О внесении изменений в структуру и формат заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 января 2025 года № 3
В соответствии с пунктом 3 статьи 120 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в структуру и формат заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2017 г. № 177, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее 1 апреля 2025 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 14 января 2025 г. № 3
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в структуру и формат заявления о выпуске товаров
до подачи декларации на товары
1. В таблице 1:
а) в позиции 3 в графе 3 цифры "1.3.0" заменить цифрами "1.4.0";
б) позицию 4 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"urn:EEC:R:031:GoodsReleaseApplication:v1.4.0";
в) позицию 6 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"EEC_R_031_GoodsReleaseApplication_v1.4.0.xsd".
2. В таблице 3:
а) позицию 10 заменить позициями следующего содержания:
"10. Код категории товаров
(casdo:GoodsCategoryCode)
кодовое обозначение категории товаров
M.CA.SDE.00316
M.CA.SDT.00202
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
0..1
";
б) в позиции 11.15 в графе "Описание реквизита" текст изложить в следующей редакции:
"свидетельство о включении в реестр уполномоченных экономических операторов, свидетельство о включении в реестр таможенных перевозчиков, документ, подтверждающий включение в реестр операторов электронной торговли (регистрационный номер в реестре операторов электронной торговли), или свидетельство о включении в реестр таможенных представителей (регистрационный номер в реестре таможенных представителей)";
в) в позиции 13.8 в графе "Описание реквизита" текст изложить в следующей редакции:
"общая масса брутто товаров";
г) в позиции 13.11.5 в графе "Описание реквизита" текст дополнить словами ", документ, подтверждающий включение в реестр операторов электронной торговли (регистрационный номер в реестре операторов электронной торговли)";
д) в позициях 13.12.4 и 13.12.5 в графе "Описание реквизита" слово "вес" заменить словом "масса";

Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымы мен форматына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 14 қаңтардағы № 3 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 120-бабының 3-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 19 желтоқсандағы № 177 шешімімен бекітілген тауарларға декларацияны бергенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымы мен форматына өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ ерте дегенде 2025 жылғы 1 сәуірден бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының Төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 14 қаңтардағы
№3 шешіміне
ҚОСЫМША
Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымы мен форматына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 1-кестеде:
а) 3-бағанда 3-позициядағы "1.3.0" деген цифрлар "1.4.0" деген цифрлармен ауыстырылсын;
б) 3-бағандағы 4-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"urn: EEC:R:031:GoodsReleaseApplication:v1.4.0";
в) 3-бағандағы 6-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"EEC_R_031_GoodsReleaseApplication_v1.4.0.xsd".
2. 3-кестеде:
а) 10-позиция мынадай мазмұндағы позициялармен ауыстырылсын:
"10. Тауарлар санатының коды (casdo:GoodsCategoryCode)
тауарлар санатының кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00316
M.CA.SDT.00202
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
коды оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
0..1
";
б) "Деректеменің сипаттамасы" деген бағанда 11.15-позициядағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізу туралы куәлік, кеден тасымалдаушыларының тізіліміне енгізу туралы куәлік, электрондық сауда операторларының тізіліміне енгізілгенін растайтын құжат (электрондық сауда операторларының тізіліміндегі тіркеу нөмірі) немесе кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы куәлік (кеден өкілдерінің тізіліміндегі тіркеу нөмірі)";
в) "Деректеменің сипаттамасы" деген бағанда 13.8-позициядағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"тауарлардың жалпы брутто массасы";
г) "Деректеменің сипаттамасы" деген бағанда 13.11.5 деген позициядағы мәтін мынадай сөздермен толықтырылсын: ", электрондық сауда операторларының тізіліміне енгізілгенін растайтын құжат (электрондық сауда операторларының тізіліміндегі тіркеу нөмірі)";
д) "Деректеменің сипаттамасы" деген бағанда 13.12.4 және 13.12.5 деген позициялардағы "салмақ" деген сөз "масса" деген сөзбен ауыстырылсын;

е) в позициях 13.12.111.4.2.1.2.2, 13.12.111.4.3.1.2.2 и 13.12.111.4.3.2.2.2 в графе "Имя реквизита" слово "casdo:‌Identifacation‌Means‌Unit‌Character‌Value‌Id" заменить словом "casdo:‌Identification‌Means‌Unit‌Character‌Value‌Id";
ж) в позиции 13.12.111.4.4 в графе "Имя реквизита" слово "casdo:‌Identifacation‌Means‌Customs‌Id" заменить словом "casdo:‌Identification‌Means‌Customs‌Id";
з) после позиции 13.12.111.4.4 дополнить позициями 13.12.112, 13.12.112.1 – 13.12.112.3, 13.12.112.3.1, 13.12.112.4, 13.12.112.4.1 и 13.12.112.4.2 следующего содержания:
"13.12.112. Акцизные или специальные марки
(cacdo:‌Excise‌Stamp‌Details)
сведения об акцизных или специальных марках
M.CA.CDE.00479
M.CA.CDT.00421
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Количество акцизных или специальных марок
(casdo:‌Excise‌Stamp‌Quantity)
количество акцизных или специальных марок
M.CA.SDE.00599
M.SDT.00156
1
*.2. Серия акцизных или специальных марок
(casdo:‌Excise‌Stamp‌Series‌Id)
идентификатор серии акцизных или специальных марок
M.CA.SDE.00600
M.CA.SDT.00176
0..1
*.3. Перечень номеров (идентификаторов)
(cacdo:‌Excise‌Stamp‌Id‌List‌Details)
перечень номеров (идентификаторов) акцизных или специальных марок
M.CA.CDE.00480
M.CA.CDT.00423
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1. Номер (идентификатор) акцизной или специальной марки
(casdo:‌Excise‌Stamp‌Id)
номер (идентификатор) акцизной или специальной марки
M.CA.SDE.00601
M.CA.SDT.00179
1..*
*.4. Диапазон номеров
(cacdo:‌Excise‌Stamp‌Range‌Details)
диапазон номеров акцизных или специальных марок
M.CA.CDE.00478
M.CA.CDT.00422
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.4.1. Первый номер диапазона номеров (идентификаторов) акцизных или специальных марок
(casdo:‌Excise‌First‌Stamp‌Id)
первый номер (идентификатор) диапазона номеров акцизных или специальных марок
M.CA.SDE.00603
M.CA.SDT.00179
1
*.4.2. Последний номер диапазона номеров (идентификаторов) акцизных или специальных марок
(casdo:‌Excise‌Last‌Stamp‌Id)
последний номер (идентификатор) диапазона номеров акцизных или специальных марок
M.CA.SDE.00602
M.CA.SDT.00179
1";
и) в позиции 13.12.14.10.2 в графе "Мн." цифру "1" заменить цифрами "0..1";
к) в позиции 13.12.14.14.4 в графе "Описание реквизита" текст после слов "номер декларации на товары," дополнить словами "декларации на товары электронной торговли,".

е) "Деректеменің аты" деген бағанда 13.12.111.4.2.1.2.2, 13.12.111.4.3.1.2.2 және 13.12.111.4.3.2.2.2 деген позициялардағы "casdo: Identifacation Means Unit Character Value Id" деген сөз "casdo: Identification Means Unit Character Value Id" деген сөзбен ауыстырылсын;
ж) "Деректеменің аты" деген бағанда 13.12.111.4.4 деген позициядағы "casdo: Identifacation Means Customs Id" деген сөз "casdo: Identification Means Customs Id" деген сөзбен ауыстырылсын;
з) 13.12.111.4.4 деген позициядан кейін мынадай мазмұндағы 13.12.112, 13.12.112.1 – 13.12.112.3, 13.12.112.3.1, 13.12.112.4, 13.12.112.4.1 и 13.12.112.4.2-позициялармен толықтырылсын:
"13.12.112. Акциздік немесе арнайы маркалар
(cacdo: Excise Stamp Details)
акциздік немесе арнайы маркалар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00479
M.CA.CDT.00421
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Акциздік немесе арнайы маркалардың саны
(casdo: Excise Stamp Quantity)
акциздік немесе арнайы маркалардың саны
M.CA.SDE.00599
M.SDT.00156
1
*.2. Акциздік немесе арнайы маркалардың сериясы
(casdo: Excise Stamp Series Id)
акциздік немесе арнайы маркалар сериясының сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00600
M.CA.SDT.00176
0..1
*.3. Нөмірлердің (сәйкестендіргіштердің) тізбесі
(cacdo: Excise Stamp Id List Details)
акциздік немесе арнайы маркалар нөмірлерінің (сәйкестендіргіштерінің) тізбесі
M.CA.CDE.00480
M.CA.CDT.00423
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.3.1. Акциздік немесе арнайы маркалардың нөмірі (сәйкестендіргіші)
(casdo: Excise Stamp Id)
акциздік немесе арнайы маркалардың нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00601
M.CA.SDT.00179
1..*
*.4. Нөмірлер диапазоны
(cacdo: Excise Stamp Range Details)
акциздік немесе арнайы маркалар нөмірлерінің диапазоны
M.CA.CDE.00478
M.CA.CDT.00422
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.4.1. Акциздік немесе арнайы маркалар нөмірлері (сәйкестендіргіштері) диапазонының бірінші нөмірі
(casdo: Excise First Stamp Id)
акциздік немесе арнайы маркалар нөмірлері диапазонының бірінші нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00603
M.CA.SDT.00179
1
*.4.2. Акциздік немесе арнайы маркалар нөмірлері (сәйкестендіргіштері) диапазонының соңғы нөмірі
(casdo: Excise Last Stamp Id)
акциздік немесе арнайы маркалар нөмірлері диапазонының соңғы нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00602
M.CA.SDT.00179
1";
и) "Көпт" деген бағанда 13.12.14.10.2 деген позициядағы "1" деген цифр "0..1" деген цифрлармен ауыстырылсын;
к) "Деректеменің сипаттамасы" деген бағанда 13.12.14.14.4 деген позициядағы мәтін "тауарларға арналған декларация нөмірі," деген сөздерден кейін "электрондық сауда тауарларына арналған декларациялар," деген сөздермен толықтырылсын.

3. В таблице 5 в позициях 1 и 2 в графе "Область значений" текст после слов "соответствии с" дополнить словами "серией стандартов".
4. В таблице 7:
а) в позиции 24 в графе "Область значений" текст изложить в следующей редакции:
"значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)". Шаблон: [A-Z]{2}";
б) в позиции 27 в графе "Область значений" слова "который определен атрибутом" заменить словами "идентификатор которого определен в атрибуте";
в) в позиции 28 в графе "Область значений" текст изложить в следующей редакции:
"значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)". Шаблон: [A-Z]{3}";
г) дополнить позицией 291 следующего содержания:
"291
M.SDT.00156
Quantity8Type
Количество. Восьмизначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 8";
д) в позиции 32 в графе "Область значений" текст изложить в следующей редакции:
"значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)". Шаблон: [A-Z]{2}";
е) в позиции 34 в графе "Имя" слово "Тип" заменить словом "Вид".
5. В таблице 9:
а) в позиции 2 в графе "Область значений" текст изложить в следующей редакции:
"значение кода вида таможенной процедуры в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)". Длина: 2";
б) в позиции 4 в графе "Область значений" цифру "0" заменить цифрой "0.", цифры "20" заменить цифрами "20.";
в) в позиции 9 в графе "Область значений" слово "применяемом" заменить словом "применяемым";
г) в позиции 10 в графе "Область значений" текст изложить в следующей редакции:
"значение кода условий поставки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)". Длина: 3";
д) дополнить позициями 121 и 122 следующего содержания:
"121
M.CA.SDT.00176
Id8Type
Идентификатор. До 8 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 8
122
M.CA.SDT.00179
Id10Type
Идентификатор. До 10 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10";
е) в позиции 13 в графе "Область значений" слова "Шаблон: (\d{1,4})|(\d{5}/[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/\d{6}/\d{2}-[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/\d{5}-\d{3}/[А-Я]{2}-\d{6})" заменить словами "Шаблон: (\d{1,4})|(\d{5}/[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/\d{6}/\d{2}-[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/\d{5}-\d{3}/[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/[А-Я]{2}-\d{4}-\d{6})";
ж) в позиции 14 в графе "Область значений" слова "в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)" заменить словами "страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)",";

3. 5-кестеде "Мәндер саласы" деген бағанда 1 және 2-позициялардағы мәтін "сәйкес" деген сөзден кейін "стандарттар сериясы" деген сөздермен толықтырылсын.
4. 7-кестеде:
а) "Мәндер саласы" деген бағандағы 24-позициядағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні. Шаблон: [A-Z]{2}";
б) "Мәндер саласы" деген бағанда 24-позициядағы "атрибутпен айқындалған" деген сөздер "сәйкестендіргіші атрибутында айқындалған" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) "Мәндер саласы" деген бағанда 28-позициядағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні". Шаблон: [A-Z]{3}";
г) мынадай мазмұндағы 291 позициямен толықтырылсын:
"291
M.SDT.00156
Quantity8Type
Саны. Сегіз таңбалы. Типі
ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8";
д) "Мәндер саласы" деген бағанда 32-позициядағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні. Шаблон: [A-Z]{2}";
е) "Аты" деген бағанда 34-позициядағы "Типі" деген сөз "Түрі" деген сөзбен ауыстырылсын;
5. 9-кестеде:
а) "Мәндер саласы" деген бағанда 2-позициядағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік рәсім түрі кодының мәні" Ұзындығы: 2"
б) "Мәндер саласы" деген бағанда 4-позициядағы "0" деген цифр "0." деген цифрмен, "20" деген цифр "20." деген цифрмен ауыстырылсын;
в) "Мәндер саласы" деген бағанда 9-позициядағы қазақ тіліндегі мәтін өзгеріссіз қалдырылсын;
г) "Мәндер саласы" деген бағанда 10-позициядағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес жеткізу шарттары кодының мәні". Ұзындығы: 3";
д) мынадай мазмұндағы 121 және 122 позициялармен толықтырылсын:
"121
M.CA.SDT.00176
Id8Type
Сәйкестендіргіш. 8 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 8
122
M.CA.SDT.00179
Id10Type
Сәйкестендіргіш. 10 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 10";
е) "Мәндер саласы" деген бағанда 13-позициядағы "Шаблон: (\d{1,4})|(\d{5}/[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/\d{6}/\d{2}-[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/\d{5}-\d{3}/[А-Я]{2}-\d{6})" деген сөздер "Шаблон: (\d{1,4})|(\d{5}/[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/\d{6}/\d{2}-[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/\d{5}-\d{3}/[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/[А-Я]{2}-\d{4}-\d{6})" деген сөздермен ауыстырылсын;
ж) "Мәндер саласы" деген бағанда 14-позициядағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес" деген сөздер "сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдер" деген сөздермен ауыстырылсын;

з) в позициях 15 – 18 в графе "Область значений" цифру "1" заменить цифрой "1.";
и) позицию 19 исключить;
к) в позиции 21 в графе "Область значений" текст изложить в следующей редакции:
"нормализованная строка символов. Мин. длина: 1. Макс. длина: 20";
л) позицию 23 исключить.
6. В таблице 10:
а) позицию 10 заменить позициями следующего содержания:
"10. Код категории товаров
(casdo:GoodsCategoryCode)
гр. 6
М
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код категории товаров (casdo:GoodsCategoryCode)" должен содержать значение "2035";
б) в позиции 13.12.71 в графе 6 слово "используемом" заменить словом "используемым";
в) в позициях 13.12.111.4 и 13.12.111.4.1 в графе 6 слово "casdo:‌Identifacation‌Means‌Customs‌Id" заменить словом "casdo:‌Identification‌Means‌Customs‌Id";
г) в позиции 13.12.111.4.2 в графе 6 слово "casdo:‌Identifacation‌Means‌Customs‌Id" заменить словом "casdo:‌Identification‌Means‌Customs‌Id", слова "контрольных (идентификационных) знаков или средств" заменить словами "средств идентификации";
д) в позиции 13.12.111.4.2.1.2.2 в графе 1 слово "casdo:‌Identifacation‌Means‌Unit‌Character‌Value‌Id" заменить словом "casdo:‌Identification‌Means‌Unit‌Character‌Value‌Id";
е) в позиции 13.12.111.4.3 в графе 6 слово "casdo:‌Identifacation‌Means‌Customs‌Id" заменить словом "casdo:‌Identification‌Means‌Customs‌Id";
ж) в позициях 13.12.111.4.3.1.2.2 и 13.12.111.4.3.2.2.2 в графе 1 слово "casdo:‌Identifacation‌Means‌Unit‌Character‌Value‌Id" заменить словом "casdo:‌Identification‌Means‌Unit‌Character‌Value‌Id";
з) в позиции 13.12.111.4.4 в графах 1 и 6 слово "casdo:‌Identifacation‌Means‌Customs‌Id" заменить словом "casdo:‌Identification‌Means‌Customs‌Id";
и) после позиции 13.12.111.4.4 дополнить позициями 13.12.112, 13.12.112.1 – 13.12.112.3, 13.12.112.3.1, 13.12.112.4, 13.12.112.4.1 и 13.12.112.4.2 следующего содержания:
"13.12.112. Акцизные или специальные марки
(cacdo:‌Excise‌Stamp‌Details)
гр. 18 (кол. 2)
O
*.1. Количество акцизных или специальных марок
(casdo:‌Excise‌Stamp‌Quantity)
гр. 18 (кол. 2)
M
*.2. Серия акцизных или специальных марок
(casdo:‌Excise‌Stamp‌Series‌Id)
гр. 18 (кол. 2)
O
2
AM, KG, KZ,
RU
реквизит "Серия акцизных или специальных марок (casdo:‌Excise‌Stamp‌Series‌Id)" может быть заполнен
2
BY
реквизит "Серия акцизных или специальных марок (casdo:‌Excise‌Stamp‌Series‌Id)" не должен быть заполнен
*.3. Перечень номеров (идентификаторов)
(cacdo:‌Excise‌Stamp‌Id‌List‌Details)
гр. 18 (кол. 2)
O
2
AM,
BY
реквизит "Перечень номеров (идентификаторов) (cacdo:‌Excise‌Stamp‌Id‌List‌Details)" не должен быть заполнен
2
KG, KZ,
RU
реквизит "Перечень номеров (идентификаторов) (cacdo:‌Excise‌Stamp‌Id‌List‌Details)" может быть заполнен

з) "Мәндер саласы" деген бағанда 15 – 18-позицияларындағы "1" деген цифр "1." деген цифрмен ауыстырылсын;
и) 19-позиция алып тасталсын;
к) "Мәндер саласы" деген бағанда 21-позициядағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"бірыңғайланған символдар жолы. Ең қысқа ұзындық: 1. Ең ұзын ұзындық: 20";
л) 23-позиция алып тасталсын.
6. 10-кестеде:
а) 10-позиция мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"10. Тауарлар санатының коды (casdo:GoodsCategoryCode)
гр. 6
М
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Тауарлар санатының коды (casdo:GoodsCategoryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2035" мәнін қамтуға тиіс;
б) 6-бағанда 13.12.71 позициясындағы қазақ тіліндегі мәтін өзгеріссіз қалдырылсын;
в) 6-бағанда 13.12.111.4 және 13.12.111.4.1-позицияларындағы "casdo: Identifacation Means Customs Id" деген сөз "casdo: Identification Means Customs Id" деген сөзбен ауыстырылсын;
г) 6-бағанда 13.12.111.4.2-позициясындағы "casdo: Identifacation Means Customs Id" деген сөз "casdo: Identification Means Customs Id" деген сөзбен, "бақылау (сәйкестендіру) белгілері немесе құралдары" деген сөздер "сәйкестендіру құралдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
д) 1-бағанда 13.12.111.4.2.1.2.2 деген позициядағы "casdo: Identifacation Means Unit Character Value Id" деген сөз "casdo: Identification Means Unit Character Value Id" деген сөзбен ауыстырылсын;
е) 6-бағанда 13.12.111.4.3-позициясындағы "casdo: Identifacation Means Customs Id" деген сөз "casdo: Identification Means Customs Id" деген сөзбен ауыстырылсын;
ж) 1-бағанда 13.12.111.4.3.1.2.2 және 13.12.111.4.3.2.2.2 деген позициялардағы "casdo: Identifacation Means Unit Character Value Id" деген сөз "casdo: Identification Means Unit Character Value Id" деген сөзбен ауыстырылсын;
з) 1 және 6-бағандарда 13.12.111.4.4 деген позициядағы "casdo: Identifacation Means Customs Id" деген сөз "casdo: Identification Means Customs Id" деген сөзбен ауыстырылсын;
и) 13.12.111.4.4 деген позициядан кейін мынадай мазмұндағы 13.12.112, 13.12.112.1 – 13.12.112.3, 13.12.112.3.1, 13.12.112.4, 13.12.112.4.1 және 13.12.112.4.2-позициялармен толықтырылсын:
"13.12.112. Акциздік немесе арнайы маркалар (cacdo: Excise Stamp Details)
18-бағ (саны 2)
O
*.1. Акциздік немесе арнайы маркалардың саны (casdo: Excise Stamp Quantity)
18-бағ (саны 2)
M
*.2. Акциздік немесе арнайы маркалардың сериясы (casdo: Excise Stamp Series Id)
18-бағ (саны 2)
O
2
AM, KG, KZ, RU
"Акциздік немесе арнайы маркалардың сериясы (casdo: Excise Stamp Series Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
2
BY
"Акциздік немесе арнайы маркалардың сериясы (casdo: Excise Stamp Series Id)" деректемесі толтырылмайды
*.3. Нөмірлердің (сәйкестендіргіштердің) тізбесі (cacdo: Excise Stamp Id List Details)
18-бағ (саны 2)
O
2
AM, BY
"Нөмірлердің (сәйкестендіргіштердің) тізбесі (cacdo: Excise Stamp Id List Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
2
KG, KZ,
RU
"Нөмірлердің (сәйкестендіргіштердің) тізбесі (cacdo: Excise Stamp Id List Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін

*.3.1. Номер (идентификатор) акцизной или специальной марки
(casdo:‌Excise‌Stamp‌Id)
гр. 18 (кол. 2)
M
*.4. Диапазон номеров
(cacdo:‌Excise‌Stamp‌Range‌Details)
гр. 18 (кол. 2)
O
2
AM,
BY
реквизит "Диапазон номеров (cacdo:‌Excise‌Stamp‌Range‌Details)" не должен быть заполнен
2
KG, KZ,
RU
реквизит "Диапазон номеров (cacdo:‌Excise‌Stamp‌Range‌Details)" может быть заполнен
*.4.1. Первый номер диапазона номеров (идентификаторов) акцизных или специальных марок
(casdo:‌Excise‌First‌Stamp‌Id)
гр. 18 (кол. 2)
M
*.4.2. Последний номер диапазона номеров (идентификаторов) акцизных или специальных марок
(casdo:‌Excise‌Last‌Stamp‌Id)
гр. 18 (кол. 2)
M";
к) в позиции 13.12.13.10 в графе 6 слово "заявляемых" исключить.

*.3.1. Акциздік немесе арнайы маркалардың нөмірі (сәйкестендіргіші) (casdo: Excise Stamp Id)
18-бағ (саны 2)
M
*.4. Нөмірлердің диапазоны (cacdo: Excise Stamp Range Details)
18-бағ (саны 2)
O
2
AM, BY
"Нөмірлердің диапазоны (cacdo: Excise Stamp Range Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
2
KG, KZ,
RU
"Нөмірлердің диапазоны (cacdo: Excise Stamp Range Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.4.1. Акциздік немесе арнайы маркалар нөмірлері (сәйкестендіргіштері) диапазонының бірінші нөмірі
(casdo: Excise First Stamp Id)
18-бағ (саны 2)
M
*.4.2. Акциздік немесе арнайы маркалар нөмірлері (сәйкестендіргіштері) диапазонының соңғы нөмірі (casdo: Excise Last Stamp Id)
18-бағ (саны 2)
M";
к) 6-бағанда 13.12.13.10 деген позициядағы "мәлімделетін" деген сөз алып тасталсын.