О внесении изменений в некоторые решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 23 декабря 2024 года № 153
В соответствии с абзацем первым статьи 3 и абзацем вторым статьи 4 Соглашения о введении единых форм паспорта транспортного средства (паспорта шасси транспортного средства) и паспорта самоходной машины и других видов техники и организации систем электронных паспортов от 15 августа 2014 года Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1.  В подпункте "г" пункта 5 и подпункте "в" пункта 7 Порядка формирования и ведения единого реестра уполномоченных органов (организаций) государств – членов Евразийского экономического союза и организаций – изготовителей транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники, осуществляющих оформление паспортов (электронных паспортов) транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 сентября 2015 г. № 112, слова "до 31 декабря 2024 г." заменить словами "до 31 декабря 2026 г.".
2. В абзаце втором подпункта "а" пункта 21 Порядка функционирования систем электронных паспортов транспортных средств (электронных паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 сентября 2015 г. № 122, слова "до 31 декабря 2024 г." заменить словами "до 31 декабря 2026 г.".
3.  Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2025 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев

Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 153 шешімі
2014 жылғы 15 тамыздағы Көлік құралы паспортының (көлік құралы шассиінің паспорты) және өздігінен жүретін машинаның және техниканың басқа да түрлерінің паспортының бірыңғай нысандарын енгізу және электрондық паспорттар жүйесін ұйымдастыру туралы келісімнің 3-бабының бірінші абзацына және 4-бабының екінші абзацына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы шешті:
1.  Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 112 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (ұйымдарының) және көлік құралдарын, көлік құралдарының (көлік құралдарының шассилерін) паспорттарын (электрондық паспорттарын)ресімдеуді жүзеге асыратын өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерін дайындаушы ұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу тәртібінің 5-тармағының "г" тармақшасында және 7-тармағының "в" тармақшасында "2024 жылғы 31 желтоқсанға дейін" деген сөздер "2026 жылғы 31 желтоқсанға дейін" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2015 жылғы 22 қыркүйектегі № 122 шешімімен бекітілген көлік құралдарының электрондық паспорттары (көлік құралдары шассилерінің электрондық паспорттары) жүйелерінің және өздігінен жүретін машиналардың және техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттарының жұмыс істеу тәртібінің 21-тармағының "а" тармақшасының екінші абзацында "2024 жылғы 31 желтоқсанға дейін" деген сөздер "2026 жылғы 31 желтоқсанға дейін" деген сөздермен ауыстырылсын.
3.  Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді және 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев