О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 февраля 2025 года № 13
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов";
Порядок присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов".
2. Признать утратившими силу Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 марта 2019 г. № 37 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов".
3. Настоящее Решение вступает в силу с 1 июля 2025 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 11 февраля 2025 г. № 13
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов"
I. Общие положения

"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 11 ақпандағы № 13 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының ""Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2019 жылғы 19 наурыздағы № 37 шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы Шешім 2025 жылғы 1 шілдеден бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 11 ақпандағы
№ 13 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
I. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Договор о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза от 11 апреля 2017 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2017 г. № 186 "О форме реестра уполномоченных экономических операторов государства – члена Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2017 г. № 187 "Об общем реестре уполномоченных экономических операторов государств – членов Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 июля 2018 г. № 111 "Об утверждении Правил реализации общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия

1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай халықаралық шарттарға және актілерге:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа;
2017 жылғы 11 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы шартқа;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешіміне;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешіміне;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешіміне;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешіміне;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті экономикалық операторлары тізілімінің нысаны туралы" 2017 жылғы 19 желтоқсандағы № 186 шешіміне;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті экономикалық операторларының жалпы тізілімі туралы" 2017 жылғы 19 желтоқсандағы № 187 шешіміне;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2018 жылғы 17 шілдедегі № 111 шешіміне сәйкес әзірленді.
II. Қолдану саласы
2. Осы Қағидалар "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл тәртібі мен шарттарын айқындау, оған қоса осы жалпы процесс шеңберінде орындалатын рәсімдерді сипаттау мақсатында әзірленді.
3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар

4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"исторические данные" – информация, которая хранится в общем реестре уполномоченных экономических операторов с момента его формирования и внесение изменений в которую не предусматривается;
"состояние информационного объекта общего процесса" - свойство, характеризующее информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла, изменяющееся при выполнении операций общего процесса.
Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.CC.12, версия 1.1.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целями общего процесса являются реализация механизмов формирования и ведения общего реестра уполномоченных экономических операторов и представление сведений из него уполномоченным органам государств-членов Евразийского экономического союза (далее – государства-члены), юридическим и физическим лицам, индивидуальным предпринимателям, использующим в своей деятельности сведения из указанного общего реестра.
8. Для достижения целей общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить представление в Евразийскую экономическую комиссию (далее – Комиссия) уполномоченными органами государств-членов, осуществляющими ведение реестров уполномоченных экономических операторов государств-членов (далее соответственно – уполномоченные органы, реестр государства-члена), сведений, необходимых для формирования общего реестра уполномоченных экономических операторов (в том числе сведений о включении юридических лиц в реестры государств-членов, об исключении их из реестров государств-членов, о приостановлении (возобновлении) деятельности в качестве уполномоченного экономического оператора, об изменении сведений о юридических лицах в реестрах государств-членов, а также об отмене решения уполномоченного органа государства-члена об исключении уполномоченного экономического оператора из реестра государства-члена на основании вступившего в законную силу решения суда);
б) обеспечить автоматическое формирование общего реестра уполномоченных экономических операторов на основе поступивших в Комиссию сведений с использованием средств интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее – интегрированная система);
в) обеспечить представление сведений (в том числе сведений о внесенных в общий реестр изменениях) из общего реестра уполномоченных экономических операторов уполномоченным органам государств-членов по запросу их информационных систем с использованием средств интегрированной системы;
г) обеспечить размещение общего реестра уполномоченных экономических операторов на официальном сайте Союза в сети Интернет посредством его публикации на информационном портале Союза (далее – опубликование на информационном портале Союза) и предоставление доступа к сведениям из общего реестра заинтересованным лицам.

4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторландыру" – жалпы процестің белгілі бір қатысушысына белгілі бір әрекеттерді орындауға құқықтар беру;
"тарихи деректер" – уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде ол қалыптастырылған сәттен бастап сақталатын және оған өзгерістер енгізу көзделмейтін ақпарат;
"жалпы процесс ақпараттық объектісінің жай-күйі" – ақпараттық объектіні оның өмірлік циклының белгілі бір сатысында сипаттайтын, жалпы процесс операцияларын орындау кезінде өзгеретін қасиет.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдерінің тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процестің операциясы", "жалпы процестің рәсімі" және "жалпы процестің қатысушысы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мағыналарда қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану".
6. Жалпы процестің кодтық белгілемесі: P.CC.12, нұсқа 1.1.0.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаттары уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу механизмдерін іске асыру және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) уәкілетті органдарына, өз қызметінде көрсетілген жалпы тізілімнен алынған мәліметтерді пайдаланатын заңды және жеке тұлғаларға, жеке кәсіпкерлерге одан мәліметтерді беру болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсаттарына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) мүше мемлекеттердің уәкілетті экономикалық операторларының тізілімдерін жүргізуді жүзеге асыратын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (бұдан әрі – уәкілетті органдар, мүше мемлекеттердің тізілімі) уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру үшін қажетті мәліметтерді (оның ішінде заңды тұлғаларды мүше мемлекеттердің тізіліміне қосу туралы, оларды мүше мемлекеттердің тізілімінен алып тастау туралы, уәкілетті экономикалық оператор ретінде қызметті тоқтата тұру (қайта бастау) туралы, мүше мемлекеттердің тізілімдеріндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтердің өзгергені туралы, сондай-ақ соттың заңды күшіне енген шешімі негізінде мүше мемлекеттің уәкілетті органының уәкілетті экономикалық операторды мүше мемлекеттің тізілімінен алып тастау туралы шешімінің күшін жою туралы мәліметтерді) Еуразиялық экономикалық комиссияға (бұдан әрі – Комиссия) ұсынуын қамтамасыз ету;
б) Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарын пайдалана отырып, Комиссияға келіп түскен мәліметтер негізінде уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін автоматты түрде қалыптастыруды қамтамасыз ету;
в) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінің сұратуы бойынша оларға интеграцияланған жүйе құралдарын пайдалана отырып уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер (оның ішіне жалпы тізілімге енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер) беруді қамтамасыз ету;
г) уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялау (бұдан әрі – Одақтың ақпараттық порталында жариялау) арқылы Интернет желісіндегі Одақтың ресми сайтына орналастыруды және мүдделі тұлғаларға жалпы тізілімі мәліметтеріне қолжетімділік беруді қамтамасыз ету.

2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
структурное подразделение Комиссии, отвечающее
за обеспечение формирования, ведения и использования общего реестра уполномоченных экономических операторов
P.CC.12.ACT.001
уполномоченный орган государства-члена
орган исполнительной власти государства-члена, уполномоченный на ведение реестра государства-члена
и представление его
в Комиссию для формирования общего реестра уполномоченных экономических операторов,
а также на использование сведений из указанного общего реестра при совершении таможенных операций
и осуществлении таможенного контроля
P.CC.12.ACT.002
заинтересованное лицо
участник внешнеэкономической деятельности, юридическое или физическое лицо, использующие в своей деятельности сведения
из общего реестра уполномоченных экономических операторов
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры формирования, ведения и информирования об изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов;
б) процедуры представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов;
в) процедуры представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов.
11. При исполнении процедур общего процесса осуществляется информационное взаимодействие между участниками общего процесса.
В рамках выполнения процедур общего процесса осуществляется формирование общего реестра уполномоченных экономических операторов на основании сведений об уполномоченных экономических операторах из реестров государств-членов, направляемых уполномоченными органами в Комиссию, а также предоставление сведений Комиссией из общего реестра уполномоченных экономических операторов уполномоченным органам и заинтересованным лицам.
При формировании и ведении общего реестра уполномоченных экономических операторов выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур формирования, ведения и информирования об изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов:
включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов;
изменение сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов;
исключение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов;
отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов;
информирование об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов.
При представлении информации уполномоченным органам государств-членов выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов:
получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов;
получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов;
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов.
При представлении информации заинтересованным лицам выполняется процедура "Получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов через информационный портал Союза", включенная в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов.
Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией, осуществляется с использованием интегрированной системы. Доступ к сведениям из общего реестра уполномоченных экономических операторов для заинтересованных лиц осуществляется через информационный портал Союза.

2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
Комиссияның уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыруды, жүргізуді және пайдалануды қамтамасыз ету үшін жауапты құрылымдық бөлімшесі
P.CC.12.ACT.001
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
мүше мемлекеттің тізілімін жүргізуге және оны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру үшін Комиссияға ұсынуға, сондай-ақ кедендік операцияларды жасау және кедендік бақылауды жүзеге асыру кезінде көрсетілген жалпы тізілімнен мәліметтерді пайдалануға уәкілеттік берілген мүше мемлекеттің атқарушы билік органы
P.CC.12.ACT.002
мүдделі тұлға
өз қызметінде уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді пайдаланатын сыртқы экономикалық қызметке қатысушы, заңды тұлға немесе жеке тұлға
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс өздерінің мақсаты бойынша топтастырылған рәсімдердің жиынтығын білдіреді:
а) уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және оның мәліметтерінің өзгергені туралы хабардар ету рәсімдері;
б) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері;
в) мүдделі тұлғаларға уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері.
11. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде жалпы процеске қатысушылар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл жүзеге асырылады.
Жалпы процесс рәсімдерін орындау шеңберінде уәкілетті органдар Комиссияға жіберетін мүше мемлекеттердің тізілімдерінен алынған уәкілетті экономикалық операторлар туралы мәліметтердің негізінде уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, сондай-ақ уәкілетті органдар мен мүдделі тұлғаларға Комиссияның уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер беруі жүзеге асырылады.
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезінде жалпы процестің уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және оның мәліметтерінің өзгергені туралы хабардар ету рәсімдері тобына енгізілген мынадай рәсімдері орындалады:
мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу;
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту;
мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау;
заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою;
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабардар ету.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ақпарат беру кезінде жалпы процестің мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобына енгізілген мынадай рәсімдері орындалады:
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу;
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу;
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу.
Мүдделі тұлғаларға ақпарат беру кезінде мүдделі тұлғаларға уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобына енгізілген "Одақтың ақпараттық порталы арқылы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" рәсімі орындалады.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл интеграцияланған жүйені пайдалану арқылы жүзеге асырылады. Мүдделі тұлғалардың уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерге қолжетімділігі Одақтың ақпараттық порталы арқылы жүзеге асырылады.

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур формирования, ведения и информирования
об изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов
15. Выполнение процедур формирования, ведения и информирования об изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов начинается с момента получения уполномоченным органом государства-члена, ответственным за ведение реестра государства-члена, информации об изменении (добавлении, исключении) сведений о юридических лицах, в том числе приостановление (возобновление) деятельности юридического лица, включенного в реестр государства-члена, отмена решения уполномоченного органа государства-члена об исключении юридического лица из реестра государства-члена.
При ведении реестра государства-члена уполномоченным органом государства-члена обеспечивается уникальность номеров свидетельств о включении юридических лиц в реестр государства-члена.
При выполнении процедур формирования и ведения общего реестра уполномоченных экономических операторов в срок, не превышающий 5 рабочих дней с даты внесения изменений в реестр государства-члена, уполномоченный орган государства-члена формирует и представляет в Комиссию сведения об этих изменениях. Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств - членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 февраля 2025 г. № 13 (далее - Регламент информационного взаимодействия). Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 февраля 2025 г. № 13 (далее - Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

12. Жалпы процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте берілген.
1-сурет. Жалпы процесс құрылымы
13. Операциялардың егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса алғанда, өздерінің мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процесс рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы процесс рәсімдері мен оларды орындау тәртібі арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (біріздендірілген модельдеу тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотациясын пайдалана отырып құрылды және мәтіндік сипаттамамен жабдықталды.
4. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және оның мәліметтерінің өзгергені туралы хабардар ету рәсімдерінің тобы
15. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және оның мәліметтерінің өзгергені туралы хабардар ету рәсімдерін орындау мүше мемлекеттің тізілімін жүргізу үшін жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органы заңды тұлғалар, оның ішінде мүше мемлекеттің тізіліміне қосылған заңды тұлғаның қызметін тоқтата тұру (қайта бастау), мүше мемлекеттің уәкілетті органының заңды тұлғаны мүше мемлекеттің тізілімінен алып тастау туралы шешімінің күшін жою туралы мәліметтердің өзгергені (қосылғаны, алып тасталғаны) туралы мәліметтерді алған сәттен басталады.
Мүше мемлекеттің тізілімін жүргізу кезінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы заңды тұлғаларды мүше мемлекеттің тізіліміне қосу туралы куәліктер нөмірлерінің бірегейлігін қамтамасыз етеді.
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындаған кезде мүше мемлекеттің уәкілетті органы мүше мемлекеттің тізіліміне өзгерістер енгізілген күннен бастап 5 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде осы өзгерістер туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады. Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 11 ақпандағы № 13 шешімімен бекітілген "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады. Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 11 ақпандағы № 13 шешімімен бекітілген "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуі тиіс.

При передаче сведений о включении юридического лица в реестр государства-члена выполняется процедура "Включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.001).
При передаче сведений об изменениях, внесенных в реестр государства-члена (в том числе в части изменения сведений о статусе действия свидетельства о включении юридического лица в реестр ("приостановлено", "возобновлено и действует")), выполняется процедура "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.002).
При передаче сведений об исключении юридического лица из реестра государства-члена выполняется процедура "Исключение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.003). В случае, если в процессе внесения изменений в реестр государства-члена изменяется регистрационный номер свидетельства, подтверждающего включение сведений о юридическом лице в реестр государства-члена, то представление сведений о юридическом лице осуществляется с использованием 2 процедур: "Исключение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.003) и "Включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.001).
При отмене решения уполномоченного органа государства-члена об исключении юридического лица из реестра государства-члена выполняется процедура "Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.008).
При изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов (включение сведений о юридическом лице, исключение сведений о юридическом лице, отмена решения
об исключении сведений о юридическом лице, изменение сведений о юридическом лице, в том числе в части статуса действия свидетельства о включении в реестр ("приостановлено", "возобновлено и действует")) выполняется процедура "Информирование об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.004).
16. Приведенное описание группы процедур формирования, ведения и информирования об изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур формирования, ведения и информирования
об изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования, ведения и информирования об изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования, ведения и информирования об изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

Заңды тұлғаны мүше мемлекеттің тізіліміне қосу туралы мәліметтерді беру кезінде "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу" (P.CC.12.PRC.001) рәсімі орындалады.
Мүше мемлекеттің тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді (оның ішінде заңды тұлғаны тізілімге қосу туралы куәліктің қолданысының мәртебесі ("тоқтатыла тұрған", "қайта басталған және қолданыста") туралы мәліметтердің өзгеруі бөлігінде) берген кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.12.PRC.002) рәсімі орындалады.
Заңды тұлғаны мүше мемлекеттің тізілімінен алып тастау туралы мәліметтерді берген кезде "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау" (P.CC.12.PRC.003) рәсімі орындалады. Егер мүше мемлекеттің тізіліміне өзгерістер енгізу процесінде мүше мемлекеттің тізіліміне заңды тұлға туралы мәліметтердің енгізілгенін растайтын куәліктің тіркеу нөмірі өзгерген болса, онда заңды тұлға туралы мәліметтерді беру 2 рәсімді пайдаланумен жүзеге асырылады: "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау" (P.CC.12.PRC.003) және "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу" (P.CC.12.PRC.001).
Мүше мемлекеттің уәкілетті органының заңды тұлғаны мүше мемлекеттің тізілімінен алып тастау туралы шешімінің күшін жою кезінде "Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою" (P.CC.12.PRC.008) рәсімі орындалады.
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің мәліметтері өзгертілген кезде (заңды тұлға туралы мәліметтерді қосу, заңды тұлға туралы мәліметтерді алып тастау, заңды тұлға туралы мәліметтерді алып тастау туралы шешімнің күшін жою, заңды тұлға туралы мәліметтерді өзгерту, оның ішінде тізілімге қосу туралы куәліктің қолданысының мәртебесі ("тоқтатыла тұрған", "қайта басталған және қолданыста") бөлігінде) "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы хабардар ету" (P.CC.12.PRC.004) рәсімі орындалады.
16. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және оның мәліметтерінің өзгергені туралы хабардар ету рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте берілген.
2-сурет. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және оның мәліметтерінің өзгергені туралы хабардар ету рәсімдері тобының жалпы схемасы
17. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және оның мәліметтерінің өзгергені туралы хабардар ету рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және оның мәліметтерінің өзгергені туралы хабардар ету рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

P.CC.12.PRC.001
включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом государства-члена осуществляются формирование и представление в Комиссию сведений для включения
в общий реестр уполномоченных экономических операторов
P.CC.12.PRC.002
изменение сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом государства-члена осуществляются формирование и представление в Комиссию сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов
P.CC.12.PRC.003
исключение сведений
из общего реестра уполномоченных экономических операторов
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом государства-члена осуществляются формирование и представление в Комиссию сведений об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов
P.CC.12.PRC.004
информирование об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов
предназначена для автоматического оповещения Комиссией уполномоченных органов государств-членов
об изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов
P.CC.12.PRC.008
отмена решения
об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом государства-члена осуществляются формирование и представление в Комиссию сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов
5. Группа процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов
18. Процедуры представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов, выполняются при получении соответствующего запроса от информационных систем уполномоченных органов.
В рамках выполнения процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов, обрабатываются следующие виды запросов, поступающих от информационных систем уполномоченных органов государств-членов:
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов;
запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов;
запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов.

P.CC.12.PRC.001
мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу
рәсімді орындау процесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді қалыптастыруды және Комиссияға ұсынуды жүзеге асырады
P.CC.12.PRC.002
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту
рәсімді орындау процесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қалыптастыруды және Комиссияға ұсынуды жүзеге асырады
P.CC.12.PRC.003
мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау
рәсімді орындау процесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы мәліметтерді қалыптастыруды және Комиссияға ұсынуды жүзеге асырады
P.CC.12.PRC.004
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабардар ету
Комиссияның мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарын уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы автоматты хабардар етуіне арналған
P.CC.12.PRC.008
заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою
рәсімді орындау процесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынуды жүзеге асырады
5. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобы
18. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері уәкілетті органдардың ақпараттық жүйелерінен тиісті сұрау салу алынған кезде орындалады.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдерін орындау шеңберінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен келіп түскен сұрау салулардың мынадай түрлері өңделеді:
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу;
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу;
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу.

Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов выполняется уполномоченным органом в целях оценки необходимости синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа, запрашивающего сведения, сведений об уполномоченных экономических операторах, включенных в реестр государства-члена, со сведениями об уполномоченных экономических операторах, содержащимися в общем реестре уполномоченных экономических операторов и хранящимися в Комиссии. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.005).
Запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена хранящихся в Комиссии сведений обо всех юридических лицах, включенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов. Сведения о юридических лицах, содержащиеся в общем реестре уполномоченных экономических операторов, запрашиваются либо в полном объеме (с учетом исторических данных), либо по состоянию на определенную дату. Запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов в полном объеме используется при первоначальной загрузке сведений об уполномоченных экономических операторах в информационную систему уполномоченного органа, например, при инициализации общего процесса, подключении к нему нового участника общего процесса, восстановлении информации после сбоя. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.006).
При запросе информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов представляются сведения, которые были добавлены в общий реестр уполномоченных экономических операторов или в которые были внесены изменения, начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.007).
19. Приведенное описание группы процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов, представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов

Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды уәкілетті орган мәліметтерді сұратып отырған уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде сақталатын мүше мемлекеттің тізіліміне қосылған уәкілетті экономикалық операторлар туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған және Комиссияда сақталатын уәкілетті экономикалық операторлар туралы мәліметтермен синхрондау қажеттігін бағалау мақсатында орындайды. Сұрау салуды жүзеге асырған кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.005) рәсімі орындалады.
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу мүше мемлекеттің уәкілетті органының уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосылған барлық заңды тұлғалар туралы Комиссияда сақталатын мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметер не толық көлемде (тарихи деректер ескеріле отырып), не белгілі бір күндегі жағдайы бойынша сұратылады. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді толық көлемде сұрату уәкілетті органның ақпараттық жүйесіне уәкілетті экономикалық операторлар туралы мәліметтер алғаш жүктелген кезде, мысалы, жалпы процесті инициализациялау, оған жалпы процеске жаңа қатысушыны қосқан, іркілістен кейін ақпарат қалпына келтірілген кезде пайдаланылады. Сұрау салу жүзеге асырылған кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.12.PRC.006) рәсімі орындалады.
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұратқан кезде сұрау салуда көрсетілген сәттен бастап осы сұрау салу орындалған сәтке дейін уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосылған немесе өзгерістер енгізілген мәліметтер ұсынылады. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.007) рәсімі орындалады.
19. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уәкілетті экономикалық операторлардың жылпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте берілген.
3-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы

20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

20. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

P.CC.12.PRC.005
получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов
процедура предназначена для оценки уполномоченным органом государства-члена необходимости синхронизации хранящихся
в информационной системе уполномоченного органа государства-члена сведений
об уполномоченных экономических операторах, включенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов,
со сведениями, содержащимися в общем реестре уполномоченных экономических операторов
в Комиссии
P.CC.12.PRC.006
получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов
процедура предназначена для получения сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов
P.CC.12.PRC.007
получение информации
об изменениях, внесенных
в общий реестр уполномоченных экономических операторов
процедура предназначена для синхронизации хранящихся
в информационной системе уполномоченного органа государства-члена сведений
об уполномоченных экономических операторах, включенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов,
со сведениями, содержащимися в общем реестре уполномоченных экономических операторов
6. Группа процедур представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов
21. Процедура представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов, выполняется посредством использования информационного портала Союза.
При представлении сведений через информационный портал Союза используются веб-интерфейс этого портала либо сервисы, размещенные на этом портале. При использовании веб-интерфейса пользователь в окне браузера задает параметры поиска и (или) выгрузки сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов, осуществляет работу с информацией из общего реестра уполномоченных экономических операторов, представленной в окне браузера.
При использовании сервисов, размещенных на информационном портале Союза, взаимодействие осуществляется между информационной системой заинтересованного лица и информационным порталом Союза.
22. Общая схема группы процедур представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов, представлена на рисунке 4.
Рис. 4. Общая схема группы процедур представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов
23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

P.CC.12.PRC.005
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосылған уәкілетті экономикалық операторлар туралы мәліметтерді Комиссияның уәкілетті экономикалық операторларының жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтермен синхрондау қажеттілігін мүше мемлекеттің уәкілетті органының бағалауына арналған
P.CC.12.PRC.006
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу
рәсім уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді алуға арналған
P.CC.12.PRC.007
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосылған уәкілетті экономикалық операторлар туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтермен синхрондауға арналған
6. Мүдделі тұлғаларға уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобы
21. Мүдделі тұлғаларға уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімі Одақтың ақпараттық порталын пайдалану арқылы орындалады.
Одақтың ақпараттық порталы арқылы мәліметтерді ұсыну кезінде осы порталдың веб-интерфейсі не осы порталда орналастырылған сервистер пайдаланылады. Веб-интерфейсті пайдалану кезінде пайдаланушы браузер терезесінде уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді іздеу және (немесе) шығару параметрлерін береді, браузер терезесінде ұсынылған уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алынатын ақпаратпен жұмыс істеуді жүзеге асырады.
Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған сервистерді пайдалану кезінде мүдделі тұлғаның ақпараттық жүйесі мен Одақтың ақпараттық жүйесі арасында өзара іс-қимыл жүзеге асырылады.
22. Мүдделі тұлғаларға уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы 4-суретте берілген.
4-сурет. Мүдделі тұлғаларға уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
23. Мүдделі тұлғаларға уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Мүдделі тұлғаларға уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

P.CC.12.PRC.007
получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов через информационный портал Союза
процедура предназначена для получения сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов, через информационный портал Союза
с использованием
веб-интерфейса этого портала либо сервисов, размещенных на этом портале
V. Информационные объекты общего процесса
24. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.12.BEN.001
общий реестр
общий информационный ресурс, содержащий сведения об уполномоченных экономических операторах, формируемый на основе сведений из реестров государств-членов, представляемых уполномоченными органами государств-членов, и публикуемый
на информационном портале Союза
P.CC.12.BEN.002
сведения о состоянии общего реестра
сведения о состоянии общего реестра
VI. Ответственность участников общего процесса
25. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии, осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 г., иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников органов государственной власти государств-членов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
26. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.001
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран и соответствующие им коды (применяется
в соответствии
с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.008
перечень видов средств (каналов) связи
справочник
содержит перечень кодов
и наименований видов средств (каналов) связи (применяется
в соответствии
с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 декабря 2022 г. № 192)
P.CLS.014
классификатор видов документов
и сведений
классификатор
содержит перечень кодов
и наименований видов документов, используемых для заполнения таможенных документов (применяется
в соответствии
с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.024
классификатор языков
классификатор
содержит перечень наименований языков и их коды
в соответствии
со стандартом ISO 639-1 (применяется
в соответствии
с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 сентября 2019 г. № 152)
P.CLS.025
классификатор таможенных органов государств-членов
классификатор
содержит перечень наименований таможенных органов государств-членов
и соответствующие им коды
P.CLS.053
справочник результатов обработки электронных документов
и сведений
справочник
содержит перечень кодов
и наименований результатов обработки электронных документов
и сведений
P.CLS.099
классификатор единиц измерения и счета Евразийского экономического союза
классификатор
содержит перечень кодов, в том числе
в соответствии
с международными
и региональными стандартами, наименований, условных обозначений единиц измерения и счета (применяется
в соответствии
с Решением Коллегии Комиссии

P.CC.12.PRC.007
Одақтың ақпараттық порталы арқылы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу
рәсім Одақтың ақпараттық порталы арқылы осы порталдың веб-интерфейсін не осы порталда орналастырылған сервистерді пайдалана отырып уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді алуға арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
24. Жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде олар туралы немесе олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.12.BEN.001
жалпы тізілім
мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ұсынатын мүше мемлекеттердің тізілімдерінен алынатын және Одақтың ақпараттық порталында жарияланатын мәліметтер негізінде қалыптастырылатын уәкілетті экономикалық операторлар туралы мәліметтерді қамтитын жалпы ақпараттық ресурс
P.CC.12.BEN.002
жалпы тізілімнің жай-күйі туралы мәліметтер
жалпы тізілімнің жай-күйі туралы мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
25. Мәліметтердің уақытылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды тұлғалары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапкершілікке тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақ құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес, ал мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының лауазымды тұлғалары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапкершілікке тарту мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
26. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.001
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
елдер атауларының және олардың тиісті кодтарының тізбесін қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.008
байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесі
анықтамалық
байланыс құралдары (арналары) түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 6 желтосқандағы № 192 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.014
құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
кедендік құжаттарды толтыру үшін пайдаланылатын құжаттар түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.024
тілдер сыныптауышы
сыныптауыш
ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдердің атаулары мен кодтарының тізбесін қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 10 қыркүйектегі № 152 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.025
мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышы
сыныптауыш
мүше мемлекеттердің кеден органдары атауларының және олардың тиісті кодтарының тізбесін қамтиды
P.CLS.053
электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің анықтамалығы
анықтамалық
электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.099
Еуразиялық экономикалық одақтың өлшем бірліктері мен есепшоттарының сыныптауышы
сыныптауыш

от 27 октября 2020 г. № 145)
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры формирования, ведения и информирования об изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов
Процедура "Включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.001)
27. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.001) представлена на рисунке 5.
Рис. 5. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.001)
28. Процедура "Включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.001) выполняется при включении юридического лица в реестр государства-члена.
29. Первой выполняется операция "Представление сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения о юридическом лице для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов.
30. При получении Комиссией сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр уполномоченных экономических операторов, выполняется операция "Прием и обработка сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.002), по результатам выполнения которой сведения о юридическом лице включаются в общий реестр уполномоченных экономических операторов. Уведомление о включении сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов передается в уполномоченный орган государства-члена.
31. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления о включении сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов выполняется операция "Получение уведомления о включении сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.003), в ходе выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
32. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.002) выполняется операция "Опубликование общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.004), по результатам выполнения которой обновленный общий реестр уполномоченных экономических операторов публикуется на информационном портале Союза.

өлшем бірліктері мен есепшоттар кодтарының, оның ішінде халықаралық және өңірлік стандарттарға сәйкес, атауларының, шартты белгілеулерінің тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2020 жылғы 27 қазандағы № 145 шешіміне сәйкес қолданылады)
VIII. Жалпы процесс рәсімдері
1. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және оның мәліметтерінің өзгергені туралы хабардар ету рәсімдері
"Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу" (P.CC.12.PRC.001) рәсімі
27. "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу" (P.CC.12.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 5-суретте берілген.
5-сурет. "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу" (P.CC.12.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
28. "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу" (P.CC.12.PRC.001) рәсімі заңды тұлғаны мүше мемлекеттің тізіліміне қосу кезінде орындалады.
29. Алдымен "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.12.OPR.001) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін заңды тұлға туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
30. Комиссия уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосылатын заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алған кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.002) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша заңды тұлға туралы мәліметтер уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосылады. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне мәліметтердің қосылғаны туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына беріледі.
31. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне мәліметтердің қосылғаны туралы хабарлама алған кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне мәліметтердің қосылғаны туралы хабарлама алу" (P.CC.12.OPR.003) операциясы орындалады, оны орындау барысында көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
32. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.002) операциясы орындалған жағдайда "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін жариялау" (P.CC.12.OPR.004) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті экономикалық оператордардың жаңартылған жалпы тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.

33. Результатами выполнения процедуры "Включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.001) являются включение сведений о юридическом лице в общий реестр уполномоченных экономических операторови опубликование общего реестра уполномоченных экономических операторов на информационном портале Союза.
34. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.001), приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.12.OPR.001
представление сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 8 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.002
прием и обработка сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.003
получение уведомления
о включении сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 10 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.004
опубликование общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 11 настоящих Правил
Таблица 8
Описание операции "Представление сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при включении юридического лица
в реестр государства-члена
5
Ограничения
сведения для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов представляются исполнителем в Комиссию
в срок, не превышающий 5 рабочих дней с даты включения юридического лица в реестр государства-члена, формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет
в Комиссию сведения для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов переданы в Комиссию
Таблица 9
Описание операции "Прием и обработка сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении Комиссией сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов (операция "Представление сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет включение сведений
в общий реестр уполномоченных экономических операторов, формирует
и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление о включении сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов
7
Результаты
сведения о юридических лицах, включаемых в общий реестр, обработаны, уведомление о включении сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов направлено
в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 10
Описание операции "Получение уведомления о включении сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления о включении сведений
в общий реестр уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о включении сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов (операция "Прием и обработка сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о включении сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомления о включении сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов получено и обработано
Таблица 11
Описание операции "Опубликование общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.004
2
Наименование операции
опубликование общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений
о юридических лицах в общий реестр уполномоченных экономических операторов (операция "Прием и обработка сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.002))
5
Ограничения
операция выполняется не позднее 1 рабочего дня с даты получения сведений для включения
в общий реестр уполномоченных экономических операторов от уполномоченного органа государства-члена и их обработки в рамках операции "Прием и обработка сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.002)
6
Описание операции
исполнитель осуществляет опубликование общего реестра на информационном портале Союза
7
Результаты
общий реестр, содержащий включенные сведения о юридических лицах, опубликован на информационном портале Союза
Процедура "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.002)

33. "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу" (P.CC.12.PRC.001) рәсімін орындау нәтижелері заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу және Одақтың ақпараттық порталында уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін жариялау болып табылады.
34. "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу" (P.CC.12.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
"Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу" (P.CC.12.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.12.OPR.001
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 8-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.002
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 9-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.003
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне мәліметтердің қосылғаны туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 10-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.004
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін жариялау
осы Қағидалардың 11-кестесінде келтірілген
8-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.12.OPR.001) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.001
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
заңды тұлғаны мүше мемлекеттің тізіліміне қосу кезінде орындалады
5
Шектеулер
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді заңды тұлға мүше мемлекеттің тізіліміне қосылған күннен бастап 5 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде Комиссияға ұсынады, ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліімне қосу үішн мәліметтер Комиссияға берілді
9-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.002) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.002
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Комиссия уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді алған кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.12.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне мәліметтерді қосуды жүзеге асырады, уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне мәліметтердің қосылғаны туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелері
жалпы тізілімге қосылатын заңды тұлғалар туралы мәліметтер өңделді, мәліметтердің уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізліміне қосылғаны туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
10-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне мәліметтердің қосылғаны туралы хабарлама алу" (P.CC.12.OPR.003) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.003
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне мәліметтердің қосылғаны туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне мәліметтердің қосылғаны туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамсына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне мәліметтердің қосылғаны туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне мәліметтердің қосылғаны туралы хабарлама алынды және өңделді
11-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін жариялау" (P.CC.12.OPR.004) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.004
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтер қосылған кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
операция мүше мемлекеттің уәкілетті органынан уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтер алынған және олар "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.002) операциясы шеңберінде өңделген күннен бастап 1 жұмыс күнінен кешіктірмей орындалады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы жалпы тізілімді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды жүзеге асырады
7
Нәтижелері
заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қамтитын жалпы тізілім Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.12.PRC.002) рәсімі

35. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.002) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.002)
36. Процедура "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.002) выполняется при внесении уполномоченным органом государства-члена изменений в реестр государства-члена, в том числе в целях приостановления, возобновления действия свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов.
37. Первой выполняется операция "Представление сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.005), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов.
38. При получении Комиссией сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов выполняется операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.006), по результатам выполнения которой соответствующие сведения обновляются в общем реестре уполномоченных экономических операторов. Уведомление о внесении изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов передается в уполномоченный орган государства-члена.
39. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена уведомления о внесении изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов выполняется операция "Получение уведомления о внесении изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.007), в ходе выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
40. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.006) выполняется операция "Опубликование измененных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.008), по результатам выполнения которой измененные сведения общего реестра уполномоченных экономических операторов публикуются на информационном портале Союза.
41. Результатами выполнения процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.002) являются обработка в Комиссии сведений из реестра государства-члена, внесение изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов и опубликование измененных сведений на информационном портале Союза.

35. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.12.PRC.002) рәсімін орындау схемасы 6-суретте берілген.
6-сурет. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.12.PRC.002) рәсімін орындау схемасы
36. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.12.PRC.002) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органы мүше мемлекеттердің тізіліміне, оның ішінде уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне қосу туралы куәліктің қолданысын тоқтата тұру, қайта бастау мақсатында өзгерістер енгізген кезде орындалады.
37. Алдымен "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.12.OPR.005) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
38. Комиссия уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді алған кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.006) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде тиісті мәліметтер жаңартылады. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына беріледі.
39. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама келіп түскен кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама алу" (P.CC.12.OPR.007) операциясы орындалады, оны орындау барысында көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
40. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.006) операциясы орындалған жағдайда "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау" (P.CC.12.OPR.008) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.
41. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.12.PRC.002) рәсімін орындау нәтижелері мүше мемлекеттің тізілімінен алынған мәліметтердің Комиссияда өңделуі, уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу және өзгертілген мәліметтердің Одақтың ақпараттық порталында жариялануы болып табылады.

42. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.002), приведен в таблице 12.
Таблица 12
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.12.OPR.005
представление сведений для внесения изменений
в общий реестр уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 13 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.006
прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.007
получение уведомления
о внесении изменений
в общий реестр уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 15 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.008
опубликование измененных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 16 настоящих Правил
Таблица 13
Описание операции "Представление сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.005
2
Наименование операции
представление сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при внесении уполномоченным органом государства-члена изменений в реестр
государства-члена, в том числе в целях приостановления, возобновления действия свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов
5
Ограничения
сведения для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов представляются исполнителем
в Комиссию в срок, не превышающий 5 рабочих дней со дня принятия решения
о приостановлении, возобновлении
и внесении изменений об уполномоченном экономическом операторе, содержащиеся
в реестре государства-члена, формат
и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет
в Комиссию сведения для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов переданы в Комиссию
Таблица 14
Описание операции "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.006
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов (операция "Представление сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель вносит изменения в общий реестр уполномоченных экономических операторов, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление
о внесении изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов
7
Результаты
сведения для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов обработаны, уведомление
о внесении изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 15
Описание операции "Получение уведомления о внесении изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.007
2
Наименование операции
получение уведомления о внесении изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о внесении изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов (операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.006))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов
и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомления о внесении изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов обработано
Таблица 16
Описание операции "Опубликование измененных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.008
2
Наименование операции
опубликование измененных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при внесении изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов (операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.006))
5
Ограничения

42. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.12.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.12.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.12.OPR.005
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.006
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.007
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.008
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау
осы Қағидалардың 16-кестесінде келтірілген
13-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.12.OPR.005) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.005
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
мүше мемлекеттің уәкілетті органы мүше мемлекеттің тізіліміне, оның ішінде уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне қосу туралы куәліктің қолданысын тоқтата тұру, қайта бастау мақсатында өзгерістер енгізген кезде орындалады
5
Шектеулер
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді орындаушы Комиссияға мүше мемлекеттің тізілімінде қамтылған уәкілетті экономикалық оператор туралы мәліметтерді тоқтата тұру, қайта бастау және өзгерістер енгізу туралы шешім қабылданған күннен бастап 5 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ұсынады, ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер Комиссияға берілді
14-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.006) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.006
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді алған кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.12.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізеді, уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізілгені туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер өңделді, уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізілгені туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
15-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама алу" (P.CC.12.OPR.007) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.007
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізілгені туралы хабарлама өңделді
16-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау" (P.CC.12.OPR.008) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.008
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізілген кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер

операция выполняется не позднее 1 рабочего дня с даты получения сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов от уполномоченного органа государства-члена и их обработки в рамках операции "Прием и обработка сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.002)
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование измененных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов
на информационном портале Союза
7
Результаты
измененные сведения общего реестра уполномоченных экономических операторов опубликованы на информационном портале Союза
Процедура "Исключение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.003)
43. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.003) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.003)
44. Процедура "Исключение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.003) выполняется при исключении юридического лица из реестра государства-члена.
45. Первой выполняется операция "Представление информации для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.009), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения о юридическом лице, исключенном из реестра государства-члена.
46. При получении Комиссией информации для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов выполняется операция "Прием и обработка информации для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.010), по результатам выполнения которой осуществляется исключение сведений о соответствующем юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов. Уведомление об исключении сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов передается в уполномоченный орган государства-члена.
47. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления об исключении сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов выполняется операция "Получение уведомления об исключении сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.011), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.

операция мүше мемлекеттің уәкілетті органынан уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер алынған және олар "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.002) операциясы шеңберінде өңделген күннен бастап 1 жұмыс күнінен кешіктірілмей орындалады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
"Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау" (P.CC.12.PRC.003) рәсімі
43. "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау" (P.CC.12.PRC.003) рәсімін орындау схемасы 7-суретте берілген.
7-сурет. "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау" (P.CC.12.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
44. "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау" (P.CC.12.PRC.003) рәсімі мүше мемлекеттің тізілімінен заңды тұлға алып тасталған кезде орындалады.
45. Алдымен "Заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпарат ұсыну" (P.CC.12.OPR.009) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы мүше мемлекеттің тізілімінен алып тасталған заңды тұлға туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
46. Комиссия заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпарат алған кезде "Заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.010) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша тиісті заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау жүзеге асырылады. Заңды тұлға туралы мәліметтердің уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тасталғаны туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына беріледі.
47. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы заңды тұлға туралы мәліметтердің уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тасталғаны туралы хабарлама алған кезде "Заңды тұлға туралы мәліметтердің уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тасталғаны туралы хабарлама алу" (P.CC.12.OPR.011) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.

48. В случае выполнения операции "Прием и обработка информации для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.010) выполняется операция "Опубликование обновленных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.012), по результатам выполнения которой обновленный общий реестр уполномоченных экономических операторов публикуется на информационном портале Союза.
49. Результатом выполнения процедуры "Исключение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.003) является обработка в Комиссии сведений об исключении юридического лица из реестра государства-члена, внесение в общий реестр уполномоченных экономических операторов соответствующих изменений и опубликование обновленного общего реестра уполномоченных экономических операторов на информационном портале Союза.
50. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Исключение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.003), приведен в таблице 17.
Таблица 17
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Исключение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.12.OPR.009
представление информации для исключения сведений
о юридическом лице
из общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.010
прием и обработка информации для исключения сведений
о юридическом лице
из общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.011
получение уведомления
об исключении сведений
о юридическом лице
из общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 20 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.012
опубликование обновленных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 21 настоящих Правил
Таблица 18
Описание операции "Представление информации для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.009
2
Наименование операции
представление информации для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при исключении юридического лица из реестра государства-члена
5
Ограничения
информация для исключения сведений
о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов представляется исполнителем в Комиссию
в срок, не превышающий 5 рабочих дней
со дня принятия решения об исключении
из реестра государства-члена, формат
и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов
и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет
в Комиссию информацию для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
информация для исключения сведений
о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов представлена в Комиссию
Таблица 19
Описание операции "Прием и обработка информации для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.010
2
Наименование операции
прием и обработка информации для исключения сведений о юридическом лице
из общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем информации для исключения сведений
о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов (операция "Представление информации для исключения сведений о юридическом лице
из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.009))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель обрабатывает информацию для исключения сведений о юридическом лице
из общего реестра уполномоченных экономических операторов, формирует
и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление
об исключении сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов.
Обработка информации выполняется
в соответствии со следующими правилами:
осуществляется обновление значений технологических реквизитов записи, содержащей актуальные на момент выполнения настоящей операции сведения об исключаемом юридическом лице в общем реестре уполномоченных экономических операторов (далее – актуальная запись);
для актуальной записи значение реквизита периода действия записи
в части конечной даты и времени устанавливается в соответствии с датой начала действия записи, содержащей информацию для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов, - 1 день;
информация об исключении сведений
о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов включается в состав общего реестра уполномоченных экономических операторов;
значения реквизитов дата и время обновления записи общего ресурса для актуальной записи и записи, содержащей информацию для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов, устанавливается
в соотвествии с текущим значением даты и времени обработки.
7
Результаты
информация для исключения сведений
о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов обработана, уведомление об исключении сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 20
Описание операции "Получение уведомления об исключении сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.011
2
Наименование операции
получение уведомления об исключении сведений
о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об исключении сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов (операция "Прием и обработка информации для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов
и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием
и обработку уведомления в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об исключении сведений
о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов обработано
Таблица 21
Описание операции "Опубликование обновленных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.012
2
Наименование операции
опубликование обновленных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при обновлении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов (операция "прием и обработка информации для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.010))
5
Ограничения
выполняется не позднее 1 рабочего дня
с даты получения информации для исключения сведений о юридическом лице
из общего реестра уполномоченных экономических операторов (операция "Прием и обработка информации для исключения сведений о юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.010))
6
Описание операции
исполнитель осуществляет опубликование обновленного общего реестра уполномоченных экономических операторов на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленный общий реестр уполномоченных экономических операторов опубликован
на информационном портале Союза

48. "Заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.010) операциясы орындалған жағдайда "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау" (P.CC.12.OPR.012) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті экономикалық операторлардың жаңартылған жалпы тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.
49. "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау" (P.CC.12.PRC.003) рәсімін орындау нәтижесі заңды тұлғаны мүше мемлекеттің тізілімінен алып тастау туралы мәліметтердің Комиссияда өңделуі, уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне тиісті өзгерістер енгізу және уәкілетті экономикалық операторлардың жаңартылған жалпы тізілімінің Одақтың ақпараттық порталында жариялануы болып табылады.
50. "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау" (P.CC.12.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау" (P.CC.12.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.12.OPR.009
заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпарат ұсыну
осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.010
заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.011
заңды тұлға туралы мәліметтердің уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тасталғаны туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 20-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.012
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау
осы Қағидалардың 21-кестесінде келтірілген
18-кесте
"Заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпарат ұсыну" (P.CC.12.OPR.009) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.009
2
Операцияның атауы
заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпарат ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
заңды тұлға мүше мемлекеттің тізілімінен алып тасталған кезде орындалады
5
Шектеулер
заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпаратты орындаушы Комиссияға мүше мемлекеттің тізілімінен алып тастау туралы шешім қабылданған күннен бастап 5 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ұсынады, ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпаратты қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелері
заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпарат Комиссияға ұсынылды
19-кесте
"Заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.010) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.010
2
Операцияның атауы
заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпарат алған кезде орындалады ("Заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпарат ұсыну" (P.CC.12.OPR.009) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпаратты өңдейді, заңды тұлға туралы мәліметтердің уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тасталғаны туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.
Ақпаратты өңдеу мынадай қағидаларға сәйкес орындалады:
осы операция орындалған сәтте уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде алып тасталатын заңды тұлға туралы өзекті мәліметтерді қамтитын жазбаның (бұдан әрі – өзекті жазба) технологиялық деректемелері мәндерін жаңарту жүзеге асырылады;
өзекті жазба үшін жазба қолданылатын кезеңдегі деректеменің мәні соңғы күні мен уақыты бөлігінде заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпаратты қамтитын жазбаны қолданудың басталу күніне сәйкес белгіленеді - 1 күн;
заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы ақпарат уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімі құрамына қосылады;
өзекті жазба және заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпаратты қамтитын жазба үшін жалпы ресурс жазбасын жаңарту күні мен уақыты деректемелерінің мәні өңдеу күні мен уақытының ағымдағы мәніне сәйкес белгіленеді.
7
Нәтижелері
заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпарат өңделді, заңды тұлға туралы мәліметтердің уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тасталғаны туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
20-кесте
"Заңды тұлға туралы мәліметтердің уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тасталғаны туралы хабарлама алу" (P.CC.12.OPR.011) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.011
2
Операцияның атауы
заңды тұлға туралы мәліметтердің уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тасталғаны туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы заңды тұлға туралы мәліметтердің уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тасталғаны туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
заңды тұлға туралы мәліметтердің уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тасталғаны туралы хабарлама өңделді
21-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау" (P.CC.12.OPR.012) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.012
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің мәліметтері жаңартылған кезде орындалады ("Заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпарат алынған күннен бастап 1 жұмыс күнінен кешіктірмей орындалады ("Заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.010) операциясы)
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жаңартылған жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды жүзеге асырады
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жаңартылған жалпы тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

Процедура "Информирование об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.004)
51. Схема выполнения процедуры "Информирование об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.004) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Информирование об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.004)
52. Процедура "Информирование об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.004) выполняется Комиссией ежедневно при условии изменения сведений об уполномоченных экономических операторах в общем реестре уполномоченных экономических операторов (включение сведений о юридическом лице, исключение сведений о юридическом лице, отмена решения об исключении сведений о юридическом лице, изменение сведений о юридическом лице, в том числе в части статуса действия свидетельства о включении в реестр ("приостановлено", "возобновлено и действует")). Процедура выполняется в отношении уполномоченных органов всех государств-членов.
53. Первой выполняется операция "Оповещение об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.013), по результатам выполнения которой Комиссия направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление
об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов.
54. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов выполняется операция "Получение уведомления об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.014), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена принимается указанное уведомление.
55. Результатом выполнения процедуры "Информирование об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.004) является получение и обработка в уполномоченном органе государства-члена уведомления об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов.
56. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Информирование об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.004), приведен в таблице 22.
Таблица 22
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Информирование об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.12.OPR.013
оповещение об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.014
получение уведомления
об изменении сведений
в общем реестре уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 24 настоящих Правил
Таблица 23
Описание операции "Оповещение об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.013
2
Наименование операции
оповещение об изменении сведений
в общем реестре уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется автоматически, ежедневно при условии изменения сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов (включение сведений о юридическом лице, исключение сведений
о юридическом лице, отмена решения
об исключении сведений о юридическом лице, изменение сведений о юридическом лице, в том числе в части статуса действия свидетельства о включении в реестр ("приостановлено", "возобновлено
и действует"))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет
в уполномоченный орган государства-члена уведомление об изменении сведений
в общем реестре уполномоченных экономических операторов
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об изменении сведений
в общем реестре уполномоченных экономических операторов направлено
в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 24
Описание операции "Получение уведомления об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.014
2
Наименование операции
получение уведомления об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов (операция "Оповещение
об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов
и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель получает и обрабатывает уведомление об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов
7
Результаты
уполномоченным органом государства-члена получено и обработано уведомление
об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов

"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабардар ету" (P.CC.12.PRC.004) рәсімі
51. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабардар ету" (P.CC.12.PRC.004) рәсімін орындау схемасы 8-суретте келтірілген.
8-сурет. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабардар ету" (P.CC.12.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
52. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабардар ету" (P.CC.12.PRC.004) рәсімін Комиссия уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі уәкілетті экономикалық операторлар туралы мәліметтер өзгерген (заңды тұлға туралы мәліметтерді қосу, заңды тұлға туралы мәліметтерді алып тастау, заңды тұлға туралы мәліметтерді алып тастау туралы шешімнің күшін жою, заңды тұлға туралы мәліметтердің өзгеруі, оның ішінде тізілімге қосу туралы куәліктің қолданылу мәртебесінің ("тоқтатыла тұрған", "қайта басталған және қолданыста") өзгеруі бөлігінде) жағдайда күн сайын орындайды. Рәсім барлық мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына қатысты орындалады.
53. Алдымен "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы хабарлау" (P.CC.12.OPR.013) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия мүше мемлекеттің уәкілетті органына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарлама жібереді.
54. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы уәкілетті экономикалық жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарламаны алған кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарламаны алу" (P.CC.12.OPR.014) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы көрсетілген хабарламаны қабылдайды.
55. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы хабардар ету" (P.CC.12.PRC.004) рәсімін орындау нәтижесі уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарламаны алу және мүше мемлекеттің уәкілетті органында өңделуі болып табылады.
56. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабардар ету" (P.CC.12.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 22-кестеде келтірілген.
22-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабардар ету" (P.CC.12.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.12.OPR.013
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы хабарлау
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.014
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 24-кестесінде келтірілген
23-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы хабарлау" (P.CC.12.OPR.013) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.013
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы хабарлау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтер өзгерген (заңды тұлға туралы мәліметтерді қосу, заңды тұлға туралы мәліметтерді алып тастау, заңды тұлға туралы мәліметтерді алып тастау туралы шешімнің күшін жою, заңды тұлға туралы мәліметтердің өзгеруі, оның ішінде тізілімге қосу туралы куәліктің қолданылу мәртебесінің ("тоқтатыла тұрған", "қайта басталған және қолданыста") өзгеруі бөлігінде) жағдайда күн сайын автоматты түрде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
24-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарламаны алу" (P.CC.12.OPR.014) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.014
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы хабарлау" (P.CC.12.OPR.013) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарламаны алады және өңдейді
7
Нәтижелері
мүше мемлекеттің уәкілетті органы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарламаны алды және өңдеді

Процедура "Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.008)
57. Схема выполнения процедуры "Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.008) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.008)
58. Процедура "Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.008) выполняется при отмене решения уполномоченного органа государства-члена об исключении юридического лица из реестра государства-члена.
59. Первой выполняется операция "Представление сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.024), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов.
60. При поступлении в Комиссию сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов, выполняется операция "Прием и обработка сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.025), по результатам выполнения которой в общий реестр уполномоченных экономических операторов вносятся соответствующие сведения. В уполномоченный орган государства-члена передается уведомление об обработке сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов.
61. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена уведомления об обработке сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.026), в ходе выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
62. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.025) выполняется операция "Опубликование обновленных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.027), по результатам выполнения которой обновленные сведения общего реестра уполномоченных экономических операторов публикуются на информационном портале Союза.

"Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою" (P.CC.12.PRC.008) рәсімі
57. "Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою" (P.CC.12.PRC.008) рәсімін орындау схемасы 9-суретте берілген.
9-сурет. "Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою" (P.CC.12.PRC.008) рәсімін орындау схемасы
58. "Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою" (P.CC.12.PRC.008) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының заңды тұлғаны мүше мемлекеттің тізілімінен алып тастау туралы шешімінің күші жойылған кезде орындалады.
59. Алдымен "Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CC.12.OPR.024) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
60. Комиссияға заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.025) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне тиісті мәліметтер енгізіледі. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама беріледі.
61. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама келіп түскен кезде "Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.CC.12.OPR.026) операциясы орындалады, оны орындау барысында көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
62. "Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.025) операциясы орындалған жағдайда "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау" (P.CC.12.OPR.027) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.

63. Результатами выполнения процедуры "Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.008) являются обработка в Комиссии сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов, внесение в общий реестр уполномоченных экономических операторов соответствующих изменений и опубликование обновленного общего реестра уполномоченных экономических операторов на информационном портале Союза.
64. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.008), приведен в таблице 25.
Таблица 25
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.008)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.12.OPR.024
представление сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 26 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.025
прием и обработка сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 27 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.026
получение уведомления
о результатах обработки сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 28 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.027
опубликование обновленных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 29 настоящих Правил
Таблица 26
Описание операции "Представление сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.024)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.024
2
Наименование операции
представление сведений об отмене решения
об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при отмене решения об исключении юридического лица из реестра государства-члена
5
Ограничения
сведения об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов представляются Исполнителем в срок,
не превышающий 5 рабочих дней с даты внесения изменений о статусе свидетельства уполномоченного экономического оператора, в реестр государства-члена, формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию сведения об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов переданы в Комиссию
Таблица 27
Описание операции "Прием и обработка сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.025)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.025
2
Наименование операции
прием и обработка сведений об отмене решения
об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов (операция "Представление сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.024))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами
государств-членов. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель обрабатывает сведения об отмене решения об исключении юридического лица
из общего реестра уполномоченных экономических операторов, формирует и направляет
в уполномоченный орган государства-члена уведомление об обработке сведений об отмене решения об исключении юридического лица
из общего реестра уполномоченных экономических операторов.
Обработка сведений выполняется в соответствии со следующими правилами:
осуществляется обновление значений технологических реквизитов записи, содержащей актуальные на момент выполнения настоящей операции сведения
об исключенном юридическом лице из общего реестра уполномоченных экономических операторов (далее – актуальная запись);
для актуальной записи значение реквизита периода действия записи в части конечной даты и времени устанавливается
в соответствии с датой начала действия записи, содержащей сведения об отмене решения
об исключении юридического лица
из общего реестра уполномоченных экономических операторов, - 1 день;
сведения об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов включается в состав общего реестра уполномоченных экономических операторов;
значение реквизитов дата и время обновления записи общего ресурса для актуальной записи и записи, содержащей сведения об отмене решения об исключении юридического лица
из общего реестра уполномоченных экономических операторов, устанавливается
в соотвествии с текущим значением даты
и времени обработки.
7
Результаты
сведения об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов обработаны, уведомление об обработке сведений
об отмене решения об исключении юридического лица из реестра уполномоченных экономических операторов направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 28
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.026)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.026
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке сведений
об отмене решения об исключении юридического лица из реестра уполномоченных экономических операторов (операция "Прием и обработка сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.025))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений
об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов обработано
Таблица 29
Описание операции "Опубликование обновленных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.027)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.027
2
Наименование операции
опубликование обновленных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при внесении сведений об отмене решения об исключении юридического лица
из общего реестра уполномоченных экономических операторов (операция "Прием и обработка сведений об отмене решения об исключениии юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.025))
5
Ограничения
выполняется не позднее 1 рабочего дня с даты получения сведений об отмене решения
об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов (операция "Прием и обработка сведений об отмене решения об исключении юридического лица
из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.025))
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование обновленного общего реестра уполномоченных экономических операторов на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленный общий реестр уполномоченных экономических операторов опубликован
на информационном портале Союза

63. "Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою" (P.CC.12.PRC.008) рәсімін орындау нәтижелері Комиссияда заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтердің өңделуі, уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне тиісті өзгерістер енгізу және уәкілетті экономикалық операторлардың жаңартылған жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялау болып табылады.
64. "Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою" (P.CC.12.PRC.008) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 25-кестеде келтірілген.
25-кесте
"Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою" (P.CC.12.PRC.008) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.12.OPR.024
заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 26-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.025
заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 27-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.026
заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 28-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.027
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау
осы Қағидалардың 29-кестесінде келтірілген
26-кесте
"Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CC.12.OPR.024) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.024
2
Операцияның атауы
заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
заңды тұлғаны мүше мемлекеттің тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күші жойылған кезде орындалады
5
Шектеулер
заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді Орындаушы мүше мемлекеттің тізіліміне уәкілетті экономикалық оператор куәлігінің мәртебесі туралы өзгерістер енгізілген күннен бастап 5 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ұсынылады, ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелері
заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтер Комиссияға берілді
27-кесте
"Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.025) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.025
2
Операцияның атауы
заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді алған кезде орындалады
("Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну" (P.CC.12.OPR.024) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Авторластыру талап етіледі, мәліметтер тек мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ғана ұсынылады. Хабарлама мен электрондық құжат (мәліметтер) Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді өңдейді, заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді. Мәліметтерді өңдеу мынадай қағидаларға сәйкес орындалады:
осы операция орындалған сәтте уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тасталған заңды тұлға туралы өзекті мәліметтерді қамтитын жазбаның (бұдан әрі – өзекті жазба) технологиялық деректемелері мәндерін жаңарту жүзеге асырылады;
өзекті жазба үшін жазба қолданылатын кезеңдегі деректеменің мәні соңғы күні мен уақыты бөлігінде заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қамтитын жазбаны қолданудың басталу күніне сәйкес белгіленеді – 1 күн;
заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтер уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімі құрамына қосылады;
өзекті жазба және заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қамтитын жазба үшін жалпы ресурс жазбасын жаңарту күні мен уақыты деректемелерінің мәні өңдеу күні мен уақытының ағымдағы мәніне сәйкес белгіленеді.
7
Нәтижелері
заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтер өңделді, заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
28-кесте
"Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.CC.12.OPR.026) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.026
2
Операцияның атауы
заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.025) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операциияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хаюарлама өңделді
29-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау" (P.CC.12.OPR.027) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.027
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді енгізген кезде орындалады ("Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.025) операциясы)
5
Шектеулер
заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтер алынған күннен бастап 1 жұмыс күнінен кешіктірмей орындалады ("Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.025) операциясы)
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жаңартылған жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жаңартылған жалпы тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

2. Процедуры представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов
Процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.005)
65. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.005) представлена на рисунке 10.
Рис. 10. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.005)
66. Процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.005) выполняется при оценке необходимости синхронизации сведений, хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, запрашивающего сведения, с соответствующей информацией из общего реестра уполномоченных экономических операторов, хранящейся в Комиссии.
67. Первой выполняется операция "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.015), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов.
68. При поступлении в Комиссию запроса на получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов выполняется операция "Обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.016), по результатам выполнения которой формируется и представляется в уполномоченный орган государства-члена информация о дате и времени последнего обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов.
69. При получении уполномоченным органом государства-члена информации о дате и времени последнего обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов выполняется операция "Прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.017).
70. Результатом выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.005) является получение уполномоченным органом государства-члена информации о дате и времени последнего обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов.

2. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.005) рәсімі
65. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.005) рәсімін орындау схемасы 10-суретте берілген.
10-сурет. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.005) рәсімін орындау схемасы
66. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.005) рәсімі мәліметтерді сұратқан мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын мәліметтерді Комиссияда сақталатын уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алынған ақпаратпен синхрондау қажеттілігін бағалау кезінде орындалады.
67. Алдымен "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.12.OPR.015) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
68. Комиссияға уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алуға сұрау салу келіп түскен кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.12.OPR.016) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат қалыптастырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады.
69. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.017) операциясы орындалады.
70. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.005) рәсімін орындау нәтижесі мүше мемлекеттің уәкілетті органының уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алуы болып табылады.

71. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.005), приведен в таблице 30.
Таблица 30
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.12.OPR.015
запрос информации о дате
и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 31 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.016
обработка и представление информации о дате
и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 32 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.017
прием и обработка информации о дате
и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 33 настоящих Правил
Таблица 31
Описание операции "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.015
2
Наименование операции
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при оценке необходимости синхронизации сведений, хранящихся
в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, с соответствующей информацией из общего реестра уполномоченных экономических операторов, хранящейся в Комиссии
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов
и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет
в Комиссию запрос на предоставление информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос информации о дате и времени последнего обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов направлен в Комиссию
Таблица 32
Описание операции "Обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.016
2
Наименование операции
обработка и представление информации
о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса информации о дате и времени последнего обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов (операция "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.015)
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов
и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса, формирует
и направляет ответ на запрос в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена направлено сообщение, содержащее информацию о дате и времени последнего обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов
Таблица 33
Описание операции "Прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.017
2
Наименование операции
прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем информации о дате и времени последнего обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов (операция "Обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученной информации о дате и времени последнего обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов
7
Результаты
сведения о дате и времени обновления общего реестра получены

71. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 30-кестеде келтірілген.
30-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.12.OPR.015
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
осы Қағидалардың 31-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.016
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 32-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.017
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 33-кестесінде келтірілген
31-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.12.OPR.015) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.015
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын мәліметтерді Комиссияда сақталатын уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алынған ақпаратпен синхрондау қажеттілігін бағалау кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу Комиссияға жіберілді
32-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.12.OPR.016) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.016
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды алған кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.12.OPR.015) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуға жауапты қалыптастырады және жібереді
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қамтитын хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
33-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.017) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.017
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.12.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы алынған ақпаратты өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
жалпы тізілімнің жаңартылған күні мен уақыты туралы мәліметтер алынды

Процедура "Получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.006)
72. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.006) представлена на рисунке 11.
Рис. 11. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.006)
73. Процедура "Получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.006) выполняется при возникновении необходимости получения уполномоченным органом государства-члена сведений о юридических лицах из общего реестра уполномоченных экономических операторов.
74. Первой выполняется операция "Запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.018), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, запрашивающим сведения, формируется и направляется в Комиссию запрос на получение сведений о юридических лицах из общего реестра уполномоченных экономических операторов. В зависимости от заданных параметров возможно формирование 2 видов запросов: запрос на получение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов, в полном объеме;
запрос на получение указанных сведений по состоянию на определенную дату.
75. При получении Комиссией запроса на получение сведений о юридических лицах из общего реестра уполномоченных экономических операторов выполняется операция "Обработка и представление сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.019), по результатам выполнения которой формируются и представляются в запрашивающий уполномоченный орган государства-члена сведения о юридических лицах из общего реестра уполномоченных экономических операторов или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
76. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена сведений о юридических лицах из общего реестра уполномоченных экономических операторов или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.020).
77. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.006) является получение уполномоченным органом государства-члена сведений о юридических лицах из общего реестра уполномоченных экономических операторов или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.12.PRC.006) рәсімі
72. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.12.PRC.006) рәсімін орындау схемасы 11-суретте берілген.
11-сурет. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.12.PRC.006) рәсімін орындау схемасы
73. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.12.PRC.006) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алуына қажеттілік туған кезде орындалады.
74. Алдымен "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.12.OPR.018) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәліметтерді сұратқан мүше мемлекеттің уәкілетті органы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Берілген параметрлерге байланысты сұрау салудың 2 түрі қалыптастырылуы ықтимал:
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді толық көлемде алуға сұрау салу;
көрсетілген мәліметтерді белгілі бір күнгі жағдайы бойынша алуға сұрау салу.
75. Комиссия уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алуға сұрау салуды алған кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.CC.12.OPR.019) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер қалыптастырылады және сұратқан мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі.
76. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама келіп түскен кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.020) операциясы орындалады.
77. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.12.PRC.006) рәсімін орындау нәтижесі мүше мемлекеттің уәкілетті органының уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алуы болып табылады.

78. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.006), приведен в таблице 34.
Таблица 34
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.12.OPR.018
запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 35 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.019
обработка и представление сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 36 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.020
получение сведений
из общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 37 настоящих Правил
Таблица 35
Описание операции "Запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.018
2
Наименование операции
запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения сведений о юридических лицах из общего реестра уполномоченных экономических операторов
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия.
При необходимости получения сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов, в полном объеме
(с учетом исторических данных) дата актуализации
в запросе не указывается.
При необходимости получения сведений по состоянию на определенную дату в запросе должна указываться дата актуализации.
При необходимости получения сведений, включенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов на основании сведений, представленных определенными
государствами-членами, в запросе указываются коды этих государств-членов
7
Результаты
запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов направлен в Комиссию
Таблица 36
Описание операции "Обработка и представление сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.019
2
Наименование операции
обработка и представление сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на получение сведений из общего реестра (операция "Запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.018))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет
в уполномоченный орган государства-члена сведения из общего реестра уполномоченных экономических операторов в соответствии
с параметрами, указанными в запросе.
При представлении полной информации
из общего реестра уполномоченных экономических операторов осуществляется представление всех записей, хранящихся
в реестре, включая исторические данные.
При представлении сведений по состоянию
на указанную дату осуществляется выборка сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов,
по состоянию на дату, указанную в запросе. Выбор сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов осуществляется по всем странам либо с учетом кодов стран государств-членов, указанных
в запросе.
При отсутствии в общем реестре уполномоченных экономических операторов сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган
государства-члена направляется уведомление
об отсутствии запрошенных сведений
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена представлены сведения из общего реестра уполномоченных экономических операторов или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 37
Описание операции "Получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.020
2
Наименование операции
получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов или уведомления
об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка
и представление сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.019))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения из общего реестра уполномоченных экономических операторов или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
сведения из общего реестра уполномоченных экономических операторов либо уведомление
об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны

78. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.12.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 34-кестеде келтірілген.
34-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.12.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.12.OPR.018
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың 35-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.019
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 36-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.020
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алу
осы Қағидалардың 37-кестесінде келтірілген
35-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.12.OPR.018) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.018
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу қажеттілігі туған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді толық көлемде (тарихи деректерді ескере отырып) алу қажет болған кезде сұрау салуда өзектендіру күні көрсетілмейді. Мәліметтерді белгілі бір күндегі жағдай бойынша алу қажет болған кезде сұрау салуда өзектендіру күні көрсетілуі тиіс. Белгілі бір мүше мемлекеттер ұсынған мәліметтер негізінде уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген мәліметтерді алу қажет болған кезде сұрау салуда осы мүше мемлекеттердің кодтары көрсетіледі
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу Комиссияға жіберілді
36-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.CC.12.OPR.019) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.019
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы жалпы тізілімнен мәліметтер алуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.12.OPR.018) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен толық ақпарат ұсынылған кезде тарихи деректерді қоса алғанда, тізілімде сақталатын барлық жазбаларды ұсыну жүзеге асырылады. Көрсетілген күнгі жағдайы бойынша мәліметтер ұсынылған кезде сұрау салуда көрсетілген күнгі жағдай бойынша уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді іріктеу жүзеге асырылады. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді іріктеу барлық елдер бойынша не сұрау салуда көрсетілген мүше мемлекеттер елдерінің кодтарын ескере отырып жүзеге асырылады.Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер болмаған кезде мүше мемлекеттің уәкілетті органына сұратылған мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі
7
Нәтижелері
мүше мемлекеттің уәкілетті органына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберілді
37-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.12.OPR.020) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.020
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.CC.12.OPR.019) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама өңделді

Процедура "Получение информации об изменениях,внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.007)
79. Схема выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.007) представлена на рисунке 12.
Рис. 12. Схема выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.007)
80. Процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.007) выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов, добавление которых в общий реестр уполномоченных экономических операторов или внесение изменений в которые произошло начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. Процедура также может выполняться в следующих случаях, если:
в результате выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.005) выявлено, что дата и время последнего получения сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов уполномоченным органом государства-члена являются более ранними, чем дата и время последнего изменения общего реестра уполномоченных экономических операторов Комиссии; уполномоченным органом государства-члена в результате выполнения процедуры "Информирование об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.004) получено и обработано уведомление об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов.
81. Первой выполняется операция "Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.021), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов.
82. При поступлении в Комиссию запроса информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов, выполняется операция "Обработка и представление информации об измененных сведениях общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.022), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов с даты, указанной в запросе, или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.007) рәсімі
79. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.007) рәсімін орындау схемасы 12-суретте берілген.
12-сурет. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.007) рәсімін орындау схемасы
80. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.007) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының сұрау салуда көрсетілген сәттен бастап осы сұрау салу орындалған сәтке дейін уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосылған немесе өзгерістер енгізілген уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Рәсім мынадай жағдайларда да, егер:
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.005) рәсімін орындау нәтижесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы уәкілетті экономикалық оператолардың жалпы тізілімінен мәліметтерді соңғы рет алған күні мен уақыты Комиссия уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне соңғы рет өзгерістер енгізген күні мен уақытынан ерте болып табылатыны анықталса;
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы хабардар ету" (P.CC.12.PRC.004) рәсімін орындау нәтижесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарлама алса және өңдесе орындалуы мүмкін.
81. Алдымен "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.12.OPR.021) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
82. Комиссияға уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу келіп түскен кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.12.OPR.022) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша сұрау салуда көрсетілген күннен бастап уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер қалыптастырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі.

83. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена сведений об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов, либо уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка информации об измененных сведениях общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.023), по результатам выполнения которой осуществляется синхронизация сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов между уполномоченным органом государства-члена и Комиссией.
84. Результатами выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.007) являются получение уполномоченным органом государства-члена сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов и синхронизация сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов между уполномоченным органом государства-члена и Комиссией.
85. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.007), приведен в таблице 38.
Таблица 38
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.PRC.007)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.12.OPR.021
запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 39 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.022
обработка и представление информации об измененных сведениях общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 40 настоящих Правил
P.CC.12.OPR.023
прием и обработка информации
об измененных сведениях общего реестра уполномоченных экономических операторов
приведено в таблице 41 настоящих Правил
Таблица 39
Описание операции "Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.021
2
Наименование операции
запрос информации об изменениях, внесенных
в общий реестр уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения сведений об изменениях, внесенных
в общий реестр уполномоченных экономических операторов
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов, в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос на получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов, направлен в Комиссию
Таблица 40
Описание операции "Обработка и представление информации об измененных сведениях общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.022)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.022
2
Наименование операции
обработка и представление информации об измененных сведениях общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса
на получение информации об изменениях, внесенных
в общий реестр уполномоченных экономических операторов (операция "Запрос информации
об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.021))
5
Ограничения
Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет
в уполномоченный орган государства-члена сведения
об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена направлены сведения об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 41
Описание операции "Прием и обработка информации об измененных сведениях общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.023)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.OPR.023
2
Наименование операции
прием и обработка информации об измененных сведениях общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении сведений об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов, или уведомления
об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "обработка и представление информации об измененных сведениях общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.OPR.022))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов
и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов, или уведомление
об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку. При получении сведений об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов, обработка осуществляется согласно следующим правилам: сведения об уполномоченных экономических операторах, присутствующие в составе полученных измененных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов и отсутствующие
в уполномоченном органе государства-члена, включаются в сведения общего реестра уполномоченных экономических операторов, хранящиеся
в уполномоченном органе государства-члена; сведения об уполномоченных экономических операторах, присутствующие в составе полученных измененных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов и присутствующие
в сведениях общего реестра уполномоченных экономических операторов, хранящихся
в уполномоченном органе государства-члена, актуализируются (обновляются)
7
Результаты
сведения общего реестра уполномоченных экономических операторов синхронизированы между Комиссией и уполномоченным органом государства-члена
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

83. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама келіп түскен кезде "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.023) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы мен Комиссия арасында уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді синхрондау жүзеге асырылады.
84. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.007) рәсімін орындау нәтижелері мүше мемлекеттің уәкілетті органының уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алуы және мүше мемлекеттің уәкілетті органы мен Комиссия арасында уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді синхрондау болып табылады.
85. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.007) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 38-кестеде келтірілген.
38-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.12.PRC.007) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.12.OPR.021
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу
осы Қағидалардың 39-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.022
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 40-кестесінде келтірілген
P.CC.12.OPR.023
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 41-кестесінде келтірілген
39-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.12.OPR.021) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.021
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді алу қажеттілігі туған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
40-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.12.OPR.022) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.022
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алуға сұрау салу" (P.CC.12.OPR.021) операциясы)
5
Шектеулер
Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жібереді
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
41-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.12.OPR.023) операциясының сипаттамасы
№ р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.OPR.023
2
Операцияның атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.12.OPR.022) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер алынған кезде өңдеу мынадай қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады: уәкілетті экономикалық операторлар туралы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтерінің алынған құрамында бар және мүше мемлекеттің уәкілетті органында жоқ мәліметтер мүше мемлекеттің уәкілетті органында сақталатын уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің мәліметтеріне қосылады;
уәкілетті экономикалық операторлар туралы уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтерінің алынған құрамында бар және мүше мемлекеттің уәкілетті органында сақталатын уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің мәліметтерінде бар мәліметтер өзектендіріледі (жаңартылады)
7
Нәтижелері
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің мәліметтері Комиссия мен мүше мемлекеттің уәкілетті органы арасында синхрондалды
IX. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі

86. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля и в иных случаях.
87. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия общего процесса. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в установленном порядке.
88. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 11 февраля 2025 г. № 13
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Договор о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза от 11 апреля 2017 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";

86. Жалпы процесс рәсімдері орындалған кезде деректерді өңдеуді әдеттегі режимде жүргізу мүмкін болмайтын айрықша жағдайлар орын алуы ықтимал. Бұл техникалық іркілістер, құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері және өзге жағдайларда орын алуы мүмкін.
87. Құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері туындаған жағдайда уәкілетті орган Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оған қатысты қателік туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттар талаптарына сәйкес келмеуі анықталған жағдайда уәкілетті орган анықталған қателікті жою үшін белгіленген тәртіпте қажетті шаралар қабылдайды.
88. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау құзыретіне жататын уәкілетті органдар туралы бір-бірін және Комиссияны хабардар етеді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық қолдауды қамтамасыз етуге жауапты тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 11 ақпандағы
№ 13 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті
I. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2017 жылғы 11 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2017 г. № 186 "О форме реестра уполномоченных экономических операторов государства – члена Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2017 г. № 187 "Об общем реестре уполномоченных экономических операторов государств – членов Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 июля 2018 г. № 111 "Об утверждении Правил реализации общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов".
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного применения участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов" (далее – общий процесс).
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"общий реестр уполномоченных экономических операторов" – общий информационный ресурс, формирование и ведение которого осуществляется в электронном виде с использованием средств интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза в рамках информационного взаимодействия уполномоченных органов государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссии (далее соответственно – уполномоченные органы, государства-члены, Комиссия);
"реестр уполномоченных экономических операторов государства-члена" – информационный ресурс, содержащий сведения об уполномоченных экономических операторах, формирование и ведение которого в электронном виде осуществляется уполномоченным органом.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті экономикалық операторлары тізілімінің нысаны туралы" 2017 жылғы 19 желтоқсандағы № 186 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті экономикалық операторларының ортақ тізілімі туралы" 2017 жылғы 19 желтоқсандағы № 187 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2018 жылғы 17 шілдедегі № 111 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) транзакцияларын орындау тәртібі мен шарттарын жалпы процеске қатысушылардың біркелкі қолдануын қамтамасыз ету мақсатында әзірленді.
3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындау тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және рысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімі" – қалыптастыруы және жүргізуі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі тиісінше – уәкілетті органдар, мүше мемлекеттер, Комиссия) ақпараттық өзара іс-қимылы шеңберінде Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарын пайдалана отырып электронды түрде жүзеге асырылатын жалпы ақпараттық ресурс;
"мүше мемлекеттің уәкілетті экономикалық операторларының тізілімі" – қалыптастыруын және жүргізуін уәкілетті орган электронды түрде жүзеге асыратын, уәкілетті экономикалық операторлар туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық ресурс.
Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "жалпы процесс хабары" және "жалпы процесс транзакциясы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мағыналарда қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 февраля 2025 г. № 13 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец общего реестра
осуществляет формирование
и ведение общего реестра уполномоченных экономических операторов,
представляет (по запросу) сведения, содержащиеся
в общем реестре уполномоченных экономических операторов,
а также сведения о дате
и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов;
оповещает уполномоченные органы об обновлениях общего реестра уполномоченных операторов
Комиссия (P.ACT.001)
Владелец реестра государства-члена
осуществляет ведение реестра уполномоченных экономических операторов государства-члена, представление в Комиссию информации для формирования общего реестра уполномоченных экономических операторов, формирование запросов
и получение сведений
из общего реестра уполномоченных экономических операторов
уполномоченный орган государства-члена (P.CC.12.ACT.001)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов и Комиссией в соответствии с процедурами общего процесса:
а) информационное взаимодействие при формировании и ведении общего реестра уполномоченных экономических операторов;
б) информационное взаимодействие при информировании об изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов;
в) информационное взаимодействие при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией

Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 11 ақпандағы № 13 шешімімен бекітілген "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мағыналарда қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қиыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Жалпы тізілімді иеленуші
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыруды және жүргізуді жүзеге асырады, уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді, сондай-ақ уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы мәліметтерді ұсынады (сұрау бойынша); уәкілетті органдарды уәкілетті операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылуы туралы хабардар етеді
Комиссия (P.ACT.001)
Мүше мемлекеттің тізілімін иеленуші
мүше мемлекеттің уәкілетті экономикалық операторларының тізілімін жүргізуді, уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру үшін ақпаратты Комиссияға ұсынуды, сұрау салуларды қалыптастыруды және уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алуды жүзеге асырады
мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.CC.12.ACT.001)
2. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасында жалпы процестің рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
а) уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
б) уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімі мәліметтерінің өзгергені туралы хабардар ету кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
в) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы

8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 февраля 2025 г. № 13 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур

8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасындағы жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйлерін синхрондау мақсатында өзара хабар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялармен және осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакцияларымен арасындағы өзара байланыстар айқындалған.
10. Жалпы процесс транзакциясын орындаған кезде бастамашы өзі жүзеге асыратын операция (бастамашылық операция) шеңберінде респондентке сұрау салу хабарын жібереді, оған жауап ретінде респондент өзі жүзеге асыратын операция (қабылдаушы операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына қарай жауап хабар жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабардың құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 11 ақпандағы № 13 шешімімен бекітілген "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуі тиіс.
11. Жалпы процесс транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл

1. Информационное взаимодействие при формировании и ведении общего реестра уполномоченных экономических операторов
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении общего реестра уполномоченных экономических операторов представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении общего реестра уполномоченных экономических операторов
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при формировании и ведении общего реестра уполномоченных экономических операторов
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.PRC.001)
1.1
Представление сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.001).
Получение уведомления
о включении сведений

1. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйі мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
№ р/с
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу (P.CC.12.PRC.001)
1.1
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтер ұсыну (P.CC.12.OPR.001).

в общий реестр уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.003)
общий реестр (P.CC.12.BEN.001): сведения для включения переданы
прием и обработка сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.002).
опубликование общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.004)
общий реестр (P.CC.12.BEN.001): сведения обработаны
включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.TRN.001)
2
Изменение сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.PRC.002)
2.1
Представление сведений для внесения изменений
в общий реестр уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.005).
Получение уведомления
о внесении изменений
в общий реестр уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.007)
общий реестр (P.CC.12.BEN.001): сведения для изменения переданы
прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.006).
опубликование измененных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.008)
общий реестр (P.CC.12.BEN.001): сведения обработаны
изменение сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.TRN.002)
3
Исключение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.PRC.003)
3.1
Представление информации для исключения сведений
о юридическом лице
из общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.009).
Получение уведомления
об исключении сведений
о юридическом лице
из общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.011)
общий реестр (P.CC.12.BEN.001): сведения об исключении переданы
прием и обработка информации для исключения сведений
о юридическом лице
из общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.010).
опубликование обновленных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.012)
общий реестр (P.CC.12.BEN.001): сведения обработаны
исключение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.TRN.003)
4
Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.PRC.008)
4.1
Представление сведений
об отмене решения
об исключении юридического лица
из общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.024).
Получение уведомления
о результатах обработки сведений об отмене решения об исключении юридического лица
из общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.026)

Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне мәліметтердің қосылғаны туралы хабарлама алу (P.CC.12.OPR.003)
жалпы тізілім (P.CC.12.BEN.001): қосу үшін мәліметтер берілді
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.12.OPR.002).
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін жариялау (P.CC.12.OPR.004)
жалпы тізілім (P.CC.12.BEN.001): мәліметтер өңделді
мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу (P.CC.12.TRN.001)
2
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту (P.CC.12.PRC.002)
2.1
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну (P.CC.12.OPR.005).
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама алу (P.CC.12.OPR.007)
жалпы тізілім (P.CC.12.BEN.001): өзгерту үшін мәліметтер берілді
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.12.OPR.006).
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтерін жариялау (P.CC.12.OPR.008)
жалпы тізілім (P.CC.12.BEN.001): мәліметтер өңделді
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің мәліметтерін өзгерту (P.CC.12.TRN.002)
3
Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау (P.CC.12.PRC.003)
3.1
Заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпарат ұсыну (P.CC.12.OPR.009).
Заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жылпы тізілімінен алып тасталғаны туралы хабарлама алу (P.CC.12.OPR.011)
жалпы тізілім (P.CC.12.BEN.001): алып тастау туралы мәліметтер берілді
заңды тұлға туралы мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін ақпаратты қабылдау және өңдеу
(P.CC.12.OPR.010).
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау (P.CC.12.OPR.012)
жалпы тізілім (P.CC.12.BEN.001): мәліметтер өңделді
мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау (P.CC.12.TRN.003)
4
Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою (P.CC.12.PRC.008)
4.1
Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтер ұсыну (P.CC.12.OPR.024).
Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.CC.12.OPR.026)

общий реестр (P.CC.12.BEN.001): сведения об отмене решения
об исключении отправлены
прием и обработка сведений об отмене решения
об исключении юридического лица
из общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.025).
опубликование обновленных сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.027)
общий реестр (P.CC.12.BEN.001): сведения об отмене решения
об исключении обработаны
отмена решения
об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.TRN.008)
2. Информационное взаимодействие при информировании об изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при информировании об изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при информировании об изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при информировании об изменении сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

жалпы тізілім (P.CC.12.BEN.001): алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтер жіберілді
заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
(P.CC.12.OPR.025).
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау (P.CC.12.OPR.027)
жалпы тізілім (P.CC.12.BEN.001): алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтер өңделді
заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою (P.CC.12.TRN.008)
2. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімі мәліметтерінің өзгергені туралы хабардар ету кезіндегі ақпараттық іс-қимыл
13. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімі мәліметтерінің өзгертілгені туралы хабардар ету кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйі мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
3-сурет. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімі мәліметтерінің өзгергені туралы хабардар ету кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
3-кесте
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімі мәліметтерінің өзгергені туралы хабардар ету кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
№ р/с
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Информирование об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.PRC.004)
1.1
Оповещение об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.013)
получение уведомления об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.014)
общий реестр (P.CC.12.BEN.001): уведомление направлено
информирование
об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.TRN.007)
3. Информационное взаимодействие при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов

Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабардар ету (P.CC.12.PRC.004)
1.1
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгеруі туралы хабарлау (P.CC.12.OPR.013)
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабарламаны алу (P.CC.12.OPR.014)
жалпы тізілім (P.CC.12.BEN.001): хабарлама жіберілді
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабардар ету (P.CC.12.TRN.007)
3. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл

14. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов, представлена на рисунке 4. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 4 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 4. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов
Таблица 4
Перечень транзакций общего процесса при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре уполномоченных экономических операторов
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

14. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 4-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйі мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
4-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
4-кесте
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
№ р/с
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.PRC.005)
1.1
Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.015).
Прием и обработка информации о дате
и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.017)
сведения о состоянии общего реестра (P.CC.12.BEN.002): сведения запрошены
обработка
и представление информации о дате
и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.016)
сведения
о состоянии общего реестра (P.CC.12.BEN.002): сведения представлены
получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.TRN.004)
2
Получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.PRC.006)
2.1
Запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.018).
Получение сведений
из общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.020)
общий реестр (P.CC.12.BEN.001): сведения запрошены
обработка
и представление сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.019)
общий реестр (P.CC.12.BEN.001): сведения отсутствуют.
Общий реестр (P.CC.12.BEN.001): сведения представлены
получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.TRN.005)
3
Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.PRC.007)
3.1
Запрос информации
об изменениях, внесенных в общий реестр уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.021).
Прием и обработка информации
об измененных сведениях общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.023)
общий реестр (P.CC.12.BEN.001): сведения запрошены
обработка
и представление информации
об измененных сведениях общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.OPR.022)
общий реестр (P.CC.12.BEN.001): сведения отсутствуют.
Общий реестр (P.CC.12.BEN.001): сведения представлены
получение информации
об изменениях общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.TRN.006)
VI. Описание сообщений общего процесса
15. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 5. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 5.
Таблица 5
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.CC.12.MSG.001
сведения для включения
в общий реестр уполномоченных экономических операторов
сведения реестра уполномоченных экономических операторов (R.CA.CC.12.001)

Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.CC.12.PRC.005)
1.1
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу (P.CC.12.OPR.015).
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.CC.12.OPR.017)
жалпы тізілімнің жай-күйі туралы мәліметтер (P.CC.12.BEN.002): мәліметтер сұратылды
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну (P.CC.12.OPR.016)
жалпы тізілімнің жай-күйі туралы мәліметтер (P.CC.12.BEN.002): мәліметтер ұсынылды
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.CC.12.TRN.004)
2
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу (P.CC.12.PRC.006)
2.1
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу (P.CC.12.OPR.018).
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу (P.CC.12.OPR.020)
жалпы тізілім (P.CC.12.BEN.001): мәліметтер сұратылды
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну
(P.CC.12.OPR.019)
жалпы тізілім (P.CC.12.BEN.001): мәліметтер жоқ.
Жалпы тізілім (P.CC.12.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу (P.CC.12.TRN.005)
3
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу (P.CC.12.PRC.007)
3.1
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу (P.CC.12.OPR.021).
Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.CC.12.OPR.023)
жалпы тізілім (P.CC.12.BEN.001): мәліметтер сұратылды
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну (P.CC.12.OPR.022)
жалпы тізілім (P.CC.12.BEN.001): мәліметтер жоқ.
Жалпы тізілім (P.CC.12.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпарат алу
(P.CC.12.TRN.006)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
15. Жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 5-кестеде келтірілген. Хабар құрамындағы деректердің құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 5-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
5-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгілемесі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.CC.12.MSG.001
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтер
уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің мәліметтері (R.CA.CC.12.001)

P.CC.12.MSG.002
уведомление об успешной обработке сообщения
уведомление о результате обработки (R.006)
P.CC.12.MSG.003
сведения для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов
сведения реестра уполномоченных экономических операторов (R.CA.CC.12.001)
P.CC.12.MSG.004
сведения для исключения
из общего реестра уполномоченных экономических операторов
сведения реестра уполномоченных экономических операторов (R.CA.CC.12.001)
P.CC.12.MSG.005
запрос информации
о состоянии общего реестра уполномоченных экономических операторов
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.12.MSG.006
сведения о состоянии общего реестра уполномоченных экономических операторов
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.12.MSG.007
запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.12.MSG.008
общий реестр уполномоченных экономических операторов
сведения реестра уполномоченных экономических операторов (R.CA.CC.12.001)
P.CC.12.MSG.009
уведомление об отсутствии запрашиваемых сведений
в общем реестре уполномоченных экономических операторов
уведомление о результате обработки (R.006)
P.CC.12.MSG.010
запрос информации
об изменениях общего реестра уполномоченных экономических операторов
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.12.MSG.011
измененные сведения общего реестра уполномоченных экономических операторов
сведения реестра уполномоченных экономических операторов (R.CA.CC.12.001)
P.CC.12.MSG.012
уведомление об актуализации общего реестра уполномоченных экономических операторов
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.12.MSG.013
сведения об отмене решения
об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов

P.CC.12.MSG.002
хабардың сәтті өңделгені туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.CC.12.MSG.003
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер
уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің мәліметтері (R.CA.CC.12.001)
P.CC.12.MSG.004
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер
уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің мәліметтері (R.CA.CC.12.001)
P.CC.12.MSG.005
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпаратқа сұрау салу
жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі (R.007)
P.CC.12.MSG.006
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жай-күйі туралы мәліметтер
жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі (R.007)
P.CC.12.MSG.007
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу
жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі (R.007)
P.CC.12.MSG.008
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімі
уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің мәліметтері (R.CA.CC.12.001)
P.CC.12.MSG.009
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде сұратылған мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.CC.12.MSG.010
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпаратқа сұрау салу
жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі (R.007)
P.CC.12.MSG.011
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері
уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің мәліметтері (R.CA.CC.12.001)
P.CC.12.MSG.012
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін өзектендіру туралы хабарлама
жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі (R.007)
P.CC.12.MSG.013
заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтер

сведения реестра уполномоченных экономических операторов (R.CA.CC.12.001)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.TRN.001)
16. Транзакция общего процесса "Включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.TRN.001) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений для внесения в общий реестр уполномоченных экономических операторов из реестра государства-члена. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.

уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің мәліметтері (R.CA.CC.12.001)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу" (P.CC.12.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясы
16. "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу" (P.CC.12.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мүше мемлекеттің тізілімінен мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 5-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 6-кестеде келтірілген.

Рис. 5. Схема выполнения транзакции общего процесса "Включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.TRN.001)
Таблица 6
Описание транзакции общего процесса "Включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
включение сведений в общий реестр уполномоченных экономических операторов
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений для включения
в общий реестр уполномоченных экономических операторов
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
общий реестр (P.CC.12.BEN.001): сведения обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 мин
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
20 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.MSG.001)
ответное сообщение

5-сурет. "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу" (P.CC.12.TRN.001) жалпы процесі транзакциясын орындау схемасы
6-кесте
"Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу" (P.CC.12.TRN.001) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтер ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
жалпы тізілім (P.CC.12.BEN.001): мәліметтер өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 мин
жауап күту уақыты
20 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтер (P.CC.12.MSG.001)
жауап хабар

уведомление об успешной обработке сообщения (P.CC.12.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
2. Транзакция общего процесса "Изменение сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.TRN.002)

хабардың сәтті өңделгені туралы хабарлама (P.CC.12.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
2. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің мәліметтерін өзгерту" (P.CC.12.TRN.002) жалпы процесінің транзакциясы

17. Транзакция общего процесса "Изменение сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.TRN.002) выполняется для передачи инициатором респонденту измененных сведений в реестре государства-члена. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.
Рис. 6. Схема выполнения транзакции общего процесса "Изменение сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.TRN.002)
Таблица 7
Описание транзакции общего процесса "Изменение сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.TRN.002)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.TRN.002
2
Наименование транзакции общего процесса
изменение сведений общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

17. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің мәліметтерін өзгерту" (P.CC.12.TRN.002) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке мүше мемлекеттің тізіліміндегі өзгертілген мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 6-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде келтірілген.
6-сурет. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің мәліметтерін өзгерту" (P.CC.12.TRN.002) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
7-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің мәліметтерін өзгерту" (P.CC.12.TRN.002) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.TRN.002
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің мәліметтерін өзгерту
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

18. Транзакция общего процесса "Исключение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.TRN.003) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений об исключенных из реестра государства-члена уполномоченных экономических операторах. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.

18. "Мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау" (P.CC.12.TRN.003) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке мүше мемлекеттің тізілімінен алып тасталған уәкілетті экономикалық операторлар туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 7-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде келтірілген.

4. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.TRN.004)
19. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.TRN.004) выполняется для предоставления Комиссией по запросу уполномоченного органа государства-члена информации о дате и времени обновления общего реестра уполномоченных экономических операторов. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.

4. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.12.TRN.004) жалпы процесінің транзакциясы
19. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.12.TRN.004) жалпы процесінің транзакциясы мүше мемлекеттің уәкілетті органының сұрау салуы бойынша Комиссияның уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 8-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 9-кестеде келтірілген.

сведения о состоянии общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.MSG.006)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
5. Транзакция общего процесса "Получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.TRN.005)
20. Транзакция общего процесса "Получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.TRN.005) выполняется для предоставления Комиссией по запросу от уполномоченного органа государства-члена сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.

уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жай-күйі туралы мәліметтер (P.CC.12.MSG.006)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
5. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.12.TRN.005) жалпы процесінің транзакциясы
20. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.12.TRN.005) жалпы процесінің транзакциясы мүше мемлекеттің уәкілетті органының сұрау салуы бойынша Комиссияның уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер ұсынуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 9-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 10-кестеде келтірілген.

Рис. 9. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.TRN.005)
Таблица 10
Описание транзакции общего процесса "Получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.TRN.005)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.TRN.005
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и предоставление сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
общий реестр (P.CC.12.BEN.001): сведения отсутствуют
общий реестр (P.CC.12.BEN.001): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 мин
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
30 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.MSG.007)
ответное сообщение
общий реестр уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.MSG.008)

9-сурет. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.12.TRN.005) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
10-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.12.TRN.005) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.TRN.005
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
жалпы тізілім (P.CC.12.BEN.001): мәліметтер жоқ
жалпы тізілім (P.CC.12.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 мин
жауап күту уақыты
30 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
1
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу (P.CC.12.MSG.007)
жауап хабар
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімі (P.CC.12.MSG.008)

уведомление об отсутствии запрашиваемых сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.MSG.009)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
6. Транзакция общего процесса "Получение информации об изменениях общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.TRN.006)
21. Транзакция общего процесса "Получение информации об изменениях общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.TRN.006) выполняется для предоставления Комиссией по запросу уполномоченного органа государства-члена измененных сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 10. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 11.

уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде сұратылған мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама (P.CC.12.MSG.009)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
6. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпарат алу" (P.CC.12.TRN.006) жалпы процесінің транзакциясы
21. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпарат алу" (P.CC.12.TRN.006) жалпы процесінің транзакциясы мүше мемлекеттің уәкілетті органының сұрау салуы бойынша Комиссияның уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен өзгертілген мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 10-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 11-кестеде келтірілген.

Рис. 10. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение информации об изменениях общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.TRN.006)
Таблица 11
Описание транзакции общего процесса "Получение информации об изменениях общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.TRN.006)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.TRN.006
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации об изменениях общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос информации об изменениях, внесенных
в общий реестр уполномоченных экономических операторов
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление информации
об измененных сведениях общего реестра уполномоченных экономических операторов
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
общий реестр (P.CC.12.BEN.001): сведения отсутствуют
общий реестр (P.CC.12.BEN.001): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 мин
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
20 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос информации об изменениях общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.MSG.010)
ответное сообщение
измененные сведения общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.MSG.011)

10-сурет. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпарат алу" (P.CC.12.TRN.006) жалпы процесі транзакциясын орындау схемасы
11-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпарат алу" (P.CC.12.TRN.006) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.TRN.006
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпарат алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
жалпы тізілім (P.CC.12.BEN.001): мәліметтер жоқ
жалпы тізілім (P.CC.12.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 мин
жауап күту уақыты
20 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
1
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпаратқа сұрау салу (P.CC.12.MSG.010)
жауап хабар
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері (P.CC.12.MSG.011)

уведомление об отсутствии запрашиваемых сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.MSG.009)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
7. Транзакция общего процесса "Информирование об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.TRN.007)
22. Транзакция общего процесса "Информирование об изменении сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.TRN.007) выполняется Комиссией для информирования уполномоченных органов об актуализации общего реестра. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 11. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 12.

уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде сұратылған мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама (P.CC.12.MSG.009)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
7. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабардар ету" (P.CC.12.TRN.007) жалпы процесінің транзакциясы
22. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің өзгергені туралы хабардар ету" (P.CC.12.TRN.007) жалпы процесінің транзакциясын Комиссия уәкілетті органдарды жалпы тізілімнің өзектендірілуі туралы хабардар ету үшін орындайды. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 11-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 12-кестеде келтірілген.

8. Транзакция общего процесса "Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.TRN.008)
23. Транзакция общего процесса "Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.TRN.008) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений об отмене решения об исключении юридического лица из реестра государства-члена. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 12. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 13.

8. "Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою" (P.CC.12.TRN.008) жалпы процесінің транзакциясы
23. "Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою" (P.CC.12.TRN.008) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының заңды тұлғаны мүше мемлекеттің тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 12-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 13-кестеде келтірілген.

Рис. 12. Схема выполнения транзакции общего процесса "Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.TRN.008)
Таблица 13
Описание транзакции общего процесса "Отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.TRN.008)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.12.TRN.008
2
Наименование транзакции общего процесса
отмена решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений об отмене решения
об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

12-сурет. "Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою" (P.CC.12.TRN.008) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
13-кесте
"Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою" (P.CC.12.TRN.008) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/с
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілемесі
P.CC.12.TRN.008
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
Респондент
7
Қабылдаушы операция
заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

общий реестр (P.CC.12.BEN.001): сведения
об отмене решения об исключении обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 мин
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
20 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов (P.CC.12.MSG.013)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке сообщения (P.CC.12.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
24. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы Союза. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 14.
25. Уполномоченный орган проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы Союза.
Таблица 14
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий
при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои
в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление
об ошибке
не синхронизированы справочники
и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники
и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники
и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

жалпы тізілім (P.CC.12.BEN.001): алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтер өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 мин
жауап күту уақыты
20 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтер (P.CC.12.MSG.013)
жауап хабар
хабардың сәтті өңделгені туралы хабарлама (P.CC.12.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
VIII. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі
24. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде деректерді өңдеуді әдеттегі режимде жүргізу мүмкін болмайтын штаттан тыс жағдайлар орын алуы ықтимал. Штаттан тыс жағдайлар техникалық іркілістер, күту уақыты өткен кезде және өзге жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушының штаттан тыс жағдайдың туындау себептері туралы түсініктемелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне тиісті сұрау салуды жіберу мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 14-кестеде келтірілген.
25. Уәкілетті орган оған байланысты қате туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің ІХ бөлімінде көрсетілген хабарларды бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталған жағдайда уәкілетті орган анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараны қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаған жағдайда уәкілетті орган Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне осы штаттан тыс жағдайды сипаттай отырып, хабар жібереді.
14-кесте
Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туындаған кездегі іс-қимылдың сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екіжақты транзакциясының бастамашысы қайталаулардың келісілген саны өткеннен кейін жауап хабар алмады
көлік жүйесіндегі техникалық іркіліс немесе бағдарламалық қамтамасыз етудің жүйелік қатесі
хабар қалыптастырылған ұлттық сегментті техникалық қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарлама алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалмаған немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің)
XML-схемасы жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы пайдаланылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды синхрондауы немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемаларын жаңартуы қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалған, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылған болса, қабылдаушы қатысушының қолдау қызметіне сұрау салу жіберу керек
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

26. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения реестра уполномоченных экономических операторов" (R.CA.CC.12.001), передаваемых в сообщении "Сведения для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.MSG.001), приведены в таблице 15.
Таблица 15
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения реестра уполномоченных экономических операторов" (R.CA.CC.12.001), передаваемых в сообщении "Сведения для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен содержаться только 1 экземпляр реквизита "Учетная единица реестра уполномоченных экономических операторов" (cacdo:RegisterAEODetails)
2
в общем реестре уолномоченных экономических операторов должна отсутствовать запись, у которой значение реквизита "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр" (casdo:RegistrationNumberId) совпадает со значением реквизита "Регистрационный номер юридического лица при включении
в реестр" (casdo:RegistrationNumberId) в представленном документе (сведениях)
3
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении
в реестр" (casdo:RegistrationNumberId) должен содержать номер свидетельства о включении в реестр, сформированный:
для свидетельств, выданных до 13 апреля 2022 года,
в соответствии с пунктом 4 Порядка заполнения формы свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 сентября 2017 г. №129;
для свидетельств, выданных после 13 апреля 2022 года,
в соответствии с пунктом 5 Порядка заполнения формы свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 марта 2022 г. №37
4
реквизит "Код типа свидетельства" (casdo:AEORegistryKindCode) должен содержать 1 из следующих значений:
"1" - свидетельство первого типа;
"2" - свидетельство второго типа;
"3" - свидетельство третьего типа
5
реквизит "Дата начала срока осуществления деятельности" (csdo:ActivityStartDate), непосредственно подчиненный реквизиту "Учетная единица реестра уполномоченных экономических операторов" (cacdo:‌Register‌AEODetails), должен быть заполнен
6

26. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтер" (P.CC.12.MSG.001) хабарында берілетін "Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің мәліметтері" (R.CA.CC.12.001) электрондық құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 15-кестеде келтірілген.
15-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мәліметтер" (P.CC.12.MSG.001) хабарында берілетін "Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің мәліметтері" (R.CA.CC.12.001) электрондық құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің есептік бірлігі" (cacdo:RegisterAEODetails) деректемесінің 1 данасы ғана қамтылуы тиіс
2
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде "Тізілімге енгізу кезіндегі заңды тұлғаның тіркеу нөмірі" (casdo:RegistrationNumberId) деректемесінің мәні ұсынылған құжатта (мәліметтердегі) "Тізілімге енгізу кезіндегі заңды тұлғаның тіркеу нөмірі" (casdo:RegistrationNumberId) деректемесінің мәніне сәйкес келетін жазба болмауы тиіс
3
"Тізілімге енгізу кезіндегі заңды тұлғаның тіркеу нөмірі" (casdo:RegistrationNumberId) деректемесі:
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 26 қыркүйектегі № 129 шешімімен бекітілген Уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліімне қосу туралы куәлік нысанын толтыру тәртібінің 4-тармағына сәйкес 2022 жылғы 13 сәуірге дейін берілген куәліктер үшін;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 10 наурыздағы № 37 шешімімен бекітілген Уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне қосу туралы куәлік нысанын толтыру тәртібінің 5-тармағына сәйкес 2022 жылғы 13 сәуірден кейін берілген куәліктер үшін қалыптастырылған тізілімге қосу туралы куәліктің нөмірін қамтуы тиіс
4
"Куәлік типінің коды" (casdo:AEORegistryKindCode) деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуы тиіс:
"1" - бірінші типті куәлік;
"2" - екінші типті куәлік;
"3" - үшінші типті куәлік
5
"Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің есептік бірлігі" (cacdo: Register AEODetails) деректемесіне тікелей бағынышты "Қызметті жүзеге асыру мерзімі басталған күн" (csdo:ActivityStartDate) деректемесі толтырылуы тиіс
6

реквизит "Код статуса" (csdo:StatusCode) в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) должен содержать значение:"02" –действует
7
атрибут идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId) в реквизите "Код статуса" (csdo:StatusCode) не заполняется
8
значение реквизита "Дата" (csdo:EventDate) в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) должно совпадать со значением реквизита "Дата начала срока осуществления деятельности" (csdo:ActivityStartDate)
9
если реквизит "Ссылка на документ" (ccdo:‌Doc‌Reference‌Details)
в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) заполнен,
то реквизит "Код вида документа" (csdo:DocKindCode) в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) должен быть заполнен
и содержать значение "09011"
10
если реквизит "Ссылка на документ" (ccdo:‌Doc‌Reference‌Details)
в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) заполнен,
то реквизит "Наименование документа" (csdo:DocName) в составе сложного реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) должен быть заполнен и соответствовать значению наименования документа, свидетельствующего о включении лица в реестр государства-члена
11
если реквизит "Ссылка на документ" (ccdo:‌Doc‌Reference‌Details)
в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) заполнен,
то реквизит "Номер документа" (csdo:DocId) в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) должен быть заполнен и содержать значение номера документа, указанного в реквизитах "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр (casdo:RegistrationNumberId)"
12
реквизит "Дата начала срока действия документа" (csdo:DocStartDate)
в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) не заполняется
13
реквизит "Наименование организации" (csdo:OrganizationName)
в составе реквизита "Реквизиты организации" (ccdo:UnifiedOrganizationDetails) должен быть заполнен
14
реквизит "Краткое наименование организации"
(csdo:OrganizationBriefName) в составе реквизита "Реквизиты организации" (ccdo:UnifiedOrganizationDetails) может быть заполнен (реквизит заполняется в случае наличия краткого наименования организации)
15
реквизит "Идентификатор налогоплательщика" (csdo:TaxpayerId)
в составе реквизита "Налогоплательщик" (ccdo:TaxpayerDetails) должен быть заполнен и содержать следующие сведения:
для Республики Армения – учетный номер налогоплательщика (УНН);
для Республики Беларусь – учетный номер плательщика (УНП);
для Республики Казахстан – бизнес-идентификационный номер (БИН);
для Кыргызской Республики – идентификационный налоговый номер налогоплательщика (ИНН);
для Российской Федерации – идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
16
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Документ, подтверждающий включение лица в реестр" содержит значение "RU", то реквизит "Код причины постановки
на учет" (csdo:TaxRegistration ReasonCode) может быть заполнен, иначе реквизит "Код причины постановки на учет"
(csdo:TaxRegistration ReasonCode) не должен быть заполнен
17
реквизит "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) в составе реквизита "Адрес" (ccdo:AddressV4Details) должен быть заполнен
18

"Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесінің құрамындағы "Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесі мына мәнді қамтуы тиіс: "02" –қолданыста
7
"Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесіндегі анықтамалық (сыныптауыш) сәйкестендіргіші атрибуты (codeListId атрибуты) толтырылмайды
8
"Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамындағы "Күні" (csdo:EventDate) деректемесінің мәні "Қызметті жүзеге асыру мерзімі басталған күн" (csdo:ActivityStartDate) деректемесінің мәніне сәцкес келуі тиіс
9
егер "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамындағы "Құжатқа сілтеме" (ccdo: Doc Reference‌Details) деректемесі толтырылған болса, онда "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамындағы "Құжат түрінің коды" (csdo:DocKindCode) деректемесі толтырылуы және "09011" мәнін қамтуы тиіс
10
егер "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамындағы "Құжатқа сілтеме" (ccdo:‌Doc‌Reference‌Details) деректемесі толтырылған болса, онда "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Құжаттың атауы" (csdo:DocName) деректемесі толтырылуы және тұлғаны мүше мемлекеттің тізіліміне қосу туралы куәландыратын құжат атауының мәніне сәйкес келуі тиіс
11
егер "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамындағы "Құжатқа сілтеме" (ccdo:‌Doc‌Reference‌Details) деректемесі толтырылған болса, онда "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамындағы "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId) деректемесі толтырылуы және "Тізілімге енгізу кезіндегі заңды тұлғаның тіркеу нөмірі (casdo:RegistrationNumberId)" деректемелерінде көрсетілген құжат нөмірінің мәнін қамтуы тиіс
12
"Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамындағы "Құжаттың қолданылу мерзімі басталған күн" (csdo:DocStartDate) деректемесі толтырылмайды
13
"Ұйымның деректемелері" (ccdo:UnifiedOrganizationDetails) деректемесі құрамындағы "Ұйымның атауы" (csdo:OrganizationName) деректемесі толтырылуы тиіс
14
"Ұйымның деректемелері" (ccdo:UnifiedOrganizationDetails) деректемесі құрамындағы "Ұйымның қысқаша атауы" (csdo:OrganizationBriefName) деректемесі толтырылған болуы мүмкін (деректеме ұйымның қысқаша атауы болған жағдайда толтырылады)
15
"Салық төлеуші" (ccdo:TaxpayerDetails) деректемесі құрамындағы "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:TaxpayerId) деректемесі толтырылуы және мынадай мәліметтерді қамтуы тиіс:
Армения Республикасы үшін – салық төлеушінің есепке алу нөмірі (СТЕН);
Беларусь Республикасы үшін – төлеушінің есепке алу нөмірі (ТЕН);
Қазақстан Республикасы үшін – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН);
Қырғыз Республикасы үшін – салық төлеушінің сәйкестендіру салық нөмірі (СТССН);
Ресей Федерациясы үшін – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (СТСН)
16
егер "Тұлғаны тізілімге қосуды растайтын құжат" деректемесі құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "RU" мәнін қамтитын болса, онда "Есепке қою себебінің коды" (csdo:TaxRegistration ReasonCode) деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Есепке қою себебінің коды" (csdo:TaxRegistration ReasonCode) деректемесі толтырылмауы тиіс
17
"Мекенжай" (ccdo:AddressV4Details) деректемесі құрамында "Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) деректемесі толтырылуы тиіс
18

реквизит "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) в составе реквизита "Адрес" (ccdo:AddressV4Details) должен содержать 1 из значений:
"1" - "адрес регистрации (места нахождения)";
"2" - "фактический адрес"
19
реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе реквизита "Адрес"(ccdo:AddressV4Details) должен быть заполнен
20
реквизит "Признак филиала организации" (casdo:BranchFlagCode) должен быть заполнен и содержать 1 из значений:
"0" – для головной организации (основное подразделение);
"1" – филиал организации (структурное подразделение организации)
21
если значение реквизита "Признак филиала организации" (casdo:BranchFlagCode) содержит значение "1", то реквизит "Порядковый номер" (csdo:ObjectOrdinal) должен быть заполнен, если значение реквизита "Признак филиала организации" (casdo:BranchFlagCode) – "0", то реквизит "Порядковый номер" (csdo:ObjectOrdinal) не заполняется
22
если реквизит "Место хранения уполномоченного экономического оператора" (cacdo:AEOStorageFacilityDetails) заполнен, то реквизит "Код таможенного органа" (csdo:CustomsOfficeCode) в составе реквизита "Зона таможенного контроля" (cacdo:CustomsControlZoneDetails) должен быть заполнен в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Союза
23
значение атрибута "Единица измерения" (measurementUnitCode) реквизита "Общая площадь" (casdo:TotalAreaMeasure), если реквизит заполнен, должно содержать значение кода единицы измерения для квадратного метра - в соответствии с классификатором единиц измерения и счета Евразийского экономического союза
24
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должен быть заполнен
25
значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime)
в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должно соответствовать значению реквизита "Дата начала срока осуществления деятельности" (csdo:ActivityStartDate) в составе реквизита "Учетная единица реестра уполномоченных экономических операторов" (cacdo:RegisterAEODetails)
26
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполняется
27
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время"
(bdt: DateTimeType), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ссс - символы, обозначающие значение миллисекунд, Z - фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
28
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: DateType), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DD
29
реквизит "Код признака перерегистрации документа" (casdo:ReregistrationCode) не заполняется
30
если реквизит "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" в составе электронного документа (сведений) заполнен, то для каждого экземпляра реквизита "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" должен содержать значение "2021"
31
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Документ, подтверждающий включение лица в реестр"
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails) должен быть заполнен
32
реквизит "Код вида документа" (csdo:DocKindCode) в составе реквизита "Документ, подтверждающий включение лица в реестр"
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails) должен быть заполнен, и содержать значение "09011"
33
атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе реквизита "Код вида документа" (csdo:DocKindCode) в составе реквизита "Документ, подтверждающий включение лица в реестр" должен сожержать значение "2009"
34
реквизит "Дата окончания срока осуществления деятельности"
(csdo:‌Activity‌End‌Date), непосредственно подчиненный реквизиту "Учетная единица реестра уполномоченных экономических операторов" (cacdo:‌Register‌AEODetails), не должен быть заполнен
35
реквизиты:
"Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)",
"Код организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeCode),
"Наименование организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeName),
"Идентификатор организации" (csdo:OrganizationId),
"Код организации" (csdo:OrganizationCode),
"Код языка" (csdo:LanguageCode) в составе реквизита "Реквизиты организации" (ccdo:UnifiedOrganizationDetails не заполняются
36
если реквизит "Контактный реквизит (ccdo:CommunicationDetails)" заполнен, то реквизиты:
"Код вида связи (csdo:CommunicationChannelCode)",
"Идентификатор канала связи (csdo:CommunicationChannelId)"
в составе реквизита "Контактный реквизит (ccdo:CommunicationDetails)" должны быть заполнены
37

"Мекенжай" (ccdo:AddressV4Details) деректемесі құрамында "Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуы тиіс:
"1" - "тіркелген мекенжай (орналасқан жері)";
"2" - "нақты мекенжайы"
19
"Мекенжай" (ccdo:AddressV4Details) деректемесі құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылуы тиіс
20
"Ұйым филиалының белгісі" (casdo:BranchFlagCode) деректемесі толтырылуы және мына мәндердің 1-ін қамтуы тиіс:
"0" – басты ұйым үшін (негізгі бөлімше);
"1" – ұйым филиалы (ұйымның құрылымдық бөлімшесі)
21
егер "Ұйым филиалының белгісі" (casdo:BranchFlagCode) деректемесінің мәні "1" мәнін қамтитын болса, онда "Реттік нөмірі" (csdo:ObjectOrdinal) деректемесі толтырылуы тиіс, егер "Ұйым филиалының белгісі" (casdo:BranchFlagCode) деректемесінің мәні – "0" болса, онда "Реттік нөмірі" (csdo:ObjectOrdinal) деректемесі толтырылмайды
22
"Уәкілетті экономикалық оператордың сақтау орны" (cacdo:AEOStorageFacilityDetails) деректемесі толтырылған болса, онда "Кедендік бақылау аймағы" (cacdo:CustomsControlZoneDetails) деректемесі құрамында "Кеден органының коды" (csdo:CustomsOfficeCode) деректемесі Одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес толтырылуы тиіс
23
"Жалпы ауданы" (casdo:TotalAreaMeasure) деректемесінің "Өлшем бірлігі" (measurementUnitCode) атрибутының мәні, егер деректеме толтырылған болса, шаршы метр үшін өлшем бірлігінің коды мәнін қамтуы тиіс – өлшем бірліктерінің сыныптауышына және Еуразиялық экономикалық одақтың шотына сәйкес
24
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамында "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуы тиіс
25
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесі құрамында "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні "Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің есептік бірлігі" (cacdo:RegisterAEODetails) деректемесі құрамындағы "Қызметті жүзеге асыру мерзімі басталған күн" (csdo:ActivityStartDate) деректемесі мәніне сәйкес келуі тиіс
26
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесі құрамында "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
27
"Күні мен уақыты" (bdt: DateTimeType) деректер типі бар деректемелердің мәні YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуі тиіс, мұндағы ссс – миллисекунд мәнін білдіретін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақытты көрсету форматын білдіретін тіркелген символ
28
"Күні" (bdt: DateType) деректер типі бар деректемелердің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуі тиіс
29
"Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды" (casdo:ReregistrationCode) деректемесі толтырылмайды
30
егер электрондық құжат (мәліметтер) құрамында "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылған болса, онда "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің әрбір данасы үшін "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты )" атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс
31
"Тұлғаны тізілімге қосуды растайтын құжат" (cacdo:RegisterDocumentIdDetails) деректемесі құрамында "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылуы тиіс
32
"Тұлғаны тізілімге қосуды растайтын құжат"
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails) деректемесі құрамында "Құжат түрінің коды" (csdo:DocKindCode) деректемесі толтырылуы және "09011" мәнін қамтуы тиіс
33
"Тұлғаны тізілімге қосуды растайтын құжат" деректемесі құрамындағы "Құжат түрінің коды" (csdo:DocKindCode) деректемесі құрамында "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибуты "2009" мәнін қамтуы тиіс
34
"Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің есептік бірлігі" (cacdo:‌Register‌AEODetails) деректемесіне тікелей бағынышты "Қызметті жүзеге асыру мерзімінің аяқталу күні" (csdo:‌Activity‌End‌Date) деректемесі толтырылмауы тиіс
35
"Ұйымның деректемелері" (ccdo:UnifiedOrganizationDetails) деректемесі құрамында:
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)",
"Ұйымдық-құқықтық нысанның коды" (csdo:BusinessEntityTypeCode),
"Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы" (csdo:BusinessEntityTypeName),
"Ұйымның сәйкестендіргіші" (csdo:OrganizationId),
"Ұйымның коды" (csdo:OrganizationCode),
"Тілдің коды" (csdo:LanguageCode) деректемелері толтырылмайды
36
егер "Байланыс деректемесі (ccdo:CommunicationDetails)" деректемесі толтырылған болса, онда "Байланыс деректемесі (ccdo:CommunicationDetails)" деректемесі құрамында:
"Байланыс түрінің коды (csdo:CommunicationChannelCode)",
"Байланыс арнасының сәйкестендіргіші (csdo:CommunicationChannelId)" деректемелері толтырылуы тиіс
37

если реквизит "Код вида связи (csdo:CommunicationChannelCode)" заполнен, то реквизит "Код вида связи (csdo:CommunicationChannelCode)" должен содержать значение кода вида средства (канала) связи в соответствии с Перечнем видов средств (каналов) связи, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 декабря 2022 г. №192
38
атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут measurementUnitCodeListId) реквизита "Общая площадь" (casdo:TotalAreaMeasure), если реквизит заполнен, должен содержать значение "2064"
39
если реквизит "Зона таможенного контроля (cacdo:CustomsControlZoneDetails)" заполнен, то в составе реквизита "Сведения, идентифицирующие зону таможенного контроля" (cacdo:CustomsControlZoneIdDetails) должен быть заполнен 1 из реквизитов:
"Номер (идентификатор) зоны таможенного контроля" (casdo:CustomsControlZoneId)";
"Ссылка на документ" (ccdo:DocReferenceDetails)
40
если реквизит "Ссылка на документ" (ccdo:DocReferenceDetails)
в составе реквизита "Сведения, идентифицирующие зону таможенного контроля" (cacdo:CustomsControlZoneIdDetails) заполнен, то в составе указанного реквизита "Ссылка на документ" (ccdo:DocReferenceDetails) должны быть заполнены реквизиты:
"Код вида документа" (csdo:DocKindCode);
"Наименование документа" (csdo:DocName);
"Номер документа" (csdo:DocId);
"Дата документа (csdo:DocCreationDate)"
41
если реквизит "Код вида документа" (csdo:DocKindCode) в составе реквизита "Ссылка на документ" (ccdo:DocReferenceDetails) в составе реквизита "Сведения, идентифицирующие зону таможенного контроля" (cacdo:CustomsControlZoneIdDetails) заполнен, то указанный реквизит "Код вида документа" (csdo:DocKindCode) должен содержать кодовое обозначение вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
42
если реквизит "Код вида документа" (csdo:DocKindCode) в составе реквизита "Ссылка на документ" (ccdo:DocReferenceDetails) в составе реквизита "Сведения, идентифицирующие зону таможенного контроля" (cacdo:CustomsControlZoneIdDetails) заполнен, то атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId)" указанного реквизита "Код вида документа" (csdo:DocKindCode) должен содержать значение "2009"
43
реквизиты "Наименование таможенного органа" (csdo:CustomsOfficeName) и "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)"
в составе реквизита "Таможенный орган" (ccdo:CustomsOfficeDetails)
не заполняются
44
реквизит "Реквизиты юридического лица, включенного в реестр
(cacdo:‌Register‌Organization‌Details)" должен содержать 1 экземпляр реквизита "Адрес (ccdo:‌Address‌V4‌Details)" в составе которого реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" содержит значение "1"
45
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Документ, подтверждающий включение лица в реестр" содержит значение "BY", то реквизит "Реквизиты юридического лица, включенного в реестр (cacdo:‌Register‌Organization‌Details)" должен содержать только 1 экземпляр реквизита "Адрес
(ccdo:‌Address‌V4‌Details)"
46
реквизиты "Дата начала срока осуществления деятельности"
(csdo:‌Activity‌Start‌Date) и "Дата окончания срока осуществления деятельности" (csdo:‌Activity‌End‌Date) в составе реквизита "Зона таможенного контроля" (cacdo:‌Customs‌Control‌Zone‌Details) не должны быть заполнены
47
значение даты, указанной в реквизите "Дата начала срока осуществления деятельности" (csdo:‌Activity‌Start‌Date), непосредственно подчиненном реквизиту "Учетная единица реестра уполномоченных экономических операторов" (cacdo:‌Register‌AEODetails), должно быть больше
(не менее чем на 10 календарных дней) значения даты, указанной
в реквизите "Дата" (csdo:‌Event‌Date) в составе реквизита "Учетная единица реестра уполномоченных экономических операторов"
(cacdo:‌Register‌AEODetails)

егер "Байланыс түрінің коды (csdo:CommunicationChannelCode)" деректемесі толтырылған болса, онда "Байланыс түрінің коды (csdo:CommunicationChannelCode)" деректемесі Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 6 желтоқсандағы № 192 шешімімен бекітілген Байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесіне сәйкес байланыс құралы (арнасы) түрінің кодын қамтуы тиіс
38
"Жалпы ауданы" (casdo:TotalAreaMeasure) деректемесінің "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (measurementUnitCodeListId атрибуты) атрибуты, егер деректеме толтырылған болса, "2064" мәнін қамтуы тиіс
39
егер "Кедендік бақылау аймағы (cacdo:CustomsControlZoneDetails)" деректемесі толтырылған болса, онда "Кедендік бақылау аймағын сәйкестендіретін мәліметтер" (cacdo:CustomsControlZoneIdDetails) деректемесі құрамында мына деректемелердің 1-уі толтырылуы тиіс:
"Кедендік бақылау аймағының нөмірі (сәйкестендіргіші)" (casdo:CustomsControlZoneId)";
"Құжатқа сілтеме" (ccdo:DocReferenceDetails)
40
егер "Кедендік бақылау аймағын сәйкестендіретін мәліметтер" (cacdo:CustomsControlZoneIdDetails) деректемесі құрамында "Құжатқа сілтеме" (ccdo:DocReferenceDetails) деректемесі толтырылған болса, онда көрсетілген "Құжатқа сілтеме" (ccdo:DocReferenceDetails) деректемесі құрамында мына деректемелер толтырылуы тиіс:
"Құжат түрінің коды" (csdo:DocKindCode);
"Құжаттың атауы" (csdo:DocName);
"Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId);
"Құжаттың күні (csdo:DocCreationDate)"
41
егер "Кедендік бақылау аймағын сәйкестендіретін мәліметтер" (cacdo:CustomsControlZoneIdDetails) деректемесі құрамындағы "Құжатқа сілтеме" (ccdo:DocReferenceDetails) деректемесі құрамында "Құжат түрінің коды" (csdo:DocKindCode) деректемесі толтырылған болса, онда көрсетілген "Құжат түрінің коды" (csdo:DocKindCode) деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрінің кодтық белгілемесін қамтуы тиіс
42
егер "Кедендік бақылау аймағын сәйкестендіретін мәліметтер" (cacdo:CustomsControlZoneIdDetails) деректемесі құрамындағы "Құжатқа сілтеме" (ccdo:DocReferenceDetails) деректемесі құрамында "Құжат түрінің коды" (csdo:DocKindCode) деректемесі толтырылған болса, онда көрсетілген "Құжат түрінің коды" (csdo:DocKindCode) деректемесінің "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуы тиіс
43
"Кеден органы" (ccdo:CustomsOfficeDetails) деректемесі құрамында "Кеден органының атауы" (csdo:CustomsOfficeName) және "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемелері толтырылмайды
44
"Тізілімге қосылған заңды тұлғаның деректемелері (cacdo:‌Register‌Organization‌Details)" деректемесі "Мекенжай түрінің коды (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" деректемесі құрамында "1" мәнін қамтитын "Мекенжайы (ccdo:AddressV4Details)" деректемесінің 1 данасын қамтуы тиіс
45
егер "Тұлғаны тізілімге қосуды растайтын құжат" деректемесі құрамында "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "BY" мәнін қамтитын болса, онда "Тізілімге қосылған заңды тұлғаның деректемелері (cacdo:‌Register‌Organization‌Details)" деректемесі "Мекенжайы (ccdo:‌Address‌V4‌Details)" деректемесінің 1 данасын ғана қамтуы тиіс
46
"Кедендік бақылау аймағы" (cacdo:‌Customs‌Control‌Zone‌Details) деректемесі құрамында "Қызметті жүзеге асыру мерзімі басталған күн" (csdo:‌Activity‌Start‌Date) және "Қызметті жүзеге асыру мерзімінің аяқталу күні" (csdo:‌Activity‌End‌Date) деректемелері толтырылмауы тиіс
47
"Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің есептік бірлігі" (cacdo:‌Register‌AEODetails) деректемесіне тікелей бағынышты "Қызметті жүзеге асыру мерзімі басталған күн" (csdo:‌Activity‌Start‌Date) деректемесінде көрсетілген күннің мәні "Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің есептік бірлігі" (cacdo:‌Register‌AEODetails) деректемесі құрамындағы "Күні" (csdo:‌Event‌Date) деректемесінде көрсетілген күннің мәнінен артық болуы тиіс (кемінде күнтізбелік 10 күнге)

27. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения реестра уполномоченных экономических операторов" (R.CA.CC.12.001), передаваемых в сообщении "Сведения для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.MSG.003), приведены в таблице 16.
Таблица 16
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения реестра уполномоченных экономических операторов" (R.CA.CC.12.001), передаваемых в сообщении "Сведения для внесения изменений в общий реестр уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.MSG.003)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должно содержаться 2 экземпляра реквизита "Учетная единица реестра уполномоченных экономических операторов" (cacdo:​Register​AEODetails), содержащие соответственно изменяемые и измененные сведения
2
для изменяемых и измененных сведений значения реквизитов
"Код страны" (csdo:​Unified​Country​Code), непосрественно подчиненные реквизитам "Учетная единица реестра уполномоченных экономических операторов" (cacdo:​Register​AEODetails), должны совпадать
3
для изменяемых и измененных сведений значения реквизитов
"Код вида документа" (csdo:‌Doc‌Kind‌Code), "Код страны"
(csdo:​Unified​Country​Code) и "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр" (casdo:RegistrationNumberId) в составе реквизита "Документ, подтверждающий включение лица в реестр" (cacdo:​Register​Document​Id​Details), и "Дата" (csdo:‌Event‌Date), "Дата начала срока осуществления деятельности" (csdo:‌Activity‌Start‌Date), непосредственно подчиненные реквизиту "Учетная единица реестра уполномоченных экономических операторов"
(cacdo:‌Register‌AEODetails), должны совпадать
4
для изменяемых сведений в общем реестре уполномоченных экономических операторов, должна содержаться запись
с таким же значением реквизитов, которые указаны в изменяемых сведениях, за исключением реквизитов "Конечная дата и время"
(csdo:​End​Date​Time) и "Дата и время обновления" (csdo:​Update​Date​Time) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details)
5
для изменяемых сведений реквизит "Конечная дата и время"
(csdo:​End​Date​Time) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) должен быть заполнен
6
для измененных сведений реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) должен быть заполнен
7
для измененных сведений значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должно быть больше значения реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) изменяемых сведений
8
для измененных сведений реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включениив реестр" (casdo:RegistrationNumberId) должен содержать номер свидетельства
о включении в реестр, сформированный:
для свидетельств, выданных до 13 апреля 2022 года,
в соответствии с пунктом 4 Порядка заполнения формы свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 сентября 2017 г. №129;
для свидетельств, выданных после 13 апреля 2022 года,
в соответствии с пунктом 5 Порядка заполнения формы свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 марта 2022 г. №37
9
для измененных сведений реквизит "Код типа свидетельства" (casdo:AEORegistryKindCode) должен содержать 1 из следующих значений:
"1" - свидетельство первого типа;
"2" - свидетельство второго типа;
"3" - свидетельство третьего типа
10
для измененных сведений реквизит "Дата начала срока осуществления деятельности" (csdo:ActivityStartDate), непосредственно подчиненный реквизиту "Учетная единица реестра уполномоченных экономических операторов" (cacdo:‌Register‌AEODetails), должен быть заполнен
11
для измененных сведений реквизит "Код статуса" (csdo:StatusCode)
в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) должен соответствовать одному из следующих значений:
"02" - действует;
"03" - приостановлено;
"04" - возобновлено и действует
12
для измененных сведений атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListld) реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) не заполняется
13
для измененных сведений реквизит "Дата" (csdo:EventDate) в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) должен быть заполнен
14
если для измененных сведений реквизит "Ссылка на документ"
(ccdo:‌Doc‌Reference‌Details) в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) заполнен, то для измененных сведений реквизит "Код вида документа" (csdo:DocKindCode) в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) должен быть заполнен в соответствии
с классификатором видов документов и сведений
15
если для измененных сведений реквизит "Ссылка на документ"
(ccdo:‌Doc‌Reference‌Details) в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) заполнен, то для измененных сведений реквизит "Наименование документа" (csdo:Doc Name) в составе сложного реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) должен быть заполнен
16
если для измененных сведений реквизит "Ссылка на документ"
(ccdo:‌Doc‌Reference‌Details) в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) заполнен, то для измененных сведений реквизит "Номер документа" (csdo:DocId) в составе сложного реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) должен быть заполнен
17
для измененных сведений реквизит "Дата начала срока действия документа" (csdo:DocStartDate) в составе сложного реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) не заполняется
18
для измененных сведений реквизит "Наименование организации" (csdo:OrganizationName) в составе сложного реквизита "Реквизиты организации" (ccdo:UnifiedOrganizationDetails) должен быть заполнен
19
для измененных сведений реквизит "Краткое наименование организации" (csdo:OrganizationBriefName) в составе сложного реквизита "Реквизиты организации" (ccdo:UnifiedOrganizationDetails) может быть заполнен (реквизит заполняется в случае наличия краткого наименования организации)
20
для измененных сведений реквизит "Идентификатор налогоплательщика" (csdo:TaxpayerId) в составе реквизита "Налогоплательщик" (ccdo:TaxpayerDetails) должен быть заполнен
и содержать следующие сведения:
для Республики Армения – учетный номер налогоплательщика (УНН);
для Республики Беларусь – учетный номер плательщика (УНП);
для Республики Казахстан – бизнес-идентификационный номер (БИН);
для Кыргызской Республики – идентификационный налоговый номер налогоплательщика (ИНН);
для Российской Федерации – идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
21
если для измененных сведений реквизит "Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Документ, подтверждающий включение лица в реестр" содержит значение "RU",
то для измененных сведений реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo:TaxRegistration ReasonCode) может быть заполнен, иначе реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo:TaxRegistration ReasonCode) не должен быть заполнен
22
для измененных сведений реквизит "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:AddressV4Details) должен быть заполнен
23

27. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер" (P.CC.12.MSG.003) хабарында берілетін "Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің мәліметтері" (R.CA.CC.12.001) электрондық құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 16-кестеде келтірілген.
16-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер" (P.CC.12.MSG.003) хабарында берілетін "Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің мәліметтері" (R.CA.CC.12.001) электрондық құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің есептік бірлігі" (cacdo:​Register​AEODetails) деректемесінің тиісінше өзгертілген және өзгерген мәліметтерді қамтитын 2 данасы қамтылуы тиіс
2
өзгертілетін және өзгерген мәліметтер үшін "Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің есептік бірлігі" (cacdo:​Register​AEODetails) деректемелеріне тікелей бағынышты "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемелерінің мәндері бірдей болуы тиіс
3
өзгертілетін және өзгерген мәліметтер үшін "Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің есептік бірлігі" (cacdo:‌Register‌AEODetails) деректемесіне тікелей бағынышты "Тұлғаны тізілімге қосуды растайтын құжат" (cacdo:​Register​Document​Id​Details), және "Күні" (csdo:‌Event‌Date), "Қызметті жүзеге асыру мерзімі басталған күн" (csdo:‌Activity‌Start‌Date) деректемесі құрамында "Құжат түрінің коды" (csdo:‌Doc‌Kind‌Code), "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) және "Тізілімге енгізу кезіндегі заңды тұлғаның тіркеу нөмірі" (casdo:RegistrationNumberId) деректемелерінің мәндері бірдей болуы тиіс
4
өзгертілетін мәліметтер үшін уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:​End​Date​Time) және "Жаңартылған күні мен уақыты" (csdo:​Update​Date​Time) деректемелерін қоспағанда, өзгертілетін мәліметтерде көрсетілген деректемелер мәнімен бірдей жазба қамтылуы тиіс
5
өзгертілетін мәліметтер үшін "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) күрделі деректемесі құрамында "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:​End​Date​Time) деректемесі толтырылуы тиіс
6
өзгертілген мәліметтер үшін "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) күрделі деректемесі құрамында "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуы тиіс
7
өзгертілген мәліметтер үшін "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні өзгертілетін мәліметтердің "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәнінен артық болуы тиіс
8
өзгертілген мәліметтер үшін "Тізілімге қосу кезіндегі заңды тұлғаның тіркеу нөмірі" (casdo:RegistrationNumberId) деректемесі:
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 26 қыркүйектегі № 129 шешімімен бекітілген Уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне қосу туралы куәлік нысанын толтыру тәртібінің 4-тармағына сәйкес 2022 жылғы 13 сәуірге дейін берілген куәліктер үшін;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 10 наурыздағы № 37 шешімімен бекітілген Уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне қосу туралы куәлік нысанын толтыру тәртібінің 5-тармағына сәйкес 2022 жылғы 13 сәуірден кейін берілген куәліктер үшін
қалыптастырылған тізілімге қосу туралы куәліктің нөмірін қамтуы тиіс
9
өзгертілген мәліметтер үшін "Куәлік типінің коды" (casdo:AEORegistryKindCode) деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуы тиіс:
"1" - бірінші типті куәлік;
"2" - екінші типті куәлік;
"3" - үшінші типті куәлік
10
өзгертілген мәліметтер үшін "Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің есептік бірлігі" (cacdo:‌Register‌AEODetails) деректемесіне тікелей бағынышты "Қызметті жүзеге асыру мерзімі басталған күн" (csdo:ActivityStartDate) деректемесі толтырылуы тиіс
11
өзгертілген мәліметтер үшін "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамында "Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесі мына мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс:
"02" - қолданыста;
"03" - тоқтатыла тұлған;
"04" - қайта басталған және қолданыста
12
өзгертілген мәліметтер үшін "Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListld атрибуты) атрибуты толтырылмайды
13
өзгертілген мәліметтер үшін "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамында "Күні" (csdo:EventDate) деректемесі толтырылуы тиіс
14
егер өзгертілген мәліметтер үшін "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамында "Құжатқа сілтеме" (ccdo:‌Doc‌Reference‌Details) деректемесі толтырылған болса, онда өзгертілген мәліметтер үшін "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамында "Құжат түрінің коды" (csdo:DocKindCode) деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес толтырылуы тиіс
15
егер өзгертілген мәліметтер үшін "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамында "Құжатқа сілтеме" (ccdo:‌Doc‌Reference‌Details) деректемесі толтырылған болса, онда өзгертілген мәліметтер үшін "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) күрделі деректемесі құрамында "Құжаттың атауы" (csdo:Doc Name) деректемесі толтырылуы тиіс
16
егер өзгертілген мәліметтер үшін "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамында "Құжатқа сілтеме" (ccdo:‌Doc‌Reference‌Details) деректемесі толтырылған болса, онда өзгертілген мәліметтер үшін "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) күрделі деректемесі құрамында "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId) деректемесі толтырылуы тиіс
17
өзгертілген мәліметтер үшін "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) күрделі деректемесі құрамында "Құжаттың қолданылу мерзімі басталған күн" (csdo:DocStartDate) деректемесі толтырылмайды
18
өзгертілген мәліметтер үшін "Ұйымның деректемелері" (ccdo:UnifiedOrganizationDetails) күрделі деректемесі құрамында "Ұйымның атауы" (csdo:OrganizationName) деректемесі толтырылуы тиіс
19
өзгертілген мәліметтер үшін "Ұйымның деректемелері" (ccdo:UnifiedOrganizationDetails) күрделі деректемесі құрамында "Ұйымның қысқаша атауы" (csdo:OrganizationBriefName) деректемесі толтырылған болуы мүмкін (деректеме ұйымның қысқаша атауы болған жағдайда толтырылады)
20
өзгертілген мәліметтер үшін "Салық төлеуші" (ccdo:TaxpayerDetails) деректемесі құрамында "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:TaxpayerId) деректемесі толтырылуы және мынадай мәндерді қамтуы тиіс:
Армения Республикасы үшін – салық төлеушінің есепке алу нөмірі (СТЕН);
Беларусь Республикасы үшін – төлеушінің есепке алу нөмірі (ТЕН);
Қазақстан Республикасы үшін – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН);
Қырғыз Республикасы үшін – салық төлеушінің сәйкестендіру салық нөмірі (СТССН);
Ресей Федерациясы үшін – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (СТСН)
21
егер өзгертілген мәліметтер үшін "Тұлғаны тізілімге қосуды растайтын құжат" деректемесі құрамында "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "RU" мәнін қамтитын болса, онда өзгертілген мәліметтер үшін "Есепке қою себебінің коды" (csdo:TaxRegistration ReasonCode) толтырылған болуы мүмкін, әйтпеес "Есепке қою себебінің коды" (csdo:TaxRegistration ReasonCode) деректемесі толтырылмауы тиіс
22
өзгертілген мәліметтер үшін "Мекенжай" (ccdo:AddressV4Details) күрделі деректемесі құрамында "Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) деректемесі толтырылуы тиіс
23

для измененных сведений реквизит "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:AddressV4Details) должен содержать 1 из значений:
"1" - "адрес регистрации (места нахождения)";
"2" - "фактический адрес"
24
для измененных сведений реквизит "Код страны" в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:AddressV4Details) должен быть заполнен
25
для измененных сведений реквизит "Признак филиала организации" (casdo:BranchFlagCode) должен содержать 1 из значений:
"0" - для головной организации (основное подразделение);
"1" - филиал организации (структурное подразделение организации)
26
для измененных сведений, если значение реквизита "Признак филиала организации" (casdo:BranchFlagCode) содержит значение "1", то реквизит "Порядковый номер" (csdo:ObjectOrdinal) должен быть заполнен, если значение реквизита "Признак филиала организации" (casdo:BranchFlagCode) – "0", то реквизит "Порядковый номер" (csdo:ObjectOrdinal) не заполняется
27
если для измененных сведений реквизит "Место хранения уполномоченного экономического оператора" (cacdo:AEOStorageFacilityDetails) заполнен, то для измененных сведений реквизит "Код таможенного органа" (csdo:CustomsOfficeCode) в составе реквизита "Зона таможенного контроля" (cacdo:CustomsControlZoneDetails) должен быть заполнен в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Союза
28
для измененных сведений значение атрибута "Единица измерения" (measurementUnitCode) реквизита "Общая площадь" (casdo:TotalAreaMeasure) должно содержать значение кода единицы измерения для квадратного метра в соответствии с классификатором единиц измерения и счета Евразийского экономического союза
29
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время"
(bdt: DateTimeType), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ссс – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
30
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: DateType), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DD
31
для измененных сведений реквизит "Код признака перерегистрации документа" (casdo:ReregistrationCode) не заполняется
32
если реквизит "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" в составе электронного документа (сведений) заполнен, то для каждого экземпляра реквизита "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" должен содержать значение "2021"
33
для измененных сведений реквизит "Код вида документа" (csdo:DocKindCode) в составе реквизита "Документ, подтверждающий включение лица в реестр" (cacdo:RegisterDocumentIdDetails) должен быть заполнен, и содержать значение "09011"
34
для измененных сведений атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в составе реквизита "Код вида документа" (csdo:DocKindCode) в составе реквизита "Документ, подтверждающий включение лица в реестр" должен сожержать значение "2009"
35
для измененных сведений реквизит "Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Документ, подтверждающий включение лица в реестр"
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails) должен быть заполнен
36
для измененных сведений реквизит "Дата окончания срока осуществления деятельности" (csdo:ActivityEndDate), непосредственно подчиненный реквизиту "Учетная единица реестра уполномоченных экономических операторов" (cacdo:‌Register‌AEODetails), не должен быть заполнен
37
для измененных сведений реквизиты
"Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode),
"Код организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeCode),
"Наименование организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeName), "Идентификатор организации" (csdo:OrganizationId),
"Код организации" (csdo:OrganizationCode),
"Код языка" (csdo:LanguageCode) в составе реквизита "Реквизиты организации" (ccdo:UnifiedOrganizationDetails не заполняются
38
если для измененных сведений реквизит "Контактный реквизит (ccdo:CommunicationDetails)" заполнен, то для измененных сведений реквизиты "Код вида связи (csdo:CommunicationChannelCode)",
"Идентификатор канала связи (csdo:CommunicationChannelId)"
в составе реквизита "Контактный реквизит (ccdo:CommunicationDetails)" должны быть заполнены
39
если для измененных сведений реквизит "Код вида связи (csdo:CommunicationChannelCode)" заполнен, то для измененных сведений реквизит "Код вида связи (csdo:CommunicationChannelCode)" должен содержать значение кода вида средства (канала) связи
в соответствии с Перечнем видов средств (каналов) связи, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии

өзгертілген мәліметтер үшін "Мекенжай" (ccdo:AddressV4Details) күрделі деректемесі құрамында "Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуы тиіс:
"1" - "тіркелген мекенжай (орналасқан жері)";
"2" - "нақты мекенжайы"
24
өзгертілген мәліметтер үшін "Мекенжай" (ccdo:AddressV4Details) күрделі деректемесі құрамында "Елдің коды" деректемесі толтырылуы тиіс
25
өзгертілген мәліметтер үшін "Ұйым филиалының белгісі" (casdo:BranchFlagCode) деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуы тиіс:
"0" - басты ұйым үшін (негізгі бөлімше);
"1" - ұйым филиалы (ұйымның құрылымдық бөлімшесі)
26
өзгертілген мәліметтер үшін, егер "Ұйым филиалының белгісі" (casdo:BranchFlagCode) деректемесінің мәні "1" мәнін қамтитын болса, онда "Реттік нөмірі" (csdo:ObjectOrdinal) деректемесі толтырылуы тиіс, егер "Ұйым филиалының белгісі" (casdo:BranchFlagCode) деректемесінің мәні – "0" болса, онда "Реттік нөмірі" (csdo:ObjectOrdinal) деректемесі толтырылмайды
27
егер өзгертілген мәліметтер үшін "Уәкілетті экономикалық оператордың сақтау орны" (cacdo:AEOStorageFacilityDetails) деректемесі толтырылған болса, онда өзгертілген мәліметтер үшін "Кедендік бақылау аймағы" (cacdo:CustomsControlZoneDetails) деректемесі құрамында "Кеден органының коды" (csdo:CustomsOfficeCode) деректемесі Одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес толтырылуы тиіс
28
өзгертілген мәліметтер үшін "Жалпы ауданы" (casdo:TotalAreaMeasure) деректемесінің "Өлшем бірлігі" (measurementUnitCode) атрибутының мәні өлшем бірліктердің сыныптауышына және Еуразиялық экономикалық одақтың шотына сәйкес шарты метр үшін өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуы тиіс
29
"Күні мен уақыты" (bdt: DateTimeType) деректер типі бар деректемелердің мәні YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуі тиіс, мұндағы ссс – миллисекунд мәнін білдіретін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақытты көрсету форматын білдіретін тіркелген символ
30
"Күні" (bdt: DateType) деректер типі бар деректемелердің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуі тиіс
31
өзгертілген мәліметтер үшін "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды" (casdo:ReregistrationCode) деректемесі толтырылмайды
32
егер электрондық құжат (мәліметтер) құрамында "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылған болса, онда "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің әрбір данасы үшін "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты )" атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс
33
өзгертілген мәліметтер үшін "Тұлғаны тізілімге қосуды растайтын құжат" (cacdo:RegisterDocumentIdDetails) деректемесі құрамында "Құжат түрінің коды" (csdo:DocKindCode) деректемесі толтырылуы және "09011" мәнін қамтуы тиіс
34
өзгертілген мәліметтер үшін "Тұлғаны тізілімге қосуды растайтын құжат" деректемесі құрамындағы "Құжат түрінің коды" (csdo:DocKindCode) деректемесі құрамында "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибуты "2009" мәнін қамтуы тиіс
35
өзгертілген мәліметтер үшін "Тұлғаны тізілімге қосуды растайтын құжат" (cacdo:RegisterDocumentIdDetails) деректемесі құрамында "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
36
өзгертілген мәліметтер үшін "Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің есептік бірлігі" (cacdo:‌Register‌AEODetails) деректемесіне тікелей бағынышты "Қызметті жүзеге асыру мерзімінің аяқталу күні" (csdo:ActivityEndDate) деректемесі толтырылмауы тиіс
37
өзгертілген мәліметтер үшін "Ұйымның деректемелері" (ccdo:UnifiedOrganizationDetails) деректемесі құрамында:
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode),
"Ұйымдық-құқықтық нысанның коды" (csdo:BusinessEntityTypeCode),
"Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы" (csdo:BusinessEntityTypeName), "Ұйымның сәйкестендіргіші" (csdo:OrganizationId),
"Ұйымның коды" (csdo:OrganizationCode),
"Тілдің коды" (csdo:LanguageCode) деректемелері толтырылмайды
38
егер өзгертілген мәліметтер үшін "Байланыс деректемесі (ccdo:CommunicationDetails)" деректемесі толтырылған болса, онда өзгертілген мәліметтер үшін "Байланыс деректемесі (ccdo:CommunicationDetails)" деректемесі құрамында "Байланыс түрінің коды (csdo:CommunicationChannelCode)", "Байланыс арнасының сәйкестендіргіші (csdo:CommunicationChannelId)" деректемелері толтырылуы тиіс
39

от 6 декабря 2022 г. № 192
40
для измененных сведений атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут measurementUnitCodeListId) реквизита "Общая площадь" (casdo:TotalAreaMeasure) должен содержать значение "2064"
41
если для измененных сведений реквизит "Зона таможенного контроля (cacdo:CustomsControlZoneDetails)" заполнен, то для измененных сведений в составе реквизита "Сведения, идентифицирующие зону таможенного контроля" (cacdo:CustomsControlZoneIdDetails) должен быть заполнен строго 1 из реквизитов:
"Номер (идентификатор) зоны таможенного контроля" (casdo:CustomsControlZoneId)";
"Ссылка на документ" (ccdo:DocReferenceDetails)
42
если для измененных сведений реквизит "Ссылка на документ" (ccdo:DocReferenceDetails) в составе реквизита "Сведения, идентифицирующие зону таможенного контроля" (cacdo:CustomsControlZoneIdDetails) заполнен, то для измененных сведений в составе указанного реквизита "Ссылка на документ" (ccdo:DocReferenceDetails) должны быть заполнены реквизиты:
"Код вида документа" (csdo:DocKindCode);
"Наименование документа" (csdo:DocName);
"Номер документа" (csdo:DocId);
"Дата документа (csdo:DocCreationDate)"
43
если для измененных сведений реквизит "Код вида документа" (csdo:DocKindCode) в составе реквизита "Ссылка на документ" (ccdo:DocReferenceDetails) в составе реквизита "Сведения, идентифицирующие зону таможенного контроля" (cacdo:CustomsControlZoneIdDetails) заполнен, то указанный реквизит "Код вида документа" (csdo:DocKindCode) должен содержать кодовое обозначение вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
43
если для измененных сведений реквизит "Код вида документа" (csdo:DocKindCode) в составе реквизита "Ссылка на документ" (ccdo:DocReferenceDetails) в составе реквизита "Сведения, идентифицирующие зону таможенного контроля" (cacdo:CustomsControlZoneIdDetails) заполнен, то атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId)" указанного реквизита "Код вида документа" (csdo:DocKindCode) должен содержать значение "2009"
44
реквизиты "Наименование таможенного органа" (csdo:CustomsOfficeName) и "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)"
в составе реквизита "Таможенный орган" (ccdo:CustomsOfficeDetails)
не заполняются
45
для изменяемых сведений значение реквизита "Конечная дата и время"
(csdo:​End​Date​Time) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) должно быть больше или равно значению реквизита "Начальная дата
и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса"
(ccdo:​Resource​Item​Status​Details) изменяемых сведений
46

егер өзгертілген мәліметтер үшін "Байланыс түрінің коды (csdo:CommunicationChannelCode)" деректемесі толтырылған болса, онда өзгертілген мәліметтер үшін "Байланыс түрінің коды (csdo:CommunicationChannelCode)" деректемесі Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 6 желтоқсандағы № 192 шешімімен бекітілген Байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесіне сәйкес байланыс құралы (арнасы) түрі кодының мәнін қамтуы тиіс
40
өзгертілген мәліметтер үшін "Жалпы ауданы" (casdo:TotalAreaMeasure) деректемесінің "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (measurementUnitCodeListId атрибуты) атрибуты "2064" мәнін қамтуы тиіс
41
егер өзгертілген мәліметтер үшін "Кедендік бақылау аймағы (cacdo:CustomsControlZoneDetails)" деректемесі толтырылған болса, онда өзгертілген мәліметтер үшін "Кедендік бақылау аймағын сәйкестендіретін мәліметтер" (cacdo:CustomsControlZoneIdDetails) деректемесі құрамында қатаң түрде мына деректемелердің 1-уі толтырылуы тиіс:
"Кедендік бақылау аймағының нөмірі (сәйкестендіргіші)" (casdo:CustomsControlZoneId)";
"Құжатқа сілтеме" (ccdo:DocReferenceDetails)
42
егер өзгертілген мәліметтер үшін "Кедендік бақылау аймағын сәйкестендіретін мәліметтер" (cacdo:CustomsControlZoneIdDetails) деректемесі құрамында "Құжатқа сілтеме" (ccdo:DocReferenceDetails) деректемесі толтырылған болса, онда өзгертілген мәліметтер үшін көрсетілген "Құжатқа сілтеме" (ccdo:DocReferenceDetails) деректемесі құрамында мына деректемелер толтырылуы тиіс:
"Құжат түрінің коды" (csdo:DocKindCode);
"Құжаттың атауы" (csdo:DocName);
"Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId);
"Құжаттың күні (csdo:DocCreationDate)"
43
егер өзгертілген мәліметтер үшін "Кедендік бақылау аймағын сәйкестендіретін мәліметтер" (cacdo:CustomsControlZoneIdDetails) деректемесі құрамындағы "Құжатқа сілтеме" (ccdo:DocReferenceDetails) деректемесі құрамында "Құжат түрінің коды" (csdo:DocKindCode) деректемесі толтырылған болса, онда көрсетілген "Құжат түрінің коды" (csdo:DocKindCode) деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрінің кодтық белгілемесін қамтуы тиіс
43
егер өзгертілген мәліметтер үшін "Кедендік бақылау аймағын сәйкестендіретін мәліметтер" (cacdo:CustomsControlZoneIdDetails) деректемесі құрамындағы "Құжатқа сілтеме" (ccdo:DocReferenceDetails) деректемесі құрамында "Құжат түрінің коды" (csdo:DocKindCode) деректемесі толтырылған болса, онда көрсетілген "Құжат түрінің коды" (csdo:DocKindCode) деректемесінің "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуы тиіс
44
"Кеден органы" (ccdo:CustomsOfficeDetails) деректемесі құрамында "Кеден органының атауы" (csdo:CustomsOfficeName) және "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемелері толтырылмайды
45
өзгертілетін мәліметтер үшін "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) күрделі деректемесі құрамында "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:​End​Date​Time) деректемесінің мәні өзгертілетін мәліметтердің "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) күрделі деректемесі құрамында "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі мәнінен артық немесе оған тең болуы тиіс
46

для измененных сведений в случае заполнения реквизита "Код вида документа" (csdo:DocKindCode) в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId)" должен содержать значение "2009"
47
если для измененных сведений реквизит "Код статуса" (csdo:StatusCode) в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) содержит значение "03" - "приостановлено" или "04" - "возобновлено и действует",
то реквизит "Ссылка на документ" (ccdo:‌Doc‌Reference‌Details) в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) не должен быть заполнен
48
для измененных сведений реквизит "Реквизиты юридического лица, включенного в реестр (cacdo:‌Register‌Organization‌Details)" должен содержать 1 экземпляр реквизита "Адрес (ccdo:‌Address‌V4‌Details)"
в составе которого реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" содержит значение "1" - "адрес регистрации (места нахождения)"
49
если для измененных сведений реквизит "Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Документ, подтверждающий включение лица в реестр" содержит значение "BY",
то реквизит "Реквизиты юридического лица, включенного в реестр (cacdo:‌Register‌Organization‌Details)" должен содержать только 1 экземпляр реквизита "Адрес (ccdo:‌Address‌V4‌Details)"
50
для измененных сведений реквизиты "Дата начала срока осуществления деятельности" (csdo:‌Activity‌Start‌Date) и "Дата окончания срока осуществления деятельности" (csdo:‌Activity‌End‌Date) в составе реквизита "Зона таможенного контроля" (cacdo:‌Customs‌Control‌Zone‌Details)
не должны быть заполнены
28. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения реестра уполномоченных экономических операторов" (R.CA.CC.12.001), передаваемых в сообщении "Сведения для исключения из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.MSG.004), приведены в таблице 17.
Таблица 17
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения реестра уполномоченных экономических операторов" (R.CA.CC.12.001), передаваемых в сообщении "Сведения для исключения из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.MSG.004)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен содержаться 1 экземпляр реквизита "Учетная единица реестра уполномоченных экономических операторов" (cacdo:​Register​AEODetails)
2
в общем реестре уполномоченных экономических операторов должна содержаться запись с таким же значением реквизитов, которые указаны
в передаваемых сведениях (далее - соответствующая запись),
за исключением следующих реквизитов:
"Дата окончания срока осуществления деятельности" (csdo:ActivityEndDate), непосредственно подчиненного реквизиту "Учетная единица реестра уполномоченных экономических операторов" (cacdo:‌Register‌AEODetails;
"Статус" (ccdo:StatusV2Details);
"Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime);
"Дата и время обновления" (csdo:​Update​Date​Time) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details).
При этом значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) в составе сложного реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) для соответствующей записи не должно быть равно "05" - "не действует".
4
Реквизит "Код типа свидетельства" (casdo:AEORegistryKindCode) должен соответствовать одному из следующих значений:
"1" - свидетельство первого типа;
"2" - свидетельство второго типа;
"3" - свидетельство третьего типа.
6
реквизит "Дата окончания срока осуществления деятельности" (csdo:ActivityEndDate), непосредственно подчиненный реквизиту "Учетная единица реестра уполномоченных экономических операторов (cacdo:‌Register‌AEODetails)", должен быть заполнен и содержать сведения о дате последнего дня действия свидетельства о включении
в реестр уполномоченных экономических операторов
7
реквизит "Дата" (csdo:EventDate) в составе сложного реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) должен быть на один день больше значения реквизита "Дата окончания срока осуществления деятельности" (csdo:ActivityEndDate), непосредственно подчиненного реквизиту "Учетная единица реестра уполномоченных экономических операторов (cacdo:‌Register‌AEODetails)"
8
реквизит "Код статуса" (csdo:StatusCode)
в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) должен соответствовать значению "05" - "не действует"
9
атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListld) реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) не заполняется
10
реквизит "Дата начала срока действия документа" (csdo:DocStartDate) в составе сложного реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) не заполняется
11
реквизит "Наименование организации" (csdo:​Organization​Name)
в составе сложного реквизита "Реквизиты организации"
(ccdo:​Organization​Details) должен быть заполнен
12
реквизит "Краткое наименование организации"
(csdo:​Organization​Brief​Name) в составе сложного реквизита
"Реквизиты организации" (ccdo:​Organization​Details) может быть заполнен (в случае наличия краткого наименования организации)
13
реквизит "Идентификатор налогоплательщика" (csdo:​Taxpayer​Id)
в составе сложного реквизита "Налогоплательщик"
(ccdo:​Taxpayer​Details) должен быть заполнен и содержать следующие сведения:
для Республики Армения – учетный номер налогоплательщика (УНН);
для Республики Беларусь – учетный номер плательщика (УНП);
для Республики Казахстан – бизнес-идентификационный номер (БИН);
для Кыргызской Республики – идентификационный налоговый номер налогоплательщика (ИНН);
для Российской Федерации – идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
14
если значение реквизита "Код страны" (csdo:​Country​Code) в составе сложного реквизита "Реквизиты организации" (ccdo:​Organization​Details) соответствует "RU", то реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) может быть заполнен, иначе реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo:TaxRegistration ReasonCode)
не должен быть заполнен
15
реквизит "Код вида адреса" (csdo:​Address​Kind​Code) в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:​Address​V4​Details) должен быть заполнен
16
реквизит "Код вида адреса" (csdo:​Address​Kind​Code) в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:​Address​V4​Details) должен соответствовать значениям:
"1" - адрес регистрации (места нахождения);
"2" - фактический адрес.
17
реквизит "Код страны" в составе сложного реквизита "Адрес"
(ccdo:​Address​V4​Details) должен быть заполнен
18
реквизит "Признак филиала организации" (casdo:​Branch​Flag​Code) должен быть заполнен и соотвествовать одному из значений:
"0" – для головной организации (основное подразделение);
"1" – филиал организации (структурное подразделение организации)
19
если значение реквизита "Признак филиала организации"
(casdo:​Branch​Flag​Code) соответствует значению "1", то реквизит "Порядковый номер" (csdo:ObjectOrdinal) должен быть заполнен, если значение реквизита "Признак филиала организации"
(casdo:​Branch​Flag​Code) – "0", то реквизит "Порядковый номер" (csdo:ObjectOrdinal) не заполняется
20
реквизит "Код таможенного органа" (csdo:​Customs​Office​Code) в составе сложного реквизита "Зона таможенного контроля"
(cacdo:​Customs​Control​Zone​Details) должен быть заполнен в случае заполнения реквизита "Адрес" (ccdo:​Address​Details) в составе сложного реквизита "Место хранения уполномоченного экономического оператора" (cacdo:​A​E​O​Storage​Facility​Details) и значение реквизита должно соответствовать классификатору таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
21
значение атрибута "Единица измерения" (measurement​Unit​Code) реквизита "Общая площадь" (casdo:​Total​Area​Measure) должно соответствовать значению кода единицы измерения для квадратного метра в соответствии с классификатором единиц измерения и счета Евразийского экономического союза
22
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceltemStatusDetails) не должен быть заполнен
24
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время"
(bdt: Date‌Time‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
25
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: Date‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DD
26
реквизит "Код признака перерегистрации документа"
(casdo:​Reregistration​Code) не заполняется
27
значения реквизитов "Реквизиты юридического лица, включенного в реестр" (cacdo:‌Register‌Organization‌Details) и "Место хранения уполномоченного экономического оператора"
(cacdo:‌AEOStorage‌Facility‌Details) должны совпадать со значениями соответствующих реквизитов, хранящимися в общем реестре владельцев свободных складов
28
если реквизит "Ссылка на документ"

өзгертілген мәліметтер үшін "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамында "Құжат түрінің коды" (csdo:DocKindCode) деректемесі толтырылған жағдайда "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуы тиіс
47
егер өзгертілген мәліметтер үшін "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамында "Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесі "03" - "тоқтатыла тұрған" немесе "04" - "қайта басталған және қолданыста" мәнін қамтитын болса, онда "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамында "Құжатқа сілтеме" (ccdo:‌Doc‌Reference‌Details) деректемесі толтырылмауы тиіс
48
өзгертілген мәліметтер үшін "Тізілімге қосылған заңды тұлғаның деректемелері (cacdo:‌Register‌Organization‌Details)" деректемесі құрамында "Мекенжай түрінің коды (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" деректемесі "1" - "тіркелген мекенжай (орналасқан жері)" мәнін қамтитын "Мекенжайы (ccdo:AddressV4Details)" деректемесінің 1 данасын қамтуы тиіс
49
егер өзгертілген мәліметтер үшін "Тұлғаны тізілімге қосуды растайтын құжат" деректемесі құрамында "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "BY" мәнін қамтитын болса, онда "Тізілімге қосылған заңды тұлғаның деректемелері (cacdo:‌Register‌Organization‌Details)" деректемесі "Мекенжайы (ccdo:AddressV4Details)" деректемесінің тек 1 данасын ғана қамтуы тиіс
50
өзгертілген мәліметтер үшін "Кедендік бақылау аймағы" (cacdo:‌Customs‌Control‌Zone‌Details) деректемесі құрамында "Қызметті жүзеге асыру мерзімі басталған күн" (csdo:‌Activity‌Start‌Date) және "Қызметті жүзеге асыру мерзімінің аяқталу күні" (csdo:‌Activity‌End‌Date) деректемелері толтырылмауы тиіс
28. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер" (P.CC.12.MSG.004) хабарында берілетін "Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің мәліметтері" (R.CA.CC.12.001) электрондық құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер" (P.CC.12.MSG.004) хабарында берілетін "Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің мәліметтері" (R.CA.CC.12.001) электрондық құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің есептік бірлігі" (cacdo:RegisterAEODetails) деректемесінің 1 данасы қамтылуы тиіс
2
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде мына:
"Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің есептік бірлігі" (cacdo:‌Register‌AEODetails) деректемесіне тікелей бағынышты "Қызметті жүзеге асыру мерзімінің аяқталу күні" (csdo:ActivityEndDate);
"Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details);
"Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime);
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) күрделі деректемесі құрамында "Жаңартылған күні мен уақыты" (csdo:​Update​Date​Time) деректемелерін қоспағанда берілетін мәліметтерді көрсетілген деректемелердің мәндерімен бірдей жазба (бұдан әрі – тиісті жазба) қамтылуы тиіс.
Бұл ретте тиісті жазба үшін "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) күрделі деректемесі құрамында "Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің мәні "05" - "қолданылмайды" мәніне тең болмауы тиіс.
4
"Куәлік типінің коды" (casdo:AEORegistryKindCode) деректемесі мына мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс:
"1" - бірінші типті куәлік;
"2" - екінші типті куәлік;
"3" - үшінші типті куәлік.
6
"Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің есептік бірлігі (cacdo:‌Register‌AEODetails)" деректемесіне тікелей бағынышты "Қызметті жүзеге асыру мерзімінің аяқталу күні" (csdo:ActivityEndDate) деректемесі толтырылуы және уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне қосу туралы куәлікті қолданудың соңғы күні туралы мәліметті қамтуы тиіс
7
"Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) күрделі деректемесі құрамында "Күні" (csdo:EventDate) деректемесі "Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің есептік бірлігі (cacdo:‌Register‌AEODetails)" деректемесіне тікелей бағынышты "Қызметті жүзеге асыру мерзімінің аяқталу күні" (csdo:ActivityEndDate) деректемесі мәнінен бір күнге артық болуы тиіс
8
"Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамында "Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесі "05" - "қолданылмайды" мәніне сәйкес келуі тиіс
9
"Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListld атрибуты) атрибуты толтырылмайды
10
"Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) күрделі деректемесі құрамында "Құжаттың қолданылу мерзімі басталған күн" (csdo:DocStartDate) деректемесі толтырылмайды
11
"Ұйымның деректемелері" (ccdo:​Organization​Details) күрделі деректемесі құрамында "Ұйымның атауы" (csdo:​Organization​Name) деректемесі толтырылуы тиіс
12
"Ұйымның деректемелері" (ccdo:​Organization​Details) күрделі деректемесі құрамында "Ұйымның қысқаша атауы" (csdo:​Organization​Brief​Name) деректемесі толтырылуы мүмкін (ұйымның қысқаша атауы болған жағдайда)
13
"Салық төлеуші" (ccdo:​Taxpayer​Details) күрделі деректемесі құрамында "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:​Taxpayer​Id) деректемесі толтырылуы және мынадай мәліметтерді қамтуы тиіс:
Армения Республикасы үшін – салық төлеушінің есепке алу нөмірі (СТЕН);
Беларусь Республикасы үшін – төлеушінің есепке алу нөмірі (ТЕН);
Қазақстан Республикасы үшін – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН);
Қырғыз Республикасы үшін – салық төлеушінің сәйкестендіру салық нөмірі (СТССН);
Ресей Федерациясы үшін – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (СТСН)
14
егер "Ұйымның деректемелері" (ccdo:​Organization​Details) күрделі деректемесі құрамында "Елдің коды" (csdo:​Country​Code) деректемесінің мәні "RU" мәніне сәйкес келетін болса, онда "Есепке қою себебінің коды" (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Есепке қою себебінің коды" (csdo:TaxRegistration ReasonCode) деректемесі толтырылмауы тиіс
15
"Мекенжай" (ccdo:​Address​V4​Details) күрделі деректемесі құрамында "Мекенжай түрінің коды" (csdo:​Address​Kind​Code) деректемесі толтырылуы тиіс
16
"Мекенжай" (ccdo:​Address​V4​Details) күрделі деректемесі құрамында "Мекенжай түрінің коды" (csdo:​Address​Kind​Code) деректемесі мына мәндерге сәйкес келуі тиіс:
"1" - тіркелген мекенжай (орналасқан жері);
"2" - нақты мекенжайы.
17
"Мекенжай" (ccdo:​Address​V4​Details) күрделі деректемесі құрамында "Елдің коды" деректемесі толтырылуы тиіс
18
"Ұйым филиалының белгісі" (casdo:​Branch​Flag​Code) деректемесі толтырылуы және мына мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс:
"0" –  басты ұйым үшін (негізгі бөлімше);
"1" – ұйым филиалы (ұйымның құрылымдық бөлімшесі)
19
егер "Ұйым филиалының белгісі" (casdo:​Branch​Flag​Code) деректемесінің мәні "1" мәніне сәйкес келетін болса, онда "Реттік нөмірі" (csdo:ObjectOrdinal) деректемесі толтырылуы тиіс, егер "Ұйым филиалының белгісі" (casdo:​Branch​Flag​Code) деректемесінің мәні – "0" болса, онда "Реттік нөмірі" (csdo:ObjectOrdinal) деректемесі толтырылмайды
20
"Уәкілетті экономикалық оператордың сақтау орны" (cacdo:​A​E​O​Storage​Facility​Details) күрделі деректемесі құрамында "Мекенжай" (ccdo:​Address​Details) деректемесі толтырылған жағдайда "Кедендік бақылау аймағы" (cacdo:​Customs​Control​Zone​Details) күрделі деректемесі құрамында "Кеден органының коды" (csdo:​Customs​Office​Code) деректемесі толтырылуы тиіс және деректеменің мәні Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары сыныптауышына сәйкес келуі тиіс
21
"Жалпы ауданы" (casdo:​Total​Area​Measure) деректемесінің "Өлшем бірлігі" (measurement​Unit​Code) атрибутының мәні өлшем бірліктерінің сыныптауышына және Еуразиялық экономикалық одақтың шотына сәйкес шаршы метр үшін өлшем бірлігінің коды мәнін е сәйкес келуі тиіс
22
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceltemStatusDetails) күрделі деректемесі құрамында "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмауы тиіс
24
"Күні мен уақыты" (bdt: DateTimeType) деректер типі бар деректемелердің мәні YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуі тиіс, мұндағы ссс – миллисекунд мәнін білдіретін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақытты көрсету форматын білдіретін тіркелген символ
25
"Күні" (bdt: Date‌Type) деректер типі бар деректемелердің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуі тиіс
26
"Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды" (casdo:​Reregistration​Code) деректемесі толтырылмайды
27
"Тізілімге қосылған заңды тұлғаның деректемелері" (cacdo:‌Register‌Organization‌Details) және "Уәкілетті экономикалық оператордың сақтау орны" (cacdo:‌AEOStorage‌Facility‌Details) деректемелерінің мәндері бос қоймаларды иеленушілердің жалпы тізілімінде сақталатын тиісті деректемелердің мәндеіне сәйкес келуі тиіс
28

(ccdo:‌Doc‌Reference‌Details) в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) заполнен, то для исключаемых сведений реквизит "Код вида документа" (csdo:DocKindCode) в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) должен быть заполнен в соответствии
с классификатором видов документов и сведений
29
в случае заполнения реквизита "Код вида документа" (csdo:DocKindCode) в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId)" должен содержать значение "2009"
30
если реквизит "Ссылка на документ"
(ccdo:‌Doc‌Reference‌Details) в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) заполнен, то для исключаемых сведений реквизит "Наименование документа" (csdo:Doc Name) в составе сложного реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) должен быть заполнен
31
если реквизит "Ссылка на документ" (ccdo:‌Doc‌Reference‌Details)
в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) заполнен,
то реквизит "Номер документа" (csdo:DocId) в составе сложного реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) должен быть заполнен
32
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) должен быть заполнен
и соответствовать дате принятия решения об исключении сведений
из общего реестра уполномоченных экономических операторов
33
значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime)
в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) должно быть больше значения реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime)
в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) у соотвествующей записи
29. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации о состоянии общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.MSG.005), приведены в таблице 18.
Таблица 18
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации о состоянии общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.MSG.005)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime)
не заполняется
2
реквизит "Идентификатор информационного объекта общего процесса" (csdo:InformationResource​Id) не заполняется

егер "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамында "Құжатқа сілтеме" (ccdo:‌Doc‌Reference‌Details) деректемесі толтырылған болса, онда алып тасталатын мәліметтер үшін "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамында "Құжат түрінің коды" (csdo:DocKindCode) деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес толтырылуы тиіс
29
"Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамында "Құжат түрінің коды" (csdo:DocKindCode) деректемесі толтырылған жағдайда "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуы тиіс
30
егер "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамында "Құжатқа сілтеме" (ccdo:‌Doc‌Reference‌Details) деректемесі толтырылған болса, онда алып тасталатын мәліметтер үшін "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) күрделі деректемесі құрамында "Құжаттың атауы" (csdo:Doc Name) деректемесі толтырылуы тиіс
31
егер "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамында "Құжатқа сілтеме" (ccdo:‌Doc‌Reference‌Details) деректемесі толтырылған болса, онда "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) күрделі деректемесі құрамында "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId) деректемесі толтырылуы тиіс
32
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) күрделі деректемесі құрамында "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуы және мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешім қабылданған күнге сәйкес келуі тиіс
33
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) күрделі деректемесі құрамында "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні тиісті жазбаның "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі мәнінен артық болуы тиіс
29. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.12.MSG.005) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 18-кестеде келтірілген.
18-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.12.MSG.005) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Жаңартылған күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі толтырылмайды
2
"Жалпы процестің ақпараттық объектісінің сәйкестендіргіші" (csdo:InformationResource​Id) деректемесі толтырылмайды

30. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.MSG.007), приведены в таблице 19.
Таблица 19
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос сведений из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.MSG.007)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime)
не заполняется, если требуется представление сведений, содержащихся
в общем реестре в полном объеме. Реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) должен содержать дату и время при необходимости представления актуальных сведений общего реестра
на определенную дату
2
реквизит "Идентификатор информационного объекта общего процесса" (csdo:​Information​Resource​Id) не заполняется
3
реквизит "Код страны" (csdo:​Unified​Country​Code) заполняется в случае необходимости представления сведений по выбранным
государствам-членам
4
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время"
(bdt: Date‌Time‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
5
если реквизит "Код страны" (csdo:‌Unified‌Country‌Code) заполнен,
то атрибут "идентификатор справочника (классификатора)"
(атрибут code‌List‌Id) реквизита "Код страны" (csdo:‌Unified‌Country‌Code) должен содержать значение "2021"
31. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации об изменениях общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.MSG.010), приведены в таблице 20.
Таблица 20
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации об изменениях общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.MSG.010)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) должен содержать дату и время актуализации сведений общего реестра
в уполномоченном органе государства-члена, позже которых должны представляться измененные сведения общего реестра
2
реквизит "Идентификатор информационного объекта общего процесса" (csdo:​Information​Resource​Id) не заполняется
3
реквизит "Код страны" (csdo:​Unified​Country​Code) заполняется при необходимости представления сведений по выбранным государствам-членам
4
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время"
(bdt: Date‌Time‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
5
если реквизит "Код страны" (csdo:‌Unified‌Country‌Code) заполнен,
то атрибут "идентификатор справочника (классификатора)"
(атрибут code‌List‌Id) реквизита "Код страны" (csdo:‌Unified‌Country‌Code) должен содержать значение "2021"

30. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.12.MSG.007) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 19-кестеде келтірілген.
19-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.12.MSG.007) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
егер жалпы тізілімде қамтылған мәліметтерді толық көлемде ұсыну талап етілетін болса, "Жаңартылған күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі толтырылмайды. "Жаңартылған күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесінде жалпы тізілімнің белгілі бір күнгі өзекті мәліметтерін ұсыну қажет болған кездегі күні мен уақыты қамтылуы тиіс
2
"Жалпы процестің ақпараттық объектісінің сәйкестендіргіші" (csdo:​Information​Resource​Id) деректемесі толтырылмайды
3
"Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесі іріктеп алынған мүше мемлекеттер бойынша мәліметтер ұсыну қажет болған жағдайда толтырылады
4
"Күні мен уақыты" (bdt: DateTimeType) деректер типі бар деректемелердің мәні YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуі тиіс, мұндағы ссс – миллисекунд мәнін білдіретін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақытты көрсету форматын білдіретін тіркелген символ
5
егер "Елдің коды" (csdo:‌Unified‌Country‌Code) деректемесі толтырылған болса, онда "Елдің коды" (csdo:‌Unified‌Country‌Code) деректемесінің "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс
31. "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.12.MSG.010) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 20-кестеде келтірілген.
20-кесте
"Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.12.MSG.010) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты өзектендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Жаңартылған күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі мүше мемлекеттің уәкілетті органында кейінірек жалпы тізілімнің өзгертілген мәліметтер ұсынылуы тиіс жалпы тізілімі мәліметтерін өзектендіру күні мен уақытын қамтуы тиіс
2
"Жалпы процестің ақпараттық объектісінің сәйкестендіргіші" (csdo:​Information​Resource​Id) деректемесі толтырылмайды
3
"Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесі іріктеп алынған мүше мемлекеттер бойынша мәліметтер ұсыну қажет болған кезде толтырылады
4
"Күні мен уақыты" (bdt: DateTimeType) деректер типі бар деректемелердің мәні YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуі тиіс, мұндағы ссс – миллисекунд мәнін білдіретін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақытты көрсету форматын білдіретін тіркелген символ
5
егер "Елдің коды" (csdo:‌Unified‌Country‌Code) деректемесі толтырылған болса, онда "Елдің коды" (csdo:‌Unified‌Country‌Code) деректемесінің "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс

32. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения реестра уполномоченных экономических операторов" (R.CA.CC.12.001), передаваемых в сообщении "Сведения об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.MSG.013), приведены в таблице 21.
Таблица 21
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения реестра уполномоченных экономических операторов" (R.CA.CC.12.001), передаваемых в сообщении "Сведения об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12.MSG.013)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен содержаться 1 экземпляр реквизита "Учетная единица реестра уполномоченных экономических операторов" (cacdo:​Register​AEODetails)
2
в общем реестре уполномоченных экономических операторов должна содержаться запись с таким же значением реквизитов, которые указаны
в передаваемых сведениях, за исключением следующих реквизитов:
"Дата окончания срока осуществления деятельности" (csdo:ActivityEndDate), непосредственно подчиненного реквизиту "Учетная единица реестра уполномоченных экономических операторов" (cacdo:‌Register‌AEODetails);
"Статус" (ccdo:StatusV2Details);
"Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime);
"Дата и время обновления" (csdo:​Update​Date​Time) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details).

32. "Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтер" (P.CC.12.MSG.013) хабарында берілетін "Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің мәліметтері" (R.CA.CC.12.001) электрондық құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 21-кестеде келтірілген.
21-кесте
"Заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы мәліметтер" (P.CC.12.MSG.013) хабарында берілетін "Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің мәліметтері" (R.CA.CC.12.001) электрондық құжаттары (мәліметтері) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің есептік бірлігі" (cacdo:RegisterAEODetails) деректемесінің 1 данасы қамтылуы тиіс
2
уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде мына деректемелерді қоспағанда, берілетін мәліметтерде көрсетілген деректемелердің мәнімен бірдей жазба қамтылуы тиіс:
"Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің есептік бірлігі" (cacdo:‌Register‌AEODetails) деректемесіне тікелей бағынышты "Қызметті жүзеге асыру мерзімінің аяқталу күні" (csdo:ActivityEndDate);
"Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details);
"Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime);

При этом значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) в составе сложного реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) для указанной записи должно быть равно "05" - "не действует" (далее – исключенная запись)
3
реквизит "Дата окончания срока осуществления деятельности"
(csdo:‌Activity‌End‌Date), непосредственно подчиненный реквизиту "Учетная единица реестра уполномоченных экономических операторов", не должен быть заполнен
4
реквизит "Дата" (csdo:EventDate) в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) должен быть заполнен и содержать дату,
на которую юридическое лицо восстановлено в общем реестре уполномоченных экономических операторов, но не ранее значения реквизита "Дата окончания срока осуществления деятельности" (csdo:ActivityEndDate), непосредственно подчиненного реквизиту "Учетная единица реестра уполномоченных экономических операторов" (cacdo:‌Register‌AEODetails), содержащегося в исключенной записи
5
если реквизит "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" в составе реквизита "Документ, подтверждающий включение лица в реестр" (cacdo:RegisterDocumentIdDetails) содержит 1 из значений "AM", "KG" "KZ" "RU", то реквизит "Код статуса" (csdo:StatusCode) в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) включаемых должен содержать значение "02" –"действует"
6
если реквизит "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" в составе реквизита "Документ, подтверждающий включение лица в реестр" (cacdo:RegisterDocumentIdDetails) содержит значение "BY", то реквизит "Код статуса" (csdo:StatusCode) в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) должен содержать значение "04" - "возобновлено и действует"
7
атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListld) реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) не заполняется
9
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:​Start​Date​Time) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) должен быть заполнен и его значение должно соответствовать дате принятия решения об отмене решения об исключении юридического лица из общего реестра уполномоченных экономических операторов
10
значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime)
в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) должно быть больше значения реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime)
в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) у исключенной записи
11
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:​End​Date​Time) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) не должен быть заполнен
12
если реквизит "Ссылка на документ" (ccdo:‌Doc‌Reference‌Details)
в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) заполнен, то для включаемых сведений реквизит "Код вида документа" (csdo:DocKindCode) в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) должен быть заполнен в соответствии с классификатором видов документов и сведений
13
если реквизит "Ссылка на документ" (ccdo:‌Doc‌Reference‌Details)
в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) заполнен, то для включаемых сведений реквизит "Наименование документа"
(csdo:Doc Name) в составе сложного реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) должен быть заполнен
14
если реквизит "Ссылка на документ" (ccdo:‌Doc‌Reference‌Details)
в составе реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) заполнен, то для включаемых сведений реквизит "Номер документа" (csdo:DocId)
в составе сложного реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details) должен быть заполнен
15
реквизит "Дата начала срока действия документа" (csdo:DocStartDate)
в составе сложного реквизита "Статус" (ccdo:StatusV2Details)
не заполняется
16
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время"
(bdt: DateTimeType), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ссс – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
17
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: DateType), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DD
18

"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Жаңартылған күні мен уақыты" (csdo:​Update​Date​Time). Бұл ретте көрсетілген жазба үшін "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің мәні "05" - "қолданылмайды" мәніне тең болуы тиіс (бұдан әрі – алып тасталған жазба)
3
"Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің есептік бірлігі" деректемесіне тікелей бағынышты "Қызметті жүзеге асыру мерзімінің аяқталу күні" (csdo:‌Activity‌End‌Date) деректемесі толтырылмауы тиіс
4
"Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамында "Күні" (csdo:EventDate) деректемесі толтырылуы және заңды тұлға уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінде қайта қалпына келтірілген, бірақ алып тасталған жазбада қамтылатын "Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің есептік бірлігі" (cacdo:‌Register‌AEODetails) деректемесіне тікелей бағынышты "Қызметті жүзеге асыру мерзімінің аяқталу күні" (csdo:ActivityEndDate) деректемесінің мәнінен ерте емес күнді қамтуы тиіс
5
егер "Тұлғаны тізілімге қосуды растайтын құжат" (cacdo:RegisterDocumentIdDetails) деректемесі құрамында "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "AM", "KG" "KZ" "RU" мәндерінің 1-ін қамтитын болса, онда қосылатын "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамында "Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесі "02" – "қолданылады" мәнін қамтуы тиіс
6
егер "Тұлғаны тізілімге қосуды растайтын құжат" (cacdo:RegisterDocumentIdDetails) деректемесі құрамында "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "BY" мәнін қамтитын болса, онда "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамында "Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесі "04" - "қайта басталған және қолданыста" мәнін қамтуы тиіс
7
"Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListld атрибуты) атрибуты толтырылмайды
9
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) күрделі деректемесі құрамында "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:​Start​Date​Time) деректемесі толтырылуы тиіс және оның мәні заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы шешімнің күшін жою туралы шешімді қабылдау күніне сәйкес келуі тиіс
10
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) күрделі деректемесі құрамында "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні алып тасталған жазбада "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) күрделі деректемесі құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі мәнінен артық болуы тиіс
11
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) күрделі деректемесі құрамында "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:​End​Date​Time) деректемесі толтырылмауы тиіс
12
егер "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамында "Құжатқа сілтеме" (ccdo:‌Doc‌Reference‌Details) деректемесі толтырылған болса, онда қосылатын мәліметтер үшін "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамында "Құжат түрінің коды" (csdo:DocKindCode) деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес толтырылуы тиіс
13
егер "Мәртебе" (ccdo: Status V2Details) деректемесі құрамында "Құжатқа сілтеме" (ccdo:‌Doc‌Reference‌Details) деректемесі толтырылған болса, онда қосылатын мәліметтер үшін "Мәртебе" (ccdo: StatusV2Details) күрделі деректемесі құрамында "Құжаттың атауы" (csdo:Doc Name) деректемесі толтырылуы тиіс
14
егер "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) деректемесі құрамында "Құжатқа сілтеме" (ccdo:‌Doc‌Reference‌Details) деректемесі толтырылған болса, онда қосылатын мәліметтер үшін "Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) күрделі деректемесі құрамында "Құжаттың нөмірі" (csdo:DocId) деректемесі толтырылуы тиіс
15
"Мәртебе" (ccdo:StatusV2Details) күрделі деректемесі құрамында "Құжаттың қолданылу мерзімі басталған күн" (csdo:DocStartDate) деректемесі толтырылмайды
16
"Күні мен уақыты" (bdt: DateTimeType) деректер типі бар деректемелердің мәні YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуі тиіс, мұндағы ссс – миллисекунд мәнін білдіретін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақытты көрсету форматын білдіретін тіркелген символ
17
"Күні" (bdt: DateType) деректер типі бар деректемелердің мәндері YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуі тиіс
18

2. Настоящий Порядок определяет требования к информационному взаимодействию при присоединении нового участника к общему процессу "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов" (P.CC.12) (далее – общий процесс), а также при переходе на новую версию общего процесса.
3. Процедуры, определенные в настоящем Порядке, выполняются одномоментно либо на протяжении определенного периода времени при присоединении нового участника к общему процессу или при переходе на новую версию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"версия общего процесса" - указывается в технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса, определяет его содержание по составу и порядку выполнения процедур, операций и транзакций общего процесса, составу сообщений общего процесса, по используемым структурам электронных документов (сведений), а также по составу и содержанию требований к заполнению их реквизитов;
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной системы" – технические, технологические, методические и организационные документы, разрабатываемые
и утверждаемые Евразийской экономической комиссией в соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом Союзе от 29 мая 2014 года);
"технологические документы, регламентирующие информационное взаимодействие при реализации общего процесса" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, указанный в пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 февраля 2025 г. № 13 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
5. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур присоединения к общему процессу приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
присоединяется к общему процессу, получает
и синхронизирует необходимые справочники и классификаторы, осуществляет ведение реестра уполномоченных экономических операторов государства-члена (далее - реестр государства-члена), представляет сведения
об уполномоченных экономических операторах
из реестра государства-члена для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов или переходит на новую версию общего процесса

2. Осы Тәртіп "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" (P.CC.12) жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) жаңа қатысушы қосылған кездегі, сондай-ақ жалпы процестің жаңа нұсқасына ауысу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Тәртіпте айқындалған рәсімдер жалпы процеске жаңа қатысушы қосылған кезде немесе жалпы процестің жаңа нұсқасына ауысу кезінде бір мезгілде не белгілі бір кезең аралығында орындалады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"жалпы процестің нұсқасы" – жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарда көрсетіледі, жалпы процестің құрамы және оның рәсімдерін, операцияларын және транзакцияларын орындау тәртібі, жалпы процесс хабарларының құрамы бойынша, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) пайдаланылатын құрылымдары бойынша, сондай-ақ олардың деректемелерін толтыруға қойылатын талаптардың құрамы мен мазмұны бойынша оның мазмұнын айқындайды;
"интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия әзірлейтін және бекітетін техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;
"жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көрсетілген технологиялық құжаттардың типтік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 11 ақпандағы № 13 шешімімен бекітілген "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерінде қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
5. Өзара іс-қимылға қатысушылардың жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындауы кезіндегі рөлдері 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдері
№ р/с
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
жалпы процеске қосылады, қажетті анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алады және синхрондайды, мүше мемлекеттің уәкілетті экономикалық операторларының тізілімін (бұдан әрі – мүше мемлекеттің тізілімі) жүргізуді жүзеге асырады, уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін мүше мемлекеттің тізілімінен уәкілетті экономикалық операторлар туралы мәліметтер ұсынады немесе жалпы процестің жаңа нұсқасына ауысады

уполномоченный орган государства-члена (P.CC.12.ACT.001)
2
Администратор
координирует выполнение процедур, предусмотренных настоящим Порядком,
и участвует в тестировании информационного взаимодействия
с присоединяющимся участником общего процесса
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
V. Описание процедуры присоединения
1. Общие требования
6. Для присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены требования документов, применяемых при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза, технологических документов, а также требования законодательства государства - члена Евразийского экономического союза (далее - государство-член), регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента.
7. Выполнение процедуры присоединения нового участника к общему процессу включает в себя:
а) информирование государством-членом Евразийской экономической комиссии (далее - Комиссия) о присоединении нового участника к общему процессу (с указанием уполномоченного органа, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия);
б) внесение при необходимости в нормативные правовые акты государства-члена изменений, необходимых для выполнения требований технологических документов (в течение 2 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
в) разработку (доработку) информационной системы присоединяющегося участника общего процесса (в течение 3 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
г) подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту, если такое подключение не было осуществлено ранее (в течение 3 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
д) получение присоединяющимся участником общего процесса справочников и классификаторов, распространяемых администратором, указанных в Правилах информационного взаимодействия;
е) тестирование информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса и администратора на соответствие требованиям технологических документов (в течение 6 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
ж) передачу всех сведений из реестра государства-члена, за исключением сведений о юридических лицах, исключенных из такого реестра, присоединяющимся участником общего процесса администратору для включения в общий реестр уполномоченных экономических операторов (после завершения тестирования информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса и администратора);
з) подтверждение администратором факта получения и обработки сведений из реестра государства-члена.

мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.CC.12.ACT.001)
2
Әкімші
осы Тәртіпте көзделген рәсімдердің орындалуын үйлестіреді және жалпы процеске қосылатын қатысушымен ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеуге қатысады
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)
V. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
1. Жалпы талаптар
6. Жалпы процеске қосылу үшін жалпы процеске қосылатын қатысушы Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттардың талаптарын, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет (бұдан әрі – мүше мемлекет) заңнамасының ұлттық сегмент шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін талаптарын орындауы тиіс.
7. Жалпы процеске жаңа қатысушының қосылуы рәсімін орындау мыналарды қамтиды:
а) мүше мемлекеттің Еуразиялық экономикалық комиссияны (бұдан әрі – Комиссия) жалпы процеске жаңа қатысушының қосылатыны туралы хабардар етуі (ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты уәкілетті органды көрсете отырып);
б) қажет болған жағдайда мүше мемлекеттің нормативтік құқықтық актілеріне технологиялық құжаттардың талаптарын орындау үшін қажетті өзгерістерді енгізу (қосылу рәсімін орындау басталған кезден бастап 2 ай ішінде);
в) жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін әзірлеу (пысықтау) (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 3 ай ішінде);
г) егер бұрын мұндай қосылу жүзеге асырылмаған болса, жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін ұлттық сегментке қосу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 3 ай ішінде);
д) жалпы процеске қосылатын қатысушының Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген, әкімші тарататын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алуы;
е) технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан жалпы процеске қосылатын қатысушылар мен әкімшінің ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 6 ай ішінде);
ж) уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне қосу үшін жалпы процеске қосылатын қатысушының әкімшіге мүше мемлекеттің тізілімінен алып тасталған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қоспағанда, осындай тізілімнен барлық мәліметтерді беруі (жалпы процеске қосылатын қатысушылар мен әкімшінің ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеу аяқталғаннан кейін);
з) мүше мемлекеттің тізілімінен мәліметтердің алынуы және өңделуі фактісін әкімшінің растауы.

8. Получение присоединяющимся участником общего процесса справочников и классификаторов, указанных в Правилах информационного взаимодействия, осуществляется в соответствии с технологическими документами, регламентирующими информационное взаимодействие при реализации общего процесса, определенного пунктом 11 Перечня общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Коллегии Комиссии от 14 апреля 2015 года №29, а также с использованием средств информационного портала Союза.
9. Сведения из реестра государства-члена представляются в виде XML-документа. Структура и реквизитный состав передаваемого XML-документа, содержащего сведения из реестра государства-члена, должны соответствовать структуре электронного документа (сведений) "Сведения реестра уполномоченных экономических операторов" (R.CA.CC.12.001), приведенной в Описании форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов", утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 февраля 2025 г. № 13 (далее - Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
10. При заполнении отдельных реквизитов XML-документа, содержащего сведения из реестра государства-члена, соблюдаются требования, установленные Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств - членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра уполномоченных экономических операторов", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 февраля 2025 г. № 13 (далее - Регламент информационного взаимодействия), в отношении сведений, передаваемых в сообщении "Сведения об уполномоченном экономическом операторе для включения в общий реестр" (P.CC.12.MSG.001), с учетом следующих особенностей:
а) к заполнению отдельных реквизитов XML-документа, содержащего сведения реестра государства-члена, не применяются требования, имеющие коды 1, 2, 6, 8, 10, 11, 25, 26;
б) для реквизита "Код электронного документа (сведений)" (csdo:EDocCode) устанавливается значение "R.CA.CC.12.001";
в) для реквизита "Код сообщения общего процесса" (csdo:InfEnvelopeCode) устанавливается значение "P.CC.12.MSG.000";
г) в случае если заполняется реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime), его значение должно быть больше или равно значению реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime).

8. Жалпы процеске қосылатын қатысушының Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алуы Комиссия Алқасының 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесінің 11-тармағында айқындалған жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарға сәйкес, сондай-ақ Одақтың ақпараттық порталы құралдарын пайдаланумен жүзеге асырылады.
9. Мүше мемлекеттің тізілімінен мәліметтер XML-құжат түрінде ұсынылады. Мүше мемлекеттің тізілімінен мәліметтерді қамтитын ұсынылатын XML-құжаттың құрылымы мен деректемелік құрамы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 11 ақпандағы № 13 шешімімен бекітілген "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) келтірілген "Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің мәліметтері" (R.CA.CC.12.001) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымына сәйкес келуі тиіс.
10. Мүше мемлекеттің тізілімінен мәліметтерді қамтитын XML-құжаттың жекелеген деректемелерін толтыру кезінде "Жалпы тізілімге қосу үшін уәкілетті экономикалық оператор туралы мәліметтер" (P.CC.12.MSG.001) хабарында берілетін мәліметтерге қатысты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 11 ақпандағы № 13 шешімімен бекітілген "Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) белгіленген талаптар мынадай ерекшеліктер ескеріле отырып сақталады:
а) мүше мемлекеттің тізілімі мәліметтерін қамтитын XML-құжаттың жекелеген деректемелерін толтыруға 1, 2, 6, 8, 10, 11, 25, 26 кодтары бар талаптар қолданылмайды;
б) "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды" (csdo:EDocCode) деректемесі үшін "R.CA.CC.12.001" мәні белгіленеді;
в) "Жалпы процесс хабарының коды" (csdo:InfEnvelopeCode) деректемесі үшін "P.CC.12.MSG.000" мәні белгіленеді;
г) егер "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылған жағдайда, оның мәні "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен артық немесе оған тең болуы тиіс.

11. Администратор общего реестра уполномоченных экономических операторов подтверждает получение и успешную обработку сведений из реестра государства-члена. В случае отсутствия ошибок администратор общего реестра уполномоченных экономических операторов вносит указанные сведения в общий реестр уполномоченных экономических операторов.
12. При получении протокола обработки сведений из реестра государства-члена (далее - протокол обработки сведений), содержащего описание ошибок, присоединяющийся участник общего процесса устраняет ошибки и повторяет процесс формирования и передачи XML-документа, содержащего сведения из реестра государства-члена, администратору общего реестра уполномоченных экономических операторов.
13. Протокол обработки сведений формируется администратором на русском языке и представляется присоединяющемуся участнику общего процесса по электронной почте на адрес, информация о котором представляется присоединяющимся участником общего процесса до выполнения процедуры присоединения.
14. При условии соблюдения требований и выполнении действий в соответствии с пунктами 6 - 11 настоящего Порядка последующий обмен сведениями между присоединяющимся участником общего процесса и администратором осуществляется в соответствии с технологическими документами, регламентирующими информационное взаимодействие при реализации общего процесса.
3. Требования к параметрам передачи
15. Передача XML-документа, содержащего сведения реестра государства-члена, осуществляется по электронной почте на адрес CIS@eecommission.org.
16. При формировании XML-документа, содержащего сведения реестра государства-члена, и протоколов их обработки используется кодировка UTF-8.
17. Структура наименования XML-документа, содержащего сведения реестра государства-члена, должна иметь вид CC12_XXYYYYMMDDhhmm.xml, где:
а) R - фиксированное значение, обозначающее представление сведений реестра для первоначальной загрузки;
б) CC12 - фиксированное значение, обозначающее код общего процесса;
в) XX - буквенный код государства-члена, уполномоченный орган которого представляет сведения, в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. №378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных документов";
г) YYYYMMDD - дата формирования файла (календарный год, месяц, день);
д) hhmm - время формирования файла (часы, минуты).
18. Передача файлов по электронной почте осуществляется в виде архивного файла в формате ZIP (версия алгоритма должна быть не ниже 2.0, расширение файла: *.zip). Наименование архивного файла должно соответствовать требованиям, установленным пунктом 17 настоящего Порядка (например, архив RCC12_BY201410061733.zip должен содержать файл RCC12_BY201410061733.xml). В теме сообщения электронной почты указываются код структуры электронного документа и версия структуры электронного документа в соответствии с Описанием форматов и структур электронных документов и сведений (например, R_CA_CC_12_001_V_x_y_z, где "x_y_z" - номер версии структуры электронного документа), а также наименование реестра – "Реестр уполномоченных экономических операторов".

11. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің әкімшісі мүше мемлекеттің тізілімінен мәліметтердің алынғанын және табысты өңделгенін растайды. Қателер болмаған жағдайда уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің әкімшісі көрсетілген мәліметтерді уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізіліміне енгізеді.
12. Мүше мемлекеттің тізілімінен қателердің сипаттамасы қамтылған мәліметтерді өңдеу хаттамасы (бұдан әрі – мәліметтерді өңдеу хаттамасы) алынған кезде жалпы процеске қосылатын қатысушы қателерді жояды және мүше мемлекеттің тізілімінен мәліметтерді қамтитын XML-құжатты қалыптастыру және оны уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің әкімшісіне беру процесін қайталайды.
13. Мәліметтерді өңдеу хаттамасын әкімші орыс тілінде қалыптастырады және жалпы процеске қосылатын қатысушы қосылу процесі орындалғанға дейін ақпарат берген мекенжайға электрондық пошта арқылы жалпы процеске қосылатын қатысушыға ұсынады.
14. Осы Тәртіптің 6 – 11-тармақтарына сәйкес талаптар сақталған және іс-қимылдар орындалған кезде жалпы процеске қосылатын қатысушы мен әкімші арасындағы келесі мәліметтер алмасу жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарға сәйкес жүзеге асырылады.
3. Беру параметрлеріне қойылатын талаптар
15. Мүше мемлекеттің тізілімінен мәліметтерді қамтитын XML-құжатты беру CIS@eecommission.org мекенжайына электрондық пошта арқылы жүзеге асырылады.
16. Мүше мемлекеттің тізілімінен мәліметтерді қамтитын XML-құжатты және оларды өңдеу хаттамаларын қалыптастыру кезінде UTF-8 кодтау пайдаланылады.
17. Мүше мемлекеттің тізілімінен мәліметтерді қамтитын XML-құжат атауының құрылымы CC12_XXYYYYMMDDhhmm.xml түрінде болуы тиіс, мұндағы:
а) R – алғаш жүктеу үшін тізбе мәліметтерінің ұсынылғанын білдіретін тіркелген мән;
б) CC12 – жалпы процесс кодын білдіретін тіркелген мән;
в) XX – Кеден одағы Комиссиясының "Кедендік құжаттарды толтыру үшін пайдаланылатын сыныптауыштар туралы" 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес уәкілетті органы мәліметтер беретін мүше мемлекеттің әріптік коды;
г) YYYYMMDD – файл қалыптастырылған күн (күнтізбелік жыл, айы, күні);
д) hhmm – файл қалыптастырылған уақыт (сағаттар, минуттар).
18. Файлдарды электрондық пошта арқылы беру ZIP форматында (алгоритмнің нұсқасы 2.0 төмен болмауы тиіс, файлды кеңейтіп жазу: *.zip) архив файлы түрінде жүзеге асырылады. Архив файлының атауы осы Тәртіптің 17-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келуі тиіс (мысалы, RCC12_BY201410061733.zip архиві RCC12_BY201410061733.xml файлын қамтуы тиіс). Электрондық пошта хабарының тақырыбында Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес электрондық құжат құрылымының коды және электрондық құжат құрылымының нұсқасы (мысалы, R_CA_CC_12_001_V_x_y_z, мұндағы "x_y_z" – электрондық құжат құрылымы нұсқасының нөмірі), сондай-ақ тізілімнің атауы – "Уәкілетті экономикалық операторлардың тізілімі" көрсетіледі.

19. Протокол обработки передается в виде текстового файла. Имя файла (без учета расширения) должно соответствовать имени обрабатываемого файла. Расширение файла должно иметь значение ".txt".
VI. Описание процедуры введения в действие новой версии технологических документов
20. С даты вступления в силу решения Коллегии Комиссии об утверждении новой редакции технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса, государства-члены при координации Комиссии приступают к выполнению процедуры перехода участника общего процесса на новую версию общего процесса.
21. Процедура перехода участника общего процесса на новую версию общего процесса предусматривает доработку информационной системы присоединяющегося участника общего процесса и получение при необходимости присоединяющимся участником общего процесса справочников и классификаторов, распространяемых администратором, указанных в Правилах информационного взаимодействия, а также проведение тестирования информационного взаимодействия между информационной системой участника общего процесса и администратора на соответствие требованиям новой редакции технологических документов.
22. Процедура перехода участника общего процесса на новую версию общего процесса завершается на основании результатов тестирования информационного взаимодействия между информационной системой участника общего процесса и администратора на соответствие требованиям новой редакции технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса.
23. Состав проверок, проводимых в рамках тестирования информационного взаимодействия между информационной системой участника общего процесса и администратора на соответствие требованиям новой редакции технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса, определяется Комиссией по согласованию с уполномоченными органами государств-членов.
24. После выполнения процедуры перехода участника общего процесса на новую версию общего процесса последующий обмен сведениями между ним и Комиссией осуществляется в соответствии с новой редакцией технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации новой версии общего процесса.

19. Өңдеу хаттамасы мәтіндік файл түрінде беріледі. Файлдың аты (кеңейтіп жазу ескерілмей) өңделетін файлдың атына сәйкес келуі тиіс. Файлды кеңейтіп жазу ".txt" мәнін иеленуі тиіс.
VI. Технологиялық құжаттардың жаңа нұсқасын қолданысқа енгізу рәсімінің сипаттамасы
20. Комиссия Алқасының жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың жаңа редакциясын бекіту туралы шешімі күшіне енген күннен бастап мүше мемлекеттер Комиссияның үйлестіруі кезінде жалпы процесс қатысушысының жалпы процестің жаңа нұсқасына ауысуы процесін орындауға кіріседі.
21. Жалпы процесс қатысушысының жалпы процестің жаңа нұсқасына ауысуы рәсімі жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін пысықтауды және қажет болған жағдайда жалпы процеске қосылатын қатысушының әкімші тарататын Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алуын, сондай-ақ жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесі мен әкімшінің арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды технологиялық құжаттардың жаңа редакциясының талаптарына сәйкестігін тестілеуді жүргізуді көздейді.
22. Жалпы процеске қатысушының жалпы процестің жаңа нұсқасына ауысуы рәсімі жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесі мен әкімшінің арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың жаңа редакциясының талаптарына сәйкестігін тестілеу нәтижелері негізінде аяқталады.
23. Жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесі мен әкімшінің арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың жаңа редакциясының талаптарына сәйкестігін тестілеу шеңберінде жүргізілетін тексерулер құрамын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарымен келісім бойынша Комиссия айқындайды.
24. Жалпы процеске қатысушының жалпы процестің жаңа нұсқасына ауысуы рәсімі орындалғаннан кейін оның Комиссиямен арадағы келесі мәліметтер алмасуы жалпы процестің жаңа нұсқасын іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың жаңа редакциясына сәйкес жүзеге асырылады.