 210
Описание операции "Опубликование сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.160)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.160
2
Наименование операции
опубликование сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при успешной обработке сведений
об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования (операция "Прием и обработка сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.159))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование
на информационном портале Союза сведений
об аннулировании регистрации ТЗ Союза
7
Результаты
сведения об аннулировании регистрации ТЗ Союза опубликованы на информационном портале Союза
Таблица 211
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.161)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.161
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования (операция "Прием и обработка сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.159))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки Комиссией сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза для опубликования получено

326. Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.157) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
327. Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін "Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.158) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы жариялау үшін Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді Комиссияға жібереді.
328. Комиссияға жариялау үшін Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.159) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны жариялау үшін беру ведомствосына жібереді.
329. Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы ұсынылған мәліметтер жариялау үшін сәтті өңделген жағдайда "Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.160) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша Одақтың ақпараттық порталында Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтер жарияланады.
330. Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.161) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
331. "Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.029) рәсімін орындау нәтижесі ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді алуды және Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде көрсетілген мәліметтерді жариялауды қамтамасыз етуі болып табылады.
332. "Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.029) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 203-кестеде келтірілген.
203-кесте
"Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.029) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.154
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу
осы Қағидалардың 204-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.155
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 205-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.156
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 206-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.157
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 207-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.158
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
осы Қағидалардың 208-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.159
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 209-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.160
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 210-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.161
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 211-кестесінде келтірілген
204-кесте
"Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.154) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.154
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
26-қағидаға сәйкес тауарлардың барлығы немесе бір бөлігі үшін Одақтың тауар белгісіне құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы шешім немесе тауарлардың барлығына немесе бір бөлігіне қатысты Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды мерзімінен бұрын тоқтату туралы шешім келіп түскен күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындалады
5
Шектеулер
-
6
Операцияның сипаттамасы
Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді, сондай-ақ тауарлардың бір бөлігі үшін Одақтың тауар белгісіне құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы шешім немесе тауарлардың бір бөлігіне қатысты Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды мерзімінен бұрын тоқтату туралы шешім (бұдан әрі - Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтер) қабылданған жағдайда тауарлардың нақтыланған тізбесіне қатысты барлық мүше мемлекеттердің аумақтарында Одақтың ТБ-ға айрықша құқықты куәландыратын Одақтың ТБ жаңа куәлік туралы мәліметтерді енгізу
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілді
205-кесте
"Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.155) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.155
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін орындалады ("Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.154) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді басқа мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтер ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылды
206-кесте
"Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.156) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.156
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.155) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтер өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
207-кесте
"Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.157) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.157
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.156) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеуінің нәтижелері туралы хабарлама алынды
208-кесте
"Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.158) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.158
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін орындалады ("Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтер Комиссияға ұсынылды
209-кесте
"Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.159) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.159
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді жариялау үшін алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.158) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жариялау үшін Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, жариялау үшін Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтер жариялау үшін өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
210-кесте
"Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.160) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.160
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтер жариялау үшін сәтті өңделген кезде орындалады ("Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.159) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
211-кесте
"Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.161) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.161
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.159) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
Комиссияның Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеуінің нәтижелері туралы хабарлама жариялау үшін алынды

Процедура "Представление сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.030)
333. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.030) представлена на рисунке 41.
Рис. 41. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.030)
334. Процедура "Представление сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.030) выполняется ведомством подачи в случае соблюдения положений пункта 1 Правила 27 Инструкции в течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения заявления о продлении срока действия исключительного права на товарный знак, знак обслуживания Евразийского экономического союза.
335. Первой выполняется операция "Внесение сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.162), по результатам выполнения ведомство подачи вносит сведения о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза.
336. После внесения сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.163), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в национальное патентное ведомство сведения о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза. Операция выполняется в отношении национального патентного ведомства каждого государства-члена.
337. При поступлении в национальное патентное ведомство сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза выполняется операция "Прием и обработка сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.164), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки соответствующих сведений.
338. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.165), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.

"Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.030) рәсімі
333. "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.030) рәсімін орындау схемасы 41-суретте көрсетілген.
41-сурет. "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.030) рәсімін орындау схемасы
334. "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.030) рәсімін Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне, қызмет көрсету белгісіне айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтініш қанағаттандырылған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде Нұсқаулықтың 27-қағидасының 1-тармағының ережелері сақталған жағдайда беру ведомствосы орындайды.
335. Бірінші болып "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.162) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді енгізеді.
336. Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.163) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұлттық патенттік ведомствоға жібереді. Операция әрбір мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына қатысты орындалады.
337. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.164) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және тиісті мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
338. Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.SP.02.OPR.165) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.

339. После внесения сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.166), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию сведения о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования.
340. При поступлении в Комиссию сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования выполняется операция "Прием и обработка сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.167), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования.
341. В случае успешной обработки представленных сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования выполняется операция "Опубликование сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.168), по результатам выполнения которой на информационном портале Союза публикуются сведения о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза.
342. При поступлении в ведомство подачи уведомления об обработке сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.169), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
343. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.030) является обеспечение получения национальным патентным ведомством сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза и опубликования в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза указанных сведений.
344. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.030), приведен в таблице 212.
Таблица 212
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.030)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

339. Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер енгізілгеннен кейін Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.166) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді жариялау үшін Комиссияға жібереді.
340. Комиссияға жариялау үшін Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.167) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және жариялау үшін Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
341. Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы ұсынылған мәліметтер жариялау үшін сәтті өңделген жағдайда "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.168) операциясы орындалады, оның нәтижелері бойынша Одақтың ақпараттық порталында Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер жарияланады.
342. Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беру ведомствосына келіп түскен кезде "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.169) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
343. "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.030) рәсімін орындау нәтижесі ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді алуды және Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде көрсетілген мәліметтерді жариялауды қамтамасыз етуі болып табылады.
344. "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.030) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 212-кестеде келтірілген.
212-кесте
"Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.030) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

P.SP.02.OPR.162
внесение сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 213 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.163
представление сведений
о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза
приведено в таблице 214 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.164
прием и обработка сведений
о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза
приведено в таблице 215 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.165
получение уведомления
о результате обработки сведений
о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза
приведено в таблице 216 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.166
представление сведений
о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 217 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.167
прием и обработка сведений
о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 218 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.168
опубликование сведений
об аннулировании регистрации ТЗ Союза
приведено в таблице 219 настоящих Правил

P.SP.02.OPR.162
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу
осы Қағидалардың 213-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.163
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 214-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.164
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 215-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.165
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 216-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.166
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
осы Қағидалардың 217-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.167
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 218-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.168
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 219-кестесінде келтірілген

P.SP.02.OPR.169
получение уведомления
о результатах обработки сведений
о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования
приведено в таблице 220 настоящих Правил
Таблица 213
Описание операции "Внесение сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.162)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.162
2
Наименование операции
внесение сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется в случае соблюдения положений

P.SP.02.OPR.169
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 220-кестесінде келтірілген
213-кесте
"Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.162) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.162
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары

пункта 1 Правила 27 Инструкции в течение 5 рабочих дней с даты удовлетворения заявления о продлении срока действия исключительного права на товарный знак, знак обслуживания Евразийского экономического союза
5
Ограничения
-
6
Описание операции
исполнитель вносит сведения о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
7
Результаты
сведения о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза включены
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
Таблица 214
Описание операции "Представление сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.163)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.163
2
Наименование операции
представление сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после внесения сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.162))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза
в национальное патентное ведомство другого государства-члена в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза представлены
в национальное патентное ведомство
Таблица 215
Описание операции "Прием и обработка сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.164)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.164
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза (операция "Представление сведений
о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.163))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза
и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза обработаны, ведомству подачи направлено уведомление
о результатах обработки представленных сведений
Таблица 216
Описание операции "Получение уведомления о результате обработки сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.165)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.165
2
Наименование операции
получение уведомления о результате обработки сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза (операция "Прием и обработка сведений сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.164))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки национальным патентным ведомством сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза получено
Таблица 217
Описание операции "Представление сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.166)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.166
2
Наименование операции
представление сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после внесения сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.162))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования на информационном портале Союза
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
сведения о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования на информационном портале Союза представлены в Комиссию
Таблица 218
Описание операции "Прием и обработка сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.167)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.167
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования (операция "Представление сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.166))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования и проверяет их в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия междунациональными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
сведения о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 219
Описание операции "Опубликование сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.168)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.168
2
Наименование операции
опубликование сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при успешной обработке сведений
о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования (операция "Прием
и обработка сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.167))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование на информационном портале Союза сведений
о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза
7
Результаты
сведения о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза опубликованы на информационном портале Союза
Таблица 220
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.169)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.169
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования (операция "Прием
и обработка сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования" (P.SP.02.OPR.167))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствамии Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки Комиссией сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза для опубликования получено

Нұсқаулықтың 27-қағидасының 1-тармағының ережелері сақталған жағдайда Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне, қызмет көрсету белгісіне айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтініш қанағаттандырылған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындалады
5
Шектеулер
-
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілді
214-кесте
"Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.163) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.163
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін орындалады ("Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.162) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді басқа мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер ұлттық патенттік ведомствоға ұсынылды
215-кесте
"Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.164) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.164
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.163) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, Одақтың ТБ-ға айрықша құқығының қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
216-кесте
"Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.SP.02.OPR.165) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.165
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.164) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеуінің нәтижелері туралы хабарлама алынды
217-кесте
"Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.166) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.166
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін орындалады ("Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізу" (P.SP.02.OPR.162) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер Комиссияға ұсынылды
218-кесте
"Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.167) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.167
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы жариялау үшін Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.166) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жариялау үшін Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, жариялау үшін Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер жариялау үшін өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
219-кесте
"Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.168) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.168
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер жариялау үшін сәтті өңделген кезде орындалады ("Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.167) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
220-кесте
"Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.169) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.169
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы жариялау үшін Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді жариялау үшін қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.167) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
Комиссияның Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеуінің нәтижелері туралы хабарлама алынды

7. Процедуры представления сведений из Единого реестра ТЗ Союза
Процедура "Запрос даты и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.031)
345. Схема выполнения процедуры "Запрос даты и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.031) представлена на рисунке 42.
Рис. 42. Схема выполнения процедуры "Запрос даты и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.031)
346. Процедура "Запрос даты и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.031) выполняется в целях оценки необходимости синхронизации сведений, содержащихся в национальных разделах Единого реестра ТЗ Союза, и сведений из Единого реестра ТЗ Союза, опубликолванных на информационном портале Союза.
347. Первой выполняется операция "Запрос информации о дате и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.170), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство направляет в Комиссию запрос на представление информации о дате и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза.
348. При поступлении в Комиссию запроса информации о дате и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Обработка и представление информации о дате и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.171), по результатам выполнения которой Комиссия направляет информацию о дате и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза в национальное патентное ведомство, направившее запрос на представление информации о дате и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза.
349. При поступлении в национальное патентное ведомство информации о дате и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Прием и обработка информации о дате и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.172), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство, направившее запрос на представление информации о дате и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза, осуществляет обработку полученной информации.
350. Результатом выполнения процедуры "Запрос даты и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.031) является получение национальным патентным ведомством информации о дате и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза.
351. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос даты и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.031), приведен в таблице 221.
Таблица 221
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос даты и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.031)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.170
запрос информации о дате
и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 222 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.171
обработка и представление информации о дате и времени обновления Единого реестра
ТЗ Союза
приведено в таблице 223 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.172
прием и обработка информации
о дате и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 224 настоящих Правил
Таблица 222
Описание операции "Запрос информации о дате и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.170)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.170
2
Наименование операции
запрос информации о дате и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения информации о дате и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение информации о дате и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
запрос на получение информации о дате и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза направлен
в Комиссию
Таблица 223
Описание операции "Обработка и представление информации
о дате и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.171)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.171
2
Наименование операции
обработка и представление информации о дате
и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении запроса информации
о дате и времени обновления Единого реестра
ТЗ Союза (операция "Запрос информации о дате
и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.170))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель направляет ответ на запрос в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
информация о дате и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза получена национальным патентным ведомством
Таблица 224
Описание операции "Прием и обработка информации о дате и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.172)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.172
2
Наименование операции
прием и обработка информации о дате и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении информации о дате
и времени обновления сведений Единого реестра ТЗ Союза
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученной информации в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
информация о дате и времени обновления сведений Единого реестра ТЗ Союза получена

7. Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну рәсімдері
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақытын сұрату" (P.SP.02.PRC.031) рәсімі
345. "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақытын сұрату" (P.SP.02.PRC.031) рәсімін орындау схемасы 42-суретте көрсетілген.
42-сурет. "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақытын сұрату" (P.SP.02.PRC.031) рәсімін орындау схемасы
346. "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақытын сұрату" (P.SP.02.PRC.031) рәсімі Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінде қамтылған мәліметтерді және Одақтың ақпараттық порталында жарияланған Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен алынған мәліметтерді синхрондау қажеттілігін бағалау мақсатында орындалады.
347. Бірінші "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату" (P.SP.02.OPR.170) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство Комиссияға Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салу жібереді.
348. Комиссияға Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат келіп түскен кезде "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.SP.02.OPR.171) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат беруге сұрау салуды жіберген ұлттық патенттік ведомствоға жібереді.
349. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат келіп түскен кезде "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.172) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат беруге сұрау салуды жіберген ұлттық патенттік ведомство алынған ақпаратты өңдеуді жүзеге асырады.
350. "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақытын сұрату" (P.SP.02.PRC.031) рәсімін орындау нәтижесі ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алуы болып табылады.
351. "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақытын сұрату" (P.SP.02.PRC.031) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 221-кестеде келтірілген.
221-кесте
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақытын сұрату" (P.SP.02.PRC.031) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.170
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату
осы Қағидалардың 222-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.171
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 223-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.172
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 224-кестесінде келтірілген
222-кесте
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату" (P.SP.02.OPR.170) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.170
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
223-кесте
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.SP.02.OPR.171) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.171
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау түскен кезде орындалады ("Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату" (P.SP.02.OPR.170) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрауды тексеруді орындайды. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуға жауап жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты ұлттық патенттік ведомство алды
224-кесте
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.172) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.172
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтерін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алынған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған ақпаратты тексереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтерін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алынды

Процедура "Запрос измененных сведений Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.032)
352. Схема выполнения процедуры "Запрос измененных сведений Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.032) представлена на рисунке 43.
Рис. 43. Схема выполнения процедуры "Запрос измененных сведений Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.032)
353. Процедура "Запрос измененных сведений Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.032) выполняется при необходимости получения национальным патентным ведомством сведений из Единого реестра ТЗ Союза, включение которых и (или) внесение изменений в которые в Едином реестре ТЗ Союза произошло, начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. Процедура выполняется в том числе в случае, если по результатам выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.031) выявлено, что дата и время последнего получения сведений из Единого реестра ТЗ Союза национальным патентным ведомством являются более ранними, чем дата и время последнего обновления Единого реестра ТЗ Союза.
354. Первой выполняется операция "Запрос измененных сведений из Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.173), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство направляет в Комиссию запрос измененных сведений из Единого реестра ТЗ Союза.
355. При поступлении в Комиссию запроса измененных сведений из Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Обработка и представление измененных сведений из Единого рееста ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.174), по результатам выполнения которой Комиссия направляет национальному патентному ведомству запрашиваемые измененные сведения из Единого реестра ТЗ Союза. В случае отсутствия запрашиваемых сведений в Едином реестре ТЗ Союза Комиссия направляет национальному патентному ведомству уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
356. При поступлении в национальное патентное ведомство измененных сведений из Единого реестра ТЗ Союза или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений из Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.175), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство, направившее запрос на представление измененных сведений из Единого реестра ТЗ Союза, осуществляет прием и обработку полученных измененных сведений из Единого реестра ТЗ Союза или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін сұрату" (P.SP.02.PRC.032) рәсімі
352. "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін сұрату" (P.SP.02.PRC.032) рәсімін орындау схемасы 43-суретте көрсетілген.
43-сурет. "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін сұрату" (P.SP.02.PRC.032) рәсімін орындау схемасы
353. "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін сұрату" (P.SP.02.PRC.032) рәсімі оларды қосу және (немесе) оларға өзгерістер енгізу Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде сұрау салуда көрсетілген сәттен бастап осы сұрау салу орындалған сәткен дейін болған Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен ұлттық патенттік ведомствоның мәліметтер алуы қажет болған кезде орындалады. Рәсім, егер "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SP.02.PRC.031) рәсімін орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен мәліметтерді соңғы алған күні мен уақыты Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақытынан ертерек болып табылатыны анықталған жағдайда да орындалады.
354. Бірінші болып "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.OPR.173) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство Комиссияға Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерге сұрау салуды жібереді.
355. Комиссияға Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.SP.02.OPR.174) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен сұратылған өзгертілген мәліметтерді жібереді. Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде сұрау салынатын мәліметтер болмаған жағдайда Комиссия ұлттық патенттік ведомствоға сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жібереді.
356. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама келіп түскен кезде "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.175) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды жіберген ұлттық патенттік ведомство Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен алынған өзгертілген мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады.

357. Результатом выполнения процедуры "Запрос измененных сведений Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.032) является получение национальным патентным ведомством измененных сведений из Единого реестра ТЗ Союза или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
358. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос измененных сведений Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.032), приведен в таблице 225.
Таблица 225
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос измененных сведений Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.032)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.173
запрос измененных сведений
из Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 226 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.174
обработка и представление измененных сведений из Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 227 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.175
прием и обработка измененных сведений из Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 228 настоящих Правил
Таблица 226
Описание операции "Запрос измененных сведений из Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.173)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.173
2
Наименование операции
запрос измененных сведений из Единого реестра ТЗ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения измененных сведений из Единого реестра ТЗ Союза
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель направляет в Комиссию запрос
на представление сведений, измененных в Едином реестре ТЗ Союза начиная с даты и времени обновления, указанных в запросе, до момента выполнения запроса, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией.
При необходимости получения сведений, измененных в Едином реестре ТЗ Союза по определенным государствам-членам, в запросе указываются коды государств-членов.
При необходимости представления сведений об изменениях, внесенных в определенное ТЗ Союза,
в запросе указывается регистрационный номер такого ТЗ Союза.
При необходимости представления сведений
об изменениях, внесенных в определенное свидетельство о праве использования ТЗ Союза,
в запросе указывается номер такого свидетельства
о праве использования ТЗ Союза
7
Результаты
запрос на получение измененных сведений Единого реестра ТЗ Союза направлен в Комиссию
Таблица 227
Описание операции "Обработка и представление измененных сведений из Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.174)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.174
2
Наименование операции
обработка и представление измененных сведений
из Единого реестра ТЗ Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении запроса измененных сведений из Единого реестра ТЗ Союза (операция "Запрос измененных сведений из Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.173))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель направляет в национальное патентное ведомство ответ на запрос, содержащий измененные сведения из Единого реестра ТЗ Союза в соответствии
с параметрами, указанными в запросе.
Выбор сведений, измененных в Едином реестре ТЗ Союза начиная с даты и времени обновления, указанных в запросе, до момента выполнения запроса, осуществляется либо в полном объеме, либо с учетом кодов государств-членов, регистрационного номера ТЗ Союза или номера свидетельства о праве использования ТЗ Союза, указанных в запросе.
При отсутствии в Едином реестре ТЗ Союза измененных сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, исполнитель направляет в национальное патентное ведомство уведомление об отсутствии запрошенных сведений с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего отсутствию сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
национальному патентному ведомству представлены измененные сведения из Единого реестра ТЗ Союза или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 228
Описание операции "Прием и обработка измененных сведений из Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.175)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.175
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений из Единого реестра ТЗ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении измененных сведений из Единого реестра ТЗ Союза или уведомления
об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка
и представление измененных сведений из Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.174))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученных сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
и Комиссией
7
Результаты
измененные сведения из Единого реестра ТЗ Союза или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены

357. "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін сұрату" (P.SP.02.PRC.032) рәсімін орындау нәтижесі ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алуы болып табылады.
358. "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін сұрату" (P.SP.02.PRC.032) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 225-кестеде келтірілген.
225-кесте
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін сұрату" (P.SP.02.PRC.032) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.173
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрату
осы Қағидалардың 226-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.174
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 227-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.175
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 228-кестесінде келтірілген
226-кесте
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.OPR.173) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.173
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрату
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді алу қажет болған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға сұрау салуда көрсетілген жаңарту күні мен уақытынан бастап сұрау салуды орындау сәтіне дейін Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде өзгертілген мәліметтерді ұсынуға сұрау салу жібереді. Белгілі бір мүше мемлекеттер бойынша Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде өзгертілген мәліметтерді алу қажет болған кезде сұрау салуда мүше мемлекеттердің кодтары көрсетіледі. Одақтың белгілі бір ТБ енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді ұсыну қажет болған кезде сұрау салуда Одақтың осындай ТБ-ның тіркеу нөмірі көрсетіледі. Одақтың ТБ пайдалану құқығы туралы белгілі бір куәлікке енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді ұсыну қажет болған кезде сұрау салуда Одақтың ТБ пайдалану құқығы туралы осындай куәліктің нөмірі көрсетіледі
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің өзгертілген мәліметтерін алуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
227-кесте
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.SP.02.OPR.174) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.174
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерге сұрау салу келіп түскен кезде орындалады ("Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.OPR.173) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы ұлттық патенттік ведомствоға сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді қамтитын сұрау салуға жауап жібереді. Сұрау салуда көрсетілген жаңарту күні мен уақытынан бастап сұрау салуды орындау сәтіне дейін Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде өзгертілген мәліметтерді таңдау не толық көлемде, не мүше мемлекеттердің кодтарын, Одақтың ТБ тіркеу нөмірін немесе сұрау салуда көрсетілген Одақтың ТБ пайдалану құқығы туралы куәліктің нөмірін ескере отырып жүзеге асырылады. Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінде сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын өзгертілген мәліметтер болмаған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ұлттық патенттік ведомствоға мәліметтердің болмауына сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, сұратылған мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жібереді
7
Нәтижелер
ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберілді
228-кесте
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.175) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.175
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама келіп түскен кезде орындалады ("Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.SP.02.OPR.174) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған мәліметтерді тексереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама алынды

8. Процедуры получения сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлин при регистрации ТЗ Союза
Процедура "Запрос сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.02.PRC.033)
359. Схема выполнения процедуры "Запрос сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.02.PRC.033) представлена на рисунке 44.
Рис. 44. Схема выполнения процедуры "Запрос сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.02.PRC.033)
360. Процедура "Запрос сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.02.PRC.033) выполняется в соответствии с пунктом 5 Правила 7 Инструкции с целью получения ведомством подачи от национального патентного ведомства другого государства-члена сведений о суммах и платежных реквизитах для уплаты пошлины. Процедура выполняется в течение 5 рабочих дней с даты принятия решения о публикации заявки на товарный знак Союза на официальном сайте в отношении национального патентного ведомства каждого государства-члена.
361. Первой выполняется операция "Запрос сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.02.OPR.176), по результатам выполнения которой ведомство подачи формирует и направляет в национальное патентное ведомство запрос сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования ТЗ Союза и платежных реквизитах для уплаты этой пошлины.
362. При поступлении в национальное патентное ведомство запроса сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования ТЗ Союза и платежных реквизитах для уплаты этой пошлины выполняется операция "Прием и обработка запроса сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины Союза" (P.SP.02.OPR.177), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство формирует и направляет ведомству подачи сведения о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования ТЗ Союза и платежные реквизиты для уплаты этой пошлины.
363. При поступлении в ведомство подачи сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования ТЗ Союза и платежных реквизитах для уплаты этой пошлины выполняется операция "Получение сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.02.OPR.178), по результатам выполнения которой ведомство подачи получает указанные сведения.
364. Результатом выполнения процедуры "Запрос сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.02.PRC.033) является получение ведомством подачи сведений о суммах пошлин за проведение экспертизы заявленного обозначения ТЗ Союза и платежных реквизитов для уплаты этой пошлины от национальных патентных ведомств других государств-членов.

8. Одақтың ТБ тіркеу кезінде баждарды төлеу үшін сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді алу рәсімдері
"Баж төлеу үшін сома және төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.PRC.033) рәсімі
359. "Баж төлеу үшін сома және төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.PRC.033) рәсімін орындау схемасы (P. sp.02.PRC.033) 44-суретте көрсетілген.
44-сурет. "Баж төлеу үшін сома және төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.PRC.033) рәсімін орындау схемасы
360. "Баж төлеу үшін сома және төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.PRC.033) рәсімі беру ведомствосының басқа мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосынан баж төлеу үшін сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді алуы мақсатында Нұсқаулықтың 7-қағидасының 5-тармағына сәйкес орындалады. Рәсім әрбір мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына қатысты Одақтың тауар белгісіне өтінімді ресми сайтта жариялау туралы шешім қабылданған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындалады.
361. Бірінші "Баж төлеу үшін сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.OPR.176) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ пайдалану құқығы туралы куәлікті және осы бажды төлеу үшін төлем деректемелерін тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерге сұрау салуды қалыптастырады және ұлттық патенттік ведомствоға жібереді.
362. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ пайдалану құқығы туралы куәлікті және осы бажды төлеу үшін төлем деректемелерін тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерге сұрау салу келіп түскен кезде "Одақ бажын төлеу үшін сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтерге сұрау салуды қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.177) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство Одақтың ТБ пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді және осы бажды төлеу үшін төлем деректемелерін қалыптастырады және беру ведомствосына жібереді.
363. Беру ведомствосына Одақтың ТБ пайдалану құқығы туралы куәлікті және осы бажды төлеу үшін төлем деректемелерін тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Баж төлеу үшін сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтер алу" (P.SP.02.OPR.178) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы көрсетілген мәліметтерді алады.
364. "Баж төлеу үшін сома және төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.PRC.033) рәсімін орындау нәтижесі Одақтың ТБ мәлімделген белгісіне сараптама жүргізгені үшін баж сомалары және басқа мүше мемлекеттердің ұлттық патенттік ведомстволарының осы бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтерді беру ведомствоның алуы болып табылады.

365. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.02.PRC.033), приведен в таблице 229.
Таблица 229
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.02.PRC.033)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.176
запрос сведений о сумме
и платежных реквизитах для уплаты пошлины
приведено в таблице 230 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.177
прием и обработка запроса сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины Союза
приведено в таблице 231 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.178
получение сведений о сумме
и платежных реквизитах для уплаты пошлины
приведено в таблице 232 настоящих Правил
Таблица 230
Описание операции "Запрос сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.02.OPR.176)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.176
2
Наименование операции
запрос сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется в течение 5 рабочих дней с даты принятия решения о публикации заявки на товарный знак Союза
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в национальное патентное ведомство запрос сведений о сумме пошлины за проведение экспертизы заявленного обозначения ТЗ Союза и платежных реквизитах для уплаты этой пошлины в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
запрос сведений о сумме пошлины за проведение экспертизы заявленного обозначения ТЗ Союза
и платежных реквизитах для уплаты указанной пошлины направлен в национальное патентное ведомство
Таблица 231
Описание операции "Прием и обработка запроса сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины Союза" (P.SP.02.OPR.177)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.177
2
Наименование операции
прием и обработка запроса сведений о сумме
и платежных реквизитах для уплаты пошлины Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса сведений о сумме пошлины за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования ТЗ Союза и платежных реквизитах для уплаты указанной пошлины (операция "Запрос сведений о сумме
и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.02.OPR.176))
5
Ограничения
сведения о сумме пошлины за проведение экспертизы заявленного обозначения ТЗ Союза и платежных реквизитах для уплаты указанной пошлины представляются в течение 5 рабочих дней с даты получения запроса. Формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в национальное патентное ведомство запрос сведений о сумме пошлины за проведение экспертизы заявленного обозначения ТЗ Союза и платежных реквизитах для уплаты этой пошлины в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
ведомству подачи направлены сведения о сумме пошлины за проведение экспертизы заявленного обозначения ТЗ Союза и платежных реквизитах для уплаты указанной пошлины
Таблица 232
Описание операции "Получение сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.02.OPR.178)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.178
2
Наименование операции
получение сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о сумме пошлины за проведение экспертизы заявленного обозначения ТЗ Союза и платежных реквизитах для уплаты указанной пошлины (операция "Прием и обработка запроса сведений о сумме
и платежных реквизитах для уплаты пошлины Союза" (P.SP.02.OPR.177))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает запрошенные сведения
о сумме пошлины за проведение экспертизы заявленного обозначения ТЗ Союза и платежных реквизитах для уплаты указанной пошлины
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о сумме пошлины за проведение экспертизы заявленного обозначения ТЗ Союза и платежных реквизитах для уплаты указанной пошлины получены

365. "Баж төлеу үшін сома және төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.PRC.033) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 229-кестеде келтірілген.
229-кесте
"Баж төлеу үшін сома және төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.PRC.033) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.176
баж төлеу үшін сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату
осы Қағидалардың 230-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.177
Одақ бажын төлеу үшін сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтерге сұрау салуды қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 231-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.178
баж төлеу үшін сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтер алу
осы Қағидалардың 232-кестесінде келтірілген
230-кесте
"Баж төлеу үшін сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.OPR.176) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.176
2
Операцияның атауы
баж төлеу үшін сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың тауар белгісіне өтінімді жариялау туралы шешім қабылданған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ мәлімделген белгісіне сараптама жүргізгені үшін баж сомасы және осы бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтерге сұрау салу қалыптастырады және ұлттық патенттік ведомствоға жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ мәлімделген белгісіне сараптама жүргізгені үшін баж сомасы және көрсетілген бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтерге сұрау салу ұлттық патенттік ведомствоға жіберілді
231-кесте
"Одақ бажын төлеу үшін сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтерге сұрау салуды қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.177) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.177
2
Операцияның атауы
Одақ бажын төлеу үшін сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтерге сұрау салуды қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
сұрау салуды орындаушы Одақтың ТБ пайдалану құқығы туралы куәлікті және көрсетілген бажды төлеу үшін төлем деректемелерін тіркегені және (немесе) бергені үшін баж сомасы туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Баж төлеу үшін сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.OPR.176) операциясы)
5
Шектеулер
Одақтың ТБ мәлімделген белгісіне сараптама жүргізгені үшін баж сомасы және көрсетілген бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтер сұрау салуды алған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде ұсынылады. Мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ мәлімделген белгісіне сараптама жүргізгені үшін баж сомасы және осы бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтерге сұрау салуды қалыптастырады және ұлттық патенттік ведомствоға жібереді
7
Нәтижелер
беру ведомствосына Одақтың мәлімделген ТБ белгісіне сараптама жүргізгені үшін баж сомасы және көрсетілген бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтер жіберілді
232-кесте
"Баж төлеу үшін сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтер алу" (P.SP.02.OPR.178) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.178
2
Операцияның атауы
баж төлеу үшін сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтер алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың мәлімделген ТБ белгісіне сараптама жүргізгені үшін баж сомасы және көрсетілген бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақ бажын төлеу үшін сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтерге сұрау салуды қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.177) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың мәлімделген ТБ белгісіне сараптама жүргізгені үшін баж сомасы және көрсетілген бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы сұратылған мәліметтерді қабылдайды
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ мәлімделген белгісіне сараптама жүргізгені үшін баж сомасы және көрсетілген бажды төлеу үшін төлем деректемелері туралы мәліметтер алынды

Процедура "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин" (P.SP.02.PRC.034)
366. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин" (P.SP.02.PRC.034) представлена на рисунке 45.
Рис. 45. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин" (P.SP.02.PRC.034)
367. Процедура "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин" (P.SP.02.PRC.034) выполняется ведомством подачи в случае признания заявки на ТЗ Союза отозванной и прекращения производства по такой заявке в соответствии с пунктом 6 Правила 7 Инструкции.
368. Первой выполняется операция "Внесение сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.197), по результатам выполнения которой ведомство подачи вносит сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза.
369. После внесения сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется процедура "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин" (P.SP.02.OPR.198), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в национальное патентное ведомство соответствующие сведения. Операция выполняется в отношении национального патентного ведомства каждого государства-члена.
370. При поступлении в национальное патентное ведомство решения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин выполняется операция "Прием и обработка сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин" (P.SP.02.OPR.199), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки.
371. При поступлении в ведомство подачи уведомления о результатах обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин" (P.SP.02.OPR.200), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.

"Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.034) рәсімі
366. "Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.034) рәсімін орындау схемасы 45-суретте көрсетілген.
45-сурет. "Баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған Одақтың ТБ өтінімді тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.034) рәсімін орындау схемасы
367. "Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.034) рәсімін Одақтың ТБ өтінімі кері қайтарып алынған деп танылған және Нұсқаулықтың 7-қағидасының 6-тармағына сәйкес осындай өтінім бойынша іс жүргізу тоқтатылған жағдайда беру ведомствосы орындайды.
368. Бірінші болып "Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді енгізу" (P.SP.02.OPR.197) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді енгізеді.
369. Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер енгізілгеннен кейін Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне "Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.198) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомствоға тиісті мәліметтерді жібереді. Операция әрбір мүше мемлекеттің ұлттық патенттік ведомствосына қатысты орындалады.
370. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы шешім келіп түскен кезде "Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.199) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
371. Беру ведомствосына баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп танылған Одақтың ТБ өтінімді өңдеу нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама келіп түскен кезде "Баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп танылған Одақтың ТБ өтінімді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.200) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.

372. После внесения сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза выполняется операция "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин для опубликования" (P.SP.02.OPR.179), по результатам выполнения которой ведомство подачи направляет в Комиссию сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин для опубликования на информационном портале Союза.
373. При поступлении в Комиссию сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин выполняется операция "Прием и обработка сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин для опубликования" (P.SP.02.OPR.180), по результатам выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, выполняет их обработку и направляет в ведомство подачи уведомление о результатах обработки.
374. В случае успешной обработки представленных сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин выполняется операция "Опубликование сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин" (P.SP.02.OPR.181), по результатам выполнения которой на информационном портале Союза публикуются сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин.
375. При поступлении в ведомство подачи уведомления о результатах обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин для опубликования" (P.SP.02.OPR.182), по результатам выполнения которой ведомство подачи осуществляет обработку полученного уведомления об обработке сведений.
376. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин" (P.SP.02.PRC.034) является обеспечение получения национальным патентным ведомством сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин и опубликования в Едином реестре ТЗ Союза на информационном портале Союза указанных сведений.
377. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин" (P.SP.02.PRC.034), приведен в таблице 233.
Таблица 233

372. Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін "Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.179) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді Комиссияға жібереді.
373. Комиссияға Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.180) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды өңдейді және өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны беру ведомствосына жібереді.
374. Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер сәтті өңделген жағдайда "Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.181) операциясы орындалады, орындау нәтижелері бойынша Одақтың ақпараттық порталында Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер жарияланады.
375. Беру ведомствосына баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп танылған Одақтың ТБ өтінімді өңдеу нәтижелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама келіп түскен кезде "Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.182) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы мәліметтерді өңдеу туралы алынған хабарламаны өңдеуді жүзеге асырады.
376. "Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.034) рәсімін орындау нәтижесі ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді алуды және Одақтың ақпараттық порталындағы Одақтың бірыңғай тізілімінде көрсетілген мәліметтерді жариялауды қамтамасыз етуі болып табылады.
377. "Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.034) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 233-кестеде келтірілген.
233-кесте

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин" (P.SP.02.PRC.034)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.197
внесение сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной
по причине неуплаты пошлин
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
приведено в таблице 234 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.198
представление сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин
приведено в таблице 235 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.199
прием и обработка сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин
приведено в таблице 236 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.200
получение уведомления
о результатах обработки сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин
приведено в таблице 237 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.179
представление сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин для опубликования
приведено в таблице 238 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.180
прием и обработка сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин для опубликования
приведено в таблице 239 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.181
опубликование сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин
приведено в таблице 240 настоящих Правил

"Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.PRC.034) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.197
Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді енгізу
осы Қағидалардың 234-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.198
Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 235-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.199
Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 236-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.200
баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп танылған Одақтың ТБ өтінімді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 237-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.179
Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
осы Қағидалардың 238-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.180
Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 239-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.181
Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 240-кестесінде келтірілген

P.SP.02.OPR.182
получение уведомления
о результатах обработки сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин для опубликования
приведено в таблице 241 настоящих Правил
Таблица 234
Описание операции "Внесение сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.197)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.197
2
Наименование операции
внесение сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения

P.SP.02.OPR.182
Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 241-кестесінде келтірілген
234-кесте
"Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді енгізу" (P.SP.02.OPR.197) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.197
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді енгізу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары

выполняется в случае признания заявки на ТЗ Союза отозванной и прекращения производства по такой заявке в соответствии с пунктом 6 Правила 7 Инструкции
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель оформляет решение о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин
7
Результаты
сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин включены
в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза
Таблица 235
Описание операции "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин" (P.SP.02.OPR.198)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.198
2
Наименование операции
представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после внесения сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.197))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин представлены
в национальные патентные ведомства
Таблица 236
Описание операции "Прием и обработка сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин" (P.SP.02.OPR.199)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.199
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о признании заявки
на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной
по причине неуплаты пошлин (операция "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин" (P.SP.02.OPR.198))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной
по причине неуплаты пошлин, в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 237
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин" (P.SP.02.OPR.200)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.200
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной
по причине неуплаты пошлин (операция "Прием
и обработка сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин" (P.SP.02.OPR.199))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки национальным патентным ведомством сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин получено
Таблица 238
Описание операции "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин для опубликования" (P.SP.02.OPR.179)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.179
2
Наименование операции
представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется после внесения сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза (операция "Внесение сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин в национальный раздел Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.197))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин для опубликования в Комиссию
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин для опубликования представлены в Комиссию
Таблица 239
Описание операции "Прием и обработка сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин для опубликования" (P.SP.02.OPR.180)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.180
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин для опубликования
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин (операция "Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин для опубликования" (P.SP.02.OPR.179))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин для опубликования и проверяет их
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией.
При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет ведомство подачи об обработке сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной
по причине неуплаты пошлин для опубликования
с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего добавлению сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин для опубликования обработаны, ведомству подачи направлено уведомление о результатах обработки представленных сведений
Таблица 240
Описание операции "Опубликование сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин" (P.SP.02.OPR.181)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.181
2
Наименование операции
опубликование сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при успешной обработке сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин (операция "Прием
и обработка сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин для опубликования" (P.SP.02.OPR.180))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование
на информационном портале Союза сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной
по причине неуплаты пошлин
7
Результаты
сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин опубликованы
на информационном портале Союза
Таблица 241
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин для опубликования" (P.SP.02.OPR.182)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.182
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин для опубликования
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин (операция "Прием
и обработка сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин для опубликования" (P.SP.02.OPR.180))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает уведомление о результатах обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результатах обработки Комиссией сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин для опубликования получено

Нұсқаулықтың 7-қағидасының 6-тармағына сәйкес Одақтың ТБ өтінімі кері қайтарып алынған деп танылған және осындай өтінім бойынша іс жүргізу тоқтатылған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы шешімді ресімдейді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілді
235-кесте
"Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.198) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.198
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін орындалады ("Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді енгізу" (P.SP.02.OPR.197) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді жібереді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер ұлттық патенттік ведомстволарға ұсынылды
236-кесте
"Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.199) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.199
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.OPR.198) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
237-кесте
"Баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп танылған Одақтың ТБ өтінімді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.200) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.200
2
Операцияның атауы
баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп танылған Одақтың ТБ өтінімді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.199) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді өңдеуі нәтижелері туралы хабарлама алынды
238-кесте
"Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.179) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.179
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер Одақтың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліміне енгізілгеннен кейін орындалады ("Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді енгізу" (P.SP.02.OPR.197) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға жариялау үшін Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді жібереді
7
Нәтижелер
жариялау үшін Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер Комиссияға ұсынылды
239-кесте
"Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.180) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.180
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді жариялау үшін ұсыну" (P.SP.02.OPR.179) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жариялау үшін Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, жариялау үшін Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді өңдеу туралы беру ведомствосын хабардар етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер өңделді, беру ведомствосына ұсынылған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
240-кесте
"Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді жариялау" (P.SP.02.OPR.181) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.181
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді сәтті өңдеу кезінде орындалады ("Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.180) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
241-кесте
"Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.SP.02.OPR.182) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.182
2
Операцияның атауы
Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді жариялау үшін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.180) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама қабылдайды
7
Нәтижелер
Комиссияның Одақтың ТБ өтінімді баждарды төлемеу себепті кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді өңдеуінің нәтижелері туралы хабарлама алынды

Процедура "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлины" (P.SP.02.PRC.035)
378. Схема выполнения процедуры "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлины" (P.SP.02.PRC.035) представлена на рисунке 46.
Рис. 46. Схема выполнения процедуры "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлины" (P.SP.02.PRC.035)
379. Процедура "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлины" (P.SP.02.PRC.035) выполняется при необходимости получения ведомством подачи от национальных патентных ведомств сведений о подтверждении уплаты заявителем пошлин за проведение экспертизы заявленного обозначения ТЗ Союза (или получения информации об отсутствии таких сведений, или информации о неполной уплате пошлин).
380. Первой выполняется операция "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлины" (P.SP.02.OPR.183), по результатам выполнения которой ведомство подачи формирует и направляет в национальное патентное ведомство запрос сведений о подтверждении уплаты пошлин за проведение экспертизы заявленного обозначения ТЗ Союза.
381. При поступлении в национальное патентное ведомство запроса сведений о подтверждении уплаты пошлин за проведение экспертизы заявленного обозначения ТЗ Союза выполняется операция "Прием и обработка запроса сведений о подтверждении уплаты пошлины" (P.SP.02.OPR.184), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство формирует и направляет ведомству подачи ответ, содержащий сведения о подтверждении уплаты заявителем пошлин за проведение экспертизы заявленного обозначения ТЗ Союза (или информацию об отсутствии таких сведений, или информацию о неполной уплате пошлин).
382. При поступлении в ведомство подачи сведений о подтверждении уплаты заявителем пошлин за проведение экспертизы заявленного обозначения ТЗ Союза (или информации об отсутствии таких сведений, или информации о неполной уплате пошлин) выполняется операция "Получение сведений о подтверждении уплаты пошлины" (P.SP.02.OPR.185), по результатам выполнения которой ведомство подачи получает соответствующие сведения, представленные национальным патентным ведомством.
383. Результатом выполнения процедуры "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлины" (P.SP.02.PRC.035) является получение ведомством подачи сведений о подтверждении уплаты заявителем пошлин за проведение экспертизы заявленного обозначения ТЗ Союза (или информации об отсутствии таких сведений, или информации о неполной уплате пошлин).

"Баж төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.PRC.035) рәсімі
378. "Баж төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.PRC.035) рәсімін орындау схемасы 46-суретте көрсетілген.
46-сурет. "Баж төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.PRC.035) рәсімін орындау схемасы
379. "Баждың төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.PRC.035) рәсімі беру ведомствосының ұлттық патенттік ведомстволардан өтініш берушінің Одақтың ТБ мәлімделген белгісіне сараптама жүргізгені үшін баж төлегенін растау туралы мәліметтерді алуы (немесе мұндай мәліметтердің жоқтығы туралы ақпаратты немесе баждардың толық төленбегені туралы ақпаратты алуы) қажет болған кезде орындалады.
380. Бірінші болып "Баждың төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.OPR.183) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы Одақтың ТБ мәлімделген белгісіне сараптама жүргізгені үшін баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерге сұрау салуды қалыптастырады және оны ұлттық патенттік ведомствоға жібереді.
381. Ұлттық патенттік ведомствоға Одақтың ТБ мәлімделген белгісіне сараптама жүргізгені үшін баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерге сұрау салу келіп түскен кезде "Баждың төленгенін растау туралы мәліметтерге сұрау салуды қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.184) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство өтініш берушінің Одақтың ТБ мәлімделген белгісіне сараптама жүргізгені үшін баж төлегенін растау туралы мәліметтерді (немесе мұндай мәліметтердің жоқтығы туралы ақпаратты немесе баждардың толық төленбегені туралы ақпаратты) қамтитын жауапты қалыптастырады және оны беру ведомствосына жібереді.
382. Беру ведомствосына өтініш берушінің Одақтың ТБ мәлімделген белгісіне сараптама жүргізгені үшін баж төлегенін растау туралы мәліметтер (немесе мұндай мәліметтердің жоқтығы туралы ақпарат немесе баждардың толық төленбегені туралы ақпарат) келіп түскен кезде "Баждың төленгенін растау туралы мәліметтерді алу" (P.SP.02.OPR.185) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомство ұсынған тиісті мәліметтерді алады.
383. "Баждың төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.PRC.035) рәсімін орындау нәтижесі беру ведомствосының өтініш берушінің Одақтың ТБ мәлімделген белгісіне сараптама жүргізгені үшін баждың төлегенін растау туралы мәліметтерді (немесе мұндай мәліметтердің жоқтығы туралы ақпаратты немесе баждардың толық төленбегені туралы ақпаратты) алуы болып табылады.

384. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлины" (P.SP.02.PRC.035), приведен в таблице 242.
Таблица 242
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлины" (P.SP.02.PRC.035)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.183
запрос сведений о подтверждении уплаты пошлины
приведено в таблице 243 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.184
прием и обработка запроса сведений о подтверждении уплаты пошлины
приведено в таблице 244 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.185
получение сведений
о подтверждении уплаты пошлины
приведено в таблице 245 настоящих Правил
Таблица 243
Описание операции "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлины" (P.SP.02.OPR.183)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.183
2
Наименование операции
запрос сведений о подтверждении уплаты пошлины
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения ведомством подачи от национальных патентных ведомств сведений о подтверждении уплаты заявителем пошлин за проведение экспертизы заявленного обозначения ТЗ Союза
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в национальное патентное ведомство запрос сведений
о подтверждении уплаты заявителем пошлин
за проведение экспертизы заявленного обозначения ТЗ Союза в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
запрос сведений о подтверждении уплаты заявителем пошлин за проведение экспертизы заявленного обозначения ТЗ Союза направлен в национальное патентное ведомство
Таблица 244
Описание операции "Прием и обработка запроса сведений о подтверждении уплаты пошлины" (P.SP.02.OPR.184)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.184
2
Наименование операции
прием и обработка запроса сведений о подтверждении уплаты пошлины
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса сведений о подтверждении уплаты пошлин за регистрацию и (или) выдачу свидетельства о праве использования ТЗ Союза (операция "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлины" (P.SP.02.OPR.183))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает и обрабатывает запрос сведений о подтверждении уплаты пошлин за проведение экспертизы заявленного обозначения ТЗ Союза в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
ведомству подачи представлены сведения
о подтверждении уплаты заявителем пошлин за проведение экспертизы заявленного обозначения ТЗ Союза, или информация об отсутствии таких сведений, или информация о неполной уплате пошлин
Таблица 245
Описание операции "Получение сведений о подтверждении уплаты пошлины" (P.SP.02.OPR.185)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.185
2
Наименование операции
получение сведений о подтверждении уплаты пошлины
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о подтверждении уплаты заявителем пошлин за проведение экспертизы заявленного обозначения ТЗ Союза, или информации об отсутствии таких сведений, или информации о неполной уплате пошлин (операция "Прием и обработка запроса сведений о подтверждении уплаты пошлины" (P.SP.02.OPR.184))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель принимает и обрабатывает сведения
о подтверждении уплаты заявителем пошлин за проведение экспертизы заявленного обозначения ТЗ Союза (или информацию об отсутствии таких сведений, или информацию о неполной уплате пошлины) в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения о подтверждении уплаты заявителем пошлин за проведение экспертизы заявленного обозначения ТЗ Союза, или информация об отсутствии таких сведений, или информация
о неполной уплате пошлин получены

384. "Баждың төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.PRC.035) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 242-кестеде келтірілген.
242-кесте
"Баждың төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.PRC.035) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.183
баждың төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату
осы Қағидалардың 243-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.184
баждың төленгенін растау туралы мәліметтерге сұрау салуды қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 244-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.185
баждың төленгенін растау туралы мәліметтерді алу
осы Қағидалардың 245-кестесінде келтірілген
243-кесте
"Баждың төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.OPR.183) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.183
2
Операцияның атауы
баждың төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомстволардан өтініш берушінің Одақтың мәлімделген ТБ белгісіне сараптама жүргізгені үшін баж төлегенін растау туралы мәліметтерді алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өтінім берушінің Одақтың ТБ мәлімделген белгісіне сараптама жүргізгені үшін баж төлегенін растау туралы мәліметтерді сұрау салуды қалыптастырады және ұлттық патенттік ведомствоға жібереді
7
Нәтижелер
өтінім берушінің Одақтың ТБ мәлімделген белгісіне сараптама жүргізгені үшін баж төлегенін растау туралы мәліметтерге сұрау салу ұлттық патенттік ведомствоға жіберілді
244-кесте
"Баждың төленгенін растау туралы мәліметтерге сұрау салуды қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.184) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.184
2
Операцияның атауы
баждың төленгенін растау туралы мәліметтерге сұрау салуды қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
орындаушы Одақтың ТБ пайдалану құқығы туралы куәлікті тіркегені және (немесе) бергені үшін баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерге сұрау салуды алған кезде орындалады "Баждың төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.OPR.183) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Одақтың ТБ мәлімделген белгісіне сараптама жүргізгені үшін баждардың төленгенін растау туралы мәліметтерге сұрау салуды қабылдайды және өңдейді
7
Нәтижелер
беру ведомствосына өтінім берушінің Одақтың ТБ мәлімделген белгісіне сараптама жүргізгені үшін баж төлегенін растау туралы мәліметтер немесе мұндай мәліметтердің жоқтығы туралы ақпарат немесе баждардың толық төленбегені туралы ақпарат ұсынылды
245-кесте
"Баждың төленгенін растау туралы мәліметтерді алу" (P.SP.02.OPR.185) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.185
2
Операцияның атауы
баждың төленгенін растау туралы мәліметтерді алу
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
орындаушы өтініш берушінің Одақтың ТБ мәлімделген белгісіне сараптама жүргізгені үшін баж төлегенін растау туралы мәліметтерді немесе мұндай мәліметтердің жоқтығы туралы ақпаратты немесе баждардың толық төленбегені туралы ақпаратты алған кезде орындалады ("Баждың төленгенін растау туралы мәліметтерге сұрау салуды қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.184) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес өтініш берушінің Одақтың ТБ мәлімделген белгісіне сараптама жүргізгені үшін баж төлегенін растау туралы мәліметтерді (немесе мұндай мәліметтердің жоқтығы туралы ақпаратты немесе баждың толық төленбегені туралы ақпаратты) қабылдайды және өңдейді
7
Нәтижелер
өтініш берушінің Одақтың ТБ мәлімделген белгісіне сараптама жүргізгені үшін баж төлегенін растау туралы мәліметтер немесе мұндай мәліметтердің жоқтығы туралы ақпарат немесе баждардың толық төленбегені туралы ақпарат алынды

9. Процедуры получения материалов и документов, используемых в ходе проведения экспертизы, регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза
Процедура "Получение материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.036)
385. Схема выполнения процедуры "Получение материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.036) представлена на рисунке 47.
Рис. 47. Схема выполнения процедуры "Получение материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.036)
386. Процедура "Получение материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.036) выполняется в целях получения национальным патентным ведомством в электронной форме сведений из документов, прилагаемых к заявке на ТЗ Союза, или иных видов документов, представляемых заявителем в ведомство подачи, информация о регистрационных реквизитах которых представляется ведомством подачи в национальные патентные ведомства в рамках реализации процедур общего процесса (далее – прилагаемый документ).
387. Первой выполняется операция "Запрос материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.186), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство направляет в ведомство подачи запрос на представление в электронной форме сведений из прилагаемого документа.
388. При поступлении в ведомство подачи запроса на представление в электронной форме сведений из прилагаемого документа выполняется операция "Обработка и представление материалов и документов,используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.187), по результатам выполнения которой ведомство подачи в соответствии с параметрами, указанными в запросе, направляет национальному патентному ведомству сведения из прилагаемого документа, включающие файл такого документа либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
389. При поступлении в национальное патентное ведомство сведений из прилагаемого документа или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.188), по результатам выполнения которой национальное патентное ведомство, направившее запрос на представление в электронной форме сведений из прилагаемого документа, осуществляет прием и обработку полученных сведений из прилагаемого документа или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

9. Сараптама жүргізу, тіркеу немесе Одақтың ТБ байланысты өзге де іс-қимылдар барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды алу рәсімдері "Тіркеу барысында пайдаланылатын Одақтың ТБ байланысты материалдар мен құжаттарды немесе өзге де іс-қимылдарды алу" (P.SP.02.PRC.036) рәсімі
385. "Тіркеу барысында пайдаланылатын Одақтың ТБ байланысты материалдар мен құжаттарды немесе өзге де іс-қимылдарды алу" (P.SP.02.PRC.036) рәсімін орындау схемасы 47-суретте көрсетілген.
47-сурет. "Тіркеу барысында пайдаланылатын Одақтың ТБ байланысты материалдар мен құжаттарды немесе өзге де іс-қимылдарды алу" (P.SP.02.PRC.036) рәсімін орындау схемасы
386. "Тіркеу барысында пайдаланылатын Одақтың ТБ байланысты материалдар мен құжаттарды немесе өзге де іс-қимылдарды алу" (P.SP.02.PRC.036) рәсімін ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ өтініміне қоса берілетін құжаттардан немесе өтініш беруші беру ведомствосына ұсынатын құжаттардың өзге де түрлерінен электрондық нысанда мәліметтер алуы мақсатында орындалады, олардың тіркеу деректемелері туралы ақпаратты жалпы процесс рәсімдерін іске асыру шеңберінде ұлттық патенттік ведомстволарға беру ведомствосы (бұдан әрі – қоса беріліп отырған құжат) ұсынады.
387. Бірінші "Тіркеу барысында пайдаланылатын Одақтың ТБ байланысты материалдар мен құжаттарды немесе өзге де іс-қимылдарды сұрату" (P.SP.02.OPR.186) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомство беру ведомствосына қоса беріліп отырған құжаттан мәліметтерді электрондық нысанда ұсынуға сұрау салу жібереді.
388. Беру ведомствосына қоса берілген құжаттан мәліметтерді электрондық нысанда ұсынуға сұрау салу келіп түскен кезде "Тіркеу барысында пайдаланылатын Одақтың ТБ байланысты материалдар мен құжаттарды немесе өзге де іс-қимылдарды өңдеу және ұсыну" (P.SP.02.OPR.187) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес беру ведомствосы ұлттық патенттік ведомствоға осындай құжаттың файлын не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қамтитын қоса беріліп отырған құжаттан мәліметтерді жібереді.
389. Ұлттық патенттік ведомствоға қоса беріліп отырған құжаттан мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама келіп түскен кезде "Тіркеу барысында пайдаланылатын Одақтың ТБ байланысты материалдар мен құжаттарды немесе өзге де іс-қимылдарды қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.188) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша қоса беріліп отырған құжаттан мәліметтерді электрондық нысанда ұсынуға сұрау салуды жіберген ұлттық патенттік ведомство қоса беріліп отырған құжаттан алынған мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады.

390. Результатом выполнения процедуры "Получение материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.036) является получение национальным патентным ведомством сведений из прилагаемых документов или получение уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
391. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.036), приведен в таблице 246.
Таблица 246
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза" (P.SP.02.PRC.036)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.02.OPR.186
запрос материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза
приведено в таблице 247 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.187
обработка и представление материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза
приведено в таблице 248 настоящих Правил
P.SP.02.OPR.188
прием и обработка материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза
приведено в таблице 249 настоящих Правил
Таблица 247
Описание операции "Запрос материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.186)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.186
2
Наименование операции
запрос материалов и документов, используемых
в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения
в электронной форме сведений из прилагаемого документа
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в ведомство подачи запрос на представление в электронной форме сведений из прилагаемого документа в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
запрос на представление в электронной форме сведений из прилагаемого документа направлен
в ведомство подачи
Таблица 248
Описание операции "Обработка и представление материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.187)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.187
2
Наименование операции
обработка и представление материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза
3
Исполнитель
ведомство подачи
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении запрос
на представление в электронной форме сведений
из прилагаемого документа (операция "Запрос материалов и документов,используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.186))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. При этом формат файла, включаемого в ответное XML-cообщение, должен соответствовать одному из следующих значений: "tif", "tiff", "bmp", "jpg", "jpeg", "png", "gif", "doc", "docx", "rtf", "pdf". Размер передаваемого файла в составе XML-cообщения не должен превышать 5 Мб
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного запроса на представление в электронной форме сведений из прилагаемого документа в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами.
При успешном выполнении проверки исполнитель направляет в национальное патентное ведомство ответ на запрос, содержащий сведения из прилагаемого документа в соответствии
с параметрами, указанными в запросе, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами:
при получении запроса в отношении файла документа, прилагаемого к заявке на ТЗ Союза, исполнитель направляет в национальное патентное ведомство ответ на запрос, содержащий сведения о документе, прилагаемом к заявке на ТЗ Союза, включая файл такого документа;
при получении запроса в отношении файла документа, представляемого заявителем в ведомство подачи с целью внесения каких-либо изменений
в сведения Единого реестра ТЗ Союза, исполнитель направляет в национальное патентное ведомство ответ на запрос, содержащий сведения о документе, на основании которого были внесены соответствующие изменения в сведения Единого реестра ТЗ Союза, включая файл такого документа.
При отсутствии в национальном разделе Единого реестра ТЗ Союза сведений о документе, удовлетворяющем параметрам запроса, исполнитель направляет в национальное патентное ведомство уведомление об отсутствии запрошенных сведений
с указанием кода результата обработки сведений, соответствующего отсутствию сведений,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
национальному патентному ведомству представлены сведения из прилагаемого документа, включая файл такого документа, или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 249
Описание операции "Прием и обработка материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.188)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.OPR.188
2
Наименование операции
прием и обработка материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза
3
Исполнитель
национальное патентное ведомство
4
Условия выполнения
выполняется при получении сведений
из прилагаемого документа, включая файл такого документа, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка и представление материалов
и документов,используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза" (P.SP.02.OPR.187))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученных сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами
7
Результаты
сведения из прилагаемого документа или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

390. "Тіркеу барысында пайдаланылатын Одақтың ТБ байланысты материалдар мен құжаттарды немесе өзге де іс-қимылдарды алу" (P.SP.02.PRC.036) рәсімін орындау нәтижесі ұлттық патенттік ведомствоның қоса беріліп отырған құжаттардан мәліметтер алуы немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алуы болып табылады.
391. "Тіркеу барысында пайдаланылатын Одақтың ТБ байланысты материалдар мен құжаттарды немесе өзге де іс-қимылдарды алу" (P.SP.02.PRC.036) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 246-кестеде келтірілген.
246-кесте
"Тіркеу барысында пайдаланылатын Одақтың ТБ байланысты материалдар мен құжаттарды немесе өзге де іс-қимылдарды алу" (P.SP.02.PRC.036) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.02.OPR.186
тіркеу барысында пайдаланылатын Одақтың ТБ байланысты материалдар мен құжаттарды немесе өзге де іс-қимылдарды сұрату
осы Қағидалардың 247-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.187
тіркеу барысында пайдаланылатын Одақтың ТБ байланысты материалдар мен құжаттарды немесе өзге де іс-қимылдарды өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 248-кестесінде келтірілген
P.SP.02.OPR.188
тіркеу барысында пайдаланылатын Одақтың ТБ байланысты материалдар мен құжаттарды немесе өзге де іс-қимылдарды қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 249-кестесінде келтірілген
247-кесте
"Тіркеу барысында пайдаланылатын Одақтың ТБ байланысты материалдар мен құжаттарды немесе өзге де іс-қимылдарды сұрату" (P.SP.02.OPR.186) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.186
2
Операцияның атауы
тіркеу барысында пайдаланылатын Одақтың ТБ байланысты материалдар мен құжаттарды немесе өзге де іс-қимылдарды сұрату
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
қоса беріліп отырған құжаттан мәліметтерді электрондық нысанда алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес қоса беріліп отырған құжаттан мәліметтерді электрондық нысанда ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және беру ведомствосына жібереді
7
Нәтижелер
қоса беріліп отырған құжаттан мәліметтерді электрондық нысанда ұсынуға сұрау салу беру ведомствосына жіберілді
248-кесте
"Тіркеу барысында пайдаланылатын Одақтың ТБ байланысты материалдар мен құжаттарды немесе өзге де іс-қимылдарды өңдеу және ұсыну" (P.SP.02.OPR.187) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.187
2
Операцияның атауы
тіркеу барысында пайдаланылатын Одақтың ТБ байланысты материалдар мен құжаттарды немесе өзге де іс-қимылдарды өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
беру ведомствосы
4
Орындау шарттары
қоса беріліп отырған құжаттан мәліметтерді электрондық нысанда ұсынуға сұрау салу келіп түскен кезде орындалады ("Тіркеу барысында пайдаланылатын Одақтың ТБ байланысты материалдар мен құжаттарды немесе өзге де іс-қимылдарды сұрату" (P.SP.02.OPR.186) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Бұл ретте XML-жауап хабарын қамтитын файлдың форматы келесі мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс: "tif", "tiff", "bmp", "jpg", "jpeg", "png", "gif", "doc", "docx", "rtf", "pdf". XML-хабар құрамындағы берілетін файлдың мөлшері 5 Мб-тан аспауы тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес қоса беріліп отырған құжаттан мәліметтерді электрондық нысанда ұсынуға алынған сұрау салуды тексеруді орындайды. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ұлттық патенттік ведомствоға сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес қоса беріліп отырған құжаттан алынған мәліметтерді қамтитын сұрау салуға жауап жібереді:
Одақтың ТБ өтініміне қоса берілетін құжаттың файлына қатысты сұрау салуды алған кезде орындаушы ұлттық патенттік ведомствоға осындай құжаттың файлын қоса алғанда, Одақтың ТБ өтініміне қоса берілетін құжат туралы мәліметтерді қамтитын сұрау салуға жауап жібереді;
өтініш беруші Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне қандай да бір өзгерістер енгізу мақсатында беру ведомствосына ұсынатын құжат файлына қатысты сұрау салуды алған кезде орындаушы ұлттық патенттік ведомствоға осындай құжаттың файлын қоса алғанда, оның негізінде Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне тиісті өзгерістер енгізілген құжат туралы мәліметтерді қамтитын сұрау салуға жауап жібереді. Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімінде сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын құжат туралы мәліметтер болмаған кезде орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес ұлттық патенттік ведомствоға мәліметтердің болмауына сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, сұратылған мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жібереді
7
Нәтижелер
ұлттық патенттік ведомствоға осындай құжаттың файлын қоса алғанда, қоса беріліп отырған құжаттан мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберілді
249-кесте
"Тіркеу барысында пайдаланылатын Одақтың ТБ байланысты материалдар мен құжаттарды немесе өзге де іс-қимылдарды қабылдау және өңдеу" (P.SP.02.OPR.188) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.OPR.188
2
Операцияның атауы
тіркеу барысында пайдаланылатын Одақтың ТБ байланысты материалдар мен құжаттарды немесе өзге де іс-қимылдарды қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
ұлттық патенттік ведомство
4
Орындау шарттары
қоса беріліп отырған құжаттан мәліметтер осындай құжаттың файлын қоса алғанда немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама алынған кезде орындалады ("Тіркеу барысында пайдаланылатын Одақтың ТБ байланысты материалдар мен құжаттарды немесе өзге де іс-қимылдарды өңдеу және ұсыну" (P.SP.02.OPR.187) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ұлттық патенттік ведомстволар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған мәліметтерді тексеруді орындайды
7
Нәтижелер
қоса беріліп отырған құжаттан мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама алынды
IX. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі

Представление обращения заинтересованного лица (P.SP.02.OPR.190).
Получение уведомления
о результатах обработки обращения заинтересованного лица (P.SP.02.OPR.192)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): обращение заинтересованного лица представлено
прием и обработка обращения заинтересованного лица (P.SP.02.OPR.191)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): обращение заинтересованного лица обработано
направление обращения заинтересованного лица (P.SP.02.TRN.052)
2
Представление доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица (P.SP.02.PRC.009)
2.1
Представление доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица (P.SP.02.OPR.194).
Получение уведомления
о результатах обработки доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица (P.SP.02.OPR.196)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): доводы заявителя в отношении обращения заинтересованного лица представлены
прием и обработка доводов заявителя
в отношении обращения заинтересованного лица (P.SP.02.OPR.195)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): доводы заявителя
в отношении обращения заинтересованного лица обработаны
направление доводов заявителя
в отношении обращения заинтересованного лица (P.SP.02.TRN.053)
3
Представление доказательств приобретения обозначением различительной способности (P.SP.02.PRC.010)
3.1
Представление доказательств приобретения обозначением различительной способности (P.SP.02.OPR.037).
Получение уведомления
о результате обработки доказательств приобретения обозначением различительной способности (P.SP.02.OPR.039)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): доказательства приобретения обозначением различительной способности представлены
прием и обработка доказательств приобретения обозначением различительной способности (P.SP.02.OPR.038)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): доказательства приобретения обозначением различительной способности обработаны
направление доказательства приобретения обозначением различительной способности (P.SP.02.TRN.029)
4
Представление уведомления о необходимости представления документа о согласии (P.SP.02.PRC.011)
4.1
Представление уведомления о необходимости представления документа
о согласии (P.SP.02.OPR.044).
Получение уведомления
о результатах обработки уведомления
о необходимости представления документа
о согласии (P.SP.02.OPR.046)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): уведомление
о необходимости представления документа
о согласии представлено
прием и обработка уведомления
о необходимости представления документа о согласии (P.SP.02.OPR.045)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): уведомление
о необходимости представления документа
о согласии обработано
направление уведомления
о необходимости представления документа

Мүдделі тұлғаның өтінішін ұсыну( P.SP.02.OPR.190).
Мүдделі тұлғаның өтінішін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.SP.02.OPR.192)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): мүдделі тұлғаның өтініші ұсынылды
мүдделі тұлғаның өтінішін қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.191)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): мүдделі тұлғаның өтініші өңделді
мүдделі тұлғаның өтінішін жіберу (P.SP.02.TRN.052)
2
Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін ұсыну (P.SP.02.PRC.009)
2.1
Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін ұсыну (P.SP.02.OPR.194).
Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.SP.02.OPR.196)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): өтініш берушінің мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты дәлелдері ұсынылды
мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.195)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдері өңделді
мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін жіберу (P.SP.02.TRN.053)
3
Айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелдерін ұсыну (P.SP.02.PRC.010)
3.1
Айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелдерін ұсыну (P.SP.02.OPR.037).
Айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелерін өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SP.02.OPR.039)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу туралы дәлелдер ұсынылды
айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелдерін қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.038)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелдері өңделеді
айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алуды дәлелдерін жіберу (P.SP.02.TRN.029)
4
Келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны ұсыну (P.SP.02.PRC.011)
4.1
Келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны ұсыну (P.SP.02.OPR.044).
Келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.SP.02.OPR.046)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама ұсынылды
келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.045)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама өңделді

о согласии (P.SP.02.TRN.030)
5
Представление документа о согласии (P.SP.02.PRC.012)
5.1
Представление документа
о согласии (P.SP.02.OPR.047).
Получение уведомления
о результатах обработки документа о согласии (P.SP.02.OPR.049)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): документ о согласии представлен
прием и обработка документа о согласии (P.SP.02.OPR.048)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): документ о согласии обработан
направление документа
о согласии (P.SP.02.TRN.031)
6
Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии (P.SP.02.PRC.013)
6.1
Представление сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии (P.SP.02.OPR.050).
Получение уведомления
о результатах обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии (P.SP.02.OPR.052)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии представлены
прием и обработка сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии (P.SP.02.OPR.051)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа
о согласии обработаны
направление сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа
о согласии (P.SP.02.TRN.032)
7
Представление сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза (P.SP.02.PRC.014)
7.1
Представление сведений
о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.054).
Получение уведомления
о результате обработки сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.056)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): сведения о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза представлены
прием и обработка сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.055)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): сведения о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза обработаны
направление сведений
о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза (P.SP.02.TRN.033)
3. Информационное взаимодействие при преобразовании заявки на ТЗ Союза
14. Схема выполнения транзакций общего процесса при преобразовании заявки на ТЗ Союза представлена на рисунке 4. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 4 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 4. Схема выполнения транзакций общего процесса при преобразовании заявки на ТЗ Союза
Таблица 4
Перечень транзакций общего процесса при преобразовании заявки на ТЗ Союза
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама жіберу (P.SP.02.TRN.030)
5
Келісу туралы құжатты ұсыну (P.SP.02.PRC.012)
5.1
Келісу туралы құжатты ұсыну (P.SP.02.OPR.047).
Келісу туралы құжатты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.SP.02.OPR.049)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): келісу туралы құжат ұсынылды
келісу туралы құжатты қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.048)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): келісу туралы құжат өңделді
келісу туралы құжатты жіберу (P.SP.02.TRN.031)
6
Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себебінен Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.PRC.013)
6.1
Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себебінен Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.OPR.050).
Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себебінен Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.OPR.052)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себебінен Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер ұсынылды
келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себебінен Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.051)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себебінен Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер өңделді
келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себебінен Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді жіберу (P.SP.02.TRN.032)
7
Одақтың ТБ сұралып отырған басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.PRC.014)
7.1
Одақтың ТБ сұралып отырған басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.OPR.054).
Одақтың ТБ сұралып отырған басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SP.02.OPR.056)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): Одақтың ТБ сұралып отырған басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтер ұсынылды
Одақтың ТБ сұралып отырған басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.055)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): Одақтың ТБ сұралып отырған басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтер өңделді
Одақтың ТБ сұралып отырған басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді жіберу (P.SP.02.TRN.033)
3. Одақтың ТБ өтінімді түрлендіру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
14. Одақтың ТБ өтінімді түрлендіру кезінде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 4-суретте көрсетілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 4-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелік күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
4-сурет. Одақтың ТБ өтінімді түрлендіру кезінде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы
4-кесте
Одақтың ТБ өтінімді түрлендіру кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтиже көрсетуші
жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Представление уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза (P.SP.02.PRC.015)
1.1
Представление уведомления
о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.061).
Получение уведомления
о результатах обработки уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.063)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): уведомление о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза представлено
прием и обработка уведомления
о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.062)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): уведомление
о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза обработано
направление уведомления
о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза (P.SP.02.TRN.034)
2
Представление ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ (P.SP.02.PRC.016)
2.1
Представление ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ (P.SP.02.OPR.064).
Получение уведомления
о результатах обработки ходатайства
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ (P.SP.02.OPR.066)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): ходатайство
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ представлено
прием и обработка ходатайства
о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ (P.SP.02.OPR.065)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): ходатайство
о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ обработано
направление ходатайства
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку
на регистрацию ТЗ (P.SP.02.TRN.035)
3
Представление сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза (P.SP.02.PRC.018)
3.1
Представление сведений
о преобразовании заявки на коллективный знак Союза
в заявку на ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.072).
Получение уведомления
о результате обработки сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.074)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): сведения о преобразовании заявки на коллективный знак Союза
в заявку на ТЗ Союза представлены
прием и обработка сведений
о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.073)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): сведения
о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза обработаны
направление сведений
о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза (P.SP.02.TRN.036)
4

Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны ұсыну (P.SP.02.PRC.015)
1.1
Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны ұсыну (P.SP.02.OPR.061).
Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.SP.02.OPR.063)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарлама ұсынылды
Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.062)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарлама өңделді
Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны жіберу (P.SP.02.TRN.034)
2
Одақтың ТБ өтінімін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхат ұсыну ТЗ (P.SP.02.PRC.016)
2.1
Одақтың ТБ өтінімін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхат ұсыну (P.SP.02.OPR.064).
Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.SP.02.OPR.066)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхат ұсынылды
Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.065)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхат өңделді
Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты жіберу (P.SP.02.TRN.035)
3
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.PRC.018)
3.1
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.OPR.072).
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SP.02.OPR.074)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтер ұсынылды
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.073)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтер өңделді
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жіберу (P.SP.02.TRN.036)
4

Представление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза (P.SP.02.PRC.019)
4.1
Представление сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза (P.SP.02.OPR.080).
Получение уведомления
о результате обработки сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в заявку на коллективный знак Союза (P.SP.02.OPR.082)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза представлены
прием и обработка сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в заявку на коллективный знак Союза (P.SP.02.OPR.081)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): сведения
о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в заявку на коллективный знак Союза обработаны
направление сведений
о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза (P.SP.02.TRN.037)
4. Информационное взаимодействие при изменении заявки на ТЗ Союза

Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.PRC.019)
4.1
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.OPR.080).
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SP.02.OPR.082)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтер ұсынылды
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.081)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтер өңделді
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жіберу (P.SP.02.TRN.037)
4. Одақтың ТБ өтінімін өзгерту кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл

15. Схема выполнения транзакций общего процесса при изменении заявки на ТЗ Союза представлена на рисунке 5. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 5 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 5. Схема выполнения транзакций общего процесса при изменении заявки на ТЗ Союза
Таблица 5
Перечень транзакций общего процесса при изменении заявки на ТЗ Союза
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

15. Одақтың ТБ өтінімі өзгерген кезде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 5-суретте көрсетілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 5-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелік күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
5-сурет. Одақтың ТБ өтінімі өзгерген кезде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы
5-кесте
Одақтың ТБ өтінімі өзгерген кездегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтиже көрсетуші
жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Представление сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза (P.SP.02.PRC.020)
1.1
Представление сведений
о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.088).
Получение уведомления
о результате обработки сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.090)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): сведения о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза представлены
прием и обработка сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.089)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): сведения
о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза обработаны
направление сведений
о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза (P.SP.02.TRN.038)
2
Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя (P.SP.02.PRC.021)
2.1
Представление сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя (P.SP.02.OPR.096).
Получение уведомления
о результате обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя (P.SP.02.OPR.098)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя представлены
прием и обработка сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной
по ходатайству заявителя (P.SP.02.OPR.097)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): сведения
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя обработаны
направление сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной
по ходатайству заявителя (P.SP.02.TRN.039)
3
Представление сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза (P.SP.02.PRC.022)
3.1
Представление сведений
о внесении изменений
в заявку на ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.104).
Получение уведомления
о результате обработки сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.106)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): сведения о внесении изменений
в заявку на ТЗ Союза представлены
прием и обработка сведений о внесении изменений в заявку
на ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.105)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): сведения о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза обработаны
направление сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза (P.SP.02.TRN.040)
5. Информационное взаимодействие при преобразовании сведений о ТЗ Союза

Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.PRC.020)
1.1
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.OPR.088).
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SP.02.OPR.090)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімнен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтер ұсынылды
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.089)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтер өңделді
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтерді жіберу (P.SP.02.TRN.038)
2
Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.PRC.021)
2.1
Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.OPR.096).
Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SP.02.OPR.098)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): өтініш берушінің өтінішхаты бойынша Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер ұсынылды
өтініш берушінің өтінішхаты бойынша Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.097)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): өтініш берушінің өтінішхаты бойынша Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер өңделді
өтініш берушінің өтінішхаты бойынша Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді жіберу (P.SP.02.TRN.039)
3
Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.PRC.022)
3.1
Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.OPR.104).
Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SP.02.OPR.106)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер ұсынылды
Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.105)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер өңделді
Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жіберу (P.SP.02.TRN.040)
5. Одақтың ТБ туралы мәліметтерді түрлендіру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл

16. Схема выполнения транзакций общего процесса при преобразовании сведений о ТЗ Союза представлена на рисунке 6. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 6 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 6. Схема выполнения транзакций общего процесса при преобразовании сведений о ТЗ Союза
Таблица 6
Перечень транзакций общего процесса при преобразовании сведений о ТЗ Союза
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

16. Одақтың ТБ туралы мәліметтерді түрлендіру кезінде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 6-суретте көрсетілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 6-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелік күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
6-сурет. Одақтың ТБ туралы мәліметтерді түрлендіру кезінде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы
6-кесте
Одақтың ТБ туралы мәліметтерді түрлендіру кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтиже көрсетуші
жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Представление сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ (P.SP.02.PRC.023)
1.1
Представление сведений
о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ (P.SP.02.OPR.112).
Получение уведомления
о результате обработки сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ (P.SP.02.OPR.114)
ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.002): сведения о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ представлены
прием и обработка сведений
о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ (P.SP.02.OPR.113)
ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.002): сведения
о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку на регистрацию ТЗ обработаны
направление сведений
о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза
в национальную заявку
на регистрацию ТЗ (P.SP.02.TRN.041)
2
Представление сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза (P.SP.02.PRC.024)
2.1
Представление сведений
о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.120).
Получение уведомления
о результате обработки сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.122)
ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.002): сведения о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза представлены
прием и обработка сведений
о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.121)
ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.002): сведения
о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза обработаны
направление сведений
о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза (P.SP.02.TRN.042)
3
Представление сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза (P.SP.02.PRC.025)
3.1
Представление сведений
о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза (P.SP.02.OPR.128).
Получение уведомления
о результате обработки сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза (P.SP.02.OPR.130)
ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.002): сведения о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза представлены
прием и обработка сведений
о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза (P.SP.02.OPR.129)
ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.002): сведения
о преобразовании ТЗ Союза
в коллективный знак Союза обработаны
направление сведений
о преобразовании ТЗ Союза
в коллективный знак Союза (P.SP.02.TRN.043)
6. Информационное взаимодействие при изменении сведений о ТЗ Союза
17. Схема выполнения транзакций общего процесса при изменении сведений о ТЗ Союза представлена на рисунке 7. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 7 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 7. Схема выполнения транзакций общего процесса при изменении сведений о ТЗ Союза
Таблица 7
Перечень транзакций общего процесса при изменении сведений о ТЗ Союза
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.PRC.023)
1.1
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.OPR.112).
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SP.02.OPR.114)
Одақтың ТБ (P.SP.02.BEN.002): Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтер ұсынылды
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.113)
Одақтың ТБ (P.SP.02.BEN.002): Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтер өңделді
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жіберу (P.SP.02.TRN.041)
2
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.PRC.024)
2.1
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.OPR.120).
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SP.02.OPR.122)
Одақтың ТБ (P.SP.02.BEN.002): Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтер ұсынылды
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.121)
Одақтың ТБ (P.SP.02.BEN.002): Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтер өңделді
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді жіберу (P.SP.02.TRN.042)
3
Одақтың ТБ Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.PRC.025)
3.1
Одақтың ТБ Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.OPR.128).
Одақтың ТБ Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SP.02.OPR.130)
Одақтың ТБ (P.SP.02.BEN.002): Одақтың ТБ Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтер ұсынылды
Одақтың ТБ Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.129)
Одақтың ТБ (P.SP.02.BEN.002): ): Одақтың ТБ Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтер өңделді
Одақтың ТБ Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жіберу (P.SP.02.TRN.043)
6. Одақтың ТБ туралы мәліметтерді өзгерту кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
17. Одақтың ТБ туралы мәліметтері өзгерген кезде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 7-суретте көрсетілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 7-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелік күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
7-сурет. Одақтың ТБ туралы мәліметтері өзгерген кезде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы
7-кесте
Одақтың ТБ туралы мәліметтері өзгерген кездегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтиже көрсетуші
жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Представление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза (P.SP.02.PRC.026)
1.1
Представление сведений
о внесении изменений
в сведения Единого реестра ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.136).
Получение уведомления
о результате обработки сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.138)
ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.002): сведения о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза представлены
прием и обработка сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра
ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.137)
ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.002): сведения о внесении изменений
в сведения Единого реестра ТЗ Союза обработаны
направление сведений о внесении изменений
в сведения Единого реестра ТЗ Союза (P.SP.02.TRN.044)
2
Представление сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза (P.SP.02.PRC.027)
2.1
Представление сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.144).
Получение уведомления
о результате обработки сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.146)
ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.002): сведения об отказе
от исключительного права на ТЗ Союза представлены
прием и обработка сведений об отказе
от исключительного права на ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.145)
ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.002): сведения об отказе от исключительного права на ТЗ Союза обработаны
направление сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза (P.SP.02.TRN.045)
3
Представление сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны) (P.SP.02.PRC.028)
3.1
Представление сведений
о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным
(о прекращении правовой охраны) (P.SP.02.OPR.151).
Получение уведомления
о результатах обработки сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным
(о прекращении правовой охраны) (P.SP.02.OPR.153)
ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.002): сведения о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным
(о прекращении правовой охраны) представлены
прием и обработка сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным
(о прекращении правовой охраны) (P.SP.02.OPR.152)
ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.002): сведения
о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным
(о прекращении правовой охраны)обработаны
представление сведений
о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны) (P.SP.02.TRN.046)
4
Представление сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза (P.SP.02.PRC.029)
4.1

Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.PRC.026)
1.1
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.OPR.136).
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SP.02.OPR.138)
Одақтың ТБ (P.SP.02.BEN.002): Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер ұсынылды
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.137)
Одақтың ТБ (P.SP.02.BEN.002): Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер өңделді
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жіберу
(P.SP.02.TRN.044)
2
Одақтың ТБ айрықша құқығынан бас тарту туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.PRC.027)
2.1
Одақтың ТБ айрықша құқығынан бас тарту туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.OPR.144).
Одақтың ТБ айрықша құқығынан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SP.02.OPR.146)
Одақтың ТБ (P.SP.02.BEN.002): Одақтың ТБ айрықша құқығынан бас тарту туралы мәліметтер ұсынылды
Одақтың ТБ айрықша құқығынан бас тарту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.145)
Одақтың ТБ (P.SP.02.BEN.002): Одақтың ТБ айрықша құқығынан бас тарту туралы мәліметтер өңделді
Одақтың ТБ айрықша құқығынан бас тарту туралы мәліметтерді жіберу
(P.SP.02.TRN.045)
3
Одақтың ТБ құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.PRC.028)
3.1
Одақтың ТБ құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.OPR.151).
Одақтың ТБ құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SP.02.OPR.153)
Одақтың ТБ (P.SP.02.BEN.002): Одақтың ТБ құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтер ұсынылды
Одақтың ТБ құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.152)
Одақтың ТБ (P.SP.02.BEN.002): Одақтың ТБ құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтер өңделді
Одақтың ТБ құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді жіберу (P.SP.02.TRN.046)
4
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.PRC.029)
4.1

Представление сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.155).
Получение уведомления
о результате обработки сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.157)
ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.002): сведения об аннулировании регистрации ТЗ Союза представлены
прием и обработка сведений
об аннулировании регистрации ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.156)
ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.002): сведения об аннулировании регистрации ТЗ Союза обработаны
направление сведений
об аннулировании регистрации ТЗ Союза (P.SP.02.TRN.047)
5
Представление сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза (P.SP.02.PRC.030)
5.1
Представление сведений
о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.163).
Получение уведомления
о результате обработки сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.165)
ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.002): сведения о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза представлены
прием и обработка сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.164)
ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.002): сведения о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза обработаны
направление сведений
о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза (P.SP.02.TRN.048)
7. Информационное взаимодействие при обмене сведениями о пошлинах при регистрации ТЗ Союза
18. Схема выполнения транзакций общего процесса при обмене сведениями о пошлинах при регистрации ТЗ Союза представлена на рисунке 8. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 8 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 8. Схема выполнения транзакций общего процесса при обмене сведениями о пошлинах при регистрации ТЗ Союза
Таблица 8
Перечень транзакций общего процесса при обмене сведениями о пошлинах при регистрации ТЗ Союза
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Запрос сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины (P.SP.02.PRC.033)
1.1
Запрос сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины (P.SP.02.OPR.176).
Получение сведений
о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины (P.SP.02.OPR.178)
сведения о пошлинах (P.SP.02.BEN.003): сведения о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины запрошены
прием и обработка запроса сведений

Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.OPR.155).
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SP.02.OPR.157)
Одақтың ТБ (P.SP.02.BEN.002): Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтер ұсынылды
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.156)
Одақтың ТБ (P.SP.02.BEN.002): Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтер өңделді
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді жіберу (P.SP.02.TRN.047)
5
Одақтың ТБ айрықша құқығының қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.PRC.030)
5.1
Одақтың ТБ айрықша құқығының қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.OPR.163).
Одақтың ТБ айрықша құқығының қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SP.02.OPR.165)
Одақтың ТБ (P.SP.02.BEN.002): Одақтың ТБ айрықша құқығының қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер ұсынылды
Одақтың ТБ айрықша құқығының қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.164)
Одақтың ТБ (P.SP.02.BEN.002): Одақтың ТБ айрықша құқығының қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер өңделді
Одақтың ТБ айрықша құқығының қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді жіберу
(P.SP.02.TRN.048)
7. Одақтың ТБ тіркеу кезінде баждар туралы мәліметтермен алмасу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
18. Одақтың ТБ тіркеу кезінде баждар туралы мәліметтермен алмасу кезіндегі жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 8-суретте көрсетілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 8-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелік күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
8-сурет. Одақтың ТБ тіркеу кезінде баждар туралы мәліметтермен алмасу кезіндегі жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы
8-кесте
Одақтың ТБ тіркеу кезінде баждар туралы мәліметтермен алмасу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтижелік
жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Баж төлеуге арналған сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтер сұрату (P.SP.02.PRC.033)
1.1
Баж төлеуге арналған сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтер сұрату (P.SP.02.OPR.176).
Баж төлеуге арналған сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SP.02.OPR.178)
баждар туралы мәліметтер (P.SP.02.BEN.003): баж төлеуге арналған сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтер ұсынылды

о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины Союза (P.SP.02.OPR.177)
сведения о пошлинах (P.SP.02.BEN.003): сведения о сумме
и платежных реквизитах для уплаты пошлины отсутствуют.
сведения о пошлинах (P.SP.02.BEN.003): сведения о сумме
и платежных реквизитах для уплаты пошлины представлены
запрос сведений
о сумме
и платежных реквизитах для уплаты пошлины (P.SP.02.TRN.049)
2
Представление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин (P.SP.02.PRC.034)
2.1
Представление сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин (P.SP.02.OPR.198).
Получение уведомления
о результатах обработки сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин (P.SP.02.OPR.200)
сведения о пошлинах (P.SP.02.BEN.003): сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин представлены
прием и обработка сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин (P.SP.02.OPR.199)
сведения о пошлинах (P.SP.02.BEN.003): сведения
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин обработаны
направление сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин (P.SP.02.TRN.054)
3
Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлины (P.SP.02.PRC.035)
3.1
Запрос сведений
о подтверждении уплаты пошлины (P.SP.02.OPR.183).
Получение сведений
о подтверждении уплаты пошлины (P.SP.02.OPR.185)
сведения о пошлинах (P.SP.02.BEN.003): сведения о подтверждении уплаты пошлины запрошены
прием и обработка запроса сведений
о подтверждении уплаты пошлины (P.SP.02.OPR.184)
сведения о пошлинах (P.SP.02.BEN.003): сведения
о подтверждении уплаты пошлины представлены
запрос сведений
о подтверждении уплаты пошлины (P.SP.02.TRN.050)
8. Информационное взаимодействие при получении материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных процедур, связанных с ТЗ Союза
19. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных процедур, связанных с ТЗ Союза представлена на рисунке 9. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 9 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 9. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных процедур, связанных с ТЗ Союза
Таблица 9
Перечень транзакций общего процесса при получении материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных процедур, связанных с ТЗ Союза
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

баж төлеуге арналған сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.177)
баждар туралы мәліметтер (P.SP.02.BEN.003): баж төлеуге арналған сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтер жоқ.
баждар туралы мәліметтер (P.SP.02.BEN.003): баж төлеуге арналған сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтер ұсынылды
баж төлеуге арналған сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтер сұрату (P.SP.02.TRN.049)
2
Баждарды төлемеу себепті Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.PRC.034)
2.1
Баждарды төлемеу себепті Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді ұсыну (P.SP.02.OPR.198).
Баждарды төлемеу себепті Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SP.02.OPR.200)
баждар туралы мәліметтер(P.SP.02.BEN.003): баждарды төлемеу себепті Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер ұсынылды
баждарды төлемеу себепті Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.199)
баждар туралы мәліметтер(P.SP.02.BEN.003): баждарды төлемеу себепті Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер өңделді
баждарды төлемеу себепті Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді жіберу (P.SP.02.TRN.054)
3
Баж төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату (P.SP.02.PRC.035)
3.1
Баж төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату (P.SP.02.OPR.183).
Баж төленгенін растау туралы мәліметтерді алу (P.SP.02.OPR.185)
баждар туралы мәліметтер (P.SP.02.BEN.003): баж төленгенін растау туралы мәліметтер сұралды
баж төленгенін растау туралы мәліметтерге сұрау салуды қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.184)
баждар туралы мәліметтер (P.SP.02.BEN.003): баж төленгенін растау туралы мәліметтер ұсынылды
баж төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату (P.SP.02.TRN.050)
8. Тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де рәсімдерді алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
19. Тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де рәсімдерді алу кезінде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 9-суретте көрсетілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 9-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелік күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
9-сурет. Тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де рәсімдерді алу кезінде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы
9-кесте
Тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де рәсімдерді алу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтижелік
жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Получение материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза (P.SP.02.PRC.036)
1.1
Обработка и представление материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных с ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.187)
сведения о прилагаемом документе (P.SP.02.BEN.004): сведения о прилагаемом документе запрошены
запрос материалов
и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных
с ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.186).
прием и обработка материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных действий, связанных
с ТЗ Союза (P.SP.02.OPR.188)
заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): сведения
о прилагаемом
к заявке документе представлены.
ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.002): сведения
о прилагаемом документе представлены.
сведения
о прилагаемом документе (P.SP.02.BEN.004): сведения о прилагаемом документе отсутствуют
получение материалов
и документов, используемых
в ходе регистрации или иных процедур, связанных с ТЗ Союза (P.SP.02.TRN.051)
VI. Описание сообщений общего процесса
20. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 10. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 10.
Таблица 10
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.SP.02.MSG.002
уведомление о приеме
и обработке сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.SP.02.MSG.025
уведомление об отсутствии сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.SP.02.MSG.028
сведения о заявке на ТЗ Союза для экспертизы
сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.029
заключение (решение)
о результатах экспертизы
сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.030
доводы и замечания
по результатам экспертизы
сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.031
сведения о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза
обобщенная структура электронного документа (сведений) (R.010)
сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза (R.IP.SP.02.002)

Тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды алу немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де іс-қимылдар (P.SP.02.PRC.036)
1.1
Тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де іс-қимылдарды өңдеу және ұсыну (P.SP.02.OPR.187)
қоса берілетін құжат туралы мәліметтер (P.SP.02.BEN.004): қоса берілетін құжат туралы мәліметтер сұралды
тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де іс-қимылдарды сұрату (P.SP.02.OPR.186).
тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де іс-қимылдарды қабылдау және өңдеу (P.SP.02.OPR.188)
Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): өтінімге қоса берілетін құжат туралы мәліметтер ұсынылды.
ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.002): қоса берілетін құжат туралы мәліметтер ұсынылды.
қоса берілетін құжат туралы мәліметтер (P.SP.02.BEN.004): қоса берілетін құжат туралы мәліметтер жоқ
тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де рәсімдерді алу (P.SP.02.TRN.051)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
20. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 10-кестеде келтірілген. Хабарлар құрамындағы деректердің құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында тиісті құрылымға сілтеме 10-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
10-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.SP.02.MSG.002
мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.SP.02.MSG.025
мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.SP.02.MSG.028
сараптама үшін Одақтың ТБ өтінімі туралы мәліметтер
Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.029
сараптама нәтижелері туралы қорытынды (шешім)
Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.030
сараптама нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулер
Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.031
Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтер
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жалпылама құрылымы (R.010)
Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.002)

сведения о ТЗ Союза из Единого реестра ТЗ Союза (R.IP.SP.02.007)
P.SP.02.MSG.032
уведомление о поступившей жалобе на решение
по экспертизе
сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.033
сведения о результатах внутригосударственного обжалования решения
по экспертизе
сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.034
доказательство приобретения обозначением различительной способности
сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.035
уведомление о необходимости представления документа
о согласии
сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.036
документ о согласии
сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.037
сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии
сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.038
сведения о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет
ТЗ Союза
сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.039
уведомление о прекращении делопроизводства по заявке
на ТЗ Союза
сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.040
ходатайство о преобразовании заявки на ТЗ Союза
в национальную заявку
на регистрацию ТЗ
сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.041
сведения о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза
сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.042
сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку
на коллективный знак Союза
сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.043
сведения о выделении заявки
на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза
сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.044
сведения о признании заявки
на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя
сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.045
сведения о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза

Одақтың ТБ бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.007)
P.SP.02.MSG.032
сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарлама
Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.033
сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағым жасау нәтижелері туралы мәліметтер
Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.034
айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алудың дәлелі
Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.035
келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама
Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.036
келісу туралы құжат
Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.037
келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ өтінімін кері қайтарып алынған тану туралы мәліметтер
Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.038
Одақтың ТБ сұралып отырған басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтер
Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.039
Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарлама
Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.040
Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхат
Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.041
Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтер
Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.042
Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтер
Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.043
Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтер
Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.044
өтініш берушінің өтініші бойынша Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер
Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.045
Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер

сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.046
сведения о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ
сведения о ТЗ Союза
из Единого реестра ТЗ Союза (R.IP.SP.02.007)
P.SP.02.MSG.047
сведения о преобразовании коллективного знака Союза
в ТЗ Союза
сведения о ТЗ Союза
из Единого реестра ТЗ Союза (R.IP.SP.02.007)
P.SP.02.MSG.048
сведения о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза
сведения о ТЗ Союза
из Единого реестра ТЗ Союза (R.IP.SP.02.007)
P.SP.02.MSG.049
сведения о внесении изменений в сведения Единого реестра
ТЗ Союза
сведения о ТЗ Союза
из Единого реестра ТЗ Союза (R.IP.SP.02.007)
P.SP.02.MSG.050
сведения об отказе
от исключительного права
на ТЗ Союза
сведения о ТЗ Союза
из Единого реестра ТЗ Союза (R.IP.SP.02.007)
P.SP.02.MSG.051
сведения о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным
(о прекращении правовой охраны)
сведения о ТЗ Союза
из Единого реестра ТЗ Союза (R.IP.SP.02.007)
P.SP.02.MSG.052
сведения об аннулировании регистрации ТЗ Союза
сведения о ТЗ Союза из Единого реестра ТЗ Союза (R.IP.SP.02.007)
P.SP.02.MSG.053
сведения о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза
сведения о ТЗ Союза
из Единого реестра ТЗ Союза (R.IP.SP.02.007)
P.SP.02.MSG.054
запрос сведений о сумме
и платежных реквизитах для уплаты пошлины
сведения о пошлине
за осуществление юридически значимых действий (R.IP.SP.03.003)
P.SP.02.MSG.055
сведения о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины
сведения о пошлине
за осуществление юридически значимых действий (R.IP.SP.03.003)
P.SP.02.MSG.056
запрос сведений
о подтверждении уплаты пошлины
сведения о пошлине
за осуществление юридически значимых действий (R.IP.SP.03.003)
P.SP.02.MSG.057
сведения о подтверждении уплаты пошлины
сведения о пошлине
за осуществление юридически значимых действий (R.IP.SP.03.003)
P.SP.02.MSG.058
запрос материалов
и документов, используемых
в ходе регистрации или иных процедур, связанных с ТЗ Союза
запрос сведений
из национальных разделов Единого реестра ТЗ Союза (R.IP.SP.02.008)
P.SP.02.MSG.059
материалы и документы, используемые в ходе регистрации или иных процедур, связанных
с ТЗ Союза
обобщенная структура электронного документа (сведений) (R.010)

Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.002)
P.SP.02.MSG.046
Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтер
Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.007)
P.SP.02.MSG.047
Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтер
Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.007)
P.SP.02.MSG.048
Одақтың ТБ Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтер
Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.007)
P.SP.02.MSG.049
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер
Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.007)
P.SP.02.MSG.050
Одақтың ТБ айрықша құқығынан бас тарту туралы мәліметтер
Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.007)
P.SP.02.MSG.051
Одақтың ТБ құқықтық қорғауды беруді жарамсыз деп тану (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) туралы мәліметтер
Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.007)
P.SP.02.MSG.052
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтер
Одақтың ТБ бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.007)
P.SP.02.MSG.053
Одақтың ТБ айрықша құқығының қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер
Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.007)
P.SP.02.MSG.054
баж төлеуге арналған сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату
заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер (R.IP.SP.03.003)
P.SP.02.MSG.055
баж төлеуге арналған сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтер
заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер (R.IP.SP.03.003)
P.SP.02.MSG.056
баж төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату
заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер (R.IP.SP.03.003)
P.SP.02.MSG.057
баж төленгенін растау туралы мәліметтер
заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер (R.IP.SP.03.003)
P.SP.02.MSG.058
тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де рәсімдерді сұрату
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінен мәліметтер сұрату (R.IP.SP.02.008)
P.SP.02.MSG.059
тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттар немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де рәсімдер
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жалпылама құрылымы (R.010)

сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза (R.IP.SP.02.002)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Направление заявки на ТЗ Союза для экспертизы" (P.SP.02.TRN.023)
21. Транзакция общего процесса "Направление заявки на ТЗ Союза для экспертизы" (P.SP.02.TRN.023) выполняется для передачи инициатором сведений о заявке на ТЗ Союза респонденту для проведения экспертизы. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 10. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 11.

Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.002)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Одақтың ТБ өтінімін сараптау үшін жолдау" (P.SP.02.TRN.023) жалпы процесінің транзакциясы
21. "Одақтың ТБ өтінімін сараптау үшін жолдау" (P.SP.02.TRN.023) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының Одақтың ТБ өтінімі туралы мәліметтерді респондентке сараптама жүргізу үшін беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 10-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 11-кестеде келтірілген.

уведомление о приеме и обработке сведений (P.SP.02.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
2. Транзакция общего процесса "Направление заключения (решения) о результатах экспертизы" (P.SP.02.TRN.024)
22. Транзакция общего процесса "Направление заключения (решения) о результатах экспертизы" (P.SP.02.TRN.024) выполняется для передачи инициатором заключения (решения) о результатах экспертизы респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 11. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 12.

мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P.SP.02.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
2. "Сараптама нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) жолдау" (P.SP.02.TRN.024) жалпы процесінің транзакциясы
22. "Сараптама нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) жолдау" (P.SP.02.TRN.024) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының сараптама нәтижелері туралы қорытындыны (шешімді) респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 11-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 12-кестеде келтірілген.

уведомление о приеме и обработке сведений (P.SP.02.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
3. Транзакция общего процесса "Направление доводов и замечаний по результатам экспертизы" (P.SP.02.TRN.025)
23. Транзакция общего процесса "Направление доводов и замечаний по результатам экспертизы" (P.SP.02.TRN.025) выполняется для передачи инициатором доводов и замечаний по результатам экспертизы респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 12. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 13.

мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P.SP.02.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
3. "Сараптама нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулерді жолдау" (P.SP.02.TRN.025) жалпы процесінің транзакциясы
23. "Сараптама нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулерді жолдау" (P.SP.02.TRN.025) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының сараптама нәтижелері бойынша дәлелдер мен ескертулерді респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 12-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 13-кестеде келтірілген.

4. Транзакция общего процесса "Направление сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.026)
24. Транзакция общего процесса "Направление сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.026) выполняется для передачи инициатором сведений о регистрации (отказе в регистрации) ТЗ Союза респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 13. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 14.

4. "Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.026) жалпы процесінің транзакциясы
24. "Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.026) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының Одақтың ТБ тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы мәліметтерді респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 13-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 14-кестеде келтірілген.

уведомление о приеме и обработке сведений (P.SP.02.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
5. Транзакция общего процесса "Направление уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе" (P.SP.02.TRN.027)
25. Транзакция общего процесса "Направление уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе" (P.SP.02.TRN.027) выполняется для передачи инициатором уведомления о поступившей жалобе на решение по экспертизе респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 14. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 15.

мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P.SP.02.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
5. "Сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарлама жіберу" (P.SP.02.TRN.027) жалпы процесінің транзакциясы
25. "Сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарлама жіберу" (P.SP.02.TRN.027) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының сараптама жөніндегі шешімге келіп түскен шағым туралы хабарламаны респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 14-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 15-кестеде келтірілген.

уведомление о приеме и обработке сведений (P.SP.02.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
6. Транзакция общего процесса "Направление сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе" (P.SP.02.TRN.028)
26. Транзакция общего процесса "Направление сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе" (P.SP.02.TRN.028) выполняется для передачи инициатором сведений о результатах внутригосударственного обжалования решения по экспертизе респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 15. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 16.

мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P.SP.02.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
6. "Сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағым жасау нәтижелері туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.028) жалпы процесінің транзакциясы
26. "Сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағым жасау нәтижелері туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.028) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының сараптама жөніндегі шешімге мемлекетішілік шағым жасау нәтижелері туралы мәліметтерді респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 15-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 16-кестеде келтірілген.

уведомление о приеме и обработке сведений (P.SP.02.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
7. Транзакция общего процесса "Направление доказательства приобретения обозначением различительной способности" (P.SP.02.TRN.029)
27. Транзакция общего процесса "Направление доказательства приобретения обозначением различительной способности" (P.SP.02.TRN.029) выполняется для передачи инициатором доказательства приобретения обозначением различительной способности респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 16. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 17.

мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P.SP.02.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
7. "Айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелдерін жіберу" (P.SP.02.TRN.029) жалпы процесінің транзакциясы
27. "Айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелдерін жіберу" (P.SP.02.TRN.029) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемесін беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 16-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 17-кестеде келтірілген.

уведомление о приеме и обработке сведений (P.SP.02.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
8. Транзакция общего процесса "Направление уведомления о необходимости представления документа о согласии" (P.SP.02.TRN.030)
28. Транзакция общего процесса "Направление уведомления о необходимости представления документа о согласии" (P.SP.02.TRN.030) выполняется для передачи инициатором уведомления о необходимости представления документа о согласии респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 17. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 18.

мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P.SP.02.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
8. "Келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама жіберу" (P.SP.02.TRN.030) жалпы процесінің транзакциясы
28. "Келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама жіберу" (P.SP.02.TRN.030) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының келісу туралы құжатты ұсыну қажеттігі туралы хабарламаны респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 17-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 18-кестеде келтірілген.

уведомление о приеме и обработке сведений (P.SP.02.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
9. Транзакция общего процесса "Направление документа о согласии" (P.SP.02.TRN.031)
29. Транзакция общего процесса "Направление документа о согласии" (P.SP.02.TRN.031) выполняется для передачи иницитором документа о согласии по запросу респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 18. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 19.

мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P.SP.02.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
9. "Келісу туралы құжатты жолдау" (P.SP.02.TRN.031) жалпы процесінің транзакциясы
29. "Келісу туралы құжатты жолдау" (P.SP.02.TRN.031) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының сұрау салу бойынша келісу туралы құжатты респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 18-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 19-кестеде келтірілген.

10. Транзакция общего процесса "Направление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии" (P.SP.02.TRN.032)
30. Транзакция общего процесса "Направление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии" (P.SP.02.TRN.032) выполняется для передачи инициатором сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 19. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 20.

10. "Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған тану туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.032) жалпы процесінің транзакциясы
30. "Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған тану туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.032) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 19-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 20-кестеде келтірілген.

Рис. 19. Схема выполнения транзакции общего процесса "Направление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии" (P.SP.02.TRN.032)
Таблица 20
Описание транзакции общего процесса "Направление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии" (P.SP.02.TRN.032)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.TRN.032
2
Наименование транзакции общего процесса
направление сведений о признании заявки
на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление сведений о признании заявки
на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка представленных сведений
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной
по причине непоступления документа о согласии
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

19-сурет. "Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған тану туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.032) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
20-кесте
"Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған тану туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.032) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.TRN.032
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған тану туралы мәліметтерді жолдау
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған тану туралы мәліметтерді жолдау
6
Ден қоюшылық рөл
респондент
7
Қабылдау операциясы
келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған тану туралы ұсынылған мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): сведения
о признании заявки на ТЗ Союза отозванной
по причине непоступления документа о согласии обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 минут
время подтверждения принятия в обработку
10 минут
время ожидания ответа
20 минут
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии (P.SP.02.MSG.037)
ответное сообщение
уведомление о приеме и обработке сведений (P.SP.02.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған тану туралы ұсынылған мәліметтер өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5 минут
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 минут
жауап күту уақыты
20 минут
авторлау белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған тану туралы мәліметтер (P.SP.02.MSG.037)
жауап хабар
мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P.SP.02.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру

11. Транзакция общего процесса "Направление сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.033)
31. Транзакция общего процесса "Направление сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.033) выполняется для передачи инициатором сведений о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 20. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 21.

11. "Одақтың ТБ сұралып отырған басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.033) жалпы процесінің транзакциясы
31. "Одақтың ТБ сұралып отырған басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.033) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының Одақтың ТБ сұралып отырған басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 20-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 21-кестеде келтірілген.

уведомление о приеме и обработке сведений (P.SP.02.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
12. Транзакция общего процесса "Направление уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.034)
32. Транзакция общего процесса "Направление уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.034) выполняется для передачи инициатором уведомления о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 21. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 22.

мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P.SP.02.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
12. "Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарлама жіберу" (P.SP.02.TRN.034) жалпы процесінің транзакциясы
32. "Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарлама жіберу" (P.SP.02.TRN.034) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарламаны респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 21-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 22-кестеде келтірілген.

13. Транзакция общего процесса "Направление ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.TRN.035)
33. Транзакция общего процесса "Направление ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.TRN.035) выполняется для передачи инициатором ходатайства о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 22. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 23.

13. "Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты жолдау" (P.SP.02.TRN.035) жалпы процесінің транзакциясы
33. "Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты жолдау" (P.SP.02.TRN.035) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхатты респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 22-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 23-кестеде келтірілген.

уведомление о приеме и обработке сведений (P.SP.02.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
14. Транзакция общего процесса "Направление сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.036)
34. Транзакция общего процесса "Направление сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.036) выполняется для передачи инициатором сведений о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 23. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 24.

мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P.SP.02.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
14. "Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.036) жалпы процесінің транзакциясы
34. "Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.036) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтерді респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 23-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 24-кестеде келтірілген.

уведомление о приеме и обработке сведений (P.SP.02.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
15. Транзакция общего процесса "Направление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза" (P.SP.02.TRN.037)
35. Транзакция общего процесса "Направление сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза" (P.SP.02.TRN.037) выполняется для передачи инициатором сведений о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 24. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 25.

мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P.SP.02.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
15. "Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.037) жалпы процесінің транзакциясы
35. "Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.037) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 24-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 25-кестеде келтірілген.

16. Транзакция общего процесса "Направление сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.038)
36. Транзакция общего процесса "Направление сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.038) выполняется для передачи инициатором сведений о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 25. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 26.

16. "Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімін бөлу туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.038) жалпы процесінің транзакциясы
36. "Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімін бөлу туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.038) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімін бөлу туралы мәліметтерді респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 25-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 26-кестеде келтірілген.

17. Транзакция общего процесса "Направление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя" (P.SP.02.TRN.039)
37. Транзакция общего процесса "Направление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя" (P.SP.02.TRN.039) выполняется для передачи инициатором сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 26. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 27.

17. "Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.039) жалпы процесінің транзакциясы
37. "Өтініш берушінің өтінішхаты бойынша Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.039) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының өтініш берушінің өтінішхаты бойынша Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 26-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 27-кестеде келтірілген.

18. Транзакция общего процесса "Направление сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.040)
38. Транзакция общего процесса "Направление сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.040) выполняется для передачи инициатором сведений о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 27. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 28.

18. "Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.040) жалпы процесінің транзакциясы
38. "Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.040) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 27-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 28-кестеде келтірілген.

19. Транзакция общего процесса "Направление сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.TRN.041)
39. Транзакция общего процесса "Направление сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.TRN.041) выполняется для передачи инициатором сведений о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 28. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 29.

19. "Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.041) жалпы процесінің транзакциясы
39. "Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.041) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге қайта құру туралы мәліметтерді респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 28-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 29-кестеде келтірілген.

уведомление о приеме и обработке сведений (P.SP.02.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
20. Транзакция общего процесса "Направление сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.042)
40. Транзакция общего процесса "Направление сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.042) выполняется для передачи инициатором сведений о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 29. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 30.

мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P.SP.02.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
20. "Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.042) жалпы процесінің транзакциясы
40. "Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.042) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының Одақтың ұжымдық белгісін одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтерді респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 29-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 30-кестеде келтірілген.

уведомление о приеме и обработке сведений (P.SP.02.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
21. Транзакция общего процесса "Направление сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза" (P.SP.02.TRN.043)
41. Транзакция общего процесса "Направление сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза" (P.SP.02.TRN.043) выполняется для передачи инициатором сведений о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 30. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 31.

мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P.SP.02.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
21. "Одақтың ТБ Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.043) жалпы процесінің транзакциясы
41. "Одақтың ТБ Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.043) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының Одақтың ТБ Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтерді респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 30-суретте көрсетілген 30. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 31-кестеде келтірілген.

22. Транзакция общего процесса "Направление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.044)
42. Транзакция общего процесса "Направление сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.044) выполняется для передачи инициатором сведений о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 31. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 32.

22. "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.044) жалпы процесінің транзакциясы
42. "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.044) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 31-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 32-кестеде келтірілген.

23. Транзакция общего процесса "Направление сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.045)
43. Транзакция общего процесса "Направление сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.045) выполняется для передачи инициатором сведений об отказе от исключительного права на ТЗ Союза респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 32. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 33.

23. "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.045) жалпы процесінің транзакциясы
43. "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.045) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтерді респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 32-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 33-кестеде келтірілген.

уведомление о приеме и обработке сведений (P.SP.02.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
24. Транзакция общего процесса "Представление сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)" (P.SP.02.TRN.046)
44. Транзакция общего процесса "Представление сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)" (P.SP.02.TRN.046) выполняется для передачи инициатором сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны) респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 33. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 34.

мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P.SP.02.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
24. "Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.TRN.046) жалпы процесінің транзакциясы
44. "Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.TRN.046) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 33-суретте көрсетілген 33. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 34-кестеде келтірілген.

Рис. 33. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным прекращении правовой охраны)" (P.SP.02.TRN.046)
Таблица 34
Описание транзакции общего процесса "Представление сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)" (P.SP.02.TRN.046)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.TRN.046
2
Наименование транзакции общего процесса
представление сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление сведений о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка представленных сведений
о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

33-сурет. "Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.TRN.046) жалпы процесі транзакциясын орындау схемасы
34-кесте
"Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді ұсыну" (P.SP.02.TRN.046) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.TRN.046
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді ұсыну
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтерді ұсыну
6
Ден қоюшылық рөл
респондент
7
Қабылдау операциясы
Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) ұсынылған мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.002): сведения
о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны) обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 минут
время подтверждения принятия в обработку
10 минут
время ожидания ответа
20 минут
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным
(о прекращении правовой охраны) (P.SP.02.MSG.051)
ответное сообщение

Одақтың ТБ (P.SP.02.BEN.002): Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтер өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5 минут
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 минут
жауап күту уақыты
20 минут
авторлау белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
Одақтың ТБ-ға құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтер (P.SP.02.MSG.051)
жауап хабар

уведомление о приеме и обработке сведений (P.SP.02.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
25. Транзакция общего процесса "Направление сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.047)
45. Транзакция общего процесса "Направление сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.047) выполняется для передачи инициатором сведений об аннулировании регистрации ТЗ Союза респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 34. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 35.

мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P.SP.02.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
нет
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
25. "Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.047) жалпы процесінің транзакциясы
45. "Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.047) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 34-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 35-кестеде келтірілген.

уведомление о приеме и обработке сведений (P.SP.02.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
26. Транзакция общего процесса "Направление сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.048)
46. Транзакция общего процесса "Направление сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.048) выполняется для передачи инициатором сведений о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 35. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 36.

мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P.SP.02.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
26. "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.048) жалпы процесінің транзакциясы
46. "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.048) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтерді респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 35-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 36-кестеде келтірілген.

уведомление о приеме и обработке сведений (P.SP.02.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
27. Транзакция общего процесса "Запрос сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.02.TRN.049)
47. Транзакция общего процесса "Запрос сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.02.TRN.049) выполняется для передачи респондентом сведений о суммах и платежных реквизитов по запросу инициатора. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 36. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 37.

мәліметтерді қабылдау және өңдеу туралы хабарлама (P.SP.02.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
27. "Баж төлеуге арналған сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.TRN.049) жалпы процесінің транзакциясы
47. "Баж төлеуге арналған сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.TRN.049) жалпы процесінің транзакциясы респонденттің бастамашының сұрау салуы бойынша сомалар мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 36-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 37-кестеде келтірілген.

Рис. 36. Схема выполнения транзакции общего процесса "Запрос сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.02.TRN.049)
Таблица 37
Описание транзакции общего процесса "Запрос сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.02.TRN.049)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.TRN.049
2
Наименование транзакции общего процесса
запрос сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины
3
Шаблон транзакции общего процесса
взаимные обязательства
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка запроса сведений о сумме
и платежных реквизитах для уплаты пошлины
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о пошлинах (P.SP.02.BEN.003): сведения о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины отсутствуют
сведения о пошлинах (P.SP.02.BEN.003): сведения о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 минут
время подтверждения принятия в обработку
10 минут
время ожидания ответа
5 рабочих дней
признак авторизации
да
количество повторов
1
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины (P.SP.02.MSG.054)
ответное сообщение
сведения о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины (P.SP.02.MSG.055)

36-сурет. "Баж төлеуге арналған сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.TRN.049) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
37-кесте
"Баж төлеуге арналған сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.TRN.049) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.TRN.049
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
баж төлеуге арналған сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
өзара міндеттемелер
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
баж төлеуге арналған сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату
6
Ден қоюшылық рөл
респондент
7
Қабылдау операциясы
баж төлеуге арналған сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтерге сұрау салуды қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
баждар туралы мәліметтер (P.SP.02.BEN.003): баж төлеуге арналған сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтер жоқ
баждар туралы мәліметтер (P.SP.02.BEN.003): баж төлеуге арналған сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5 минут
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 минут
жауап күту уақыты
5 жұмыс күні
авторлау белгісі
иә
қайталаулар саны
1
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
баж төлеуге арналған сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтерге сұрау салу (P.SP.02.MSG.054)
жауап хабар
баж төлеуге арналған сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтер (P.SP.02.MSG.055)

уведомление об отсутствии сведений (P.SP.02.MSG.025)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
28. Транзакция общего процесса "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлины" (P.SP.02.TRN.050)
48. Транзакция общего процесса "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлины" (P.SP.02.TRN.050) выполняется для передачи респондентом сведений о подтверждении уплаты пошлины по запросу инициатора. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 37. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 38.

мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама (P.SP.02.MSG.025)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
28. "Баж төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.TRN.050) жалпы процесінің транзакциясы
48. "Баж төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.TRN.050) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының сұрау салуы бойынша респонденттің баж төленгенін растау туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 37-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 38-кестеде келтірілген.

сведения о подтверждении уплаты пошлины (P.SP.02.MSG.057)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
29. Транзакция общего процесса "Получение материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных процедур, связанных с ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.051)
49. Транзакция общего процесса "Получение материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных процедур, связанных с ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.051) выполняется для получения инициатором от респондента материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных процедур, связанных с ТЗ Союза. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 38. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 39.

баж төленгенін растау туралы мәліметтер (P.SP.02.MSG.057)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
29. "Тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де рәсімдерді алу" (P.SP.02.TRN.051) жалпы процесінің транзакциясы
49. "Тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды немесе Одақтың ТК-мен байланысты өзге де рәсімдерді алу" жалпы процесінің транзакциясы (P. sp.02.TRN.051) бастамашының респонденттен тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де рәсімдерді алуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 38-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 39-кестеде келтірілген.

Рис. 38. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных процедур, связанных с ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.051)
Таблица 39
Описание транзакции общего процесса "Получение материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных процедур, связанных с ТЗ Союза" (P.SP.02.TRN.051)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.02.TRN.051
2
Наименование транзакции общего процесса
получение материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных процедур, связанных с ТЗ Союза
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос материалов и документов, используемых
в ходе регистрации или иных процедур, связанных с ТЗ Союза
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка запроса материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных процедур, связанных с ТЗ Союза
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

38-сурет. "Тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де рәсімдерді алу" (P.SP.02.TRN.051) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
39-кесте
"Тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де рәсімдерді алу" (P.SP.02.TRN.051) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.SP.02.TRN.051
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де рәсімдерді алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де рәсімдерді сұрату
6
Ден қоюшылық рөл
респондент
7
Қабылдау операциясы
тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарға немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де рәсімдерге сұрау салуды қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

заявка на ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.001): сведения
о прилагаемом к заявке документе представлены
ТЗ Союза (P.SP.02.BEN.002): сведения
о прилагаемом документе представлены
сведения о прилагаемом документе (P.SP.02.BEN.004): сведения о прилагаемом документе отсутствуют
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 минут
время подтверждения принятия в обработку
10 минут
время ожидания ответа
20 минут
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос материалов и документов, используемых
в ходе регистрации или иных процедур, связанных с ТЗ Союза (P.SP.02.MSG.058)
ответное сообщение
материалы и документы, используемые в ходе регистрации или иных процедур, связанных
с ТЗ Союза (P.SP.02.MSG.059)

Одақтың ТБ өтінім (P.SP.02.BEN.001): өтінімге қоса берілетін құжат туралы мәліметтер ұсынылды
Одақтың ТБ (P.SP.02.BEN.002): қоса берілетін құжат туралы мәліметтер ұсынылды
қоса берілетін құжат туралы мәліметтер (P.SP.02.BEN.004): қоса берілетін құжат туралы мәліметтер жоқ
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5 минут
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 минут
жауап күту уақыты
20 минут
авторлау белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де рәсімдерді сұрату (P.SP.02.MSG.058)
жауап хабар
тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттар немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де рәсімдер (P.SP.02.MSG.059)

уведомление об отсутствии сведений (P.SP.02.MSG.025)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
30. Транзакция общего процесса "Направление обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.TRN.052)
50. Транзакция общего процесса "Направление обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.TRN.052) выполняется для передачи инициатором обращения заинтересованного лица респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 39. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 40.

мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама (P.SP.02.MSG.025)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
30. "Мүдделі тұлғаның өтінішін жолдау" (P.SP.02.TRN.052) жалпы процесінің транзакциясы
50. "Мүдделі тұлғаның өтінішін жолдау" (P.SP.02.TRN.052) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының мүдделі тұлғаның өтінішін респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 39-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 40-кестеде келтірілген.

31. Транзакция общего процесса "Направление доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.TRN.053)
51. Транзакция общего процесса "Направление доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.TRN.053) выполняется для передачи инициатором доводов заявителя в отношении обращения заинтересованного лица респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 40. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 41.

31. "Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін жолдау" (P.SP.02.TRN.053) жалпы процесінің транзакциясы
51. "Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін жолдау" (P.SP.02.TRN.053) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдерін респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 40-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 41-кестеде келтірілген.

32. Транзакция общего процесса "Направление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин" (P.SP.02.TRN.054)
52. Транзакция общего процесса "Направление сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин" (P.SP.02.TRN.054) выполняется для передачи инициатором сведений о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин респонденту. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 41. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 42.

32. "Баждарды төлемеу себепті Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.054) жалпы процесінің транзакциясы
52. "Баждарды төлемеу себепті Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді жолдау" (P.SP.02.TRN.054) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының баждарды төлемеу себепті Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтерді респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 41-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 42-кестеде келтірілген.

соответствуют требованиям 6-29 таблицы 44 настоящего Регламента, которые применяются при заполнении экземпляра реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) (значения кодов требований в таблице 44 и таблице 51 совпадают)
30
реквизит "Вид регистрации ТЗ" (ipsdo:‌Trademark‌Registration‌Code) должен быть заполнен
31
реквизит "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails) должен быть заполнен, и в его составе если реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails) заполнен, то реквизит "ФИО" (ccdo:FullNameDetails), непосредственно подчиненный реквизиту "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails),
не заполняется
32
если в составе реквизита "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails) реквизит "ФИО" (ccdo:FullNameDetails), непосредственно подчиненный реквизиту "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails), заполнен, то реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails) не заполняется
33
если в составе реквизита "Сведения о подписании документа"
(ipcdo:SignatureDetails) заполнен реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails), в его составе должны быть заполнены реквизиты "Фамилия" (csdo:LastName), "Имя" (csdo:FirstName) и "Наименование должности" (csdo:PositionName), а реквизит "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails) не заполняется
34
реквизит "Ответ на жалобу заявителя на решение национального патентного ведомства" (ipcdo:‌Applicant‌Complain‌Response‌Details) должен быть заполнен
35
реквизит "Отказ в регистрации объекта интеллектуальной собственности" (ipcdo:RefusalDetails) не заполняется
36
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) реквизит "Начальная дата
и время" (csdo:StartDateTime) заполняется обязательно
37
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) реквизит "Конечная дата
и время" (csdo:EndDateTime) не заполняется

"Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:‌Trademark‌Application‌Details) деректемесінің данасын толтыру кезінде осы Регламенттің 44-кестесінің 6-29 талаптарына сәйкес келеді (44-кестедегі және 51-кестедегі талап кодтарының мәндері сәйкес келеді)
30
"ТБ тіркеу түрі" (ipsdo:TrademarkRegistrationCode) деректемесі толтырылуға тиіс
31
"Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесі толтырылуға тиіс және оның құрамында егер "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылса, онда "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесіне тікелей бағынатын "ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) деректемесі толтырылмайды
32
егер "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесіне тікелей бағынышты "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесінің құрамындағы "ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) деректемесі толтырылса, онда "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылмайды
33
егер "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесінің құрамындағы "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылса, оның құрамында "Тегі" (csdo:LastName), "Аты" (csdo:FirstName) және "Лауазымының атауы" (csdo:PositionName) деректемелері толтырылуға тиіс, ал "Байланыс деректемесі " (ccdo:CommunicationDetails) деректемесі толтырылмайды
34
"Өтініш берушінің ұлттық патенттік ведомствоның шешіміне шағымына жауап" (ipcdo:‌Applicant‌Complain‌Response‌Details) деректемесі толтырылуға тиіс
35
"Зияткерлік меншік объектісін тіркеуден бас тарту" (ipcdo:RefusalDetails) деректемесі толтырылмайды
36
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күн және уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесі міндетті түрде толтырылады
37
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Соңғы күн және уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды

63. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Доказательство приобретения обозначением различительной способности" (P.SP.02.MSG.034), приведены в таблице 52.
Таблица 52
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Доказательство приобретения обозначением различительной способности" (P.SP.02.MSG.034)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails)
2
при включении в классификатор видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Документ, содержащий доказательства в подтверждение приобретения заявленным обозначением различительной способности", в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение указанного вида документа, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) не заполняется
3
при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений и материалов значения, соответствующего виду документа "Документ, содержащий доказательства в подтверждение приобретения заявленным обозначением различительной способности", в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению: "Документ, содержащий доказательства
в подтверждение приобретения заявленным обозначением различительной способности"
4
реквизит "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) должен быть заполнен.
В информационных ресурсах национального патентного ведомства, содержащих сведения о заявках на ТЗ Союза, должна содержаться запись, у которой реквизит "Код статуса" (csdo:‌Status‌Code) равен значению "01" – "новая заявка на ТЗ Союза" или "02" – "заявка на ТЗ Союза изменена", реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime)
не заполнен и в составе которой значение реквизита "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) совпадает со значением реквизита "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) в составе сообщения
5
если в состав электронного документа (сведений) включен экземпляр реквизита "Прилагаемый документ" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails), то в составе такого экземпляра реквизита должны быть заполнены реквизиты:
"Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode);
"Номер документа" (csdo:‌Doc‌Id);
"Дата документа" (csdo:DocCreationDate);
"Описание" (csdo:DescriptionText);
"Количество листов" (csdo:PageQuantity);
"Документ в бинарном формате" (csdo:DocBinaryText)

63. "Айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелі" (P.SP.02.MSG.034) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 52-кестеде келтірілген.
52-кесте
"Айырғыштық қабілеттілікті белгілеу арқылы сатып алу дәлелі" (P.SP.02.MSG.034) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс
2
"Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Айырғыштық қабілеттіліктің мәлімделген белгісімен сатып алынғанын растайтын дәлелдемелері бар құжат" құжаты түріне сәйкес келетін құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлерін жіктеуішке енгізу кезінде "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс және көрсетілген құжат түрінің кодтық белгіленімін қамтуға тиіс, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
3
"Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Айырғыштық қабілеттіліктің мәлімделген белгісімен сатып алынғанын растайтын дәлелдемелері бар құжат" құжаты түріне сәйкес келетін құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлерін жіктеуіш болмаған кезде, "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылмайды, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні "Айырғыштық қабілеттіліктің мәлімделген белгісімен сатып алынғанын растайтын дәлелдемелері бар құжат" мәніне сәйкес келуге тиіс
4
"Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесі толтырылуға тиіс. Одақтың ТБ өтінімдер туралы мәліметтерді қамтитын Комиссияның ақпараттық ресурстарында "Мәртебенің коды" (csdo:‌Status‌Code) деректемесі "01" – "Одақтың ТБ-ға жаңа өтінім" немесе "02" – "Одақтың ТБ өтінімі өзгертілді" мәніне тең жазба қамтылуға тиіс, "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды және оның құрамындағы "Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесінің мәні хабар құрамында "Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесінің мәнімен үйлеседі
5
егер электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрамына "Қоса берілетін құжат" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) деректемесі енгізілсе, онда деректеменің осындай данасының құрамында мына деректемелер толтырылуға тиіс:
"Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode);
"Құжаттың нөмірі" (csdo:‌Doc‌Id);
"Құжаттың берілген күні" (csdo:DocCreationDate);
"Сипаттамасы" (csdo:DescriptionText);
"Парақтардың саны" (csdo:PageQuantity);
"Бинарлық форматтағы құжат" (csdo:DocBinaryText)

6-29
соответствуют требованиям 6-29 таблицы 44 настоящего Регламента, которые применяются при заполнении экземпляра реквизита "Заявка
на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)"
(ipcdo:‌Trademark‌Application‌Details) (значения кодов требований
в таблице 44 и таблице 52 совпадают)
30
реквизит "Доказательства различительной способности обозначения" (ipcdo:‌Naming‌Ability‌Proof‌Details) должен быть заполнен
31
в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизиты:
"Национальная заявка на регистрацию товарного знака" (ipcdo:TrademarkNationalApplicationDetails),
"Сведения об изменении заявителя" (ipcdo:ApplicantChangeDetails), "Жалоба" (ipcdo:‌Complaint‌Details),
"Ответ на жалобу заявителя на решение национального патентного ведомства" (ipcdo:‌Applicant‌Complain‌Response‌Details),
"Сведения об обращении заинтересованного лица о несоответствии обозначения, заявленного на регистрацию в качестве товарного знака Союза, требованиям Договора о товарных знаках" (ipcdo:TrademarkClaimDetails) не заполняются
32
реквизит "Отказ в регистрации объекта интеллектуальной собственности" (ipcdo:RefusalDetails) не заполняется
33
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) реквизит "Начальная дата
и время" (csdo:StartDateTime) заполняется обязательно
34
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) реквизит "Конечная дата
и время" (csdo:EndDateTime) не заполняется
35
реквизит "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails) должен быть заполнен, и в его составе если реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails) заполнен, то реквизит "ФИО" (ccdo:FullNameDetails), непосредственно подчиненный реквизиту "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails),
не заполняется
36
если в составе реквизита "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails) реквизит "ФИО" (ccdo:FullNameDetails), непосредственно подчиненный реквизиту "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails), заполнен, то реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails) не заполняется
37
если в составе реквизита "Сведения о подписании документа"
(ipcdo:SignatureDetails) заполнен реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails), в его составе должны быть заполнены реквизиты "Фамилия" (csdo:LastName), "Имя" (csdo:FirstName) и "Наименование должности" (csdo:PositionName), а реквизит "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails) не заполняется

6-29
"Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:‌Trademark‌Application‌Details) деректемесінің данасын толтыру кезінде осы Регламенттің 44-кестесінің 6-29 талаптарына сәйкес келеді (44-кестедегі және 52-кестедегі талап кодтарының мәндері сәйкес келеді)
30
"Белгілеудің айырғыштық қабілетінің дәлелдері" (ipcdo:NamingAbilityProofDetails) деректемесі толтырылуға тиіс
31
"Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы: "Тауар таңбасын тіркеудің ұлттық өтінімі" (ipcdo:TrademarkNationalApplicationDetails), "Өтініш берушінің өзгергені туралы мәліметтер" (ipcdo:ApplicantChangeDetails), "Шағым" (ipcdo:‌Complaint‌Details), "Өтініш берушінің ұлттық патенттік ведомствоның шешіміне шағымына жауап" (ipcdo:‌Applicant‌Complain‌Response‌Details), "Мүдделі тұлғаның Одақтың тауар белгісі ретінде тіркеуге мәлімделген белгінің тауар белгілері туралы шарттың талаптарына сәйкес келмеуі туралы өтініші туралы мәліметтер" (ipcdo:TrademarkClaimDetails) деректемелері толтырылмайды
32
"Зияткерлік меншік объектісін тіркеуден бас тарту" (ipcdo:RefusalDetails) деректемесі толтырылмайды
33
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күн және уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесі міндетті түрде толтырылады
34
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Соңғы күн және уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
35
"Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесі толтырылуға тиіс және оның құрамында егер "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылса, онда "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесіне тікелей бағынатын "ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) деректемесі толтырылмайды
36
егер "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесіне тікелей бағынышты "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесінің құрамындағы "ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) деректемесі толтырылса, онда "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылмайды
37
егер "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесінің құрамындағы "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылса, оның құрамында "Тегі" (csdo:LastName), "Аты" (csdo:FirstName) және "Лауазымының атауы" (csdo:PositionName) деректемелері толтырылуға тиіс, ал "Байланыс деректемесі " (ccdo:CommunicationDetails) деректемесі толтырылмайды

64. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Уведомление о необходимости представления документа о согласии" (P.SP.02.MSG.035), приведены в таблице 53.
Таблица 53
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Уведомление о необходимости представления документа о согласии" (P.SP.02.MSG.035)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails)
2
в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) значение реквизита
"Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должно соответствовать виду документа "Документальное подтверждение согласия правообладателей на регистрацию заявленного обозначения в качестве товарного знака (знака обслуживания) Евразийского экономического союза
(письмо-согласие)"
3
реквизит "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) должен быть заполнен.
В информационных ресурсах национального ведомства подачи, содержащих сведения о заявках на ТЗ Союза, должна содержаться запись, у которой реквизит "Код статуса" (csdo:‌Status‌Code) равен значению "01" – "новая заявка на ТЗ Союза" или "02" – "заявка на ТЗ Союза изменена", реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime)
не заполнен и в составе которой значение реквизита "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) совпадает со значением реквизита "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) в составе сообщения
4
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) реквизит "Начальная дата
и время" (csdo:StartDateTime) заполняется обязательно
5
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) реквизит "Конечная дата
и время" (csdo:EndDateTime) не заполняется
6-29
соответствуют требованиям 6-29 таблицы 44 настоящего Регламента, которые применяются при заполнении экземпляра реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)"
(ipcdo:‌Trademark‌Application‌Details) (значения кодов требований
в таблице 44 и таблице 53 совпадают)

64. "Келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама" (P.SP.02.MSG.035) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 53-кестеде келтірілген.
53-кесте
"Келісу туралы құжатты ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама" (P.SP.02.MSG.035) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс
2
"Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесінің мәні "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісі (қызмет көрсету белгісі) ретінде мәлімделген белгіні тіркеуге құқық иеленушілердің келісімін құжаттамалық растау (келісім-хат)" құжатының түріне сәйкес келуге тиіс
3
"Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесі толтырылуға тиіс. Одақтың ТБ өтінімдер туралы мәліметтерді қамтитын Комиссияның ақпараттық ресурстарында "Мәртебенің коды" (csdo:‌Status‌Code) деректемесі "01" – "Одақтың ТБ-ға жаңа өтінім" немесе "02" – "Одақтың ТБ өтінімі өзгертілді" мәніне тең жазба қамтылуға тиіс, "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды және оның құрамындағы "Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесінің мәні хабар құрамында "Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесінің мәнімен үйлеседі
4
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күн және уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесі міндетті түрде толтырылады
5
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Соңғы күн және уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
6-29
"Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:‌Trademark‌Application‌Details) деректемесінің данасын толтыру кезінде қолданылатын осы Регламенттің 44-кестесінің 6-29 талаптарына сәйкес келеді (44 кестедегі және 53 кестедегі талап кодтарының мәндері сәйкес келеді)

66. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии" (P.SP.02.MSG.037), приведены в таблице 55.
Таблица 55
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине непоступления документа о согласии" (P.SP.02.MSG.037)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails)
2
при включении в классификатор видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Уведомление о признании заявки на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза отозванной",
в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение указанного вида документа, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName)
не заполняется
3
при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Уведомление о признании заявки на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза отозванной",
в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению: "Уведомление о признании заявки на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза отозванной"
4
реквизит "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) должен быть заполнен.
В информационных ресурсах национального патентного ведомства, содержащих сведения о заявках на ТЗ Союза, должна содержаться запись, у которой реквизит "Код статуса" (csdo:‌Status‌Code) равен значению "01" – "новая заявка на ТЗ Союза" или "02" – "заявка на ТЗ Союза изменена", реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime)
не заполнен и в составе которой значение реквизита "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) совпадает со значением реквизита "Регистрационный номер заявки
на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) в составе сообщения
5
в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) должно соответствовать значению "31" – "заявка на ТЗ Союза отозвана (непредставление заявителем документа о согласии)", атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode)
не заполняется

66. "Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ өтінімін кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.037) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 55-кестеде келтірілген.
55-кесте
"Келісу туралы құжаттың келіп түспеуі себепті Одақтың ТБ өтінімін кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.037) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс
2
"Тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы хабарлама" құжаты түріне сәйкес келетін мәнді құжаттардың, мәліметтер мен материалдар түрлерінің сыныптауышына енгізген кезде "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) толтырылуға тиіс және көрсетілген құжат түрінің кодтық белгісін қамтуы тиіс, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
3
"Тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы хабарлама" құжаты түріне сәйкес келетін мән құжаттардың, мәліметтер мен материалдар түрлерінің сыныптауышында болмаған кезде "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) толтырылмайды, ал Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні: "Тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы хабарлама" мәніне сәйкес келуге тиіс
4
"Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесі толтырылуға тиіс. Одақтың ТБ өтінімдері туралы мәліметтерді қамтитын ұлттық патенттік ведомствоның ақпараттық ресурстарында "Мәртебенің коды" (csdo:‌Status‌Code) деректемесі 01" – "Одақтың ТБ-ға жаңа өтінім" немесе "02" – "Одақтың ТБ өтінімі өзгертілді" мәніне тең болатын жазба қамтылуға тиіс, "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған және оның құрамындағы "Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесінің мәні хабар құрамындағы "Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" деректемесінің мәніне сәйкес келуге тиіс
5
"Мәртебелік жай-күй туралы мәліметтер" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің мәні "31" – "Одақтың ТБ өтінімі кері қайтарып алынды (өтініш берушінің келісу туралы құжатты ұсынбауы)" мәніне сәйкес келуге тиіс, "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің құрамындағы "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибуты толтырылмайды

6-29
соответствуют требованиям 6-29 таблицы 44 настоящего Регламента, которые применяются при заполнении экземпляра реквизита "Заявка
на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)"
(ipcdo:‌Trademark‌Application‌Details) (значения кодов требований
в таблице 44 и таблице 55 совпадают)
30
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) реквизит "Начальная дата
и время" (csdo:StartDateTime) заполняется обязательно
31
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) реквизит "Конечная дата
и время" (csdo:EndDateTime) должен быть заполнен
67. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Сведения о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.038), приведены в таблице 56.
Таблица 56
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Сведения о документах, подтверждающих испрашиваемый приоритет ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.038)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails)
2
при включении в классификатор видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Другие документы, подтверждающие правомочность требования установления приоритета более раннего, чем дата подачи заявки на товарный знак (знак обслуживания) Евразийского экономического союза", в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение указанного вида документа, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName)
не заполняется
3
при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Другие документы, подтверждающие правомочность требования установления приоритета более раннего, чем дата подачи заявки на товарный знак (знак обслуживания) Евразийского экономического союза", в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению: "Другие документы, подтверждающие правомочность требования установления приоритета более раннего,
чем дата подачи заявки на товарный знак (знак обслуживания) Евразийского экономического союза"
4
реквизит "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) должен быть заполнен.

6-29
"Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:‌Trademark‌Application‌Details) деректемесінің данасын толтыру кезінде осы Регламенттің 44-кестесінің 6-29 талаптарына сәйкес келеді (44-кестедегі және 55-кестедегі талап кодтарының мәндері сәйкес келеді)
30
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күн және уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесі міндетті түрде толтырылады
31
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Соңғы күн және уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмауға тиіс
67. "Одақтың ТБ сұралып отырған басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.038) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 56-кестеде келтірілген.
56-кесте
"Одақтың ТБ сұралып отырған басымдығын растайтын құжаттар туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.038) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс
2
"Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне (қызмет көрсету белгісіне) өтінім беру күнінен ертерек басымдықты белгілеу талабының заңдылығын растайтын басқа да құжаттар" құжатының түріне сәйкес келетін құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлерін жіктеуішке енгізу кезінде "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс және көрсетілген құжат түрінің кодтық белгісін қамтуы тиіс, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
3
"Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне (қызмет көрсету белгісіне) өтінім беру күнінен ертерек басымдықты белгілеу талабының заңдылығын растайтын басқа да құжаттар" құжатының түріне сәйкес келетін құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлерін жіктеуіште болмаған кезде Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылмайды, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні: "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне (қызмет көрсету белгісіне) өтінім беру күнінен ертерек басымдықты белгілеу талабының заңдылығын растайтын басқа да құжаттар" мәніне сәйкес келуге тиіс
4

6-29
соответствуют требованиям 6-29 таблицы 44 настоящего Регламента, которые применяются при заполнении экземпляра реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)"
(ipcdo:‌Trademark‌Application‌Details) (значения кодов требований
в таблице 44 и таблице 56 совпадают)
30
в составе реквизита "Приоритет товарного знака Союза" (ipcdo:TrademarkPriorityDetails) должны быть заполнены следующие реквизиты:
"Код вида приоритета товарного знака Союза" (ipsdo:PriorityKindCode);
"Дата приоритета товарного знака" (ipsdo:PriorityDate);
"Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode)
31

6-29
"Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:‌Trademark‌Application‌Details) деректемесінің данасын толтыру кезінде қолданылатын осы Регламенттің 44-кестесінің 6-29 талаптарына сәйкес келеді (44 кестедегі және 56 кестедегі талап кодтарының мәндері сәйкес келеді)
30
"Одақтың тауар белгісінің басымдығы" (ipcdo:TrademarkPriorityDetails) деректемесінің құрамында мынадай деректемелер толтырылуға тиіс:
"Одақтың тауар белгісінің басымдық түрінің коды" (ipsdo:PriorityKindName);
"Тауар белгісінің басымдық күні" (ipsdo:PriorityDate);
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode)
31

значение реквизита "Код вида приоритета товарного знака Союза" (ipsdo:PriorityKindCode) должно соответствовать значению кода характеристики товарного знака по приоритету из справочника основных характеристик товарного знака и знака обслуживания Евразийского экономического союза (по виду и приоритету), утвержденного Решением Коллегии Комиссии от 29 ноября 2022 г. №184
32
если в состав электронного документа (сведений) включен экземпляр реквизита "Прилагаемый документ" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails), то в составе такого экземпляра реквизита должны быть заполнены реквизиты:
"Наименование документа" (csdo:‌Doc‌Name);
"Номер документа" (csdo:‌Doc‌Id);
"Дата документа" (csdo:DocCreationDate);
"Описание" (csdo:DescriptionText);
"Количество листов" (csdo:PageQuantity)
33
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) реквизит "Начальная дата
и время" (csdo:StartDateTime) заполняется обязательно
34
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) реквизит "Конечная дата
и время" (csdo:EndDateTime) не заполняется
35
реквизит "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails) должен быть заполнен, и в его составе если реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails) заполнен, то реквизит "ФИО" (ccdo:FullNameDetails), непосредственно подчиненный реквизиту "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails),
не заполняется
36
если в составе реквизита "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails) реквизит "ФИО" (ccdo:FullNameDetails), непосредственно подчиненный реквизиту "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails), заполнен, то реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails) не заполняется
37
если в составе реквизита "Сведения о подписании документа"
(ipcdo:SignatureDetails) заполнен реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails), в его составе должны быть заполнены реквизиты "Фамилия" (csdo:LastName), "Имя" (csdo:FirstName) и "Наименование должности" (csdo:PositionName), а реквизит "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails) не заполняется
68. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Уведомление о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.039), приведены в таблице 57.
Таблица 57

"Одақтың тауар белгісінің басымдық түрінің коды" (ipsdo:PriorityKindCode) деректемесінің мәні Комиссия Алқасының 2022 жылғы 29 қарашадағы №184 шешімімен бекітілген тауар белгісінің және Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісінің (түрі мен басымдығы бойынша) негізгі сипаттамаларының анықтамалығынан басымдық бойынша тауар белгісінің сипаттамасы кодының мәніне сәйкес келуге тиіс
32
егер электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрамына "Қоса берілетін құжат" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) деректемесінің данасы енгізілсе, онда деректеменің осындай данасының құрамында мынадай деректемелер толтырылуы тиіс:
"Құжаттың атауы" (csdo:‌Doc‌Name);
"Құжаттың нөмірі" (csdo:‌Doc‌Id);
"Құжаттың берілген күні" (csdo:DocCreationDate);
"Сипаттамасы" (csdo:DescriptionText);
"Парақтардың саны" (csdo:PageQuantity)
33
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күн және уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесі міндетті түрде толтырылады
34
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Соңғы күн және уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
35
"Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесі толтырылуға тиіс және оның құрамында егер "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылса, онда "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесіне тікелей бағынатын "ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) деректемесі толтырылмайды
36
егер "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесіне тікелей бағынышты "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесінің құрамындағы "ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) деректемесі толтырылса, онда "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылмайды
37
егер "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесінің құрамындағы "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылса, оның құрамында "Тегі" (csdo:LastName), "Аты" (csdo:FirstName) және "Лауазымының атауы" (csdo:PositionName) деректемелері толтырылуға тиіс, ал "Байланыс деректемесі " (ccdo:CommunicationDetails) деректемесі толтырылмайды
68. "Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарлама" (P.SP.02.MSG.039) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 57-кестеде келтірілген.
57-кесте

Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Уведомление о прекращении делопроизводства по заявке на ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.039)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails)
2
при включении в классификатор видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Уведомление о прекращении делопроизводства по заявке на товарный знак, знак обслуживания Евразийского экономического союза в связи
с преобразованием в национальную заявку", в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение указанного вида документа, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName)
не заполняется
3
при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Уведомление о прекращении делопроизводства по заявке на товарный знак, знак обслуживания Евразийского экономического союза в связи
с преобразованием в национальную заявку", в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению: "Уведомление о прекращении делопроизводства по заявке на товарный знак, знак обслуживания Евразийского экономического союза в связи с преобразованием в национальную заявку"
4
реквизит "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) должен быть заполнен.
В информационных ресурсах национального патентного ведомства, содержащих сведения о заявках на ТЗ Союза, должна содержаться запись, у которой реквизит "Код статуса" (csdo:‌Status‌Code) равен значению "01" – "новая заявка на ТЗ Союза" или "02" – "заявка на ТЗ Союза изменена", реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime)
не заполнен и в составе которой значение реквизита "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) совпадает со значением реквизита "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) в составе сообщения
5
в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) должно соответствовать значению "21" – "делопроизводство по заявке на ТЗ Союза прекращено", атрибут "идентификатор справочника (классификатора)"
(атрибут codeListId) в составе реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) не заполняется

"Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарлама" (P.SP.02.MSG.039) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс
2
"Ұлттық өтінімге айналуына байланысты Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне, қызмет көрсету белгісіне өтінім бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарлама" құжаты түріне сәйкес келетін мәндерді құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлері сыныптауышына енгізген кезде "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс және көрсетілген құжат түрінің кодтық белгісін қамтуы тиіс, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
3
"Ұлттық өтінімге айналуына байланысты Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне, қызмет көрсету белгісіне өтінім бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарлама" құжаты түріне сәйкес келетін мәндер құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлері сыныптауышында болмаған кезде "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылмайды, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні "Ұлттық өтінімге айналуына байланысты Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне, қызмет көрсету белгісіне өтінім бойынша іс қағаздарын жүргізуді тоқтату туралы хабарлама" мәніне сәйкес келуге тиіс
4
"Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесі толтырылуға тиіс. Одақтың ТБ өтінімдер туралы мәліметтерді қамтитын Комиссияның ақпараттық ресурстарында "Мәртебенің коды" (csdo:‌Status‌Code) деректемесі "01" – "Одақтың ТБ-ға жаңа өтінім" немесе "02" – "Одақтың ТБ өтінімі өзгертілді" мәніне тең жазба қамтылуға тиіс, "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды және оның құрамындағы "Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесінің мәні хабар құрамында "Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесінің мәнімен үйлеседі
5
"Мәртебелік жай-күй туралы мәліметтер" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) деректемесі толтырылуға тиіс және оның құрамында мынадай деректемелер толтырылуға тиіс: "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) және оның мәні "21" – "Одақтың ТБ өтінімі бойынша іс жүргізу тоқтатылды" мәніне сәйкес келуге тиіс, "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің құрамындағы "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибуты толтырылмайды

69. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Ходатайство о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.MSG.040), приведены в таблице 58.
Таблица 58
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Ходатайство о преобразовании заявки на ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.MSG.040)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails)
2
при включении в классификатор видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Ходатайство о преобразовании заявки на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания", в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение указанного вида документа, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName)
не заполняется
3
при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Ходатайство о преобразовании заявки на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания", в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению: "Ходатайство о преобразовании заявки на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания"
4
реквизит "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) должен быть заполнен.

69. "Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхат" (P.SP.02.MSG.040) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 58-кестеде келтірілген.
58-кесте
"Одақтың ТБ өтінімін ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхат" (P.SP.02.MSG.040) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс
2
"Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге арналған өтінімді тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхат" құжаты түріне сәйкес келетін мәндер құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлері сыныптауышына енгізілген кезде "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс және көрсетілген құжат түрінің кодтық белгісін қамтуы тиіс, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
3
"Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге арналған өтінімді тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхат" құжаты түріне сәйкес келетін құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлері сыныптауышта болмаған кезде "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылмайды, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге арналған өтінімді тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхат" мәніне сәйкес келуге тиіс
4

70. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Сведения о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.041), приведены в таблице 59.
Таблица 59
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Сведения о преобразовании заявки на коллективный знак Союза в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.041)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails)
2
при включении в классификатор видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Ходатайство о преобразовании заявки на регистрацию коллективного знака Евразийского экономического союза в заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза",
в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение указанного вида документа, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName)
не заполняется
3
при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Ходатайство о преобразовании заявки на регистрацию коллективного знака Евразийского экономического союза в заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза",
в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению: "Ходатайство о преобразовании заявки на регистрацию коллективного знака Евразийского экономического союза
в заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза"
4
реквизит "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) должен быть заполнен.

70. "Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.041) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 59-кестеде келтірілген.
59-кесте
"Одақтың ұжымдық белгісіне берілетін өтінімді Одақтың ТБ өтініміне өзгерту туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.041) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс
2
"Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісін тіркеуге өтінімді тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінімге өзгерту туралы өтінішхат" құжаты түріне сәйкес келетін мәндерді құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлерінің сыныптауышына енгізу кезінде "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс және көрсетілген құжат түрінің кодтық белгісін қамтуы тиіс, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
3
"Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісін тіркеуге өтінімді тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінімге өзгерту туралы өтінішхат" құжаты түріне сәйкес келетін мәндер құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлерінің сыныптауышында болмаған кезде "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылмайды, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні "Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісін тіркеуге өтінімді тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінімге өзгерту туралы өтінішхат" мәніне сәйкес келуге тиіс
4

В информационных ресурсах национального патентного ведомства, содержащих сведения о заявках на ТЗ Союза, должна содержаться запись, у которой реквизит "Код статуса" (csdo:‌Status‌Code) равен значению "01" – "новая заявка на ТЗ Союза" или "02" – "заявка на ТЗ Союза изменена", реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполнен и в составе которой значение реквизита "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) совпадает со значением реквизита "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) в составе сообщения
5
реквизит "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) должен быть заполнен, и в его составе должны быть заполнены следующие реквизиты:
"Код статуса" (csdo:StatusCode), и его значение должно соответствовать значению "02" – "заявка на ТЗ Союза изменена", атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId)
в составе реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) не заполняется

"Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесі толтырылуға тиіс. Одақтың ТБ өтінімдер туралы мәліметтерді қамтитын Комиссияның ақпараттық ресурстарында "Мәртебенің коды" (csdo:‌Status‌Code) деректемесі "01" – "Одақтың ТБ-ға жаңа өтінім" немесе "02" – "Одақтың ТБ өтінімі өзгертілді" мәніне тең жазба қамтылуға тиіс, "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды және оның құрамындағы "Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесінің мәні хабар құрамында "Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесінің мәнімен үйлеседі
5
"Мәртебелік жай-күй туралы мәліметтер" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) деректемесі толтырылуға тиіс және оның құрамында мынадай деректемелер толтырылуға тиіс: "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) және оның мәні "02" – "Одақтың ТБ өтінімі өзгертілді" мәніне сәйкес келуге тиіс, "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің құрамындағы "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибуты толтырылмайды

71. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза" (P.SP.02.MSG.042), приведены в таблице 60.
Таблица 60
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Сведения о преобразовании заявки на ТЗ Союза в заявку на коллективный знак Союза" (P.SP.02.MSG.042)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails)
2
при включении в классификатор видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Ходатайство
о преобразовании заявки на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза в заявку на регистрацию коллективного знака Евразийского экономического союза", в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение указанного вида документа, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName)
не заполняется
3
при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений и материалов значения, соответствующего виду документа "Ходатайство
о преобразовании заявки на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза в заявку на регистрацию коллективного знака Евразийского экономического союза", в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению: "Ходатайство о преобразовании заявки на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза в заявку на регистрацию коллективного знака Евразийского экономического союза"
4
реквизит "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) должен быть заполнен.

71. "Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.042) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 60-кестеде келтірілген.
60-кесте
"Одақтың ТБ өтінімін Одақтың ұжымдық белгісіне өтінімге өзгерту туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.042) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс
2
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге арналған өтінімді Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісін тіркеуге арналған өтінімге өзгерту туралы өтінішхат" құжаты түріне сәйкес келетін мәндерді құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлерінің сыныптауышына енгізген кезде "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс және көрсетілген құжат түрінің кодтық белгісін қамтуы тиіс, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
3
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге арналған өтінімді Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісін тіркеуге арналған өтінімге өзгерту туралы өтінішхат" құжаты түріне сәйкес келетін мәндер құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлерінің сыныптауышында болмаған кезде "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылмайды, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге арналған өтінімді Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісін тіркеуге арналған өтінімге өзгерту туралы өтінішхат" мәніне сәйкес келуге тиіс
4

6-29
соответствуют требованиям 6-29 таблицы 44 настоящего Регламента, которые применяются при заполнении экземпляра реквизита "Заявка
на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)"
(ipcdo:‌Trademark‌Application‌Details)
(значения кодов требований в таблице 44 и таблице 60 совпадают)
30
значение реквизита "Признак коллективного знака"
(ipsdo:‌Collective‌Mark‌Indicator) должно соответствовать "1" – "товарный знак является коллективным"
31
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) реквизит "Начальная дата
и время" (csdo:StartDateTime) заполняется обязательно
32
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) реквизит "Конечная дата
и время" (csdo:EndDateTime) не заполняется
33
реквизит "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails) должен быть заполнен, и в его составе если реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails) заполнен, то реквизит "ФИО" (ccdo:FullNameDetails), непосредственно подчиненный реквизиту "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails),
не заполняется
34
если в составе реквизита "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails) реквизит "ФИО" (ccdo:FullNameDetails), непосредственно подчиненный реквизиту "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails), заполнен, то реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails) не заполняется
35
если в составе реквизита "Сведения о подписании документа"
(ipcdo:SignatureDetails) заполнен реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails), в его составе должны быть заполнены реквизиты "Фамилия" (csdo:LastName), "Имя" (csdo:FirstName) и "Наименование должности" (csdo:PositionName), а реквизит "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails) не заполняется

6-29
"Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:‌Trademark‌Application‌Details) деректемесінің данасын толтыру кезінде осы Регламенттің 44-кестесінің 6-29 талаптарына сәйкес келеді (44-кестедегі және 60-кестедегі талап кодтарының мәндері сәйкес келеді)
30
"Ұжымдық таңбаның белгісі" (ipsdo:‌Collective‌Mark‌Indicator) деректемесінің мәні "1" – "тауар белгісі ұжымдық болып табылады" сәйкес келуге тиіс
31
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күн және уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесі міндетті түрде толтырылады
32
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Соңғы күн және уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
33
"Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесі толтырылуға тиіс және егер оның құрамында Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылса, онда "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесіне тікелей бағынышты "ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) деректемесі толтырылмайды
34
егер "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесіне тікелей бағынышты "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесінің құрамындағы "ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) деректемесі толтырылса, онда "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылмайды
35
егер "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесінің құрамындағы "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылса, оның құрамында "Тегі" (csdo:LastName), "Аты" (csdo:FirstName) және "Лауазымының атауы" (csdo:PositionName) деректемелері толтырылуға тиіс, ал "Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемесі толтырылмайды

72. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Сведения о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.043), приведены в таблице 61.
Таблица 61
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Сведения о выделении заявки на ТЗ Союза из ранее поданной заявки на ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.043)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должны быть заполнены 2 экземпляра реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails)
2
для экземпляра ранее поданной заявки при включении в классификатор видов документов, сведений и материалов значения, соответствующего виду документа "Ходатайство о выделении заявки на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза", в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение указанного вида документа, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName)
не заполняется
3
для экземпляра ранее поданной заявки при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений и материалов значения, соответствующего виду документа "Ходатайство о выделении заявки на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза", в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению: "Ходатайство о выделении заявки на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза"
4
для экземпляра выделенной заявки при включении в классификатор видов документов, сведений и материалов значения, соответствующего виду документа "Заявка на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза", в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение указанного вида документа, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName)
не заполняется
5
для экземпляра выделенной заявки заявки при отсутствии
в классификаторе видов документов, сведений и материалов значения, соответствующего виду документа "Заявка на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза",
в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению: "Заявка на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза"

72. "Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.043) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 61-кестеде келтірілген.
61-кесте
"Одақтың ТБ бұрын берілген өтінімінен Одақтың ТБ өтінімді бөлу туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.043) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
"Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесі толтырылуға тиіс
2
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінім бөлу туралы өтінішхат" құжатының түріне сәйкес келетін мәндерді құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлерінің сыныптауышына енгізу кезінде бұрын берілген өтінімнің данасы үшін "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс және көрсетілген құжат түрінің кодтық белгісін қамтуы тиіс, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
3
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінім бөлу туралы өтінішхат" құжатының түріне сәйкес келетін мәндер құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлерінің сыныптауышында болмаған кезде бұрын берілген өтінімнің данасы үшін "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылмайды, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінім бөлу туралы өтінішхат" мәніне сәйкес келуге тиіс
4
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінім" құжатының түріне сәйкес келетін мәндерді құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлерінің сыныптауышына енгізу кезінде бөлінген өтінімнің данасы үшін "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс және көрсетілген құжат түрінің кодтық белгісін қамтуы тиіс, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
5
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінім" құжатының түріне сәйкес келетін мәндерді құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлерінің сыныптауышында болмаған кезде бөлінген өтінімнің данасы үшін "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылмайды, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінім" мәніне сәйкес келуге тиіс

6-29
соответствуют требованиям 6-29 таблицы 44 настоящего Регламента, которые применяются при заполнении экземпляра реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) для выделенной заявки
(значения кодов требований в таблице 44 и таблице 61 совпадают)
30
реквизит "Регистрационный номер первоначальной заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:‌Source‌Trademark‌Application‌Id) для выделенной заявки должен быть заполнен, его значение должно соответствовать значению реквизита "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) для ранее поданной заявки
31
реквизит "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) должен быть заполнен:
для ранее поданной заявки в информационных ресурсах национального патентного ведомства, содержащих сведения о заявках на ТЗ Союза, должна содержаться запись, у которой реквизит "Код статуса"
(csdo:‌Status‌Code) равен значению "01" – "новая заявка на ТЗ Союза" или "02" – "заявка на ТЗ Союза изменена", реквизит "Конечная дата
и время" (csdo:EndDateTime) не заполнен и в составе которой значение реквизита "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) в составе сообщения;
для выделенной заявки в информационных ресурсах национального патентного ведомства, содержащих сведения о заявках на ТЗ Союза,
не должно содержаться записи, в составе которой значение реквизита "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) совпадает со значением реквизита "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) в составе сообщения
32
реквизит "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) должен быть заполнен, и в его составе должны быть заполнены следующие реквизиты:
для ранее поданной заявки "Код статуса" (csdo:StatusCode), и его значение должно соответствовать значению "02" – "заявка на ТЗ Союза изменена", атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) не заполняется;
для выделенной заявки "Код статуса" (csdo:StatusCode), и его значение должно соответствовать значению "01" – "новая заявка на ТЗ Союза"
33
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) реквизит "Начальная дата
и время" (csdo:StartDateTime) заполняется обязательно
34
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) реквизит "Конечная дата
и время" (csdo:EndDateTime) не заполняется
35
реквизит "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails) должен быть заполнен, и в его составе если реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails) заполнен, то реквизит "ФИО" (ccdo:FullNameDetails), непосредственно подчиненный реквизиту "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails),
не заполняется
36
если в составе реквизита "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails) реквизит "ФИО" (ccdo:FullNameDetails), непосредственно подчиненный реквизиту "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails), заполнен, то реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails) не заполняется
37
если в составе реквизита "Сведения о подписании документа"
(ipcdo:SignatureDetails) заполнен реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails), в его составе должны быть заполнены реквизиты "Фамилия" (csdo:LastName), "Имя" (csdo:FirstName) и "Наименование должности" (csdo:PositionName), а реквизит "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails) не заполняется

6-29
"Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:‌Trademark‌Application‌Details) деректемесінің данасын толтыру кезінде қолданылатын осы Регламенттің 44-кестесінің 6-29 талаптарына сәйкес келеді (44 кестедегі және 61 кестедегі талап кодтарының мәндері сәйкес келеді)
30
бөлінген өтінім үшін "Одақтың тауар белгісіне бастапқы өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:‌Source‌Trademark‌Application‌Id) деректемесі толтырылуға тиіс, оның мәні бұрын берілген өтінім үшін "Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесінің мәніне сәйкес келуге тиіс
31
"Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесі толтырылуға тиіс:
ұлттық патенттік ведомствоның Одақтың ТБ өтінімдері туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық ресурстарында бұрын берілген өтінім үшін "Мәртебенің коды" (csdo:‌Status‌Code) деректемесі "01" – "Одақтың ТБ-ға жаңа өтінім" немесе "02" – "Одақтың ТБ өтінімі өзгертілді" мәніне тең болатын жазбаны қамтуға тиіс, "Соңғы күн және уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған және оның құрамында хабар құрамындағы "Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесінің мәні:
Одақтың ТБ өтінімдер туралы мәліметтерді қамтитын ұлттық патенттік ведомствоның ақпараттық ресурстарында бөлінген өтінім үшін "Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесінің мәні хабар құрамындағы "Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесінің мәніне сәйкес келетін жазбаны қамтуға тиіс
32
"Мәртебелік жай-күй туралы мәліметтер" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) деректемесі толтырылуға тиіс және оның құрамында мынадай деректемелер толтырылуға тиіс: бұрын берілген өтінім үшін "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) және оның мәні "02" – "Одақтың ТБ өтінімі өзгертілді" мәніне сәйкес келуге тиіс, "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің құрамындағы "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибуты толтырылмайды; бөлінген өтінім үшін "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) және оның мәні "01" – "Одақтың ТБ-ға жаңа өтінім" мәніне сәйкес келуге тиіс
33
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күн және уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесі міндетті түрде толтырылады
34
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Соңғы күн және уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
35
"Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесі толтырылуға тиіс және егер оның құрамында Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылса, онда "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесіне тікелей бағынышты "ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) деректемесі толтырылмайды
36
егер "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесіне тікелей бағынышты "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесінің құрамындағы "ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) деректемесі толтырылса, онда "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылмайды
37
егер "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесінің құрамындағы "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылса, оның құрамында "Тегі" (csdo:LastName), "Аты" (csdo:FirstName) және "Лауазымының атауы" (csdo:PositionName) деректемелері толтырылуға тиіс, ал "Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемесі толтырылмайды

73. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя" (P.SP.02.MSG.044), приведены в таблице 62.
Таблица 62
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по ходатайству заявителя" (P.SP.02.MSG.044)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails)
2
при включении в классификатор видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Ходатайство об отзыве заявки на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза (по инициативе заявителя)",
в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение указанного вида документа, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName)
не заполняется
3
при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений и материалов значения, соответствующего виду документа "Ходатайство об отзыве заявки на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза (по инициативе заявителя)",
в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению: "Ходатайство об отзыве заявки на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза (по инициативе заявителя)"
4
реквизит "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) должен быть заполнен.
В информационных ресурсах национального патентного ведомства, содержащих сведения о заявках на ТЗ Союза, должна содержаться запись, у которой реквизит "Код статуса" (csdo:‌Status‌Code) равен значению "01" – "новая заявка на ТЗ Союза" или "02" – "заявка на ТЗ Союза изменена", реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime)
не заполнен и в составе которой значение реквизита "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) совпадает со значением реквизита "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) в составе сообщения
5
реквизит "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) должен быть заполнен, и в его составе должны быть заполнены следующие реквизиты:
"Код статуса" (csdo:StatusCode), и его значение должно соответствовать значению "30" – "заявка на ТЗ Союза отозвана заявителем", атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId)
в составе реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) не заполняется;
"Дата" (csdo:EventDate)

73. "Өтініш берушінің өтініші бойынша Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.044), хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 62-кестеде келтірілген.
62-кесте
"Өтініш берушінің өтініші бойынша Одақтың ТБ өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.044), хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс
2
"Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінімді кері қайтарып алу туралы өтініш (өтініш берушінің бастамасы бойынша)" құжаты түріне сәйкес келетін мәндерді құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлерін сыныптауышқа енгізу кезінде "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс және көрсетілген құжат түрінің кодтық белгіленімін қамтуға тиіс, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
3
"Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінімді кері қайтарып алу туралы өтініш (өтініш берушінің бастамасы бойынша)" құжаты түріне сәйкес келетін мәндер құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлері сыныптауышта болмаған кезде "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылмайды, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні "Тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінімді кері қайтарып алу туралы өтініш (өтініш берушінің бастамасы бойынша)" мәніне сәйкес келуге тиіс
4
"Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесі толтырылуға тиіс. Одақтың ТБ өтінімдер туралы мәліметтерді қамтитын Комиссияның ақпараттық ресурстарында "Мәртебенің коды" (csdo:‌Status‌Code) деректемесі "01" – "Одақтың ТБ-ға жаңа өтінім" немесе "02" – "Одақтың ТБ өтінімі өзгертілді" мәніне тең жазба қамтылуға тиіс, "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды және оның құрамындағы "Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесінің мәні хабар құрамында "Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесінің мәнімен үйлеседі
5
"Мәртебелік жай-күй туралы мәліметтер" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) деректемесі толтырылуға тиіс және оның құрамында мынадай деректемелер толтырылуға тиіс: "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) және оның мәні "30" – "Одақтың ТБ өтінімін өтініш беруші кері қайтарып алды" мәніне сәйкес келуге тиіс, "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің құрамындағы "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибуты толтырылмайды;

74. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Сведения о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.045), приведены в таблице 63.
Таблица 63
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Сведения о внесении изменений в заявку на ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.045)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails)
2
в информационных ресурсах национального патентного ведомства, содержащих сведения о заявках на ТЗ Союза, должна содержаться запись,
в составе которой реквизит "Код статуса" (csdo:StatusCode) равен значению "01" – "новая заявка на ТЗ Союза" или "02" – "заявка на ТЗ Союза изменена", реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполнен и в составе которой совокупность значений реквизитов "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId), "Код статуса" (csdo:StatusCode) и "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) совпадает с совокупностью значений соответствующих реквизитов в представляемых изменяемых сведениях
о заявке на ТЗ Союза
3
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполняется
4
при включении в классификатор видов документов, сведений и материалов значений, соответствующих видам документов:
"Ходатайство о внесении изменений в заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза в отношении заявленного обозначения, перечня товаров, адреса для ведения переписки, сведений о представителе заявителя, а также исправлений технического характера";
"Ходатайство о внесении изменений в заявку на регистрацию коллективного знака Евразийского экономического союза в отношении заявленного обозначения, перечня товаров, адреса для ведения переписки, сведений
о представителе заявителя, устава (положения) коллективного знака Евразийского экономического союза, а также исправлений технического характера";
"Ходатайство о внесении в заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза изменений, касающихся сведений о заявителе и связанных с передачей или переходом права на заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза";
"Ходатайство о внесении изменения сведений о заявителе в заявку
на регистрацию коллективного знака Евразийского экономического союза вследствие изменения наименования (фамилии, имени, отчества (при наличии)) или места нахождения (места жительства)"
в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение указанного вида документа, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) не заполняется
5
при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений и материалов значений, соответствующих видам документов:
"Ходатайство о внесении изменений в заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза в отношении заявленного обозначения, перечня товаров, адреса для ведения переписки, сведений о представителе заявителя, а также исправлений технического характера";
"Ходатайство о внесении изменений в заявку на регистрацию коллективного знака Евразийского экономического союза в отношении заявленного обозначения, перечня товаров, адреса для ведения переписки, сведений
о представителе заявителя, устава (положения) коллективного знака Евразийского экономического союза, а также исправлений технического характера";
"Ходатайство о внесении в заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза изменений, касающихся сведений о заявителе и связанных с передачей или переходом права на заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза";
"Ходатайство о внесении изменения сведений о заявителе в заявку на регистрацию коллективного знака Евразийского экономического союза вследствие изменения наименования (фамилии, имени, отчества (при наличии)) или места нахождения (места жительства)"
реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению указанных видов документов

74. "Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.045) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 63-кестеде келтірілген.
63-кесте
"Одақтың ТБ өтініміне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.045) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс
2
Одақтың ТБ өтінімдер туралы мәліметтерді қамтитын Комиссияның ақпараттық ресурстарында құрамында "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесі "01" – "Одақтың ТБ-ға жаңа өтінім" немесе "02" – "Одақтың ТБ өтінімі өзгертілді" мәніне тең жазба қамтылуға титіс, "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған және оның құрамында "Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId), "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) және "Бастапқы күн және уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемелері мәндерінің жиынтығы Одақтың ТБ өтінім туралы ұсынылатын өзгертілетін мәліметтердегі тиісті деректемелер мәндерінің жиынтығымен сәйкес келеді
3
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
4
"Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінімге өтінім берілген белгіге, тауарлар тізбесіне, хат алмасуға арналған мекенжайға, өтініш берушінің өкілі туралы мәліметтерге, сондай-ақ техникалық сипаттағы түзетулерге қатысты өзгерістер енгізу туралы өтінішхат";
"Мәлімделген белгіге, тауарлар тізбесіне, хат алмасуға арналған мекенжайға, өтініш берушінің өкілі туралы мәліметтерге, Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісінің жарғысына (ережесіне), сондай-ақ техникалық сипаттағы түзетулерге қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісін тіркеуге арналған өтінімге өзгерістер енгізу туралы өтінішхат";
"Тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінімге өтінім беруші туралы мәліметтерге қатысты және тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінім құқығын беруге немесе беруге байланысты өзгерістерді енгізу туралы өтінішхат" "Атауын (тегін, атын, әкесінің атын (бар болса)) немесе орналасқан жерін (тұрғылықты жерін) өзгерту салдарынан Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісін тіркеуге өтінімге өтініш беруші туралы мәліметтерді өзгерту туралы өтінішхат" құжаттары түрлеріне сәйкес келетін құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлерін сыныптауышқа енгізген кезде "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс және көрсетілген құжат түрінің кодтық белгіленімін қамтуға тиіс, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
5
мына құжаттар:
"Тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінімге өтінім берілген белгіге, тауарлар тізбесіне, хат алмасуға арналған мекенжайға, өтініш берушінің өкілі туралы мәліметтерге, сондай-ақ техникалық сипаттағы түзетулерге қатысты өзгерістер енгізу туралы өтінішхат";
"Мәлімделген белгіге, тауарлар тізбесіне, хат алмасуға арналған мекенжайға, өтініш берушінің өкілі туралы мәліметтерге, Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісінің жарғысына (ережесіне), сондай-ақ техникалық сипаттағы түзетулерге қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісін тіркеуге арналған өтінімге өзгерістер енгізу туралы өтінішхат";
"Тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінімге өтінім беруші туралы мәліметтерге қатысты және тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінім құқығын беруге немесе өткізуге байланысты өзгерістерді енгізу туралы өтінішхат" "Атауын (тегін, атын, әкесінің атын (бар болса)) немесе орналасқан жерін (тұрғылықты жерін) өзгерту салдарынан Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісін тіркеуге өтінімге өтініш беруші туралы мәліметтерді өзгерту туралы өтінішхат" түрлеріне сәйкес келетін құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлері сыныптауышта болмаған кезде "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылмайды, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні құжаттардың көрсетілген түрлерінің мәніне сәйкес келуге тиіс

6-29
соответствуют требованиям 6-29 таблицы 44 настоящего Регламента, которые применяются при заполнении экземпляра реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:‌Trademark‌Application‌Details)
(значения кодов требований в таблице 44 и таблице 63 совпадают)
30
если значение реквизита "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode), "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) в составе реквизита реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" соответствует значению "Ходатайство
о внесении в заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза изменений, касающихся сведений
о заявителе и связанных с передачей или переходом права на заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза", а значение реквизита "Код вида участника отношений в сфере регистрации и использования прав на объекты интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPPartyKindCode) соответствует значению значению "AS" – "правопреемник" то в составе реквизита "Прилагаемый документ" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) должна быть хотя бы одна запись, у которой значения реквизитов "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode), "Наименование вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) соответствуют значению вида документа "Другой документ о передаче (переходе) права на заявку на товарный знак (знак обслуживания) Евразийского экономического союза"
31
в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails), реквизит "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:‌IPEntity‌Status‌Details) должен быть заполнен, значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) в его составе должно соответствовать значению "02" – "заявка на ТЗ Союза изменена", а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) не заполняется
32
в составе эреквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails), содержащего измененные сведения
о заявке на ТЗ Союза, в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo: ipcdo:‌IPEntity‌Status‌Details) должны быть заполнены реквизиты:
"Дата" (csdo:EventDate);
"Номер документа" (csdo:DocId);
"Дата поступления документа" (ipsdo:IPDocReceiptDate);
"Описание" (csdo:DescriptionText)
33
реквизит "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails) должен быть заполнен, и в его составе если реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails) заполнен, то реквизит "ФИО" (ccdo:FullNameDetails), непосредственно подчиненный реквизиту "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails), не заполняется
34
если в составе реквизита "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails) реквизит "ФИО" (ccdo:FullNameDetails), непосредственно подчиненный реквизиту "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails), заполнен, то реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails) не заполняется
35
если в составе реквизита "Сведения о подписании документа"
(ipcdo:SignatureDetails) заполнен реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails), в его составе должны быть заполнены реквизиты "Фамилия" (csdo:LastName), "Имя" (csdo:FirstName) и "Наименование должности" (csdo:PositionName), а реквизит "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails) не заполняется

6-29
"Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:‌Trademark‌Application‌Details) деректемесінің данасын толтыру кезінде қолданылатын осы Регламенттің 44-кестесінің 6-29 талаптарына сәйкес келеді (44 кестедегі және 63 кестедегі талап кодтарының мәндері сәйкес келеді)
30
егер "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) немесе "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесінің мәні "Тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету таңбасын тіркеуге өтінімге өтінім беруші туралы мәліметтерге қатысты және тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінім құқығын беруге немесе өткізуге байланысты өзгерістерді енгізу туралы өтінішхат" мәніне сәйкес келсе, "Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы түрінің коды" (ipsdo:IPPartyKindCode) деректемесі "AS" – "құқық қабылдаушы" мәніне сәйкес келсе, онда "Қоса берілетін құжат" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) деректемесінің құрамында "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode), "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемелерінің мәндері "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне (қызмет көрсету белгісіне) өтінім беру (өту) туралы басқа құжат" құжаты түрінің мәніне сәйкес келетін ең болмағанда бір жазба болуға тиіс
31
"Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Мәртебелік жай-күй туралы мәліметтер" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) деректемесі толтырылуға тиіс, оның құрамындағы "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің мәні "02" – "Одақтың ТБ өтінімі өзгертілді" мәніне сәйкес келуге тиіс, ал "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің құрамындағы "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибуты толтырылмайды
32
"Мәртебелік жай-күй туралы мәліметтер" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) деректемесінің құрамындағы Одақтың ТБ өтінімі туралы өзгертілген мәліметтерді қамтитын "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамында мына деректемелер толтырылуға тиіс:
"Күні" (csdo:EventDate);
"Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId);
"Құжаттың келіп түскен күні" (ipsdo:IPDocReceiptDate);
"Сипаттамасы" (csdo:DescriptionText)
33
"Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесі толтырылуға тиіс және егер оның құрамында Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылса, онда "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесіне тікелей бағынышты "ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) деректемесі толтырылмайды
34
егер "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесіне тікелей бағынышты "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесінің құрамындағы "ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) деректемесі толтырылса, онда "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылмайды
35
егер "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесінің құрамындағы "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылса, оның құрамында "Тегі" (csdo:LastName), "Аты" (csdo:FirstName) және "Лауазымының атауы" (csdo:PositionName) деректемелері толтырылуға тиіс, ал "Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемесі толтырылмайды

75. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о ТЗ Союза из Единого реестра ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.007), передаваемых в сообщении "Сведения о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.MSG.046), приведены в таблице 64.
Таблица 64
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о ТЗ Союза из Единого реестра ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.007), передаваемых в сообщении "Сведения о преобразовании аннулированной регистрации ТЗ Союза в национальную заявку на регистрацию ТЗ" (P.SP.02.MSG.046)
Код требования
Формулировка требования
1
при включении в классификатор видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Ходатайство о преобразовании аннулированной регистрации товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания", реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение указанного вида документа, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName)
не заполняется
2
при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Ходатайство о преобразовании аннулированной регистрации товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза в национальную заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания", реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению "Ходатайство о преобразовании аннулированной регистрации товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза
в национальную заявку на регистрацию товарного знака, знака обслуживания"
3
реквизит "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) должен быть заполнен. В информационных ресурсах национального патентного ведомства, содержащих сведения о ТЗ Союза, должна содержаться запись, у которой реквизит "Код статуса"
(csdo:‌Status‌Code) равен значению "04" – "регистрация ТЗ Союза аннулирована", реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) заполнен, а значение реквизита "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) совпадает со значением реквизита "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId)
в составе сообщения
4
в составе реквизита "Национальная заявка на регистрацию товарного знака" (ipcdo:‌Trademark‌National‌Application‌Details) должны быть заполнены реквизиты:
"Код страны" (csdo:‌Unified‌Country‌Code);
"Номер национальной заявки" (ipsdo:‌National‌Application‌Id);
"Дата подачи национальной заявки"
(ipsdo:‌National‌Application‌Receipt‌Date)
5
в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) реквизит "Дата" (csdo:EventDate) должен быть заполнен, значение реквизита
"Код статуса" (csdo:StatusCode) должно соответствовать значению
"06" – "аннулированный ТЗ Союза преобразован в национальную заявку", а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) не заполняется
6
в составе реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должен быть заполнен
7
реквизит "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails) должен быть заполнен, и в его составе если реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails) заполнен, то реквизит "ФИО" (ccdo:FullNameDetails), непосредственно подчиненный реквизиту "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails),
не заполняется
8
если в составе реквизита "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails) реквизит "ФИО" (ccdo:FullNameDetails), непосредственно подчиненный реквизиту "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails), заполнен, то реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails) не заполняется
9
если в составе реквизита "Сведения о подписании документа"
(ipcdo:SignatureDetails) заполнен реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails), в его составе должны быть заполнены реквизиты "Фамилия" (csdo:LastName), "Имя" (csdo:FirstName) и "Наименование должности" (csdo:PositionName), а реквизит "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails) не заполняется

75. "Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.046) хабарында берілетін "Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 64-кестеде келтірілген.
64-кесте
"Одақтың ТБ күші жойылған тіркеуді ТБ тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.046) хабарында берілетін "Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
"Тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісін күші жойылған тіркеуді тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхат" құжаты түріне сәйкес келетін құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлерін сыныптауышқа енгізу кезінде "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс және көрсетілген құжат түрінің кодтық белгісін қамтуға тиіс, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
2
"Тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісін күші жойылған тіркеуді тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхат" құжаты түріне сәйкес келетін мәндер құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлері сыныптауышында болмаған кезде "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылмайды, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні "Тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісін күші жойылған тіркеуді тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімге өзгерту туралы өтінішхат" мәніне сәйкес келуге тиіс
3
"Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесі толтырылуға тиіс. Одақтың ТБ туралы мәліметтерді қамтитын ұлттық патенттік ведомствоның ақпараттық ресурстарында "Мәртебенің коды" (csdo:‌Status‌Code) деректемесі "04" – "Одақтың ТБ тіркеудің күші жойылды" мәніне тең жазба қамтылауға тиіс, "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылған, ал "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесінің мәні хабар құрамындағы "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесінің мәніне сәйкес келеді
4
"Тауар таңбасын тіркеудің ұлттық өтінімі" (ipcdo:‌Trademark‌National‌Application‌Details) деректемесінің құрамында мына деректемелер толтырылуға тиіс:
"Елдің коды" (csdo:‌Unified‌Country‌Code);
"Ұлттық өтінімнің нөмірі" (ipsdo:‌National‌Application‌Id);
"Ұлттық өтінім берілген күн" (ipsdo:‌National‌Application‌Receipt‌Date)
5
"Мәртебелік жай-күй туралы мәліметтер" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесі данасының құрамында "Күні" (csdo:EventDate) деректемесі толтырылуға тиіс, "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің мәні "06" – "Одақтың күшін жойылған ТБ ұлттық өтінімге өзгерді" мәніне сәйкес келуге тиіс, ал "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің құрамындағы "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибуты толтырылмайды
6
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:UnifiedRegisterRecordsDetails) деректемесінің құрамындағы "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс
7
"Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесі толтырылуға тиіс және егер оның құрамында Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылса, онда "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесіне тікелей бағынышты "ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) деректемесі толтырылмайды
8
егер "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесіне тікелей бағынышты "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесінің құрамындағы "ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) деректемесі толтырылса, онда "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылмайды
9
егер "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесінің құрамындағы "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылса, оның құрамында "Тегі" (csdo:LastName), "Аты" (csdo:FirstName) және "Лауазымының атауы" (csdo:PositionName) деректемелері толтырылуға тиіс, ал "Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемесі толтырылмайды

76. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о ТЗ Союза из Единого реестра ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.007), передаваемых в сообщении "Сведения о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.047), приведены в таблице 65.
Таблица 65
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о ТЗ Союза из Единого реестра ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.007), передаваемых в сообщении "Сведения о преобразовании коллективного знака Союза в ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.047)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) должен быть заполнен. В информационных ресурсах национального патентного ведомства, содержащих сведения о ТЗ Союза, Союза должна содержаться запись, у которой реквизит "Код статуса"
(csdo:‌Status‌Code) равен значению "01" – "ТЗ Союза зарегистрирован", "03" – "сведения о ТЗ Союза изменены", реквизит "Конечная дата
и время" (csdo:EndDateTime) не заполнен, а значение реквизита "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) совпадает со значением реквизита "Регистрационный номер товарного знака Союза" в составе сообщения
2
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза"
(ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details)
3
в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) реквизит "Дата" (csdo:EventDate) должен быть заполнен, значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) должно соответствовать значению "03" – "сведения о ТЗ Союза изменены", а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) не заполняется
4
при включении в классификатор видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Ходатайство о преобразовании коллективного знака Евразийского экономического союза в товарный знак, знак обслуживания Евразийского экономического союза", реквизит "Код вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение указанного вида документа, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) не заполняется
5
при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Ходатайство о преобразовании коллективного знака Евразийского экономического союза в товарный знак, знак обслуживания Евразийского экономического союза", реквизит "Код вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode)
не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению "Ходатайство о преобразовании коллективного знака Евразийского экономического союза в товарный знак, знак обслуживания Евразийского экономического союза"

76. "Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.047) хабарында берілетін "Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 65-кестеде келтірілген.
65-кесте
"Одақтың ұжымдық белгісін Одақтың ТБ өзгерту туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.047) хабарында берілетін "Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
"Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесі толтырылуға тиіс. Одақтың ТБ туралы мәліметтерді қамтитын ұлттық патенттік ведомствоның ақпараттық ресурстарында "Мәртебенің коды" (csdo:‌Status‌Code) "01" – "Одақтың ТБ тіркелген", "03" – "Одақтың ТБ туралы мәліметтер өзгертілді" мәніне тең болатын жазба қамтылуға тиіс, "Соңғы күн және уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған, ал "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесінің мәні хабар құрамында "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" деректемесінің мәніне сәйкес келеді
2
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс
3
"Мәртебелік жай-күй туралы мәліметтер" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Күні" (csdo:EventDate) деректемесі толтырылуға тиіс, "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің мәні "03" – "Одақтың ТБ туралы мәліметтер өзгерді" мәніне сәйкес келуге тиіс, ал "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің құрамындағы "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибуты толтырылмайды
4
"Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісін тауар белгісіне, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісіне өзгерту туралы өтінішхат" құжаты түріне сәйкес келетін құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлерін сыныптауышқа енгізген кезде "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс және көрсетілген құжат түрінің кодтық белгісін қамтуға тиіс, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
5
"Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісін тауар белгісіне, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісіне өзгерту туралы өтінішхат" құжаты түріне сәйкес келетін құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлері сыныптауышта болмаған кезде "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылмайды, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні "Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісін тауар белгісіне, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісіне өзгерту туралы өтінішхат" мәніне сәйкес келуге тиіс

6-19
соответствуют требованиям 6-19 таблицы 49 настоящего Регламента, которые применяются при заполнении экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) (значения кодов требований в таблице 49 и таблице 65 совпадают)
20
в составе реквизита "Сведения о преобразовании объекта интеллектуальной собственности в другой объект интеллектуальной собственности" (ipcdo:‌Transformation‌Details) должны быть заполнены реквизиты:
"Наименование вида преобразования объекта интеллектульной собственности" (ipsdo:‌Transformation‌Kind‌Name);
"Регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности" (ipsdo:‌IPObject‌Id);
Дата (csdo:‌Event‌Date)
21
в составе реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details), значение реквизита "Признак коллективного знака" (ipsdo:‌Collective‌Mark‌Indicator) должно соответствовать значению "0" – "товарный знак не является коллективным"
22
в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра
ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) реквизит
"Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполняется
23
реквизит "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails) должен быть заполнен, и в его составе если реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails) заполнен, то реквизит "ФИО" (ccdo:FullNameDetails), непосредственно подчиненный реквизиту "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails),
не заполняется
24
если в составе реквизита "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails) реквизит "ФИО" (ccdo:FullNameDetails), непосредственно подчиненный реквизиту "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails), заполнен, то реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails) не заполняется
25
если в составе реквизита "Сведения о подписании документа"
(ipcdo:SignatureDetails) заполнен реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails), в его составе должны быть заполнены реквизиты "Фамилия" (csdo:LastName), "Имя" (csdo:FirstName) и "Наименование должности" (csdo:PositionName), а реквизит "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails) не заполняется
77. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о ТЗ Союза из Единого реестра ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.007), передаваемых в сообщении "Сведения о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза" (P.SP.02.MSG.048), приведены в таблице 66.
Таблица 66
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о ТЗ Союза из Единого реестра ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.007), передаваемых в сообщении "Сведения о преобразовании ТЗ Союза в коллективный знак Союза" (P.SP.02.MSG.048)
Код требования
Формулировка требования
1

6-19
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесінің мәнін толтыру кезінде қолданылатын осы Регламенттің 49-кестесінің 6-19 талаптарына сәйкес келеді (49-кестедегі және 65-кестедегі талап кодтарының мәндері сәйкес келеді)
20
"Зияткерлік меншік объектісін басқа зияткерлік меншік объектісіне түрлендіру туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Transformation‌Details) деректемесінің құрамында мына деректемелер толтырылуға тиіс:
"Зияткерлік меншік объектісін өзгерту түрінің атауы" (ipsdo:‌Transformation‌Kind‌Name);
"Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:‌IPObject‌Id);
"Күні" (csdo:‌Event‌Date)
21
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесінің құрамындағы "Ұжымдық таңбаның белгісі" (ipsdo:‌Collective‌Mark‌Indicator) деректемесі "0" – "тауар белгісі ұжымдық болып табылмайды" мәніне сәйкес келуге тиіс
22
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесі данасының құрамындағы "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
23
"Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесі толтырылуға тиіс және егер оның құрамында Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылса, онда "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесіне тікелей бағынышты "ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) деректемесі толтырылмайды
24
егер "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесіне тікелей бағынышты "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесінің құрамындағы "ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) деректемесі толтырылса, онда "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылмайды
25
егер "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесінің құрамындағы "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылса, оның құрамында "Тегі" (csdo:LastName), "Аты" (csdo:FirstName) және "Лауазымының атауы" (csdo:PositionName) деректемелері толтырылуға тиіс, ал "Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемесі толтырылмайды
77. "Одақтың ТБ Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.048) хабарында берілетін "Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 66-кестеде келтірілген.
66-кесте
"Одақтың ТБ Одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.048) хабарында берілетін "Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1

реквизит "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) должен быть заполнен. В информационных ресурсах национального патентного ведомства, содержащих сведения о ТЗ Союза, должна содержаться запись, у которой реквизит "Код статуса" (csdo:‌Status‌Code) равен значению "01" – "ТЗ Союза зарегистрирован" или "03" – "сведения о ТЗ Союза изменены", реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполнен, а значение реквизита "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) совпадает со значением реквизита "Регистрационный номер товарного знака Союза" в составе сообщения
2
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза"
(ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details)
3
в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) реквизит "Дата" (csdo:EventDate) должен быть заполнен, значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) должно соответствовать значению "03" – "сведения о ТЗ Союза изменены", а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) не заполняется
4
при включении в классификатор видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа документа "Ходатайство о преобразовании товарного знака Евразийского экономического союза в коллективный знак Евразийского экономического союза", реквизит "Код вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение указанного вида документа, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) не заполняется
5
при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Ходатайство о преобразовании товарного знака Евразийского экономического союза
в коллективный знак Евразийского экономического союза", реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению "Ходатайство о преобразовании коллективного знака Евразийского экономического союза в товарный знак, знак обслуживания Евразийского экономического союза"

"Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесі толтырылуға тиіс. Одақтың ТБ туралы мәліметтерді қамтитын ұлттық патенттік ведомствоның ақпараттық ресурстарында "Мәртебенің коды" (csdo:‌Status‌Code) деректемесі "01" – "Одақтың ТБ тіркелген" немесе "03" – "Одақтың ТБ туралы мәліметтер өзгертілді" мәніне тең болатын жазба қамтылуға тиіс, "Соңғы күн және уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған, ал "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесінің мәні хабар құрамындағы "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесінің мәнімен үйлеседі
2
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс
3
"Мәртебелік жай-күй туралы мәліметтер" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Күні" (csdo:EventDate) деректемесі толтырылуға тиіс, "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің мәні "03" – "Одақтың ТБ туралы мәліметтер өзгерген" мәніне сәйкес келуге тиіс, ал "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің құрамындағы "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибуты толтырылмайды
4
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы өтінішхат" құжаты түріне сәйкес келетін құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлерін сыныптауышқа енгізу кезінде "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс және көрсетілген құжат түрінің кодтық белгісін қамтуы тиіс, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
5
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісіне өзгерту туралы өтінішхат" құжаты түріне сәйкес келетін мәндер құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлерінің сыныптауышында болмаған кезде "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылмайды, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні "Еуразиялық экономикалық одақтың ұжымдық белгісін тауар белгісіне, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісіне өзгерту туралы өтінішхат" мәніне сәйкес келуге тиіс

78. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о ТЗ Союза из Единого реестра ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.007), передаваемых в сообщении "Сведения о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.049), приведены в таблице 67.
Таблица 67
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о ТЗ Союза из Единого реестра ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.007), передаваемых в сообщении "Сведения о внесении изменений в сведения Единого реестра ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.049)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) должен быть заполнен. В информационных ресурсах национального патентного ведомства, содержащих сведения о ТЗ Союза, должна содержаться запись, у которой реквизит "Код статуса"

78. "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.049) хабарында берілетін "Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 67-кестеде келтірілген.
67-кесте
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.049) хабарында берілетін "Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1

(csdo:‌Status‌Code) равен значению "01" – "ТЗ Союза зарегистрирован" или "03" – "сведения о ТЗ Союза изменены", реквизит "Конечная дата
и время" (csdo:EndDateTime) не заполнен, а значение реквизита "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) совпадает со значением реквизита "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) в составе сообщения
2
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза"
(ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details)
3
в составе реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) должен быть заполнен реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime)
4
в составе реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполняется
5
в составе реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) в составе реквизита "Сведения
о статусном состоянии" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) реквизит "Дата" (csdo:EventDate) должен быть заполнен, значение реквизита
"Код статуса" (csdo:StatusCode) должно соответствовать значению
"03" – "сведения о ТЗ Союза изменены", а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) не заполняется
6-19

"Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесі толтырылуға тиіс. Одақтың ТБ туралы мәліметтерді қамтитын ұлттық патенттік ведомствоның ақпараттық ресурстарында "Мәртебенің коды" (csdo:‌Status‌Code) деректемесі "01" – "Одақтың ТБ тіркелген" немесе "03" – "Одақтың ТБ туралы мәліметтер өзгертілді" мәніне тең болатын жазба қамтылуға тиіс, "Соңғы күн және уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған, ал "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесінің мәні хабар құрамындағы "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесінің мәнімен үйлеседі
2
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс
3
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесі данасының құрамындағы "Бастапқы күн мен уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылмайды
4
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" деректемесінің құрамындағы "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
5
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесінің құрамындағы "Мәртебелік жай-күйі туралы мәліметтер" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Күні" (csdo:EventDate) деректемесі толтырылуға тиіс, "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің мәні "03" – "Одақтың ТБ туралы мәліметтер өзгертілді" мәніне сәйкес келуге тиіс, ал "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің құрамындағы "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибуты толтырылмайды
6-19

соответствуют требованиям 6-19 таблицы 49 настоящего Регламента, которые применяются при заполнении экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) (значения кодов требований в таблице 49 и таблице 67 совпадают)
21
при включении в классификатор видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Заявление
о внесении изменений в сведения Единого реестра товарных знаков, знаков обслуживания Евразийского экономического союза", реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение указанного вида документа, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName)
не заполняется
22
при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Заявление
о внесении изменений в сведения Единого реестра товарных знаков, знаков обслуживания Евразийского экономического союза", реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению "Заявление
о внесении изменений в сведения Единого реестра товарных знаков, знаков обслуживания Евразийского экономического союза"
23
реквизит "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails) должен быть заполнен, и в его составе если реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails) заполнен, то реквизит "ФИО" (ccdo:FullNameDetails), непосредственно подчиненный реквизиту "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails),
не заполняется
24
если в составе реквизита "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails) реквизит "ФИО" (ccdo:FullNameDetails), непосредственно подчиненный реквизиту "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails), заполнен, то реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails) не заполняется
25
если в составе реквизита "Сведения о подписании документа"
(ipcdo:SignatureDetails) заполнен реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails), в его составе должны быть заполнены реквизиты "Фамилия" (csdo:LastName), "Имя" (csdo:FirstName) и "Наименование должности" (csdo:PositionName), а реквизит "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails) не заполняется

"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесінің мәнін толтыру кезінде қолданылатын осы Регламенттің 49-кестесінің 6-19 талаптарына сәйкес келеді (49-кестедегі және 67-кестедегі талап кодтарының мәндері сәйкес келеді)
21
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілерінің, қызмет көрсету белгілерінің бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы өтініш" құжаты түріне сәйкес келетін құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлерін жіктеуішке енгізу кезінде "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс және көрсетілген құжат түрінің кодтық белгісін қамтуы тиіс, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
22
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілерінің, қызмет көрсету белгілерінің бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы өтініш" құжаты түріне сәйкес келетін құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлері сыныптауышта болмаған кезде Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылмайды, "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілерінің, қызмет көрсету белгілерінің бірыңғай тізілімінің мәліметтеріне өзгерістер енгізу туралы өтініш мәніне сәйкес келуге тиіс
23
"Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесі толтырылуға тиіс және егер оның құрамында Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылса, онда "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесіне тікелей бағынышты "ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) деректемесі толтырылмайды
24
егер "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесіне тікелей бағынышты "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесінің құрамындағы "ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) деректемесі толтырылса, онда "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылмайды
25
егер "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесінің құрамындағы "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылса, оның құрамында "Тегі" (csdo:LastName), "Аты" (csdo:FirstName) және "Лауазымының атауы" (csdo:PositionName) деректемелері толтырылуға тиіс, ал "Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемесі толтырылмайды

79. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о ТЗ Союза из Единого реестра ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.007), передаваемых в сообщении "Сведения об отказе от исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.050), приведены в таблице 68.
Таблица 68
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о ТЗ Союза из Единого реестра ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.007), передаваемых в сообщении "Сведения об отказе от исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.050)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) должен быть заполнен. В информационных ресурсах национального патентного ведомства, содержащих сведения о ТЗ Союза, должна содержаться запись, у которой реквизит "Код статуса"
(csdo:‌Status‌Code) равен значению "01" – "ТЗ Союза зарегистрирован", "03" – "сведения о ТЗ Союза изменены", реквизит "Конечная дата
и время" (csdo:EndDateTime) не заполнен, а значение реквизита "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) совпадает со значением реквизита "Регистрационный номер товарного знака Союза" в составе сообщения
2
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза"
(ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details)
3
в составе реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должен быть заполнен
4
при включении в классификатор видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Ходатайство об отказе от исключительного права на товарный знак, знак обслуживания Евразийского экономического союза", реквизит
"Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение указанного вида документа, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName)
не заполняется
5
при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Ходатайство об отказе от исключительного права на товарный знак, знак обслуживания Евразийского экономического союза", реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению "Ходатайство об отказе от исключительного права на товарный знак, знак обслуживания Евразийского экономического союза"

79. "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.050) хабарында берілетін "Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 68-кестеде келтірілген.
68-кесте
"Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтан бас тарту туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.050) хабарында берілетін "Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
"Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесі толтырылуға тиіс. Одақтың ТБ туралы мәліметтерді қамтитын ұлттық патенттік ведомствоның ақпараттық ресурстарында "Мәртебенің коды" (csdo:‌Status‌Code) "01" – "Одақтың ТБ тіркелген", "03" – "Одақтың ТБ туралы мәліметтер өзгертілді" мәніне тең болатын жазба қамтылуға тиіс, "Соңғы күн және уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған, ал "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесінің мәні хабар құрамында "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" деректемесінің мәніне сәйкес келеді
2
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс
3
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:UnifiedRegisterRecordsDetails) деректемесінің құрамындағы "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс
4
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне, қызмет көрсету белгісіне айрықша құқықтан бас тарту туралы өтінішхат" құжаты түріне сәйкес келетін құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлерін сыныптауышқа енгізген кезде "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) толтырылуға тиіс және көрсетілген құжат түрінің кодтық белгісін қамтуы тиіс, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
5
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне, қызмет көрсету белгісіне айрықша құқықтан бас тарту туралы өтінішхат" құжаты түріне сәйкес келетін құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлері сыныптауышта болмаған кезде "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылмайды, ал реквизит "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне, қызмет көрсету белгісіне айрықша құқықтан бас тарту туралы өтінішхат" мәніне сәйкес келуге тиіс

80. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о ТЗ Союза из Единого реестра ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.007), передаваемых в сообщении "Сведения о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)" (P.SP.02.MSG.051), приведены в таблице 69.
Таблица 69
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о ТЗ Союза из Единого реестра ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.007), передаваемых в сообщении "Сведения о признании предоставления правовой охраны ТЗ Союза недействительным (о прекращении правовой охраны)" (P.SP.02.MSG.051)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) должен быть заполнен. В информационных ресурсах ведомства подачи, содержащих сведения о ТЗ Союза, должна содержаться запись, у которой реквизит "Код статуса" (csdo:‌Status‌Code) равен значению "01" – "ТЗ Союза зарегистрирован", "03" – "сведения
о ТЗ Союза изменены", реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполнен, а значение реквизита "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) совпадает со значением реквизита "Регистрационный номер товарного знака Союза" в составе сообщения
2
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза"
(ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details)
3
при включении в классификатор видов документов, сведений
и материалов значений, соответствующих видам документов "Решение
о признании предоставления правовой охраны товарному знаку, знаку обслуживания Евразийского экономического союза недействительным" или "Решение о прекращении правовой охраны товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза", реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение указанного вида документа, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName)
не заполняется
4
при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений
и материалов значений, соответствующих видам документов "Решение
о признании предоставления правовой охраны товарному знаку, знаку обслуживания Евразийского экономического союза недействительным" или "Решение о прекращении правовой охраны товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза", реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению "Решение
о признании предоставления правовой охраны товарному знаку, знаку обслуживания Евразийского экономического союза недействительным" или "Решение о прекращении правовой охраны товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза"
5
в составе реквизита "Основание для аннулирования регистрации товарного знака Союза" (ipcdo:‌Registration‌Cancellation‌Details) должны быть заполнены реквизиты:
"Код причины аннулирования регистрации товарного знака Союза"
(ipsdo:‌Cancellation‌Trademark‌Registration‌Reason‌Code);
"Решение суда (национального патентного ведомства)"
(ipcdo:‌National‌Patent‌Decision‌Details)

80. "Одақтың ТБ құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтер" (P.SP.02.MSG.051) хабарында берілетін "Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 69-кестеде келтірілген.
69-кесте
"Одақтың ТБ құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы (құқықтық қорғауды тоқтату туралы) мәліметтер" (P.SP.02.MSG.051) хабарында берілетін "Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
"Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесі толтырылуға тиіс. Одақтың ТБ туралы мәліметтерді қамтитын беру ведомствосының ақпараттық ресурстарында "Мәртебенің коды" (csdo:‌Status‌Code) деректемесі "01" – "Одақтың ТБ тіркелген", "03" – "Одақтың ТБ туралы мәліметтер өзгертілді" мәніне тең жазба қамтылуға тиіс, "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған, ал "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесі хабар құрамындағы "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" деректемесінің мәнімен үйлеседі
2
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс
3
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне, қызмет көрсету белгісіне құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы шешім" немесе "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін құқықтық қорғауды тоқтату туралы шешім" құжаттары түрлеріне сәйкес келетін мәндерді құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлері сыныптауышына енгізген кезде "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс және көрсетілген құжат түрінің кодтық белгісін қамтуы тиіс, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
4
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне, қызмет көрсету белгісіне құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы шешім" немесе "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін құқықтық қорғауды тоқтату туралы шешім" құжаттары түрлеріне сәйкес келетін мәндер құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлері сыныптауышында болмаған кезде Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылмайды, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне, қызмет көрсету белгісіне құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану туралы шешім" немесе "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін құқықтық қорғауды тоқтату туралы шешім" мәніне сәйкес келуге тиіс
5
"Одақтың тауар белгісін тіркеудің күшін жою үшін негіздеме" (ipcdo:‌Registration‌Cancellation‌Details) деректемесінің құрамында мына деректемелер толтырылуға тиіс:
"Одақтың тауар белгісін тіркеудің күшін жою себебінің коды" (ipsdo:‌Cancellation‌Trademark‌Registration‌Reason‌Code);
"Соттың (ұлттық патенттік ведомствоның) шешімі" (ipcdo:‌National‌Patent‌Decision‌Details)

81. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о ТЗ Союза из Единого реестра ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.007), передаваемых в сообщении "Сведения об аннулировании регистрации ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.052), приведены в таблице 70.
Таблица 70
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о ТЗ Союза из Единого реестра ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.007), передаваемых в сообщении "Сведения об аннулировании регистрации ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.052)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должны быть заполнены 1 или 2 экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза"
(ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details)
2
в электронном документе (сведениях) должен быть 1 экземпляр реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза"
(ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details), в составе которого в реквизите "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPEntityStatusDetails):
реквизит "Дата" (csdo:EventDate) заполнен;
реквизит "Код статуса" (csdo:StatusCode) заполнен и его значение соответствует значению "04" – "регистрация ТЗ Союза аннулирована", атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode)
не заполнен.
Указанный экземпляр реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) содержит сведения
об аннулировании регистрации ТЗ Союза
3
в случае, если в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details), содержащего сведения об аннулировании регистрации ТЗ Союза, значение реквизита "Признак аннулирования товарного знака Союза"
(ipsdo:‌Cancellation‌Status‌Indicator) хотя бы для одного экземпляра реквизита "Товар в соответствии с МКТУ" (ipcdo:‌Goods‌Base‌Details) соответствует значению "1" – "ТЗ Союза аннулирован, решение
о досрочном прекращении действия (о признание недействительным) правовой охраны в отношении товара не принято",
то в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен второй экземпляр реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза"
(ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details), содержащий сведения
о регистрации нового ТЗ Союза
4
в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details), содержащего сведения
о регистрации нового ТЗ Союза, в составе реквизита "Сведения
о статусном состоянии" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) реквизит "Дата" (csdo:EventDate) должен быть заполнен, значение реквизита
"Код статуса" (csdo:StatusCode) должно соответствовать значению
"01" – "ТЗ Союза зарегистрирован", а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) не заполняется
5

81. "Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.052) хабарында берілетін "Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 70-кестеде келтірілген.
70-кесте
"Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.052) хабарында берілетін "Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесінің 1 немесе 2 данасы толтырылуға тиіс
2
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесінің 1 данасы болуға тиіс, оның құрамында "Мәртебелік жай-күй туралы мәліметтер" (ipcdo:IPEntityStatusDetails): "Күні" (csdo:EventDate) деректемесі толтырылған; "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесі толтырылған және оның мәні "04" – "Одақтың ТБ тіркеудің күші жойылды" мәніне сәйкес келеді, Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің құрамындағы "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибуты толтырылмаған. "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесінің көрсетілген данасы Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді қамтиды
3
егер "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесі данасының құрамында Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді қамтитын "Одақтың тауар белгісінің күшін жою белгісі" (ipsdo:‌Cancellation‌Status‌Indicator) деректемесінің мәні "ХТҚС сәйкес тауар" (ipcdo:‌Goods‌Base‌Details) деректемесінің ең болмағанда бір данасы үшін "1" –  "Одақтың ТБ күші жойылды, тауарға қатысты құқықтық қорғаудың қолданылуын мерзімінен бұрын тоқтату (жарамсыз деп тану туралы) туралы шешім қабылданбады" мәніне сәйкес келген жағдайда электрондық құжатта (мәліметтерде) Одақтың жаңа ТБ тіркеу туралы мәліметтерді қамтитын Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесінің екінші данасы болуға тиіс
4
"Мәртебелік жай-күй туралы мәліметтер" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) деректемесінің құрамындағы Одақтың жаңа ТБ тіркеу туралы мәліметтері бар "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесі данасының құрамында "Күні" (csdo:EventDate) деректемесі толтырылуға тиіс, "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің мәні "01" – "Одақтың ТБ тіркелген" мәніне сәйкес келуге тиіс, "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің құрамындағы "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибуты толтырылмайды
5

реквизит "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details), содержащего сведения об аннулировании регистрации ТЗ Союза, должен быть заполнен. В информационных ресурсах национального патентного ведомства, содержащих сведения о ТЗ Союза, должна содержаться запись, у которой реквизит "Код статуса" (csdo:‌Status‌Code) равен значению "01" – "ТЗ Союза зарегистрирован" или "03" – "сведения о ТЗ Союза изменены", реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполнен, а значение реквизита "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) совпадает со значением реквизита "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) в составе экземпляра, содержащего сведения об аннулировании регистрации ТЗ Союза
6-19

Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді қамтитын "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесі данасының құрамындағы "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесі толтырылуға тиіс. Одақтың ТБ туралы мәліметтерді қамтитын ұлттық патенттік ведомствоның ақпараттық ресурстарында "Мәртебенің коды" (csdo:‌Status‌Code) деректемесі "01" – "Одақтың ТБ тіркелген" немесе "03" – "Одақтың ТБ туралы мәліметтер өзгертілді" мәніне тең жазба қамтылуға тиіс, "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған, ал "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесінің мәні Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді қамтитын дананың құрамындағы "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесінің мәнімен үйлеседі
6-19

соответствуют требованиям 6-19 таблицы 49 настоящего Регламента, которые применяются при заполнении экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) (значения кодов требований в таблице 49 и таблице 70 совпадают)
20
реквизит "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details), содержащего сведения о регистрации нового ТЗ Союза, должен быть заполнен. В информационных ресурсах национального патентного ведомства, содержащих сведения о ТЗ Союза, не должна содержаться запись, у которой значение реквизита "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) совпадает со значением реквизита "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) в составе экземпляра, содержащего сведения
о регистрации нового ТЗ Союза
21
в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details), содержащего сведения
об аннулировании регистрации ТЗ Союза, должен быть заполнен реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime), и значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе этого экземпляра сведений записи из состава информационных ресурсах национального патентного ведомства, содержащих сведения о ТЗ Союза, должно быть меньше, чем значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details), содержащего сведения о регистрации нового ТЗ Союза
22
в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details), содержащего сведения
об аннулировании регистрации ТЗ Союза, реквизит "Конечная дата
и время" (csdo:EndDateTime) должен быть заполнен, и значение этого реквизита должно быть больше значения реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе этого же экземпляра "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) и меньше значения реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details), содержащего сведения о регистрации нового ТЗ Союза
23
в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details), содержащего сведения
об аннулировании регистрации ТЗ Союза, в составе реквизита "Основание для аннулирования регистрации товарного знака Союза"
(ipcdo:‌Registration‌Cancellation‌Details) должны быть заполнены реквизиты:
"Код вида оснований для аннулирования регистрации товарного знака Союза" (ipsdo:‌Cancellation‌Registration‌Trademark‌Code);
"Код вида решения по аннулированию регистрации товарного знака Союза" (ipsdo:‌Solution‌Cancellation‌Registration‌Trademark‌Code)
24
значение реквизита "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details), содержащего сведения о регистрации нового ТЗ Союза, должно быть заполнено и его значение должно совпадать со значением реквизита
"Новый регистрационный номер товарного знака Союза"
(ipsdo:‌Trademark‌New‌Id) в составе экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details), содержащего сведения об аннулировании регистрации ТЗ Союза
25
для экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details), содержащего сведения
об аннулировании регистрации ТЗ Союза, при включении
в классификатор видов документов, сведений и материалов значения, соответствующего виду документа "Решение об аннулировании регистрации товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза", реквизит "Код вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и содержать кодовое обозначение указанного вида документа, а реквизит "Наименование вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName)
не заполняется
26
для экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details), содержащего сведения
об аннулировании регистрации ТЗ Союза, при отсутствии
в классификаторе видов документов, сведений и материалов значения, соответствующего виду документа "Решение об аннулировании регистрации товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза", реквизит "Код вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению "Решение об аннулировании регистрации товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза"
27
для экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details), содержащего сведения
о регистрации нового ТЗ Союза, при включении в классификатор видов документов, сведений и материалов значения, соответствующего виду документа "Решение о регистрации товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза в отношении всех заявленных товаров и (или) услуг", реквизит "Код вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение указанного вида документа, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) не заполняется
28
для экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details), содержащего сведения
о регистрации нового ТЗ Союза, при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений и материалов значения, соответствующего виду документа "Решение о регистрации товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза в отношении всех заявленных товаров и (или) услуг", реквизит "Код вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode)
не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению "решение о регистрации товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза в отношении всех заявленных товаров и (или) услуг"
29
реквизит "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails) должен быть заполнен, и в его составе если реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails) заполнен, то реквизит "ФИО" (ccdo:FullNameDetails), непосредственно подчиненный реквизиту "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails),
не заполняется
30
если в составе реквизита "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails) реквизит "ФИО" (ccdo:FullNameDetails), непосредственно подчиненный реквизиту "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails), заполнен, то реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails) не заполняется
31
если в составе реквизита "Сведения о подписании документа"
(ipcdo:SignatureDetails) заполнен реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails), в его составе должны быть заполнены реквизиты "Фамилия" (csdo:LastName), "Имя" (csdo:FirstName) и "Наименование должности" (csdo:PositionName), а реквизит "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails) не заполняется

"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесінің мәнін толтыру кезінде қолданылатын осы Регламенттің 49-кестесінің 6-19 талаптарына сәйкес келеді (49-кестедегі және 70-кестедегі талап кодтарының мәндері сәйкес келеді)
20
Одақтың жаңа ТБ тіркеу туралы мәліметтерді қамтитын "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесі данасының құрамындағы "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесі толтырылуға тиіс. Одақтың ТБ туралы мәліметтерді қамтитын ұлттық патенттік ведомствоның ақпараттық ресурстарында "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесінің мәні Одақтың жаңа ТБ тіркеу туралы мәліметтерді қамтитын дана құрамында "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесінің мәнімен үйлесетін жазба қамтылмауға тиіс
21
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді қамтитын "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесі данасының құрамында "Бастапқы күн және уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс және осы дананың құрамындағы Одақтың ТБ туралы мәліметтерді қамтитын ұлттық патенттік ведомствоның ақпараттық ресурстарының құрамындағы жазбалардың мәліметтерінің "Бастапқы күн және уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні Одақтың жаңа ТБ тіркеу туралы мәліметтерді қамтитын "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесі данасының құрамындағы "Бастапқы күн және уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен кем
22
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді қамтитын "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесі данасының құрамында "Соңғы күн және уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс және "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) сол данасының құрамында "Бапстапқы күн және уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен көп және Одақтың жаңа ТБ тіркеу туралы мәліметтері бар "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесі данасының құрамындағы "Бастапқы күн және уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен кем болуға тиіс
23
"Одақтың тауар белгісін тіркеудің күшін жою үшін негіздеме" (ipcdo:‌Registration‌Cancellation‌Details) деректемесінің құрамындағы Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді қамтитын "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесі данасының құрамында мына деректемелер толтырылуға тиіс:
"Одақтың тауар белгісін тіркеудің күшін жою үшін негіздер түрінің коды" (ipsdo:‌Cancellation‌Registration‌Trademark‌Code);
"Одақтың тауар белгісін тіркеудің күшін жою жөніндегі шешім түрінің коды" (ipsdo:‌Solution‌Cancellation‌Registration‌Trademark‌Code)
24
Одақтың жаңа ТБ тіркеу туралы мәліметтерді қамтитын "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесі данасының құрамындағы "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесінің мәні толтырылуға тиіс және оның мәні Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді қамтитын "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесі данасының құрамында "Одақтың тауар белгісінің жаңа тіркеу нөмірі" (ipsdo:‌Trademark‌New‌Id) деректемесінің мәнімен үйлесуге тиіс
25
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді қамтитын "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесінің данасы үшін "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеудің күшін жою туралы шешім" құжаты түріне сәйкес келетін құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлерін сыныптауышқа енгізген кезде "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс және көрсетілген құжат түрінің кодтық белгісін қамтуы тиіс, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
26
Одақтың ТБ тіркеудің күшін жою туралы мәліметтерді қамтитын "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесінің данасы үшін "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеудің күшін жою туралы шешім" құжаты түріне сәйкес келетін құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлері сыныптауышта болмаған кезде "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылмайды, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін тіркеудің күшін жою туралы шешім" мәніне сәйкес келуге тиіс
27
Одақтың жаңа ТБ тіркеу туралы мәліметтерді қамтитын "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесінің данасы үшін "Барлық мәлімделген тауарларға және (немесе) көрсетілетін қызметтерге қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісі, қызмет көрсету белгісін тіркеу туралы шешім" құжаты түріне сәйкес келетін құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлерін сыныптауышқа енгізген кезде "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс және көрсетілген құжат түрінің кодтық белгісін қамтуы тиіс, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
28
Одақтың жаңа ТБ тіркеу туралы мәліметтерді қамтитын "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесінің данасы үшін "Барлық мәлімделген тауарларға және (немесе) көрсетілетін қызметтерге қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісі, қызмет көрсету белгісін тіркеу туралы шешім" құжаты түріне сәйкес келетін құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлері сыныптауышта болмаған кезде "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылмайды, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні "Барлық мәлімделген тауарларға және (немесе) көрсетілетін қызметтерге қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісі, қызмет көрсету белгісін тіркеу туралы шешім" мәніне сәйкес келуге тиіс
29
"Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесі толтырылуға тиіс және егер оның құрамында "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылса, онда "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесіне тікелей бағынышты "ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) деректемесі толтырылмайды
30
егер "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесіне тікелей бағынышты "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесінің құрамындағы "ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) деректемесі толтырылса, онда "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылмайды
31
егер "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесінің құрамындағы "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылса, оның құрамында "Тегі" (csdo:LastName), "Аты" (csdo:FirstName) және "Лауазымының атауы" (csdo:PositionName) деректемелері толтырылуға тиіс, ал "Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемесі толтырылмайды

82. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о ТЗ Союза из Единого реестра ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.007), передаваемых в сообщении "Сведения о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.053), приведены в таблице 71.
Таблица 71
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о ТЗ Союза из Единого реестра ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.007), передаваемых в сообщении "Сведения о продлении срока действия исключительного права на ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.053)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) должен быть заполнен. В информационных ресурсах национального патентного ведомства, содержащих сведения о ТЗ Союза, должна содержаться запись, у которой реквизит "Код статуса"
(csdo:‌Status‌Code) равен значению "01" – "ТЗ Союза зарегистрирован" или "03" – "сведения о ТЗ Союза изменены", реквизит "Конечная дата
и время" (csdo:EndDateTime) не заполнен, а значение реквизита "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) совпадает со значением реквизита "Регистрационный номер товарного знака Союза" в составе сообщения
2
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза"
(ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details)
3
в составе реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполняется
4
при включении в классификатор видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Заявление
о продлении срока действия исключительного права на товарный знак, знак обслуживания Евразийского экономического союза", реквизит
"Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение указанного вида документа, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName)
не заполняется
5
при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Заявление
о продлении срока действия исключительного права на товарный знак, знак обслуживания Евразийского экономического союза", реквизит
"Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению "Заявление
о продлении срока действия исключительного права на товарный знак, знак обслуживания Евразийского экономического союза"

82. "Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.053) хабарында берілетін "Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 71-кестеде келтірілген.
71-кесте
"Одақтың ТБ-ға айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.053) хабарында берілетін "Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
"Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесі толтырылуға тиіс. Одақтың ТБ туралы мәліметтерді қамтитын ұлттық патенттік ведомствоның ақпараттық ресурстарында "Мәртебенің коды" (csdo:‌Status‌Code) деректемесі "01" – "Одақтың ТБ тіркелген" немесе "03" – "Одақтың ТБ туралы мәліметтер өзгертілді" мәніне тең болатын жазба қамтылуға тиіс, "Соңғы күн және уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған, ал "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесінің мәні хабар құрамындағы "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесінің мәнімен үйлеседі
2
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс
3
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесі данасының құрамындағы "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
4
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне, қызмет көрсету белгісіне айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтініш" құжаты түріне сәйкес келетін құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлерін сыныптауышқа енгізу кезінде "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс және көрсетілген құжат түрінің кодтық белгісін қамтуы тиіс, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
5
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне, қызмет көрсету белгісіне айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтініш" құжаты түріне сәйкес келетін құжаттардың, мәліметтер мен материалдардың түрлері сыныптауышта болмаған кезде "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылмайды, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне, қызмет көрсету белгісіне айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтініш" мәніне сәйкес келуге тиіс

6-19
соответствуют требованиям 6-19 таблицы 49 настоящего Регламента, которые применяются при заполнении экземпляра реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) (значения кодов требований в таблице 49 и таблице 71 совпадают)
20
в составе реквизита "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) в составе реквизита "Сведения
о статусном состоянии" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) реквизит "Дата" (csdo:EventDate) должен быть заполнен, значение реквизита
"Код статуса" (csdo:StatusCode) должно соответствовать значению
"03" – "сведения о ТЗ Союза изменены", а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId)
в составе реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) не заполняется
21
в информационных ресурсах национального патентного ведомства, содержащих сведения о ТЗ Союза, должна содержаться запись, у которой значение реквизита "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) совпадает со значением реквизита "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId)
в составе сообщения и количество экземпляров реквизита "Дата истечения срока действия документа" (csdo:DocValidityDate), непосредственно подчиненного реквизиту "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details), должно быть
на один экземпляр меньше, чем количество реквизитов "Дата истечения срока действия документа" (csdo:DocValidityDate), непосредственно подчиненного реквизиту "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details)в составе сообщения
22
в составе записи в информационных ресурсах национального патентного ведомства, содержащих сведения о ТЗ Союза, у которой значение реквизита "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) совпадает со значением реквизита "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId), значения реквизитов "Дата истечения срока действия документа" (csdo:DocValidityDate), непосредственно подчиненных реквизиту "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза"
(ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) должны совпадать со значениями реквизитов "Дата истечения срока действия документа" (csdo:DocValidityDate), непосредственно подчиненных реквизиту "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза"
(ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details)в составе сообщения
за исключением одного значения
23
значение реквизита "Дата истечения срока действия документа" (csdo:DocValidityDate), непосредственно подчиненного реквизиту "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза"
(ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details), для которого не найдено соответствия в составе экземпляров реквизита "Дата истечения срока действия документа" (csdo:DocValidityDate), непосредственно подчиненных реквизиту "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) в составе информационных ресурсах национального патентного ведомства, содержащих сведения
о ТЗ Союза, должно быть больше, чем значения остальных реквизитов "Дата истечения срока действия документа" (csdo:DocValidityDate), непосредственно подчиненных реквизиту "Сведения записи Единого реестра ТЗ Союза" в составе сообщения
24
реквизит "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails) должен быть заполнен, и в его составе если реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails) заполнен, то реквизит "ФИО" (ccdo:FullNameDetails), непосредственно подчиненный реквизиту "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails),
не заполняется
25
если в составе реквизита "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails) реквизит "ФИО" (ccdo:FullNameDetails), непосредственно подчиненный реквизиту "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails), заполнен, то реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails) не заполняется
26
если в составе реквизита "Сведения о подписании документа"
(ipcdo:SignatureDetails) заполнен реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails), в его составе должны быть заполнены реквизиты "Фамилия" (csdo:LastName), "Имя" (csdo:FirstName) и "Наименование должности" (csdo:PositionName), а реквизит "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails) не заполняется

6-19
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесінің мәнін толтыру кезінде қолданылатын осы Регламенттің 49-кестесінің 6-19 талаптарына сәйкес келеді (49-кестедегі және 71-кестедегі талап кодтарының мәндері сәйкес келеді)
20
"Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесінің құрамындағы "Мәртебелік жай-күй туралы мәліметтер" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Күні" (csdo:EventDate) деректемесі толтырылуға тиіс, "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің мәні "03" – "Одақтың ТБ туралы мәліметтер өзгертілді" мәніне сәйкес келуге тиіс, ал "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің құрамындағы "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибуты толтырылмайды
21
Одақтың ТБ туралы мәліметтерді қамтитын ұлттық патенттік ведомствоның ақпараттық ресурстарында "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесінің мәні хабар құрамындағы "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесінің мәніне сәйкес келеді және "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесіне тікелей бағынатын "Құжаттың жарамдылық мерзімінің аяқталған күні" (csdo:DocValidityDate) деректемесі даналарының саны хабар құрамындағы "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесіне тікелей бағынатын "Құжаттың жарамдылық мерзімінің аяқталған күні" (csdo:DocValidityDate) деректемесінің санынан бір данаға кем болуға тиіс
22
"Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесінің мәні "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесінің мәніне сәйкес келетін Одақтың ТБ туралы мәліметтерді қамтитын ұлттық патенттік ведомствоның ақпараттық ресурстарындағы жазбаның құрамында "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесіне тікелей бағынатын "Құжаттың жарамдылық мерзімінің аяқталған күні" (csdo:DocValidityDate) деректемесінің мәні бір мәнді қоспағанда, хабар құрамындағы "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесіне тікелей бағынатын "Құжаттың жарамдылық мерзімінің аяқталған күні" деректемелерінің мәндеріне сәйкес келуге тиіс
23
Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі жазбаның құрамында "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесіне тікелей бағынатын "Құжаттың жарамдылық мерзімінің аяқталған күні" (csdo:DocValidityDate) деректемесі данасының құрамында ол үшін сәйкестік табылмаған "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесіне тікелей бағынатын "Құжаттың жарамдылық мерзімінің аяқталған күні" (csdo:DocValidityDate) деректемесінің мәні "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Unified‌Register‌Records‌Details) деректемесіне тікелей бағынатын "Құжаттың жарамдылық мерзімінің аяқталған күні" (csdo:DocValidityDate) басқа деректемелерінің мәніне қарағанда көп болуға тиіс
24
"Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесі толтырылуға тиіс және егер оның құрамында Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылса, онда "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесіне тікелей бағынышты "ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) деректемесі толтырылмайды
25
егер "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесіне тікелей бағынышты "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесінің құрамындағы "ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) деректемесі толтырылса, онда "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылмайды
26
егер "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесінің құрамындағы "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылса, оның құрамында "Тегі" (csdo:LastName), "Аты" (csdo:FirstName) және "Лауазымының атауы" (csdo:PositionName) деректемелері толтырылуға тиіс, ал "Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемесі толтырылмайды

83. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о пошлине за осуществление юридически значимых действий" (R.IP.SP.03.003), передаваемых в сообщении "Запрос сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.02.MSG.054), приведены в таблице 72.
Таблица 72
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о пошлине за осуществление юридически значимых действий" (R.IP.SP.03.003), передаваемых в сообщении "Запрос сведений о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.02.MSG.054)
Код требования
Формулировка требования
1
в составе реквизита "Национальное патентное ведомство" (ipcdo:PatentAuthorityDetails) должен быть заполнен реквизит
"Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode)
2
в составе реквизита "Национальное патентное ведомство"
(ipcdo:PatentAuthorityDetails) должен быть заполнен реквизит "Наименование уполномоченного органа" (csdo:AuthorityName)
3
в составе реквизита "Национальное патентное ведомство"
(ipcdo:PatentAuthorityDetails) должен быть заполнен реквизит "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails), в составе которого значение реквизита
"Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) должно соответствовать значению "2" – "фактический адрес (адрес места нахождения или места жительства)"
4
при включении справочника видов юридически значимых действий при регистрации, правовой охране и использовании товарных знаков Союза, знаков обслуживания Союза и наименований мест происхождения товаров Союза в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Союза, реквизит "Код вида юридически значимого действия" (ipsdo:IPLegalActionKindCode) должен быть заполнен и должен соответствовать значению, соответствующему одному из следующих видов документов:
"Экспертиза обозначения, заявленного на регистрацию в качестве товарного (коллективного) знака Союза (если регистрация испрашивается для одного - трех классов МКТУ) (уплата пошлины
в каждое национальное патентное ведомство)";
"Экспертиза обозначения, заявленного на регистрацию в качестве товарного (коллективного) знака Союза (если регистрация испрашивается более чем для трех классов МКТУ) (уплата пошлины
в каждое национальное патентное ведомство)";
"Регистрация товарного (коллективного) знака Союза и выдача свидетельства на товарный (коллективный) знак Союза";
"Продление срока действия исключительного права на товарный (коллективный) знак Союза (оплата в каждое национальное патентное ведомство)", а реквизит "Наименование вида юридически значимого действия" (ipsdo:IPLegalActionKindName) не заполняется
5
при отсутствии справочника видов юридически значимых действий при регистрации, правовой охране и использовании товарных знаков Союза, знаков обслуживания Союза и НМПТ Союза в составе ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Союза, реквизит "Код вида юридически значимого действия" (ipsdo:IPLegalActionKindCode)
не заполняется, а реквизит "Наименование вида юридически значимого действия" (ipsdo:IPLegalActionKindName) должен быть заполнен
и должен соответствовать значению, соответствующему одному
из следующих видов документов:
"Экспертиза обозначения, заявленного на регистрацию в качестве товарного (коллективного) знака Союза (если регистрация испрашивается для одного - трех классов МКТУ) (уплата пошлины
в каждое национальное патентное ведомство)";
"Экспертиза обозначения, заявленного на регистрацию в качестве товарного (коллективного) знака Союза (если регистрация испрашивается более чем для трех классов МКТУ) (уплата пошлины
в каждое национальное патентное ведомство)";
"Регистрация товарного (коллективного) знака Союза и выдача свидетельства на товарный (коллективный) знак Союза";
"Продление срока действия исключительного права на товарный (коллективный) знак Союза (оплата в каждое национальное патентное ведомство)"
6
реквизит "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) должен быть заполнен
7
реквизиты "Регистрационный номер заявки на НМПТ Союза" (ipsdo:ApellationOfOriginApplicationId), "Номер документа" (csdo:DocId), "Сведения о пошлине за осуществление юридически значимых действий" (ipcdo:IPPaymentDetails), "Признак подтверждения уплаты пошлины" (ipsdo:DutyPaymentIndicator), "Сумма платежа" (csdo:PaymentAmount) не заполняются

83. "Баж төлеуге арналған сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.MSG.054) хабарында берілетін "Заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер" (R.IP.SP.03.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 72-кестеде келтірілген.
72-кесте
"Баж төлеуге арналған сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.MSG.054) хабарында берілетін "Заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер" (R.IP.SP.03.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
"Ұлттық патенттік ведомство" (ipcdo:PatentAuthorityDetails) деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылуға тиіс
2
"Ұлттық патенттік ведомство" (ipcdo:PatentAuthorityDetails) деректемесінің құрамында "Уәкілетті органның атауы" (csdo:AuthorityName) деректемесі толтырылуға тиіс
3
"Ұлттық патенттік ведомство" (ipcdo:PatentAuthorityDetails) деректемесінің құрамында "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемесі толтырылуға тиіс, оның құрамындағы "Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) деректемесінің мәні "2" – "нақты мекен-жайы (орналасқан жерінің немесе тұрғылықты жерінің мекен-жайы)" мәніне сәйкес келуге тиіс
4
Одақтың тауар белгілерін, Одаққа қызмет көрсету белгілерін және Одақ тауарлары шығарылған жерлердің атауларын тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану кезінде заңдық маңызы бар іс-әрекеттер түрлерінің анықтамалығын Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесінің ресурстарының құрамына енгізу кезінде "Заңды маңызы бар іс-әрекет түрінің коды" (ipsdo:IPLegalActionKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс және келесі құжаттардың біріне сәйкес келетін мәнге сәйкес келуге тиіс:
"Одақтың тауарлық (ұжымдық) белгісі ретінде тіркеуге өтініш берілген белгінің сараптамасы (егер тіркеу МКТУ -дың бір-үш сыныбы үшін сұратылса) (әрбір ұлттық патенттік ведомствоға баж төлеу)";
"Одақтың тауарлық (ұжымдық) белгісі ретінде тіркеуге мәлімделген белгінің сараптамасы (егер тіркеу МКТУ үш сыныбы үшін сұралса) (әрбір ұлттық патенттік ведомствоға баж төлеу)";
"Одақтың тауар (ұжымдық) белгісін тіркеу және Одақтың тауар (ұжымдық) белгісіне куәлік беру";
"Одақтың тауар (ұжымдық) белгісіне айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту (әрбір ұлттық патенттік ведомствоға төлем)", ал "Заңды маңызы бар іс-әрекет түрінің атауы" (ipsdo:IPLegalActionKindName) деректемесі толтырылмайды
5
Одақтың тауар белгілерін, Одақтың қызмет көрсету белгілерін және Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесінің ресурстары құрамындағы НМПТ Одақтың тауар белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану кезінде заңдық маңызы бар іс-әрекеттер түрлерінің анықтамалығы болмаған кезде кезінде "Заңды маңызы бар іс-әрекет түрінің коды" (ipsdo:IPLegalActionKindCode) деректемесі толтырылмайды, ал "Заңды маңызы бар іс-әрекет түрінің атауы" (ipsdo:IPLegalActionKindName) деректемесі толтырылуға тиіс және келесі құжаттардың біреуіне сәйкес келетін мәнге сәйкес келуге тиіс:
"Одақтың тауарлық (ұжымдық) белгісі ретінде тіркеуге өтініш берілген белгінің сараптамасы (егер тіркеу МКТУ -дың бір-үш сыныбы үшін сұратылса) (әрбір ұлттық патенттік ведомствоға баж төлеу)";
"Одақтың тауарлық (ұжымдық) белгісі ретінде тіркеуге мәлімделген белгінің сараптамасы (егер тіркеу МКТУ үш сыныбы үшін сұралса) (әрбір ұлттық патенттік ведомствоға баж төлеу)";
"Одақтың тауар (ұжымдық) белгісін тіркеу және Одақтың тауар (ұжымдық) белгісіне куәлік беру";
"Одақтың тауар (ұжымдық) белгісіне айрықша құқықтың қолданылу мерзімін ұзарту (әрбір ұлттық патенттік ведомствоға төлем)"
6
"Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесі толтырылуға тиіс
7
"Одақтың НМПТ өтінімінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:ApellationOfOriginApplicationId), "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId), "Заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер" (ipcdo:IPPaymentDetails), "Баж төленгенін растау белгісі" (ipsdo:DutyPaymentIndicator), "Төлем сомасы" (csdo:PaymentAmount) деректемелері толтырылмайды

84. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о пошлине за осуществление юридически значимых действий" (R.IP.SP.03.003), передаваемых в сообщении "Сведения о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.02.MSG.055), приведены в таблице 73.
Таблица 73
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о пошлине за осуществление юридически значимых действий" (R.IP.SP.03.003), передаваемых в сообщении "Сведения о сумме и платежных реквизитах для уплаты пошлины" (P.SP.02.MSG.055)
Код требования
Формулировка требования
1-6
соответствуют требованиям 1-6 таблицы 72 настоящего Регламента
(значения кодов требований в таблице 72 и таблице 73 совпадают)
7
реквизит "Сведения о пошлине за осуществление юридически значимых действий" (ipcdo:IPPaymentDetails) должен быть заполнен, в его составе реквизит "Банковский счет" (ccdo:BankAccountDetails) и (или) "Счет
в платежной системе" (ccdo:PaymentSystemAccountDetails) должен быть заполнен
8
в составе реквизита "Сведения о пошлине за осуществление юридически значимых действий" (ipcdo:IPPaymentDetails) реквизиты "Дата и время" (csdo:EventDateTime), "Участник отношений в сфере регистрации
и использования прав на объекты интеллектуальной собственности" (ipcdo:IPPartyDetails) и "Прилагаемый документ" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) не заполняются
9
реквизиты "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза"
(ipsdo:TrademarkApplicationId), "Номер документа" (csdo:DocId), "Сумма платежа" (csdo:PaymentAmount) и "Признак подтверждения уплаты пошлины" (ipsdo:DutyPaymentIndicator) не заполняются
85. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о пошлине за осуществление юридически значимых действий" (R.IP.SP.03.003), передаваемых в сообщении "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлины" (P.SP.02.MSG.056), приведены в таблице 74.
Таблица 74
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о пошлине за осуществление юридически значимых действий" (R.IP.SP.03.003), передаваемых в сообщении "Запрос сведений о подтверждении уплаты пошлины" (P.SP.02.MSG.056)
Код требования
Формулировка требования
1-6
соответствуют требованиям 1-6 таблицы 72 настоящего Регламента
(значения кодов требований в таблице 72 и таблице 74 совпадают)
7
реквизит "Сведения о пошлине за осуществление юридически значимых действий" (ipcdo:IPPaymentDetails) должен быть заполнен, в его составе реквизиты "Банковский счет" (ccdo:BankAccountDetails) и "Счет
в платежной системе" (ccdo:PaymentSystemAccountDetails)
не заполняются
8
в составе реквизита "Сведения о пошлине за осуществление юридически значимых действий" (ipcdo:IPPaymentDetails) реквизиты "Дата и время" (csdo:EventDateTime), "Участник отношений в сфере регистрации
и использования прав на объекты интеллектуальной собственности" (ipcdo:IPPartyDetails) и "Прилагаемый документ" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) должны быть заполнены
9
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Участник отношений в сфере регистрации и использования прав на объекты интеллектуальной собственности" (ipcdo:IPPartyDetails), в составе которого значение реквизита "Код вида участника отношений
в сфере регистрации и использования прав на объекты интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPPartyKindCode) должно соответствовать одному из следующих значений: "AP" – "заявитель", "PA" – "представитель заявителя, являющийся патентным поверенным" или "RE" – "представитель заявителя, не являющийся патентным поверенным"
10
в составе реквизита "Участник отношений в сфере регистрации
и использования прав на объекты интеллектуальной собственности" (ipcdo:IPPartyDetails) должны быть заполнены реквизиты:
"Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode);
"Полное наименование субъекта c указанием вида представления сведений и кода языка" (ipsdo:IPSubjectName)
11
если в составе реквизита "Участник отношений в сфере регистрации
и использования прав на объекты интеллектуальной собственности" (ipcdo:IPPartyDetails) значение реквизита "Код вида участника отношений в сфере регистрации и использования прав на объекты интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPPartyKindCode) соответствует значению "AP" – "заявитель", то значение атрибута "код вида представления наименования" (атрибут nameRepresentationKindCode)
в составе реквизита "Полное наименование субъекта c указанием вида представления сведений и кода языка (ipsdo:IPSubjectName) должно соответствовать значению "OR" – "сведения, представленные на исходном (оригинальном) языке", значение атрибута "код языка" (атрибут languageCode) должно соответствовать значению "RU"
12
если в составе реквизита "Участник отношений в сфере регистрации
и использования прав на объекты интеллектуальной собственности" (ipcdo:IPPartyDetails) значение реквизита "Код вида участника отношений в сфере регистрации и использования прав на объекты интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPPartyKindCode) соответствует значению "PA" – "представитель заявителя, являющийся патентным поверенным", то в составе такого экземпляра реквизита "Участник отношений в сфере регистрации и использования прав на объекты интеллектуальной собственности" должен быть заполнен реквизит "Регистрационный номер патентного поверенного" (ipsdo:PatentAttorneyId)
13
если в составе реквизита "Участник отношений в сфере регистрации
и использования прав на объекты интеллектуальной собственности" (ipcdo:IPPartyDetails) значение реквизита "Код вида участника отношений в сфере регистрации и использования прав на объекты интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPPartyKindCode) соответствует значению "PA" – "представитель заявителя, являющийся патентным поверенным" или "RE" – "представитель заявителя, не являющийся патентным поверенным", то в составе реквизита "Участник отношений
сфере регистрации и использования прав на объекты интеллектуальной собственности" (ipcdo:IPPartyDetails) значение реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), должно соответствовать одному
из следующих значений: "AM", "BY", "KZ", "KG" или "RU"
14
если в составе реквизита "Участник отношений в сфере регистрации
и использования прав на объекты интеллектуальной собственности" (ipcdo:IPPartyDetails) значение реквизита "Код вида участника отношений в сфере регистрации и использования прав на объекты интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPPartyKindCode) соответствует значению "PA" – "представитель заявителя, являющийся патентным поверенным" или "RE" – "представитель заявителя, не являющийся патентным поверенным", то в составе такого экземпляра реквизита "Участник отношений в сфере регистрации и использования прав на объекты интеллектуальной собственности" в составе реквизита "Полное наименование субъекта c указанием вида представления сведений и кода языка" (ipsdo:IPSubjectName) атрибут "код вида представления наименования" (атрибут nameRepresentationKindCode) не заполняется,
а атрибут "код языка" (атрибут languageCode) должен быть заполнен
и его значение должно соответствовать значению "RU"
15
в составе электронного документа (сведений) должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Прилагаемый документ"
(ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails)
16
в составе реквизита "Прилагаемый документ" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) не заполняется
17
в составе реквизита "Прилагаемый документ"
(ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) должен быть заполнен реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) и его значение должно соответствовать значению "07015"
18
в составе реквизита "Прилагаемый документ"
(ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) должны быть заполнены реквизиты "Номер документа" (csdo:DocId) и "Дата документа"
(csdo:DocCreationDate)
19
в составе реквизита "Прилагаемый документ" реквизит "Документ
в бинарном формате" (csdo:DocBinaryText) заполняется обязательно, атрибут "код формата данных" (атрибут mediaTypeCode) должен соответствовать одному из следующих значений: "tif", "tiff", "bmp", "jpg", "jpeg", "png", "gif", "doc", "docx", "rtf", "pdf", и размер документа в бинарном текстовом формате не должен превышать 5 Мб
20
реквизиты "Регистрационный номер заявки на НМПТ Союза" (ipsdo:ApellationOfOriginApplicationId), "Номер документа" (csdo:DocId), "Признак подтверждения уплаты пошлины" (ipsdo:DutyPaymentIndicator), "Сумма платежа" (csdo:PaymentAmount)
не заполняются

84. "Баж төлеуге арналған сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.055) хабарында берілетін "Заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер" (R.IP.SP.03.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 73-кестеде келтірілген.
73-кесте
"Баж төлеуге арналған сома мен төлем деректемелері туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.055) хабарында берілетін "Заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер" (R.IP.SP.03.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1-6
осы Регламенттің 72-кестесінің 1-6 талаптарына сәйкес келеді (72-кестедегі және 73-кестедегі талап кодтарының мәндері сәйкес келеді)
7
"Заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер" (ipcdo:IPPaymentDetails) деректемесі толтырылуға тиіс, оның құрамындағы "Банк шоты" (ccdo:BankAccountDetails) және (немесе) "Төлем жүйесіндегі шот" (ccdo:PaymentSystemAccountDetails) толтырылуға тиіс
8
"Заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер" (ipcdo:IPPaymentDetails) деректемесінің құрамындағы "Күні және уақыты" (csdo:EventDateTime), "Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы" (ipcdo:IPPartyDetails) және "Қоса берілетін құжат" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) деректемелері толтырылмайды
9
"Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId), "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId), "Төлем сомасы" (csdo:PaymentAmount) және "Баж төленгенін растау белгісі" (ipsdo:DutyPaymentIndicator) деректемелері толтырылмайды
85. "Баж төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.MSG.056) хабарында берілетін "Заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер" (R.IP.SP.03.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 74-кестеде келтірілген.
74-кесте
"Баж төленгенін растау туралы мәліметтерді сұрату" (P.SP.02.MSG.056) хабарында берілетін "Заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер" (R.IP.SP.03.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1-6
осы Регламенттің 72-кестесінің 1-6 талаптарына сәйкес келеді (72-кестедегі және 74-кестедегі талап кодтарының мәндері сәйкес келеді)
7
"Заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер" (ipcdo:IPPaymentDetails) деректемесі толтырылуға тиіс, оның құрамындағы "Банк шоты" (ccdo:BankAccountDetails) және (немесе) "Төлем жүйесіндегі шот" (ccdo:PaymentSystemAccountDetails) толтырылмайды
8
"Заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер" (ipcdo:IPPaymentDetails) деректемесінің құрамындағы "Күні және уақыты" (csdo:EventDateTime), "Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы" (ipcdo:IPPartyDetails) және "Қоса берілетін құжат" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) деректемелері толтырылуға тиіс
9
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы" (ipcdo:IPPartyDetails) деректемесінің 1 данасы толтырылуы тиіс, оның құрамындағы "Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы түрінің коды" (ipsdo:IPPartyKindCode) деректемесінің мәні келесі мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс: "AP" – "өтініш беруші", "PA" – "патенттік сенім білдірілген өкіл болып табылатын өтініш берушінің өкілі" немесе "RE" – "патенттік сенім білдірілген өкіл болып табылмайтын өтініш берушінің өкілі"
10
"Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы" (ipcdo:IPPartyDetails) деректемесінің құрамында мына деректемелер толтырылуға тиіс:
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode);
"Мәліметтерді және тілдің кодын ұсыну түрі көрсетілген субъектінің толық атауы " (ipsdo:IPSubjectName)
11
егер "Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы" (ipcdo:IPPartyDetails) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы түрінің коды" (ipsdo:IPPartyKindCode) деректемесінің мәні "AP" – "өтініш беруші" мәніне сәйкес келсе, онда "Мәліметтерді және тілдің кодын ұсыну түрі көрсетілген субъектінің толық атауы (ipsdo:IPSubjectName) деректемесінің құрамындағы "атауды ұсыну түрінің коды" (nameRepresentationKindCode атрибуты) атрибутының мәні "OR" – "бастапқы (түпнұсқа) тілде ұсынылған мәліметтер" мәніне сәйкес келуге тиіс, "тілдің коды" (languageCode атрибуты) атрибутының мәні "RU" мәніне сәйкес келуге тиіс
12
егер "Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы" (ipcdo:IPPartyDetails) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы түрінің коды" (ipsdo:IPPartyKindCode) деректемесінің мәні "PA" – "патенттік сенім білдірілген өкіл болып табылатын өтініш берушінің өкілі" мәніне сәйкес келсе, онда "Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы" деректемесінің осындай данасының құрамында "Патенттік сенім білдірілген өкілдің тіркеу нөмірі" (ipsdo:PatentAttorneyId) деректемесі толтырылуға тиіс
13
егер "Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы" (ipcdo:IPPartyDetails) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы түрінің коды" (ipsdo:IPPartyKindCode) деректемесінің мәні "PA" – "патенттік сенім білдірілген өкіл болып табылатын өтініш берушінің өкілі" немесе "RE" – "патенттік сенім білдірілген өкіл болып табылмайтын өтініш берушінің өкілі" мәніне сәйкес келсе, онда "Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы" (ipcdo:IPPartyDetails) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні: "AM", "BY", "KZ", "KG" немесе "RU" мәндерінің біріне сәйкес келуге тиіс
14
егер "Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы" (ipcdo:IPPartyDetails) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы түрінің коды" (ipsdo:IPPartyKindCode) деректемесінің мәні "PA" – "патенттік сенім білдірілген өкіл болып табылатын өтініш берушінің өкілі" немесе "RE" – "патенттік сенім білдірілген өкіл болып табылмайтын өтініш берушінің өкілі" мәніне сәйкес келсе, онда "Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы" (ipcdo:IPPartyDetails) деректемесінің осындай данасының құрамында "Мәліметтерді және тілдің кодын ұсыну түрі көрсетілген субъектінің толық атауы" (ipsdo:IPSubjectName) деректемесінің құрамындағы "атауды ұсыну түрінің коды" (nameRepresentationKindCode атрибуты) атрибуты толтырылмайды, ал "тілдің коды" (languageCode атрибуты) атрибуты толтырылуға тиіс және оның мәні "RU" мәніне сәйкес келуге тиіс
15
электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрамында "Қоса берілетін құжат" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) деректемесінің 1 данасы толтырылуы тиіс
16
"Қоса берілетін құжат" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
17
"Қоса берілетін құжат" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні "07015" мәніне сәйкес келуге тиіс
18
"Қоса берілетін құжат" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) деректемесінің құрамында "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId) және "Құжаттың берілген күні" (csdo:DocCreationDate) деректемелері толтырылуға тиіс
19
"Қоса берілетін құжат" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) деректемесінің құрамындағы "Бинарлық форматтағы құжат" (csdo:DocBinaryText) деректемесі міндетті түрде толтырылады, "деректер форматының коды" атрибуты (mediaTypeCode атрибуты) атрибуты келесі мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс: "tif", "tiff", "bmp", "jpg", "jpeg", "png", "gif", "doc", "docx", "rtf", "pdf" және бинарлық мәтіндік форматтағы құжаттың мөлшері 5 Мб аспауға тиіс
20
"Одақтың НМПТ өтінімінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:ApellationOfOriginApplicationId), "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId), "Баж төленгенін растау белгісі" (ipsdo:DutyPaymentIndicator), "Төлем сомасы" (csdo:PaymentAmount) деректемелері толтырылмайды

86. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о пошлине за осуществление юридически значимых действий" (R.IP.SP.03.003), передаваемых в сообщении "Сведения о подтверждении уплаты пошлины" (P.SP.02.MSG.057), приведены в таблице 75.
Таблица 75
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о пошлине за осуществление юридически значимых действий" (R.IP.SP.03.003), передаваемых в сообщении "Сведения о подтверждении уплаты пошлины" (P.SP.02.MSG.057)
Код требования
Формулировка требования

86. "Баж төленгенін растау туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.057) хабарында берілетін "Заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер" (R.IP.SP.03.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 75-кестеде келтірілген.
75-кесте
"Баж төленгенін растау туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.057) хабарында берілетін "Заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер" (R.IP.SP.03.003) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы

1-19
соответствуют требованиям 1-19 таблицы 74 настоящего Регламента (значения кодов требований в таблице 74 и таблице 75 совпадают)
20
реквизит "Признак подтверждения уплаты пошлины"
(ipsdo:DutyPaymentIndicator) должен быть заполнен
21
если значение реквизита реквизит "Признак подтверждения уплаты пошлины" (ipsdo:DutyPaymentIndicator) соответствует значению "истина (true)", значение реквизита "Сумма платежа" (csdo:PaymentAmount) должна соответствовать значению "0"
22
если значение реквизита реквизит "Признак подтверждения уплаты пошлины" (ipsdo:DutyPaymentIndicator) соответствует значению "ложь (false)", значение реквизита "Сумма платежа" (csdo:PaymentAmount) должно быть заполнено и содержать значение, большее, чем "0"

1-19
осы Регламенттің 74-кестесінің 1-19-талаптарына сәйкес келеді (74-кестедегі және 75-кестедегі талаптар кодтарының мәндері сәйкес келеді)
20
"Баж төленгенін растау белгісі"
(ipsdo:DutyPaymentIndicator) деректемесі толтырылуға тиіс
21
егер "Баж төленгенін растау белгісі" (ipsdo:DutyPaymentIndicator) деректемесінің мәні "ақиқат (true)" мәніне сәйкес келсе, "Төлем сомасы" (csdo:PaymentAmount) деректемесінің мәні "0" мәніне сәйкес келуге тиіс
22
егер "Баж төленгенін растау белгісі" (ipsdo:DutyPaymentIndicator) деректемесінің мәні "жалған (false)" мәніне сәйкес келсе, "Төлем сомасы" (csdo:PaymentAmount) деректемесі толтырылуға тиіс және "0"-ден көп мәнді қамтуға тиіс

87. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос сведений из национальных разделов Единого реестра ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.008), передаваемых в сообщении "Запрос материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных процедур, связанных с ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.058), приведены в таблице 76.
Таблица 76
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос сведений из национальных разделов Единого реестра ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.008), передаваемых в сообщении "Запрос материалов и документов, используемых в ходе регистрации или иных процедур, связанных с ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.058)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизиты "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime)
и "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) не заполняются
2
если заполнен реквизит "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId), реквизит "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) не заполняется
3
если заполнен реквизит "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId), реквизит "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId)
не заполняются
4
в составе электронного документа (сведений) должен быть заполнен реквизит "Прилагаемый документ" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails)
5
в составе реквизита "Прилагаемый документ" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) реквизит "Документ в бинарном формате" (csdo:DocBinaryText) не заполняется
6
в составе реквизита "Прилагаемый документ" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) должен быть заполнен один из реквизитов:
"Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode);
"Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName)
7
в составе реквизита "Прилагаемый документ" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) должны быть заполнены реквизиты:
"Наименование документа" (csdo:‌Doc‌Name);
"Номер документа" (csdo:‌Doc‌Id);
"Дата документа" (csdo:DocCreationDate)
88. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Обобщенная структура электронного документа (сведений)" (R.010), передаваемых в сообщении "Материалы и документы, используемые в ходе регистрации или иных процедур, связанных с ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.059), приведены в таблице 77.
Таблица 77
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Обобщенная структура электронного документа (сведений)" (R.010), передаваемых в сообщении "Материалы и документы, используемые в ходе регистрации или иных процедур, связанных с ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.059)
Код требования
Формулировка требования
1

87. "Тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де рәсімдерде сұрату" (P.SP.02.MSG.058) хабарында берілетін "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінен мәліметтер сұрату" (R.IP.SP.02.008) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 76-кестеде келтірілген.
76-кесте
"Тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттарды немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де рәсімдерде сұрату" (P.SP.02.MSG.058) хабарында берілетін "Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінен мәліметтер сұрату" (R.IP.SP.02.008) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
"Жаңарту күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime)
және "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемелері толтырылмайды
2
егер "Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесі толтырылса, "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесі толтырылмайды
3
егер "Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесі толтырылса, "Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесі толтырылмайды
4
электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрамында "Қоса берілетін құжат" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) деректемесі толтырылуы тиіс
5
"Қоса берілетін құжат" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) деректемесінің құрамындағы "Бинарлық форматтағы құжат" (csdo:DocBinaryText) деректемесі толтырылмайды
6
"Қоса берілетін құжат" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) деректемесінің құрамында мына деректемелердің бірі толтырылуы тиіс:
"Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode);
"Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName)
7
"Қоса берілетін құжат" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) деректемесінің құрамында мына деректемелер толтырылуға тиіс:
"Құжаттың атауы" (csdo:‌Doc‌Name);
"Құжаттың нөмірі" (csdo:‌Doc‌Id);
"Құжаттың берілген күні" (csdo:DocCreationDate)
88. "Тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттар немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де рәсімдер" (P.SP.02.MSG.059) хабарында берілетін "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) жалпылама құрылымы" (R.010) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 77-кестеде келтірілген.
77-кесте
"Тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттар немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де рәсімдер" (P.SP.02.MSG.059) хабарында берілетін "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) жалпылама құрылымы" (R.010) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1

электронный документ (сведения) "Обобщенная структура электронного документа (сведений)" (R.010) должен включать в себя один экземпляр электронного документа (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002) либо один экземпляр электронного документа (сведений) "Сведения о ТЗ Союза из Единого реестра ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.007)
89. Требования к заполнению реквизитов электронного документа (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Материалы и документы, используемые в ходе регистрации или иных процедур, связанныз с ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.059), приведены в таблице 78.
Таблица 78
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Материалы и документы, используемые в ходе регистрации или иных процедур, связанныз с ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.059)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) должен быть заполнен
2
реквизит "Прилагаемый документ" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) должен быть заполнен
3
в составе реквизита "Прилагаемый документ" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) должен быть заполнен один из реквизитов:
"Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode);
"Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName)
в составе реквизита "Прилагаемый документ" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) должны быть заполнены реквизиты:
"Наименование документа" (csdo:‌Doc‌Name);
"Номер документа" (csdo:‌Doc‌Id);
"Дата документа" (csdo:DocCreationDate);
"Документ в бинарном формате" (csdo:DocBinaryText)
4
в составе "Документ в бинарном формате" (csdo:DocBinaryText) атрибут "код формата данных" (атрибут mediaTypeCode) должен соответствовать одному из следующих значений: "tif", "tiff", "bmp", "jpg", "jpeg", "png", "gif", "doc", "docx", "rtf", "pdf", и размер документа в бинарном текстовом формате не должен превышать 5 Мб
5
другие реквизиты не заполняются
90. Требования к заполнению реквизитов электронного документа (сведений) "Сведения о ТЗ Союза из Единого реестра ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.007), передаваемых в сообщении "Материалы и документы, используемые в ходе регистрации или иных процедур, связанныз с ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.059), приведены в таблице 79.
Таблица 79

"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) жалпыланған құрылымы" (R.010) электрондық құжаты (мәліметтері) Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжатының (мәліметтерінің) бір данасын, не Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер (R.IP.SP.02.007) бір данасын қамтуға тиіс
89. "Тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттар немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де рәсімдер" (P.SP.02.MSG.059) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжатының мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 78-кестеде келтірілген.
78-кесте
"Тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттар немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де рәсімдер" (P.SP.02.MSG.059) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжатының мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
"Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесі толтырылуға тиіс
2
"Қоса берілетін құжат" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) деректемесі толтырылуға тиіс
3
"Қоса берілетін құжат" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) деректемесінің құрамында мына деректемелердің бірі толтырылуы тиіс:
"Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode);
"Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName)
"Қоса берілетін құжат" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) деректемесінің құрамында мына деректемелер толтырылуға тиіс:
"Құжаттың атауы" (csdo:‌Doc‌Name);
"Құжаттың нөмірі" (csdo:‌Doc‌Id);
"Құжаттың берілген күні" (csdo:DocCreationDate);
"Бинарлық форматтағы құжат" (csdo:DocBinaryText)
4
"Бинарлық форматтағы құжат" (csdo:DocBinaryText) деректемесінің құрамында "деректер форматының коды" (mediaTypeCode атрибуты) келесі мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс: "tif", "tiff", "bmp", "jpg", "jpeg", "png", "gif", "doc", "docx", "rtf", "pdf", және бинарлық мәтіндік форматтағы құжаттың мөлшері 5 Мб аспауы тиіс
5
басқа деректемелер толтырылмайды
90. "Тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттар немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де рәсімдер" (P.SP.02.MSG.059) хабарында берілетін "Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.007) электрондық құжатының мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 79-кестеде келтірілген.
79-кесте

Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о ТЗ Союза из Единого реестра ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.007), передаваемых в сообщении "Материалы и документы, используемые в ходе регистрации или иных процедур, связанныз с ТЗ Союза" (P.SP.02.MSG.059)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Регистрационный номер товарного знака Союза" (ipsdo:TrademarkId) должен быть заполнен
2
реквизит "Прилагаемый документ" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) должен быть заполнен
3
в составе реквизита "Прилагаемый документ" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) должен быть заполнен один из реквизитов:
"Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) или "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName).
В составе реквизита "Прилагаемый документ" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) должны быть заполнены реквизиты:
"Наименование документа" (csdo:‌Doc‌Name);
"Номер документа" (csdo:‌Doc‌Id);
"Дата документа" (csdo:DocCreationDate);
"Документ в бинарном формате" (csdo:DocBinaryText)
4
в составе "Документ в бинарном формате" (csdo:DocBinaryText) атрибут "код формата данных" (атрибут mediaTypeCode) должен соответствовать одному из следующих значений: "tif", "tiff", "bmp", "jpg", "jpeg", "png", "gif", "doc", "docx", "rtf", "pdf", и размер документа в бинарном текстовом формате не должен превышать 5 Мб
5
другие реквизиты не заполняются
91. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Обращение заинтересованного лица" (P.SP.02.MSG.061), приведены в таблице 80.
Таблица 80
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Обращение заинтересованного лица" (P.SP.02.MSG.061)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails)
2
при включении в классификатор видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Обращение заинтересованного лица о наличии оснований для отказа в регистрации товарного знака Союза, предусмотренных статьей 8 Договора
о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза", в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и содержать кодовое обозначение указанного вида документа, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) не заполняется
3
при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Обращение заинтересованного лица о наличии оснований для отказа в регистрации товарного знака Союза, предусмотренных статьей 8 Договора
о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза", в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению: "Обращение заинтересованного лица
о наличии оснований для отказа в регистрации товарного знака Союза, предусмотренных статьей 8 Договора о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза"
4
реквизит "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) должен быть заполнен.

"Тіркеу барысында пайдаланылатын материалдар мен құжаттар немесе Одақтың ТБ-мен байланысты өзге де рәсімдер" (P.SP.02.MSG.059) хабарында берілетін "Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.007) электрондық құжатының мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
"Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkId) деректемесі толтырылуға тиіс
2
"Қоса берілетін құжат" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) деректемесі толтырылуға тиіс
3
"Қоса берілетін құжат" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) деректемесінің құрамында мына деректемелердің бірі толтырылуы тиіс:
"Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) немесе "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName).
"Қоса берілетін құжат" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) деректемесінің құрамында мына деректемелер толтырылуға тиіс:
"Құжаттың атауы" (csdo:‌Doc‌Name);
"Құжаттың нөмірі" (csdo:‌Doc‌Id);
"Құжаттың берілген күні" (csdo:DocCreationDate);
"Бинарлық форматтағы құжат" (csdo:DocBinaryText)
4
"Бинарлық форматтағы құжат" (csdo:DocBinaryText) деректемесінің құрамында "деректер форматының коды" (mediaTypeCode атрибуты) келесі мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс: "tif", "tiff", "bmp", "jpg", "jpeg", "png", "gif", "doc", "docx", "rtf", "pdf" және бинарлық мәтіндік форматтағы құжаттың мөлшері 5 Мб аспауы тиіс
5
басқа деректемелер толтырылмайды
91. "Мүдделі тұлғаның өтініші" (P.SP.02.MSG.061) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 80-кестеде келтірілген.
80-кесте
"Мүдделі тұлғаның өтініші" (P.SP.02.MSG.061) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс
2
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы шарттың 8-бабында көзделген Одақтың тауар белгісін тіркеуден бас тарту үшін негіздердің болуы туралы мүдделі тұлғаның өтініші" құжатының түріне сәйкес келетін мәнді құжаттар түрлерінің, мәліметтер мен материалдардың сыныптауышына енгізген кезде "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) толтырылуға тиіс және көрсетілген құжат түрінің кодтық белгісін қамтуға тиіс, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
3
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы шарттың 8-бабында көзделген Одақтың тауар белгісін тіркеуден бас тарту үшін негіздердің болуы туралы мүдделі тұлғаның өтініші" құжатының түріне сәйкес келетін мән құжаттар түрлерінің, мәліметтер мен материалдардың сыныптауышында болмаған кезде "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) толтырылмайды, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы шарттың 8-бабында көзделген Одақтың тауар белгісін тіркеуден бас тарту үшін негіздердің болуы туралы мүдделі тұлғаның өтініші" мәніне сәйкес келуге тиіс
4

В информационных ресурсах национального патентного ведомства, содержащих сведения о заявках на ТЗ Союза, должна содержаться запись, у которой значение реквизита "Код статуса" (csdo:‌Status‌Code) соответствует значениям "01" – "новая заявка на ТЗ Союза" или "02" – "заявка на ТЗ Союза изменена", в составе которой значение реквизита "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) совпадает со значением реквизита "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) в составе сообщения
5
если в состав электронного документа (сведений) включен экземпляр реквизита "Прилагаемый документ" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails), то в составе такого экземпляра реквизита должны быть заполнены реквизиты:
"Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName);
"Номер документа" (csdo:‌Doc‌Id);
"Дата документа" (csdo:DocCreationDate);
"Описание" (csdo:DescriptionText);
"Количество листов" (csdo:PageQuantity)
6-29
соответствуют требованиям 6-29 таблицы 44 настоящего Регламента, которые применяются при заполнении экземпляра реквизита "Заявка
на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)"
(ipcdo:‌Trademark‌Application‌Details) (значения кодов требований
в таблице 44 и таблице 80 совпадают)
30
если в состав электронного документа (сведений) включен экземпляр реквизита "Прилагаемый документ" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails), то в составе такого экземпляра реквизита должны быть заполнены реквизиты:
"Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName);
"Номер документа" (csdo:‌Doc‌Id);
"Дата документа" (csdo:DocCreationDate);
"Описание" (csdo:DescriptionText);
"Количество листов" (csdo:PageQuantity)
31
в составе реквизита "Сведения об обращении заинтересованного лица
о несоответствии обозначения, заявленного на регистрацию в качестве товарного знака Союза, требованиям Договора о товарных знаках" (ipcdo:TrademarkClaimDetails) должны быть заполнены следующие реквизиты:
"Заинтересованное лицо" (ipcdo:StakeholderDetails);
"Регистрационный номер обращения заинтересованного лица" (ipsdo:RequestId);
"Дата обращения заинтересованного лица" (ipsdo:RequestDate); "Описание несоответствия" (ipsdo:‌Inconsistency‌Text)
32
в составе реквизита "Заинтересованное лицо" (ipcdo:StakeholderDetails) должны быть заполнены следующие реквизиты:
"Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode);
"Наименование субъекта" (csdo:SubjectName);
"Краткое наименование субъекта" (csdo:SubjectBriefName);
"Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails)
33
в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизиты
"Национальная заявка на регистрацию товарного знака" (ipcdo:TrademarkNationalApplicationDetails),
"Сведения об изменении заявителя" (ipcdo:ApplicantChangeDetails), "Жалоба" (ipcdo:‌Complaint‌Details),
"Ответ на жалобу заявителя на решение национального патентного ведомства" (ipcdo:‌Applicant‌Complain‌Response‌Details),
"Сведения о доводах (замечаниях) заявителя" (ipcdo:‌Argument‌Details)
не заполняются
34
реквизит "Отказ в регистрации объекта интеллектуальной собственности" (ipcdo:RefusalDetails) не заполняется
35
в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) реквизит "Дата" (csdo:EventDate) должен быть заполнен, значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) должно соответствовать значению "02" – "заявка на ТЗ Союза изменена", а атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) не заполняется
36
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) реквизит "Начальная дата
и время" (csdo:StartDateTime) заполняется обязательно
37
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) реквизит "Конечная дата
и время" (csdo:EndDateTime) не заполняется
38
реквизит "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails) должен быть заполнен, и в его составе если реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails) заполнен, то реквизит "ФИО" (ccdo:FullNameDetails), непосредственно подчиненный реквизиту "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails),
не заполняется
39
если в составе реквизита "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails) реквизит "ФИО" (ccdo:FullNameDetails), непосредственно подчиненный реквизиту "Сведения о подписании документа" (ipcdo:SignatureDetails), заполнен, то реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails) не заполняется
40
если в составе реквизита "Сведения о подписании документа"
(ipcdo:SignatureDetails) заполнен реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:OfficerDetails), в его составе должны быть заполнены реквизиты "Фамилия" (csdo:LastName), "Имя" (csdo:FirstName) и "Наименование должности" (csdo:PositionName), а реквизит "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails) не заполняется

"Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесі толтырылуға тиіс. Одақтың ТБ өтінімдер туралы мәліметтерді қамтитын Комиссияның ақпараттық ресурстарында "Мәртебенің коды" (csdo:‌Status‌Code) деректемесінің мәнінде "01" – "Одақтың ТБ-ға жаңа өтінім" немесе "02" – "Одақтың ТБ өтінімі өзгертілді" мәндеріне сәйкес келетін жазба қамтылуға тиіс, оның құрамындағы "Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесінің мәні хабар құрамындағы "Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесінің мәніне сәйкес келеді
5
егер электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрамына "Қоса берілетін құжат" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) деректемесі енгізілсе, онда деректеменің осындай данасының құрамында мына деректемелер толтырылуға тиіс:
"Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode);
"Құжаттың нөмірі" (csdo:‌Doc‌Id);
"Құжаттың берілген күні" (csdo:DocCreationDate);
"Сипаттамасы" (csdo:DescriptionText);
"Парақтардың саны" (csdo:PageQuantity);
6-29
"Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:‌Trademark‌Application‌Details) деректемесінің данасын толтыру кезінде осы Регламенттің 44-кестесінің 6-29 талаптарына сәйкес келеді (44-кестедегі және 80-кестедегі талап кодтарының мәндері сәйкес келеді)
30
егер электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрамына "Қоса берілетін құжат" (ipcdo:AccompanyingDocumentsDetails) деректемесі енгізілсе, онда деректеменің осындай данасының құрамында мына деректемелер толтырылуға тиіс:
"Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode);
"Құжаттың нөмірі" (csdo:‌Doc‌Id);
"Құжаттың берілген күні" (csdo:DocCreationDate);
"Сипаттамасы" (csdo:DescriptionText);
"Парақтардың саны" (csdo:PageQuantity)
31
"Мүдделі тұлғаның Одақтың тауар белгісі ретінде тіркеуге мәлімделген белгінің тауар белгілері туралы шарттың талаптарына сәйкес келмеуі туралы өтініші туралы мәліметтер" (ipcdo:TrademarkClaimDetails) деректемесінің құрамында мынадай деректемелер толтырылуға тиіс:
"Мүдделі тұлға" (ipcdo:StakeholderDetails);
"Мүдделі тұлға өтінішінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:RequestId);
"Мүдделі тұлғаның өтініш берген күні" (ipsdo:RequestDate); "Сәйкессіздіктің сипаттамасы" (ipsdo:‌Inconsistency‌Text)
32
"Мүдделі тұлға" (ipcdo:StakeholderDetails) деректемесінің құрамында мынадай деректемелер толтырылуға тиіс:
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode);
"Субъектінің атауы" (csdo:SubjectName);
"Субъектінің қысқаша атауы" (csdo:SubjectBriefName);
"Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails)
33
"Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы:
"Тауар таңбасын тіркеудің ұлттық өтінімі" (ipcdo:TrademarkNationalApplicationDetails), "Өтініш берушінің өзгергені туралы мәліметтер" (ipcdo:ApplicantChangeDetails), "Шағым" (ipcdo:‌Complaint‌Details), "Өтініш берушінің ұлттық патенттік ведомствоның шешіміне шағымына жауап" (ipcdo:‌Applicant‌Complain‌Response‌Details),
"Өтініш берушінің кірістері (ескертулері) туралы мәліметтер" (ipcdo:‌Argument‌Details) деректемелері толтырылмайды
34
"Зияткерлік меншік объектісін тіркеуден бас тарту" (ipcdo:RefusalDetails) деректемесі толтырылмайды
35
"Мәртебелік жай-күй туралы мәліметтер" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Күні" (csdo:EventDate) деректемесі толтырылуға тиіс, "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің мәні "02" – "Одақтың ТБ өтінімі өзгерді" мәніне сәйкес келуге тиіс, ал "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің құрамындағы "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибуты толтырылмайды
36
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күн және уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесі міндетті түрде толтырылады
37
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Соңғы күн және уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
38
"Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесі толтырылуға тиіс және егер оның құрамында "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылса, онда "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесіне тікелей бағынышты "ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) деректемесі толтырылмайды
39
егер "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесіне тікелей бағынышты "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесінің құрамындағы "ТАӘ" (ccdo:FullNameDetails) деректемесі толтырылса, онда "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылмайды
40
егер "Құжатқа қол қою туралы мәліметтер" (ipcdo:SignatureDetails) деректемесінің құрамындағы "Ұйым қызметкері" (ipcdo:OfficerDetails) деректемесі толтырылса, оның құрамында "Тегі" (csdo:LastName), "Аты" (csdo:FirstName) және "Лауазымының атауы" (csdo:PositionName) деректемелері толтырылуға тиіс, ал "Байланыс деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемесі толтырылмайды

92. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Доводы заявителя в отношении обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.MSG.062), приведены в таблице 81.
Таблица 81
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Доводы заявителя в отношении обращения заинтересованного лица" (P.SP.02.MSG.062)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails)
2
при включении в классификатор видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Доводы заявителя в отношении обращения заинтересованного лица о наличии оснований для отказа в регистрации товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза, предусмотренных статьей 8 Договора о товарных знаках, знаках обслуживания
и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза", в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и содержать кодовое обозначение указанного вида документа, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName)
не заполняется
3
при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Доводы заявителя в отношении обращения заинтересованного лица о наличии оснований для отказа в регистрации товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза, предусмотренных статьей 8 Договора о товарных знаках, знаках обслуживания
и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза", в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению: "Доводы заявителя в отношении обращения заинтересованного лица о наличии оснований для отказа в регистрациитоварного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза, предусмотренных статьей 8 Договора о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза"
4
реквизит "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) должен быть заполнен.
В информационных ресурсах национального патентного ведомства, содержащих сведения о заявках на ТЗ Союза, должна содержаться запись, у которой реквизит "Код статуса" (csdo:‌Status‌Code) равен значению "02" – "заявка на ТЗ Союза изменена", реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполнен и в составе которой значение реквизита "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) совпадает
со значением реквизита "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) в составе сообщения
5
в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) должен быть заполнен реквизит "Сведения о доводах (замечаниях) заявителя" (ipcdo:ArgumentDetails)

92. "Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдері" (P.SP.02.MSG.062) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 81-кестеде келтірілген.
81-кесте
"Мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдері" (P.SP.02.MSG.062) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс
2
"Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған жерлердің атаулары туралы шарттың 8-бабында көзделген тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одаққа қызмет көрсету белгісін тіркеуден бас тарту үшін негіздердің болуы туралы мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдері" құжатының түріне сәйкес келетін мәнді құжаттар түрлерінің, мәліметтер мен материалдардың сыныптауышына енгізген кезде "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) деректемесі толтырылуға тиіс және көрсетілген құжат түрінің кодтық белгісін қамтуға тиіс, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
3
"Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған жерлердің атаулары туралы шарттың 8-бабында көзделген тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одаққа қызмет көрсету белгісін тіркеуден бас тарту үшін негіздердің болуы туралы мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдері" құжатының түріне сәйкес келетін мән құжаттар түрлерінің, мәліметтер мен материалдардың сыныптауышында болмаған кезде "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) толтырылмайды, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні "Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары шығарылған жерлердің атаулары туралы шарттың 8-бабында көзделген тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одаққа қызмет көрсету белгісін тіркеуден бас тарту үшін негіздердің болуы туралы мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің дәлелдері" мәніне сәйкес келуге тиіс
4
"Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесі толтырылуға тиіс. Одақтың ТБ өтінімдері туралы мәліметтерді қамтитын ұлттық патенттік ведомствоның ақпараттық ресурстарында "Мәртебенің коды" (csdo:‌Status‌Code) деректемесі "02" – "Одақтың ТБ өтінімі өзгертілді" мәніне тең болатын жазба қамтылуға тиіс, "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған және оның құрамындағы "Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесінің мәні хабар құрамындағы "Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" деректемесінің мәніне сәйкес келуге тиіс
5
"Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамында "Өтініш берушінің кірістері (ескертулері) туралы мәліметтер" (ipcdo:ArgumentDetails) деректемесі толтырылуға тиіс

93. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин" (P.SP.02.MSG.063), приведены в таблице 82.
Таблица 82
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002), передаваемых в сообщении "Сведения о признании заявки на ТЗ Союза отозванной по причине неуплаты пошлин" (P.SP.02.MSG.063)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails)
2
при включении в классификатор видов документов, сведений
и материалов значения, соответствующего виду документа "Уведомление о признании заявки на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза отозванной",
в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) должен быть заполнен и должен содержать кодовое обозначение указанного вида документа, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) не заполняется
3
при отсутствии в классификаторе видов документов, сведений и материалов значения, соответствующего виду документа "Уведомление о признании заявки на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза отозванной", в составе реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) реквизит "Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindCode) не заполняется, а реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:IPDocKindName) должен быть заполнен, и его значение должно соответствовать значению: "Уведомление о признании заявки на регистрацию товарного знака, знака обслуживания Евразийского экономического союза отозванной"
4
реквизит "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) должен быть заполнен.
В информационных ресурсах национального патентного ведомства, содержащих сведения о заявках на ТЗ Союза, должна содержаться запись, у которой реквизит "Код статуса" (csdo:‌Status‌Code) равен значению "01" – "новая заявка на ТЗ Союза" или "02" – "заявка на ТЗ Союза изменена", реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime)
не заполнен и в составе которой значение реквизита "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) совпадает со значением реквизита "Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза" (ipsdo:TrademarkApplicationId) в составе сообщения
5

93. "Баждарды төлемеу себепті Одақтың ТБ өтінімін кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.063) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 82-кестеде келтірілген.
82-кесте
"Баждарды төлемеу себепті Одақтың ТБ өтінімін кері қайтарып алынған деп тану туралы мәліметтер" (P.SP.02.MSG.063) хабарында берілетін "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс
2
"Тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы хабарлама" құжаты түріне сәйкес келетін мәнді құжаттардың, мәліметтер мен материалдар түрлерінің сыныптауышына енгізген кезде "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) толтырылуға тиіс және көрсетілген құжат түрінің кодтық белгісін қамтуы тиіс, ал "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылмайды
3
"Тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы хабарлама" құжаты түріне сәйкес келетін мән құжаттардың, мәліметтер мен материалдар түрлерінің сыныптауышында болмаған кезде "Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:TrademarkApplicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды" (ipsdo:IPDocKindCode) толтырылмайды, ал Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:IPDocKindName) деректемесі толтырылуға тиіс және оның мәні: "Тауар белгісін, Еуразиялық экономикалық одақтың қызмет көрсету белгісін тіркеуге өтінімді кері қайтарып алынған деп тану туралы хабарлама" мәніне сәйкес келуге тиіс
4
"Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесі толтырылуға тиіс. Одақтың ТБ өтінімдер туралы мәліметтерді қамтитын Комиссияның ақпараттық ресурстарында "Мәртебенің коды" (csdo:‌Status‌Code) деректемесі "01" – "Одақтың ТБ-ға жаңа өтінім" немесе "02" – "Одақтың ТБ өтінімі өзгертілді" мәніне тең жазба қамтылуға тиіс, "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды және оның құрамындағы "Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесінің мәні хабар құрамында "Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі" (ipsdo:TrademarkApplicationId) деректемесінің мәнімен үйлеседі
5

в составе реквизита "Сведения о статусном состоянии" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) должно соответствовать значению "32" – "заявка на ТЗ Союза отозвана (неуплата заявителем пошлины за экспертизу заявки)" или "33" – "заявка на ТЗ Союза отозвана (неуплата заявителем пошлины за регистрацию товарного знака Союза)", атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) не заполняется
6-29

"Мәртебелік жай-күй туралы мәліметтер" (ipcdo:IPEntityStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің мәні "32" – "Одақтың ТБ өтінімі кері қайтарып алынды (өтініш берушінің өтінімді сараптау үшін баж төлемеуі)" немесе "33" – "Одақтың ТБ өтінімі кері қайтарып алынды (өтініш берушінің Одақтың тауар белгісін тіркеу үшін баж төлемеуі)" мәніне сәйкес келуге тиіс, "Мәртебенің коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің құрамындағы "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибуты толтырылмайды
6-29

соответствуют требованиям 6-29 таблицы 44 настоящего Регламента, которые применяются при заполнении экземпляра реквизита "Заявка на товарный знак Союза (ходатайство, жалоба)" (ipcdo:‌Trademark‌Application‌Details) (значения кодов требований в таблице 44 и таблице 82 совпадают)
30
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) заполняется обязательно
УТВЕРЖДЕНО
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 11 февраля 2025 г. № 14
Описание
форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящее Описание разработано в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Договор о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года (далее – Договор);
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 мая 2021 г. № 53 "О некоторых вопросах реализации Договора о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года" (далее – Инструкция);
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";

"Одақтың тауар белгісіне өтінім (өтінішхат, шағым)" (ipcdo:‌Trademark‌Application‌Details) деректемесінің данасын толтыру кезінде осы Регламенттің 44-кестесінің 6-29 талаптарына сәйкес келеді (44-кестедегі және 82-кестедегі талап кодтарының мәндері сәйкес келеді)
30
деректемесінің құрамындағы "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) реквизит "Соңғы күн және уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі міндетті түрде толтырылады
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының СИПАТТАМАСЫ I. Жалпы ережелер
1. Осы Сипаттама Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлардың шығарылған жерлерінің атаулары туралы шарт (бұдан әрі – Шарт);
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлардың шығарылған жерлерінің атаулары туралы шартты іске асырудың кейбір мәселелері туралы" (бұдан әрі – Нұсқаулық) 2021 жылғы 18 мамырдағы №53 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестердің сыртқы және өзара саудасын интеграцияланған ақпараттық жүйе құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 06 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2023 г. № 80 "Об утверждении Правил реализации общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"государство-член" – государство, являющееся членом Союза;
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2023 жылғы 20 маусымдағы № 80 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттама "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері
мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама жалпы процесс рәсімдерін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің құрамдастарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейінгі иерархия деңгейлері ескеріле отырып, толық деректемелік құрамды көрсете келе, кесте нысанында беріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер моделі элементтерінің бірмәнді сәйкес келуі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің орныққан немесе ресми сөздік белгіленімі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер элементінің деректемеге сәйкес келетін сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциялылығы) және саны.
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілемелер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет (n > 1) қайталануға тиіс;
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталана алады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет (n > 1) қайталануға тиіс;
n..m – деректеме міндетті, n реттен кем және m реттен көп (n > 1, m > n) қайталанбауға тиіс;
0..1 – деректеме опциялы, қайталануға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шектеусіз қайталана алады;
0..m – деректеме опциялы, m реттен (m > 1) асырмай қайталана алады.
III. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"мүше мемлекет" – Одақтың мүшесі болып табылатын мемлекет;
"деректеме" – белгілі бір мәнмәтінде бөлінбейтін болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.

Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

"Базистік деректер моделі", "деректер моделі", "нысаналы сала деректерінің моделі", "нысаналы сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" деген ұғымдар осы Сипаттамада Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерінде қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 февраля 2025 г. № 14.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 11 ақпандағы № 14 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мәндерінде қолданылады.

В таблицах 4, 7, 10, 13, 16, 19 настоящего Описания под Регламентами информационного взаимодействия понимаются Регламент информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза", и Регламент информационного взаимодействия между национальными патентными ведомствами и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза", утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 февраля 2025 г. № 14.
IV. Структуры электронных документов и сведений

Осы Сипаттаманың 4, 7, 10, 13, 16, 19-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 11 ақпандағы № 14 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ұлттық патенттік ведомстволардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті мен "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ұлттық патенттік ведомстволар мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

R.IP.SP.02.002
сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза
urn:EEC:R:IP:SP:02:TrademarkRegistrationDetails:v1.0.0
2.2
R.IP.SP.02.007
сведения о ТЗ Союза
из Единого реестра ТЗ Союза
urn:EEC:R:IP:SP:02:TrademarkRegisterDetails:v1.0.0
2.3
R.IP.SP.02.008
запрос сведений
из национальных разделов Единого реестра ТЗ Союза
urn:EEC:R:IP:SP:02:TrademarkRegisterRequestDetails:v1.0.0
2.4
R.IP.SP.03.003
сведения о пошлине
за осуществление юридически значимых действий

R.IP.SP.02.002
Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер
urn:EEC:R:IP:SP:02:TrademarkRegistrationDetails:v1.0.0
2.2
R.IP.SP.02.007
Одақтың ТБ Бірыңғай тізіліміндегі Одақтың ТБ туралы мәліметтер
urn:EEC:R:IP:SP:02:TrademarkRegisterDetails:v1.0.0
2.3
R.IP.SP.02.008
Одақтың ТБ Бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлімдерінен мәліметтер сұрату
urn:EEC:R:IP:SP:02:TrademarkRegisterRequestDetails:v1.0.0
2.4
R.IP.SP.03.003
заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер

urn:EEC:R:IP:SP:03:IPDutyDetails:v1.0.0
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной системе (далее – реестр структур электронных документов и сведений).

urn:EEC:R:IP:SP:03:IPDutyDetails:v1.0.0
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының аттар кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары интеграцияланған жүйеде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын осы Сипаттамаға сәйкес әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді

1. Структуры электронных документов и сведений в базисной модели
10. Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведено в таблице 2.
Таблица 2
Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
уведомление о результате обработки
2
Идентификатор
R.006
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения о результате обработки запроса респондентом
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ProcessingResultDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

1. Базистік модельдегі электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымы
10. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 2-кестеде келтірілген..
2-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
2
Сәйкестендіргіш
R.006
3
Нұсқасы
Y.Y.Y
4
Анықтамасы
респонденттің сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы мәліметтер
5
Пайдалану
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжатының түбір элементі
ProcessingResultDetails
8
XML-схемасы файлының атауы
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының аттар кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын осы Сипаттамаға сәйкес әзірлеу кезінде пайдаланылған Одақтың базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

11. Импортталатын аттар кеңістігі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Импортталатын аттар кеңістігі
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын аттар кеңістіктеріндегі "X.X.X" символдары электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын осы Сипаттамаға сәйкес әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкем келеді.

12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:‌EDoc‌Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии
с реестром структур электронных документов
и сведений
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии
с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии с ISO 8601
1
1.6. Код языка
(csdo:‌Language‌Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка
в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии с ISO 8601
1
3. Код результата обработки
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014

12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарының кодтық белгіленуі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленімі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметті) бірмәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес екі әріптен тұратын тілдің коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні мен уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
мәліметтерді өңдеудің аяқталу күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
алынған электрондық құжатты (мәліметтерді) жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесімен өңдеу нәтижесінің кодтық белгіленуі
M.SDE.90014

csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии
со справочником результатов обработки электронных документов
и сведений.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
4. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
13. Описание структуры электронного документа (сведений) "Обобщенная структура электронного документа (сведений)" (R.010) приведено в таблице 5.
Таблица 5
Описание структуры электронного документа (сведений) "Обобщенная структура электронного документа (сведений)" (R.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
обобщенная структура электронного документа (сведений)
2
Идентификатор
R.010
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
контейнер для передачи сведений произвольной структуры
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:GenericEDocDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
GenericEDocDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_GenericEDocDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.
14. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 6.
Таблица 6
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.
15. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Обобщенная структура электронного документа (сведений)" (R.010) приведен в таблице 7.
Таблица 7
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Обобщенная структура электронного документа (сведений)" (R.010)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:‌EDoc‌Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1

csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
4. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
мәліметтерді еркін нысанда өңдеу нәтижесінің сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
13. "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) жалпылама құрылымы" (R.010) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) жалпылама құрылымы" (R.010) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жалпылама құрылымы
2
Сәйкестендіргіш
R.010
3
Нұсқасы
Y.Y.Y
4
Анықтамасы
еркін құрылымның мәліметтерін беруге арналған контейнер
5
Пайдалану
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:GenericEDocDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжатының түбір элементі
GenericEDocDetails
8
XML-схемасы файлының атауы
EEC_R_GenericEDocDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының аттар кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын осы Сипаттамаға сәйкес әзірлеу кезінде пайдаланылған Одақтың базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
14. Импортталатын аттар кеңістігі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Импортталатын аттар кеңістігі
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын аттар кеңістіктеріндегі "X.X.X" символдары электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын осы Сипаттамаға сәйкес әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкем келеді.
15. "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) жалпылама құрылымы" (R.010) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) жалпылама құрылымы" (R.010) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1

в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Произвольное содержимое
содержимое с произвольной структурой
произвольный элемент.
Пространство имен: любое.
Валидация: производится всегда
1..*
2. Структуры электронных документов и сведений в предметной области
16. Описание структуры электронного документа (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002) приведено в таблице 8.
Таблица 8
Описание структуры электронного документа (сведений) "Сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза" (R.IP.SP.02.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
сведения о заявке, ходатайстве для прохождения процедур регистрации ТЗ Союза
2
Идентификатор
R.IP.SP.02.002
3
Версия

ISO 639-1 сәйкес екі әріптен тұратын тілдің коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Еркін мазмұн
еркін құрылымы бар мазмұн
еркін элемент.
Аттар кеңістігі: кез келген.
Валидация: әрдайым жүргізіледі
1..*
2. Заттық саладағы электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымы
16. "Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы 8-кестеде келтірілген.
8-кесте
"Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер" (R.IP.SP.02.002) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
Одақтың ТБ тіркеу рәсімдерінен өту үшін өтінім, өтінішхат туралы мәліметтер
2
Сәйкестендіргіш
R.IP.SP.02.002
3
Нұсқасы

1.0.0
4
Определение
совокупность сведений, необходимых для регистрации товарных знаков Союза, включая информацию
о текущем статусе заявки на товарный знак Союза
5
Использование
предоставление сведений, необходимых для регистрации товарного знака и (или) знака обслуживания Союза, включая информацию о текущем статусе заявки на товарный знак Союза
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:IP:SP:02:TrademarkRegistrationDetails:v1.0.0
7
Корневой элемент XML-документа
TrademarkRegistrationDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_IP_SP_02_TrademarkRegistrationDetails_v1.0.0.xsd

1.0.0
4
Анықтамасы
Одақтың тауар белгісіне өтінімнің ағымдағы мәртебесі туралы ақпаратты қоса алғанда, Одақтың тауар белгілерін тіркеу үшін қажетті мәліметтер жиынтығы
5
Пайдалану
Одақтың тауар белгісіне өтінімнің ағымдағы мәртебесі туралы ақпаратты қоса алғанда, Одақтың тауар белгісін және (немесе) қызмет көрсету белгісін тіркеу үшін қажетті мәліметтерді ұсыну
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:IP:SP:02:TrademarkRegistrationDetails:v1.0.0
7
XML-құжатының түбір элементі
TrademarkRegistrationDetails
8
XML-схемасы файлының атауы
EEC_R_IP_SP_02_TrademarkRegistrationDetails_v1.0.0.xsd

17. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 9.
Таблица 9
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:IP:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
ipcdo
3
urn:EEC:M:IP:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
ipsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" и "Z.Z.Z" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

17. Импортталатын аттар кеңістігі 9-кестеде келтірілген.
9-кесте
Импортталатын аттар кеңістігі
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:IP:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
ipcdo
3
urn:EEC:M:IP:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
ipsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын аттар кеңістіктеріндегі "X.X.X" және "Z.Z.Z" символдары электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын осы Сипаттамаға сәйкес әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі мен заттық саладағы деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

2.1. Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности, в том числе при проведении процедур, связанных с регистрацией объектов интеллектуальной собственности Евразийского экономического союза
M.IP.SDE.00007
ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code‌Type (M.IP.SDT.00009)
Значение кода в соответствии
с классификатором видов документов, сведений и материалов, используемых в сфере интеллектуальной собственности.
Шаблон: \d{5}
0..1
2.2. Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Name)
наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности, в том числе при проведении процедур, связанных с регистрацией объектов интеллектуальной собственности Евразийского экономического союза
M.IP.SDE.00187
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
входящий номер заявки
на регистрацию и (или) предоставление права использования ТЗ Союза
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.4. Дата поступления документа
(ipsdo:‌IPDoc‌Receipt‌Date)
дата поступления заявки
на регистрацию и (или) предоставление права использования ТЗ Союза
M.IP.SDE.00500
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
2.5. Дата подачи заявки (ходатайства)
(ipsdo:‌Application‌Receipt‌Date)
дата, на которую в ведомство подачи представлена заявка
на товарный знак Союза или ходатайство при регистрации товарного знака Союза
M.IP.SDE.00009
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
1
2.6. Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза
(ipsdo:‌Trademark‌Application‌Id)
регистрационный номер заявки на регистрацию товарного знака в едином реестре товарных знаков Союза
M.IP.SDE.00065
ipsdo:‌Application‌Id‌Type (M.IP.SDT.00016)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}
1
2.7. Сведения о статусном состоянии
(ipcdo:‌IPEntity‌Status‌Details)
сведения о статусе заявки на ТЗ Союза
M.IP.CDE.00505
ipcdo:‌IPEntity‌Status‌Details‌Type (M.IP.CDT.00505)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.7.1. Код статуса
(csdo:‌Status‌Code)
кодовое обозначение статуса объекта (документа, процесса)
в сфере интеллектуальной собственности
M.SDE.00130
csdo:‌Status‌Code‌Type (M.SDT.00040)
Значение кода статуса.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1

2.1. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code)
зияткерлік меншік саласында, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың зияткерлік меншік объектілерін тіркеуге байланысты рәсімдерді жүргізу кезінде пайдаланылатын құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.IP.SDE.00007
ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code‌Type (M.IP.SDT.00009)
Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттар, мәліметтер мен материалдар түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{5}
0..1
2.2. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Name)
зияткерлік меншік саласында, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың зияткерлік меншік объектілерін тіркеуге байланысты рәсімдерді жүргізу кезінде пайдаланылатын құжат түрінің атауы
M.IP.SDE.00187
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
2.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
Одақтың ТБ тіркеуге және (немесе) пайдалану құқығын беруге өтінімнің кіріс нөмірі
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
2.4. Құжаттың келіп түскен күні
(ipsdo:‌IPDoc‌Receipt‌Date)
Одақтың ТБ тіркеуге және (немесе) пайдалану құқығын беруге өтінімнің келіп түскен күні
M.IP.SDE.00500
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.5. Өтінімді (өтінішхатты) беру күні
(ipsdo:‌Application‌Receipt‌Date)
беру ведомствосына Одақтың тауар белгісіне өтінім немесе Одақтың тауар белгісін тіркеу кезінде өтінішхат берілген күн
M.IP.SDE.00009
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
1
2.6. Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі
(ipsdo:‌Trademark‌Application‌Id)
Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде тауар белгісін тіркеуге өтінімнің тіркеу нөмірі
M.IP.SDE.00065
ipsdo:‌Application‌Id‌Type (M.IP.SDT.00016)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}
1
2.7. Мәртебелік жай-күй туралы мәліметтер
(ipcdo:‌IPEntity‌Status‌Details)
Одақтың ТБ өтінімнің мәртебесі туралы мәліметтер
M.IP.CDE.00505
ipcdo:‌IPEntity‌Status‌Details‌Type (M.IP.CDT.00505)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.7.1. Мәртебенің коды
(csdo:‌Status‌Code)
зияткерлік меншік саласындағы объектінің (құжаттың, процестің) мәртебесінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00130
csdo:‌Status‌Code‌Type (M.SDT.00040)
Мәртебе кодының мәні
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 3
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
коды оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1

2.7.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата и время установления статуса объекта (документа, процесса)
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
2.7.3. Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности, на основании которого устанавливается (изменяется) статус объекта (документа, процесса)
M.IP.SDE.00007
ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code‌Type (M.IP.SDT.00009)
Значение кода в соответствии
с классификатором видов документов, сведений и материалов, используемых в сфере интеллектуальной собственности.
Шаблон: \d{5}
0..1
2.7.4. Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Name)
наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности, на основании которого устанавливается (изменяется) статус объекта (документа, процесса)
M.IP.SDE.00187
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.7.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
номер документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности, на основании которого устанавливается (изменяется) статус объекта (документа, процесса)
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.7.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности, на основании которого устанавливается (изменяется) статус объекта (документа, процесса)
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
2.7.7. Дата поступления документа
(ipsdo:‌IPDoc‌Receipt‌Date)
дата поступления в ведомство подачи (национальное патентное ведомство) документа, на основании которого устанавливается (изменяется) статус объекта (документа, процесса) в сфере интеллектуальной собственности
M.IP.SDE.00500
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
2.7.8. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание оснований для установления (изменения) статуса объекта (документа, процесса) в сфере интеллектуальной собственности
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
2.8. Национальное патентное ведомство
(ipcdo:‌Patent‌Authority‌Details)
информация о национальном патентном ведомстве
M.IP.CDE.00029
ipcdo:‌Patent‌Authority‌Details‌Type (M.IP.CDT.00119)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

2.7.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
объектінің (құжаттың, процестің) мәртебесін белгілеу күні мен уақыты
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.7.3. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code)
зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің кодтық белгіленуі, оның негізінде объектінің (құжаттың, процестің) мәртебесі белгіленеді (өзгертіледі)
M.IP.SDE.00007
ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code‌Type (M.IP.SDT.00009)
Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттар, мәліметтер мен материалдар түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{5}
0..1
2.7.4. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Name)
зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы, оның негізінде объектінің (құжаттың, процестің) мәртебесі белгіленеді (өзгертіледі)
M.IP.SDE.00187
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
2.7.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
объектінің (құжаттың, процестің) мәртебесі оның негізінде белгіленетін (өзгертілетін) зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттың нөмірі
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
2.7.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні, оның негізінде объектінің (құжаттың, процестің) мәртебесі белгіленеді (өзгертіледі)
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.7.7. Құжаттың келіп түскен күні
(ipsdo:‌IPDoc‌Receipt‌Date)
зияткерлік меншік саласындағы құжаттың беру ведомствосына (ұлттық патенттік ведомствоға) түскен күні, оның негізінде объектінің (құжаттың, процестің) мәртебесі белгіленеді (өзгертіледі)
M.IP.SDE.00500
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.7.8. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
зияткерлік меншік саласындағы объектінің (құжаттың, процестің) мәртебесін белгілеу (өзгерту) үшін негіздердің сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..*
2.8. Ұлттық патенттік ведомство
(ipcdo:‌Patent‌Authority‌Details)
ұлттық патенттік ведомство туралы ақпарат
M.IP.CDE.00029
ipcdo:‌Patent‌Authority‌Details‌Type (M.IP.CDT.00119)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

2.8.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.8.2. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Id)
уникальный идентификатор уполномоченного органа
M.SDE.00068
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.8.3. Наименование уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.8.4. Краткое наименование уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Brief‌Name)
сокращенное наименование уполномоченного органа
M.SDE.00126
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.8.5. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес национального патентного ведомства
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии
со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011

2.8.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші анықталған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
коды оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.8.2. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
уәкілетті органның бірегей сәйкестендіргіші
M.SDE.00068
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.8.3. Уәкілетті органның атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
2.8.4. Уәкілетті органның қысқаша атауы
(csdo:‌Authority‌Brief‌Name)
уәкілетті органның қысқаша атауы
M.SDE.00126
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
2.8.5. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
ұлттық патенттік ведомствоның мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Мекенжай түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші анықталған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні .
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
коды оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, ғимараттың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.8.6. Признак ведомства подачи
(ipsdo:‌Origin‌Office‌Indicator)
признак, определяющий, является ли национальное патентное ведомство ведомством подачи
M.IP.SDE.00523
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1
2.9. Участник отношений в сфере регистрации и использования прав на объекты интеллектуальной собственности
(ipcdo:‌IPParty‌Details)
сведения о субъекте, являющемся участником отношений, возникающих
в связи с регистрацией, правовой охраной
и использованием объектов интеллектуальной собственности
M.IP.CDE.00501
ipcdo:‌IPParty‌Details‌Type (M.IP.CDT.00500)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.9.1. Код вида участника отношений в сфере регистрации и использования прав на объекты интеллектуальной собственности
(ipsdo:‌IPParty‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида участника отношений в сфере регистрации и использования прав на объекты интеллектуальной собственности
M.IP.SDE.00502
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
1
2.9.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны места нахождения (места жительства) заявителя или правообладателя или кодовое обозначение страны регистрации патентного поверенного
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.9.3. Полное наименование субъекта c указанием вида представления сведений и кода языка
(ipsdo:‌IPSubject‌Name)
полное наименование юридического лица или фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица
c указанием вида представления сведений и кода языка
M.IP.SDE.00507

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
кеңсенің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.11. Пошталық индекс
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.8.6. Беру ведомствосының белгісі
(ipsdo:‌Origin‌Office‌Indicator)
ұлттық патенттік ведомство беру ведомствосы болып табылатынын айқындайтын белгі
M.IP.SDE.00523
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
2.9. Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы
(ipcdo:‌IPParty‌Details)
зияткерлік меншік объектілерін тіркеуге, құқықтық қорғауға және пайдалануға байланысты туындайтын қатынастарға қатысушы болып табылатын субъект туралы мәліметтер
M.IP.CDE.00501
ipcdo:‌IPParty‌Details‌Type (M.IP.CDT.00500)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.9.1. Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы түрінің коды
(ipsdo:‌IPParty‌Kind‌Code)
зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тіркеу және пайдалану саласындағы қатынастарға қатысушы түрінің кодтық белгіленуі
M.IP.SDE.00502
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындық: 2
1
2.9.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
өтініш берушінің немесе құқық иеленушінің орналасқан елінің (тұрғылықты жерінің) кодтық белгіленуі немесе патенттік сенім білдірілген өкілдің тіркелген елінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші анықталған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні .
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
коды оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.9.3. Мәліметтерді және тілдің кодын ұсыну түрі көрсетілген субъектінің толық атауы
(ipsdo:‌IPSubject‌Name)
мәліметтерді ұсыну түрін және тіл кодын көрсете отырып, заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
M.IP.SDE.00507

ipsdo:‌Qualified500‌Name‌Type (M.IP.SDT.00501)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
1..2
а) код вида представления наименования
(атрибут name‌Representation‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида буквенного (языкового) способа представления сведений
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
б) код языка
(атрибут language‌Code)
код языка в исходном (оригинальном) представлении сведений
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка
в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.9.4. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.9.5. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен
в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.9.6. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.9.7. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Значение идентификатора
из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.9.8. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
уникальный идентификационный номер субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1

ipsdo:‌Qualified500‌Name‌Type (M.IP.SDT.00501)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
1..2
а) атауды ұсыну түрінің коды
(nameRepresentationKindCode атрибуты)
мәліметтерді ұсыну тәсілінің әріптік (тілдік) түрінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындық: 2
0..1
б) тілдің коды
(languageCode атрибуты)
мәліметтердің бастапқы (түпнұсқа) түріндегі тілдің коды
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес екі әріптен тұратын тілдің коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.9.4. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
2.9.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленуі
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші анықталған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
коды оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.9.6. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
2.9.7. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіру әдісі
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығындағы сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.9.8. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
шаруашылық жүргізуші субъектінің кедендік бақылау мақсаттарына арналған бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1

2.9.9. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор субъекта
в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора
в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.9.10. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
2.9.11. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица
M.CDE.00056
ccdo:‌Identity‌Doc‌Details‌V3‌Type (M.CDT.00062)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00098)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
наименование вида документа
M.SDE.00095
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
*.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
*.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
*.8. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068

2.9.9. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеушінің тіркелген елінің салық төлеушілер тізіліміндегі субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Салық төлеушінің тіркелген елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.9.10. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
субъектіні Ресей Федерациясында салық есебіне қою себебін анықтайтын код
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
2.9.11. Жеке куәлік
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056
ccdo:‌Identity‌Doc‌Details‌V3‌Type (M.CDT.00062)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші анықталған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
коды оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2. Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
жеке басын куәландыратын құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00136
csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00098)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
коды оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.4. Құжаттың сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
құжат сериясының цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00157
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленімі
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
1
*.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.7. Құжаттың жарамдылық мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжаттың күшінде болатын мерзмінің аяқталған күні
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.8. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
мемлекеттік билік органын не құжат берген уәкілеттік берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.9.13. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит субъекта
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии
с перечнем видов средств (каналов) связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
2.9.14. Регистрационный номер патентного поверенного
(ipsdo:‌Patent‌Attorney‌Id)
регистрационный номер патентного поверенного
в национальном патентном ведомстве страны регистрации
M.IP.SDE.00042
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.9.15. Доверенность
(ipcdo:‌Letter‌Of‌Attorney‌Details)
информация о доверенности представителя
M.IP.CDE.00024
ccdo:‌Doc‌Details‌V3‌Type (M.CDT.00063)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
кеңсенің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.11. Пошталық индекс
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.9.13. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің кодтық белгіленімі (телефон, факс, электрондық пошта және басқалар)
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің атауы (телефон, факс, электрондық почта және басқалар)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың тізбегі (телефонның, факстың нөмірін, электрондық почтаның мекенжайын және басқаларды көрсету)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
1..*
2.9.14. Патенттік сенім білдірілген өкілдің тіркеу нөмірі
(ipsdo:‌Patent‌Attorney‌Id)
патенттік сенім білдірілген өкілдің тіркеу елінің ұлттық патенттік ведомствосындағы тіркеу нөмірі
M.IP.SDE.00042
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.9.15. Сенімхат
(ipcdo:‌Letter‌Of‌Attorney‌Details)
өкілдің сенімхаты туралы ақпарат
M.IP.CDE.00024
ccdo:‌Doc‌Details‌V3‌Type (M.CDT.00063)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші анықталған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
коды оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054

csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
2.11.2. Описание товарного знака Союза
(ipcdo:‌TMDescription‌Details)
описание заявляемого обозначения
M.IP.CDE.00408
ipcdo:‌TMDescription‌Details‌Type (M.IP.CDT.00408)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
текстовое представление объекта, явления или процесса
в свободной форме
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
1..*
*.2. Описание элемента товарного знака Союза
(ipcdo:‌TMElement‌Details)
описание элемента товарного знака Союза
M.IP.CDE.00410
ipcdo:‌TMElement‌Details‌Type (M.IP.CDT.00410)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.2.1. Код изобразительного элемента товарного знака
(ipsdo:‌Trademark‌CFECode)
кодовое обозначение изобразительного элемента товарного знака
M.IP.SDE.00066
ipsdo:‌Trademark‌CFECode‌Type (M.IP.SDT.00020)
Значение кода в соответствии
с международной классификацией изобразительных элементов товарных знаков.
Шаблон: \d{2}(.\d{2}){0,2}
0..1
*.2.2. Наименование изобразительного элемента товарного знака
(ipsdo:‌Trademark‌CFEName)
наименование изобразительного элемента товарного знака
M.IP.SDE.00166
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.3. Обозначение
(csdo:‌Designation‌Name)
заявляемое словесное обозначение (словесный элемент обозначения)
M.SDE.00291
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
1
*.2.4. Перевод словесного элемента обозначения
(ipsdo:‌TMLocalized‌Name)
перевод на государственный язык государства-члена заявляемого словесного обозначения (словесного элемента обозначения)
M.IP.SDE.00406
ipsdo:‌Localized120‌Name‌Type (M.IP.SDT.00402)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..*
а) код языка
(атрибут language‌Code)
кодовое обозначение языка
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка
в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
1
*.2.5. Транслитерация словесного элемента обозначения
(ipsdo:‌TMTransliteration‌Name)
транслитерация заявляемого словесного обозначения (словесного элемента обозначения) с использованием кириллицы
M.IP.SDE.00034
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.11.3. Описание цвета товарного знака
(ipsdo:‌Trademark‌Colour‌Name)
цвет или цветовое сочетание обозначения
M.IP.SDE.00067
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..*

csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
2.11.2. Одақтың тауар белгісінің сипаттамасы
(ipcdo:‌TMDescription‌Details)
мәлімделетін белгінің сипаттамасы
M.IP.CDE.00408
ipcdo:‌TMDescription‌Details‌Type (M.IP.CDT.00408)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
объектіні, құбылысты немесе процесті еркін түрде мәтіндік ұсыну
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
1..*
*.2. Одақтың тауар белгісі элементінің сипаттамасы
(ipcdo:‌TMElement‌Details)
Одақтың тауар белгісі элементінің сипаттамасы
M.IP.CDE.00410
ipcdo:‌TMElement‌Details‌Type (M.IP.CDT.00410)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.2.1. Тауар белгісінің бейнелеу элементінің коды
(ipsdo:‌Trademark‌CFECode)
тауар белгісінің бейнелеу элементінің кодтық бейнеленуі
M.IP.SDE.00066
ipsdo:‌Trademark‌CFECode‌Type (M.IP.SDT.00020)
Тауар белгілерінің бейнелеу элементтерінің халықаралық сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}(.\d{2}){0,2}
0..1
*.2.2. Тауар белгісінің бейнелеу элементінің атауы
(ipsdo:‌Trademark‌CFEName)
тауар белгісінің бейнелеу элементінің атауы
M.IP.SDE.00166
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.2.3. Белгілеу
(csdo:‌Designation‌Name)
мәлімделген ауызша белгілеу (белгілеудің ауызша элементі)
M.SDE.00291
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
1
*.2.4. Белгілеудің ауызша элементінің аудармасы
(ipsdo:‌TMLocalized‌Name)
мәлімделген ауызша белгілеуге (белгілеудің ауызша элементіне) мүше мемлекеттің мемлекеттік тілге аудармасы
M.IP.SDE.00406
ipsdo:‌Localized120‌Name‌Type (M.IP.SDT.00402)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..*
а) тілдің коды
(languageCode атрибуты)
тілдің кодтық белгіленуі
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес екі әріптен тұратын тілдің коды.
Шаблон: [a-z]{2}
1
*.2.5. Белгілеудің ауызша элементінің транслитерациясы
(ipsdo:‌TMTransliteration‌Name)
кириллицаны қолдана отырып, мәлімделген ауызша белгілеудің (белгілеудің ауызша элементі) транслитерациясы
M.IP.SDE.00034
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
2.11.3. Тауар белгісі түсінің сипаттамасы
(ipsdo:‌Trademark‌Colour‌Name)
белгілеудің түсі немесе түс жиынтығы
M.IP.SDE.00067
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..*

2.11.4. Код вида товарного знака
(ipsdo:‌Trademark‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида товарного знака
M.IP.SDE.00070
ipsdo:‌Trademark‌Basic‌Characteristic‌Code‌Type (M.IP.SDT.00088)
Значение кода в соответствии со справочником основных характеристик товарного знака Евразийского экономического союза (по виду и приоритету).
Шаблон: \d{3,4}
0..1
2.11.5. Наименование вида товарного знака
(ipsdo:‌Trademark‌Kind‌Name)
наименование вида товарного знака
M.IP.SDE.00170
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.11.6. Признак коллективного знака
(ipsdo:‌Collective‌Mark‌Indicator)
признак, определяющий принадлежность товарного знака к группе или ассоциации предприятий:
1 – товарный знак является коллективным;
0 – товарный знак не является коллективным
M.IP.SDE.00013
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1
2.11.7. Описание неохраняемого элемента товарного знака
(ipsdo:‌Unprotected‌Element‌Description‌Text)
элемент, который включен
в товарный знак, но на который не распространяется правовая охрана и исключительное право на его использование по причине общеупотребимости данного элемента
M.IP.SDE.00078
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..*
2.12. Товар в соответствии с МКТУ
(ipcdo:‌Goods‌Base‌Details)
информация о товаре (услуге), на который распространяется действие товарного знака
M.IP.CDE.00086
ipcdo:‌Goods‌Base‌Details‌Type (M.IP.CDT.00089)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.12.1. Номер класса МКТУ
(ipsdo:‌Goods‌Class‌Code)
номер класса товаров (услуг)
в соответствии
с международной классификацией товаров и услуг
M.IP.SDE.00020
ipsdo:‌ICGSCode‌Type (M.IP.SDT.00010)
Значение кода в соответствии
с международной классификацией товаров и услуг для регистрации товарных знаков.
Шаблон: 0[1-9]|[1-3][0-9]|4[0-5]
0..1
2.12.2. Наименование класса МКТУ
(ipsdo:‌Goods‌Class‌Name)
наименование класса товаров (услуг) в соответствии
с международным классификатором товаров
и услуг
M.IP.SDE.00180
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.12.3. Номер товара и (или) услуги в перечне
(ipsdo:‌Goods‌Class‌List‌Ordinal)
номер товара (услуги) в перечне
M.IP.SDE.00519
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число
в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
2.12.4. Наименование товара (услуги)
(ipsdo:‌Goods‌Name)
наименование товара (услуги)
в соответствии
с международным классификатором товаров
и услуг, в отношении которого распространяется действие товарного знака
M.IP.SDE.00022

2.11.4. Тауар белгісі түрінің коды
(ipsdo:‌Trademark‌Kind‌Code)
тауар белгісі түрінің кодтық белгіленуі
M.IP.SDE.00070
ipsdo:‌Trademark‌Basic‌Characteristic‌Code‌Type (M.IP.SDT.00088)
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісінің негізгі сипаттамаларының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні (түрі және басымдығы бойынша).
Шаблон: \d{3,4}
0..1
2.11.5. Тауар белгісі түрінің атауы
(ipsdo:‌Trademark‌Kind‌Name)
тауар белгісі түрінің атауы
M.IP.SDE.00170
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
2.11.6. Ұжымдық таңбаның белгісі
(ipsdo:‌Collective‌Mark‌Indicator)
тауар белгісінің кәсіпорындар тобына немесе қауымдастығына жататындығын анықтайтын белгі:
1 – тауар белгісі ұжымдық болып табылады;
0 – тауар белгісі ұжымдық болып табылмайды
M.IP.SDE.00013
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
2.11.7. Тауар белгісінің қорғалмайтын элементінің сипаттамасы
(ipsdo:‌Unprotected‌Element‌Description‌Text)
тауар белгісіне енгізілген, бірақ осы элементтің жалпы пайдаланылуына байланысты құқықтық қорғау және оны пайдалануға айрықша құқық қолданылмайтын элемент
M.IP.SDE.00078
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
0..*
2.12. ХТҚС сәйкес тауар
(ipcdo:‌Goods‌Base‌Details)
тауар белгісінің күші қолданылатын тауар (қызмет) туралы ақпарат
M.IP.CDE.00086
ipcdo:‌Goods‌Base‌Details‌Type (M.IP.CDT.00089)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.12.1. ХТҚС сыныбының нөмірі
(ipsdo:‌Goods‌Class‌Code)
тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің халықаралық сыныптамасына сәйкес тауарлар (көрсетілетін қызметтер) сыныбының нөмірі
M.IP.SDE.00020
ipsdo:‌ICGSCode‌Type (M.IP.SDT.00010)
Тауар белгілерін тіркеу үшін тауарлар мен қызметтердің халықаралық сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: 0[1-9]|[1-3][0-9]|4[0-5]
0..1
2.12.2. ХТҚС сыныбының атауы
(ipsdo:‌Goods‌Class‌Name)
тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің халықаралық сыныптауышына сәйкес тауарлар (көрсетілетін қызметтер) сыныбының атауы
M.IP.SDE.00180
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
2.12.3. Тізбедегі тауардың және (немесе) көрсетілетін қызметтің нөмірі
(ipsdo:‌Goods‌Class‌List‌Ordinal)
тізбедегі тауардың (көрсетілетін қызметтің) нөмірі
M.IP.SDE.00519
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
2.12.4. Тауардың (қызметтің) атауы
(ipsdo:‌Goods‌Name)
тауар белгісінің күші қолданылатын тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің халықаралық сыныптауышына сәйкес тауардың (көрсетілетін қызметтің) атауы
M.IP.SDE.00022

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..*
2.12.5. Дополнительное наименование товара (услуги)
(ipsdo:‌Additional‌Goods‌Name)
наименование товара (услуги), для которого отсутствует соответствующий термин
в соответствии
с международным классификатором товаров
и услуг
M.IP.SDE.00198
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..*
2.12.6. Признак возможности регистрации товарного знака Союза
(ipsdo:‌Trademark‌Decision‌Indicator)
признак, определяющий возможность регистрации товарного знака Союза:
1 – регистрация товарного знака Союза возможна;
0 – регистрация товарного знака Союза не возможна
M.IP.SDE.00167
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
2.12.7. Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза
(ipsdo:‌Trademark‌Application‌Id)
регистрационный номер заявки на ТЗ Союза, препятствующий регистрации ТЗ Союза
в отношении товара (услуги)
M.IP.SDE.00065
ipsdo:‌Application‌Id‌Type (M.IP.SDT.00016)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}
0..*
2.12.8. Регистрационный номер товарного знака Союза
(ipsdo:‌Trademark‌Id)
регистрационный номер ТЗ Союза, препятствующий регистрации ТЗ Союза
в отношении товара (услуги)
M.IP.SDE.00068
ipsdo:‌Trademark‌Certificate‌Id‌Type (M.IP.SDT.00504)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}
0..*
2.12.9. Регистрационный номер НМПТ Союза
(ipsdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌EAEUId)
регистрационный номер НМПТ Союза, препятствующий регистрации ТЗ Союза
в отношении товара (услуги)
M.IP.SDE.00048
ipsdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌EAEUId‌Type (M.IP.SDT.00500)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}
0..*
2.12.10. Описание основания для отказа в регистрации товарного знака Союза в отношении товара
(ipsdo:‌Trademark‌Reg‌Refusal‌Reason‌Text)
описание основания для отказа в регистрации товарного знака Союза в отношении данного товара (услуги)
M.IP.SDE.00072
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
2.12.11. Признак аннулирования товарного знака Союза
(ipsdo:‌Cancellation‌Status‌Indicator)
возможные значения элемента:
1 – ТЗ Союза аннулирован, решение о досрочном прекращении действия
(о признании недействительным) правовой охраны в отношении товара
не принято;
0 – ТЗ Союза аннулирован, решение о досрочном прекращении действия
(о признании недействительным) правовой охраны в отношении товара принято
M.IP.SDE.00530
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..*
2.12.5.  Тауардың (қызметтің) қосымша атауы
(ipsdo:‌Additional‌Goods‌Name)
тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің халықаралық сыныптауышына сәйкес тиісті термині жоқ тауардың (көрсетілетін қызметтің) атауы
M.IP.SDE.00198
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..*
2.12.6. Одақтың тауар белгісін тіркеу мүмкіндігінің белгісі
(ipsdo:‌Trademark‌Decision‌Indicator)
Одақтың тауар белгісін тіркеу мүмкіндігін айқындайтын белгі:
1 – Одақтың тауар белгісін тіркеуге болады;
0 – Одақтың тауар белгісін тіркеуге болмайды
M.IP.SDE.00167
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
2.12.7. Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі
(ipsdo:‌Trademark‌Application‌Id)
тауарға (көрсетілетін қызметке) қатысты Одақтың ТБ тіркеуге кедергі келтіретін Одақтың ТБ өтінімінің тіркеу нөмірі
M.IP.SDE.00065
ipsdo:‌Application‌Id‌Type (M.IP.SDT.00016)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}
0..*
2.12.8. Одақтың тауар белгісінің тіркеу нөмірі
(ipsdo:‌Trademark‌Id)
тауарға (көрсетілетін қызметке) қатысты Одақтың ТБ тіркеуге кедергі келтіретін Одақтың ТБ тіркеу нөмірі
M.IP.SDE.00068
ipsdo:‌Trademark‌Certificate‌Id‌Type (M.IP.SDT.00504)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}
0..*
2.12.9. Одақтың НМПТ тіркеу нөмірі
(ipsdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌EAEUId)
тауарға (көрсетілетін қызметке) қатысты Одақтың ТБ тіркеуге кедергі келтіретін Одақтың НМПТ тіркеу нөмірі
M.IP.SDE.00048
ipsdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌EAEUId‌Type (M.IP.SDT.00500)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}
0..*
2.12.10. Тауарға қатысты Одақтың тауар белгісін тіркеуден бас тарту үшін негіздеменің сипаттамасы
(ipsdo:‌Trademark‌Reg‌Refusal‌Reason‌Text)
осы тауарға (қызметке) қатысты Одақтың тауар белгісін тіркеуден бас тарту үшін негіздеменің сипаттамасы
M.IP.SDE.00072
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..*
2.12.11. Одақтың тауар белгісінің күшін жою белгісі
(ipsdo:‌Cancellation‌Status‌Indicator)
элементтің ықтимал мәндері:
1 – Одақтың ТБ күші жойылды, тауарға қатысты құқықтық қорғаудың қолданылуын мерзімінен бұрын тоқтату (жарамсыз деп тану туралы) туралы шешім қабылданбады;
0 – Одақтың ТБ күші жойылды, тауарға қатысты құқықтық қорғаудың қолданылуын мерзімінен бұрын тоқтату (жарамсыз деп тану туралы) туралы шешім қабылданды
M.IP.SDE.00530
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1

2.13. Описание несоответствия
(ipsdo:‌Inconsistency‌Text)
описание данных, которые следует изменить, дополнить, уточнить, или описание несоответствия заявленного обозначения требованиям Договора о товарных знаках
M.IP.SDE.00028
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
2.14. Приоритет товарного знака Союза
(ipcdo:‌Trademark‌Priority‌Details)
информация о приоритете товарного знака Союза
M.IP.CDE.00041
ipcdo:‌Trademark‌Priority‌Details‌Type (M.IP.CDT.00031)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.14.1. Код вида приоритета товарного знака Союза
(ipsdo:‌Priority‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида испрашиваемого приоритета
на товарный знак Союза
M.IP.SDE.00051
ipsdo:‌Trademark‌Basic‌Characteristic‌Code‌Type (M.IP.SDT.00088)
Значение кода в соответствии со справочником основных характеристик товарного знака Евразийского экономического союза (по виду и приоритету).
Шаблон: \d{3,4}
0..1
2.14.2. Наименование вида приоритета товарного знака Союза
(ipsdo:‌Priority‌Kind‌Name)
наименование вида испрашиваемого приоритета
на товарный знак Союза
M.IP.SDE.00151
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.14.3. Дата приоритета товарного знака
(ipsdo:‌Priority‌Date)
дата испрашиваемого приоритета
M.IP.SDE.00050
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
1
2.14.4. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны, указываемой при испрашивании конвенционного приоритета, выставочного приоритета, приоритета по дате международной регистрации, приоритета по дате внесения записи о территориальном расширении
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.14.5. Регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности в национальном реестре
(ipsdo:‌National‌IPObject‌Id)
регистрационный номер товарного знака в национальном реестре
M.IP.SDE.00121
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.14.6. Место проведения выставки
(ipsdo:‌Exhibition‌Site‌Text)
описание места проведения выставки при испрашивании выставочного приоритета
M.IP.SDE.00120

2.13. Сәйкессіздіктің сипаттамасы
(ipsdo:‌Inconsistency‌Text)
өзгертілуі, толықтырылуы, нақтылануы тиіс деректердің сипаттамасы немесе мәлімделген белгінің тауар белгілері туралы шарттың талаптарына сәйкес келмеуінің сипаттамасы
M.IP.SDE.00028
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..*
2.14. Одақтың тауар белгісінің басымдығы
(ipcdo:‌Trademark‌Priority‌Details)
Одақтың тауар белгісінің басымдығы туралы ақпарат
M.IP.CDE.00041
ipcdo:‌Trademark‌Priority‌Details‌Type (M.IP.CDT.00031)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.14.1. Одақтың тауар белгісінің басымдық түрінің коды
(ipsdo:‌Priority‌Kind‌Code)
Одақтың тауар белгісіне сұралатын басымдық түрінің кодтық белгіленуі
M.IP.SDE.00051
ipsdo:‌Trademark‌Basic‌Characteristic‌Code‌Type (M.IP.SDT.00088)
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісінің негізгі сипаттамаларының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні (түрі және басымдығы бойынша).
Шаблон: \d{3,4}
0..1
2.14.2. Одақтың тауар белгісінің басымдық түрінің атауы
(ipsdo:‌Priority‌Kind‌Name)
Одақтың тауар белгісіне сұралатын басымдық түрінің атауы
M.IP.SDE.00151
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
2.14.3. Тауар белгісінің басымдық күні
(ipsdo:‌Priority‌Date)
сұралатын басымдықтың күні
M.IP.SDE.00050
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
1
2.14.4. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
конвенциялық басымдықты, көрме басымдығын, халықаралық тіркеу күні бойынша басымдықты, аумақтық кеңейту туралы жазба енгізілген күн бойынша басымдықты сұрау кезінде көрсетілетін елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші анықталған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
коды оған сәйкес көрсетілген
анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.14.5. Зияткерлік меншік объектісінің ұлттық тізілімдегі тіркеу нөмірі
(ipsdo:‌National‌IPObject‌Id)
ұлттық тізілімдегі тауар белгісінің тіркеу нөмірі
M.IP.SDE.00121
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.14.6. Көрме өтетін орын
(ipsdo:‌Exhibition‌Site‌Text)
көрме басымдығын сұраған кезде көрмені өткізу орнының сипаттамасы
M.IP.SDE.00120

csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..*
2.14.7. Регистрационный номер первой заявки на товарный знак при испрашивании конвенционного приоритета
(ipsdo:‌First‌Trademark‌Application‌Id)
регистрационный номер первой заявки на товарный знак при испрашивании конвенционного приоритета
M.IP.SDE.00163
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.14.8. Международный регистрационный номер товарного знака
(ipsdo:‌International‌Reg‌Id)
номер международной регистрации товарного знака при испрашивании приоритета по дате международной регистрации или по дате внесения записи
о территориальном расширении
M.IP.SDE.00029
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.15. Регистрационный номер первоначальной заявки на товарный знак Союза
(ipsdo:‌Source‌Trademark‌Application‌Id)
регистрационный номер первоначальной заявки
на товарный знак Союза,
из которой выделена подаваемая заявка
M.IP.SDE.00063
ipsdo:‌Application‌Id‌Type (M.IP.SDT.00016)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}
0..1
2.16. Прилагаемый документ
(ipcdo:‌Accompanying‌Documents‌Details)
сведения о прилагаемом документе
M.IP.CDE.00004
ipcdo:‌IPDoc‌Details‌Type (M.IP.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.16.1. Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности, в том числе при проведении процедур, связанных с регистрацией объектов интеллектуальной собственности Евразийского экономического союза
M.IP.SDE.00007
ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code‌Type (M.IP.SDT.00009)
Значение кода в соответствии с классификатором видов документов, сведений и материалов, используемых в сфере интеллектуальной собственности.
Шаблон: \d{5}
0..1
2.16.2. Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Name)
наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности, в том числе при проведении процедур, связанных с регистрацией объектов интеллектуальной собственности Евразийского экономического союза
M.IP.SDE.00187
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.16.3. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1

csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..*
2.14.7. Конвенциялық басымдықты сұраған кездегі тауар белгісіне бірінші өтінімнің тіркеу нөмірі
(ipsdo:‌First‌Trademark‌Application‌Id)
конвенциялық басымдықты сұраған кездегі тауар белгісіне бірінші өтінімнің тіркеу нөмірі
M.IP.SDE.00163
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
2.14.8. Тауар белгісінің халықаралық тіркеу нөмірі
(ipsdo:‌International‌Reg‌Id)
халықаралық тіркеу күні бойынша немесе аумақтық кеңейту туралы жазба енгізілген күн бойынша басымдықты сұраған кезде тауар белгісін халықаралық тіркеу нөмірі
M.IP.SDE.00029
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
2.15. Одақтың тауар белгісіне бастапқы өтінімнің тіркеу нөмірі
(ipsdo:‌Source‌Trademark‌Application‌Id)
берілетін өтінім одан бөлінген Одақтың тауар белгісіне бастапқы өтінімнің тіркеу нөмірі
M.IP.SDE.00063
ipsdo:‌Application‌Id‌Type (M.IP.SDT.00016)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}
0..1
2.16. Қоса берілетін құжат
(ipcdo:‌Accompanying‌Documents‌Details)
қоса берілетін құжат туралы мәліметтер
M.IP.CDE.00004
ipcdo:‌IPDoc‌Details‌Type (M.IP.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.16.1. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code)
зияткерлік меншік саласында, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың зияткерлік меншік объектілерін тіркеуге байланысты рәсімдерді жүргізу кезінде пайдаланылатын құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.IP.SDE.00007
ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code‌Type (M.IP.SDT.00009)
Мәртебе кодының мәні.
Шаблон: \d{5}
0..1
2.16.2. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Name)
зияткерлік меншік саласында, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың зияткерлік меншік объектілерін тіркеуге байланысты рәсімдерді жүргізу кезінде пайдаланылатын құжат түрінің атауы
M.IP.SDE.00187
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
2.16.3. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1

2.16.4. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.16.5. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
2.16.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
2.16.7. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание документа
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.16.8. Количество листов
(csdo:‌Page‌Quantity)
общее количество листов
в документе
M.SDE.00018
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
0..1
2.16.9. Документ в бинарном формате
(csdo:‌Doc‌Binary‌Text)
документ в бинарном текстовом формате
M.SDE.00106
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
0..1
а) код формата данных
(атрибут media‌Type‌Code)
кодовое обозначение формата данных
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии
со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
2.17. Признак согласия на обработку представленных сведений
(ipsdo:‌Consent‌To‌Data‌Processing‌Indicator)
возможные значения элемента:
0 – не дано согласие
на обработку сведений;
1 – дано согласие на обработку сведений
M.IP.SDE.00501
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
2.18. Сведения о подписании документа
(ipcdo:‌Signature‌Details)
информация о подписании документа
M.IP.CDE.00500
ipcdo:‌Signature‌Details‌Type (M.IP.CDT.00501)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.18.1. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата подписания документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
1
2.18.2. Сотрудник организации
(ipcdo:‌Officer‌Details)
информация о сотруднике организации, уполномоченном на подписание документа
M.IP.CDE.00039
ccdo:‌Officer‌Details‌Type (M.CDT.00031)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
имя физического лица
M.SDE.00109

2.16.4. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленімі
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
2.16.5. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.16.6. Құжаттың жарамдылық мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжаттың күшінде болатын мерзмінің аяқталған күні
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.16.7. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
құжаттың сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
2.16.8. Парақтардың саны
(csdo:‌Page‌Quantity)
құжаттағы парақтардың жалпы саны
M.SDE.00018
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
2.16.9. Бинарлық форматтағы құжат
(csdo:‌Doc‌Binary‌Text)
бинарлық мәтіндік форматтағы құжат
M.SDE.00106
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Екілік октеттердің (байттардың) ақырғы тізбегі
0..1
а) деректер форматының коды
(mediaTypeCode атрибуты)
деректер форматының кодтық белгіленуі
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Деректер форматтарының анықтамалығына
сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 255
0..1
2.17. Ұсынылған мәліметтерді өңдеуге келісу белгісі
(ipsdo:‌Consent‌To‌Data‌Processing‌Indicator)
элементтің ықтимал мәндері:
0 – мәліметтерді өңдеуге келісім берілмеген;
1 – мәліметтерді өңдеуге келісім берілген
M.IP.SDE.00501
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
2.18. Құжатқа қол қою туралы мәліметтер
(ipcdo:‌Signature‌Details)
құжатқа қол қою туралы ақпарат
M.IP.CDE.00500
ipcdo:‌Signature‌Details‌Type (M.IP.CDT.00501)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.18.1. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжатқа қол қойылған күн
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
1
2.18.2. Ұйым қызметкері
(ipcdo:‌Officer‌Details)
ұйымның құжатқа қол қоюға уәкілетті қызметкері туралы ақпарат
M.IP.CDE.00039
ccdo:‌Officer‌Details‌Type (M.CDT.00031)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109

2.19. Вид регистрации ТЗ
(ipsdo:‌Trademark‌Registration‌Code)
код вида решения о регистрации или об отказе в регистрации товарного знака Союза
M.IP.SDE.00510
ipsdo:‌Trademark‌Registration‌Code‌Type (M.IP.SDT.00507)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2}
0..1
2.20. Национальная заявка на регистрацию товарного знака
(ipcdo:‌Trademark‌National‌Application‌Details)
сведения о национальной заявке на регистрацию товарного знака
M.IP.CDE.00111
ipcdo:‌Trademark‌National‌Application‌Details‌Type (M.IP.CDT.00179)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.20.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
страна регистрации национальной заявки
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.20.2. Номер национальной заявки
(ipsdo:‌National‌Application‌Id)
регистрационный номер заявки в национальном реестре товарных знаков
M.IP.SDE.00138
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.20.3. Дата подачи национальной заявки
(ipsdo:‌National‌Application‌Receipt‌Date)
дата подачи заявки
на регистрацию товарного знака в национальном реестре
M.IP.SDE.00118
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
2.20.4. Дата приоритета товарного знака
(ipsdo:‌Priority‌Date)
дата приоритета, указанная
в национальной заявке
на регистрацию товарного знака
M.IP.SDE.00050
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
2.21. Сведения об изменении заявителя
(ipcdo:‌Applicant‌Change‌Details)
сведения об изменении заявителя
M.IP.CDE.00215
ipcdo:‌Applicant‌Change‌Details‌Type (M.IP.CDT.00216)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.21.1. Основание для изменения сведений о заявителе
(ipsdo:‌Applicant‌Change‌Basis‌Code)
код причины изменения сведений о заявителе
M.IP.SDE.00001
ipsdo:‌Applicant‌Change‌Basis‌Code‌Type (M.IP.SDT.00105)
Значение кода в соответствии
с перечнем причин изменения сведений о заявителе при внесении изменений в заявку на регистрацию товарного знака Евразийского экономического союза.
Шаблон: \d{2}
0..1
2.21.2. Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности, в том числе при проведении процедур, связанных с регистрацией объектов интеллектуальной собственности Евразийского экономического союза
M.IP.SDE.00007
ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code‌Type (M.IP.SDT.00009)
Значение кода в соответствии
с классификатором видов документов, сведений и материалов, используемых в сфере интеллектуальной собственности.
Шаблон: \d{5}
0..1

2.19. ТБ тіркеу түрі
(ipsdo:‌Trademark‌Registration‌Code)
Одақтың тауар белгісін тіркеу немесе тіркеуден бас тарту туралы шешім түрінің коды
M.IP.SDE.00510
ipsdo:‌Trademark‌Registration‌Code‌Type (M.IP.SDT.00507)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{2}
0..1
2.20. Тауар белгісін тіркеудің ұлттық өтінімі
(ipcdo:‌Trademark‌National‌Application‌Details)
тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінім туралы мәліметтер
M.IP.CDE.00111
ipcdo:‌Trademark‌National‌Application‌Details‌Type (M.IP.CDT.00179)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.20.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
ұлттық өтінімді тіркеу елі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші анықталған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
коды оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.20.2. Ұлттық өтінімнің нөмірі
(ipsdo:‌National‌Application‌Id)
тауар белгілерінің ұлттық тізіліміндегі өтінімнің тіркеу нөмірі
M.IP.SDE.00138
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.20.3. Ұлттық өтінім берілген күн
(ipsdo:‌National‌Application‌Receipt‌Date)
тауар белгісін ұлттық тізілімге тіркеуге өтінім берілген күн
M.IP.SDE.00118
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.20.4. Тауар белгісінің басымдық күні
(ipsdo:‌Priority‌Date)
тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімде көрсетілген басымдық күні
M.IP.SDE.00050
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.21. Өтініш берушінің өзгергені туралы мәліметтер
(ipcdo:‌Applicant‌Change‌Details)
өтініш берушінің өзгергені туралы мәліметтер
M.IP.CDE.00215
ipcdo:‌Applicant‌Change‌Details‌Type (M.IP.CDT.00216)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.21.1. Өтініш беруші туралы мәліметтерді өзгерту үшін негіздеме
(ipsdo:‌Applicant‌Change‌Basis‌Code)
өтініш беруші туралы мәліметтердің өзгеру себебінің коды
M.IP.SDE.00001
ipsdo:‌Applicant‌Change‌Basis‌Code‌Type (M.IP.SDT.00105)
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісін тіркеуге өтінімге өзгерістер енгізу кезінде өтінім беруші туралы мәліметтердің өзгеру себептерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
0..1
2.21.2. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code)
зияткерлік меншік саласында, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың зияткерлік меншік объектілерін тіркеуге байланысты рәсімдерді жүргізу кезінде пайдаланылатын құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.IP.SDE.00007
ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code‌Type (M.IP.SDT.00009)
Мәртебе кодының мәні.
Шаблон: \d{5}
0..1

*.13.3.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
2.22.2. Регистрационный номер обращения заинтересованного лица
(ipsdo:‌Request‌Id)
регистрационный номер, присвоенный обращению заинтересованного лица ведомством подачи
M.IP.SDE.00061
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.22.3. Дата обращения заинтересованного лица
(ipsdo:‌Request‌Date)
дата поступления обращения заинтересованного лица
в ведомство подачи
M.IP.SDE.00060
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
2.22.4. Описание несоответствия
(ipsdo:‌Inconsistency‌Text)
описание обращения заинтересованного лица
о несоответствии заявленного обозначения требованиям Договора о товарных знаках
M.IP.SDE.00028
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
2.23. Сведения о доводах (замечаниях) заявителя
(ipcdo:‌Argument‌Details)
сведения о доводе заявителя
в отношении обращения заинтересованного лица, права
и законные интересы которого нарушены в связи с подачей заявки на товарный знак Союза
M.IP.CDE.00003
ipcdo:‌Argument‌Details‌Type (M.IP.CDT.00002)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.23.1. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание довода заявителя
в отношении обращений заинтересованных лиц
о несоответствии заявленного обозначения требованиям Договора о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза или в отношении заключения по результатам экспертизы заявки на товарный знак Союза
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
1..*
2.23.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата представления доводов (замечаний) заявителя в пользу возможности регистрации товарного знака Союза
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
1
2.24. Жалоба
(ipcdo:‌Complaint‌Details)
жалоба на решение национального патентного ведомства, поступившая
от заявителя
M.IP.CDE.00510
ipcdo:‌Complaint‌Details‌Type (M.IP.CDT.00510)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.24.1. Национальное патентное ведомство
(ipcdo:‌Patent‌Authority‌Details)
сведения о национальном патентном ведомстве (ведомство подачи), в которое подана жалоба
M.IP.CDE.00029
ipcdo:‌Patent‌Authority‌Details‌Type (M.IP.CDT.00119)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Id)
уникальный идентификатор уполномоченного органа
M.SDE.00068

*.13.3.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың тізбегі (телефонның, факстың нөмірін, электрондық почтаның мекенжайын және басқаларды көрсету)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
1..*
2.22.2. Мүдделі тұлға өтінішінің тіркеу нөмірі
(ipsdo:‌Request‌Id)
мүдделі тұлғаның өтінішіне беру ведомствосы берген тіркеу нөмірі
M.IP.SDE.00061
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.22.3. Мүдделі тұлғаның өтініш берген күні
(ipsdo:‌Request‌Date)
мүдделі тұлғаның өтінішінің беру ведомствосына келіп түскен күні
M.IP.SDE.00060
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.22.4. Сәйкессіздіктің сипаттамасы
(ipsdo:‌Inconsistency‌Text)
мәлімделген белгінің тауар белгілері туралы шарттың талаптарына сәйкес келмеуі туралы мүдделі тұлғаның өтінішінің сипаттамасы
M.IP.SDE.00028
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..*
2.23. Өтініш берушінің кірістері (ескертулері) туралы мәліметтер
(ipcdo:‌Argument‌Details)
Одақтың тауар белгісіне өтінім беруге байланысты құқықтары мен заңды мүдделері бұзылған мүдделі тұлғаның өтінішіне қатысты өтініш берушінің кірісі туралы мәліметтер
M.IP.CDE.00003
ipcdo:‌Argument‌Details‌Type (M.IP.CDT.00002)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.23.1. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
мәлімделген белгінің Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы шарттың талаптарына сәйкес еместігі туралы немесе Одақтың тауар белгісіне өтінімді сараптау нәтижелері бойынша қорытындыға қатысты мүдделі тұлғалардың өтініштеріне қатысты өтініш берушінің дәлелін сипаттау
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
1..*
2.23.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
Одақтың тауар белгісін тіркеу мүмкіндігінің пайдасына өтініш берушінің дәлелдерін (ескертулерін) ұсыну күні
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
1
2.24. Шағым
(ipcdo:‌Complaint‌Details)
өтініш берушіден түскен ұлттық патенттік ведомствоның шешіміне шағым
M.IP.CDE.00510
ipcdo:‌Complaint‌Details‌Type (M.IP.CDT.00510)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.24.1. Ұлттық патенттік ведомство
(ipcdo:‌Patent‌Authority‌Details)
шағым берілген ұлттық патенттік ведомство (беру ведомствосы) туралы мәліметтер
M.IP.CDE.00029
ipcdo:‌Patent‌Authority‌Details‌Type (M.IP.CDT.00119)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші анықталған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
коды оған сәйкес көрсетілген
анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
уәкілетті органның бірегей сәйкестендіргіші
M.SDE.00068

*.5.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.5.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.5.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.5.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика
на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.6. Признак ведомства подачи
(ipsdo:‌Origin‌Office‌Indicator)
признак, определяющий, является ли национальное патентное ведомство ведомством подачи
M.IP.SDE.00523
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1
2.24.2. Сведения о заявителе
(ipcdo:‌Applicant‌V2‌Details)
информация о заявителе, подавшем жалобу на решение национального патентного ведомства по результатам экспертизы заявленного обозначения
M.IP.CDE.00509
ipcdo:‌Applicant‌V2‌Details‌Type (M.IP.CDT.00509)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Наименование организации
(csdo:‌Organization‌Name)
полное наименование юридического лица согласно учредительному документу
M.SDE.00022
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..*
*.2. Код страны
(csdo:‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00001
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
Значение двухбуквенного кода
в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.3. Адрес
(ccdo:‌Address‌Details)
адрес заявителя, подавшего жалобу
на решение национального патентного ведомства по результатам экспертизы заявленного обозначения
M.CDE.00001
ccdo:‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00001)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1. Код страны
(csdo:‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00001
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
Значение двухбуквенного кода
в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1

*.5.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.5.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, ғимараттың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.5.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
кеңсенің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.5.11. Пошталық индекс
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.5.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
абоненттік жәшіктің нөмірі на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.6. Беру ведомствосының белгісі
(ipsdo:‌Origin‌Office‌Indicator)
ұлттық патенттік ведомство беру ведомствосы болып табылатынын айқындайтын белгі
M.IP.SDE.00523
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
2.24.2. Өтініш беруші туралы мәліметтер
(ipcdo:‌Applicant‌V2‌Details)
мәлімделген белгіні сараптау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомствоның шешіміне шағым берген өтініш беруші туралы ақпарат
M.IP.CDE.00509
ipcdo:‌Applicant‌V2‌Details‌Type (M.IP.CDT.00509)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Ұйымның атауы
(csdo:‌Organization‌Name)
құрылтай құжатына сәйкес заңды тұлғаның толық атауы
M.SDE.00022
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..*
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00001
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптен тұратын кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.3. Мекенжай
(ccdo:‌Address‌Details)
мәлімделген белгіні сараптау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомствоның шешіміне шағым берген өтініш берушінің мекенжайы
M.CDE.00001
ccdo:‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.3.1. Елдің коды
(csdo:‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00001
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптен тұратын кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1

*.4.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.4.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
2.24.3. Номер решения
о возможности регистрации товарного знака Союза
(ipsdo:‌Decision‌Number‌Id)
номер решения о возможности регистрации товарного знака Союза
M.IP.SDE.00514
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.24.4. Дата решения
о возможности регистрации товарного знака Союза
(ipsdo:‌Opportunitty‌Decision‌Date)
дата решения о возможности регистрации товарного знака Союза
M.IP.SDE.00513
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
1
2.24.5. Описание основания для отказа в регистрации товарного знака Союза
(ipsdo:‌Refusal‌Register‌Description‌Text)
текстовое описание основания для отказа в регистрации товарного знака Союза
в отношении всех указанных
в заявке товаров и (или) услуг
M.IP.SDE.00515
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
1
2.24.6. Текст возражения (жалобы) на решение
(ipsdo:‌Patent‌Authority‌Decree‌Complaint‌Text)
текстовое описание возражения (жалобы) заявителя на решение национального патентного ведомства
M.IP.SDE.00043
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
1
2.25. Ответ на жалобу заявителя на решение национального патентного ведомства
(ipcdo:‌Applicant‌Complain‌Response‌Details)
сведения об ответе национального патентного ведомства на жалобу заявителя на решение национального патентного ведомства
по результатам завершения процедур внутригосударственного обжалования
M.IP.CDE.00514
ipcdo:‌Applicant‌Complain‌Response‌Details‌Type (M.IP.CDT.00513)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.25.1. Код решения
о рассмотрении возражения (жалобы) заявителя
(в соответствии
с законодательством государств-членов)
(ipsdo:‌Applicant‌Complain‌Response‌Code)
код решения о рассмотрении возражения (жалобы) заявителя (в соответствии
с законодательством государств-членов)
M.IP.SDE.00520
ipsdo:‌Applicant‌Complain‌Response‌Code‌Type (M.IP.SDT.00512)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: /d{2}
0..1

*.4.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің атауы (телефон, факс, электрондық почта және басқалар)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.4.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың тізбегі (телефонның, факстың нөмірін, электрондық почтаның мекенжайын және басқаларды көрсету)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
1..*
2.24.3. Одақтың тауар таңбасын тіркеу мүмкіндігі туралы шешімнің нөмірі
(ipsdo:‌Decision‌Number‌Id)
Одақтың тауар таңбасын тіркеу мүмкіндігі туралы шешімнің нөмірі
M.IP.SDE.00514
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.24.4. Одақтың тауар таңбасын тіркеу мүмкіндігі туралы шешім шығарылған күн
(ipsdo:‌Opportunitty‌Decision‌Date)
Одақтың тауар таңбасын тіркеу мүмкіндігі туралы шешім шығарылған күн
M.IP.SDE.00513
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
1
2.24.5. Тауар белгісін тіркеуден бас тарту үшін негіздеменің сипаттамасы
(ipsdo:‌Refusal‌Register‌Description‌Text)
өтінімде көрсетілген барлық тауарларға және (немесе) қызметтерге қатысты Одақтың тауар белгісін тіркеуден бас тарту үшін негіздеменің мәтіндік сипаттамасы
M.IP.SDE.00515
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
1
2.24.6. Шешімге қарсылық (шағым) мәтіні
(ipsdo:‌Patent‌Authority‌Decree‌Complaint‌Text)
өтініш берушінің ұлттық патенттік ведомствоның шешіміне қарсылығын (шағымын) мәтіндік сипаттау
M.IP.SDE.00043
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
1
2.25. Өтініш берушінің ұлттық патенттік ведомствоның шешіміне шағымына жауап
(ipcdo:‌Applicant‌Complain‌Response‌Details)
мемлекетішілік шағымдану рәсімін аяқтау нәтижелері бойынша ұлттық патенттік ведомствоның өтініш берушінің ұлттық патенттік ведомствоның шешіміне шағымына берген жауабы туралы мәліметтер
M.IP.CDE.00514
ipcdo:‌Applicant‌Complain‌Response‌Details‌Type (M.IP.CDT.00513)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.25.1. Өтініш берушінің қарсылығын (шағымын) қарау туралы шешімнің коды (мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес)
(ipsdo:‌Applicant‌Complain‌Response‌Code)
өтініш берушінің қарсылығын (шағымын) қарау туралы шешімнің коды (мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес)
M.IP.SDE.00520
ipsdo:‌Applicant‌Complain‌Response‌Code‌Type (M.IP.SDT.00512)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: /d{2}
0..1

2.25.2. Текстовое описание решения о рассмотрении возражения (жалобы) заявителя
(ipsdo:‌Applicant‌Complain‌Response‌Name)
текстовое описание решения
о рассмотрении возражения (жалобы) заявителя (элемент заполняется при необходимости, а также обязателен для заполнения, если не заполнен элемент "Код решения о рассмотрении возражения (жалобы) заявителя")
M.IP.SDE.00521
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.25.3. Дата завершения процедур обжалования решения НПВ по результатам экспертизы заявленного обозначения
(ipsdo:‌Applicant‌Complain‌Response‌Date)
дата завершения процедур обжалования решения НПВ
по результатам экспертизы заявленного обозначения
M.IP.SDE.00522
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
2.26. Доказательства различительной способности обозначения
(ipcdo:‌Naming‌Ability‌Proof‌Details)
сведения о доказательствах приобретения обозначением различительной способности, представляемых заявителем
M.IP.CDE.00511
ipcdo:‌Naming‌Ability‌Proof‌Details‌Type (M.IP.CDT.00511)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.26.1. Код вида доказательства различительной способности обозначения
(ipsdo:‌Proof‌Kind‌Code)
кодовое обозначение доказательств приобретения обозначением различительной способности
M.IP.SDE.00517
ipsdo:‌Proof‌Kind‌Code‌Type (M.IP.SDT.00509)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: /d{2}
1
2.26.2. Наименование вида доказательства различительной способности обозначения
(ipsdo:‌Proof‌Kind‌Name)
наименование вида доказательства различительной способности
M.IP.SDE.00518
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.26.3. Документ о доказательствах различительной способности обозначения
(ipcdo:‌Proof‌Doc‌Text‌Details)
документ, содержащий фактические сведения, доказывающие приобретение обозначением различительной способности
M.IP.CDE.00513
ipcdo:‌Proof‌Doc‌Text‌Details‌Type (M.IP.CDT.00514)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Прилагаемый документ
(ipcdo:‌Accompanying‌Documents‌Details)
сведения о прилагаемом документе
M.IP.CDE.00004
ipcdo:‌IPDoc‌Details‌Type (M.IP.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1.1. Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности, в том числе при проведении процедур, связанных с регистрацией объектов интеллектуальной собственности Евразийского экономического союза
M.IP.SDE.00007
ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code‌Type (M.IP.SDT.00009)
Значение кода в соответствии
с классификатором видов документов, сведений и материалов, используемых в сфере интеллектуальной собственности.
Шаблон: \d{5}
0..1

2.25.2.  Өтініш берушінің қарсылығын (шағымын) қарау туралы шешімнің мәтіндік сипаттамасы
(ipsdo:‌Applicant‌Complain‌Response‌Name)
өтініш берушінің қарсылығын (шағымын) қарау туралы шешімнің мәтіндік сипаттамасы егер "Өтініш берушінің қарсылығын (шағымын) қарау туралы шешімнің коды" элементі толтырылмаса, қажет болған жағдайда толтырылады, сондай-ақ оны толтыру үшін міндетті)
M.IP.SDE.00521
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
2.25.3. Мәлімделген белгіні сараптау нәтижелері бойынша НПВ шешіміне шағымдану рәсімдерінің аяқталған күні
(ipsdo:‌Applicant‌Complain‌Response‌Date)
мәлімделген белгіні сараптау нәтижелері бойынша НПВ шешіміне шағымдану рәсімдерінің аяқталған күні
M.IP.SDE.00522
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.26. Белгілеудің айырғыштық қабілетінің дәлелдері
(ipcdo:‌Naming‌Ability‌Proof‌Details)
өтініш беруші ұсынатын айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алу дәлелдемелері туралы мәліметтер
M.IP.CDE.00511
ipcdo:‌Naming‌Ability‌Proof‌Details‌Type (M.IP.CDT.00511)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.26.1. Белгілеудің айырғыштық қабілетінің дәлелдері түрінің коды
(ipsdo:‌Proof‌Kind‌Code)
белгілеудің айырғыштық қабілетінің дәлелдері түрінің кодтық белгіленуі
M.IP.SDE.00517
ipsdo:‌Proof‌Kind‌Code‌Type (M.IP.SDT.00509)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: /d{2}
1
2.26.2. Белгілеудің айырғыштық қабілетінің дәлелдері түрінің атауы
(ipsdo:‌Proof‌Kind‌Name)
айырғыштық қабілетінің дәлелдері түрінің атауы
M.IP.SDE.00518
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
2.26.3. Белгілеудің айырғыштық қабілеттілігінің дәлелдері туралы құжат
(ipcdo:‌Proof‌Doc‌Text‌Details)
айырғыштық қабілеттілігін белгілеу арқылы сатып алуды дәлелдейтін нақты мәліметтерді қамтитын құжат
M.IP.CDE.00513
ipcdo:‌Proof‌Doc‌Text‌Details‌Type (M.IP.CDT.00514)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Қоса берілетін құжат
(ipcdo:‌Accompanying‌Documents‌Details)
қоса берілетін құжат туралы мәліметтер
M.IP.CDE.00004
ipcdo:‌IPDoc‌Details‌Type (M.IP.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1.1. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды
(ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code)
зияткерлік меншік саласында, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың зияткерлік меншік объектілерін тіркеуге байланысты рәсімдерді жүргізу кезінде пайдаланылатын құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.IP.SDE.00007
ipsdo:‌IPDoc‌Kind‌Code‌Type (M.IP.SDT.00009)
Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжаттар, мәліметтер мен материалдар түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{5}
0..1

3.1. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата отказа
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
1
3.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание причин для отказа
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
1..*
4. Технологические характеристики записи общего ресурса
(ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details)
совокупность сведений о записи единого реестра товарных знаков Союза
M.CDE.00032
ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details‌Type (M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
4.1. Период действия
(ccdo:‌Validity‌Period‌Details)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
4.1.1. Начальная дата и время
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
начальная дата и время
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии с ISO 8601
0..1
4.1.2. Конечная дата и время
(csdo:‌End‌Date‌Time)
конечная дата и время
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии с ISO 8601
0..1

3.1. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
бас тарту күні
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
1
3.2. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
бас тарту себептерінің сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
1..*
4. Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары
(ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details)
Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімін жазу туралы мәліметтер жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details‌Type (M.CDT.00033)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
4.1. Қолданылу кезеңі
(ccdo:‌Validity‌Period‌Details)
жалпы ресурс жазбасының (тізілімнің, тізбенің, мәліметтер базасының) қолданылу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
4.1.1. Бастапқы күн және уақыт
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
бастапқы күн және уақыт
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
4.1.2. Соңғы күн мен уақыт
(csdo:‌End‌Date‌Time)
соңғы күн мен уақыт
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1

2.18.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата регистрации товарного знака в национальном реестре
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
1
2.18.4. Дата приоритета товарного знака
(ipsdo:‌Priority‌Date)
дата приоритета, указанная
в национальном реестре товарных знаков
M.IP.SDE.00050
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
1
2.19. Сведения о преобразовании объекта интеллектуальной собственности в другой объект интеллектуальной собственности
(ipcdo:‌Transformation‌Details)
сведения о преобразовании объекта интеллектуальной собственности в другой объект интеллектуальной собственности
M.IP.CDE.00507
ipcdo:‌Transformation‌Details‌Type (M.IP.CDT.00507)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.19.1. Наименование вида преобразования объекта интеллектульной собственности
(ipsdo:‌Transformation‌Kind‌Name)
наименование вида преобразования объекта интеллектуальной собственности
M.IP.SDE.01001
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.19.2. Регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности
(ipsdo:‌IPObject‌Id)
регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности, в который преобразуется исходный объект
M.IP.SDE.00031
ipsdo:‌IPObject‌Id‌Type (M.IP.SDT.00011)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}/(АП|СП|ТЗ)-\d{4}-(0[1-9]|[1|2]\d|3[0|1])(0[1-9]|1[0-2])\d{2}
0..1
2.19.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата некоторого события
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
2.20. Национальная заявка
на регистрацию товарного знака
(ipcdo:‌Trademark‌National‌Application‌Details)
сведения о заявке
на национальную регистрацию товарного знака или НМПТ
M.IP.CDE.00111
ipcdo:‌Trademark‌National‌Application‌Details‌Type (M.IP.CDT.00179)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.20.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
страна регистрации национальной заявки
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.20.2. Номер национальной заявки
(ipsdo:‌National‌Application‌Id)
регистрационный номер заявки в национальном реестре товарных знаков
M.IP.SDE.00138

2.18.3. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
тауар белгісін ұлттық тізілімде тіркеу күні
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
1
2.18.4. Тауар белгісінің басымдық күні
(ipsdo:‌Priority‌Date)
тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімде көрсетілген басымдық күні
M.IP.SDE.00050
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
1
2.19. Зияткерлік меншік объектісін басқа зияткерлік меншік объектісіне түрлендіру туралы мәліметтер
(ipcdo:‌Transformation‌Details)
зияткерлік меншік объектісін басқа зияткерлік меншік объектісіне түрлендіру туралы мәліметтер
M.IP.CDE.00507
ipcdo:‌Transformation‌Details‌Type (M.IP.CDT.00507)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.19.1. Зияткерлік меншік объектісін өзгерту түрінің атауы
(ipsdo:‌Transformation‌Kind‌Name)
зияткерлік меншік объектісін өзгерту түрінің атауы
M.IP.SDE.01001
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
2.19.2. Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі
(ipsdo:‌IPObject‌Id)
бастапқы объект түрлендірілетін зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі
M.IP.SDE.00031
ipsdo:‌IPObject‌Id‌Type (M.IP.SDT.00011)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{5}/(АП|СП|ТЗ)-\d{4}-(0[1-9]|[1|2]\d|3[0|1])(0[1-9]|1[0-2])\d{2}
0..1
2.19.3. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
кейбір оқиға күні
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.20. Тауар белгісін тіркеуге ұлттық өтінім
(ipcdo:‌Trademark‌National‌Application‌Details)
тауар белгісін немесе НМПТ ұлттық тіркеуге өтінім туралы мәліметтер
M.IP.CDE.00111
ipcdo:‌Trademark‌National‌Application‌Details‌Type (M.IP.CDT.00179)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.20.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
ұлттық өтінімді тіркеу елі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші анықталған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
коды оған сәйкес көрсетілген
анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.20.2. Ұлттық өтінімнің нөмірі
(ipsdo:‌National‌Application‌Id)
тауар белгілерінің ұлттық тізіліміндегі өтінімнің тіркеу нөмірі
M.IP.SDE.00138

csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.20.3. Дата подачи национальной заявки
(ipsdo:‌National‌Application‌Receipt‌Date)
дата подачи заявки на регистрацию товарного знака
в национальном реестре
M.IP.SDE.00118
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
2.20.4. Дата приоритета товарного знака
(ipsdo:‌Priority‌Date)
дата приоритета, указанная
в национальной заявке на регистрацию товарного знака
M.IP.SDE.00050
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
2.21. Описание технической ошибки
(ipsdo:‌Technical‌Error‌Text)
описание сведений
о технической ошибке, которую необходимо исправить
M.IP.SDE.00064
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.22. Основание для аннулирования регистрации товарного знака Союза
(ipcdo:‌Registration‌Cancellation‌Details)
сведения об основании признания предоставления правовой охраны товарному знаку Союза недействительным или сведения о прекращении правовой охраны товарного знака Союза
M.IP.CDE.00138
ipcdo:‌Registration‌Cancellation‌Details‌Type (M.IP.CDT.00136)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.22.1. Код причины аннулирования регистрации товарного знака Союза
(ipsdo:‌Cancellation‌Trademark‌Registration‌Reason‌Code)
кодовое обозначение причины признания предоставления правовой охраны товарному знаку Союза недействительным или причины прекращения правовой охраны товарного знака Союза
M.IP.SDE.00529
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
1
2.22.2. Решение суда (национального патентного ведомства)
(ipcdo:‌National‌Patent‌Decision‌Details)
сведения о решении суда (национального патентного ведомства)
M.IP.CDE.00516
ipcdo:‌National‌Patent‌Decision‌Details‌Type (M.IP.CDT.00516)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Номер решения суда (национального патентного ведомства)
(ipsdo:‌National‌Patent‌Decision‌Number‌Id)
номер решения суда (национального патентного ведомства)
M.IP.SDE.00527
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Дата решения суда (национального патентного ведомства)
(ipsdo:‌National‌Patent‌Decision‌Date)
дата решения суда (национального патентного ведомства)
M.IP.SDE.00528
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
2.22.3. Возражение (жалоба) для признания предоставления правовой охраны товарному знаку Союза недействительным и для прекращения правовой охраны товарного знака Союза
(ipcdo:‌Complaint‌Invalidate‌Protection‌Trademark‌Details)
сведения о поступившем возражении (жалобе) для признания предоставления правовой охраны товарному знаку Союза недействительным и для прекращения правовой охраны товарного знака Союза
M.IP.CDE.00515
ipcdo:‌Complaint‌Invalidate‌Protection‌Trademark‌Details‌Type (M.IP.CDT.00515)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида оснований для аннулирования регистрации товарного знака Союза
(ipsdo:‌Cancellation‌Registration‌Trademark‌Code)
кодовое обозначение оснований для признания предоставления правовой охраны товарному знаку Союза недействительным или для прекращения правовой охраны товарного знака Союза
M.IP.SDE.00524
ipsdo:‌Cancellation‌Registration‌Trademark‌Code‌Type (M.IP.SDT.00513)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2}
1
*.2. Код вида решения по аннулированию регистрации товарного знака Союза
(ipsdo:‌Solution‌Cancellation‌Registration‌Trademark‌Code)
признак решения по аннулированию регистрации товарного знака Союза
M.IP.SDE.00525
ipsdo:‌Solution‌Cancellation‌Registration‌Trademark‌Code‌Type (M.IP.SDT.00514)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2}
0..1
*.3. Новый регистрационный номер товарного знака Союза
(ipsdo:‌Trademark‌New‌Id)
новый регистрационный номер товарного знака Союза, который является номером свидетельства на товарный знак Союза
в отношении части товаров
M.IP.SDE.00526
ipsdo:‌Trademark‌Certificate‌Id‌Type (M.IP.SDT.00504)
Нормализованная строка символов.

csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.20.3. Ұлттық өтінім берілген күн
(ipsdo:‌National‌Application‌Receipt‌Date)
тауар белгісін ұлттық тізілімде тіркеуге өтінім берілген күн
M.IP.SDE.00118
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.20.4. Тауар белгісінің басымдық күні
(ipsdo:‌Priority‌Date)
тауар белгісін тіркеуге арналған ұлттық өтінімде көрсетілген басымдық күні
M.IP.SDE.00050
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.21. Техникалық қатенің сипаттамасы
(ipsdo:‌Technical‌Error‌Text)
түзетуді қажет ететін техникалық қате туралы мәліметтердің сипаттамасы
M.IP.SDE.00064
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
2.22. Одақтың тауар белгісін тіркеудің күшін жою үшін негіздеме
(ipcdo:‌Registration‌Cancellation‌Details)
Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану негіздемесі туралы мәліметтер немесе Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды тоқтату туралы мәліметтер
M.IP.CDE.00138
ipcdo:‌Registration‌Cancellation‌Details‌Type (M.IP.CDT.00136)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.22.1. Одақтың тауар белгісін тіркеудің күшін жою себебінің коды
(ipsdo:‌Cancellation‌Trademark‌Registration‌Reason‌Code)
Одақтың тауар белгісіне құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану себебін немесе Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды тоқтату себебін кодтық белгілеу
M.IP.SDE.00529
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындық: 2
1
2.22.2. Соттың (ұлттық патенттік ведомствоның) шешімі
(ipcdo:‌National‌Patent‌Decision‌Details)
соттың (ұлттық патенттік ведомствоның) шешімі туралы мәліметтер
M.IP.CDE.00516
ipcdo:‌National‌Patent‌Decision‌Details‌Type (M.IP.CDT.00516)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Соттың (ұлттық патенттік ведомствоның) шешімінің нөмірі
(ipsdo:‌National‌Patent‌Decision‌Number‌Id)
соттың (ұлттық патенттік ведомствоның) шешімінің нөмірі
M.IP.SDE.00527
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2. Соттың (ұлттық патенттік ведомствоның) шешімі шыққан күн
(ipsdo:‌National‌Patent‌Decision‌Date)
соттың (ұлттық патенттік ведомствоның) шешімі шыққан күн
M.IP.SDE.00528
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.22.3. Одақтың тауар белгісіне құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тануға және Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды тоқтатуға қарсылық (шағым)
(ipcdo:‌Complaint‌Invalidate‌Protection‌Trademark‌Details)
Одақтың тауар белгісіне құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тануға және Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды тоқтатуға келіп түскен қарсылық (шағым) туралы мәліметтер
M.IP.CDE.00515
ipcdo:‌Complaint‌Invalidate‌Protection‌Trademark‌Details‌Type (M.IP.CDT.00515)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Одақтың тауар белгісін тіркеудің күшін жою үшін негіздер түрінің коды
(ipsdo:‌Cancellation‌Registration‌Trademark‌Code)
Одақтың тауар белгісіне құқықтық қорғау беруді жарамсыз деп тану немесе Одақтың тауар белгісін құқықтық қорғауды тоқтату үшін негіздердің кодтық белгіленуі
M.IP.SDE.00524
ipsdo:‌Cancellation‌Registration‌Trademark‌Code‌Type (M.IP.SDT.00513)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{2}
1
*.2. Одақтың тауар белгісін тіркеудің күшін жою жөніндегі шешім түрінің коды
(ipsdo:‌Solution‌Cancellation‌Registration‌Trademark‌Code)
Одақтың тауар белгісін тіркеудің күшін жою жөніндегі шешімнің белгісі
M.IP.SDE.00525
ipsdo:‌Solution‌Cancellation‌Registration‌Trademark‌Code‌Type (M.IP.SDT.00514)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{2}
0..1
*.3. Одақтың тауар белгісінің жаңа тіркеу нөмірі
(ipsdo:‌Trademark‌New‌Id)
тауарлардың бір бөлігіне қатысты Одақтың тауар белгісіне куәліктің нөмірі болып табылатын Одақтың тауар белгісінің жаңа тіркеу нөмірі
M.IP.SDE.00526
ipsdo:‌Trademark‌Certificate‌Id‌Type (M.IP.SDT.00504)
Бірыңғайланған символдар жолы.

25. Описание структуры электронного документа (сведений) "Сведения о пошлине за осуществление юридически значимых действий" (R.IP.SP.03.003) приведено в таблице 17.
Таблица 17
Описание структуры электронного документа (сведений) "Сведения о пошлине за осуществление юридически значимых действий" (R.IP.SP.03.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
сведения о пошлине за осуществление юридически значимых действий
2
Идентификатор
R.IP.SP.03.003
3
Версия
1.0.0
4
Определение
сведения о размере пошлины за осуществление юридически значимых действий, реквизитах для ее уплаты, а также сведений об оплате такой пошлины заявителем
5
Использование
предоставление сведений о размере пошлины
за осуществление юридически значимых действий, реквизитах для ее уплаты, а также сведений об оплате такой пошлины заявителем
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:IP:SP:03:IPDutyDetails:v1.0.0
7
Корневой элемент XML-документа
IPDutyDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_IP_SP_03_IPDutyDetails_v1.0.0.xsd

25. "Заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер" (R.IP.SP.03.003) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"Заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер" (R.IP.SP.03.003) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер
2
Сәйкестендіргіш
R.IP.SP.03.003
3
Нұсқасы
1.0.0
4
Анықтамасы
заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін баж мөлшері, оны төлеу үшін деректемелер туралы мәліметтер, сондай-ақ өтініш берушінің осындай бажды төлегені туралы мәліметтер
5
Пайдалану
заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін баж мөлшері туралы мәліметтерді, оны төлеу үшін деректемелерді, сондай-ақ өтініш берушінің осындай баж салығын төлегені туралы мәліметтерді ұсыну
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:IP:SP:03:IPDutyDetails:v1.0.0
7
XML-құжатының түбір элементі
IPDutyDetails
8
XML-схемасы файлының атауы
EEC_R_IP_SP_03_IPDutyDetails_v1.0.0.xsd

4. Наименование вида юридически значимого действия
(ipsdo:‌IPLegal‌Action‌Kind‌Name)
наименование вида юридически значимого действия
M.IP.SDE.00506
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
5. Регистрационный номер заявки на товарный знак Союза
(ipsdo:‌Trademark‌Application‌Id)
регистрационный номер заявки на регистрацию товарного знака в едином реестре товарных знаков Союза
M.IP.SDE.00065
ipsdo:‌Application‌Id‌Type (M.IP.SDT.00016)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}
0..1
6. Регистрационный номер заявки на НМПТ Союза
(ipsdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌Application‌Id)
регистрационный номер заявки на регистрацию и (или) предоставление права использования НМПТ Союза
M.IP.SDE.00045
ipsdo:‌Application‌Id‌Type (M.IP.SDT.00016)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}
0..1
7. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
входящий номер ходатайства или заявления
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
8. Сведения о пошлине за осуществление юридически значимых действий
(ipcdo:‌IPPayment‌Details)
совокупность банковских реквизитов для получения уплаты пошлины
M.IP.CDE.00504
ipcdo:‌IPPayment‌Details‌Type (M.IP.CDT.00504)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
8.1. Наименование вида платежа
(csdo:‌Payment‌Kind‌Name)
наименование вида платежа
M.SDE.00096
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
8.2. Код бюджетной классификации платежа
(csdo:‌Payment‌Budget‌Code)
код бюджетной классификации платежа, указываемый
в соответствии с группировкой доходов и расходов бюджета по однородным признакам
M.SDE.00029
csdo:‌Payment‌Budget‌Code‌Type (M.SDT.00029)
Значение кода в соответствии
с правилами формирования кодов бюджетной классификации, принятыми в стране осуществления платежа.
Шаблон: \d{1,20}
0..1
8.3. Назначение платежа
(csdo:‌Payment‌Purpose‌Text)
дополнительная информация, необходимая для идентификации назначения платежа
M.SDE.00033
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
8.4. Сумма платежа
(csdo:‌Payment‌Amount)
величина общей денежной суммы, необходимой для уплаты пошлины
M.SDE.00035
csdo:‌Accounting‌Amount‌Type (M.SDT.00094)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 19.
Макс. кол-во дроб. цифр: 4
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌Type (M.SDT.00060)
Значение буквенного кода
в соответствии с классификатором валют, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) масштаб
(атрибут scale‌Number)
масштаб денежной суммы
в десятичной системе счисления, представленный
в виде показателя степени числа 10

4. Заңды маңызы бар іс-әрекет түрінің атауы
(ipsdo:‌IPLegal‌Action‌Kind‌Name)
заңды маңызы бар іс-әрекет түрінің атауы
M.IP.SDE.00506
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
5. Одақтың тауар белгісіне өтінімнің тіркеу нөмірі
(ipsdo:‌Trademark‌Application‌Id)
Одақтың тауар белгілерінің бірыңғай тізілімінде тауар белгісін тіркеуге өтінімнің тіркеу нөмірі
M.IP.SDE.00065
ipsdo:‌Application‌Id‌Type (M.IP.SDT.00016)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}
0..1
6. Одақтың НМПТ өтінімінің тіркеу нөмірі
(ipsdo:‌Apellation‌Of‌Origin‌Application‌Id)
Одақтың НМПТ тіркеуге және (немесе) пайдалану құқығын беруге өтінімнің тіркеу нөмірі
M.IP.SDE.00045
ipsdo:‌Application‌Id‌Type (M.IP.SDT.00016)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{4}/(AM|BY|KG|KZ|RU)-\d{6}
0..1
7. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
өтінішхаттың немесе өтініштің кіріс нөмірі
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
8. Заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін төленетін баж туралы мәліметтер
(ipcdo:‌IPPayment‌Details)
баж төлемін алу үшін банктік деректемелердің жиынтығы
M.IP.CDE.00504
ipcdo:‌IPPayment‌Details‌Type (M.IP.CDT.00504)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
8.1. Төлем түрінің атауы
(csdo:‌Payment‌Kind‌Name)
төлем түрінің атауы
M.SDE.00096
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
8.2. Төлемнің бюджеттік сыныптамасының коды
(csdo:‌Payment‌Budget‌Code)
бюджеттің кірістері мен шығыстарының біртекті белгілер бойынша топтамасына сәйкес көрсетілетін төлемнің бюджеттік сыныптамасының коды
M.SDE.00029
csdo:‌Payment‌Budget‌Code‌Type (M.SDT.00029)
Төлемді жүзеге асыратын елде қабылданған бюджеттік сыныптама кодтарын қалыптастыру қағидаларына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{1,20}
0..1
8.3. Төлемнің арналуы
(csdo:‌Payment‌Purpose‌Text)
төлем мақсатын анықтау үшін қажет қосымша ақпарат
M.SDE.00033
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
8.4. Төлем сомасы
(csdo:‌Payment‌Amount)
баж төлеуге қажетті жалпы ақшалай соманың шамасы
M.SDE.00035
csdo:‌Accounting‌Amount‌Type (M.SDT.00094)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 19.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
csdo:‌Currency‌Code‌Type (M.SDT.00060)
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын валюталар сыныптауышына сәйкес әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) масштаб
(scaleNumber атрибуты)
10 санының көрсеткіші түрінде ұсынылған ондық санау жүйесіндегі ақша сомасының масштабы

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
8.5.6. Признак ведомства подачи
(ipsdo:‌Origin‌Office‌Indicator)
признак, определяющий, является ли национальное патентное ведомство ведомством подачи
M.IP.SDE.00523
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1
8.6. Банковский счет
(ccdo:‌Bank‌Account‌Details)
сведения о банковском счете
M.CDE.00060
ccdo:‌Bank‌Account‌Details‌Type (M.CDT.00066)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
8.6.1. Номер банковского счета
(csdo:‌Bank‌Account‌Id)
номер счета, на который производится зачисление денежной суммы
M.SDE.00194
csdo:‌Bank‌Account‌Id‌Type (M.SDT.00027)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 34
1..*
8.6.2. Банк
(ccdo:‌Bank‌Details)
сведения о банке
M.CDE.00061
ccdo:‌Bank‌Details‌Type (M.CDT.00067)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
полное наименование банка
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
*.2. Идентификатор банка
(csdo:‌Unified‌Bank‌Id)
уникальный идентификатор банка, используемый
в платежных документах (платежное поручение, аккредитив)
M.SDE.00178
csdo:‌Unified‌Bank‌Id‌Type (M.SDT.00128)
Значение идентификатора банка
в соответствии с методом идентификации, определенного атрибутом "Метод идентификации".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
а) метод идентификации
(атрибут scheme‌Id)
обозначение метода идентификации объектов, в соответствии с которым указан идентификатор
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Корреспондентский счет
(csdo:‌Bank‌Corr‌Account‌Id)
счет, открываемый кредитной организации (банку) в подразделении центрального банка или в иной кредитной организации
M.SDE.00027
csdo:‌Bank‌Account‌Id‌Type (M.SDT.00027)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 34
0..1

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
кеңсенің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.11. Пошталық индекс
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
8.5.6. Беру ведомствосының белгісі
(ipsdo:‌Origin‌Office‌Indicator)
ұлттық патенттік ведомство беру ведомствосы болып табылатынын айқындайтын белгі
M.IP.SDE.00523
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
8.6. Банк шоты
(ccdo:‌Bank‌Account‌Details)
банк шоты туралы мәліметтер
M.CDE.00060
ccdo:‌Bank‌Account‌Details‌Type (M.CDT.00066)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
8.6.1. Банк шотының нөмірі
(csdo:‌Bank‌Account‌Id)
ақша сомасын есепке жатқызу жүргізілетін шоттың нөмірі
M.SDE.00194
csdo:‌Bank‌Account‌Id‌Type (M.SDT.00027)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 34
1..*
8.6.2. Банк
(ccdo:‌Bank‌Details)
банк туралы мәліметтер
M.CDE.00061
ccdo:‌Bank‌Details‌Type (M.CDT.00067)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
банктің толық атауы
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
1
*.2. Банктің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Unified‌Bank‌Id)
төлем құжаттарында пайдаланылатын банктің бірегей сәйкестендіргіші (төлем тапсырмасы, аккредитив)
M.SDE.00178
csdo:‌Unified‌Bank‌Id‌Type (M.SDT.00128)
"Сәйкестендіру әдісі" атрибутымен анықталған сәйкестендіру әдісіне сәйкес банк сәйкестендіргішінің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
а) сәйкестендіру әдісі
(schemeId атрибуты)
сәйкестендіргіш көрсетілген объектілерді сәйкестендіру әдісін белгілеу
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.3. Корреспонденттік шот
(csdo:‌Bank‌Corr‌Account‌Id)
орталық банктің бөлімшесінде немесе өзге де кредиттік ұйымда кредиттік ұйымға (банкке) ашылатын шот
M.SDE.00027
csdo:‌Bank‌Account‌Id‌Type (M.SDT.00027)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 34
0..1

csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число
в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
0..1
8.10.9. Документ в бинарном формате
(csdo:‌Doc‌Binary‌Text)
документ в бинарном текстовом формате
M.SDE.00106
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
0..1
а) код формата данных
(атрибут media‌Type‌Code)
кодовое обозначение формата данных
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии
со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
9. Признак подтверждения уплаты пошлины
(ipsdo:‌Duty‌Payment‌Indicator)
признак подтверждения уплаты пошлины заявителем в полном объеме
M.IP.SDE.00657
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
10. Примечание
(csdo:‌Note‌Text)
иные сведения, относящиеся
к информации об уплате заявителем пошлины за осуществление юридически значимых действий
(о подтверждении уплаты пошлин, об отсутствии таких сведений или о неполной уплате пошлин)
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
11. Сумма платежа
(csdo:‌Payment‌Amount)
величина перечисленной денежной суммы
M.SDE.00035
csdo:‌Accounting‌Amount‌Type (M.SDT.00094)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 19.
Макс. кол-во дроб. цифр: 4
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌Type (M.SDT.00060)
Значение буквенного кода
в соответствии с классификатором валют, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) масштаб
(атрибут scale‌Number)
масштаб денежной суммы
в десятичной системе счисления, представленный
в виде показателя степени числа 10
csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 2.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0.
Значение по умолчанию: 0
0..1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 11 февраля 2025 г. № 14
Порядок
присоединения к общему процессу "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Договор о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года (далее – Договор);

csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
8.10.9. Бинарлық форматтағы құжат
(csdo:‌Doc‌Binary‌Text)
бинарлық мәтіндік форматтағы құжат
M.SDE.00106
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Екілік октеттердің (байттардың) ақырғы тізбегі
0..1
а) деректер форматының коды
(mediaTypeCode атрибуты)
деректер форматының кодтық белгіленуі
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Деректер форматтарының анықтамалығына
сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 255
0..1
9. Баж төленгенін растау белгісі
(ipsdo:‌Duty‌Payment‌Indicator)
өтініш берушінің толық көлемде баж төлегенін растау белгісі
M.IP.SDE.00657
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
10. Ескертпе
(csdo:‌Note‌Text)
өтініш берушінің заңды маңызы бар іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін баж төлегені туралы ақпаратқа қатысты өзге де мәліметтер (баждардың төленгенін растау туралы, мұндай мәліметтердің жоқтығы туралы немесе баждардың толық төленбегені туралы)
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..*
11. Төлем сомасы
(csdo:‌Payment‌Amount)
аударылған ақша сомасының шамасы
M.SDE.00035
csdo:‌Accounting‌Amount‌Type (M.SDT.00094)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 19.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
csdo:‌Currency‌Code‌Type (M.SDT.00060)
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын валюталар сыныптауышына сәйкес әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) масштаб
(scaleNumber атрибуты)
10 санының көрсеткіші түрінде ұсынылған ондық санау жүйесіндегі ақша сомасының масштабы
csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 2.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 0.
Әдепкілік бойынша мән: 0
0..1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 11 ақпандағы
№ 14 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібі I. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлардың шығарылған жерлерінің атаулары туралы шарт (бұдан әрі – Шарт);

Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 мая 2021 г. № 53 "О некоторых вопросах реализации Договора о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза от 3 февраля 2020 года";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к информационному взаимодействию при присоединении нового участника из числа государств-членов Союза (далее – государства-члены) к общему процессу "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза" (P.SP.02) (далее – общий процесс).
3. Процедуры, определенные в настоящем Порядке, выполняются одномоментно либо на протяжении определенного периода времени при присоединении нового участника к общему процессу.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной системы" – технические, технологические, методические и организационные документы, разрабатываемые
и утверждаемые Евразийской экономической комиссией в соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом Союзе от 29 мая 2014 года);
"технологические документы" – документы, регламентирующие информационное взаимодействие при реализации общего процесса, включенные в типовой перечень технологических документов, указанный в пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.

Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "2020 жылғы 3 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлардың шығарылған жерлерінің атаулары туралы шартты іске асырудың кейбір мәселелері туралы" (бұдан әрі – Нұсқаулық) 2021 жылғы 18 мамырдағы №53 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестердің сыртқы және өзара саудасын интеграцияланған ақпараттық жүйе құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 06 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімі;
II. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп Одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) қатарынан жаңа қатысушының "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" (P.SP.02) жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) қосылуы кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Тәртіпте айқындалған рәсімдер жаңа қатысушының жалпы процеске қосылуы кезінде бір мезгілде не белгілі бір уақыт кезеңі ішінде орындалады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия әзірлейтін және бекітетін техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;
"технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 06 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көрсетілген жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың типтік тізбесіне енгізілген құжаттар.

Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 февраля 2025 г. № 14 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
5. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур присоединения к общему процессу приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
присоединяется к общему процессу и выполняет процедуры, предусмотренные настоящим Порядком
национальное патентное ведомство
3
Администратор
координирует выполнение процедур, предусмотренных настоящим Порядком,
и участвует в тестировании информационного взаимодействия
с присоединяющимся участником общего процесса
Евразийская экономическая комиссия
V. Введение общего процесса в действие
6. С даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 февраля 2025 г. № 14 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза", государства-члены при координации Евразийской экономической комиссии (далее соответственно – Комиссия и интегрированная система) приступают к выполнению процедуры введения в действие общего процесса.
7. Для введения в действие общего процесса государствами-членами должны быть выполнены необходимые мероприятия, определенные процедурой присоединения к общему процессу в соответствии с разделом VI настоящего Порядка.
8. На основании рекомендаций комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной системы Коллегия Комиссии принимает распоряжение о введении в действие общего процесса.
9. Основанием для принятия рекомендации комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной системы о готовности общего процесса к введению в действие могут являться результаты тестирования информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса, а также между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса и Комиссии.

Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 11 ақпандағы № 14 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
5. Өзара іс-қимылға қатысушылардың жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындауы кезіндегі рөлдері 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдері
Р/с №
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
жалпы процеске қосылады және осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындайды
ұлттық патенттік ведомство
3
Әкімші
осы Тәртіпте көзделген рәсімдердің орындалуын үйлестіреді және жалпы процеске қосылатын қатысушымен ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеуге қатысады
Еуразиялық экономикалық комиссия
V. Жалпы процесті қолданысқа енгізу
6. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2025 жылғы 11 ақпандағы №14 шешімі күшіне енген күннен бастап мүше мемлекеттер Еуразиялық экономикалық комиссияның бұдан әрі тиісінше – интеграцияланған жүйе, Комиссия) үйлестіруімен жалпы процесті қолданысқа енгізу рәсімдерін орындауға кіріседі.
7. Жалпы процесті қолданысқа енгізу үшін мүше мемлекеттер осы Тәртіптің VI бөліміне сәйкес жалпы процеске қосылу рәсімінде айқындалған қажетті іс-шараларды орындауға тиіс.
8. Интеграцияланған жүйенің мемлекетаралық сынауды жүргізу жөніндегі комиссия ұсынымдарының негізінде Комиссия Алқасы жалпы процесті қолданысқа енгізу туралы өкім қабылдайды.
9. Жалпы процеске қосылатын қатысушылардың ақпараттық жүйелері арасындағы, сондай-ақ жалпы процеске қосылатын қатысушылардың және Комиссияның ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеу нәтижелері интеграцияланған жүйенің мемлекетаралық сынақтарын жүргізу жөніндегі комиссияның жалпы процестің қолданысқа енгізілуге дайындығы туралы ұсынымын қабылдау үшін негіз болады.

10. После введения в действие общего процесса к нему могут присоединяться новые участники путем выполнения процедуры присоединения к общему процессу.
VI. Описание процедуры присоединения
1. Общие требования
11. Для присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены требования документов, применяемых при обеспечении функционирования интегрированной системы, технологических документов, а также требования законодательства государства-члена, регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента.
12. Выполнение процедуры присоединения нового участника к общему процессу включает в себя:
1) информирование государством-членом Комиссии о присоединении участника к общему процессу (с указанием уполномоченного органа, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия, и планируемых сроков присоединения, учитывающих предельные сроки выполнения мероприятий по присоединению, предусмотренные настоящим Порядком) в течение 1 месяца с даты опубликования технологических документов, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 февраля 2025 г. № 14 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза" (далее – Решение Коллегии Комиссии об утверждении технологических документов);
2) внесение (при необходимости) в нормативные правовые акты государства-члена изменений, необходимых для выполнения требований технологических документов (в течение 2 месяцев с даты вступления в силу Решения Коллегии Комиссии об утверждении технологических документов);
3) разработку (доработку) информационной системы присоединяющегося участника общего процесса (в течение 7 месяцев с даты вступления в силу Решения Коллегии Комиссии об утверждении технологических документов);
4) подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту, если такое подключение не было осуществлено ранее (в течение 8 месяцев с даты вступления в силу Решения Коллегии Комиссии об утверждении технологических документов);
5) получение присоединяющимся участником общего процесса справочников и классификаторов, распространяемых администратором, указанных в Правилах информационного взаимодействия (в течение 7 месяцев с даты вступления в силу Решения Коллегии Комиссии об утверждении технологических документов);

10. Жалпы процесс қолданысқа енгізілгеннен кейін оған жалпы процеске қосылу рәсімін орындау арқылы жаңа қатысушылар қосыла алады.
VI. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
1. Жалпы талаптар
11. Жалпы процеске қосылу үшін жалпы процеске қосылатын қатысушы интеграцияланған ақпараттық жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттардың, технологиялық құжаттардың талаптарын, сондай-ақ ұлттық сегмент шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін мүше мемлекет заңнамасының талаптарын орындауға тиіс.
12. Жалпы процеске жаңа қатысушының қосылу рәсімдерін орындауы мыналарды қамтиды:
1) Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық Одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2025 жылғы 11 ақпандағы №14 шешімімен (бұдан әрі – Комиссия Алқасының технологиялық құжаттарды бекіту туралы шешімі) бекітілген технологиялық құжаттар жарияланған күннен бастап 1 ай ішінде қатысушының жалпы процеске қосылуы туралы (ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты уәкілетті органды және осы Тәртіпте көзделген қосылу жөніндегі іс-шараларды орындаудың шекті мерзімдері ескерілетін қосылудың жоспарланатын мерзімдерін көрсете отырып) мүше мемлекеттің Комиссияны хабардар етуі;
2) мүше мемлекеттің нормативтік құқықтық актілеріне технологиялық құжаттардың талаптарын орындау үшін қажетті өзгерістер енгізу (қажет болған кезде) (Комиссия Алқасының технологиялық құжаттарды бекіту туралы шешімі күшіне енген күннен бастап 2 ай ішінде);
3) жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін әзірлеу (пысықтау) (Комиссия Алқасының технологиялық құжаттарды бекіту туралы шешімі күшіне енген күннен бастап 7 ай ішінде);
4) егер мұндай қосу бұрын жүзеге асырылмаса, жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін ұлттық сегментке қосу (Комиссия Алқасының технологиялық құжаттарды бекіту туралы шешімі күшіне енген күннен бастап 8 ай ішінде);
5) жалпы процеске қосылатын қатысушының әкімші тарататын Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алуы (Комиссия Алқасының технологиялық құжаттарды бекіту туралы шешімі күшіне енген күннен бастап 7 ай ішінде);

6) тестирование информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющегося участника общего процесса и администратора на соответствие требованиям технологических документов (в течение 9 месяцев с даты вступления в силу Решения Коллегии Комиссии об утверждении технологических документов);
7) тестирование информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса на соответствие требованиям технологических документов (в течение 9 месяцев с даты вступление в силу Решения Коллегии Комиссии об утверждении технологических документов).
13. Комиссия осуществляет планирование и координацию работ по проведению тестирования информационного взаимодействия и введению в действие общего процесса, в том числе запрашивает у уполномоченных органов государства-члена информацию о сроках готовности к тестированию информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса на соответствие требованиям технологических документов и доводит полученную информацию до уполномоченных органов других государств-членов. В целях организации работ по тестированию информационного взаимодействия и введению в действие общего процесса Комиссия в течение 4 месяцев с даты вступления в силу Решения Коллегии Комиссии об утверждении технологических документов обеспечивает подготовку программы и методики испытаний с контрольным примером и ее направление участникам общего процесса и операторам национальных сегментов государств-членов.
14. В целях обеспечения одновременного присоединения к общему процессу всех участников государства-члены обеспечивают выполнение процедуры введения в действие общего процесса в срок, не превышающий 9 месяцев с даты вступления в силу Решения Коллегии Комиссии об утверждении технологических документов.

6) жалпы процеске қосылатын қатысушы мен әкімшінің ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан тестілеу (Комиссия Алқасының технологиялық құжаттарды бекіту туралы шешімі күшіне енген күннен бастап 9 ай ішінде);
7) жалпы процеске қосылатын қатысушылардың ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан тестілеу (Комиссия Алқасының технологиялық құжаттарды бекіту туралы шешімі күшіне енген күннен бастап 9 ай ішінде).
13. Комиссия ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеуді өткізу және жалпы процесті қолданысқа енгізу жөніндегі жұмыстарды жоспарлауды және үйлестіруді жүзеге асырады, оның ішінде мүше мемлекеттің уәкілетті органдарынан жалпы процеске қосылатын қатысушылардың ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкестігіне тестілеуге дайындық мерзімдері туралы ақпаратты сұратады және алынған ақпаратты басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына жеткізеді. Комиссия ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеу және жалпы процесті қолданысқа енгізу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру мақсатында Комиссия Алқасының технологиялық құжаттарды бекіту туралы шешімі күшіне енген күннен бастап 4 ай ішінде бақылау мысалымен сынақ бағдарламасы мен әдістемесін дайындауды және оны жалпы процеске қатысушыларға және мүше мемлекеттердің ұлттық сегменттерінің операторларына жіберуді қамтамасыз етеді.
14. Барлық қатысушылардың жалпы процеске бір мезгілде қосылуын қамтамасыз ету мақсатында мүше мемлекеттер Комиссия Алқасының технологиялық құжаттарды бекіту туралы шешімі күшіне енген күннен бастап 9 айдан аспайтын мерзімде жалпы процесті қолданысқа енгізу рәсімінің орындалуын қамтамасыз етеді.