О внесении изменений в пункт 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 мая 2018 г. № 83
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2024 года № 137
В соответствии с пунктом 17 статьи 38 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в пункт 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 мая 2018 г. № 83 "О расчете дополнительных начислений при определении таможенной стоимости товаров" следующие изменения:
а) в абзаце пятом:
по тексту слова "применяется наибольшая адвалорная ставка ввозной таможенной пошлины" заменить словами "ввозная таможенная пошлина уплачивается исходя из наибольшей адвалорной ставки (адвалорной составляющей комбинированной ставки)";
слова "применяется более высокая адвалорная ставка ввозной таможенной пошлины" заменить словами "ввозная таможенная пошлина уплачивается исходя из более высокой адвалорной ставки (адвалорной составляющей комбинированной ставки)";
б) дополнить абзацем следующего содержания:
"Положения абзаца пятого настоящего пункта применяются также в отношении дополнительных начислений, предусмотренных подпунктом 6 пункта 1 статьи 40 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза.".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев

Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2018 жылғы 22 мамырдағы № 83 шешімінің 1-тармағына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 2 желтоқсандағы № 137 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 38-бабының 17-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы шешті:
1.  Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2018 жылғы 22 мамырдағы "Тауарлардың кедендік құнын айқындау кезінде қосымша есепке жазуды есептеу туралы" № 83 шешімінің 1-тармағына мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) бесінші абзацта:
"кедендік әкелу бажының ең жоғары адвалорлық ставкасы қолданылатын" деген сөздер "кедендік әкелу бажының ең жоғары адвалорлық ставка (аралас мөлшерлеменің адвалорлық құрамдас бөлігі) негізінде төленеді" деген сөздермен ауыстырылсын;
"кедендік әкелу бажының неғұрлым жоғары адвалорлық ставкасы қолданылатын" деген сөздер "кедендік әкелу бажының неғұрлым адвалорлық ставка (аралас мөлшерлеменің адвалорлық құрамдас бөлігі) негізінде төленеді" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) келесі мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Осы тармақтың бесінші абзацының ережелері Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 40-бабы 1-тармағының 6-тармақшасында көзделген қосымша есептерге қатысты да қолданылады.".
2.  Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев